PDA

View Full Version : Wiara ,nadzieja,Radio Maryja,kościół ....


Strony : [1] 2

senior A.P.
24-01-2008, 09:16
To juz kolejny dowod na istnienie Boga i wymierzanie przez NIEGO sprawiedliwosci - katastrofa lotnicza jaka tym razem pochlonela ofiary wojskowe w dniu koneferencji na temat bezpieczenstwa lotniczego (23.I.2008r).
Moze ten tragiczny wypadek da do myslenia wszystkim ateistom,niedowiarkom,falszywie wierzacym i innym,ktorzy bladza a nawet drwia z Boga,wykorzystujac i wysmiewajac GO.
Czlowieku - prochu marny,prochem jestes i w proch sie obrucisz,nie znasz dnia ani godziny swojej !
Niech DOBRY BOG osadzi nas wszystkich w dniu ostatecznym.
Wszystko ma swoj poczatek i koniec.
Niech kazdy zastanowi sie nad swym sensem zycia i nie czyni krzywdy drugiemu czlowiekowi !
Kondolencje dla rodzin ofiar wypadku.

Lila
24-01-2008, 09:47
Seniorze...jak ja się wczoraj zastanowiłam nad sensem życia,to całą noc nie spałam..
Wniosek - nie ma sensu w życiu...lub ..może i jest ,ale myślenie mi szkodzi..

Kurczę,co Bóg ma do tego wypadku ? Dowód jest w nas,bo jak tak spoglądać ,to tsunami w którym zginęło w Tajlandii tylu ludzi,jest dowodem na to iż Szatan jest mocniejszy od Boga,bo wydarzyło się w dzień Bożego Narodzenia..

No i należałoby się z nim zaprzyjaźnić ,skoro rządzi światem..

ps.dla mnie dowodem na istnienie Boga jest jego miłość dla mnie,która spowodowała iż żyję sobie po zarażeniu cholerą w Turcji,wiele lat temu..
Ma to ten dobry skutek,że jestem uodporniona na tę chorobę i jakaś cholera grasująca na forum i dokuczająca sobie i światu,jest dla mnie niczym koklusz dla słonia...o le !!

senior A.P.
24-01-2008, 10:09
Nie drwij z Boga ,bo jego nie pokonasz. Dal Ci zycie i szanuj jego wole. Co do Bozego Narodzenia to nawet data jest umowna wiec bez aluzji do tsunami. Diabel wywoluje fale ale w duszach ludzkich,ktore zatapiaja jego rozsadne mysli.
Przyslowiowy "paluszek bozy" dosiega tych,ktorzy zapominaja o Bogu pedzac za mamona.
Myslenie kobieto nie szkodzi ,nie boli,spac nie daje sumienie czlowiekowi zlemu,choremu,opetanemu ,przypomina mu o zlym zyciu.
Sprawiedliwi nie narzekaja na sen,klamcy spia po wszelkich uzywkach,glupcy Boga nie pojmuja,szubrawcy chca go wykorzystac do niecnych celow.
Twoja "turecka cholera" tez dala Ci cos do myslenia,chociazby to "po cholere tam jechalam ?"
Ja naprawde radze Ci wierzyc w Boga tego nieznanego moze innego niz ten ze "swietych" ksiag zydowskich czy greckich narzucajacych sposob wiary ,wybor nalezy do Ciebie.

Lila
24-01-2008, 10:21
Senior,ja drwię z Boga ? To Ty drwisz ,przypisując Mu niecne czyny.Ja Go bronię !!

A po cholerę jadę w świat ? Aby zobaczyć dzieło Pana,w przyrodzie ,w świątyniach i ludziach.
Wszak Bizancjum było kolebką chrześcijaństwa i każdy powinień zobaczyć Świątynię Mądrości Bożej,która mimo iż jest meczetem,to promieniuje wschodnim chrześcijaństwem Konstantyna Wielkiego..

A katastrofa samolotowa ? Prawo Murphy'ego - po prostu..
'' Coś co się może popsuć,popsuje się na pewno ''.
Bo dla kogo ta kara miałaby być ? Oni nawet nie poczuli ,gdy przenosili się na łono Abrahama.Nie męczyli się w bólach uśmierzanych morfiną,nie dożyli bezradnej starości..

Ale zostawili dzieci i żony zrozpaczone.Więc Seniorku,nie przypisuj Bogu tego wypadku,bo On będzie potrzebny teraz sierotom.

ps.ja mocno wierzę w Boga,bardzo mocno.Czasami tylko krytykuję sługi jego.

senior A.P.
24-01-2008, 10:42
Masz prawo to widziec we wlasnym pojmowaniu. Ja obstaje przy sprawiedliwosci BOZEJ,wymierzane przez niego wyroki sa jednoczesnie napomnieniem dla innych jeszcze zyjacych. Bog przeciez nie spalil w tym samolocie zon i dzieci ,spalili sie ojcowie i mezowie - moze ich zycie zaslugiwalo na taki koniec - jak myslisz,byli bez win i grzechow ?
To przypadek,wypadek katastrofa w Twym pojeciu i nic wiecej ? Ja jednak mysle ,ze napomnienie innych.
Bardzo czesto,wypadek,choroba,kleska wszelka,kataklizm ma swoja wymowe. Oczywiscie ,ze wszystkim ofiarom nalezy wspolczuc i pomagac ,oglaszac nawet zaloby narodowe,dawac rekompensaty (wszelkie) ale warto sie glebiej zastanowic czy aby to nie byl znak,jakies kiwniecie palcem przez Boga lub nawet upomnienie moznych tego swiata,ktorego los nie jest w ich rekach jak im sie wydaje. Blad czlowieka za sterami,za kierownica ,usterka techniczna owszem sa bezposrednia przyczyna wypadku i tak beda udowadniac przyczyny wypadku. Trzeba tez dokonac analizy wyzszej ,tej nie przez wszystkich rozumianej sily ,ktora jest ponad wszystko.
Los czlowieka nie zalezy tylko od ludzi ,Bog ma decydujacy wplyw ,ON nam dal zycie i moze w kazdej chwili je przerwac.

bogda
24-01-2008, 10:58
To co czytam teraz...to mnie przeraża. Bóg nie po to powołał nas na świat aby karać, jest naszym ojcem, a przecież każdy ojciec kocha swoje dzieci...więc jak to się ma do karania i jeszcze w tak okrutny sposób. Tutaj są inne przyczyny, a tylko ludzie bezmyślnie zwalają wszystko na Boga, bo to jest najłatwiejsze wyjście. To nie ja jestem winny...to Bóg...to jest czysta bzdura to co Ty seniorze wypisujesz.
Tutaj zawiódł człowiek lub maszyna...a nie Bóg...

Bianka
24-01-2008, 11:33
...wymierzane przez niego wyroki sa jednoczesnie napomnieniem dla innych jeszcze zyjacych. Bog przeciez nie spalil w tym samolocie zon i dzieci ,spalili sie ojcowie i mezowie - moze ich zycie zaslugiwalo na taki koniec - jak myslisz,byli bez win i grzechow ?
Los czlowieka nie zalezy tylko od ludzi ,Bog ma decydujacy wplyw ,ON nam dal zycie i moze w kazdej chwili je przerwac.
Seniorze szanowny... śmierć ojców i mężów zawsze jest nieszczęściem dla żon i dzieci i może być rozpatrywane także w kategoriach dotkliwej kary dla nich, pozostałych przy życiu bez wsparcia najbliższego człowieka. W Indiach palono żonę po śmierci męża, ponieważ uważano, że jej zła karma była przyczyną jego śmierci.
Ale my jesteśmy w Europie i żyjemy już w XXI wieku. Więc zanim wypowiadać się na temat kary bożej, w postaci zesłania śmierci za grzechy, dobrze byłoby zastanowić się, czy w ogóle warto coś podobnego pisać?!
Co powiesz o masowych morderstwach popełnianych w czasie II wojny światowej, albo w trakcie trwania rozmaitych reżimów na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem reżimu bolszewickiego? Te miliony ludzi zasłużyły na śmierć i to taką? Było wśród nich b. wiele dzieci. Czy te dzieci też zdążyły tak nagrzeszyć, że musiały ponieść śmierć?

Drogi Seniorze. Nie pisz więcej takich rzeczy, bo włos się na głowie jeży, gdy się to czyta.

Zastawny
24-01-2008, 11:35
Jak to dobrze że nie zawracam sobie głowy boskimi sprawami i nie rozważam sprawiedliwości bożej np. w Biblii w tzw. Starym Testamencie. Po lekturze wielu wersetów tej ksiegi wiem dobrze, że karanie nie jest sprawiedliwością. Jeden naród walczący z wszystkimi ościennymi narodami czy plemionami daje podstawy do twierdzenia o madrości tego bóstwa, co tak wspomaga swój wybrany Naród. Panu Seniorowi A.P. muszę dodać, że wszystkie istniejace bóstwa na świecie od iluś tam tysięcy lat są stworzone przez ludzi i dla ludzi. Dla mnie dobrze jest że ludzie wierzą w życie pozagrobowe, reinkarnacje itp. Łatwiej umierać z wiarą w to że jeszcze będę żył, niż bez niej, że to już koniec. Tą ostatnia drogę ja sobie wybrałem. Rozważając i stnienie Stwórcy o ile takowy istnieje - naprawdę nie ma nic wspólnego z różnymi odmianami Boga w różnych religiach

Nika
24-01-2008, 13:22
Dla mnie Bóg jest miłością...a sugerowanie,ze wszelkie wypadki lotnicze,samochodowe lub inne...przesadą.Giną w katastrofach niewinne małe dzieci,pobozni ludzie czystego serca...

senior A.P.
24-01-2008, 15:45
TAK ! Bog jest miloscia ,jezeli jego i ludzi sie miluje,ON to odwzajemnia.
Testamenty i Biblie sa tworem ludzkim spisanymi w odpowiednim czasie.
Boskim nakazem jest kochaj blizniego jak siebie samego a bedziesz dlugo zyl i dobrze bedzie Ci sie powodzilo.
Wiara w Indiach jest inna niz chrzescijanska ,dla tamtego narodu ma swoje wartosci,osmieszac jej nie wolno.
Bianko ! Twojej prosby z "jezeniem wlosow" nie jestem w stanie spelnic,pisze to co mysle a Ty mi tego nie wzbraniaj,chyba Ci nie ublizam abys sie "jezyla".
Bog powolal nas na swiat aby zyc godnie i zgodnie z jego wola,kto Go nie slucha ma taki zywot i koniec na jaki sobie sam zasluzyl.
Zycie czlowieka musi miec i ma sens. Ten sens jest jezeli czlowiek ma nadzieje na zycie wieczne.Na istnienie zycia po smierci wskazuja przezycia ludzi,ktorzy mieli smierc kliniczna,a to implikuje istnienie BOGA.

largetto
24-01-2008, 17:55
nie znalazłam innego wątku aby zadać to pytanie, za które może dostanę @@@@@ ale może ktoś mi wyjaśni:

czym różni się ból po stracie bliskiej osoby w katastrofie np. x
kiedy najbliżsi dostają ogromne wsparcie od państwa, w tym finansowe

od bólu po stracie bliskiej osoby np. wożonej karetką do samej śmierci , kiedy najbliżsi muszą walczyć z biurokracją państwową
o jakiekolwiek zadośćuczynienie?

czy mamy państwo lepszych, gorszych i zerowych obywateli?

Basia.
24-01-2008, 18:40
moja choroba jest karą?:D

Bianka
24-01-2008, 19:24
moja choroba jest karą?:D
Daj spokój. Ludzi dotykają różne nieszczęścia, nie ma mowy o żadnych "karach". Po co to niektórzy gadają takie rzeczy.
Twoja choroba najczęściej (podobno) dotyka ludzi, którzy są introwertykami, na zewnątrz zawsze uśmiechnięci, a w środku ból i żal, bo życie nie głaskało po głowie.

BUNIA
24-01-2008, 19:27
Nie umiem sobie odpowiedziec czy przezywanie bolu po starcie bliskich w atmosferze naglosnienia , ogolnonanrodowego wsparcia, obietnic pomocy /zadoscuczynienia??/ mniej boili niz lkanie w ciszy i samotnosci ??

Bianka
24-01-2008, 19:31
Ja myślę, że nie. To wsparcie jest chwilowe. Po paru dniach wszyscy wracają do swoich spraw, do swojego życia, a wdowa zostaje sama. Przez chwilę tak naprawdę była zabawką mediów. Nie wiem, czy to takie fajne.

kufa86
24-01-2008, 19:35
TAK ! Bog jest miloscia ,jezeli jego i ludzi sie miluje,ON to odwzajemnia.

W taki układzie
to nie bóg, tylko pospolity handlarz,
ty mi to - ja ci to.
Reszta to stek bzdur.
Miałem się nie odzywać, ale nie zdzierżyłem.
Senior, odstaw to co bierzesz.

elizka
24-01-2008, 19:36
Zatem czy Boga trzeba się ciągle i zawsze bać?Tak?"Pan jest łagodny i miłosierny,nieskory do gniewu i bardzo łaskawy"Ps.145,8."Z całego serca Bogu ufaj,nie polegaj na własnym rozsądku"Księga Przysłów3,5-6.Ileż ludzi odchodzi od wiary ,gdy Bogiem się ich straszy!Czy takiego dziś pocieszenia potrzeba matkom i dzieciom ?Czy tak w nieszczęściu chrześcijanin podaje rękę bliżniemu ? Serce mi zamiera jak czytam."Pan podtrzymuje wszystkich,którzy padają i podnosi wszystkich zgnębionych"Ps.145.
Kufa!Dzięki za ostatnie zdanie!!

Alsko
24-01-2008, 19:50
A ja uważam, że post nr 1 Seniora AP jest bluźnierstwem!!! Tak to na pewno odbierają wierzący.

Też nie wytrzymałam, chociaż sobie obiecywałam...

elizka
24-01-2008, 20:16
Ja tylko jeszcze jedno zdanie z Ewangelii Św.Łukasza"Jeśli twój brat zawini,upomnij go;i jeśli żałuje,przebacz mu!"

emka46
24-01-2008, 20:28
nie znalazłam innego wątku aby zadać to pytanie, za które może dostanę @@@@@ ale może ktoś mi wyjaśni:

czym różni się ból po stracie bliskiej osoby w katastrofie np. x
kiedy najbliżsi dostają ogromne wsparcie od państwa, w tym finansowe

od bólu po stracie bliskiej osoby np. wożonej karetką do samej śmierci , kiedy najbliżsi muszą walczyć z biurokracją państwową
o jakiekolwiek zadośćuczynienie?

czy mamy państwo lepszych, gorszych i zerowych obywateli?

W ciagu jednego dnia dużo osób ginie na drogach /i nie tylko na drogach umiera/ /i nikt nie udziela wsparcia rodzinom,ani moralnego ani finansowego.

urszula-kol
24-01-2008, 21:00
Nie zdzierżyłam, a miałam nie czytać i siedzieć cicho.Więcej już tu nie będę wchodzić.

...... Bog powolal nas na swiat aby zyc godnie i zgodnie z jego wola,kto Go nie slucha ma taki zywot i koniec na jaki sobie sam zasluzyl........
Czy dzieci chore na raka, po wypadkach gdzie do końca życia będą kalekami też nie słuchały Boga i dlatego zasłużyły na taki żywot.

largetto
24-01-2008, 21:02
Emko, Buniu, Bianko i to jest właśnie dla mnie straszne!

Kundzia
24-01-2008, 21:21
Seniorze A.P jesteś zwykłym przeniesionym w XXI wiek hiszpańskim inkwizytorem,który nie mając żadnego zrozumienia dla prawdziwej istoty Boga próbujesz strachem i terrorem wymusić twój sposób myślenia.Gdybyś choć trochę szczerze wierzył,nie mówiłbyś takich słów.

akusia
24-01-2008, 21:47
Urszulko wedłóg teorii seniora A.P.to prawdopodobnie
rodzice tych dzieci zostali ukarani za swoje życie.

Zastawny
24-01-2008, 21:48
I właśnie. Będąc ateistą jestem wolny od różnych form przekonywania innych o swej słuszności, nieraz złorzeczeń innym ludziom lub robienia im jakiejś krzywdy. Panu Seniorowi A.P. naprawdę wolno mieć swoje zdanie. O ile sam nie zechce zrozumieć swego błędu to nikt go nie będzie w stanie przekonać. Również ja swoich opinii na wiele spraw nie chcę poddawać ocenie ludzi którzy mają poglądy są związane z którąkolwiek religią. Chcąc rozumieć zagadnienia istnienia różnych bóstw, trzeba się psychicznie wyzwolić spod ich panowania. Bardzo ciekawe pod względem dyskusji jest fakt, że na tematy bóstw nie da się rozmawiać z członkami Kościoła rzymskokatolickiego, natomiast prowadziłem takie rozmowy z Żydami, Arabem mieszkającym w Polsce, Adwentystami, Świadkami Jehowy. Tak moi rozmówcy jak i ja wyraziliśmy z rozmowy zadowolenie.

Kazimierz
24-01-2008, 21:58
Prawdziwy Polaku z Ameryki Północnej!
Jeśli tak rozumiesz boską sprawiedliwość,to wolę swój agnostcyzm,niż twój katolicyzm. Wydaje mi się,że obydwaj spotkamy się niedługo w czyścu,bo tam trafiają wszyscy tacy katolicy, jak ty i ja.See you,soon,Mr.A.P.

Basia.
24-01-2008, 22:05
I właśnie. Będąc ateistą jestem wolny od różnych form przekonywania innych o swej słuszności, nieraz złorzeczeń innym ludziom lub robienia im jakiejś krzywdy. Panu Seniorowi A.P. naprawdę wolno mieć swoje zdanie. O ile sam nie zechce zrozumieć swego błędu to nikt go nie będzie w stanie przekonać. Również ja swoich opinii na wiele spraw nie chcę poddawać ocenie ludzi którzy mają poglądy są związane z którąkolwiek religią. Chcąc rozumieć zagadnienia istnienia różnych bóstw, trzeba się psychicznie wyzwolić spod ich panowania. Bardzo ciekawe pod względem dyskusji jest fakt, że na tematy bóstw nie da się rozmawiać z członkami Kościoła rzymskokatolickiego, natomiast prowadziłem takie rozmowy z Żydami, Arabem mieszkającym w Polsce, Adwentystami, Świadkami Jehowy. Tak moi rozmówcy jak i ja wyraziliśmy z rozmowy zadowolenie.
http://img170.imageshack.us/img170/4971/rozaniebieskalc8hm3.gif (http://imageshack.us)

bogda
24-01-2008, 22:12
Zastawny....nie da się rozmawiać ale tylko z fanatykami, którzy wieszczą tylko swoje racje i uznają się za wszystkowiedzących i jak by byli pełnomocnikami Boga.... i tak jest w każdej wierze....nie tylko w rzymskokatolickiej...

martunia
24-01-2008, 22:16
Słuchajcie, przed chwilą weszłam i nie bardzo wiem czy dobrze zrozumiałam?
A.P. twierdzi,że mój mąż odszedł bo to jest kara dla mnie?
Dzieci chorujące na raka, na choroby genetyczne to kara dla ich rodziców?
Dla kogo za karę istnieje ,taki A.P.?

bogda
24-01-2008, 22:20
Martuniu, daj spokój....niektórym chyba coś zaszkodziło, albo klimat albo napoje....

Kundzia
24-01-2008, 22:27
Martuniu,senior A.P tak naprawdę to nic nie wie o wierze,o Bogu,i wzorem średniowiecznych inkwizytatorów straszy Bogiem maluczkich.Bóg to dobro i nie można go absolutnie utożsamiać ze złem i karami.|A że tyle zła wokół nas ,to najczęściej ludzie są temu winni.A choroby?-przecież chorują i niewierzący i innych wyznań.A tak naprawdę to kto da głowę,która wiara jest słuszna?Dla mnie jedyną wiarą jest wiara w Boga a nie w religię.

martunia
24-01-2008, 22:28
Masz rację Bogusiu, ale jak można takie brednie wypisywać?

martunia
24-01-2008, 22:31
Lucynko, wiem i przecież obiecałam sobie ,że w wątkach osobnika wypowiadać się nie będę, ale mnie ruszyło!!!!!!!

Lila
24-01-2008, 22:33
Ale ludziska ,dajcie spokój Seniorowi..:D
Chłop zwyczajnie Boga się boi,bo pewnie przeskrobał w życiu i teraz za karę siedzi wśród aligatorów ,słuchając skrzeku pejsatej papugi..

Przecie to gorsze niż czyściec.Bo jeszcze żeby to były krokodyle,to z łatwością przecięłyby -niczym rzymskie parki - nić grzesznego żywota naszego Seniora..

A taki aligator ?
Pyszczek ma taki sobie.Ząbki jakby mleczne.I taki do dopiero daje się we znaki,jak zacznie obgryzać członki,niczym kolbę kukurydzy.O jessu...

Seniorku,nic się nie przejmuj.
Nikogo kara nie minie..Dla Ciebie to może być aligator,a dla mnie pantofle z niegoż,na które mogę nie mieć siły...:D nabywczej..

bogda
24-01-2008, 22:35
Ja też sobie obiecałam, że w tych wątkach nie będę się odzywać, ale tych bredni nie mogłam znieść...
Lucynko....to jasne że nikt chyba nie wierzy w religię tylko w Boga, nawet ci najbardziej zatwardziali ateiści też, i ma się to nijak do chodzenia do kościoła, zboru, soboru czy innego budynku...

stanley47
24-01-2008, 23:08
Jeśli Bóg istnieje ,to zapewne nie zajmuje się takimi sprawami jak ukąszenie komara pani Kowalskiej, czy awarie samolotów.Ma na głowie sterowanie Wszechświatem.

Lila
24-01-2008, 23:12
Jeśli Bóg istnieje ,to zapewne nie zajmuje się takimi sprawami jak ukąszenie komara pani Kowalskiej, czy awarie samolotów.Ma na głowie sterowanie Wszechświatem.

O i to jest podejscie jedynie słuszne...:)

senior A.P.
25-01-2008, 11:48
Wprawdzie jeszcze "test wiary w Boga" nie dobiegl konca ale juz nie bede dalej czekal na koncowe wyniki (wnuki mnie o to prosza) i zrobie mala analize z dotychczasowych postow.
Zaczne od takiego stwierdzenia forumowiczki: "seniorku nic sie nie przejmuj....".
Przejmuja sie ludzie z nieczystym sumieniem oraz ci,ktorym pojecie Boga jest obce.
Taki typ jak ja nie jest ani niedowiarkiem ani tez fanatycznym i nawiedzonym katolikiem.
W postach Waszych mozna wyczytac caly przekroj Waszych osobowsci oraz wiary ( w Boga i ludzi). Nawet przytoczono psalmy i inne cytaty,dano upust swych mysli o takim prowokatorze do dyskusji jak senior A.P.,byly wybuchy zlosci czy nawet wprost nienawisci,byl tez obraz ludzkiej glupoty.
Warto wiec jeszcze raz dokonac przegladu niektorych postow zaslugujacych na uwage szczegolnie tych rozwinietych dotyczacych wiary i niewiary.
Radze rowniez wrocic do mojego pierwszego zapodanego temat -pierwszego postu i znalezc te zdania,ktore spowodowaly Wasza reakcje taka a nie inna.
Podajac tragiczne zdarzenie wypadku lotniczego polskich lotnikow o ktorym dzisiaj we wszystkich mediach glosno chcialem sie przekonac ( w oparciu o socjotechnike) co mysla nasi seniorzy stali bywalcy na tym forum (nowych bardzo malo przybywa - powod juz znam) o Bogu i wierze.
Mamy wiec przeglad Waszych pogladow nic ujac,co najwyzej dodac.
Kunegunda pisze:
"Senior A.P tak naprawde to nic nie wie o wierze,o Bogu.."
Mila Pani od kiedy to my sie znamy ??? Jest Pani moim spowiednikiem,moze jakims wywiadowca,sledczym lub innym opiekunem ? Juz to pierwsze Pani zdanie stawia Pania w odpowiednim "przedziale".Pani poglad na wiare i Boga jest jedynie sluszny ??? Dziekuje ale z takiego pogladu nie skorzystam juz wole te,ktore wyglasza dociekliwa Lila.
Inne pisza:
"Bog jest miloscia..." i te milosc mi wpaja.Kolejna,ze "Bog to dobro i nie mozna go utazsamiac ze zlem i dobrem...". Czyby Bog nie reagowal na zlo ? To jakas nowa doktryna wiary a moze dogmat ?
Jeszcze inna mysl forumowicza:
"Kto da glowe,ktora wiara jest sluszna..." - moze chodzi o religie,bo wiara jest jedna lub zadna. Glowa sluzy do myslenia a nie do dawania.
Czytam : "Jak mozna takie brednie wypisywac ..." ,kto,ktore i czyje ???
"Chlop zwyczajnie sie nie boi,bo pewnie przeskrobal..." - tak i to nie jedno,bo nawet uciekl za granice i teraz aligatory go scigaja !.

Mili i Szanowni Panstwo !
Zycie czlowieka nie polega na tym aby tak jak w spolecznosci malp postepowac - wierzyc ,nie wierzyc moze tylko czlowiek,postepowac tak aby innemu nie czynic zla,z zycia wyciagac wnioski,szukac i poznawac Boga i to co Bog dal,utozsamiac sie z nim w taki sposob aby miec osobista lacznosc z nim . Jezeli potrzebujesz przewodnika do Boga znajdziesz w drugim normalnym czlowieku,jak slepiec ,ktory wychodzi na ulice.
Nauka wiary plynie zewszad,jest ona rozna normalna i anormalna,przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nauka wiary jest tez strach przed czyms co moze powstawac w naszych wyobrazeniach,myslach.
Z wiary lub niewiary rodza sie czyny chociazby taki jak ten z wieszaniem i zdejmowaniem krzyzy,nawracaniem na wiare ogniem i meiczem,takze zrzucanie bomy atomowej na jedna jedyna katedre.
Negacja wiary jest zaprzeczeniem czlowieczenstwa. Czym sie rozni czlowiek od zwierzecia nie majacego zadnej wiary i kultow religijnych ?
Ktos powie - mysleniem ! Skad wiemy,ze ze zwierze nie mysli ?
"Jezeli Bog istnieje to napewno nie zajmuje sie takimi sprawami jak ukoszenie komara pani Kowalskiej czy awarie samolotow,ma na glowie sterowanie Wszechswiatem."
W takim razie dopisz nam forumowiczu skad o tym wiesz ,przeciez to sa tylko Twoje przypuszczenia - prawda ?
Wszechswiat ty czlowieku nie jestes w stanie ogarnac, swoimi myslami mozesz miec taki lub inny swiatopoglad,nie jestes w stanie wiedziec jak Bog kieruje swiatem ,moze akurat wyslal tego komara sam lub przez nature aby ten komar,kleszcz lub inny jego stwor w danym momencie akurat ukasil Kowalska czy Ciebie a nie Palikota.
Padlo powazne stwierdzenie i zarazem pytanie: dlaczego cierpia niewinni,dzieci,starcy,kalecy,chorzy na choroby cywilizacyjne i Bog nie reaguje ,doswiadcza,dopuszcza czy stosuje inna miarke ? Uzasadnia sie,ze to nie Bog ,to ludzie ludziom czynia to pieklo na ziemi ! Tak ! Ludzie sa sobie winni nawet ci,ktorzy plodza dzieci gdy plodzic nie powinni - moze przyklad z Afryki i biednych panstw ?
Ktos powie - przeciez oni nie znaja Boga ? Nie znaja takiego jak my i nie tak wierza. Jada do nich misjonarze i skutki widzimy.
Ktos z wierzacych moze powiedziec: Cierpimy nawet za grzechy naszych przodkow ! Warto sie nad tym zatrzymac ,czy ma to odbicie w rzeczywistosci i faktycznie to sie spotyka .
Przykladem tego moze byc tak obecny glosny holocaust,antysemityzm,antypolonizm i kazdy inny przypadek masowych mordow . Moze to reka ludzka,ludzie ludziom wymierzaja "sprawiedliwosc" - wlanczac w to Boga lub inne sily nadprzyrodzone,czy tylko nienawisc czlowieka do czlowieka ? Warta sie nad tym zastanowic.
Konczac w tym momencie prosze szukac kolejnych dowodow na to,ze Bog istnieje i nie jest mu obojetne to co wyczynia czlowiek,daje znaki naszych czasow. Nie jest mu obojetne dobro i zlo wsrod ludzi na ziemi.
Bog daje nam czas na myslenie (nawet w zalobie) i swe napomnienia w roznej postaci ,trzeba je tylko zauwazac .
Beda inne tragiczniejsze zdarzenia,wypadki,kataklizmy. Jezeli sie ludzie nie opamietaja sami siebie zniszcza,ucierpia takze niewinni,powstanie ogolnonarodowa zaloba swiatowa,wieksza niz ta jaka na dzis dzien w Polsce panuje.
Warto na chwile zatrzymac sie w zyciu i zastanowic nad naszym losem i tym co sie wokol nas dzieje.

Bianka
25-01-2008, 12:45
Negacja wiary jest zaprzeczeniem czlowieczenstwa. Czym sie rozni czlowiek od zwierzecia nie majacego zadnej wiary i kultow religijnych ?
To nie jest akurat dobre stwierdzenie ani dobre pytanie, w świetle stawianej przez Ciebie tezy, że człowiek jest czymś nadzwyczajnym, a wiara niesie światło.
Odpowiem prosto. Zwierzęta zabijają gdy są głodne.
Człowiek wymyślił sobie wiele powodów do zabijania. Problem wiary do tej pory stanowi jeden z najsilniejszych motywów popełniania morderstw na innych mieszkańcach naszej pięknej Ziemi. I nie można oddzielić wiary od religii. Religia - jaka by nie była - jest jej wykładnią.
I jeszcze jedno - wystarczy obejrzeć pierwszy z brzegu film popularno-naukowy popularyzujący astronomię. Te miliony galaktyk... Koncepcja Boga Stworzyciela tego wszystkiego, karzącego takie niewidzialne pyłki, jak my, za popełnione (lub nawet nie popełnione - vide dzieci) grzechy traci rację bytu. Po prostu pochodzi z innej epoki, choć nie wszyscy to dostrzegają.

senior A.P.
25-01-2008, 13:16
Twoja koncepcja Boga byc moze jest nowoczesniejsza i oparta na badaniach naukowych. Zawsze co nowe jest dla mnie ciekawe,co nie znaczy,ze bardziej wartosciowe.
Pozwolisz wiec Bianko,ze zapytam Cie :
Znasz jak rozumowal i dociekal istnienie Boga i wiary w niego taki uczony jak Pascal ?
Zapewne powiesz,ze to tez epokowe dzieje ale chetnie poczytam Twoje spostrzenia, nawet w oparciu o te najnowsze poparte filmami popularno-naukowymi (podaj tytuly).
Chetnie slucham madrych kobiet,ateistek tez.

Bianka
25-01-2008, 13:29
Przeczytałam kiedyś myśl, którą zacytuję, choć może trochę niedokładnie: "Boga nie ma, ale należy tak żyć, jak gdyby był." Nie pamiętam autora, ale uważam ją za dobrą.

Ja jednak nie uważam, że Go nie ma, tylko inaczej bym Go zdefiniowała. A już na pewno nie jest to Osoba, która w dodatku ukochała JEDNO wybrane plemię koczowników z Półwyspu Arabskiego

Lila
25-01-2008, 14:32
A reasumując..

Po co Ciebie ten dowód ,Senior ..hę ?
Ty niedowiarku.Na słowo nie wierzysz ? Tylko palcami dłubałbyś w boskich ranach,jak jeden Tomasz niewierny ?

Dla mnie dowodem na istnienie Boga jest zwykły ,bury kocur.Jaką trzeba mieć nadinteligencję,żeby stworzyć coś tak absolutnie pięknego ?

urszula-kol
25-01-2008, 15:24
Dla mnie dowodem na istnienie Boga jest zwykły ,bury kocur.Jaką trzeba mieć nadinteligencję,żeby stworzyć coś tak absolutnie pięknego ?

I to jest cała Lila - jasno i obrazowo. Napewno będę zaraz przytakiwaczką /Senior A.P./ lub dwórką /damnal/, ale co mi tam.

ammi1952
25-01-2008, 15:30
Lila - czy to o tym kocie co pełni rolę Harona w twoim zwierzyńcu podrap go za uskiem w moim imieniu

Bianka
25-01-2008, 15:41
Lila - czy to o tym kocie co pełni rolę Harona w twoim zwierzyńcu podrap go za uskiem w moim imieniu
Charona? Odprowadza dusze do Hadesu czy co? Bo chyba nie przewozi łodzią? Koty raczej nie lubią wody.

babciela
25-01-2008, 15:54
No,Niko po przeczytaniu Starego Testamentu,nie jestem taka pewne,czy Bog jest sama milościa-jest rowniez reka karząca-czasami nie wiadomo za co(niestety)Jego Syn jest sama miłościa i dobrocia-i Matka jego-ktora to czcze bezgranicznie.Ale wyrzucanie Bogu że śmierc naszych lotnikow to kara za grzechy(jakie,czyje)to demagogia-Bog nie stpsowal nigdy odpowiedzialności zbiorowejTo jest bardzo trudny temat -w zasadzie kazdy ma swoje pojecie o istocie Najwyższego i nbiech tak zostanie

babciela
25-01-2008, 15:57
A że istnieje to jest pewne,to bialko z ktorego i my powstalismy nie powstalo z niczego-Istota Najwyższa MUSIALA tchnac w to niezywe duzo zycia...

Bianka
25-01-2008, 15:59
Bog nie stpsowal nigdy odpowiedzialności zbiorowej
A Potop? Czy nie zginęły w nim dzieci i zwierzęta?

Kazimierz
25-01-2008, 16:01
Mr.A.P.
Piszesz:"Nauka wiary plynie zewszad,jest ona rozna normalna i anormalna,przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nauka wiary jest tez strach przed czyms co moze powstawac w naszych wyobrazeniach,myslach"
WIARA nie jest nauką. Wiara jest łaską i nie uzurpuje sobie prawa bycia nauką,bo nie stosuje żadnych zasad, czy reguł
naukowych. Wierzy się w Boga,bo się chce wierzyć i to wystarczy. Żeby udowodnić,czy coś istnieje trzeba racjonalnych,obiektywnych dowodów. Wiara to zbiór pewników,najważniejszy pewnik to ten,że Bóg jest. "Jestem,bo jestem".Taka jest definicja Boga (wg.Biblii) i nie wymaga żadnego "naukowego dowodzenia".
Jeśli ktoś naprawdę wierzy w Boga,to nie wymagam od niego dowodu na Jego istnienie. "Jest,bo Jest."
Nauka stawia tezy,czasami niesamowite,ale wymaga dowodów na ich prawdziwość. Człowiek szuka prawdy materialnej. Bóg nie jest materią,i jest całą materią wszechświata,tego widzialnego i niewidzialnego (czarną materią). Może kiedyś NAUKA znajdzie na to dowód.

senior A.P.
25-01-2008, 19:16
Szanowny i dostojny Kazimierzu !
Twierdzisz,ze WIARA nie jest nauka... .
Wiec zalozmy,ze urodziles sie w pewnym okresie i srodowisku kiedy to nie bylo zadnej wiary w Boga. Nikt Ci nie mowil o Bogu,nie uczyl pacierza lub innego czczenia Boga. Zyles gdzies tam na odludnej wyspie lub w dzikiej Afryce,czy innej dzungli. Nagle pojawili sie misjonarze i zaczeli nauczac,co wtedy ???
lub
Urodziles sie w katolickiej rodzinie i co nie nauczano Cie tej wiary ? To samo w innych niz katolickie rodzinach.
Takze :
Przezyles 3/4 swojego zycia ,byles zatwardzialym niedowiarkiem,oplywajacym w bogactwa i wszelkie luksusy,zyles ponad stan,miales wszystkiego dosyc,czegos Ci jednak brakowalo. Az pewnego dnia spotkales na swej drodze zyciowej czlowieka,ktory napomnial Ci o Bogu.Wysmiales go i wyszydziles,nadszedl jednak czas,ze dopadla Cie choroba smiertelna ,ktos wezwal duszpasterza na widok ktorego dostales konwulsji,przybyly ksiadz dotknal Twojego czola i nagle uspokoiles sie. Zaczal do Ciebie mowic nie znanym Ci dotad glosem,poprosil aby inni wyszli z pomieszczenia , a do Ciebie wypowiedzial zdanie : opowiedz mi o swoim zyciu dobry czlowieku a bedzie Ci lzej. Przejetym glosem opowiedziales mu historie swego zycia,nawet nie wiedziales ,ze byla to Twoja spowiedz. Ksiadz Ci nie przerywal a gdy skonczyles sam go zapytales : jak mam naprawic wszystkie krzywdy,ktore wyrzadzilem ludziom ?
Odpowiedz spowiednika byla krotka :zrob tak jak przystalo na dobrego czlowiek. I wcale to nie byla zadana pokuta,to byla Kazimierzu NAUKA !
To co napisalem to autentyczny przypadek w USA,ten multimilioner rozdal caly swoj zgromadzony majatek dla biednych - nie na koscioly,swiatynie czy inne przepychy koscielne ale faktycznie dla ludzi a nie dla kultu.
Czy dalej bedziesz twierdzil,ze wiara nie jest nauka ?
Kazimierzu - wiary nalezy uczyc ,bo inaczej wiara stanie sie bajka,przypuszczeniem,watpliwoscia a nawet przysporzy nam wrogow. Kazdy niedouczony wierzacy jest fanatykiem.
"Niespokojne jest serce moje ,dopuki nie spocznie w PANU !"
Boga nalezy szukac do konca swego zycia nie wyrzadzajac nikomu krzywd,nawet w osmieszaniu na forum inaczej myslacego.
Kiedys bylo staropolskie powiedzenie BOG ZAPLAC,wiec i ja to wszystkim czynie tu piszacym !
Zostancie z Bogiem.

Lila
25-01-2008, 19:36
Powinno się powiedzieć -idź z Bogiem,ale ja tak nie powiem,Senior..
Zostań z Bogiem i z nami,bo aczkolwiek straszysz nas ogniem piekielnym i innymi bardziej wyrafinowanymi karami,to muszę przyznać,że ....przyzwyczaiłam się do Ciebie..:)
I sądzę ,że inni też..
Nie mówiąc już o tym,że i Ty przywykłeś do tych utarczek.Bo trochę adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziło..


Ammi
Podrapałam,ale stanęły zaraz w kolejce pozostałe uszy..:)

Kazimierz
25-01-2008, 20:29
Dear Mr.A.P.,
Mylisz naukę z nauczaniem. Co do mojego profilu mylisz sie takze. Ochrzono mnie jeszcze przed wojną i tak zostałem katolikiem. Pochodzę z biednej rodziny chłopskiej i w luksusy nigdy nie opływałem i teraz tez nie. Jezeli z domu rodzinnego coś wyniosłem to to, że nigdy nie nakazywno mi chodzenia do kościoła,ale też nigdy nie zabraniano mi myśleć po swojemu. W szkole uczyłem sie srednio,ale z religii miałem 5 i piękny,udekorowany zeszyt. Religii uczyłem sie jeszcze za komuny (podstawówka),później w sali katechetycznej przy kościele.Przeszedłm wszystkie sakramenty święte, w tym małzenski,choc juz wtedy nie bylem gorliwym katolikiem. Na studiach,wiele czytalem i co raz rzadziej chodzilem do kosciola z kolegą. Nigdy nie kpiłem z ludzi wierzących,ani nie głosiłem ateizmu,i nie skrzywdziłem nikogo,moralnie,ani fizycznie.Pomagałem im i pomagam nadalw miarę moich możliwości. Fakt,była we mnie walka dwóch ideologii,idealistycznej i naukowej.U mnie wygrała ta druga. Widać trafiła na podatny,racjonalny grunt. W ideologii idealistycznej nie podobało mi sie to,ze tam preferowano ślepą wiarę i dogmaty.
Mimo,ze grozi mi,jak kazdemu z nas niebyt,nadal argumenty racjonalne są we mnie silniejsze,niż argumenty idealistyczne.I taki juz pozostane do konca.
Szanowałem zawsze i szanuję ludzi sprawiedliwych, dzielnych,uczciwych,wyrozumiałych,litościwych,pełn ych miłości dla bliżnich,i wśród nich czuję się dobrze,
nie cierpię natomiast fanatyków,faryzeuszy,fałszywców,cierpiętników,pode jrzliwców,tchórzy,mądrali itp swołocz. Na tym forum widzę dużo tych pierwszych, pokrewnych mi dusz, i niewiele tych drugich.

Lila
25-01-2008, 20:56
Ale jednakowoż ....myśl o Raju jest taka miła..:):)

sosna
25-01-2008, 20:56
Kazimierzu
mądre jest Twoje świadectwo.Mądre i skłaniajace do przemyśleń.

sosna
25-01-2008, 20:59
Ale jednakowoż ....myśl o Raju jest taka miła..:):)
Ba ..pewnie
kto by nie chciał:)

hannabarbara
25-01-2008, 21:06
Kazimierzu
mądre jest Twoje świadectwo.Mądre i skłaniajace do przemyśleń.
Też podzielam Twoje zdanie Sosno! Odpowiada mi taki styl wypowiedzi, który nikomu nie narzuca własnych poglądów, tylko je prezentuje i przedstawia genezę.Świadczy o tym, że można mieć różne światopoglądy i mimo to, nie prowadzić wojny ani nawet potyczki. Szkoda tylko, że nie jest powszechny.

gratka
25-01-2008, 21:28
Pozdrawiam Cie Kazimierzu. Jeżeli człowiek żyje w zgodzie z własnym poczuciem przyzwoitości, kocha ludzi i zwierzęta i nie czyni zła nie ze strachu przed karą boską, ale dlatego, że tak nakazuje mu jego własne sumienie - to dla mnie ten właśnie jest godnym człowiekiem i zasługuje na najwyższy szacunek. To nie jest czynienie dobra pod groźbą kary, tylko czynienie dobra z własnego wyboru.

babciela
25-01-2008, 22:19
Kazimierzu,to jest tolerancja-i to nalezy w tobie szanowac.Kazdy ma prawo do wlasnych pogladow ,do ktorych sie dochodzi dluga droga i wieloma przemysleniami.

chickita
25-01-2008, 22:22
Senior, jezeli Bóg ma nas osądzic to przy Tobie i Twoich poglądach to sie natyra jak wół. Niby co mi miała uzmyslowic ta katastrofa poza faktem, ze wypadki "chodzą" po ludziach? Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, ze to Bozy cud, sie wpienił i rypnął. Jesli taki masz pogląd o Bogu to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, ze dobrze robie nie chcę miec z tym katolicyzmem nic wspólnego. Twoje wypowiedzi są obrazą ludzi, którzy maja autentyczna wiarę. Ty jesteś 100% katolik. Żydzi do gazu, Bóg zesłał katastrofę lotniczą bo to kara a niedowiarki na kolana bo zobaczycie co Wam zrobi jak wierzyc nie bedziecie! Jak tak przedstawiasz Boga to on niczego wart nie jest. Zrobiłeś z Boga despote. Nie wyślę Cie do psychiatry bo fanatyzm jest nieuleczalny ale proponuję się czasami zastanowić nad tym co piszesz. Jest dla mnie zaskakującym, iż tylu ludzi się z Toba nie zgadza, wśród nich są katolicy i ludzie innych wyznań lub tacy jak ja, ateiści, którzy absolutnie nie podzielają Twoich poglądów a Ty dalej swoje. Nie powinno to wpłynąć na weryfikację własnych poglądów?

babciela
25-01-2008, 22:29
Myśle że nie masz racji piszac ,ze spotkales na tym forum niewielu ludzi uczciwych,wiernych itd-to nieprawda.Kazdy tu pisze co czuje,co mmu w duszy gra,mysle ,że oprocz jednego (wiadomo)reszta jest OK.pamietaj,że kazdy(-a) przechodzi w swoim życiu wiele dobrego, zlego,na tej bazie buduje obraz taki a nie inny życia i pozażycia-i na tyle na ile pozwala mu jego(jej)uczciwość,przedstawia to.Ja tez nie lubie falszu-ale niewiele go tu spotkalam.To dla Kazia,na posty AP nie odpowiadam,gdyz mam blokade jego mądrości

elizka
25-01-2008, 23:12
Dla mnie najpiękniejsze na tym forum jest prawo do poznawania opinii wielu ludzi.To doświadczenie jakiego nigdzie indziej nie można znależć-prawo do wypowiedzenia własnego zdania,a szczególnie w tak istotnej sprawie jaką jest wiara.Dwa tysiące lat ludzie wierzą ,a jednak to jeszcze mało,a jednak wciąż jeszcze się zastanawiamy.Każdy człowiek, w każdej chwili ma prawo decyzji,nawet w błahych sprawach-to tez jest niezwykłe.Kogo i co wybrać,co i kiedy uczynić....

senior A.P.
26-01-2008, 09:06
Elzbieto !
Ludzie wierzyli wczesniej tylko w inny sposob i w inne "bostwa". Od 2 tys. lat naszej juz ery ludziom ksztaltuje sie swiatopoglad w zalenosci od przemian ustrojowych i tych ,ktorzy sprawuja wladze. To jest potrzebne do dominacji w swieie. Wszelkie religie swietnie wykonuja to zadanie.

senior A.P.
26-01-2008, 10:13
Krotko o wczesniejszych wypowiedziach.
Dziekuje tym,ktorzy sie otwieraja przed innymi i przelewaja swoje mysli na strony tego portalu.
Dyskusja o Bogu nigdy sie nie skonczy ,bo BOG JEST NIESKONCZONOSCIA. Ludzie i ich poglady przemijaja,cale krolestwa i cesarstwa pdaja,ustroje sie zmieniaja a swiat nadal sie kreci . Nikt nie zglebi tej tajemnicy,kto daje te energie ,ktorej ceny za barylke nikt nie podnosi. Za to ludzie skacza sobie do oczu i wzajemnie sie wyniszczaja goniac za bozkiem pieniadzem - jak dlugo jeszcze ?
Kiedy ludzie nawzajem podadza sobie rece i wezma sie w ramiona,nie beda pisac falszywych oskarzen i ksiazek. Kiedy przestana wykorzystywac jeden drugiego,zle dzielic zyski,placic minimum za prace a sami zlopac reszte ?
Nawet biorac pod uwage tu dyskutujacych - kiedy przestaniecie,myslec,wierzyc i dzialac stadnie ? Jezeli juz ktos inaczej mysli a nawet inaczej formuluje swoje mysli to wtedy "dyzurni od poprawanosci" (wszelkiej) natychmiast goja (czyli bydle wg.wierzen talmudu) w glowe ,bo to wrog nasz ,nas "wybranych" do nieomylnosci i przewodnictwa.
Moze wreszcie nadszedl czas aby odpowiedziec sobie jakimi jestesmy ludzmi. Nie obawiajcie sie,ze Was rozpoznaja nawet Wasi najblizsi,bo rozpoznac mozna Was po czynach a nie pieknym wyuczonym jezyku i wyszukanym dowcipie.
Prawdziwa cnota krytyk sie nie obawia,za maska skrywaja sie oszusci i dranie,zlodzieje i mordercy - jednym slowem ludzie zli.
Pamietajcie Bog to widzi i nie da sie oszukac.
Zwatpienia tak jak i bladzenie jest rzecza ludzka. Nie obawiaj sie wyznac swego swiatopogladu jak i tu niektorzy to uczymili i ja ich nie krytykuje ,to ich prawo wyboru ale nie masz prawa do krytyki tych co inaczej mysla. Z nauczaniem idz tam gdzie mozesz uzyskac wyniki i jezeli uczniowie pojda za Toba to ich sprawa. Nie przeszkadzaj innym nawet w mysleniu i nie prowokuj do klotni. Chcac wytknac bledy najpierw zauwaz swoje, idealnych ludzi nie ma.
Idealem i absolutem JEST BOG ,czy czlowiek lub istota ludzka to sprawa dyskusyjna. Nauka jak chce niech tego docieka,bada,tworzy teorie ewolucji,lata nawet do gwiazd ale do Boga za zycia nie dojdzie nie tylko naukowiec ale i kazdy filozof. W Polsce katolickiej spiewa sie,ze "wiara ukorzyc trzeba mysli i rozum swoj....". Czy tak jest kazdy widzi,czyta i slyszy ile to "bozkow" media nam kreuja.
Warto sie i nad tym zastanowic ,jakich mamy "diablow i diablice" w roznych ludzkich postaciach w zyciu codziennym,we wladzy i uslugach,w "owieczkach i pasterzach" ,w uczonych w pismie,mowie i czynie.
Czas najwyzszy zmieniac swiat na boski a nie diabelski. Budujmy a nie burzmy,glosmy i czynmy pokoj,poskramiajmy swe apetyty,porzucmy pazernosc.Uczmy sie zycia w zgodzie.
Nie tworzmy "religii holokaustu" i meczenstwa wlasnego nie widzac cierpien innych,pamietajac,ze Bog jest cierpliwy ale i sprawiedliwy. Sedzia najwyzszy,ktorego wyrok jest bez apelacji ! Te wyroki sa niezbadane ale na ich podstawie mozna wyciagac dla siebie na dalsze ,w zgodzie z sumieniem, zycie ludzkie.
Wtedy wszystkim bedzie nam dobrze bez "wybranstwa" !
Cierpienie nie jest sprawa indywidualna bywa tez zbiorowe.
Zyjmy tak aby innym nie przysparzac cierpien z Bogiem w sercu. Bog tak urzadzil ten swiat aby byl doskonaly ,ludzie ten swiat psuja, ,niszcza,zatruwaja - powinni tez naprawiac
Amen.

Kundzia
26-01-2008, 10:22
Seniorze,sprzeczne i niespójne są twoje słowa i wypowiedzi,ganisz krytykę a sam krytykujesz.Jedno wiem,Bóg był,jest i będzie i tylko ludzie słabej wiary szukają dowodów na jego istnienie.Wiara to wiara,nie nauka i jak już wcześniej ktoś tu pisał,nie wymaga dowodów.Tylko człowiek niewierzący lub słabo wierzący szuka dowodów.

Kazimierz
26-01-2008, 10:37
Senior Ap,
Ludzie wierzyli już w jednego Boga,tego,w którego i Ty wierzysz nie od 2tys,ale conajmniej od 6tys. lat.Bóg zszedł na Ziemię,aby zawrzeć z nim Nowe Przymierze,poświęcił swego jedynego Syna,aby przypieczętować to Przymierze z człowiekiem. Niektórzy jednak nie uwierzyli,ze to Bóg do nich przyszedł i Go ukrzyżowali.Bóg,wg.nich nie mógł mieć Syna z ludzką istotą. To przeczyło ich dotychczasowej wierze. Przecież sam Bóg nakazał im kiedyś:" Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną." I oni się tego ślepo trzymali.W głowach im się nie mieścił,że Bóg mógł się rozdwoić. Nie zrozumieli Go,nie zrozumieli Jego Syna. Zaledwie garsta z nich mu uwierzyła,uwierzyła w nauczanie Jego apostołów i w końcu liczba ich tak urosła,że zaczeli prześladować swoich, wierzących nadal w jednego Boga,starszych braci. Pozwól więc za tem,aby Elizka (pozdrawiam Ją) sama zdecydowała,czy ma wierzyć w Boga,czy w religię państwową.
Pamietaj, że chrześcijaństwo dopiero wtedy zaczęło się rozwijać i szerzyć,gdy zostało uznane za religię Imperium Rzymskie (Konstantyn Wielki).

senior A.P.
26-01-2008, 11:11
Ty natomiast nie krytykujesz i posiadasz patent na wiare ?
Prosze przed wyslaniem swych tresci jeszcze raz je przeczytac. Prosze rowniez analizowac tresci innych.
Gdzie widzisz niespojnosc,ganienie krytyki lub...... - moze inaczej:
Wiara w to co wierzy czlowiek jest nie podwazalne ? To samo powie Muzulmanin ,Katolik, Hindus,Chinczyk lub inny wierzacy w to lub tamto. A co powie niewierzacy ? Moze zaraz obali Pani lub moj swiatopoglad dajac swoja krytyke ? Ma do tego tez prawo,bo przeciez jest takim jak my forumowiczem.
Czy znasz pojecia slepej wiary ?
Wiesz do czego taka slepa wiara prowadzi ???
Moze komus zalezalo i zalezy aby tyle tych wiar i religii powstalo aby potem ludzie mogli sobie skakac do oczu ,bo tylko MOJA WIARA JEST SLUSZNA !
Nie droga Pani !
Juz bez krytyki (ktora mi przypisujesz) z Twoja absolutna racja dopisze Pani,ze dociekanie jest potrzebne aby wreszcie ludzie przestali byc manipulowani co do sposobow kategorii wiary. Tu chyba nie zaprzeczysz wieloreligijnosci tego swiata i tego co z tych religii wynika, ani tez tego,ze ludziom narzuca sie wiare i religie. Wlasnie nauka jest potrzebna na przeprowadzenie badan na istnienie Boga. To nie czasy wiedzy absolutnej kaplanow ze Starego Testamentu i badan o obrotach cial niebieskich. Dzisiaj jest wielu "Kopernikow,Galileuszy,Darwinow,Marksow", sa tez i tacy jak Pani tylko ze swoja racja. Ja nie przypisuje sobie "jestem nieomylny" ,ja w dalszym ciagu ucze sie zycia i szukam Boga oraz ludzi podobnych do niego w czynach i postepowaniu. Wszyscy jestesmy ludzmi i uczniami Boga z ta tylko roznica,ze jedni slepo wierza a drudzy dociekaja , a jescze inni maja to gleboko gdzies ,bo zyja i postepuja jak zwierzeta.
Powagi starsza Pani - Prosze !
Ze zdjecia (jezeli to Pani) widze kobiete nie slepo wierzaca ale myslaca.Chyba tego Pani nie uzna z krytyke i brak spojnosci.
Prosze nie zaczynac zdania od krytyki,to nie ja a Pani to czyni przy okazji "odwracaja kotka". Wyksztalcony krytyk tego tez nie czyni. Trzeba byc przyjaznie nastawiony do wszystkich ludzi,wiecej serdecznosci a zycie bedzie piekne.

Sgerr
26-01-2008, 13:46
Bóg. Często pytamy gzie był podczas II Wojny Światowej, czemu nie zapobiegł Aushwitz. Bo to my kierujemy życiem. Bóg dał nam wspaniały dar. Własną wolę. Od nas zależy czy powiemy Bogu bądź wola twoja czy Bóg powie nam bądź wola twoja.

Malgorzata 50
26-01-2008, 13:50
Bóg? A kto to????? Nie wierze w zadnego Boga ani Chrzescijańskiego ,ani Zydowskiego ,ani Muzulmanskiego .Bo z jednej strony jak sie temu przyjrzec to jest ten sam Bog czyli idea pozwalajaca maluczkim odwołac się do kogos wyzej kiedy wątpia w sens swojego istnienia .A już na pewno nie przemawia do mnie wiara ,broniona ogniem i mieczem oraz jej biurokratyczna oprawa czyli sztucznie stworzone przez calowieka koscioly roznej masci które zajmowaly sie przez wieki tym glownie by unicestwiac konkurencje ,siac nienawisci i bogacic się na wojnach.Jakim prawem chcemy nawracać innych ,jakim prawem kosciol wciska swoim wiernym co maja robić i jak ...NIE absolutnioe nie zgadzam sie na to

senior A.P.
26-01-2008, 23:11
Sgerr slusznie zauwazyl i pyta gdzie byl BOG w czasie IIWS.
Jak to gdzie ? Tam gdzie zawsze. Przeciez jego KROLESTWO nie jest z tego swiata.
Czy mial brac udzial w tej wojnie ? NIE !
Bog nie bierze udzialu w zadnych wojnach,bo stwarzajac czlowieka dal mu pokoj i spokoj. Wojny wzniecaja ludzie i choc niektorzy twierdza,ze Bog kule nosi to jednak strzela czlowiek. Czlowiek tez zrzuca bomby,czlowiek tworzy obozy zaglady,wreszcie czlowiek terroryzuje i z premedytacja morduje. Warto sie zastanowic dlaczego to robi istota myslaca ,ktora zostala stworzona na obraz i podobienstwo Boga . Tu musimy zaglebic sie w psychike ludzka i dokonac oceny na jakim podlozu tak sie dzieje.
Osobiscie rozumie sens zadanego pytania przez Sgerra ale prosze pamietac ,ze w czasie wojen gina winni jak i niewinni. Mamy pretensje do tych co mogli a nie udzielili pomocy,szukamy winowajcow posrednich i bezposrednich,wreszcie obciazamy wina nawet caly narod nie tylko pojedyncze osoby. Czy tak byc powinno ?
Jak uwazasz Sgerr,co powinien wg. Ciebie Bog uczynic w tej bratobojczej IIWS lub teraz gdy na szeroka skale morduja sie ludzie w Strefie Gazy ,w Iraku,Afganistanie,Pakistanie ,Afryce lub gdzie indziej ?
Czy Bog powinien zatrzymac i ukarac mordercow,moze ON czeka z Tym na dzien sadu ostatecznego ?

Zastawny
27-01-2008, 10:33
Czy aby Państwo nie macie zamiaru stworzyć nowego BOGA? - oczywiście dla własnych potrzeb.

Kazimierz
27-01-2008, 11:23
Myślałem,że ten wątek już się skończył i dlatego umieściłem w wątku "Jakie winno być życie",też zainicjowanym przez Seniora AP taki wpis "Czyli "dowód na istnienie Boga" mamy z głowy. To dobrze. Nie można przecież uwadniać pewników. Nauka też ma swoje pewniki. Pewniki są. Pewnikiem jest np.,że wszystko jest śmiertelne itd. Pewnikiem nie jest jednak,moim zdaniem,że tablice są darem niebios. Raczej skłaniam się do opinii,że wykuł je w kamieniu Mojzesz i podarował je swemu narodowi,aby przestrzegali 10 przykazań. Nie będę już wymieniał,bo każdy porządny człowiek ich przestrzega. Stały się już uniwersalne,nizależne od wyznawanej religii. Mówią wyrażnie jak żyć. Wystarczy je tylko przestrzegać na codzień.
Świat technicznie jest coraz lepszy,moralnie stara się polepszać. Życie to łańcuch złożony. Łańcuch istnień ludzkich,łańcuch przekazywany przez rodziców dzieciom,łańcuch DNA. Jestem ogniwem tego łańcucha,jestem budowniczym tego łańcucha,mam dalsze ogniwa tego łańcucha,jestem nieśmiertelny.I to jest moje szczęście, i to jest sens mojego życia. Non omnis moriar !"
Ale widzę,że wątek nadal jest kontynowany. Proponuję Seniorowi AP, i innym Forumowiczom, połączenie tych wątków ?

senior A.P.
27-01-2008, 12:01
Zgadzam sie z Panem Panie Kazimierzu co do zwiazku obu tematow,mam jednak inny poglad co do genetycznego przekazywania cech swoim potomkom jako matki i ojcowie.
Genetyka jest juz na tyle rozwinieta (w badaniach),ze probuje sie krzyzowek roznych (podobno nawet czlowieka ze zwierzeciem - co tez jeszcze ci naukowcy nie potrafia) i formowanie czlowieka/ludzi na odpowiedni wzor/model a nawet charakter. Czynimy sobie ziemie poddana,stajemy sie panami i niewolnikami wspoczesnej cywilizacji.
Mamy rosliny modyfikowane genetycznie a tym samym i zywnosc z nich,mamy odpowiednie "miesa" do jedzenia i biodra po kurczakach (inne po skrzydelkach) mamy to co czlowiek czlowiekowi wymysli,oddalamy sie od tego co stworzyla natura/Bog i pierwociny tego swiata ziemskiego.Pedzimy w kosmos i tam szukamy sladow zycia,znajdujemy to co napotykamy na tej drodze poszukiwan,cisna sie nam do glowy rozne mysli i pytanie czy Bog faktycznie istnieje. Z tego myslenia wylania sie nasza taka a nie inna pozycja zycia ale........... .
Zatrzymam sie tylko nad tym co "wymyslil" Pan Bog.
Otoz ziemia ,powietrze i woda,roslinnosc,zwierzeta,surowce, byly przeciez pierwotnie nie strute co najwyzej zabrudzone. Czlowiek czerpal z tych zrodel stworzonych (ateisci maja inny poglad - maja tez do tego prawo) i byl w swym zyciu ogolnie mowiac NATURALNY !
Porownajamy co sie stalo z ta naturalnoscia na przestrzeni dziejow czlowieka ,jak czlowiek poprawial i nadal poprawia BOGA i siebie,jaki jest stan dzisiejszej cywilizacji,co ludzie czynia ludziom ?
Swietnie nam napisano "BOG JEST MILOSCIA",kim w takim razie jest czlowiek,ktory poprawia a nawet psuje nie tylko milosc ale wprost przeciwnie niszczy drugiego czlowieka i to w oparciu o chec zysku i bycia ponad przecietnosc.
Uwazajac wszystkich seniorow za madrych i doswiadczonych ludzi podyskutujmy moze szerzej (jak ktos nie chce) o dowodach , o pewnikach,ze czlowiek czlowiekowi .... jak spiewal Wydrzycki-Niemen Czeslaw.
Moze w dzialaniach ludzi doszukamy sie i dzialania Boga,jak ktos woli nazwijmy to dobra i zla,ktore niezaprzeczalnie istnieje i mamy z nimi do czynienia.
Dajmy mlodym "lekcje zycia",z ktorej moze tez wyloni sie obraz dobrego czlowieka. Zyc to nie tylko "byc i miec" to takze szacunek do wszystkich i wszystkiego,do dziel,ktore przed nami stworzyli inni.
Niech juz nikt nie spuszcza bomb na dziela innych,niech nie stosuje zasady "oko za oko....",kocha blizniego jak siebie samego.
Wtedy juz i Mojzeszowe kamienne tablice nie beda potrzebne.
Napewno niebo nie zapanuje na ziemi ale bedzie to jego przedsmak.
Zachecam do dyskusji wszystkich obojetnie na swiatopoglad.

senior A.P.
24-03-2008, 10:23
O Bogu/Bogach ludzkosc slyszy i pobiera nauki oraz wszelka wiedze od swego zarania.
Wczoraj w homiliach koscielnej liturgii wielu biskupow Kosciola Katolickiego w Polsce i na swiecie dawalo nam wiernym do zrozumienia to co wiaze sie z Wielkanoca - Zmartwywstaniem Panskim. Wprawdzie Zmartwywstanie Jezusa odbylo sie bez swiadkow ale sam Jezus ukazal sie swym bliskim a nawet zezwolil siebie dotknac.
Dociekania naukowe sa na ten temat rozne,znajduja sie tez dowody. Dzisiaj, szczegolnie swiatla mlodziez w Polsce i na swiecie jest dociekliwa i wymaga wiele aby ja przekonywac nie tylko poprzez wiare ale i nauke.
Czy sa niezbite dowody naukowe na istnienie BOGA ?

Kundzia
24-03-2008, 11:57
Po co powielasz wątki i tak jest ich już wystarczająco wiele.Kiedyś założyłeś wątek o dowodach na istnienie Boga i tam masz odpowiedzi na zadane pytanie.wystarczyło odświeżyć ten wątek by nowi uczestnicy forum mogli wyrazić swoje zdanie.
To link do istniejącego już wątku,mam nadzieję,że ktoś sie zlituje i oba połączy.
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-dowod-na-istnienie-boga-.-1836.html

senior A.P.
24-03-2008, 16:06
TAK JEST !
Pani moderator,z watkami tak mozna ,gorzej polaczyc ludzi z Bogiem.

martunia
24-03-2008, 22:27
Masz z Tym problem seniorze?

senior A.P.
25-03-2008, 13:37
Martuniu !
Jestem bezproblemowy i kocham Boga ale tego co jest sprawiedliwy i jeden dla wszystkich bez upodoban.
Jezeli juz dotykamy Boga i "bozkow" to pragne zauwazyc,ze z Bogiem da sie zyc ,bez pieniedzy gorzej !

Bianka
25-03-2008, 15:47
Jest taka ciekawa książka Richarda Dawkinsa - "Bóg urojony". Warto poczytac.

Dzidka
25-03-2008, 17:08
Richard Dawkins jest zadeklarowanym ateistą. W książce pt. "Bóg urojony" , stara się wykazać jego prawomocność.
Magazyn Discover nazwał go "rottweilerem Darwina" za jego sposób obrony teorii ewolucji.

Bianka
25-03-2008, 18:44
Dzidziu, to prawda, co piszesz. Ale nie czytałaś? A ja tak, i przyznam, że ta książka bardzo do mnie przemówiła. Nie będę jednak o tym pisać, nie chciałabym urazić ani Twoich, ani niczyich w ogóle uczuć.

Pani Slowikowa
25-03-2008, 19:12
widzac mojego ojca modlacego sie ze skupieniem... zapytalam..: Tatusiu skad u ciebie taka wielka wiara??? On na to mi odpowiedzial.. ze wiara, tak jak zreszta inne dary... jest laska od Boga.. Albo sie ja ma.. albo nie.. Tak jak urode, inteligencje czy inne dobra.. materialne albo nie..
Jakby nie kombinowal... czlowiek ktory ma wiare .. zawsze ja bedzie mial... Dla mnie jest to najwiekszy dar..
Troche mnie wkurzaja niektore publikacje ktore chca nam ja popsuc.. Typu np.. koniecznie uswiadamiac Chrzescijan ze Jezus byl brzydkim grubaskiem o owlosionych nogach.. ktory zostal ukarany tak jak wiekszosc maniakow - fanatykow w tych czasach..
Ciekawe ze te madrosci sa zawsze pokazywane wlasnie wtedy gdy my chcemy sie najbardziej skupic na naszej chrzescijanskiej filozofii milosci.. tzn w Wielki Piatek..
Uwazam ze takie tendencje powinny byc ZABRONIONE w takie dnie.. w publicznych mediach np..bo to jest obraza dla naszych uczuc...

senior A.P.
27-03-2008, 16:28
Wszelkie wspolczesne publikacje o Jezusie zaczynaja byc ciekawe. Zyje w miescie ,gdzie jest przewaga kosciolow Baptystow,warto tam posluchac co oni glosza.
Zreszta KK w Polsce tez zaczyna byc "reformowalny".

senior A.P.
05-04-2008, 15:57
Spoleczenstwo polskie slucha RM w Polsce i na calym swiecie . Jest to glos prawdy ,modlitwy i milosierdzia.
dzieki temu radiowi Polacy dowiaduja sie tego o czym inne media nie donosza.
W radiu tym schorowani ludzie otrzymuja slowa pocieszenia i ukojenie bolu nawet przy pomocy modlitwy i wszelkich transmisji obrzadku koscielnego.
Na antenie tego radia slyszymy wypowiedzi wybitnych ludzi,znanych politykow oraz rozmow ze sluchaczami z calego swiata.
Zakladam ten temat i chce rozwinac dyskusje na tym forum seniorow - jak Wy oceniacie role tego radia,czy go sluchacie ,modlicie sie razem z nim,zyjecie z nim.Zauwazylem tu na tym forum zarowno wrogow ,jak i zwolennikow tego radia.
Ostatnio obserwuje sie wzmozona nagonke na tworcow i prowadzacych to radio,moze wiec zastanowimy sie ,co jest tego powodem ,komu niewygodne jest to radio ?
Glos polski w Twoim domu i modlitwa z rzetelnymi wiadomosciami jest nam potrzebna ???

Kundzia
05-04-2008, 16:19
Owszem,od czasu do czasu słucham,ale tylko po to by zobaczyć jak jest ono fałszywe,jak prawda przez nich głoszona jest ustawiana pod kątem własnych potrzeb,jak doskonale potrafią manipulować ludzmi.Dobrze,że jeszcze nie mogą zmienić kształtu liturgi,tu niestety muszą trzymac się określonych form.Niestety,nawet pismo święta czytane jest z pomijaniem pewnych fragmentów,co w ogólnym kontekście,daje zupełny inny obraz nauczenia Chrystusa.Manipulacja,zakłamanie i fałsz do perfekcji rozwinięte jest w tym radiu.I masz rację seniorze,nalezy na nie zwrócić uwagę,bo chyba więcej zła robi niż dobra.

senior A.P.
05-04-2008, 16:43
Pozwolisz,ze poczekam na innych glosy w dyskusji.
Napewno wyciagne z Twej wypowiedzi wnioski.

POLA
05-04-2008, 16:46
jako ta, która słucha tej stacji, z uwagą.
Nie mam zastrzeżeń do linii religijnej, wiara nie podlega dyskusji, bo albo się wierzy, albo nie.
Natomiast jeśli chodzi o linię polityczną - radio o.R. nie jest obiektywne. Byłoby lepsze, gdyby zapraszało polityków różnych opcji, a tak nie jest, dlatego zamieniło się w tubę propagandową, jedynie słuszną, a to mi sie kojarzy z mediami z okresu PRL-u, czyli źle.
Systematycznie słucham "Rozmów niedokończonych" , głównie tych związanych z polityką szeroko rozumianą i ten dział wymaga poprawki. Napisałam najdelikatniej, jak się dało.

Nie przesadzajmy, że to zmasowana nagonka na RM, owszem - krytyki jest sporo, ale naprawdę zasłużonej.
Gdyby zamieniono obecnego dyrektora na innego, byłoby lepiej i dla radia, i przede wszystkim dla słuchaczy zwłaszcza tych, którzy swoją wiedzę o Polsce czerpią tylko z tego jednego źródła. To źródło truje i powoduje zmiany w mózgu, które mogą być nieodwracalne, a to już jest niebezpieczne dla państwa.

POLA
05-04-2008, 16:53
Podpisuję się pod Twoją opinią, przewrotność dyrektora i niektórych "dyżurnych" jest przerażająca właśnie dlatego, że są kapłanami, na których spoczywa większa odpowiedzialność za słowa i czyny niż na przeciętnym Kowalskim.

senior A.P.
05-04-2008, 16:55
Nie martwmy sie ,ze dyskusja sie jeszcze nie rozwinela i dobrze,ze chcesz ja podtrzymac.Nasi seniorzy w takich tematach sa bardzo niesmiali,moze nawet wstydza sie swoich uczuc religijnych lub innych urazic,moze nie chca sciagnac masek z twarzy aby potem z ambony ktos nie wypomnial lub nie zdradzic sie przed kolezanka.
Nie mowiac juz o tym,ze klopot bedzie przy spowiedzi i rozgrzeszenie przyjdzie z trudnoscia,bo przeciez zabieralam/lem glos na temat RM.
Pola jak narazie niczego sie nie obawia i slucha nawet rozmow niedokonczonych,ktore przeciez dokonczone beda nawet na tym forum - prawda Polu ?

Basia.
05-04-2008, 16:59
kiedyś poświęciłam temu radiu jeden dzień bo chciałam się przekonać co moja siostra takiego w nim widzi. Stwierdzam jednak, że to radio jest fenomenem starsze osoby mogą tutaj swobodnie się wypowiadać i są traktowane z szacunkiem. W innych mediach gdzie panuje "kult młodości" i liberalizmu zostałyby upokorzone i wyśmiane, w telewizji TRWAM oglądam programy publicystyczne bo są ciekawe i chociaż nie jestem fanką ani RM ani telewizji TRWAM uważam, że są bardzo potrzebne.

ymca
05-04-2008, 17:01
No to i ja dorzucam do tej dyskusji złotą myśl Mariana
znalezione w sieci

Telefon do RM: - Ja sam na sobie dokonałem eutanazji, bo się zatruwam trucizną o nazwie alkohol. Dzisiaj słuchałem Was i jak posłuchałem co wy tam za idiotyzmy wygadujecie, to Bogu dziękuję, że jestem alkoholikiem. Nazywam się Marian z Płocka...

senior A.P.
05-04-2008, 17:06
Czyli odezwal sie ( oczywiscie w RM) jeden "nawrocony" .
Musial byc odpowiedniego "hodowania" przez Polmos.

POLA
05-04-2008, 17:25
Nie martwmy sie ,ze dyskusja sie jeszcze nie rozwinela i dobrze,ze chcesz ja podtrzymac.Nasi seniorzy w takich tematach sa bardzo niesmiali,moze nawet wstydza sie swoich uczuc religijnych lub innych urazic,moze nie chca sciagnac masek z twarzy aby potem z ambony ktos nie wypomnial lub nie zdradzic sie przed kolezanka.
Nie mowiac juz o tym,ze klopot bedzie przy spowiedzi i rozgrzeszenie przyjdzie z trudnoscia,bo przeciez zabieralam/lem glos na temat RM.
Pola jak narazie niczego sie nie obawia i slucha nawet rozmow niedokonczonych,ktore przeciez dokonczone beda nawet na tym forum - prawda Polu ?
Nie masz racji, bo:
1. Nikt nikogo się tutaj nie boi, pisze, co chce, ufam, że szczerze.
2. RM podlega takiej samej krytyce jak każda inna stacja, spowiadać się z tego nie trzeba, nie wierzysz? Spytaj swojego spowiednika.
3. Czasy "zrzucania" kogoś z ambon mamy za sobą, średniowiecze dawno się skończyło, choć pewno niektórzy mentalnością w nim jeszcze tkwią po uszy:D

Polska jest inna, Augustynie, to już nie ta spod sztandarów PRL-u; ludzie też się zmienili, nie wszyscy, ale się zmienili.

I jeszcze Ci jedno powiem: nie podjęłabym się tej dyskusji, gdybym sama nie sprawdziła jakości tego, o czym założyłeś kolejny wątek, choć nie było to potrzebne, bowiem coś tam wcześniej o kościele już pisaliśmy. Zaglądaj czasem tu i tam:)

Malgorzata 50
06-04-2008, 12:40
Noooo z nowoczesnoscią ,postępem i osiągnięciami......

senior A.P.
06-04-2008, 12:43
Jak wydawac pieniadze chyba kazdy decyduje sam ? Co palic Bogu a co diablu tez !

senior A.P.
06-04-2008, 12:56
Jednym z tych "cudow" bylo pojednanie prezydentow Polski nad trumna Papieza JPII.
Nie wiem jak dzisiaj jest silna wiara tych prezydentow ale wtedy byli oni bardzo przejeci i pelni wiary (chyba w siebie).
Kiedy to w tym miesiacu przezywamy te smutne rozcznice smierci i pogrzebu Karola Wojtyly,ktory niebawem bedzie swietym warto sie zastanowic nad wszelkimi cudami "bozymi i ludzkimi" jakie zachodza za naszego zycia.,
Podobno bezplodni modlac sie przy grobie Papieza JPII doznaja plodnosci,moze i inne cuda sie tez wkrotce stana.
Ja jednak modle sie o cud pojednania Polakow.
Nie wiem czy moja "prosba modlitewna" zostanie wysluchana przez niebiosa ale mam nadzieje ,ze tak i to jeszcze przed moim zejsciem z "tej szczesliwosci ziemskiej".
Czy panstwo doznali w swoim zyciu cudow lub je widzieli,doswiadczyli ?

senior A.P.
06-04-2008, 13:37
Poczatkujaca forumowiczka Elzbieta V napisala:
Ta stacja wciaga i oglupia ludzi starszych..................... ."
Ciebie jednak nie wciagnela tylko Twoja mame . Wniosek - chyba do starszych nie nalezysz ?
Ja znam wielu ludzi mlodych co sluchaja tego radia ,nie dali sie do niego "wciagnac" i czerpia z tego radia madrosci jak isc przez zycie w parze z prawda i dobrocia be zlosliwosci do tych co tego radia nie sluchaja. Nie wysylaja tez pieniedzy na to radio,bo maja wlasne potrzeby,radio nie ma im tego za zle ,bo dotacje sa dobrowolne.

largetto
06-04-2008, 14:18
Seniorze AP, tym razem zgadzam się z Tobą, i choć należę do tych starszych, to lubię posłuchać niektórych audycji w RM, nie ogłupia mnie to radio, każdy czerpie z niego to co chce: ja lubię muzykę kościelną organową, świetne chóry i solistów w audycjach muzycznych, słucham też rozmów niedokończonych, są czasami świetne tematy a i znakomici rozmówcy z całego świata, wspomnę o nieżyjącym już panu Krzysztofie z Irlandii,lub panu Marku z Bawarii, wnoszą coś nowego ,czego nie słyszy się w "jedynie słusznej TVP .....

Malgorzata 50
06-04-2008, 14:34
AP czy ty może znalazłbyś sobie dla swoich naboznych rozważań inne miejse -nawracaj sobie pogan gdzie indziej bo to sie robi wkurzajace .Albo złącz te wszystkie watki w jeden ..

POLA
06-04-2008, 16:47
o "Naszym Dzienniku" i zamieszczanych tam wypowiedziach:
Są to postawy zamknięte, nadużywające rygorystycznej interpretacji, niemalże dosłownej - stoi w Piśmie i tak ma być.

O RM i TVTrwam:
...zwolennicy Radia Maryja (...) poglądy o. Rydzyka podzielają w detalach. Co Telewizja Trwam powie, jest święte (...) To skrajna, nawet nie powiem tradycyjna teologia.

Lila
06-04-2008, 19:10
:D AP czy ty może znalazłbyś sobie dla swoich naboznych rozważań inne miejse -nawracaj sobie pogan gdzie indziej bo to sie robi wkurzajace .Albo złącz te wszystkie watki w jeden ..

Małgoś,niech Senior nawraca.Faktycznie na jednym wątku..Niczym św.Wojciech -Prusów.Może też kiedyś za jego ciało męczęnnika ,będziemy płacić srebrem lub złotem ?

ps.Ja mogę dać łańcuszek i pierścionek..:D

Sgerr
06-04-2008, 19:42
Ja i tak radio M. będę zawsze kojarzył z "Trzy słowa do księdza prowadzącego" :D :D

lawenda
06-04-2008, 20:16
Mam mieszane uczucia pisząc ten post. Zdecydowałam się jednak, bo jestem osobą ciekawą. Miałam pewne wątpliwości i dlatego postanowiłam przejrzeć Twoje seniorze A.P.wątki i posty.Jedne mnie zadziwiały, inne denerwowały i wyszło mi z tego że potrafisz koronkowo manipulować uczuciami innych. Tobie, wydaje mi się nie chodzi o zdania innych, a satysfakcję którą Ci daje spieranie się wypowiadających. Nie mieszkasz w naszym Kraju, być może masz wiadomości a nawt napewno jesteś bardzo dobrze zorientowany. Narzucasz innym w sposób zawoalowany swoje, tylko Tobie znane przyczyny działania. Znasz się na wszystkim, potrafisz krytykować tych co z Tobą się nie zgadzają. A może tak szczerze powiesz, czy chodzi Ci o ilość napisanych postów i wątków, czy zrozumieć innych nie jątrzyć jednak a tak po ludzku poradzić, podyskutować bez żadnych podtekstów. Jeżeli się mylę to bardzo przepraszam.

wuere'le
06-04-2008, 20:49
Dla mnie Radio Maryja to po prostu sekta piorąca umysły starym ludziom. Rydzyk, ksiądz, który wg mnie już dawno sprzeniewierzył się swym ślubom,to człowiek szalony, chory, człowiek, którego bawi władza nad duszami tych starych ludzi, wykorzystując wiarę w Boga. Dziwi tylko, że władze kościelne nie zdają sobie sprawy, że takie tolerowanie wybryków duchownego powoduje, że wyksztalcona część społeczeństwa zaczyna się zastanawiać nad istotą kościoła. Kościół musi sobie zdać sprawę, że czasy rządów nad ciemnym ludem dawno minęły, że wciskanie kitu już się nie opłaci. Szerzenie nienawiści do innych religii, ludzi innej orientacji seksualnej, czy wprost ludzi o innych poglądach na dłuższą metę obróci się przeciw Kościołowi. Tak więc ograniczenie działalności faceta o nazwisku Rydzyk, jest pilną koniecznością.

siekierka
06-04-2008, 20:55
.... wyksztalcona część społeczeństwa zaczyna się zastanawiać nad istotą kościoła. Kościół musi sobie zdać sprawę, że czasy rządów nad ciemnym ludem dawno minęły .... Szerzenie nienawiści do innych religii, ludzi innej orientacji seksualnej, czy wprost ludzi o innych poglądach na dłuższą metę obróci się przeciw ... ograniczenie działalności faceta o przezwisku "wuere'le" jest pilną koniecznością.


Przecież sam swoim tekstem sączysz jad nienawiści. Patrz - wyżej wykorzystałem Twój własny tekst!

POLA
06-04-2008, 21:04
gdzie Ty widzisz ten jad?

ymca
06-04-2008, 21:06
Nie sączy jad,tylko dyskutuje na zadany temat. :D A to jednak duuuża różnica,jak Ci zapewne wiadomo.Swiete słowa powiadasz
wuere'le,świete słowa.

wuere'le
06-04-2008, 21:13
Siekierka, słyszałeś o czytaniu ze zrozumieniem, jesli nie, to chętni Ci temat wyłożę.

A przy okazji, od chwili, kiedy Rydzyk zajął się polityką jest i będzie poddawany ocenie. Jako ksiądz nie ma prawa do takiej postawy. Jego zadaniem jest rząd dusz (tym, które temu rządowi się poddadzą) a nie głoszenia poglądów politycznych.
Nie do tego jest jego radio powołane.

BUNIA
06-04-2008, 21:18
Mieszkam nieopodal przekaznika RM - wszystkie inne rozglosnie radiowe sa zagluszane "niechcacy"
Jak chce i mam wewnetrzna potrzebe uslyszenia slowa bozego .to ide do kosciola a nie slucham RM - tam dopiero jad az kipi .
Wystarczy popatrzec na ludzi pilnujacych i broniacych dostepu do biednej chalupki Ojca Dyrektora w momencie jak pojawia sie fotoreporter - ich reakcje sa pelne nienawisci , niewybredne slownictwo ,grozenie i rzucanie sie na kamery z piesciami - to sa gleboko wierzacy katolicy .
A ksieza slubuja ponoc ubostwo .. noz sie w kieszeni otwiera

siekierka
06-04-2008, 21:21
Wuere;le, skoro nie jesteś księdzem, tylko znawcą polityki, to zajmuj sie wyłącznie polityką a nie kapłaństwem O.Rydzyka. Sądzisz, że Tobie przysługuje prawo do krytyki, a jemu odbierasz to prawo? Przecież on w TYM forum nie uczestniczy, więc co, można go bezkarnie lżyć ? to jest z Twojej strony w porządku ?

tadeusz50
06-04-2008, 21:26
Tylko, że on krytykuje i obraża wszystkich i wszystko co jest nie po jego myśli.

ymca
06-04-2008, 21:29
Przecież nikt go nie obrzuca stekiem wyzwisk,tym samym nikt go nie lży :D Każdy wypowiada swoje zdanie i ma do tego prawo.:D

POLA
06-04-2008, 21:30
Bp Pieronek:

"Wielokrotnie mówiłem o tym, że niektóre poglądy ojca Rydzyka powodują karłowacenie postaw religijnych, że to są poglądy błędne, że tego nie wolno robić. To, co ja zarzucałem i ciągle zarzucam tego typu postawom, to naruszanie wolności innych ludzi i odcinanie się od dokumentu soborowego o wolności religijnej. Może nie wprost, ale w zachowaniu i nauczaniu."

Nie wymaga komentarza.

ymca
06-04-2008, 21:33
Tak sobie myślę Polu,że przez niego wiele osób odwróciło się od kościoła.Nie chcą słuchać już o tej polityce w kościele.

POLA
06-04-2008, 21:42
o.R. "nadawał" z Kanady.

Wynikało z jego relacji, że teraz w Polsce Kościół ma gorzej niż za komuny.

Wolę nie nazywać takiej postawy w końcu kapłana, a nie jakiegoś niedorozwiniętego faceta spod budki z piwem (przepraszam wszystkich mądrych i kulturalnych piwoszy:D )

Pani Slowikowa
06-04-2008, 21:45
Siekierka, słyszałeś o czytaniu ze zrozumieniem, jesli nie, to chętni Ci temat wyłożę.

A przy okazji, od chwili, kiedy Rydzyk zajął się polityką jest i będzie poddawany ocenie. Jako ksiądz nie ma prawa do takiej postawy. Jego zadaniem jest rząd dusz (tym, które temu rządowi się poddadzą) a nie głoszenia poglądów politycznych.
Nie do tego jest jego radio powołane.

Kazdy czlowiek czy to ksiadz czy swiecki ma prawo do postawy politycznej. Przeciez maja prawo do glosowania...
Tylko ze Ks. Rydzyk ma wladze... a tego niektorzy ludzie nie moga przebolec..

Rzadzenie duszami... bez cial.. troche trudne jest.. :D
Nie mysle ze on kaze komus kogos nienawidziec.. ale jest to raczej odpowiedzia i obrona przed nienawiscia jaka sie szerzy do kosciola, katolicyzmu i... tych biednych staruszkow w moherowych beretach... A TEMU ZE TAKA NIENAWISC JEST NA PORZADKU DZIENNYM jest chyba niezaprzeczalne..:confused:

POLA
06-04-2008, 21:48
Tak sobie myślę Polu,że przez niego wiele osób odwróciło się od kościoła.Nie chcą słuchać już o tej polityce w kościele.
być może jakiś niewielki %?
Obrzydzić - może, to fakt, jeśli natomiast ktoś odwrócił się od Kościoła, to być może wiara była w nim zbyt słaba?

ymca
06-04-2008, 22:03
Jacy mili starsi ludzie-to należy zobaczyć w całości

znalezione w sieci

http://video.google.pl/url?docid=-5835749526554211113&esrc=gvre&ev=v&len=907&q=radio+maryja&srcurl=http%3A%2F%2Fvideo.google.pl%2Fvideoplay%3F docid%3D-5835749526554211113&vidurl=%2Fvideoplay%3Fdocid%3D-5835749526554211113&usg=AL29H22mmODEztrBO48zF4YVV9Lf-qJLEQ

Pani Slowikowa
06-04-2008, 22:17
Ymco to juz stare nagranie... Myslalam ze cos nowego pokazuja.. Starzy ludzie tez maja swoja werwe i nie beda pozwalali zeby im w kasze pluc...

Rydzyk ma wladze, ma pieniadze to i zazdrosc straszna zwolennikow lewicy... Ja poniewaz jestem raczej po stronie prawicy... to ciesze sie ze on tak sobie poczyna.. A wierz mi ze nikt nie jest zmuszany w Polsce do dawania skladek na kosciol.. Nie ma takiego przymusu..

A ciekawa jestem dlaczego lewica tak sie nim interesuje..
Czy ktos z was potrafi odpowiedziec mi na to pytanie???:D

siekierka
06-04-2008, 22:18
Czy dla równowagi masz podobne filmy o TVN i Mariuszu Walterze oraz POLSAT'cie i Zygmuncie Solorzu ?

Basia.
06-04-2008, 22:29
nie można uogólniać, że ludzie wykształceni nie tolerują RM i ojca Tadeusza Rydzyka. Mam siostrę, absolwentkę Akademii Muzycznej w Warszawie wielką miłośniczkę RM /jest mądrą,piękną, elegancką, modną kobietą/. Mój partner życiowy inżynier -absolwent Politechniki Warszawskiej, ateista bardzo ceni Tadeusza Rydzyka, lubi słuchać RM i w telewizji TRWAM ogląda "rozmowy niedokończone" i inne programy publicystyczne. Moja koleżanka -chemik, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego również słucha RM i jest pod urokiem Tadeusza Rydzyka. Takich przykładów z mojego najbliższego otoczenia mogłabym podać więcej. Nie sądzę żeby moi bliscy oraz znajomi stanowili jakiś wyjątek w grupie ludzi wykształconych, więc nie uogólniajmy i nie drwijmy ze zwolenników RM, tv TRWAM i ojca Tadeusza Rydzyka. Osobiście nie jestem ich fanką ale programy publicystyczne oglądam, czytam również tygodnik NIE, Nasz Dziennik, Trybunę Ludu, Gazetę Wyborczą i wiele innych gazet oraz czasopizm bo lubię patrzeć na rożne "punkty widzenia" i na ich podstawie wyrabiać sobie swoje osobiste zdanie.

ymca
06-04-2008, 22:31
Ymco to juz stare nagranie-stare jak świat,ale widocznie nie wszyscy go ogladali:D

Czy dla równowagi masz podobne filmy o- tefałenie?chcesz pooglądać? a wolno Ci?przecież tam sama masoneria :D

senior A.P.
06-04-2008, 22:39
Narodzie POLSKI o ile nim jestes za twe milosierdzie masz tutaj zaplate.

wuere'le
06-04-2008, 22:41
Nie wiem skąd przekonanie, że lewica się tak interesuje Rydzykiem?
Powtarzam tylko, że oczywiście, każdy ma prawo do swoich pogladów, ale nic nie daje prawa duchownemu do wykorzystywania ambony do szerzenia nienawiści,do głoszenia pogladów politycznych w tym miejscu.
Pola zacytowała słowa biskupa Pironka, które potwierdzają to co wcześniej napisałem.
Z kolei Pani Słowilkowa pisze, że Rydzyk ma władzę i się z tego cieszy, to znaczy Pani Słowikowa się z tego cieszy. Tak między nami mówiąc, co to za władza nad coraz mniejszą gromadą starych ludzi?

Ludzi, których nawiasem mówiąc, oszukał - przykład zbieranych śwadectw udziałowych, z których do dziś się nie rozliczył, co to za władza. Żałośnie jedynie wypadają tu niektórzy politycy, którzy są autentycznie ubzwłasnowolnieni przez Rydzyka.

Siekierka, Jeśli Twoim zdaniem, Rydzyk może krytykować, to ja też i nie ważne czy jestem księdzem, czy politykiem. Tak nawiasem mówiąc, nie jestem ani tym, ani tym, co nie umniejsza mojego prawa do krytyki. Do Rydzyka mam o to pretensję, że wykorzystuje do swoich politycznych, podkreslam, niegodnych duchownego, poczynań, radio, które z zasady ma szerzyć miłość bliźniego i wiernych utrwierdzać a wierze.

Przy okazji, po raz kolejny zwracam Ci uwagę, abyś czytał ze zrozumieniem, jak do tej pory nikogo nie lżyłem, przynajmniej na tym forum.

Lila
06-04-2008, 22:44
...:D że kościół ma gorzej niż za komuny..

Ma gorzej ,to widać gołym okiem.W czasach ks.Popiełuszki i podziwianego za odwagę i bezkompromisowość ks.Jankowskiego,kościoły były enklawą patriozmu..

Pamiętam któryś 3 maj,gdy J.Góra była obstawiona Zomo.Mieszkałam wtedy w samej Częstochowie.Naprzeciw stała szkoła podstawowa,z której usunięto uczniów na dni kilka i zakwaterowano jakiś oddział ZOMO..
Mówię Wam,bałam się po raz pierwszy w życiu.Te narkotyki i wódka to prawda..

No i doszło do zadymy w Alejach.Młodzi chłopcy,studenci i uczniowe ,uciekając -wpadli na J.Górę.Brama klasztoru zamknęła się przed nosem milicji..Ach,jakie były naciski ,groźby...Szykował się nowy POTOP.Paulini byli nieugięci.Chłopaki - abyło ich ponad 50-ciu - siedziały pochowane w klasztorze ponad tydzień,a rodziny zostały powiadomione ...:D
Ach ,jacy byliśmy szczęśliwi,że ma nas kto chronić..

No a potem ? I te afery ...i bogacenie się ..i spadek autorytetu .Naprawdę ,Kościół w Polsce jest dużo gorzej oceniany ,niż za komunizmu...
I przybytki Boga pustoszeją,choć ich jakby więcej ...

Pani Slowikowa
06-04-2008, 22:47
Nie wiem skąd przekonanie, że lewica się tak interesuje Rydzykiem?Odpowiadasz pytaniem na pytanie... no dobra... wiec twoim zdaniem lewica sie nie interesuje Rydzykiem??

Ciekawe dokad tak sie bedziemy pytac..??:D

senior A.P.
06-04-2008, 22:48
Przeciez nie ma obowiazku w dyskusji aby wszyscy klaskali ciekawy przedmowco.
Nie ma tez obowiazku krytyki wg jednej linii ,np.partyjnej.
Nie wszyscy musza lajac RM i o.Rydzyka - prawda ?
Zdania wypowiadane przez biskupow swiadcza o nich.

Elżbieta V
06-04-2008, 22:51
Jaka to nauka o miłości bliżniego ,przecież wyznawcy Ojca Dyrektora zatłukli by różańcami na śmierć każdego kto śmie mieć odmienne zdanie.

senior A.P.
06-04-2008, 22:55
Byc moze do tego dojdzie gdy Polska nie pozbedzie sie wrogow !

siekierka
06-04-2008, 22:56
Lżenie nie polega tylko na używaniu słów powszechnie uznanych za nieobyczajne, lecz także na formułowaniu zdań w rodzaju: "nic nie daje prawa duchownemu do wykorzystywania ambony do szerzenia nienawiści,do głoszenia poglądów politycznych".
To TY wmawiasz mu szerzenie nienawiści. A Twoje słowa tu zacytowane i wcześniejsze świadczą o Twojej nienawiści do niego, do prezentowanych przez niego poglądów.
On jako wolny Obywatel tego Kraju, ma prawo nie zgadzać się na styl sprawowania władzy przez rządzących, i ma prawo wykorzystywać do tego radio,które stworzył własną pracą, bez pomocy a nawet wbrew niegodnym wysiłkom władz lewicowych i liberalnych.

wuere'le
06-04-2008, 22:57
Elżbieto i to jest właśnie to!
Pani Słowikowa, ja po prostu nie widzę takiego zainteresowania, o którym piszesz, więc moje pytanie wynikało z zainteresowania a nie było tylko figurą retoryczną.

Pani Slowikowa
06-04-2008, 22:57
Jaka to nauka o miłości bliżniego ,przecież wyznawcy Ojca Dyrektora zatłukli by różańcami na śmierć każdego kto śmie mieć odmienne zdanie.


Elzbieto.. a ci co maja odmienne zdanie to same anioly???
Z checia zatlukliby sierpem i mlotem biednego Rydzyka i kilka moherow...:D

POLA
06-04-2008, 22:58
Kazdy czlowiek czy to ksiadz czy swiecki ma prawo do postawy politycznej. Przeciez maja prawo do glosowania...
Tylko ze Ks. Rydzyk ma wladze... a tego niektorzy ludzie nie moga przebolec..

Rzadzenie duszami... bez cial.. troche trudne jest.. :D
Nie mysle ze on kaze komus kogos nienawidziec.. ale jest to raczej odpowiedzia i obrona przed nienawiscia jaka sie szerzy do kosciola, katolicyzmu i... tych biednych staruszkow w moherowych beretach... A TEMU ZE TAKA NIENAWISC JEST NA PORZADKU DZIENNYM jest chyba niezaprzeczalne..:confused:
Dośc mocno sie mylisz w swoich ocenach:
1. Piszesz, że ma prawo do postawy politycznej.
Nawet takiej, która nie służy niczemu dobremu? Ksiądz? Ten, który uzurpuje sobie prawo do pouczeń, ten, który powinien być wzorem tolerancji i umiarkowania?
Komu jak komu, ale księdzu pewne postawy nie przystoją podobnie, jak pewnych postaw i zachowań nie akceptuje się u nauczycieli i udowodnij mi, że się mylę.

2.Kto ma pieniądze, ten ma władzę, ale pieniędzmi dusz się nie naprawia, nie tędy wiedzie droga do sumień ludzkich.
Nie przesadzaj z tym ubolewaniem nad o.R. i nad tym, że ktoś mu tej "władzy" zazdrości, bo naprawdę nie o to chodzi, a jeśli ktoś nie dostrzega niebezpieczeństwa w postawie o.R. i jemu podobnych - trudno, mogę jedynie ubolewać, że jest tak bardzo krótkowzroczny.

3. Otóż sieje nienawiść, umiejętnie ją w prostych ludziach podsyca, niestety. Taka postawa jest karygodna, dla mnie skandaliczna.
Nie rób sobie złudzeń, rzekoma obrona Kościoła i katolicyzmu jest wyłącznie płaszczykiem przykrywającym zupełnie inne intencje.

4. Niektórzy staruszkowie są tak agresywni, że mogliby przestawić Ci kręgosłup, więc nie tacy biedni i bezradni, ale napompowani odpowiednią ideologią swojego mentora idą jak czołgi na Berlin. Z takimi nie pogadasz, a bić się nie będziesz, bo nie wypada.

5. Popełniasz kolejny błąd, dokonujesz uproszczenia w stylu propagandy RM.
Krytyka postawy konkretnego księdza nie może być utożsamiana z atakiem na Kościół To jest żywcem ściągnięte z minionej epoki: jak się wytykało błędy jakiemuś kacykowi, to władza wrzeszczała, że to zamach na socjalizm. Zapomniałaś już?

Asia, stamtąd wygląda to wszystko inaczej niż stąd, pewno Cię nie przekonam, ale nie mogę obojętnie czytać opinii, które nijak się mają do rzeczywistości. Ty widzisz te sprawy inaczej, ja też, a wybór opcji należy do Ciebie:)

Basia.
06-04-2008, 22:59
więc postanowiłam go wkleić, co o nim sądzicie? Ile jest w nim prawdy a ile kłamstwa? Moim zdaniem autor mocno przesadza pisząc o politykach bojących się o swoje życie. Wierni mają prawo do wspierania finansowego RM i tv TRWAM.

Jak Ojciec Rydzyk dorobił się fortuny:
http://wiadomosci.onet.pl/_g/_d/forum2/0.gif1986-1991 r. Ojciec Tadeusz Rydzyk przebywa w Niemczech, gdzie sprowadzał do Polski niemieckie samochody zwolnione z opłat celnych. Umożliwiały mu to zaświadczenia o darowiznach wystawiane przez klasztor w którym mieszkał.

1991 r. Powstaje Radio Maryja. W akcie założycielskim zapisano odrębność podatkową radia. Pomimo tego radio do dziś unika płacenia podatków. Urząd Skarbowy nigdy nie odważył się przeprowadzić kontroli finansów radia. Rozgłośnia uzyskuje status nadawcy społecznego.
W zamian za rezygnacje z emisji reklam, opłata koncesyjna zostaje zredukowana o 80% (dla stacji ogólnokrajowej wynosi ona w granicach 7 mln 640 tys. złotych rocznie). Wiekszość słuchaczy (70%) to osoby powyżej 60 roku życia.

1994 r. Radio Maryja uzyskało aż 117 lokalnych koncesji. Pokrywa zasięgiem już 80% kraju.

1995 r. Komisja Episkopatu ds. środków społecznego przekazu stwierdziła : "Radio Maryja, stało się narzędziem rozpowszechniania nieprawdy".

1996 r. Urząd Celny poinformował prokurature rejonową w Toruniu o sprowadzeniu przez Radio Maryja z Niemiec bez cła i podatku dwóch mercedesów jako "przedmiotów kultu", a wiec towarów zwolnionych z opłat na mocy ustawy o stosunku państwa i Kościoła. "Akty darowizny okazały się fałszywe" - napisali prokuratorom celnicy.

W Bydgoszczy toczyły się dwa śledztwa dotyczące nielegalnego wywozu pieniędzy za granice bez zezwolenia dewizowego. Zarzuty niepłacenia przez Radio Maryja opłat celnych i posługiwanie się fałszywymi aktami darowizny, zostały umorzone w 2002 r. W uzasadnieniu prokuratura napisała, że robi to: `wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego" i `wobec przedawnienia ścigania".

1996 r. Na antenie Radia Maryja Ojciec Rydzyk mówi iż posłom, którzy głosowali nad zliberalizowaniem ustawy antyaborcyjnej: "Powinno się ogolić głowy, jak golono kobietom współżyjącym z hitlerowcami w czasie wojny".

Toruńska prokuratura stawia Rydzykowi zarzut "łżenia z naczelnych organów państwa". Rydzyk dostał sześć wezwań, wszystkie zlekceważył.
Nie wpuscil policjantów do radia i do klasztoru. Pod budynkiem prokuratury stanęli słuchacze radia - panie w moherowych beretach, aktywiści z toruńskiej LPR i młodziency wszechpolscy. Domagali się powieszenia prokuratorki. Kobieta dostawała listy z pogróżkami wysyłane na adres domowy. W 1998 prokuratura umorzyła śledztwo z uwagi na "znikome niebezpieczenstwo spoleczne".

1997 r. Radio Maryja staje się siłą polityczną wprowadzając do Sejmu około 30 posłów, z listy AWS. Promowano ich wyczytując nazwiska
na antenie, zachęcając słuchaczy do oddania głosu.

1997 r. Ojciec Rydzyk rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdanskiej, namawiając słuchaczy do wpłat pieniędzy na subkonto
radia, oraz przesyłanie świadectw udziałowych NFI. Do rozgłośni płynie rzeka pieniędzy z kraju i zagranicy.
W sumie Radio Maryja otrzymało kilkadziesiąt milionów dolarów oraz milion świadectw udziałowych o wartości ponad 100 milionów złotych.
Szacuje się, że majątek radia powiększył się o około 160 milionów złotych.
Zbiórkę prowadzono bez zezwolenia, nigdy nie została rozliczona. (działo się to pod rządami AWS)
Gdy stoczniowcy zwracają się do rozgłosni po zebrane pieniądze, słyszą od Ojca Rydzyka: "Nie dam wam pieniedzy na przeżarcie".

Pieniądze zebrane na "Ratowanie Stoczni Gdanskiej" umożliwiają rozkwit toruńskiego imperium Ojca Rydzyka.
Do 1997 roku Ojciec Rydzyk miał w Toruniu tylko studia i nadajnik radia. Wszystko zajmowało jedną parcele na przedmieściu. W następnych
latach powstają : Fundacja "Lux Veritatis", gazeta "Nasz dziennik", Wyższa Szkoła Kultury Społewcznej i Medialnej, telewizja "Trwam".

1998 r. Radio Maryja zaczyna wydawać "Nasz Dziennik", który osiąga nakład 150 tys. egzemplarzy.

1998 r. Ojciec Rydzyk kupuje w Bydgoszczy "Ilustrowany Kurier Polski".

1998 r. Ojciec Rydzyk zarejestrował fundację "Lux Veritatis".
Fundacja zajmowała się początkowo produkcją kaset video z filmami, a następnie zaczęla inwestować pieniądze w sprzęt elektroniczny i studia telewizyjne.

1999 r. Współpracownicy Ojca Rydzyka inwestują na giełdzie ponad 7 mln złotych w upadającą spółke "Espebepe". Do spółki należały atrakcyjne grunty warte ponad 50 mln złotych, które chcieli przejąc Redemptoryści.
Pracownicy biura maklerskiego wspominają, iż redempotryści przynosili w torbach turystycznych kilogramy świadect udziałowych
(zebranych na "Ratowanie Stoczni Gdanskiej"). Operacja kończy się niepowodzeniem. Spółka upada, redemptoryści tracą akcje
warte wiele milionów złotych (były to pieniądze na "Ratownie Stoczni")

1999 r. Zaczęły powstawać studia Telewizji "Trwam" (jedne z największych w Polsce) i budynki kompleksu akademickiego Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej - o powierzchni 15 tys. metrów kw. Koszt budowy akademików szacowany jest na 40 mln złotych.

2000 r. W tajemniczym wypadku samochodowym ginie Bolesław Hutyra, jedyna osoba z zewnątrz, która znała finanse Ojca Rydzyka.
Na prostej drodze, w pogodny wrześniowy dzień, samochód wbija się w potężną frezarkę zbierającą asfalt. Brak śladów poślizgu i hamowania.Przez trzy dni ofiary wypadku nie zostały zidentyfikowane, ponieważ policja nie znalazła przy nich żadnych dokumentów.
Syn Tomasz Hutyra powiedział: "Ojciec wspólnie z dwoma osobami jechał na spotkanie z ministrem skarbu. Wszyscy zgineli. Spotkanie miało dotyczyć sytuacji Stoczni Gdanskiej. Szczegóły wypadku były bardzo dziwne, a przez śmierć ojca stracona została Stocznia Gdańska i szansa na wyjaśnienie tajemnicy zbiórki pieniędzy".

2001 r. Do Rady Miejskiej Torunia został złożony wniosek o przekazanie bez przetargu za 1% wartości 54 ha gruntów po JARZE (Jednostce Armii Radzieckiej) fundacji Ojca Rydzyka, na potrzeby Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Autorzy pisma zapowiadają zainwestowanie 600-800 mln złotych.

2001 r.Wrzesien. Rozpoczyna działalność Wyższa Szkoła kultury Społecznej i Medialnej. Szkoła ma za zadanie kształcić przyszłych dziennkarzy posłusznych Rydzykowi.

2003 r. 13 Maja. Rozpoczyna nadawianie telewizja "Trwam". Stacja posiada studia telewizyjne w Toruniu i w Warszawie. Toruńskie studio Telewizji "Trwam" jest drugim co do wielkości w kraju (ponad 800 m.kw.). Wartość inwestycji wg. toruńskich architektów to 43 mln złotych.
Telewizja "Trwam" nie jest nadawcą społecznym i może zarobić kilkanaście milionów złotych rocznie z emisji reklam.
W czasie pielgrzymek "Radia Maryja" na Jasną Góre, dekodery TV "Trwam" sprzedawane są jak "świeże bułeczki".

2003 r.Czerwiec. Radio Maryja domaga się unieważnienia referendum europejskiego.

2003 r. "Radio Maryja" nadaje już ze 123 nadajników UKF w Polsce, przez satelity do Europy i Ameryki Północnej, poprzez wynajmowanie czasu w kilku rozgłośniach w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, przez Internet z nadajników krótkofalowych wynajmowanych w Rosji. Roczny koszt utrzymania "Radia Maryja" i telewizji "Trwam" wynosi 24 mln złotych.

2005 r. Przed drugą turą wyborów prezydenckich słuchacze Radia Maryja otrzymują instrukcję od Ojca Rydzyka: Dzień w dzień przekonywać do Kaczyńskiego rodzinę, sąsiadów i znajomych z pracy. Rozgłośnia odnosi sukces. Lech Kaczyński wygrywa głosami mieszkańców wsi i miasteczek.

2006 r. Piętnasta rocznica powstania Radia Maryja. W uroczystościach w Toruniu uczestniczyło ponad 10 tys. pielgrzymów, biskupi oraz premier Jarosław Kaczyński wraz z politykami prawicy. W trakcie uroczystości można było nabyć święte obrazy, albumy, płyty DVD o Janie Pawle II oraz takie książki jak: "Co słynni ludzie mówili o Żydach?", "Cywilizacja żydowska", "Masoneria". Dla mediów spoza imperium Ojca Rydzyka wstęp był wzbroniony.

2007 r. Ojciec Rydzyk stara się o dofinansowanie z Unii Europejskiej wysokości 15,5 mln euro. Uczelnia Rydzyka organizuje także studia w zakresie pozyskiwania środków unijnych, choć jeszcze kilka lat wcześniej Rydzyk walczył przeciwko przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a na antenie radia można było usłyszeć że:
"Państwo polskie składa swoje najlepsze dzieci na pożarcie molochowi Unii Europejskiej w mglistej nadziei, że ci, co nie zostaną zmiażdżeni stalowymi kłami europejskich norm, zapewnią sobie dobrobyt i opiekę pod skrzydłami nieobliczalnego nowego neopoganskiego bóstwa, którego sanktuarium socjaldemokraci wszystkich stolic buduja w Brukseli".

2007 r. 10 Lipiec. Centrum im. Szymona Wiesenthala zwróciło się do papieża Benedykta XVI o odwołanie Tadeusza Rydzyka z pełnionych funkcji z powodów jego antysemickich wypowiedzi.

2007 r. 31 Lipiec. Ambasador Izraela w Warszawie Dawid Peleg wezwał Polskę i polski Kościół do potępienia wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka, które ocenił jako najbardziej antysemickie uwagi od 1968 r.

2007 r. Zgromadzeniu Redemptorystów wydzierżawiono 1,35 ha działki nad Wisłą na rozbudowę ośrodka akademickiego. Zgromadzenie płaci 3 złote za metr kwadratowy rocznie, podczas gdy w Toruniu ceny zaczynają się od 15 złotych za metr.
Jeżeli inwestycje przekraczają wartość gruntu, to grunt przechodzi na własność inwestora (czyli Rydzyka).

2007 r. Ojciec Rydzyk zamierza wykonać odwierty geotermalne oraz wybudować geotermalną elektrociepłownię. Na odwierty Ojciec Rydzyk potrzebuje 27 mln złotych które stara sie uzyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sprzedaż wyprodukowanego prądu może dać zakonnikowi w przyszłości 5 mln złotych rocznie.

2007 r. Telewizja Polska podpisala umowę handlową z TV "Trwam". TVP udostepni Rydzykowi pasmo na satelicie Astra. Kwota transakcji jest objęta tajemnicą handlową.

2008. Słuchacze Radia Maryja to ludzie starsi, którzy zaczynają wymierać. Ojciec Rydzyk chcąc sobie wychować nowe posłuszne pokolenie, powołuje w 1997 r. do życia "Podwórkowe Kółka Różańcowe". Obecnie "Podwórkowe Kółka Różańowe" zrzeszają ponad 130 tys. dzieci.
Od najmłodszych lat dzieci są indoktrynowane przez organizację redemptorystów, zgodnie ze słowami Ojca Rydzyka : "Młodzież jest kochana, można ją formować jak plastelinę".

2008 r. Większość podmiotów imperium medialnego Ojca Rydzyka nie odprowadza podatków. Straty skarbu państwa z tytułu podatku VAT i CIT mogą już wynosic nawet 30 mln złotych rocznie. Ojciec Rydzyk znajduje się w setce najbogatszych Polaków. Bezkarnie obraża prezydenta, kpi sobie z prawa, nie płaci podatków. Politycy na dźwięk słów "Ojciec Tadeusz Rydzyk" drżą ze strachu o własne życie. Każda krytyka rozgłosni
jest tłumaczona przez Ojca Rydzyka jakon atak na kościół, Boga i Ojczyznę.
Mówi sie, że magnat medialny Ojciec Rydzyk stał się nietykalnym i najbardziej wpływowym fundamentalistą religijnym w Europie.

--------------------------------------------- ------------------------------------
"Naród jest mądry, ale ogłupiony". Ojciec Tadeusz Rydzyk.
http://wiadomosci.onet.pl/_g/_d/forum2/0.gif
~Invader , 06.04.2008 15:09

senior A.P.
06-04-2008, 23:01
Pani Basiu ! Jaki jest cel wklejenia tych danych ?

ymca
06-04-2008, 23:03
A jak myślisz?

Elżbieta V
06-04-2008, 23:05
Skoro nie mieszkasz w Polsce to jakim prawem nas pouczasz jak my mamy żyć w naszym kraju. Zajmij się może problematyką ludzi tam gdzie żyjesz a nie obrażaj i nie narzucaj nam swoich poglądów. Z za granicy to wszystko wygląda inaczej więc łaskawie nie narzucaj nam swojej wymyślonej polityki.

senior A.P.
06-04-2008, 23:07
Przeciez to pytanie nie do Ciebie ale jezeli wchodzisz "miedzy zakaske" to odpowiem :
Jest to spreparowany stek oskarzen !
Winien znalesc sie w sadzie,byc udowodniony ,zakonczony wydaniem wyrokow.

Malgorzata 50
06-04-2008, 23:09
Dla mnie Radio Maryja to po prostu sekta piorąca umysły starym ludziom. Rydzyk, ksiądz, który wg mnie już dawno sprzeniewierzył się swym ślubom,to człowiek szalony, chory, człowiek, którego bawi władza nad duszami tych starych ludzi, wykorzystując wiarę w Boga. Dziwi tylko, że władze kościelne nie zdają sobie sprawy, że takie tolerowanie wybryków duchownego powoduje, że wyksztalcona część społeczeństwa zaczyna się zastanawiać nad istotą kościoła. Kościół musi sobie zdać sprawę, że czasy rządów nad ciemnym ludem dawno minęły, że wciskanie kitu już się nie opłaci. Szerzenie nienawiści do innych religii, ludzi innej orientacji seksualnej, czy wprost ludzi o innych poglądach na dłuższą metę obróci się przeciw Kościołowi. Tak więc ograniczenie działalności faceta o nazwisku Rydzyk, jest pilną koniecznością. Nic dodać nic ując .Powyzszy post niczego nie saczy tylko ma odwagę powiedziec to co wielu z nas -ja np.- sadzi ,ale w imie nie urażania uczuć innych i politycznej porawnosci ,nie forumuluje wprost.RM -to najgorsze co się moglo wtym kraju przytrafić -a moze nie ,może nie najgorsze- bo ujawnilo straszną twarz Polski-ciemny,zakuty ,zaslepiony nienawiscią do wszystkich i wszystkiego ,nietolerancyjny ,ksenofobiczny pseudo-patriotyczny łeb

ymca
06-04-2008, 23:09
]Ale ja Ci odpowiadam,Basiu super ten artykulik:)

POLA
06-04-2008, 23:09
...:D że kościół ma gorzej niż za komuny..
..
dzisiejszego wystąpienia o.R., bo gdyby tak było, treść Twojego wpisu byłaby inna.
Chciałabym, żeby ktoś zebrał te wszystkie jego wypowiedzi w jedną "kupkę", być może to trafiłoby do niedowiarków?
A może nie?

senior A.P.
06-04-2008, 23:09
Nikogo nie pouczam i nie mam takiego zamiaru,dyskutuje a to mi jest wolno.
Mieszkam tam gdzie moja a nie twoja wola Pani POLKO .Polityke uprawiaja zawodowi politycy ,ja nim nie jestem.

Jadzia P.
06-04-2008, 23:10
Droga Polu , popieram Cię w 100%

zdzislaw.bedrylo
06-04-2008, 23:11
Zgoda...Radio Maryja jest potrzebne ale bez Ojca Rydzyka..Ten czlowiek zaprzedał duszę mamonie pomimo jego zasług.On nie jest "duchownym"...on jest supermanipulatorem naiwnych,biednych kobiet i dziadków,którzy dają datki ze swoich małych emerytur..żenujące i żałosne..A obecnie politekierstwo na każdym kroku...zapraszanie ludzi o pogłądach skrajnych
i niepewnych..To nie godzi aby przez radio siać nienawiść
i dzielić ludzi..chyba to nie jest miłość blizniego a tylko
polityka z skrajnym fundamentalizmem..Te radio powinne głosić ewengalizację...msze św. i inne..To jest jego podstawowa rola.

Pani Slowikowa
06-04-2008, 23:12
Polu, masz po czesci racje ale ja mimo wszystko widze Rydzyka i moherow jako odpowiedz na ataki zewszad na KK..

"Czolgi na Berlin" hi hi hi Ciesze sie ze nie porownujesz ich do armii owiec..

Mohery naprzod!!!
\Precz z atakami na Kosciol Katolicki!!!
"Wyyyyklety powstan ludu zieeeeeeemi"
ups to chyba z innej bajki..

grazyna
06-04-2008, 23:12
Słucham Radia Maryja, nie wstydze sie tego, przeciwnie. Tylko po co tu sie tak namietnie rozprawia na temat tej stacji? By co, zniechęcić?, Kto nie chce nie słucha , nikt na siłe nie zmusza do słuchania tej stacji. Jestem moherowa babcią chodze zima w brązowym moherku, klikam tez tu z Wami.Miałam prawo to napisac?

wuere'le
06-04-2008, 23:13
Lżenie nie polega tylko na używaniu słów powszechnie uznanych za nieobyczajne, lecz także na formułowaniu zdań w rodzaju: "nic nie daje prawa duchownemu do wykorzystywania ambony do szerzenia nienawiści,do głoszenia poglądów politycznych".
To TY wmawiasz mu szerzenie nienawiści. A Twoje słowa tu zacytowane i wcześniejsze świadczą o Twojej nienawiści do niego, do prezentowanych przez niego poglądów.
On jako wolny Obywatel tego Kraju, ma prawo nie zgadzać się na styl sprawowania władzy przez rządzących, i ma prawo wykorzystywać do tego radio,które stworzył własną pracą, bez pomocy a nawet wbrew niegodnym wysiłkom władz lewicowych i liberalnych.

Przeszukałem internet oraz "Mały słownik jezyka polskiego" i takiej definicji lżenia nie znalazłem, tworzysz więc nową jakość, Twoja sprawa.
Z moich słów nijak nie można się dopatrzeć nienawiści do nikogo, a do tego faceta z Torunia tym bardiej. Wypowiadam się o nim jako o zjawisku wielca szkodliwym społecznie, a osobiście, to wybacz jeśli obrażę tu Twe uczucia, ale on mi po prostu wisi.

Acha i jeszcze jedno. Jak skromny ksiądz, który ślubował ubóstwo, mógł własną pracą, bez pomocy zbudować taką instytucję? Czy ty też masz ludzi za idiotów i chcesz abyśmy w to uwierzyli?
W Biblii jest powiedziane, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostanie się do Królestwa Niebieskiego.
Uważasz, że gość z Torunia ma tam już zaklepane miejsce, ba ja myślę, że nie.Ale to już sprawa tego fceta i zapewne Twoja.
Pozdrawiam serdecznie.

Basia.
06-04-2008, 23:13
Pani Basiu ! Jaki jest cel wklejenia tych danych ?
znalazłam ten artykuł w internecie i po skopiowaniu wkleiłam go w tym wątku. Nie sądzę, żeby autor tego artykułu wpłynął na odwrócenie się zwolenników od RM i ojca Tadeusza Rydzyka, przeciwników też z powodu tego artykułu nie przybędzie. Tak jak pisałam w poprzednim poście czytam przeróżne artykuły żeby wyrobić sobie swoje własne zdanie na dany temat. To nie jest agitka z mojej strony a to co zrobiłam zakazane chyba nie jest?

ymca
06-04-2008, 23:13
oczyyyywiście!!!!a co oczekiwałas innej odpowiedzi?

Elżbieta V
06-04-2008, 23:14
Ale posłów i prezydenta nam pomagasz wybierać .I po co?

Lila
06-04-2008, 23:14
dzisiejszego wystąpienia o.R., bo gdyby tak było, treść Twojego wpisu byłaby inna.
Chciałabym, żeby ktoś zebrał te wszystkie jego wypowiedzi w jedną "kupkę", być może to trafiłoby do niedowiarków?
A może nie?

Pola,nie słucham nigdy..
Ale może mnie nie zrozumiałaś.Finansowo ma nieporównywalnie lepiej,ale traci wiernych i autorytet..więc de facto ma gorzej..
Ja sama......zresztą...ech.Inną razą..:D

Basia.
06-04-2008, 23:16
Słucham Radia Maryja, nie wstydze sie tego, przeciwnie. Tylko po co tu sie tak namietnie rozprawia na temat tej stacji? By co, zniechęcić?, Kto nie chce nie słucha , nikt na siłe nie zmusza do słuchania tej stacji. Jestem moherowa babcią chodze zima w brązowym moherku, klikam tez tu z Wami.Miałam prawo to napisac?
i tak trzymaj, masz do tego prawo!!!!!! Masz rację kto chce niech słucha przymusu nie ma.

ymca
06-04-2008, 23:17
Mohery naprzod!!!
\Precz z atakami na Kosciol Katolicki!!!
"Wyyyyklety powstan ludu zieeeeeeemi"
ups to chyba z innej bajki..


Szable w dłoń....wszystkim nam się Basieńka podoba.....:D

to też inna bajka

Pani Slowikowa
06-04-2008, 23:20
Przeszukałem internet oraz "Mały słownik jezyka polskiego" i takiej definicji lżenia nie znalazłem, tworzysz więc nową jakość, Twoja sprawa.Masz racje to nie jest lzenie to jest tzw. " PODKOPYWANIE POD KIMS DOLKOW"


Cos chyba zapomniales o twoim wspanialym topiku pt"Virus"

Sama milosc :D

POLA
06-04-2008, 23:22
Pola,nie słucham nigdy..
Ale może mnie nie zrozumiałaś.Finansowo ma nieporównywalnie lepiej,ale traci wiernych i autorytet..więc de facto ma gorzej..
Ja sama......zresztą...ech.Inną razą..:D
To jego "gorzej" nie dotyczyło autorytetu, on się kreował na ofiarę, na prześladowanego jak ks.
Popiełuszko, a to już jest nadużycie nie do zniesienia, nie sądzisz?

Malgorzata 50
06-04-2008, 23:23
Asiu Lila czasem jak czytam to naprawde nie rozumiem jak takie madre kobiety moga jakies takie rzeczy pisac .Jakie ataki na KK ,jakie przesladowania .Co otworze telewizor to w co drugiej sprawie wypowiada sie ksiądz ...dajcie spokoj i nie wymyslajcie sztucznych problemow .Na Polske ,Kosciol i inne świętości narodowe nikt nie czycha ..po prostu swiat się trochę zmienia .A ci dla których niezbywalne wartosci są wazne trzymają sie mocno i przekazuja następnym pokoleniom co trzeba.

POLA
06-04-2008, 23:27
"Wyyyyklety powstan ludu zieeeeeeemi"
ups to chyba z innej bajki..


Szable w dłoń....wszystkim nam się Basieńka podoba.....:D :D


Ymca, nie wiem, co piłaś, ale podoba mi się, jak to działa:D:D

Basia.
06-04-2008, 23:28
Polacy są podzieleni, zawsze byli i będą ale to nie znaczy że muszą siebie wzajemnie zwalczać. :D Każdy z nas ma prawo do głoszenia swoich poglądów nie obrażając przy okazji "myślących inaczej". Polska jest jedna i wszyscy musimy w niej się zmieścić, innej opcji nie ma.

wuere'le
06-04-2008, 23:29
Słucham Radia Maryja, nie wstydze sie tego, przeciwnie. Tylko po co tu sie tak namietnie rozprawia na temat tej stacji? By co, zniechęcić?, Kto nie chce nie słucha , nikt na siłe nie zmusza do słuchania tej stacji. Jestem moherowa babcią chodze zima w brązowym moherku, klikam tez tu z Wami.Miałam prawo to napisac?

Oooczywiście, że miałaś prawo to napisać!
Rozprawiamy na temat Radia przez pryzmat jego właściciela.
Piszesz, że nikt na siłę nie zmusz do słuchania Radia, ale też nikt nikomu tego nie zabrania. Jeśli lubisz moherowy berecik, to masz do tego prawo. Dyskutujemy o postawie duchownego, który zdaniem wielu, bardziej ludzi od Kościoła odpycha jak przygarnia.

Pani Slowikowa
06-04-2008, 23:31
Asiu Lila czasem jak czytam to naprawde nie rozumiem jak takie madre kobiety moga jakies takie rzeczy pisac .Jakie ataki na KK ,jakie przesladowania .Co otworze telewizor to w co drugiej sprawie wypowiada sie ksiądz ...dajcie spokoj i nie wymyslajcie sztucznych problemow .Na Polske ,Kosciol i inne świętości narodowe nikt nie czycha ..po prostu swiat się trochę zmienia .A ci dla których niezbywalne wartosci są wazne trzymają sie mocno i przekazuja następnym pokoleniom co trzeba.


Masz racje ... okropnie sie czuje glupia.. ale co poradzisz? Serce nie sluga.. Ja co nie otworze telewizji to widze jakis ludzi ktorzy nabijaja sie z tych "glupich" moherow albo oskarzaja kosciol i ksiezy o jakies przestepstwa czy inne okropnosci.. O internecie nawet nie wspomninam ..
Ciekawe kto zaczal pierwszy cala ta paranoje i po co??

senior A.P.
06-04-2008, 23:32
Jest jeszcze inna opcja .
Rozpoznanie kto jest kim !

Malgorzata 50
06-04-2008, 23:35
Basiu masz rację ,ale nie do końca .Są poglądy i postawy ,których ja np. nie potrafię zaakceptować ,ponieważ uważam ,ze sa złe ,szkodliwe ,krzywdzące dla innych - to jest własnie to co reprezentuje sobą Rydzyk (bo ojcem tego indywiduum nazywać nie bede) Rydzyk , a nie Koscioł,Rydzyk-a nie wierzący katolicy i Rydzyk -a nie zwolennicy innych niż ja opcji politycznych.To co oferuje ten facet to jest ultrafanatyczny faszyzm pod przykrywka wiary itd..I piszę to zupelnie serio ,nic mnie nie ponioslo i nikogo nie zamierzam przepraszac.RM-jako radio religfijne -zgoda ,spelnia swoja rolę .Ale jako radio polityczne -NIE
Sluchałam czasem z przyjemnoscią Radia Józef -dlaczego mozna inaczej pytam się .I dlaczego to radio -wyważone ciekawe ,kulturalkne-nigdy nie zdobylo takich rzesz fanatykow jak sekta Rydzyka????

wuere'le
06-04-2008, 23:35
Masz racje to nie jest lzenie to jest tzw. " PODKOPYWANIE POD KIMS DOLKOW"


Cos chyba zapomniales o twoim wspanialym topiku pt"Virus"

Sama milosc :D

Pani Słowikowa, czy mogłabyś jaśniej, bo szczerze mówić mój intelekt już chyba coś nie do końca funkcjonuje, bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "podkopywaniem...." i wspomnianym topikiem. Dosłownie i bez szyderstwa, nie kapuję.

ymca
06-04-2008, 23:36
Ymca, nie wiem, co piłaś, ale podoba mi się, jak to działa:D:D

cytowałam Panią Słowikową

Nic nie piłam dziś,nawet kurna piwa:D

POLA
06-04-2008, 23:36
Polu, masz po czesci racje ale ja mimo wszystko widze Rydzyka i moherow jako odpowiedz na ataki zewszad na KK..

Skromnie mnie potraktowałaś, ale trudno.
Widzę, że Cię nie przekonam, bo zamknęłaś się w swojej wizji jak ślimaczek w skorupce.
Weź tylko pod uwagę to, że masz dostęp do informacji "przetworzonych", ja stykam się z rzeczywistością oko w oko.

siekierka
06-04-2008, 23:36
Do Twojego postu Nr 63. Wszystkie te informacje są tworzone przez specjalną komórkę do zwalczania katolicyzmu i jego przejawów w Polsce. Komórka taka była utworzona w likwidowanych przez Min .Macierewicza służbach wywodzących się ze służb Sowieckiegowywiadu. Tyle w nich prawdy,ile było w informacjach o uzbrojonych po zęby górniczych oddziałach, przeciw którym kazał Kiszczak użycz ostrej amunicji w kopalni „Wujek”, a których uzbrojeniem okazały się ...łańcuchy i śruby. I tak to jest z tymi „prawdami”rozpowszechnianymi dawniej przez lewicowe a dziś liberalne władze.

bogda
06-04-2008, 23:36
No i wszystko jasne...:cool:

To do poprzedniego postu seniora...który znikł tzn. post....

lawenda
06-04-2008, 23:37
Czy zechce pan senior ustosunkować się do mojego postu nadanego o godz.19-tej 16. Będę bardzo wdzięczna. Bo skoro Pan czyta wszystko to jakim cudem Pan to przeoczył ?

Malgorzata 50
06-04-2008, 23:37
Masz racje ... okropnie sie czuje glupia.. ale co poradzisz? Serce nie sluga.. Ja co nie otworze telewizji to widze jakis ludzi ktorzy nabijaja sie z tych "glupich" moherow albo oskarzaja kosciol i ksiezy o jakies przestepstwa czy inne okropnosci.. O internecie nawet nie wspomninam ..
Ciekawe kto zaczal pierwszy cala ta paranoje i po co??
Niee Asiu ,nic takiego nie napisalam .Po prostu naprawdę nie rozumiem tego problemu-uwazam ,ze nic takiego nie ma miejsca.

senior A.P.
06-04-2008, 23:39
Do "lawendy " - napewno odpowiem,w tej chwili mam wazniejsze odpowiedzi,tym bardziej,ze jestem sam po tej "stronie barykady".

grazyna
06-04-2008, 23:40
Mam pytanie, czy czujecie sie duzo lepiej , jak wypuszczacie powietrze nienawisci w strone no np. takiego moherku jak ja? Sądzę, ze wypuszczenie powietrza (zeby nie powiedziec nagromadzonych gazów) sprawia, ze jest wam lżej? Kto i po co tłamsi to miejsce, by zniechęcic , odwalić, lub nawet zniszczyć np. to forum, a i inne miejsca takze, nie ma to jak niszczyc? Tak troche to kojarzy mi sie to jeszcze z łamaniem ławek, niszczeniem wiat na przystankach autobusowych, wyrywaniem słuchawek z automatów tel.

ymca
06-04-2008, 23:44
Mam pytanie, czy czujecie sie duzo lepiej , jak wypuszczacie powietrze nienawisci w strone no np. takiegop moherku jak ja? Sądzę, ze wypuszczenie powietrza (zeby nie powiedziec nagromadzonych gazów) sprawia, ze jest wam lżej?
Pytasz i ludzie Ci odpowiadają-myślę,że są bez gazu.:D

bogda
06-04-2008, 23:44
Grażynko...ja czytam te posty i nie zauważyłam, aby ktoś wypuszczał nienawiść do moherku...wypowiedzi dotyczą o.R. i jego działalności...

zdzislaw.bedrylo
06-04-2008, 23:46
Jak żył nasz ukochany Jan Paweł II to niektórzy duchowni byli umiarkowani w swych poglądach na wiele spraw dotyczących rodziny,wiary i tolerancji..Po śmierci Ojca Swiętego,nastąpił wzrost skrajnych poglądów i osądów wszystkich i wszystkiego..Powstały portale,które potępiają
wszystko co nie podoba się autorom.Gołym okiem widać,że zapanował skrajny fundementalizm w polskim wydaniu. Była swoista tolerancja...można było mieć poglądy,które nikomu nie szkodziły...A obecnie w myśl
zasad polskiego fundamentalizmu wszystko jest potępione i poddane szeptowi szatana....Czy to aby nie jest trochę paranoiczne....bo na siłę wyszukuje się szeptów diabła wszędzie nawet w radiestezji...Tai-Chi..i innych...Zakazana jest medycyna alternatywna..homeopatia...akupunktura i wiele innych...

wuere'le
06-04-2008, 23:46
Do Twojego postu Nr 63. Wszystkie te informacje są tworzone przez specjalną komórkę do zwalczania katolicyzmu i jego przejawów w Polsce. Komórka taka była utworzona w likwidowanych przez Min .Macierewicza służbach wywodzących się ze służb Sowieckiegowywiadu. Tyle w nich prawdy,ile było w informacjach o uzbrojonych po zęby górniczych oddziałach, przeciw którym kazał Kiszczak użycz ostrej amunicji w kopalni „Wujek”, a których uzbrojeniem okazały się ...łańcuchy i śruby. I tak to jest z tymi „prawdami”rozpowszechnianymi dawniej przez lewicowe a dziś liberalne władze.

Siekierka, Ty to piszesz poważnie, czy robisz sobie z nas jaja?
Bo jeśli to żart, to dość tragiczny, jeśli zaś tak uważasz to,...............no po prostu słów brakuje.
Jak powiedział w pewnym filmie B. Linda : "Aż się nie chce chcieć..." na to dictum odpowiadać. Ręce opadają!

grazyna
06-04-2008, 23:46
Ale obraza sie słuchaczy , a ja do takich sie zaliczam.

senior A.P.
06-04-2008, 23:47
Pani grazyno !
Wszystko wskazuje na to,ze na tym forum uwidacznia sie jeden "profil zbiorowy".
Ocena moze byc poddana pod dyskusje.

Lila
06-04-2008, 23:47
Asiu Lila czasem jak czytam to naprawde nie rozumiem jak takie madre kobiety moga jakies takie rzeczy pisac .Jakie ataki na KK ,jakie przesladowania .Co otworze telewizor to w co drugiej sprawie wypowiada sie ksiądz ...dajcie spokoj i nie wymyslajcie sztucznych problemow .Na Polske ,Kosciol i inne świętości narodowe nikt nie czycha ..po prostu swiat się trochę zmienia .A ci dla których niezbywalne wartosci są wazne trzymają sie mocno i przekazuja następnym pokoleniom co trzeba.

Kurna,jak pojadę do stolicy,jak Ci przyłożę!!!!!!!!!!!! Lagą panie dzieju..:D

Jak znajdziesz choć jedno zdanie,że napisałam o prześladowaniach KK ,to się dopiero odbrażę !!!

Jak taka mądra kobieta i ciało pedagoczne ,może przeinaczać moje wypowiedzi...

Cytuj mi tu zaraz...:mad: :mad: JA...się czuję prześladowana !!!

grazyna
06-04-2008, 23:50
Nie segreguje ludzi w żaden sposób, próbuje sie z nimi dogadac, ale jak widac , sa osoby, które ewidentnie chcą wymieść niektórych z hukiem, no np. mnie moherka .Nie chce byc dyskryminowana jako słuchaczka Radia Maryja, jako katoliczka , bo ja nikogo nie dyskryminuję.

ymca
06-04-2008, 23:50
Ale obraza sie słuchaczy , a ja do takich sie zaliczam.

Droga Grażynko,ale tu nikt nawet słowem nie powiedział o modzie moherkowej-a Ty miałaś do nas o to pretensje.

senior A.P.
06-04-2008, 23:52
Jakie cialo pedagogiczne ?
Ahaaaa ! To teraz juz wiem kto za wychowanie polskiej mlodziezy odpowiada oprocz rodzicow .
Znaczy sie ,wsrod seniorow tu piszcych sa pedagodzy ?
Nie zauwazylem tego.

Malgorzata 50
06-04-2008, 23:53
Nikt tu nic nie wypuszcza- ROZMAWIAMY

wuere'le
07-04-2008, 00:02
No, na dzisiaj starczy. Poczytam trochę Orhan Pamuk - "Nazywam sę Czerwień" i spać, jutro mam 4 lekcje, aż!
Dobranoc wszytkim.

Malgorzata 50
07-04-2008, 00:07
Ja mam 4 w szkole później 2 na mieście i jeszce jedną w domu ...dobranocka .A co to jest za ksiązka????

Malgorzata 50
07-04-2008, 00:08
Kurna,jak pojadę do stolicy,jak Ci przyłożę!!!!!!!!!!!! Lagą panie dzieju..:D

Jak znajdziesz choć jedno zdanie,że napisałam o prześladowaniach KK ,to się dopiero odbrażę !!!

Jak taka mądra kobieta i ciało pedagoczne ,może przeinaczać moje wypowiedzi...

Cytuj mi tu zaraz...:mad: :mad: JA...się czuję prześladowana !!!
Moze coś źle zrozumiałam tepawa bywam ,a pozatem obchodziłam dziś hucznie urodziny 83 mojego ojca i byly trunki plus szampan na cześc......

siekierka
07-04-2008, 00:08
Niestety, taka jest prawda, jak napisałem

senior A.P.
07-04-2008, 00:12
Wyobrazam sobie teraz te lekcje.

Malgorzata 50
07-04-2008, 00:14
Chcesz o tym porozmawiac...wszyscy zdrowi i ja i uczniowie i nawet wygladają na zadowolonych ...reklamacji nie odnotowalam

senior A.P.
07-04-2008, 00:24
Mnie chodzilo o porownanie lekcji przed i po zmianie ministra EN jezeli sa tak powazne zmiany.
Wyglada mi na to ,ze wszystko uleglo zmianie lacznie z kadra.

Malgorzata 50
07-04-2008, 00:29
Szkola jest bardziej konserwatywnym i nieruchawym tworem niz myslisz i zmiana ministra nie wprowadza rewolucyjnych zmian natychmiast.Nie odnotowalam ani zmian kadry ani zmian w sposobie prowadzenia lekcji...poza naturalnymi zmianami wynikajacymi z tego że to my musimy nadazać za młodzikami a nie oni sie cofać...więc robimy co możemy.W obydwu szkolach pracują i starsi i młodzi nauczyciele co nie oznacza ,ze ci starsi to mamuty na odstrzal...rownowaga dobrze robi wszystkim

senior A.P.
07-04-2008, 00:41
W takim razie zaistniala poprawa z czego wynika ?

Malgorzata 50
07-04-2008, 02:20
Z braku Romka w telewizorze non stop oraz straszenia dzieci rózgą i Radiem Maryja

senior A.P.
07-04-2008, 15:39
Interesujacy sie Polska i tym co sie w niej dzieje informowani sa przez Radio Maryja i pozostale media zwiazane z o.Tadeuszem Rydzykiem o wielu drastycznych faktach ,to co sie w naszej Ojczyznie Polsce dzieje.
Dzisiaj w RM na zywo byla rozmowa telefoniczna z prof.J.R.Nowakiem z ktorej wynikalo,ze bylo oficjalne zastraszenie w/w poprzez przesylke listowa a nawet proba zabojstwa przeslanym bialym proszkiem w liscie,ktory odebrala zona. Na miejscu zdarzenia byla policja oraz inni eksperci (w sumie 20 osob).Proszek poszedl do analizy,sledztwo w toku.
Komu i dlaczego zalezy na zastraszaniu profesora J.R. Nowaka,byc moze tez i zabojstwa. Profesor otrzymuje listy i telefony z pogrozkami.
Na spotkaniach w terenie Pan Profesor przekazuje prawde o Polsce i swiecie podparta argumentami.Na spotkania te przychodza tlumy Polakow.

Bianka
07-04-2008, 16:57
Interesujacy sie Polska i tym co sie w niej dzieje informowani sa przez Radio Maryja i pozostale media zwiazane z o.Tadeuszem Rydzykiem o wielu drastycznych faktach ,to co sie w naszej Ojczyznie Polsce dzieje.
Dzisiaj w RM na zywo byla rozmowa telefoniczna z prof.J.R.Nowakiem z ktorej wynikalo,ze bylo oficjalne zastraszenie w/w poprzez przesylke listowa a nawet proba zabojstwa przeslanym bialym proszkiem w liscie,ktory odebrala zona. Na miejscu zdarzenia byla policja oraz inni eksperci (w sumie 20 osob).Proszek poszedl do analizy,sledztwo w toku.
Komu i dlaczego zalezy na zastraszaniu profesora J.R. Nowaka,byc moze tez i zabojstwa. Profesor otrzymuje listy i telefony z pogrozkami.
Na spotkaniach w terenie Pan Profesor przekazuje prawde o Polsce i swiecie podparta argumentami.Na spotkania te przychodza tlumy Polakow.
Aleś się człowieku naoglądał thrillerów hollywoodzkich :D :D

enia60
07-04-2008, 17:09
Wielką prawdę,jak wielkie tłumy przychodzą!!!?? c.d. patrz Bianka - to już nie te czasy Seniorze A.P, wyważaj ,uważaj,

zdzislaw.bedrylo
07-04-2008, 17:13
Bóg jest miłością..każdy z nas ludzi wierzących ma go w sobie......mamy cząstkę Boga ale co z tym zrobimy to należy
do nas samych..możemy to wspaniale wykorzystać mając szczeście...zdrowie i inne błogosławieństwa względnie możemy to zprzepaścić i skutki będą takie jak sobie sami zasłużymy....Zdzisław

siekierka
07-04-2008, 17:30
Prof.J.R. Nowak lat 72, wciąż napadany przez politycznych przeciwników, ostatnio cudem uniknął śmierci w sfingowanym wypadku samochodowym. Sprawcy znikli, nim policja zdołała dotrzeć. Tablice na samochodzie sprawcy były fałszywe. To nie był thriller hollywoodzki lecz niestety nasz rodzimy.:confused:

Jadzia P.
07-04-2008, 17:33
Drogi seniorze, abyś miał prawdziwy obraz tego co się dzieje w obecnej Polsce nie możesz polegać tylko na jednym żródle wiadomości jakim jest RM. Wypadałoby posłuchać też innych fal radiowych, bądż stacji telewizyjnych oprócz Trwam. W takim wypadku masz przedstawiony bardzo skrzywiony obraz naszej ojczyzny.

senior A.P.
07-04-2008, 17:36
"Seniorze A.P. wywazaj,uwazaj ."
Tak, nie te czasy - dzien nie podobny do dnia !
Zlo szerzy sie juz powszechnie,dlatego wszyscy uwazajmy i zwracajmy uwage na tych ,ktorzy to zlo wyrzadzaja.
Co do ogladania Bianko to faktycznie napatrzylem sie na zachowania roznych ludzi ale nie tych z Hoolywood poniewaz nie zawarlem przymierza z diablem,moze dlatego,ze moj dziadek nazywal sie Twardowski.
enia 60 !
Proponuje oprocz GW czytac tez to co donosza inne media,wtedy moze bedziesz wiedziec i znac inna prawde i jakie to tlumy.

Malgorzata 50
07-04-2008, 19:33
Zlo szerzy się wszedzie...łaaaa to mi zaczyna wygladać na jednostke chorobową....znowu dlaismy się złapać.....

Pani Slowikowa
07-04-2008, 19:41
Sodoma i Gomora:rolleyes:

Anielka
07-04-2008, 20:45
Małgosiu ,nie wszyscy.pozdrawiam cieplutko.

senior A.P.
07-04-2008, 21:28
Bedzie jeszcze Paryz i Moskwa ,potem niech wali sie swiat- tak drogie Panie ?
Nie zapomnijcie ,ze jeszcze cos po Was zostanie,wspomnienia dobre czy zle oby tylko nie bylo slychac gory i pagorki przykryjcie nas !

wuere'le
07-04-2008, 21:45
Ja mam 4 w szkole później 2 na mieście i jeszce jedną w domu ...dobranocka .A co to jest za ksiązka????

Książka, o którą pytasz, to międzynarodowy bestseller o tajemniczym manuskrypcie, zabójstwie, miłosci z filozoficznymi zagadkami. Barwna opowieść o XVI wiecznym Stambule.
Napisana przez literackiego noblistę z 2006 roku.
Zaczyna się opisem sytuacji w jakiej znalazł się bohater po jego zamordowaniu, potem jest swoisty obraz świata widziany przez psa. Co dalej, jeszcze nie wiem, dopiero będę czytał. 590 stron.

Jeśli chodzi o temat, to chyba już się wyczerpał, tym bardziej, że wirus tu się pojawił, a moja opcja "ignoruj" coś nie działa.

senior A.P.
07-04-2008, 21:48
Ciekawe jak autor poznal obraz widziany przez psa ,czyzby sie rolami zamienili ?

Malgorzata 50
07-04-2008, 21:57
Książka, o którą pytasz, to międzynarodowy bestseller o tajemniczym manuskrypcie, zabójstwie, miłosci z filozoficznymi zagadkami. Barwna opowieść o XVI wiecznym Stambule.
Napisana przez literackiego noblistę z 2006 roku.
Zaczyna się opisem sytuacji w jakiej znalazł się bohater po jego zamordowaniu, potem jest swoisty obraz świata widziany przez psa. Co dalej, jeszcze nie wiem, dopiero będę czytał. 590 stron.

Jeśli chodzi o temat, to chyba już się wyczerpał, tym bardziej, że wirus tu się pojawił, a moja opcja "ignoruj" coś nie działa.
jakaś jestem niedoksztalcona ostatnio literacko -przeczytam. Na resztę spuscmy zasłonę milosierdzia

Elżbieta V
07-04-2008, 22:04
Za chwilę o 21.10 program Tomasz Lis na żywo temat Prawda o RM może warto i tego posłuchać

senior A.P.
07-04-2008, 22:48
Tomasz Lis w Radiu Maryja ?
To moze byc faktycznie ciekawe !

Jadzia P.
07-04-2008, 22:52
W TV program II, nie RM . Jest też ks. Jankoski, posłowie PIS, dziennikarze.....

bogda
07-04-2008, 22:59
Chciałam trochę tego posłuchać, ale niestety nie zdzierżyłam....to jest takie przelewanie z pustego w próżne, wolę coś rozrywkowego...:)

Malgorzata 50
07-04-2008, 22:59
baardzo ciekawe!!!! I pouczające ,brawo Walesa !!!!

BUNIA
07-04-2008, 23:00
Eja eja - Tomasz Lis nie w Radiu Maryja tylko w swoim autorskim programie o R>M>.
Bardzo ciekawe - polecam ogladanie

senior A.P.
07-04-2008, 23:02
Dyskusja o RM bez ojca dyrektora lub jego przedstawiciela ?
Chyba ,ze pralat Jankowski reprezentuje radio.
No,no chyba byla ciekawa i nie powstal konflikt interesow ?

Malgorzata 50
08-04-2008, 04:55
dyrektor aktualnie obrażony na wszystkie telewizje poza własnym chałupnictwem pt "TV TRWAM" Reprezentowal go godnie Prałat Jankowski i jeden dziennikarz (nie pamiętam nazwiiska) plus ilustracja z poggawędek waszego idola -potwora jakoby profesora brrr zimno się robi......Przyznac trzeba ,że Pralat się posunął i stracil ogień tudzież pazur.Jakiś pokojowy się zrobil...prawie

Lila
08-04-2008, 10:47
Prałat się posunął,ale ma menage od biznesu.Ponoć zakłada telefonię komórkową..zapomniałam nazwy..może Prałat Plus ?

siekierka
08-04-2008, 11:10
Ćwiąkalski sie przestraszył Komisji Sejmowej i nie chce odtajnić akt ze śledztwa w sprawie samobójstwa tej złodziejki, co budowała imperium na przekrętach węglowych.
A Kalisz, przewodniczący tej KS boi się, bo Ziobro chciałby go postawić wspólnie z Janikiem przed Komisją Sejmową w sprawie morderstwa syna olsztyńskiego biznesmena.

Lila
08-04-2008, 11:12
w końcu musi odtajnić.I wtedy ,jak na Śląsku wróble ćwierkają,może będzie ogólne zdziwko..

senior A.P.
08-04-2008, 11:54
Malgorazto50 !
Jakiego to masz na mysli "profesora potwora" ?
Tego u ktorego studiowalas i zaliczalas ?

Basia.
08-04-2008, 12:03
nie powala na kolana swoim wdziękiem ale wali prawdę i dlatego ma tylu przeciwników. Osobiście wolałabym żeby ta prawda była inna ale niestety jest jak jest czy to się komuś podoba czy nie. Kupuję książki prof. J. R. Nowaka /z dedykacją/ bo tak już wcześniej pisałam przed ostatecznym wyrobieniem swojego zdania lubię wszystko osobiście "dotknąć palcem".

senior A.P.
08-04-2008, 12:13
I tego profesora miala na mysli Pani Malgorzta 50 ?
Jezeli tak to faktyczne ma podejscie (ona) pedagogiczne i szacunek (uczen : profesor).
Ja mam informacje ,ze J.R.Nowak jest pierwszym profesorem w Polsce,ktory nie obawia sie glosic prawdy publicznie i to na wszelkich spotkaniach ze spoleczenstwiem w terenie w Polsce.
Odwiedza wszystkie wojewodztwa i argumentuje prawde o Polsce. Jest tez autorem wielu ksiazek.
To dlatego jest potworem ???
No to ciekawa opinia ,ktora mozna podciagnac pod zarzut podlegajacy kk.

Jadzia P.
08-04-2008, 12:52
Oj seniorze , Ty byś tylko po sądach chadzał.....

siekierka
08-04-2008, 13:47
Senhor! niedawno pisałem, że spotykani już w czasach "ancieme regime'u" czyli komuny tzw. nieznani sprawcy mieli kolizję z samochodem, którym jechał prof. J.R.Nowak. Profesor uniknął na szczęście poważniejszych uszczerbków na zdrowiu, a "nieznani sprawcy" zniknęli ze swoim pojazdem zanim policja zdążyła przyjechać.
Tak to jest w naszym starym kraju, że jeśli sie zbytnio odchylasz w prawo, to może sie przydarzyć nieszczęście. Dlatego wiele osób zbiera (poprostu kradnie) z wagonów kolejowych przykręcone do okien tabliczki z napisem "nie wychylać się".
Tylko dziś to nie jest element bezpieczeństwa jazdy, lecz polityki.:D

Basia.
08-04-2008, 14:23
też czytalam o tym wypadku i o "tajemniczej przesyłce" pocztowej, jaki z tego wniosek? Profesor się "wychyla" ujawniając prawdę nie zawsze do przełknięcia przez wszystkich. Można J. R. Nowaka lubić lub nie /to nie jest osobowość wzbudzająca sympatię/ ale w jego publikacjach jest prawda często bardzo niewygodna dla niektórych.

senior A.P.
08-04-2008, 15:09
Moj wniosek.
J.R.N jak narazie dostal zolta kartke ,bo smie mowic prawde o Polsce ale gdy juz dostanie czerwona ,to moze sie tak skonczyc jak dla europosla Adwenta i jego rodziny.
Ja bym tu raczej rozgladal sie za hamulcem bezpieczenstwa w tym pedzacym unijnym pociagu.
Najlepiej bedzie jak J.R. Nowak bedzie jezdzil chlopska furmanka w otoczeniu wiejskich ulanow - pojazdy zaprzegowe w Polsce i jazda wierzchem jeszcze jest dozwolona na drogach publicznych . Po 1 stycznia 2009 r. moze byc roznie.
Pani Basiu !
Wiecej odwagi ale przy "wychylaniu sie" prosze uwazac "konduktorzy" na forum dzialaja i jazda bez biletu moze sie zle skonczyc.
Chociaz do biednych Pani nie nalezy ale szkoda pieniedzy na "mandat" i tak pieknej seniorki.
Pozdrawiam odwazne KOBIETY co nie obawiaja sie wychylac z "pociagu przyjazni " !

Basia.
08-04-2008, 15:19
Moj wniosek.
J.R.N jak narazie dostal zolta kartke ,bo smie mowic prawde o Polsce ale gdy juz dostanie czerwona ,to moze sie tak skonczyc jak dla europosla Adwenta i jego rodziny.
Ja bym tu raczej rozgladal sie za hamulcem bezpieczenstwa w tym pedzacym unijnym pociagu.
Najlepiej bedzie jak J.R. Nowak bedzie jezdzil chlopska furmanka w otoczeniu wiejskich ulanow - pojazdy zaprzegowe w Polsce i jazda wierzchem jeszcze jest dozwolona na drogach publicznych . Po 1 stycznia 2009 r. moze byc roznie.
Pani Basiu !
Wiecej odwagi ale przy "wychylaniu sie" prosze uwazac "konduktorzy" na forum dzialaja i jazda bez biletu moze sie zle skonczyc.
Chociaz do biednych Pani nie nalezy ale szkoda pieniedzy na "mandat" i tak pieknej seniorki.
Pozdrawiam odwazne KOBIETY co nie obawiaja sie wychylac z "pociagu przyjazni " !
nie należę do osób bojaźliwych, piszę /w realu mówię/ to co myślę i mandatów za wychylanie się nie boję. Jak dostanę to się będę odwoływała od błędnej decyzji.:) :)

siekierka
08-04-2008, 15:21
Kilka lat temu, kiedy byłem bardziej sprawny, byłem w Stalowej Woli na spotkaniu z prof. J.R.Nowakiem, b-pem E.Frankowskim, ówczesnymi posłami LPR z G.Masłowską na czele,miałem przyjemność rozmawiać z nimi wszystkimi. Wtedy wszyscy chcieli zakładać Ruch Obrony Polskości, na czele którego chcieli koniecznie ustawić prof.Nowaka. Nic z tego nie wyszło, bo profesor ma inną misje do spełnienia niż przewodniczenie Partii. Ale mógłby wiele mądrego wnieść o czym , jako jego czytelniczka,napewno dobrze wiesz. Niestety, jakoś brak wśród ludzi kogoś, kto mógłby podjąć temat i poprowadzić takie dzieło.

senior A.P.
08-04-2008, 15:21
Brawo !
Jak ginac to za prawde !

Bianka
08-04-2008, 16:20
Powiedz mi, proszę, przed kim mamy tak ciągle się bronić? Co (kto) zagraża nam i naszej polskości? Czy nie wydaje Ci się raczej, że cały świat się zmienia, a my razem z nim? Że nie możemy już być (i nie chcemy - przynajmniej zdecydowana większość nie chce) rezerwatem, fanatycznie przywiązanym do Kościoła i jego jedynie słusznych nauk?

POLA
08-04-2008, 16:23
Powiedz mi, proszę, przed kim mamy tak ciągle się bronić? Co (kto) zagraża nam i naszej polskości? Czy nie wydaje Ci się raczej, że cały świat się zmienia, a my razem z nim? Że nie możemy już być (i nie chcemy - przynajmniej zdecydowana większość nie chce) rezerwatem, fanatycznie przywiązanym do Kościoła i jego jedynie nauk?
Okazuje się, że opór materii jest jeszcze duży:D , wiadomo, najtrudniej reformuje się świadomość

siekierka
08-04-2008, 16:48
Powiedz mi, proszę, przed kim mamy tak ciągle się bronić? Co (kto) zagraża nam i naszej polskości? Czy nie wydaje Ci się raczej, że cały świat się zmienia, a my razem z nim? Że nie możemy już być (i nie chcemy - przynajmniej zdecydowana większość nie chce) rezerwatem, fanatycznie przywiązanym do Kościoła i jego jedynie słusznych nauk?


Z tą zdecydowaną większością to byłbym jednak ostrożny. przed kim sie bronić ?Ano przed tymi wszystkimi, którzy chcąc samych siebie, swoje odstępstwo usprawiedliwić, per fas et nefas atakują nie przebierając w słowach i argumentach kościół i Jego zwolenników. Zdajesz sobie sprawę, że ani RM, ani TVTrwam, ani WSKSiM nie stanowią własności indywidualnej o.T.Rydzyka, lecz należą do Zakonu Redemptorystów.Tak samo jak Belweder czy Zamek Królewski czy nawet Pałac Mostowskich ani ośrodek na Helu nie należą do Lecha Kaczyńskiego, ani Urząd Rady Ministrów do Donalda Tuska. Aletych ostatnich nikt nie atakuje za to że korzystają z siedzib przynależnych ich Urzędom. A o.Rydzyk jest tylko Dyrektorem (a nie właścicielem) Radia Maryja czy TVTrwam, jest pomysłodawcą i organizatorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a także był jej pierwszym Rektorem. Ale tego, że jest SPRAWNYM I ZDOLNYM MANAGEREM, LEWICA I LIBERAŁOWIE PRZEBACZYĆ MU NIE MOGĄ. No to powiedz, kto ma go bronić, jeśli nie jego współwyznawcy, i przed kim go bronić jeśli nie przed atakującymi go lewicą i liberałami ?

POLA
08-04-2008, 16:56
...A o.Rydzyk jest tylko Dyrektorem (a nie właścicielem) Radia Maryja czy TVTrwam, jest pomysłodawcą i organizatorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a także był jej pierwszym Rektorem. Ale tego, że jest SPRAWNYM I ZDOLNYM MANAGEREM, LEWICA I LIBERAŁOWIE PRZEBACZYĆ MU NIE MOGĄ. No to powiedz, kto ma go bronić, jeśli nie jego współwyznawcy, i przed kim go bronić jeśli nie przed atakującymi go lewicą i liberałami ?

Siekierko, w jakich godzinach słuchasz RM?
Ty naprawdę nie orientujesz się, jakim człowiekiem jest o.R, bo nie posądzam Cię ani o przekorę, a ni o brak umiejętności wnioskowania z tego, co ktoś mówi.

ammi1952
08-04-2008, 16:58
Siekierko jak dotad to strona atakujaca w obecnym czasie jest radyio i ludzie z nin zwiazani ,a że agresja budzi agresję to czasami ktos zaatakowany badz urażony atakami odpowie to wtedy lament na cały kraj i okolice larum wielkie i obraza bo wszak "Kalemu wolno obrażać wszystkich", ale nie daj Boze Kalemu zwrócić uwage lub nie przyznać mu racji

inka-ni
08-04-2008, 17:05
Ammi widzę,że i Ty nie wytrzymalaś,ale szkoda,dyskusji bo mówil dziad do obrazu,a obraz do niego ani razu.

Jadzia P.
08-04-2008, 17:09
Droga Polu, więszość słuchaczy RM nawet dokładnie nie wie o czym tam mówią, oni słuchają dla zasady. Kiedyś pokazywali w telewizji jak po mszy w kościele pytali wychodzących wierzących, o czym było kazanie. Mało kto wiedział, mimo że uczestniczył w nabożeństwie.

inka-ni
08-04-2008, 17:17
No i co o czym to swiadczy,że kazanie bylo nieprzygotowane,lub mowiono o sprawach politycznych.Mialam w swojej parafi księdza,prowadzl msze dla srednich szkól,tam tazde kazanie bylo bardzo ciekawe,a nie raz lza zakęcila się w oku,zwlaszcza we swięta,tam dawal cytaty poetow,mowil o ludziach,do ludzi.

Jadzia P.
08-04-2008, 17:20
Ale takich księży jest mało. Ja uważam, że lekarz , nauczyciel i ksiądz - są to zawody dla ludzi którzy mają powołnie do wykonywania danej pracy.

Basia.
08-04-2008, 17:24
Ale takich księży jest mało. Ja uważam, że lekarz , nauczyciel i ksiądz - są to zawody dla ludzi którzy mają powołnie do wykonywania danej pracy.
powinni mieć ale różnie z tym bywa :D coraz częściej odnosze wrażenie, że jest coraz więcej ludzi w tych zawodach bez krzty powołania.

siekierka
08-04-2008, 17:28
Siekierko, w jakich godzinach słuchasz RM?
Ty naprawdę nie orientujesz się, jakim człowiekiem jest o.R, bo nie posądzam Cię ani o przekorę, a ni o brak umiejętności wnioskowania z tego, co ktoś mówi.


Radia Maryja słucham o godz. 5.35 do 7.00, później robię sobie śniadanie oraz przegląd informacji telewizyjnych. TVP info 7.30 oraz TVP1 przegląd prasy i -"kwadrans po ósmej".
Później to różnie bywa,jak mi wzrok nie za bardzo dokucza , siadam do rozmów z Wami na forum. Robię obiad. Oglądam seriale: Klan, Plebania, Samo życie, M-jak miłość, Na wspólnej, Zagadki CSI.
I tyle. Nawet nie ma z kim pogadać - chyba że pójdę do sklepu po drugiej stronie ulicy.:D

Jadzia P.
08-04-2008, 17:30
Ale przecież możesz porozmawiać z nami na forum pomimo, że mamy krańcowo różne poglądy na jeden temat.

siekierka
08-04-2008, 17:32
Przecież na forum rozmawiam , ale gęby przy tym nie otwieram ...

Jadzia P.
08-04-2008, 17:36
Uśmiałam się....

Basia.
08-04-2008, 17:43
Przecież na forum rozmawiam , ale gęby przy tym nie otwieram ...
http://img406.imageshack.us/img406/839/6149db92sercedoblogarr0lq8.gif (http://imageshack.us)

POLA
08-04-2008, 17:48
a widzisz, słuchasz RM wtedy, kiedy ono się ładnie wycisza, o tej porze nie ma JRN, Wolniewicza i wielu jeszcze innych "niegrzecznych" lektorów.
Najgorzej jest od 21:50 do 3:00 nad ranem, oczywiście nie codziennie tak jest, ale zbyt często. Również wtedy można usłyszeć to, co mówi o.R, a czego nie powinien w ogóle mówić.
Wiesz, jak trafiłam na tę stację?
W kręgu znajomych pewnego razu przypuszczono atak na te media, więc postanowiłam sprawdzić. Sprawdzam do tej pory, dlatego naprawdę wiem, co mówię/piszę.

POLA
08-04-2008, 17:55
Droga Polu, więszość słuchaczy RM nawet dokładnie nie wie o czym tam mówią, oni słuchają dla zasady. Kiedyś pokazywali w telewizji jak po mszy w kościele pytali wychodzących wierzących, o czym było kazanie. Mało kto wiedział, mimo że uczestniczył w nabożeństwie.
Tak, masz rację, ale taki sam test można przeprowadzić w pozostałych kościołach i wynik będzie podobny. Wszystko zależy, kogo się pyta i po co ten ktoś trafił do kościoła.

siekierka
08-04-2008, 17:58
Ale o 5.35 bardzo często jest Stanisław Michalkiewicz, którego też Platforma nie kocha ...

Zapomniałem jeszcze zeznać, że o 22.00 oglądam Polski punkt widzenia. A Prof.JRN oglądam w TVTrwam w audycjach "Minął miesiąc".:confused:

Bianka
08-04-2008, 18:40
Tak, masz rację, ale taki sam test można przeprowadzić w pozostałych kościołach i wynik będzie podobny. Wszystko zależy, kogo się pyta i po co ten ktoś trafił do kościoła.
Zdziwiłabyś się też, jak wielu pobożnych i praktykujących katolików nigdy w życiu NIE CZYTAŁO ani ST ani nawet NT. Nie mają też pojęcia o epoce i realiach historycznych w których żył Jezus. Ich znajomość tematu opiera się tylko i wyłącznie na fragmentach czytanych na kazaniach i komentarzach księdza... To ci, którzy nagłośniej śpiewają i obnosza gipsowe figurki.

siekierka
08-04-2008, 19:16
Jezus Chrystus dlatego urodził sie w stajence, bo przychodził do prostaczków, którzy nie stawiali mu pytań, nie żądali dowodów, lecz poprostu uwierzyli, bo CHCIELI uwierzyć. Chrześcijaństwo odwoływało się głównie do prostego, niekoniecznie piśmiennego ludu, który przez pokolenia przyjmował kanony wiary z ustnego przekazu, nie z zapisu.
Podobnie i dziś prosty lud najczęściej widzi biblię jako Księgę rozłożoną na ewangeliarzu , na ołtarzu. A treść jej poznaje tylko we fragmentach, w trakcie czytań. I rzadko zapamiętuje na dłużej, niż do końca mszy.
Biblię w domach znacznie łatwiej znaleźć u protestantów, ewangelików, mormonów itp. niż u katolików.

Bianka
08-04-2008, 20:06
Jezus Chrystus dlatego urodził sie w stajence, bo przychodził do prostaczków, którzy nie stawiali mu pytań, nie żądali dowodów, lecz poprostu uwierzyli, bo CHCIELI uwierzyć. Chrześcijaństwo odwoływało się głównie do prostego, niekoniecznie piśmiennego ludu, który przez pokolenia przyjmował kanony wiary z ustnego przekazu, nie z zapisu..
Oj, Siekierka, siekierka... :)
Podobnie i dziś prosty lud najczęściej widzi biblię jako Księgę rozłożoną na ewangeliarzu , na ołtarzu. A treść jej poznaje tylko we fragmentach, w trakcie czytań. I rzadko zapamiętuje na dłużej, niż do końca mszy.
Biblię w domach znacznie łatwiej znaleźć u protestantów, ewangelików, mormonów itp. niż u katolików.
Właśnie o ciemnocie katolickiej mówię.
Aaaa... nie jestem protestantką, też jestem katoliczką, choć niepraktykującą zbytnio, ale za to znającą swoją wiarę z dostępnych źródeł pisanych, bo zadałam sobie trud ZAINTERESOWANIA SIĘ tym, w co zgodnie z polską tradycją, mam wierzyć.

inka-ni
08-04-2008, 20:26
Siekierko znajdz drugą polówkę do wspólnych rozmow,bys mial do kogo gębe otworzc,bedzie ciekawiej,może nie raz bardzo ciekawie.Pozdrawiam

senior A.P.
08-04-2008, 21:37
Jak wielki katolicyzm tu przebija.
Po co Biblia ,wystarczy DZIESIEC PRZYKAZAN ale w ich przestrzeganiu a nie czytaniu i juz swiat bedzie lepszy.

Jadzia P.
08-04-2008, 22:28
Seniorze, pytam Ciebie jako osobe co to z niejednego garnka już jadła. Jaki katolik według Ciebie jest lepszy, taki co całe dnie przebywa w kościele a po wyjściu z niego jest "wilkiem" dla otoczenia. Czy taki co nawet nie w każdą niedziele idzie do kościoła ale żyje zgodnie z przykazaniami, jest porządnym człowiekiem , dobrym rodzicem, obywatelem i sąsiadem ?