PDA

View Full Version : Zielone swiatlo do pojednania !


senior A.P.
16-04-2008, 14:54
Uslyszelismy z ust prezydentow Polski i Izrela wiele ,takze zapewnien,ze bedzie jeszcze lepiej miedzy narodami Polski i Izraela - oby .
Padaja jednak dalej zdania o antysemityzmie ,jedne ze nadal jest,inne ze go nie ma.
Wypowiadaja sie Polacy i Zydzi ,nawet polski rezyser filmowy (mlody czlowiek) na pytanie jak sie mu zyje w kraju (w Polsce) gdzie kwitnie antysemityzm ,odpowiada,ze dobrze i wcale antysemityzmu nie odczuwa.
Z mowy samego Lecha Kaczynskiego wynika,ze antysemityzm byl ale nie ze strony wladz polskich tylko ze strony jakis tam zloczyncow.
Dochodze do wniosku,ze moze faktycznie "antysemityzm jest na wymarciu" w Polsce i za granica , czas najwyzszy zaprzestac go glosic.
Zmienic swiatlo w sygnalizatorze na zielony i ruszyc do przodu.

Lila
16-04-2008, 15:00
Hmm,Senior..czy to aby na pewno Ty ?
A może ktoś się pod Ciebie podszył ?
Chociaż wczoraj, w rocznicę Powstania w gettcie warszawskim,należaloby cieplej wspomnieć o Żydach,którzy umierali z bronią w ręku...I o och przywódcy,Mordechaju Anielewiczu..

ps.chciałam także przypomnieć iż Berek Joselewicz też był Żydem,a także w grobach katyńskich jest sporo oficerów narodowości żydowskiej..

senior A.P.
16-04-2008, 15:04
Tylko mi nie przypisuj zadnej papugi,ostatnio pod szopa zalegly mi sie golebie - oczywiscie ze pokoju ,bo biale .
Moze to dlatego,ze zobaczylem Benedykta XVI w amerykanskiej telewizji ?
Lepiej przekaz mi znak pokoju,bo juz mam dosc amerykanskich wojen.
To napewno ja .

enia60
16-04-2008, 15:06
a ja marzę o pojednaniu dwóch bardzo bliskich mi stron!bo jak się spodziewam świat należy już do innego pokolenia

senior A.P.
16-04-2008, 15:10
Tylko do jednego pokolenia ?
Ja uwazam ,ze do wielu pokolen .

enia60
16-04-2008, 15:12
też to miałam na myśli,żałuję ,że tam mnie nie będzie

Lila
16-04-2008, 15:12
Seniorze,uroczyście przekazuję Ci znak pokoju...
I pamiętaj ,że to tylko znak - a nie klucz.:)

senior A.P.
16-04-2008, 15:15
Masz na mysli klucz domu o nazwie Polska ?

senior A.P.
16-04-2008, 15:17
Kluczem do domu o nazwie Polska jest umilowanie OJCZYZNY.
Jak mnie uczono za mlodu "podchodzilo" to pod PATRIOTYZM,dzisiaj wsrod mlodziezy jest to slowo niezrozumiale.

enia60
16-04-2008, 15:19
przepraszam,chyba ta ścieżka jest zajęta

Lila
16-04-2008, 15:25
przepraszam,chyba ta ścieżka jest zajęta


???? Enia,jaka ścieżka ???

senior A.P.
16-04-2008, 15:25
Droga do wolnosci i pokoju nie jest zajeta ,nalezy nia podazac.

Lila
16-04-2008, 15:27
Droga do wolnosci i pokoju nie jest zajeta ,nalezy nia podazac.

Augustynie,rozwiń swą myśl,z łaski swojej...:rolleyes:

senior A.P.
16-04-2008, 15:33
Mam 2 prezydentow i obu im podlegam USA i Polska)
Tu gdzie mieszkam i place podatki wojen juz nie chce ,w dodatku wojen rujnujacych cala Ameryke.
W Polsce tez place podatki z wypracowanej emetytury,ktore to podatki nie wiem na co ida ale chyba nie na wojny,chociaz nie do konca ,bo wojakow polskich wysylaja na "misje wojenne" (kto pokrywa koszty ?),wiec chce byc wolny od podatkow wojennych i o taka wolnosc i droge mi chodzi.
Masz o to do mnie pretensje ?

enia60
16-04-2008, 15:38
jaka ścieżka?,taka normalna,już nie chce walczyć z wiatrakami i nie mam złudzeń i walczyć też nie chcę,choćby wirtualnie,chcę cieszyć sie każda chwilą, ale one też są trudne

senior A.P.
16-04-2008, 15:40
Szczegolnie w pojedynke. Co inaczej zbiorowo,

Lila
16-04-2008, 15:42
Mam 2 prezydentow i obu im podlegam USA i Polska)
Tu gdzie mieszkam i place podatki wojen juz nie chce ,w dodatku wojen rujnujacych cala Ameryke.
W Polsce tez place podatki z wypracowanej emetytury,ktore to podatki nie wiem na co ida ale chyba nie na wojny,chociaz nie do konca ,bo wojakow polskich wysylaja na "misje wojenne" (kto pokrywa koszty ?),wiec chce byc wolny od podatkow wojennych i o taka wolnosc i droge mi chodzi.
Masz o to do mnie pretensje ?

Kto ...ja ????

Aleś wrażliwy,jak dziewica przed nocą poślubną...:D

senior A.P.
16-04-2008, 15:48
Dziewiczy to ja bylem ,ho,ho juz nawet zapomnialem kiedy to "dziewictwo" stracilem. Piszac "pretensje" to tak na wyrost abys mi znowu nie przylala,dosyc juz mam tego lania z kazdej strony,nawet juz i moj "baca" nauczyl sie na mnie warczec jak go nie glaskam.
Eeeeeeeeeeee ! Ide sobie do ogrodka popatrzec jak pomidory dojrzewaja.

Lila
16-04-2008, 15:51
Znowu nie przylała...hę ?

No i macie wdzięczność ludzką.To ja tego człeka zasłaniam własną piersią przed wrażymi strzałami,a ten mi dokucza jeszcze..Ot ,samo życie.:)

senior A.P.
17-04-2008, 11:21
Kto sie lubi ten sie czubi !

siekierka
17-04-2008, 11:55
Najwięcej o polskim rasiźmie mówią czarnoskórzy, którzy nawet dokładnie nie wiedzą, gdzie leży Polska. Także najwięcej o Polskim antysemityźmie wiedzą ci, którzy nigdy w Polsce nie byli ze strachu przed antysemityzmem. Również o zbrodniach Polskich popełnianych w czasie wojny na niemcach mówią dzisiejsi czterdziestolatkowie, A dlaczego tak sie dzieje? Bo nasi przywódcy i dyplomatołki na to potulnie się zgadzają.
Mam nieustającą wątpliwość - czy oni napewno są nasi?, czy "nasi"?

senior A.P.
17-04-2008, 11:59
Oni za "nasza i wasza" nawet tylek wyliza !

siekierka
17-04-2008, 12:55
Czy miałeś na myśli tych "naszych" z pejsami i w jarmułkach ?

senior A.P.
17-04-2008, 13:48
Pejsy i jarmulki to cos w rodzaju "polskich beretow",to ortodoksja nieszkodliwa.
Ja obawiam sie tych w dobrze skrojonych garniturach co to nigdy nie wachali prochu i zrzeszajacych sie w roznych "fundacjach".
Bedac przy pojednaniu,to warto nadmienic,ze ono wczesniej nie nastapi ,jezeli nie bedzie rzetelnego obustronnego dialogu.
To nie moze byc tak,ze racje sie dyktuje a druga strona ma tylko stulic uszy lub stac na bacznosc i widziec grozenie paluszkiem.
Bardzo wazna jest racja bytu.

siekierka
17-04-2008, 19:02
Napisał AP:
To nie moze byc tak,ze racje sie dyktuje a druga strona ma tylko stulic uszy lub stac na bacznosc i widziec grozenie paluszkiem.
Bardzo wazna jest racja bytu.


W tym właśnie rzecz, żęby określić, kto komu jest naprawdę winen ...

senior A.P.
18-04-2008, 14:38
Nie tylko winien ale rzetelnie zbadac winy i to po oby stronach .
Moi rodzice (na wsi) drobni gospodarze rolni podczas IIWS ukrywali przez pewien czas Zyda w stodole tak dlugo az ten sam zrozumial,ze stwarza powazne niebezpieczenstwo dla naszej osmioosobowej rodziny i bez wypraszania go sam zmienil lokum na inna wies. Moze i dzisiaj nastapi zrozumienie miedzy Polakami i Zydami co dobre a co zle, co bezpieczne a co grozi rewolta narodowa.
Jezeli na oczach wszystkich podnosi sie waznosc,pyche ,nie wspominajac o oszustwie i wykoprzystywaniu to o czym to swiadczy ? O pokojowych zamiarach ?
Jezeli gosc w twym domu chce ci tylko przestawiac meble ,chociazby lozko, bo mu sie zle spi z nogami z zachodu na wschod, to jeszcze pol biedy . Ale jak chce ci te meble wyniesc i sprzedac to juz mu chyba na to nie pozwolisz.
Tym bardziej,ze chce toba rzadzic i ustawiec ciebie i rodzine po twych katach.

Dariusz Kosiur
18-04-2008, 20:42
Czym jest pojednanie?
Pojednanie w rozumieniu religii chrześcijańskiej jest to wyznanie własnych grzechów, win, żal za ich popełnienie, okazanie skruchy, prośba o wybaczenie i przyrzeczenie poprawy, gotowość do pokuty oraz naprawa wszystkich wyrządzonych krzywd. Jest to chyba uczciwe postawienie sprawy. I na takich zasadach my, katolicy jesteśmy gotowi do pojednania wobec każdego - tego nas uczy i nakazuje nam nasza wiara i z niej też wypływa szacunek dla drugiego człowieka - bliźniego.

Zastanówmy się, więc przez chwilę, czy takie pojednanie jest możliwe między żydami i chrześcijanami?
Analiza historyczna wszystkich zaszłości między żydami i chrześcijanami pokazuje niezbicie, że pojednanie w rozumieniu chrześcijańskim nie jest w ogóle możliwe, dla żydów jest po prostu nie do przyjęcia - za dużo by ich kosztowało. Historia brutalnie pokazuje, że żydzi wyrządzili znacznie więcej krzywd chrześcijanom, niż chrześcijanie żydom. Ktoś powie, że pojednanie to nie licytacja - i słusznie. Ale naprawa wyrządzonych krzywd, jeśli przyjąć pojednanie w rozumieniu chrześcijańskim, kosztowałaby żydów utratę zbyt dużej części ich majątków i obnażyła bezlitośnie ich zakłamanie. Dlatego myślenie o pojednaniu jest utopijną mrzonką pięknoduchów, stratą czasu. Trzeba myśleć racjonalnie, oczywiście uczciwie, ale nie dać się oszukiwać i dbać o własne dobro. To pojednanie wchodzi dziś w zakres polityki tak Kościoła, jak i świeckiej. Tylko czy w polityce można pozwolić sobie na bezmyślne zaufanie i otwartość, z pewnością nie.
Należy też pamietać przynajmniej o jednej, ale ważnej kwestii: otóż mentalność żydowska ukształtowana została przez dwa tysiące lat w poczuciu, że ludźmi są wyłącznie żydzi, a cała reszta jest traktowna na równi ze zwierzętami ( co staje się widoczne dziś, gdy judeomasońskie areopagi inspirowane filozofią judaizmu żądają wprowadzenia eutanazji i aborcji - człowiek staje się wartością relatywną, tak samo jak Prawda, co nieopatrznie wygłosiła w innym miejscu Pani Lila).
Polecam:
http://www.jerzyrobertnowak.com/ksiazki/kogo_musza_przeprosic_zydzi.htm

Dariusz Kosiur

Lila
19-04-2008, 08:28
Koniuchy i Naliboki.....

Dalibóg,nie słyszałam..

Nasz Ojciec św.marzył o pojednaniu.Ale widzę ,że na tym pojednaniu ,które polega na zapłaceniu tych 65 miliardów ,przejedzie się Tusk i jego rząd...

Lukrecja
19-04-2008, 08:51
Lila - według tego co p.Tusk mówi i robi dotychczas, nietrudno dostrzec ,że to sa dwie bardzo odległe czynności. Czyli kończy się tylko i wyłącznie na obietnicach i mówieniu. Uważam że tak samo jest w tym przypadku. Nie będzie żadnego płacenia w imię pojednania. Mogę się już dziś założyć ,że Tusk nie dotrzyma również żadnej z obietnic "cudownego uzdrowienia "naszego kraju

Lukrecja
19-04-2008, 09:09
że może bez potrzeby wzięłam tutaj udział w rozmowie. Jestem przecież "nowa" , nie znam waszych poglądów, nie przeczytałam do końca wszystkich wpisów na forum w róznych tematach.Nie chcę się nikomu narazić. Powinnam chyba na razie więcej czytać , mniej pisać. :confused:

ymca
19-04-2008, 09:34
Ależ Grażynko forum jest otwarte dla wszystkich.Zapewniam Cię słonko,że nikomu się nie narażasz.:)

bogda
19-04-2008, 10:08
Grażynko...najwyżej ktoś może mieć inne zdanie na ten czy też inny temat, ale to normalne, bo przecież co człowiek to inny charakter i inne poglądy...:)

Lukrecja
19-04-2008, 10:40
Ymca, Bogda - za dobre słowo. Ja już wielkrotnie przekonałam się ,że najłatwiej się z ludźmi posprzeczać na tematy polityczne . Ale zawsze mnie korci ,żeby wyrazić swoje zdanie. W sumie to co powiedziałam , to przecież fakty. Żadne obietnice jak dotąd nie zostały zrealzowane. Chociażby te ,na których mi najbardziej zależało tzn.obniżenie podatków, wzrost przychodów dla emerytów, rezygnacja z opłat RTV , spadek cen przede wszystkim żywności itd. Mam spisane te wszystkie obietnice.I jeśli nawet nie jest w stanie ich zrealizować - to niech nie pograsza. Martwi mnie wzrost cen żywności , energii itd.
No...ponarzekałam sobie. Życzę miłego dnia.

bogda
19-04-2008, 10:46
Grażynko...jak się ponarzeka to tak jakby trochę lżej na sercu...ja tam nie wierzę w żadne obietnice wyborcze, to taka "kiełbasa" wyborcza...
Ja w zasadzie nie dyskutuję na tematy polityczne, ostatnio nie słucham ani polityków ani ich wypowiedzi, to jest czysty cyrk, doszłam do wniosku że i tak nie jestem w stanie nic zmienić, a po co mam się wkurzać...Pozdrawiam :)

Lila
19-04-2008, 10:57
Grażynko..myślę dokładnie to Ty...
Nawet 55 ustaw ,które zatwierdził Sejm ,czekały tylko do zaklepania od czasu PiS.
Nie wiem co się dzieje.Jakiś marazm zapanował..

ymca
19-04-2008, 11:03
Przecież wszyscy obiecują aby tylko dopchać się do władzy.Czyżby pamięć nas zawiodła?A że obecnym premierem jest pan Tusk więc obwiniany jest za wszystko.Za zmianę klmatu też:D

Lila
19-04-2008, 11:21
Przecież wszyscy obiecują aby tylko dopchać się do władzy.Czyżby pamięć nas zawiodła?A że obecnym premierem jest pan Tusk więc obwiniany jest za wszystko.Za zmianę klmatu też:D

No to całkiem jak prezydent:D .Jak to dobrze posmakować odpowiedzialnośći...
Ale to nie na temat..

Dariuszu..na jedynie poprawnym portalu ,znalazłam taki kwiatuszek...
"Rewolucje Padziernikowa" zorganizowana w waszym pieknym kraju przez zydowski desant za zydowskie pieniadze : WYBACZAMY WAM.
Chylimy jednoczesnie glowy nad milionami ofiar waszego narodu ,ofiar ,ktore wasz narod poniosl po to aby judeofaszym mial szanse na rozwoj.

Rozumiemy to doskonale bo i nasz narod zaplacil podobna cene.

No i czym to jest niby lepsze ,niż przeprosiny w Jedwabnem?
Przecież to głupota totalna jest.Któż ma pretensję do Rosjan o Rewolucję ?.Dzięki niej powstało Państwo Polskie,bo Rosja się osłabiła..
Co my mamy do wybaczenia Rosji w zakresie rewolucji ? W końcu ja sobie też umieszczę apel do braci -Francuzów ,pt.Rewolucję i Gilotynę - wybaczamy .Polacy..
Nawet i to ,że zamordowaliście swojego króla,w którego żyłach płynęła polska krew..

No nie wiem,czy może być coś głupszego.Jak dla mnie ,to Rosja sobie może robić rewolucję co 5 lat.Na zdrowie..
A wybaczenia nie ma ,bo Rosji ono niepotrzebne..Natomiast nas nikt o nie nie poprosił..

I co tu gadać o pojednaniu ?

senior A.P.
19-04-2008, 11:28
Pojednanie Slowian napewno nastapi !
Trzeba jeszcze pewne sprawy dopracowac.
Rewolucje Pazdziernikowa w Rosji to podobno krasnoludki wywolaly w celach jednej i jedynej racji.

Lila
19-04-2008, 11:41
Pojednanie Slowian napewno nastapi !
Trzeba jeszcze pewne sprawy dopracowac.
Rewolucje Pazdziernikowa w Rosji to podobno krasnoludki wywolaly w celach jednej i jedynej racji.

Krasnoludki,ufoludki,żydzi czy muzułmanie ,wsjo rawno...
Ich sprawa.Wymordowali się i jeszcze się chwalili.W końcu tych żydów aż tak wielu tam nie było..

Tylko po jaką cholerę ,żagiew do nas chcieli przenieść ? Ale dostali baty..:D w 20-tym roku..

ps.pojednanie Słowian ? Czyli nie daj Bóg,jakieś wspólnota polsko -rosyjsko - ukraińska ? O nie...
To już wolałabym porozumienie państw środka Europy,czyli Polska ,Czechy,Słowacja i Węgry..

senior A.P.
19-04-2008, 11:46
A co ty sie tak boisz tych Slowian ,czybys Chinka byla i miala skosne oczy ?

Lila
19-04-2008, 11:49
A co ty sie tak boisz tych Slowian ,czybys Chinka byla i miala skosne oczy ?

Wiesz,Chińczycy nie boją się Słowian.Oni ich kupują- na raty..
A boję się...boję..wschodnich braci,i już.A ty nie widzisz powodu ?

senior A.P.
19-04-2008, 11:52
Kazdy Slowianin jest wyzszy od Chinczyka ,chociaz pewni blizniacy w Polsce sa tego samego wzrostu ale rozum to hoho !
Nie boj sie Lila Slowian,wrazie czego masz we mnie obrone.

Lila
19-04-2008, 11:54
Kazdy Slowianin jest wyzszy od Chinczyka ,chociaz pewni blizniacy w Polsce sa tego samego wzrostu ale rozum to hoho !
Nie boj sie Lila Slowian,wrazie czego masz we mnie obrone.

Ależ dzięki Senior..:D Jestem zobowiązana..

ps.Ukrainiec to też Słowianin ? Tak się tylko grzecznie pytam,bo bardzo dużo tam mieszali Tatarzy..Wołosi..hmm..Okrucieństwo mają we krwi czysto azjatyckie...:rolleyes:

senior A.P.
19-04-2008, 11:59
Przeciez krew swiata wymieszana jest nie tylko z ziemia ale w ludziach tez !

tadeusz50
19-04-2008, 12:45
Pojednanie Słowian może za 100-200 lat. A Chinczyki mogą nas czapkami nakryć, trochę ich więcej od nas.

senior A.P.
19-04-2008, 13:23
Nie przesadzaj !
Jeden Slowianin, dla przykladu z ziemi rosyjskiej trzech Chinczykow poniesie i jak trzeba nakarmi.

tadeusz50
19-04-2008, 13:44
Małe ale ich jest 30 do 1.

senior A.P.
19-04-2008, 13:49
Masz racje ale ich "silniki" napedzane sa jedna lyzka ryzu.

Lila
19-04-2008, 16:25
Masz racje ale ich "silniki" napedzane sa jedna lyzka ryzu.

Czyli ryż wpływa na potencję,bo się rozmnożyli nad podziw.Nieważne jakie paliwo,byle jechać ...do przodu.

senior A.P.
19-04-2008, 16:34
Nie tylko ryz ale aspiryna tez .

Lila
19-04-2008, 16:49
Nie tylko ryz ale aspiryna tez .

Sorry,nie nadążam.Chińczycy jedzą aspirynę?:confused:

senior A.P.
19-04-2008, 16:55
To nie wiesz ? Przeciw ciazy jest skuteczna ,bierzesz tabletke miedzy kolana i trzymasz .

Lila
19-04-2008, 16:56
To nie wiesz ? Przeciw ciazy jest skuteczna ,bierzesz tabletke miedzy kolana i trzymasz .


Ja długo ,gwoli jasności ?:rolleyes:

senior A.P.
19-04-2008, 16:58
Do odejscia napastnika .

Lila
19-04-2008, 17:04
Do odejscia napastnika .

A gdy napastnik zrejteruje ,to aspirynę można spokojnie połknąć ,mniemam ?

tadeusz50
19-04-2008, 17:06
To nie wiesz ? Przeciw ciazy jest skuteczna ,bierzesz tabletke miedzy kolana i trzymasz .
Oj, Augustynie padłem pod stół.:) :)

senior A.P.
19-04-2008, 17:07
Eeeeeeeeee tam,przyda sie do nastepnego razu.

senior A.P.
19-04-2008, 17:08
Nie wyglupiaj sie ,nie padaj ,lepiej zartowac niz chorowac.
Przeciez wiesz jak trudne jest zycie seniora,pisales nam o tym.

tadeusz50
19-04-2008, 17:12
Ale to ze śmiechu.

senior A.P.
19-04-2008, 17:21
A co to zawsze musimy byc powazni i polityczni ?
Zona powiada mi skoncz z ta polityka a bedziesz zdrowszy .
Jak tu byc zdrowszy jak od wczoraj bochenek chleba (pol kilo ) podniesli mi 2,19 $ na 2,59 % i to za jedna dobe.
Udalem sie wyklocac do biura to mi powiedzieli,ze im cene maki podniesli i abym jechal do Ameryki Poludniowej i zapytal dlaczego.
I jak tu nie klnac ku.. go mac !

Lila
19-04-2008, 17:23
I gdzie poszanowanie jednostki w tej Ameryce ???

senior A.P.
19-04-2008, 17:29
Jednostki piszesz ? Tu mas sie nie szanuje !
Szkoda,ze Lenin dawno umarl,moze by jakas wiosenna rewolucje w USA przeprowadzil ,masy by poszly za nim .
Moze Obama cos temu zaradzi ?

Lila
19-04-2008, 17:32
A zaradzi..zaradzi.Mąkę z Kenii Hameryka będzie miała..

Ps.A dlaczego sprowadza się z Am.Połud .? Taki ogromny kraj jak USA nie jest samowystarczalny?

senior A.P.
20-04-2008, 10:09
Ameryka samowystarczalna jest w kukurydze !
Reszta to zalezy od handlowcow - tu sie kupi tam sie sprzeda .
Kto handluje ten zyje !

tadeusz50
20-04-2008, 10:43
Handel kwitnie.

enia60
20-04-2008, 10:51
chyba żyję w innej rzeczywistości,głowę mam w obłokach dlatego nie czuję radości z posiadania ,ale z być z innymi

Lila
20-04-2008, 10:55
chyba żyję w innej rzeczywistości,głowę mam w obłokach dlatego nie czuję radości z posiadania ,ale z być z innymi

Enia...zazdroszczę.Mnie przebywanie z innym przestało dawać radość.Od jakiegoś czasu..
Natomiast czuję radość z posiadania kawałka swojego lasu,w którym moje 15 ogonów jest bezpieczne..

senior A.P.
20-04-2008, 10:58
Dzisiaj polskie media donosza jak Wam sie bedzie zylo dobrze i bezpiecznie .
Lila masz piec na drewno ?

Lila
20-04-2008, 10:59
Dzisiaj polskie media donosza jak Wam sie bedzie zylo dobrze i bezpiecznie .
Lila masz piec na drewno ?

Nie mam niestety..
Mam na gaz i na ekogroszek.

senior A.P.
20-04-2008, 11:04
Dobrze,ze masz las wokolo,radze juz dzisiaj zbierac wiatrolomy.

Lila
20-04-2008, 11:06
Chyba nici z tego...

Parę dni temu miała miejsce oficjalna wizyta premiera Donalda Tuska w Izraelu.
Wydarzenie doniosłej wagi z wielu powodów.
Po pierwsze, to obywatele Izraela dowiedzieli sie pierwsi, przed obywatelami Polski, ze rząd RP wypłaci odszkodowanie za mienie, jak to premier D.Tusk określił, ” zrabowane” ich prawowitym właścicielom.

Ponieważ premier nie był precyzyjny, kto to mienie “zrabował” ale skoro jest premierem rządu Polski i rząd Polski, z pieniędzy polskich podatników, będzie wypłacał te odszkodowania, to rozumie sie, ze tego “zrabowania” dopuścili sie kiedyś…Polacy.

No proszę - Polacy są tymi “rabusiami”- największymi spośród nie tylko tych, co wojnę wywołali, nie tylko wśród tych, co wojnę te wygrali ale przede wszystkim wśród tych, którzy na tej wojnie najwięcej stracili.
O tym , premier Tusk nie powiedział ani słowa w Knesecie.

Ps.I są tacy ,którzy nadal patrzą w Słońce Kaszub jak w....słońce..

senior A.P.
20-04-2008, 11:13
Lila ! skad wiesz co powiedzial premier RP w Izraelu ,bo ja tylko wiem to co napisali lub pokazali oraz raczyli powiedziec w mediach - to jedno .
Widocznie sie pojednali i do rabunku przyznali ,chociaz nie jestem pewien kto kogo rabowal - to drugie.
Po trzecie - mielismy juz jednego premiera ktory swietnie wypowiadal YES,YES,YES i dzisiaj niezle mu sie powodzi.
Co do podatkow i podatnikow to jeszcze moga wrocic czasy dziesieciny .
Glowa do gory,moze jutro bedzie lepiej !

Lila
20-04-2008, 11:17
Jak to skąd wiem ? Z prasy ! A co Ty myślisz,że prasa kłamie?:D

http://www.vpx.pl/up/20080420/1964979fe671145af9e6bc590c12451823162f10024.jpg (http://www.vpx.pl/)

senior A.P.
20-04-2008, 11:20
Juz myslalem ,ze to Arab jakis ten w tej chuscie ale widze na dole znajomy napis.
No tak obaj czuja sie dobrze ,chyba ze im seniorzy w czyms przeszkodza.

Kazik
04-05-2008, 02:54
Przecież wszyscy obiecują aby tylko dopchać się do władzy.Czyżby pamięć nas zawiodła?A że obecnym premierem jest pan Tusk więc obwiniany jest za wszystko.Za zmianę klmatu też:D
Z tym że w Jarosława "waliło" PO & SLD i Wyborcza, a w Tuska głównie dziennikarze i politolodzy. Zwłaszcza 2 dni temu za wycofanie własnego bubla-"uzdrawianie" sł. zdrowia od listopada [6 mies.], który jeszcze przed wyborami "był gotowy w szufladzie". Wszyscy obiecują bez pokrycia-Tusk nie jest pierwszy i ostatni. :D

ymca
04-05-2008, 06:46
Z tym że w Jarosława "waliło" PO & SLD i Wyborcza, a w Tuska głównie dziennikarze i politolodzy. Zwłaszcza 2 dni temu za wycofanie własnego bubla-"uzdrawianie" sł. zdrowia od listopada [6 mies.], który jeszcze przed wyborami "był gotowy w szufladzie". Wszyscy obiecują bez pokrycia-Tusk nie jest pierwszy i ostatni. :D

Nie wiem co waliło w Jarosława i zapewniam Cię,że zupełnie mnie
to nie interesuje.Miał dwa lata na uzdrowienie wszystkiego co było możliwe.Roztaczana przez nich wizja państwa opartego na kontrolowaniu, tropieniu, powoływaniu komisji śledczych i super urzędów oraz rozliczaniu niepokoi była nie do przyjęcia.Moim jedynym marzeniem jest życie w państwie,gdzie nie ma psychozy strachu,w państwie gdzie nikt nikogo nie podsłuchuje,w państwie gdzie nie rządzą politycy kryminaliści.Taki jest mój sen o Polsce.Czy to tak wiele Kaziku?

Lila
04-05-2008, 10:08
Sen o Polsce,gdzie we władzach są byli SB-ecy ,właśnie się ziszcza..
Ciesz się Kaziku...Mamy normalnie..
Jak się obudzimy w poniedziałek ,znowu będzie zmiana warty na szczycie.Ciekawe ile wyniosą odprawy dla ministrów..

ps.a POparcie uparcie spada...niestety.

ymca
04-05-2008, 10:18
chyba żyję w innej rzeczywistości,głowę mam w obłokach dlatego nie czuję radości z posiadania ,ale z być z innymi

I to jest to na czym powinno zależeć wszystkim bez wyjątku.Prawdę powiadasz.

senior A.P.
04-05-2008, 11:32
Moze wreszcie sobie powiemy forumowicze kim byli SB-cy aby nie siegac do NKWD ,kim sa tacy jak Tusk,Kaczynscy i ich podwladni,kto pracuje i sluzy w WP,w milicji .
Wejdzcie na strony exposla Zbigniewa Nowaka i poczytajcie .
Moze juz wystarczy bojazni i strojenia sie w piorka niewinnosci.
Zacznijmy od korzeni a wiele zrozumiemy czy to jeszcze Polska.

Stanley
04-05-2008, 15:03
Senior popatrz trochę na tego Twojego guru Nowaka z innej strony Facet jak był w Sejmie to kadencję przestał z transparentem za mównicą.A więc nie kaz nam czytać opinii chorego człowieka.To tak wyjątkowo zabieram głos bo mi Cię żal.Miłego dnia.

senior A.P.
26-06-2008, 14:13
Stas mnie pozalowal i zyczyl mi dawno milego dnia.
Potem mialem tych milych dni wiele,poczytalem sobie tez exposla Zbigniewa Nowaka ,posluchalem i poczytalem innych Nowakow i dzisiaj szczerze powiem : poznalem drzewa rodowe rzadzacych Polska.
Rezultaty tych rzadow chyba sa wszystkim znane.