PDA

View Full Version : Brytyjscy seniorzy szaleją na wakacjach - komentarze


Lon2000
24-03-2008, 14:08
Komentarz do artykułu: Brytyjscy seniorzy szaleją na wakacjach (http://www.senior.pl/147,0,Brytyjscy-seniorzy-szaleja-na-wakacjach,3772.html)
--------------------
No i bardzo dobrze.Ja terz tak chcę,a nie mogę bo mam 95 letniego ojca.Brawo .

jakempa
25-03-2008, 23:08
no i fajnie lepiej szaleć niż narzekać jak to jest w naturze polaka gdybym miała fajne towarzystwo też bym zaszalała a szczególnie na dobrej, ciekawej wycieczce my też powinniśmy tak trzymać jak ci weseli seniorzy angielscy a miałam możliwość ich zobaczyć na południu anglii i szczerze im zazadrościłam tej młodzieńczej werwy

frida
26-03-2008, 12:02
super... i tak powinno być... tylko "nasi" 50+ i więcej przy tej polityce społecznej jaką mamy obecnie nikt sobie nie pozwoli na takie wyjazdy... bo pytanie za co???? a szkoda uważam,że kiedyś trzeba zacząć wyjeżdżać i zwiedzać... :)

jakempa
27-03-2008, 22:51
frido, nie jest tak żle bo to nie tak dużo kosztuje jak sobie ktoś myśli, tylko trzeba chcieć, krajowe wycieczki organizują kluby seniora albo można skorzystać z takich ,połaczonych z prezentacją jakiegoś towaru / patrz do wątku wycieczki sponsorowane/ ale zainteresuj się wycieczkami zagranicznymi ,np.Tunezja Egipt Grecja WŁochy za 900 zl pojedziesz na tydzien do 3 gwiazdkowego hotelu z wyzywieniem samolotem i możesz to zaplacic w nieoprocentowanych ratach ,tylko trzeba chcieć jechac i tym się zainteresować, a naprawde warto,bo człowiek jest tym bogaty co w życiu zobaczy i pozna inne kultury, a co nam juz, pozostało jak i nie przyjemności....nawet przy naszych emeryturach,,, ale chcieć to moc.....

Basia.
27-03-2008, 22:58
frido, nie jest tak żle bo to nie tak dużo kosztuje jak sobie ktoś myśli, tylko trzeba chcieć, krajowe wycieczki organizują kluby seniora albo można skorzystać z takich ,połaczonych z prezentacją jakiegoś towaru / patrz do wątku wycieczki sponsorowane/ ale zainteresuj się wycieczkami zagranicznymi ,np.Tunezja Egipt Grecja WŁochy za 900 zl pojedziesz na tydzien do 3 gwiazdkowego hotelu z wyzywieniem samolotem i możesz to zaplacic w nieoprocentowanych ratach ,tylko trzeba chcieć jechac i tym się zainteresować, a naprawde warto,bo człowiek jest tym bogaty co w życiu zobaczy i pozna inne kultury, a co nam juz, pozostało jak i nie przyjemności....nawet przy naszych emeryturach,,, ale chcieć to moc.....
i o to chodzi, tak trzymaj!!!!!!!!!!!:) :)
http://img237.imageshack.us/img237/6816/a2hl7.gif (http://imageshack.us)

frida
28-03-2008, 09:10
niom.... ale ja muszę jeszcze poczekać na taki luz aby móc się spakować..i wuruszyć...muszę jeszcze ciężko pracować heh pozdrawiam wszystkich podróżników i tych wirtualnych ;) i Panią Basie :)

angelelli
28-03-2008, 12:50
Z zażenowaniem pytam:dlaczego nas nie stać na szaleństwa trzeciego wieku?Czy kiedykolwiek nasi rządzący pomyślą o nas? Wiadomo-polski emeryt-to delikatny emeryt.Szczęśliwy,że pozwalają Jemu oddychać...
Mam przyjaciół w moim wieku w wielu krajach Europy i wiem jak się relaksują.Raz-dwa można skorzystać z Ich zaproszenia, ale i to za dużo!

kary
28-03-2008, 13:07
no niestety u nas bez prywatnego ubezpieczenia nie można planować zbyt wiele

Lon2000
28-03-2008, 17:51
Kochani jak nie pomyślicie sami o sobie to nikt o was nie pomyśli.Takie życie.Zeby coś zrobić trzeba bardzo chcieć.Mnie śię marzy wycieczka do Izraela i do Jordani.Mam nadzieje że kiedyś spełni się moje marzenie.Szkoda że niema biura dla seniorów.

jakempa
28-03-2008, 21:54
lon,2000/,,,DOBRZE,że marzysz o takich wyjazdach,ja już spełniłam marzenie zobaczenia IZRAELA,teraz jadę do Jordanii,jeżdżę z b.p. triada w kwietniu lub maju rezerwuję w momencie rozpoczęcia sprzedaży do 45% zniżek wtedy 70 % uczestnikow to seniorzy a temperatura w tym czasie 27 stopni, IZRael 7dni zwiedzania i potem 7 dni w EGIPCIE na tzw, traf,, a trafilam na 5 gwiazdkowy hotel bylam za 2000 zl / z wyzywieniem przelotem i zwiedzaniem dodatkowo wydalam 100 dolarow,na taki koszt to można oszczędzić, palacze tyle wydają rocznie na zabicie swego zdrowia, wiec uważam ze lepiej mieć nałóg podrozowania,a chcieć to móc

Lila
28-03-2008, 22:17
Ha,nie rób mi apetytu na Jordanię..Nie byłam,znam Maroko,Egipt,Tunezję ( gdzie porwano właśnie parę turystów i zafundowano im podróż przez Saharę do Sudanu ),ale jest pewna przeszkoda,jak dla mnie...niestety...mam nadzieję,że przejściowa..:)

Jadzia P.
28-03-2008, 22:20
Kilka razy byłam na wycieczkach zagranicznych, byłam też na wycieczkach po Polsce organizowanych przez PTTK. Ja bardzo lubię zwiedzać, to jest moje hobby. Za kazdym razem jak wyjeżdzam jest w grupie więcej emerytów niż ludzi młodych. Młodzi podróżują indywidualnie. Nie mogę powiedzieć, że byli to bogaci emeryci. Po prostu są osoby (tak jak ja ) którym na wyjazd nie jest szkoda pieniędzy i składają na to przez cały rok. Ja nie palę papierosów ( już 17 lat), nigdy nie piłam alkocholu, bo byłoby mi szkoda na niego pieniędzy i zdrowia.
Nawet wczoraj dzwoniłam do mojego PTTK z pytaniem czy mają jakąś ciekawą wycieczke 1 lub 2 dniową. Jest to naprawde bardzo fajna forma wypoczynku, możliwość poznania nowych osób, możliwość zwiedzenia własnego kraju, a co najważniejsze, nie jest droga. Polecam....

Lon2000
31-03-2008, 19:11
jakempa. Ciesze się że znalazłam bratnią dusze. Ja jezdziłam z Sigmą Trawel tam jest drozej.I kłopot bo jestem sama i muszę dopłacac do pokoju.

Be-a
13-04-2008, 22:52
... no bo jak już by można bo i czas i pieniadze na taki cel idzieci już wyszły - to zostajemy sami bo jedno nas wcześniej odchodzi więc spieszmy się cieszyć.... jak ci anglicy .. pozdrawiam
QUOTE=jakempa]no i fajnie lepiej szaleć niż narzekać jak to jest w naturze polaka gdybym miała fajne towarzystwo też bym zaszalała a szczególnie na dobrej, ciekawej wycieczce my też powinniśmy tak trzymać jak ci weseli seniorzy angielscy a miałam możliwość ich zobaczyć na południu anglii i szczerze im zazadrościłam tej młodzieńczej werwy[/QUOTE]

jakempa
16-05-2008, 22:08
wrocilam juz z wojazy 8 dni w Egipcie i 7dni w Jordanii przezycia niezapomniane, w Egipcie w zasadzie odpoczywalam bo bylam tam 4 raz i w zasadzie nie bylo nic do zwiedzania nowego czego wczesniej nie widzialam, natomiast Jordania to cudowny kraj, ludzie zyczliwi,super uczciwi,niby kraj arabski,ale zupelnie inny, mentalnosc Jordanczykow odbiega od Egipcjan,Marokanczykow,Tunezyjczykow,ktorzy sa podobni w zachowaniu,.natomiast Jordanczycy sa zupelnie inni w obyciu,Niezapomniana Petra,pustynia Wadi Rum jedyna taka na swiecie,gora Nebo i na niej oliwka zasadzona przez JPII naprawde warto oszczedzic aby to wszystko zobaczyc te biblijne miejsca znane z pisma sw. wierzcie mi ze kiedy to wszystko dotykasz i przezywasz te chwile pobytu to wszystko staje sie niewazne i wiesz ze dla takich chwil warto wiele poswiecic i wtedy dziekujesz Bogu ze zyjesz i mozesz to wszystko zobaczyc,,,,,, juz mam cel odkladania ile mozna na nastepny wyjazd....gdzie, to zalezec bedzie od finansow ale marzenia sa do spelnienia..........