PDA

View Full Version : Poddaję pod dyskusję...

jolita
22-03-2008, 15:32
1339713397

W ten dziwny bo zimowy (?) wieczór cóż można było wymyśleć jeśli nie nowy wątek zawierający wątpliwości, propozycje i poszukiwanie odpowiedzi?

A oto moja propozycja oczekująca Waszego mili Klubowicze stanowiska:
W przypadku świąt tego typu jak obecne wydaje mi się wystarczającym umieszczenie życzeń w utworzonym na tą okoliczność wątku wzamian za "wklepywanie na hurra" życzeń do każdego profilu. Nie wykluczam przekazywania drogą profilu życzliwości między osobami mającymi ze sobą bliższy kontakt lub pragnącym nawiązanie tegoż, ale sposób wpisów do komentarza w każdym profilu sprowadza się do dublowania zarówno treści jak i ilustracji oraz prowadzi do stressu z tyt. wątpliwości - czy wszyscy zostali "obdarowani". Nie każdy z nas ma przecież czas na takie "szaleństwo" i zamiast przyjemności ta forma może komuś sprawić niezamierzoną przykrość.
Z obietnicą zgłoszenia dalszych pytań pozdrawiam serdecznie - Jola.
1339713397

p.s. Byłabym wdzięczna gdyby któraś z osób uprawnionych ulokowała niniejszy wątek w grupie "przyklejonych"

Ewita
22-03-2008, 16:02
chociaż chętnie bym to zrobiła, bo podpisuję się pod treścią oburącz! Zawsze mam katza moralnego, kiedy otrzymuję życzenia na priv. Nie umiem, a chyba i nawet nie chcę wędrować po profilach, żeby odpowiedzieć na życzenia wszystkim, którzy mi dobrze życzą. A przecież nie leży w moim zamiarze ich lekceważenie! Odpowiedziałam w wątku "Podziękowania", ale jestem cała za tym, żeby to jakoś unormować!:D

Dzidka
22-03-2008, 16:13
Jolito, Twoje pomysły zawsze uważam za trafione. Jestem całkowicie...za. Tylko, czy bedziemy o tym pamiętać? Najbliższa okazja /Boże Narodzenie/ dopiero za 9 m-cy.

Malgorzata 50
22-03-2008, 16:40
Jolito ,a moze zostawmy sprawy swemu biegowi -wysylajmy tym "specjalnym" specjalnie jak chcemy a jesli ktos ma ochote ogolnie wszystkim pozyczyć to tez fajnie .po co to regulowac???? Wesołych Świąt dla Wszystkich !!!!!

Anielka
22-03-2008, 17:53
Uważam,ze nie należy tego "normować".Niech kazdy robi jak uważa.Pozdrawiam i Wesolych świat zyczę.13401

mamuk
22-03-2008, 18:59
Jolito-Zostawmy to własnemu biegowi,jeżeli to sprawia innym przyjemność dlaczego mamy im to odbierać.
Seniorek istnieje po to żeby przynosił nam radość.
Szczególnie ludziom samotnym,przecieżnikt nie jest zobowiązanym żeby odpowiadać,to nie znaczy ze kogoś się lekcewazy.
Tak mało jest w życiu radości.
Cieszmy się bo życie jest piękne i krótkie.

mamuk
22-03-2008, 19:06
http://www.iv.pl/image/137616.jpeg (http://www.iv.pl/view/137616.html)

Wilhelmina
22-03-2008, 19:11
Przykro mi, ale myślę tak jak trzy moje poprzedniczki.
Nikt, nikogo, do niczego nie zmusza i tak chyba powinno się to pozostawić.
Ja osobiście nie lubię ogólnych życzeń. Są właśnie dla mnie odbębnieniem problemu. Składam bo wypada? Bo wszyscy to robią? Życzenia powinno się składać tym których się lubi. A że to kosztuje trochę czasu i pomyślunku? No cóż, wszystko to co cenne i dobre wymaga nie co zachodu.

Basia.
22-03-2008, 19:39
że każdy powinien robić jak mu "w duszy gra".:)

Anna_Maria_57
22-03-2008, 19:43
Ja osobiście nie lubię ogólnych życzeń. Są właśnie dla mnie odbębnieniem problemu. Składam bo wypada? Bo wszyscy to robią? Życzenia powinno się składać tym których się lubi. A że to kosztuje trochę czasu i pomyślunku? No cóż, wszystko to co cenne i dobre wymaga nie co zachodu.

Wilhelmino,
zgadzam się z każdym Twoim słowem!

To prawda, że trochę jest zachodu z tym, żeby o nikim nie zapomnieć - ale to przecież właśnie jest wspaniałe!!! że tyle jest osób, o których chce się pamiętać ;)
A JAKIE MIŁE jest to, kiedy te osoby pamiętają o mnie i pierwsze składają życzenia! Czuję wtedy, że naprawdę, mimo dzielących nas kilometrów, jestem wśród miłych, kochanych, żywych ludzi, a sieć jest tylko jeszcze jednym środkiem kontaktu :)

Karol X
22-03-2008, 19:43

W tym roku nie wyslalem zyczen swiatecznych na priv,co nie oznacza,ze nikogo nie lubie.

Wez pod uwage to,ze nie wszyscy sa tu emerytami lub rencistami i nie maja czasu siedziec godzinami i wysylac zyczenia do 60-70 internautow.

Zyczenia zlozone przez kogos ogolnie,trafiaja do mnie z takim samym oddzwiekiem jak te zlozone na priv.

Wilhelmino,nie nazywaj tego "odbebnianiem problemu",bo to brzmi nieladnie i obraza tych,ktorzy takie ogolne zyczenia przekazali,w tym towniez i mnie.
Pozdrawiam.

Alsko
22-03-2008, 19:50
Mam niesprawny komputer i sama też jestem niesprawna po chorobie.
Przykro mi, że życzenia złożone w ogólnym wątku mogą być tak odebrane. Prawdę powiedziawszy, nie spodziewałam się takiej oceny.

ymca
22-03-2008, 19:53
że każdy powinien robić jak mu "w duszy gra".:)
mam takie samo zdanie:)

bogda
22-03-2008, 20:23
Wydaje mi się, że każdy może to robić jak mu się podoba, jak mu czas na to pozwoli i stan zdrowia. Nie możemy chyba wszystkiego wsadzić w jakieś ramki, dowolność jest chyba wskazana. Ja cieszyłam się z każdych życzeń i tych indywidualnych i tych ogólnych, bo wiem że też były adresowane do mnie...jak ktoś pisze, że życzy wszystkim to i mnie przecież też...no nie...:)
Pozdrawiam świątecznie wszystkich...:)

Basia.
22-03-2008, 20:33
przecież to oczywiste, że pomimo różnicy zdań życzymy sobie wzajemnie jak najlepiej. :) WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM ŻYCZĘ.:)
http://img141.imageshack.us/img141/5959/jajkocl2ab7.gif (http://imageshack.us)

jolita
22-03-2008, 20:34
Przekonałyście mnię, że czas wycofać się z propozycji. Intencje były inne, ale nie będę roztrząsać tematu, który wbrew zamierzeniom powoduje zadrażnienia... niepotrzebnie...

bogda
22-03-2008, 20:39
Jolu...nie spowodowało to chyba żadnych zadrażnień, każdy tylko wypowiedział się jak to widzi...i o to chyba chodziło...:)

Basia.
22-03-2008, 20:42
Przekonałyście mnię, że czas wycofać się z propozycji. Intencje były inne, ale nie będę roztrząsać tematu, który wbrew zamierzeniom powoduje zadrażnienia... niepotrzebnie...
jestem przekonana, ze Twoje intencje zostaly odebrane właściwie. Zdrażnień nie spowodowaly najmniejszych a ponieważ dusze mamy krnąbrne jest jak jest. Buziaki.:) :)
http://img370.imageshack.us/img370/3543/niebieskaragy1.gif (http://imageshack.us)

Wilhelmina
22-03-2008, 20:48
Bardzo mi przykro, że znowuż kogoś obraziłam.
Miły Karolu, przykro mi, ale nie jestem emerytką. Dla mnie wklejanie życzeń to także jest rezygnacja z wolnego, miłego czasu. W realu pisanie kartek też jest pracochłonne, a jednak to robię od kilkudziesięciu lat, bo w ten sposób daję wyraz pamięci i sympatii. Zawsze mi się wydawało, że dobrym zwyczajom należy hołdować.
Wiesz Alu, przykro mi, ale ponieważ nie miałam czasu do dziś, to nawet nie wiem kto i co wklejał na forum. Wyraziłam swoje zdanie.Nie powinnam.

Sunshine
22-03-2008, 20:49
Ze wzg. zdrowotnych nie przesyłałam indywidualnych życzeń,
sama otrzymałam wiele miłych dowodów pamięci.

Myślę ,że trzeba podchodzić do sprawy z pewną dozą wyrozumiałości i nie rozliczać skrupulatnie wszystkich ze wszystkiego.

Alleluja!

Wilhelmina
22-03-2008, 20:58
Jola zrobiła uczciwą, normalną propozycję. To ja niepotrzebnie od jakiegoś czasu zabieram głos. Staram się nie odzywać w ważnych tematach, aby nie być ogniwem zapalnym, ale okazuje się, że w tych mniej ważnych, też jestem źle odbierana w związku z tym, wszystkich obrażonych przepraszam.
Ponieważ nie ma sensu należeć do społeczności w której się przeszkadza, to bawcie się mili dobrze i szczęśliwie.

wuere'le
22-03-2008, 20:59
Owszem, miło jest dostawać prywatne życzenia, ale.... .No własnie, zawsze jest jakieś ale. Ja uważam, że składanie wszelkich życzeń jest dość kontrowersyjne, bo są nijako dość osobiste. Pół biedy, jeśli życzenia są składane najbliższym, przyjaciołom, ale dość dziwna jest sytuacja, gdy życzenia składamy osbie znanej na przykład z pracy i tylko tej osobie. Może to budzić różne refleksje, czemu tylko mi, a czemu nie komu innemu. Stwarza to wówczas pole do różnych dywagacji, domyślań itp. Takie moje zdanie wynika stąd, że składając życzenia komuś wierzę w ich spełnienie. Robię to, po prostu z głębi serca. I w tym chyba jest problem, co nie znaczy, że innym osobom źle życzę. Wprost przeciwnie. To więc tłumaczy, mam nadzieję, że nikomu prywatnie życzeń nie składałem, bo składałem ogólnie wszystkim i równie serdecznie, bo wszystkim życzę jak najlepiej.
Pozostając w świątecznym nastroju, jeszcze raz, wszystkim forumowiczkom i forumowiczom życzę Radosnych Świąt Wielkanocnych. Alleluja!!! (i do przodu)

Basia.
22-03-2008, 21:10
Jola zrobiła uczciwą, normalną propozycję. To ja niepotrzebnie od jakiegoś czasu zabieram głos. Staram się nie odzywać w ważnych tematach, aby nie być ogniwem zapalnym, ale okazuje się, że w tych mniej ważnych, też jestem źle odbierana w związku z tym, wszystkich obrażonych przepraszam.
Ponieważ nie ma sensu należeć do społeczności w której się przeszkadza, to bawcie się mili dobrze i szczęśliwie.
Zabierasz głos potrzebnie, nie jesteś ogniwem zapalnym, odbierana też jesteś dobrze :) i nikomu nie przeszkadzasz. Jestem przekonana, że obrażonych /bo niby dlaczego/ też na forum nie znajdziesz choćbyś nie wiem jak szukała.:)

Anna_Maria_57
22-03-2008, 21:13

Nikt nie odebrał propozycji Joli inaczej - przeczytałam posty, każdy tylko normalnie wyraził swoje osobiste zdanie na ten temat;
jak napisała Basia, o to przecież tu chodzi ;)

Nie jesteś ogniwem zapalnym, skąd taki pomysł?
Masz poprostu sprecyzowane poglądy na różne sprawy i wyrażasz je jasno i konkretnie - jest to cenna umiejętność i nie widzę powodu, dla którego miałabyś tego nie robić!

Nie wypowiadam się za innych, ale ja CHCĘ, żebyś tu była i mówiła co myślisz, bo bardzo lubię Ciebie czytać i cenię Twoje zdanie!

Alsko
22-03-2008, 21:16

To już przesadyzm, Skrzacie, wiesz? "Nie ma sensu należeć do społeczności?"
Nie poczułam się obrażona! Zrobiło mi się na chwilę przykro i napisałam, co czułam.

Ale teraz jest mi przykro bardzo, Ulu!

elizka
22-03-2008, 21:16
Wszyscy,tak czy inaczej,poszukujemy bliskości i ciepła.To dla mnie jest sposób na jej odszukiwanie.

Malgorzata 50
22-03-2008, 23:44
Hej LUUUUDZIE o życzeniach bedziemy deliberowac ?????? Składajmy sobie zyczenia na privie na forum przez telefon ,na skype ... osobiscie - gdzie kto chce bo najważniejsze jest to ,że bez wzgledu na formę życzeń - życzymy sobie doooobrze

JA WAM KOCHANI ŻYCZĘ WESOŁEGO JAJKA, WIOSENNYCH NASTROJOW,POCZUCIA HUMORU I DYSTANSU MASĘ -ORAZ USMIECHOW JAK STAD DO KRAKOWA:):):)

Nieważne czy lubi się bardziej zająca,czy kurczaka - ważne ,że się lubi.....

http://img297.imageshack.us/img297/6240/snews12if1.jpg (http://imageshack.us)

Anna_Maria_57
23-03-2008, 00:23
I Tobie Małgoś wzajemnie tego samego :)
a także pięknej, słonecznej Wiosny!

urszula-kol
23-03-2008, 12:24
Wilhelmino-Urszulko niejednokrotnie przekonałam się, że Twoje poglądy są dla mnie bardzo jasne, sprecyzowane i mądre. Nie ma mowy o żadnym ogniwie zapalnym.
Również jestem zdania, że życzenia należy składać tym, których się lubi oraz odwzajemnić, a raczej unikać uogólnień, chyba że są powody np. zdrowotne.
Np. nie mogłabym się zmusić do składania życzeń urodzinowych czy rocznicowych komuś kto bardzo mało udziela się na forum lub przestał się udzielać przez jakiś czas.

Kundzia
23-03-2008, 12:44
Jak dyskusja to dyskusja i ja swoje trzy grosze dożucę.Owszem,zajmuje sporo czasu wypisanie kartek papierowych ,czy życzeń w profilu.Dla mnie to jednak frajda,bo mogę tym których lubię złożyć osobiste życzenia.Nie znaczy to,że i innych nie lubie.Składam także życzenia ogólnie ,wszystkim.Ale zawsze mamy kogoś kogo bardziej czy mniej lubimy.W tym roku mam takich osółb ,którym złożyłam życzenia indywidualnie wyjątkowo dużo,gdyż wyjątkowo dużo od nich dostałam.Kartek papierowych wysłałam aż 2,tylko do szczególnie znaczących dla mnie ludzi.I wcale nie mam żalu do nikogo,komu wysłałam życzenia a od niego nia dostałam,bo różne okoliczności na to wpływają.I uważam,że kto chce,niech pisze wszędzie gdzie może i chce,a kto nie ,niech składa życzenia ogólnie.Wcale nie znaczy że będą one mniej szczere.
Wilhelminko,a ty mi się tu nie waż odchodzić,bo jakby bez ciebie było?

Alunia
23-03-2008, 16:00
Tylko niech się która nie obrazi bo nie mam złych intencji i

Lila
23-03-2008, 18:07
Alunia ,z ust mi to ,mówiąc kolokwialnie..:D wyjęłaś..
Zastanawiam się nawet, czy ja aby na pewno nadaje się do tej społeczności..hihi..

13416

Malgorzata 50
23-03-2008, 22:31
Ni i nie ma sprawy bo po swietach!!!!

martunia
23-03-2008, 22:36
Boże, o co ta wojna?
Piszmy gdzie chcemy, jesteśmy wolni i myślę dorośli.

Malgorzata 50
23-03-2008, 22:37
Jaka wojna tak sobie gadamy

martunia
23-03-2008, 22:39
Wojna była w cudzysłowiu , tylko zapomniałam wstawić.

Lila
23-03-2008, 22:39
Jaka wojna tak sobie gadamy

Nader przyjaźnie,rzekłabym...:)

martunia
23-03-2008, 22:42
Przyjaźnie, oczywiście Wielkanoc.