PDA

View Full Version : Gdy więźniowie Dachau czekali na egzekucję


senior66
15-08-2019, 22:20
Prof. Friszke: Gdy więźniowie Dachau czekali na egzekucję, Brygada Świętokrzyska piła szampana z Gestapo
http://wyborcza.pl/7,82983,25081657,prof-friszke-gdy-wiezniowie-dachau-czekali-na-egzekucje-brygada.html

pluto37
16-08-2019, 08:10
Prof. Friszke: Gdy więźniowie Dachau czekali na egzekucję, Brygada Świętokrzyska piła szampana z Gestapo
http://wyborcza.pl/7,82983,25081657,prof-friszke-gdy-wiezniowie-dachau-czekali-na-egzekucje-brygada.html

Powielasz te historie w jakimś celu, czy tak sobie, żeby było
ładniej?
A może ci się zwyczajnie nudzi?

Wróżbitka
16-08-2019, 14:41
Ciekawe czy będzie jakiś proces o zniesławienie czy znowu woda w dziób. Co na to Częstochowianie???
"Ukryta na tyłach bloku willa ma adres Jasnogórska 25a. Ot - można by rzec - relikt dawnej ogrodowej Częstochowy. Z tą jednak różnicą, że budynek skrywa makabryczną historię minionej wojny. Była to katownia "założona" - najprawdopodobniej za wiedzą Niemców - przez żołnierza Brygady Świętokrzyskiej NSZ Huberta Jurę, ps. "Tom".
http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,150461,19639282,katownia-przy-jasnogorskiej.html?disableRedirects=true&fbclid=IwAR2hkvu_SmRyb8bMK14XgiahlWojVHjEOgluY0rZG 9QFWdv7RC9NBbtKgmY

pluto37
16-08-2019, 15:06
Ciekawe czy będzie jakiś proces o zniesławienie czy znowu woda w dziób. Co na to Częstochowianie???
"Ukryta na tyłach bloku willa ma adres Jasnogórska 25a. Ot - można by rzec - relikt dawnej ogrodowej Częstochowy. Z tą jednak różnicą, że budynek skrywa makabryczną historię minionej wojny. Była to katownia "założona" - najprawdopodobniej za wiedzą Niemców - przez żołnierza Brygady Świętokrzyskiej NSZ Huberta Jurę, ps. "Tom".
http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,150461,19639282,katownia-przy-jasnogorskiej.html?disableRedirects=true&fbclid=IwAR2hkvu_SmRyb8bMK14XgiahlWojVHjEOgluY0rZG 9QFWdv7RC9NBbtKgmY


Maju! Co na to My?
My ten temat znamy od kilku dziesięcioleci.
I nie najprawdopodobniej, tylko na 100% bo to całkiem blisko do niedalekiej katowni gestapo i związki obu tych "firm" też są znane i udokumentowane.
wśród ofiar był też żołnierz AK..

I żeby było jasne.... ten przybytek wraz z oprawcami nie podlegał komendzie okręgu i wyższemu dowództwu NSZ...

Wróżbitka
16-08-2019, 17:34
Maju! Co na to My?
My ten temat znamy od kilku dziesięcioleci.
I nie najprawdopodobniej, tylko na 100% bo to całkiem blisko do niedalekiej katowni gestapo i związki obu tych "firm" też są znane i udokumentowane.
wśród ofiar był też żołnierz AK..

I żeby było jasne.... ten przybytek wraz z oprawcami nie podlegał komendzie okręgu i wyższemu dowództwu NSZ...
Dla mnie nowość. Moja nieodżałowanej pamięci Mama Warszawianka rocznik 1920 mówiła mi, że NSZ to była najgorsza banda. Dlatego moja wiedza na temat oprawców a także ich ewentualnych dowódców bez względu na status okręgu jest nędzna bo zdrajcami się nie interesowałam. Ale szokuje mnie, że mieli w czasie niemieckiej okupacji swoje katownie.

pluto37
16-08-2019, 20:12
Dla mnie nowość. Moja nieodżałowanej pamięci Mama Warszawianka rocznik 1920 mówiła mi, że NSZ to była najgorsza banda. Dlatego moja wiedza na temat oprawców a także ich ewentualnych dowódców bez względu na status okręgu jest nędzna bo zdrajcami się nie interesowałam. Ale szokuje mnie, że mieli w czasie niemieckiej okupacji swoje katownie.

nie namówisz mnie naa wymianę zdań na temat działalności oddziałów leśnych, i in. podczas IIWW.

Wróżbitka
16-08-2019, 21:03
nie namówisz mnie naa wymianę zdań na temat działalności oddziałów leśnych, i in. podczas IIWW.
Nawet nie próbuję, pewnie jeszcze nie czas, a z pewnością nie miejsce na merytoryczną dyskusje opartą na dokumentach a nie emocjach widzących wszystko lepiej.

Mar-Basia
17-08-2019, 01:37
Ciekawe czy będzie jakiś proces o zniesławienie czy znowu woda w dziób. Co na to Częstochowianie???
"Ukryta na tyłach bloku willa ma adres Jasnogórska 25a. Ot - można by rzec - relikt dawnej ogrodowej Częstochowy. Z tą jednak różnicą, że budynek skrywa makabryczną historię minionej wojny. Była to katownia "założona" - najprawdopodobniej za wiedzą Niemców - przez żołnierza Brygady Świętokrzyskiej NSZ Huberta Jurę, ps. "Tom".
http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,150461,19639282,katownia-przy-jasnogorskiej.html?disableRedirects=true&fbclid=IwAR2hkvu_SmRyb8bMK14XgiahlWojVHjEOgluY0rZG 9QFWdv7RC9NBbtKgmY

Bylabym ostrozniejsza w powielaniu tego typu rewelacji, zwlaszcza z Wyborczej.

pluto37
17-08-2019, 11:45
Bylabym ostrozniejsza w powielaniu tego typu rewelacji, zwlaszcza z Wyborczej.

to musisz być bardzo ostrożna .... żeby podważac fakty, relacje świadków i dokumenty trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nie wyjść na..DUDĘ....albo na"historyka" MORAWIECKEIGO.

Mar-Basia
17-08-2019, 14:51
to musisz być bardzo ostrożna .... żeby podważac fakty, relacje świadków i dokumenty trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nie wyjść na..DUDĘ....albo na"historyka" MORAWIECKEIGO.

Jak autor nie potrafi powołać się na solidne materialy bibliograficzne to pisze „najprawdopodobniej za wiedzą Niemców”.

**** Treść usunięta. Naruszenie regulaminu KSC. ****

Zostawmy te odkrycia historykom.
Niewarto siac nienawisci i macic zanim nie ma sie udokumentowanych faktow w rekach.

Wróżbitka
17-08-2019, 15:13
Następcy prawni Brygady Świętokrzyskiej pewnie już szykują pozew o zniesławienie i wysokie odszkodowanie, bo jeżeli nie to potwierdzą że zatrzuty są uprawnione.

pluto37
17-08-2019, 17:17
Jak autor nie potrafi powołać się na solidne materialy bibliograficzne to pisze „najprawdopodobniej za wiedzą Niemców”.
**** Treść usunięta. Naruszenie regulaminu KSC. Odpowiedź na naruszenia ****
Zostawmy te odkrycia historykom.
Niewarto siac nienawisci i macic zanim nie ma sie udokumentowanych faktow w rekach.

A co ci się nie zgadza w relacji z Zawodzia w Czwie? Adres?
Nazwiska morderców, czy stopnie stanowiska pseudonimy i
zamordowanych?

no i nazwisko jednego z czołowych historyków zajmujących się tym okresem każdy przyzwoity Polak powinien znać.

Chyba, że on sortu DUDY i Morawieckiego.
Na wszelki wypadek zanim zechcesz być ostrożna to zajrzyj do jakichś papierów IPN nie są tajne.

I to powinno być dla ciebie czymś znanym ... w styczniu 44
dwie kolumny przemieszczały się na Zachód..... jedna droga usłana była trupami rezydentów KZ, a druga pod pełną ochroną, zaopatrzeniem i opieką HITLEROWSKICH okupantów . i ta druga nazywała się Brygada Świętokrzyska pod komendą rezuna Żochowskiego.

Aż dziwne, że tego nie wiedziałaś. Przecie po no coś z KZ miałaś wspólnego.

pluto37
17-08-2019, 17:28
Następcy prawni Brygady Świętokrzyskiej pewnie już szykują pozew o zniesławienie i wysokie odszkodowanie, bo jeżeli nie to potwierdzą że zatrzuty są uprawnione.
faktycznie? czy se jaja robisz?
Jeśli to ciekawi mnie kto to?
I skąd wypączkowali.


Ten kto powołał brygadę rozkazem zginął zamordowany.
A brygadzista Żochowski raczej następców prawnych nie wyznaczył....
Takich cudów to jeszcze nie wymyślono.

Wprawdzie pałętają się jakieś rekonstruktory ale równie dobrze mogliby być następcami prawnymi wojów Chrobrego:) :)

Wróżbitka
17-08-2019, 18:21
faktycznie? czy se jaja robisz?
Jeśli to ciekawi mnie kto to?
I skąd wypączkowali.


Ten kto powołał brygadę rozkazem zginął zamordowany.
A brygadzista Żochowski raczej następców prawnych nie wyznaczył....
Takich cudów to jeszcze nie wymyślono.

Wprawdzie pałętają się jakieś rekonstruktory ale równie dobrze mogliby być następcami prawnymi wojów Chrobrego:) :)
Oczywiście, że jaja sobie robię jakoś o następcach prawnych przyznających się do BŚ cichusieńko ale łatwo jest obrzucić kalumnią za niby brak dowodów. Dowody są w IPN i niezadowoleni powinni skarżyć. Ponieważ padło tu stwierdzenie, że GW kłamie to może warto ją oskarżyć o zniesławienie dzielnych wojów z BŚ.

Mar-Basia
17-08-2019, 18:35
[B]
Na wszelki wypadek zanim zechcesz być ostrożna to zajrzyj do jakichś papierów IPN nie są tajne..

Takie sa wyniki jak sie wierzy w ciemno w fantazje opowiadane o Brygadzie Swietokrzyskiej przez Andrzeja Wielowieyskiego, 13-latka, ktory byl w Armii a w wieku 16 lat mial juz stopien podporucznika. Dziecko-zolnierz i geniusz wojny.

pluto37
17-08-2019, 18:42
Oczywiście, że jaja sobie robię jakoś o następcach prawnych przyznających się do BŚ cichusieńko ale łatwo jest obrzucić kalumnią za niby brak dowodów. Dowody są w IPN i niezadowoleni powinni skarżyć. Ponieważ padło tu stwierdzenie, że GW kłamie to może warto ją oskarżyć o zniesławienie dzielnych wojów z BŚ.


Bo jest pewien specyficzny gatunek homo ktory reaguje na kolory opakowań a nie na to co jest w środku...

Normalny obywatel jesli zabiera głos w jakiejś sprawie to powinien wiedzieć ...w jakiej.
I kto co powiedział czy napisał.
gazeta to papier, a na tym papierze KTOŚ COŚ PISZE, a w przypadku wywiadu to nie gazeta a KTOŚ MÓWI.

To dopiero możesz aprobować, bądź nie. Dyskutować i swoje racje przedstawiać..... i tyle.Szczególnie kiedy do szkół ten homo chadzał a nawet wyższych.

senior66
14-09-2019, 22:51
Powielasz te historie w jakimś celu, czy tak sobie, żeby było
ładniej?
A może ci się zwyczajnie nudzi?
W swej naiwności i być może zawodowym 47 letnim zaangażowaniu ( i już 10 lat emerytury) nie dotarło do mnie istnienie takiej formacji wojskowej, tak w skrócie

pluto37
15-09-2019, 17:44
W swej naiwności i być może zawodowym 47 letnim zaangażowaniu ( i już 10 lat emerytury) nie dotarło do mnie istnienie takiej formacji wojskowej, tak w skrócie

To masz czas żeby nadrobić zaległości.
Materiału jest sporo.
Tylko trzeba umieć ziarno od plew oddzielić.
Powodzenia!
Jak co to .....pytaj.