PDA

View Full Version : Tarcza antyrakietowa

Pani Slowikowa
04-02-2008, 13:33
Chcialam zapytac sie was co sadzicie o grozbach Rosji i do polskiego porozumienia z Ameryka a propos tarczy antyrakietowej.... A tu watku " Co z ta Polska" niet...:confused:

Wstawiam wiec wam tu ten link z zapytaniem.. co o tym myslicie? Czy mamy sie bac??

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4894127.html

Ps .. A moze na nowo otworzyc watek o Polsce?? No bo gdzie tu mowic o polityce??

Ewita
04-02-2008, 13:37
Taki wątek jest potrzebny! Polska ostatnio przypomina samochód, w którym szalony mechanik zamotał biegi... Raz w lewo, raz w prawo - raz na wschód, innym razem na zachód...
A co do artykułu - to ja się jednak boję. Znam historię naszego kraju na tyle, żeby twierdzić, że nasze kolejne rządy nie kierują się przyszłościowym dobrem Polski, tylko własnymi interesami. Ileż to razy byliśmy "przedmurzem chrześcijaństwa", granicą europejskości i tym podobne. Głupcem jest ten, kto wniosków z historii wyciągać nie potrafi...

Pani Slowikowa
04-02-2008, 13:40
Zakladam:) ale z tym samym pytaniem ..
Adminie jak chcesz to mozesz moj post przeniesc..

Pani Slowikowa
04-02-2008, 13:43
witam!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Chcialam zapytac sie was co sadzicie o grozbach Rosji i do polskiego porozumienia z Ameryka a propos tarczy antyrakietowej.... A tu watku " Co z ta Polska" niet...

Wstawiam wiec wam tu ten link z zapytaniem.. co o tym myslicie? Czy mamy sie bac??

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4894127.html

Pani Slowikowa
04-02-2008, 14:25
zastanawiam sie dlaczego orginalny watek zostal zamkniety??
Czy moze Lila go nam nie przedluzyla? Czy zostal skasowany w ramach jakis "czystek".. Mam nadzieje ze to pierwsze.. :confused:
Acha.. no i zainteresowanie wasze powala mnie po prostu :D
Niestety musze zatem sama sie wypowiedziec na ten temat mimo mojej okropnej ignorancji w temacie i wogole w polityce..

Ja mysle ze ta tarcza to blad.. A wlasciwie nie tyle mysle ... co czuje.. i wlasnie BOJE SIE

Basia.
04-02-2008, 16:23
zastanawiam sie dlaczego orginalny watek zostal zamkniety??
Czy moze Lila go nam nie przedluzyla? Czy zostal skasowany w ramach jakis "czystek".. Mam nadzieje ze to pierwsze.. :confused:
Acha.. no i zainteresowanie wasze powala mnie po prostu :D
Niestety musze zatem sama sie wypowiedziec na ten temat mimo mojej okropnej ignorancji w temacie i wogole w polityce..

Ja mysle ze ta tarcza to blad.. A wlasciwie nie tyle mysle ... co czuje.. i wlasnie BOJE SIE
wątek Lili tylko ma 3 znaki zapytania na końcu. Tarcza budzi we mnie mieszane uczucia.

Alsko
04-02-2008, 16:35
Nazywa się "Co z tą Polską???" Teraz będą dwa różniące się znakami zapytania.

A jeśli chodzi o tarczę, to skandalem jest, że nie jesteśmy należycie informowani. Są podawane wypowiedzi, komentarze do nich, komentarze do komentarzy.

Nigdy nie było rzeczowej informacji dla ogółu. Społeczeństwo zna ułamki prawdy, plotki i skazana jest na czytanie, co mają do powiedzenia (też często niedoinformowani) politycy i dziennikarze.
Nie można sobie wyrobić zdania na ich podstawie.
To zupełnie tak, jak czytanie recenzji pozycji nie przeczytanej przez krytyka.

siekierka
04-02-2008, 16:49
Jak widzę, natura ciągnie wilki (wilczyce?) do lasu,a Lilę, Basię i Małgosię50 do KSC. To dobrze, bo bez Was mogłoby się czasem nudzić.
Cieszę się, że Pani Słowikowa podjęła "Lisi wątek" który już kilka dni temu zniknął z monitorów forum - chyba z racji "zatkania" go głównie przez posiadacza pejsatej papugi. Byłoby źle, gdyby w KSC gromadzili się wyborcy wyłącznie jednej formacji. Ta druga strona miała wszak w kraju prawie drugie tyle zwolenników, i wśród naszych "urlopowiczek" jest dość mocno reprezentowana. Moje zainteresowania sportem nie są wielkie, ale nie na tyle skromne, abym nie doceniał wagi imprezy EURO2012, i podzielam obawy tych którzy się boją,że zajmowanie miejsc w Komitecie przesłoni wagę problemu. Czasy Komitetów wszak odeszły wiele lat temu do historii, oby się nie odbiły czkawką.:cool:

bogda
04-02-2008, 19:13
Ta tarcza we mnie budzi mieszane uczucia...z jednej strony daje nam jakąś gwarancję bezpieczeństwa (podobno), bo z dwóch stron mamy "przyjaciół"....ale patrząc na to inaczej, czy nie ściągnie to na nas większego niebezpieczeństwa.

Siekierko...podobno Polacy potrafią się sprężyć i czynić cuda w podbramkowych sytuacjach...więc może damy rade z tym Euro...
Szkoda by było odpuścić taką okazję, bo to jest wielka promocja dla naszego Kraju, ale jak ci na górze będą tylko toczyć walki między sobą i ścigać się w zajęciu najlepszego stanowiska czy zdobycia poklasku...to jednak czarno to widzę...

siekierka
04-02-2008, 19:31
Tarcza i rura (przez Bałtyk) są dla nas groźne. Ale obawiam się, że ta ostatnia jest groźniejsza. A nie chciałbym sie dowiedzieć, że z powodu tarczy, zakręcą nam rurę i do ogrzewania będziemy korzystać wyłącznie z kominków opalanych chrustem. Dobrze, że mamy dość bogaty drzewostan.
Nie mogę zapomnieć, czym groził brak takiej tarczy wówczas, gdy pułkownik Kukliński ujawnił plany inwazji sowieckiej na kraje europy zachodniej, tak dziś beztrosko patrzącej na sojusze niemiecko-rosyjskie w sprawie rury.

gratka
04-02-2008, 19:58
[quote=siekierka]Tarcza i rura (przez Bałtyk) są dla nas groźne. Ale obawiam się, że ta ostatnia jest groźniejsza. A nie chciałbym sie dowiedzieć, że z powodu tarczy, zakręcą nam rurę i do ogrzewania będziemy korzystać wyłącznie z kominków opalanych chrustem. Dobrze, że mamy dość bogaty drzewostan.
quote]
Podpisać mogę się pod Siekierką, ale wiedzy na ten temat nie mam, bo jestem naiwną istotą i jak panowie dyskutują o polityce zagranicznej to się wyłączam. Nie mam zaufania ani do Niemców, ani do Rosji, ale to są nasi sąsiedzi i trzeba by w końcu zacząć się z nimi dogadywać. Chętnie jednak zamieniłabym położenie geograficzne Polski na lepsze - gdybym miała czarodziejską różdżkę.;)

Pani Slowikowa
04-02-2008, 20:17
[quote=siekierka]Tarcza i rura (przez Bałtyk) są dla nas groźne. Ale obawiam się, że ta ostatnia jest groźniejsza. A nie chciałbym sie dowiedzieć, że z powodu tarczy, zakręcą nam rurę i do ogrzewania będziemy korzystać wyłącznie z kominków opalanych chrustem. Dobrze, że mamy dość bogaty drzewostan.
quote]
Podpisać mogę się pod Siekierką, ale wiedzy na ten temat nie mam, bo jestem naiwną istotą i jak panowie dyskutują o polityce zagranicznej to się wyłączam. Nie mam zaufania ani do Niemców, ani do Rosji, ale to są nasi sąsiedzi i trzeba by w końcu zacząć się z nimi dogadywać. Chętnie jednak zamieniłabym położenie geograficzne Polski na lepsze - gdybym miała czarodziejską różdżkę.;)
Babko chcialalabym aby Polska byla w Ameryce Polnocnej hehehe!! Ale to chyba marzenie zcietej glowy??:D
Na razie musimy grac naszymi kartami.. a to dla wszystkich jest trudna gra.. Jedynie to co przychodzi mi do glowy to zrobic tak , jak robia szachisci ktorzy graja sami z soba.. czyli wczuc sie w.. przeciwnika.. Rozumowac tak jak on.. zrozumiec jego pozycje.. Tylko wtedy mozna bedzie ich przehytrzyc.. Tu kobieta przydalaby sie nam na premiera nie ten Tusk ..jakis taki przestraszony zawsze..
Jedyny plus u niego to, ze dobrze na nim lezy garnitur:D

wuere'le
05-02-2008, 20:23
Mowa tu o tarczy... . Według mnie ta cała tarcza, to nam jest do d.... potrzebna. Co nas obchodzą obawy Amerykanów o swoje bezpiczeństwo? Dlaczego my Polacy mamy się tym przejmować w dodatku dla jakiejś idei, tylko dla jakiej? Dla jakiej idei mamy narażać nasz kraj na różne niebezpiczeństwa ze strony innych państw, ze strony międzynarodowego terroryzmu? Jaki my mamy w tym interes? Przecież Amerykanie totalnie nas olewają, przykładem niech bedą choćby wizy, czy obiecane zyski z zakupu słynnych bubli F-14! Prasa pisała też o możliwości podsłuchiwania, dzięki zastosowanym przy owej tarczy urządzeniom, rozmów telefonicznych. Jestem zdecydowanie przeciwny tarczy i już, bo nie widzę żdnych racjonalnych przesłanek za jej powstaniem a uległość wszelkich władz obecnych i poprzednich w tej sprawie świadczy tylko o włazidupstwie i tyle..

gratka
06-02-2008, 10:36
Amerykanie mają teraz na głowie kilka konfliktów międzynarodowych, a przede wszystkim wybory prezydenckie i nie są w stanie mieć na tej głowie chwilowo innych spraw.
Poważnie: czy będzie tarcza, czy nie , gdzie i na jakich warunkach zależeć będzie od nowego prezydenta i nowej ekipy. Obecna niby prowadzi rozmowy, ale stara się niczego nie dogadywać do końca, żeby potem nie wystawiać Stanom świadectwa niepoważnego żandarma, gdyby jej koncepcja poległa.
Całkiem inaczej niż u nas!

Ewita
06-02-2008, 10:40
Ogólnie rzecz biorąc - cała nasza historia pełna jest przykładów tego, że dajemy się wrabiać. A to, żeby dobrą wolę okazać, a to, żeby o przyjaźni trwałej i jedynej zaświadczać, a kiedy indziej jeszcze, żeby nasze ambicyjki narodowościowe zaspokoić. Niewiele faktów znam odnośnie tych tarcz i plotki mnie nie interesują.
Co do samej idei rozmieszczenia czegoś takiego - pytam podobnie jak Wuere'le: co my z tego będziemy mieli? Jakie zyski, a jakie straty i czy zyski będą większe, czy straty bardziej dotkliwe?

Pani Slowikowa
06-02-2008, 12:34
wykalkulowac "kawe na lawe" pro i contro tej tarczy dla naszego kraju. Na razie wyglada na to ze wszystko odbywa sie za naszymi plecami.. Przydaloby sie chyba jakies glosowanie na ten temat.. Nie glosowanie na poszczegolnych politykow ktorzy klamia i kreca przed wyborami tylko po to zeby zrobic doslownie na odwrot niz sie reklamowali..
Jezeli odbyloby sie publiczne glosowanie to na pewno w mediach poszczegolne strony, wychodzilyby ze skory aby cos wyjasnic..
Pewnie ze moze tak byc ze narod wyrazi swoja wole na cos a i tak stanie sie inaczej.. ale to juz jest inna para kaloszy :mad:

Pani Slowikowa
10-02-2008, 14:40
A co jezeli te "utarczki" z tarcza .. spowoduja ze inwestorzy zagraniczni wycofaja swoje inwestycje w Polsce?? No bo kto chcialby inwestowac w kraju zagrozonym..??

Basia.
10-02-2008, 15:15
mamy zbyt małą wiedzę na temat tarczy. :D

Stanley
10-02-2008, 15:34
Ponieważ mieszkam w pobliżu tarczy temat bardzo nas mieszkańcow interesuje nasz starosta nawiasem mówiąc sam skontaktował się z Amerykanami i trochę wiedzy zdobył o tej tarczy i dlatego mamy tutaj jako taką informację.Jest sporo nieprawdy podawanej w mediach
1. To nie żadna tarcza a normalna baza rakietowa na powierzchni 450 hektarów powstaje 10 podziemnych wyrzutni rakietowychAmerykanie twierdzą ze rakiety są nieuzbrojone co nie znaczy ze nie można tych rakiet uzbroić np w głowice jądrowe.
2.Oprócz tych 450 hektarów za darmo oddajemy lotnisko wojskowe miasto chciało przejąc i stworzyć lotnisko cywilne na co nasi rządzący nie wyrazili zgody natomiast za darmo dla amerykanów a i owszem.
3. Rosjanie byliby kompletni durnie gdyby w tą bazę nie wycelowali swoich rakiet i zadne patrioty czy też inne zestawy przeciwlotnicze jakie mogą nam dać co ja gadam sprzedać nie są w stanie nas obronić za mało czasu itp uwarunkowania.
4. Baza ta ma bronić USA przed atakiem z Iranu co jest tak samo prawdopodobne jak napad Marsjan a więć baza ta jest ewidentnie skierowana przeciw Rosji tak samo jak radar w Czechach który kontroluje cały obszar Rosji az do Uralu.
5. Dla nas mieszkanców ta baza nie niesie żadnych korzyści a tylko zagrożenie. Baza USA w Europie to przecież az się prosi o atak terrorystyczny. Wczasy nad morzem można połączyć z ekstremalnymi przeżyciami np sprawdz czy jest bomba w markecie czy Ci się udało i to chyba wszystkie korzyści no może teraz coś się zmieni gdyż poprzedni rząd był gotów nawet sam zapłacić za tą bazę natomiast teraz ponoć będzie dla samorządu jakieś odszkodowanie.
Amerykanie swoje bazy zaopatrują we wszystko z USA po to potrzebują lotnisko a więc dla miasta zysku żadnego no chyba tylko prostytutki znajdą pracę może jakaś pomoc w kuchni i to tyle podobnie jest w bazach amerykańskich w Niemczech.
Nie chcę nudzić jest dużo więcej tego typu informacji natomiast nasze mas media dziwnie milczą ja nie widzę różnicy między bazami Rosji w Polsce a teraz Usa i jedne i drugie miały w nosie nasze bezpieczeństwo.No chyba że teraz zrobimy się światowcy bo np tak Al Kaida dowie się gdzie lezy Polska i to jedyny nas żysk.

POLA
10-02-2008, 15:45
to, co tutaj napisałeś, czytałam już wcześniej, ale nie pamiętam w jakich mediach, więc może jednak te informacje się pojawiają, ale nie każdy to czyta bądź słucha?
Sporo też było ostatnio w radiu, w pr.1. także.

FeliksG
10-02-2008, 17:45
a więć baza ta jest ewidentnie skierowana przeciw Rosji tak samo jak radar w Czechach który kontroluje cały obszar Rosji az do Uralu.
ja nie widzę różnicy między bazami Rosji w Polsce a teraz Usa i jedne i drugie miały w nosie nasze bezpieczeństwo..
Rożnica jest, zasadnicza. Teraz możemy o tym rozmawiać i ...na tym sie kończy. Acha! Jest jeszcze jedna. Zmienil się kierunek /geograficzny/ skąd przychodza propozycje. Zawsze w naszym interesie i zawsze nie do odrzucenia.
Sądzę, że tzw kwint z esencją, jak mawiała Lila /albo Małgorzata/, jest w stacji radarowej - jak piszesz. Rakiety w Polsce nie stanowia żadnego zagrożenia dla Rosji. Ciągle mają skuteczniejsze i potrafia zniszczyć, te u nas. Tylko, jak my na tym wyjdziemy?

Pani Slowikowa
13-02-2008, 20:41
:confused:
Wklejam:

"Ze względu na obawy Rosji przed członkostwem Kijowa w NATO gotowi jesteśmy wprowadzić do swej konstytucji zapis nie pozwalający na rozmieszczenie na Ukrainie baz wojskowych Sojuszu Północnoatlantyckiego - oświadczył w środę w Moskwie prezydent Wiktor Juszczenko.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko oświadczył w środę w Moskwie, że ze względu na obawy Rosji jego kraj gotów jest ustawowo zakazać rozmieszczania baz wojskowych NATO na swoim terytorium.

- Jeśli stronę rosyjską niepokoją bazy wojskowe, to Ukraina nigdy na to nie pójdzie - powiedział Juszczenko na spotkaniu z ukraińską diasporą w stolicy Rosji."

Przestraszyl sie ze go znowu podtruja czy co??

Stanley
13-02-2008, 21:12
Pani Słowikowa
Juszczenko poprostu myśli w przypadku konfliktu nie ważne gdzie rakiety wybuchną wtedy to już nie problem a dobre stosunki z sąsiadem mają swoje znaczenie.

Ewita
13-02-2008, 21:17
No i dostawy gazu też swoją wymowę mają. Wymierną...

FeliksG
13-02-2008, 21:26
A, może oni, ci Ukraińcy, nie znają zawołania:
Boso,ale w ostrogach.

Pani Slowikowa
13-02-2008, 22:26
bo niby skad mieli brac te ostrogi w koncu..??:rolleyes:

Pani Slowikowa
14-02-2008, 15:37
Zastanawiam sie gdzie te rakiety byly dotychczas nakierowane??? :confused: :confused:

Wklejam.. Walentynkowe wyznanie Putina do swiata!!
( czy on sie kocha w Miedwiediewie?? ;) )

"Putin: Przekierujemy rakiety na Polskę
mar, PAP, IAR2008-02-14, ostatnia aktualizacja 2008-02-14 11:48
- Rosja będzie zmuszona do przekierowania części swych rakiet na elementy tarczy antyrakietowej USA w Czechach i Polsce - powiedział Władimir Putin. Podkreślił, że tarcza w Polsce obniży bezpieczeństwo w Europie, po czym dodał, że Rosja nie planuje żadnego konfliktu z Zachodem i wyraził nadzieję, że nigdy do niego nie dojdzie. Wspomniał też o "osobistej chemii" między sobą a Miedwiediewem.

Fot. Wojciech Olkuśnik / AG
Władimir Putin
ZOBACZ WIDEORosja i Ukraina dochodzą do porozumienia (Reuters)

ZOBACZ TAKŻE
81 proc. Polaków: Tusk odniósł sukces w Rosji (11-02-08, 07:15)
Tusk o Putinie: Nasz człowiek w Moskwie (08-02-08, 19:23)
Putin: Nie dramatyzujmy - relacja minuta po minucie (08-02-08, 08:35)
SERWISY
Tarcza antyrakietowa
- Po prostu mu wierzę - powiedział Putin o Miedwiediewie i wyraził przekonanie, że jego następca będzie kontynuował jego, Putina, politykę.

Zdaniem Putina, poprzez instalację tarczy w Polsce rozbudzane są nastroje antyrosyjskie. - Rosja nie uczyniła ani jednego kroku dla skomplikowania stosunków z Polską - mówił z przekonaniem.

Putin zaznaczył, że jego kraj nie rozumie konfliktów w sprawie Gazociągu Północnego i importu polskiego mięsa. Dodał, że z podczas wizyty Donalda Tuska w Rosji przeprowadził z nim konstruktywną rozmowę. Wyraził też nadzieję, że taka sama będzie atmosfera kolejnych rozmów z Polską.

- Rosja będzie "zmuszona" skierować swoje rakiety na Ukrainę, jeśli "zostanie zagrożone rosyjskie bezpieczeństwo" z powodu rozmieszczenia w tym kraju baz NATO - mówił Putin. Dodał też, że spodziewa się pozytywnego dialogu ze Stanami Zjednoczonymi bez względu na to, kto zostanie następnym amerykańskim prezydentem.

Prezydent Rosji pochwalił też stan rosyjskiej gospodarki: - Jest w najlepszej kondycji od wielu lat - mówił. Putin powiedział, że rosyjska gospodarka rozwija się w tempie 8 procent PKB, co jest jednym z najlepszych wyników w ostatnich latach. Dodał, że jest ona na 7-m miejscu na świecie pod względem wzrostu. Wzrosły także realne dochody ludności. Rosyjski przywódca przypomniał, że poziom inwestycji zagranicznych jest najwyższy od ośmiu lat. Wśród problemów wymienił galopującą inflację i poziom biedy w kraju.

Putin podkreślił również wzrost wskaźników demograficznych. W 2007-m roku urodziło się w Rosji najwięcej dzieci od 15 lat. Rosyjski prezydent dodał, że coraz częściej rosyjskie rodziny decydują się na drugie i trzecie dziecko.

To ostatnia konferencja za jego kadencji. Akredytowano na nią rekordowa ilość dziennikarzy - 1364, w tym około 900 z Rosji. Dla porównania, na pierwszym tego typu spotkaniu - w 2001 roku - zgromadziło się 400 reporterów."

Lila
14-02-2008, 15:50
Asiu,jeżeli chodzi o Kozaków,to gdzie oni mieli mieć te ostrogi ? To znaczy ...w wojsku carskim służąc,to fizycznie je mieli.Ale tylko fizycznie..
Zresztą Rosja zawsze ich potrafiła zdławić skutecznie,i wcale się nie zdziwię,jak sprzymierzą się z bogatą Rosją a nie z Unią,która będzie im w garnki zaglądać.

A w ogóle to pora umierać,bo wyrżną się tymi rakietami z kretesem,nas zabierając do towarzystwa.
A nie jestem wcale pewna,czy śmierć od takiej rakiety jest choć trochę przyjemna.

Stanley
14-02-2008, 15:52
wybacz ale nie rozumiem Pani Słowikowa
1. Czyim prezydentem jest Putin? jeżeli Rosji to popełnił by zbrodnie przeciwko swojemu narodowi gdyby tego nie zrobił
2.Nie rozumiem zdziwienia przecież taki cel jak baza rakietowa musi być na celowniku rakiet i to z głowicami jądrowymi ponieważ Amerykanie instalują wyrzutnie w silosach podziemnym a więc uderzenie musi być skuteczne
3. Ponieważ mieszkam obok tych rakiet to w przypadku nieszczęścia nie zauważe nawet błysku ale Rodacy w głebi Polski będą mieli trochę czasu na zastanawianie się czy warto umierać na USA.
Pozdrawiam

Lila
14-02-2008, 15:54
No to mam odpowiedź..

Nie będzie to przyjemne.Za daleko....szkoda...

Pani Slowikowa
14-02-2008, 15:58
Lilu z tym umieraniem to na razie poczekajmy..
w koncu ten pomysl "tarczy"( Ronalda Reagana) jakby nie bylo spowodowal "zmiane wiatru w ZSRR"
Moze to jest blef ze strony P?? bo rakiety sa i tak gdzies juz nakierowane ale jakos do ich wybuchu na razie nie doszlo.
To co mnie denerwuje to to ze Amerykanie traktuja Polske jak jakas sien, w ktorej mozna sobie wytrzec buty z blota.. nawet jak sie nabrudzi to nie szkodzi.. bo to jeszcze nie "salony" przeciez..

Pani Slowikowa
14-02-2008, 16:03
wybacz ale nie rozumiem Pani Słowikowa
1. Czyim prezydentem jest Putin? jeżeli Rosji to popełnił by zbrodnie przeciwko swojemu narodowi gdyby tego nie zrobił
2.Nie rozumiem zdziwienia przecież taki cel jak baza rakietowa musi być na celowniku rakiet i to z głowicami jądrowymi ponieważ Amerykanie instalują wyrzutnie w silosach podziemnym a więc uderzenie musi być skuteczne
3. Ponieważ mieszkam obok tych rakiet to w przypadku nieszczęścia nie zauważe nawet błysku ale Rodacy w głebi Polski będą mieli trochę czasu na zastanawianie się czy warto umierać na USA.
Pozdrawiam

A ja nie rozumiem czego ty nie rozumiesz..Ja wstawilam wam artykul o Putinie i juz..

Stanley
14-02-2008, 17:56
Dzięki,teraz zrozumiałem Pani Słowikowa
Pozdrawiam

siekierka
17-02-2008, 16:56
QUO VADIS...DOMINE.
Ale w porządku, satelity czyli amierikanckie sputniki latają, Donald marzy, pielęgniarki, nauczyciele, górnicy,kolejarze itp trwają przy swoim stanowisku. I pewnie dokądś dojdą.

Bianka
18-03-2008, 08:21
USA proponują Rosji kontrolę nad tarczą w Polsce i Czechach

"Gazeta Wyborcza": Stany Zjednoczone zaproponowały Rosji, by jej żołnierze kontrolowali bazy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach - dowiedziała się gazeta.
Według niej Kreml zaskakująco serdecznie przyjął amerykańskich sekretarzy: stanu Condoleezzę Rice i obrony Roberta Gatesa, którzy przylecieli do Moskwy rozmawiać o tarczy antyrakietowej.

Amerykanie mieli zaproponować Rosjanom, że tarcza rakietowa pozostanie uśpiona do czasu, kiedy pojawi się potwierdzone niebezpieczeństwo rakietowe ze strony Iranu. Prawdopodobnie aż do tego momentu amerykańskie antyrakiety pozostałyby poza silosami wybudowanymi w Polsce, a radar w Czechach byłby nieczynny.

Zgodnie z propozycjami rosyjscy specjaliści od obrony przeciwrakietowej mieliby zostać na stałe przydzieleni do rosyjskich ambasad w Pradze, Warszawie i Waszyngtonie. Na razie nie wiadomo, jak miałyby wyglądać rosyjskie kontrole tarczy. Jedno jest pewne - rosyjscy obserwatorzy nie będą przebywać w antyrakietowych bazach na stałe, a tego właśnie domagała się wcześniej Moskwa. Na zasadzie wzajemności wojskowi specjaliści z Polski, USA i Czech mogliby wizytować rosyjskie instalacje przeciwrakietowe.

http://wiadomosci.onet.pl/1712467,11,item.html

senior A.P.
18-03-2008, 08:37
Niebezpiecznie jest miec o jednego "przyjaciela" za duzo.
W dodatku bedac biednym ,licz na pomoc biedniejszego przyjaciela,bo bogatemu na biednym nie zalezy.
Jezeli zapraszaja cie na "salony" to wiedz,ze maja w tym interes.
USA z Rosja zawsze sie dogadywali we wszelkich interesach.
Teraz ten interes jest szczegolny.

Lila
18-03-2008, 10:03
Ależ się wkurzyłam !!

Nawet mnie nie zainteresowała specjalnie wiadomość,że Rice i Gates bawią na Kremlu..w świetle tej naszej ratyfikacji i Kosowa.
Najwyższy czas spojrzeć na USA tak jak należy.TYle trudu kosztowało pozbycie się towarzyszyszy z naszej ziemi,a teraz Stany ich sprowadzą razem z idiotyczną tarczą.

Takie głosy były już dawno.Jak napisałam o tym na pewnym forum,sama specjalnie w to nie wierząc,to zjechali mnie jak burą sukę..
Bo Ameryka.Statua Wolności ,kopia paryskiej - wielkie rzeczy,bo demokracja ...Akurat.

Nie będę czytać wiadomości,bo padnę przed świętami.Akurat na Wielkanoc mija 5 lat od mojego udaru,a ta wiadomość mnie ruszyła jak żadna.!!!!

Lila
18-03-2008, 10:06
Niech sobie Ameryka Rosjan postawi w swoich bazach na Alasce.W końcu to po sąsiedzku,nawet motorówką przypłyną..Patrzcie ,będą tu się szarogęsić.Ja nie chcę Ruskich i koniec !

BUNIA
18-03-2008, 11:25
Ha a jak Rosjanie zechca " zwrotu przekupczonego terytorium Alaski przez cara Aleksandra II ?? za ponad 7 milionow dolarow .
i co wtedy z tarcza ??

Lila
18-03-2008, 11:32
Ha a jak Rosjanie zechca " zwrotu przekupczonego terytorium Alaski przez cara Aleksandra II ?? za ponad 7 milionow dolarow .
i co wtedy z tarcza ??

Buniu,litości.Nie ma takiej opcji..:D

BUNIA
18-03-2008, 11:42
Nie dopuszczam takiego scenariusza - ale Boze coz my maluccy mozemy ??

Bianka
18-03-2008, 14:34
Nie dopuszczam takiego scenariusza - ale Boze coz my maluccy mozemy ??No właśnie - nic. Możemy tylko ginąć za nich w różnych "misjach pokojowych" i "stabilizacyjnych".
Wydaje mi się jednak, że bardziej powinno nam zależeć na dobrych stosunkach z sąsiadem.

Lila
18-03-2008, 14:42
No...właśnie Amerykanie znieśli wizy dla Litwy...

Lila
27-03-2008, 14:04
Senior,kurcze ...myślałam ,że śni mi się...
Ale to faktycznie prawda ...

ak do tej pory "adekwatną odpowiedź" na tarczę antyrakietową obiecywali wiele razy Rosjanie. Na Kremlu mówiło się między innymi o ustawieniu wyrzutni rakiet na Kubie czy w Wenezueli. Na razie jednak na słowach się kończy.

Tymczasem zamiary na czyny przekuwa Białoruś. Mińsk wysyła swoich specjalistów do kraju rządzonego przez Hugo Chaveza, zaciekłego przeciwnika Stanów Zjednoczonych - pisze "Rosijska Gazeta".

Jeszcze w ubiegłym roku Białoruś świętowała podpisanie z Wenezuelą kontraktów wojskowych na ponad miliard dolarów. Ale wszystkie szczegóły okryte były tajemnicą. Teraz wiadomo już, że chodzi o tarczę antyrakietową.

Budowa systemu - według szacunków specjalistów - może potrwać około sześciu lat. Wygląda więc na to, że obie tarcze - i amerykańska, i wenezuelsko-białoruska - zaczną działać w tym samym czasie.

Ten świat zwariował kompletnie.Trza go zatrzymać i wysiąść z niego ,chyba..

Bianka
27-03-2008, 14:15
Myślę, że za 6 lat nie będzie prezydenta Ł. i sporo się zmieni. Narazie idzie walka z dziennikarzami i opozycją (totalne rewizje mieszkań w całym kraju) głównym tematem dnia.

senior A.P.
27-03-2008, 14:20
To co postanowiono to i realizuje sie !
Nie od maluczkich to zalezy. Nigdy jeden nie dominowal nad swiatem,chyba tylko dla wierzacych Bog.
Uzurpowac sobie rzadzenie calym swiatem przez zyjacych na tym swiecie to utopia !
Juz nawet we wspolnocie pierwotnej bylo to niemozliwe ,bo byli silni i "nadsilni" ,maczuga szla w ruch.
Teraz moze chociaz Europa oddychnie od III Wojny Swiatowej i rozegra sie to na innych kontynentach ?
Sam sie zastanawiam czy nie wiac z tej hameryki, tylko gdzie do Chin ?

Bianka
27-03-2008, 14:23
Hawaje mają dobry klimat.

senior A.P.
27-03-2008, 14:29
Klimat tak ale i trzesienia ziemi,po tym najwiekszm moga sie "oderwac" od.......... To samo Alaska zimna i moze byc obca.

Lila
27-03-2008, 14:47
Senior,wracaj do Polski.U nas na Jurze ,jaskiń dostatek ..Bezpiecznie ,swojsko ..

Bianka
27-03-2008, 14:50
i smoki już wyzdychały.

Lila
27-03-2008, 14:54
i smoki już wyzdychały.

Chociaż straszy.Mój szanowny towarzysz życia twierdzi,że to ja ...:D ,ale nie wierzcie mu..

Bianka
27-03-2008, 14:57
Kto by wierzył??? Ale to dobrze, że duchy są. Senior ma szansę jaką Białą Damę poznać. Nie będzie samotnym jaskiniowcem. Tylko jak sprawdzić, czy to przypadkiem nie panna była...:confused:

Pani Slowikowa
27-03-2008, 15:04
czy mezatki.. nie wazne. Smokom jeno dziewice smakowaly.. wiec musial to byc duch dziewicy

Bianka
27-03-2008, 15:11
No to czeka go samotne rozniecanie ognia i wymiatanie śmieci z pieczary.

Bianka
27-03-2008, 15:20
Politycy strasznie szafują słowem "przyjaciel". Może i mają zbliżone charaktery, ale co z tego. A sam Ł. będzie tylko tak długo, jak mu na to pozwolą zwierzchnicy.

senior A.P.
15-04-2008, 13:38
Smoki juz wyzdychaly ?
Co z Wanda nie chce nadal Niemca ?