PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
26-04-2008, 19:18
Otwieram część VI-tą wątku o Polsce...

http://www.vpx.pl/up/20080426/2079878f296a72b1509a50dedda533e36de4fe117472.jpg (http://www.vpx.pl/)

Spierajmy się ,kłóćmy ale pamiętajmy ,że jak napisała Gabi w ostatnim poście starego wątku...wszyscy urodziliśmy się po polskim niebem..

Lila
26-04-2008, 22:26
Jestem zdruzgotana postawą ministra Ćwiąkalskiego - tak plany resortu sprawiedliwości komentuje Danuta Olewnik, siostra zamordowanego biznesmena.
Ministerstwo chce złagodzić kary dla sprawców morderstw ze szczególnym okrucieństwem. Ten pomysł krytykują również politycy opozycji i część prawników. Zbigniew Ćwiąkalski odpowiada, że nie znają się na prawie.“Ja walczę o to, aby kary dla bandytów zaostrzyć, więc dla mnie ten pomysł jest absurdalny” - oburza się siostra bestialsko zamordowanego Krzysztofa Olewnika. “Niech pan minister lepiej pomyśli nad tym, jak pomóc ofiarom, a nie bandytom” - dodaje w rozmowie z dziennikiem.pl Danuta Olewnik.

Jak doniósł DZIENNIK, nowelizacja zakłada zniesienie kategorii zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, które kwalifikowało sprawcę do najwyższego wymiaru kary: 25 lat więzienia albo dożywocia. Sędzia po prostu nie mógł wymierzyć innej kary..

Tak się zastanawiam,czy koniecznie wszystko trzeba zrobić na odwrót niż poprzednia władza ?
I jaki będzie tego efekt ? Łatwo przewidzieć ..

Basia.
27-04-2008, 00:01
to jest chore, faceta powinni jak najszybciej wyrzucić.

Lila
27-04-2008, 00:30
http://www.kprm.gov.pl/templates/admin/userfiles/files/1238_dtusk_16112007.pdf

Zeznanie podatkowe premiera.Idąc tokiem rozumowania posła Palikota,to na jakie schorzenie cierpi człowiek ,co myli się we własnej dacie urodzenia i imieniu ?:):)

Aco do nowelizacji ,to ponoć strzał w kolano własne się szykuje.
Za dziennikiem pl..Zdziwiony propozycją resortu sprawiedliwości jest Damian Raczkowski, poseł PO z komisji sprawiedliwości. “Potencjalny przestępca powinien mieć sygnał, że nie ma szans na uniknięcie wysokiego wymiaru kary” - uważa. Podobne zdanie ma Krzysztof Orszagh ze Stowarzyszenia Przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej.

Ciekawostką jest fakt,że na czele zespołu majstrującego w prawie karnym ,będzie prof.Zoll.A mnie się wydawało ,że Kraków to takie niebezpieczne miasto..

Lila
27-04-2008, 00:37
urodzinowe dla ed-q ,który kiedyś pisał na tym wątku..14406

100 lat !! w szczęściu i zdrowiu.Odezwij się ...

Basia.
27-04-2008, 00:48
http://img137.imageshack.us/img137/6727/1bskzm3.gif (http://imageshack.us)Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin, czekamy na Ciebie. :)

Kazik
27-04-2008, 01:09
To już nie mógł wziąć nowego druku? A Donald pisze jak lekarz z 30-letnią praktyką. Moja diagnoza [elektryka]-schizofrenia paranoidalna. Ale gdy każdy Polak zna się na lecznictwie i polityce to ryzykuję stwierdzenie.

senior A.P.
27-04-2008, 09:53
Gdzie tego Edwarda mozna poczytac ?

Basia.
27-04-2008, 10:33
wejdź na profil Edwarda i tam znajdziesz jego posty.

senior A.P.
27-04-2008, 11:16
Dziekuje Basiu !
Rowniez za linki o prof. Jaroszu.
Przy okazji wyznam,ze jestem zameldowany na stale w Jaroslawiu,wiec szukam wszelkich zrodel o "ukrzyzowaniu profesora". Mam tez kontakt z corka i synem mieszkajacym w poblizu tej uczelni w Jaroslawiu, wiec konfrontuje wszystkie wiadomosci i zrodla.
Bardzo ciekawa jest zaleznosc Rotary Club i Funadacji Batorego z ta sprawa, a takze lokalnych partii.
Problem jest wiekszy niz sobie zdawalem sprawe i nabierze rozglosu nie tylko krajowego ale i swiatowego,co wiaze sie ze sprawiedliwoscia na swiecie.

Basia.
27-04-2008, 11:20
czytam o prof. Jaroszu i nie tylko na razie wiedza moja jest niewielka więc się nie wypowiadam. Edward zagląda czasem na forum, to jest bardzo sympatyczny i kulturalny facet.

senior A.P.
27-04-2008, 11:26
Po wycieczce rowerowej sobie "poszperam" szukajac "tajemniczego Edwarda" ,chyba to nie jest ten ktorego znam z wojska.
Jeszcze raz Dziekuje i Pozdrawiam Wszystkich Przyjaznych Ludzi !

siekierka
27-04-2008, 12:49
Ksiądz arcybiskup Stanisław Wielgus nie był tajnym współpracownikiem SB. Sprawa jego oskarżenia o współpracę ze specsłużbami PRL została celowo sprowokowana. O czyny, których nigdy nie popełnił, nowy metropolita warszawski został oskarżony przez grupę osób, które postanowiły nie dopuścić do objęcia przez niego urzędu metropolity warszawskiego. Sposób poprowadzenia sprawy dowodzi, że mieliśmy do czynienia ze zorganizowanym działaniem, za którym kryły się określone cele polityczne.
Nie ulega wątpliwości, że ludzie, którzy wywołali i przeprowadzili atak na ks. abp. Stanisława Wielgusa, działali z wyrachowaniem, dobrze wiedząc, jakie będą tego konsekwencje. Chodziło przede wszystkim o to, aby ks. abp Wielgus nie objął urzędu metropolity warszawskiego.
"Nasz Dziennik" jest w posiadaniu materiałów, które niezbicie dowodzą, że w sprawie ks. abp. Stanisława Wielgusa oszukano Polaków w najgorszy sposób.
W podobny sposób zamierzano utrącić kandydaturę abp. Sławoja Leszka Głódzia na urząd metropolity gdańskiego.
Mieli w tych działaniach swój udział przedstawiciele mediów, m. in. "specjalista" d/s katolicyzmu red. Terlikowski.

Basia.
27-04-2008, 13:05
to dlaczego arcybiskup Wielgus najpierw publicznie przeprosił? Nie pytam złośliwie, nie mam takiej wiedzy jak Ty w tym temacie, oglądałam trnsmisję w tv i mine zatkało. Byłam zszokowana zachowaniem wiernych, którzy byli podzieleni i wypowiedzią arcybiskupa Wielgusa.

siekierka
27-04-2008, 13:20
Postaram się odpowiedzieć, jak tylko dostanę sie do materiałów o których wspomniałem sygnalizując problem.

siekierka
27-04-2008, 15:22
Polska, realizując zalecenia Unii Europejskiej dotyczące ograniczenia produkcji cukru o 13,5 proc., stała się importerem tego surowca - powiedział podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa Jarosław Poniatowicz, p.o. prezes Krajowej Spółki Cukrowej. Realizując zalecenia Unii, Krajowa Spółka Cukrowa, największy producent cukru na polskim rynku (posiada 40-procentowy udział w rynku), musiała zmniejszyć produkcję cukru o 91,2 tys. ton, decydując się na zamknięcie dwóch cukrowni - w Lublinie i w Łapach. Do ograniczenia produkcji cukru niewątpliwie skusiły ją duże rekompensaty przysługujące producentowi za likwidację zakładów. W przypadku KSC suma jest pokaźna - ponad 205 mln złotych. Pieniądze te zostaną wypłacone w dwóch ratach w 2009 i 2010 roku.
Poniatowicz wyjaśnił, że po analizie sytuacji rynkowej, z której wynikało, iż KE zobowiąże Polskę do dalszych redukcji, ale bez rekompensat finansowych, spółka sama zdecydowała się na tzw. drugi krok, tj. dalszą redukcję produkcji cukru w zamian za dodatkową rekompensatę. Chodzi o kolejne zmniejszenie produkcji cukru o 53 tys. ton i w efekcie zamknięcie cukrowni w Brześciu Kujawskim.

senior A.P.
28-04-2008, 10:07
Cukier szkodzi ! Moze z tego zalozenia "global" wychodzi ?
Jeszcze do Basi (Warszawianki) :
Co jeszcze znalazlas o prof. Jaroszu ?

Basia.
28-04-2008, 10:50
Cukier szkodzi ! Moze z tego zalozenia "global" wychodzi ?
Jeszcze do Basi (Warszawianki) :
Co jeszcze znalazlas o prof. Jaroszu ?
z przeróżnych źródeł, te linki wklejałam tak jak leci nie dobierałam ich specjalnie ale na temat prof. Jarosza jest sporo wiadomości. Wszystkich nie przeczytałam bo czas nie pozwalał.

senior A.P.
28-04-2008, 11:17
Ostatnia wiadomosc jak do mnie dotarla to: prof.Jarosz
dnia 25.o4.2008r godz.17:00 zostal zwolniony za kaucja.
Czy to prawda nie sprawdzalem.
Wniosek : Interwencje daja wyniki.

siekierka
28-04-2008, 13:59
Owacje wiernych i zaproszonych gości powitały w sobotę w katedrze oliwskiej w Gdańsku ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, nowego pasterza Kościoła gdańskiego. - Dziś do Kościoła gdańskiego przychodzę jako wasz nowy biskup, posłany przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Staję przed wami w duchu wiary i synowskiego posłuszeństwa wobec woli Ojca Świętego, z sercem otwartym ku wam, ludowi tej ziemi - powiedział w homilii nowy metropolita gdański w czasie uroczystego ingresu, a wierni odpowiedzieli gromkimi brawami.

W homilii ks. abp Sławoj Leszek Głódź nawiązał do obchodzonej wczoraj uroczystości św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Przypomniał, że wyruszył on właśnie stąd, z Gdańska, aby w pobliskim kraju Prusów ponieść śmierć męczeńską. - Jesteśmy dziedzicami - biskupi polscy i Kościół w Ojczyźnie - plonu świętości, pamięci, miłości, który wyrósł z tamtego Wojciechowego ziarna, wyjaśniając, że każdy biskup - jak święty patron Polski - ma iść nie tam, gdzie sobie upodobał, ale tam, gdzie posyła go Chrystus. - Przychodzę do was w Imię Pańskie w duchu zaufania, że mnie przyjmiecie, że mi zaufacie, otoczycie swoją modlitwą, zrozumiecie, otworzycie swoje serca na posłanie nadziei - powiedział ks. abp Głódź.
"Militio pro Christo" to - jak przypomniał nowy metropolita - hasło jego całego biskupiego posługiwania. - Z tym biskupim hasłem przychodzę także do was, bo to bojowanie o Chrystusa orężem miłości i prawdy nigdy nie jest skończone, bo wciąż jest On znakiem, któremu - w różnych wymiarach - sprzeciwiać się będą - mówił ks. abp Głódź, przypominając swoje wcześniejsze posługiwanie jako biskup polowy i biskup warszawsko-praski.

POLA
28-04-2008, 14:12
Owacje wiernych (....) biskup warszawsko-praski.
A jaki ma związek ten cytat z wątkiem, na którym się znalazł?

siekierka
28-04-2008, 15:28
Tak się jakoś składa, że Gdańśk to TEŻ POLSKA

POLA
28-04-2008, 15:34
nie przeczę, ale jak poczytam tytuł wątku, to mam jakieś dziwne myśli:D

Dla spokoju - wycofuję swoje pytanie:)

senior A.P.
28-04-2008, 21:48
General-biskup i meczennik ?
Bywa.

Lila
28-04-2008, 21:55
General-biskup i meczennik ?
Bywa.

Św.Wojciech ani Stanisław ze Szczepanowa nie byli generałami..Nie bywało...:rolleyes:

senior A.P.
28-04-2008, 22:03
Ja pisze o wspolczesnych "meczennikach" nie widzisz jakie chudziny ?

Lila
29-04-2008, 10:07
Z innej beczki..

Nie podoba mi się,że Urbański wziął Lisa do TVP,aby poprawić sobie wizerunek u Platformy .
I co ?
Widzicie te gnioty ,jakie on produkuje za ciężkie pieniądze ? A Hanuś nie udało się ściągnąc do Wiadomości ani jednego dziennikarza z Polsatu..
A mnie marzy się telewizja opozycyjna do tefałenu,która pokazywałaby nam całą prawdę o PO.Mianowicie ;
..jest nieprzygotowana do rządzenia..
...nie ma żadnej wizji Polski..
..jest mniej niż mierna koncepcyjnie..
..ministrowie w większości nie nadają się na swe stanowiska i trzeba ich teraz wymieniać.Nie zająknąwszy się o odprawach.:)
...nie wywiązuje się z obietnic wyborczych,a JUŻ powinna...

Na szczęście istnieje radio,które ma gdzieś likwidatorów z PO i nie waruje przed nimi ,machając ogonem..No i jedzie po nich równo..

I jest internet ,dzięki Bogu...

senior A.P.
29-04-2008, 10:11
Jaki przywodca taka partia !

Kazik
29-04-2008, 10:25
A oglądałaś wczoraj "Teraz My"? Kazimierz Kutz-przywłaszcza sobie prawo mówić o Śląsku tylko Ślązakom. Porównał Blidę do Korfantego. Ale szmata. Cytował "wybiórczą"-czyt. Wyborczą. Co Wy na to-miałem go za porządnego gościa. Ma pieniądze i już nie powinien się tak zeszmacić.

Lila
29-04-2008, 10:31
Kazik,od dawna już nie uważam go za porządnego gościa..
Stanowczo nie powinien występować publicznie...

senior A.P.
29-04-2008, 10:48
Mowic o Slasku czy po slasku - to wielka roznica .
Sprawa smierci Barbary Blidy jest do konca nie wyjasniona ale jak kazda prawda wyjdzie na wierzch ale czy zbrodniarze poniosa kare to wielka niewiadoma.

Lila
29-04-2008, 10:52
Jacy zbrodniarze ? Senior ?
Co najwyżej była szarpanina z funkcjonaruszką ABW..Wszystko już powiedziała jej przyjaciółka.Alexis.

senior A.P.
29-04-2008, 11:08
Za zbrodniarza uwazam kazdego ,ktory osobiscie lub przez kogos doprowadza do zabicia czlowieka.

Lila
29-04-2008, 11:23
No,czyli zabójcą była sama B.B.?
Jeszcze jej dokładasz ,Augustynie ?

senior A.P.
29-04-2008, 11:45
Mam nadzieje,ze uczciwe sledztwo zakonczy sie prawda i wszelkie wyroki w sprawie B.B. beda sprawiedliwe .Rodzina Olewnikow moze ruszyla sumienia prokuratorow i sedziow ,bo adwokaci biora nie za sprawiedliwosc pieniadze.

Lila
29-04-2008, 11:54
Sumienia jak sumienia...:)

senior A.P.
29-04-2008, 11:59
Co stracili je ,czy urodzili sie bez sumien ?

siekierka
29-04-2008, 18:59
http://www.pardon.pl/artykul/4746/limuzyny_jak_taksowki_tanie_panstwo_to_fikcja_zoba cz

tadeusz50
29-04-2008, 19:35
Mam nadzieje,ze uczciwe sledztwo zakonczy sie prawda i wszelkie wyroki w sprawie B.B. beda sprawiedliwe .Rodzina Olewnikow moze ruszyla sumienia prokuratorow i sedziow ,bo adwokaci biora nie za sprawiedliwosc pieniadze.
Wszystkie wyroki w sądach powinny być sprawiedliwe! Ale czy są? Adwokaci też bywają różni, jedni chcą tylko zgarnąć jak najwięcej kasy-przedłużanie w nieskończoność sprawy- pieniążki się sypią.

senior A.P.
29-04-2008, 21:36
Na te i inne pytania sa odpowiedzi na stronie :
www.aferyprawa.com

Basia.
29-04-2008, 23:03
Wszystkie wyroki w sądach powinny być sprawiedliwe! Ale czy są? Adwokaci też bywają różni, jedni chcą tylko zgarnąć jak najwięcej kasy-przedłużanie w nieskończoność sprawy- pieniążki się sypią.
ale chyba nie wszystkie są, niestety. Co do adwokatów .... masz rację.

siekierka
30-04-2008, 09:40
Od jesieni ubiegłego roku, po wyborach parlamentarnych, śledztwo w sprawie wyprowadzania pieniędzy z Ligi Polskich Rodzin praktycznie utknęło w miejscu. Prokuratura nie zadała sobie nawet trudu dotarcia do czołowych parlamentarzystów LPR, którzy publicznie deklarowali chęć pomocy w wyjaśnieniu tej sprawy. Do chwili obecnej nie zostali przesłuchani. Dziś trwające już dwa lata śledztwo nadal prowadzone jest wyłącznie "w sprawie" i zmierza ku umorzeniu. Prawie dwadzieścia cztery miesiące dochodzenia popartego dostarczonymi śledczym przez niektórych działaczy LPR dokumentami finansowymi nie wystarczyły prokuraturze do postawienia zarzutów.
- Nikt z prokuratury się ze mną nie kontaktował, nie interesował moją wiedzą w tym temacie, nie prosił o zeznania. A szkoda, bo jestem zainteresowany tym, żeby sprawę ewentualnych nieprawidłowości finansowych w Lidze Polskich Rodzin definitywnie wyjaśnić - mówi Andrzej Mańka, parlamentarzysta Ligi Polskich Rodzin w Sejmie poprzedniej kadencji.

senior A.P.
30-04-2008, 13:38
Tak to juz jest z wydawaniem partyjnych pieniedzy ale czy one aby wszystkie partyjne ?
Przeciez podatnicy w Polsce na partie loza tez swoje pieniazki.
Nie ma to jak partyjnym byc !

Lila
30-04-2008, 23:36
Mam pytanie do tych co głosowali na PO...

Powiedzcie mi ,kurna,co robi ten rząd ,poza polowaniem z nagonką na PiS ?
Bohater jest zmęczony ,choć wczoraj chciał zwalać trony ?
Jakie ustawy ,poza wodolejstwem ?
I to jest ta obiecana ''normalność ''? Przecież jest dużo gorzej niż było.Wszędzie.W szpitalach,przychodniach i szkołach..
Jedyne co wychodzi to zmiana warty na Wyspach,ale to kurs funta robi..i to jest ten zalążek cudu nad Wisłą..

Może ktoś mnie oświeci ? Bo mamy protesty, obniżki płac najmłodszych lekarzy, ewakuacje szpitali i bezczelne dyspozytorki pogotowia, które dla 87- letnich kobiet widzą raczej księży, niż karetki.
A w czasie kampanii to bredziło się ..oj bredziło.Niczym Piekarski na mękach.

Basia.
30-04-2008, 23:38
moim zdaniem nic nie robi, :confused: poprostu jest. Zobaczymy co będzie dalej.

Malgorzata 50
30-04-2008, 23:40
A co jest dla was miarą że "rząd coś robi"?????

Basia.
30-04-2008, 23:43
na razie jest cisza, posłowie się nie przepracowują o senatorach to nawet nie warto wspominać. :confused:

tadeusz50
30-04-2008, 23:46
Lilu ja głosowałem na PO. Tak jak poprzednio. PiS poza skłóceniem wszystkich ze wszystkimi tez nic nie zrobił. Całkowitym bezmózgowiem było przymierze z Samoobroną i LPR. Gdyby nie wybory mielibyśmy figę a nie waloryzację. Głosowali prawie wszyscy za bo chcieli głosów a o resztę będą martwić się pózniej. Przegrani podłożyli "świnię " rządowi. Teraz to nie będzie na kogo głosować.

Lila
30-04-2008, 23:55
A w jaki sposób przegrani podłożyli tę świnię ? Proszę o konkret.
A poza tym PiS chciał PO do koalicji,ale Donald się dąsał.A teraz to szkoda mi go ,jak będzie wywalał kolejnych ministrów...

PO to zwyczajnie nieroby są.Zmęczyli się już w przedbiegach.

Basia.
30-04-2008, 23:55
Jeszcze tego nam brakuje :mad: słucham prognoz okropnych, że Polska może mieć problemy z prądem. :mad:

Lila
30-04-2008, 23:56
A co jest dla was miarą że "rząd coś robi"?????
Miarą są ustawy..
Nie liczę tych 55 ,które zostawił PiS do klepnięcia..

Acha ,jeszcze się dopiszę ,bom wkurzona...jak tefałen podał dane ,że w zeszłym roku mogłam sobie kupić 1700 litrów mleka,a w tym 1000.A ja chcę 1700 minimum!!!!!!!!

Fakty jednak są takie: przez blisko pół roku rząd nie przeprowadził przez parlament żadnej ważnej ustawy reformującej finanse.
Nie wiemy, komu mają się należeć wcześniejsze emerytury, co powinno znaleźć się w tzw. koszyku usług gwarantowanych w ramach składki na zdrowie, czy i kiedy będą likwidowane zbędne rządowe instytucje często marnotrawiące publiczny grosz.
Na dobrą sprawę nie wiemy też, jakie podatki zapłacimy w przyszłym roku, bo minister finansów Rostowski mówi o dwóch stawkach (18 i 32 proc.), a przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski - o podatku liniowym, niższym niż 18-proc.! I jeszcze przekonuje, że to zdanie premiera Tuska.
Konia z rzędem temu, kto wie, czy będziemy płacić wyższe składki na zdrowie? Premier Tusk mówił najpierw, że po jego trupie. Teraz mówi, że składka musi urosnąć. Jednak minister zdrowia chce z tym poczekać co najmniej do 2010 r.

Czeski film..jaja sobie robią z narodu ...

tadeusz50
01-05-2008, 00:04
PiS chciał tylko głosów w sejmie do przyklepywania pomysłów klonów.

Lila
01-05-2008, 00:05
PiS chciał tylko głosów w sejmie do przyklepywania pomysłów klonów.

A w czym lepsze są pomysły Donisława ,niesklonowanego dzięki Bogu ?

Kazik
01-05-2008, 03:13
Lilu ja głosowałem na PO. Tak jak poprzednio. PiS poza skłóceniem wszystkich ze wszystkimi tez nic nie zrobił. Całkowitym bezmózgowiem było przymierze z Samoobroną i LPR. Gdyby nie wybory mielibyśmy figę a nie waloryzację. Głosowali prawie wszyscy za bo chcieli głosów a o resztę będą martwić się pózniej. Przegrani podłożyli "świnię " rządowi. Teraz to nie będzie na kogo głosować.
Waloryzację wymyślił i przegłosował wraz z koalicjantami PiS.Jeszcze przed wyborami-to oczywiste. Suchocka zniosła waloryzacje i za SLD tak zostało. Widać w tym temacie masz rozeznanie jak większość młodych głosujących na PO. PiS naraził się: prawniczemu lobby-bo oni dopuszczali tylko swoich, tatuś adwokat to i syn mierny zda przed komisją adwokacką. Więźniom-zaostrzenie kar, lekarze bali się brać łapówki, gdy kilku wpadło, no i wielkim jak Krauze, co o północy robił tam Prok. Generalny? Pamiętam jak Rokita tłumaczył, że przegranym należy się więcej "dla równowagi", ale tak nigdy się nie robiło-to śmieszne. Chcieli Min. Sprawiedliwości-na co PiS nie mógł się zgodzić bo ma to w nazwie i nie można by realizować naprawy. Zostawała SLD lub wypróbować S-nę i LPR. Gdyby nowe wybory wyszły podobne-to PO musiało by zrobić tak samo, bez wybrzydzania, lub iść z lewicą. Co by wybrali? Lub kolejne wybory-nie mając większości nie da się nic uchwalić. Pawlak o tym wie, więc niesprawiedliwy KRUS się utrzymuje, taki szantażyk bo PO nie ma wyjścia. KRUS płaci rolnik za np 500 ha, tyle co podatek od sprzątaczki szkolnej czyli grosze. Sprawiedliwe? Jaką świnię podkłada się Rządowi? Przecież od wyborów PO tylko psioczy na PiS że tak kraj "zniszczony", że trzeba wielu lat do punktu z przed PiS-sem. No i komisje. To dla usprawiedliwienia, bo szuflady pełne gotowych rozwiązań są puste. Ale inwestorzy zacierają ręce-będzie się sprzedawać szybko i tanio. Nauczycielki dostały po 2 stówy, ale czują kasę [ponad 700 spółek do sprzedania] Ciekawe czy miedź również. Kolejka szybko się wydłuży. Żydzi i Niemcy liczą słusznie na rekompensaty lub zwrot majątku. Przecież pojechał i obiecał. Będzie za to miał dobrą prasę. Bo to finansjera Żydowska posiada media.Na zachodzie-a u nas kto jest właścicielem "Agory" i Wyborczej?

siekierka
01-05-2008, 08:24
Kiedy przeglądam"Nowe Posty" naszego forum, przypomina mi sie Titanic po zderzeniu z górą lodową. Ciemności i nabierający wodę monstrualnie wielki statek o którego losie mało kto myśli i ...orkiestra grająca piękne utwory, jakby na pożegnanie ginącym.

Podobnie na forum ... większość wątków to muzyka mająca łagodzić nasze obyczaje, zagłuszyć sumienia, pogodzić nas z losem zgotowanym narodowi przez drapieżnych, libertyńskich parweniuszy zamierzających za marne grosze wyprzedać obcym resztki NASZEGO majątku Narodowego.
Ani się nie spostrzeżemy,gdy Nawa Narodowa zniknie w odmętach niebytu.
Panie Wołodyjowski !!! Larum grają !!!

tadeusz50
01-05-2008, 08:39
Kazik dziękuję za uznanie mnie młodym???. Suchocka z SLD??? to jedna znajwiększych "złodziejek" dla rencistów i emerytów. Ja już wtedy byłem na rencie. O moim zdaniu na temat KRUSU pisałem wcześniej i w pełni zgadzam się z Tobą. Dlaczego tego nie zrobił PiS miał dwa lata?

senior A.P.
01-05-2008, 09:28
Ratuj sie kto moze !
Czy tak "siekierko" ?
Pamietasz pierwsze moje "wejscie smoka" na tym forum ?
Bylem tredowatym ,dzisiaj czuje sie zdrowo.

ymca
01-05-2008, 10:01
Dla odświeżenia pamięci........

Obiecanki cacanki...

1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobrona
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do
władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się
sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w
wiezieniu działaczy opozycji w latach 70
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową
15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.

Dla mnie, raz dane słowo, jest święte…
(Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

znaleziono w sieci

Lila
01-05-2008, 10:09
Ymca,może darujesz sobie odgrzewane kotlety i choć raz napiszesz coś z sensem własnymi słowami..?
Czemu ,kurcze,ja myślę ,że nic z tego nie będzie ?

Ps.Wyborcza znowu rozdmuchała nagonkę na Polskę.łupawy piłkarzyk założył koszulkę z głupawym tekstem..
Było go ukarać ,tak aby odczuł po kieszeni.Ale menda-dziennikarze wywlekli to na forum międzynarodowe..
Wiecie co ?
Zaczynam wierzyć w celowe działanie przeciwko Polsce..

senior A.P.
01-05-2008, 10:14
Na tym polega walka partyjna !
Ymcia jest partyjna.

ymca
01-05-2008, 10:47
Nie podniecaj się- przeczytaj te (kotlety odgrzewane) obiecanki serwowane przez pana Kaczyńskiego wtedy może przestaniesz pisać te swoje hymny na jego cześć.A tak od siebie i tak za dużo mego czasu poświęciłam Twojej osobie,więc przestań tak o tym intensywnie myśleć:D

ymca
01-05-2008, 10:49
A.P. Ymcia nie jest partyjna,cokolwiek to znaczy

Lila
01-05-2008, 10:51
Nie podniecaj się- przeczytaj te (kotlety odgrzewane) obiecanki serwowane przez pana Kaczyńskiego wtedy może przestaniesz pisać te swoje hymny na jego cześć.A tak od siebie i tak za dużo mego czasu poświęciłam Twojej osobie,więc przestań tak o tym intensywnie myśleć:D

Ymco,czas kiedy mogłaś kogolwiek podniecić ,minął bezpowrotnie..:D
To co napisałaś,gościło wielokrotnie tu na forum w czasie kampanii wyborczej,a onaż skończyła się...jakbyś o tym nie wiedziała..dlatego ci w ogóle odpisałam,myśląc iż męczy cię czkawka..
Ja myślę na ogół intensywnie.Tak już mam.Ale pogrzeb 2 metry pod ziemią nadzieję,że ty możesz zaprzątać czyjekolwiek myśli,niestety...

Sorry..:D

ymca
01-05-2008, 11:05
[QUOTE=Lila]Ymco,czas kiedy mogłaś kogolwiek podniecić ,minął bezpowrotnie..:D
To co napisałaś,gościło wielokrotnie tu na forum w czasie kampanii wyborczej,a onaż skończyła się...jakbyś o tym nie wiedziała..dlatego ci w ogóle odpisałam,myśląc iż męczy cię czkawka..
Ja myślę na ogół intensywnie.Tak już mam.Ale pogrzeb 2 metry pod ziemią nadzieję,że ty możesz zaprzątać czyjekolwiek myśli,niestety...

Dlategoż napisałam kochanie dla przypomnienia!!!
Nadal stanowczo upieram się przy tym abyś się nie podniecała zbytnio,bo wzrośnie ci ciśnienie a w twoim wieku to raczej nie jest wskazane.:D A po cóż to ja mam podniecać skoro to mnie raczej podniecają........

Lila
01-05-2008, 11:12
Nadal stanowczo upieram się przy tym abyś się nie podniecała zbytnio,bo wzrośnie ci ciśnienie a w twoim wieku to raczej nie jest wskazane. A po cóż to ja mam podniecać skoro to mnie raczej podniecają........

Uuu..la la...:):)
Jest tak jak myślałam.Zewnętrzne objawy wewnętrznych potrzeb..
Tylko czemu,kurna ,na wątku o Polsce ?
Jest do tego ab ovo - o seksie..

ps.Jak następnym razem zrobisz wejście smoka,to może chociaż jedno zdanko na temat wątku ? Własne ,co ? To nie takie trudne.Może się rozkręcisz ?
ps 2.w wojsku ,w podobnych przypadkach ,lekarze aplikują brom,coby żołnierze nie mówili i nie robili głupot..

senior A.P.
01-05-2008, 11:17
Eeeeeeeee tam ,sa doskonalsze srodki.
Medycyna i chemia sa postepowe.

Lila
01-05-2008, 11:18
Eeeeeeeee tam ,sa doskonalsze srodki.
Medycyna i chemia sa postepowe.

Chemia ? Co Ci Senior ta biedna ymcia zawiniła,że chcesz ją azotoxem traktować.?:rolleyes:
A fe !!:D

ymca
01-05-2008, 11:27

Uuu..la la...:):)
Jest tak jak myślałam.Zewnętrzne objawy wewnętrznych potrzeb..
Tylko czemu,kurna ,na wątku o Polsce ?
Jest do tego ab ovo - o seksie..

ps.Jak następnym razem zrobisz wejście smoka,to może chociaż jedno zdanko na temat wątku ? Własne ,co ? To nie takie trudne.Może się rozkręcisz ?
ps 2.w wojsku ,w podobnych przypadkach ,lekarze aplikują brom,coby żołnierze nie mówili i nie robili głupot..[/QUOTE]

Dlaczego na wątku o Polsce?Powiadają ,że skleroza jednak nie boli.....Dla przypomnienia bo widzę,że jedna kurna masz z pamięcią kłopoty.To są moje odpowiedzi na Twoje intelygentne zaczepki miła Lilu.A brom jest dobry owszem ale dla pań,które się podniecają-czyli zaaplikuj sobie.Bo ja podobno w/g Ciebie zapomnialam już co to te podniety..:D
A teraz żegnam Cię miła Lilu.Jadę sobie do Berlina szukać nowych tych no........podniet:D

senior A.P.
01-05-2008, 11:29
Tez nie macie sie o co sprzeczac .
To w Polsce zaparzaja kawe z damska Viagra ???

Lila
01-05-2008, 11:33
Tez nie macie sie o co sprzeczac .
To w Polsce zaparzaja kawe z damska Viagra ???

Nie w Polsce...W Berlinie..:D
Miłej podróży moja ymciu..
Ja właśnie jadę do...Honolulu...:D

ps.i kto się sprzecza ,coś Ty seniorku..
Ta taka gra słów jest,mająca na celu poznanie osobowości .Jaka by ona nie była..

senior A.P.
01-05-2008, 11:38
No tak,bywaja rozne osobowosci i charaktery tez.
Moja pierwsza zona to byla osobka z charakterkiem,ledwom z zyciem uszedl !

ymca
01-05-2008, 11:39
[QUOTE=Lila]Nie w Polsce...W Berlinie..:D

Do Honolulu?czyli nigdzie....och jak mi przykro droga Lilu.
Dzięki za życzonka,ymcia bardzo,bardzo dziękuje.Oby były szczere.bye,bye

Basia.
01-05-2008, 11:40
Przez moment wyobraziłam nas sobie w domu spokojnej starości :confused: byłoby czadowo. Polska jest, była i będzie podzielona bo taka jej uroda ale to nie znaczy, że trzeba napadać na tych którzy mają inne zdanie niż my. Głosowałam na PiS i nadal będę głosowała, nie wysyłałam nigdy oponentów/bo szanuję ich poglądy/ do Pernambuco z biletem powrotnym w jedną stronę, nie fundowałam im uszczypliwości. Jeżeli ktoś lubi boksować to mamy do tych celów utworzony specjalny wątek RING, tam można sobie dowalać jak ktoś lubi. W wielu kwestiach nie zgadzamy się z Augustynem czy Siekierką ale to nie znaczy, że mamy sobie skakać do oczu i wzajemnie siebie obrażać. Każdy ma prawo do własnego zdania i nie musi pisać pod publiczkę.

ymca
01-05-2008, 11:46
Basiu owszem ma i ja to szanuję.Moje odpowiedzi proszę traktować jako odpowiedż na zaczepki Lili.Ot co.Do Pernambuco nie ja wysyłam,to tak gwoli przypomnienia.Jeśli już chcesz mi odpowiedzieć,to najpierw przeczytaj poczatek a potem zajmuj stanowisko.

Lila
01-05-2008, 11:48
[QUOTE=Lila]Nie w Polsce...W Berlinie..:D

Do Honolulu?czyli nigdzie....och jak mi przykro droga Lilu.
Dzięki za życzonka,ymcia bardzo,bardzo dziękuje.Oby były szczere.bye,bye

Jak to nigdzie ? Jak ja wytrzymam tyle dni ? Dlatego chcę do Honolulu....pogadać sobie..
Nie martw się o mnie Ymcia,pojadę sobie w najgorszym razie do Chorzowa.I tam Cię wspomnę,łkając rzewnie .Bo jak sobie pomyślę,że ty ...po niemiecku ???

ps.Basia ,masz rację.Dom starców z nami ,byłby wspaniały...:D
Co niedziela byłby mecz- laski contra kule...:D

ps 2.Już się boję co będzie,jak zacznie się kampania prezydencka i nasz Donek cały dzionek będzie brzęczał niczym dzwonek...

Malgorzata 50
01-05-2008, 11:50
Kiedy przeglądam"Nowe Posty" naszego forum, przypomina mi sie Titanic po zderzeniu z górą lodową. Ciemności i nabierający wodę monstrualnie wielki statek o którego losie mało kto myśli i ...orkiestra grająca piękne utwory, jakby na pożegnanie ginącym.

Podobnie na forum ... większość wątków to muzyka mająca łagodzić nasze obyczaje, zagłuszyć sumienia, pogodzić nas z losem zgotowanym narodowi przez drapieżnych, libertyńskich parweniuszy zamierzających za marne grosze wyprzedać obcym resztki NASZEGO majątku Narodowego.
Ani się nie spostrzeżemy,gdy Nawa Narodowa zniknie w odmętach niebytu.
Panie Wołodyjowski !!! Larum grają !!!
Siekierko gorzej ci dzisiaj????/Przesadzasz i to grubo ,nikt zadnego larum nie gra zycie toczy się dalej.Pogadaj z mlodymi lepiej ci sie zrobi

senior A.P.
01-05-2008, 11:51
Augustyn z siekierka ?
Dajcie spokoj - to nie moja bron.
Juz wole na szable.

Lila
01-05-2008, 11:52
Basiu owszem ma i ja to szanuję.Moje odpowiedzi proszę traktować jako odpowiedż na zaczepki Lili.Ot co.Do Pernambuco nie ja wysyłam,to tak gwoli przypomnienia.

Panie Boże,krzywda mi się dzieje !!
Prośba o dwa własne zdania ,jest zaczepką?
Po co Berlin w wątku o Polsce? Gdybyż jeszcze opisać dekolt Angeli ,który wzbudził sensację międzynarodową,to rozumiem..
:D
Gdyby opisać zatknięcie flagi biało -czerwonej na Bramie Brandenburskiej,bo rocznica się zbliża ,to jeszcze ?
Ale pisać o Berlinie w kontekście seksu ? bleeee...:D

Malgorzata 50
01-05-2008, 11:56
Wyjatkowo zwracalam sie nie do Ciebie ale do siekierki nie moge słuchac (czytać) tych narzekań i tego larum ..idę stąd ....w domu starcow będe się z wami kontaktować w pokojach rozrywkowych wylącznie bo w "salonie politycznym" niewątpliwie nagły szlag by mnie trafił..a szkoda byloby takiej milej ,optymistycznej staruszki....w razie gdyby przepowiednie się spełnily zlowieszcze zadolowalam sobie kartonik fajek i do ich skończenia przetrwam ,a poźniej ..co mnie obchodzi....

Kazik
01-05-2008, 12:17
Kazik dziękuję za uznanie mnie młodym???. Suchocka z SLD??? to jedna znajwiększych "złodziejek" dla rencistów i emerytów. Ja już wtedy byłem na rencie. O moim zdaniu na temat KRUSU pisałem wcześniej i w pełni zgadzam się z Tobą. Dlaczego tego nie zrobił PiS miał dwa lata?
Miałem na myśli że masz rozeznanie w temacie jak młodzi. Bo emeryt zapamięta taką wiadomość i kto uchwalił. A co mógł więcej PiS z takim koalicjantem? Uchwalono dużo przy stałej obstrukcji PO-SLD i humorów nie nasyconych koalicjantów, z pozostałych korzysta teraz PO jak z własnych. PiS miał do wyboru: S-nę, LPR i SLD-to co miał wybrać? Piszesz Suchocka z SLD??? Jak to zrozumiałeś? Napisałem : Suchocka zlikwidowała rewaloryzację [może nie było kasy], a następni czyli najpierw Buzek później Miller to utzymali. Poczytaj uważnie.

Lila
01-05-2008, 12:19
Dla przeciwwagi,aby nieco zrównoważyć winę PiS na szali sprawiedliwości..

Co mamy obecnie i czy to chceli zwolennicy PO ?

obecność członka Biura Politycznego KC PZPR i jednego z doradców A. Kwaśniewskiego w aktualnej ekipie zajmującej się polityką wschodnią

- przywracanie ludzi SLD w administracji (np. ZUS)

- przywracanie ludzi WSI do służb (w tym oddanie im kadr w MON)

- przywracanie absolwentów moskiewskiej "akademii dyplomacji" do MSZ

- reaktywację G. Kurczuka (ministra sprawiedliwości w rządzie L. Millera, który stał się słynny m.in. dzięki komisji ds. Rywina) i cały "układ lubelski", będący ze strony PO dziełem medialnej gwiazdy - Palikota

- TW SB głównym doradcą rządu

- ekspertem komisji ds. "nacisków" ma być wręcz załużony funkcjonariusz SB

- oddanie w jasyr PSL całych gałęzi gospodarki

Chyba nie o to chodziło ?

senior A.P.
01-05-2008, 15:07
To co ,wraca stare ?

Kazik
01-05-2008, 15:14
To co ,wraca stare ?
To nazywa się teraz ładniej: "powrót do normalności"

senior A.P.
01-05-2008, 15:23
Do diabla z taka normalnoscia jak exposel Zbigniew Nowak poszedl do wiezienia w Pinczowie i tam kazali mu spiewac "Miedzynarodowke" i to przez 45 dni.

Heniusia
01-05-2008, 18:03
Zmniejszyć kary dla bandytów to zachęta do popełniania zbrodni.

senior A.P.
01-05-2008, 21:22
Zamienic krotkoterminowy areszt na publiczna chloste na rynku !

tadeusz50
01-05-2008, 21:26
Senior to nie średniowiecze!!!

senior A.P.
01-05-2008, 21:27
To znaczy mozna krasc ?

tadeusz50
01-05-2008, 21:29
Bez komentarza.

senior A.P.
01-05-2008, 21:32
Czyli wolno !
I tak sie wlasnie dzieje w Polsce - samo zycie!

tadeusz50
01-05-2008, 21:35
Senior nie nie wolno. Ty jak zwykle swoje.

senior A.P.
01-05-2008, 21:38
Zawsze ustosunkowuje sie do tresci dyskutanta ,ktory podejmuje dyskusje .Jezeli nie komentuje to mozna przyjac ,ze akceptuje.

tadeusz50
01-05-2008, 21:41
Bez komentarza nie znaczy przytakiwania. Nie chciłem użyć innych słów szanując drugą stronę.

senior A.P.
01-05-2008, 21:44
Teraz rozumie ! Nie ma to jak szacunek rodaka do rodaka !

tadeusz50
01-05-2008, 21:47
Dziękuję!!!!!

Lila
02-05-2008, 01:05
14519

Dla naszych miłych panów...proszę się częstować.Za Wersal ,którego dawno tu nie było...:D

Mniemam ,że jesteście zdrowi ,kochaniutcy ,w dalszym ciągu???:D

siekierka
02-05-2008, 07:32
Fragment rozmowy z posłem Edwardem Siarką (PiS), członkiem sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej:
Radosław Sikorski twierdzi, że ustawa kompetencyjna autorstwa PiS to "kaganiec dla rządu"...
- Jestem zdziwiony taką opinią, trudno mówić o kagańcu w sytuacji, gdy mamy do czynienia z żywotnymi interesami naszego państwa. Nie wiem, jak rozumieć więc określenia pana Sikorskiego, czy oznacza to, że Platforma wycofuje się z zobowiązań, które złożyła panu prezydentowi, czy też próbuje uciec od tego tematu, by nie zajmować stanowiska.
Platforma ma jednak w tej sprawie bardzo jasne stanowisko. Twierdzi, że nie poprze ustawy kompetencyjnej, bo jest, ich zdaniem, sprzeczna z Konstytucją i przekracza zakres kompromisu z Helu.
- W tej chwili zabiegamy o to, by tryby uchwalania ustaw i decyzji podejmowanych w sprawach UE, były szerzej konsultowane. Do tego zmierza nasz projekt. W tej chwili mamy do czynienia z taką sytuacją, że w komisji mamy dwóch posłów referentów, czasami temat jest omawiany szerzej, czasami w ogóle nie jest omawiany. Opiniujemy oczywiście stanowiska rządu, ale często jest to robione zbyt pospiesznie, a przecież sprawy dotyczą interesów państwa polskiego. Poszerzenie pola do dyskusji i danie możliwości wypowiadania się szerzej na istotny temat, również przez prezydenta Rzeczypospolitej, jest wskazane. Pewnie należałoby ściśle określić ciężar gatunkowy tematów, w których będzie wypowiadał się również prezydent, bo trudno przecież wymagać, by ustosunkowywał się np. do aktów antydumpingowych, ale kiedy w grę wchodzi kwestia bezpieczeństwa energetycznego czy kwestia naszego bezpieczeństwa lub polityki zagranicznej, to uważam, iż bardzo zasadne jest, by prezydent się w tej materii wypowiadał. Nie należy mu kneblować ust.

senior A.P.
02-05-2008, 09:23
Zbliza sie kres partii politycznych na ktory to ja i inni z utesknieniem czekamy.
W Polsce przed calkowitym upadkiem partyjnym na pysk zostana tylko niedobitki z PO ,PiS i PSL .
Niech sie swieci maj 2008 rok !!!

siekierka
02-05-2008, 11:37
Zbliza sie kres partii politycznych na ktory to ja i inni z utesknieniem czekamy.
W Polsce przed calkowitym upadkiem partyjnym na pysk zostana tylko niedobitki z PO ,PiS i PSL .!!!

To byłoby marzenie! Wówczas ludzie wybieraliby SWOICH przedstawicieli, a nie "jedynie słusznych"

senior A.P.
02-05-2008, 11:48
Z tym kiedy ludzie beda naprawde wybierac jeszcze poczekamy.Po zmianie Konstytucji do ktorej napewno dojdzie przed "smiercia unijna",ruszy odbudowa Polski z unijnych ruin.
Potem pojawia sie mlodzi przywodcy narodowi,co to jeszcze nie pochlapali sie partyjnym zlobem . Liczyc tez nalezy na pomoc wschodnich sasiadow,ktorzy nie odmowia pomocy widzac wlasne zagrozenie Potem wszystko sie ulozy i Polska bedzie Polska.
Niech zywi nie traca nadzieji !

siekierka
02-05-2008, 13:45
Najbardziej nużące jest oczekiwanie na rozkwit rozumu u tych młodszych. Bo niestety, tak wielu przesiąkło antynarodową indoktrynacją, że nie chcą widzieć, gdzie ich oszukują.

senior A.P.
02-05-2008, 13:50
Jest bardzo wiele madrych, mlodych ludzi,ktorzy sa trzymani z dala od wladzy.

Lila
02-05-2008, 19:19
Skarb Państwa musi wypłacić wkrótce wiele miliardów pln właścicielom kamienic.W 93 roku została wprowadzona ustawa o czynszach kontrolowanych.Teraz za tych chronionych prawem lokatorów ,zapłacimy wszyscy...bo jednak w tym czasie te kamienice zostały wyremontowane przez właścicieli..

senior A.P.
03-05-2008, 16:31
To nie lepiej zwrocic sie po pieniadze za remont tych kamienic do ich wlascicieli zamiast do podatnikow .
Przedlozyc rachunki,za remont,za dozorowanie i opieke,za utrzymanie porzadku,za zuzyta energie i jej dostawe (klatki schodowe,strychy,piwnice)- zobaczymy jaka wyjdzie suma za te lata bez wlascicieli,ktorzy sobie ot tak wyjechali i pozostawili swoje majatki.
To prosta matematyka,ktora chyba przedstawiciele rzadu polskiego znaja.

Lila
03-05-2008, 16:54
A kto Ci powiedziała,że oni wyjechali?
Zabrało państwo,łaskawie zostawiając im jedno mieszkanie ...

senior A.P.
03-05-2008, 17:00
Jezeli nie wyjechali to gdzie byli i mieszkali ?

Basia.
03-05-2008, 17:38
Jezeli nie wyjechali to gdzie byli i mieszkali ?
często bardzo mieszkali w tym jednym mieszkaniu albo jakimś innym. Znam takich osobiście.

Lila
04-05-2008, 11:25
Chcemy żyć w państwie sprawiedliwym i w takim, w którym zasada miłości i miłosierdzia wobec człowieka jest ważniejsza niż osobiste urazy – pisze dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Pisze to w kontekście „skazania na publiczną banicję” Andrzeja Krawczyka.

Hmm...zasada miłości .Dla osoby ,która współpracowała z obcymi służbami.Ależ miłościwie niech sobie pracuje ,tylko dlaczego akurat w dyplomacji? To przecież czysta głupota jest..A propos: już ORMO-wcy na fali miłości ,żądają wyższych emerytur za służbę..
Drodzy miłosierni zwolennicy miłosnej PO ,zapłaćcie im,ale ze swojej kieszeni ,jeśli łaska..:D

Dalej pani Kolenda :Wybieram drogę Tuska, który daje szansę. Odrzucam okrucieństwo, ono nigdy nie prowadziło do dobra, lecz zawsze do zła.
No jasne.Wyznanie Boniego wstrząsnęło premierem do głębi,ale nie wyciągnął wniosków,bo nie ma dowodów iż informator SB skrzywdził kogokolwiek..
Ale czy nie skrzywdził,to już Donald pewien nie jest.No cóż...miłość...

To samo było z innym agentem - Drawiczem..Dusza człowiek.A że coś tam podpisał ...wybaczamy w imię miłości..
W takim razie taki Popiełuszko to frajer jakich mało..Mógł coś tam podpisać i teraz opływać jak pączek w maśle..

ps.Ta miłość przyszła mi do głowy,gdy zobaczyłam dzisiaj horror !!!
W TVN siedzi Andrzej Lepper i cieplutko wyraża się o Tusku..
A tak się cieszyłam,że PiS go posłał na out.Ale on wraca ,jak bumerang.Startuje w wyborach w woj.podkarpackim.Na senatora Rzeczpospolitej Polskiej...

Miłość i jeszcze raz miłość..Endrju wraca ,surfując na fali pojednania..Ludzie,módlcie się o rekina,aby go zeżarł,bo nigdy nie uwolnimy się od tego upiora...

senior A.P.
04-05-2008, 11:28
Jezeli mieszkali tu w Polsce w swych kamienicach to jakich dzisiaj chca odszkodowan ???

tadeusz50
04-05-2008, 11:38
Senior mieszkali trzy pokolenia w dwupokojowym mieszaniu. Pisałem o tym już wcześniej tocząc z tobą spór. Zanik pamięci?

senior A.P.
04-05-2008, 11:44
Zajmij sie Tadeusz swoja pamiecia - dobrze ?
A o tych co zadaja odszkodowan to pisz jasniej,jak narazie to tylko jednozdaniowy belkot .

tadeusz50
04-05-2008, 11:47
Jak ty napiszesz jedno zdanie to co to jest?

senior A.P.
04-05-2008, 11:52
Po 50-tce wypada byc mezczyzna !

tadeusz50
04-05-2008, 11:54
Po 60-tce też!!!

senior A.P.
04-05-2008, 12:54
Zycie zaczyna sie po 60-tce - pisala Wislocka.

siekierka
05-05-2008, 10:53
Nie każdy jest Wisłokiem ...

ed-q
05-05-2008, 18:08
Przeglądnąłem dzisiaj ten wątek i ….zobaczyłem TU życzenia urodzinowe i miłe słowa skierowane przez Lilę i Basię (post nr 5 i 6) pod moim adresem! Zaskoczenie pełne, bo przecież od ponad pół roku nie uczestniczyłem czynnie na tym forum.
Przyjmijcie więc, drogie Panie, serdeczne podziękowania, nie tylko za przesłane życzenia, wraz ze wspaniałymi bukietami, lecz także za miłe słowa i pamięć o jakimś tam ed-q.
Nie ukrywam, że od samego początku spodziewałem się, że jesteście „morowymi dziewuchami” (to z lwowska), czemu nie raz dałem już wyraz, lecz dzisiejsze „odkrycie” przeszło moje najśmielsze wyobrażenia!.

Kłaniam się więc nisko i jeszcze raz najuprzejmiej dziękuję!

ed-q

siekierka
05-05-2008, 18:18
Posłowie PiS pracujący w sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zwrócili się do szefa MSWiA z interpelacją, w której domagają się przedstawienia stanu dochodzenia w sprawie nieprawidłowości w policji, a dotyczących działań funkcjonariuszy związanych z tzw. sprawą Olewnika. Chcą też, by minister Grzegorz Schetyna wyjaśnił publicznie, czy wskazani w piśmie przekazanym Komisji przez prywatnego detektywa Marcina Popowskiego policjanci mieli związek ze śledztwem w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika, a jeżeli tak - to czy nadal pracują w Komendzie Głównej Policji i jakie zajmują stanowiska, a także czy mają obecnie związek z prowadzonym dochodzeniem w tej sprawie. Posłowie chcą też, by MSWiA wystąpiło do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o przeprowadzenie specjalnego audytu w KG Policji. - W związku z licznymi ujawnionymi już nieprawidłowościami i uchybieniami dotyczącymi pracy policjantów i prokuratorów zajmujących się sprawą porwania Krzysztofa Olewnika i jego późniejszego zamordowania konieczne jest wyjaśnienie zastrzeżeń rodziny w kwestii zaniechań i nierzetelnych działań funkcjonariuszy policji podczas prowadzonego śledztwa

siekierka
06-05-2008, 07:40
Senatorowie PiS, którzy zamierzają zaskarżyć traktat lizboński do Trybunału Konstytucyjnego, dysponują już opiniami o sprzeczności traktatu z niektórymi zapisami ustawy zasadniczej. Ekspertyzy, jakie zamierzają dołączyć do skargi kierowanej w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego, wskazują - jak się dowiedzieliśmy - na przekroczenie kompetencji suwerenności organów władzy i administracji państwowej. W oczekiwaniu na ewentualny podpis prezydenta przedstawiciele izby wyższej zlecili wykonanie kolejnych opinii. W dniu, w którym Lech Kaczyński ratyfikuje traktat lizboński, Trybunał Konstytucyjny otrzyma skargę w tej sprawie. W najbliższych dniach grupa senatorów PiS przystąpi do finalnych prac nad wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania zgodności traktatu lizbońskiego z polską Konstytucją. Do chwili złożenia przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego podpisu ratyfikującego traktat senatorowie chcą pozyskać szereg opinii i niezależnych ekspertyz wskazujących na sprzeczności między umową międzynarodową, jaką jest traktat reformujący, a Konstytucją Rzeczypospolitej.
Inicjatorzy całej akcji dysponują już ekspertyzami wskazującymi na sprzeczność z Konstytucją regulacji traktatowych zakładających przekazanie kompetencji decyzyjnych przez niektóre organa administracji państwowej instytucjom unijnym. Jak precyzuje senator Piotr Łukasz Andrzejewski (PiS), prawnik konstytucjonalista, chodzi o instytucje państwowe, których suwerenność decyzyjna zapisana jest w ustawie zasadniczej i bez przeprowadzenia ewentualnych zmian w Konstytucji nie może być podważona.

przyjaciel
06-05-2008, 15:26
Teraz pewno konstytucje zmienia.

siekierka
07-05-2008, 08:19
-Chce Pan, by Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podało, ile pieniędzy za emisję spotów reklamujących Platformę Obywatelską resort przeznaczył dla poszczególnych telewizji. Wiadomo, że połowa tych środków jest przeznaczona dla koncernu ITI, jedna czwarta dla Polsatu, dla telewizji publicznej 23 procent.
- To zdaje się, że już wszystko jasne. Po prostu chodzi o to, jak zapłacić koncernowi ITI, który jest właścicielem TVN, za uczestnictwo w propagandzie sukcesu rządu Donalda Tuska. Jak rozumiem, rząd Platformy Obywatelskiej, zamiast szukać oszczędności w budżecie, aby zapewnić godziwe podwyżki płac w celu minimalizowania skutków drastycznego wzrostu cen żywności, energii i leków, będzie szerokim strumieniem płacił prywatnej telewizji, aby dbała o jego poprawny wizerunek.:D

ymca
07-05-2008, 12:17
-Chce Pan, by Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podało, ile pieniędzy za emisję spotów reklamujących Platformę Obywatelską resort przeznaczył dla poszczególnych telewizji. Wiadomo, że połowa tych środków jest przeznaczona dla koncernu ITI, jedna czwarta dla Polsatu, dla telewizji publicznej 23 procent.
- To zdaje się, że już wszystko jasne. Po prostu chodzi o to, jak zapłacić koncernowi ITI, który jest właścicielem TVN, za uczestnictwo w propagandzie sukcesu rządu Donalda Tuska. Jak rozumiem, rząd Platformy Obywatelskiej, zamiast szukać oszczędności w budżecie, aby zapewnić godziwe podwyżki płac w celu minimalizowania skutków drastycznego wzrostu cen żywności, energii i leków, będzie szerokim strumieniem płacił prywatnej telewizji, aby dbała o jego poprawny wizerunek.:D

Siekierko niech poseł Giżyński powie ile to wydano kasy na bzdurny spot "Mordo ty moja".Pis miał promocję darmową w Tv publicznej więc nie musieli wydawać kasy.:D

siekierka
07-05-2008, 12:29
A to znasz:

Amerykański ambasador mówi do redaktora Radia Erewań:

-w Waszym kraju łamane są prawa człowieka, jest cenzura prasy,telewizja jest pod kontrolą tajnych służb, ludzie giną bez śladu, trudno jest kupić rower a samochód to senne marzenie, mieszkań brak, żywność drożeje z dnia na dzień, więzienia przepełnione...

Odpowiedź Radia Erewań:

A u Was bijut niegrow.

ymca
07-05-2008, 12:33
A to znasz:

Amerykański ambasador mówi do redaktora Radia Erewań:

-w Waszym kraju łamane są prawa człowieka, jest cenzura prasy,telewizja jest pod kontrolą tajnych służb, ludzie giną bez śladu, trudno jest kupić rower a samochód to senne marzenie, mieszkań brak, żywność drożeje z dnia na dzień, więzienia przepełnione...

Odpowiedź Radia Erewań:

A u Was bijut niegrow.

Znam,ale nijak to ma się do tego co napisałam.

siekierka
07-05-2008, 12:37
Kombinatoryka zawodzi ...

ymca
07-05-2008, 12:47
Kombinatoryka zawodzi ...

Nie kombinuję,liczę 2+2=4

siekierka
07-05-2008, 14:46
No właśnie. A u Was bijut niegrow.

ymca
07-05-2008, 14:51
No właśnie. A u Was bijut niegrow.

Niet!!!!:D

siekierka
07-05-2008, 18:58
Dzisiaj zapadnie wyrok w trwającej od stycznia 2007 r. sprawie wytoczonej przez Mirosława Michałowskiego polskiemu oddziałowi niemieckiej firmy Arvato Services w Szczecinie. Michałowski został zwolniony z pracy przez kierownictwo firmy za to - jak utrzymuje - że nie podporządkował się zakazowi używania języka polskiego na wyznaczonym obszarze przedsiębiorstwa, a zakaz miał dotyczyć również bezpośrednich kontaktów między pracownikami - Polakami.
- Złożyłem pozew do sądu o odszkodowanie ze względu na to, że zabroniono w naszej firmie używania języka polskiego w kontaktach nie tylko służbowych, ale i prywatnych. Mogliśmy rozmawiać tylko w języku niemieckim - przypomina przed dzisiejszą rozprawą Michałowski. Według pracodawcy, przeszkadzało to klientom niemieckim słyszącym w tle język polski i obniżało jakość obsługi klientów, którzy się skarżyli. - W kontaktach z kolegami rozmawiałem po polsku i to im przeszkadzało - wyjaśnia Michałowski, dodając, że zależy mu na tym, żeby tego typu praktyki w firmach w Polsce nie stały się codziennością.
Michałowski pracował na stanowisku konsultanta telefonicznej obsługi klienta (Call Center) w szczecińskim oddziale Arvato Services koncernu Bertelsmann Media. Firma ta ma swoje oddziały w Szczecinie i Plewiskach k. Poznania. Kierownictwo firmy w Polsce bagatelizowało wówczas tę sprawę, a kierownik biura dyrektora generalnego tej firmy Małgorzata Kurc mówiła, że cała ta sprawa jest wynikiem nieporozumienia i nie ma zakazu mówienia po polsku, a pracowników poinformowano, że na danej sali operacyjnej używa się danego języka przy obsłudze klienta. Dotyczy to każdej sali, w której prowadzona jest obsługa, czyli: czeskiej, węgierskiej, ukraińskiej, polskiej i niemieckiej.
Sprawa bulwersuje, ponieważ - jak utrzymuje nasz rozmówca - został zwolniony z pracy bez podania przyczyny, co sugeruje dyskryminacyjny charakter całej sprawy. I taki właśnie zarzut skierował do sądu wobec pracodawcy Michałowski. - Zwolniono mnie z pracy bez podania przyczyny. Odwołałem się do sądu pracy, wystąpiłem o odszkodowanie ze względu na dyskryminację w wysokości 40 tys. złotych. Była to maksymalna suma, jakiej mogłem zażądać zgodnie z kodeksem pracy - tłumaczy. W sądowym pozwie przeciwko Arvato Services Michałowski, zarzucając pracodawcy dyskryminację pracownika, powołał się na artykuł kodeksu pracy, który mówi o równym traktowaniu pracownika bez względu na płeć, rasę, narodowość, przekonania polityczne.

siekierka
08-05-2008, 11:49
Prof. Janusz Kurtyka, prezes Instytutu Pamięci Narodowej:
PRL została założona przez zdrajców, przez tych, którzy byli w służbie sowieckiej, i była rządzona przez zdrajców, a w następnych pokoleniach przez renegatów.:confused:

siekierka
09-05-2008, 13:36
Prokurator Krzysztof Jasiński, który prawdopodobnie popełnił błędy w postępowaniu dotyczącym uprowadzenia Krzysztofa Olewnika, dziś jest jednym ze śledczych, którzy pracują w ramach policyjno-prokuratorskiej grupy badającej nieprawidłowości w tymże dochodzeniu. Prawidłowość działań prokuratora, który w zaskakujących okolicznościach umorzył wątek udziału w grupie porywaczy gangstera z Sierpca Eugeniusza D. ps. "Gienek", znajomego działacza SLD Grzegorza K., jest obecnie sprawdzana w wewnętrznym postępowaniu przez olsztyńskich śledczych. Jeszcze bardziej bulwersować może fakt, że niespełna przed dwoma tygodniami prokurator krajowy Marek Staszak podczas posiedzenia sejmowej komisji w obecności rodziny Olewników publicznie zapewnił, że żaden z prokuratorów odpowiedzialnych za ewentualne zaniedbania w specgrupie nie pracuje. Inny ze śledczych, który może odpowiadać za nieprawidłowości w sprawie Olewników - Radosław Wasilewski, został - zdaniem Zbigniewa Ziobry - niedawno awansowany przez ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego.:D

siekierka
12-05-2008, 11:03
Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego (RN PSL) przygotowała szereg propozycji zmian odnoszących się do bieżącej sytuacji społeczno-politycznej kraju. Wicepremier, a zarazem prezes PSL Waldemar Pawlak nie oszczędził słów krytyki współkoalicjantowi - Platformie Obywatelskiej. - PO często podejmuje "odważne" działania, których nie konsultuje nawet z członkami własnej partii - powiedział podczas konferencji, odnosząc się do prób rządu reformowania służby zdrowia.
Zdaniem Pawlaka, w tym zakresie brak jest po prostu koordynacji. Jak poinformował dziennikarzy po obradach, Rada Naczelna opowiedziała się również za zarządzaniem szpitali przez samorządy. - Samorządy dobrze będą zarządzały szpitalami, ale pod warunkiem, że te zostaną oddłużone. Natomiast niedopuszczalne jest przekazywanie samorządom szpitali specjalistycznych - dodał prezes PSL.

Lila
14-05-2008, 10:29
hau hau hau hau...:D
...To iż wątpiłam w naszego premiera..
..że wyśmiewałam jego obiecywanie cudów..
...a także ,nie wierzyłam w miłość w wykonaniu jego ugrupowania..

Myliłam się.Jakże mi przykro,bo jednak cuda będą.Lada chwila.
A miłość ? Z pewnym zażenowaniem muszę powiedzieć,że nie spodziewałam się takiej gorącej.
Bo nie wiem czy wiecie ,że w czasie przeszukania mieszkania Piotra Bączka - wczoraj - agenci ABW przeszukali dokładnie dziennikarzy TV,którzy przybyli na miejsce..
Nie byłoby nic dziwnego w państwie prawa,że zabrano im kamery.Ale obmacywanie ich kroczy było zdumiewające ,ponoć..:D

Ja tam nic nie wiem.Jak dla mnie jest to gra wstępna do prawdziwej miłości.Wszak delikatny agent nie może lecieć tak od razu z miłością do nieprzygotowanego na nią dziennikarza..

Ludziom jednak nie sposób dogodzić..:D

siekierka
14-05-2008, 10:42
Jakie konsekwencje dla kondycji mediów publicznych będzie miało przyjęcie nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych? Wojciech Reszczyński uważa, że ta nowelizacja jest sprzeczna z Konstytucją, w której szczegółowo zapisano zadania konstytucyjnego organu, jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, oraz z zapisami ustawy o radiofonii i telewizji. Żeby móc realizować obecne, wciąż obowiązujące ustawowe cele, jakie stawia przed mediami publicznymi państwo polskie, trzeba tym mediom zapewnić finansowanie. Likwidując abonament, rząd działa na szkodę spółek publicznych (TVP i PR SA) jako części majątku Skarbu Państwa, a więc działa niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Szacuje się, że przyjęcie nowelizacji o częściowym zniesieniu abonamentu będzie skutkowało luką finansową dla telewizji i radia w wysokości około 300 mln złotych. O ile telewizja publiczna będzie mogła jakoś funkcjonować, zwiększając liczbę reklam, o tyle radio zostanie zmuszone do znacznego ograniczenia swojej działalności, szczególnie w sferze kultury i polityki informacyjnej państwa. Musi to wpłynąć także na jakość programów oraz na zatrudnienie. Z drugiej strony, ani rządząca koalicja, ani posłowie nie przedstawili żadnych propozycji, jak tę lukę finansową uzupełnić. Ponadto premier Donald Tusk zapowiada, że jest to początek zmierzający do likwidacji abonamentu, a więc droga do kompletnej likwidacji obecnego publicznego charakteru mediów.
Decyzje rządu mają charakter ideologiczny. Brzmi to paradoksalnie, ale wygląda na to, że polski rząd walczy z własnym państwem, jego publicznymi, obywatelskimi instytucjami, jakimi są media. Ważnym składowym elementem większości współczesnych państw, szczególnie można to zaobserwować w Niemczech, są publiczne media finansowane z abonamentu, czyli bezpośrednio przez obywateli: słuchaczy i telewidzów. Rząd swymi działaniami zmierza do całkowitej likwidacji mediów publicznych i jest to działalność wymierzona w demokratyczne, obywatelskie państwo.

POLA
14-05-2008, 15:06
No i słusznie, bo za dużo jest państwa w państwie:D, tak głosi PO, więc działania zgodne z deklaracjami.

Media państwowe (przepraszam, publiczne źle mi sie kojarzy) są do chrzanu, czyli kondycyjnie zdechłe, więc należy się z nimi rozstać.
Z kasy państwa opłacać jeden kanał, tzw. rządowy, niech każda ekipa nadaje w nim, co chce, niech się chwali, jaka to dobra i skuteczna. Skończą się przepychanki i kłótnie o stronniczość,brak obiektywizmu. Pałace TV i inne dobra materialne wydzierżawić, uzyskane dochody przeznaczyć na zasilenie budżetu radia (PR.1,2,3).

Do takiego wniosku skłoniły mnie nie tak odległe w czasie rozważania p. Reszczyńskiego, stałego bywalca RM i TV T-am.

No i jeszcze jeden pożytek: mniej kanałów, więcej czasu:D , nie powiem, na co:)

POLA
14-05-2008, 15:18
radiowej "Jedynki" i "Trójki".
Dzisiaj od rana łagodzą obyczaje piosenkami F. Sinatry (rocznica śmierci).

siekierka
14-05-2008, 16:07
.... państwowe (przepraszam, publiczne źle mi sie kojarzy) są do chrzanu, czyli kondycyjnie zdechłe, więc należy się z nimi rozstać.

Każdy ma swoje doświadczenia. Przed laty była u nas Powszechna Kasa Oszczędności. I byłem przez wiele lat zadowolony z jej usług, dopóki sie nie sprywatyzowała.
Ale od czasu gdy stała się prywatnym bankiem komercyjnym i usługi znacznie zdrożały, straciłem do niej zaufanie i zabrałem z niej swoje oszczedności.
Nie wierzę w uczciwość wielkich, prywatnych przedsięwzięć. Prywatnym bankom, prywatnym telewizjom itd.

POLA
14-05-2008, 16:27
Każdy ma swoje doświadczenia. Przed laty była u nas Powszechna Kasa Oszczędności. I byłem przez wiele lat zadowolony z jej usług, dopóki sie nie sprywatyzowała.
Ale od czasu gdy stała się prywatnym bankiem komercyjnym i usługi znacznie zdrożały, straciłem do niej zaufanie i zabrałem z niej swoje oszczedności.
Nie wierzę w uczciwość wielkich, prywatnych przedsięwzięć. Prywatnym bankom, prywatnym telewizjom itd.
nie ufać, to ludzki odruch, ale PKO odkąd pamiętam, zawsze robiło nas w konia.
Też się z niego wyprowadziłam, a teraz sobie żeruję na ofercie banku, który nie jest całkiem polski, a jednak w konia mnie nie robi i przynajmniej nie dopłacam do tego interesu, przeciwnie:)

Gdzie zaczyna się wiara, tam kończy się rozum, w finansach na pewno, trzeba sprawdzać, ja to robię i innym polecam:)

tadeusz50
14-05-2008, 17:26
PKO czyli Powszechna Kasa Oszczędności była jedynym bankiem do gromadzenia oszczędności w Polsce w czasach o których piszecie. NBP dla przedsiębiorstw. PKO SA dla walut. PKO dawniej nie miało wpływu na oprocentowanie wkładów. Były to decyzje odgórne. Nie muszę pisać czyje!

siekierka
14-05-2008, 19:07
Czyje by te decyzje nie były, to oszczędzanie w PKO było wówczas korzystniejsze niż dziś.
Zaś banki nie będąc prywatnymi, nie mogły ogłosić upadłości.

tadeusz50
14-05-2008, 19:38
Siekierko w jakim ty świecie żyłeś. Jak to wyglądało w czasie inflacji? Makabra!!! Kto oszczędzał na samochód, mieszkanie, posag dla dzieci co dostał? Tyle, że nawet opić się nie dało!!

siekierka
15-05-2008, 08:43
Donald Tusk dziś zastanie mianowany

S Ł O Ń C E M P E R U !:D

siekierka
15-05-2008, 08:47
Podejrzewam, że ja dłużej korzystałem z PKO niż Ty żyjesz.

tadeusz50
15-05-2008, 09:04
Siekiero!
Co prawda jesteś starszy, ale nie aż tyle jak piszesz. W bardzo młodym wieku musiałbyś być klientem PKO. Ja swoją wiedzę o tym banku biorę jeszcze z tego faktu, że już trzecie pokolenie moich najbliższych pracowało i pracuje w tym banku.

Lila
15-05-2008, 09:32
Donald Tusk dziś zastanie mianowany

S Ł O Ń C E M P E R U !:D

Nie wiedziałam ..A może ono wschodziłoby lepiej nad Andami,skoro tutaj robi tylko .......wrażenie.I to coraz mniejsze..

Dariusz Kosiur
15-05-2008, 15:03
"Wojna informacyjna" - Rafał Brzeski
Cz.1 http://aspiracje.salon24.pl/74616,index.html
Cz.2 http://aspiracje.salon24.pl/74614,index.html
Są to ciekawe teksty (niestety długie), które powinno przeczytać możliwie jak najwięcej osób. Proszę je polecać również na innych forach. To pomoże zrozumieć jaką rolę pełnią powszechne media.
Dariusz Kosiur

Lila
17-05-2008, 11:53
Dziś tylko cytat,ale jakże wymowny...:):)

Żyjemy w państwie prawa i nie może być tak, że dziennikarze mają jakieś szczególne prawa i robią co chcą, nie pytając nikogo o zgodę,
Zbigniew Ćwiąkalski minister sprawiedliwości

siekierka
17-05-2008, 12:02
I to jest właśnie PRAWO w wydaniu libertyńskim!...

A pierwowzorem był Lechu Wałęsa ze swoim:

"...miała być demokracja, a tu każdy robi co chce...";)

siekierka
18-05-2008, 09:43
Honoru nie mają kłamcy i pederaści oraz ci, którzy się z nimi notorycznie stykają.

Lila
18-05-2008, 12:16
Żywią i bronią...czyli skok na władzę..

Po powrocie Donalda Tuska z Ameryki południowej ludowcy chcą mu przedstawić propozycję reorganizacji gabinetu, nazywając to “zwiększeniem swojego udziału w odpowiedzialności w rządzie”.

- Skoro przedstawiciele Platformy nie dają sobie rady, a premier Tusk nie jest z nich zadowolony, to powinien sięgnąć po naszych fachowców. Mamy doskonałego kandydata na ministra infrastruktury, Janusza Piechocińskiego - uważa poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Według Newsweeka PSL chce też stanowisk w resorcie infrastruktury oraz w Ministerstwie Sportu i Turystyki. (gazeta.pl)

Lila
20-05-2008, 19:48
PKO czyli Powszechna Kasa Oszczędności była jedynym bankiem do gromadzenia oszczędności w Polsce w czasach o których piszecie. NBP dla przedsiębiorstw. PKO SA dla walut. PKO dawniej nie miało wpływu na oprocentowanie wkładów. Były to decyzje odgórne. Nie muszę pisać czyje!

Przypominam,że to wątek o polityce a nie procentach ..:D

tadeusz50
20-05-2008, 20:03
Lilu
Cytujesz moją wypowiedż sprzed tygodnia!

Lila
20-05-2008, 20:48
Lilu
Cytujesz moją wypowiedż sprzed tygodnia!

:D Wiem,ale zasada jest zasadą...:D

ps.usłyszałam dzisiaj,że nie należy zbaczać z tematu..

ps2.Rząd Donalda Tuska odniósł sukces. “Bezwzględny sukces” - jak podkreśla wiceminister rolnictwa, Kazimierz Plocke. Dwa polskie trawlery-przetwórnie będą mogły u brzegów Mauretanii łowić… karmazyny. Tylko nie wiadomo jeszcze, ile tych podobnych do okonia rybek będą mogły złapać.

ps3.limity połowów jeszcze nie są uzgodnione z rządem Mauretanii.Od jutra natomiast na naszym wybrzeżu obowiązuje zakaz łowienia dorszy..Limit się skończył..choć dorsze są.

swojski
21-05-2008, 09:14
Procenty ,to jest dopiero polityka panie Tadeuszu.Dobry polityk zaczyna kariere od liczenia .

Lila
21-05-2008, 11:25
Procenty ,to jest dopiero polityka panie Tadeuszu.Dobry polityk zaczyna kariere od liczenia .

A najlepiej ,aby liczył na siebie...:D
Tak jak nasi biznesmeni którzy przenoszą firmy ....do USA ..:D
Opłaca się ,bo dolar nisko stoi..( np.firma Korona )..
No i jeszcze rząd USA przegał z niewidomymi i musi wypuścić innego dolara.
Natomiast największy polski deweloper będzie budował w Rosji.Już kupił olbrzymią działkę pod Moskwą pod apartamentowce.
Cuś nam Polska pustoszeje.

swojski
21-05-2008, 11:27
Nie ma obawy !
Polacy wracaja i lacza sily .

Bianka
21-05-2008, 12:07
Nie ma obawy !
Polacy wracaja i lacza sily .
Ło Boze... janiele swojski, janiele polski
ino nie łopuscaj nas...

kufa86
21-05-2008, 12:56
Ło Boze... janiele swojski, janiele polski
ino nie łopuscaj nas...
Wyjątkowo robię ci klakę.
Jak mówił Znaczy-kapitan:
O Boże, cierpliwości.

Malgorzata 50
22-05-2008, 00:25
Danmal powrócił?????????

emka46
22-05-2008, 06:42
Danmal i spółka są aktywni na forum praczki.

Agata P.
22-05-2008, 06:46
Eeeeee taaaam - zwykla panika.
Ciszej nad trumna.
A.P.

Malgorzata 50
22-05-2008, 10:45
Danmal i spółka są aktywni na forum praczki.
Owszem ale swojski to Danmal

Agata P.
22-05-2008, 12:12
To ten Danmal bystry facet/facetka ,ma glowe na karku.

Malgorzata 50
22-05-2008, 12:15
Ha ha ha ha Augustynie podejrzewalam cie jednakl o wyższy poziom...mimo wszystko

Agata P.
22-05-2008, 12:19
Tato wyszedl na procesje Bozego Ciala,wychodzac usmiecnal sie w drzwiach i powiedzial "badz godna ojca".
Zastanawiam sie czy chodzilo mu o swieto i procesje lub moze o cos innego.

Lila
22-05-2008, 13:11
Ha ha ha ha Augustynie podejrzewalam cie jednakl o wyższy poziom...mimo wszystko

No ,Małgoś.Wychodzi na to,że będę zmuszona ( z niejaką przykrością ) przyznać Ci rację.
Wychodzi mi także na to,że zarówno w realu jak i necie nie znam się na ludziach.:rolleyes:
Tak było od zarania mego istnienia ...i tak będzie w godzinie śmierci,w której -mam nadzieję - św.Franciszek ,któremu służę ,nie dopuści do mnie jakiejś paliatywnej...

Ps.Małgosiu,muszę przyznać że obserwacja zjawiska daje mi dużo rozrywki..:D

kufa86
22-05-2008, 13:54
:D Wiem,ale zasada jest zasadą..

Na granicy - celnik
- proszę otworzyć walizkę
- ale ja nie mam walizki
- co mnie to obchodzi, przepis jest przepis

Lila
22-05-2008, 14:03
Hej,Kufa...co ci się przypomniało ?:)

kufa86
22-05-2008, 14:04
Tato wyszedl na procesje Bozego Ciala,wychodzac usmiecnal sie w drzwiach i powiedzial "badz godna ojca".
Zastanawiam sie czy chodzilo mu o swieto i procesje lub moze o cos innego.
Oj nieładnie Agatko,
tatuś taki świetojebliwy, z rozpędu poszedł na pochód majowy, a ty co?
Bezbożnica jakaś jesteś, na procesje nie chodzisz,
nie nauczył cię modlić się pod figurą?
Co z ciebie wyrośnie?

Lila
22-05-2008, 14:06
Bądź godna ojca...hmmm..udało się dziewczynie .:)

POLA
22-05-2008, 14:23
Oj nieładnie Agatko,
nie nauczył cię modlić się pod figurą?
Co z ciebie wyrośnie?
Modli się pod figurą,
Wszystko jedno, pod którą...

Tak mi się tylko przypomniało:D

kufa86
22-05-2008, 14:28
Lila!!
Zostaliśmy na czerwono napiętnowani jako tchórze - na wiadomym forum - ale ubaw.
Ja z czystej przekory nie zarejestruję się u tej starej rury - cenzorki.
Beze mnie jej forum padnie z braku postów.

Malgorzata 50
22-05-2008, 17:59
No ,Małgoś.Wychodzi na to,że będę zmuszona ( z niejaką przykrością ) przyznać Ci rację.
Wychodzi mi także na to,że zarówno w realu jak i necie nie znam się na ludziach.:rolleyes:
Tak było od zarania mego istnienia ...i tak będzie w godzinie śmierci,w której -mam nadzieję - św.Franciszek ,któremu służę ,nie dopuści do mnie jakiejś paliatywnej...

Ps.Małgosiu,muszę przyznać że obserwacja zjawiska daje mi dużo rozrywki..:D Noooooo .......kochana martwię się twoją chorobą ..fizyczną oczywiście bo szurnięte zdrowo jesteśmy obie i tu ju z nic nie pomoże .A zjawisko, przyrodnicze jest ono ...niejako.Paliatywnym mowimy NIE.Jako i opiekunkom wrażliwym.... Pociesz się ,że ja też sie za bardzo nie znam co mi czasem wychodzi na dobre ,a czasem wręcz przeciwnie .Ale na paru osobach pozytywnie się poznalam i ciesze się z tego ...:):D

Agata P.
24-05-2008, 05:40
Jakas dyzurujaca tu kufa zwraca sie do mnie jka do smarkuli i prawi mi kazania kiedy to ja matka Polka w pelni sil i srodkow wychowuje nastepne pokolenia i przyszlosc Polski.
Kufa z twym poziomem inteligencji i kultury nie nadajesz sie nawet na forum mlodziezowe ,bo jestes zbyt prostacko zaprogramowany.Pelno cie wszedzie i chyba bierzesz dyzury za kolegow i kolezanki,na nic sie jednak zda twa wiernosc sluzbowa,bo staruszkowie i tak nie biora cie na powaznie ,jak kazda "graciare".
Nie sil sie wiec na nauki,ktore ja w swym pokoleniu dawno przerabialam,otrzymalam tez dobre wychowanie i to nie z gory Synaj,prosze wiec znajdz sobie inny obiekt zainteresowania godny ciebie.

a_sikorzanka
24-05-2008, 11:29
Jakas dyzurujaca tu kufa zwraca sie do mnie jka do smarkuli i prawi mi kazania kiedy to ja matka Polka w pelni sil i srodkow wychowuje nastepne pokolenia i przyszlosc Polski.
Kufa z twym poziomem inteligencji i kultury nie nadajesz sie nawet na forum mlodziezowe ,bo jestes zbyt prostacko zaprogramowany.Pelno cie wszedzie i chyba bierzesz dyzury za kolegow i kolezanki,na nic sie jednak zda twa wiernosc sluzbowa,bo staruszkowie i tak nie biora cie na powaznie ,jak kazda "graciare".
Nie sil sie wiec na nauki,ktore ja w swym pokoleniu dawno przerabialam,otrzymalam tez dobre wychowanie i to nie z gory Synaj,prosze wiec znajdz sobie inny obiekt zainteresowania godny ciebie.

No to ja już wolę czytać inteligentne posty kufy niż prostackie Twoje.Znalazła się matka Polka. Tu są same matki Polki.Sam jesteś wstrętnym skostniałym staruchem.Może gdybyś odebrał wychowanie "z góry Synaj" byłoby ono zdecydowanie lepsze.

tadeusz50
24-05-2008, 14:13
No to ja już wolę czytać inteligentne posty kufy niż prostackie Twoje.Znalazła się matka Polka. Tu są same matki Polki.Sam jesteś wstrętnym skostniałym staruchem.Może gdybyś odebrał wychowanie "z góry Synaj" byłoby ono zdecydowanie lepsze.
Przecież im wolno obrażać innych tylko wara od nich. Ciekawe podejście do życia. Kto nie myśli jak Agata i podobni to wrogowie których należy tępić.
a_sikorzanko zgadzam się z Tobą w 100%.

siekierka
25-05-2008, 11:00
Keine Grenze, w górę ręce! - tak złośliwi parafrazowali pacyfistyczną piosenkę twórcy zaangażowanego, Michała Wiśniewskiego, że niby trzeba znieść wszelkie granice, ilustrując swoją parafrazę znanym fragmentem kroniki filmowej, jak to grupa roześmianych niemieckich żołnierzy, w radosnej atmosferze, w pierwszych godzinach II wojny światowej, usuwa polski szlaban na granicy z Rzeszą.

Za chwilę 70-ta rocznica ...jeszcze trochę i doczekamy powtórki ...
Sieg heil UE!!

Malgorzata 50
25-05-2008, 13:00
siekierka co ci się porobilo????? Wyhamuj ..nikt nas nie najeżdża póki co ....

Lila
25-05-2008, 16:09
Przecież im wolno obrażać innych tylko wara od nich. Ciekawe podejście do życia. Kto nie myśli jak Agata i podobni to wrogowie których należy tępić.
a_sikorzanko zgadzam się z Tobą w 100%.

Tadeuszu,zgadzasz się z treścią czy formą wypowiedzi ? Chyba wyzwiska to coś nie tak ? Bo przecież nie wiadomo,kto siedzi po drugiej stronie monitora ?
A jak szanowna Agata odpowie nie mniej szanownej pani Sikorzance ,że jest zgryźliwą staruchą,to ja sobie wypraszam takie coś w wątku,gdzie podmiotem jest POLSKA.

a_sikorzanka
25-05-2008, 17:27
Podejrzewam,ze Tadeusz zgadza się w 100% i z formą i treścią.A gdzie ty tu widzisz wyzwiska?Przytoczona jest wypowiedż twora jakim jest Agato-Augustyn i na nią bardzo inteligentna odpowiedż.A to miej pretensje do matki Polki jeśli odpowie nie bardzo zgodnie z tematem wątku.:rolleyes:No i radzę również przeczytać swoje posty baaaaaardzo na temat w wątku POLSKA:rolleyes:

tadeusz50
25-05-2008, 17:45
Lila
Mówi pies Atos - rzepie odczep się od mojego ogona,

Lila
25-05-2008, 17:45
Podejrzewam,ze Tadeusz zgadza się w 100% i z formą i treścią.A gdzie ty tu widzisz wyzwiska?Przytoczona jest wypowiedż twora jakim jest Agato-Augustyn i na nią bardzo inteligentna odpowiedż.A to miej pretensje do matki Polki jeśli odpowie nie bardzo zgodnie z tematem wątku.:rolleyes:No i radzę również przeczytać swoje posty baaaaaardzo na temat w wątku POLSKA:rolleyes:

Jesteś pewna co do stwora ?
Ja nie dałabym głowy.Wyzwiska jak wyzwiska,ale niemniej ...ten staruch.Tu raczej piszą osoby nie pierwszej młodości,prawda ?:)

tadeusz50
25-05-2008, 17:52
Kobieto opanuj się ja staruch? Ja podałem swój wiek ty się chowasz

Lila
25-05-2008, 17:59
Kobieto opanuj się ja staruch? Ja podałem swój wiek ty się chowasz

:D :D Jeeeesu..czytaj człowieku OK ?
To Agata niby staruchem jest..
Jeżeli chodzi o mnie,to się nie chowam.Jest moje zdjęcie na Sabatowie,ze spotkania w Cz-wie..Na którym Ty miałeś być..

ps.Jeszcze raz przeczytaj,dopiero się wypowiadaj.
Co za ludzie...:rolleyes:

tadeusz50
25-05-2008, 18:06
W takim razie sorry wziąłem to do siebie. W kontekscie tak zrozumiałem. Pomyliłem się.

a_sikorzanka
25-05-2008, 18:07
Jesteś pewna co do stwora ?
Ja nie dałabym głowy.Wyzwiska jak wyzwiska,ale niemniej ...ten staruch.Tu raczej piszą osoby nie pierwszej młodości,prawda ?:)

Jessssuuu!!twora a nie stwora!!!

Lila
25-05-2008, 18:09
Jessssuuu!!twora a nie stwora!!!

Jaka stwora ? Gdzie ona jest ?:D

a_sikorzanka
25-05-2008, 18:12
Jaka stwora ? Gdzie ona jest ?:D

Radzę najpierw przeczytać posty,(może 2x dla lepszego zrozumienia)a potem zadawać pytania.
A stwora poszła się czesać jak to mówią młodzi...

siekierka
25-05-2008, 18:18
Od kilku tygodni gnębi mnie tzw "półpasiec". To bardzo bolesne i nieprzyjemne doświadczenie, dlatego prawie się nie odzywam. Ale i tak zdążyłem się doczytać, że Agata to córka znanego mi osobiście Augustyna (66 l.) czasowo przebywającego w Naszej Ojczyźnie i czasem korzystającego z konta córki. Więc proponuję pohamować ze zgadywaniem kto jest starcem, a zalecam przewietrzenie własnych szarych komórek i poczytanie zamieszczonych na forum postów.

a_sikorzanka
25-05-2008, 18:32

No to chyba siekierko nie wszystko dokładnie przeczytałeś.I tu można przytoczyć przysłowie jak Kali.........itd.
Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia.

Lila
25-05-2008, 19:30
Radzę najpierw przeczytać posty,(może 2x dla lepszego zrozumienia)a potem zadawać pytania.
A stwora poszła się czesać jak to mówią młodzi...

A bo to mam czas ,aby 2 razy czytać ? :D

ps.w niedzielę poszła się czesać ?:D

siekierka
26-05-2008, 07:47
POLITYKA ABSURDÓW (Gazeta Wyborcza 26.05.008 – str.30)

...podatnicy dopłacają miliony euro do europejskiej żywności, ale nie po to, aby była ona w sklepach tańsza – ale odwrotnie, po to aby jej ceny w sklepach były wyższe. Innymi słowy – europejski podatnik przepłaca za tę żywność dwukrotnie. Rz w formie subsydiów eksportowych, które umożliwiają utrzymanie wywindowanych na rynku cen na rynku krajowym, a drugi raz w sklepie, płacąc owe zawyżone ceny. Jest to chyba jedyny znany w ekonomii przypadek zakupowania za słone pieniądze prawa do tego, aby nabywać towary drożej.

Lila
26-05-2008, 09:10
Już niedługo wychodzi książka dotycząca współpracy Wałęsy i nie tylko,z SB w latach 70-tych..

Jest list protestujący wobec wydania tej książki,podpisany przez tuzy ...dziennikarstwa i polityki.Nazwiska pewno znamy wszyscy.
Czy to nie jest próba złamania demokracji ? Wszak całkiem niedawno ,wobec wydania innej książki,słyszeliśmy iż prawdy nie należy fałszować,tylko ją oswoić..

Ja ,prosta kobieta,nic nie rozumiem..
Czyli jedną prawdę wolno ujawniać a inną nie ?

siekierka
26-05-2008, 09:51
Najwidoczniej TAMTA prawda była "poprawna politycznie", prawda zaś o współpracy LW i innych z SB jest "niepoprawna".

Malgorzata 50
26-05-2008, 09:55
Protestowac może sobie kto chce nie skutkuje to przecież w niewydaniem ksiażki a ja i tak kocham Wałęsę .

Malgorzata 50
26-05-2008, 09:56
Od kilku tygodni gnębi mnie tzw "półpasiec". To bardzo bolesne i nieprzyjemne doświadczenie, dlatego prawie się nie odzywam. Ale i tak zdążyłem się doczytać, że Agata to córka znanego mi osobiście Augustyna (66 l.) czasowo przebywającego w Naszej Ojczyźnie i czasem korzystającego z konta córki. Więc proponuję pohamować ze zgadywaniem kto jest starcem, a zalecam przewietrzenie własnych szarych komórek i poczytanie zamieszczonych na forum postów.
Tylko po co skoro nic nowego pod słońcem ,Agata czy Augustyn od pobytu w Polsce nie zmądrzał(a) ani na jotę

siekierka
26-05-2008, 09:58
Ze względów estetycznych, moralnych i światopoglądowych, nie mogę się podpisać pod Twoim postem. Co innego gdyby Wałesa była Lwica Catholica.

Malgorzata 50
26-05-2008, 10:00
Ok siekierko ,nie oglosilam listu otwartego i nie zbieram podpisów to byla moja indywidualna deklaracja.
A prywatnie i bez podtekstów politycznych ani zadnych innych współczuję ci tego półpaśca i slę serdeczne zyczenia szybkiego pozbycia się go.Kuruj sie i trzymaj się cieplo.

Lila
26-05-2008, 10:10
Jako kierowniczka fraucymeru ,muszę stanowczo się sprzeciwić miłości do Wałęsy,szeptem tylko mówiąc,że dla mnie był on również miłością wielką i głęboką..
I byłby dalej,gdyby nie ...jak to nazwać ? Pycha ? Podawanie nogi zamiast ręki ,bo niby komuch z nim rozmawiał ?
Niemniej ,cokolwiek powiedzieć,Lechu jest postacią historyczną i nic mu tego nie odbierze....

Malgorzata 50
26-05-2008, 10:28
Fraucymer ośmiela się nadmienic ,że po pierwsze jest wierny w swoich uczuciach ,po drugie nie idealizuje idola i kocha go mimo wszystko a nawet na przekór ewidentnym wadom i smiesznostkom traktujac to jak nieodłaczna cechę Ostatnie zdanie Pani moja to kwint z esencją- nieustająco sługa i podnóżek .Osmielam się oddalic bo mnie wyrzucą z pracy i będę musiała przejść na Lilowy garnuszek jak na fraucymer przystało

siekierka
26-05-2008, 16:55
A rzeczą pożyteczną jest dowiedzieć się, jaka była prawda HISTORYCZNA. Żeby w przyszłości można bylo z podniesionym czołem wysłuchiwać wszystkich zarzutów, a kłamstwa odpierać zdecydowanie.

Malgorzata 50
26-05-2008, 22:09
Też tak uważam siekierko -byl Bolkiem to niech ma prawo się wytlumaczyć dlaczego ,nie był tym lepiej .Nie należy zlotego cielca powlekać pozłotą mimo tego ,że wnętrze się lekko rozsypuje .Ale nawet jak byl to co..i tak jest jednym z niewielu rozpoznawalnych w świecie Polaków.

Lila
26-05-2008, 23:43
Premier Donald Tusk z samolotów rejsowych przesiadł się na dobre do maszyn rządowych. Tylko przez ostatnich sześć dni przeloty szefa rządu między Warszawą a rodzinnym Gdańskiem kosztowały podatników 90 tys. złotych. I gdzie te oszczędności? Gdzie tanie państwo?!

Premier Tusk poleciał do Gdańska już w środę, 21 maja, na pokładzie rządowego jaka-40, który do stolicy wrócił pusty. W rodzinnym mieście premier spędził Boże Ciało, przygotowując się do podsumowania półrocza pracy swojego gabinetu.

W piątek, kiedy odbyło się spotkanie całego rządu z dziennikarzami, Tusk był już w Warszawie - z Gdańska przyleciał do stolicy około godziny 10 na pokładzie rządowej maszyny.

Po konferencji prasowej jeszcze kilka godzin załatwiał niecierpiące zwłoki sprawy. Kwadrans przed godz. 21 ponownie wyleciał do Gdańska, gdzie wylądował o godz. 21.30.

W przeciwieństwie do reszty kraju, na Wybrzeżu pogoda w ostatni weekend dopisała. Nic więc dziwnego, że premier postanowił wykorzystać ten czas do maksimum. Powrót do Warszawy zaplanowano na dzisiejszy poranek. Jeśli znów przyleciał po niego jak-40, w sumie jest to aż 8 lotów, za - bagatelka - 90 tys. zł!

- Premier Tusk stara się latać samolotami rejsowymi, kiedy tylko się da. Rządowego jaka-40 wykorzystuje tylko wtedy, kiedy ma dużo spraw do załatwienia. Tak było w poprzednim tygodniu - tłumaczy Agnieszka Liszka (35 l.), rzeczniczka rządu (Super Express).

Co jest kurcze z tymi naszymi wybrańcami.Mam na myśli wszystkich.Tak szybko się rozbisurmaniają,jakbyśmy byli stadem baranów i mięsem wyborczym..

polder
27-05-2008, 10:58
Swędzą mnie palce kiedy czytam gorzkie wyrzuty karcące rozrzutność naszych VIPów. Myślę bowiem, że wydatek 90 tys. może owocować - dzięki zyskanemu czasowi - plonem w postaci pomysłu na zarobienie 90 milionów. Nie zapominajmy starej maksymy: czas to pieniądz! Jest w pełni zasadna. Puenta: niech wydają byleby
zarabiali. I to
z tego należy ich rozliczać. Byśmy mieli w
sumie korzyść
- wszyscy. Nie
dajmy się ogłupiać brukowcom w rodzaju SUPER
EKSPRESU.

Lila
27-05-2008, 11:15
Ba...z chęcią.Tylko o tym piszą pisma o bardziej wysublimowanej wiedzy politycznej,jednocześnie nie wierząc aby czas zyskany został właściwie wykorzystany.

No,ale mogą się mylić,czego i im i nam serdecznie życzę..:)

Dariusz Kosiur
27-05-2008, 13:23
Re: spikerowicz
A którym brukowcom można pozwolic się ogłupiać?
Dariusz Kosiur

Lila
28-05-2008, 09:51
Nie wiem czy słyszeliście...!!!!!!!!!!!!!

Rosja uznała jednak swój udział ( dla wszystkich oczywisty) w zbrodni katyńskiej..
Ba..przyznała zadośćuczynienie.Tylko ....uwaga...Ofiary muszą wystąpić o odszkodowania ...OSOBIŚCIE !!!

Kochani,to nie żart.Przecież to wymaga natychmiastowej reakcji naszego rządu.Przecież to jest jawna kpina !!!
Uczmy się,qrna ,wreszcie..Od innych..
Osobiście ..Niech się zgłaszają,po kasę do Państwa Polskiego..
Chyba mnie zawał dopadnie .Kacap zostanie kacapem .Od urodzenia do śmierci...w każdym czasie i pod każdą szerokością geograficzną.

siekierka
28-05-2008, 13:26
Z prof. Janem Szyszko, posłem PiS, ministrem środowiska w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, rozmawia Grzegorz Lipka
Jak Pan ocenia decyzję NFOŚiGW wycofania się z umowy w sprawie wykorzystania wód termalnych pod Toruniem?
- Jestem zbulwersowany tym, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wycofał się z umowy z tzw. geotermią toruńską. Wiosną ubiegłego roku rozpoczęto ogromną kampanię medialną wyśmiewającą tę inwestycję, straszono również pracowników ministerstwa i Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska. Wywierano ogromną presję w tym kierunku, aby ta inwestycja i wniosek nie zostały pozytywnie rozpatrzone. Z tego też powodu wniosek został poddany tak wnikliwej analizie, jakiej nie poddawano żadnego z poprzednich wniosków. W końcu pracownicy kierowanego przeze mnie ministerstwa, a także pracownicy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie ugięli się i podjęli decyzję o tym, aby geotermia toruńska mogła być realizowana.

Czy środki finansowe przeznaczone w funduszu na odnawialne źródła energii, np. na geotermię, są w pełni wykorzystywane?
- Właśnie smaku całej sprawie dodaje to, że do tej pory w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie wydawano wszystkich pieniędzy, które miały być wydatkowane na odnawialne źródła energii, w tym na geotermię. Co więcej, nie było chętnych ku temu, aby realizować geotermię. W Polsce jest lobby, które blokuje geotermię i chce pokazać, że nie ma ona szans w naszym kraju. Fundacja "Lux Veritatis" postanowiła stanąć przeciwko tym mitom. Postanowiła udowodnić, że geotermia ma szansę powodzenia. Z tego też powodu dodatkowo może być atakowana i dyskryminowana.

Lila
29-05-2008, 18:21
Wracam do Wałęsy..
Jak dla mnie jego legenda się kończy.Szkoda..Chce on rozpocząć oficjalną współpracę z b. prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim (któremu zamiast ręki chciał podawać nogę,) wymierzoną w braci Kaczyńskich,czyli jednak w prawicę..

Bo Kaczorkom można zarzucić wszystko,ale nie brak zaangażowania w oczyszczanie polskiej sceny politycznej a układu mafijno-komunistycznego,które powinien wykonać Wałęsa.Być może bylibyśmy już w innym miejscu.
Nie mam pojęcia zielonego ,czemu Wałęsa jeszcze żyjąc ,urządza sobie pogrzeb..

A tak na marginesie,wyszła właśnie bardzo ciekawa książka małżeństwa Gwiazdów -Poza układem..
Podobno warto przeczytać.Może zrozumiemy w końcu,czemu były legendarny jak i Wałęsa ,bojownik Solidarności,jest tak obecnie wyalienowany - na własne życzenie.

polder
31-05-2008, 11:35
Spore grono czytelników nie odczuwa zagrożenia ze strony żadnego brukowca. Ich wsparcie powoduje, że te piśmidła mają się dobrze i zbijają kasę. Tak jest na całym świecie.
Niedorozwinięty czytelnik pozwoli się ogłupić KAŻDEMU brukowcowi. Mój apel kierowałem w stronę mądrych. Nie zamierzałem podejmować walki z wiatrakami.

xyz58
31-05-2008, 12:33
Spore grono czytelników nie odczuwa zagrożenia ze strony żadnego brukowca. Ich wsparcie powoduje, że te piśmidła mają się dobrze i zbijają kasę. Tak jest na całym świecie.
Niedorozwinięty czytelnik pozwoli się ogłupić KAŻDEMU brukowcowi. Mój apel kierowałem w stronę mądrych. Nie zamierzałem podejmować walki z wiatrakami.Szanowny Panie , w jednej ze swoich wypowiedzi porownuje Pan ludzi do debili w tej do niedorozwinietych, pytam kto Panu dal prawo do publicznego pomniejszannia czlowieka , jakie ma Pan kwalifikacje by ocenic stopien inteligeigencji innych, dlaczego Pan nie wie ,ze popelnia przestepstwo , jako ,ze narusza Pan dobra osobiste innych ludzi, dlaczego Pan nie wie ,ze kazdy ma prawo do poszanowania jego godnosci osobistej. Takiego jezyka uzywaja ludzie ktorzy nie posiadaja oglady towarzyskiej ,ktorzy nie maja elementarnej wiedzy n/t kontaktow miedzyludzkich, Puentujac, kto poniza sam jest niski. Ja osobiscie z ta chwila nie bede wchodzil na forum , by nie natkanc sie na Pana "apel"bo sobie tego nie zycze, jestem gotowy uszanowac kazdy poglad ,ale nie noszacy znamion chamstwa. Pozdrawiam mam nadzieje ,ze te przypadki beda ostatnie.

Agata P.
31-05-2008, 12:50
Na specjalne wyzwanie Malgorzaty50 odpisuje.
Madrosci nie zawiele takze i u Pani a od Agaty i Augustyna prosze sie trzymac z daleka . Powod - Pani wpis:

"...Agata czy Augustyn od pobytu w Polsce nie zmadrzal(a) ani na jote."

Od kiedy to jestes az tak madra,ze czytasz innych madrosci na odleglosc ?
Kto cie upowaznil do ocen ?
A tak wogole to kim ty jestes stosujac takie zwroty na forum publicznym ???

polder
31-05-2008, 13:07
Wielce szanowny Panie Soczku. Pozwolę sobie doradzić Panu
więcej uwagi przy czytaniu, bowiem odnalazł Pan w moich spotach tezy, których tam nie ma. Gdybym wiedział, że trafię na TAKIEGO odbiorcę, napisałbym, że na świecie żyją tylko
piękni, mądrzy i bogaci. Nawet ci, co głosowali na Tymińskiego
Obiektem Pana ataku powinien stać się raczej Korwin-Mikke,
który w jednym z wywiadów stwierdził, że społeczeństwo składa się w 95 % z głupców. Widać łatwiej Panu było skierować ostrze krytyki w moją stronę... Przeżyję!

Malgorzata 50
31-05-2008, 13:20
Na specjalne wyzwanie Malgorzaty50 odpisuje.
Madrosci nie zawiele takze i u Pani a od Agaty i Augustyna prosze sie trzymac z daleka . Powod - Pani wpis:

"...Agata czy Augustyn od pobytu w Polsce nie zmadrzal(a) ani na jote."

Od kiedy to jestes az tak madra,ze czytasz innych madrosci na odleglosc ?
Kto cie upowaznil do ocen ?
A tak wogole to kim ty jestes stosujac takie zwroty na forum publicznym ???
Nikim nie jestem ,mam prawo do swoich ocen tak samo jak Ty/Wy .Co ma do tego forum publiczne czy nie ....jesli chodzi o uzywanie zwrotow oceniajacych na forum publicznym może przestudiuj(cie0 sobie wlasne posty szczególnie te skierowane do mnie .Właczam ignora więc się nie fatyguj/cie z odpowiedzią.

Malgorzata 50
31-05-2008, 13:22
Wielce szanowny Panie Soczku. Pozwolę sobie doradzić Panu
więcej uwagi przy czytaniu, bowiem odnalazł Pan w moich spotach tezy, których tam nie ma. Gdybym wiedział, że trafię na TAKIEGO odbiorcę, napisałbym, że na świecie żyją tylko
piękni, mądrzy i bogaci. Nawet ci, co głosowali na Tymińskiego
Obiektem Pana ataku powinien stać się raczej Korwin-Mikke,
który w jednym z wywiadów stwierdził, że społeczeństwo składa się w 95 % z głupców. Widać łatwiej Panu było skierować ostrze krytyki w moją stronę... Przeżyję! Przeżyjemy razem bo mnie też ręce opadły ....czy na tym forum nie można odezwać się ludzkim jezykiem ,żeby nie wywołac chóru pouczaczy o Francji elegancji i dobrych obyczajach...qurna .Tylko smieszne jest to ,że jezyk razi u tych ,z których podejsciem pouczacz się nie zgadza inne temperamentne odezwania ,łacznie z wlasnymi jakos nie kłują wrażliwych ócz

xyz58
31-05-2008, 14:03
Szanowny Panie spikerowicz, ja nie odbieram Panu prawa do wyrazania swoich pogladow ,bo to prawo jest Panu zagwarantowane Konstytucja, ja wyrazam jedynie stanowcza dezaprobate wobec sposobu wyrazania swoich pogladow. Zapomina Pan ,ze kazdy niezaleznie od swoich wad jest przedewszystkim czlowiekiem i nikt nie ma prawa pomniejszac jego godnosci ma Pan niezbywalne prawo do krytyki ale krytyki w granicach prawa. Teraz nie mam uwag do sposobu pana wypowiedzi poniewaz nie umnuiejsza ona mojej godnosci osobistej.Jestem przekonany iz Pan jest swiadomy ,ze nazywajac ludzi niedorozwinietymi badz debilami, moze pan sie spodziewac procesu, bo kazda z osob czytajacych pana wypowiedzi ,moze wytoczyc Panu proces o naruszenie dobr osobistych, Z ludzmi inaczej myslacymi polemizuje sie nie naruszajac prawa i ogolnie przyjetych zasad w komunikowaniu sie ludzi.Nawiazujac zas do bicia dzieci to ono jest tak samo przestepstwem przeciwko dziecku jak znecanie sie psychiczne nad nim nazywajac go w roznoraki sposob o czym sie wlasciwie nic nie mowi ,ale zapewne Pan wie ,ze maltretowane psychicznie dziecko tez bardzo cierpi Pozdrawiam!

Malgorzata 50
31-05-2008, 14:07
panie skoczek ,przepraszam, a komu pan chce te procesy wytaczać????? Pierwszy lepszy adwokat pękłby ze smiechu-naród (obrażony ,tylko kto się publicznie przyzna ,że brukowiec jest dla niego wyrocznią) vs spikerowicz?????

xyz58
31-05-2008, 14:40
panie skoczek ,przepraszam, a komu pan chce te procesy wytaczać????? Pierwszy lepszy adwokat pękłby ze smiechu-naród (obrażony ,tylko kto się publicznie przyzna ,że brukowiec jest dla niego wyrocznią) vs skoczek?????Szanowna Pani . Po pierwsze nie ja chce wytaczac procesy tylko pisze ,ze kazdy to moze zrobic ,bo moze sie poczuc urazony, po drugie nie o brukowce mi chodzi tylko o nazywanie ludzi niedorozwinietymi ,ktorzy brukowce czytaja. Zechce Pani zauwazyc ,ze mozna powiedziec wszystko co sie tylko chce nie obrazajac nikogo.Natomiast czy adwokat by sie usmial ? Nie Pani o tym sadzic albowiem kazdy ma prawo zlozyc powodztwo i o jego zasadnosci decyduje niezawisly sad, nie adwokat a tymbardziej Pani.Pozostaje z wyrazami szacunku. Pozdrawiam

Basia.
31-05-2008, 14:50
i nie czuję się z tego powodu NIEDOROZWINIĘTA. :rolleyes: Nie oceniam poziomu intelektualnego tych, którzy czytają jedynie "słuszną prasę" bo niby z jakiej racji? :confused: Podobno mamy wolność i demokrację? Nikt /na szczęście/ nie ma monopolu na "nieomylność".

Malgorzata 50
31-05-2008, 15:00
Ale to nie o to chodzi tak naprawdę czyli nie o czytanie brukowcow tylko o to,że chyba trochę za duży karabin p.skoczek wyciągnął.A szczerze mowiąc ja np.bardziej czuję sie sponiewierana jego argumentacją niż sposobem wyrazania mysli przez jego oponenta.

Basia.
31-05-2008, 15:26
ale też nie chcę żeby ktoś mnie pakował do worka z niedorozwiniętymi, czytam to co chcę i będę czytała, nikomu nic do tego. JEDYNIE SŁUSZNĄ PRAWDĘ JUŻ PRZERABIALIŚMY.

polder
31-05-2008, 15:27
Pani Basiu! Panie soczek! Napisałem: "NIEDOROZWINIĘTY CZYTELNIK POZWOLI SIĘ OGŁUPIĆ..."
Proszę mi podać jego namiary, to wyślę mu pozłacaną laurkę!
Jeśli ktoś czyta, a mimo to nie da się ogłupić to znaczy, że nie
jest niedorozwinięty.

Co powiedziawszy szeroko i długo mam zaszczyt zostać uniżonym sługą. Na więcej nie mam siły! Może wreszcie stanie
się jasne, że nikogo nie zniechęcam, nie zabraniam czytania,
jedynie zalecam by nie dać się ogłupić. Z pewną dozą... wątpliwości, czy wszystkim się to uda.

Malgorzata 50
31-05-2008, 15:28
Basienko Ciebie na pewno nie da się nigdzie zapakować chocby wszyscy panowie z tego forum się uparli .Mysle ,ze jeden z panow nadinterpretuje intencje drugiego-jezyk na prawdę nie ma takiego wielkiego znaczenia.

Basia.
31-05-2008, 15:29
Pani Basiu! Panie soczek! Napisałem: "NIEDOROZWINIĘTY CZYTELNIK POZWOLI SIĘ OGŁUPIĆ..."
Proszę mi podać jego namiary, to wyślę mu pozłacaną laurkę!
Jeśli ktoś czyta, a mimo to nie da się ogłupić to znaczy, że nie
jest niedorozwinięty.

Co powiedziawszy szeroko i długo mam zaszczyt zostać uniżonym sługą. Na więcej nie mam siły! Może wreszcie stanie
się jasne, że nikogo nie zniechęcam, nie zabraniam czytania,
jedynie zalecam by nie dać się ogłupić. Z pewną dozą... wątpliwości, czy wszystkim się to uda.
masz rację .... różnie bywa.:) :)

xyz58
31-05-2008, 15:41
[QUOTE=Malgorzata 50]Ale to nie o to chodzi tak naprawdę czyli nie o czytanie brukowcow tylko o to,że chyba trochę za duży karabin p.skoczek wyciągnął.A szczerze mowiąc ja np.bardziej czuję sie sponiewierana jego argumentacją niż sposobem wyrazania mysli przez jego oponenta.Sponiewierana?niebywale , a czemu?Jesli mnie Pani tak odbiera nie bede z Pania juz wymienial pogladow w zadnym temacie.Pozdrawiam

Pani Slowikowa
31-05-2008, 16:02
Skoczek z Soczkiem sie poklocil
a mnie sie pomylilo kto jest kto ..:D

Malgorzata 50
31-05-2008, 16:05
uuuuups przepraszam Soczek .Ależ dlaczego ...strasznie Soczku bierzesz wszystko dosłownie ......taka mam po prostu nature ,że mnie poniewiera pedantyczna dokladnośc i karabiny na muchę

xyz58
31-05-2008, 16:32
uuuuups przepraszam Soczek .Ależ dlaczego ...strasznie Soczku bierzesz wszystko dosłownie ......taka mam po prostu nature ,że mnie poniewiera pedantyczna dokladnośc i karabiny na muchęTak oburzylem sie albowiem z calym szacunkiem do ludzi .ktorych moj oponent raczyl nazwac " niedorozwinietymi"
Otoz ludzie rodza sie niedorozwinieci nie tylko psychicznie ale i fizycznie i Pan obrazil wszystkich bez wyjatku . Pan uznal ,ze jego indoktrynacja jest jedynie sluszna zapominajac ze bywa tak, ze i pod brudnym kapeluszem kryje sie madrosc. Nie tylko ludzie niedorozwinieci jak pan raczyl zauwazyc daja sie oglupic ale rowniez nadzwyczaj inteligentni na co sa dowody .Wniosek z tego taki ,ze mozna bylo skierowac apel do ludzi by nie dawali sie oglupiac a nie odresowac swojego apelu do okreslonej grupy pokrzywdzonej przez los. To zachowanie uznalem za naganne. Poniewaz dzis przed chwila zostalem dziadkiem nie mam czasu na zadne polemiki ,jako ,ze mam inne zajecie i powody do radosci.

tadeusz50
31-05-2008, 16:36
Soczek55 gratuluję zostania dziadkiem i to przed Dniem Dziecka.

Malgorzata 50
31-05-2008, 19:53
Soczek 50 to ja ciserdecznie gratuluję ciesz się hurrrraaaa.Cieszymy się z toba .Przy takim wydarzeniu wszystko inne nie ma znaczenia .Ale ugodowo powiem ,nie sądzę żeby twój oponent aż tak daleko się zapedzil .To chyba nadinterpretacja wynikajaca z innej ekspresji. Ale co tam ...GRATULUJĘ A to dla nowego dziadka i dla dzidziusia Cześć mały(a) niech ci się spodoba ten swiat i niech będzie dla Ciebie przyjazny i dobry
http://img174.imageshack.us/img174/5905/103lq1.gif (http://imageshack.us)
http://img299.imageshack.us/img299/98/1836038a0c2617644b9844czp7.gif (http://imageshack.us)

xyz58
31-05-2008, 20:32
Soczek 50 to ja ciserdecznie gratuluję ciesz się hurrrraaaa.Cieszymy się z toba .Przy takim wydarzeniu wszystko inne nie ma znaczenia .Ale ugodowo powiem ,nie sądzę żeby twój oponent aż tak daleko się zapedzil .To chyba nadinterpretacja wynikajaca z innej ekspresji. Ale co tam ...GRATULUJĘ A to dla nowego dziadka i dla dzidziusia Cześć mały(a) niech ci się pspodoba ten swiat i niech będzie dla Ciebie przyjazny i dobry
http://img174.imageshack.us/img174/5905/103lq1.gif (http://imageshack.us)
http://img299.imageshack.us/img299/98/1836038a0c2617644b9844czp7.gif (http://imageshack.us)Pani Malgorzto .Dziekuje za zyczenia , sa one dla mnie tysiackrotnie cenneiejsze niz czcza polemika , To dla mnie najcenniejsze ,ze ludzie potrafia sie autentycznie cieszic z cieszacym sie. Pozdrawiam

Malgorzata 50
31-05-2008, 20:34
A to wnuczek czy wnuczka??????

xyz58
31-05-2008, 20:35
Soczek55 gratuluję zostania dziadkiem i to przed Dniem Dziecka.Dziekuje za zyczenia , ktoro sobie cenie niezwykle.Pozdrawiam!

Basia.
31-05-2008, 20:36
gratuluję!!!!!!! :) :)
http://img78.imageshack.us/img78/9551/kwiaty125zy2.gif (http://imageshack.us)

Malgorzata 50
31-05-2008, 20:38
co ty tu jeszcze robisz ....idź się cieszyć !!!!!!:):):)

xyz58
31-05-2008, 21:08
gratuluję!!!!!!! :) :)
http://img78.imageshack.us/img78/9551/kwiaty125zy2.gif (http://imageshack.us)serdzeczne dzieki za zyczenia.Pozdrawiam!
1

xyz58
31-05-2008, 21:21
A to wnuczek czy wnuczka??????
Urodzil mi sie wnuczek,ktorego dokonca swoich dni nie pozwole zakwalifikowac do mniejszosci o ktorych dzis pisalem.

grazyna
31-05-2008, 21:23
Gratulacje dla Dziadziunia,
gratulacje dla Babuni,
i dla Wnusia co pojawił sie na świecie gratulacje,
dla rodziców gratulacje , głównym sprawcom całej akcji :)
Dla Bobaska :http://photos02.allegro.pl/photos/128x96/371/11/94/371119433
Dla Dziadunia : http://centrumwin.pl/images/male_Y-vio.jpg
Dla rodziców :http://www.kupkwiaty.pl/theme2/pl/gfx/promo/promo_c.jpg

xyz58
31-05-2008, 21:56
Gratulacje dla Dziadziunia,
gratulacje dla Babuni,
i dla Wnusia co pojawił sie na świecie gratulacje,
dla rodziców gratulacje , głównym sprawcom całej akcji :)
Dla Bobaska :http://photos02.allegro.pl/photos/128x96/371/11/94/371119433
Dla Dziadunia : http://centrumwin.pl/images/male_Y-vio.jpg
Dla rodziców :http://www.kupkwiaty.pl/theme2/pl/gfx/promo/promo_c.jpgSerdeczne dzieki za zyczenia . Tak przyjemne relacje sprzyjaja laczeniu a nie dzieleniu naszej spolecznosci, To dla mnie sa i beda niezapomniane chwile. dzieki raz jeszcze.

Malgorzata 50
31-05-2008, 22:00
Urodzil mi sie wnuczek,ktorego dokonca swoich dni nie pozwole zakwalifikowac do mniejszosci o ktorych dzis pisalem.
Pewnie ,że nie od tego ma dziadka ,żeby mu nikt nie wmawial zadnych niemilych dyrdymalów .Moze my starzy nauczymy się, nim Twój wnuczek dorośnie, być dla siebie mili i tolerancyjni od dziś zaczynam nad tym pracować.

Lila
04-06-2008, 09:58
Niewypłacalni dłużnicy, którzy ratując się przed wierzycielami, ogłoszą upadłość, mogą stracić mieszkanie - taką nową wersję powstających właśnie przepisów o upadłości zaproponowało wczoraj Ministerstwo Sprawiedliwości. Według resortu bankructwo nie może być prostym sposobem na uniknięcie odpowiedzialności za długi.

Wczoraj ministerstwo sprawiedliwości przedstawiło nową wersję projektu nowego prawa – znacznie bardziej restrykcyjną i to właśnie nad nią będzie prawdopodobnie debatował Sejm. Według propozycji resortu człowiek, który ogłosi upadłość, może stracić także mieszkanie. Jedyne, co mu komornik mu zostawi, to pieniądze na roczny czynsz na wynajęcie innego lokum. Stawki za wynajem ustali syndyk na podstawie miejsca zamieszkania i liczebności rodziny. Bankrutowi nie będzie też przysługiwało mieszkanie socjalne. “To przerażająca wizja. Nie tylko zostaje się bankrutem, ale także bezdomnym”

xyz58
04-06-2008, 14:10
Niewypłacalni dłużnicy, którzy ratując się przed wierzycielami, ogłoszą upadłość, mogą stracić mieszkanie - taką nową wersję powstających właśnie przepisów o upadłości zaproponowało wczoraj Ministerstwo Sprawiedliwości. Według resortu bankructwo nie może być prostym sposobem na uniknięcie odpowiedzialności za długi.

Wczoraj ministerstwo sprawiedliwości przedstawiło nową wersję projektu nowego prawa – znacznie bardziej restrykcyjną i to właśnie nad nią będzie prawdopodobnie debatował Sejm. Według propozycji resortu człowiek, który ogłosi upadłość, może stracić także mieszkanie. Jedyne, co mu komornik mu zostawi, to pieniądze na roczny czynsz na wynajęcie innego lokum. Stawki za wynajem ustali syndyk na podstawie miejsca zamieszkania i liczebności rodziny. Bankrutowi nie będzie też przysługiwało mieszkanie socjalne. “To przerażająca wizja. Nie tylko zostaje się bankrutem, ale także bezdomnym”Nie znam sie bardzo na prawie upadlosciowym , ale. Po pierwsze jest to narazie projekt i nic nie wiadomo czy wejdzie w zycie moca ustawy .Po drugie nie ma takiego zapisu w prawie by nie mozna by go bylo ominac. Po trzecie wreszcie, zwykle sie tak dzieje ,ze bankrut tak sie" ustawia " ,ze z reguly nic nie ma. Nie bardzo pojmuje na czym polega projekt bowiem obecne prawo tez dopuszcza przepadek mienia , tez dopuszcza zabezpieczenie mienia na poczet dlugu .Natomiast nie dopuszczam mysli by prawo bylo tak skonstruowane by w swoich postanowieniach nie zabezpieczalo podstawowych potrzeb socjalnych kazdemu, a wiec i bankrutowi. . To wydaje sie niemozliwe.

Pani Slowikowa
04-06-2008, 14:30

Wczoraj ministerstwo sprawiedliwości przedstawiło nową wersję projektu nowego prawa – znacznie bardziej restrykcyjną i to właśnie nad nią będzie prawdopodobnie debatował Sejm. Według propozycji resortu człowiek, który ogłosi upadłość, może stracić także mieszkanie. Jedyne, co mu komornik mu zostawi, to pieniądze na roczny czynsz na wynajęcie innego lokum. Stawki za wynajem ustali syndyk na podstawie miejsca zamieszkania i liczebności rodziny. Bankrutowi nie będzie też przysługiwało mieszkanie socjalne. “To przerażająca wizja. Nie tylko zostaje się bankrutem, ale także bezdomnym”

I powinien sie cieszyc ze nie wyladowal w wiezieniu.. bo i tak moze sie zdarzyc.. niestety..
Na szczescie sa sposoby aby zakladajac firme nie byc odpowiedzialnym za nia osobistym majatkiem..
:confused:

delfina
04-06-2008, 14:33
Kochani! Ja też czytając ten artykuł byłam do pewnego stopnia zbulwersowana ale patrząc na obecny system finansowy i gospodarczy w naszym kraju musimy zdawać sobie sprawę, że "opiekuńczość" coraz bardziej zanika i liczy się tylko kasa - niestety.

Lila
09-06-2008, 18:16
Co z tą Polską ? Hę ?
Ponieważ moje poczucie dobrego smaku nie pozwala mi atakować słabszych,nie mam co pisać..
Po co mam przywalać Donkowi,jak ledwie zipie ? A jego koleżanka bufetowa robi to w sposób niewybredny,mając nadzieję iż tym razem się uda ? Zasiąść na tronie ? Ech...szkoda klawiatury..

A zaś Żulia moja ulubiona ? Myślałam ,że wysmaży raport co się zowie i będzie można obalać i podważać kolejne punkty.A tu co ? Wojna dorszowa za 8 zeta..:)
Nic dziwnego ,że w kuluarach niejako ,krąży powiedzenie...Gdzie Pitera tam afera...Ja zmodyfikowałabym to powiedzonko.Jaka Pitera ,taka afera..:)
Ne ma o czym pisać .Chyba ,że Noblista się postara,wytaczając działo przeciwko Prezydentowi.
Ludkowie złoci,ale jaja się szykują.Noblista uznał,że da radę pozbawić Prezydenta urzędu.Co tam dla niego ,wszak już skakał przez płot.
A tu wyszła książka,która miała iść na przemiał,i ciekawe rzeczy tam są.Gdyby nie były poparte autorytetem IPN-u ,to rzekłabym iż - niewiarygodne.Pomijając SB-ecję i "Bolka'' ,to kapciowy Wachowski jest poruszony.Tak nieco obyczajowo.
Moim zdaniem-Danuta Wałęsowa -kapciowego powinna zdzielić kapciem ,ile razy będzie chciał przekroczyć próg jej domu,czego mu serdecznie życzę...

No i same takie pierdoły.Więc nie będę pisać.

Pani Slowikowa
09-06-2008, 21:11
ten noblista sie rozkrecil ho ho!!!
Taki byl sobie skromny czlowiek i bohater.. a teraz panicho cala geba.. wasaty i brzuchaty ... i chce prezydentowi naszemu kuku zrobic..No no!! Nie spodziewalabym sie tego!!:rolleyes:

delfina
10-06-2008, 13:07
Kochani! polityka to stare porzekadło nie wiem czy go znacie: to sprzedajna ...... kto da więcej, dlatego starajmy się być społeczeństwem solidarnym, zjednoczonym, ludzkim na otaczające nas sprawy dnia codziennego a na pewno wtedy będzie nam się lepiej żyło ale musimy niestety ten model sami wypracować. Życzę powodzenia w podobnym myśleniu. :)

Lila
11-06-2008, 19:47
...tyle razy przez nas międlony ,maglowany i wałkowany.:D Aż do znudzenia ,naprawdę..
I wszystko to na nic..o czym jestem przekonana głęboko.Bo Irlandia,która jest dla nas wzorem ( podobno) -stanęła dęba,nie przejmując się że narazi się na gniew Brukseli.Jutro referendum .Jak wypadnie ?
Wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią iż...NIE..
No i wtedy cały traktat lizboński można wyrzucić do lizbońskich śmieci.Ciekawe czym uzasadniają swój sprzeciw irlandzcy eurosceptycy..Otóż boją się utraty niepodległości... !!!!

Ciekawe jak się to zakończy ?

Lila
11-06-2008, 22:58
Komu chce się,niech przeczyta...
Na stronie http://www.kprm.gov.pl/s.php?doc=1392 znajduje się rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego. 23 maja rząd Tuska przyjął tę regulację.

Czyli co ? Wraca stare ????
Bo już została zarejestrowana organizacja posowieckich oficerów ..Stowarzyszenie „PRO MILITIO” ..
A likwidacja WSI była krokiem milowym w kierunku tym,który zaniedbał Mazowiecki.Bardzo uważnie ..bardzo ,trzeba się przyglądać reaktywacji WSI.Ponoć macza w niej palce gen.Wilecki,a to już skompromitowany jegomość....chyba??:rolleyes:

Agata P.
13-06-2008, 10:58
Lepiej trzymac z silniejszym niz ze slabszym.