Zaloguj się

View Full Version : Seniorzy i sukces


senastan
28-03-2008, 17:06
Witam!
Jak obiecywałem na początku, wracam do tematu Seniorzy i Sukces. Nam – seniorom - też, a może jeszcze bardziej nam niż naszym młodym braciom , potrzebne jest poczucie osiągania sukcesu. Właśnie „osiągania”, a nie „osiągnięcia”! Tak w tej sprawie, jak w wielu innych, ważne jest żeby „gonić króliczka”, a czy się go złapie, to już nieco mniej ważne.
"Myśl, jak człowiek, który działa, działaj, jak człowiek, który myśli."
- Henri Bergson
__________________________________________________ __
English version:
"Think like a man of action, act like a man of thought."
Zainteresowanych bliżej tematem sukcesu zapraszam do mojej strony internetowej:
http://www.twoj-sukces.pl/
Andrzej senastan

Pani Slowikowa
29-03-2008, 14:55
kroliczka mnie nie interesuje.. Ja chce go zlapac i to szybko..:D

tadeusz50
29-03-2008, 16:04
Chciałbym abyś senastan określił czym według ciebie jest sukces. Bo ja np. uważam za sukces wyjście z uzależnienia od papierosów i alkocholu. Dla innego będzie to awans zawodowy, powrót do zdrowia po ciężkiej chorobie, sukces sportowy i tu zwycięstwo czy dostanie się do finałów itd itp.

bogda
29-03-2008, 18:40
Senastan....już jeden taki wątek otworzyłeś, a po co drugi taki sam...???

senastan
29-03-2008, 21:58
Senastan....już jeden taki wątek otworzyłeś, a po co drugi taki sam...???
Wątek podobny, ale forum inne. Czy to jest sprzeczne z regulaminem? :confused:

bogda
29-03-2008, 21:59
Nie jest sprzeczne z regulaminem, ale po co to wszystko rozdrabniać, lepiej chyba jak by to było razem...:)

Enenka
30-03-2008, 10:07
Ponieważ lubię cytować, przytaczać etc. to podaję kubusiopuchatkowy przepis na sukces. Mam nadzieję, że nie odczytacie z tego, że jestem mało poważna. Powiedzialabym, że wręcz przeciwnie:) 1. Szukaj Marzenia 2. Użyj Swego Marzenia do Określenia Celu 3.Konstruuj Plan 4. Celowo Rozpatrz Środki 5. Efektywnie Doskonal Zdolności i Umiejętności 6. Skutecznie i Mądrze Dysponuj Czasem. A potem Ruszaj do Dzieła Roger E.Allen i Stephen A.Allen: Kubuś Puchatek i Przepis na Sukces I oto mamy SUKCES. Jednak metoda, metodą a najważniejsze jest Marzenie.Pewnie mogłabym zrobić wszystko, gdybym wiedziała czego chcę;) Co z tego, że mam 100 przepisów na sernik, jak nie mam intencji, pomysłu,marzenia, żeby ten sernik zrobić.

senastan
30-03-2008, 18:36
Brawo toja! Przepis jest wprawdzie dość skrótowy, ale ja lubię krótkie formy. A co do prośby tadeusza50, to wkrótce wypowiem się na moim blogu. Niestety nie będzie to takie krótkie i optymistyczne, jak uroczy przepis toi.
Pozdrawiam!
Andrzej :)

senastan
31-03-2008, 17:58
Zainteresowanych moją dłuższą wypowiedzią na temat sukcesu zapraszam do mojego blogu.
Andrzej senastan

grazyna
31-03-2008, 18:42
Sory, ale ja myślę, że z parciem na sukces to trzeba sie urodzić, to się ma po prostu w genach. Ja chyba nie bardzo bym chciała odnieść jakis większy sukces , bo bym go chyba nie dała rady unieść. Jest to święta prawda, zgłupiała bym do reszty.

Anielka
31-03-2008, 22:03
Nie Ty jedna Grażynko.Mnie tez sukces zawróciłby w głowie.teraz to ja bardzo chce spokojnie pozyc.Ja juz swoje sukcesy w życiu odniosłam.Pozdrawiam cieplutko.

senastan
01-04-2008, 11:34
Sory, ale ja myślę, że z parciem na sukces to trzeba sie urodzić, to się ma po prostu w genach. Ja chyba nie bardzo bym chciała odnieść jakis większy sukces , bo bym go chyba nie dała rady unieść. Jest to święta prawda, zgłupiała bym do reszty.
Sądząc po tym, co napisałaś, obawa przed "zgłupieniem" jest zupełnie nieuzasadniona. To nie Twój problem! A sukcesy można odnosić również te mniejsze. I np. ja tak staram się działać, bo na walkę o wielki (nazwijmy go: materialny) - może już za późno, a może też "nie mam tego w genach".
Pozdrawiam!
Andrzej :cool: :)

senastan
06-04-2008, 16:17
Wybacz, Grażynko, ale nie mogę się zgodzić z tym, co napisałaś o sukcesie. Ja też sukcesy w życiu odniosłem i też chciałbym pożyć teraz miło i spokojnie. I to właśnie uważałbym za aktualnie osiągany sukces. Ale to się samo nie da zrobić, o to trzeba się ciągle starać i - nawet będąc w moim wieku - pogłębiać swoją wiedzę o tym jak żyć mądrze i szczęśliwie. Trochę więcej piszę o tym na moim blogu. Zapraszam!
Andrzej senastan :)