PDA

View Full Version : Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V


Strony : [1] 2 3

jolita
19-04-2008, 15:06
Zapraszam do kolejnej części wątku. Mam nadzieję, że tematów nie zabraknie14278

senior A.P.
19-04-2008, 15:12
Natalia...21 na start !
Zyczymy sobie i to wiele .

senior A.P.
19-04-2008, 15:15
Tadeusz50 !
Natalia gotowa,zaczynamy.

senior A.P.
19-04-2008, 15:21
Cos wyniklo na laczach - "przepraszamy za usterki" - czy tak ?

tadeusz50
19-04-2008, 15:33
Przejdz na drugi wątek

Ewita
19-04-2008, 15:40
Po prostu chciała uzyskać informacje, konieczne do uzyskania zaliczenia. A trafiła akurat tutaj!:mad:

senior A.P.
19-04-2008, 15:42
Natalio !
Przejdz tu i juz dyskutujemy.
Zaczne od ostatniego pytania:
"W jakim stopniu trudnosci utrudniaja zycie ? "
Troche to "maslo maslane" jak na jezyk polski ale staram sie odpowiedziec na tyle jak ja to rozumie pytanie.
Odpowiedz :
W wieku seniora (taki uwazam za przekroczony prog 65 lat) jest wiele trudnosci . Pierwsze to biologiczne - opoznione zdolnosci ruchowe,koncentracji myslowej, zapominanie,choroby i wiele innych ale nie to jest najgorsze.
Najgorszym jest jest mysl,ze my seniorzy nie jestesmy juz nikomu potrzebni (ja tak to odbieram osobiscie). Po pomoc do nas przychodza najblizsi i dalsi tylko w potrzebie. Chodzi tu zazwyczaj o pomoc finansowa. Wtedy sa dla nas bardzo mili i opiekunczy. Opiekuja sie nami roznie i rozne mamy przywileje.

Do innych trudnosci zaliczam brak dochodow pienieznych na zycie poza emerytura lub renta jezeli nie jestesmy juz w stanie dorobic sobie praca nawet na cwierc etatu.
W kazdym panstwie i narodzie emerytury sa rozne od wysokich po glodowe ale nigdy nie sa takie jak dochody pieniezne gdy bylismy zdolni do pracy i pracowalismy.

Kolejna trudnoscia jest (bardzo dyskusyjna) jak dba o nas rzad/panstwo,najblizsze otoczenie w tym takze wlasna rodzina.
Wynikajace z tego trudnosci sa roznie przezwyciezane zarowno przez seniorow jak i tych ktorym powierzono piecze i opieke nad ludzmi starymi.
Do innych pytan ustosunkuje sie pozniej.

senior A.P.
19-04-2008, 15:57
"Jezeli macie jakies dolegliwosci to czy chodzicie do lekarza ?"
Osobiscie z byle bolem nie latam do doktora,bo wiem ile to w USA kosztuje majac podstawowe (tylko) ubezpieczenie.
Leczenie w USA jest bardzo drogie i nie kazdego na nie stac .
W Polsce to co wiem ( z opowiesci) ludzie zbyt czesto biegaja do medykow,jak rowniez zazywaja duze ilosci lekow.
Uwazam to za blad ,bo we wielu przypadkach mozna sobie pomoc samemu.
Jestem tez zwolennikiem medycyny naturalnej i odpowiedniej profilaktyki zapobiegajacej chorobom .
Bardzo waznym jest zdrowe srodowisko w jakim powinni przebywac starsi ludzie ,napewno nie w srodowisku wielkomiejskim gdzie powietrze jest strute i szkodliwe nawet dla mlodych organizmow.
Nic na to nie mozna poradzic gdy ludzie pchaja sie do miast i lubia zyc stadnie.

natalia_21
19-04-2008, 16:30
juz trafilam tutaj na szczescie. mialam male klopoty ale juz ok.

senior A.P.
19-04-2008, 16:33
Przeciez to proste jak Wisla do Gdanska !

natalia_21
19-04-2008, 16:33
teraz pytania dotyczace funkcjonowania w spoleczenstwie TAdeusz juz mi odpowiedzial. mam nadzieje ze i wy mi pomozecie. czy ma pan jakichs znajomych przyjaciol? co z rodzina? jaki jest pana stan cywilny? dzieci wnuki? jak sie ukladaja z nim i stosunki? czy uczeszcza pan do klubu seniora badz innej grupy o tym samym profiilu? jesli tak to jakie rozrywki ona zapewnia? czy ma pan jakas pasje zainteresowania? co z przejsciem na emeryture? jak to bylo? czy w pierwszym roku bylo trudno??

natalia_21
19-04-2008, 16:34
moze Pani Ewita mogla by udzielic mi takze informacji?? bylabm wdzieczna

senior A.P.
19-04-2008, 16:42
Natalio ! Wejdz na inne dzialy tematyczne to znajdziesz nie tylko material na magisterke ale i odrazu "doktorat zrobisz" ,to jest klub nad klubami !

natalia_21
19-04-2008, 17:39
nie potrzebuje materiałów do pracy magisterskiej, tylko po prostu na zaliczenie chodzilo mi o wypowiedzi 3 osob. tylko tyle.

tadeusz50
19-04-2008, 17:44
Ale to jest krok do magisterki. Powodzenia

Basia.
20-04-2008, 00:14
Nowe emerytury będą nawet o 40 proc. niższe od obecnych. Poza tym z każdym rokiem zamiast się zwiększać, mogą topnieć - informuje "Gazeta Wyborcza".

Nooooooooooo:D to fajnie będzie.

http://emerytury.onet.pl/1733295,wiadomosci.html

Lila
20-04-2008, 00:16
No i jest już jeden z cudów....
Niech żyje rząd !!!

Basia.
20-04-2008, 00:21
Marek Edelman nazwał uroczystości 65. rocznicy likwidacji getta hańbą. Chodzi o rozdawane opaski z gwiazdą Dawida, które miały symbolizować dziś łączność i solidarność z narodem żydowskim. W zamierzeniu organizatorów każdy miał poczuć się Żydem - informuje gazeta.pl.

Wiecznie "dotknięci", wiecznie niezadowoleni. Nie było zamierzeniem organizatorów obrażać kogokolwiek, holocaust był czymś potwornym, czymś co nie powinno nigdy mieć miejsca. Nie miałam kontaktów z Żydami, urodziłam się po wojnie ale teraz zaczynam się robić na nich uczulona. Nic na to nie poradzę tak czuję, stale lament, stale jęki to się zaczyna robić nie do zniesienia.
http://wiadomosci.onet.pl/2682,1733446,edelman_te_opaski_to_hanba_dla_wolnej _polski,wydarzenie_lokalne.html

Lila
20-04-2008, 00:25
Jest tak jak napisałam Basiu,z okazji książki Grossa..
Niektórzy Żydzi z filosemity potrafią uczynić antysemitę..kurna..
Obrażony znowu ? Kurczę ,niech organizatorzy nie wysilają się ,bo nie warto..

Basia.
20-04-2008, 00:31
teraz widzę, że nie warto. Choćby się organizatorzy skręcili w korkociąg to i tak zawsze będzie źle.

Basia.
20-04-2008, 00:40
Grasująca w Berlinie "polska banda" złodziei okradła w ciągu roku prawie 80 samochodów, w tym Audi byłego szefa niemieckiej dyplomacji Joschki Fischera - informuje w sobotę dziennik "Bild".

To się kiepsko starali, kiedy mieszkałam w Radziejowicach w ciągu 3 miesięcy przy skrzyżowaniu z szosą katowicką ukradli 200 luksusowych samochodow "na koło" albo na "stłuczkę". Przypadkowo zobaczyłam taką kradzież i zaczęłam rozrabiać, bandziory parkowały swój samochód przy mojej bramie.
http://wiadomosci.onet.pl/1733418,12,item.html

Lukrecja
20-04-2008, 01:15
Wstyd tylko ,że przez takich rodaków , polak będzie się za granica kojarzył ze złodziejem ( tak jak nam odpowiednio kojarzą się Rumuni)

tadeusz50
20-04-2008, 07:44
[QUOTE=Basia]Nowe emerytury będą nawet o 40 proc. niższe od obecnych. Poza tym z każdym rokiem zamiast się zwiększać, mogą topnieć - informuje "Gazeta Wyborcza".

Nooooooooooo:D to fajnie będzie.
Przecież siła nabywcza emerytur i rent z roku na rok maleje. Tego, żadne woloryzacje nie poprawią. Początkowo na rencie wypadkowej (w pracy) następnie z ogólnego stanu zdrowia, od kilku tat na emeryturze, (w sumie 20 lat)wiem jak maleje siła nabywcza, a porównując do średniej krajowej to już całkowita przepaść. Kiedyś policzyłem, że gdybym teraz przeszedł na emeryturę przy obecnej średnie krajowej miałbym co najmniej o 50% więcej. To tyle.:mad:

Lukrecja
20-04-2008, 08:27
wydaje się ,że to prawda co pisze der Wyborcza , biorąc pod uwagę tak szybki wzrost cen i braku młodych , którzy tutaj w Polsce powinni pracować na nasze emerytury.
Ja jestem na wcześniejszej emeryturze i ponieważ mam ją krótko , więc na razie zachłystuję się jej wysokością - no bo mam aż tyle a nie muszę od rana zrywać się do pracy. Ale bacznie obserwuję ceny i dlatego nawet minimalne zmiany w gorę widzę bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego dziwi mnie ,że o tym prasa milczy -że na przykład wzrosły ceny mięsa , benzyny itd

tadeusz50
20-04-2008, 08:43
Grażyno, nie czytuję Wyborczej. Jak pisałem wyżej i na innym wątku na swoją emeryture narazie nie narzekam. Jednak przez ten okres czasu przez jaki jestem na tym zasiłku państwowym mogę dużo powiedzieć. Początkowo na moim utrzymaniu były jeszcze dzieci (dwoje) uczące się i studiujące, żona pow3ażnie chora. Ciężko było (lata hiperinflacji). Obecnie kiedy jestem sam sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej, ale nie popadam hura optymizm. Też obserwuję wzrost cen prawie wszystkiego i klnę na czym świat stoi.

Lukrecja
20-04-2008, 08:58
najważniejsze ,że jesteśmy zgodni co do problemu polegającego na zbyt szybkim wzroście cen i ekwiwalntenego wzrostu emerytur.;)

ymca
20-04-2008, 09:08
A na to wszystko nie mamy niestety żadnego wpływu.A podobno czekają nas jeszcze jedne duże podwyżki.Pod koniec roku.

tadeusz50
20-04-2008, 10:02
A na to wszystko nie mamy niestety żadnego wpływu.A podobno czekają nas jeszcze jedne duże podwyżki.Pod koniec roku.
Wpływ to możemy mieć gdy się zmobilizujemy w całości do utworzenia elektoratu wyborczego. Jest nasz przecież ogromna grupa społeczna a nie ma żadnego przedstawiciela w sejmie (tym okrągłym cyrku w Warszawie na Wiejskiej). Jedni popierają PO inni PiS, LiD(przed rozpadem) PSL i inne ugrupowania tu jest nasza wina. Nie mam aspiracji do utworzenia tego ugrupowania.:D ;)

senior A.P.
20-04-2008, 10:08
Wzrost cen pszenicy na swiecie sredno o 180%,beda chrupiace buleczki,rzad tez sie sam wyzywi.
Do tego zapalicie sobie swiczki a kompa bedziecie napedzac na sieczke.
Niech zyja globalisci !

tadeusz50
20-04-2008, 10:13
Augustynie troche optymizmu, jesteś pesymistą do bólu.

senior A.P.
20-04-2008, 10:16
Partia emerytow i rencistow czuwa !

ymca
20-04-2008, 10:18
Partia emerytow i rencistow czuwa !


eeee tam na A.P.należy brać poprawkę........:D

enia60
20-04-2008, 10:19
jakoś tej partii nie widzę,nie czuję

senior A.P.
20-04-2008, 10:25
Mozecie,mozecie miec wplyw ,gorzej jak wszystkich ogarnie beznadzieja !

senior A.P.
20-04-2008, 10:26
Przestan idioto blokowac moje posty !

tadeusz50
20-04-2008, 10:32
Przestan idioto blokowac moje posty !
A co to za idiota,:mad: a do poprzedniego postu zgadzam się.:)

enia60
20-04-2008, 10:35
senior kto blokuje twoje posty ! bo to źle zabrzmiało

BUNIA
20-04-2008, 10:47
Otrzymalam i przesylam dalej
> >
> > Moi drodzy
> > przesylam Wam zdjecie przemycone z Tybetu, z Lhasy,
> > Przedstawia milicjantow chinskich na zbiorce
> > przed akcja. Wszyscy maja ogolone glowy
> > (jak mnisi) i maja w rekach szaty mnichow,
> > ktore ubiora zaraz na owa akcje, by przeistoczyc
> > sie w "tybetanskich terrorystow" wszczynajacych
> > niepokoje i rozboje.
> > Wiem, ze wiekszosc z nas i tak nie wierzy w to, co
> > wygaduje rzad chinski, ale takie zdjecia sprawiaja,
> > ze inaczej sie slucha ich kolejnych klamstw.
> >
> > Jak chcecie pomoc troche Tybetanczykom
> > to rozeslijcie to dalej ;-)

http://img405.imageshack.us/img405/1566/image0011to9.jpg (http://imageshack.us)

senior A.P.
20-04-2008, 11:03
Tylko godzine trwala moja lacznosc z Polska przez internet i klubem seniora,dopiero pomogla interwencja w "bialym domu na rozdrozu".
Wpisy sie ukazaly.
Ten z "idiota" przemowil w koncu komus do rozumu.
Nie ma to jak elekronika i ludzie z doktoratami !
"YMC-i tez dziekuje za porawki !

Basia.
20-04-2008, 13:16
Polscy emeryci patrzą z przerażeniem na lawinowe podwyżki cen regulowanych, zwłaszcza energii elektrycznej (o kolejne 20 proc.), gazu (o blisko 15 proc.) i cen żywności, które wzrosną być może o 15-20 proc.


Cholera, po przeczytaniu tego artykułu opadło mi wszystko. :mad: Powiało grozą.
http://biznes.onet.pl/7,1482373,prasa.html

Malgorzata 50
20-04-2008, 13:42
Powialo nawet jak się zamknie oczy i udaje ,że to nie prawda -jednak prawda ,niestety.Póki sił i energii coś można próbowac kombinowac ,ale jak długo tej energii...?????

ymca
20-04-2008, 13:55
Tylko godzine trwala moja lacznosc z Polska przez internet i klubem seniora,dopiero pomogla interwencja w "bialym domu na rozdrozu".
Wpisy sie ukazaly.
Ten z "idiota" przemowil w koncu komus do rozumu.
Nie ma to jak elekronika i ludzie z doktoratami !
"YMC-i tez dziekuje za porawki !

Co Ty człowieku wygadujesz.Chyba nie wiesz o czym piszesz.Jakie poprawki?.:D

Basia.
20-04-2008, 14:21
Parlamentarny Zespół Profesorów – tak będzie się nazywał ponadpartyjny klub skupiający najlepiej wykształconych posłów i senatorów – ustalił "Wprost".

No to będzie wesoło.:D
http://wiadomosci.onet.pl/1733675,11,item.html

Malgorzata 50
20-04-2008, 14:29
Dyskusjom,dywagacjom i popisom oratorskim końca nie bedzie...patrz wątek o facetach ....bo jedna czy dwie wyksztalcone baby co z głosem rozsądku tam będą się usiłowaly przepchnąc ...nie maja szans.....

ymca
20-04-2008, 18:25
Brrr......robi się zimno

http://www.onet.pl/06b-480ae301

senior A.P.
20-04-2008, 18:42
"ymca" - wszystko w porzadku - powialo chlodem ?
Rozumie .
Bedzie jeszcze zimniej.
Wypisuje sobie to na co mam ochote,mam nadzieje ,ze mi nie przeszkodzisz .

ymca
20-04-2008, 19:27
"ymca" - wszystko w porzadku - powialo chlodem ?
Rozumie .
Bedzie jeszcze zimniej.
Wypisuje sobie to na co mam ochote,mam nadzieje ,ze mi nie przeszkodzisz .

Słonko wypisuj sobie co chcesz,tylko nie wkurzaj tu ludzi:D

senior A.P.
20-04-2008, 19:29
Piszesz w liczbie mnogiej ?

Basia.
20-04-2008, 20:10
Marek Durlik, były dyrektor szpitala MSWiA, zalecał lekarzom, by wpisywali w karty chorób fikcyjne badania. Prokuratura Okręgowa w Warszawie dysponuje nagraniami dowodzącymi, że do tego dochodziło. Według prokuratorów, w ten sposób szpital wyłudzał z NFZ setki tysięcy złotych - informuje serwis wprost.pl.

Kurczę, tylko kasa wszędzie kasa,:mad: codziennie nowe afery. :mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1733753,11,item.html

senior A.P.
20-04-2008, 21:23
Wiecej !
Okazuje sie ,ze szpitale celowo doprowadzalo sie do upadlosci aby je potem prywatyzowac (podaja media).

POLA
20-04-2008, 22:51
Marek Durlik, były dyrektor szpitala MSWiA, zalecał lekarzom, by wpisywali w karty chorób fikcyjne badania...
To dość powszechna praktyka, wyłudzanie pieniędzy z NFZ, ale nie na wszystko są kwity w postaci nagrań.
W przychodniach są karty, w których odnotowano wizyty wirtualnych pacjentów.

Basia.
20-04-2008, 23:13
To dość powszechna praktyka, wyłudzanie pieniędzy z NFZ, ale nie na wszystko są kwity w postaci nagrań.
W przychodniach są karty, w których odnotowano wizyty wirtualnych pacjentów.
człowiekowi nóż się w kieszeni otwiera na takie draństwo. :mad:

kufa86
20-04-2008, 23:19
Czy ta kasa idzie na finansowanie strajków lekarzy?

martunia
20-04-2008, 23:25
Dla każdego lekarza 20 000 miesięcznie,a co .

Lila
21-04-2008, 00:32
To nie tylko jeden przykład grzebania rządu w naszej kieszeni.

Ściema, że wszędzie na świecie drożeje nie wytrzymuje krytyki! Wiele artykułów spożywczych w Polsce jest droższych niż w innych krajach Unii, w których emerytury i płace są nieporównanie wyższe niż u nas. Przykładowo: we Włoszech makaron ostatnio podrożał 20% ale i tak jest tańszy niż w Polsce!
Cholera...cholera...

siekierka
21-04-2008, 08:50
Zbliżają sie wybory burmistrza Londynu. Kandydaci zabiegają o głosy Polaków,którzy będą głosować,to 90 tysięcy głosów. W sondażach prowadzą kandydaci konserwatystów i labourzystów, mający po ok.40%, najgorzej w nich wypada kandydat liberałów (9%).

Kundzia
21-04-2008, 10:00
To dość powszechna praktyka, wyłudzanie pieniędzy z NFZ, ale nie na wszystko są kwity w postaci nagrań.
W przychodniach są karty, w których odnotowano wizyty wirtualnych pacjentów.
W ubiegłym miesiącu 6 razy próbowałam sie zarejestrować do lekarza pierwszego kontaktu,Jakież było moje zdziwienie,kiedy w końcu dostałam się ,moja lekarka miała do mnie pretensję,że chodzę do innych lekarzy,bo wszystkie próby rejestracji,zostały odnotowane jako wizyty,ale u innych lekarzy.
Podobnie miała się sprawa z neurologiem/choć w tym wypadku to jestem zadowolona-nie musiałam brać nowego skierowania/ regularnie były wpisywane wizyty przez cały rok,jedna,dwie miesięcznie.

senior A.P.
21-04-2008, 10:39
Lekarze zapominaja juz to co przysiegali !
Zreszta nie tylko u lekarzy etyka jest dzisiaj "szmal" !
Pacjent poczeka a jak nie to wyciagnie nogi .
Globalistyczne podejscie !

Lila
21-04-2008, 10:57
Czytam i oczom nie wierzę..
Moja wsiowa przychodnia została sprywatyzowana,ale w ten sposób iż został wybudowany nowy budynek,kupiony nowoczesny sprzęt i przybyło specjalistów..
Ja idąc do lekarza pierwszego kontaktu ,wchodzę z marszu.Rejestruję się koło 15 -tej i zależnie od liczby pacjentów,po 16 jestem dawno po zabawie..
Tak jest z neurologiem również..
Apteka jest naprzeciw..

Jak czytam co piszecie,to nie chce mi się wierzyć,że taki horror może być..

Kundzia
21-04-2008, 11:05
Faktycznie to jest horor.Jak przeniosłam się do innej przychodni,wchodzę do lekarza z "marszu",aż mi się nie chce wierzyć że to prawda.Ale to chyba zależy od wewnętrznej organizacji poradni,najgorzej jak to tzw."państwowa",bo te sprywatyzowane działają inazej.

senior A.P.
21-04-2008, 11:18
W USA nie ma panstwowych przychodni ( no moze gdzies tam sa rzadowe dla swoich),jest za to jak grzybow po deszczu prywatnych, gdzie tez z marszu jestes przyjety po wczesniejszym zaplaceniu odpowiedniej stawki,ktorej nie wymienie aby mnie znowu nie posadzono ,ze "strasze globalem". Na wizycie mnostwo pytan oczywiscie przez poersonel pomocniczy i diagnostyka.
Pan doktor oglada pacjenta przeczytawszy wczesniej wyniki (ankietowe i te z diagnostyki swego personelu).Ogladanie trwa krotko ,nastepnie recepta i skierowanie do swych zazwyczaj kolegow po fachu na nastepne badania ,reszte ewentualnie dokoncza fachowcy w szpitalu,jezeli pacjent nie wyzdrowieje .
Bywa tak,ze pacjent po oczyszczeniu portfela ,ze strachu wyzdrowieje i po klopocie.
W Polosce to ludzie chyba na "darmoche" choruja ?
Wylecza Was i w Polsce !

Stanley
21-04-2008, 11:20
Albo ja żyję w innym kraju olbo cóś innego.Dzwonię do swojej przychodni umawiam się na konkretną godzinę i o niej jestem przyjęty. Faktycznie jeżeli mam ochotę na wizytę w dni wolne to muszę pojechać do dyżurującego lekarza i tam istnieje możliwość spotkania kolejki co prawda ostatnio był to jeden pacjent ale zawsze musiałem poczekać.Specjaliści w mojej przychodni to też nie problem czas oczekiwania do tygodnia i też o określonej godzinie wizyta.
Jest jednak problem z wysokospecjalizowanymi lekarzami tam okres oczekiwania to nawet m-c i to może wściekać fakt. Mówię tu o przyjęciu w ramach NFZ prywatnie natychmiast.
Sądzę ze problem nie jest w pieniądzach a w organizacji tej chorej służby.

siekierka
21-04-2008, 11:24
Najbardziej trwale skutkuje terapia w pozycji leżąc na plecach, polegająca na wąchaniu kwiatków ...od strony korzenia.;)

senior A.P.
21-04-2008, 11:31
To jakas nowosc !
Po smierci ma sie nadal zmysl powonienia ?
Slyszalem ,ze tylko wlosy nadal rosna.

Lila
21-04-2008, 11:44
To jakas nowosc !
Po smierci ma sie nadal zmysl powonienia ?
Slyszalem ,ze tylko wlosy nadal rosna.

Nie rosną,to jest bujda na resorach..
Po prostu kurczy się ciało ,a paznokcie i włosy wydają się dłuższe.Nie chcąc się o tym przekonać,najlepieć dać nura do pieca...:D ,paląc swój zezwłok,niezależnie czy łysy czy włochaty..

senior A.P.
21-04-2008, 11:50
Ty mi tu Lila nie proponuj autanazji ,ja jeszcze jestem zdolny do ....... i zycia tez.

Basia.
21-04-2008, 12:25
Ty mi tu Lila nie proponuj autanazji ,ja jeszcze jestem zdolny do ....... i zycia tez.
tak trzymaj, życzę Tobie wielu, bardzo wielu lat zdolności do ..... i życia też.:) :)

Basia.
21-04-2008, 12:27
W tej sprawie wcale nie chodziło o okup – mówi Włodzimierz Olewnik, ojciec porwanego i brutalnie zamordowanego Krzysztofa. O co w takim razie chodziło? – Chodziło o przejęcie mojego majątku – dodaje Olewnik. W tle pojawiają się niektórzy politycy rządzącej wówczas lewicy.

Boże jaki koszmar, jakie bagno.:mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1733717,11,item.html

Basia.
21-04-2008, 12:46
"Polska": Polacy, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii, mogą niebawem zacząć wracać.

Niech wracają tylko jestem ciekawa jak ocenią sytuację w Polsce po powrocie do domu? Czy znajdą pracę taką, która pozwoli im godnie żyć? Życzę im żeby znaleźli.
http://wiadomosci.onet.pl/1733865,11,item.html

Basia.
21-04-2008, 12:49
"Życie Warszawy": Mercedes "full wypas", którego Marek Dochnal oddał w użytkowanie ówczesnemu posłowi SLD Andrzejowi Pęczakowi, to zwyczajny grat. – Psuł się prawie od początku – mówi Aleksandra Dochnal. Mercedes stoi dziś w jednym z warsztatów samochodowych w Piasecznie pod Warszawą.

Biedactwo, ofiara Dochnala.:D
http://wiadomosci.onet.pl/1733842,11,item.html

Pani Slowikowa
21-04-2008, 13:11
"Polska": Polacy, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii, mogą niebawem zacząć wracać.

Niech wracają tylko jestem ciekawa jak ocenią sytuację w Polsce po powrocie do domu? Czy znajdą pracę taką, która pozwoli im godnie żyć? Życzę im żeby znaleźli.
http://wiadomosci.onet.pl/1733865,11,item.html


To bylo do przewidzenia... Po to tam jechali. Tylko mala czesc tzw. emigrantow za chlebem zostaje w przybranym kraju. Szczegolnie jak ten kraj znajduje sie w Europie i prawie 'za miedza" Gorzej jest z tymi co wyemigrowali do Ameryki.. Rzadko wracaja... Ciekawe dlaczego?

senior A.P.
21-04-2008, 13:25
Pani Slowikowa !
Ta prawda zostala juz dawno odkryta:
"Przy bogatym i suto zastawionym stole i dla psa cos sie znajdzie !"

siekierka
21-04-2008, 13:35
Nowy rząd Brytyjski podniósł minimalne podatki z 10% do 20%, to Polakom pracującym za minimalne stawki przestaje się opłacać tam siedzieć. Lepiej wrócić i uruchomić tu swój własny jednoosoowy smallbusines.:mad:

I tak to się Donkowi niechcący spełnia marzenie... a może to z jego inspiracji angliki podniosły ?

senior A.P.
21-04-2008, 13:47
Donald Tusk jest przewidywalnym czlowiekiem - na zawolanie.

siekierka
22-04-2008, 11:26
Wiesław Michalski ps. "Olsen": Kwaśniewski miał słabą głowę. Chłopaki mówili: "Dwie wódki i jest nasz"
Wrocławski Dwór Wazów w latach 90. był miejscem spotkań i wspólnych bankietów polityków SLD i Unii Demokratycznej z wpływowymi przedstawicielami świata przestępczego. Tam upijano się do nieprzytomności, robiono interesy i... organizowano fundusze na kampanie wyborcze - ujawnia Wiesław Michalski, w latach 90. jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, a zarazem czołowa postać ówczesnego świata przestępczego. Twierdzi, że na organizowanych przez niego spotkaniach bywali m.in. Aleksander Kwaśniewski, Marek Ungier, Aleksandra Jakubowska, Józef Oleksy, Grzegorz Schetyna oraz Władysław Frasyniuk. Przedsiębiorca - gangster, który od ośmiu lat poszukiwany był listem gończym, wczoraj oddał się w ręce CBŚ.

senior A.P.
22-04-2008, 11:33
Tez nie miales gdzie wejsc tylko w mafie "siekierko".
Mafie byly ,sa i beda ,rzadowe tez .
Co to w PO mafii nie ma ?
Ja to upatruje nawet mafie w kosciele miedzy ksiedzem,organista i koscielnym - taki juz ten swiat !
Co jedna partia to jeszcze lepsza mafia .
Ta czerwona komunistyczna mafia to niech sie schowa przed ta niebieska z gwiazdami . Ta zalatwia kazdego i wszedzie .

siekierka
22-04-2008, 19:36
Widzę, że nikogo nie zainteresowały związki między właścicielami PRL-u (Aleksander Kwaśniewski, Marek Ungier, Aleksandra Jakubowska, Józef Oleksy) a władcami niesławnej III-ciej RP (Grzegorz Schetyna, Władysław Frasyniuk).Są moim zdaniem interesujące po spotykają się tutaj ministrowie spraw wewnętrznych dwóch (podobno przeciwnych) opcji. Ale może są niewygodne, bo przeczą tezie o wspaniałych osiągnięciach rządu Słoneczka Kaszub? :cool:

POLA
22-04-2008, 21:44
Widzę, że nikogo nie zainteresowały związki między właścicielami PRL-u (Aleksander Kwaśniewski, Marek Ungier, Aleksandra Jakubowska, Józef Oleksy) a władcami niesławnej III-ciej RP (Grzegorz Schetyna, Władysław Frasyniuk).Są moim zdaniem interesujące po spotykają się tutaj ministrowie spraw wewnętrznych dwóch (podobno przeciwnych) opcji. Ale może są niewygodne, bo przeczą tezie o wspaniałych osiągnięciach rządu Słoneczka Kaszub? :cool:
To są odgrzewane kotlety i stary temat, żadna nowość. Nie wymieniłeś jeszcze wszystkich uczestników tej balangi.

Basia.
23-04-2008, 01:26
W dniach 28-30 kwietnia planowany jest protest służby skarbowej; pracownicy urzędów skarbowych mają m.in. brać urlopy na żądanie. Ministerstwo Finansów liczy, że protest będzie miał ograniczony zasięg.

No to już jest szczyt bezczelności strajkować w tym terminie. :mad:
http://podatki.onet.pl/1735057,1,0,wiadomosci.html

Basia.
23-04-2008, 01:31
Resort gospodarki sprawdza, czy zamknięta już jest lista firm dopuszczonych do przetargu na wydobycie irackiej ropy. Wśród 35 zagranicznych przedsiębiorstw nie ma żadnego z Polski. Premier Donald Tusk na razie nie komentuje tej sprawy.

No właśnie, dlaczego? Premier nie wie. :D

http://firma.onet.pl/1735344,wiadomosci.html

senior A.P.
23-04-2008, 08:45
To dobrze jak skarbowka zastrajkuje,nie bedzie trzeba placic podatkow !
Jeszcze lepiej bedzie gdy ich zwolnia z pracy.

Lila
23-04-2008, 09:30
Senior,to nie śmieszne wcale.To już anarchia..
A co do Iraku,to jak zwykle.Rosja umorzyła długi Iraku i już tam siedzi.Polska zrobiła to wcześniej....i jej nie ma.Szkoda tych chłopaków co tam zginęli.
Mnie jest szkoda każdego polskiego życia,które jest stracone w nie swojej sprawie.Najbardziej przejmujący jest widok cmentarza Monte Cassino..
No,ale oni wierzyli ,że idą do Ojczyzny..

senior A.P.
23-04-2008, 09:49
Nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo i aktualne jest:
"Za nasza i Wasza....".
Tylko dokad to prowadzi ?

tadeusz50
23-04-2008, 11:42
To dobrze jak skarbowka zastrajkuje,nie bedzie trzeba placic podatkow !
Jeszcze lepiej bedzie gdy ich zwolnia z pracy.
Marzyciel!!!! Podatki i tak trzeba zapłacić.:mad:

senior A.P.
23-04-2008, 11:50
A coz staremu czlowiekowi pozostalo ?
Pan Bog zabral zdrowie ale pozostawil checi.
Z tym zabraniem zdrowia to moze nie calkiem winic Pana Boga ,bo czlowiek do tego reke przylozyl tez ,jak chociazby do kieliszka ,moze i do butelki.
A potem to juz lecialo ,zdrowie tez.

siekierka
23-04-2008, 12:21
[QUOTE=Basia]Resort gospodarki sprawdza, czy zamknięta już jest lista firm dopuszczonych do przetargu na wydobycie irackiej ropy. Wśród 35 zagranicznych przedsiębiorstw nie ma żadnego z Polski. Premier Donald Tusk na razie nie komentuje tej sprawy.

No właśnie, dlaczego? Premier nie wie. :D


Dlaczego? To proste:

"Na fotelu siedziDonek
Nic nie robi cały dzionek ..."

senior A.P.
23-04-2008, 13:16
Jak to nie robi ,przeciez premieruje i kopie..... , pilke tez.

Basia.
23-04-2008, 16:18
No, w takim tempie to do EURO 2012 będziemy gotowi... za 100 lat. "Super Express" sprawdził postępy przy budowie autostrad w naszym kraju. A do mistrzostw Starego Kontynentu ma ich powstać przecież ponad 1100 kilometrów. Mamy dowód, że budowlańcom robota wręcz pali się w rękach... Uwijają się jak w ukropie, bo to prawdziwi stachanowcy są... Ministrze Grabarczyk, daj im pan odpocząć, bo się chłopaki zamęczą!

Fajnie,:D nikt tego nie kontroluje?!!!!!!
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=1585&news_id=190617&scroll_article_id=190617&scroll_gallery_aid=190617&layout=1&page=text&list_position=1

tadeusz50
23-04-2008, 16:39
Czytałem ten artykuł. Nie chcę bronić tych panów ze zdjęcia ale takie fotki możemy zrobić wszędzie. Przerwa śniadaniowa jeszcze obowiązuje.

siekierka
23-04-2008, 18:18
Jaki Premier, tacy i ministrowie.

...żeby Polskie ludzie taplali się w cudzie ...
...żeby do kosmosu doszedło się pieszo ...

siekierka
24-04-2008, 09:45
...Według Głównego Teologa Rze... tzn. pardon – oczywiście Głównego Teologa „Gazety Wyborczej” red. Turnau, najsławniejszy intelektualista czasu wojny – Lech Wałęsa i jego "towarzystwo", nie chcą być zagonieni do „sprzątania świątyń”, podnoszą zastrzeżenia szalenie eklezjastyczne, w duchu „serdecznej troski” o Kościół Boży, ale spoza tych patosów uważny obserwator zauważy melancholijne spojrzenia uczestników Loży B’nai B’rith, która już w ubiegłym roku postanowiła sobie spacyfikować Radio Maryja, nad którym JE abp Głódź sprawuje surveillance z ramienia Episkopatu. Wygląda na to, że osoba JE abpa Głódzia została uderzona rykoszetem pocisku niezmiennie wymierzonego w dyrektora RM ojca Tadeusza Rydzyka. Muszę w tym miejscu wyrazić zdumienie, najdelikatniej mówiąc, brakiem spostrzegawczości red. Terlikowskiego i kol. Ziemkiewicza, którzy jakby nie zdawali sobie sprawy, iż od michnikowszczyzny własną piersią oddziela ich tylko ojciec Rydzyk i gdyby jego zabrakło, w jednej chwili przestaliby być fellow-travellersami i wkrótce i z nich nie pozostałaby nawet mokra plama.

senior A.P.
24-04-2008, 11:31
Jaki premier tacy ministrowie - ale zanosi sie na wymiane ministrow ,moze by tak i premiera wymienic,np. na Ziobre ?
Potem Ziobro wskoczyl by na prezydenture i "wszystko plynie" !

POLA
24-04-2008, 12:03
nie mebluj nam życia:D
Harcerzyk Ziobro najpierw musi wydorośleć, na razie niech sobie miesza w PiSie, o ile JK mu na to pozwoli, a z ostatnich doniesień wynika, że nie bardzo:D

senior A.P.
24-04-2008, 13:05
Przyszlosc nalezy do mlodych !

siekierka
24-04-2008, 14:57
Rosiewicz śpiewa:

Wystarczy cztery Ziobra
I Polska będzie dobra ...

POLA
24-04-2008, 15:10
Kancelaria Prezydenta nie zapłaciła 214 tysięcy złotych za dyżur karetki dla Lecha Kaczyńskiego podczas jego urlopu w rządowym ośrodku w Juracie.

Szpital MSWiA z Gdańska chce pieniędzy od prezydenta... karetka z tej placówki czuwała w pobliżu głowy państwa przez 71 dni w zeszłym roku, podczas urlopu Lecha Kaczyńskiego - 24 godziny na dobę...

Pozew do sądu już powędrował .

Hmm... po co ta karetka, jeśli prezydent śmigły jak rydz?
Może Palikot ma rację, dopominając się certyfikatu zdrowia tych, od których zależy nasz los?

tadeusz50
24-04-2008, 16:43
I tak naród zapłaci. Jak nie z jednej kieszeni to z drugiej. Co za różnica.

siekierka
24-04-2008, 17:08
Tak jakoś głupio (dla PO) urządzony jest ten Świat, że Prezydent przebywający w rezydencji jest Urzędującą Głową Państwa (urzędnikiem na służbie), a nie osobą prywatną. I Dyrektor szpitala wystawiając mu fakturę za dyżur, nie popisał się szczytem inteligencji ani logicznego myślenia. POdobnie zresztą dziennikarze, którzy chcąc się POdlizać, POdjęli ten temat.

tadeusz50
24-04-2008, 17:16
Siekierko przecież ten dyrektor musi się rozliczyć inacze to jego rozliczą "brał łapówki itp" A temat jak temat każdy dobry.

Basia.
24-04-2008, 18:59
Siekierko przecież ten dyrektor musi się rozliczyć inacze to jego rozliczą "brał łapówki itp" A temat jak temat każdy dobry.
ale nie powinno się robić z tego afery na skalę krajową. Jestem przekonana, że poprzedni prezydenci też z takiej karetki korzystali i prasa siedziała cicho, no oni nie byli w przeszłości członkami PiS.:D

Basia.
24-04-2008, 19:01
A miało być tanie państwo! (http://www.klub.senior.pl/)

Politycy kłamią jak z nut! Miało być tanio, a wyszło jak zwykle. Ministerstwa rozrastają się bezustannie, zatrudniając wciąż nowych urzędasów. Najczęściej oczywiście znajomych kolegów i kolegów znajomych. I to za pensje, o jakich większość Polaków może tylko pomarzyć:rolleyes:

Władza demoralizuje :D i zwiększa apetyt. :D
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subSpecial&news_cat_id=1586&news_id=190736&scroll_article_id=190736&layout=1&page=text&list_position=1

siekierka
24-04-2008, 19:31
Bajkowy ten nasz Świat!

Kaczor DONALD zaczyna robić za Kubusia Puchatka. I zatrudnia krewnych i znajomych Królika!

tadeusz50
24-04-2008, 19:49
ale nie powinno się robić z tego afery na skalę krajową. Jestem przekonana, że poprzedni prezydenci też z takiej karetki korzystali i prasa siedziała cicho, no oni nie byli w przeszłości członkami PiS.:D
Tylko,że szpital miał zapłacone i nie było afery. PiS nie chce płacić.:mad:

siekierka
24-04-2008, 20:00
Tadeuszku ! Przecież to nie wchodzi w wydatki PARTYJNE lecz RZĄDOWE. Płacić za to musi Ministerstwo Schetyny!

anta2008
24-04-2008, 20:00
Tylko,że szpital miał zapłacone i nie było afery. PiS nie chce płacić.:mad:
Otóż to jest niezrozumiałe. Uważam, że niezależnie od tego, kto jest prezydentem, jeśli już jest, jako głowa państwa powinien mieć zapewnioną wszechstronną, indywidualną opiekę medyczną i ochronę. Również jego rodzina (współmałżonek i niepełnoletnie dzieci).
Wydatki na ten cel są dla mnie oczywiste.
Postawy Kancelarii Prezydenta nie rozumiem.

ignesja
24-04-2008, 20:12
A "Der Spiegel" napisał,że do USA dotarł światowy kryzys żywnosci i Amerykanie wykupują żywność z supermarketów.
Do robienia zapasów skłania ludzi eksplozja cen żywności.
Władze uspokajają,zapewniając, że o kryzysie żywności nie ma mowy.

tadeusz50
24-04-2008, 20:17
Tadeuszku ! Przecież to nie wchodzi w wydatki PARTYJNE lecz RZĄDOWE. Płacić za to musi Ministerstwo Schetyny!
Siekiereczko jak pisałem wyżej szpital chce pieniędzy . I słusznie należy się jak psu kość. Ochrona Prezydentowi też się należy.Pytanie czemu Kancelaria Prezydenta nie chce zapłacić? Dla szpitala to duże pieniądze i obojętne od kogo dostanie. Żle napisałem, że PiS ma płacić, pomyliłem się. Prezydent jest podobno prezydentem wszystkich Polaków.

siekierka
24-04-2008, 20:24
I tu Ci przyznaję rację. Lecz ochrona zdrowia Prezydenta należy do BOR podległego MSW. Natomiast Kancelaria Prezydenta to biura obsługujące sprawy polityczne, podlegające jego gestii.

Basia.
24-04-2008, 23:28
Minister rolnictwa Marek Sawicki i szef resortu finansów Jacek Rostowski kłócą się o dofinansowanie szkół rolniczych. To kolejny zgrzyt w koalicji - dowiedział się "Wprost".

Myślę, że ta koalicja za kilka mieięcy przestanie istnieć. :confused: PSL nie nadaje się na koalicjanta.
http://wiadomosci.onet.pl/1736788,11,item.html

Lila
24-04-2008, 23:36
To było do przewidzenia.Reforma ubezpieczeń rolniczych była jednym z elementów kampanii wyborczej PO..

Basia.
24-04-2008, 23:44
Szpital w Sulechowie (k. Zielonej Góry) lekarze wyliczyli, że stracili na ochranianiu Lecha Kaczyńskiego 250 tysięcy złotych. Karetka, która jechała w kolumnie głowy państwa, miała wypadek - przypomina dziennik.pl.

Nie wiem czemu prośba trafila do kancelarii Prezydenta, przecież to jest sprawa MSWiA :confused: dziennikarze jak zwykle "urabiają" opinię publiczną. Pieniądze powinny być zwrócone ale nie przez kancelarię Prezydenta.:rolleyes:
http://wiadomosci.onet.pl/1737077,11,item.html

Lila
24-04-2008, 23:47
No przecież Basiu,jak pies podsika karetkę ,to też winny prezydent będzie.PiS to prawie jak PieS,niech płaci.Za wszystko..:)

Basia.
24-04-2008, 23:51
Błędnie dopowiedziałem sobie, że Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka to narzeczeństwo. To był po prostu mój domysł, niepoparty żadnymi faktami. Mylnie zinterpretowałem wypowiedzi samego ministra Ziobry w tej sprawie - mówi "Dziennikowi" Jacek Kurski, poseł PiS.

Ten facet jest aż tak głupi czy aż tak mendowaty? :confused: :)
http://wiadomosci.onet.pl/1737138,11,item.html

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:31
I to i to....na co sa dowody na piśmie i wizji...liczne

senior A.P.
25-04-2008, 08:40
Ten Kurski to czyj "filozof" ?
Nie gra on na dwie strony ???

siekierka
25-04-2008, 10:09
Jeszcze prezydent nie zdążył ratyfikować traktatu z Lizbony, a rząd już sonduje możliwość odstąpienia od protokołu brytyjskiego
W opublikowanej na stronach internetowych Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej broszurze "Poznaj Traktat z Lizbony" znalazła się informacja, że Polska może odstąpić od protokołu brytyjskiego. Może tak się stać po wejściu w życie traktatu i dokonaniu analizy skutków prawnych nadania Karcie Praw Podstawowych charakteru prawnego. Autorem analizy jest prof. Jan Barcz, a wstęp do niej napisał premier Donald Tusk. :D

senior A.P.
25-04-2008, 10:19
Mnie sie wydaje,ze caly ten "domek unijny" rozleci sie jak ten z kart,to tylko kwestia czasu.
Ludziom jak sie zachce jesc po cenowych srubach to przeciez wiadomo na co glodnego stac. W Niemczech juz emeryci kradna w supermarketach.
Co bedzie jak mlodzi beda glodni i spragnieni ?

siekierka
25-04-2008, 11:15
Telewizja Polska, Polsat i TVN wystąpiły wspólnie do marszałka Sejmu o zachowanie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Szefowie stacji proponują, żeby widzowie mogli odliczać abonament od podatku. Andrzej Urbański (TVP), Zygmunt Solorz-Żak (Polsat) i Piotr Walter (TVN) proszą Bronisława Komorowskiego o spotkanie poświęcone głównym problemom rozwoju rynku telewizyjnego w Polsce. Jak napisali w liście do marszałka, abonament "pozwoli na realizację zadań związanych z misją nadawcy publicznego, a zarazem wesprze cały rynek medialny w procesie cyfryzacji, ponieważ największy nadawca będzie miał środki na wsparcie tego procesu".

senior A.P.
25-04-2008, 11:49
Latwo obliczyc ile to sie urwie z korytka nawet po nieplaceniu abonamentu przez emerytow .
Patrzcie jak na raz wszyscy sie skrzykneli i chetni nam ulzyc !

ymca
25-04-2008, 18:14
http://www.tvn24.pl/0fc-4811eea7

siekierka
25-04-2008, 18:23
Opozycja wątpi, czy uda się zrealizować plan prywatyzacji do 2011 roku 740 przedsiębiorstw ogłoszony przez rząd Donalda Tuska. Posłowie PiS wyliczyli, że jeśli rząd chciałby wywiązać się z obietnic, to musiałby podpisywać umowę prywatyzacyjną co 10 godzin.:D
- Lista prywatyzacji może się jeszcze zmienić - zastrzegał wczoraj minister Aleksander Grad podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu. Zapowiadane sprywatyzowanie 740 firm dotyczy tych, które są w gestii ministra skarbu, a do nich ma dojść 16 spółek podległych MON, 3 - Ministerstwu Infrastruktury, i 2 - resortowi gospodarki.:mad:
Według zapowiedzi ministra Grada, w 100 procentach ma zostać sprywatyzowany sektor finansowy nadzorowany przez MSP. Dotyczy to takich podmiotów, jak PZU, PKO BP, BGŻ i Giełda Papierów Wartościowych.:confused:
W sektorze elektroenergetycznym przewidywana jest sprzedaż na giełdzie akcji Polskiej Grupy Energetycznej, Tauronu, Energi i Enei. MSP nie planuje zaś prywatyzacji Polskich Sieci Elektroenergetycznych. :cool:

ymca
25-04-2008, 18:35
Wreszcie!Czas najwyższy.

siekierka
25-04-2008, 19:26
Wreszcie się pozbędziemy za grosze reszty zgromadzonego przez pokolenia majątku wytwórczego i będziemy kupować za granicą po narzucanych nam cenach - z pewnością nie preferencyjnych.:D

senior A.P.
25-04-2008, 19:53
Platforma nie zdazy tego ostatniego majatku narodowego sprzedac z powodu zatoniecia !

Malgorzata 50
25-04-2008, 19:54
A jaką masz inną opcję siekierko ??? Wlasnośc państwową...hmmm dziekuję ...rozdac biednym///Nie pogardzilabym ,ale to utopia ...Czemu nie spojrzysz czaasem pozytywnie na naszą rzeczywistośc...

senior A.P.
25-04-2008, 20:04
Nasza ,czyli czyja ?

ymca
25-04-2008, 20:34
W sektorze elektroenergetycznym przewidywana jest sprzedaż na giełdzie akcji Polskiej Grupy Energetycznej, Tauronu, Energi i Enei. :cool:

Jestem bardzo zainteresowana wejściem PGE na giełdę.:)

siekierka
25-04-2008, 20:59
Napisała Małgorzata50:A jaką masz inną opcję siekierko ??? Wlasnośc państwową...hmmm dziekuję ...rozdac biednym///Nie pogardzilabym ,ale to utopia ...Czemu nie spojrzysz czaasem pozytywnie na naszą rzeczywistośc...


Może nie Państwowa, może akcje pracownicze, może fundusze Narodowe ale nie takie złodziejskie jakie zafundował przed laty Lewandowski, może jeszcze inne rozwiązania. Mamy wszak wielu absolwentów SGH, jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych na Świecie - niech oni sie na ten temat wypowiadają.

ymca
25-04-2008, 21:04
Może nie Państwowa, może akcje pracownicze, może fundusze Narodowe ale nie takie złodziejskie jakie zafundował przed laty Lewandowski, może jeszcze inne rozwiązania. Mamy wszak wielu absolwentów SGH, jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych na Świecie - niech oni sie na ten temat wypowiadają.

Jak by nie nazwać jednak prywatyzacja.

Lila
25-04-2008, 21:09
Wejście na giełdę przy obecnym WIG-u ?
To samobój przecie...

ymca
25-04-2008, 21:30
Wejście na giełdę przy obecnym WIG-u ?
To samobój przecie...

Zanim wejdą pewnie dużo wody upłynie,no i jest nadzieja że wszystko się zmieni.Chociaż kto wie....

siekierka
25-04-2008, 21:47
I co:

Szlachta na koń siędzie,
My z synowcem na czele i...jakoś to będzie... (Pan Tadeusz)
Oj Ymca, Ymca ...:D

ymca
25-04-2008, 22:08
I co:

Szlachta na koń siędzie,
My z synowcem na czele i...jakoś to będzie... (Pan Tadeusz)
Oj Ymca, Ymca ...:D

Wiesz co siekierko tak sobie myślę,że gorzej jak za komuny nam już nie będzie.Więc trzeba patrzeć z nadzieją w przyszłośc i zdać się na młodych bo my starzy już nic nie zrobimy.Możemy tylko gderać.Tyle nam zostało:)

martunia
25-04-2008, 22:10
Nawet gderać mi się nie chce,jak się tu naczytam.

tadeusz50
25-04-2008, 22:17
Tu trzeba się śmiać i płakać jednocześnie!!

ymca
25-04-2008, 22:35
Tu trzeba się śmiać i płakać jednocześnie!!


Ech...Tadeuszu lepiej jest gdy się śmiejemy.No właśnie a po co mamy gderać?

tadeusz50
25-04-2008, 22:49
Gderanie jest objawem starości.

Basia.
25-04-2008, 22:49
Wiesz co siekierko tak sobie myślę,że gorzej jak za komuny nam już nie będzie.Więc trzeba patrzeć z nadzieją w przyszłośc i zdać się na młodych bo my starzy już nic nie zrobimy.Możemy tylko gderać.Tyle nam zostało:)

gorzej jak za komuny nam nie będzie, czas najwyższy przekazać ster innym. :) "Nasze czasy" się skończyły, gderać nie będziemy bo przecież nie jesteśmy jeszcze starzy. Tadeusz ma rację: gderanie jest oznaką starości.

siekierka
26-04-2008, 09:50
Ale trudno leżeć i czekać na śmierć.Trzeba coś, robić. Do seksu czy innej gimnastyki z racji braku oddechu człowiek już nie wydolny, posiedzieć i pomarzyć wspólnie nie ma z kim, dyskutanci polityczni mają pretensje o odmienne poglądy - a zgodność poglądów to nieciekawe - to zwykłe lizusostwo, wada wzroku uniemożliwia czytanie książek. Człowiek jest jak mleko - nie da się udawać świeżego, przy wielu chorobach i podeszłym (serwatką) wieku. Pozostaje już tylko gderanie, ale gdy jest z humorem - to mam nadzieję, że do zniesienia. :D

Malgorzata 50
26-04-2008, 09:52
siekierko ,jaka masz opcje ,barykady czy do lasu???? W ramach działania .Jesteś moim ulubionym gderaczem ...ABSOLUTNIE do Zniesienia choć totalnie się z Tobą i na całej linii nie zgadzam w spojrzeniu na nasz piekny kraj....

siekierka
26-04-2008, 10:28
No i o to właśnie chodzi! Jak mawiał pewien mój znajomy sołtys: su tacy i sutacy , czyli były sobie dwa bytaki, jeden bytak poszedł w krzaki drugi bytak łowił raki, jeden bytak zjadł kapustę,drugi by tak cielę tłuste...
Najważniejsze abyśmy się umieli pokłócić tak, że nie ma wyjścia i trzeba sie w końcu ...roześmiać.
Przecież nasze różnice poglądów nie mają żadnego wpływu na przebieg zdarzeń politycznych w kraju.

A zaprzysiężonym ateistkom przypominam, że zanim przestały wierzyć... to najprawdopodobniej były ochrzczone i wierzące.Ale to nie jest powodem wystarczającym do zwalczania Kościoła w Polsce, w której większość obywateli jest jego wyznawcami.
Mając zaś na uwadze iż wolność słowa jest jednym z podstawowych filarów demokracji, zwalczanie Radia Maryja stoi w sprzeczności z ich poglądami politycznymi.

tadeusz50
26-04-2008, 10:52
Siekierko jeśli rodzice są ateistami lub innego wyznania to nie chrzczą swoich dzieci. Poza tym to RM zwalcza wszystkich innych.

siekierka
26-04-2008, 11:21
Użyłem słowa "NAJPRAWDOPODOBNIEJ"

Malgorzata 50
26-04-2008, 12:34
Tyle ,że RM nikt nie zwalcza a cechą wojujacych katolików jest to iz każde słowo krytyki traktują jak napasc i zwalczanie jedynie słusznej wiary i pogladow ..i zaraz się czują jakby ich znow chciano zepchnąć do katakumb.
A sprawa chrztu siekierko -to decyzja rodzicow czyli "otwarta furtka" później kazdy wybiera sam .. w co chce wierzyc i czy w ogole jest mu wiara do czegokolwiek potrzebna .Szanuje wierzacych ,chociaz nie rozumiem,tak jak oni nie rozumieja tych ,którzy nie wierzą .Tyle tylko ,ze ja po miecz ognisty nie siegam ..w odróznieniu od co bardziej sfanatyzowanych sluchaczy RM (zeby byla jasnośc do tych ostatnich ciebie nie zaliczam)

Malgorzata 50
26-04-2008, 12:38
Kiedyś poklocilam się z pewnym ruskiem ,który nadziwic się nie mogl ,że u nas tyle ludzi do kościołów chodzi ...bredzil coś więc mu palnelam ,że komunizma to też tylko i wyłącznie kwestia wiary...myslalam ,że padnie na zawał.....
Fanatyzm w każdej postaci ma to samo oblicze ...i nie obrazam nikogo mam nadzieje(przynajmniej nie mam takich intencji)

siekierka
26-04-2008, 13:04
Jeśli dokładnie poczytać czy posłuchać wszystkich mediów, to w KAŻDYM słychać w mniej lub bardziej napastliwym tonie atak na wierzących, na ich "zacofanie" itd. Chciałbym zauważyć, że systemy religijne wszystkie: judaizm, chrześcijaństwo, islam, konfucjonizm, buddyzm i inne religie dalekiego wschodu, to nie demokracje, lecz są zorganizowane na wzór wojskowy.Sa tu więc kapłani wyższej rangi (Naczelny Rabin, Papież, Dalaj Lama) i niższej - w różny sposób sobie podporządkowani. Kościół Rzymskokatolicki zawarł z Państwami traktaty o nazwie Konkordat, zapewniające mu niezależność od władzy cywilnej tych krajów. W tej sytuacji wzajemne opluwanie się niczego pozytywnego nie wnosi (poza możliwością narażenia się na wzajemność), chyba że ktoś się chce przypodobać innym organizacjom zewnętrznym.Niestety, czasy się zmieniają i katolicy od pewnego czasu przestali nadstawiać do uderzenia drugi policzek, chyba że przeciwnika.

ymca
26-04-2008, 13:26
Tez jestem katoliczką,chodzę do kościoła,słucham czasami
radia+ prowadzonego przez księży(mają super muzykę).Ale jestem przeciwna mieszaniu się kościoła do polityki,omijam księży,którzy robią ludziom wodę z mózgu i sieją nienawiść.Tak jest ten świat stworzony,że jedni wierzą w Boga,drudzy modlą się do Allacha inni mają pejsy.Trzeba ich jednakowo traktować bo przecież nasza religia mówi o miłosierdziu i tolerancji.

Malgorzata 50
26-04-2008, 13:34
Jeśli dokładnie poczytać czy posłuchać wszystkich mediów, to w KAŻDYM słychać w mniej lub bardziej napastliwym tonie atak na wierzących, na ich "zacofanie" itd. Chciałbym zauważyć, że systemy religijne wszystkie: judaizm, chrześcijaństwo, islam, konfucjonizm, buddyzm i inne religie dalekiego wschodu, to nie demokracje, lecz są zorganizowane na wzór wojskowy.Sa tu więc kapłani wyższej rangi (Naczelny Rabin, Papież, Dalaj Lama) i niższej - w różny sposób sobie podporządkowani. Kościół Rzymskokatolicki zawarł z Państwami traktaty o nazwie Konkordat, zapewniające mu niezależność od władzy cywilnej tych krajów. W tej sytuacji wzajemne opluwanie się niczego pozytywnego nie wnosi (poza możliwością narażenia się na wzajemność), chyba że ktoś się chce przypodobać innym organizacjom zewnętrznym.Niestety, czasy się zmieniają i katolicy od pewnego czasu przestali nadstawiać do uderzenia drugi policzek, chyba że przeciwnika. Siekierko a czy nie wydaje cisię ,że te rzekome "ataki" dotyczą nie wierzących w ogole tylko ,rzeczywiscie tego odłamu ktory jest rownie glośny co zachowawczy i prezentuje co tu gadać dosc zacofane poglądy.Zrtesztą czy katolicy nie usiłują narzucic wszystkim swergo punktu widzenia ? Wiara nie może przysłaniac rozsądku i mącić obrazu swiata tudzież nie pozwalac zauważać ,że coś się w tym swiecie zmienia .Nie mam pretensji do wierzących o ich punlkt widzenia ale protestuje gdy usiłują mi go narzucic .W każdej opcji religijnej zresztą .Nikt nikomu nie broni zyć wg własnych zasad i przekonań ,ale panstwo i jego regulacje powinny byc ŚWIECKIE.Nie wymagam od głów Kosciolow by popieraly ustawodawstwo sprzeczne z ich pogladami religijnymi ale nie chcę zeby mnie obowiazywalo prawo koscielne (obojetnie jakiego wyznania)

senior A.P.
26-04-2008, 13:43
Od kiedy to ateistow obowiazuje prawo koscielne ?

Malgorzata 50
26-04-2008, 13:46
od kiedy Kosciól wciska się we wszystkie sfery życia.Zakladjac chyba ze "prawo moralne we mnie" nie istnieje...a ono tam jest...

senior A.P.
26-04-2008, 13:47
Zaglada ci KK do domu ,prosze o przyklady .

POLA
26-04-2008, 13:50
Siekierko a czy nie wydaje cisię ,że te rzekome "ataki" dotyczą nie wierzących w ogole tylko ,rzeczywiscie tego odłamu ktory jest rownie glośny co zachowawczy i prezentuje co tu gadać dosc zacofane poglądy.Zrtesztą czy katolicy nie usiłują narzucic wszystkim swergo punktu widzenia ? Wiara nie może przysłaniac rozsądku i mącić obrazu swiata tudzież nie pozwalac zauważać ,że coś się w tym swiecie zmienia .Nie mam pretensji do wierzących o ich punlkt widzenia ale protestuje gdy usiłują mi go narzucic .W każdej opcji religijnej zresztą .Nikt nikomu nie broni zyć wg własnych zasad i przekonań ,ale panstwo i jego regulacje powinny byc ŚWIECKIE.Nie wymagam od głów Kosciolow by popieraly ustawodawstwo sprzeczne z ich pogladami religijnymi ale nie chcę zeby mnie obowiazywalo prawo koscielne (obojetnie jakiego wyznania)
Podpisuję się pod tym postem i innymi Twoimi opiniami w innym wątku - także :)

senior A.P.
26-04-2008, 13:51
Posty nie wymagaja podpisu,to nie deklaracje.

tadeusz50
26-04-2008, 16:09
Od kiedy to ateistow obowiazuje prawo koscielne ?
A aborcja?

senior A.P.
26-04-2008, 16:12
Czy rozumiesz pytanie ?

tadeusz50
26-04-2008, 16:33
Wprowadzenie zakazu aborcji było na żądanie kościoła.

senior A.P.
26-04-2008, 16:41
Zadanie nie jest prawem !

tadeusz50
26-04-2008, 16:57
Jest prawem bo lekarz jest karany za przeprowadzenie aborcji.

senior A.P.
26-04-2008, 17:03
Przez kogo jest karany i jakie prawo naruszyl - koscielne ?
Badz powazny .

tadeusz50
26-04-2008, 17:12
Senior to ty bądż wreszcie poważny. Kodeks Karny storzony na życzenie kościoła i nie rób z dyskutantów półgłówków.

Malgorzata 50
26-04-2008, 17:13
Gdybym była wierzacą katoliczką prtzestrzegającą dogmatów wiary -bo gdybym była przestrzegałabym ich ,albowiem kieruję się zasada że nie można byc trochę w ciązy -nigdy nie dokonałabym zadnej aborcji albowiem powodowaloby to głeboki konflikt moralny.
Poniewaz nie jestem mogę sobie pozwolić na luksus podejścia zdroworozsądkowego.
Koscioł -ponieważ w naszym kraju ostatnie rządy są prawicowe -stanął na glowie zeby swoje prawo ochrony zycia od zapłodnienia do śmierci wprowadzić jako prawo obowiązujące,a ja się na to NIE ZGADZAM

Malgorzata 50
26-04-2008, 17:14
Wiesz tadeusz szkoda twojej irytacji - ludzie tak mają ,że sądzą wg siebie ....a możnaby sobie poważnie pogadać o tym i o owym gdyby nie to ....a tak para idzie w gwizdek.

senior A.P.
26-04-2008, 17:17
Masz takie prawo ,nie mozesz go jednak innym narzucac lub nawet sugerowac ,tym bardziej proponowac .
Nigdy mniejszosc nie moze narzucac woli wiekszosci przy ustanawianiu praw.

Malgorzata 50
26-04-2008, 17:19
Nie narzucam ,nie proponuje -to mnie się narzuca!!!!!!

tadeusz50
26-04-2008, 17:23
Senior to ty sugerujesz i narzucasz swoje poglądy.

Malgorzata 50
26-04-2008, 17:24
Tadeuszu Nerw Twoich Szkoda.......

tadeusz50
26-04-2008, 17:27
Zaczynam wychodzić z siebie, niedługo stanę obok. Reszta bez komentarza.

Malgorzata 50
26-04-2008, 17:35
Nie wyglupiaj się, to bedzie Was dwoch????? Ty i ten co obok???? Interesujące to może byc .Jeden zajmie się wnuczkami a drugiemu w sercu maj.....niezla opcja!!!!

inka-ni
26-04-2008, 17:51
Wesole jest zycie staruszka, wesole jak wiosna jest ta.......

Malgorzata 50
26-04-2008, 17:53
Noooooo bywa wesołe ...ze ha!!!!!

inka-ni
26-04-2008, 17:53
Tadeuszu miej w glowie maj,bo dla innych juz za pózno,Malgosiu,a dlaczego mialam unikac tech bzdetów,ale czaem?....

Malgorzata 50
26-04-2008, 17:55
No wlaśnie ineczko,czasem czlowieka zniesie......jako i mnie znoslo:):)

tadeusz50
26-04-2008, 17:58
Maj za pasem, najpiękniejszy miesiąc.

Malgorzata 50
26-04-2008, 18:00
No toć mówię, nawet skomponowałam rym częstochowski dołaczając do kolezanek wierszokletek.....

tadeusz50
26-04-2008, 18:14
Ze mnie poeta jak z koziej dupy trąba.

Malgorzata 50
26-04-2008, 18:15
Powiem ci w tajemnicy -ze mnie też

tadeusz50
26-04-2008, 18:17
To będą dwie dupy wyglądać zza krzaka?

Malgorzata 50
26-04-2008, 18:19
A co!!! Nie wolno!!!!

Ewita
26-04-2008, 18:24
Oczywiście, że wolno!!:D W maju "to każdy owad może tentego" jak mawiał mistrz Gałczyński!

senior A.P.
27-04-2008, 10:21
Oooooooooo !
Jakie "piekne"slowa powyzej ,na temat i o czasie.
"Poznac pana po cholewach !"

Ewita
27-04-2008, 10:39
Dziwnie się w tym życiu plecie,
różni ludzie są na świecie.
Jeden gdera, inny śpiewa -
poznać pana po cholewach!

Jeden ciska przepowiednie,
strach budzące, że włos rzednie,
drugi w słońcu się wygrzewa -
poznać pana po cholewach...

Ktoś proroctwem nas przygniata,
sam dźwigając losy świata,
a ktoś z ptakiem nuci w drzewach -
poznać pana po cholewach!

senior A.P.
27-04-2008, 11:29
Czy na ziemi czy tez w raju ,
wszyscy cos ta posiadaja .
Tu mysl jedna mi zakwita,
ze jest madra ta Ewita !

Basia.
27-04-2008, 11:33
Talent u mnie jest w zaniku
wspomagam się bukiecikiem :)
http://img241.imageshack.us/img241/2726/0aud1.jpg (http://imageshack.us)

senior A.P.
27-04-2008, 12:05
Piekny bukiet w reku kobiety jest balsamem na oczy mezczyzny.
Za bukietem moga kryc sie i inne walory.

siekierka
27-04-2008, 12:40
Światło dzienne ujrzały nowe sensacyjne dokumenty dotyczące zamachu na papieża Jana Pawła II - informuje internetowe wydanie tygodnika "Wprost". W swojej książce i na łamach "Wprost" ujawnia je John O. Kohler, amerykański dziennikarz.
dalej »
- Wykorzystać wszelkie dostępne możliwości, by zapobiec nowemu kierunkowi w polityce, zapoczątkowanemu przez polskiego papieża, a w razie konieczności - sięgnąć po środki wykraczające poza dezinformację i dyskredytację. Takie polecenie w listopadzie 1979 r. wydali członkowie sekretariatuKC KPZR swoim podwładnym z KGB - podaje "Wprost".
- Byłem oszołomiony, kiedy znalazłem ten rozkaz. Środki "wykraczające poza dezinformacje i dyskredytację" oznaczały po prostu zgodę na zabicie papieża - mówi "Wprost" John O. Koehler. "Chodzi o papieża. Szpiedzy w Watykanie", który dotarł do moskiewskiego dokumentu.
Pod nieformalnym wyrokiem na Jana Pawła II podpisali się: szef partyjnej propagandy Michaił Susłow, członkowie prezydium KC KPZR Andriej Kirylenko, Konstantin Czernienko, sekretarze KC Konstantin Rusakow, Władimir Ponomariew, Iwan Kapitonow, Michaił Zimianin, Władimir Dołgich i Michaił Gorbaczow - czytamy w tygodniku "Wprost".

(PAP)

siekierka
27-04-2008, 15:04
Zarówno niemieckie media, jak i tutejsi politycy bardzo negatywnie ocenili okładkę polskiego tygodnika "Wprost", na której kanclerz Angela Merkel przedstawiona jest jako macocha Europy karmiąca piersią braci Kaczyńskich.

Niemieccy politycy wyrażają swoje oburzenie i przy okazji ponownie pouczają nasz rząd, jak powinien się zachowywać na przyszłość.
Wiceprzewodniczący frakcji liberalnej w Bundestagu Rainer Bruederle stwierdził, że fotomontaż w tygodniku "Wprost" jest pozbawiony smaku i nie przysłuży się do polsko-niemieckiej przyjaźni.
Szef parlamentarnej grupy polsko-niemieckiej Marcus Meckel (SPD) uznał, że "jest zadziwiające, iż Polska, która straciła w ostatnich tygodniach i miesiącach dużo przyjaciół, nie rozumie, że raczej powinna więcej myśleć na przyszłość, jak odnowić dawne przyjaźnie".


(...). Najbardziej zirytowało naszych unijnych oraz wewnętrznych wrogów przypomnienie przez pana premiera Jarosława Kaczyńskiego II wojny światowej i strat, jakie poniosła w niej Polska. Gdyby nie ten tragiczny okres, liczba ludności sięgałaby u nas 70 mln. Argument ten musi być przypominany, gdyż Polska została najbardziej poszkodowana przez hitlerowskie Niemcy, za co nie uzyskała żadnych rekompensat.

Basia.
28-04-2008, 11:37
"Dziennik": Aleksander Lichocki - były szpieg PRL- owskiego wywiadu - oferuje za 250 tys. zł sprzedaż tajnego aneksu do raportu Macierewicza. Dziennikarze śledczy ustalili, że Lichocki może mieć wtyki w IPN-ie oraz w komisji weryfikującej i likwidującej WSI.

Walka idzie na całego.:confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1738528,11,item.html

siekierka
28-04-2008, 14:05
Pomimo upływu lat rząd Federacji Rosyjskiej nie znalazł ani jednego winnego zbrodni na polskich oficerach. Najwyższy czas, żeby Rosja rozliczyła się ze zbrodniczej polityki Stalina - twierdzi przewodniczący Komitetu Katyńskiego Stefan Melak. Obchody ujawnienia zbrodni katyńskiej rozpoczęła sesja naukowa. Wśród zaproszonych gości był prof. Akos Engelmayer, pierwszy ambasador węgierski w Polsce po upadku "żelaznej kurtyny". Podkreślił związki polsko-węgierskie na przestrzeni dziejów i wzajemne poczucie solidaryzmu, którego przykładem jest podjęta ostatnio przez władze miasta Budapesztu decyzja, aby jednemu z placów miasta nadać miano placu Ofiar Katynia. Przywołał również niezwykle ciekawą postać Emanuela Korompaya, Węgra z pochodzenia, który jako oficer Wojska Polskiego zginął w Starobielsku. Wydarzenia zbrodni na ludności polskiej w latach 1936-1941 w Kuropatach pod Mińskiem przypomniał dr Janusz Kotański z IPN. - Dla naszych przodków, obywateli II Rzeczypospolitej, te ziemie, które my określamy jako Kresy, nie były nimi. Dla nich Kresy czy inaczej Ziemie Utracone to były m.in. tereny obok Mińska Litewskiego, gdzie mieszkały setki tysięcy Polaków. Większość z nich została wymordowana w latach trzydziestych - powiedział. Zwrócił uwagę, że władze białoruskie dotychczas zbrodni w Kuropatach nie uznają za zbrodnię przeciwko ludzkości.

senior A.P.
28-04-2008, 21:51
Faktycznie jeszcze tego nie bylo aby teraz za pierestrojke ,ktora wyrezyserowal "global" obciazyc Garbaczowa.
Maja jednak sprytne glowy "te one".

Lila
28-04-2008, 23:20
Emerytowany włoski sędzia śledczy ,Ferdinando Imposimato przygotowuje właśnie książkę, w której, jak zapowiada, przedstawi dokumenty wskazujące , że decyzja o zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II została podjęta na Kremlu już w 1979 roku.
Ma pokazać także, że KGB już w 1980 miało szpiegów w sekretariacie stolicy stanu Stolicy Apostolskiej, a także w kierownictwie watykańskiej dyplomacji!
Co się z nimi stało?
I co - w razie potwierdzenia domniemywań- z Pokojową Nagrodą Nobla,którą otrzymał Gorbaczow?

senior A.P.
29-04-2008, 09:59
Moze by tak zaprzestac przeciwstawiania Polski i Rosji - Polakow do Rosjan i odwrotnie ?

Lila
29-04-2008, 11:04
A kto przeciwstawia ? Sędzia - Włoch ?

senior A.P.
29-04-2008, 11:14
Przeciwstawiaja ci ktorym sie Rosja i Polacy nie podobaja,nie wykonuja ich polecen,polityki i strategii. Nie poddaja sie pod jeden system swiatowy i i jedno "nieomylne" myslenie.Wreszcie stoja na przeszkodzie do realizacji podjetych planow swiatowych.

Lila
29-04-2008, 11:22
Przeciwstawiaja ci ktorym sie Rosja i Polacy nie podobaja,nie wykonuja ich polecen,polityki i strategii. Nie poddaja sie pod jeden system swiatowy i i jedno "nieomylne" myslenie.Wreszcie stoja na przeszkodzie do realizacji podjetych planow swiatowych.

Jako kobiecina prosta,nijak nie rozumiem...:rolleyes:

senior A.P.
29-04-2008, 11:39
Nie moge Ci w tym pomoc ,za daleko jestem .

siekierka
29-04-2008, 19:08
http://www.pardon.pl/artykul/4745/piotr_krasko_zamiast_hanny_lis_w_wiadomosciach

siekierka
30-04-2008, 09:35
Jeszcze w tym roku Łotwa przedstawi zestawienie strat poniesionych w wyniku sowieckiej okupacji. Jak poinformował stojący na czele specjalnej komisji Edmunds Stankevics, rachunek ten może wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów dolarów. Wcześniej podobnych obliczeń dokonała Litwa, a wyniosły one 28 mld dolarów. Zastanawia jedynie, dlaczego polski rząd nie wystąpił dotychczas z podobną inicjatywą.
Rachunek Łotewski może wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów dolarów.

senior A.P.
30-04-2008, 09:39
Nie ma obawy - wszyscy wszystkim wyrownaja rachunki !

Basia.
30-04-2008, 10:39
czytuje tylko nie ma siły komentować.:D

siekierka
30-04-2008, 10:43
A jak Wam sie podobają Piotrek kraszanka i Maxio golonka zamiast przefarbowanego (syfi) Lisa ?

Basia.
30-04-2008, 10:46
A jak Wam sie podobają Piotrek kraszanka i Maxio golonka zamiast przefarbowanego (syfi) Lisa ?
nie podobają się, gdyby to ode mnie zależało to bym ich popędziła.

senior A.P.
30-04-2008, 11:05
To jakas nowa "Dobranocka" ?

siekierka
30-04-2008, 11:12
Ależ Ejpi! to nie kobranocka !

Toż to nasi dotychczasowi reportarzyści z USA Piotr Kraśko i Mariusz Max Kolonko!


tylko podwinęli pejsy pod jarmułki

basia1247
30-04-2008, 11:20
Przeciwstawiaja ci ktorym sie Rosja i Polacy nie podobaja,nie wykonuja ich polecen,polityki i strategii. Nie poddaja sie pod jeden system swiatowy i i jedno "nieomylne" myslenie.Wreszcie stoja na przeszkodzie do realizacji podjetych planow swiatowych.
O jakie realizacje i o jakie plany chodzi????? Takie słowa słyszałam na wiecach nie raz z trybun./Mam 60/

senior A.P.
30-04-2008, 11:32
Aaaaaaaaaaaaa !
Rozumie ,tylko z tymi pejsami to bym sie nie zgodzil ,bo to juz przezytek jak zapewnia mnie pewna "mecenas" i twierdzi,ze to ortodoksja,ze to sa zamkniete kregi cywilizacyjne,ktorym czas sie zatrzymal w miejscu, itd.
Na to ja jak zawsze podchwytliwie w takich sytuacjach pytam : A brody i to jeszcze takie zaniedbane i nie podciete,nie podgolone tylko z lenistwa "rosnij sobie rosnij" ?
Zobaczylem blysk w oczach taki jak dzisiaj Pani moderator Ewity i ostra odpowiedz:
Ciebie to g... obchodzi, od/do brody wara (oczywiscie nie chodzilo o prof.Brode z portalu ojczyzna.pl) ale te brody wszelkich naukowcow ,ludzi wysoko postawionych na urzedach czy nawet dostojnikow koscielnych,choc ci maja zalecenia "brodowe".
No tak pani mecenas odpowiedzialem, broda to powaga ale....... , zadne mi ale ,bo na waszych polskich pys....nawet broda nie chce rosnac.
Wtedy to juz mnie ruszylo i podniesionym choc niedzwiecznym glosem rypie po wojskowemu:
Co ? Nasze pys .. sie wam nie podobaja ,to po jaka cholere pchacie sie tam je ogladac ?
No i wojna na calego jak czasem i na tym forum bywa. Cale szczescie,ze z pomoca przyszedl mi jak zwykle przyjaciel i stonowanym spokojnym glosem rzekl krotko:
Podac piwo ?
Spojarzem tylko na niego wzrokiem starszego Polaka i powiedzialem : lej !

senior A.P.
30-04-2008, 11:36
Witam Basie z grudnia 47 !
Ach te wiece !
Kto w nich nie uczestniczyl ,te oklaski te aplauzy,bywalo ,ze Miedzynarodowke sie spiewalo, a jakze .Dzisiaj nic z tego nie pozstalo,za to mamy "ruszymy z posad bryle swiata" i chyba rusza .
Na tym polega "global" !
Pytaj Basiuniu o wiecej ,caluje raczki !

Bajadera07
30-04-2008, 12:14
Ależ Ejpi! to nie kobranocka !

Toż to nasi dotychczasowi reportarzyści z USA Piotr Kraśko i Mariusz Max Kolonko!


tylko podwinęli pejsy pod jarmułki
Nie mówi się ,,jarmułka" , tylko ,,piuska".

senior A.P.
30-04-2008, 13:30
Pragne zauwazyc ,ze piuski sa tylko na swiatobliwych glowach.

Bajadera07
30-04-2008, 17:09
A to przecież to samo !!!

senior A.P.
30-04-2008, 17:40
Jarmulka i "swietosc " ?
Zartujesz ,czy drwisz ???

Pani Slowikowa
30-04-2008, 17:48
Ksiaze Karol byl zaproszony do Krakowa???:rolleyes:

Lila
30-04-2008, 18:01
Oczywiście że jarmułka,jako żydowskie nakrycie głowy..
Asiu,wizyta Księcia Karola w Polsce to wynik jego współpracy z organizacją World Jewish Relief, dzięki której został zorganizowany w Krakowie polsko-żydowski ośrodek pod patronatem brytyjskiego następcy tronu. Ośrodek, który już rozpoczął działalność....

Pani Slowikowa
30-04-2008, 21:05
wiedza komu sie podlizywac;)

senior A.P.
30-04-2008, 21:33
Pani Slowikowa !
Wawelska czakra wzywa !

siekierka
01-05-2008, 09:02
Po skreśleniu Telekomunikacji Polskiej z listy spółek strategicznych rolę operatora narodowego, obsługującego najważniejsze instytucje państwowe, mogłaby pełnić spółka Exatel. Jednak... PO skreśliła z listy spółek strategicznych również firmę Exatel. Trzeba anulować tę decyzję
Bezpieczeństwo Polski nie jest towarem na sprzedaż
Rozmowa z doc. dr. hab. Jerzym Urbanowiczem, matematykiem:
Kilka lat temu ostrzegał Pan, że jeśli w Polsce nie zostanie zbudowany niezależny operator telekomunikacyjny, który będzie świadczył bezpieczne usługi dla instytucji państwowych, zrobią to Rosjanie. Dziś wiemy, że rzeczywiście to zrobili.Przez ostatnie lata obsługiwali najważniejsze instytucje państwowe w Polsce. Przykład WSI, świetnie ilustruje obecną sytuację. Rosyjskie firmy świadczą pełną gamę usług telekomunikacyjnych, poczynając od dzierżawy łączy, a kończąc na tzw. hostingu (przechowywaniu i udostępnianiu stron www oraz obsługi poczty elektronicznej).
Czy potrafimy oszacować wynikające stąd zagrożenia dla bezpieczeństwa i obronności państwa?
- Minister Antoni Macierewicz był pierwszym szefem służb ochrony państwa, który polecił zbadać konsekwencje sprzedaży TP SA dla bezpieczeństwa i obronności państwa. Wymagało to współpracy kilku najważniejszych ministerstw. Wyniki prac były porażające. Od 2000 r. było powszechnie wiadomo, że kluczowa umowa sprzedaży TP SA zawiera załącznik nakładający obowiązki na spółkę w zakresie bezpieczeństwa i obronności państwa. Załącznik ten do dzisiaj nie został zrealizowany. O tym, jak to wygląda w praktyce, lepiej publicznie nie dyskutować. Widziałem na własne oczy efekty działań ekip rządzących w latach 1997-2005. Tą sprawą, tzn. osłabieniem stanu bezpieczeństwa i obronności państwa na wielką skalę, powinna zająć się prokuratura.

senior A.P.
01-05-2008, 09:32
Lacznosc w wojsku to nerw armii !
W cywilu niezla kasa .
To ze Polska jest bezbronna to juz nawet na wsi wiedza ale jak zarabiac i przy tym szpiegowac to juz trzeba ruszyc mozgownica .

BUNIA
01-05-2008, 22:27
Górale zrobieni "w oscypka" - jeden baca ma certyfikat
PAP 19:25


Zakopane, stoiska z góralskimi serami
(fot. wp.pl / Bartosz Lewicki)


Od maja można wytwarzać tradycyjne góralskie serki - oscypki. Okazało się, że na razie legalnie produkuje je tylko jeden baca z Podhala. Inni górale, którzy sprzedają "tradycyjne", "kozie", "słone" i "gołki" są bardzo niezadowoleni. Mówią: miało być lepiej, a jest gorzej.


Zgodnie z wnioskiem certyfikacyjnym zatwierdzonym przez UE, oscypek, jako produkt regionalny o zastrzeżonej nazwie, może być produkowany wyłącznie od maja do końca września. W sprzedaży może być około miesiąc dłużej, czyli jeszcze w październiku.




REKLAMA Czytaj dalej





Na razie jeden baca nie zaspokoi popytu. Oscypka o wrzecionowatym kształcie nie znajdziemy więc na placu handlowym pod Gubałówką. W zamian są sery o nieco innych kształtach, wadze i zmienionych nazwach: "tradycyjny", "kozi", "słony", "gołka". Sprzedawanie nielegalnych "oscypków" pod taką właśnie nazwą jest bowiem zagrożone bardzo wysokimi karami finansowymi.

Za jakiś podaż certyfikowanych oscypków powinna być większa. Cztery inne bacówki mają już uprawnienia pozwalające na wyrób oscypków, a trzech kolejnych baców ubiega się o certyfikaty.

Górale handlujący serkami nie kryją niezadowolenia. 50 tysięcy złotych kary za handel oscypkiem?! Kto tyle zapłaci? Nikt nie będzie ryzykował - powiedziała góralka handlująca serkami. Miało być lepiej a jest jeszcze gorzej - dodała.

Starosta Tatrzański, Andrzej Gąsienica-Makowski powiedział, że sery niespełniające unijnych wymogów nadal będą mogły być sprzedawane, ale pod inną nazwą. Ponadto ich producenci muszą spełnić wymogi inspekcji weterynaryjnej i sanepidu.
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-senior-prase-czytuje-czasem-chetnie-komentuje-cz.v-page22-2358.html

siekierka
02-05-2008, 07:23
Jako oficer Sztabu Generalnego WP płk Ryszard Kukliński w latach 1972-1981 przekazał wywiadowi USA 35 tys. stron tajnych dokumentów Układu Warszawskiego, w tym jego plany inwazji na Zachód. W 1981 r. przesłał plany wprowadzenia w Polsce stanu wojennego - ta praca wywiadowcza w opinii prof. Józefa Szaniawskiego zapobiegła trzeciej wojnie światowej. Wdowa po płk. Kuklińskim, Joanna Kuklińska, i dwoje byłych oficerów CIA, którzy pomogli pułkownikowi i jego rodzinie w ucieczce na Zachód, spotkali się w środę z weteranami Armii Krajowej i ambasadorem USA Victorem Ashe'em. Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Czesław Cywiński odznaczył Joannę Kuklińską medalem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Podobny honor spotkał Lucille i Toma Ryanów za zasługi w walce o niepodległość Polski w okresie zimnej wojny i za uratowanie życia płk. Kuklińskiemu.
Ambasador Ashe podkreślił, że Joanna Kuklińska zawsze wspierała męża i że uważa ją za bohaterkę. Dyplomata podziękował amerykańskim funkcjonariuszom CIA za przewiezienie Kuklińskiego i jego rodziny do ambasady amerykańskiej, skąd przerzucono ich do Berlina Zachodniego. Podkreślił wielki wysiłek pułkownika, który przez blisko 10 lat przekazywał informacje NATO i Stanom Zjednoczonym.

BUNIA
02-05-2008, 09:02
Co? Fiuta?" - powiedział ksiądz do dziennikarza
-

"Księże prałacie, chcemy coś księdzu coś pokazać" - powiedział reporter. "Co? Fiuta?!" - odpowiedział ksiądz. Tym reporterem był Mateusz Hładki z programu "Teraz My", a duchownym ksiądz Henryk Jankowski.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=31116&wid=9906339&ticaid=15d08

senior A.P.
02-05-2008, 09:46
Zostawmy Kuklinskiego w pokoju wiecznym.
Pan Bog juz go osadzil .

siekierka
02-05-2008, 10:57
Nie doczytałaś się w materiale który prezentujesz, opinii nowego metropolity Gdańskiego, że Ks.Jankowski to człowiek chory ?
A wykorzystywanie ludzi chorych do politycznej nagonki to postępowanie niegodne.
Dlatego od pewnego czasu nie oglądam programów Sekielskiego i Morozowskiego, jako ludzi zachowujących się niegodnie, wręcz obrzydliwie i podle.

senior A.P.
02-05-2008, 11:11
Jak przystalo na nacje .

Malgorzata 50
02-05-2008, 11:14
Jasne najlepiej ogladac Pospieszalskiego to dopiero jest uczta intelektualna

senior A.P.
02-05-2008, 11:22
Bardzo ciekawe nazwiska sa cytowane i jakie polskie !

siekierka
02-05-2008, 11:26
Nooo! A ostatnio najbardziej znane na lewicy to Olejarski i Napierniczak, pardon - Napieralski i Olejniczak

senior A.P.
02-05-2008, 11:42
Tak !
I co ciekawe - oni sie wszyscy wspaniale uzupelniaja,przemieszczaja,jednocza,czasem udaja walke ze swietna pozoracja.
Taktyka polityczna jest bardzo skomplikowana .
Wezmy te dwie czolowe partie PO i PiS ,bo te uzupelniajace raczej nie zalsuguja na uwage,bo w ich zlobach inna "karma".
Badania opinii publicznej na z gory wybranej ilosciowo i jakosciowo grupie daja wyniki ,ze dzisiaj my w przodzie, jutro wy i "abarotna".
Teraz jak czytam slabnie peleton platformy a PiS nabiera sil ,pojezdzili troche na ogonie peletonu ,poganiani pompka "pawlakow" i z pozycji drugiego kola (jezyk kolarski) skok do przodu jak kiedys Szurkowski.
Moze sie jednak okazac ,ze za zakretem trasy wyscigu wydarzy sie potezna krakasa i wtedy nie jeden zawodnik wyleci z wyscigu.Jadacy na koncu peletonu "wyscigowcy a raczej tylowcy" z SO i LPR jeszcze moga wygrac wyscig.
Maj to przeciez poczatek sezonu kolaraskiego .
Z cyklistami bywa roznie.

Kolarz z licencja A.P.

siekierka
02-05-2008, 13:35
Zbliża sie czas rekonstrukcji obecnego nie - Rządu.
Ja bym w pierwszym rzędzie wymienił (w kolejności szkodliwości) Kaczora Donalda, Waldka Antykargula, Zbyszka Ćwiąkającego, Kaśkę Hallę, Ewkę Kopaczkę, Radka Sikorkę, Olka Grata, Baśkę Kudryickę, Julkę Piterówkę i może jeszcze drugie tyle drobniejszego płazu.

senior A.P.
02-05-2008, 13:48
Nie lepiej by bylo jak ci juz znani przeszli by na "zasluzone" emerytury i renty oddajac wladze mlodszym i madrzejszym ?

siekierka
02-05-2008, 14:26
Oj, by było, by było...

BUNIA
02-05-2008, 14:33
Siekierko - nie wstawialm zadnego osobistego komentarza a jedynie zacytowalam fragment z tej inormacji dodatkowo zamiescilam link .
Chory nie chory ale takie slowa w ustach hierachy koscielnego ??
On zawsze lubial byc na "swieczniku" i zawsze wychodzil przed szereg machajac do tlumu owieczek opierscionkowanymi rekoma - taka prawda czy ci sie to podoba czy nie

Zapytaj prostych ludzi z wiosek co sadza na temat ojca dyrektora czy ks, Jankowskiego - ludzie sie wsciekaja widza pauperyzacje wsrod swoich i ogromne bogactwo u tych co glosza ubostwo .
Masowo wlasnie przez nich odchodza z kosciola katolickiego .
Smutne to bardzo .

senior A.P.
02-05-2008, 14:40
Bunia !
Twe spostrzezenia to z jakiego srodowiska, z jakich zrodel,czy wreszcie z jakiej to wioski,ktora wspominasz.
Ja mam trzy rodzone siostry ,ktore zyja we wioskach Podkarpacia i akurat maja wrecz przeciwne spostrzenia (do twoich).
Prosze wiec nie generalizowac pogladow i nie wypowiadac sie za wszystkich ludzi z polskich wsi ,jezeli je czerpiesz z tylko jednego zrodla i miejsca.
Czy one pochodza z twojego "Buniewa" ?

POLA
02-05-2008, 14:46
[QUOTE=siekierka]Zbliża sie czas rekonstrukcji obecnego nie - Rządu.
Ja bym w pierwszym rzędzie wymienił (w kolejności szkodliwości) Kaczora Donalda, Waldka Antykargula, Zbyszka Ćwiąkającego, Kaśkę Hallę, Ewkę Kopaczkę, Radka Sikorkę, Olka Grata, Baśkę Kudryickę, Julkę Piterówkę i może jeszcze drugie tyle drobniejszego płazu.[/QUOTE
I wyjdzie na to: zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Widzę, że toczy Cie rdza nienawiści do wszystkiego, co się rusza w PO:D

A skwituję to wszystko dwuwierszem znanego fraszkopisarza:

Na tym polega uwiąd starczy,
Że zamiast mówić, człowiek warczy.

Nie jest to aluzja do Twojego utyskiwania, ale tak ogólnie:)

senior A.P.
02-05-2008, 14:51
Tak ogolnie i z przekora - zawsze moje na gorze !
Skad my to znamy ?
Z dialogu miedzy Zydami a Polakami.

BUNIA
02-05-2008, 14:56
Seniorze mily podrzegaczu
W Buniewa sobie pomieszkuje dopiero15 lat ale z racji swej pracy mam kontakty ze srodowiskami wiejskimi,,a ponadto lubie z ludzmi dyskutoweac na rozne tematy od seksu poczawszy na kosciele konczac .
Ludzie patrza
obserwuja wyciagaj wnioski - swiat sie skurczyl wiadomosc ktora jest newsem w USA jest tak sama. nowinka w zapyzialej wiosce polskiej..
Jestem dobrze wychowana panienka i w zwiazku z tym dziekuje za dyskusje i serdecznie Cie pozdrawiam.

Szkoda ze nie odpowiedziales ani slowem na moje szczere i serdeczne zaproszenie Cie do Buniewa .

Wystarczylo napisac - moze skorzystam innym razem albo Bunia nie lubie Cie i twego Buniewa i- odczep sie ode mnie . nie mam ochoty cie poznac..

Bunia z Buniewa ,

senior A.P.
02-05-2008, 15:50
Nic straconego ,byc moze zawitam ,a pytanie przeoczylem.
PRZEPRASZAM !
Pozdrawiam cale "Buniewo" bez wyjatku !

siekierka
02-05-2008, 17:48
[QUOTE=Widzę, że toczy Cie rdza nienawiści do wszystkiego, co się rusza w PO:D
A skwituję to wszystko dwuwierszem znanego fraszkopisarza:
Na tym polega uwiąd starczy,
Że zamiast mówić, człowiek warczy.
Nie jest to aluzja do Twojego utyskiwania, ale tak ogólnie:)

Już słyszałem o jadzie nienawiści(to od ważniaków z SLD), teraz rdza nienawiści. Brawo! Wszystko co nie lewicowo libertyńskie, to nienawiść? To może spytaj Niesiołowskiego jak kocha PiS?

BUNIA
02-05-2008, 20:50
Telegram do SEniora A.P.

SEniorze - zaproszenie aktualne nadal .Stop. Przeprosiny przyjete stop.Za pozdrowienia dziekuje w imieniu swoim i Buniewa .[B]Stop..[/B

Kazik
02-05-2008, 21:31
Już słyszałem o jadzie nienawiści(to od ważniaków z SLD), teraz rdza nienawiści. Brawo! Wszystko co nie lewicowo libertyńskie, to nienawiść? To może spytaj Niesiołowskiego jak kocha PiS?-napisał Siekierka.

Niesiołowski mówiąc o PiS-toczy pianę, to zauważono już dawno.

Malgorzata 50
02-05-2008, 21:52
Niesiołowsk PiS nie kocha , z wzajemnoscią .I dobrze!!!!

siekierka
03-05-2008, 09:30
Mam pytanie : jak się nazywa to, co prezentują niektóre forumowiczki w stosunku do O.Rydzyka i Radia Maryja? - czy to jest może miłość - czy klasyczny przykład nienawiści? :D

BUNIA
03-05-2008, 09:59
To zdrowe logiczne spojrzenie praktykujacego katolika ktory nie zaklada moherowego cos tam z antenka .
Pozdrawiam

Mam pytanie : jak się nazywa to, co prezentują niektóre forumowiczki w stosunku do O.Rydzyka i Radia Maryja? - czy to jest może miłość - czy klasyczny przykład nienawiści?

Lila
03-05-2008, 10:16
To zdrowe logiczne spojrzenie praktykujacego katolika ktory nie zaklada moherowego cos tam z antenka .
Pozdrawiam

Nie przepadam za O.Rydzykiem.Wręcz przeciwnie.Ale znam ludzi go słuchających ,dla których określenie moherowy beret jest wysoce nieadekwatne do ich pozycji oraz obraźliwe.
Nic nie jest jednoznaczne..

BUNIA
03-05-2008, 11:36
Lilus - kiedy ja moherowy beret sobie ulubilam . od momentu jak Ciebie poznalam ......

Malgorzata 50
03-05-2008, 11:40
Siekierko to jest logicznie uzasadniona niechęć do tego co O.Rydzyk sobą reprezentuje . Niezgodą bymn to nazwała,i nie przydawałabym temu żadnych uczuć .Zresztą z tego jak zadałeś pytanie wynika ,że Twój idol działa jak sekta -bo sekta opiera się na wzbudzaniu uczuć .Dla mnie to jest mierny klecha o pogladach nie do zaakceptowania plus niezły biznesmen.

ymca
03-05-2008, 12:08
Niech żyje pani na Buniewie!!!!:)

Basia.
03-05-2008, 12:48
:) i nie będę, Radio Maryja jest fenomenem .... nie muszę się zgadzać ze wszystkimi jego słuchaczami, nie popieram kampanii /bo takich jest dużo/ przeciwko Radiu Maryja.
Ymca, kiedy miałyśmy w październiku spotkanie w Warszawie Lidka przywiozła ze sobą pożyczony moherowy beret, w którym jako jedyne uczestniczki tego spotkania głosujące na PiS pozowałyśmy do zdjęć. Prywatnie ci powiem, że Lilka nie kojarzy się z moherkiem tylko z burżuazją. :) Bunia była na naszym spotkaniu i od tej chwili pokochała moherki miłością wielką i dozgonną .... odwzajemnioną zresztą.:)

ymca
03-05-2008, 12:59
:) i nie będę, Radio Maryja jest fenomenem .... nie muszę się zgadzać ze wszystkimi jego słuchaczami, nie popieram kampanii /bo takich jest dużo/ przeciwko Radiu Maryja.
Ymca, kiedy miałyśmy w październiku spotkanie w Warszawie Lidka przywiozła ze sobą pożyczony moherowy beret, w którym jako jedyne uczestniczki tego spotkania głosujące na PiS pozowałyśmy do zdjęć. Prywatnie ci powiem, że Lilka nie kojarzy się z moherkiem tylko z burżuazją. :) Bunia była na naszym spotkaniu i od tej chwili pokochała moherki miłością wielką i dozgonną .... odwzajemnioną zresztą.:)

No wyobraż sobie ,że ja też nie należę do jego fanek no i co z tego wynika?Po co piszesz mi cały elaborat na temat jakiegoś moheru?A ja Ci prywatnie powiem,że Bunia to bardzo fajna kobitka i mam prawo pisać hymny na jej cześć nieprawdaż?A ja nie jestem w stanie pojąć jednego-Twojej walki w obronie czci i honoru Lidki.:D

Basia.
03-05-2008, 13:04
odpuść sobie ten napastliwy język bo to już zaczyna być nudne, masz rację Bunia jest wspaniałą kobietą .... a co do Lidki nilt nie musi jej bronić bo sama sobie doskonale poradzi z napastnikami. Elaboratów nie piszę bo nie lubię i nie umiem, dokopywania obojetne komu tez cholernie nie lubię co nie znaczy, że nie potrafię przykopać.

ymca
03-05-2008, 13:08
odpuść sobie ten napastliwy język bo to już zaczyna być nudne, masz rację Bunia jest wspaniałą kobietą .... a co do Lidki nilt nie musi jej bronić bo sama sobie doskonale poradzi z napastnikami. Elaboratów nie piszę bo nie lubię i nie umiem, dokopywania obojetne komu tez cholernie nie lubię co nie znaczy, że nie potrafię przykopać.

No to nie ganiaj za mną fo forach i nie pisz mi co mi wolno a czego nie.Wszak portal jest dla wszystkich,a jeśli chodzi o kopanie to droga Basiu celujesz w tym- nie da sie ukryć.Nudna jesteś raczej Ty z tym strofowaniem,pouczaniem co wolno,czego nie.

Basia.
03-05-2008, 13:17
No to nie ganiaj za mną fo forach i nie pisz mi co mi wolno a czego nie.Wszak portal jest dla wszystkich,a jeśli chodzi o kopanie to droga Basiu celujesz w tym- nie da sie ukryć.Nudna jesteś raczej Ty z tym strofowaniem,pouczaniem co wolno,czego nie.
z radości, że dla Ciebie jestem nudna. :) :)