PDA

View Full Version : Co boli polskich rolnikow.


senior A.P.
23-04-2008, 10:29
Czytajac doniesienia z Polski odnosze wrazenie,ze z polskim rolnictwem dzieje sie cos zlego. W rozmowach z rolnikami (mam takich w rodzinie) slyszy sie,ze w obecnych czasach nic nie jest oplacalne w produkcji rolnej - uprawa roslin (cztery podstawowe zboza),hodowla bydla,swin,drobiu, warzywnictwo i ogrodnictwo - jednym zdaniem nic sie im nie oplaca,bo ceny na sprzedawane przez nich produkty sa za niskie i nie zwracaja sie ponoszone koszty ,nie mowiac o wlozonej pracy .
Czy sa na forum seniorzy rolnicy lub ogrodnicy ?
Na stronie samoobrona.pl wyczytalem ,ze jej przewodniczacy Andrzej Lepper wystosowal pisma do premiera oraz ministra rolnictwa o interwencje i rozwiazanie powyzszych problemow. Do tego jeszcze dochodzi nowelizacja ubezpieczen dla rolnikow.
Gdzie lezy prawda ?

hannabarbara
23-04-2008, 11:20
Imponujesz mi seniorze A.P. swoją niezmierną zywotnością, kopalnią pomysłów i dociekliwością. Kombinuję nawet, ze taki niespokojny duch przydałby sie w naszym Stowarzyszeniu.
A co do polskiej wsi, to mogę Ci napisać tak:
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.Gdy się jedzie przez kraj to nie widzi się biedniutkich wiosek, lecz osiedla z bardziej lub mniej zadbanymi domami, które bardziej przypominaja luksusowe wille, niz dawne chaty. Mało jest skąpych poletek, raczej wielkie pola obsiane zbożem, rzepakiem, warzywami.Mało pojedynczych krówek, jak już to duże stada. Słowo "opłaca się" zmieniło swój sens. Kiedyś opłacało się wyżywić rodzinę i jeszcze trochę grosza odłożyć. Dziś każdy chce mieć duże dochody, przy tym wygody, podróże, kształcone dzieci. Nie twierdzę, że zniknęły obszary biedy, bo małoobrotnych, małopracowitych nigdy nie zabraknie.

tadeusz50
23-04-2008, 11:29
Andrzeja Leppera społeczeństwo odesłało do narożnika. On już był i nic nie zrobił. Śnią mu się salony.Ubezpieczenie rolników, jak to jest,że wszyscy płacą taką samą składkę. Ten o gigantycznych dochodach i ten o bardzo skromnych. Emerytowi i renciście zabierają z najbardziej skromnej kwoty. Rolnicy to taka wiecznie narzekająca grupa społeczna. Urodzaj żle, nieurodzaj niedobrze klęski susza powódż itd. zawsze powód do narzekania.

senior A.P.
23-04-2008, 11:41
To cieszy co pisze hannabarbara,ze polska wies pieknie wyglada gdy sie przez nia jedzie ale mam pytanie: Czy rozmawialas z ludzmi w tych pieknych domach ?
Z czego oni sie dorobili tych pieknych domow ,na jakim areale gospodaruja ,a moze tylko mieszkaja w tych domach na wsi a dochody maja z innych zrodel ?
Dla Tadeusza mam pytanie : Co to znaczy ,ze Leppera spoleczenstwo odstawilo do naroznika ? Ktore spoleczenstwo to uswiadomione czy to co posluchalo propagandy i oczernien Leppera w jakiejs tam sexaferze ?
Czy ty przypadkiem nie ulegasz sugestii medialnej ?

tadeusz50
23-04-2008, 11:46
Augustynie 99% społeczeństwa pomyliło się????Ci na wsi też.

Bajadera07
23-04-2008, 11:49
http://www.iv.pl/image/157801.jpeg (http://www.iv.pl/view/157801.html)

Lila
23-04-2008, 11:49
Senior,nawet nie przywołuj tu tej żałosnej postaci,tym bardziej że startuje w wyborach na senatora z woj.podkarpackiego.
Niestety,ustawa nad którą pracował PiS,nie pozwalająca ubiegać się o mandat osobom karanym,została odstawiona na bok,przez obenie zapracowany (?) Sejm.

tadeusz50
23-04-2008, 11:52
Zza wody widać inaczej pana A.L.

senior A.P.
23-04-2008, 11:59
Bedac w Polsce musze sie spotkac z Andrzejem Lepperem (podkarpacie to przeciez moja "gubernia" i tam sie nawacham bzow) wtedy napisze jaka prawde od nie go wyciagnalem.
Cos mi sie wydaje,ze zaduzo "rodakow" na niego nalatuje ,ja lubie bronic takich "napadanych" ,moze nie calkiem biednych ale chcacych cos zrobic dla Polski. Czytajac program partii Samoobrona widze tam duzo pozytecznych zalozen,nawet nic tam nie znalazlem o wysypywaniu zboza na tory kolejowe ani tez jak sie podrywa wszalkie "Anety".
Nie zaduzo to huzia na jozia (w tym wypadku na jedrusia) ?
Magia cyrkowa jest dobra w cyrku lub jarmarku ale nie tam gdzie idzie o sprawy polskie "byc albo nie byc " !

tadeusz50
23-04-2008, 12:03
A porozmawiaj. Jeszcze nie widziałem takiego co by krytykował samego siebie. Względem podkarpacia, następny spadochroniarz. Przecież on z pomorza.

hannabarbara
23-04-2008, 12:19
To cieszy co pisze hannabarbara,ze polska wies pieknie wyglada gdy sie przez nia jedzie ale mam pytanie: Czy rozmawialas z ludzmi w tych pieknych domach ?
Z czego oni sie dorobili tych pieknych domow ,na jakim areale gospodaruja ,a moze tylko mieszkaja w tych domach na wsi a dochody maja z innych zrodel ?
Dla Tadeusza mam pytanie : Co to znaczy ,ze Leppera spoleczenstwo odstawilo do naroznika ? Ktore spoleczenstwo to uswiadomione czy to co posluchalo propagandy i oczernien Leppera w jakiejs tam sexaferze ?
Czy ty przypadkiem nie ulegasz sugestii medialnej ?
Z rozmowy znałabym tylko subiektywne odczucia człowieka. A jak się obserwuje przez dłuższy czas te same obiekty, to wnioski nasuwają się same. W moim umyśle układa się to tak:
1.trzeba stawiać na gospodarstwa wielkotowarowe, wyspecjalizowane tylko w kilku kierunkach ( nie jeden, bo klęska zniszczyłaby wszystko)
2. Takie gospodarstwo daje pracę dużej ilości okolicznych mieszkańców
3. Obok tego powstaje cała sfera usługowa, też praca i mozliwość zarobków
Na własne oczy widzę takie popegierowskie wsie, które przyjęły taki kierunek działania. Widzę coraz to nowe maszyny kupowane przez właścicieli, widzę torby z zakupami gospodyń, widzę zadbane dzieci. Gdyby nawet ludzie Ci mi opowiadali, jak to się wszystko nie opłaca, to i tak fakty mówią za siebie.
Zaś co do pana A.Leppera, to grubo się mylisz sadząc, że seksafery go zniszczyły. Zniszczyła go własna buta i niekompetencja. Przez kilka lat mamił ludzi obietnicami i przy pomocy różnych socjotechnik jawił się jako zbawca narodu. Gdy dorwał sie do władzy, pokazał prawdziwe oblicze. Nie on jeden zresztą!

siekierka
23-04-2008, 12:44
Jest jeszcze jeden drobiazg: większość z tych pięknych domów na wsiach powstała w okresie, gdy jeszcze nie obowiązywały przepisy unijne , ograniczające produkcję rolną, mleko, cukier i alkochol były produkowane w Polsce, a rolnicy nie musieli ubiegać się o dopłaty za narzuconą im z urzędu nieproduktywność.

hannabarbara
23-04-2008, 13:07
Jest jeszcze jeden drobiazg: większość z tych pięknych domów na wsiach powstała w okresie, gdy jeszcze nie obowiązywały przepisy unijne , ograniczające produkcję rolną, mleko, cukier i alkochol były produkowane w Polsce, a rolnicy nie musieli ubiegać się o dopłaty za narzuconą im z urzędu nieproduktywność.
Jak na razie to w/g moich obserwacji to biedni ograniczeni producenci, to szybciutko biegną po unijne dopłaty. Nawet zaczęli 2x w sezonie kosić łąki, które wiele lat zarastały ostem, aby takie dopłaty uzyskać.
A piękne domy jak powstawały tak powstają, powiedzialabym, że bardziej nawet "wypasione" niz dawniej!

senior A.P.
23-04-2008, 13:26
Siekierka wymienil "drobiazgi" tych niezadluzonych a hannabarbara wypasione i zadluzone - ciekawe kto te pozyczki bedzie splacal - zastanawiaja sie ludzie w Polsce ?
Komasacje gospodarstw rolnych tez juz przerabiano w Polsce po IIWS gdy zakladano spoldzielnie produkcyjne,chyba powazni seniorzy pamietaja czym sie to skonczylo.
Teraz kiedy przyjdzie juz niemiecki gospodarz to dopiero beda zbiory a ludzie beda lezec na wozach i je zbierac w ruchu.Wszystko bedzie sie oplacalo ,pytanie tylko komu ? Mlodziez polska juz tego doswiadcza w Niemczech podczas sezonowych robot polowych ale dobrze jej tak jak nie chce wlasnej polskiej ziemi uprawiac albo jej na to nie pozwalaja przepisy unijne,dobrze,ze jeszcze wolno im trawe kosic we wlasnej Ojczyznie.
Nie ma to jak komasacja i obcy gospodarz !

siekierka
23-04-2008, 13:27
Skoro dostają dopłaty na poziomie 25% tego co niemcy czy inni unioniści, to muszą biegać. A z tym "full wypasem" to jest tak: dziś komputer wielokrotnie lepszy od takiego z przed 10 lat kosztuje prawie tyle samo co wtedy. Technologia tak idzie szybko do przodu, że aby sprzedać wyrób, producent musi mocno obniżać cenę.

Malgorzata 50
23-04-2008, 13:28
Co boli polskich rolnikow? -moze glowa .I prawdę mowiąc oszolamia mnie siekierko twoja troska o to co ich boli .Powiem szczerze ,ze mnie nie za bardzo to obchodzi...

siekierka
23-04-2008, 13:32
Mój zawód przez większość życia wiązał mnie z pobytem na wsiach i doskonale znam te problemy z autopsji.

senior A.P.
23-04-2008, 13:33
To faktycznie moze byc prawda,ze Warszawiakow stan rolnictwa nie obchodzi,oni sie sami wyzywia ,UE podrzuci ,to nie tak jak z tym octem w PRL-u.

Malgorzata 50
23-04-2008, 13:45
Tak kochany,w przydomowych ogródeczkach posadzimy sobie rzepke podhodujemy kurki i swiniaczka na balkonie ,ty nam przyslesz żółty ser marki USA i bedziemy spiewać "O Radości, iskro bogów, kwiecie elizejskich pól....." wymachujac wymachujac gwiażdzistym sztandarem.......żółto -niebieskim

senior A.P.
23-04-2008, 13:54
Co to za sztandar ,chyba nie zmienili tego unijnego ?
Nic o tym moj wywiad nie zameldowal .
Wprawdzie na ostatnim spotkaniu prezydentow w Warszawie widzialem sztandar Polski i Izraela ale takiego o jakim piszesz nie dojrzalem - slepota starcza czy co,lub okulista zle mi dobral okulary ?

Malgorzata 50
23-04-2008, 13:55
Unijny jest granatowy (no...ciemno niebieski z żółtymi gwiazdkami, no nie????

hannabarbara
23-04-2008, 13:56
Pobiadolcie i poczarnowidźcie moi panowie. To Wam zawsze wolno. I tak nie odwrócicie biegu historii. Co jak co, ale Polski chłop umie liczyć i potrafią to również ludzie młodzi. Hasła "boso, ale w ostrogach" już nie dla nich. Jeśli nie widzicie postępu, to trudno, ja widzę! Też nie wypowiadam się na podstawie doniesień medialnych, lecz tego co widzę w swoim otoczeniu. A tylko miesiące chłodne żyję w mieście. Ciepłe zaś na łonie natury, w domku w lesie, wciśniętym między dwie nieduże wsie. Dziewiętnaście lat od transformacji spowodowało wieksze, pozytywne zmiany, niż około 30 po wojnie. I mimo, że mieszkam na ziemiach ponienieckich, to jakoś pędu sasiadów do wykupu naszych ziem nie widzę. Nie widzę również, by kogoś na wsi zlicytowano za długi. Natomiast padających firm i firmek w mieście jest multum.

senior A.P.
23-04-2008, 13:58
Ja bym zaliczyl do niebiesko-blekitnych cos w rodzaju koloru koszul niektorych politykow (w Polsce tez).
Wprawdzie byli tacy z krawatami bialoczerwonymi ale teraz ich coraz mniej widze w telewizji - nie wiem dlaczego ?

Malgorzata 50
23-04-2008, 13:59
Haniu kocham cie ...juz chcialam sie pociąć z rozpaczy ,że polska wieś spokojna zniknie z powierzchni ziemi wykupiona i zniemczona do cna, arolnicy odleca do Irlandii......Musialam edytowac post bo moja klawiatura zwariowała ...Seniorze ,a może to wraże sily maczały w tym palce?????

senior A.P.
23-04-2008, 14:03
Jak nasi maja wykupywac ziemie ,ktora na niemieckich mapach jest niepolska ?
Zaplacic i oddac Niemcom za darmo ???

Basia.
23-04-2008, 14:21
Bedac w Polsce musze sie spotkac z Andrzejem Lepperem (podkarpacie to przeciez moja "gubernia" i tam sie nawacham bzow) wtedy napisze jaka prawde od nie go wyciagnalem.
Cos mi sie wydaje,ze zaduzo "rodakow" na niego nalatuje ,ja lubie bronic takich "napadanych" ,moze nie calkiem biednych ale chcacych cos zrobic dla Polski. Czytajac program partii Samoobrona widze tam duzo pozytecznych zalozen,nawet nic tam nie znalazlem o wysypywaniu zboza na tory kolejowe ani tez jak sie podrywa wszalkie "Anety".
Nie zaduzo to huzia na jozia (w tym wypadku na jedrusia) ?
Magia cyrkowa jest dobra w cyrku lub jarmarku ale nie tam gdzie idzie o sprawy polskie "byc albo nie byc " !
ciężko sobie facet na opinię zapracował.

senior A.P.
23-04-2008, 14:27
Taaaaaaaaaa ! przeziez tyle lat tyral na tej polskiej ziemi w pgr-owskich chlewach i na co wyszlo? Po sadach go wlocza,o nieslubne dzieci posadzaja ,jak by mogli to juz by zamkneli ale chyba nie maja za co ?

Basia.
23-04-2008, 14:43
Taaaaaaaaaa ! przeziez tyle lat tyral na tej polskiej ziemi w pgr-owskich chlewach i na co wyszlo? Po sadach go wlocza,o nieslubne dzieci posadzaja ,jak by mogli to juz by zamkneli ale chyba nie maja za co ?
w tamtych czasach był nieźle ustawiony więc znów się tak nie natyrał, kiedy przeszedł na swoje musiał tyrać tak jak każdy.:D
Pierwszą pracę podjął Lepper w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie. Pełnił potem funkcje kierownicze w PGR w Rzechocinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach. Od 1980 prowadzi gospodarstwo rolne w Zielnowie (początkowo 120-hektarowe, obecnie - ze względu na działalność polityczną - mniejsze o połowę).

senior A.P.
23-04-2008, 14:56
Gospodarstwo jest ojca czy syna ?

Basia.
23-04-2008, 14:57
Gospodarstwo jest ojca czy syna ?
głowy nie dam, wydaje mi się że teraz gospodarstwo jest syna.

senior A.P.
23-04-2008, 15:03
W takim razie to teraz Andrzej Lepper zostanie senatorem a potem moze i prezydentem RP.

Basia.
23-04-2008, 15:09
W takim razie to teraz Andrzej Lepper zostanie senatorem a potem moze i prezydentem RP.
NIE STRASZ!!!!!!! :rolleyes:

senior A.P.
23-04-2008, 15:13
Przeciez on taki swojski chlop i dobrze z oczu mu patrzy - jestes przeciwko nie mu ? Dlaczego ?
Tylko dlatego,ze go polskie media nie lubia ???

Bajadera07
23-04-2008, 15:21
http://www.iv.pl/image/157873.jpeg (http://www.iv.pl/view/157873.html)
Jak Jędruś zostanie Prezydentem , to ja dokonam na sobie EUTANAZJI.

hannabarbara
23-04-2008, 15:28
http://www.iv.pl/image/157873.jpeg (http://www.iv.pl/view/157873.html)
Jak Jędruś zostanie Prezydentem , to ja dokonam na sobie EUTANAZJI.
Nasz naród jest nieprzewidywalny. Czasami na złość babci odmrozi sobie uszy. Ja też sądziłam, ze nikt nie wybierze na prezydent pana, który co nieco nagrabił sobie na fotelu prezydenta stolicy. Gdzie tam! Wybrali!

senior A.P.
23-04-2008, 15:30
Przeciez to widac,ze podruba,jak ktos nie widzi, prosze zalozyc wlasciwe - polskie okulary .

Basia.
23-04-2008, 15:32
Przeciez on taki swojski chlop i dobrze z oczu mu patrzy - jestes przeciwko nie mu ? Dlaczego ?
Tylko dlatego,ze go polskie media nie lubia ???
mam przekorną naturę i tych nielubianych przez media chołubię :D Lepper mi podpadł po raz pierwszy kiedy poniżył człowieka wydając polecenie swoim pachołkom żeby go batem tłukli po gołej d....e . Lepper podpadł mi za ludzi, którymi się otaczał, za słowa bez pokrycia i populistyczne hasła, za pieniactwo. Jestem przekonana, że był zamieszany w aferę gruntową w Ministerstwie Rolnictwa i gdyby go nie ostrzeżono nie miałby możliwości ubiegania się o miejsce w Senacie.

senior A.P.
23-04-2008, 15:37
Mnie jeszcze nie podpadl i mam nadzieje go spotkac,choc do partyjniakow nie mam zaufania.

Bajadera07
23-04-2008, 15:53
Mnie jeszcze nie podpadl i mam nadzieje go spotkac,choc do partyjniakow nie mam zaufania.
Piszesz senior, jakbyś był z Marsa. !?! Albo (co gorsza) oglądał wyłącznie telewizję wielkiego ryzyka lub TVP Polonia .

senior A.P.
23-04-2008, 15:58
Telewizje przestalem juz dawno ogladac wole przeczytac dobra ksiazke. Kazda telewizja klamie.

tadeusz50
23-04-2008, 16:03
W takim razie to teraz Andrzej Lepper zostanie senatorem a potem moze i prezydentem RP.
Augustyn ty sobie jaja kwadratowe z nas forumowiczów robisz, chcesz nas do białej gorączki doprowadzić. Gdy Jędruś zostałby prezydentem natychmiast emigruję aby jak najdalej od tego człowieczka.:mad: :mad:

senior A.P.
23-04-2008, 16:10
To bedziesz dlugo czekal (chyba) na emigracje,oczywiscie twoja,bo Jedrka tak szybko z Polski nie wygonisz,przeciez mu dobrze.
Nawet gdyby udalo sie jego wrogom "obalic" go lub zamknac to przeciez ma syna podobnie jak Walesa juz ustawionego.
Chlop zywemu nie przepusci !
Co do jaj kwadratowych ,to jest tylko kwadratura kola a jaja to podobno teraz z rodakami sie wyczynia. Zreszta jak przyjade to sie przekonam.
Tak na dobra sprawe to wole zartowac niz chorowac.

siekierka
23-04-2008, 18:10
...Gdy Jędruś zostałby prezydentem natychmiast emigruję aby jak najdalej od tego człowieczka.:mad: :mad:

Gdyby takie postanowienia podjęli wszyscy libertyni, demokraci i lewicowcy, to życzę Lepperowi wygranej:D

z centrum
23-04-2008, 18:30
Czytajac doniesienia z Polski odnosze wrazenie,ze z polskim rolnictwem dzieje sie cos zlego. W rozmowach z rolnikami (mam takich w rodzinie) slyszy sie,ze w obecnych czasach nic nie jest oplacalne w produkcji rolnej - uprawa roslin (cztery podstawowe zboza),hodowla bydla,swin,drobiu, warzywnictwo i ogrodnictwo - jednym zdaniem nic sie im nie oplaca,bo ceny na sprzedawane przez nich produkty sa za niskie i nie zwracaja sie ponoszone koszty ,nie mowiac o wlozonej pracy .
Gdzie lezy prawda ?
Polskiemu chłopu - bo nie są to producenci - od czasów "przerwanej dekady" Gospodarza nigdy nic się nie opłacało. Dlaczego - bo państwo do nich dopłacało.
Skąd wiem - a to wystarczy poczytać w czytelni prasę z tamtych lat.
Poza tym, jak tylko pamiętam wieśniacy zawsze narzekali i zazdrościli miastowym, że nie robią tylko chodzą do pracy.

Lila
23-04-2008, 18:41
Polskiemu chłopu - bo nie są to producenci - od czasów "przerwanej dekady" Gospodarza nigdy nic się nie opłacało. Dlaczego - bo państwo do nich dopłacało.
Skąd wiem - a to wystarczy poczytać w czytelni prasę z tamtych lat.
Poza tym, jak tylko pamiętam wieśniacy zawsze narzekali i zazdrościli miastowym, że nie robią tylko chodzą do pracy.

Tym bardziej ,że przecież chłop leży ,a samo mu rośnie..:D

siekierka
23-04-2008, 22:41
Polskiemu chłopu - bo nie są to producenci - od czasów "przerwanej dekady" Gospodarza nigdy nic się nie opłacało. Dlaczego - bo państwo do nich dopłacało.
Skąd wiem - a to wystarczy poczytać w czytelni prasę z tamtych lat.
Poza tym, jak tylko pamiętam wieśniacy zawsze narzekali i zazdrościli miastowym, że nie robią tylko chodzą do pracy.


W ten sposób powstają mity o rzekomym bogactwie chłopów, pedofilii wśród księży, rasiźmie wśród Polaków. Nikt sie nie zastanawia, że podane informacje dotyczą przypadków incydentalnych, ułamka procenta całej populacji środowiska którego dotyczy.Ale pasuje do z góry założonej tezy.

Malgorzata 50
23-04-2008, 23:44
Sądzac po niektorych wypowiedziach na forum w tematach politycznych szczególnie to cześć z tego o czym piszesz - to nie są mity

Pani Slowikowa
23-04-2008, 23:54
jest najciezsza i najbardziej niewdzieczna praca..
1) od switu do zmroku ( i po)
2) fizycznie bardzo wymagajaca
3) dosc niebespieczna
4) brudna
5) nieprzewidywalna... zalezna od pogody..
6) male zarobki
7) mieszkanie na wsi czyli brak wszystkich miejskich udogodnien..
Ja sie nie dziwie ze oni zazdroszcza mieszczuchom..
Ja tylko w moim ogrodzie troche sie napracuje i juz czuje ze nie jestem kobieta tylko mieszanina brudnej swini z plugiem...
Co taki rolnik ma za przyjemnosci??? Jedyna przyjemnosc to widziec jak mu rosnie :D

Lila
24-04-2008, 00:04
Asiu...cytuję :Co taki rolnik ma za przyjemnosci??? Jedyna przyjemnosc to widziec jak mu rosnie


A pomyśl,że inni i tego nie widzą ???

Basia.
24-04-2008, 00:07
Asiu...cytuję :Co taki rolnik ma za przyjemnosci??? Jedyna przyjemnosc to widziec jak mu rosnie


A pomyśl,że inni i tego nie widzą ???
nie widzą, bo nie lubią jak im rośnie.:D

Lila
24-04-2008, 00:09
Może i lubią ,Basiu ?
Weź na przykład takiego łysego ..
Czyż on nie chciałby widzieć ,jak mu rośnie?:)

Basia.
24-04-2008, 00:12
Może i lubią ,Basiu ?
Weź na przykład takiego łysego ..
Czyż on nie chciałby widzieć ,jak mu rośnie?:)
jak im rośnie, są faceci łysi jak kolano i golą sobie czaszki żeby broń Boże nic im nie urosło.:)

Lila
24-04-2008, 00:16
Jednakowoż,polemizowałabym...:)
Golą się owłosieni,łysi marzą o grzebieniu i smarują łepetynę różnym nawozem,aby tylko urosło..

Lila
24-04-2008, 00:29
błogości uniesień stworzeń – My to Nasz korzeń.
Z którego zaś bujna roślina na wysokość wspina.
Rośnie, rozrasta, jak korona drzew nas opasa i otacza.
Chroni przed światem, stoi na straży…więc …a zatem.
Jesteśmy wolni i bezpieczni – jak wszechświat wieczni.
Oj sama Basiu widzisz jak to.
Żyje w Nas rośnie tak radośnie.
Podziękujmy wiośnie. I niech rośnie ,niech rośnie ...każdemu....co tam każdy chce..
Chłopu żyto ,świni koryto...

Sorry ,padam..padam..padam....
Sińce twych ócz, spragnione usta

a niechby nawet jakiś kwas
z małosolnego został w nas
lubo w spiżarni ta kapusta

sposobem babć udeptywana
mozolnym ugniataniem stóp
bo my w pościeli tup tup tup
międoliliśmy się do rana

a gdym otworzył kranu styks
to dama rzekła czy chcesz w pysk
i ja od tamtej pory mam
w d...e paryską miłość dam ...padam..padam ...padam..upss,kto to napisał ????? Dobranoc...

Basia.
24-04-2008, 00:31
http://img242.imageshack.us/img242/881/1bskkr6.gif (http://imageshack.us)

siekierka
24-04-2008, 09:58
Wbrew twierdzeniom niektórych osób, rolnicy swoje bogactwo zdobywali ciężką pracą w nienormowanym czasie pracy, od świtu do zmierzchu - od skowronka do żabki, przez 7 dni w tygodniu bez urlopów, bez dni wolnych, oddajac za pół darmo plony swojej całorocznej pracy.
Marnie byśmy wyglądali, gdyby zabrakło tej grupy ludzi w Polsce.

senior A.P.
24-04-2008, 11:42
To co piszesz "siekierko" moga tylko zrozumiec ludzie,ktorzy wychowali sie i pracowali na wsi .
Dobrze urodzeni i wyksztalceni nigdy nie pracowali ciezko !

inka-ni
24-04-2008, 12:14
Lila dla Ciebie nie padaj, nie padaj,daj,daj,daj,to co najleprzego daj.....

Basia.
24-04-2008, 12:16
Wbrew twierdzeniom niektórych osób, rolnicy swoje bogactwo zdobywali ciężką pracą w nienormowanym czasie pracy, od świtu do zmierzchu - od skowronka do żabki, przez 7 dni w tygodniu bez urlopów, bez dni wolnych, oddajac za pół darmo plony swojej całorocznej pracy.
Marnie byśmy wyglądali, gdyby zabrakło tej grupy ludzi w Polsce.
praca bardzo ciężka, niewdzięczna i mało dochodowa. Tacy rolnicy jeszcze są na szczęście ale też jest druga grupa takich rolników "którym nic się nie kalkuluje". Mieszkałam z własnego wyboru przez 14 lat na wsi wsi /do domu wrócilam z ulgą 5 lat temu/ więc się napatrzyłam i na jednych i na drugich.

senior A.P.
24-04-2008, 13:03
Czyli nie zazdroscisz im losu i tego "co im rosnie gdy spia" ?

Pani Slowikowa
24-04-2008, 14:01
tych prawdziwych rolnikow po spekanych rekach calowac..
Bez nich nie byloby co jesc..

senior A.P.
24-04-2008, 14:13
Do tego trzeba jeszcze dostrzec w ich oczach lzy bolu i rozpaczy oraz wszelkiej niemocy ale nie tych lumpow pijanych lezacych na skwerkach i lawkach jakie nam tu na zdjeciach wczoraj prezentowano - to nie byli polscy rolnicy !
To byl margines spoleczny - nie wiem skad wziety.
Dobry rolnik polski nie upija sie !

hannabarbara
24-04-2008, 14:17
tych prawdziwych rolnikow po spekanych rekach calowac..
Bez nich nie byloby co jesc..
Czy pamiętasz Słowiczko wierszyk z elementarza Falskiego "Murarz mury buduje, krawiec szyje ubrania....."
Kazdy trud dla wspólnego dobra, powinen być w cenie. Ale żeby zaraz po rękach całować? W czółko, to i owszem!

Pani Slowikowa
24-04-2008, 14:51
Polacy... ci pijani ludzie... ale mnie jest ich tylko zal.. Kiedys nie znano srodkow antydepresyjnych.. to ludzie tak sie tym domowym sposobem ..leczyli..
W kazdym razie nie bylo u nas nigdy takiego alkoholizmu jak za czasow naszego "braterstwa" z najbardziej zalkoholizowamym narodem na swiecie czyli Rosjan.. Oni rozpili nasz narod... tak jak Anglicy rozpili Indian w Ameryce...

senior A.P.
24-04-2008, 15:02
Pani Slowikowa ,czy Pani nie bladzi ?
Rosjanie rozpili Polakow ?
To oni budowali nam karczmy ???
Dzisiaj tez Rosjanie rozpijaja,zakladaja agencje towarzyskie,podsylaja prostytuki z HIV lub zarazicieli wszelkiej innej masci i koloru ????????????
Badz Pani powazna,bo mnie sie zdaje ,ze i Rosjan rozpili ci sami co nas .
Slowianska dusza to wesola dusza gral i spiewal Jankiel !

tadeusz50
24-04-2008, 16:39
Jestem od pokoleń mieszczuchem, nie mam nawet krewnych na wsi. Cenię bardzo ciężką pracę rolnika, bez urlopów itd. Sam byłem górnikiem i dlatego łatwiej mi zrozumieć ich trud. Senior kogo uwarzasz za dobrze urodzonego to samo z wykształconymi. Przecież ten wykształcony często własną ciężką pracą zdobywa to wykształcenie, pracuje i uczy się. Oczywiście są tacy co to mamusia i tatuś da na naukę. Gdy byłem nastolatkiem jadąc przez wieś spotykało się 2-3 domy zadbane, teraz jest odwrotnie 2-3 gospodarstwa to ruina. Jak już pisałem wyżej nie zgadzam się aby wszystkich rolników traktować jednakowo w sprawie składki zdrowotnej. Dlaczego ten bardzo bogaty płaci tyle samo co ten co ledwo wiąże konie z końcem? Wszyskie rządy boją się ruszyc KRUS. Nie chcą wdepnąć po prostu w g...

senior A.P.
24-04-2008, 17:07
Tadeuszu !
Zyjac na wsi i pracujac na gospodarstwie rolnym ma sie inne wyobrazenie niz te gdy sie przez nia tylko przejezdza,czyta,slucha,oglada lub pisze .
Ja sie urodzilem i pracowalem w gospodarstwie ojca do 20-tego roku zycia na biednej rzeszowskiej wsi.

Basia.
24-04-2008, 17:23
Do tego trzeba jeszcze dostrzec w ich oczach lzy bolu i rozpaczy oraz wszelkiej niemocy ale nie tych lumpow pijanych lezacych na skwerkach i lawkach jakie nam tu na zdjeciach wczoraj prezentowano - to nie byli polscy rolnicy !
To byl margines spoleczny - nie wiem skad wziety.
Dobry rolnik polski nie upija sie !
takich jak na zdjęciach widywałam codziennie kiedy mieszkałam na wsi. Widywałam kierowców ciężarówek, którzy byli przez kolegów wsadzani do szoferki bo sami nie mogli utrzymać się na nogach. Widywałam pijanych kierowców samochodów osobowych, rowerzystów przez których wieczorami dochodzilo do wypadków na szosie katowickiej bo nie dość że byli pijani to nie mieli oświetlonych rowerów, pijanych pieszych śpiących na poboczu. To jest niestety smutna prawda dotycząca rolników i wielkomiastowych, teraz dołączyły do nich niestety kobiety. Tego marginesu kurczę jest wszędzie coraz więcej i to jest bardzo smutne i przerażające.

siekierka
24-04-2008, 17:25
... Dzisiaj tez Rosjanie rozpijaja,zakladaja agencje towarzyskie,podsylaja prostytuki z HIV ....



Niestety - większość prostytutek na drogach, to dziewczyny z importu. Głownie Rosja, Białoruś, Ukraina, ale także inne byłe republiki ZSRS

Basia.
24-04-2008, 17:27
Czyli nie zazdroscisz im losu i tego "co im rosnie gdy spia" ?
nigdy niczego nikomu nie zazdrościłam i nie zazdroszczę poprostu nie potrafię i nie chcę. Nie mam w sobie miłości do roli, nie chciałabym mieszkać na wsi bo kocham miasto. Jestem rodowitą warszawianką z dziada pradziada, na Bródnie i na Powązkach pochowana jest moja rodzina : pradziadkowie, dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, ciotki, wujowie.

senior A.P.
24-04-2008, 17:29
Basiu !
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka -prosze Cie .

kufa86
24-04-2008, 17:50
Ciekawa rozmowa w tym temacie.
Można ją podsumować:
"Jak mały Jaś wyobraża sobie lokomotywę"

senior A.P.
24-04-2008, 17:52
Gdy jeszcze nie mial zabawek w rece !

Basia.
24-04-2008, 18:01
Basiu !
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka -prosze Cie .
nie wrzucam daję słowo, opisałam szczerze to czego bylam świadkiem przez te 14 lat. Teraz mieszkam w Warszawie i wcale tych lumpów nie jest mniej, naprzeciwko okien mam ogrody działkowe i w okresie zimowym altanki na tych działkach zamieszkują bezdomni /zjeżdżają się z całej Polski słyszałam przypadkowo ich rozmowę/ wieczorami wychodzą na osiedla mieszkaniowe zaglądają do komór zsypowych, biją się o puszki po piwie, złom, malulaturę. Towarzyszą im towarzyszki niedoli płci żeńskiej. Augustynie, moim zdaniem bezdomność obywateli i w związku z tym ich degeneracja jest hańbą dla państwa.

Malgorzata 50
24-04-2008, 23:59
Jestem od pokoleń mieszczuchem, nie mam nawet krewnych na wsi. Cenię bardzo ciężką pracę rolnika, bez urlopów itd. Sam byłem górnikiem i dlatego łatwiej mi zrozumieć ich trud. Senior kogo uwarzasz za dobrze urodzonego to samo z wykształconymi. Przecież ten wykształcony często własną ciężką pracą zdobywa to wykształcenie, pracuje i uczy się. Oczywiście są tacy co to mamusia i tatuś da na naukę. Gdy byłem nastolatkiem jadąc przez wieś spotykało się 2-3 domy zadbane, teraz jest odwrotnie 2-3 gospodarstwa to ruina. Jak już pisałem wyżej nie zgadzam się aby wszystkich rolników traktować jednakowo w sprawie składki zdrowotnej. Dlaczego ten bardzo bogaty płaci tyle samo co ten co ledwo wiąże konie z końcem? Wszyskie rządy boją się ruszyc KRUS. Nie chcą wdepnąć po prostu w g... Sluchajcie seniorzy pogielo was?????
Nie rzucim ziemi skad nasz ród i inne takie leja się tu strumieniem ...spekane ręce rolnika co ze lzami w oczach zalewa robaka "Arizona " pod sklepem..
- rolnik zawod jak kazdy inny ..sa ludzie dobrze i źle go wykonujacy ,tacy ktorym "nic nie rośnie" i tacy co im"rosnie nad podziw" -wprost proporcjonalnie do pracowitości ,wyksztalcenia ,zamilowania oraz łutu szcześcia
-miastowym też bywa pod górke i z górki dokladnie z tych samych powodów
tadeuszu tak się przyjęło w cywilizacji zaawansowanej ,że rodzice pracują na dzieci do momentu kiedy je wyksztalcą i nie swiadczy to ani o rozpuszczeniu latorosli ani o niczym takim zdrożnym.Oczywiście nie wszystkim jest to dane ,ale jest to jakas regula i zasada ..ba powiem wiecej koniecznośc zapewnienia potomstwu tego ,zeby nie musialo pazurmi rwać wiedzy w pociagu podczas dojazdow do pracy bywa motorem pchajacym do wysilku rolnika ,hutnika i profesrora zwyczajnego Oxford University..

Lila
25-04-2008, 00:02
A co ? Ja do KRUS-u nie należę,tylko do ZUS-u,ale mieszkam na wsi,więc bez krępacji..Możecie całować mnie po rękach i po czym tam chcecie..
Nie będę się bronić..:)

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:04
Bez KRUS się nie liczysz ,nie będziemy ,no chyba ,że dasz łyka pod sklepem.....

Lila
25-04-2008, 00:06
A dam.."Mamrota '' chceta ?

Basia.
25-04-2008, 00:08
chcemy Mamrota, Minimum Po Flaszce Na GŁowĘ!!!!!!:)

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:08
Niiiii ja tylko "Arizonkę" inne mi nie idzie...taka cóś obrzydliwa jezdem....

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:08
A prochy wzieny ,że tak po nocy szalejom...czy się szaleju objadły?????

Basia.
25-04-2008, 00:09
Z Wami to nawet denaturatu się napiję. :cool: A cooooooooooo !!!!!!

Lila
25-04-2008, 00:09
Wzienam i cekom kiej padnem..paniusiu warsiafska Ty moja..

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:11
Łoj ,ale wy Paniusiu spod tej Swietej Góry to sie tym prochom opieracie......

Lila
25-04-2008, 00:11
Denaturata nie pijem.Co bendą łobrazać kobite ze wsi ?
Panie mi wielkie,warsiawianki ?
A zimie mota ? A jaki klasy ? I cy ługorowano aby ?
Jak nie mota ,to wara łod rolnicki ..:)

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:12
Baska dybnaturat to ja pilam jak mloda bylam i gupia teraz to elegancko wino i z plastikuska a nie z gwinta

Basia.
25-04-2008, 00:12
Ja mom całego ha 6 klasy.:)

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:14
niii my miastowe to se jakiego kogutka na balkonie uhodujem i pare marchewek w skrzynke wetkniem ,a tak to niii

Lila
25-04-2008, 00:17
No to jedna chocias mo .Ale VI klasa ? to tylko zimioki ..
Jo mom las.Ale kiej go wytne,to pole bendzie galante..
Żyto se wsadze,jenczmień..i łowies dla kunia..

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:20
A qń nie grymasi ,że ciagiem ino owies i owies ,może un by pojadł jędyka na ten przyklad ......rozbawiłyscie mnie kumy a już miałam paść zhetana....

Lila
25-04-2008, 00:22
A łodcepta się łod kunia..
Co un jezd gryzli ,coby jędyka jodł ? Łowies i kuniec ..

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:24
Nie gryzli ale może mu nudno lowies i łowies ....

Basia.
25-04-2008, 00:30
gryzli, nie gryzli niech nie wybrzydzo tylko źre co mu dajo. :D

Lila
25-04-2008, 00:30
Co Ty wies ło łowsie ? Kumo Małgorzato?
Kiej miastowe to myślą ,co łowies i łowsiki to jedno..

Kumy,kurna ,ide na prycze.Co ja wsiowa baba z takimi paniusiami mom gadać.Tsa mi rano wstać,jenwentarzowi dać zryć,kłopa do roboty wygunić...i popatseć jako pogoda.
Cy załozyć bikini i iść se polezeć i posuchać jak samo rośnie..?
Cy śpilki i lecieć do jakiej galeryi?

Śpijta kumy.Wom to dobze w ty Warsiawie...:)Nic nie musita robić..buuu..

Malgorzata 50
25-04-2008, 00:33
Spij i ty spracowana na roli ,tylko se te popekane rynce jakim mazidlem wysmaruj ,bo jak przylecom calować to se obciachu narobisz!!!!

senior A.P.
25-04-2008, 08:38
Nie nasmiewac sie z gwary wiejskiej,bo .......... ,
" z miasta scie a du.a scie !"

hannabarbara
25-04-2008, 08:48
A ty seniur to nie wis, co to nie gwara wiejskowa, tylko seniurkowa. Nie wis, bos nowy!

senior A.P.
25-04-2008, 09:10
Wiem,wiem i bardzo ja lubie. Nie mam nic przeciwko poslugiwania sie nia ale nienasmiewania,tym bardziej kiedy dzisiaj ludziom na wsi do placzu a nie "do smichu" !

Lila
25-04-2008, 09:25
Senior,kto sie naśmiewa ?
Jesce jak Twoja papuga w jojku siedziała,to my tu gwarom gadali.Nom sie podoba kazdo gwara,bele polska beła..
A jo na wsi mieskom ,wienc wim nojlepi jako jezd wieś..
Wis jako ?
Ano co druga chałupa bez kłopa.Pola - ługór.Kobity wystrojone do kościoła latajom i kazdo kwali siem,ile to jej ślubny z ty Irlandyi pszysyło..
Płakać tsa ..faktycnie..
A mnie to fstyd nawet ,bo mój w Polsce siedzi i tu robi...

senior A.P.
25-04-2008, 09:31
To pomodl sie wraz z tymi samotnymi aby tym im chlopom Bog dal rozum ,ktory sprowadzi ich z powrotem do Polski i niech pracuja dla "swoich zydow" a nie obcych !
Jak z Ciebie "tercyjanka" ,co to chlopa trzymasz przy sobie,nie mysl sobie ,ze on taki "swientny" ?
Loto do spowidzi ???

Lila
25-04-2008, 09:36
Nie loto..jo tys nie lotom..Bezgrzesne my som oba..:)
No i po co lotać ? I tak go bende kijankom prać..kiej se zasłuży..

senior A.P.
25-04-2008, 09:40
Nie rob mu krzywdy,moze jeszcze na cos ci sie przydaje .

Lila
25-04-2008, 09:41
Nie rob mu krzywdy,moze jeszcze na cos ci sie przydaje .

A i owszem..:D

senior A.P.
25-04-2008, 09:46
Plecy myje ?

Lila
25-04-2008, 09:57
Nie tylko...:):)

senior A.P.
25-04-2008, 10:24
Nie ma to jak dozgonna milosc !

Lila
25-04-2008, 10:28
No nie wiem,nie wiem..Do zgonu jeszcze kawałek czasu.Teoretycznie..

senior A.P.
25-04-2008, 11:51
Podobno Polak to brzmi dumnie - ktos nawet spiewal ,ze gdy lezy w trumnie.