PDA

View Full Version : nordic walking i rower


Anilah
10-04-2008, 22:02
Są to dwa ulubione moje sporty. Uprawiam je od paru lat .Z kijkami chodzę cały rok bez względu na pogodę i w każdym terenie.Natomiast rowerem od wiosny do jesieni.Sprawia mi to frajdę i oczywiście poprawia zdrowie i urodę.Pozdrawiam wszystkich miłośników tych "dyscyplin"

duszka07
30-04-2008, 21:07
Anilah, podobnie jak i Ty - rower od wiosny do jesieni, kijki i Nordic Walking bez względu na porę roku i pogodę.
Pozdrawiam Cię.

czarna
28-07-2008, 19:27
Są to dwa ulubione moje sporty. Uprawiam je od paru lat .Z kijkami chodzę cały rok bez względu na pogodę i w każdym terenie.Natomiast rowerem od wiosny do jesieni.Sprawia mi to frajdę i oczywiście poprawia zdrowie i urodę.Pozdrawiam wszystkich miłośników tych "dyscyplin"
Ja również uprawiam te dwie dyscypliny! Niedzielne wycieczki piesze z grupą przyjaciół,oczywiście na kijkach.No i od wiosny do póżnej jesieni jazda na rowerze.Jak na rower wsiadam,czuję się jak wolny ptak-mogłabym jechać na koniec świata!I nikomu nie wadzę! I jeszcze jedno:jest to moja pierwsza wypowiedż na forum.Dziękuję koleżance internetowej która namówiła mnie do zarejestrowania się.Jeszcze nie wszystko udaje mi się w głowie poukładać,ale z czasem....Pozdrawiam tych,co już są od dawna

ewelina55
28-07-2008, 20:30
Ja rowniez jestem raczkujaca na tym forum..Od roku chodze z kijkami. We Wroclawiu spaceruje sama..Ale jak jestem w Niemczech, to juz mam zmontowana wspaniala grupe przyjaciol i wedrujemy 2 godz dziennie.

zosinek
23-03-2009, 10:27
Ja równiez od wiosny do jesieni jezdzę na rowerze o kijkach jak narazie marzę.Chyba w tym roku się na nie zdecyduję ale nie wiem jak je dobrać ,moze ktoś mógłby mi poradzić?

Nordic4u-eu
11-09-2009, 19:04
Witam , Nordic to nie tylko dobranie kijów to sztuka chodzenia, prawidłowa postawa i kilka innych umiejetności których uczy instruktor. Zapraszamy sedrecznie na szkolenia które prowadzimy http://www.nordicwalking.darmowefora.pl/
Wszystkie informacje na naszym formu
pozdrawiamy
Nordic 4u

Nordic4u-eu
11-09-2009, 19:29
Witam, juz za chwile Nordic stanie się "dyscypliną" np. zawody z Blachowni gdzie spotkali sie miłośnicy kijków aby zmierzyć sie ze sobą. Zrobili zawody ( było podium i medale, najważniejsze było wesoło). Nasza grupa twierdzi że to ...... „sport” ale nie z meta i punktacja czasu dlatego nasze koszulki z logo maja napis " spacerem po zdrowie" - ktoś powie że to slogan reklamowy ale.. bo zawsze jest jakieś ale?? Czyż nie jest to prawda ?? jeśli spędzimy godzinę w parku lub w lesie maszerując z kijami zamiast z pilotem przy tv?? nasze samopoczucie z każdym krokiem jest lepsze , jesteśmy po prostu SZCZEŚLIWI bo zrobiliśmy cos dla siebie.
Nie wiem jak to siedzieje ale większość z Nordic4u zwiedzając z kijami różne miejsca w polsce zaraża swoją pasja innych .
Tacy jesteśmy i

Boga
11-09-2009, 19:33
Mam pytanie do nordig walkingowców. W czym jest tu przyjemność??? Wiem że zdrowo bo wszelkie mięśnie pracują, ale pytam o przyjemność. Ja lubię spacery, wędrówki ,ale po co dzwigac kije? W lesie czasem niosę kij żeby opędzać pajęczyny, ale często go gubię, zmieniam, bo rece wole mieć wolne. Nikogo nie obrażam tylko pytam, bo ja jeżdzę na rowerze, bo to przyjemność. Nawet ostatnio facet mi mówi;" samochód pod domem a pani ciągle rowerem". Więc powiedziałam o radościach i przyjemnościach z tego wypływających. Ja jeżdżę też zimą, ale warunek, że nie może być dużego śniegu. Jak nie mam czasu na większe wyprawy to sobie kombinuje jakieś zakupy koniecznie w odległym sklepie i jadę nawet po chleb bo przecież muszę go kupić więc czas na przejażdzkę się znajdzie.
Pozdrawiam wszystkich

Nordic4u-eu
11-09-2009, 21:47
Mam pytanie do nordig walkingowców. W czym jest tu przyjemność??? Wiem że zdrowo bo wszelkie mięśnie pracują, ale pytam o przyjemność. Ja lubię spacery, wędrówki ,ale po co dzwigac kije?

Przyjemnością jest to, że spacerujemy i ćwiczymy na świeżym powietrzu- dotleniamy organizm i relaksujemy się.
Jako instruktorka dodam, że spacery w towrzystwie są super pomysłem na spędzenie wolnego czasu. W grupie, można porozmawiać, pośmiać się, poćwiczyć, spalić zbędne kalorie i przy tym nie czuć zmęczenia jak np. przy joggingu czy siłowni.
Więc przyjemne z pożytecznym! Ćwiczenia z kijami są podobne do pillates czy callanetics. Zwrócić należy uwagę jakie kupujemy kije. Im lżejsze tym lepsze.. profesjonalne kije wykonane są z włókna węglowego i włókna szklanego, niezwykle lekki. W marszu prawie wogóle nie wyczuwalne a jakie dają świetne korzyści!
Zachęcam do spróbowania, Nordic Walking uzależnia !! ;)

Meli-Melo
07-09-2010, 19:36
Akademia Rozwoju Osobistego Kobiet Meli-Melo zaprasza na wspólne spacery z kijkami po Krakowie i okolicach.
Zaczynamy już w niedzielę 12.09.2010 o godz. 13:00.
Grupe prowadzi profesjonalna instruktorka, która nauczy, poinstruuje i poprawi błędy.
Zapraszamy uczestników o różnym stopniu zaawansowania.
W grupie zawsze raźniej i weselej!
Wypożyczamy kije.

Po szczegóły proszę pisać i dzwonić:
info@meli-melo.pl
880 717 069

tomeh
10-11-2010, 17:16
Rowerem robię rocznie około 10 000 km - mam klub sportowy który prowadzę. Nordic walking jeszcze nie próbowałem, ale jeszcze mam czas na spróbowanie.

Opcja
04-04-2011, 11:42
nordic walking (http://www.opcja.vot.pl/?p=412) podobno jest świetny, angażuje niemal wszystkie mięśnie ciała, myślę, że niedługo spróbuje tej dyscypliny

Astra
04-04-2011, 12:43
Wczoraj byłam na spacerze z kijkami. Dzisiaj boli mnie cały kręgosłup. Wina jednak leży w zbyt forsownym chodzie. Moje ciało zastało się przez zimę.
Ćwiczę na podłodze w domu. Do tego kupiłam sobie mini rotor na wzmocnienie mięśni nóg. Zaczynam pracować nad własną kondycją :D

jip
04-04-2011, 12:50
Wczoraj byłam na spacerze z kijkami. Dzisiaj boli mnie cały kręgosłup. Wina jednak leży w zbyt forsownym chodzie. Moje ciało zastało się przez zimę.
Ćwiczę na podłodze w domu. Do tego kupiłam sobie mini rotor na wzmocnienie mięśni nóg. Zaczynam pracować nad własną kondycją :D
No bo trzeba łazić zimą też, mnie wstrzymuje mróz dopiero poniżej 7 stopni, no i wyjazd a tak prawie codziennie 5km, no chyba, że w zastępstwie basen bo postawili mi go pod nosem, więc trzeba wspierać..
Opcja nordic walking podobno jest świetny, angażuje niemal wszystkie mięśnie ciała, myślę, że niedługo spróbuje tej dyscyplinyto nie czekaj tylko do przodu... dobrze jednak coby Ci najpierw ktoś w tym mądry pokazał..

ewikomega
04-04-2011, 13:25
Opcjato nie czekaj tylko do przodu... .
Jipku ja jak wcześniej pisałam/ wcześniej 2 lata temu/ ,

nie czekam , ale w sezonie chodzę..... bez kanarka:)

jip
05-04-2011, 17:01
Jipku ja jak wcześniej pisałam/ wcześniej 2 lata temu/ ,

nie czekam , ale w sezonie chodzę..... bez kanarka:)
Wiem.. przecież czasem Cię widzę, tylko czemu nie masz kanarka przy sobie?.. ja już też bez psa, a jak z psem to bez kijów, dla psa nie mogłem kupić, a na nieoryginalnych skubany nie chciał łazić,.. teraz 0,5 godz bez kijów ale z psem i 1 godz/ 5km bez psa ale za to z kijami oczywiście rano, a wieczorem tylko pies i bez kijów...

ewikomega
20-05-2011, 19:07
Wiem.. przecież czasem Cię widzę, tylko czemu nie masz kanarka przy sobie?
JAK MNIE WIDZISZ? Ot ciekawostka-:)
Od kwietnia codziennie chodzę po Polach Mokotowskich-wyobrażam sobie, że to mój wielki ogród-nawet dzisiaj spostrzegłam , iż magicy montują po konserwacji i ponownym malowaniu ławki.Widzisz jak dobrze mieć tak wielki ogród i nie ponosić kosztów przy wszelkich naprawach sadzeniach , koszeniach. Jipku nic nie ujmując twojemu psiakowi-szlag mnie trafia , że ludzie nie sprzątają kupek po swoich czworonożnych przyjaciołach . Jestem psiara i jak w przyszłości zamienię kanarka na psa z pewnością będę sprzątać po nim.
Dlaczego o tym piszę?
Chodzę tylko z kijami wzdłuż alejek , bo boję się wejść w "minę"-zobacz-przez te kupy psie ile z natury tracę.
Mam już swoją ustaloną trasę - pętla zielona:) około 800 m.
Dzisiaj pobiłam rekord . Zrobiłam 10 kółek i już tak zostanie.
Na początku w tym roku robiłam 3 i padałam , a dzisiaj w taki upał 10, ale na koniec wylałam na siebie resztki wody mineralnej, aby się ochłodzić-a co tam ludzie w moim "ogrodzie":) -niech się cieszą, że pozwalam im na Polach Mokotowskich-czyli mojej wielkiej zielonej przestrzeni przebywać. Teraz -dziwne nie bolą mnie nogi, lecz barki i ręce-chyba przez te kije i odciążanie kręgosłupa -który rehabilituję i tak poświęcam się. Szkoda, że nie można sprawić sobie nowego, ale ja przecież nie jestem samochód i części zamienne nie dotyczą -prawda?:)

Scarlett
20-05-2011, 19:15
Ewo, na każdym skwerku powinien być napis:
"Twój pies, Twoja kupa".
Gdybym ja trafiła na taki napis, bo bym
wyprowadzała swojego psa w miejsce publiczne, spłonęła bym
ze wstydu i w mojej kieszeni byłby woreczek.
Jednak daleka droga, aby społeczeństwo nasze
nauczyło się kultury, bo w naszej mentalności
jest, co z oczu, to i z sumienia.:rolleyes:

ewikomega
20-05-2011, 19:30
Ewo, na każdym skwerku powinien być napis:
"Twój pies, Twoja kupa".
Gdybym ja trafiła na taki napis, bo bym
wyprowadzała swojego psa w miejsce publiczne, spłonęła bym
ze wstydu i w mojej kieszeni byłby woreczek.
Jednak daleka droga, aby społeczeństwo nasze
nauczyło się kultury, bo w naszej mentalności
jest, co z oczu, to i z sumienia.:rolleyes:
Elu -trzy lata temu jak chodziłam z kijami pod okiem instruktora z UTW miałam chyba pecha:) wlazłam prosto w wieeeelką psią kupę. To była jesień i liście pospadały przykryły ją, więc to nie moje gapostwo. Wściekła byłam-śmierdząca, a moje buty miały niewybredny wzorek w kolorach już nie napiszę jakich.:)

Esia
13-06-2011, 11:43
jakie są wymierne korzyści spacerów z kijkami?
czy zauważyliście w rzeczywistości poprawę kondycji (po jakim czasie da się już to zauważyć)?
czy od tego da się troszeczkę stracić na wadze? bo że wszyscy zachwalają to już wiem, tylko nie znam nikogo kto by regularnie uprawiał nordic walking i mógł podzielić się swoimi doświadczeniami w dłuższej perspektywie. Chciałabym zacząć uprawiać przed jesiennym wyjazdem w góry - w spacerach po górach jestem wprawiona, ale ostatnio ze względu na problemy zdrowotne nastąpił u mnie spadek kondycji i przybyło mi trochę niepotrzebnych kilogramów i ogólnie czuję spadek formy

marek2215
18-04-2012, 14:02
jakie są wymierne korzyści spacerów z kijkami?
czy zauważyliście w rzeczywistości poprawę kondycji (po jakim czasie da się już to zauważyć)?
czy od tego da się troszeczkę stracić na wadze? bo że wszyscy zachwalają to już wiem, tylko nie znam nikogo kto by regularnie uprawiał nordic walking i mógł podzielić się swoimi doświadczeniami w dłuższej perspektywie. Chciałabym zacząć uprawiać przed jesiennym wyjazdem w góry - w spacerach po górach jestem wprawiona, ale ostatnio ze względu na problemy zdrowotne nastąpił u mnie spadek kondycji i przybyło mi trochę niepotrzebnych kilogramów i ogólnie czuję spadek formy
:D Znalazłem sympatyczny artykuł zachęcający do nordic walking- polecam go tym którzy myślą jak zadbać o zdrowie i kondycję.Spacer w stylu nordyckim, czyli jak uzyskać wymarzoną figurę i dobry humor
Autor: Agnieszka Dark, http://www.babskicomber.pl/artykul/280,Spacer-w-stylu-nordyckim-czyli-jak-uzyskac-wymarzona-figure-i-dobry-humor.html
Oczywiście, że warto uprawiać nordic walking. Po pierwsze jest pretekst aby wyjść z domu na spacer co samo w sobie jest już zdrowe. A to tego marsz nordic walking to ćwiczenie bardzo wielu mięsni. Jest też aspekt społeczny- mieszkamy w bloku i z większością sąsiadów kontakty ograniczały się do mówienia sobie dzień dobry. Od chwili gdy okazało się, ze mamy wspólne hobby jesteśmy zaprzyjaźnieni z trzema rodzinami z naszego osiedla. Do NW potrzebujemy niewiele; własną wolę, dobre kije do nordic walking, i wygodne buty do nordic walking lub po prostu wygodne buty. Kije radzę kupić w wyspecjalizowanym sklepie. Możemy być pewni, że będą to kije do nordic walking a nie np. kije trekkingowi.

lusia55
01-05-2013, 19:02
Zgadzam się z tym co pisze marek 2215 chodzenie z kijkami to samo zdrowie! Więc kijki do ręki i w drogę - najlepiej zabrać ze sobą doborowe towarzystwo również z kijkami ! Pozdrawiam wszystkich którzy uprawiają ten sport.

jagoda06
03-05-2013, 17:45
Rower piękna sprawa. Można w ciekawe miejsca dotrzeć. Nie ma żadnego problemu z zaparkowaniem. Warunek jest taki ze mamy odpowiedni rower, oczywiście odpowiednia sile w nogach.
Ale to wszystko dla zdrowia, wiec czasem warto trochę się pomęczyć wylać trochę potu. Przyjemniej na świeżym powietrzu niż w siłowni, ta możemy zostawić na zimę.

Bogda501
17-11-2013, 16:28
Od jakiegoś czasu myślę o tym, by kupić sobie kijki. Być może już na wiosnę dojrzeje do tej formy relaksu. Nie wiem tylko jak dobrać kijki dla siebie i jak prawidłowo chodzić, by mi to nie zaszkodziło....

frank566
27-12-2013, 09:40
Rowerem robię rocznie około 10 000 km - mam klub sportowy który prowadzę. Nordic walking jeszcze nie próbowałem, ale jeszcze mam czas na spróbowanie.
Jesteś TYTANEM !!!

Czy robisz te 10 tys raczej długimi trasami czy raczej codziennymi wypadami?

pozdrawiam

Telimena
03-03-2014, 17:43
Tyle,że trzeba wiedzieć w jaki sposób używać kijków. Pamiętajcie, że nie są to kule.
Nieprawidłowe używanie kijków przynosi odwrotny efekt.
Poczytajcie instrukcję albo niech ktoś fachowo przeszkoli.
Ja wiem jak prawidłowo ale nie umiem opisać:D .

Wintek
04-03-2014, 13:44
Potwierdzam, chodzenie z kijami nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać. Żeby faktycznie spełniały swoje funkcji i faktycznie pobudzały odpowiednie mięśnie warto skorzystać z porad profesjonalnego trenera. Jest różnica - czujesz że ćwiczysz a nie tylko nosisz ze sobą te kije.

_____________
Elementy złączne produkuję (http://www.bollhoff.pl/pl/pl/elementy-zlaczne.php)

izka84
24-04-2014, 17:14
nordic walking, rower i jeszcze pływanie :-) super sposób na zgubienie paru kg i nie tylko.

A co do techniki chodzenia ja jestem amatorką i chodzić nauczyłam się sama. Nie wiem czy dobrze, ale podczas chodzenia czuję, że wszytki mięśnie ładnie pracują i marsz jest nieco lżejszy niż bez kijków.

katarzynasmyk
17-05-2014, 16:36
Plywanie najlepsze :-PPP

Felsi
21-09-2014, 11:11
Witam:)
A ja w kwestii roweru. Chciałabym kupić rower ale taki aby nie bolał mnie kręgosłup gdy jadę. Mam starego Jubilata ale po ok godzinnej jeżdzie niestety boli mnie kręgosłup lędźwiowy i to zniechęca do jazdy. Czy ktoś miałby jakieś rady jaki rower kupić, na co zwracać uwagę przy kupnie?
pozdrawiam serdecznie:)

Kris
21-09-2014, 12:02
Witaj Felsi, może uda mi się pomóc Tobie w wyborze roweru ponieważ kilka miesięcy wstecz miałam ten sam dylemat. Poszukałam podpowiedzi w necie, znalazłam dobre porady i wklejam link. Powodzenia i zadowolenia z wyboru!
http://www.rowerowe-porady.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-kupnie-roweru/

Felsi
06-02-2015, 23:06
Dzięki za odzew Kris:) Blog o rowerach bardzo pomocny. Niestety nie kupiłam jeszcze roweru ale za chwilę wiosna i zabiorę się za to. Ciekawi mnie jak radzisz sobie ze znoszeniem roweru po schodach albo wynoszeniem go z piwnicy? Jest ciężki, Czy nie boli Cię kręgosłup od tego? Zastanawiam się czy w ogóle kupować rower gdy po każdym wyniesieniu i potem wniesieniu roweru boli kręgosłup. Gdzie tu przyjemność? Może kupić jedynie stacjonarny ? Przynajmniej nie będzie bolał kręgosłup. Co o tym sądzisz Ty jaki i ew. inni czytający ?
Pozdrawiam:)

tabagienny
11-02-2015, 12:37
Zastanawiam się dlaczego na największym polskim forum o odchudzaniu, w dziale o nordic walking wieje taką nudą i nikt nic nie pisze...
Ja osobiście porównałem trzy formy aktywności fizycznej, pod kątem odchudzania: bieganie, jazdza na rowerze i nordic walking.
Jakie efekty-nordic walking deklasuje i bieganie i rower.
Pierwsze i najważniejsze-czas. Z kijkami można chodzić codziennie nawet po 4-5 godzin. A więc można spalić mniej więcej 2000-2500kcal dziennie. W żadnej innej aktywności się tyle nie spali. Nie da się biegać 4 godziny, bo skończysz na ostrym dyżurze w szpitalu. Nawet nie da się biegać po 3 godziny dziennie. Z kolei na rowerze spala się dość mało kalorii-około 300-350. Podczas gdy z kijkami nawet 500-600kcal. Do tego człowiek nie jest jakoś strasznie zmęczony.
Moim zdaniem poprzez nordic walking można spokojnie chudnąć 1kg dziennie, chodząc po 4 godziny. Żadna inna forma aktywności nie da takich efektów. Czemu więc nikt tu nic nie pisze?
Ja dzisiaj spaliłem ok 2200 kcal chodząc w niesamowitym upale a nawet nie jestem specjalnie wycieńczony. Piszcie coś wtym dziale i chodźcie z kijkami. Pozdrawiam.

---------------------
dsl dla firm (http://www.lovo.pl/internet-dla-firm-lovo-dsl/) na długi okres

zbyszek123
04-03-2015, 11:49
Nordic Walking uprawiam regularnie. Na wiosnę chciałbym też kupić sobie rower. Nie wiem jaki rower wybrać, bo długo już nie jeździłem na rowerze. Może mi poradzicie? Czy taki rower http://www.cyklotur.com/rowery/miejskie-city/p,rower-miejski-beverly-man-kola-28-7-biegow-czarny-ferrini,291300.html będzie odpowiedni dla emeryta?

barbara_51
24-04-2015, 16:29
Ja uwielbiam jeździć na rowerze - spokojna, regularna jazda dobrze robi mi na kolana :) Nordic walking nie próbowałam, ale powoli się przymierzam.

W kwestii modelu roweru - polecam typ "holenderka". Wśród nich można znaleźć łatwo takie egzemplarze, na których siedzi się prosto, dzięki temu nie boli kręgosłup.

henoma23
27-05-2015, 20:58
Już wielką radością jest spotykanie się z przyjaciółmi, wspólne rozmowy,dzielenie się ze swoimi małymi radosciami, czy też smutkami a przy tym jednocześnie kontakt z przyrodą, otoczeniem no i oczywiście ruch na świeżym powietrzu. Kijki nordic walking dodają mi pewności siebie, pomagają też w marszach na wycieczkach górskich, mogę pójść każdym szlakiem...a rowerem niestety nie zawsze się da.

kazio
18-06-2015, 14:21
Nordic Walking uprawiam regularnie. Na wiosnę chciałbym też kupić sobie rower. Nie wiem jaki rower wybrać, bo długo już nie jeździłem na rowerze. Może mi poradzicie? Czy taki rower http://www.cyklotur.com/rowery/miejskie-city/p,rower-miejski-beverly-man-kola-28-7-biegow-czarny-ferrini,291300.html będzie odpowiedni dla emeryta?

Pochwaliłbyś się co kupiłeś

hajka
20-07-2015, 11:09
A co powiecie o tym by szerzej się zainteresować czymś takim- https://skydive.pl/galeria/
Przecież chyba nie trzeba skakać samemu. W parach też się da!
To moje odwieczne marzenie, co powiecie?