PDA

View Full Version : Nowiny polityczne-Traktat Lizboński,Goscina u Putina i inne


Strony : [1] 2 3

senior A.P.
23-01-2008, 11:43
Po powrocie ministra R.Sikorskiego z Moskwy "powialo" w mediach mieszanymi uczuciami,pojawily sie domysly ,popatrzono na siebie z pod oka,ktos tam powiedzial:na "kolanach do Putina" i wiele jeszcze innych stwierdzen. Jako zolnierz juz w stanie spoczynku po rocznej dyskusji na forum redakcji wojskowej za czasow dwoch ministrow ON a za trzeciego zablokowany na tamtym dziwnym "one way" WP pozwole sobie wsrod seniorow na dyskusje (jezeli taka sie rozwinie) o obronnosci naszej OJCZYZNY POLSKI.
Byc moze znajdzie sie tu jakis inny wojskowy senior lub jego zona,ktory tez z doswiadczenia i wiedzy zasili nas wiedza na ten temat.
Osobiscie uwazam,ze obecnie Polska jest najbardziej oslabiona obronnie ( w ocenie do innych okresow) i zagrozona przez naszych wrogow z zewnatrz. Za miedza sa Niemcy i Rosjanie (zreszta zawsze tak bywalo),pojawily sie tez i nowe panstwa jak Ukraina i Bialorus,ktore to roznie patrza na nasz kraj i obserwuja nasze poczynania.
Najbardziej ,zreszta jak zawsze nalezy obawiac sie Niemcow,bo to przeciez oni zawsze parli i pra na Wschod.
Rowniez potrafia sie dogadywac za naszymi plecami z innymi naszymi wrogami,moze nawet i co do tego jak to z przodu lub z tylu wbic, moze nie tyle bagnet w plecy,co rzucic prosto na glowe inna bronia lub ogniem.
Mlody minister Sikorski co to juz niejednego doswiadczal chleba, wrocil rozpromieniony i wszem oglasza,ze Polska jest gotowa.........,no wlasnie ,do czego ?
Napewno do wizyty Premiera Tuska w Moskwie,do rozmow,do....... i czegos tam jeszcze ale nie jest w stanie sama sie obronic nawet przed armia Bialorusi,ktora ma wiecej wojska niz Polska i to niezle wyposazona. Polska wprawdzie ma pare zdezelowanych F-16 ,niemieckiego i izraelskiego zlomu ale wrazie "W" to tylko kosy na sztorc.
W tym tygodniu pozegnano 39 generalow i admiralow co to juz za dlugo byli na wojskowym wikcie. Generalicja zostala odswiezona i odmlodzona,przeszkolona na dalekich uczelniach,jestesmy "silni ,zwarci gotowi",oby tylko nie do ucieczki jak ongis bywalo.
Zostalo nam jeszcze ukonczyc uzawodowienie armii ale skad brac narybek jak mlodzi zamiast do wojska wola jechac za granice ,nie na misje ........ ale na saksy i wyzycie sie w unijnych dyskotekach. WKU glowia sie co z tym fantem zrobic ,nieznajac adresu kandydata do wojska ,bo przeciez UE dala mlodzikom wolnosc i otwarte granice.
Jak kiedys bywalo,ze rzad sie sam wyzywil ,tak i teraz moze sie i sam obroni,choc Lepper juz sam na siebie liczy i broni sie jak moze.
Do dyskusji,kto chce i moze !

Lila
23-01-2008, 12:52
Nie jestem wojskową seniorką,więc się nie znam,choć odczucia mam podobne..

Pozostaje mieć nadzieje,że jesteśmy wśród przyjaciół.Jak ów zając z bajki..Może nie będzie psów w pobliżu ?

senior A.P.
23-01-2008, 14:56
Oj psow nam przez cale zycie nie brakuje (kotow tez),starzy (wszystkie stworzenia,takze ludzie) zgodnie z czasem wymieraja i swiat sie kreci.
Jeszcze ..........zyjemy,Polska nie zginela i ponoc zginac nie moze a Ty Lilo jak czytam czujesz (sercem i dusza) to co inni tez winni czuc a jednak inne maja "powonienie".
Rozwijajac temat obronnosci chce dodac,ze polskie dziewczeta garna sie do armii,to juz nie to,ze tylko pielegniarkm i innym medykom ksiazeczki wojskowe przydzielano. Polska poszla z postepem tak daleko,ze psychiatra-cywil rzadzi WP. Mamy dorodne "wojaczki" i to z roznej "paczki".
Ja bym Ciebie "Lilijko polska" widzial w mundurze i to w stopniu nie nizej od pulkownika.
Wprawdzie mamy na forum kobiete w randze "generala",ktora i mnie (starego samochodziarza) na bacznosc stawia ,jednak pulkownicy maja zawsze wiecej rozumu niz generalowie i dlatego chyba generalami nie zostaja.
Kobiety do boju !

jolita
23-01-2008, 18:35
Cokolwiek jeszcze wymyślisz - chylę czoła, że Kufa znalazł partnera do ścigania się w ilości otwieranych wątków. Nareszcie mam dowód, że gadatliwość kobiet to bajka...Dzięki i powodzenia w dalszej twórczości.

POLA
23-01-2008, 22:00
boję się, że jak otworzę lodówkę, zobaczę to samo, co na monitorze:D

jolita
23-01-2008, 22:35
w obecnej temperaturze można ratować się balkonem...

senior A.P.
24-01-2008, 02:10
Zanosi sie na to,ze faktycznie bedziesz miala pusta lodowke i wspomnienia po mnie.

Lila
24-01-2008, 09:06
Zanosi sie na to,ze faktycznie bedziesz miala pusta lodowke i wspomnienia po mnie.

Senior,niech się nie zanosi..:D
Osobiście lubię tych ,co mają coś do powiedzenia,choćby to coś ,było mocno...kontrowersyjne.

senior A.P.
24-01-2008, 09:26
Chcialbym ale nie mozliwe aby Wam cos powiedziec,dane mi jest tylko napisac .
Aluzje zostawmy dla tych co wcale nie mowia ani tez nie pisza,tylko czytaja i wnioski wyciagaja.
To,ze lubie mowic i pisac nie powinno wprawiac czytajacego w bol glowy - kto szuka ten znajdzie,moje pisanie takze ale wcale nie musi . Jolita wcale by nie musiala uciekac balkonem widzac Augustyna,tez bym jej nie gonil ,co najwyzej poblogoslawil aby sobie nic zlego nie uczynila.
Kontrowersje Lilijko sa potrzebne,wymiana pogladow tez ale jednozdaniowe przytakiwanie lub negowanie nie jest argumentem jak i tez kontrowersja.
To,ze zakladam tematy do dyskusji niech nikomu nie przeszkadza. Po to jest forum,adoracje mozna czynic w innych miejscach nawet w skupiskach modlitewnych.
Sam dzial spoleczno-polityczny jest miejscem wlasnie przeznaczonym dla ludzi a nie przeciwko ludziom i chyba latwo to zrozumiec w wieku seniora.

Alsko
04-02-2008, 20:25
Asiu!
Piszę donos na siebie. Mianowicie prosiłam Adminkę w "Do Admina" o przeniesienie kilku postów z "Polacy i samopoczucie" do tego oraz o zrobienie czegoś, żeby wątki o tym samym tytule były odróżnialne. Bo się gubię.
Nie bij mnie za to, co? Proszę!

Pani Slowikowa
04-02-2008, 20:38
Asiu!
Piszę donos na siebie. Mianowicie prosiłam Adminkę w "Do Admina" o przeniesienie kilku postów z "Polacy i samopoczucie" do tego oraz o zrobienie czegoś, żeby wątki o tym samym tytule były odróżnialne. Bo się gubię.
Nie bij mnie za to, co? Proszę!

Masz szczescie ze mi powiedzialas .. he hehe:D bo juz szykowalam sie do spuszczenia ci niezlego lania:D
No i na kim ja sie teraz bede pastwic??:rolleyes:

Alsko
04-02-2008, 20:58
nie wiem :mad: Może wrzaśnij coś brzydkiego pod moim adresem?
Tyle że ja taka odważna jestem, bo Ty wyglądasz na taką, co muchy nie skrzywdzi, a co dopiero wróbla :D

gratka
04-02-2008, 21:10
Słowiczko, ptaszyno !
Cholera, niby mam niezgorszą wyobraźnię, ale nikt do pastwienia się nie przychodzi mi do głowy oprócz Pana Słowika, co to spóźnił się na kolację....

Pani Slowikowa
04-02-2008, 21:41
Słowiczko, ptaszyno !
Cholera, niby mam niezgorszą wyobraźnię, ale nikt do pastwienia się nie przychodzi mi do głowy oprócz Pana Słowika, co to spóźnił się na kolację....


to juz wrobelkami sie zaslaniacie??:D

A ze slowikiem .. to dobry pomysl. Jak dzisiaj wroci na kolacje ( mam nadzieje ze nie znowu na piechote) ... to mu dowale.. tak dla zasady a co??
w mysl chinskiego przyslowia : ( tlumacze na polski) " najpierw wyrznac kogos w leb .. a potem pytac sie za co "" czy cus takiego..
:confused:

gratka
05-02-2008, 20:19
:D Słowiczko zasady zasadami, ale nie bądź taka zasadnicza.
Może jednak najpierw zapytaj, np czy ma zapałki, czy ma papierosy....Jak ma, to masz temat, bo powinien nie palić, nie wie jaki to szkodliwy nałóg? A jak nie ma, to też źle. Ale nie dowalaj, bo się zmęczysz!!

Alsko
06-02-2008, 09:36
a ja nadal się upieram, że nie można być za lub przeciw, dopóki jasno i wyraźnie nie podadzą nam informacji o tarczy.
To, co wiemy, jest niedokładne, wyrywkowe i obrosłe komentarzami polityków i plotkarzy.
Gadanie ślepego o kolorach. Jednym zależy na sianiu paniki, innym na hurra-poparciu... Gdzie informacje?
Za poważna to sprawa, żeby tak traktować tych, których to dotyczy, czyli społeczeństwo.

Bianka
18-03-2008, 15:02
Bo Litwa jest wielkości województwa warszawskiego... I ma niecałe 3,5 mln ludności łącznie z noworodkami i seniorami...

senior A.P.
27-03-2008, 13:08
Oj narobilo sie na tym swiecie konfliktow i problemow bez liku.
Media donosza ,ze Bialorus z Rosja zbuduja "tarcze" w Wenezueli,dozbroja ten poludniowoamerykanski kraj aby mogl sie "chowac za tarcza" przed USA.
Wyglada na to,ze zanosi sie na "powtorke kubanska" z lat szesdziesiatych i bedziemy mieli ring wolny gotowy do starcia miedzy dwoma mocarstwami.Byc moze i Chiny beda mialy cos do powiedzenia "za przeszkadzanie" w Olimpiadzie.
Wiecej ,czytaj w mediach rosyjskich i polskich,bo amerykanskie jak narazie milcza.
Zaczyna byc "goraco" przed Igrzyskami Olimpijskimi w Chinach.

senior A.P.
27-03-2008, 15:15
Ja tu o tarczy a Wy mi jaskinie i biale damy.
Zolnierzem bylem i jestem,nie bede sie za spodniczkami chowal !
Juz doczytalem sie wiecej,ze Lukaszenka to przyjaciel Chaweza,maja pewne zblizenia charakteru i co ciekawe rozumieja sie bez zbednych slow .
Podobnie ja, z niektorymi tu seniorkami.
Dobrze jednak ze tu nam wolno politykowac,bo nam zolnierzom na forum wojskowym "nielza" !

senior A.P.
27-03-2008, 15:24
On na Bialorusi nie ma silniejszego nad soba,zreszta to wysoki mezczyzna ,wyzszy od inncyh prezydentow.
Pewno masz na mysli Pana Putina ale i on "mniejszy brat".

Bianka
27-03-2008, 15:29
He he he :) Można myśleć, co się chce :D
Wysoki, fakt.

senior A.P.
28-03-2008, 10:29
Zarzuca sie w mediach,ze polscy poslowie i senatorowie nie znaja tresci Traktatu Lizbonskiego,Polacy w Polsce tez. Moze wiec podyskutujemy nad tym aktem prawnym ?
Na jednym z portali wyczytalem taka o to tresc:
Cytuje:
"A jednak imperium. Ludzie ktorzy glosza,ze traktat reformujacy nie ustanawia imperium europejskiego,superpanstwa,sa albo idiotami,albo oszustami po linii owych lze-elit.Dzis uzywa slowa "imperium" sam przewodniczacy Komisji Jose Manuel Barroso.Warto wiec siegnac wprost do traktatu reformujacego,podpisanego tez przez Polske,zeby zrozumiec,jakim to wedlug niego tworem ma byc UE" - koniec cytatu.
Dalej wymienia sie punkty nad ktorymi warto sie zastanowic aby je zrozumiec.
Calosc zawarta na stronie :http://www.traktatlizbonski.pl/
Prosze Panstwa !
Za nas Polakow maja decydowac Ci co nawet nie wiedza co podpisuja ?

senior A.P.
28-03-2008, 12:23
W traktacie :
Punkt 1.
Unia Europejska otrzymuje pelna osobowosc prawno jako organizm panstwowy.

Sa pytania ?
Po nich przejdziemy do nastepnych punktow.

senior A.P.
28-03-2008, 12:52
Poszlo "na calego" lacznie z rewizjami w domach dziennikarzy i co sie okazalo ,ze jednak dziennikarze to..... .
Jaki w tym wszystkim ma interes Polska nadajac audycje radiowe i telewizyjne na teren Bialorusi ?
Moze nas tu ktos oswiecic,po co sasiadom zagladamy w "gary" ???

senior A.P.
29-03-2008, 00:55
Pytan brak wiec c.d. :
pkt.2 UE bedzie miala jedna konstytucje w postaci traktatu reformujacego,ktory bedzie mial pierwszenstwo przed konstytucjami krajowymi.

pkt.3 Bedzie jedna wspolna wladza wykonawcza w postaci Komisji.

pkt.4. Bedzie wspolna wladza sadownicza,wspolny sad najwyzszy - Trybunal Sprawiedliwosci w Luksemburgu i wspolne sady specjalistyczne rowniez majace pierwszenstwo nad sadami krajowymi.
pkt.5 Bedzie wspolny prezydent,ktorym bedzie staly przewodniczacy Rady Europy,a potem przewodniczacy Komisji Europejskiej.
6.Bedzie wspolne ministerstwo spraw zagranicznych i obrony.Jego minister ma pierszenstwo przed ministrami krajowymi.To ministerstwo bedzie mialo swoje placowki i jego ambasady z czasem zastapia ambasady krajowe.Traktat Lizbonski wprowadzil tez wspolprace wojskowa panstw Unii oparta na broni atomowej Francji i Angli.Od 2004 roku sa budowane wspolne europejskie sily zbrojne a takze wspolny wywiad i osrodek policyjny.

- ciag dalszy nastapi -

Lila
29-03-2008, 09:27
Senior,cześć Ci i chwała,że cytujesz ten traktakt w punktach.Mnie się nie chciało.Bo punkt o nadrzędnej konstytucji ,brzydko mi zapachniał..

Ale mnie jest wszystko jedno .Czuję się jak karp przed Wigilią,którego ktoś grzecznie się pyta : chcesz być podany w galarecie czy smażony ??...

senior A.P.
29-03-2008, 09:30
pkt.7 Unia bedzie miala zwierzchnictwo nad wszystkimi instytucjami glownymi panstw czlonkowskich.

pkt.8 Parlamenty krajowe beda podlegaly Parlamentowi Europejskiemu,musza przyjac jego podstawowe ustawy.

pkt.9 Unia bedzie wydawala ustawy scisle obowiazujace,nie tylko jak dotad zalecenia czy dyrektywy.

pkt.10 W Komisji Europejskiej bedzie tylko 18 komisarzy bez wzgledu na liczbe panstw czlonkowskich.

pkt.11 Dla panstw ,ktore operuja euro,bedzie wspolny Bank Centralny.

pkt.12 Wspolne beda umowy miedzynarodowe we wszystkich dziedzinach : od politycznych,przez handlowe,po kulturalne.
Sa one wyjete z pod decyzji panstw czlonkowskich.Gdyby np.dzis mial byc zawarty konkordat z jakims panstwem europejskim,to bylby on zawierany z Bruksela.

c.d. nastapi

senior A.P.
29-03-2008, 10:13
pkt.13 Inicjatywy ustawodawcze bedzie miala tylko Komisja Europejska,czyli owych 18 komisarzy.

pkt.14 Unia ma jedna wspolna granice i tylko ona decyduje o zasadach przyjmowania emigrantow,azylantow,uciekinierow,poniewaz wiza bedzie na cala Unie.

pkt.15 Jest wspolny kodeks karny,jedynie wiezienia beda krajowe.

pkt.16 Bedzie jedno wspolne obywatelstwo unijne,nadrzedne nad krajowym.Np.Prezydent Polski bedzie najpierw Europejczykiem a dopiero potem Polakiem.

pkt.17 W przyszlosci europoslowie nie beda reprezentowali swojego kraju jako panstwa,lecz tylko jako region,np.Slask,Mazowsze itp.

pkt.18 Kazdym krajem beda rzadzily dwie konstytucje:krajowa i unijna,w razie roznicy decyduje unijna.Zreszta parlamenty krajowe musza przyjac podstawowe ustawy unijne.

c.d.nastapi

senior A.P.
29-03-2008, 14:58
Przeciez spoleczenstwo polskie winno wiedziec co to za traktat o ktory takie ida spory. Tego nawet w RM nie nadaja.
Ten nasz kraj to jakis niepokorny czy co ?
Lila !
To mam dalej nie czytac na glos ?
Dasz pozwolenie ???

senior A.P.
29-03-2008, 15:09
Co innego Ukraina - tam sie nasz Premier poczul szczesliwy przy Pani z warkoczykiem zapietym we wianuszek , slicznym usmiechem i pociagajacym zwrokiem -zdjecia zademonstrowaly nam media.
Nie ma to jak przyjazn miedzy narodami !

senior A.P.
30-03-2008, 11:52
Prezydent z Premierem RP dogadali sie i to na polwyspie.
Co bedzie jak beda musieli skaczyc na wyspie tak jak Napoleon ?
Traktatu Lizbonskiego nikt nie moze zmieniac,szczegolnie Polska - to co ustalono na gorze jest "swiete" !
Jednak nadal zbierane sa podpisy (potrzeba ich 500 tysiecy) aby o swym losie mogl zadecydowac narod w referendum
Czy kiedys Polska wstanie z kolan ???.

siekierka
30-03-2008, 12:18
W wątku "Świat się śmieje..." napisałem (post.111)

Sprzedawczyki z Platformy Oszustów prześcigają się w kłamstwach. Bronek Komorowskich ostatnio marszałkujący w naszym sejmie zaczyna podobnie jak Donald marzyc żeby było miło i twierdzi że w sejmie zostanie PRZEGŁOSOWANA ustawa w formie podanej przez nich (PO). Ciekawe, to on już WIE jaki BĘDZIE wynik głosowania? .... :D



Obawiam się, że z dogadania się będą nici, bo V-Marszałek Putra głosi co innego... :)

senior A.P.
30-03-2008, 12:27
pkt.19 Wedlug klauzuli religijnej z 1997 roku,Unia gwarantuje Kosciolom,wspolnotom religijnym i innym ich statusy prawne krajowe,ale tylko wewnatrz tych krajow,nie zas na forum calej Europy.Ale tutaj moze byc duzo zamieszania.Kiedy np.pewien biskup na zachodzie usunal ksiedza za czyny homoseksualne,to sad panstwowy kazal go przyjac do pracy w parafii,gdyz nie wolno nikogo dyskryminowac ze wzgledu na orientacje seksualna.

pkt.20 Planowa jest sprawa wspolnych podatkow w calej Unii.

pkt.21 Interpretacja wszelkich praw unijnych jest zastrzezona dla Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwosci.

pkt.22 W glosowaniu obowiazuje zasada podwojnej wiekszosci,czyli wiekszosc 55% panstw i zarazem wiekszosc 65% ludnosci Europy.

Ze wzgledu na to,ze Traktat Lizbonski jest obszerny w swej ilosci punktow przerywam dalsze ich wymienianie dodajac,ze sa jeszcze inne komptencje wylacznie dla UE jak - decydowanie o dochodach z cel,reguly konkurencji gospodarczych,polityka pieniezna,zachowanie morskich zasobow biologicznych i spraw wielkich ekologii.
Sa tez dziedziny kompetencji dzielonej miedzy panstwem a UE : rynek wewnetrzny w panstwie,polityka spoleczna,rolnictwo i rybolostwo,ochrona konsumenta,sieci transeuropejskie - infrastruktura,transport,komunikacja,
dalej - przestrzen wszelkich wolnosci,problemy bezpieczenstwa w zakresie zdrowia publicznego.

Co wazne Unia ma szczegolne kompetencje w prowadzeniu badan,w rozwoju technologicznym i zagospodarowywaniu nawet przestrzeni kosmicznej.

Konczac chce podkresli,ze warto kazdemu zapoznac sie z tyn juz oslawionym traktatem i zdecydowac o jego wprowadzenie w zycie glosujac w referendum.
Potem bedziemy mogli juz tylko sami na siebie narzekac a nie na tych co zlozyli pod nim podpis i go ratyfikowali.

Jeszcze tylko uwaga :
Nie ma dostepnego wydawnictwa w jezyku polskim w/w traktatu w pelnej tresci ,nawet w internecie.
Powod,przyczyna ?
Tylko w domysle .

Zapraszam do dyskusji .

senior A.P.
30-03-2008, 12:33
Przeciez w partiach politycznych nic pod tym wzgledem sie nie zmienia od czasu ich narodzenia.Moze w koncu swiat pozbedzie sie partii i zacznie bezpartyjnie budowac ustroje ?

siekierka
30-03-2008, 12:46
Oby Twoje słowa były PROROCZE! Jednomandatowe okręgi wyborcze, to był jedyny punkt w programie platformersów, który mnie interesował.
Lecz jak w kabarecie"Przybylski,Rokita" - inaczej się pisze, inaczej sie czyta...
Dla mnie liberał - to ewidentnie oszust. Liberał chce tylko wolności dla swoich interesów, inni go nie obchodzą. :cool:

senior A.P.
30-03-2008, 12:59
Nie przejmuj sie ,nasz swiat pomalu przemija.Niech tym martwia sie mlodsi od nas.
Na chlebek nam jeszcze starcza i Pan Bog daje zdrowie.
Pozdrawiam i Zycze milego nastepnego tygodnia !

Jadzia P.
30-03-2008, 13:04
Tak trzymac....

siekierka
30-03-2008, 13:12
Zawsze wiedziałem, że taka unitarność to nic dobrego dla kraju.
Dlatego nic mnie nie jest w stanie przekonać, że człowiek mówiący "Polskość to nienormalność" powinien być jakimkolwiek liczącym sie członkiem rządu naszego Kraju i mieć wpływ na jego losy. Podobnie z innymi członkami jego ekipy, która prezentuje się od kilku lat wyłącznie podejrzanej konduity fortunami, głośnym krzykiem, oraz łgarstwami i ubliżaniem konkurentom.:cool:

siekierka
30-03-2008, 14:08
Tiaaaak! Z tym zdrowiem trochę nie tak. Dostaję najdroższe leki, jakie są dostępne w lecznictwie otwartym, podejrzewam, że w zamkniętym jeszcze by się coś znalazło.Ale...tylko dla "liberałów" a "niewspierającym" wstęp wzbroniony.
A Ty się, stary żołnierzu, tak nie wycofuj, bo cóż? Na karę śmierci Cię nie skarzą, a zawsze możesz poprosić "Przyjaciela" o nawiązanie kontaktu e'mail, skype, lub tp, z innymi uczestnikami forum.

senior A.P.
30-03-2008, 17:16
"Polskosc to nienormalnosc" - takie stwierdznei moze byc dwuznaczne.
Orientujacy sie w przekazach medialnych wiedza kto i kiedy je wypowiedzial.
Jezeli bedziemy mieli na mysli to,ze mniejszosc rzadzi wiekszoscia (partie bezpartyjnymi) to ja sie z tym zgdzam. Malo tego dopisze,kto takie prawa zatwierdzil ? Ilu mamy poslow w Sejmie ,ile senatorow w Senacie ilosciowo/procentowo do bezpartyjnych ?
Dalej,jezeli zlodzieje i korupcja panoszy sie nawet na najwyzszych szczeblach wladzy ,to malo tego,ze jest to nienormalnosc ale pozwalanie na lamanie prawa !

Jezeli mniejszosc seksualna ma wiecej do powiedznia niz ludzie o ludzkiej moralnosci ,to jest to normalne ?

Mozna ciagnac dalej te wyliczanke ale zwrocmy uwage tez na inny aspekt.
Jezeli podczas akcji wyborczej zwraca sie uwage na drzewa rodowe przywodcow partyjnych z partii ktore sie wszelkimi sposobami niszczy ,z innych zas maskuje sie zaslona dymna to juz nie tyle jest nienormalnosc co perfidnosc.
I ostatnie zdanie:
Dlaczego spoleczenstwo nie reaguje na takie poczynania i dopuszcza do wladzy ludzi nie godnych tej wladzy ???

senior A.P.
30-03-2008, 17:29
Ten co sluzyl w wojsku wie ,ze taki manewr jest czasem konieczny aby potem dokonac oskrzydlenia i ..... .
Co do zdrowia to radze prowadzic zdrowy tryb zycia,porad na to jest bardzo wiele,miedzy innymi ta aby przy komputerze spedzac nie wiecej czasu jak 5 gdzin na dobe. W innym przypadku nastepuje nie tylko utrata (wszelkiego)zdrowia ale takze uzaleznienie do granic nieuleczalnego nalogu jak kazdego innego. To dotyczy tez telefonow komorkowych.
Odnosnie lekow to prawda co piszesz dla kogo i za ile sa dostepne,jest tez i na to rada,przejsc na medycyne naturalna,ja ja stosuje i polecam - jest wiele dobrych ksiazek na tem temat.
Co do nawiazania blizszych kontaktow z seniorami,chetnie je nawiaze. Juz sluze adresem E-mail " emeryt84@yahoo.com
Pozdrawiam wszystkich zyczliwych ludzi obojetnie jakich zapatrywan politycznych,szczegolnie tych co podobnie jak ja oceniaja fakty,wtedy latwiej sie zrozumiec.

A.P.
Floryda- USA

Lila
30-03-2008, 17:49
Przeciez spoleczenstwo polskie winno wiedziec co to za traktat o ktory takie ida spory. Tego nawet w RM nie nadaja.
Ten nasz kraj to jakis niepokorny czy co ?
Lila !
To mam dalej nie czytac na glos ?
Dasz pozwolenie ???

Co Ty Senior ? Przecież napisałam ,żebyś cytował w punktach ,bo podejrzewam iż wielu z nas nie czytało traktatu..
A wszyscy powinni go przeczytać uważnie,zważywszy ,że ten co powiedział -polskość to nienormalność- będzie go ratyfikował.W imieniu narodu...

senior A.P.
30-03-2008, 17:53
Glos narodu sie liczy !!!

siekierka
30-03-2008, 18:04
O ile ktoś z tym Narodem się będzie liczył, i zapyta go o zdanie. Narazie, względna większość sejmowa, wbrew konstytucji uzurpowała sobie prawo do wykluczenia Narodu z tej decyzji i chce ratyfikować traktat w sejmie. :cool: :confused:

siekierka
30-03-2008, 18:23
Ale wracając do przemijania naszego świata... Nigdzie nie jest powiedziane, że mamy go młodym a głupim zostawić na zatracenie. Pamiętasz jeszcze Norwida?
SENS ŻYCIA
Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,
Wokoło lecą szmaty zapalone,
Gorejąc nie wiesz, czy stawasz się wolny,
Czy to, co twoje, ma być zatracone?
Czy popiół tylko zostanie i zamęt,
Co idzie w przepaść z burzą?- czy zostanie,
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament,
Wiekuistego zwycięstwa zaranie... :)

senior A.P.
30-03-2008, 18:27
Moze jeszcze zbierze sie te pol miliona glosow przed glosowaniem w Sejmie,wszystko sie jeszcze moze wydarzyc.

senior A.P.
30-03-2008, 18:36
A jakze,ze pamietam,jestem tylko ciekaw czy mlodym rodzice i szkola to przekazuje ?

siekierka
30-03-2008, 19:10
Zacząłeś bardzo dobre szkolenie z zakresu "Praw Obywatelskich" kontynuuj... Może jeszcze zdołasz ludzi uświadomić, co za sobą niesie (poza zniewoleniem) bezmyślne popieranie ratyfikacji nieznanego (nawet posłom) z treści - dokumentu ... :cool: :confused:

wuere'le
30-03-2008, 19:47
Ludzie, odpuście dyskusje, jesteśmy w Europie i trzeba się temu podprządkować, a nie dyskutowac. Zresztą, znowu zabrałem głos w dyskusji, gdzie wypowiada się oszołom AP ( bez względu na to co głosi, głosi to w sposób pokrętny i mało przejrzysty), a i Siekierka też, coś nie do końca widać w temacie.
Jak wskazują wszystkie, bez wyjątku, badania, Polacy są za ratyfikacją. Jeśli ktoś jest przeciw, tzn. wbrew narodowi, musi się liczyć z krytyką. Fakt, ma prawo mieć inne zdanie.
Sory, to było spontaniczne i po raz ostatni zabrałem głos w dyskusji, gdzie senior A.P. zabiera głos. Po prostu, nie mozna kłaść się na podłodze, żeby z AP dyskutowac.
Pozdrawiam wszystkich.

siekierka
30-03-2008, 20:15
Ludzie, odpuście dyskusje, jesteśmy w Europie i trzeba się temu podprządkować, a nie dyskutowac.
Pozdrawiam wszystkich.


No właśnie:trzeba się PODPORZĄDKOWAĆ. Napewno TRZEBA ? Ale ja nie zgadzam sie żeby mną rządził jakiś potomek Hitlera , Guderiana, czy innego Kutrzery. Niech spadają na drzewo ... W Berlinie niech sobie robią co chcą, a od nas WARA!
Również Belgowie i Holendrzy powinni nam nieustannie dziękować za to, że nasz gen. Maczek uwolnił ich od Niemieckiej okupacji...:D

babciela
30-03-2008, 20:21
Ale nie dziekuja i myśle że nie beda-oni w ogole nie pamietaja o tym.Myśle że traktat przejdzie w sejmie-ale mamy to co sami chcieliśmy-wybraliśmy PO byłe AWS,no to mamy....

siekierka
30-03-2008, 20:28
Skumbrie w tomacie? :D

Stanley
30-03-2008, 20:30
Tak dla porządku przypomnę że traktat podpisali PiS i Prezydent,i dobrze bo to jedyna rzecz którą dobrze zrobili.
A dyskusja jest śmieszna bo najpierw był to sukces a teraz jest klęska.Czy coś się zmieniło że tak nieśmiało zapytam?

babciela
30-03-2008, 20:30
Yes<yes<yes....

tadeusz50
30-03-2008, 20:31
A w takim razie co tam robił (chodzi o Lizbonę) Lech Kaczyński on przecież jest PiS-owcem i ogłaszał wielki sukces.

ymca
30-03-2008, 20:33
zwiedzał miasto:D

babciela
30-03-2008, 20:35
eeeee,nie chce mi sie od poczatku tlumaczyc o co chodzi Prezydentowi

ymca
30-03-2008, 20:40
a co tu tłumaczyć...każdy rozumie

tadeusz50
30-03-2008, 20:43
"Sprawiedliwość sprawiedliwością, ale prawda musi być po naszej stronie" o to chodzi prezydentowi. A cytat nie wiem czy dosłowny większość z nas powinna znać.

siekierka
30-03-2008, 21:13
Ciekawe, że wszyscy znani mi zwolennicy PO "rżną głupa"kiedy się mówi, o co chodzi z tym traktatem. PiS wynegocjował traktat z zastrzeżeniami dotyczącymi Joaniny, protokółu brytyjskiego i pierwszeństwa naszej konstytucji przed traktatem lizbońskim oraz niezmienności tych warunków.
Tymczasem po wyborach, PO w dniu 20 grudnia 2007 r. zadeklarowała w Brukseli, że ustąpi ze wszystkich zastrzeżeń PiS-u.
Na to ustępstwo nie zgadza się Lech Kaczyński.
Dla zabezpieczenia wynegocjowanych warunków, PiS żąda powtórzenia tych zastrzeżeń w Ustawie ratyfikacyjnej, która jest wiążącym źródłem prawa dla wszystkich Polskich rządów. PO nie zgadza sie na Ustawę. Chce te zastrzeżenia umieścić w Uchwale, która jest tylko deklaracją a nie źródłem prawa.
Tylko tyle, i aż tyle. :cool:

Stanley
30-03-2008, 21:22
Siekierka staram się przestrzegać elemantarne normy kultury i nieskromnie powiem że nie sprawia mi to trudności ale proszę Cię nie "rżnij głupa" że nie rozumiesz że wszystko co napisałeś to piana i nieprawda a chodzi tu o prostą zadymę i tylko dlatego że nie chcę ci sprawić przykrości nie piszę dosłownie o co ta awantura w kazdym razie nie o traktat.

ymca
30-03-2008, 21:28
Siekierko czy Tobie się wydaje,że ciemnemu ludowi należy wytłumaczyć o co chodzi?Otóż nie .Wyobraż sobie,że lud rozumie.:D

siekierka
30-03-2008, 21:45
Jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów :D

Lila
30-03-2008, 23:41
Jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów :D

Siekierka,zostaw lud.Lud nie rozróżnia protokołów w traktacie,nie odróżnia uchwały od ustawy...więc ..o so chodzi ,hę ..?

Ludowi natomiast nie spodoba się konstytucja unijna .Jak jeszcze pożyję,to niebawem zobaczymy..:D Bo lud zwyczajnie nie wie ,jak ona wygląda..
Lud chce Irlandii.I chce ,aby było tak jak na Wyspach.Tylko lud nie przyjmuje do wiadomości,że Albion nie życzy sobie euro,Schengen a traktat będzie po referendum,które w Irlandii jak zwykle wypadnie na nie..

Jedynie słuszna droga demokracji parlamentarnej ,to droga konsultacji ze społeczeństwem,w tak kluczowej dla przyszłości Polski fakcie,jakim jest Traktat..

Cóż...Ilu to uczonych mężów zgubiła głupota a wiedza na nic im się nie przydała. Ali Ibn Abi Talib..:D

ymca
31-03-2008, 07:29
cyt.Siekierka,zostaw lud.Lud nie rozróżnia protokołów w traktacie,nie odróżnia uchwały od ustawy...więc ..o so chodzi ,hę ..?

Ludowi natomiast nie spodoba się konstytucja unijna .Jak jeszcze pożyję,to niebawem zobaczymy.. Bo lud zwyczajnie nie wie ,jak ona wygląda..
Lud chce Irlandii.

Ciemny lud może nie czytać traktatu,może nie czytać protokołu,ale ciemny lud intuicyjnie wyczuwa co dla nie go jest dobre.Ciemnemu ludowi taka Irlandia nie jest w stanie niczym zaimponować bo jej nie zna,oooo takie USA to tak bo lud tam jeżdzi od 12 lat i podziwia ten kraj:D i ja ciemny lud też bym chciała coby u nas tak było jak tam.Takie mam życzenie,może się spełni dzięki naszemu Premierowi Tuskowi?:) czego życzę sobie i innym.Może wtedy będzie mniej utyskiwania,a więcej optymizmu.Ale Polak tak ma,nie może być nigdy zadowolony z życia.

Cóż...Ilu to uczonych mężów zgubiła głupota a wiedza na nic im się nie przydała. Ali Ibn Abi Talib.. ????

A po cóż przytaczać jakiegoś tam muzułmanina,skoro mamy własne podwórko?:D Cyt. z pana Kaczyńskiego:Polska jest tu gdzie my stoimy,a tam gdzie stoją Oni stało ZOMO. :D
czy jakoś tak,ale sens ten sam.

siekierka
31-03-2008, 09:17
STOP! Nie rozpędzać się! W żadnym z MOICH postów nie użyłem określenia "ciemny lud". Używanie takich określeń pozostawiam swoim antagonistom spod znaku pana Niesiołowskiego.
Jeśli zaś chodzi o "ciemność", to w swoim czasie jeździłem na Kociewie, gdy młody Wojtek Cejrowski, po przesłuchaniach w UB organizował zjazdy "Ciemnogrodu" czyli przeciwników ówczesnej władzy. I do tego "Ciemnego Ludu z Ciemnogrodu" się przyznaję.:)

ymca
31-03-2008, 09:24
STOP! Nie rozpędzać się! W żadnym z MOICH postów nie użyłem określenia "ciemny lud"

Ciemny lud -to moje określenie tego luda co to nie rozumie czym jest Traktat.:D

Lila
31-03-2008, 09:57
Ciemny lud może nie czytać traktatu,może nie czytać protokołu,ale ciemny lud intuicyjnie wyczuwa co dla nie go jest dobre.Ciemnemu ludowi taka Irlandia nie jest w stanie niczym zaimponować bo jej nie zna...:D

Podoba mnie się,bo Irlandia to hasło naczelne partii rządzącej.Mnie onaż nie imponuje również..ale nastąpi niebawem,w kwestii emerytur..:D

Intuicja...hmmmm..zawiodła męża tej miary ,co Talleryand,więc ja osobiście za nic bym jej nie zaufała..Tym bardziej,że tylu jest przeciwników ratyfikacji bez zabezpieczeń..
Moja intuicja mi mówi,że ...kurna,ludzie..cuś w tym jest..Może jakie takie zabezpieczenie przed dyrektywami typu - zamknięcie najlepszej cukrowni w kraju ,bo w Unii jest za duża produkcja ?
Ludziom z tej cukrowni intuicja podpowiada ponoć ...NIE.

ymca
31-03-2008, 10:14
Zyliśmy długo i szczęśliwie w Polsce w/g wizji Stalina i reszty świata.Pozwólmy teraz młodym na stworzenie innego dobrobytu niż ten,ktory znaliśmy do tej pory.I nie musi być to druga Irlandia,może to być druga Norwegia.:D

senior A.P.
31-03-2008, 10:14
Witam !
Jak czytam to "Traktat Lizbonski" zwolnil z cenzury i regulaminu takich forumowiczow jak "wuere-le" i "ymca".
Ich slownictwo w stosunku do innych forumowiczow takie jak "oszolom AP" lub "ciemny lud" nie razi nawet moderatorow.
Otoz pani i panie w/w prosze sie liczyc ze slowami ,bo i was regulamin obowiazuje a NARODU POLSKIEGO prosze nie nazywac ciemnym ludem i go nie obrazac,tym bardziej ze wsrod tego ludu zyjecie i jak narazie OBOWIAZUJE WAS POLSKA KONSTYTUCJA !
Wiecej nie mam zamiaru zwracac wam "uczonym w pismie" uwagi,tym bardziej,ze moze was dosiegnac reka sprawiedliwosci tego "ciemnego ludu" !
Wracajac do tematu "traktatu zdrady narodowej" chce podkreslic ,ze ludnosc narodowosci polskiej liczy na calym swiecie okolo 55 milionow i prosze sie za nia ani wy ani tym bardziej RZAD,SEJM i SENAT RP nie wypowiadac. To moze narod zrobic w REFERENDUM ,czy chce dobrowolnie isc w niewole lub zachowac NIEPODLEGLOSC !!!
Temat zapodalem JAKO OBYWATEL RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ i mam do tego calkowite prawo ZAPEWNIA MI TO KONSTYTUCJA RP.
Dziwie sie,ze inni seniorzy forumowicze oprocz Seniora "siekierki" milcza jak w ekspresowym tempie zakuwa sie POLSKE W NIEWOLE.
Pisze to z cala odpowiedzialnosci podajac wczesniej tylko niektore punkty Traktatu Lizbonskiego.
Jezeli ktos tego nie rozumie niech prosi w dyskusji o wyjasnienie nie obrazajac innych forumowiczow,bo tego po odblokowaniu mnie nie czynie i moglbym do takich anonimow jak w/w tez dosadnie i po polsku napisac.
JESTEM POLAKIEM I PO POLSKU MOWIE,PISZE I MYSLE !!!
Tego mi nikt nie zabroni .

Lila
31-03-2008, 10:18
No nie...Senior...A ja nie piszę w tym temacie ?
Coś Ty taki macho,co ?

ps.nie chcę Norwegii.Za zimno..:)
Japonii też nie chciałam.Ja chcę POLSKĘ..

ymca
31-03-2008, 10:23
A.P. widzę,że masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu.A jeśli chodzi o ten ciemny lud to pan Kurski wczesniej użył tego określenia : :D

Ciemny lud to kupi

senior A.P.
31-03-2008, 10:24
Oczywiscie,ze piszesz ale z wielka bojaznia.
Tam gdzie trzeba aby POLSKA BYLA POLSKA wstydem jest chowac sie za plecami innych.
Niech to beda nawet kolezanki czy koledzy, tu idzie o Polske dla ktorej aby byla wolna przelewali krew nasi dziadowie i ojcowie , a my ja dobrowolnie sprzedajemy i nawet oddajemy za darmo bez mrugniecia oka.
Malo tego dajemy sie przytym walic w oba policzki i w du.. tez !
Wtorek juz jutro i pospiech wielki bo w tym tygodniu ma sie zebrac "rada starszych",zas utracic stolek prezydencki lub premierski troche zal.
Odsylam do "Naszego Dziennika".

senior A.P.
31-03-2008, 10:26
Prosze sie nie martwic moim rozumowaniem wszelkim,ja zycze tobie nie tylko zdrowia psychicznego ale wszelkiego i szacunku do ludzi starszych.

ymca
31-03-2008, 10:28
A.P To tak jakbym ja była mieszkanką Nju Jorku i wypowiadała się na temat klimatu w Polsce.Bo jestem Polką.:D

senior A.P.
31-03-2008, 10:31
Co ma piernik do wiatraka ?

ymca
31-03-2008, 10:32
Tam gdzie trzeba aby POLSKA BYLA POLSKA wstydem jest chowac sie za plecami innych.

Wracaj,walcz,nadstawiaj ten policzek.Któż tego Ci broni?:D

Lila
31-03-2008, 10:34
Oczywiscie,ze piszesz ale z wielka bojaznia.
Tam gdzie trzeba aby POLSKA BYLA POLSKA wstydem jest chowac sie za plecami innych.
Niech to beda nawet kolezanki czy koledzy, tu idzie o Polske dla ktorej aby byla wolna przelewali krew nasi dziadowie i ojcowie , a my ja dobrowolnie sprzedajemy i nawet oddajemy za darmo bez mrugniecia oka.
Malo tego dajemy sie przytym walic w oba policzki i w du.. tez !
Wtorek juz jutro i pospiech wielki bo w tym tygodniu ma sie zebrac "rada starszych",zas utracic stolek prezydencki lub premierski troche zal.
Odsylam do "Naszego Dziennika".


Senior.Bojaźń to uczucie mi nieznane..

Ale powiedz ...sam powiedz.Wszyscy i tak wiedzą ,co myślę.Szczególnie po kampanii wyborczej..:D
Ale po co mam ranić innych ? Tych co myślą inaczej ? Jeżeli ja sama nie cierpię jak mi ktoś -coś- narzuca,to dlaczego mam zakładać ,że inni to lubią..?

ymca
31-03-2008, 10:35
Co ma piernik do wiatraka ?

Bardzo dużo,pomyśl.


cyt.Wiecej nie mam zamiaru zwracac wam "uczonym w pismie" uwagi,tym bardziej,ze moze was dosiegnac reka sprawiedliwosci tego "ciemnego ludu" !

trzymam Cię za słowo!!

senior A.P.
31-03-2008, 10:45
Myslenie ma zawsze przyszlosc !
Co do walki to nie jedna stoczylem i z tygrysami,zbikami,sekretarzami przewodniej sily, nawet z tymi co budowali "polska solidarnosc" .
Dzisiaj tocze z........ , nie, nie, wcale nie z wiatrakami ale ze starymi "piernikami" aby bzdur nie powielali i zadbali o przyszlosc swoich wnukow ,POLSKICH WNUKOW !

"ymca" ty tez pomysl chociaz raz po polsku i propolsko,jezeli jestes Polakiem.

ymca
31-03-2008, 10:57
cyt.Co do walki to nie jedna stoczylem

Zwłaszcza dobrze Ci Ta walka wychodzi tam w USA.
Nie ma się czym chwalić....daję słowo.:D

senior A.P.
31-03-2008, 11:02
A stoczylem i w USA,jezeli cie to interesuje. Pisanie moze w twym wydaniu jest chwala,bo w moim potrzeba codzienna i co zabronisz mi tego ?

ymca
31-03-2008, 11:10
A czemóż to ja mam Ci zabronić pisać te bajki.Jeśli ktos je lubi czytać i się nimi ekscytuje to pisz je dalej....

Lila
31-03-2008, 11:16
A czemóż to ja mam Ci zabronić pisać te bajki.Jeśli ktos je lubi czytać i się nimi ekscytuje to pisz je dalej....


A ja jak Salomon powiem...

Ymca ,Ty się ekscytujesz najbardziej..:D Nooo....ja też kiedyś ,jeszcze jak Seniorowi pomagała pejsata papuga.Ale zarówno ja jak i Siekierka zawarliśmy z Seniorem rozejm duchowy,wychodząc z założenia iż każdy ma prawo do swoich poglądów,chociażby nam wydawały się bardzo kontrowersyjne.

senior A.P.
31-03-2008, 11:17
Czyta lub nie, to jego osobista sprawa,ty tez mozesz nie czytac "bajek" i propagowac swoje poglady.
Przypominam,ze to jest forum a nie wydawnictwo ksiazkowe.
Nie jestem bajkopisarzem i nie zamierzam nim byc .

Lila
31-03-2008, 11:38
Sejm nadal debatuje tresc postanowień Traktatu Lizbońskiego i należy mniemać, że po bez mała miesiącu tych
„debat”, wiekszosc posłów zdążyła przeczytac ten tekst i zrozumieć wreszcie, że traktat jest niczym innym a tylko dawno temu odrzuconą Konstytucją Unii Europejskiej ,wciskanej teraz jeszcze raz

senior A.P.
31-03-2008, 11:53
Poslow nalezy zmuszac do czytania a nie tylko do naciskania przyciskow i drzemki podczas obrad,bo nie tylko Polska ich obserwuje ale caly swiat.
Co ciekawe ,jak zachowa sie POLSKI SEJM obserwuja panstwa nie tylko UE.
Potem to juz moze byc lawina.
W takiej partii jak PiS ludzie doznaja roznych rozsterek,zas PO jest przekonywujaca do bolu !
Z glosowaniem bedzie roznie,to jeszcze wielka niewiadoma.

ymca
31-03-2008, 12:54
cyt:Czyta lub nie, to jego osobista sprawa,ty tez mozesz nie czytac "bajek"

Jak osobista to proszę pisać te bajki do brulionu.Jak sie pisze na forum,to raczej nie bajkowo:D

senior A.P.
31-03-2008, 13:26
Mysle,ze do mojego "brulionu" nie masz prawa zagladac i napewno nie wiesz co w nim pisze.To co pisze na forum mozesz przyjmowac jak zechcesz ,bajkowo tez,pozwol i innym sie wypowiedziec .
Inni maja prawo do swojego zdania i nie sugeruj im co maja lub nie czytac tak twoje jak i moje posty.
Przypominam,ze to jest forum i dyskusja a nie program partii i jego realizacja.

tadeusz50
31-03-2008, 13:39
Senior a od kiedy to w PiS-ie ludzie doznają rozterek, jak do tej pory to szli jak stado baranów za tym co powiedział Jarosław (czytaj o.Rydzyk).

siekierka
31-03-2008, 13:52
Aleś wyfedrował opinię! Sam to wymyśliłeś, czy Cię pouczyli spadkobiercy tow. Edwarda?:cool: :D

tadeusz50
31-03-2008, 14:12
Nie pouczyli mnie spadkobiercy tow. Edwarda. Dla jasności jestem technikiem górniczym. Gdy pracowałem na dole kopalni mogłem pracowac jako pracownik umysłowy w dozorze kopalni."Niestety" był jeden warunek należeć do PZPR. Ja powiedziałem, że nie mam podniebienia czerwonego i do parti nie zapisałem się. Wielokrotnie byłem wręcz upokażany. W brygadzie w której pracowałem koledzy proponowali mnie abym został brygadzistą, niestety kierownik na to nie pozwalał. Siekierko strzeliłaś z armaty w płot.

Stanley
31-03-2008, 14:20
Nie ma to jak miłość bliżniego i swobodna wymiana poglądów.

senior A.P.
31-03-2008, 14:27
Ludzie nie tylko w PiS -ie doznaja rozterek ale w kazdej partii bez wyjatku,zlobki kusza.
To samo bedzie jutro w Sejmie - byc albo nie byc poslem.

tadeusz50
31-03-2008, 14:45
Żłobki kusza ale jak pisłem wyżej nie każdy da się skusić.

senior A.P.
31-03-2008, 14:49
Jak swiat swiatem to kuszenie jest ,nawet Chrystusa a co dopiero czlowieka.
Taki np. Adam u zarania ludzkosci dal sie Ewie,potem juz lecialo ,to i w Sejmie "niedziwota".

senior A.P.
31-03-2008, 15:03
Europa bez granic prawie dla wszystkich i juz sie ludzie ciesza,ze "zyja jak paniska",wszystko jest czego zapragniesz ,europejski i nie tylko towar wszedzie dotarl.
Jest dobrze w Polsce i Europie (oczywiscie,ze nie wszystkim tak jak w socjalizmie),narod wedruje za praca i przygoda i nie ma sie co umartwiac ,tym bardziej narzekac.
Skoro tak, to BRACIE POLAKU napisz nam jak sie dzisiaj czujesz z tym "nowym obywatelstwem" nie majac zmartwien typu gdzie co i jak kupic.
Ja wiem,ze moga sie odezwac glosy w dyskusji,ze za malo polski Europejczyk zarabia ale za to moze byc dumny ,ze zlotowka tak silna,ze niedlugo zrowna sie z dolarem i na godzine byc moze bedzie go przebijac w zarobkach.Beda i wieksze zarobki ,jak juz Chinczyk bedzie mniej produkowal,wzrosnie stopa zyciowa ,bo przybedzie skladanych domow fabrycznych i kazde mlode malzenstwo nie bedzie mialo klopotu z nabyciem takiego domu kosztujacego "grosze" jak waluty euro nie przyjmiemy.
Jest wiosna,ponoc w Polsce swieci slonce wiec radujecie sie z "europejskosci" ?

POLA
31-03-2008, 15:11
czuję się świetnie w mojej polskiej Polsce wśród Polaków i innych przybyłych z różnych stron. Jest normalnie, no - prawie, ale przecież nie można mieć wszystkiego tak od razu, prawda?:)
USA swoją wielkość budowało trochę dłużej niż 19 lat.

Lila
31-03-2008, 15:27
czuję się świetnie w mojej polskiej Polsce wśród Polaków i innych przybyłych z różnych stron. Jest normalnie, no - prawie, ale przecież nie można mieć wszystkiego tak od razu, prawda?:)
USA swoją wielkość budowały trochę dłużej niż 19 lat.

Nooo ...i gdzie one były ,jak my byliśmy wielcy ?:D
Nam mniej więcej pół wieku starczyło ,aby wszystko stracić..

POLA
31-03-2008, 15:38
łatwiej zburzyć niż zbudować.
To pierwsze wychodzi nam nieźle, mamy wprawę:D :D

Lila
31-03-2008, 15:40
łatwiej zburzyć niż zbudować.
To pierwsze wychodzi nam nieźle, mamy wprawę:D :D

I tu jest pies pogrzebany..Cały czas tego się boję..Choć już nie dla siebie..

Jadzia P.
31-03-2008, 15:40
A ja Wam powiem, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma..... ale we własnym domu najlepiej!!!! Pisząc domu myslę kraju...

senior A.P.
31-03-2008, 15:46
To swietnie !
Oczywiscie nie z tym burzeniem ale z budowaniem jednosci narodowej.
Starsi pamietaja,ze kiedys byl Front Jednosci Narodowej (FJN) a potem budowalismy,budowalismy i .....sprzedalismy.
I to za jakie pieniadze !
Nie ma to jak handel - tu sie kupi,tam sprzeda ,jeszcze gdzie indziej oszuka i patefon gra.
Zle to maja chyba ci Europejczycy co to sie im pracowac niechce ?

ymca
31-03-2008, 15:53
cyt.Ja wiem,ze moga sie odezwac glosy w dyskusji,ze za malo polski Europejczyk zarabia ale za to moze byc dumny ,ze zlotowka tak silna,ze niedlugo zrowna sie z dolarem i na godzine byc moze bedzie go przebijac w zarobkach.Beda i wieksze zarobki ,jak juz Chinczyk bedzie mniej produkowal,wzrosnie stopa zyciowa ,bo przybedzie skladanych domow fabrycznych i kazde mlode malzenstwo nie bedzie mialo klopotu z nabyciem takiego domu kosztujacego "grosze" jak waluty euro nie przyjmiemy.

No to się odezwę!Zapewne wywołam zdziwienie u Ciebie

1.Polak zawsze był EUROPEJCZYKIEM I NIKT NAM OBYWATELSTWA NIGDY NIE ZMIENIAł.
2.patrzę z optymizmem na świat(w przeciwieństwie do Ciebie)
3.W Nju Jorku bywam zapewne częściej niż Ty w Los Angieles
4.Dolar mnie nie grzeje ani parzy(wolę funciaki)a nadwyżki zł lokuję w sztabkach złota-bo się opłaci
5.O naszą młodzież się nie martw,uważaj raczej aby z pod Twojego domu nie ukradziono Ci kół.:D

POLA
31-03-2008, 15:53
I tu jest pies pogrzebany..Cały czas tego się boję..Choć już nie dla siebie..
mi towarzyszy ten nieustający niepokój, ale zaprawiam go wrodzonym optymizmem.
Przecież w końcu musi być inaczej i nie odbieraj mi tej nadziei, sama ją sobie zabiorę, pewno po jutrzejszej sejmowej pyskówce:mad::mad:

senior A.P.
31-03-2008, 15:57
A pewnie ! Jak sie przyjaznic to z pewnymi ludzmi i bliskimi tak z granica jak i z sercem.
Z Panem Lukaszenka nijak nasze wladze nie moga sie zaprzyjaznic a mowia,ze te ze Wschodu to przyjazne dusze .
Taaaaaaaaaa joj taaaa gdzie ? Ino na Ukrainie ?
Otworzyc granice tak jak z Ukraina chociaz w pasie przygranicznym Bialorusi,niech sie ludziska spotkaja i uscicskaja ,nie tylko przez telewizje i radio !

ymca
31-03-2008, 16:00
Ech Polu,a czego tu się bać.Gorzej jak za komuny to pewnikiem już nie będzie.

Pani Slowikowa
31-03-2008, 16:04
cyt.[B]
5.O naszą młodzież się nie martw,uważaj raczej aby z Twojego domu nie ukradziono Ci kół.:D

Tak jak wlasciwie zgadzam sie z trescia twojej wypowiedzi.... to
jakos bardzo niemilo mi sie zrobilo.. Schowaj twoje darmowe :confused: zlosliwosci.. do kieszeni..

POLA
31-03-2008, 16:09
Ech Polu,a czego tu się bać.Gorzej jak za komuny to pewnikiem już nie będzie.
jeśli te komusze obyczaje zechcą powrócić, to może być gorzej:mad: , wszak wiesz, że mózgi niektórych są niereformowalne:D

ymca
31-03-2008, 16:15
Pani Słowikowo,a mnie się niemiło robi po postach pana AP.Czy można mu na to pozwolić aby obrażał nas Polaków?:)

senior A.P.
31-03-2008, 16:16
"ymca" !
Gratuluje swiatowej "slawy" osoby co to na zakupy z Lodynu do NYC jezdzi !
Dziekuje za ostrzezenia z tymi kolami ,ktorych pilnuje moj pies i warczy nawet na listonosza.
Pesymista nie jestem,zlota nie posiadam nawet w sztucznych zebach. Geografie na tyle pamietam i wiem,ze Polska w Europie polozona ale za przypomnienie dziekuje,juz to gdzies czytalem,moze nawet w "Naszym dzienniku".
O mlodziez nie tyle sie martwie co przestrzegam ich rodzicow,mam dzieci i wnuki , obserwuje ich edukacje i wychowanie - widze duze niebezpieczenstwo jakie w tym zakresie nie widzi odpowiedzialny rzad za to .
Pozdrawiam i Zycze milego wieczoru oraz udanego tygodnia.
Niestety moj czas internetowy sie konczy.
Zapraszam na kolejne wejscie.

ymca
31-03-2008, 16:19
Polu słoneczko to się już nie vrati,a jeśli już to napewno nie w takiej formie i wizji jaką narzucił nam Stalin i ta cała reszt świata.:)

siekierka
31-03-2008, 16:20
cyt.[B] ....

4.Dolar mnie nie grzeje ani parzy(wolę funciaki)a nadwyżki zł lokuję w sztabkach złota-bo się opłaci
:D



Nigdy jakoś nie załapałem sie do tej "elyty" która zbiera funciaki, a nadwyżki lokuje w sztabkach złota.
Jak widać, byłem z "niewłaściwej opcji". :cool:

ymca
31-03-2008, 16:22
Seniorze AP,otóż ja na żadne zakupy,z żadnego Londynu,tylko na wakacje do mego zięcia rodem z tej brzydkiej Ameryki.
Garnitur zębów ze złota to o ile mnię pamięć nie myli mieli ruskie:D

ymca
31-03-2008, 16:26
Ja jestem z opcji Wałęsa i ta reszta.Jeśli to jet elyta,to dzięki Ci za to.Cieszy mnie to.:D

POLA
31-03-2008, 16:32
Nigdy jakoś nie załapałem sie do tej "elyty" która zbiera funciaki, a nadwyżki lokuje w sztabkach złota.
Jak widać, byłem z "niewłaściwej opcji". :cool:
tak to już jest na świecie, że nie wszyscy mają to samo:D
Też nie mam funciaków, złotówki muszą mi wystarczyć, sztabek złota też nie mam i nie płaczę i nie narzekam, że jestem w innej opcji.
Cieszę się, że inni mają pod warunkiem, że uczciwą drogą wspinają się na wyższe półki, finansowe, z tymi pozostałymi bywa różnie:D

POLA
31-03-2008, 16:34
Polu słoneczko to się już nie vrati,a jeśli już to napewno nie w takiej formie i wizji jaką narzucił nam Stalin i ta cała reszt świata.:)
Miód na moje serce lejesz:)

POLA
31-03-2008, 16:37
Ja jestem z opcji Wałęsa i ta reszta.Jeśli to jet elyta,to dzięki Ci za to.Cieszy mnie to.:D
czyli kto, bo niektórzy strasznie wybrzydzają na resztówki, ponoć dwie i w dodatku różne, jedna niesłuszna:D

Pani Slowikowa
31-03-2008, 16:43
Seniorze AP z tej brzydkiej Ameryki.



A czemuz ach czemuz ona brzydka jest dla ciebie ta Ameryka??
Czy ja cala zwiedzilas??

ymca
31-03-2008, 16:59
cyt.A czemuz ach czemuz ona brzydka jest dla ciebie ta Ameryka??
Czy ja cala zwiedzilas??

Zdanie oderwane od całości.Ta brzydka i bee Ameryka przewija się w postach AP.Dlatego było to skierowane do Niego.A ja jestem zachwycona tą Ameryką,a czy zwiedziłam ją całą?No nieeee... chyba mi życia nie starczy,nad czym ubolewam.Bardzo!:)

ymca
31-03-2008, 17:02
cyt:czyli kto, bo niektórzy strasznie wybrzydzają na resztówki, ponoć dwie i w dodatku różne, jedna niesłuszna

wygląda na to,że z tej słusznej :D

Pani Slowikowa
31-03-2008, 17:04
cyt.A czemuz ach czemuz ona brzydka jest dla ciebie ta Ameryka??
Czy ja cala zwiedzilas??

Zdanie oderwane od całości.Ta brzydka i bee Ameryka przewija się w postach AP.Dlatego było to skierowane do Niego.A ja jestem zachwycona tą Ameryką,a czy zwiedziłam ją całą?No nieeee... chyba mi życia nie starczy,nad czym ubolewam.Bardzo!:)

zwracam honor;)

ymca
31-03-2008, 17:11
cyt:tak to już jest na świecie, że nie wszyscy mają to samo
Też nie mam funciaków, złotówki muszą mi wystarczyć, sztabek złota też nie mam i nie płaczę i nie narzekam, że jestem w innej opcji.
Cieszę się, że inni mają pod warunkiem, że uczciwą drogą wspinają się na wyższe półki, finansowe, z tymi pozostałymi bywa różnie

Polu jesteś WIELKA,też jestem tego samego zdania.Nie należy nikomu niczego zadrościć.:) Iść przez życie z uśmiechem,ale my Polacy już tam mamy,że lubimy trochę postękać.

ymca
31-03-2008, 17:13
cyt: zwracam honor
no dobra ..to ja go przyjmuję :)

senior A.P.
01-04-2008, 09:41
"Byc albo nie byc dla Polski " dzisiaj w Sejmie RP !
"Nicea albo smierc " - to polityczne sformulowany skrot swoistego non possumus - oznaczajacy,ze nie mozna pogarszac z trudem wypracowanego paktu stabilizacyjnego funkcjonowania UE.
Artykul 48 ,pkt.6 ( o ktorym nie mowi sie glosno,ze jest szczegolnie niepokojacy) zaklada ,ze rada UE moze podjac decyzje o zmianie kazdego zapisu traktatu.
Ponadto oddaje sie czterdziesci jeden kompetencji narodowych panstwu unijnemu,co zupelnie swiadczy o utracie suwerennosci i degradacji parlamentu i rzadu polskiego.

Przypominam,ze Polska weszla do UE na kompromisowo wynegocjowanych warunkach okreslonych w tzw. traktacie reformujacym z Nicei.
Czytajcie w "Naszym Dzienniku".

A ja pytam:

ZEGNAJ CZY WITAJ POLSKO ???
Juz dzisiaj.

Lila
01-04-2008, 09:43
Zobaczymy.Nad PiS-em krąży widmo rozłamu...

senior A.P.
01-04-2008, 09:46
Powtarzam !
WSZYSTKIE PARTIE POLITYCZNE ODSUNAC OD RZADZENIA NARODAMI !
Bez partii da sie zyc .

Lila
01-04-2008, 09:49
Ha...jestem za !!!

Odwrotem od demokracji może być tylko monarchia !! Ja jestem za monarchią ,wolną elekcją i liberum veto!!!

senior A.P.
01-04-2008, 09:53
Wiwat krol, niech zyje krol !
Znajdziemy dzisiaj takiego w Polsce ,moze to Prezydent Lech Kaczynski zaskoczy wszystkich ???

Lila
01-04-2008, 09:55
Nooo..właśnie.Powzięłam postanowienie,że nie przyłożę reki do żadnych wyborów w Polsce ...no i nigdzie zresztą..:)

Władza ludu to tak naprawdę władza motłochu. Wyższe racje i motywacje, grzęzną zagłuszane wrzaskiem panem et circenses.

Vivat rex !!!!!!!

senior A.P.
01-04-2008, 09:57
Motloch nigdy nie rzadzil ,to motlochem kierowano !!!

senior A.P.
01-04-2008, 10:09
Jak czytam popisy "turystyczne" mojej kolezanki z Ameryki (ymca) to mi sie palce u rak prostuja.
Mila Pani !
Jeszcze raz gratulacje za niestrudzona walke propgandowa ze mna.
Ja USA pokochalem na tyle jak one pokochaly mnie .Prosze mi wiec nieinsynuowac tego co wyzej piszesz i dyskutowac ze mna bez zlosliwosci ,na ktora jestem zmuszany tak samo odpowiadac. Prosze sobie znalezc inny obiekt zainteresowania i omijac mnie z daleka tajemnicza nawet z profilu "ymca" !

siekierka
01-04-2008, 10:10
Europa zachowuje się jak stara, "przechodzona" prostytutka: stroi sie aby upiększać zużyte wdzięki, ale jednocześnie bezwstydnie je odkrywa, wabiąc niezaspokojonych, namawia do wejścia w jej objęcia,i niby coś oferuje, ale jednocześnie wyciąga z kieszeni dwakroć większą kwotę niż wartość jej wątpliwej jakości usług, mówi o wolności ale ogranicza ją polityczną poprawnością. I tak na każdym kroku oszukuje swoich kochanków. Aż wstyd być e(u)ro(to)manem.:mad:

Lila
01-04-2008, 10:12
Senior,a dlaczego koleżanka z Ameryki ? Zach.-pomorskie leży w Polsce.Jakby co..

senior A.P.
01-04-2008, 10:23
Przewciez czytasz,ze o Ameryke "zahacza" .
Jezeli juz nie lubi Amerykanow to niech zawiesi wzrok na zachdnio-pomoskich "obiektach".
Ja tam wole te z Czestochowy,podobno pobozne i blizej maja do Paulinow - co nie ?
Sa skowronkami,a kto rano wstaje temu Pan Bog daje !

ymca
01-04-2008, 10:52
ZEGNAJ CZY WITAJ POLSKO ???

Ani żegnaj,ani witaj POLSKA BYłA,JEST I BEDZIE!!!!:D

czy Tobie się to podoba czy nie

Lila
01-04-2008, 11:00
Ale numer!!!

Za chwilę dojdzie do ratyfikacji Traktatu.Połowa PiS jest Za i zbuntowała się przeciwko Jarosławowi.Co dziwniejsze,skłóceni są prezydent z szefem PiS..Wygrywa Donald ..!!!!

Czyli sprawdza się staropolskie przysłowie ,że z rodziną to można wyjść...ale za drzwi...:rolleyes: :rolleyes:

Teresa13
01-04-2008, 11:26
Czytam,czytam nie moge uwierzyc.
Wyklad na 6.Teraz wszysko zrozumialam.
Dzieki.

ymca
01-04-2008, 12:01
cyt.Jak czytam popisy "turystyczne" mojej kolezanki z Ameryki (ymca) to mi sie palce u rak prostuja.
Mila Pani !
Jeszcze raz gratulacje za niestrudzona walke propgandowa ze mna.
Ja USA pokochalem na tyle jak one pokochaly mnie .Prosze mi wiec nieinsynuowac tego co wyzej piszesz i dyskutowac ze mna bez zlosliwosci ,na ktora jestem zmuszany tak samo odpowiadac. Prosze sobie znalezc inny obiekt zainteresowania i omijac mnie z daleka tajemnicza nawet z profilu "ymca" !


No to należy się cieszyc,skoro Ci się cos tam prostuje.A ja nigdy nie byłam twoją koleżanką,więc proszę mnie tak nie nazywać.Przysięgam sobie,że już nigdy nie będę odpowiadać na te Twoje "posty",ale nie mogę,no nie mogę się powstrzymać- wierz mi.Zabierasz głos na temat sytuacji w Polsce a nie wiesz,że zachodniopomorskie bliższe Niemiec niż Ameryki.A ja nie mam za co kochać Ameryki,ot lubię tam jeżdzić,zwiedzać i być tam.:D

senior A.P.
01-04-2008, 15:07
Ja tez mam "hotel" w Miedzyzdrojach,mozemy sie tam spotkac ?

senior A.P.
01-04-2008, 15:09
Natychmiastowe posiedzenie Senatu RP. Czyzby jutro mieli na Iran uderzyc ?

Lila
01-04-2008, 15:13
Nie Senior.To ma związek z Traktatem.Już 12 minut powinni siedzieć w ławach sejmowych nasi posłowie-osłowie..

ymca
01-04-2008, 15:16
Takie ładne słowo mnie się ciśnie na usta...obstrukcja po obiedzie;)

senior A.P.
01-04-2008, 15:18
To dobrze, lepsze to niz sojusz ze Zwiazkiem Radzieckim .
Teraz gdy juz Rosja weszla do gry i nastepuje jej okrazenie z trzech kierunkow to trzeba sie spieszyc !

Lila
01-04-2008, 15:20
To dobrze, lepsze to niz sojusz ze Zwiazkiem Radzieckim .
Teraz gdy juz Rosja weszla do gry i nastepuje jej okrazenie z trzech kierunkow to trzeba sie spieszyc !

Hmm..okrążenie Rosji ??
A jak wylezie z kotła ?

kufa86
01-04-2008, 15:20
Natychmiastowe posiedzenie Senatu RP. Czyzby jutro mieli na Iran uderzyc ?
Nie..
omawiana jest ustawa, na mocy której Polska ma wysłać do Tybetu Korpus Interwencyjny w sile 5000 żołnierzy plus logistyka i uzbrojenie - oczywiście.

Lila
01-04-2008, 15:24
Nie..
omawiana jest ustawa, na mocy której Polska ma wysłać do Tybetu Korpus Interwencyjny w sile 5000 żołnierzy plus logistyka i uzbrojenie - oczywiście.

To ten sam ,co ma do Kosowa jechać ?
A co tam,w końcu to po sąsiedzku ...prawie..:D

senior A.P.
01-04-2008, 15:25
Tybet upadnie jak kazda religia z wyjatkiem tej jednej - wspolnej, ktora ma wejsc dopiero w zycie.

Lila
01-04-2008, 15:37
..w tej właśnie chwili.Oczywiście głupotą byłoby cytowanie Biblii i bredzenie o Kainie i Ablu,bo byłaby to nadinterpretacja..
..Ale...
Najlepiej by było z bratem, ale się nie da w tej chwili..

W świecie, w którym pozostało już tylko symboliczne dawanie świadectwa, decyzję jaka roi się w tej chwili w Głowie Państwa, można chyba porównać do próby zamieszczenia komunikatów KSS "KOR" w ówczesnej "Trybunie Ludu".


OGŁOSZENIE..przy okazji..

Szukam wykonawcy kukieł naszych czołowych polityków.
Cena nie gra roli,liczy się pośpiech..
Warunek : ŁATWOPALNE.:D

ymca
01-04-2008, 15:57
eee tam....wciskają kit i bez przerwy odmieniają we wszystkich przypadkach słowo kompromis

senior A.P.
01-04-2008, 16:09
Smiech w Wysokiej Izbie rozbawil grono poselskie podczas przemowienia jednej poslanki ,ktora uwaza,ze Premier RP bywa w rozkroku.

Podczas innego przemowienia dowiedzielismy sie o urodzinach Judasza.


Prezydent zas byl pokazany dosc z powazna mina oraz zauwazalnie mial "pozycje na bacznosc".

Panstwo sledza obrady Sejmu RP ?
Co z nich wynika ???

senior A.P.
01-04-2008, 16:21
Kto im pisze te przemowienia ?
Tow.Wieslaw (Wladek Gomulka) pisal sobie sam,choc byly przydlugie ale takie "przekonywujace",ze az sie chcialo klaskac.
Dzisiaj nuda i beznadzieja ,ostatecznie kompromis i pospiech.
Co jest grane,az tak ludzie stali sie leniwi ???

ymca
01-04-2008, 17:30
cyt.mam "hotel" w Miedzyzdrojach,mozemy sie tam spotkac ? -nie interesuje mnie namiot na plaży,jeśli wiesz co mam na myśli.Nie mam najmniejszej ochoty na spotkanie z Tobą.Zwłaszcza z Tobą.Obieraj dalej te swoje ziemniaki,tylko dokładnie ,abyś nie dostał znów reprymendy od żony.
Międzyzdroje jako kurort nie są w sferze moich marzeń.Zapewniam Cię.A ponadto znudziły mi się: :D

Lila
01-04-2008, 19:10
Kto im pisze te przemowienia ?
Tow.Wieslaw (Wladek Gomulka) pisal sobie sam,choc byly przydlugie ale takie "przekonywujace",ze az sie chcialo klaskac.
Dzisiaj nuda i beznadzieja ,ostatecznie kompromis i pospiech.
Co jest grane,az tak ludzie stali sie leniwi ???

Senior,no przecież pisałam ,że traktat będzie ratyfikowany.Wszystko rozegrało się na Helu..:D 5 godzin to trwało.A te przemówienia ? Na Gomułce dobrze się spało..
To znaczy przy jego przemówieniach,bo na nim osobiście nie miałam przyjemności...

Pani Slowikowa
01-04-2008, 19:14
Senior,no przecież pisałam ,że traktat będzie ratyfikowany.Wszystko rozegrało się na Helu..:D 5 godzin to trwało.A te przemówienia ? Na Gomułce dobrze się spało..
To znaczy przy jego przemówieniach,bo na nim osobiście nie miałam przyjemności...

co dokladnie bedzie w tej ratyfikacji Lila?? I dlaczego niektorym cos sie nie podoba??

Lila
01-04-2008, 19:41
Asiu,eurosceptykom nie podoba się cały Traktat,czyniący nas województwem w tworze wielopaństwowym.
Ale po zabezpieczeniu ustawą paru punktów ( między innymi ten o nadrzędności polskiej konstytucji ) ,może być ratyfikowany bez referendum..
Jutro po to w trybie nadzwyczajnym zbiera się Senat..

Lila
01-04-2008, 19:45
cyt.mam "hotel" w Miedzyzdrojach,mozemy sie tam spotkac ? -nie interesuje mnie namiot na plaży,jeśli wiesz co mam na myśli.Nie mam najmniejszej ochoty na spotkanie z Tobą.Zwłaszcza z Tobą.Obieraj dalej te swoje ziemniaki,tylko dokładnie ,abyś nie dostał znów reprymendy od żony.
Międzyzdroje jako kurort nie są w sferze moich marzeń.Zapewniam Cię.A ponadto znudziły mi się: :D

Hmmm....dziwny jest ten świat....

Ps.A skąd wiadomo,że Senior dysponuje namiotem na plaży ? Chyba jest zakaz biwakowania na polskich plażach ?

senior A.P.
01-04-2008, 19:46
Jeszcze w tym dziesiecioleciu UE sie rozpadnie - przewidzial to Nostradamus.

senior A.P.
01-04-2008, 19:50
"Zwlaszcza z Toba ". Ze mna nie ale z osobami towarzyszacymi w odpowiednim przebraniu i wieku - chyba tak.
Zreszta swiat jest piekny nie tylko w Miedzyzdrojach wczesnym latem w Polsce.

Pani Slowikowa
01-04-2008, 19:50
Jeszcze w tym dziesiecioleciu UE sie rozpadnie - przewidzial to Nostradamus.

jezeli interpretacja Nostradamusa bedzie taka dokladna jak interpretacjia Biblii .. to ja gwizdze na jego przewidywania...raczej przywidzenia.. Na dobra sprawe to kazdy czlowiek ma takie.. tylko ze ich nie zapisuje.. a potem zgraja pseudonaukowcow ich nie interpretuje.. he he he

Moze my tez najemy sie muchomorow i sprowokujemy takie halucynacje??

Lila
01-04-2008, 19:51
Jeszcze w tym dziesiecioleciu UE sie rozpadnie - przewidzial to Nostradamus.

Senior,to jest pewne bez Nostradamusa..
Wszak my tam będziemy,to długo nie wytrzymają...:D :D
Mówisz 10 lat ? Ooooo to trzeba nam się pospieszyć z tymi dotacjami na drogi...

senior A.P.
01-04-2008, 19:53
Czas szykowac sol i cukier.

Basia.
01-04-2008, 22:01
Czas szykowac sol i cukier.
spirytus.:) :) :)

Ewunia
01-04-2008, 22:11
W traktacie :
Punkt 1.
Unia Europejska otrzymuje pelna osobowosc prawno jako organizm panstwowy.

Sa pytania ?
Po nich przejdziemy do nastepnych punktow.

Ty tak poważnie? Bo nie pisałeś tego w Prima Aprilis. Tutaj: http://bookshop.europa.eu/eubookshop/FileCache/PUBPDF/FXAC07306PLC/FXAC07306PLC_002.pdf jest link do oficjalnej treści TL, może warto poczytać :)

Poczytałam resztę wątku i mi nie do śmiechu - naprawdę warto poczytać, tam jest też ta omawiana przez Ciebie zmiana art 48. Tyle że zapomniałeś (Nasz dziennik zapomniał) dodać, że "Zmiany wchodzą w życie po ich ratyfikowaniu przez wszystkie Państwa Członkowskie,
zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi." (cytat z TL).

Malgorzata 50
01-04-2008, 23:03
pewnie ,ze nie -jest fajnie ,a to co niefajne to niestety pozostalosci po fantastycznym okresie rownosci i braterstwa jakim byl PRL.Seniorze AP nie wynajduj nam powodow do narzekań bo się nie doczekasz .Wiesz ,ze powoli porastasz mchem i masz dwa wyjscia - przejsc kurację od meszania i spojrzec na swiat weselej albo pograzyc się w lkaniach nad nieszczesną Ojczyzną dazącą dziarrskim krokiem ku przepasci......ojczyzna sobie poradzi ,a tobie te łkania moga zaszkodzić .A moze ty jesteś 5 kolumna nieboszczki zwanej P.Ludową

Lila
01-04-2008, 23:05
Czego tak naprawdę się boimy ?

Zmieniona konstytucja wyraźnie zakazuje państwom członkowskim UE składanie skarg na inne kraje lub samą UE do organów innych niż Europejski Trybunał Sprawiedliwości.
Ryzykujemy zatem, że w Europie będą istnieć dwa rodzaje praw człowieka: prawa obowiązujące wszystkie kraje europejskie, które przystąpiły do Konwencji Praw Człowieka i uznały zajmujący się nimi trybunał w Strasburgu, oraz prawa obowiązujące wyłącznie w UE wraz z trybunałem w Luksemburgu.

Ryzykujemy również, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości ograniczy nasze wolności.

Wspólne obywatelstwo Unii. Istnieje wspólne obywatelstwo jako wspólna nadrzędna struktura obywatelstw krajowych. W razie konfliktu między obywatelstwem Unii a obywatelstwem krajowym zastosowanie mają zasady Unii. Obywatelstwo UE oznacza, że mamy obowiązek posłuszeństwa wobec prawa UE oraz lojalności wobec instytucji i władzy UE.
Można być jedynie obywatelem państwa. Jedną z konsekwencji tej zmiany jest fakt, że w przyszłości posłowie do Parlamentu Europejskiego nie będą już przedstawicielami "narodów państw członkowskich", lecz "obywateli Unii".


Niemcy próbują wykorzystać proponowany w traktacie lizbońskim i w konstytucji system podwójnej większości, aby podwoić swoje wpływy w stosunku do wielu innych krajów. Niemcy będą mieć 15 razy większe wpływy niż Dania i ponad dwukrotnie większe niż Polska, zamieszkała przez 38 mln obywateli. Obecnie Polska dysponuje 27 głosami przy 29 głosach przynależnych Niemcom, Francji i innym narodom o dużej liczbie obywateli.
Na mocy traktatu lizbońskiego wpływy Polski zostaną zmniejszone o połowę, a jednak krytykowano ją za to, że utrudnia negocjacje w tej kwestii, podczas gdy Niemcy zbierały pochwały za swą cierpliwość.

Lila
01-04-2008, 23:52
Premier się rozkraczył ,mówiąc iż nikt nie ma monopolu na rację .On też nie.I był to rozkrok ewoluujący ,niejako do szpagatu,gdzie jedna zgrabna noga premiera będzie w Polsce,a druga - niemniej zgrabna - w Brukseli..:D

A pozycja ''baczność '' premiera musi być do chwili,gdy Lech Prezydent podpisze się pod dokumentem swoim jakże staropolskim imieniem oraz swojsko i gospodarsko brzmiącym nazwiskiem..

Pozycja ''spocznij ''premiera ,nastąpi za mniej więcej 2 tygodnie..No bo...ten Lech ...

.......Podpiszę, jak gwarancje będą prawem - powiedział...

Jednak problem w tym, że tuż po swoim wystąpieniu prezydent Kaczyński powiedział dziennikarzom w kuluarach Sejmu coś zaskakującego. Najpierw zapewnił, że całkowicie wierzy premierowi, iż gwarancje będące elementem porozumienia między nimi, zostaną dochowane.

Ale potem dodał: "Podpiszę (ustawę) wtedy, kiedy te gwarancje staną się treścią obowiązującego w Polsce prawa. Myślę, że z tym nie będzie najmniejszych kłopotów, bo premier zapowiedział dzisiaj bardzo szybkie działania".

A to oznacza, że prezydent może nie ratyfikować traktatu, jeśli parlamentowi nie uda się w tym czasie przyjąć tzw. ustawy kompetencyjnej. Reguluje ona kontakty rządu z parlamentem odnośnie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej - generalnie posłom PiS chodzi o to, by rząd nie mógł bez zgody parlamentu dowolnie zmieniać warunków traktatu.

Nooo,to do roboty !!!
Musi być ustawa ,nie uchwała..:D

Jadzia P.
02-04-2008, 00:16
Tak sobie czytam te Wasze bardzo ciekawe wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że my mieszkajacy w tej "nieszczęsnej " Polsce tak nie narzekamy na swój ciężki żywot jak nasz senior A.P. On biedny za nas cierpi, narzeka na naszych rządzących, a my nie. My cieszymy się , że przyszła do nas wiosna, że kwitną pierwsze kwiaty, że słonko coraz mocniej grzeje.....Mój drogi seniorze, nie szkoda Ci życia na ciągłe narzekania. Należy cieszyć się każdym dniem a nie ciągle utyskiwać, to nic nie pomoże.

Basia.
02-04-2008, 00:28
Tak sobie czytam te Wasze bardzo ciekawe wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że my mieszkajacy w tej "nieszczęsnej " Polsce tak nie narzekamy na swój ciężki żywot jak nasz senior A.P. On biedny za nas cierpi, narzeka na naszych rządzących, a my nie. My cieszymy się , że przyszła do nas wiosna, że kwitną pierwsze kwiaty, że słonko coraz mocniej grzeje.....Mój drogi seniorze, nie szkoda Ci życia na ciągłe narzekania. Należy cieszyć się każdym dniem a nie ciągle utyskiwać, to nic nie pomoże.
Augustyn nas podpuszcza.:) :)

Ewunia
02-04-2008, 01:01
Wspólne obywatelstwo Unii. Istnieje wspólne obywatelstwo jako wspólna nadrzędna struktura obywatelstw krajowych. W razie konfliktu między obywatelstwem Unii a obywatelstwem krajowym zastosowanie mają zasady Unii. Obywatelstwo UE oznacza, że mamy obowiązek posłuszeństwa wobec prawa UE oraz lojalności wobec instytucji i władzy UE.
Można być jedynie obywatelem państwa. Jedną z konsekwencji tej zmiany jest fakt, że w przyszłości posłowie do Parlamentu Europejskiego nie będą już przedstawicielami "narodów państw członkowskich", lecz "obywateli Unii".
[/I]

Nie wiem skąd cytowałaś, ale poszukałam sobie odnośnie obywatelstwa i znalazłam:

Artykuł 8
We wszystkich swoich działaniach Unia przestrzega zasady równości swoich obywateli, którzy
są traktowani z jednakową uwagą przez jej instytucje, organy i jednostki organizacyjne.
Obywatelem Unii jest każda osoba mająca przynależność Państwa Członkowskiego.
Obywatelstwo Unii ma charakter dodatkowy w stosunku do obywatelstwa krajowego i nie zastępuje go

Powtórzę (nigdy bym się tego nie spodziewała) za T. Rydzykkiem. Ludzie, czytajcie traktat! To nie boli, podobnie jak samodzielne myślenie, a oszczędzi niepotrzebnych nerwów.

Lila
02-04-2008, 01:15
A ja dodam jeszcze ...czytajcie ze zrozumieniem..

Sorry ,dla mnie za późno na dyskusję.Jeżeli już cytuję ,to nie suche paragrafy,których pełno w internecie,ale ich wykładnie,dzięki których można zrozumieć apel Rydzyka.Nieco...

Państwo to podmiot prawa, który stanowi ludność osiadła na określonym terytorium i wyposażona w suwerenną władzę. Wszystkie te cechy spełni Unia Europejska po traktacie reformującym. Już dziś posiada ludność (obywatele Państw Członkowskich są obywatelami Unii). Już dziś obejmuje terytorium Państw Członkowskich i na nim rozciąga się obowiązywanie wspólnotowego korpusu prawa i kompetencje całego szeregu wspólnotowych instytucji. Brak było jedynie organu wyrażającego suwerenność Unii, którym stanie się jej Prezydent. Barierę dla rozwoju suwerenności Unii stanowiło też prawo weta Państw Członkowskich w sprawach polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz polityki wewnętrznej, które zostanie radykalnie ograniczone. Krótko mówiąc: Unia będzie państwem.

Będzie to państwo federacyjne, której to federacji podmiotami będą Państwa Członkowskie


Dobranoc..

Ewunia
02-04-2008, 01:54
Wykładnia wykładni nierówna (ponawiam prośbę o linka lub źródło cytatów), a ta cytowana już choćby z tego względu budzi moją ostrożność, że upiera się nazywać Traktat Konstytucją (a Konstytucja padła parę lat temu i obecny dokument nie ma takiego charakteru). A tak a propos - polską Konstytucję też można wyłożyć tak albo inaczej - a konieczności zapoznania się z jej tekstem chyba nie kwestionujesz?

Ja wychodzę z założenia, że najlepiej zapoznać się z surowym tekstem i samemu się zastanowić co z niego może wyniknąć. Robię tak z umowami w bankach (i jakoś nie wierzę pani co mi mówi, wie pani to tak jest zapisane ale tak naprawdę to robimy inaczej), z różnym podpisywanymi dokumentami i tak samo właśnie robię z Traktatem.

Dyskutować nie zamierzam, bo tu każdy powinien miec swoje zdanie a mądrzejsi ode mnie się wypowiadają w wielu iejscach. Zachęcam tylko do sięgnięcia do źródeł - to nie jest przesadnie trudny tekst i skoro rozumieją go Niemcy, Brytyjczycy, Hiszpanie czy Czesi to czemu my mamy polegać na "kimś kto wyjaśni" - gorsi jesteśmy czy co?

Pani Slowikowa
02-04-2008, 02:15
Tylko nie pomyscie ze sie zakochalam w tym Korwinie Mikke ale przytaczam jeczcze jeden tekst dzisiejszy na ten temat.

http://www.youtube.com/watch?v=H31xYEtO25o

ymca
02-04-2008, 08:02
Bożesz Ty mój!Taki dokładny wykład tego,o czym każdy Polak wie i wiedzieć powinien :D

Lila
02-04-2008, 09:31
Ewunia..

Skoroś taka uparta ,to zdradzę Ci źródło ...Pietrek z Małogoszczy..
A Małogoszcz słynie z mądrości chłopskiej ,vide - Bartosz Głowacki..:)
Traktat ma zaledwie 7 artykułów i można go przeczytać,choć z trudem niejakim.Dlatego warto czytać również,co mają do powiedzenia profesorowie prawa międzynarodowego..

ps.Traktat nie jest niczym innym ,jak konstytucją,którą nam się wciska tylnymi drzwiami.Pozytywne w tym wszystkim jest to,że coraz więcej ludzi się nim interesuje..:)
Pozdrówka..

Lila
02-04-2008, 09:35
Bożesz Ty mój!Taki dokładny wykład tego,o czym każdy Polak wie i wiedzieć powinien :D

No cóż zrobić z tymi Polakami,jak taki to naród tępy,że nie wie..:D

ps.Wykład był przeznaczony dla Seniora,ale oczywiście ,Bożesz Ty mój,mogłaś go przeczytać i ...spuentować.Warto byłoby jakby puenta była taka bardziej ...merytoryczna..:rolleyes:

ymca
02-04-2008, 10:02
eeeeech Lilu toż czasu by i brakło gdyby tak wszystko "puentować"Ale przeczytałam bo wywód Twój ciekawy.:)

ymca
02-04-2008, 10:08
cyt.Dyskutować nie zamierzam, bo tu każdy powinien miec swoje zdanie a mądrzejsi ode mnie się wypowiadają w wielu iejscach. Zachęcam tylko do sięgnięcia do źródeł - to nie jest przesadnie trudny tekst i skoro rozumieją go Niemcy, Brytyjczycy, Hiszpanie czy Czesi to czemu my mamy polegać na "kimś kto wyjaśni" - gorsi jesteśmy czy co?

Jak nic popieram Ewunię.:)

Lila
02-04-2008, 10:34
cyt.Dyskutować nie zamierzam, bo tu każdy powinien miec swoje zdanie a mądrzejsi ode mnie się wypowiadają w wielu iejscach. Zachęcam tylko do sięgnięcia do źródeł - to nie jest przesadnie trudny tekst i skoro rozumieją go Niemcy, Brytyjczycy, Hiszpanie czy Czesi to czemu my mamy polegać na "kimś kto wyjaśni" - gorsi jesteśmy czy co?

Jak nic popieram Ewunię.:)


Mam pytanie do Ymca..Lubisz opiniować na tak lub na nie..
Więc powiedz co sądzisz o Artykule nr.2 Traktatu ?
Może swoimi słowami ,chociaż jeden punkt ?Wszystko Ci się podoba ?


Mnie nie podoba się ustanawianie odgórne zasad konkurencji oraz polityka morska ,bo nasze rybołówstwo zostanie zmiecione..Ale może nie mam racji ,więc może rozwiejesz moje wątpliwości ???


ps.mam wrażenie ,że nie czytałaś ani słowa...:D

senior A.P.
02-04-2008, 11:25
Przeciez u "ymca" widac wyrazna tendencyjnosc i ona nie musi nawet czytac traktatu ,bo wszysto wie co w nim jest zawarte.
To tak samo jak nasi poslowie i senatorowie.Jak Pan kaze tak sluga musi.
Ja jestem przekonany (przez posty tej Pani) jak jest swiadomosc polityczna tej osoby (ymca) i jej podobnych - ma jednak do tego prawo - przeciez jest Polka i mysli po polsku.
Ja tez !

ymca
02-04-2008, 11:29
cyt.Mnie nie podoba się ustanawianie odgórne zasad konkurencji oraz polityka morska ,bo nasze rybołówstwo zostanie zmiecione..Ale może nie mam racji ,więc może rozwiejesz moje wątpliwości ???


To ja się powinnam bardziej tym martwić bo mam bliżej do morza i do tych ryb :D Lilu czy rozwieję Twoje wątpliwości,jeśli powiem,że gorzej jak za komuny nie będzie?Wtedy też było krucho i z rybołóstwem,i hodowlą trzody i za masełkiem stało się godzinami.Wstawiono nas za żelazną kurtynę,kazano mówić jednym głosem,a my biedny uciśniony naród smętnie patrzyliśmy jak nam pod bokiem bogaci się ta wstrętna Unia,i tak bardzo chcieliśmy do niej."Myśmy już narządzili"teraz czas na młodych.A młodzież mamy mądrą.

senior A.P.
02-04-2008, 11:29
Ogladajac filmy o IIWS pamietamy jak to ss-mani w rozkroku podkreslali swoja sile i wladze ale jednak Klos ich kazdym razem wykiwal.
Moze Lech Kaczynski zagra role Klosa ,przeciez on w mlodosci tez gral w filmie ale w nim chodzilo o kradziez ksiezyca.
Teraz chca ukrasc Polske i to kto - znowu Niemcy .

senior A.P.
02-04-2008, 11:32
Skad sie wywodzila "komuna" ?
Prosze o wyklad Pani "ymca".

ymca
02-04-2008, 11:32
Przeciez u "ymca" odmienia się proszę pana na u ymcy

ymca
02-04-2008, 11:34
Skad sie wywodzila "komuna" ?
Prosze o wyklad Pani "ymca".

Dalibóg z takich jak Ty.:D

senior A.P.
02-04-2008, 11:35
Pani pedagog ,na temat prosze !

Lila
02-04-2008, 11:41
Ymca...no i doczekałam się.Fajna z Ciebie kobitka,ale wiesz...przeczytaj ten traktat jak i Ewunia,bo warto..

Ja się opieram na wykładniach mądrzejszych ode mnie,bo za dużo mam wątpliwości po przeczytaniu tego zbioru.I nie mamy co się wstydzić ,że nie znamy traktatu,bo społeczeństwo niemieckie ,hiszpańskie i tak dalej,wie o nim tyle samo..

My ,przez tę awanturę z ratyfikacją,mamy szansę go poznać..
I nie wstydźmy się ,że to tak długo trwa.Wolno nam się zastanowić..
I obawy mogą być,bo jest to nowe,że naszą politykę zagraniczną oraz gospodarczą ,będzie kształtował inny parlament.

senior A.P.
02-04-2008, 11:45
Panie poczatkujacy jp50 !
To nie ladnie tak zaczepiac starszych ale jezeli juz to odpowiadam.
Ja na Wasz zywot narzekam ?
Nie !
Ja narzekam na swoj zywot - na zywot Polaka,bo nim jestem i dotyka mnie to nawet za granica jak wielu innych emigrantow.
Polska to moja OJCZYZNA,ktorej sie nie wyrzeklem ale w tej OJCZYZNIE nie bylo i nie ma godziwego zycia i warunkow,nie ma pracy i godziwej zaplaty .
Nie dostrzegasz tego ?
Prosze odpowiedz mi na pytanie strzeze - gdzie i ile zarbiasz,ze tak jest ci dobrze,mozesz mnie zatrudnic na pol etatu jako emeryta,bo na zycie musze jeszcze zarabiac ,bo z 2 emerytur mi nie starcza (polskiej i amerykanskiej).Poczytaj moje posty to z nich sie dowiesz jak mi sie "wspaniele zyje" pod palmami. Chetnie poczytam twoje dobre rady i wroce na Ojczyzny lono .
Pozdrawiam !

Lila
02-04-2008, 11:50
Acha,bo zapomniałam...:)

Ja tam za komuny nie patrzałam wcale jak się bogaci ta wstrętna Unia,bo jej zwyczajnie nie było.Więc ten kłopot z głowy był..:)

ymca
02-04-2008, 12:09
25 marca 1957 r. podpisano dwa Traktaty Rzymskie. Jeden z nich ustanowił Europejską Wspólnotę Gospodarczą -to daaaaawna historyja.No ale dobrze o tym pamiętać.I tak suma sumarum po wielu perturbacjach powstała ta wstrętna Unia.Czytam traktat do poduszki,uwierz mi.No ja też raczej opieram się na mądrzejszych od siebie.Wstydzić się,że nie czytało się traktatu?No chyba sobie żartujesz w tym momencie.:D

My ,przez tę awanturę z ratyfikacją,mamy szansę go poznać..

jedyny plus awanturnictwa jednej wodzowskiej partii

Lila
02-04-2008, 12:31
Wspólnota Gospodarcza tak się ma do UE,jak RWPG do Stanów Zjednoczonych..
Gospodarka to nie wspólna polityka zagraniczna czy socjalna..

Natomiast Unię denerwują nasze obawy..
Każdy broni swojego interesu, ale powinien również bronić wspólnego. Przecież to, co się dzieje, widać jak na dłoni. Warszawa czy Londyn nie chcą powstania Europy jako tworu politycznego - wystarczy im Unia jako organizm gospodarczy....Daniel Cohn-Bendit ..

No i dalej..Czyli Merkel miała rację - skoro Polacy nie chcą zaakceptować naszego zdania, rozmawiajmy bez nich.???

Mogę mieć tylko za złe pani kanclerz, że nie zdołała przekonać do swego pomysłu wszystkich. Na resztę jestem wściekły. I to nie tylko na braci Kaczyńskich, ale tak samo na Tony'ego Blaira, państwa bałtyckie, czeskiego premiera Mirka Topolánka.

Heh,ten sam Bendit..Czyli nie jesteśmy sami...

ps.Mnie się też podoba wspólnota gospodarcza..Ale polityczna już mniej.Wolno mi ?
Nie chce mi się być taką Litwą ,w Rzeczpospolitej.Wolałbym być Koroną..Ale jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma..:)

ymca
02-04-2008, 12:45
Senat jest za ratyfikacją

Lilu w skrócie-wszystko Ci wolno.Nie ekscytujmy się,nie mamy na to wpływu-żyliśmy w czasach gdzie nie wolno nam było nic.Dziś gdy możemy to stale jesteśmy na nie.:)

POLA
02-04-2008, 12:49
...bo z 2 emerytur mi nie starcza (polskiej i amerykanskiej)..

A może apetyt masz za duży i stąd ten kłopot?:D

Lila
02-04-2008, 12:56
Senat jest za ratyfikacją

Lilu w skrócie-wszystko Ci wolno.Nie ekscytujmy się,nie mamy na to wpływu-żyliśmy w czasach gdzie nie wolno nam było nic.Dziś gdy możemy to stale jesteśmy na nie.:)

Jasne.To ja jestem głupia,stara baba.Zawsze tak było..:D
Teraz też rodzina patrzy na mnie z obrzydzeniem,gdy znowu polityka i polityka...

Ale nie ma tego złego..
Pierwszy raz traktat miałam w ręce zaraz po Lizbonie, nader krótko,gdy Kaczyński powiedział iż jest za trudny dla obywatela..
Był to dla mnie jeden bełkot ..wolałam poczytać co innego..:D
Potem ta awantura o traktat..i jeszcze raz go wzięłam i poczytałam dokładnie..a także co mają do powiedzenia ludzie mądrzy ,różnych opcji..

Przyznaję ,że zaczynam w niektóre punkty -wątpić.Ale zakładając iż przede mną jest mniej życia niż więcej,więc wyłączam się i idę w real.I nie będzie to:D supermarket...

ymca
02-04-2008, 13:04
Jasne.To ja jestem głupia,stara baba.Zawsze tak było.Nie jesteś-zapewniam Cię.

Ja chyba też wezmę te swoje kijki W N ,psa i idę w plener :)

senior A.P.
02-04-2008, 13:57
Raczej pragnienie,bo wypijam dwa galony (1 galon=3,78 litra) mleka w tygodniu,wole to niz chemiczne piwo,chociaz i w mleku konserwantow nie brakuje ale mniej "gazu" .

senior A.P.
02-04-2008, 14:21
No i wyciszylo sie po "czystkach" na Bialorusi.
Lukaszenka to niezlomny czlowiek ,daje rade sam i dobrze rzadzic !

Jadzia P.
02-04-2008, 14:29
Drogi seniorze A. P. najpierw muszę sprostować bo nie jestem panem a panią. Otóż mój drogi (chyba nie pognieważ się za taki zwrot), jak juz wcześniej napisałam, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma....Ja już nie pracuje i dlatego mam wiecej czasu na komputer. Co się zaś tyczy kosztów utrzymania, to ja stosuję w życiu zasade, że tak się kraje jak materiału staje
Jak mnie na coś nie stać, to nie zawracam sobie tym głowy bo nie lubię popadać w kompleksy. Robiąc zakupy zwracam uwagę nie tylko na cene ale i na jakość, bo uważam że nie stać mnie na rzeczy bylejakie i kiepskie jedzenie które z natury nie nadaje się do zjedzenia. Ja lubie mało a dobrze.
Co się zaś tyczy ludzi młodych wyjeżdzających za pracą, ja mam dwoje dzieci (syn 36lat, córka 25 )i oboje żyją i pracują w Polsce. Syn ma własną działalność, nie zawsze droga bywa usłana różami, ale jakoś sobie radzi i nigdy w życiu by nie pojechał np. do Irlandii. Córka kończy studia i pracuje i też nie widzi swojej przyszłości poza granicami Polski. Mam też matke , starszą osobe ma 80 lat i choć z nią rozmawiam na codzień, nigdy na nic nie narzeka, cóż taka natura. Wiesz mi szczerze, że ona ze swojej emerytury kupuje (skromne bo skromne, ale nie to się liczy by były drogie- liczy się pamięć) prezenty imieninowe i gwiazdkowe swoim wnukom.
Ja uważam, że łątwiej się zyje jak człowiek myśli pozytywnie, a nie ciągle biadoli. Przecież z biadolenia nikomu nic nie przybędzie, najwyżej ubywa zdrowia.
Nie piszę tego po to by Cię prowokować, ja bardzo szanuje zdanie każdego człowieka choć nie zawsze z nim się zgadzam.

Jadzia P.
02-04-2008, 14:32
Drogi seniorze, Ty też byłeś kiedyś początkującym na tym forum.

senior A.P.
02-04-2008, 14:56
Bylem i nadal jestem poczatkujacym i poznajacym zycie.
Lubie szczerze rozmawiac,pisac (chyba to widac) ale w bledzie jest Pani myslac,ze ja tylko narzekam. W innym miejscu juz o tym napisalem i nie chce sie powtarzac. Bardzo mnie cieszy i gratuluje Pani takiego a nie innego spojrzenia na zycie w Polsce ludzi,takze Pani i dzieci. Moj punkt widzenia jest inny i prosze tego nie podciagac pod narzekanie,ktore wcale mi nie przynosi satysfakcji. Co ja moge za kogos narzekac,przeciez Ci co maja podstawy do narzekania tutaj ich nie ma ,bo nawet nie stac ich na chleb a co dopiero komputer. Tu pisza ludzie,ktorzy juz cos w zyciu osiagneli i prawie zycie maja za soba .
Jednak wiele osob tu zaglada i czyta ,dzieli sie tym co wyczyta z innymi. Z forum czerpia tematy nawet dziennikarze i publicysci.
Gdybysmy wszyscy tu zaczeli sie chwalic swoimi osiagnieciami to bylo by to klakierstwo w czystym wydaniu. Zycie wskazuje na jego blaski i cienie.
Przeciez nawet Pani nie wie jak sie potocza losy Pani corki czy syna w "nowym porzadku swiata".
Czy Pani wie ,ze Polska stara sie teraz "malpowac" Zachod a " zyczliwi dobrzy ludzie" zachwalaja zycie w tym stylu ?
Ja "smakuje " tego zycia zachodniehgo 19 lat i widze co dobre i zle,staram sie o tym pisac aby przestrzec przed zlym,jezeli cos dobre zachwalam. Co wazne - nie mam w tym zadnego interesu i widzac,ze ktos broni zla jest u mnie odpowiednio zauwazany , mam do nie go taki stosunek jaki on do mnie.
Mam nadzieje,ze Pani jako jeszcze mloda seniorka (sadze po wieku mamy) wiele zrozumie dokad Polska,swiat i ludzie zmierzaja i zacznie dostrzegac prawde nie tylko po tym co je i smakuje ale jak i za ile jest to spoleczenstwu podane.
Pozdrawiam Pania Serdecznie i prosze dokladnie czytac moje posty oczywiscie bez obowiazku ,bo przeciez moze mnie Pani ignorowac, to tylko forum,w dodatku publiczne.

Jadzia P.
02-04-2008, 15:10
Są pewne tematy którymi się interesuje i lubię o nich podyskutować. A prawdziwa dyskusja to wymiana różnych poglądów na ten sam temat. Dlatego będę z większą uwagą czytać Pana wpisy, choć nie zawsze się z nimi zgodzę. Ale przeciez my dyskutujemy, a nie przytakujemy sobie. Prawda???

BUNIA
02-04-2008, 15:13
Senat zgodził się na ratyfikację przez prezydenta Traktatu Lizbońskiego. Za przyjęciem ustawy ratyfikacyjnej było 74 senatorów, przeciw - 17, 6 wstrzymało się głosu. Wymagana większość wynosiła 65 głosów.

Do przyjęcia ustawy przez Senat przekonywał premier Donald Tusk. Na posiedzenie był również zaproszony prezydent Lech Kaczyński, jednak z powodu wyjazdu na szczyt NATO do Bukaresztu do Izby Wyższej nie przybyl .

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,9814715,wiadomosc.html

senior A.P.
02-04-2008, 15:14
Pochwalam takie podejscie do dyskusji.
Nie moga byc wszyscy ludzie jednakowego charakteru,chociaz nad tym pracuja genetycy.
Moznym tego swiata odpowiada jeden tylko sposob myslenia i dzialania - przeciez to utopia !

senior A.P.
02-04-2008, 15:16
Jak to przezyli w "Buniewie" ?

BUNIA
02-04-2008, 15:21
Buniewo odporne na wszelkiego rodzaju wsrzasy i zalamania . Pogody rowniez - jak w dniu dzisiejszym
Gorale to twardy i zahartowany narod ze swoistym poczuciem humoru - zatem spoko .

senior A.P.
02-04-2008, 15:22
Ach te "janosiki" !

BUNIA
02-04-2008, 15:42
':Janosiczki " tez niczego sobie ...
Cobys se ta nie myslol ze gorole nie gadajom w jennym jenzyku to posuchej
"Turysta zaczepia bace w lesie:
- Gdzie jest giewont?
- Łot.. - turysta zdziwiony, ale pyta po angielsku:
- Łer is giewont baco?
- Łot.. - odpowiada baca - turysta swoje:
- Łer is giewont? -
- Łodpierdolzesie niewidzis ze lejem!!!
Dowcip powyzszy naley traktowac jako przerywnik w temacie Traktat Lizbonski .

Ponadto poczucie humoru juz niejednego z opresji wybawilo .

ymca
02-04-2008, 15:49
Renato jesteś Wielka!!!::)

ymca
02-04-2008, 16:16
cyt.Seniorze AP nie wynajduj nam powodow do narzekań bo się nie doczekasz .Wiesz ,ze powoli porastasz mchem i masz dwa wyjscia - przejsc kurację od meszania i spojrzec na swiat weselej albo pograzyc się w lkaniach nad nieszczesną Ojczyzną dazącą dziarrskim krokiem ku przepasci......ojczyzna sobie poradzi ,a tobie te łkania moga zaszkodzić .A moze ty jesteś 5 kolumna nieboszczki zwanej P.Ludową
Małgorzato pięknie to ujełaś.Trafiłaś w strzałą w 10,jak ten Winotu w bizona.Masz rację to jest ta zaginiona 5 kolumna tej nieboszczki,dwie emerytury i biedak nie może przeżyć w tej Ameryce.A w Polsce my emeryci mają jedną i żyjemy jak te paniska :D

senior A.P.
02-04-2008, 16:16
Ten baca musiol nie bywac w hameryce i pywnie nie wi gdzie Cikago lub nie bacowol na gerfilu.

senior A.P.
02-04-2008, 16:19
Cos mi sie wydaje,ze Wy obie ciotki.
Nie mam zamiary Was ...........,zyjcie sobie w dobrobycie tylko nie kosztem innych.

ymca
02-04-2008, 16:21
A Ty wujku z Ameryki nie obrażaj nikogo.Twoim kosztem nikt nie
żyje.:D

senior A.P.
02-04-2008, 16:25
Co tu jest obrazliwe,moze to ,ze nie jestescie ciotkami ?Czyzby w rodzinach Waszych dzieci nie bylo ???
Co do wuja (Sama i innych) to paczek nie potrzebuja,choc Urban chcial wysylac.

ymca
02-04-2008, 16:28
Jaki Urban?jakie paczki?do czego tego Sama przyłożyć?hę?...:D

ymca
02-04-2008, 16:31
Bo ten baca to facet mądry.On był,w tej wstrętnej Ameryce,zarobił ,wrócił i dziś żyje jak to panisko :D

senior A.P.
02-04-2008, 16:37
Chyba wrocil wtedy gdy jeszcze w Polsce byly Pewex-y i dolar stal po stowie ?

senior A.P.
02-04-2008, 16:38
Jak nie mozesz pojac ,to juz nic na to nie poradze.

ymca
02-04-2008, 16:40
I żyje do tej pory jak panisko,nie kwęka,nie marudzi,patrzy na Giewont opowiada kawały i się śmieje.
Pewexy były coooooool:D

POLA
02-04-2008, 16:40
Jaki Urban?jakie paczki?do czego tego Sama przyłożyć?hę?...:D
Urban był i jest od NIE, takie pisemko, a do USA to chyba koce chciał wysyłać, ale nie pamiętam dokładnie. To na ogół sprośna i złośliwa bestia, ten Urban, nie o AP piszę. Urban też powiedział, że rząd wyżywi się sam i trwa to do dziś:D

Lila
02-04-2008, 16:43
Urban był i jest od NIE, takie pisemko, a do USA to chyba koce chciał wysyłać, ale nie pamiętam dokładnie. To na ogół sprośna i złośliwa bestia, ten Urban, nie o AP piszę. Urban też powiedział, że rząd wyżywi się sam i trwa to do dziś:D

Śpiwory do Nowego Jorku..:D Hojna bestia...

senior A.P.
02-04-2008, 16:43
Po Urbanie to nawet widac,ze
"sie wyzywil",swego czasu dal sie nawet sfotografowac i to nago.

ymca
02-04-2008, 16:44
Polu,toż ja wiem kto zacz ten Urban,tylko nie wiem do czego AP przypiął tego Urbana i te koce.Temat postów był zupełnie inny niż te kołdry i koce.Urban to gościu niesamowicie inteligentny,ale złośliwy.:D

senior A.P.
02-04-2008, 16:45
Jeszcze jak dopiszesz,ze ma teczke w IPN to juz sie nie zdziwie.

senior A.P.
02-04-2008, 16:58
W czym to przejawia sie inteligencja Urbana ?

ymca
02-04-2008, 17:10
Bo on ma inteligencję wrodzoną a nie nabytą.I to jest ten przejaw.:D

ymca
02-04-2008, 17:13
cyt.Jeszcze jak dopiszesz,ze ma teczke w IPN to juz sie nie zdziwie.

No nie wszystkim było dane mieć te teczuszki....:D

Basia.
02-04-2008, 20:54
Bo on ma inteligencję wrodzoną a nie nabytą.I to jest ten przejaw.:D
facet niezbyt daje się lubić i uroda jego nie powala na kolana płeć przeciwną ale jest inteligentny.

senior A.P.
02-04-2008, 22:08
To moze tak wprowadzic skale inteligencji wg.J.Urbana ?

martunia
02-04-2008, 22:12
Super.
Pytanie , tylko po co?

senior A.P.
02-04-2008, 22:12
Niektorym dopiero sie tworzy.

senior A.P.
02-04-2008, 22:13
Jak to po co - aby rownac do najlepszych !

martunia
02-04-2008, 22:14
Nikt nie mówił,że jest najlepszy.
Takich rankingów jeszcze nie było.

senior A.P.
02-04-2008, 22:18
Glosno nie mowia ale jemu i jego czytelnikom sie tak wydaje.

martunia
02-04-2008, 22:20
Jego czas, był dawno temu.

Basia.
02-04-2008, 22:22
Jego czas, był dawno temu.
było, minęło.:D Bardzo dawno temu czytałam jego felietony kiedy się podpisywał jako Jerzy Kibic.

martunia
02-04-2008, 22:24
Fakt, nie wiem czy się przyznać, lubiłam czytać.

senior A.P.
02-04-2008, 22:26
Michnika tez ?

Malgorzata 50
02-04-2008, 23:46
Kibica b. lubilam.Urban to bestia przewrotna ,cyniczna do bólu ,bogata jak jasna cholera,piekielnie inteligentna i rownie piekielnie podła .Facet ,ktory dla forsy i kariery był w stanie zrobic każde świństwo i przyznać się do tego .. z usmiechem na ustach,taki demoniczny wstretny karzeł....
AP a Michnika bardzo lubie czytać i do tego go bardzo szanuję.

Lila
02-04-2008, 23:58
Zaznaczę bardzo ponuro,że dla mnie to czas przeszły.Ten szacuneczek..
Podpadnięty onże u mnie jest do Sądu Ostatecznego..Bez względu na to ,że podziwiałam jego i Toruńczyk Barbarę już od czasu procesu '' komandosów''..
Ech..wszystko się zmieniło..

Malgorzata 50
03-04-2008, 00:00
Dlaczego????

Lila
03-04-2008, 00:03
Małgoś,inną razą Ci puszczę cytacik..
Nie sra się w swoje gniazdo ,o które się walczyło..Takie mam zasady i Adaś ma u mnie przechlapane..

ps.Ciekawe,co ja mam z tymi Adamami ? Co Adam,to mi podpadał na mej długiej drodze życiowej.Nawet Mickiewicza nie znoszę,choć tak pięknie ''dziadował ''..:)

POLA
03-04-2008, 00:06
ma rację, jeden i drugi wart jest czytania. Można się z nimi nie zgadzać, ale słuchać warto. Do dzisiaj zaglądam do felietonów Urbana i z przykrością stwierdzam, że często ma dużo racji, niestety, i tą racją bije po oczach bez eufemizmów.
Prawda w oczy (sumienia) kole, ale tylko niektórych.

Malgorzata 50
03-04-2008, 00:14
Pola jak zwykle mądrze gadasz .Ten cyniczny karzeł ma pazur!!!! Niestety !!! Nie znosze gnoma ale hmmmmm.....
Lila dobra ..poczekam . Cierpie kiedy się pojawiają rysy na moich krysztalowych postaciach ....gupia jestem starucha!!!!

Lila
03-04-2008, 00:17
To Ci cytata nie podeślę...
Sam mnie zgubił,to Ty chociaż nie trać dziecięcej wiary w człowieka..:)

Malgorzata 50
03-04-2008, 00:23
Nie... spojrzmy prawdzie w oczy podeslij cytata...

Lila
03-04-2008, 00:38
Małgoś,pierwsze podpadnięcie zaliczył w roku 2001 chyba,gdy wysmażył artykuł w NYT..
To trzeba przeczytać..
Sorry,ale szok po pierwszej książce Grossa w Polsce,przyrównał do szoku w Izraelu po procesie Eichmana,gdy wyszły potworne zbrodnie..

Ja żadnego szoku nie przeżyłam ,więc niech spada.Eichman i wieśniaki w Jedwabnem.Hii,oczywiście pod publiczkę artykuł.
No i labidził,ile to jego rodzina straciła po wojnie.Money...money..:).Jak taki szczery,to czemu pominął tatusia ,sowieckiego agenta ?

Noo,nie zasnę ,bo już mnie wkurzył..
Poza tym ten proces ,co wytoczył R.Ziemkiewiczowi ..żenada..Dziennikarz - dziennikarzowi.

Inne sprawki też są..

POLA
03-04-2008, 00:44
podzielam Twoje "rozterki" co do AM z GW, rozczarował mnie okrutnie, uczucia mam co najmniej ambiwalentne (o jaki cytat chodzi?), ale niegłupi to człowiek, a mądrzy też mają prawo do błędu pod warunkiem, że to błąd, a nie zamierzone działanie. I tu już nie mam pewności, ale - psia kostka - nadal go czytam i słucham, co wcale nie oznacza, że jest dla mnie wyrocznią.

O. R. też słucham, tak dla równowagi:D :D i paru jeszcze innych oryginałów z prawa, lewa i środka. Dla zdrowia, politycznego:)

POLA
03-04-2008, 00:51
"Sąsiadami" byłam zszokowana, artykułu, o którym piszesz, nie znam.

Sprawa ojca: hmm, a co ma zrobic w tej sprawie, wór pokutny założyć?

Ziemkiewicz: o co postawił go przed sądem? Amnezję mam czy co?

Lila
03-04-2008, 00:54
Pola,ja mam pewność,że celowe działanie.On sam prowokuje antysemityzm,a potem żali się ...gdzie ? W Izraelu..na ksenofobię Polaków.Izrael ma arabofobię,ale tym nie warto wspominać...

O.R.nie zdarzyło mi się..Na niego już czasu nie mam..:)
Może tę telewizję Trwam zobaczyłabym,ale to chyba na Cyfrze jej nie ma ..
Cytaty gdzieś mam zapisane w komputerze,bo mi przysłano jakiś czas temu,aby do reszty mi otworzyć oczy..
Eeeech,wolałam mieć oczy szeroko zamknięte..:)

Lila
03-04-2008, 00:57
Poluś...jutro postaram się znaleźć paragraf na A.M..

Teraz moje nasenne tabsy ..kurczę,no wiesz ...kręci mi się w głowie,a mam do pokonania schody w liczbie 8 !!!!

Dobranoc...moje miłe sowy...buzia..:)