PDA

View Full Version : Do Właścicieli i Redaktorów liberalnych portali i prasy

Dariusz Kosiur
16-04-2008, 19:46
Wielu z nas, ludzi myślących katolicko, narodowo, czy po prostu zwyczajnie po ludzku racjonalnie spotyka się z różnymi represjami właścicieli, redaktorów, czy administratorów liberalnych, niezależnych portali i prasy. Przysyłają nam za nasze poglądy upomnienia, zawieszają możliwość publikacji, usuwają artykuły, zmieniają ich tytuły, a bywa, że ingerują w treść lub usuwają nas, autorów z ich portali.
Czy nie czujecie Państwo zażenowania taką własną postawą? I czy nie zauważacie, że ona Was ośmiesza?

Możecie nas z Waszych portali wyrzucać, macie taką możliwość i prawo.
Oczywiście wtedy dajecie tym dowód, że prezentowane przez Was poglądy, odmienne od naszych, mają charakter jedynie słusznej ideologii. Taka postawa będzie wyrazem totalitaryzmu (tu intelektualnego), takiego samego, jak totalitaryzm faszystowski, czy komunistyczny, które nie tolerowały żadnej względem siebie opozycji. Obydwa systemy miały inspiracje judaistyczne, stąd tak charakterystyczny dla nich szowinizm, czy zatem przyznajecie się do własnego szowinizmu?
Możecie jednak z naszymi poglądami polemizować i próbować obalać je punkt po punkcie przedstawiając własną rzeczową, popartą wiedzą argumentację.
Istnieje tylko jeden mały, ale poważny problem. Ideologia, bo to jest właśnie ideologia opierająca się na dogmatach, liberalizmu jako prądu kulturowego, czy gospodarczego, tak na gruncie filozofii, nauk społecznych, ekonomii i praktycznego jej zastosowania obronić się po prostu nie da. I jeśli intencją Waszych portali nie jest liberalna indoktrynacja społeczeństwa tylko dzielenie się wiedzą, takie wyzwanie możecie podjąć.
Jeżeli już opowiadacie się za liberalizmem, to tym samym winniście przyjąć jego podstawowy kanon - tolerancję, tym bardziej, jeśli dotyczyć ma ona tylko prezentowanych poglądów. W tym kontekście Wasze działania represyjne wobec nas są zaprzeczeniem wyznawanej przez Was ideologii, o kulturze i o wartości dialogu nie wspominając.
Przypomina to dialog judaizmu z katolicyzmem, w którym racje występują tylko po jednej stronie, po stronie judaizmu - tak ten dialog wygląda.
„Prawdziwa cnota krytyki się nie boi” - to przysłowie jest starsze od liberalizmu i jak widać słuszne.
Proszę, więc nie stosujcie wobec nas niepoważnych upomnień, czy czasowych sankcji tylko usuwajcie nas z Waszych portali, będzie to mniej dla Was ośmieszające.

Być może jesteście Państwo młodzi i nie dane Wam jeszcze było doświadczyć na własnym przykładzie, że każda ideologia to hańba dla ludzkiego rozumu i zbrodnia.
Blokowanie swobodnej dyskusji jest niestety cechą każdej złowieszczej ideologii.

Brytyjski Żyd, R. Harwood (jego rodzice mieszkali w Polsce) jest autorem sztuki teatralnej pt. "Kolaboracja". Wystawiana obecnie w polskich teatrach ma jeszcze bardziej uwrażliwić polską publiczność na dramatyczne przeżycia narodu żydowskiego. Bohater tej sztuki (postać autentyczna), pisarz żydowskiego pochodzenia, Stefan Zweig zmuszony był po dojściu Hitlera do władzy opuścić III Rzeszę niemiecką, ponieważ jego twórczość nie mogła być w niej publikowana, choć nie występował on ani przeciw III Rzeszy, ani przeciw Niemcom.

My również nie możemy publikować, choć jesteśmy Polakami mieszkającymi we własnym kraju, w Polsce. Czy nie zauważacie Państwo przerażająco absurdalnej analogii tych sytuacji? Jeśli my, Polacy w dzisiejszej Polsce jesteśmy traktowani niemal tak, jak Żydzi w Niemczech po dojściu Hitlera do władzy to, kto w takim razie pełni rolę nazistów w naszej ojczyźnie?
Czym różni się w sferze wolności wypowiedzi demokracja socjalistyczna od demokracji liberalnej?

Dariusz Kosiur

siekierka
16-04-2008, 20:40
Obawiam się Dariuszu, że twój apel o tyle jest słuszny, o ile nieskuteczny. Libertyni bowiem (niestety trudno ich nazywać liberałami, bo to już jest przekłamanie) a zatem libertyni mają niestety to do siebie, że z gruntu mając poglądy komunistyczne, nie chcą się do nich przyznawać. Stąd ich dążenia, aby siebie samych zaliczać do prawicy (choć wcale nią nie są), nawet czasami w tym celu chodzą do kościołów, a nawet przyjmują sakramenty (jak nie przymierzając demonstracyjny ślub D.Tuska w 20 lat po wejściu w związek z matką jego córki).Powiodła się im nawet próba ingerencji w decyzje Papieża w odnesieniu do abp.S.Wielgusa. Libertynizm opiera się na fałszu i obłudzie, dlatego nikt poważny nie traktuje jednak poważnie ich obietnic przedwyborczych, ani programów pseudogospodarczych. Z samego założenia ich programy zmierzają wyłącznie do samowzbogacenia wszelkimi środkami, głównie w drodze rozkradania i wyprzedaży za bezcen dóbr narodowych, a kraj traktują jedynie jako środek do uzyskania maksymalnych zysków.Zapewne pamiętasz że krajowy przywódca tego libertyńskiego ruchu, już szereg lat temu wygłosił pogląd iż "Polskość to nienormalność" i tego się konsekwentnie trzyma,dbając bardziej o interesy Niemców i Żydów niż o interesy Polskie.:mad:
Podstawowe cele tego ruchu, rozwiązłość i abnegacja, odrzucanie zasad moralnych, są niestety nośne wśród młodzieży porwanej Owsiakowym hasłem "róbta co chceta", dlatego libertyni odnieśli spektakularne zwycięstwo w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jak jednak wskazują sondaże, powoli zaczynają tracić poparcie, a społeczeństwo pomału otrząsa się z fascynacji nimi.:cool:

Lila
16-04-2008, 21:36
Wiesz,może i powiedziałabym - racja.
Ale nie powiem.Wiesz dlaczego ? Bo mądrze piszesz,ale o tolerancji to pieprzysz jak potrzaskany..

Polska Walcząca,mówi Ci to coś ?:D
Napisałam tam parę słów,z czym nie zgodzili się uprzejmi panowie,szczególnie jeden taki ,który marzy o ulicy w Polsce własnego imienia..
No i co ? Knebel na pysk.Czyli ban po kilku postach,przypisywanie mi żydowskiego pochodzenia oraz chamstwo nieziemskie..
Więc ja się Ciebie pytam : co Ty k...a wiesz o tolerancji,skoro piszesz na tym portalu ?
A nie byłoby lepiej mi wytłumaczyć,dlaczego nie podoba Wam się film Katyń i jego reżyser?

Więc wiesz,nie pouczaj innych.Tu i tak jest tolerancja,skoro możesz pisać.Bo ja na tamtym gównianym portalu -NIE.:D
Patrioci .Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać..

Pozdrawiam mimo wszystko...

ps.A ten idiota ,co obraża Majora Hubala,przypisując sobie jego nazwisko jako swój nick,to za to samo powinien być przez Was wyśmiany.
Niedługo pewnie pokaże się ANDERS i GROT-ROWECKI.:D

Stanley
16-04-2008, 22:20
Faktycznie rewelacyjny jest ten portal Panie Dariuszu.Przyznaję poczytałem trochę zainteresowany Pana postem.I tak długo już żyję ale przyznaję nie wyobrażałem sobie nawet ze coś takiego istnieje.Mam tylko jedną radę zaaferowani tym co piszecie pamiętajcie ze lekarstwa należy zazywać regularnie.
I słowo do uzytkowników naszego forum przyznaję czasami się wkurzałem na niektóre posty i przedstawianą w nich rzeczywistość i poglądy,ale to nic przy opiniach które tam są publikowane jesteśmy alsolutnym wzorem elegancji i zdrowego rozsądku. Nasza praczka to mały pikuś przy tamtych profesorach.Pozdrawiam
ps.Niniejszym przepraszam ze czasami zle myślałem o uczestnikach /co niektórych/ Forum Seniora, nie miałem racji.

hannabarbara
16-04-2008, 23:19
Patrioci .Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać..

Proponuję i jedno i drugie! Nie mam samozaparcia Stanleya, by czytać teksty, których próbkę dał nam założyciel wątku. Natomiast nie daje mi spokoju myśl, co robili Ci ludzie, jak myśleli, gdy byli piękni i młodzi?

siekierka
17-04-2008, 00:11
... nie daje mi spokoju myśl, co robili Ci ludzie, jak myśleli, gdy byli piękni i młodzi?

Przekonany jestem, że nie zajmowali się polityką,a raczej myśleli o du... Maryni;)

POLA
17-04-2008, 00:32
żadnego (szkoda, kasa by z tego może była:D ), więc nie powinnam się włączać w tym wątku, ale... co tam...

Do autora mam pytanie:
jak odróżnić "ludzi myślących katolicko, narodowo, czy po prostu zwyczajnie po ludzku racjonalnie"?

hannabarbara
17-04-2008, 00:39
Przekonany jestem, że nie zajmowali się polityką,a raczej myśleli o du... Maryni;)
Czasem mnie tak wkurzasz, że miałabym ochotę Tobą potrząsnąć, ale ponieważ niekiedy mnie serdecznie rozbawiasz, jak przed chwilą, to sie z Tobą nie wykłócam! Tylko niestety bardzo boleję, że w/w Panowie dalej nie chcą się zajmować wspomnianą tematyką, tylko snują obłędne teorie.

siekierka
17-04-2008, 09:42
Z racji choroby wzroku zwanej AMD, z konieczności patrzę na świat "z przymrużeniem oka" zatem nie powinnaś zbyt poważnie traktować moich komentarzy. Świat jest piękny (nawet mimo dzisiejszej deszczowej pogody), a życie zbyt krótkie, aby jeszcze je sobie skracać denerwowaniem sie na cudze opinie. W końcu i tak świata nie zmienimy, a co sobie pogadamy, to nasze. Życzę Ci dużo zdrowia.

hannabarbara
17-04-2008, 10:44
Pan Dariusz Kosiur też się wyzłości, że na jego wątku, bardzo dostojnym, wręcz majestatycznym ucinamy sobie frywolne rozmówki. Ale jeszcze muszę napisać, że trochę adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Wręcz odwrotnie, powoduje, że krew szybciej krąży.

Ewita
17-04-2008, 10:44
Po raz kolejny człowiek ukrywający się za nickiem "Dariusz Kosior" wprawił mnie w absolutne zdumienie.
Lila! Tak potraktowana na forum, z którym się Dariusz Kosior w pełni identyfikuje, powinnaś chyba temu panu zacytować jego własne słowa!
"Przysyłają nam za nasze poglądy upomnienia, zawieszają możliwość publikacji, usuwają artykuły, zmieniają ich tytuły, a bywa, że ingerują w treść lub usuwają nas, autorów z ich portali.
Czy nie czujecie Państwo zażenowania taką własną postawą? I czy nie zauważacie, że ona Was ośmiesza?"
Usunęli wszak twoje posty z powodu własnych, odmiennych poglądów! W praktyce więc stosują metody, które tutaj piętnują! Paranoja??? I dalej głoszą:
"Możecie nas z Waszych portali wyrzucać, macie taką możliwość i prawo.
Oczywiście wtedy dajecie tym dowód, że prezentowane przez Was poglądy, odmienne od naszych, mają charakter jedynie słusznej ideologii."
W kontekście powyższym można się tylko uśmiechnąć z troską nad sprawnością szarych komórek tego pana i powtórzyć radę Stanley'a, dotyczącą regularnego zażywania stosownych leków, skoro kilka zdań poniżej czytam:
"każda ideologia to hańba dla ludzkiego rozumu i zbrodnia."

Lila
17-04-2008, 11:23
Ewa..zrobiłaś to za mnie..:)

Pierwszy raz w życiu zaliczyłam bana...za to tylko ,że chciałam się dowiedzieć technologii produkcji macy ( taki niewierny Tomasz ze mnie ,bo jadłam oryginalną a żadne dziecko nie zginęło w pobliżu ),oraz wystąpiłam w obronie "Katynia '' ,który ci panowie potępili w czambuł..A za ten film ,to ja mogę dać się posiekać..

Za zasługę poczytuję sobie to ,że tam są sami panowie ,z małym wyjątkiem ...bardzo małym..:) ,z bardzo rozdmuchanym egoA szybciutko postawiłam ich w stan gotowości bojowej...ja ,słaba kobiecina...
A ponieważ jeden z nich ,na antypodach chyba ,marzył że wróci do Polski i przejdzie się ulicą swego imienia,więc ja mu obiecałam ,że mogę natychmiast mu to zapewnić,ponieważ jestem właścicielką drogi w lesie ,między działkami..

Miałam dobre chęci i chciałam dziadowi przykręcić tabliczkę na sośnie,bo i nazwisko ma takie leśne..
Aleeeeeee...:) się obraził..:)
Skasowano moją propozycję ...
To skąd u diabła mam mu wziąć aleję ?

ps.I tu w mojej obronie wystąpił nasz Augustyn.Bardzo ostro i po wojskowemu.Więc oboje z Augustynem zostaliśmy wyrzuceni,z wilczym biletem ...do Izraela..hiii..

siekierka
17-04-2008, 11:32
To co napisałaś, to sie świetnie nadaje na szlakbort do piosenki satyrycznej, albo na temat powieści kryminalnej. Takiej ze zwłokami w worku na bieliznę w amerykańskiej pralni ...
A swoją drogą nie wiedziałem, że to taki cymes, bo bym nie zabierał głosu zaraz na wstępie.

hannabarbara
17-04-2008, 11:34
Gdyby to wszystko co pisze Lila nie budziło grozy, to byłoby przezabawne. Nie żartuję z grozą, bo tak rodził się faszyzm!

Lila
17-04-2008, 11:41
Siekierka,zajrzj sobie na ten portal..Jeszcze są tam moje ślady..Panowie poświęcili mi osobny wątek...hiiiii.. Ło matko,jakie wyzwiska padały...
Ale miałam radochę ..:).Po kilku postach..kulturalnych z całą pewnością..
No ,ale zostałam zablokowana.A gdzie dyskusja merytoryczna ,o której pisze pan Kosiur ?

senior A.P.
17-04-2008, 11:59
Bladzenie jest rzecza ludzka i bladza lub zbladzili wszyscy.
Ja tez !
Znajac z portali (od kilku lat) niejakiego Jerzego Ulickiego (po jakims czasie dolozyl sobie jeszcze do nazwiska Rek) wiedzialem,ze ten czlowiek piszacy z Australi czegos szuka.Byl nawet na forum wojskowym gdzie faktycznie regulamin forum byl dobrze przestrzegany,pisalo na nim wielu "polonusow" z zagranicy (niektorzy sa teraz w tej ich "polsce walczacej"). Poczatkowo jako swiezy forumowicz (co za naiwnosc poczatkujacych) zdawalo mi sie,ze to sa faktycznie ludzie zeslani nam z "niebios" na polska biede.
Ulickiego blokowano na roznych forach tak z lewej jak i prawej strony barykady ale skakal na inne i tam sial swoje teorie wygladajace mi na prowokatorski antysemityzm.
Kiedy wreszcie znalazl odpowiednie grono naiwnych i zalozyl swoj portal na "odpowiednim serwerze",zaczal sam pisac i sobie odpowiadac .Kiedy tam sie zarejestrowalem metoda "prob i bledow" ,dokonalem "wojskowego rozpoznania walka nieprzyjaciela".
Oczywiscie spodziewalem sie wyniku walki ale wczesniej dokonalem jedenej zasadniczej proby (narazie to moja slodka tajemnica) na podstwie ,ktorej juz wiedzialem "kto jest kto".
Zagladnela tam nasza niestrudzona Lila ze swym "cietym piorem" ( na moja tu zachete) i odrazu "wystrzelala wszystka amunicje" (widac nie miala do czynienia z bronia i takim "wojskiem" jak na tamtym portalu). Juz nam to wyzej opisala i bardzo sluzsznie odpowiedziala Darkowi ,ktory tez nalezy do piszacych u Ulickiego w dodatku nie wiedzac u kogo.
Zal mi Cie Darku,ze bladzisz ,tym bardziej ,ze mieszkasz w Polsce i znasz co w niej kogo boli i czym jest leczony.
Na ten Twoj temat (zamieszczony i tu) odpowiedzialem Ci na innym portalu wiec tylko dopisze (tak jak zaczalem) -bladzisz i to mocno dajac sie nabrac na prowokacje "polskich polonusow",ktorych ja spotykam nie tylko na forach ale w zyciu codziennym i wiem jak "walcza o Polske".
Jezeli chcesz byc kompromitowany to juz Twoja sprawa ale uwazalem Cie za bardziej rozsadnego Polaka. Pisze "uwazalem" (w czasie przeszlym),tylko dlatego,ze uwierzyles prowokatorom i nie odpowiedziales nawet na moja prywatna poczte. Mysle,ze nie jestes jednym z nich i Twoje imie i nazwisko jest prawdziwe a nie nick jak ktos ci tu zarzuca.
Przy okazji dodam jako starszy i doswiadczony forumowicz rade - z ludzmi trzeba beczke soli zjesc aby ich poznac.
Sa rozne metody rozpoznawania ludzi,ja je stosuje.
Mam nadzieje ,ze jak juz tu zagoscisz ,to nie bedziesz podrzucal nam swych artykulow (inna specyfika forum) ale prosto podyskutujesz jak Polak z Polakiem. Ludzie Twego wieku tez sa na tym portalu i bardzo madrze dyskutuja,tu warto dyskutowac a nie politykowac. Przeciez nie jestesmy politykami a normalnymi ludzmi,politycy na fora nie wchodza oni "bloguja" !
Ja zyje i Pozdrawiam wszystkich uczciwych ludzi na swiecie !
Mam nadzieje,ze odpowiesz nam swoimi zdaniami.
Augustyn P.
Floryda - USA

Dariusz Kosiur
17-04-2008, 23:39
Pani Ewito
Mam w zwyczaju podpisywać się własnym nazwiskiem i imieniem, swoich pogladów się nie wstydzę i nie muszę się chować.
W sprawie Kartezjusza - sławetne jego zdanie w oryginale brzamiało nieco inaczej: "wątpię, więc myślę". Kto i dlaczego rozpowszechnił błędne tłumaczenie polecam Pani dociekliwości.
Dużo ostatnio mówi się o czytaniu ze zrozumieniem szkoda, że nie mówi się też o jasnym formułowaniu własnych myśli. Gdyby zechciała Pani bez cytatów wyrazić jasno, o co Pani chodzi będę wdzięczny. Z Pani komentarza nic nie wynika. Mogę się jedynie domyślać, iż uważa Pani w przeciwieństwie do mnie, że nie istnieje cenzura w mediach, ale dlaczego wyraża to Pani z agresją do mnie - nie rozumiem, może to tylko kwestia wieku i z czasem przejdzie, czego Pani życzę?

Do Augustyna P.
Wysłałem do ciebie wiadomość (być może nie doszła), że w związku z zablokowaniem Ciebie na PW wyślę do właścicieli list i to poruszę, co zrobiłem. Więcej nic nie mogę.
Mam prośbę, gdybyś zechciał oświecić mnie na czym polega moje błądzenie - a nie ma ludzi nie omylnych - będę szczerze wdzięczny.Augustyn, zapraszasz mnie do dyskutowania tu na forum zamiast do pisania tekstów. No, ale właśnie to jest forma dyskusji. Wygłaszam własny pogląd w artykule i dyskutujemy. Poza tym jest bardzo trudno w kilku zdaniach wyłożyć sensownie i zrozumiale jakąś kwestię. A przede wszystkim nie umiem i nie mam czasu dyskutować z kimś piszącym komentarze w stylu Pani Ewity, a jest takich komentatorów na forach internetowych bardzo wielu. Takie dyskuje nie wiele wnoszą. Pół biedy, jeśli dotyczą jakichś problemów natury ogólnej, ale jeżeli dotyczą konkretów (ekonomii i geopolityki), to musi istnieć jakiś zasób podstawowej wiedzy z obydwu stron, a nie jakieś medialne bałamutne ogólniki i wielkie megalomaństwo o posiadanej dogłebnej wiedzy. Takie dyskursy zniechęcają, bo nic nie wnoszą, nikt niczego się nie dowiaduje.
Pozdrawiam wszystkich Państwa
Dariusz Kosiur

POLA
18-04-2008, 00:54
ale nie wszyscy myślą, chociaż są.

Co Ty człowieku wiesz o Ewicie?
Jakim prawem pozwalasz sobie na złośliwości wobec niej?
Wpadłeś tutaj ze swoimi mądrościami i wydaje Ci się, że jesteś ponad wszystko i wszystkich, że oświecisz swoimi prawdami jedynie słusznymi ciemnych emerytów?
Jeśli poziom nie ten, to po co się fatygujesz? Zmień forum i poszukaj wyznawców swoich mądrości.

Bywa tak, że jeśli u kogoś "choruje" kultura, musi zadziałać cenzura, ale daleka jestem od wnioskowania, aby ją zastosować tutaj wobec Ciebie.

I jeszcze jedno: nie wiem, ile masz lat, ale dopadnie Cię prędzej czy później wiek dojrzały, który być może - chcę w to wierzyć - spowoduje przyrost taktu i rozumu.

emka46
18-04-2008, 01:38
Francuski filozof René Descartes (Kartezjusz) podsumował swoje rozumowanie w słynnym twierdzeniu: dubito ergo cogito, cogito ergo sum (wątpię więc myślę, myślę więc jestem).

Lila
18-04-2008, 01:38
..Dariusz sobie znowu nagrabił ?:D

A jaki nadęty.Zaraz pęknie ,biedaczysko...
Mąż uczony napisał : megalomaństwo o posiadanie dogłebnej wiedzy..:D Prosta ze mnie kobita,więc nie wiem czym to się je..I czy po polskiemu to pisane..

No i ta POGARDA i absolutna pewność swojej PRAWDY..I tu mąż kształcony się myli,bo już mądrzejsi od niego ,bardzo dawno temu ,doszli do wniosku,że prawda absolutna nie istnieje..

A skoro nie ma prawdy absolutnej, to prawdą absolutną jest brak prawdy absolutnej, a jeżeli brak prawdy absolutnej jest prawdą względną, to wtedy prawda absolutna z jakiegoś innego punktu widzenia jest prawdą absolutną ,dla danej jednostki..:D :D

Ps.Pola..nie miej złudzeń co do młodego wieku,męża biegłego w bieganiu po forach..To ponoć starzec jest..Tylko figluje..oj figluje..

Dariusz Kosiur
18-04-2008, 14:32
Re: Lila
Pani Lilo nie ma się co obruszać. Ja napisałem o megalomaństwie spotykanym na forach internetowych, i nie miałem na myśli osób wypowiadajacych się powyżej i my przecież nie dyskutujemy tu problemu z jakiejś dziedziny nauki.
Poza tym jestem skromnym człowiekiem, ale są dziedziny, w których posiadam pewien znaczny zasób wiedzy. A tam gdzie jej nie posiadam przysłuchuje się rozmówcom.
Nie podoba mi się natomiast, gdy ktoś zaleca mi zażycie bromu, jak Pani Ewita - i to ma być dialog? Rozumni i kulturalni ludzie rozmawiają inaczej np: ja w tej kwestii mam odmienne zdanie, bo...i tu podaje logiczne argumenty - i tak możemy dyskutować.
Co do Prawdy, o której Pani wspomniała, to chyba trochę się Pani zagalopowała. Bo na podstawie tego, co pani pisze wypada już tylko dodać zawołoanie niejakiego Owsiaka: "róbta co chceta". A chyba nie to miała Pani na myśli. Z tą prawdą jest trochę inaczej, ale przecież nie będę tego wyjaśniał skoro jest tyle mądrych książek, które warto przeczytać. To, co wygłosiła Pani n/t Prawdy tchnie duchem oświeceniowego "postępowego" racjonalizmu i ma nie wiele wspólnego z uczciwym podejściem do filozofii.
Dariusz Kosiur

frida
18-04-2008, 14:37
o ja..........................ludzie....

tadeusz50
18-04-2008, 14:45
Jaka jest prawda? Ktoś kiedyś powiedział,że jest " prawda, moja prawda (tego co mówi) i ***** prawda.

senior A.P.
18-04-2008, 15:05
Witam Panstwa i witam Ciebie Dariuszu !
Przeczytalem wszystkie posty w tym temacie do ktorego tez nawiaze ,zastanowilem sie przez kilka godzin nad odpowiedzia (to taki zwyczaj wojskowy "analiza przed walka") Tobie i innym jak to my Polacy ze soba rozmawiamy i dyskutujemy.
Portalem "polski walczacej" juz sobie nie zaprzatam glowy ,bo prowokacje i antysemityzm mnie juz przestaly interesowac po spotkaniu Prezydentow Polski i Izraela,mam nadzieje ze ludzie obu tych panstw zrozumieja,ze mozna i da sie zyc w pokoju,sprawiedliwe,bez oszustwa i przebieglosci w oparciu o prawde i rzetelnosc.
Na swiecie i w Polsce jest wiele portali internetowych ,zostaly one stworzone w okreslonych celach a przedewszystkim informacji i komunikowania sie ludzi.
Oczywiscie sa i inne ,nawet pornograficzne,religijne,osmieszajace i drwiace,krytykujace oraz prywatne z odchyleniami chorobowymi - to dlugi temat.
Ciebie Dariuszu (juz Ci to kiedys napisalem) czytalem na wielu stronach,znasz rowniez moj poglad na otaczajacy nas swiat,ja wiem ze chcesz dobrze dla Polski i Polakow i tez szukasz prawdy.
Jako stary zolnierz wiem co to walka a takze co to pozoracja,na forach przypisano mi juz wszystko co tylko mozliwe ,nawet nieuleczalne choroby,nigdy jednak nie poddawalem sie i zyje naprawde dzieki Bogu w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwosci,prawo zostawiam Bogu.
Tu nawet publicznie wyznam,ze jeszcze jako licealista bardzo duzo dyskutowalem ze swa rodzona matka na temat wiary i Boga ( matka bardzo zaangazowana czlonkini IIIZakonu sw. Franciszka i wierna chrzescijanka daj Jej Boze niebo) i dyskusja nasza przewaznie konczyla sie jej placzem i zawolaniem - co z ciebie wyrosnie,bo po cichu liczyla ,ze zostane ksiedzem (dobrze,ze tak sie nie stalo,bo bylbym konkurencja dla takich jak o.Rydzyk).
Pisze o tym dlatego,ze kazdy czlowiek przez cale swe zycie winien poszukiwac prawdy (ja to czynie) nawet we wierze,choc wiare nalezy uznawac za pewnik jak glosza nam wszyscy kaznodzieje.
Pytasz mnie Darku na czym polega Twoje bladzenie,wiec juz odpowiadam znajac Cie tylko z forum i prywatnej korespondencji.
Wynika ono zarowno z blednej oceny sytuacji ,jak i rozpoznawania ludzi. Nie przejmuj sie jednak ,bo tak wlasnie bladzi wiekszosc ludzi w swoim krotkim zyciu ,ktore trwa tyle co otwarcie i zamkniecie drzwi do domu zwanym prawda.
Przez to zycie wpajano nam od dziecinstwa wiele,przezywamy wiele przeobrazen ustrojowych,obserwujemy wszystko to co sie wokol nas dzieje ale czy jestesmy dobrymi obserwatorami ?Jestesmy uczciwymi i sprawiedliwymi ?
Dam przyklad wojskowy z topografii.
Nie znasz terenu po ktorym sie poruszasz masz jednak na kolanach mape i porownujesz ja z terenem , teraz z bystrosci twojego zwroku i umyslu bedzie wynikac trafienie do celu -trafisz lub zbladzisz !
Wczesniej pisalem,ze wszyscy bladzimy ale waznym jest aby jak najszybciej znalezc te wlasciwa droge do celu !

Piszesz,ze nasze dyskusje nie wiele wnosza - wrecz przeciwnie,one wnosza najwiecej,tu mozna czytac w myslach ludzkich ,tu mozna w inny sposob otwierac ludziom oczy na to co dla przykladu pisze Michnik,glosi Rydzyk i jego srodki medialne,porownywac Grossa z J.R. Nowakiem, czy wreszcie po pewnej analizie wyciagac wlasne wnioski,chociazby takie jaki jest nasz rzad,sejm,senat lub partie polityczne,ktore walcza tylko o koryto dla siebie.
Tu na tym portalu dalem temat o pojednaniu Zydow i Polakow (zielone swiatlo do pojednania),wiesz dlaczego ?
Dlatego,ze obie strony (Zydzi i Polacy) z gory zakladaja,ze to niemozliwe. Ja zas smie twierdzic,ze mozliwe ale w oparciu o prawde i to z obu stron.
Ale nie na drodze oskarzen,faszerstw,klamstw ,faryzejstwa,obludy i zapalczywosci oraz sluzalstwie ale na wspolnym dialogu i dobrych czynach.
To nie tak jak przedstawial (kapelanom wojskowym ks.prof. Chrostowski) ze dialog z Zydami jest trudny,bo Zyd wie swoje a Polak swoje ale innymi metodami,ktore beda polegac na uczciwosci ,wzajemnym poszanowaniu a nawet cierpliwym wysluchaniu drugiej strony bez panoszenia sie i perfidnej zarozumialosci.
Wtedy byc moze powstanie jedna religia i jedna "owczarnia" ale wszyscy beda mieli "wspolne pastwisko" ,nie z murami obronnymi i nuklearnymi straszakami oraz pasterzy bez uprzedzen i jakiego kolwiek wybranstwa i wyzszosci.
Wtedy nastapi pokoj na swiecie i moze ta droga zmierzajmy do tego celu.
Tak wiec Dariuszu zasiadz do dyskusji a felietony,artykuly zostaw fachowcom ,bo jestes inzynierem a nie dziennikarzem, a kazdy dziennikarz to platny klamca.
Naprawde warto dyskutowac w gronie seniorow ,ktorym i Ty tez bedziesz.
Pozdrawiam !

POLA
18-04-2008, 15:34
Pola..[/B]nie miej złudzeń co do młodego wieku,męża biegłego w bieganiu po forach..To ponoć starzec jest..Tylko figluje..oj figluje..
No to kłopot, nie ma szans na przyrost taktu i rozumu?

senior A.P.
18-04-2008, 16:03
Rozum kazdy ma taki jakim go obdarzyli Bog i rodzice.
Niewypominajmy sobie rozumy i nie szeregujmy,to bardzo brzydkie jak chociazby takie zawolanie: "senior tys glupi",co mialo miejsce na tym portalu.
Glupoty nie trzeba sobie udawadniac ,to widoczne we wspolzyciu z otoczeniem.
Nawet psu wlasnemu i to trenowanemu na rozne sposoby gdy wlasciciel powie mu ze glupi,to pies przekreci glowa w jedna i druga strone i warknie/szczeknie lub nie i sprawa sie konczy.Z ludzmi jest inaczej,bo to "warczenie" trwa dluzej i roznie sie konczy.

frida
18-04-2008, 16:17
..................???????????????????????????????? ???

senior A.P.
18-04-2008, 16:20
Co to za dekoracja zacna "frido" ?
Cos zadziwilo ???

POLA
18-04-2008, 16:26
Rozum kazdy ma taki jakim go obdarzyli Bog i rodzice.
.
No, niezupełnie tak, jest jeszcze margines na rozwój własny z tym, że nie wszyscy z tego marginesu korzystają:D

frida
18-04-2008, 16:40
takie szlaczki:) poprostu staram się zrozumieć Was dla tego się nie wypowiadam tylko czytam...może po kilkunastu postach narodzi się moje zdanie to chętnie się z Wami podzielę...Na dzisiaj i kolejny dzień życzę Wam zrozumienia,tolerancji i ogromu spokoju i wyrozumiałości dla wolności słowa w umiarze:)

senior A.P.
18-04-2008, 17:07
Rozwoj wlasny umyslu ?
Warto sie nad tym zastanowic,jezeli to uwazasz za margines.
Jezeli wezmiemy pod uwage "marginesy spoleczne" oraz wynikajace z tegp patologie to faktycznie "rozumy puchna".
Jezeli komus od dziecka zakodowano kto wrog a kto przyjaciel, tez rozumek potem odpowiednio dojrzewa i latorosle wierzy,ze jest najdoskonalsze i "wybrane".
Talenty mozemy wyhodowac lepsze i gorsze ,mozna tez wmowic,ze jest sie idolem ale inne sa potem oceny z zycia wziete , czesto pojawia sie rozgoryczenie.

POLA
18-04-2008, 17:56
Rozwoj wlasny umyslu ?
Warto sie nad tym zastanowic,jezeli to uwazasz za margines.(...)
napisałeś wcześniej:
"Rozum kazdy ma taki jakim go obdarzyli Bog i rodzice".
Tego nie zakwestionowałam, natomiast dodałam, że istnieje jeszcze margines na rozwój własny w tym sensie, że nawet gdybyś tego rozumu w darze lub spadku otrzymał dużo, ale go nie rozwijał, to zmarnujesz potencjał, którym Cię "na starcie" obdarzono.

Twoje dalsze rozważania o patologiach, talentach czy rozgoryczeniach nijak się mają do tematu:)

senior A.P.
18-04-2008, 18:05
To Twoj glos. Moj glos tez sie liczy jak kazdy inny,zas temat (patrz wyzej ) jest bardzo obszerny w ktorym to moje wywody zawarlem - twoje "nijak" mnie nie interesuje ani twoje narzucanie woli.

POLA
18-04-2008, 18:16
jesteś mało precyzyjny.

Niczego Ci nie narzucam, ustosunkowałeś się do mojego postu, źle go odczytałeś, więc wyjaśniłam i to wszystko.
Czy ja Ci narzucam swoją wolę?
Czy napisałam, że Twój głos się nie liczy?
A odpisuję, bo lubię jasne sytuacje, moje wypowiedzi śmiało możesz omijać, przymusu żeby je czytać i komentować przecież nie ma.

senior A.P.
19-04-2008, 14:47
Wybacz,ze tym razem nie omine twego postu ,za duzo ma pytajnikow wiec chociaz na jeden odpowiem.
Narzucasz nie tyle swoja wole co styl myslenia a to juz "moj twardy dysk" nie przyjmuje.
Nawet samoczynnie komputer mi sie wylancza.

POLA
19-04-2008, 15:31
...tym razem nie omine twego postu ,za duzo ma pytajnikow wiec chociaz na jeden odpowiem...
ponad Twoje siły intelektualne:) hmm, nie przypuszczałam.

senior A.P.
19-04-2008, 15:32
Skad znasz moje sily intelektualne ,moze nawet seksualne ?

POLA
19-04-2008, 15:41
zapewne Twoją żonę, te pierwsze są widoczne w tym, co piszesz.
Wyjaśniam: chodzi o umiejętność prowadzenia polemiki i odpowiadania na pytania:)

senior A.P.
19-04-2008, 15:46
Zone nie tyle interesuja co inspiruja.
Umiejetnosc polemiki winna byc oczywiscie obustronna .
Przy braku zrozumienia wynikaja problemy nawet w czasie uprawiania seksu a co dopiuero w dyskusji.
Przypuszczam Polu,ze jestes samotna kobieta,bo o inna plec Cie nie podejrzewam.

POLA
19-04-2008, 16:17
znowu uciekasz od tematu i jak tu z Tobą dyskutować?:mad:
Zamknijmy tę żonglerkę, bo Adminka przywoła nas do porządku - piszemy niezgodnie z powołanym do życia przez DK wątkiem:D

senior A.P.
19-04-2008, 16:20
Dobra !
Wracamy do tematu.
Jest czy nie ma cenzury na tym portalu ?

Ewita
19-04-2008, 16:25
I cały czas na nią narzekasz!:D

POLA
19-04-2008, 16:45
mnie nie pytaj, ja tu nie rządzę:D , nic mi nie wycięto, co najwyżej zniknął mi jeden wątek, ale być może został pod coś podpięty, nie będę szukać.

senior A.P.
19-04-2008, 16:46
Moze zapomnialas,ze to narzekanie bylo dawno ale ostatnio gdzie to zauwazylas ?

Dariusz Kosiur
21-04-2008, 15:23
Błądzenie, czy realizm? - nie tylko do seniora A.P.

Przeglądając stronę „Społeczeństwo” na portalu senior.pl zauważyłem, że próbujesz zagajać na wiele różnych tematów. Z pozoru są one istotne, dotyczą wszak codzienności, coraz mniej znośnego bytu nie tylko dla seniorów. Twoje zagajenia pełnią jednak podobna rolę, jak kolorowe magazyny (a właściwie wszystkie media) zaśmiecające punkty sprzedaży, ale co gorsza i nasze umysły. Są powierzchowne, nie dotykają istoty problemów tylko, co najwyżej upuszczają trochę ciśnienia w kotle, stwarzając wrażenie dyskusji na tematy „istotne” i usypiają wrażliwość i oczekiwania rozmówców. Taka jest też generalna zasada powszechnych mediów – manipulować „tłumem”, przekierowywać go na tematy oddalające od spraw ważnych i zdaje się, że jest to zasada bliska Tobie.

Rozczarowanie
Sądziłem, że w krótkich żołnierskich słowach wyjaśnisz mi, na czym polega moje błądzenie na narodowych stronach Polski Walczącej (PW) i powiesz: polityczne treści na stronach PW głoszone przez jej publicystów (w tym i przeze mnie) są błędne, ponieważ…. Tak powinno się rozmawiać, tak można wyjaśniać rozbieżności i bronić własnych racji. Jeśli nie potrafisz, a odnoszę wrażenie, że raczej nie chcesz jednoznacznie sprecyzować swojej negatywnej oceny PW, więc nie dziw się, że i jej właściciele też nie chcą z Tobą rozmawiać.
Strona PW jest chyba jedyną stroną narodową otwartą dla katolików i ateistów z lewicy, ale z lewicy narodowej, która uznaje za niekwestionowaną wartość suwerenne, narodowe Państwo Polskie i uznaje, że rozwiązań ekonomicznych nie wolno rozpatrywać z pozycji ideologicznych, a wartości takie jak człowiek, jego życie, rodzina (kobieta – matka, mężczyzna – ojciec) są niepodważalne.

Zarzucasz PW antysemityzm. Na ten zarzut nie ma zgody.
Obrona wszystkich narodowych interesów, do czego każdy naród ma święte prawo, nie jest antysemityzmem. A właśnie, dlaczego mówimy o antysemityzmie, a nie o antygermanizmie, antyamerykanizmie, czy każdym innym anty…, np. o antypolonizmie, czy w ogóle o antyslawizmie i o antykatolicyzmie?
W katolickim państwie narodowym każda mniejszość ma równe z większością prawa. Musi tylko uznać, że decydujący głos w sprawach państwa (jego polityki zagranicznej i gospodarki) należy do narodowej większości.
Aktualnie w Polsce mniejszość żydowska posiada większe przywileje niż rdzenny Naród Polski – mogę to wykazać podając przykłady prawnych rozwiązań. A bardzo wiele spraw jest rozwiązywana nieformalnie i niekorzystnie dla Polaków.

Mówisz o pojednaniu i o zgrozo!, o budowie jednej wspólnej religii – czy to będzie religia na bazie judaizmu, czy katolicyzmu?
Pojednanie i pokój, to są cele, które rzeczywiście zawsze winny przyświecać politykom. Ale jako żołnierz musisz znać starożytną rzymską myśl, że o pokoju można mówić wtedy, gdy ma się tak samo silną armię jak wróg – przyszły „przyjaciel”. I czyżbyś nie dostrzegał, Ty zawodowy żołnierz, że znajdujemy się w ogniu wojny – nie, nikt nie strzela, bo to nieco inna wojna, to liberalna globalizacja. W wyniku tej „pokojowej wojny” od 1989 r. Polska straciła majątek produkcyjny, banki, handel, 1/3 ziemi, a teraz traci swój byt polityczny.
A w Twojej obecnej ojczyźnie, w USA pazerny system bankowy okrada amerykańskie społeczeństwo nawet z kilkuset dolarowych oszczędności. A czyją własnością od 1913 r. jest system bankowy w USA? Wspominałeś o pojednaniu, dobrze pamiętam?

Namawiasz mnie, żebym nie zamieszczał na stronach senior.pl swoich artykułów, mówiąc brutalnie zalecasz mi: „morda w kubeł” i zostawił pisanie felietonów specjalistom, a tylko dyskutował na forum. A czemu miałyby służyć te dwuzdaniowe dywagacje?
Czy za specjalistów od felietonów w Polsce uznajesz Michników, Bonieckich, Baczyńskich, Majcherków, Passentów, Paradowskie, Gabryjeli, Wróblewskich, Szaniawskich itd.? To są czołowi żydowscy publicyści piszący w Polsce w powszechnej „polskiej” prasie. Mogę zaprezentować podobną listę publicystów z anglojęzycznej prasy amerykańskiej. Wymienieni publicyści reprezentują w Polsce całe spektrum politycznych poglądów od Gazety Wyborczej do Naszego Dziennika.
Wszystkie media prowadzą Polaków w tym samym kierunku, tylko ścieżki wybierają nieco inne. Michnik i o. Dyrektor mogą sobie uścisnąć dłonie, cele główne mają te same. Za podobne stwierdzenie fanatyk RM nazwał mnie i to w jednym zdaniu, jednocześnie antysemitą i żydowskim pachołkiem – zaprogramowana paranoja – ulega jej zbyt wielu Polaków.

W swoich artykułach nie wygłaszam jedynie słusznych racji, nie mam takich ambicji. Zależy mi głównie na tym, żeby Czytelnik zrozumiał, że na problem przedstawiany (lub przemilczany) przez polskojęzyczne media można spojrzeć i w innym świetle (lub go w ogóle dojrzeć). Chciałbym skłonić Czytelnika do głębszej refleksji, czego od lat nie uczy szkoła i od 1997 r. jest to już jej pogłębiany cel programowy, a media realizują cele swoich właścicieli, nie narodu, nie społeczeństwa polskiego.

Rozczarowałeś mnie seniorze A.P. To głównie Żydom należy zalecać kosmopolityzm i porzucenie własnej, jedynej w swoim rodzaju, narodowej religii (czy aby nie jest ona szowinistyczna?), jeśli chcą mieszkać w każdym państwie Zachodu, a nie należy zalecać tego wszystkim narodom Zachodu. I to dopiero byłyby wstępne warunki do pojednania.

Dariusz Kosiur
P.S.
Jest to jednocześnie odpowiedź na komentarz seniora A.P. ze strony http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-do-wlascicieli-i-redaktorow-liberalnych-portali-i-prasy-page3-2340.html

jolita
21-04-2008, 15:42
Czy teraz każdy głos w dyskusji lub ripostę będziemy otwierali jako nowy wątek? Ciekaaawe...

p.s. zanim skończyłam pisanie "niewidzialna ręka" przeniosła pow. post z nowego wątku. No i dobrze!

POLA
21-04-2008, 16:31
Czy za specjalistów od felietonów w Polsce uznajesz Michników, Bonieckich, Baczyńskich, Majcherków, Passentów, Paradowskie, Gabryjeli, Wróblewskich, Szaniawskich itd.? To są czołowi żydowscy publicyści piszący w Polsce w powszechnej „polskiej” prasie. (...)Wymienieni publicyści reprezentują w Polsce całe spektrum politycznych poglądów od Gazety Wyborczej do Naszego Dziennika.
Wszystkie media prowadzą Polaków w tym samym kierunku, tylko ścieżki wybierają nieco inne. Michnik i o. Dyrektor mogą sobie uścisnąć dłonie, cele główne mają te same. Za podobne stwierdzenie fanatyk RM nazwał mnie i to w jednym zdaniu, jednocześnie antysemitą i żydowskim pachołkiem – zaprogramowana paranoja – ulega jej zbyt wielu Polaków.

stąd wnoszę, że do mnie też adresujesz swoją wypowiedź.
Na początek, żeby wiedzieć, czy lista czytanych przeze mnie felietonistów jest właściwa, proszę o podanie tych słusznych nazwisk, bo jak na razie wymieniłeś tych, do których zaufania mieć nie należy ze względu na ich żydowskie pochodzenie.

senior A.P.
21-04-2008, 17:05
To nie "nowomoda" a byc moze celowe dzialanie.
Dalem dosc obszerna odpowiedz Dariuszowi i niestety nie przeszla przez "tajne sily internetu" .
Sprobuje wiec jeszcze raz az do skutku .
Ktos miesza w watkach - spiskowa teoria dziejow ???????????

jolita
21-04-2008, 17:29
a tak było spokojnie, sielsko i anielsko...

senior A.P.
21-04-2008, 17:33
W nowym watku odpowiedz dla Dariusza Kosiura majaca pokrycie w temacie ,ktorego tytul powyzej.

Widzisz Darku ,ze roznimy sie nie tylko wiekiem (cale dziesiec lat) ale i pogladami na bardzo istotne sprawy - a mianowicie:
Ja pisze na "goraco" i od reki kazdemu bez wyjatkow ,bez kolorowych obrazkow i innych forumowych upiekrzen jakie mi na wstepie zarzucasz.
Wycwiczony we wszelkich "forumowych analizach" juz bez punktowania i cytatow jak czynia to inni ,przypuszczam co i kto sklonil Cie do tak wylewnego i sprytnie napisanego postu ,na ktory odrazu odpowiedzialem ale zadzialaly "sily wyzsze" i post sie nie ukazal.
Pisze wiec ponownie jako oddzielny zalozony temat i tez nie wiem czy sie ukaze ale "pal szesc" moj stracony czas,w koncu jestem emerytem i moge sobie pozwolic na to.
Jestes nadal niepoprawnym bladzacym wedrowcem za .... . No wlasnie za czym ? Za wasnia z Zydami ,za klotnia z Polakami,za pedzeniem Niemcow czy kogokolwiek jeszcze ale nie potrafisz zasiasc do rzeczowej dyskusji i dajesz "referat partyjny" - komu ?
Mnie bezpartyjnemu przez cale zycie ?
Probujesz mi dowalic ,bo tak cie podpuscili Ulicki ze Zbikowskim komedialnej "polski walczacej" ,ktorzy mnuie nawet posadzili o "jaruzelski komunizm " ?
Wez sie chlopie opamietaj,bo przeciez strzelilo Ci pol wieku zycia i jak sie nie podobaja moje dyskusje na forach to mnie poprostu ingeruj a nie "kop".
Polski magister inzynier i tak malo logicznie myslacy ?
Nie potrafi odroznic przyjaciela od wroga,Zyda od Niemca ,sprzedawczyka i zdrajcy od uczciwego czlowieka.
Wpadaj Darus na to porzadne forum i dyskutuj jak na Polaka przystalo a nie na platnego propagandziste i lepiej na tym wyjdziesz ,bo nikt Cie nie bedzie wpuszcal w maliny.
Niech w koncu przestana wrogowie nasi napuszczac sie wzajemnie na siebie jak ostatnio ma to miejsce na forach publicznych takich ludzi jak Henryk Pajak i Marek Glogoczowski,ludzie przydatni Polsce i chyba Polacy dobrze wyksztalceni ale majace rozne poglady i majacy do tego prawo. .
Starczy juz tej blazenady i mam nadzieje,ze tu Darku nas Polakow przeprosisz publicznie,jezeli jestes Polakiem za to co nam przypisujesz mijajace sie z prawda .
Jak chcesz dowodow co do mnie to ci podesle caly wor.
Mniej klotni a wiecej dzialania !
Jezeli juz chcecie walczyc to budujcie w koncu te barykady,jestescie mlodsi od nas pokazcie czy chociaz potraficie zlapac chociaz jedenego zlodzieja w Polsce,ktory nas i was okrada.
Czekam na dyskusje z Toba niech seniorzy w te dyskusje sie wlacza ale nie przez referaty a zwykle polskie wyuczone lub niewyuczone zdania,w dodatku za plecow podpowiadane.
Nie baw sie w dziennikarza ,badz nadal polskim inzynierem ,takze inzynierem madrosci narodowej.
Pozdrawiam !

Augustyn Pyryt
Floryda- USA

senior A.P.
21-04-2008, 17:35
Bedzie nadal ,tylko wszyscy musimy sie rozumiec bez posrednikow.

senior A.P.
21-04-2008, 18:26
Dotyczy rozczarowania .
Dariusz Kosiur powyzej zawarl wiele istotnych watkow ,ktore nalezy rozlozyc i kolejno nad nimi przejsc do dyskusji. Szkoda,ze on tego nie "porcjuje" tematycznie na dany dzien aby nasze juz niemlode rozumy mogly strawic.
Dzisiaj wiec odpowiem ci na "rozczarowanie".
Czarodziejow w dzisiejszym swiecie nam nie brakuje i to z kazdej strony.Czaruja nas politycy,rzadzacy,dziennikarze a nawet wszelcy duchowni.
Nas seniorow nie latwo tak "oczarowac" jak sie niektorym wydaje,szczegolnie propagandzistom.
Zarzucajac Polsce i Polakom antysemityzm obojetnie kto to robi to poprostu czlowiek ten nie zna dobrze Polski i Polakow.
Prawdziwy Polak nie jest antysemita i nigdy nim nie byl ,tak samo jak Zyd rozumny nie jest antypolakiem. Komus zalezy na tym aby te dwa narody nigdy nie doszly do zgody. Piszac o tym jestem sklonny nawet uwierzyc w diabla ,ktory pod tym kotlem pali.
Jezeli ktos z nas w zyciu handlowal z Zydem to przeciez wie,ze wcale nie musi od niego towaru kupic a Zyd mu go nie musi sprzedac. To samo dotyczy ceny,co do ktorej Zyd potrafi sie targowac a kupujacy Polak wcale nie musi zaplacic .
Tu moze wystapic rozczarowanie po obu stronach gdy nam sie handel nie uda. Co to Zydzi potrafia byc tylko sprytni i umieja handlowac ?
Co tu mozna z twoja "polskawalczaca" Darku dyskutowac ,jak tam ludzie piszacy (juz nie wnikam jak) zieja nienawiscia do Zydow i wszystko co zydowskie tylko dlatego ,ze Zydom sie udaje a im nie ? To co zrobili aby byli sprytniejsi od Zydow i im sie wlasnie udalo bez krycia sie "po krzakach" ?
Co to sie oglaszac strona narodowa "walczaca " w Australi,Meksyku lub Kanadzie jak nie stac nas nawet przyjechac do Polski i pokazac swoja "walke" - to sa narodowcy,moze okrzyknijmy ich odrazu bohaterami i wybierzmy na prezydentow ,premierow i ministrow i kogo tam jeszcze i poprowadza Polske do dobrobytu.
Nie umieliscie tego nawet zrobic gdy Wam obcy organizowali i nadal organizuja "solidarnosc",tylko nogi za pas i w krzaki.
Juz przeciez pisalem - Polska stoi otworem i czeka na Was ,mlodych i silnych ,zakasajcie rekawy i pokazcie co potraficie .
To my babcie i dziadki mozemy sobie pogardlowac ,bo co nam zostalo ,tylko rozaniec klepac ?
Co nam daja wasze narodowe nawolywania i cala ta pisanina ? Obcy sie z nas smieja z naszsej polskiej nieudolnosci ,bo przez caly ubiegly wiek nie potrafilismy lub nam nie dano zbudowac chociazby polskiego samochodu,jezeli juz to na podrzuconej licencji i co na to polski inzynierze ?
Innym razem na wiecej odpowiem,bo na sama mysl o rozumie mlodych zadyszki dostaje.

Dariusz Kosiur
21-04-2008, 19:35
Augustynie

Nie rozwodniaj zasadniczego tematu.
A w kwestii osiągnięć gospodarczych - doskonale wiesz (powinieneś), że osiągniecia gospodarcze nie zależą wyłącznie od myśli technicznej.

Dygresja
Poniżej fragment mojego starego artykułu z regionalnej prasy.
Oto niektóre polskie osiągnięcia (nieliczne ich przykłady)
Przypomnijmy sobie, ku pokrzepieniu serc, tylko niektóre osiągnięcia polskiej nauki, techniki i przemysłu.
Aparat fotograficzny START( lustrzanka dwuobiektywowa) – na produkcję tego aparatu sprzedaliśmy licencję Belgom w końcu lat 60-tych, samochód ciężarowy STAR 60 w wersji wojskowej w końcu lat 60 uznany został za najlepszy pojazd tego typu nie tylko w Europie Wsch., skuter OSA – sprzedano licencję na jego produkcję do Indii w latach 60-tych, pojazdy i maszyny robocze takich firm jak Waryński, Fadroma, Bumar eksportowano w latach 70-tych nawet na kontynent amerykański, w połowie lat 70-tych pojawił się pierwszy polski magnetowid szpulowy, później kasetowy – Korea Płd. wtedy jeszcze nie produkowała żadnych magnetowidów, sprzęt radiowy np. firmy DIORA, o bardzo wysokich parametrach użytkowych – w latach 70-tych w Polsce prawie niedostępny, głównie eksportowany do Europy Zach., samochody osobowe, których produkcję rozpoczęliśmy jeszcze przed II wojną, a w 1979 roku osiągnęliśmy około 300 tys. sztuk rocznej produkcji – Korea Płd. swój pierwszy samochód osobowy wyprodukowała w 1975 roku na licencji amerykańskiej i tę produkcję dynamicznie rozwija, a władze w Polsce likwidują po kolei wszystkie nasze przemysły. Warto przypomnieć też 3 udane próby wystrzelenia rakiet meteorologicznych (docelowo miały przenosić ładunki jadrowe) polskiej konstrukcji w 1978 roku z Pustyni Błędowskiej, był to w zamyśle projekt znacznie poważniejszego przedsięwzięcia, związanego z budową elektrowni jądrowej w Żarnowcu (rząd T. Mazowieckiego zrezygnował z jej budowy, dlaczego?).
W latach międzywojennych, w ciągu zaledwie czternastu lat zbudowano Gdynię – 100 tysięczne miasto, stocznię i port, największy wtedy nad Bałtykiem, stworzono polską flotę handlową kupując w brytyjskich stoczniach 23 statki. Po roku 1989 też w ciągu kilkunastu lat, a nawet krócej, rządzący Polską zlikwidowali polską flotę handlową. Ze 196 statków zostały nam tylko 2(dwa), ale to już nie osiągnięcie tylko zbrodnia rządzących kanalii.

Potrafimy myśleć - wciąż jeszcze
Potencjał intelektualny w społeczeństwie jeszcze jednak nie zanika. Gazeta „Metropol” i jeden z programów TV podały informację, że na odbywających się w listopadzie 2003 roku w Brukseli targach wynalazczości „Eureka” na 47 polskich wynalazków 45 otrzymało medale; 13 złotych, 26 srebrnych, 6 brązowych, a 2 wynalazki wyróżniono. W targach uczestniczyło kilkaset wynalazków z 32 państw, w tym z USA, Rosji i Chin. Szkoda, że informacja ta przemknęła przez media jak meteor, a powinna być nagłośniona i to mocno. Jest to dla nas powód do radości i dumy. Jest to najlepsza informacja o Polsce dla Polaków i nie tylko dla nas od pamiętnego sierpnia 1980 roku.

A propos rządu T. Mazowieckiego przypomina mi się żart: to nie prawda, że w rządzie Mazowieckiego są sami Żydzi, jest też jeden Syryjczyk - Tadeusz (tak chyba miał na imię ten minister z UW).
Dariusz Kosiur

Dariusz Kosiur
21-04-2008, 20:00
Re: Pani Pola, 15:31
(Nie wiem dlaczego stały bywalec, a nie stała bywalczyni.)

Pani Polu, to jest złe stawiane sprawy i nie potrzebne drażnienie różnych anty. W moich wypowiedziach nie znajdzie Pani nienawiści do Ż(ż)ydów, ja tylko stawiam polskie sprawy na pierwszym miejscu, bo jako Polak mam taki obowiązek.
Proszę się zastanowić, czy Żydzi w Izraelu byliby zadowoleni, gdyby wzorem Polski ponad 95% (te pozostałe ok. 5% to polska własność niektórych mediów regionalnych) mediów znajdowało się w obcych rękach, a główny ton (czyli opinie i poglądy) tym mediom nadawaliby muzułmańscy i islamscy Arabowie?
To nie przedstawiciele polskiego narodu sami siebie pozbawili mediów, tylko władza, która 13.12.1981 wyprowadziła wojsko przeciw narodowi i w 1989 r. zorganizowała sobie wybory parlamentarne.
Pozbawiając naród mediów pozbawiono go komunikacji społecznej. A przecież to głównie media kształtują opinię społeczną.
Dariusz Kosiur

Lila
21-04-2008, 20:08
....ani ludzi ,co niej krzyczą zbyt nachalnie.
Miłość - na niej wjechał na fotel premiera Tusk.Miłość.Akurat..
A na portalu PW wiele się mówi o miłości do Ojczyzny,ale językiem nienawiści..
No bo jak nazwać taki obrazeczek ...

http://www.vpx.pl/up/20080421/199351e85765767d49a813a8d0f223dfb8062e15389.jpg (http://www.vpx.pl/)

A pod nim taki podpisik ,gwoli jasności..

Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby POLSKA Polska była, aby w Polsce po polsku się myślało"
"Dla nas po Bogu, największa miłość - to Polska!

Ciekawe.Ci z tryzubem też kochali Boga swego prawosławnego oraz swoją ojczyznę.Pewnie w imię tej miłości -mordowali..
Dariusz pisze mądrze ,nie powiem.Ale fakt iż pisuje na faszystowskim portalu powoduje deprecjację jego wypowiedzi,oraz nieufność..w każdym razie - moją na pewno..

NIE TĘDY DROGA...

Dariusz Kosiur
21-04-2008, 20:18
A uczyła się Pani o Insurekcji kosciuszkowskiej? O tym, że Naród wieszał na ulicach zdrajców?
A czy ci, co głosowali za unijną konstytucją nie dopuścili się zdrady Narodu i Państwa Polskiego?
W normalnych warunkach za taka zdradę stosuje się jedną karę, karę śmierci.
Dariusz Kosiur

Lila
21-04-2008, 20:20
Żbikowski ?:D :D

To ten palant,co chce mieć w Polsce ulicę .
Ulica im.Cezarego Żbikowskiego,po jego męczęńskiej śmierci na antypodach.Po ukąszeniu przez grzechotnika...:D

Lila
21-04-2008, 20:26
Z pokorą przyznaję ,że co nie co to się i uczyłam o tej Insurekcji..
Ale ja cholernie nie lubię wieszać !!
Nie chcę wieszać ,jeszcze na ulicach,jak awoszy w Budapeszcie,coby nie gorszyć niewinnych ócz polskich młodzianków..Poza tym ,kary śmierci - niet..

ps.Dariuszu ,zgodnie z netowym zwyczajem ,nie pisz do mnie pani,bo wiesz ...wychodzi na to ,że ja odnoszę się protekcjonalnie do Ciebie,a tak nie jest..

Dariusz Kosiur
21-04-2008, 21:59

Zgoda na internetowy zwyczaj, choć przywędrował do nas ze strefy anglo-amerykańskiej i szczerze mówiąc nie budzi mojego zachwytu, bo prawdę mówiąc nieczego nie upraszcza i wcale nie zbliża ludzi.
No, ale dobrze. Więc tak, moim zdaniem zbyt pochopnie określasz stronę PW jako faszystowską. Faszyzm cechuje natomiast jedynie słuszna ideologia i bezwarunkowe podporządkowanie naczelnej władzy. W sytemie faszystowskim nie do pomyslenia są uczciwe, demokratyczne wybory - tyle w ogromnym skrócie. Przeciwko temu występują wszyscy publikujacy na PW. Jedynym postulatem, którego nie wolno kwestionować jest istnienie suwerennego państwa narodowego. Polecam tu moje teksty:
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=842
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=1448 ,

Faszystowskim państwem jest powstające UE-państwo narzucające wszystkim liberalną ideologię w sferze gospodarczej i kulturowej.
Niby ideologicznie występuje przeciw rasizmom, ale służy to jedynie do zwalczania praw większości narodowych - jak myślisz dlaczego, komu przeszkadzaja narodowe większości?
Co do kary śmierci, zasadniczo jestem jej przeciwnikiem. Jednak trzeba pamiętać, że prawo UE wprowadza eutanazję (w Belgii jest juz całkowicie legalna, można kupić w aptece domowe zestawy do eutanazji i wykończyć przeszkadzajacych dziadków). Będzie można ją stosowac nie tylko w celu złagodzenia cierpień chorego, ale po załamaniu systemów emerytalnych (a to nas czeka nieuchronnie) również wobec zbednych emerytów.
Dariusz Kosiur

POLA
21-04-2008, 23:31
"obrazeczek" jest upiorny.

senior A.P.
22-04-2008, 00:13
"Dziad swoje baba swoje a wnuki rozdziawiaja gebe !".
Dariusz !
Ty sie marnujesz w tej "polscewalczacej" z tym darem przekonywania !
Co po za tym,ze dobrze piszesz nawet to jak to ,ze Polska zmarnowala mysl techniczna i jej osiagniecia .
Staneliscie w obronie tego wy mlodzi w wieku produkcyjnym?
Staneliscie w obronie gdy po roku 1989 rozkradano Polske ???

Dolaczyliscie do naiwnych,ktorzy razem rozglaszaja wszem i wobec,ze wszystkiemu winna komuna.
Ze winien Jaruzelski ,ze za pysk wzial prowodyrow ,ktorzy chcieli krwawej rewolucji w Polsce i od razu zmienic Polske bez pierestrojek w jeden euroland. Pokrzyzowal im globalistyczne plany i od razu chcieli go degradowac i wieszac,co jeszcze po dzien dzisiejszy chca tego dokonac ale nie ma dowodow zdrady narodowej ,zas faktyczni zdrajcy narodowi ,ktorzy chcieli z Jaruzelskim to zrobic weszli na oltarze wladzy i co zrobili z Polska, krzyczac jeszcze do Polakow "spiep...j dziadu". Jawnie rozprzedali co sie tylko dalo innym zlodziejom,ktorzy do Polski przyszli z pustymi torbami i dzisiaj placa Polakom "afrykanskie zarobki" .
W PRL-u kradla jedna partia a dzisiaj ile ich kradnie ,czy tego nie widzisz ? To Zydzi okradaja Polakow ,to Zydzi sa w rzadzie,Sejmie i Senacie lub innych wladzach ?
To gdzie w koncu byliscie i robiliscie,ze na nich glosowaliscie,dopusciliscie do wladzy ?
To Jaruzelski Wam w tym przeszkodzil,to Jaruzelski Was oklradl ??? Takie bzdury wmawiajcie dzieciakom w przedszkolu a nie ludziom doroslym !
Kim byli ci co to zrobili - nie byli Polakami,nie mowili po polsku,czy wreszcie nie nachapali sie po zlodziejsku wszelkich bogactw i jeszcze kly pokazuja wszystkim pozostalym.
Dzisiaj przy zlobach juz walcza miedzy soba a wy bohaterzy 'walczycie" - czym ? internetem ,pijac piwo przed ekranem i podjudzajac ludzi,malo tego reklamujac sie jacy to wielcy narodowcy.
Wy nie dorosliscie do narodowcow,bo narodowiec nie mowi a czyni !
Dzisiaj otrzymalem e-mail od moderatora tego forum i slusznie zwraca uwage aby honorowe sprawy zalatwiac sobie na innej drodze niz forum publiczne. Wiec zapytam : Odpowiedziales na moja poczte Darku ? NIE !
Bo twoi "bohaterowie z polskiwalczacej zamulili cie " wystawiajac jak mieso armatnie na odstrzal.
Pisz tu i pisz faktycznie to co boli Plakow a jezeli chcesz dzialac to zaloz organizacje a nie portal ratujac czynem Polske i wtedy pomoga ci PATRIOCI POLSCY a nie wichrzyciele i prowokatorzy,ktorzy oskarzaja bez dowodow ,nawet takich zwyklych ludzi jak mnie .
Zalozony temat dzisiaj moderator zlikwidowal ,bo kogos zabolalo,ze juz w swej tresci miescil pytanie: "Czy Polacy maja wystepowac przeciwko Polakom ?" .
Kiedy napisalem post na Twoje wyzwanie w stosunku do mnie ,nie bylo sily aby post ten sie ukazal czyli co ORMO WSPOLCZESNE CZUWA ,dziala tez .
Dlaczego ta wasza "polska walczcaca eliminuje dyskutujacych inaczej a pozostawia prowokatorow i przytakiwaczy - nie wydaje ci sie to dziwne ?
Badz Darku rozsadny i ponownie powtarzam : nie daj sie wpuszczac w maliny.
Tu bardziej bedziesz przydatny ,bo stac cie na to aby logicznie myslec i pomagac tym co chca prawdy a nie klamstwa.
Jako zolnierz dopowiem: "walczmy bronia co najmniej taka jaka posiada nieprzyjaciel a szukajmy lepszej skutecznej i nia zdobywajmy cele !"
Dobranoc !

martunia
22-04-2008, 00:15
Może da się to leczyć?

Lila
22-04-2008, 00:21
Może da się to leczyć?

Co konkretnie,Martuniu ?

POLA
22-04-2008, 01:01
Re: Pani Pola, 15:31
(Nie wiem dlaczego stały bywalec, a nie stała bywalczyni.)
Mniej mnie dziwi forma męska, bardziej niezgodność z rzeczywistością - kiepski stały bywalec, który sporadycznie tu zagląda. Nie wnoszę jednak reklamacji:), po co?

Pozostanę przy internetowych obyczajach i o to samo wnoszę w stosunku do mnie, choć nie są salonowe, przyznaję.

Piszesz, że źle stawiam sprawę, że niepotrzebnie drażnię różnych anty?
Ja?
Jeśli jednym tchem wymieniasz nazwiska dziennikarzy i zamykasz tę listę takim zdaniem: To są czołowi żydowscy publicyści piszący w Polsce w powszechnej „polskiej” prasie... to kto tu wywołuje demony?
Zarzekasz się, że nic przeciwko Żydom nie masz, czyżby? Co do tego mam poważne wątpliwości.
Kolejny przykład, Twój, nie mój:
...czy Żydzi w Izraelu byliby zadowoleni, gdyby wzorem Polski ponad 95% ... mediów znajdowało się w obcych rękach...
Znowu Żydzi, dlaczego akurat oni?
Zostawmy to jednak, na razie.

Nie ma w pełni wolnych mediów, bo one zawsze od kogoś zależą i do kogoś należą, realizują czyjąś linię i tak to już jest. Gdybyś był bogaty, ale bardzo bogaty i stać by Cię było na założenie własnego pisma czy własnej stacji, zapewniam, że nie śledziłabym wyłącznie Twoich mediów, bo to za mało czerpać wiedzę tylko z jednego źródła i dobrze o tym wiesz.

Poprosiłam Cię o listę dziennikarzy, których produkcje warto czytać. Nie podałeś żadnego nazwiska, więc jak mam to rozumieć? Nie ma takich?

Piszesz, że w 1989r. władza urządziła sobie wybory (brałam w nich udział, Ty nie?). Którą władzę masz na myśli, tę sprzed czerwca, czy tę następną?
Na pewno pamiętasz, jaki był wtedy układ i co można było zrobić w tamtych warunkach. łatwo się krytykuje wszystko po czasie, ale nikt przed nami w biegu nie przesiadał się z socjalistycznego pociągu na ten wolnorynkowy. Przecieraliśmy szlak i popełniliśmy masę błędów, nad którymi nie należy płakać, ale wyciągać z nich wnioski.

Jeśli już założysz swoje pismo to radzę udostępnić w nim łamy także dla ludzi, którzy nie podzielają Twoich poglądów, a będzie ono ciekawsze i bardziej obiektywne.

POLA
22-04-2008, 01:16
[QUOTE=senior A.P
Dolaczyliscie do naiwnych,ktorzy razem rozglaszaja wszem i wobec,ze wszystkiemu winna komuna.
Ze winien Jaruzelski ,ze za pysk wzial prowodyrow ,ktorzy chcieli krwawej rewolucji w Polsce i od razu zmienic Polske bez pierestrojek w jeden euroland. Pokrzyzowal im globalistyczne plany i od razu chcieli go degradowac i wieszac,co jeszcze po dzien dzisiejszy chca tego dokonac ale nie ma dowodow zdrady narodowej , ![/QUOTE]

wiedziałam, że prędzej czy później odkryjesz karty i właśnie to uczyniłeś, obrońco generała, wierny żołnierzu LWP.
Twierdzisz, że dowodów zdrady nie ma?
Nie byłabym taka pewna, może nie udało się zamazać wszystkich śladów?

Lila
22-04-2008, 01:37
Ja mam mętlik w głowie,po której biega Jaruzelski w ciemnych okularach ,z Michnikiem w klapie..A Żyd w jarmułce,taki samiuśki jakiego widziałam u grobu cadyka w Lelowie,siedzi pod palmą,z papugą na ramieniu..:)

Słaba coś jestem,bo nic już nie rozumiem?
Kto winien ? Jaruzelski,Żydzi ,komuna czy Solidarność.A może to pies i czterej pancerni,co stali lufa w lufę ( podobno ) u granic Polski w 89-tym ?

Idę w piernaty.Czuję niejasno ,że przyśni mi się biała dama ...w szlafmycy.. oraz z ptakiem (sic ! )i będzie mnie ciągnąć na szafot,któren otoczon będzie tłumem ichmościów w rogatywkach z pawim piórem..

ps.Jako kobieta ,z całą pewnością kobieta...za Boga nie rozumiem .O co chodzi ,panowie..????
A Ty Dariuszu rzuć faszystowski organ,bo jest on faszystowski niestety..

senior A.P.
22-04-2008, 11:01
Lila !
Nie taka jeszcze kiepska u Ciebie glowa i metlik w niej,ktory to chca zaszczepic ci ktorzy dzien i noc pracuja nad oglupianiem zwyklych ludzi, nawet na tym forum i szukaja hakow jedni na drugich.
Oni przeszli dobre szkoly i pranie mozgu maja dobre zaplecze finansowe ,palace a nawet wlasne wyspy.
Podniecilas mnie gen.Wojciechem Jaruzelskim i Michnikiem ,przypomnialas pogrzeb Polski i sepy nad spadkiem po niej.
Wiem,ze dzisiaj obudzilas sie z amoku ,ktory coraz bardziej ogarnia slabych ludzi.
"Niech zywi nie traca nadzieji !"
Tacy jak Ty i wielu innych na tym forum nie dadza sie zniszczyc ,co najwyzej zamkna nam dostep do publicznego forum ale wowczas bedziemy glosic "kazania na gorze",chyba masz w poblizu jakis wzgorek a jak nie to krzeslo,park,targowisko i jazda z mowa do oglupionego "ludku bozego".
Moze w koncu zacznie odrozniac i zarazem odsiewac zdrowe dorodne ziarno od cuchnacych plew.
Zycze Ci zdrowia i zapalu do zycia,ktore z kazdym dniem jest slabsze !
Tym co sie martwia moim zdrowiem zapewniam,ze czuje sie coraz lepiej ,bo "moje ziarna" trafiaja na poddatny grunt,wzeszly ,zakwitly i maja pierwsze owoce.
Oczywiscie w mym ogrodzie z warzywami,kwiatami i drzewami owocowymi - krzewy ozdobne zostawilem pod uprawe bogaczom florydzkim.
Oby takie ogrody i pola byly w Polsce pelne polskich owocow dorodnych i zdrowych,bez podsylania tych unijnych pieknych ale strutych i bez smaku.
Aby biedniejszy nie szedl po jalmuzne do bogacza,by pracowal u siebie i na siebie .
Aby POLSKA BYLA POLSKA !
Smutno mi Boze ,gdy jak narazie widze kwitnace chwasty w Polsce i obce osty oraz kolejna propagande sukcesu.

Dzien Dobry ! dla wszystkich rodakow w Polsce !

senior emigrant A.P.

Lila
22-04-2008, 11:41
Jak to z każdym dniem słabsze ,Augustynie ? Ożesz Tyyyyyyy...
Że słabsze to sama wiem.Ale z każdym dniem ?
A zresztą.
Seniorku,Ty myślisz iż ja ,jak Sokrates na odwróconej beczce,stanę na rynku swojej wsi starożytnej i będę nawracać okolicznych włościan ??:)
Albo stanę na gór szczycie ( bo górek i ostańców to u mnie tyle co pcheł u psa sąsiada ) i zacznę wśród zdumionych turystów- nauczać ?
Ło matko święta...tego nie robi się chłopu.Chłop potęgą jest i basta.Chłop żywi i broni.A nowoczesny chłop obecnie,żywi i broni w Irlandii.Adyć by mnie kłonicą przeciągnęli,jeżeli jeszcze jaka zachowała się w gospodarstwie..

Poza tym ..Augustynie...jakby tu powiedzieć..Chyba jak będziesz na J.Górze ,to ja się pofatyguję do wieczernika abyś mnie poznał..
Mówię Ci.Sam dojdziesz do wniosku,że do wieszczenia z górki czy z krzesła,to ja za nic się nie nadaję...:)
Nie mam tej charyzmy...

senior A.P.
22-04-2008, 11:47
To nie pamietasz jak w Londynie glosi sie prawde ?
Malo to parkow w Polsce ?
Ze slabnieciem z kazdym dniem seniorow to nie nowosc (zycie w zdrowym czlowieku pomalu gasnie) - tak bylo i bedzie ale najwazniejsze aby sie przezegnac jak w RM i do przodu !

Kazik
27-04-2008, 04:35
Uuufff...Malagienia była grzeczną dziewczyną. Wniosek po przeczytaniu tych 7-miu stron.:confused:

senior A.P.
27-04-2008, 10:49
Przeczytac to malo ,trzeba jeszcze znalezc cos dla siebie i wyciagnac wnioski .
Zycie nie polega na jednym zdaniu:
"Jakiegos mnie Panie Boze stworzyl ,takiego mnie masz !"
Zyc trzeba ,cieszyc sie zyciem i dziekowac Bogu za zdrowie .
Rozum trzeba doskonalic i cwiczyc ,najbardziej sie go traci podczas lenistwa !

Kundzia
27-04-2008, 13:26
Przeczytac to malo ,trzeba jeszcze znalezc cos dla siebie i wyciagnac wnioski .
Zycie nie polega na jednym zdaniu:
"Jakiegos mnie Panie Boze stworzyl ,takiego mnie masz !"
Zyc trzeba ,cieszyc sie zyciem i dziekowac Bogu za zdrowie .
Rozum trzeba doskonalic i cwiczyc ,najbardziej sie go traci podczas lenistwa !
No cóż,przynajmniej z ty, twierdzeniem Seniorze z tobą się zgadzam,z życiem jak z talentami z przypowieści.Nie wystarczy je dostać,trzeba pomnażać.

senior A.P.
28-04-2008, 10:49
Na forum nie prosze o zgode i liczenie sie z moim glosem w dyskusji.

Basia.
28-04-2008, 11:59
Uuufff...Malagienia była grzeczną dziewczyną. Wniosek po przeczytaniu tych 7-miu stron.:confused:
Malagenia jest na naszym forum pod innym nickiem i masz rację zrobiła się z niej bardzo grzeczna dziewczynka.:D

senior A.P.
28-04-2008, 23:09
Gienie sa zazwyczaj malego zwrostu,mowie o tych,ktore znalem.

Lila
28-04-2008, 23:21
Malagenia jest na naszym forum pod innym nickiem i masz rację zrobiła się z niej bardzo grzeczna dziewczynka.:D

Do czasu...:D

kufa86
28-04-2008, 23:28
Uchylcie rąbka tajemnicy, kto to taki?

chickita
28-04-2008, 23:29
Uchylcie rąbka tajemnicy, kto to taki?
Nie wierze?! Ty nie wiesz?:D

kufa86
28-04-2008, 23:33
Na forum nie prosze o zgode i liczenie sie z moim glosem w dyskusji.
Prośba uwzględniona,
nikt się nie liczy ze zdaniem autora powyższego postu.

martunia
28-04-2008, 23:38
ups..........

kufa86
28-04-2008, 23:39
Nie wierze?! Ty nie wiesz?:D
Z ręką na płucach i uderzeniem głową w pustą butelkę stwierdzam:
nie wiem.
Nikt mi stylem do niej nie pasuje.

chickita
28-04-2008, 23:53
Nie wiem gdzie sie teraz "ukrywa", bo jak sam przeczytałeś jest grzeczna. Nim weszłam na forum była "sławna". Opowiedziano mi. Reperentuje styl z goła zbliżony do Seniora, różnica taka, że Senior jest kulturalny a Ona była granatem od orki oderwana. Jak wejdziesz na archiwum, domniemywa należy, ze odnajdziesz jej posty.

Malgorzata 50
29-04-2008, 00:04
ojjjjj duchi wracają!!!!!!!

chickita
29-04-2008, 00:07
ojjjjj duchi wracają!!!!!!!
zombi też infekuje:D

Kazik
29-04-2008, 05:42
Ja tu jestem od 7 grudnia--kufa nie czytał [jesteś "starszy"] Archiwum jest- to była kobieta. To się da poznać. Teraz nie sądzę żeby była ONA. Nie ten styl kłótni.

senior A.P.
29-04-2008, 09:54
Badzcie powazni jak na seniorow przystalo - skonczcie z anonimowoscia,to takie niepolskie !

tadeusz50
29-04-2008, 20:44
Badzcie powazni jak na seniorow przystalo - skonczcie z anonimowoscia,to takie niepolskie !
Sam jesteś anonimowy w profilu?????

senior A.P.
29-04-2008, 22:34
Nie powtarzaj sie.

tadeusz50
29-04-2008, 23:34
Braki w amunicji do armaty. To ty się powtarzasz na kilku wątkach to samo!!!

senior A.P.
29-04-2008, 23:57
Tadziu !
Ja naprade bardzo dawno temu chodzilem do podstawowki.

tadeusz50
30-04-2008, 00:02
Co ma piernik do wiatraka???

enia60
30-04-2008, 01:51
chyba wiele?ale napewno wiatrak zmiele to co potrzebne na piernik!

senior A.P.
30-04-2008, 10:42
Wlascicieli portali jako takich nie ma sa tylko zarzadcy i zleceniodawcy ,nad caloscia czuwaja przeszkoleni moderatorzy z okreslonej opcji politycznej.
Prosze nie wychodzic poza temat !
Co ma piernik do redakcji ?

Lila
30-04-2008, 10:44
Proszę ...nie ...wychodzić...poza temat ???

Co się rządzisz Senior ,hę ? Jak kura na grzędzie ...:)

Ewita
30-04-2008, 10:51
Wlascicieli portali jako takich nie ma sa tylko zarzadcy i zleceniodawcy ,nad caloscia czuwaja przeszkoleni moderatorzy z okreslonej opcji politycznej.
Prosze nie wychodzic poza temat !
Co ma piernik do redakcji ?
Oj, jest jeden taki piernik na tym forum, który uważa że ma się do wszystkiego!!!:D

senior A.P.
30-04-2008, 10:51
Jak to co ? Forumowiczem jestem i juz- dbam o porzadek tematyczny,rzucam wyzew i nie wazne sa dla mnie forumowe "kolka roz-nancowe" oraz to co jedna b. drugiej b. "naposcila" .
Otrzymuje za to dzienna racje ryzu prosto z Chin i rozliczaja mnie za obecnosc na forum .

senior A.P.
30-04-2008, 10:52
Piernik piernikiem ale jak sie jest moderatorem to trzeba wczesnie wstawac a nie wylegiwac sie do 10-tej .
Co ja mam za Was robic ?

Lila
30-04-2008, 10:54
Seniorku,uśmiechnij się...OK ?:):)

Basia.
30-04-2008, 10:56
co się dzieje, lewą nogą wstałeś?!!!:) :) :)

senior A.P.
30-04-2008, 11:09
Nic sie nie dzieje - jak narazie,potem to sie dopiero zacznie dziac ale nie u mnie a u Was w Polsce. Przeciez macie miec dlugi weekend - co nie ?
Co do lewej nogi to zawsze ja myle z prawa.

siekierka
30-04-2008, 11:48
Długi weekend to się zaczął w piątek i tak trwa mać przez 9 dni!

senior A.P.
30-04-2008, 12:11
To co to dzisiaj w Polsce nie pracuja ?

tadeusz50
30-04-2008, 12:55
Nic sie nie dzieje - jak narazie,potem to sie dopiero zacznie dziac ale nie u mnie a u Was w Polsce. Przeciez macie miec dlugi weekend - co nie ?
Co do lewej nogi to zawsze ja myle z prawa.
To uważaj w samochodzie, żeby nie pomyliły ci się nogi i pedały te w aucie bez innych aluzji.

senior A.P.
30-04-2008, 13:01
Pedaly sie myla,dobrze rozpoznaja plec.