PDA

View Full Version : Ład przestrzenny - petycja do ministerstwa


Anna_Maria_57
11-04-2008, 10:50
Nie wiem jak Wy, ja z "planowania" inwestycji w swoim mieście jestem BARDZO niezadowolona.
Dlatego podpisałam się pod tą petycją (zalogowana - "Włochowianka") i podaję stronę, dla tych, którzy również chcieliby wyrazić swoje zdanie:

http://www.petycja.org.pl/

"Cel projektu zbierania podpisów pod petycją do Ministra Infrastruktury

Chaos architektoniczny i tzw. wolna deweloperka są bolączką większości polskich miast. Pochopne wydawanie przez urzędników decyzji administracyjnych dla inwestycji naruszających ład przestrzenny jest zjawiskiem dotykającym wszystkich obywateli i obniżającym standardy cywilizacyjne naszego kraju.

Na stronie umieszczamy materiały i petycję do Ministra Infrastruktury, mając nadzieję że świadomi obywatele z całej Polski poprą apel w sprawie rzetelnego przygotowania nowego prawa zagospodarowania przestrzennego i budowlanego.
Intencją planowanej nowelizacji jest usuwanie barier inwestycyjnych. Wszyscy popieramy dynamiczny rozwój naszego kraju, w tym intensywną działalność na rzecz rozwijania infrastruktury mieszkaniowej i komunikacyjnej, liberalizacja przepisów budowlanych musi się dokonać jednak w rozsądnych granicach."