PDA

View Full Version : Antypolonizm w zenicie.


senior A.P.
26-04-2008, 15:09
W Polsce i za granica nam Polakom doprawia sie "niesamowite rogi".
Chce sie nas Polakow przedstawiac innym narodowsciom jako ci,ktorzy nie potrafia wspolzcyc z innym narodami i ciagle wszczynaja o wszystko klotnie.
Mozna to bylo znoscic tak dlugo az dopiero teraz mlodzi Polacy zaczeli tracic cierpliwosc a starzy odzwyczajaja sie od milosierdzia.
Sytuacja polityczna w Polsce jest na tyle skomplikowana,ze nawet Rzad i Prezydent RP nie staja w naszej obronie .
A to juz zaczyna byc niebezpieczne i grozi powaznymi konfliktami.
Co o tym sadzicie ?

senior A.P.
26-04-2008, 18:14
W Krakowie doszlo do demonstracji wlasnie mlodych pokolen o roznej orientacji seksualnej .
Ciekawie w ktorych grupach idacych przeciwko sobie bylo wiecej "polskosci" ?
Krakow to jednak ostoja PATRIOTYZMU POLSKIEGO.

Malgorzata 50
26-04-2008, 18:16
cyt:Chce sie nas Polakow przedstawiac innym narodowsciom jako ci,ktorzy nie potrafia wspolzcyc z innym narodami i ciagle wszczynaja o wszystko klotnie.
A ty jesteś zywym przykladem na poparcie tego przekonania.Koniec więcej nie będę z tobą prowadzić durnych dyskusji bo szkoda czasu

senior A.P.
28-04-2008, 12:26
Zarzekala sie zaba wody !
Co do zywych przykladow to prosze poszukac blizej siebie,do mnie duza odleglosc.

siekierka
28-04-2008, 14:48
Szukasz Antypolonizmów? Przecież gdzieś w Twojej okolicy przebywa jeden z najaktywniejszych kłamców antypolskich - niejaki Jan Tomasz Gross, który mimo iż narodził sie po wojnie, na "przedsiębiorstwie holocaust" sie zna i robi wielkie pieniądze. To właśnie w Ameryce (poza Izraelem) są największe skupiska tych co twierdzą, że do Polski nie przyjadą bo sie boją, ale ręce po zaniedbane niegdyś majątki, 60 lat temu opuszczone, dziś wyciągają jak po własne, nie licząc się z kosztami ich odtwarzania i utrzymywania przez cały ten okres. Dla nich to "z nieba spadło", i koszty poniesione przez Polskę i Polaków przez te lata, nie mają znaczenia. Także nie ma dla nich znaczenia, że bezpośrednią winę za śmierć ich przodków i zniszczenia wojenne ponoszą NIEMCY na spółkę z ROSJĄ sowiecką.

tadeusz50
28-04-2008, 15:25
Siekierko przecież pod latarnią najciemniej.

POLA
28-04-2008, 15:39
....ręce po zaniedbane niegdyś majątki, 60 lat temu opuszczone, dziś wyciągają jak po własne, nie licząc się z kosztami ich odtwarzania i utrzymywania przez cały ten okres. Dla nich to "z nieba spadło", i koszty poniesione przez Polskę i Polaków przez te lata, nie mają znaczenia. ...
Ręce po swoje wyciągają nie tylko Żydzi, ale i Polacy, którym na mocy pewnych dekretów nie tylko odebrano, ale nawet zabroniono zbliżać się do ich posiadłości na odległość iluś km.
Taka jest prawda, bolesna, przyznaję.
A wiesz, ile majątków wskutek "sprawiedliwej" i ludowej władzy właśnie ta władza obróciła w pył? To są straty nie do odrobienia. Czego nie zniszczyła wojna, zniszczyła sowiecka polityka, także całkiem bogate zbiory bibliotek prywatnych, bo tymi książkami rozpalano w kominkach!

Malgorzata 50
28-04-2008, 15:43
A dlaczego maja nie wyciągać ??? Dekrety byly bezprawne ,rodziny potracily majatki zapewniajace ciaglosc pokoleń .Sprawa regulacji tak,zeby tym ,ktorzy tam przez te lata mieszkali nie dziala sie krzywda -to sprawa państwa a nie włascicieli.Patrzycie na to strasznie jednostronnie....

POLA
28-04-2008, 16:03
No co Ty.
Uzupełniłam wypowiedź Siekierki, nie tylko Żydzi upominają się o swoje, a tak można było odczytać jego post.

Małgosiu, państwo to my, więc jeśli trzeba zwrócić w formie jakiejś rekompensaty - to automatycznie na coś tam braknie, ale wyjścia nie ma...

siekierka
28-04-2008, 16:35
I tylko nie wiadomo dlaczego, żaden "sprawiedliwy" sem nie uchylił "bezprawnych" dekretów.
Ale oprócz dekretów, od wielu, wielu lat obowiązuje u nas prawo zasiedzenia. Zasiedzenie, nawet w złej wierze,następuje na rzecz użytkownika po 30 latach użytkowania gruntów opuszczonych przez byłego właściciela.

POLA
28-04-2008, 16:45
Fakt, dlatego będzie trzeba oddać, co zabrano, zrekompensować straty.

Matko kochana, z torbami pójdziemy:mad:

hannabarbara
28-04-2008, 17:13
Fakt, dlatego będzie trzeba oddać, co zabrano, zrekompensować straty.

Matko kochana, z torbami pójdziemy:mad:
Mogę na to wyrazić zgodę, ale pod warunkiem, że będzie możliwość sprawdzenia długów hipotecznych byłych posiadaczy. W mojej rodzinie się mówiło, że gdy zaczynała się zawierucha wojenna, to bardzo wielu z nich zaciągała gigantyczne długi , lokowała pieniądze w Szwajcarii i wyjeżdzało, by przetrwać na obczyżnie okupację.

senior A.P.
28-04-2008, 22:38
Grunt to rodzinka !
Grunt to rodzinka !
Grunt to rodzinka fajna jest !!!
Spiewalo sie wczasie wojny i po wojnie.