PDA

View Full Version : Wymieniajmy się adresami wakacyjnymi


ISS
16-04-2008, 00:33
Zaczyna się pora wyjazdów, zarówno krajowych jak i zagranicznych - każda/y z Was ma zapewne swoje ulubione miejsca, w których nie raz już bywał/ a, ;) a może w tym roku poznacie nowe?

W ISS mamy pomysł, polegający na założeniu strony www, na której chcielibyśmy zbierać informacje o odpowiednich dla nas wakacyjnych "adresach" i adresach ;) - czyli zarówno o przyjaznych Seniorom miejscowościach, jak i o konkretnych adresach kwater, pokoi gościnnych, pensjonatów, itp.

Zwracamy się do Was z prośbą, o podzielenie się adresami Waszych ulubionych miejsc - ale tylko z wojaży po Polsce, chcielibyśmy bowiem z czasem dotrzeć do właścicieli kwater i zaproponować im zamieszczenie na naszej stronie ogłoszeń, za bardzo niewielką opłatą, pozwalającą na utrzymanie tej strony.

Jeśli już możecie podać konkretny adres - wpiszcie go w tym wątku.

Albo zajrzyjcie tutaj po powrocie. ;)

Jedna uwaga: sanatoria są naogół odwiedzane na innych zasadach, ale jeśli macie ulubione, godne polecenia - też napiszcie o nich. Jeśli takich ulubionych będzie co najmniej kilka, na stronie utworzymy osobny dział sanatoryjny.

A może podsuniecie pomysł na nazwę strony?

Bo na przykład "Biuro Podróży dla Seniorów" jest chyba zbyt zobowiązujące...

jolita
16-04-2008, 00:55
To nie na tytuł, ale może przyda się:

Tu tanio i wygodnie kości wyprostujesz
i nową energię znowu naładujesz...

Anna_Maria_57
16-04-2008, 20:24
Bardzo fajne!!
;) ;)

hannabarbara
18-04-2008, 08:44
Niezłe motto Jolitka wymyśliła, jeśli pozwoli wykorzystamy!
Co do nazwy, to bardzo mi się podoba "Biuro podróży", ale ktoś mógłby mieć zastrzeżenia, że nie mamy koncesji, a i fiskus mógłby się zainteresować. Więc może: "Nieprofesjonalne Biuro podróży". Na razie nic lepszego nie mogę wymyślić, ale wchodzi do Kubu tyle ludzi, że mam nadzieję, na lepsze pomysły.
Nie myślcie sobie, ze jesteśmy takie skończone dziadostwo i wszystko chcemy za darmochę! Autorom pomysłów płacimy!!! Skromnie, ale zawsze. Jak? Wysyłamy maile o wybranej przez autora tematyce.Joli nie pytam co lubi. Należą jej się koty.

senior A.P.
18-04-2008, 15:13
Pomysl godny uwagi.
Jako turysta z zagranicy chetnie skorzystam z ofert,bo wybieram sie do Polski na wakacje (to przyjeta nazwa urlopu w USA -vacation).

hannabarbara
18-04-2008, 16:08
Pomysl godny uwagi.
Jako turysta z zagranicy chetnie skorzystam z ofert,bo wybieram sie do Polski na wakacje (to przyjeta nazwa urlopu w USA -vacation).
Dawno z Tobą nie rozmawiałam. Jak będziesz chciał przyjechać do Polski, to Ci wynajdziemy najfajniejsze oferty. Napisz tylko jakie regiony kraju Cię interesują, gdzie chciałbyś się zatrzymywać.

wuere'le
18-04-2008, 21:26
Niezłe motto Jolitka wymyśliła, jeśli pozwoli wykorzystamy!
Co do nazwy, to bardzo mi się podoba "Biuro podróży", ale ktoś mógłby mieć zastrzeżenia, że nie mamy koncesji, a i fiskus mógłby się zainteresować. Więc może: "Nieprofesjonalne Biuro podróży". Na razie nic lepszego nie mogę wymyślić, ale wchodzi do Kubu tyle ludzi, że mam nadzieję, na lepsze pomysły.
Nie myślcie sobie, ze jesteśmy takie skończone dziadostwo i wszystko chcemy za darmochę! Autorom pomysłów płacimy!!! Skromnie, ale zawsze. Jak? Wysyłamy maile o wybranej przez autora tematyce.Joli nie pytam co lubi. Należą jej się koty.


A może "Nieprofesjonalne Biuro Wypoczynku -SENIOR"

Anna_Maria_57
18-04-2008, 22:46
A może jednak bez Biura - jako tytuł strony coś prostego, np.:

"Odpoczynek dla Seniora"

"Seniorów odlotowe podróże"

"Wakacje dla Srebrnowłosej"

"Przyjazne miejsca odpoczynku"

"Turystyka w Złotym Wieku"


"Tanie a jednak wygodne! wakacje w Polsce"

Jadzia P.
18-04-2008, 23:30
Ja proponuje " Turystyka w złotym wieku "- bardzo fajna nazwa.

BUNIA
19-04-2008, 08:28
Jezeli to ja mialabym decydowac to wybralabym "Odpoczynek dla seniora" - w tych slowach jest zawarte dla kogo i czym sie zajmuje portal - po prostu jest krotko , komunikatywnie i na temat

Lukrecja
19-04-2008, 08:43
a może Wakacje Seniora

BUNIA
19-04-2008, 08:58
Senior.A.P.

Jako turysta z zagranicy chetnie skorzystam z ofert,bo wybieram sie do Polski na wakacje (to przyjeta nazwa urlopu w USA -vacation).


Zapraszam serdecznie do Buniewa - prosze napisz jaki termin Cie ewentualnie interesuje ./na priv/ a ja przesle szczegoly .
Gory o kazdej porze roku sa atrakcja - mieszkam posrodku Beskidu Zywieckiego i Slaskiego co stanowi swietna baze wypadowa zarownoo na piesze wedrowki jak i zwiedzanie okolic samochodem czy tez PKP wzglednie PKS.
Jest blisko do granicy ze Slowacja gdzie znajduja sie baseny termalne - .
Pozdrawiam

]http://www.vpx.pl/up/20080419/ml194650a1e54af87cb452581c3ce364015b8c99171050.jpg [/

jolita
19-04-2008, 09:13
że nie zostałam zbesztana, a wręcz pochwalona za moje "wtrącenie się". Swoją życzliwością rozczulacie mnię.
Z życzeniami pomyślności w realizacji zamierzeń pozdrawiam,J.

hebra
19-04-2008, 09:44
A może
Kantor Podróży Seniora .
lub
Kantorek Podróży Seniora.

hannabarbara
19-04-2008, 09:53
Polecam wszystkim! Tym co kochają wędrówki po górach i zwiedzanie i tym mniej ruchliwym, bo i tak atrakcji nie zabraknie. Jest tam ogród, sala bilardowa i sauna. Wieczorem zaś ognisko z muzyką, śpiewem i garncem Buni, w którym warzy się na żywym ogniu niepowtarzalna, pachnąca potrawa. A przede wszystkim gospodyni, która patrzy, komu by jeszcze nieba przychylić.
PS Pamiętać należy o seksownych piżamach, bo w takim stroju wędruje się na śniadanie, pod pergolą, na łonie natury.

Fami
20-04-2008, 13:08
Strona z adresami miejsc urlopu dla seniorów to doskonały pomysł, może ''holiday senior''.
Pozdrawiam wszystkich podróżujących seniorów.

ignesja
20-04-2008, 19:09
Witam wszystkich !
I jeszcze moja propozycja nazwy strony - "Aktywny Senior " lub "Senior podróżnik "

Małpa
03-05-2008, 23:03
....a może po prostu WAKACJE??:)

Małpa
03-05-2008, 23:07
Polecam wszystkim! Tym co kochają wędrówki po górach i zwiedzanie i tym mniej ruchliwym, bo i tak atrakcji nie zabraknie. Jest tam ogród, sala bilardowa i sauna. Wieczorem zaś ognisko z muzyką, śpiewem i garncem Buni, w którym warzy się na żywym ogniu niepowtarzalna, pachnąca potrawa. A przede wszystkim gospodyni, która patrzy, komu by jeszcze nieba przychylić.
PS Pamiętać należy o seksownych piżamach, bo w takim stroju wędruje się na śniadanie, pod pergolą, na łonie natury.
A gdzie to jest

BUNIA
03-05-2008, 23:16
danro51

w woj,slaskim - Beskid Zywiecki- nieopodal Szczyrku.

Pozdrawiam i zapraszam

jolita
03-05-2008, 23:28
Wakacyjne "dwory"
dla Seniora i Seniory

p.s.przepraszam, że znów ja..

BUNIA
03-05-2008, 23:37
Alez ty masz Jolitko udane te rymowanki .Gratuluje

Małpa
03-05-2008, 23:41
Buniu dzięki za informację,jest tam rzeczywiście przepięknie:):)

iana
06-05-2008, 07:51
Moja propozycja :
"Turysta zlotego wieku"

Anna_Maria_57
08-05-2008, 22:48
Bez względu na nazwę strony, dobrze by było, żeby coś na niej było...

Byłam właśnie w Ciechocinku, w małym "pensjonacie", podaję namiary:

"Willa Wisełka"
ul. Wierzbowa 16,
tel. 0-54-283-34-54;

jest 6 pokoi, 3 na parterze i 3 na I piętrze,
cena "za łóżko" przed sezonem 30,-zł
bez wyżywienia,
są balkony do opalania, pokoje z łazienkami, lodówka w korytarzu, malutka kuchenka z kuchenką elektryczną i zlewozmywakiem.

Zamieszczę zdjęcia na "wakacyjnej" stronie, jak znajdę czas...

hannabarbara
08-05-2008, 23:32
Dobrze, że już jesteś Aniu! Jutro spróbuję nawiązać kontakt z osobą, która ma orientację w sprawach agroturystyki na Warmii i Mazurach. Może się te adresy przydadzą!

Anna_Maria_57
11-05-2008, 22:39
Dobrze, że już jesteś Aniu! Jutro spróbuję nawiązać kontakt z osobą, która ma orientację w sprawach agroturystyki na Warmii i Mazurach. Może się te adresy przydadzą! Jestem ... i nie jestem... Jak Ci pisałam na priv, raczej teraz bywam - ale jednak bywam, choć na kilka chwil. ;-))

qrystyna216
12-05-2008, 10:35
A to namiary na inne ciekawe miejsce na spedzenie wakacji

http://www.maciejowka.eu/

Koteczek i Myszka
13-05-2008, 02:33
A ja zapraszam wszystkich w okolice Gorlic a dokladnie Wysowa miejscowosc uzdrowiskowa duzo dobrych wod leczacych przewod pokarmowy mozna wynajac kwatery prywatne lub pokoje w sanatoriach jest ich kilka. Jest piekny park do spacerow i pijalnia wod i wiele innych atrakcji serdecznie zapraszam

duszka07
13-05-2008, 08:37
qrystyna216 - ciekawy namiar. Jakiś czas temu zaplanowałam z mężem wycieczkę "na scianę wschodnią", wzdłuż Bugu (jak najbliżej Bugu), od Sokółki do Hrubieszowa, omijając miasta, nocując w gospodarstwach agroturystycznych, pływajac po Bugu kajakami. Zakochałam sie w tych terenach, poznałam inną Polskę, urokliwą, zróżnicowaną kulturowo, jeszcze niezadeptaną. Tęsknię za Podlasiem i Polesiem. Na pewno jeszcze sie wybiorę.

Jadzia P.
13-05-2008, 08:59
Czy może miałby ktoś z Was jakiś namiar na dobrą kwatere w Krynicy Górskiej ? Pozdrawiam i już dziękuję....

Alunia
13-05-2008, 09:35
To też może być dla nas, z daleka od stolicy, wakacyjna wyprawa. W Warszawie byłam chyba 15 lat temu.
A dzisiaj mam ogromną prośbę do Warszawianek(ków).
Za niecałe dwa tygodnie mam jechać do Warszawy.
Trochę urzędowo, trochę weekendowo. Zupełnie nie wiem gdzie znaleźć 2 noclegi w rozsądnej cenie, w okolicy ul. Nowy Świat.
A gdy załatwię sprawy pomyślnie (oby), to co mogłabym zobaczyć, zwiedzić i jak dojechać?
POMÓŻCIE!!!!!:) :)

Alunia
14-05-2008, 07:59
To też może być dla nas, z daleka od stolicy, wakacyjna wyprawa. W Warszawie byłam chyba 15 lat temu.
A dzisiaj mam ogromną prośbę do Warszawianek(ków).
Za niecałe dwa tygodnie mam jechać do Warszawy.
Trochę urzędowo, trochę weekendowo. Zupełnie nie wiem gdzie znaleźć 2 noclegi w rozsądnej cenie, w okolicy ul. Nowy Świat.
A gdy załatwię sprawy pomyślnie (oby), to co mogłabym zobaczyć, zwiedzić i jak dojechać?
POMÓŻCIE!!!!!:) :)

A może ktoś z innych stron Polski sprawdził przyzwoite i w przyjaznej cenie lokum w stolicy?

Bianka
14-05-2008, 09:02
może zobacz te stronki:

http://www.hostel.pl/index.php?action=host&hostel=tamka&gclid=CNG32qWzpZMCFQtTugodthZ9oA

http://www.eholiday.pl/noclegi-9243.html

Oba te hoteliki są w Centrum, niedaleko Nowego Światu. No a co zobaczyć... Będziesz mieć blisko Starówkę, kilkoma autobusami dojedziesz do Alej Ujazdowskich (piękny park Ujazdowski, Ogród Botaniczny, Łazienki), autobusem do Wilanowa... Bardzo blisko Zachęta, Muzeum Narodowe, Pałac Królewski... A co chciałabyś zwiedzić?

Alunia
14-05-2008, 12:45
Dziękuję Ci Bianko za linki!14733
Nie nastawiam się na nic konkretnego. Chciałabym tylko zobaczyć Zamek. A inne miejsca - gdyby były niedaleko.

Bianka
14-05-2008, 13:35
Aluniu, a kiedy będziesz? Gdyby okazało się, że mam czas, to mogłabym sie z Tobą spotkac i połazić. Może jeszcze jakieś dziewczyny by dołączyły.:)

Alunia
14-05-2008, 14:57
Cudownie! Jestem bardzo ucieszona Twoją propozycją.:D Planuję przyjazd w niedzielę 25-go maja, wczesnym popołudniem. Bliższe informacje będę znała jak ustalę szczegóły podróży i poszukam noclegu.

Bianka
14-05-2008, 15:05
Odblokuj swój profil, żeby można było napisać do Ciebie na priva. Podałabym Ci wtedy nr komórki na wszelki wypadek.

Anna_Maria_57
23-05-2008, 10:21
Czy może miałby ktoś z Was jakiś namiar na dobrą kwatere w Krynicy Górskiej ? Pozdrawiam i już dziękuję....

W Krynicy drogo nie przyzwoicie, w zeszłym roku znalazłam w Internecie pensjonat "Promień" dobrze położony, blisko dworca PKP, ale nie za blisko, do "deptaku" 5 minut - budynek podniszczony, ale za to tanio i dobre jedzenie - jednak nie wiem, czy w tym roku funkcjonuje...

Trzeba zadzwonić i sprawdzić:

Miejscowość 33-380 Krynica Zdrój (http://www.baza-noclegi.pl/krynica_zdroj.html) http://www.baza-noclegi.pl/fotki_oferta/promien00.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:okienko%28%27fotki/promien00.jpg%27%29)
Nazwa obiektu Promień (http://www.baza-noclegi.pl/promien_krynica.html)
Adres ul. Słoneczna 11
Województwo małopolskie
Typ obiektu: Ośrodek wypoczynkowy
Telefon: (018) 471-61-20 / 0502 490 374
e-mail: owpromyk@o2.pl
Strona www: www.promien.baza-noclegi.pl (http://www.promien.baza-noclegi.pl/)
Cena: 25 zł - 45 zł/os
"OPIS OBIEKTU Mamy szczególną przyjemność zaprosić Państwa do skorzystania z naszych usług i wypoczynku w Ośrodku Wypoczynkowym „Promień” w cudownej Krynicy Zdrój.

Ośrodek położony jest u podnóża Góry Parkowej w centrum miasta. Usytuowany w bocznej uliczce w spokojnym, cichym miejscu, 200 m od dworca PKP i PKS, a 250 m dzieli nas z deptakiem.

Nasza baza noclegowa: - to 50 miejsc w pokojach

- 1, 2, 3 i 4-oobowych (pokoje bez łazienek, z umywalką)
- 3 pokoje typu studio z łazienkami. "

ignesja
08-06-2008, 21:27
javascript:void(null)
Oravice-żródła termalne,baseny z ciepłą leczniczą wodą,piękne widoki,taniej niż u nas.Mieszkałam z wnuczką w naszym pięknym skansenie, w Chochołowie i codziennie 12 km dojeżdżałyśmy do Oravic do basenów.Było super!Wygrzałam i wymasowałam sobie swoje obolałe kości.
Polecam wszystkim.

ignesja
08-06-2008, 21:36
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37b47f45d36bf36a.html

ZbyszekK
19-07-2008, 09:56
Warto korzystać z ulg jakie przyznaje Legitymacja Seniora PKP. Kosztuje 75 zł (w kwietniu br.)

Przykład korzyści. Bilet z Warszawy do Krakowa:

Pośpieszny 5 godz. 48 minut / normalny 48 zł/50% 24 zł
Expres 2.55 godz. / 87 zł / 50% 43 zł /
IC 2.55. godz. / 95 zł / 50 % 47.50.
Poniżej podaję dokładniejsze informacje skopiowane z Legitymacji Seniora.

WARUNKI KORZYSTANIA Z LEGITYMACJI SENIORA
1. Legitymacje mogą nabywać osoby, które ukończyły 60 lat.
2. Legitymacja uprawnia do nabywania biletów z ulgą 50% - jednorazowych, okresowych i abonamentowych, na przejazd w klasie dowolnej wszystkich kategorii pociagów przewidzianych w rozkładzie jazdy, w komunikacji krajowej.
3. Wszelkie opłaty dodatkowe uiszcza się w pełnej wysokości.
4. Legitymacja seniora jest legitymacją imienną i nie może być odstąpiona innej osobie.
5. Legitymacja ważna jest łącznie z dokumentem tożsamości umozliwiającym stwierdzenie wieku. 6. Za zagubioną, zniszczoną, zafoliowaną lub skradzioną legitymację nie zwraca się uiszczonych należności i nie wydaje się duplikatów, także w wypadku zgłoszenia straty do organów ścigania.
7. Legitymacja ważna jest jeden rok od daty wydania lub wskazanej przez nabywcę (np. od 29.05.2004r. do 28.05.2005r.) i nie podlega zwrotowi.
8. Legitymację można nabyć w przedsprzedaży na 60 dni przed pierwszym dniem jej ważności.

ZbyszekK

elizka
07-08-2008, 13:03
DYMARKI ŚWIĘTOKRZYSKIE


Kochani seniorzy i inni miłośnicy ciekawych wrażeń!

Od 40 lat co roku odbywa się u nas w świętokrzyskiem ta niezwykła impreza.Jeśli tu nie byłeś to żałuj!Masz jeszcze szansę w tym roku.Mozna poczytać
http://www.dymarki.pl/index1.php?go=aktualnosci&id=86

no i koniecznie przyjechać.
Zapraszałam już na wątku województwa świętokrzyskiego,ale pozwolę sobie tu jeszcze raz,bo moze komuś umknąć,a impreza warta odwiedzenia.A jakie zakupy regionalne!Dzbanki,kilimy,rzeżby,obrazy twórców ludowych,do tego kapele od Świętego Krzyża;wszystko na tle Gór Świętokrzyskich,klasztoru jakiego wszyscy nam zazdroszczą,pięknej przyrody i jeszcze wielu atrakcji.
Tu jest program imprezy
http://www.dymarki.pl/index1.php?go=program&zid=208
a na stronie podanej wcześniej galeria zdjeć.
Byłam na Dymarkach wiele razy.Mieszkam teraz w innym mieście,ale wspominam tamte wyprawy z ogromną radością.Życzę i innym fajnych wspomnień.

z centrum
12-08-2008, 15:17
w woj,slaskim - Beskid Zywiecki- nieopodal Szczyrku.
Napisz proszę, jeszcze konkretniej lokalizację i mozliwość dojazdu autobusem?
Wiesz myślę o wypadach w góry - jaka jest mozliwość wypadów w Śląski, Mały lub Żywiecki.
Pozdrawiam i życzę samych :) wczasowiczów.

Przed laty, po raczej nienajlepszym wrażeniu w Domu Turysty PTTK po dwóch dniach przenieśliśmy się na resztę wakacji/urlopu do schroniska pod Klimczokiem.
To już był obiekt prywatny, pokoje z własnym węzłem sanitarnym, było OK.

Mar-Basia
12-08-2008, 16:10
Warto korzystać z ulg jakie przyznaje Legitymacja Seniora PKP. Kosztuje 75 zł (w kwietniu br.)

Przykład korzyści. Bilet z Warszawy do Krakowa:

Pośpieszny 5 godz. 48 minut / normalny 48 zł/50% 24 zł
Expres 2.55 godz. / 87 zł / 50% 43 zł /
IC 2.55. godz. / 95 zł / 50 % 47.50.
Poniżej podaję dokładniejsze informacje skopiowane z Legitymacji Seniora.

WARUNKI KORZYSTANIA Z LEGITYMACJI SENIORA
1. Legitymacje mogą nabywać osoby, które ukończyły 60 lat.
2. Legitymacja uprawnia do nabywania biletów z ulgą 50% - jednorazowych, okresowych i abonamentowych, na przejazd w klasie dowolnej wszystkich kategorii pociagów przewidzianych w rozkładzie jazdy, w komunikacji krajowej.
3. Wszelkie opłaty dodatkowe uiszcza się w pełnej wysokości.
4. Legitymacja seniora jest legitymacją imienną i nie może być odstąpiona innej osobie.
5. Legitymacja ważna jest łącznie z dokumentem tożsamości umozliwiającym stwierdzenie wieku. 6. Za zagubioną, zniszczoną, zafoliowaną lub skradzioną legitymację nie zwraca się uiszczonych należności i nie wydaje się duplikatów, także w wypadku zgłoszenia straty do organów ścigania.
7. Legitymacja ważna jest jeden rok od daty wydania lub wskazanej przez nabywcę (np. od 29.05.2004r. do 28.05.2005r.) i nie podlega zwrotowi.
8. Legitymację można nabyć w przedsprzedaży na 60 dni przed pierwszym dniem jej ważności.

ZbyszekK

W Hiszpanii Karta Seniora na kolej jest bezplatna. Wydaja ja instytucje RENFE
na podstawie dowodu tozsamosci,Karty Seniora z prowincji w ktorej sie mieszka przez tzw Junta. Karte na kolej mozna nawet zamowic przez internet. Daje znizki na kolej nawet do 60%, autobusy - 50%. Trzeba miec 60 lat i mieszkac w Hiszpanii min 3 mce w roku.;)

Nuneh
04-01-2009, 18:21
a moze
Les Voyages Demi Siecle

Mar-Basia
04-01-2009, 18:47
a moze
Les Voyages Demi Siecle
Jezeli potrzebujecie adresow w Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Maroku, czarnej Afryce, Indiach, Ameryce - sluze chetnie moim karnetem adresow hoteli, restauracji i ciekawych miejsc do zwiedzenia. Duzo podrozowalam i ciagle podrozuje - nie jestem ekspertem, ani biurem podrozy (nie znosze!!!) ale cos tam wiem i moge polecic.;)

Malwina
04-01-2009, 19:51
to bardzo ciekawe co proponujesz Marbelko-jechac w swiat z wsparciem kogos kto już tam był i wie co proponuje to wartościowe...

Babcia Iwa
17-04-2009, 13:07
Byłabym szczęśliwa gdybym mogła spędzić urlop nad naszym morzem - nie sięgam tak daleko jak Maroko, Hiszpania i.t.d. Nie w tym życiu.

krystynacz46
17-04-2009, 15:05
Byłabym szczęśliwa gdybym mogła spędzić urlop nad naszym morzem - nie sięgam tak daleko jak Maroko, Hiszpania i.t.d. Nie w tym życiu.
Też tak mam ,jest nas więcej .

Alisia
17-04-2009, 15:59
http://www.sirfrancisdrake.com/


Moge sluzyc wieloma adresami ,w niektorych stanach ,skieruje do rodzinnych hoteli,a ten polecam szczegolnie,tam bylo wesele mojego wnuka .

Jadzia_G
17-04-2009, 18:38
jak wszystko będzie dobrze ze zdrowiem to właśnie wybieramy się nad nasze kochane morze, gdzie się bardzo dobrze czujemy. Ale to jeszcze kawał czasu bo dopiero w sierpniu.

basia73
17-04-2009, 20:28
Byłabym szczęśliwa gdybym mogła spędzić urlop nad naszym morzem - nie sięgam tak daleko jak Maroko, Hiszpania i.t.d. Nie w tym życiu.
Ja również nie mogę nawet marzyć o takich dalekich podróżach ale jakby ktoś znał jakieś sprawdzone kwatery blisko Gdańska to byłabym wdzięczna.

tadeusz50
17-04-2009, 21:24
Ja również nie mogę nawet marzyć o takich dalekich podróżach ale jakby ktoś znał jakieś sprawdzone kwatery blisko Gdańska to byłabym wdzięczna.
Córka była w ub roku we Władysławowie i jest zadowolona. Mogę spytać o adres i warunki. Ale dopiero jutro.

basia73
17-04-2009, 22:07
Córka była w ub roku we Władysławowie i jest zadowolona. Mogę spytać o adres i warunki. Ale dopiero jutro.
Tadziu, z góry dziękuję

Jadzia_G
18-04-2009, 08:49
Wyszukałam adres Ośr.Wczasów w swinoujściu- gdzie jeździmy co roku od kilku lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to "Rybitwa" i pod tą samą administracją "Cyranka" bliziutko morza pokoje 1,2 i wieloosobowe jak kto sobie życzy. W cenie pobytu są 3 posiłki b.smaczne i świeże podaję nr, tel. 091 3212448 (ceny bardzo przystępne).

Jadzia_G
18-04-2009, 10:16
Wyszukałam adres Ośr.Wczasów w swinoujściu- gdzie jeździmy co roku od kilku lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to "Rybitwa" i pod tą samą administracją "Cyranka" bliziutko morza pokoje 1,2 i wieloosobowe jak kto sobie życzy. W cenie pobytu są 3 posiłki b.smaczne i świeże podaję nr, tel. 091 3212448 (ceny bardzo przystępne).
jeszcze odnośnie tego ośrodka wczasowego - można wykupić sobie np. tylko obiady albo bez obiadów ze śniadaniami i kolacjami - bardzo sympatyczna pani kierownik - można się dogadać.

Babcia Iwa
18-04-2009, 12:15
"Za komuny" gdy pracowałam na PKP co drugi rok wyjeżdżaliśmy z synem do Varny do Bułgarii. Bilety miałam bezpłatne, kwaterę u znajomej Bułgarki blisko morza - było cudownie. Dzisiaj jako emerytka i w "cudownych czasach" nie stać mnie na takie wojaże.Mam trudności aby wyjechać nad nasze morze. Byłam 2 lata temu w styczniu w Kołobrzegu. Morze było zamarznięte, było zimno i nie słychać było szumu morza. Szkoda.

en_vogue
18-04-2009, 16:41
Dla zainteresowanych wakacjami nad morzem,podaję linki
http://www.noclegigdynia.pl/spacer-po-gdyni.html
http://noclegi.trojmiasto.pl/apartamenty_i_kwatery_prywatne/index1.html
http://www.uheleny.webpark.pl/
http://www.sopot.pl/eGmina/pl/infozone/Informacje/IT/

Każdy znajdzie coś dla siebie :)

Ludgarda
18-04-2009, 17:18
Właśnie zapoznałam się - na razie pobieżnie - z podanymi przez Was adresami- dziękuję:D Rekomendacje wezmę pod uwagę, gdyż w jednym z miesięcy letnich, na parę dni wybieramy się nad nasze, polskie Morze Bałtyk...:)

jakempa
18-04-2009, 23:26
A może spróbować zamieniać między sobą miejsca noclegowe, tak jak jest to w swiecie praktykowane, /chociaz w naszych warunkach musi być trochę inaczej/, tutaj w kraju moze by tak, ktos mieszkający np, nad morzem moze na tydzień udostępnić pokój seniorce z gór, w zamian ona pojedzie na tydzień w góry/ opłata za noclegi zostałaby na wyzywienie i takim sposobem, seniorki mogłyby mieć tanie wakacje.. no i zwiedziłyby nasz piękny kraj. ZA granicą jest to praktykowane. tylko że tam udostepniane są cale domy. Ale u nas,, wystarczylby 1 pokoik, jeżeli oczywiscie sa takie warunki.

tadeusz50
19-04-2009, 06:31
A może spróbować zamieniać między sobą miejsca noclegowe, tak jak jest to w swiecie praktykowane, /chociaz w naszych warunkach musi być trochę inaczej/, tutaj w kraju moze by tak, ktos mieszkający np, nad morzem moze na tydzień udostępnić pokój seniorce z gór, w zamian ona pojedzie na tydzień w góry/ opłata za noclegi zostałaby na wyzywienie i takim sposobem, seniorki mogłyby mieć tanie wakacje.. no i zwiedziłyby nasz piękny kraj. ZA granicą jest to praktykowane. tylko że tam udostepniane są cale domy. Ale u nas,, wystarczylby 1 pokoik, jeżeli oczywiscie sa takie warunki.
Sam pomysł pewnie i dobry, lecz co mają zrobi ci co mieszkają w mnij atrakcyjnych miejscach. Daleko nie muszę szukać bo w okręgu gdzie mieszkam. :confused:
Ja jestem przyzwyczajony ale dla innych będzie to szokiem, chociaż jest zdecydowanie lepsze powietrze niż kilkanaście lat temu. Wówczas oddychając jeszcze spożywało się posiłek z pyłów i pyłków wszelkiej maści.:rolleyes:

Nika
19-04-2009, 07:08
Jakempo,to dobry pomysł!Można by zacząć od zaprzyjaźnionych osób z forum,które lubimy.Może mieszkanka podgórskiej miejscowości obejrzałaby chętnie zabytki Krakowa,Warszawy czy innego miasta,a mieszczuch mógłby odpocząc na łonie natury.Warto przemyśleć tę propozycję!

elizka
12-08-2009, 23:15
Szukamy niedrogiej mety w górach na tydzień dla moich dwojga studentów.Może ktoś mi podsunie adres?

elizka
17-08-2009, 20:54
Dziękuję ignesji za adres w Chochołowie po 20 zł od osoby za nocleg u miłej pani.To,że tam byłaś i jesteś zadowolona wystarczy mnie i moim dzieciom.
Buziaczki.

Malwina
17-08-2009, 21:01
zapraszam w drodze nad morze.....

jip
17-08-2009, 21:39
Szukamy niedrogiej mety w górach na tydzień dla moich dwojga studentów.Może ktoś mi podsunie adres?
U podnóża Góry Żar Międzybrodzie Żywieckie można wziąć cały domek 8 łóżek, bardzo ładnie położony 100m od kolejki, 100m od knajpy podam telefon jak będziesz zainteresowana na priw. chyba niedrogo, z salonem i wygodami

elizka
17-08-2009, 22:07
Moje dwoje dzieci,dorosłe oczywiście,chcą sobie połazić po górach w okolicy Zakopanego i pytają mnie,a ja zaraz tu się rzucam i szukam.

Jip!Cały domek raczej nie dla nich,ale może komuś się przyda ta informacja.Dzięki.

Malwino!Miłe jest Twoje zaproszenie
.
Już nawiązaliśmy kontakt z panią z Chochołowa.Jeszcze raz dziękuję.Po raz kolejny Klub Seniora przydał mi się jak trzeba.

Wodniczka
18-08-2009, 14:01
JA NATOMIAST BARDZO POLECAM KWATERĘ W GDYNI na ulicy Norwida 4/402"kawalerka, z aneksem, z łazienką, prysznicem, pralką, telewizorem,szafa garderobiana, dwa spania, winda , na parterze sklepik,robiąc podręczne zakupy, blisko do morza,przejść przez furtkę, potem z górki i morze już widoczne z pięknym bulwarem spacerowym od wejścia na plażę 6 - 11, (my wchodziliśmy na bulwar wejściem 10 na plażę.) ,pod blok podjeżdżają dwa autobusy 252 i 204..raz polecam pierogarnię i kilka metrów dalej Pizza Hat (chyba Antex)serwują duże porcje i bardzo tanie. Wynajem kwatery 100 zł na dobę czyli 25 zł od osoby. Wróciliśmy bardzo zadowoleni z pobytu na kwaterze i z Gdyni.
Pozdrawiam miło !!

wuere'le
18-08-2009, 14:14
Ostatnio mieszkałem w Sopocie , na Ogrodowej 20. Pokój byl dość ładny, kuchnia dobrze wyposażona, łazienka wydzielona płytą z kuchni. Wanna bardzo stara i zniszczona. Ciepłej wody nie brakowało. Ubikacja za to była tak maleńka, że aby usiąść, trzeba było się najpierw przygotować, potem usiąść i dopiero zamknąć drzwi, inaczej to raczej trudno. Niewątpliwym plusem była niewielka odległość od Monciaka, dosłownie 2 minuty drogi i już przy przejściu przez Grunwaldzka. Decyzję pozostawiam zainteresowanym.

gratka
01-12-2009, 15:56
Uwaga, uwaga:
Specjalną ofertę wczasów dla osób powyżej 55 roku życia pod nazwą TRAVEL SENIOR przygotowal rząd Hiszpanii, który do każdego wyjazdu polskiego seniora dopłaca 150 euro.
Popatrzcie tu http://www.travel-senior.pl

Malwina
29-03-2010, 10:33
Wróciłam do tego wątku i z przyjemnością go pzrejrzałam...zamierzam z mężem wybrać się na 7-10 dni gdzieś.....w swiat..polski, albo zagraniczny.....zalezy od kosztów....chcemy gdzieś w piekne miejsce....no i tą droga morze czegos się dowiemy.....co pozwoli podjąć jakies decyzje.....

nadmorskie
31-03-2010, 21:50
a ja zapraszam seniorow do grzybowa miejscowosc 6 km od kolobrzegu 2 km od dzwirzyna
GRZYBOWO LEZY NAD MORZEM SPOKOJNIE MOZNA ODPOCZAC TEL 0 502 164 938 KWATERY NIEDROGO

Malwina
01-04-2010, 20:37
Zapraszam osoby z seniorka chcące skorzystać z możliwości krótkiego zatrzymania się u nas w drodze na mazury, lub wybrzeże.
Samodzielny pokój na pięterku, wyżywienie, cisza, lasy, jeziora wokół sprzyjające odpoczynkowi przed dalszą podróżą.
25km do Kwidzyna(zamek)
16km do Malborka(zamek)
60km do Iławy(festiwal Tarka)
75km do Gdańska
Proszę o kontakt na priv z wyprzedzeniem dwu tygodni....Cenowo, myślę, że przystępnie....