PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
03-04-2008, 00:51
Zakładam część piątą..
No to w imię Boże....:D

http://www.vpx.pl/up/20080402/169046392370014980b28181bc2f94d345823e192216.jpg (http://www.vpx.pl/)

Basia.
03-04-2008, 10:18
Co z tą Polską? JEST I BĘDZIE.:)

senior A.P.
03-04-2008, 11:16
Z Polska nie wszystko stracone,bedzie skarga do TK o niezgodnosc TL z Konstytucja RP !
Alleluja i do przodu !!!

POLA
03-04-2008, 12:28
Alleluja i do przodu !!!
Cytat z o.R. z Torunia.

POLA
03-04-2008, 12:31
Co z tą Polską? JEST I BĘDZIE.:)
bo Polska to MY, Basiu, a my jeszcze żyjemy:) nie straszne nam burze i wichry:)

ymca
03-04-2008, 13:46
Lilu jakiż piękny orzeł.Cudownie rozpoczęłaś część V :)

senior A.P.
03-04-2008, 14:23
Nie sepy a orly nad Polska fruwaja,
Polacy wrogom nigdy sie nie daja.
Bog,honor,Ojczyzna na ustach Polaka,
kazdy wrog z Polski da zawsze drapaka !

POLA
03-04-2008, 16:38
też się trafiają, jak wszędzie:D

Lila
03-04-2008, 22:59
Nooo ,już po emocjach związanych z traktatem..

Tym razem obrobię tyłek PiS-owi ,bom sprawiedliwą kobietą jest..
Jarek przegrał na całej linii.Przeintrygował się do gołej ziemi..
Zresztą obaj bracia niczym kiedyś Panasewicz i Skiba ,zdjęli publicznie kalesony..I pokazała się goła d...a.Oklaski dla prezydenta ,na stojąco ...Oklaski ,gdy padło nazwisko Angeli Merkel..eeee.

No i PiS się podzielił.Jak to wpłynie na przyszłość tej partii ? Jak myślicie ? Bo zdania są podzielone..
Pierwsze, mówi że bez RM ,PiS nie da rady, że musi mieć opanowaną prawą stronę aż po ścianę i atakować centrum.

Natomiast opinia odmienna mówi iż oderwanie się od RM przysporzy PiS-owi tych wyborców,którym ten sojusz się nie podobał.

No i ten traktakt.Wiadomo,że cnota suwerenności została stracona.Ale pomińmy milczeniem cnotę,niech jej będzie.Tylko zapytajmy się siebie,jak to nam pomoże w stosunku do Putinolandii?
Moja oszołomska wizja ,ukazuje mi mafię gazową w Zjednoczonej Jewropie.No i te sądy unijne.One będą rozstrzygać sprawę 65 miliardów odszkodowania dla Żydów.Jak udźwignie to ten biedny kraj ?

Wracając do PiS-u.niezaleznie od tego jak wyjdzie na tym ta partia,Polacy zyskali wiedzę i świadomość człowieka a nie pacynki w rękach polityków.Moja świadomość jest zaniepokojona i nikomu nie ufa.Bo razi mnie pośpiech podpisywania tego dokumentu..oraz obłudne przemianowanie tegoż samego,które odrzuciły dwa państwa w referendum,czyli byłej konstytucji ,a przemianowanie go na Traktat..

Razi mnie ,odebranie szansy nam ,obywatelom ,w referendum.Zarówno kiedyś przez PiS ,jak i teraz przez rząd PO.
A ponieważ mam świadomość,że gdyby wybory wygrał PiS ,to traktakt przeszedłby też bez referendum,to przestało mi się to podobać..Wszystko..

Ale co ja mogę ,biedna ,słaba kobiecina ?
Jedynie postrzępić sobie język na forach..:mad:

bogda
03-04-2008, 23:06
Lila...bardzo dobrze, że piszesz i strzępisz język, ja przynajmniej nie muszę słuchać tych wszystkich bencwałów....i o tyle żyję spokojniej, wystarczy że poczytam Twoje posty...i już wszystko wiem....no i jeszcze podane z humorem...tak, że ja z tej polityki na forum to mam same przyjemności...:)

Basia.
04-04-2008, 03:45
mam podobne odczucia więc się przyczajam w krzakach i czekam na rozwój sytuacji, tylko tyle mogę.:D :D

Lila
04-04-2008, 11:24
mam podobne odczucia więc się przyczajam w krzakach i czekam na rozwój sytuacji, tylko tyle mogę.:D :D

Basieńko..pozwól ,że i ja przycupnę obok Ciebie.W tych krzakach.Tylko ,że we mnie ,gdy dorwałam się do internetu,odezwała się paskudna przypadłość,a mianowicie : szukanie dziury w ...całym ( przypuśćmy )..
I co i raz wdrapuję się na trybunę forum i tam szukam wyżej wymienionej dziury..

A teraz znalazłam dziurę ,niczym krater Etny.Zostałam zmuszona do nader dokładnego przeczytania traktatu i ....przechodzę do odłamu eurosceptyków..
I jako temu odłamkowi ,może mi się co nie co ,nie podobać.OK ?

senior A.P.
04-04-2008, 12:30
Lepiej pozno niz wcale !

Lila
04-04-2008, 12:32
Lepiej pozno niz wcale !

Hę ? A coś taki ponury od rana?

senior A.P.
04-04-2008, 12:41
Nie ponury a bojowy jak na dziadka przystalo,bo nawet wnuki na slepote polityczna cierpia .

Lila
04-04-2008, 14:38
cdn.Taka jak pisałam ,ujawnione dokumenty to wierzchołek góry lodowej.Lwia część jest utajniona..

Są pogłoski..pogłoski powtarzam,że za sterami Casy siedział jeden z pasażerów,wysoki szarżą oficer....
W końcu też pilot.Ale nie znający samolotu..

senior A.P.
04-04-2008, 14:58
Swiadkowie,biora tajemnice do grobu - oczywiscie ci co nie zyja.
Ja bedac w komisji szukal bym dowodow wsrod zyjacych.
Jezeli juz o tym mamy dyskutowac niezaleznie od tego co nam sugeruja,to warto sie zastnowic czy nie bylo w tym tragicznym wypadku innych ololicznosci chociazby takich jak.... , no wlasnie (za plecami slysze podpowiedz ) spiskowej teorii dziejow,dla przykladu " cos tam nie dopatrzono lub specjalnie obsluzono" w tym samolocie. Sewis tych samolotow ma niepolska obsluge (podobno). Kto wie czy przed ostatnim startem "krasnoludki" cos zlego nie porobily polskim pilotom w dodatku doswiadczonym,ktorzy moga ladowac nawet bez naprowadzania naziemnego lub "specjalnego naprowadzania" ?
Domyslow mozna snuc wiele ale najlatwiej zwalic wine na juz niezyjach,ci napewno milcza.
Gibraltar i Sikorski to tez zagadka "jeszcze" nie do konca wyjasniona .

siekierka
04-04-2008, 15:38
Niestety po Sikorskim został wyrośnięty pokurcz niejaki Radek, który zostawia w trzecim już rządzie swój pokurczowy ślad. Wstyd mi za niego, bo jako młody chłopak dobrze sie zapowiadał, ale od czasu gdy zaczął z teściem (u teścia?) robić geszeft, przestał być tym znanym mi odważnym, patriotycznym młodym Polakiem. Stał się internacjonałem i parweniuszem którego przestałem rozumieć i nie mogę już szanować.:mad: :cool:

POLA
04-04-2008, 15:51
cdn.Taka jak pisałam ,ujawnione dokumenty to wierzchołek góry lodowej.Lwia część jest utajniona..

Są pogłoski..pogłoski powtarzam,że za sterami Casy siedział jeden z pasażerów,wysoki szarżą oficer....
W końcu też pilot.Ale nie znający samolotu..
Mają odtajnić resztę, ale zdementowano pogłoski, jakoby za sterami siedział nie ten, który powinien.
Inna pogłoska poddawała pod wątpliwość stan trzeźwości... jednak plotka.

Takim katastrofom zawsze towarzyszy aura tajemniczości, niedopowiedzeń i podejrzeń. Ludzi szkoda i tyle, a szczegóły warto zostawić fachowcom od fruwania po to, aby uniknąć podobnych tragedii.

ymca
04-04-2008, 15:54
Prawdy jak tam było,nie dowiemy się nigdy.A może lepiej nie znać?To już niczego nie zmieni.

senior A.P.
04-04-2008, 16:20
Czesc ich pamieci !
Zyja jednak ich rodziny ,miejmy nadzieje ,ze do prawdy dojda.

siekierka
04-04-2008, 17:46
YMCA chyba zakochała sie w posłance Sobeckiej lub w Judaszu, bowiem co jakiś cza:rolleyes: s przywołuje informację o tej dwójce.;)

ymca
04-04-2008, 18:19
Witaj siekierko! Dawno Cię nie było.Nie zakochałam się,tylko uwielbiam takie złote myśli.To przecież same perełki,i warto je zapisywać.:D

Lila
04-04-2008, 18:24
YMCA chyba zakochała sie w posłance Sobeckiej lub w Judaszu, bowiem co jakiś cza:rolleyes: s przywołuje informację o tej dwójce.;)

Prędzej w Judaszu,bo był niebrzydkim mężczyzną.Posłanka...hmm ..z tych mało nachalnych w urodzie...:D

Życia nie wróci,ale sprawę koniecznie trzeba wyjaśnić do końca,aby nie było powtórki z rozrywki..
Nasze lotnictwo wojskowe chyba ma coś nie tak ze szkoleniem.

Pani Slowikowa
04-04-2008, 18:27
Nooo ,już po emocjach związanych z traktatem..

Tym razem obrobię tyłek PiS-owi ,bom sprawiedliwą kobietą jest..
Jarek przegrał na całej linii.Przeintrygował się do gołej ziemi..
Zresztą obaj bracia niczym kiedyś Panasewicz i Skiba ,zdjęli publicznie kalesony..I pokazała się goła d...a.Oklaski dla prezydenta ,na stojąco ...

no tak..juz po emocjach... klamka zapadla... glowa..potoczyla sie pod nasze stopy..... Juz po strachu:mad:
Widzicie??? nawet nie bolalo tak bardzo..:confused:

senior A.P.
04-04-2008, 18:28
Nasze ,bo jeszcze sie tak nazywa - Sily Powietrzne .
Oczywiscie z polska szachownica na skrzydlach.

siekierka
04-04-2008, 18:31
Śmierć lotników to jednak straszny wypadek. Ponad pół wieku temu kolega - oblatywacz rozwalił się na nowym szybowcu. Jego siostra do dziś go wspomina z żalem.:mad:

senior A.P.
04-04-2008, 23:30
Warte jest zastanowienia:
Kto caly "najlepszy kwiat" lotnictwa wojskowego wsadza do jednego samolotu i rozwozi po Polsce.
Gdzie warunki.......... i bezpieczenstwa.
Moze za to kogos pociagnac do odpowiedzialnosci ?

Lila
05-04-2008, 00:12
Senior,właśnie ciągną ich za odpowiedzialność.

Pani Slowikowa
05-04-2008, 01:15
Ten kwiat.. polskiego lotnictwa.. moze komus przeszkadzal??
My to mamy szczescie..:mad: 60 lat temu tez komus przeszkadzal nasz kwiat polskich oficerow..

POLA
05-04-2008, 01:52
Ten kwiat.. polskiego lotnictwa.. moze komus przeszkadzal??
My to mamy szczescie..:mad: 60 lat temu tez komus przeszkadzal nasz kwiat polskich oficerow..
Nie szukajmy teorii spiskowych w ludzkich błędach.

Pani Slowikowa
05-04-2008, 01:55
Nie szukajmy teorii spiskowych w ludzkich błędach.

pewnie ze nie... ale nie powiesz mi ze ci to tez nie przelecialo przez mysl..:rolleyes:

POLA
05-04-2008, 02:03
nie przeleciało, naprawdę, to nie, co innego, ale na szczęście to plotki były i pomówienia, o czym pisałam wcześniej.

senior A.P.
05-04-2008, 14:44
Zabijanie tez mozna podciagnac pod teorie spiskowe i bledy ludzkie ?

Lila
05-04-2008, 19:53
:mad:

Nasz Dziennik” informuje, że aż dziewięciu dziennikarzom tego pisma odmówiono wydania stałych przepustek umożliwiających pracę w parlamencie. Wstępu w kuluary, najatrakcyjniejsze miejsce pracy każdego sejmowego fotoreportera, odmówiono m.in. Markowi Borawskiemu, który od dziesięciu lat codziennie dokumentował pracę posłów i senatorów, oraz Arturowi Kowalskiemu, analizującemu najważniejsze wydarzenia polityczne.

Podobnie potraktowano reporterów i operatorów Telewizji Trwam. Wszystko pod pretekstem zmian w regulaminie Kancelarii Sejmu, określającym zasady pracy dziennikarzy. I tu cisza zapanowała – nie słychać głosów solidarności ze strony innych dziennikarzy.Decyzję podjął Jarosław Szczepański, szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

Brak stałej przepustki oznacza ograniczenie do przepustki jednorazowej – wydawanej zwykłym gościom w Sejmie i dającej dostęp tylko do pokoju dziennikarskiego i do galerii. Takich ograniczeń nie wprowadziły ani AWS ani SLD ani PiS wobec przedstawiciela żadnego z mediów. Pamiętam opowieści lewicowo-liberalnych redaktorów jak to prześladowano ich rzekomo za rządów PiS. Największą represją było ujawnienie współpracy z agenturą PRL Milana Suboticia, dyrektora programowego TVN.

kufa86
05-04-2008, 20:08
Co z tą Polską...?
Jak będzie więcej takich Unijnich instrukcji.

1. Ubikacja powinna być zawsze utrzymana w czystości.
2. Do muszli klozetowej i pisuarów nie należy wrzucać śmieci, szmat, niedopałków, zapałek ani resztek jedzenia.
3. Na muszlę klozetową nie należy wchodzić nogami, lecz siadać jak na krześle, całym ciężarem ciała, tak aby pośladki całkowicie i dokładnie przylegały do deski klozetowej. Tułów powinien być wyprostowany, przy czym punkt ciężkości należy przenieść ze stóp na pośladki, kładąc ręce wzdłuż odpowiednich kolan.
4. Siedzieć należy w taki sposób, ażeby kał wpadał do muszli, a nie na deskę. Jednocześnie należy starać się nie zmoczyć deski moczem, w tym celu należy przytrzymywać ręką narząd moczowy, skierowując go do muszli.
5. Przy korzystaniu z pisuaru należy podejść do niego jak najbliżej, nawet dotykając go lekko kolanami, pochylić się do przodu, wyjąć całkowicie narząd moczowy, lekko nachylić go w dół i oddać mocz aż do ostatniej kropli. Przed zakończeniem oddawania moczu nie należy odchodzić od pisuaru, aby nie rozbryzgiwać moczu po podłodze. W ten sposób podłoga wokół pisuaru będzie sucha.
6. W początkowym okresie korzystania z WC może służyć ono za czytelnię, jednakże kartki możemy przewracać naślinionym palcem tylko do wstępnego podtarcie.
7. Nie zaleca się przebywania w ubikacji dłużej niż dwie minuty, bowiem grozi to trwałym urazem głowy wywołanym presją osób czekających na zewnątrz.
8. Zerwanie niniejszej instrukcji grozi utratą pozwolenia na korzystanie z WC.

Lila
05-04-2008, 20:16
Mam pytanie do tej instrukcji ...

Jaka ilość,grubość i figlarność wzorów,jest dozwolona w papierze toaletowym ?
Czy wizerunek jakiegoś polityka na wyżej wymienionym papierze,powoduje automatycznie jakieś reperkusje interreferentne, ze strony Unii ??

Stanley
05-04-2008, 20:25
Oczywiście należy dopisać ze tej samej przepustki nie otrzymało 20 dziennikarzy TVN i inne redakcje i stację TV też otrzymały mniej akredytacji w związku ze zmniejszeniem liczby dziennikarzy w sejmie. Ale co tam.

kufa86
05-04-2008, 20:30
Mam pytanie do tej instrukcji ...

Jaka ilość,grubość i figlarność wzorów,jest dozwolona w papierze toaletowym ?
Czy wizerunek jakiegoś polityka na wyżej wymienionym papierze,powoduje automatycznie jakieś reperkusje interreferentne, ze strony Unii ??
Ciekawy problemat zapodałaś.
Sądzę, że ażeby zaspokoić unijne umiłowanie równości i demokracji za wszelką cenę...
powinny być co najmniej dwie rolki srajtaśmy,
jedna z podobizną kaczora -a druga donalda.

Pani Slowikowa
05-04-2008, 20:52
:mad:

Nasz Dziennik” informuje, że aż dziewięciu dziennikarzom tego pisma odmówiono wydania stałych przepustek umożliwiających pracę w parlamencie. Wstępu w kuluary, najatrakcyjniejsze miejsce pracy każdego sejmowego fotoreportera, odmówiono m.in. Markowi Borawskiemu, który od dziesięciu lat codziennie dokumentował pracę posłów i senatorów, oraz Arturowi Kowalskiemu, analizującemu najważniejsze wydarzenia polityczne.

Podobnie potraktowano reporterów i operatorów Telewizji Trwam. Wszystko pod pretekstem zmian w regulaminie Kancelarii Sejmu, określającym zasady pracy dziennikarzy. I tu cisza zapanowała – nie słychać głosów solidarności ze strony innych dziennikarzy.Decyzję podjął Jarosław Szczepański, szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

Brak stałej przepustki oznacza ograniczenie do przepustki jednorazowej – wydawanej zwykłym gościom w Sejmie i dającej dostęp tylko do pokoju dziennikarskiego i do galerii. Takich ograniczeń nie wprowadziły ani AWS ani SLD ani PiS wobec przedstawiciela żadnego z mediów. Pamiętam opowieści lewicowo-liberalnych redaktorów jak to prześladowano ich rzekomo za rządów PiS. Największą represją było ujawnienie współpracy z agenturą PRL Milana Suboticia, dyrektora programowego TVN.

W I Z Y juz nie tylko do Ameryki... ale i do Parlamentu...:confused:

siekierka
05-04-2008, 21:05
Oczywiście należy dopisać ze tej samej przepustki nie otrzymało 20 dziennikarzy TVN i inne redakcje i stację TV też otrzymały mniej akredytacji w związku ze zmniejszeniem liczby dziennikarzy w sejmie. Ale co tam.

TVTrwam nie otrzymało wcale a inne stacje otrzymały mniej niż poprzednio. To jest demokratyczna równość według PO ?:cool:

Lila
05-04-2008, 23:19
TVTrwam nie otrzymało wcale a inne stacje otrzymały mniej niż poprzednio. To jest demokratyczna równość według PO ?:cool:

Siekierka ,nie tłumacz oczywistych oczywistości,bo jakbyś gadał ze ślepym o kolorach..:rolleyes:

Kufa,jest to myśl przednia.:D W końcu mędrzec Europy wywalczył pluralizm !

ymca
06-04-2008, 11:04
Premier Kanady spotkał się z Lechem Wałęsą

Zasłużył,sobie na tego mędrca.Ma nasz były Prezydent poważanie na świecie.:)

senior A.P.
06-04-2008, 11:39
Nie ma i nie bylo demoktarycznej rownosci.Narody sie o tym przkonuja kazdego dnia !

Lila
06-04-2008, 11:51
Nie ma i nie bylo demoktarycznej rownosci.Narody sie o tym przkonuja kazdego dnia !

Senior,faktycznie godzien jesteś bata..
Co ma demokratyczna równość do postu ymcy ???A także narody do Wałęsy..

Ymca,mędrzec Europy ,ma swój chłopski rozum.Nikt temu nie zaprzeczy...Zobacz jaki mądry był Bartosz Głowacki.Toż to łeb senatorski- sześć na dziewięć.
Ta czapka zatknięta na wylocie działa :D :D ..Zmyłka dla obsługi ,dla wystrzału nieskuteczna ...a jakaż widowiskowa..I ludzie zapamiętali..:D

senior A.P.
06-04-2008, 12:00
Lila !
Ty na mnie bata gdy ja sam eliksir polityczny swiatu funduje ?

Lila
06-04-2008, 12:02
Lila !
Ty na mnie bata gdy ja sam eliksir polityczny swiatu funduje ?

Bo,kurna,nie odpowiadasz na posty !!!:D

senior A.P.
06-04-2008, 12:06
Staram sie odpowiadac bez zwloki gdy jestem przy kompie ale wybacz ,zycie to nie tylko komputer a polityka nie gazeta !

Lila
06-04-2008, 12:09
Ale zwłoki zostaw w spokoju,niezależnie czyje oneż są.
Zwłok nie wolno bezcześcić.
Nooo, chociaż poprzednikowi czy poprzedniczce ,warto odpowiedzieć..:)

senior A.P.
06-04-2008, 12:13
W trzecim wcieleniu sie poprawie - obiecuje pod jednym warunkiem,ze koniem nie zostane.

Lila
06-04-2008, 12:18
W trzecim wcieleniu sie poprawie - obiecuje pod jednym warunkiem,ze koniem nie zostane.

Noo,módl się o to Senior.Bo nie daj Bóg ,zostałbyś polskim koniem i trafiłbyś do transportu śmierci,aby posłużyć Włochom za kabanosa..

Choć jakbyś trafił do mnie,to po ujeżdżeniu Cię,miałbyś dobrze.:D Jadłbyś mi z ręki..:D

ps.Oczywiście z mety zostałbyś wykastrowany,cobyś nie wierzgał od zadniej strony..:D

ymca
06-04-2008, 12:20
cyt.Ymca,mędrzec Europy ,ma swój chłopski rozum.Nikt temu nie zaprzeczy..
Nio,i chwała Bogu za ten chłopski rozum.Bo dziś możemy dzięki temu pisać,pisać,pisać......

senior A.P.
06-04-2008, 12:22
Dziekuje ! Postoje ! Juz wole zostac papuga przystrojona w rozne kolorowe piorka,gustuje w bialoczerwonych ,niebieskie mnie oniesmielaja.
Wam zostawiam ten blekit z wianuszkiem gwiazd i silna waluta.

Lila
06-04-2008, 12:23
cyt.Ymca,mędrzec Europy ,ma swój chłopski rozum.Nikt temu nie zaprzeczy..
Nio,i chwała Bogu za ten chłopski rozum.Bo dziś możemy dzięki temu pisać,pisać,pisać......

Czy Ty czasem nie przesadzasz ?
No nie daj Boże,jakby Lechu to przeczytał.I tak czuje się alfonsem i omegą,a tak pękłby z pychy..
Byli i inni.
ps.Co dzieje się z Andrzejem Gwiazdą obecnie ?
Bo i jego załsugom nikt nie zaprzeczy...

A ''mędrzec'' za grubą kreskę,powinien zostać potępiony..o le !!

ymca
06-04-2008, 12:24
Odezwała się pejsata papuga

Lila
06-04-2008, 12:28
Odezwała się pejsata papuga

Kto ? Ja ???

Apage satanas...apage ...apage !!!

Żegnam Was ozięble...:cool:

ymca
06-04-2008, 12:32
cyt.A.P.Dziekuje ! Postoje ! Juz wole zostac papuga przystrojona w rozne kolorowe piorka,gustuje w bialoczerwonych ,niebieskie mnie oniesmielaja.
Wam zostawiam ten blekit z wianuszkiem gwiazd i silna waluta.

Przecież Lilu odpowiedż moja nie była to skierowana do Ciebie.Ja odpowiedziałam na wywód A.P.

senior A.P.
06-04-2008, 12:47
Nie musisz pisac tlustym drukiem,bo jeszcze dowidze,chyba ze chcesz podkreslic waznossc mego postu ,za co ci dziekuje .Te reklame palenia zdejmij, bo to dla mlodych a nie dla seniorow ,chociaz i stare kominy tez kopca.

ymca
06-04-2008, 13:06
Ten post był skierowany do Lili a nie do Ciebie.Nie wiem czemu odpowiadasz na niego.Czytaj ze zrozumieniem człowiecze.:D

ymca
06-04-2008, 13:11
Te reklame palenia zdejmij, bo to dla mlodych a nie dla seniorow ,chociaz i stare kominy tez kopca.

To nie jest reklama człowieku-tylko przestroga dla tych co jak będą palić to będą wyglądać tak jak ten gościu :D

senior A.P.
06-04-2008, 13:16
Ja dostrzegam dwuznacznosc tej reklamy "czlowiecze wcielony" !
Poslugujac sie moimi cytatami miej na uwadze "prawa autorskie" - czlowiecze !
Jezeli juz sam nie potrafisz wyrazac swych mysli,nie poslkuj sie innymi.

ymca
06-04-2008, 13:22
Człowiecze,a mnie te Twoja prawa zwłaszcza te autorskie to wiesz.......
Nie dopatruj się podtekstów tam gdzie ich nie ma. :D :D

senior A.P.
06-04-2008, 13:24
Dopatruje sie w tobie bardzo mlodego i niedoswiadczonego czlowieka i radze nie pouczac starszych ,bo kura byla pierwsza niz jajo !

ymca
06-04-2008, 13:37
Mów do mnie jeszcze- to miodzik na moją duszę :D

senior A.P.
06-04-2008, 13:38
Ty i dusza ?

Lila
06-04-2008, 19:20
Mnie się ta reklama podoba..
Mój pali już 40 lat,więc zaświeciła mi iskierka nadziei,że będzie tak wyglądał niebawem..:):)

Pani Slowikowa
06-04-2008, 19:26
Mnie się ta reklama podoba..
Mój pali już 40 lat,więc zaświeciła mi iskierka nadziei,że będzie tak wyglądał niebawem..:):)

no cos ty??? chcesz zeby gorzej wygladal?? :D

siekierka
07-04-2008, 15:59
Idzie facet do lekarza: lekarz pyta

-co Panu jest?

-Panie doktorze,jestem homoseksualistą.

-ojeej, a ja taki nieuczesany !

Pani Slowikowa
07-04-2008, 16:09
Ten Topic byl zalozony przez POMYLKE... Mial byc skasowany i przeniesiony do TARCZA ANTYRAKIETOWA... a tu ktos go odkopal i jaja sobie robi... O papierze toaletowym itd ... sie dyskutuje.. w takim tytule..
Ide sobie popielic moj ogrodek...

Lila
07-04-2008, 16:11
Asia,teraz zauważyłam.....!!!

To nie ten topik..

siekierka
07-04-2008, 16:14
Ktoś ściągnął na poziom ..bottom :confused:

Lila
07-04-2008, 16:14
Mam pytanie...gdZie jest cz.V założona przeze mnie ????

senior A.P.
07-04-2008, 16:15
Takie zalecenia maja moderatorzy,wiec nie ma sie co dziwic .
Niezle ciasto z tego wychodzi i to z rodzynkami !

Lila
07-04-2008, 16:20
Cz.V z orłem ????...gdzie jest ????

Basia.
07-04-2008, 16:22
Mam pytanie...gdZie jest cz.V założona przeze mnie ????
faktycznie to nie jest V część wątku założonego przez Lidkę. :D Ktoś sobie robi żarty, dlaczego?!!!!!!!!!!!!!!

senior A.P.
07-04-2008, 16:34
Spokojnie Panie i Panowie ! Wszystko jest w fazie wyjasnien.
W miedzyczasie skorzystajcie z innych stron.
Cierpliwosc to cecha ludzi madrych.
Na serwerach pracuja ludzie z roznych opcji politycznych.

Basia.
07-04-2008, 16:58
wątek Lidki z pięknym orłem nie wiem jakim cudem został wtopiony w wątek założony przez Asię?:confused:Znalazłam str. 3 #27 tylko nie rozumiem dlaczego?

Kundzia
07-04-2008, 17:50
Po prostu w wątku IV było za dużo postów i zostałt przeniesione do wątku V i ustawiły się w chronologicznej kolejności,tak ,że nie P.Słowikowa jest faktycznym założycielem tego wątku ,ona pisała jeszcze w IV.Zaraz będzie po kłopocie.

Pani Slowikowa
07-04-2008, 17:59
Po prostu w wątku IV było za dużo postów i zostałt przeniesione do wątku V i ustawiły się w chronologicznej kolejności,tak ,że nie P.Słowikowa jest faktycznym założycielem tego wątku ,ona pisała jeszcze w IV.Zaraz będzie po kłopocie.

Moj watek mial byc skasowany:mad: Dlaczego on tu jeszcze pokutuje???

Kundzia
07-04-2008, 18:03
Ten wątek dlatego zaczynał się twoim postem,bo był przeniesiony,ale wrócił do części IV,gdzie go pirwotnie pisałaś.A dlaczego miał być skasowany?co zawinił?

Pani Slowikowa
07-04-2008, 18:11
Ten wątek dlatego zaczynał się twoim postem,bo był przeniesiony,ale wrócił do części IV,gdzie go pirwotnie pisałaś.A dlaczego miał być skasowany?co zawinił?

On byl zalozony przez pomylke i zostal przeksztalcony na Tarcze antyrakietowa.. Mial byc skasowany... a wypowiedzi zostaly przeniesione do tarczy...

Kundzia
07-04-2008, 18:13
No to i tak go juz nie ma.

Pani Slowikowa
07-04-2008, 18:15
Moj topik "Tarcza Antyrakietowa" Z N I K L :confused:

siekierka
07-04-2008, 18:22
Przed chwilą red.Orłoś w teleexpressie poinformował, że przejścia graniczne polsko - niemieckie zostały przeniesione do woj. lubelskiego. Ale się ta Polska zwęziła!!! To już teraz śmiało, po jej zachodniej stronie zmieści się zaplanowany przed wiekiem kraj zwany Juedeopolonią!

Pani Slowikowa
07-04-2008, 19:18
mial pewnie na mysli Polsko Ukrainskie.. Albo Europejsko..- pozaeuropejskie...

siekierka
07-04-2008, 19:23
Boję sie , żeby ktoś nie pomylił się na poważnie

siekierka
07-04-2008, 20:06
RUSZYł PORTAL POLSKA XXI. W tworzenie portalu są zaangażowani prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, b. poseł PiS Kazimierz M. Ujazdowski, politolog i publicysta Rafał Matyja oraz Jan Maria Rokita. Jednym z sekretarzy "Polski XXI" jest Lucjan Karasiewicz, który w ubiegły czwartek odszedł z PiS.:rolleyes:

emka46
07-04-2008, 22:10
Moj topik "Tarcza Antyrakietowa" Z N I K L :confused:
Nie znikł,jest dalej w wątku Społeczeństwo
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-tarcza-antyrakietowa-2277.html

Lila
07-04-2008, 22:51
...naszych czasów..:D

Nienawidzą naszego węgla ,
nienawidzą cegieł i przędzy ,
nienawidzą tego, co już jest ,
nienawidzą tego, co będzie ...
nienawidzą okien i kwiatów w oknach ...
naszych lasów i ciszy leśnej ..
nawet wiosny, bo to nasza wiosna ,
nawet szkół z wesołymi dziećmi. ..

A kto ? Nie wiecie ...? AMERYKAŃSCY IMPERIALIŚCI :D ,w czasach gdy Wielki Brat mieszkał na wschodzie.
I kto to pisał ? Ano,nasza noblistka ,Wisława Szymborska..:D

Tak mi sie cuś przypomniało..w związku z wypowiedzią poetki ,aktualną..

Lustracja w Polsce przyniosła więcej szkód niż dobrodziejstw - uważa laureatka Literackiej Nagrody Nobla, Wisława Szymborska. W wywiadzie dla włoskiego dziennika “La Repubblica” przyznała: “Okazało się, że w imię prawdy można stworzyć mnóstwo fałszerstw i dwuznaczności. Na szczęście rząd się zmienił” - dodała.

Kolejny Autorytet Moralny wypowiada się o polskiej polityce wewnętrznej w zachodniej prasie. I cóż za odważne wyznanie naszej noblistki… wystąpić przeciwko lustracji i rozliczeniom z przeszłością? Szczyt odwagi po prostu w dzisiejszych czasach!!!

ps.Poetka przyznała iż NIGDY nie korzysta z internetu ,nawet sporadycznie.Nic dziwnego,że dopadła ją niepamięć wsteczna..:D

siekierka
07-04-2008, 22:53
Autorzy portalu POLSKA XXI namawiają Marcinkiewicza do pisania u nich. Liczą także na "urwanie" elektoratu zarówno z PO jak i trochę z PiS.

siekierka
07-04-2008, 22:56
Ta Szymborska to całkiem zgłupiała?
Czy się zapisała do PZPR?

Pani Slowikowa
07-04-2008, 22:56
a jaki "wielki brat" mieszkal na wschodzie ??:confused:

senior A.P.
07-04-2008, 22:57
Polska ma jednak szczescie do Noblistow.
Na forum o2.pl jeden z mlodych forumowiczow zaciekle napisal:
"Pokazcie mi chociaz jednego polaka nobliste ?".
Inny mu ich wymienil (tych zyjacych) i dyskusja sie urwala.

tadeusz50
07-04-2008, 23:03
Może on nie wiedział kto to jest Noblista. Pomylił z listą przebojów lub gwiazdą filmową. Tacy też się zdarzają wszędzie.

senior A.P.
07-04-2008, 23:07
Byc moze,jak Walese zaliczymy do "przebojowcow" no to wtedy dopiero bedzie "koncert" !
Za lub przeciw.

Lila
07-04-2008, 23:10
Asiu,jak to kiedy mieszkał na wschodzie ? Cały czas.Od wojny do 89-ego roku.
Polscy poeci, wyprzedzając się w serwilistycznych pomysłach, w 1954 roku wydali ''Wiersze i pieśni poświęcone pracownikom Bezpieczeństwa''.

Jedno cudeńko.Ech..łza się w oku kręci.Nasi poeci,Polacy bez wątpienia..

Śpij majorze , świt niedaleko ,
widzisz , księżyc zaciąga wartę ..
szósty rok już nie śpi Bezpieka
strzegąc ziemi panom wydartej .

Jeszcze gnieździ się różna swołocz ,
po zapadłych, ciemnych powiatach ,
ale wy musicie podołać ,
rewolucja nam podpowiada ...
Major pięści zaciska
a pięści ma ciężkie, czerstwe ..
i idzie Feliks Dzierżyński ..
z majorem przez gmach bezpieczeństwa.

Nooo,o tych pięściach ciężkich jak kamienie ,mógłby sporo powiedzieć mój Ojciec.Gdyby żył..

siekierka
07-04-2008, 23:22
Boję się, żeby nas nie spotkał los ludzieńków:

Często w duszy mi dzwoni pieśń, wyłkana w żałobie,
O tych dwojgu ludzieńkach, co kochali się w sobie.

Lecz w ogrodzie szept pierwszy miłosnego wyznania
Stał się dla nich przymusem do nagłego rozstania.

Nie widzieli się długo z czyjejś woli i winy,
A czas ciągle upływał - bezpowrotny, jedyny.

A gdy zeszli się, dłonie wyciągając po kwiecie,
Zachorzeli tak bardzo, jak nikt dotąd na świecie!

Pod jaworem - dwa łóżka, pod jaworem - dwa cienie,
Pod jaworem ostatnie, beznadziejne spojrzenie.

I pomarli oboje bez pieszczoty, bez grzechu,
Bez łzy szczęścia na oczach, bez jednego uśmiechu.

Ust ich czerwień zagasła w zimnym śmierci fiolecie,
I pobledli tak bardzo, jak nikt dotąd na świecie!

Chcieli jeszcze się kochać poza własną mogiłą,
Ale miłość umarła, już miłości nie było.

I poklękli spóźnieni u niedoli swej proga,
By się modlić o wszystko, lecz nie było już Boga.

Więc sił resztą dotrwali aż do wiosny, do lata,
By powrócić na ziemię - lecz nie było już świata.

Leśmian Bolesław

senior A.P.
07-04-2008, 23:26
Niech odpoczywa w spokoju Twoj Ojciec Lilo ale zyja jeszcze inni,ktorzy mlodym pokoleniom przekazuja jacy to majorzy z Dzierzynskim zaciskali piesci .
Ruszajac moj stopien ,dopisze ,ze byli tez inni majorzy,pulkownicy,generalowie ,ktorzy sie z tymi "piewcami" nie utozsamiali.

Lila
08-04-2008, 13:34
..kto zatrudnił w TV publicznej - Lisa i za takie pieniądze ?

Mam na myśli jego program autorski .A jakże, musiał być postawiony absurdalny zarzut, że Kościół propaguje antysemityzm,poparty nagraniami jakiś nagrywaczy z GW.
Lis, przy wtórze zamówionych idiotów z publiczności, próbował, wraz redaktorem Hołownią, dworować z prałata Henryka Jankowskiego. Program okazał się jednym wielkim szambem! Z orczykami w roli głównej..Jankowski jest na oucie,ale nie należy zapominać,że był wyznaczony jako następny po Popiełuszce i tylko temu iż sprawa się rypła,zawdzięcza życie.
Nie wiadomo,czy jakby ks.Popiełuszko nie został męczennikiem ,i z niego naigrywano by się w TV ?

Po co była ta żałosna tragifarsa w publicznej telewizji?

Jako forum dla Wałęsy, który oznajmił, iż modli się , aby arcybiskup Głódź nie został gdańskim metropolitą..? Chyba tak..

Ps.Bartoś ponoć nie jest profesorem..:rolleyes:

siekierka
08-04-2008, 14:03
Czułem, że to będzie jak z rozmową koleżków na podwórku:
pierwszy mówi: mój Tatus był na polowaniu i przywiózł mamie rudego lisa.
Na to drugi: E tam, mój Tatuś przywiózł mamie z Wiednia srebrnego lisa.
Trzeci mówi: A mój tatuś przywiózł mamie z Paryża syfilisa!

To ten ostatni prowadził wczoraj program n'esce pas?;)

senior A.P.
08-04-2008, 14:33
Akt III - Walka z Kosciolem az do skutku.
Bohaterowie sa zmeczeni.

Lila
08-04-2008, 15:09
Jeszcze wrócę do Szymborskiej.Okazuje się,że inni też są oburzeni..
To wyjątek z blogu Józefa Zawadzkiego..

Apologetka Lenina, Stalina

Wypowiada się dla obcej gazety, pierze publicznie nasze brudy, wyrażając w „La Republika”wielkie zadowolenie , że oto zmienił się nam rząd i tego, który chciał lustrację przeprowadzić do końca, już nie ma.
Poprzednie rządy, tak jak i obecny, nie były zainteresowane oczyszczeniem naszego życia publicznego z donosicielskich szumowin. Skąd zatem ta niechęć Noblistki do rządu PiS?
Hm, myślę , że wiele wyjaśniają jej dawne wiersze, których nie musiała przecież pisać. A jednak popełniła takie teksty, które powinny kazać jej milczeć, przynajmniej w sprawach lustracji. Oto lament Szymborskiej nad grobem Lenina : „wieńczony będzie kwiatami z nieznanych dziś jeszcze planet”. Ha,przewidziała ich odkrycie, z tym, że kwiaty nie nadchodzą!
A w „O śmierci Józefa Stalina” prorokowała, że „Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie, jego Partia rozgarnia mrok” Niektórym zrobiło się ciemno z tej jasności. Na zawsze!

Po co to robi?

I to jeszcze w takiej gazecie?! Chyba zbieżność ideowa, bo drugi Nobel raczej pani Wisławie Szymborskiej już nie grozi. Prawdę mówiąc, nie wiem za co dostała pierwszego,no ale ja nie jestem przecież Komitetem Noblowskim. Jednak go ma i do czegoś on ją zobowiązuje. Ba, do czego?

Pani Slowikowa
08-04-2008, 15:25
Niektorzy ludzie wyssali z mlekiem ta swoja "lewosc"...i juz na zawze ja maja w genach... tak jak i "prawosc" tez...

A ja wam wklejam tu artykul o Prof Nowaku... i zapytuje sie tych co maja"lewosc" we krwi.. : A co jak mimo waszych niedowierzan ( i tu modle sie szczerze zebyscie MIELI RACJE) ..co jezeli faktycznie bedziemy musieli zabulic te 65 Miliardow?????????

To nastepne pokolenie bedzie placilo ewentualnie... Czy jest ono skazane w takim razie na sluzbe u bogatych Anglikow i Niemcow?? Czy o to walczyli nasie rodzice..w IIW, aby widzie wlasne wnuki wysylane na poniewierke???

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,4982478.html

siekierka
08-04-2008, 15:26
Być może pomroczność jasna to przypadłość wszystkich noblistów i ich rodzin?

POLA
08-04-2008, 15:36
przytaczasz wypowiedź blogowicza, który zresztą nie mówi prawdy twierdząc, że poprzedni premier/rząd chciał przeprowadzić lustrację do końca.
Otóż nie chciał tak do końca, to Rokita wołał o otwarcie teczek i archiwów, a Kaczyński niby chciał, ale z ograniczeniem,taka była prawda.
Pamiętam zresztą naszą burzliwą dyskusję tutaj, na forum, zwolenników pełnej lustracji nie było zbyt wielu...

Sugerujesz, przytaczając cudze słowa, pod którymi się chyba podpisujesz, że Szymborska to kto? Przedstaw własny punkt widzenia, chętnie go poznam:)

senior A.P.
08-04-2008, 15:39
Oj zrobilo sie ciemno zrobilo,nawet minionej nocy w Szczecinie.
Jezeli juz ruszamy z zaswiatow takie postacie jak Lenin i Stalin to warto wspomniec i o nadaniu nam w historii Bieruta,Rokossowskiego,Gomulke i Gierka. Jeszcze dzisiaj pamietam ich zyciorysy wskazane. Pamietam nauczycieli a co dopiero noblistow,ktorzy zwracali uwage na jedna ,jedyna sluszna "linie zycia",bo jak nie to ............
Potem kiedy juz nastaly pierwsze odwilze po 1956 roku a czlowiek dojrzewal w socjalizmie i bral udzial w pochodach 1-Majowych (3-Majowych tez) zastanawialem sie skad te wszystkie "prezenty" i ideologie sie biora. Braly sie jednak z jednego "nieomylnego zrodla",z proletariackiej rewolucji,gdzie ronosc i braterstwo bylo nam zeslane z ziemskich niebios.
Kiedy juz wszystko stalo sie proletariackie i powszednie a swiat nie dal sie wziasc do nieba ,zaczeto od nowa tworzyc to co jedni zepsuli a drudzy zaczeli naprawiac. Trzeba bylo wszystko przemalowywac nawet trawe w wojsku. Podpuszczono jednych na drugich dobrze,ze chociaz w jednym wieku ,bo mieli sily na zwalczanie sie.
Dzisiaj bolesne jest to,ze podpuszczaja mlodych na starych,co sluzy temu co wokol siebie widzimy.
Milosc pokoleniowa kwitnie !
Jestesmy w dziale tematycznym "co z ta Polska" warto wiec dodac,krotko i zwiezle odpowiedz : ZLE !
Choc zaraz posypia sie te same zarzuty i stwierdzenia,ze tylko mnie jest zle a innym dobrze podtrzymuje to co napisalem.

POLA
08-04-2008, 15:41
Być może pomroczność jasna to przypadłość wszystkich noblistów i ich rodzin?
No ślicznie, pogratulować takich poglądów.

Lila
08-04-2008, 15:46
przytaczasz wypowiedź blogowicza, który zresztą nie mówi prawdy twierdząc, że poprzedni premier/rząd chciał przeprowadzić lustrację do końca.
Otóż nie chciał tak do końca, to Rokita wołał o otwarcie teczek i archiwów, a Kaczyński niby chciał, ale z ograniczeniem,taka była prawda.
Pamiętam zresztą naszą burzliwą dyskusję tutaj, na forum, zwolenników pełnej lustracji nie było zbyt wielu...

Sugerujesz, przytaczając cudze słowa, pod którymi się chyba podpisujesz, że Szymborska to kto? Przedstaw własny punkt widzenia, chętnie go poznam:)

Przedstawiłam ...kilka postów do tyłu,razem z wierszykiem naszej Noblistki..post 87 bodajże..

siekierka
08-04-2008, 15:47
ROKITA to wołał w imieniu Platformy (jeszcze) Obywatelskiej:
NICEA o muerte! Nicea albo śmierć!
I co zrobiła Platforma?

A dziś Rokita z Ujazdowskim i jeszcze paroma zakłada portal internetowy. Ale postęp!:D

POLA
08-04-2008, 16:11
1. Przepraszam, przeczytałam, wycofuję "atak". Dodam tylko, że tego typu teksty pisane były dla nienachalnie inteligentnych:)

2. Siekierko, co z tego, że wołał jako poseł PO? Jak PO to be?
A pamiętasz, kto zastopował proces lustracji? Twój idol Kaczyński z PiSu razem ze swoją kompanią. Lewica też była przeciwna, wiadomo.

A dzisiaj? To samo, Kaczyńscy zablokują wszystko, co nie jest ich pomysłem, mali ludzie tak już mają:D

Lila
08-04-2008, 16:15
Jeszcze wrócę do odważnej staruszki -Szymborskiej..

Wiersz po odejsciu pewnego Gruzina..

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

I ktoś taki feruje dzisiaj świadectwa moralności i robi za etyczną wyrocznię. Jakież to typowe...
Czy ktoś jej przystawił kałacha do głowy,że musiała to pisać ?
A teraz ta odwaga cywilna powala na kolana..

Zresztą ja nie padam na kolana przed polskimi Noblistami.Mam na myśli - żyjących,a także Miłosza.

POLA
08-04-2008, 16:17
też nie lubisz?

Basia.
08-04-2008, 16:20
nie wiem jakiego wzrostu jest Schetyna :D ale ten Pan dzisiaj stwierdził, że PiS nie zrobił niczego w sprawie wyjaśnienia okoliczności porwania Krzysztofa Olewnika co jest wierutnym kłamstwem. Widocznie wszyscy politycy obojętnie z jakiej partii tak mają bez względu na wzrost. Przecież to za rządów PiS-u ta sprawa znowu wypłynęła.
http://wiadomosci.onet.pl/1725458,11,ziobro_nie_zrobil_nic_ws_olewnika,item. html

POLA
Ktos kiedyś zadał mądre pytanie:
- No dobrze, nagrody, a gdzie są kary?

Lila
Napisałam - żyjących...Z martwych wymieniłam jednego Litwina.

Pani Slowikowa
08-04-2008, 16:21
Sienkiewicz .....nie jest porownaniem adekwantnym..:rolleyes:

Lila
08-04-2008, 16:22
Przed Sienkiewiczem leżę w prochu i biję czołem po muzułmańsku...:)

siekierka
08-04-2008, 16:23
Ciężko jest sie spowiadać za cudze grzechy, ale k'woli prawdzie raz jeszcze napiszę (jak to już wielokrotnie pisałem) a co chyba przez moje posty prześwituje: Nie jestem zwolennikiem Platformy, ale także NA PiS NIE GŁOSOWAŁEM !
Gdybym był posłem w Sejmie, to krzesła dla mnie prawie by zabrakło,bo powinienem siedzieć jeszcze bardziej na prawo - gdzieś z Januszem Dobroszem, Markiem Jurkiem i Arturem Zawiszą jako Prawica Rzeczpospolitej. Niestety, nie mam swoich przedstawicieli w Sejmie.Naszych interesów powinien bronić PiS,
ale wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Zamiast małego okrąglutkiego kaczorka Jarka, u władzy jest długi, chudy, bogaty, złośliwy i sepleniący KACZOR DONALD. A ten nas zupełnie nie reprezentuje.:confused:

POLA
08-04-2008, 16:25
Sienkiewicz .....nie jest porownaniem adekwantnym..:rolleyes:
... ale noblista, sprawdzam, czy Lila nie ma uczulenia:D

Lila
08-04-2008, 16:29
... ale noblista, sprawdzam, czy Lila nie ma uczulenia:D

Hiii,ja nie mam uczulenia nawet na szerszenia ...:D

Jakby co ,to nie mówcie o mnie źle ..:D Idę ...spać !..Coś wysiadam..od wczoraj..
Jak wstanę to poczytam.Acha,jak będziecie robić jakąś rewolucję,najazd na sejm,czy porwanie dla okupu jakiegoś posła - to wchodzę w to ...:D

Pani Slowikowa
08-04-2008, 16:30
Jezeli uwazacie to za glupie pytanie to tez prosze o ustosunkowanie sie do niego... bo bardzo mnie ono nurtuje i boje sie po prostu...

"A co jak mimo waszych niedowierzan ( i tu modle sie szczerze zebyscie MIELI RACJE) ..co jezeli faktycznie bedziemy musieli zabulic te 65 Miliardow?????????"

POLA
08-04-2008, 16:32
litości!!!!!!!!, a JK to nas ładnie reprezentował? To dobrze, że go "wycięto", a jeśli już zarzucasz Tuskowi seplenienie, to spytam: nie raził Cię bardzo niepoprawny język JK? brak ogłady? prowincjonalizm i frazeologia żywcem przypominająca Gomułkę?

To Ty skrajna prawica jesteś, tak?

POLA
08-04-2008, 16:40
nie wiem jakiego wzrostu jest Schetyna :D ale ten Pan dzisiaj stwierdził, że PiS nie zrobił niczego w sprawie wyjaśnienia okoliczności porwania Krzysztofa Olewnika co jest wierutnym kłamstwem. Widocznie wszyscy politycy obojętnie z jakiej partii tak mają bez względu na wzrost. Przecież to za rządów PiS-u ta sprawa znowu wypłynęła.
http://wiadomosci.onet.pl/1725458,11,ziobro_nie_zrobil_nic_ws_olewnika,item. html
wczoraj TVN o 23:20?
Niewiele zrobiono, a wiele spaprano. Poczekajmy na cd.

Na Schetynę mam uczulenie:D , coś mu nie ufam i nie wiem dlaczego, więc przyglądam się bacznie

Basia.
08-04-2008, 16:44
też bacznie wszystko obserwuję.:)

POLA
08-04-2008, 16:44
odpowiadam: nie bój się, z Ciebie nie ściągną, jesteś poza zasięgiem:D

Poza tym ... nie wierz we wszystko, co głosi naczelny lektor radia tor. JRN, on się często myli, co już kilku słuchaczom udało się dowieść.

POLA
08-04-2008, 16:47
też bacznie wszystko obserwuję.:)
jesteśmy dwie, więc będzie OK.
Ja jeszcze podsłuchuję:D :D , z podglądaniem mam jedynie kłopot:cool:

Pani Slowikowa
08-04-2008, 16:48
odpowiadam: nie bój się, z Ciebie nie ściągną, jesteś poza zasięgiem:D

Poza tym ... nie wierz we wszystko, co głosi naczelny lektor radia tor. JRN, on się często myli, co już kilku słuchaczom udało się dowieść.

Ja w Polsce place podatki :confused: Wiec jestem w zasiegu..

A w czym myslisz ze on sie myli???Jak tego dowiedziono??

POLA
08-04-2008, 17:02
Ja w Polsce place podatki :confused: Wiec jestem w zasiegu..

A w czym myslisz ze on sie myli???Jak tego dowiedziono??
a w USA też?
Z podatków Ci nie zabiorą, najwyżej je podniosą, co niniejszym już uczyniono:mad:

Nie przywołam Ci błędów JRN, bo ich po prostu nie pamiętam, ale pamiętam, jak słuchacze prostowali jego wypowiedzi i sam N przyznał, że istotnir sie pomylił, ale jeśli ktoś sprostowania nie słyszał, nieprawdziwa informacja szła w prosty lud, a ten nie ma zwyczaju sprawdzać.

siekierka
08-04-2008, 17:08
Przed chwila wyjaśniałem Biance: NIE GŁOSOWAŁEM na PiS ! Ale niestety, skoro nie mam własnej reprezentacji, bliższy mi PiS niż
Platforma. Dlatego nie zamierzam bronić JK przed atakami, ale też nie będę chwalił Donalda za nieumiejętność prowadzenia polityki tak zagranicznej jak i wewnętrznej.
Z dzisiejszych sondaży podanych w TVP wynika, że jego popularność ostatnio spadła aż o 17%, co świadczy, że nawet jego zwolennicy mają już dość jego marzeń.
W swojej zarozumiałości dobrał sobie niewłaściwy garnitur ministrów (Ćwiąkalski, Schetyna, Sikorski itp) nie potrafi radykalnie się od niektórych odciąć i wyraźnie na tym traci. A ja mogę tylko powiedzieć : Dobrze mu tak ...:D

Pani Slowikowa
08-04-2008, 17:15
Tak tu i tu.. place... i wcale nie che placic wiecej.. :mad: Wolalabym mniej..

POLA
08-04-2008, 17:28
Zgadzam się z Tobą w następujących punktach:
1. PO nie jest i moją ulubioną ekipą, ale wolę tych jak PiS, zbyt skrajna, zbyt zaściankowa, zbyt socjalistyczna.
Z braku laku dobry kit.
2. Nie chwalę DT, bo nie ma za co, może jedynie za to, że nie jest naburmuszony, nadęty jak jego poprzednik i jego widok nie odbiera mi apetytu podczas jedzenia, to jednak za mało jak na premiera.
3. Jest za co ganić: masz słuszność, otoczył się bardzo niewłaściwymi ludźmi, a tych wartościowych wysłał na aut albo w ogóle się ich pozbył i to jest kardynalny błąd. Zapłaci za to, a właściwie my, wszyscy.

Nie zgadzam się:
1. Jeśli jakaś frakcja nie jest "moja", nie cieszę się z jej potknięć, bo jej potknięcia przenoszą się na potknięcia kraju i psują nasz wizerunek w świecie. Te sprawy nie są mi obojętne.

No popatrz, jak niewiele nas dzieli:)

siekierka
08-04-2008, 18:18
Taak. Dla Ciebie PiS zbyt skrajny w prawo, dla mnie PO zbyt skrajne w lewo.Szczególnie mnie drażni ich zachłanność, że by nie powiedzieć PAZERNOŚĆ. Przecież ja nie wierzę w legalność pochodzenia majątków Frasyniuka, Schetyny, Tuska, Bieleckiego, Boniego, Palikota, Ćwiąkalskiego, Zdrojewskiego, Blidy, Kalisza, Iwińskiego, Jagiełły, Janika i jeszcze wielu,wielu innych ze strony liberalno -lewicowej :confused:

Jadzia P.
08-04-2008, 18:29
Ale wiekszość z nich to nie P.O. tylko LiD

siekierka
08-04-2008, 18:37
Przykro mi, ale sie mylisz. Ci są z PO: Schetyna, Tusk, Bielecki, Boni , Palikot , Ćwiąkalski , Zdrojewski

senior A.P.
08-04-2008, 21:29
Ktos kiedys powiedzial - " oni z ojca diabla sa zrodzeni !"

Jadzia P.
08-04-2008, 22:35
Oj seniorze, tak nie można, są gorsi od nich....

senior A.P.
08-04-2008, 23:08
Sa jeszcze gorsze istoty na swiecie od diablow ?

Jadzia P.
08-04-2008, 23:40
Ja już tego komentować nie będę....

Lila
09-04-2008, 11:00
Czy Ewa Kopacz, by przejechać przez miasto, musi mieć aż cztery limuzyny i dwa radiowozy obstawy? - pyta “Fakt”. A bulwarówka donosi, że szefowa resortu zdrowia właśnie z takim orszakiem pojawiła się wczoraj w Krakowie.

Ewa Kopacz pędziła na sygnale przez miasto, omijając wszystkie korki - pisze “Fakt”.

Pani minister zajechała do Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Jak się okazało, w bagażnikach limuzyn wiozła misie, które na oddziale onkologii sprezentowała chorym dzieciom.

“Lepiej niech pani minister zadba, żeby moja córeczka miała leki” - żaliła się przed Ewą Kopacz Barbara Żuk, mama chorej na raka wątroby czteroletniej Martynki.

“Fakt” pisze, że pani minister zapozowała do zdjęć i znów wskoczyła do limuzyny, żeby popędzić na obiad. A po południu - wciąż w królewskim orszaku - pojechała do Katowic. (dziennik.pl)

Poza tym czy zauważyliście iż wali się sklepienie niebieskie na głowę wyborcom PO ?
Otóż GW atakuje Słońce Kaszub,za niezdecydowanie,niespójność decyzji oraz brak odwagi..
Chodzi o nieszczęsną reformę zdrowia i nadal brak koszyka usług gwarantowanych,a także za reformę emerytalną.Otóż ustawa górnicza zostaje pod presją płyt chodnikowych,rzucanych w okna poselskie..

I po co się było mądrzyć ?
Zbigniew Chlebowski grzmiał o niszczeniu systemu emerytalnego i finansów publicznych. Powiedział też: - Obawiam się, że w tej sprawie Bóg odebrał naszym kolegom z PiS rozum.:D

Jadzia P.
09-04-2008, 11:21
Po tym co Miler naobiecywał , że zrobi dla Łodzi i po tym jak zakończyły się jego rządy, powiedziałam sobie , że ja już więcej na wybory nie pójdę. Jednak na ostatnie poszłam za namową moich dzieci, że to jest nasz obowiązek itp. Poszłam też z nadzieją , że ten rząd (a przypuszczałam, że wygra Po) wie jak trudno jest zdobyć władze i że co obieca to zrealizuje. Jak do tej pory to są tylko czcze słowa, wiem , że PSL ciągnie w swoją . Kiedyś ktoś mądry powiedział, że PSL , mała parita , nigdy sama nie wygrała by mogła tworzyć rząd a zawsze ma najwiecej do powiedzenia.

senior A.P.
09-04-2008, 11:34
Ja jeszcze raz zapytam:
Czy do rzadzenia panstwem i narodem potrzebne sa nam partie ?
Przeciez to "kretowiska" i zloby karmiace sie wzajemnie wszystkim,takze nienawiscia. Narod zas na nich pracuje i zywi.
Wszystkie partie polityczne do natychmiastowej likwidacji,wtedy zapanuje porzadek na swiecie !
Malo tego, ludzie beda zyli w pokoju.

Lila
09-04-2008, 11:38
Senior,Ty chcesz zrobić rewolucję śwatową,bo nie znam państwa,gdzie partie nie rządziłyby.

senior A.P.
09-04-2008, 11:47
Oby tylko taka "rewolucja" jak likwidacja partii nastapila to ja juz moge spokojnie umierac ,isc do po rozgrzeszenie do Boga i powiedziec mu w oczy:
"Boze ! Narewszcie dokonalo sie dzielo Twoje ".

Lila
09-04-2008, 11:52
Czyli jaka alternatywa ? Monarchia ? I rządzić ma pomazaniec ?
A może ...anarchia ?:)

senior A.P.
09-04-2008, 12:10
Rzadzic ma narod poprzez madrych swoich przedstawicieli,ktorych sam wybierze w sprawiedliwych wyborach opartych o uczciwa ordynacje wyborcza.
Polska winna byc suwerenna i niepodlegla !
Jezeli sie jednoczyc to w ogolnopoolskim zjednoczeniu narodowym,ktorej nazwe nie problem ustalic,bez skladek i przynaleznosci partyjnej .
Jestesmy jednym narodem polskim.
Partie moga sobie zakladac inne mniejszosci narodowe lub polscy fanatycy dla celow rekreacyjno-rozrywkowych,w tym wszelkie kluby i skupiska nawet orientacji seksualnych i dzialac w nich po godzinach pracy lozac na swe utrzymanie.
Narod pracuje i narod rzadzi.
Partie niech we wlasnym gronie zabawiaja sie po pracy na wlasny koszt i nie przeszkadzaja rzadzacym i pracujacym.
POLSKA TO MY - POLACY - MY MAMY DECYDOWAC O SWYM LOSIE !
Mniejszosci narodowe,ktore chca u nas pracowac winny sie podporzadkowac naszemu prawu , Konstytucji i obowiazkom.
Jezeli to nie odpowiada droga wyjazdowa z Polski jest wolna,granice otwarte.

Lila
09-04-2008, 12:16
Piękna idea Senior.Naród rządzi przez swoich przedstawicieli.:)
Hmm ,a jak poznać ,że oni mądrzy niby są ,bez kampanii wyborczej ?
I kto im ma zorganizować tę kampanię ?
Seniorku,utopia też dobrym pomysłem jest ..

ps.mniejszości i tak się podporządkowują naszemu prawu,bo wyobraź sobie Wietnamczyka,który podlega pod prawa Wietnamu..
Albo Irakijczyk,kamienujący zdradliwą żonę..:)

senior A.P.
09-04-2008, 12:30
Lila !
Ciebie nie musze przekonywac do tego co dobre a co zle,prawda a klamstwo.Jezeli masz cos pod reka to przyloz nawet kotu ,jezeli ci psoci i niszczy a nie mnie.
Polak we wlasnym kraju nie widzisz na co pozwala obcym ?
Najlepsza kampania wyborcza i rozpoznaniem kandydata jest srodowisko z ktorego sie wywodzi. Przeciez pamietasz jak jeszcze niedawno przywozono "kandydatow w teczkach",kto ich znal ?
Wybiera wies,miasto swego znanego dobrego czlowieka od lat i go typuje w prawyborach regionalnych,potem robi prawybory na szczeblach wyzszych i to z kandydatow wlasnych a nie podrzuconych przez partie i tak az do najwyzszego szczebla. Wtedy zobaczysz ze,zadna plewa przez to sito nie przeleci,bo partii nie bedzie.
Nie bedzie miernych ,biernych ale wiernych.
"Sprawa prosta jak Wisla do Gdanska !"
Chinczykom i Wietnamczykom lub nawet Izraelczykom tez nalezy sie dokladniej przyjrzec jaki to interes w Polsce robia a Polak jedzie do Irlandi ,Angli lub gdzie indziej i bija go w "czape".
Wszystko jest do rozwiaqzania ,tylko trzeba chciec i ruszyc glowa.
Na poczatek potrzebny jest "krol",dyktator i madry Sejm.
Senat do likwidacji.
Prezydent madry moze zostac tym krolem,kandydatow i ludzi madrych nie brakuje i to czystej polskiej krwi.

Lila
09-04-2008, 13:05
Senior ,ja Ci przykładam ? Boże ,krzywda mi się dzieje na tym forumie!!!!!!!!!!!!!

Senior,wybacz ...ale to się nie stanie ,co postulujesz.Bo jak niby ? Te partie co są ,to gdzie je umieścisz niby ? Same wyemigrują na Księżyc ?
No i Senatu ma nie być ,jako zawsze w Polsze bywał?.W tej od morza do morza...
No skąd wytrzaśniesz na Boga tego dyktatora,jak od czasów Piłsudskiego nie było silnej osbowości ...?No a jak jemu palma odbije,to jedynie zostaje pucz,a Polska nasza spada do rangi republiki bananowej...

Tak sobie gdybamy...sobie a muzom ..:)

senior A.P.
09-04-2008, 15:03
Jezeli tylko to juz potrafimy (gdybac) to marna przyszlosc dla mlodych .
Stary sobie pogdyba i strzeli w kalendarz.
Mlody gdy nie ma pieniedzy zapyta mamy/babci : masz zaskorniaki ? Mama/babcia wyciagnie i da resztki z emerytury i swiat sie kreci.
Takim go chcesz widziec w dalszej przyszlosci ?

tadeusz50
09-04-2008, 16:23
Seniorze zastanawiam się nad twoją propozycją. Czy to jest utopia? bajka? czy też prowokacja do dyskusji lub wkurzenia forumowiczów. Jeszcze nigdzie w świecie tak nie było i chyba nie będzie. W tym twoim sejmie każdy by ciągnął w swoją stronę. Teraz są partie, odłamy i ciągną w3-4 strony, a w twojej wizji w kilkaset stron. Ja tak to widzę.

senior A.P.
09-04-2008, 17:09
Uwierz mi,ze tak sie stanie,Twoje i moje dzieci tego doczekaja.
Pisze o tym pod rozwage politykow bezpartyjnych .
Ci partyjni widza tylko wlasny zlob.
W Sejmie zasiada naprawde ludzie godni tych foteli posla ,oni zadbaja o narod a nie tylko o swoja kase.
Jak narazie nie sa godni uznania narodu , a nawet nie dochowuja swych obietnic wyborczych.

tadeusz50
09-04-2008, 17:31
Załóżmy, że w przyszłym sejmie będzie np. po 1-2 posłów z każdego powiatu, bądż gminy. Załóżmy że są kryształowo uczciwi względem prywaty, ale muszą wykazać się swoim wyborcom i grabią do siebie dla swoich wyborców. U nas postawimy park a w dalszej gminie spalarnię śmieci. Z tego powstaje nieskończona ilość kombinacji. Kabaret albo walka wręcz jak to już bywa w innych parlamentach.

senior A.P.
09-04-2008, 17:46
To dobrze gdy nasi przedstawiciele w rzadzie czy sejmie beda miec na uwadze wlasne srodowiska ale nie moga byc one pierwsze ponad ogolnonarodowymi.
To nie moze byc tak Pipiwolka bedzie wazniejsza od Warszawki lub odwrotnie,takie przejawy widzimy teraz .Jezeli bedzie podzial srodkow panstwowych,beda budzety miejskie i gminne nalezy nimi odpowiednio gospodarzyc i sprawiedliwie dzielic.
To samo dotyczy podatkow. Dlaczego dzisiaj tyle niesprawiedliwosci ? Wezmy pod lupe bogatych i biednych oraz ich progi podatkowe,Wezmy pod uwage ulgi podatkowe, dla przykladu obcokrajowiec zwolniony z podatkow na rozwoj biznesu a krajowy rodak-Polak buli jak za zboze i pada .
Jezeli ma byc prawo i sprawiedliwosc to dla wszystkich a nie wybranych.
Do tego jeszcze musi dojsc prawda ,ktora winna byc gloszona a nie tlamszona.
Warto sie zastanowic dlaczego zniszczono Samoobrone i LPR,bo wlasnie ludzie z tych partii chcieli prawdy ,nie tylko hasel jakie glosila PiS gdy byla z nich "trojca nie swieta".

tadeusz50
09-04-2008, 18:00
Aleś strzelił z armaty o Samoobronie i LPR. Rechoczący Lepper i zadający pytanie "czy można zgwałcić prostytutkę" Otóż można p.Lepper. Natomiast wielki Romek z jego tatusiem obalającym teorię Darwina. Nigdy takich ludzi w sejmie.

Basia.
09-04-2008, 18:08
Aleś strzelił z armaty o Samoobronie i LPR. Rechoczący Lepper i zadający pytanie "czy można zgwałcić prostytutkę" Otóż można p.Lepper. Natomiast wielki Romek z jego tatusiem obalającym teorię Darwina. Nigdy takich ludzi w sejmie.
masz rację, NIGDY TAKICH LUDZI W SEJMIE.

Lila
09-04-2008, 19:49
Jezuuuu ,Senior...faktycznie strzeliłeś z kapiszona..:):)

Toż ja do PiS-u dopiero się przekonałam,jak załatwił Leppera..
Warto było.I te wybory przedwczesne ...i wszystko.
Nie ma Renaty z owsikami czy kurwikami,bo już mi się myli..huraaaa!!
Nie ma Mulata ,nie ma posłanki Hojarskiej i państwa Łyżwińskich..:)
Za to samo,w centrum Warszawy powinien stanąć pomnik Kaczora ,z krawatem w biało - czerwone paski - w dziobie.

senior A.P.
09-04-2008, 23:19
Podyskutujemy o tym innym razem ,teraz dopisze ,ze o przywodcach i czlonkach wymienionych wyzej partii SO i LPR jeszcze uslyszycie jak nie zdelegalizuja wszystkich partii w Polsce. Warto o tych partiach i ich programie poczytac ale nie u Michnika i w.........,tak ,tak w lze mediach !
Jestescie po "praniu" i w glowach Wam sie kreci,nawet Lila jest po glebszym.......o co ja nie posadzalem.
A zreszta ,sami sie przekonacie jak w brzuchach zaburczy i polityczny kac dokuczy..

siekierka
09-04-2008, 23:35
Przypominam,że sejm tzw. "kontraktowy" powstał z wyborów w okręgach jednomandatowych. I mimo znacznego w nim udziału komunistów, (weszli z kontraktu), był to chyba dla narodu najbardziej reprezentatywny sejm, który powstał po okrągławym stole.;)

Lila
09-04-2008, 23:39
Senior,po jakim głębszym....po jakim ..hę ???
A co ? Nie wolno mi nie lubić Endrju ? I czy muszę patrzeć na posłankę Hojarską,co pozwała Majewskiego do sądu,o włosy na biuście ?
Ciekawe ,jak będzie musiała udowadniać..:):)
Chyba sędzia padnie ,okręcony łańcuchem ,ze śmiechu...
I to byli przedstawiciele Narodu..bleee...

Jadzia P.
09-04-2008, 23:44
Jak dobrze że juz na tych naszych "reprezentatów" nie musimy patrzeć. Oni wszyscy nadawali się do programu "śmiechu warte ", a nie do sejmu.

siekierka
09-04-2008, 23:46
A co przyjdzie następny garnitur , to gorszy... PANOPTICUM :D

Lila
09-04-2008, 23:51
A co przyjdzie następny garnitur , to gorszy... PANOPTICUM :D

Noooo...:D

http://www.vpx.pl/up/20080409/180092c985efc7c9151cc67cce10a8a204f49886302.jpg (http://www.vpx.pl/)

tadeusz50
10-04-2008, 00:06
Podyskutujemy o tym innym razem ,teraz dopisze ,ze o przywodcach i czlonkach wymienionych wyzej partii SO i LPR jeszcze uslyszycie jak nie zdelegalizuja wszystkich partii w Polsce. Warto o tych partiach i ich programie poczytac ale nie u Michnika i w.........,tak ,tak w lze mediach !
Jestescie po "praniu" i w glowach Wam sie kreci,nawet Lila jest po glebszym.......o co ja nie posadzalem.
A zreszta ,sami sie przekonacie jak w brzuchach zaburczy i polityczny kac dokuczy..
Seniorze tylko ty czerpiesz wiadomości z właściwych żródeł. Wszyscy inni z łże mediów, weż jednak pod uwagę, że to my tu żyjemy a ty o te kilka kilometrów dalej. Sami widzieliśmy tych przywódców podupadłych parti, też na żywo. Ich buta i arogancja, zarozumiałość wychodziła poza standarty przyjęte w cywilizowanych krajach. Gazety wyborczej nie czytam.

senior A.P.
10-04-2008, 03:25
Takich jak ja sa miliony,ktorzy wiadomosci czerpia z roznych doniesien internetowych calego swiata .
Warto zagladac na wszelkie portale.
Mozesz Tadeuszu50 podac swoja ocene tych przywodcow podupadajacych partii ,niekierujac sie ocenami z mediow ?
Gdzie zauwazyles te bute i arogancje ???
Ja zauwazylem akurat odwrotnosc ,nawet ze strony dziennikarzy tendencyjnych mediow. Nie powielasz tych mediow ?

tadeusz50
10-04-2008, 07:54
Audustynie PRL już dawno umarł. Media są wolne i niezależne. Ty tkwisz obcesyjnie w nienawiści do wiadomości polskich mediów. Amerykańskie cacy polskie be.Gdzie te miliony były w czasie wyborów. Beżowy Andrzejek i duży Romek zostali wysłani tam gdzie są. No chyba że wybory zostały sfałszowane.

siekierka
10-04-2008, 09:39
Jak informuje Europoseł prof.Piotrowski, w Brukseli przeprowadzono wyczerpującą debatę na temat wielkości i kształtu wycieraczek przedniej szyby ciągników rolniczych. Debata na temat totalitaryzmów XX-go wieku prawdopodobnie nie zostanie przeprowadzona - jako mało ważny temat.;)

Jadzia P.
10-04-2008, 10:13
Drogi seniorze, czy mógłbyś mi powiedzieć, kiedy byłeś po raz ostatni w Polsce. Ale nie poprzez internet tylko w rzeczywistości

siekierka
10-04-2008, 10:28
"Debata na temat totalitaryzmów XX-go wieku prawdopodobnie nie zostanie przeprowadzona - jako mało ważny temat."

Wykreśleniem tego tematu zainteresowani są europosłowie - członkowie frakcji socjalistycznej, drugiej co do liczebności frakcji w europarlamencie. Ciekawe, dlaczego nie chcą dyskutować o totalitaryzmach XX-go wieku? Czyżby nie chcieli potępiać ani niemieckiego faszyzmu ani rosyjskiego komunizmu?

Przypominam niezorientowanym, że:
- faszyzm to jest socjalizm narodowy
- komunizm to jest socjalizm internacjonalistyczny :mad: :cool:

Lila
10-04-2008, 11:00
..o jerrum,jerrum...
Leży reforma zdrowia ,finansów publicznych ,oświaty i 10 innych ..
Co takiego pilnego jest w ustawie medialnej ,skoro i tak jest pluralizm w mediach ? Może to ,że TVP mało zajmowała się męczeństwem ...laptopa ? Wszak to takie okrutne było ..Laptop- umęczon,skopan i pobrudzon- leżał niczym blady nieboszczyk na stole min.Ćwiąkalskiego,roniącego łzy nad krzywdą sprzętu..

A co robi w tym czasie TVP ? Zachowuje się podle,bo wyciąga sprawę półmiliardowej grzywny,tak ochoczo darowanej firmie J&S przez Waldiego Toyotę Hybrydę..
A fe !! :D

TVP nie jest telewizją dobrą. Tak się jednak złożyło, że w obecnym kontekście tworzy pluralizm polskiego rynku telewizyjnego, przeciwstawiając się monopolowi TVN, który po prawie pół roku po zdobyciu władzy przez PO poświęca się bez reszty życiu wewnętrznemu PiS.
Ale jest wreszcie NORMALNIE ...:D

senior A.P.
10-04-2008, 12:27
Tadeuszu50 !
Jest mi ciebie zal,jezeli jestes takim jakim jestes ,zyjesz we wielkiej niewiedzy,warto abys wyruszyl w swiat i troche sie "przewietrzyl",oddychasz powietrzem "nie z tej ziemi ".
Co do moich pobytow w Polsce to funduje sobie wakacje kazdego roku w Polsce. Przemierzam ja wzdluz i wszerz , rozmawiam z ludzmi troche innymi niz ci ktorzy zabieraja glos w internecie. Tych ludzi nie stac na internet,brakuje im tez na oplacanie rachunkow ,do tego doprowadzila ich lichwa.
Mam nadzieje,ze wiesz co to jest lichwa,bo to "przybytek" znany jeszcze ze Starego Testamentu a dzisiaj wciaz udoskonalany.
Nie wiem czy jestes "swiatly czlowiek",czy tylko udajesz,warto by sie za takich jak ty pomodlic i to na Jasnej Gorze,moze to uczyni za mnie Lila jak ja poprosisz,ma blizej jak ja i czasem pada "przed obrazem".

Jadzia P.
10-04-2008, 12:39
Drogi seniorze, czy Ty za mnie chcesz się modlić na Jasnej Górze ????
Jeśli tak , to napisz mi dlaczego.
Ja osobiscie poproszę abyś przy okazji pomodlił sie o moje zdrówko, bo ono mi troszke szwankuje.
Ale w naszym wieku nie ma już ludzi w 100% zdrowych.

Lila
10-04-2008, 12:43
sorry Senior,nie padam..co najwyżej przyklękam..
Padać to będę,jak będę miała na sumieniu np.zamordowanie jakiegoś niemożliwego usera..:)

senior A.P.
10-04-2008, 12:50
Jeszcze raz prosze - czytaj dokladnie moje posty i nie spiesz sie z odpowiedzia.
Ja sie modle/rozmawiam z Bogiem tylko we wlasnych sprawach .Innej modlitwy moj Bog ode mnie nie przyjmuje ,twierdzac, "Synu to nie twoj problem !"
Wiesz,ze przyznaje mu racje i wiem ze to moj Bog a nie podstawiony "bozek zdzierca".
Ten moj BOG daje mi wszystko zadarmo,nawet powietrze,wode,slonce bez wystawiania rachunkow.
Ty nie wiem jakiego masz Boga,nie wnikam w to czy wierzysz czy nie ,to osobista sprawa kazdego czlowieka.
O zdrowie nalezy dbac i nie zabijac go uzywkami tego swiata.Dla przykladu nie pic pedzonego chemicznie piwa i juz jest zdrowie.
Zycze Ci go z calego serca - oczywiscie zdrowia a nie piwa !

Lila
10-04-2008, 12:54
JP...na J.Górze to ja się modlę ...na życzenie..:)

Odbywa się to tak,że piszę na kartce imię i nazwisko grzesznika ,obok swojego...wrzucam piątę i zapalam świeczkę..
Uważam,żem nader lichym robakiem,aby Najświętsza Panienka raczyła pamiętać co jej tam wymamroczę ,w tłumie mamrotającym.A tak ? Może ...przeczyta ?:)

Jadzia P.
10-04-2008, 12:57
A może dlatego, że nic nie popijam (nawet kawy - do naszego baru u Sunshine, wpadam na herbatke ) to szwankuje ???

senior A.P.
10-04-2008, 12:57
To na Jasnej Gorze swiece nie zdrozaly ?

Lila
10-04-2008, 13:01
To na Jasnej Gorze swiece nie zdrozaly ?

Senior,:D Świece są na stałe,zapalane elektronicznie ..
Nawet można wrzucić 2 złote,ale ja wolę być bardziej wiarygodna ...

Jadzia P.
10-04-2008, 13:02
Jak byłam kilka lat temu w Turcji w miejscu z którego Najświętsza Panienka poszła do nieba , też na karteczce prosiłam o zdrowie. Wysłuchała i kilka lat było nie żle.
Muszę tam wrócić i ponowić prośbe. Ponoć stamtąd jest bliżej do nieba i wszyskie prośby szybciej dochodzą

senior A.P.
10-04-2008, 14:37
To dobrze,ze o pieklo nie trzeba sie modlic ,jest go pod dostatkiem na ziemi !

tadeusz50
10-04-2008, 18:56
Tadeuszu50 !
Jest mi ciebie zal,jezeli jestes takim jakim jestes ,zyjesz we wielkiej niewiedzy,warto abys wyruszyl w swiat i troche sie "przewietrzyl",oddychasz powietrzem "nie z tej ziemi ".
Co do moich pobytow w Polsce to funduje sobie wakacje kazdego roku w Polsce. Przemierzam ja wzdluz i wszerz , rozmawiam z ludzmi troche innymi niz ci ktorzy zabieraja glos w internecie. Tych ludzi nie stac na internet,brakuje im tez na oplacanie rachunkow ,do tego doprowadzila ich lichwa.
Mam nadzieje,ze wiesz co to jest lichwa,bo to "przybytek" znany jeszcze ze Starego Testamentu a dzisiaj wciaz udoskonalany.
Nie wiem czy jestes "swiatly czlowiek",czy tylko udajesz,warto by sie za takich jak ty pomodlic i to na Jasnej Gorze,moze to uczyni za mnie Lila jak ja poprosisz,ma blizej jak ja i czasem pada "przed obrazem".
Seniorze wypraszam sobie wycieczki względem wykształcenia. Dla mnie każdy uczciwy i pracowity człowiek bez względu na wykształcenie lub brak jest takim samym wartościowym partnerem do rozmowy. Sam posiadam średnie techniczne, natomiast dużo obracam się w gronie z ludzmi z wyższym wykształceniem. Syn i synowa mają doktoraty i jestem traktowany przez nich i ich znajomych jako równorzędny partner w dyskusji. Może ty jesteś z tych oficerów "co to nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera" . Co do modłów nikt za mnie nie musi się modlić. Po pierwsze urodziłem się w Częstochowie, natomiast z Zagłębia do Częstochowy jest naprawdę rzut beretem. Widzę że nie znasz geografi własnego kraju. Ty uznajesz prawo Kalego (tego z "W pustyni i puszczy" Henryka Sienkiewicza) moja racja i tylko moje zdanie się liczy.

senior A.P.
10-04-2008, 21:30
Teraz to mi dopiero dolozyles z ta matura !
Dzielny z ciebie Polak i badz nim dalej w potrzebie.
Martwi mnie tylko,ze zle rozumujesz moje posty i od razu tlumaczysz sie swym wyksztalceniem.
Sa rozni "swiatli" ludzie i to wcale nie ma zwiazku z wyksztalceniem. Chyba wiesz,ze "swiatlosc" pochodzi z niebios a nie z uczelni . Nalezy brac takze pod uwage cudzyslow i juz sprawa "jasna".
To cos tu wyzej napisal to tak jakbys kogos walnal w ucho stojacego z prawej (stal po prawej) a zaczepil cie faktycznie ten z lewej. Zapomniales takie psikusy szkolne,jak nie to ci je przypomnialem. Wyksztalcenie twej rodziny mnie nie interesuje ale przeslij im pozdrowienia odemnie.
Ten rzut beretem to dosc ciekawy zwrot,juz ktos tu takiego na tym forum uzywal,moze to ty z innym podpisem ?
Wyspij sie dobrze !

siekierka
11-04-2008, 12:11
Mieszkańcy ziemi biłgorajskiej wstydzą się za kojarzonego z tym regionem Janusza Palikota i domagają się od władz samorządowych uznania posła skandalisty za osobę niepożądaną w mieście i powiecie. Pod listem otwartym w tej sprawie podpisało się już 80 osób.

"Zwracamy się z prośbą o uznanie posła Platformy Obywatelskiej Janusza Palikota jako 'persona non grata' w mieście Biłgoraj i Powiecie Biłgorajskim" - napisali mieszkańcy ziemi biłgorajskiej w liście otwartym skierowanym do burmistrza Biłgoraja i starosty biłgorajskiego. "Poseł Janusz Palikot poprzez swoje zachowanie i wypowiedzi jako poseł i obywatel ośmiesza nasze miasto i powiat oraz obraża jego mieszkańców, którzy w zdecydowanej większości są ludźmi wierzącymi" - stwierdzono w uzasadnieniu wniosku.

senior A.P.
11-04-2008, 12:32
Pan Palikot zapomnial ,ze lud z Bilgoraja nie chwyta sie za ja.. !

Lila
11-04-2008, 12:40
Moja ukochana Wybiórcza i jej skądinąd niezła dziennikarka Wielowieyska Dominika ,wysmażyła artykulik,po lekturze którego ...ja w kompleksy popadłszy..:D

Otóż wynika z niego całkiem jasno,że wywodzę się z narodu morderców!!

Sporo polskich naukowców i intelektualistów podeszło do książki [”Sąsiadów”] w sposób emocjonalny. Mało kto chciał uznać winę Polaków.

Hmm,wina Polaków ..Czy to pisze Polka,utożsamiająca się się z mordercami ? W takim razie ,kłaniam się ...beretem..:D do ziemi.W innym wypadku ,jest to pomówienie..

Obojętność Polaków wobec Zagłady nie była czymś rzadko spotykanym.

Ha,jak palą się nasze domy,to chyba rzadko kto leci z sikawką do sąsiada,tylko ratuje swój dom..No nie ?

A zbrodnie nie były dokonywane jedynie przez ludzi z marginesu, wyrzutków społeczeństwa. Miały swoje korzenie w polskim antysemityzmie, niezwykle odpornym na działanie czasu. Wystarczy posłuchać, co dziś wygadują niektórzy zwolennicy Radia Maryja.

No..to się robi coraz bardziej ciekawe .Nie jestem słuchaczem Radia,ale jakbym była to zażądałabym dowodów..
Inaczej ? Znowu pomówienie..

Dlaczego Jerzy Robert Nowak może jeździć po kraju z antysemickimi wykładami, a kolejne parafie, kolejni proboszczowie udostępniają mu świątynie katolickie? I prawie nikt przeciwko temu nie protestuje. Jak to możliwe jest w XXI wieku?

Z tego samego powodu,z jakiego pani Dominika może produkować antypolskie artykuły w XXI wieku.
Demokracja,to słowo jest obce niektórym..

Najwyższy czas, by przestać traktować antysemityzm jako folklor. Najwyższy czas, by Polacy dokonali rachunku sumienia, bez wykrętów i uderzania się w cudze piersi. Mamy w tej sprawie dużo do zrobienia, a najwięcej - hierarchowie naszego Kościoła.

My ???Jacy,kurna my ? Jak pani redaktor mordowała Żydów,niech się wali w cycki.W ogóle niech się wali..
Być może rodzina pani W.to szmalcownicy.Ale ja sobie wypraszam sugestie pokuty...
Natomiast życzyłabym sobie ,aby spora grupa Żydów ,wyzbyła się antypolonizmu,bo robi się niesmacznie.

siekierka
11-04-2008, 16:04
Polskie życie publiczne przybrało w ostatnich latach tak niewiarygodne rozmiary upartyjnienia, że debata polityczna przestała mieć wymiar twórczy. Dyskusje polityczne redukują się najczęściej do bardzo schematycznych wypowiedzi, dlaczego to partia "X" ma rację, a partia "Y" nie ma racji. :D

POLA
11-04-2008, 16:20
[QUOTE=siekierka]Mieszkańcy ziemi biłgorajskiej wstydzą się za kojarzonego z tym regionem Janusza Palikota i domagają się od władz samorządowych uznania posła skandalisty za osobę niepożądaną w mieście i powiecie. Pod listem otwartym w tej sprawie podpisało się już 80 osób.
Co to jest 80 osób, kiedy miasto liczy sobie ponad 20000 :D

Pani Slowikowa
11-04-2008, 16:52
a jak ja w tamtym roku powiedzialam wam ze w Polsce i gdzie indziej jeszcze jest ANTYPOLONIZM to nikt o tym nie chcial gadac.. :rolleyes:

Jezeli my mamy sie bic w piersi to inne narody ( lacznie z zydowskim) niech tez wywleka wszystkie swoje grzechy i bedziemy analizowac krok po kroku kto popelnil zbrodnie i na kim..
A ja mysle ze juz czas aby ta propagande "winy" zamknac raz na zawsze i isc na przod.. nie ogladajac sie za siebie... Chyba bedzie tak lepiej..

A kazde oszczerstwo czy pomowienie D O S A D U.. !!!:mad:

tadeusz50
11-04-2008, 16:53
Polskie życie publiczne przybrało w ostatnich latach tak niewiarygodne rozmiary upartyjnienia, że debata polityczna przestała mieć wymiar twórczy. Dyskusje polityczne redukują się najczęściej do bardzo schematycznych wypowiedzi, dlaczego to partia "X" ma rację, a partia "Y" nie ma racji. :D
Brawo, brawo w 100% racja.

siekierka
11-04-2008, 17:18
[QUOTE=siekierka]Mieszkańcy ziemi biłgorajskiej wstydzą się za kojarzonego z tym regionem Janusza Palikota i domagają się od władz samorządowych uznania posła skandalisty za osobę niepożądaną w mieście i powiecie. Pod listem otwartym w tej sprawie podpisało się już 80 osób.
:D
Co to jest 80 osób, kiedy miasto liczy sobie ponad 20000

Kiedyś słyszałem taki dowcip:
Icek! całe miasto sypia z Twoją żoną.
Uś, wielkie mi miasto -dwa tysiące mieszkańców...

kufa86
11-04-2008, 20:31
My ???Jacy,kurna my ? Jak pani redaktor mordowała Żydów,niech się wali w cycki.W ogóle niech się wali..

Jacy, kufa my?
Najlepiej sama,
bo pies jak to przeczyta to pewnie nie będzie chciał.

siekierka
11-04-2008, 22:21
Przypomnijmy zawsze aktualny sąd Pana Jezusa wypowiedziany pod adresem obłudników: "Podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa" (Mt 23, 27).
Taka jest Europa, strojąca się w dwanaście gwiazd zabranych Niewieście z Apokalipsy, a wewnątrz współpracująca z wężem rajskim, przeciwnikiem Niewiasty, będącej stolicą Boga i symbolem Kościoła. Europa, która zdetronizowała Chrystusa, prawdziwego Pasterza ludów, a która oddaje cześć mitom i bałwanom sprowadzanym z całego świata pod szyldem tolerancji i pluralizmu. Europa, która odrzuciła Dekalog i na jego miejsce wymyśliła tysiące przepisów, za pomocą których armia biurokratów będzie kontrolować każdy ruch obywatela, ...która lekceważy prawa narodów pochodzące z samego źródła tajemnicy Stworzenia, a wynosi na piedestał urojone prawa różnych "mniejszości" rozmijających się z prawdą człowieczeństwa i zarażających całą kulturę wszelką zgnilizną moralną. To samo odnosi się do Ameryki, która sama w istocie jest europejskim szczepem przerzuconym za ocean. :confused:

Stanley
11-04-2008, 22:24
o cholera przed snem jakieś horrory, toż to powinno być zabronione.

siekierka
12-04-2008, 10:01
Warszawa, dnia 10 kwietnia 2008 r.
Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Od pewnego czasu odnotowuje się w środkach społecznego przekazu niepokojące sygnały, sugestie czy nawet żądania podważające kompetencję Stolicy Apostolskiej w dziedzinie obsadzania stolic biskupich. Tego typu działania stanowią niedopuszczalną metodę wywierania nacisku na wewnętrzne sprawy Kościoła oraz są próbą ograniczania jego autonomii.
Przypominamy, że Stolica Apostolska reprezentowana przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski stosuje autonomiczną procedurę kanoniczną obsady stolic biskupich. Próby jej ograniczania i kontrolowania były podejmowane od wieków przez reżimy absolutystyczne, próbujące zawładnąć wszystkimi wymiarami życia człowieka. Ostatnio miało to miejsce w czasach komunistycznych. Kościół powszechny i Kościół w Polsce zawsze bronił wolności swoich decyzji personalnych.

Stwierdzamy z ubolewaniem, że w naszym kraju pojawiają się obecnie próby podważania usankcjonowanej od lat praktyki wyboru biskupów diecezjalnych przez naciski, także za pomocą środków społecznego przekazu, włączając w to również media publiczne. Działania te przynoszą szkodę Kościołowi i społeczeństwu, zwłaszcza że w dyskusjach używany jest język niechęci, podziałów i antagonizmów.
Te działania są równocześnie zaprzeczeniem wychowawczej roli mass mediów, które zamiast budowania ducha jedności i tworzenia płaszczyzn porozumienia, zamieniają się w narzędzia służące szerzeniu nieufności i podejrzliwości. Skutkiem takiej działalności będzie nieuchronne pogłębienie podziałów i uprzedzeń w społeczeństwie.
W imię wspólnego dobra Ojczyzny wzywamy wszystkich do zaniechania podobnych praktyk, a ludzi Kościoła prosimy o przyjmowanie decyzji Ojca Świętego w duchu wiary i zrozumienia, tak jak czyniliśmy to w latach pontyfikatu Sługi Bożego Jana Pawła II.
+ Józef Michalik
Metropolita Przemyski
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

+ Stanisław Gądecki
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

+ Stanisław Budzik
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

senior A.P.
12-04-2008, 11:21
Polski KK zaczyna rozumiec i czuc swad diabla.
Wydaje mi sie ,ze troche zapozno.
Papiez wizytuje USA z swiecona woda i kropidlem.
Wczesniej pokropiono Polske.

Lila
12-04-2008, 11:27
Polski KK zaczyna rozumiec i czuc swad diabla.
Wydaje mi sie ,ze troche zapozno.
Papiez wizytuje USA z swiecona woda i kropidlem.
Wczesniej pokropiono Polske.

Augustynie,strach się bać...:D
Przeniosłeś mnie w mroki średniowiecza...kropidło i święcona woda. No swąd diabła ..Każdy stos był pokropiony ...eee co Ty gadasz.Egzorcyzmy w USA ?

ps.Czy diabła swędziało ,czy raczej powodował swędzenie ? Może uczulenie na smołę ?

senior A.P.
12-04-2008, 11:31
Nie zapominaj,ze NYC to stolica diabla !

Stanley
12-04-2008, 16:06
No dobra Siekierka przeczytałem ten komunikat i ponieważ to dotyczy Pomorza więc powiedz mi co z tego wynika?
Ja dalej nie chcę Głódzia na Pomorzu dopóki jest w Warszawie to nic mi do tego ale ma przybyć na Pomorze a ja go nie chcę u siebie, ponieważ zdanie owieczki czyli mnie nikogo nie interesuje to co ja mam zrobić? Narazie jak spełni się ten czarny scenariusz czyli Głódz na Pomorzu to nie dam ani złotówki na tacę czy inny cel, ale co dalej?Ten komunikat nic nie zmienił przynajmniej u mnie chcę żeby pozostał w Warszawie .

Dzidka
12-04-2008, 16:20
A ja nie chcę Głódzia w Warszawie. Co mam w tej sytuacji zrobić?

senior A.P.
12-04-2008, 16:46
Jezeli juz tak duzo dajecie na tace w Warszawie i gdzie indziej,to przestancie dawac i zobaczycie co sie bedzie dzialo .

Lila
12-04-2008, 18:03
..Abp Sławoj Leszek Głódź,jako metropolita gdański.
Ło matko ,co się dzieje ???

Ta kandydatura budzi opór części środowisk. Krytycznie abp. Głódzia oceniają pomorscy politycy związani z PO..

A o co się rozchodzi? Otóż „Zarzucają mu sympatyzowanie z Radiem Maryja i eurosceptycyzm. Podkreślają, że jest zupełnym przeciwieństwem ustępującego abp. Gocłowskiego (którego nazwisko często przewijało się w związku z aferą Stella Maris ), który wielokrotnie krytykował stację ojca Tadeusza Rydzyka i był orędownikiem wejścia Polski do Unii Europejskiej.

A mówią, że to papież jest nieomylny… Wniosek na przyszłość jest prosty – biskupów powinni mianować „politycy PO”, „intelektualiści” wraz z „jednym z gdańskich księży”...oraz mędrzec Europy.Po co Papież nam rządzi ???

Pani Slowikowa
12-04-2008, 18:07
Narazie jak spełni się ten czarny scenariusz czyli Głódz na Pomorzu to nie dam ani złotówki na tacę .

Bo ty dotychczas dawales cos na tace???????? :D

kufa86
12-04-2008, 18:24
Nie zapominaj,ze NYC to stolica diabla !
skoro
sarisophorus Auleatus Participus tak twierdzi to tak ma być.
Baczność i ruki po szwam.

Lila
12-04-2008, 18:33
A ja myślałam ,że stolicą diabła jest Tasmania..:)

kufa86
12-04-2008, 19:21
A ja myślałam ,że stolicą diabła jest Tasmania..:)

Znasz bajeczkę o lasku i Tasmanii?

Lila
12-04-2008, 19:28
Znam ,ale nie uznaję ,bo zawiera błąd ortograficzny...

Wlazł...nie wlas....

ps.Bardziej podoba mi się ta o analizie ..:)

kufa86
12-04-2008, 19:59
Nie znam..
jak to leci?

Lila
12-04-2008, 20:09
Nie znam..
jak to leci?

Kufa...a nalizie ci piasku do ...pupy,jak się będziesz pieprzył na Saharze..

:cool: :cool:

kufa86
12-04-2008, 20:42
do sĄPa bardziej mi pasuje bajeczka o groszku:
grosz kufa mi na nerwach.

siekierka
13-04-2008, 00:09
Cały dzień prawie byłem "aut" dopiero teraz przeglądam forum i co widzę? Stanley się martwi że abp.Głódź będzie w Gdańsku i woła, ze go nie chce.
A czy ja miałem coś do powiedzenia, gdy wchodziliśmy do UE albo gdy Donald został Premierem? Ja wtedy głosowałem że tego nie chcę! I też nikt mnie nie słuchał! Zupełnie jak dziś Papież nie słucha Stanleya!
Widać taki już nasz los, że musimy przyjmować takie władze, jakie inni nam narzucają.:mad:

Stanley
13-04-2008, 00:14
Siekierka pozdrawiam serdecznie.Spokojnie specjalnie się nie przejmuję Głódziem myślę ze ten problem jakoś rozwiążę bez specjalnej traumy.

siekierka
13-04-2008, 00:32
No i jest OK!

Kufa - a znasz bajeczkę o panterze i mieliźnie ?

kufa86
13-04-2008, 01:05
Znam
znam też:
o komiku, paltociku, apostołach, rozmarynie, komisie, Magdzie, paście, manifeście, basiście, romantyźmie, Kaliszu, Iławie, boksie, Leszku, Napoleonie Bonaparte, naleśniku, Kazku i Józku, powidłach, komendzie, Jabłonce, dźwigu
i coś dla Lili - o kolorach.

siekierka
13-04-2008, 01:12
ale z Ciebie świntuszek ...

Lila
13-04-2008, 02:08
ale z Ciebie świntuszek ...
Nooo...Napoleon Bonaparte..
Napol Leon bo na parterze zimno...:cool:

A teraz czas na newsy

Newsy, moi mili, nie z tej ziemi. W krainie powszechnej tusk-szczęśliwości minister odkrył “układ płocki”.Yes..Yes...

W Płocku działał lokalny układ, który mógł być zamieszany w porwanie i śmierć Krzysztofa Olewnika, a później w utrudnianie śledztwa i mylenie tropów. Mieliśmy tam do czynienia z przenikaniem się pewnych powiązań i znajomości.

Czy to Ziobro może ?
Czy to jakiś niedorżnięty przez Afgańczyka Radosława pisuar z watahy ???
Ależ absolutnie nie !! To wybitny teoretyk prawa i praktyk sal sądowych, pogromca laptopa: Ćwiąkalski Zbigniew.
Ach ,prześwietny minister od dzisiaj jest w drużynie paranoików ,wietrzących układ,w który ja wierzę od dawna..

Porwanie jako zemsta na rodzinie Olewników za odmowę współpracy z układem bizensowo-polityczno-policyjnym to jedna z głównych hipotez, jaką od jakiegoś czasu zakładają prokuratorzy. Za Wprost ..

No ,prokuratorom się nie dziwię,bo Ziobro obrzydliwy zrobił z nich zgraję psów gończych.Ale ,że na ziobrozę zapadł sam Laptop Zbigniew ? Nie do wiary,mocium panie...nie do wiary..:D

senior A.P.
13-04-2008, 19:28
W tym wszystkim ciekawa jest rola dziennikarzy ,ktorzy "zabawiaja sie " w prokuratorow i policjantow,zas w swych dziennikarskich wypocinach ubieraja sie jeszcze w togi sedziowskie !

Lila
14-04-2008, 10:19
14133
...W tym roku celebrowany wczoraj po raz pierwszy..

senior A.P.
14-04-2008, 11:34
Zapominajac o Bogu i niebie sami na siebie piszemy wyrok.
Droga do Boga jest droga zycia,zas wykluczanie Jego to przepasc.

Lila
14-04-2008, 12:04
Zapominajac o Bogu i niebie sami na siebie piszemy wyrok.
Droga do Boga jest droga zycia,zas wykluczanie Jego to przepasc.

Senior,cholercia jedna..ja piszę nie o Bogu ,tylko o pamięci jaką jesteśmy winni tym,co za nas zginęli..
:cool:

senior A.P.
14-04-2008, 12:20
Ale ja pisze o Bogu,bo go lubie ,tych z Katynia juz dawno przygarnal a mordercow rozliczy w dniu ostatecznym.
Pamiec o Katyniu w nas (patriotach polskich) trwa i trwac bedzie,szkoda tylko,ze o faktycznych winowajcach zbrodni kantynskich tak malo ludzie wiedza mimo kolejnych rocznic.
Juz o tym pisalem ale warto przeanalizowac kto sluzyl w szeregach NKWD i to ci ktorych i dzisiaj obawia sie swiat glosno mowic ani pisac o tym nie wolno.

Lila
14-04-2008, 12:31
Senior,każde dziecko powinno wiedzieć kto szczególnie zasłużył się w szeregu NKWD.Już gdzieś podałam listę.....

senior A.P.
14-04-2008, 12:34
Piszesz "kazde dziecko powinno wiedziec" - a wie ?
Kiedy to nawet starzy udaja,ze nie wiedza.

Lila
14-04-2008, 12:36
Moje dzieci wiedzą...
Ja też wiedziałam,jako dziecko..

senior A.P.
14-04-2008, 14:28
Te dzieci to juz chyba dorosle , dobrze i wszechstronnie wyksztalcone ale inne nie wiedza ,szczegolnie te ,ktore do obecnych szkol biegaja i nowa historie poznaja.
Jaka przy tym jest jeszcze klotnia o lektury szkolne !

tadeusz50
14-04-2008, 15:21
Senior to nas nie uczono o Zbrodni Katyńskiej. Zapytanie się w szkole wtedy o Katyń powodowało dreszcze u histotyka, nie wspominając o obowiązkowej obecności rodzica w szkole. Teraz uczą o tym, a ewentualna niewiedza o Katyniu wynika z niechciejstwa ucznia. Jak taki goguś nie chce się nauczyć ile jest 2+2 to nic sie nie poradzi. Podobnie z historią.Obsrewując zmiany jakie następują w ciągu ostatnich lat, napewno nie chciłbym się obecnie uczyć. Nie można nadążyć za zmianami.

POLA
14-04-2008, 15:28
Te dzieci to juz chyba dorosle , dobrze i wszechstronnie wyksztalcone ale inne nie wiedza ,szczegolnie te ,ktore do obecnych szkol biegaja i nowa historie poznaja.
Jaka przy tym jest jeszcze klotnia o lektury szkolne !
odpowiadają rodzice, a naiwni są ci, którzy wierzą, że szkoła za nich załatwi wszystko.

senior A.P.
14-04-2008, 16:03
Szkola nie zalatwi wszystko ale w glowce np. z historii pomieszac moze - zgadzasz sie Pola ?

POLA
14-04-2008, 16:10
Szkola nie zalatwi wszystko ale w glowce np. z historii pomieszac moze - zgadzasz sie Pola ?
Nie, ponieważ jeśli autorytetem są rodzice, to nikt nie jest w stanie w główce namieszać. mam rację?:)

senior A.P.
14-04-2008, 16:17
Mam rozumiec ,ze lekcja historii konczy sie dopiero w domu ?

POLA
14-04-2008, 16:23
Mam rozumiec ,ze lekcja historii konczy sie dopiero w domu ?
Nie, ona się tam zaczyna i jak trzeba - a przeważnie trzeba, jest uzupełniana w domu.

senior A.P.
14-04-2008, 16:35
Tak rozumie !
Potem to juz historia kolem sie toczy.

POLA
14-04-2008, 16:43
...
Potem to juz historia kolem sie toczy.
Jakoś związku nie widzę z tym, o czym piszemy:)

senior A.P.
14-04-2008, 16:46
Po co zaraz zwiazki jak historia jest jedna - ta prawdziwa,ktora nalezy znac .

Lila
14-04-2008, 16:47
Wow...Senior..:):)

senior A.P.
14-04-2008, 16:51
Aaaaaaaaaaa cooooooooooo !

POLA
14-04-2008, 16:56
Po co zaraz zwiazki jak historia jest jedna - ta prawdziwa,ktora nalezy znac .
Co za precyzja odpowiedzi:D :D

siekierka
14-04-2008, 17:23
Najlepiej o historię Polski spytać A.a..adasia Michnika, co też tam jego mamusia w tej materii napisała. A swoją drogą ciekawe, czy ona tą historię samodzielnie zmyślała, jakby pierwowzór dla Harryego Pottera, czy też jej mentorem był "sam" Feliks Edmundowicz? :cool:

POLA
14-04-2008, 17:44
duch katolicki Cię opuścił, bo się wyśmiewasz z jąkania?

siekierka
14-04-2008, 17:54
Toniie jest ciężki grzech. Ale ...mea culpa!:confused: :confused:

POLA
14-04-2008, 18:00
Toniie jest ciężki grzech. Ale ...mea culpa!:confused: :confused:
znów lekki, ale nie mnie to osądzać, chociaż wnioski wyciągam:D

BUNIA
15-04-2008, 10:13
Polacy wracają z Wysp, bo tęsknią za Polską
PAP 04:36

Polscy emigranci wracają z Anglii
(fot. AFP)

Z Wielkiej Brytanii i Irlandii może wrócić w tym roku do kraju dwa razy więcej polskich emigrantów niż w ubiegłym roku. Główną przyczyną powrotów jest tęsknota - donosi "Gazeta Wyborcza".

http://polonia.wp.pl/country,0,kat,0,wid,9852611,wiadomosc.html?title=P olacy-wracaj%B1-z-Wysp%2C-bo-t%EAskni%B1-za-Polsk%B1&rfbawp=1208243245.162&ticaid=15b71

senior A.P.
15-04-2008, 10:17
Tu nie o tesknote chodzi ale o "niesmaczny chleb dla emigranta".
"Do domu wrocimy w piecu napalimy ,nakarmimy psa...... "

Lila
16-04-2008, 00:40
...to chwytliwe hasło tefałenu...:D

Antoni Macierewicz nie musi przepraszać właściciela ITI Jana Wejcherta za jego słowa o związkach Wejcherta z WSI - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Macierewicz nie musi też przepraszać spółki medialnej ITI za słowa, że wojskowe służby specjalne miały swój udział w powstaniu tego koncernu.

Oglądałam FAKTY..i ..nic..
Przejrzałam onet i TVN24 ,kurza ślepota czy jak ? Nikt o tym nie pisze,a jak ITI pozwało Macierewicza,to było...aj waj..

senior A.P.
16-04-2008, 12:29
Wojna z telewizja rozpoczeta !

siekierka
16-04-2008, 15:26
Właśnie leci w TVP 1 "Errata do biografii" - mowa o Katyniu, o roli Goetla i Cat-Mackiewicza w ujawnianiu prawdy o roli sowietów w tej zbrodni.
Także wspomniano o podjętych przez Niemców w 1943 r.czy 44r. działaniach Niemieckich wzywających Polaków do wspólnej walki z sowietami.
Sam pamiętam z tamtego okresu zrzucane z samolotu ulotki, zaczynające się od słów: " Polacy! Znowu zagraża niebezpieczeństwo zalania Europy przez bolszewickie hordy"...
I nasze reakcje na te wezwania: "jak trwoga to do Boga" ...

senior A.P.
16-04-2008, 15:43
Dalczego nam Polakom zawsze przeciwstawia sie Rosjan ? .
Rosjanin a "bolszewik" to dwa rozne pojecia .
Kto stworzyl "bolszewie" ?

siekierka
16-04-2008, 16:05
To tak jak na świecie nikt nie łączy niemców z nazistami albo hitlerowcami. Wprowadzono odrębne określenia. I teraz dla zachodniego świata są sami dobrzy Niemcy oraz nieokreślonej narodowości źli naziści którzy zbudowali polskie obozy koncentracyjne.
Świat sie pomału odzwyczaja od wiedzy o Niemcach należących gremialnie do NSDAP (Nazionalische Socialistische Deutsche Arbeits Partai), którzy pod wodzą Hitlera bez wypowiedzenia wojny napadli na Polskę, pokonali wszystkie kraje Europy i budowali na okupowanych terenach najokrutniejsze "Konzentrationsleger" porównywalne jedynie z sowieckimi "Gułagami".

senior A.P.
16-04-2008, 16:08
Moze propaganda dojdzie jeszcze do szczytu i poda,ze Niemcy napadli na Polske a "polacy" im w tym pomogli ?

tadeusz50
16-04-2008, 16:16
To tak jak na świecie nikt nie łączy niemców z nazistami albo hitlerowcami. Wprowadzono odrębne określenia. I teraz dla zachodniego świata są sami dobrzy Niemcy oraz nieokreślonej narodowości źli naziści którzy zbudowali polskie obozy koncentracyjne.
Świat sie pomału odzwyczaja od wiedzy o Niemcach należących gremialnie do NSDAP (Nazionalische Socialistische Deutsche Arbeits Partai), którzy pod wodzą Hitlera bez wypowiedzenia wojny napadli na Polskę, pokonali wszystkie kraje Europy i budowali na okupowanych terenach najokrutniejsze "Konzentrationsleger" porównywalne jedynie z sowieckimi "Gułagami".
Siekierko czytam i oczom nie wieżę. Jak możesz napisać polskie obozy koncentracyjne. To były obozy nazistowskie na terenie Polski. Trudno się dziwić, że tak te obozy określają za granicą.

senior A.P.
16-04-2008, 16:23
Racz poprawic na obozy niemieckie .

tadeusz50
16-04-2008, 16:27
To chyba do Siekierki!!!!!