PDA

View Full Version : Tragiczna bezradność

polder
06-05-2008, 12:01
Witam Szacowne Grono! To mój
pierwszy wpis. Jak każdy początek - trudny. Pewnie już były podobne wątki lecz ja ich nawet odnaleźć nie umiem. Chciałbym popisać, wymienić myśli ale potrzebne mi prowadzenie za rękę. Czy mogę na to liczyć?

ymca
06-05-2008, 12:11
Witam Szacowne Grono! To mój
pierwszy wpis. Jak każdy początek - trudny. Pewnie już były podobne wątki lecz ja ich nawet odnalescć nie umiem. Chciałbym popisać, wymienić myśli ale potrzebne mi prowadzenie za rękę. Czy mogę na to liczyć?

Witaj w naszym gronie,nie jest tak żle napewno się odnajdziesz.Jest tu tyle wątków,że znajdziesz cos dla siebie interesującego.:)

largetto
06-05-2008, 12:12
zacznij może od tego :)
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t-przedstaw-sie-cz.-ii-page37-1607.html

a dalej pójdzie samo, jak czegoś nie wiesz pytaj, powodzenia :)

jolita
06-05-2008, 12:17
Trochę informacji wpisałam Ci do Twojego profilu (kliknij w napis Profil na czerw. pasku u góry, a nast. klik w "mój profil")

weronika1
06-05-2008, 12:24
Ja tez jestem poczatkujaca, dlatego sprobuje Ci pomoc w podstawowych ruchach.Przede wszystkim jak bedziesz na glownej stronie kliknij w "epomoc" w spisie tematow po lewej stronie. Pokaza Ci sie nowe tematy jak: "chetnie pomoge" lub "pomoc komputerowa". Stamtad mozesz czerpac wiele wiadomosci. A o kazdym trudnym kroku pisz konkretnie czego szukasz. Zawsze ktos Ci pomoze, nie krepuj sie.Takich jak Ty jest wiecej w tym klubie. Pozdrawiam.

enia60
06-05-2008, 14:25
proszę o pomoc- jak przenosi się tekst na forum czy dla prywatnych potrzeb- mam właśnie taki problem

Kundzia
06-05-2008, 14:39
Teksty przenosić można na zasadzie kopiowania,przynajmniej ja tak to robię.Zaznaczam wybrany tekst /na niebiesko/,prawym klawiszem myszy klikam<kopiuj>następnie wklejam go na nowootwartej stronie Worda,i zapisuję jako nowy dokument,dowolnie ,zależy od treści sobie opisuję.Może są inne sposoby,ale nie wiem.Czasem kopiuję zrzut z ekranu,jak są to jakieś obrazy ,czy wytłumaczenia/np,o gimpowaniu/.

rednex
07-05-2008, 23:06
proszę o pomoc- jak przenosi się tekst na forum czy dla prywatnych potrzeb- mam właśnie taki problem

Podświetlasz kursorem fragment tekstu który chcesz skopiować poprzez przeciągnięcie go po tekście z wciśniętym prawym przyciskiem myszy.

Następnie wciskasz kombinację klawiszy Ctrl+C

Przechodzisz do np programu Word, albo do jakiegokolwiek innego edytora tekstu i wciskasz kombinację klawiszy Ctrl+V
I masz wklejony swój skopiowany wcześniej tekst.:)

Malgorzata 50
07-05-2008, 23:32
Rendex ty jestes madry chlopak i jak wszystkie synki operujesz klawiatura ..moj rodzony synek piany dostaje jak widzi moje spokojne myszowe poczynania, i przez zaciśniete zeby mi te skróty cedzi ..a ja za diabla nie moge tego spamiętać i wole tradycyjne klik zaznacz, klik kopiuj,klik wklej...cholerka jak się szybko tych skrótow nauczyć....

rednex
08-05-2008, 01:12
Rendex ty jestes madry chlopak i jak wszystkie synki operujesz klawiatura ..moj rodzony synek piany dostaje jak widzi moje spokojne myszowe poczynania, i przez zaciśniete zeby mi te skróty cedzi ..a ja za diabla nie moge tego spamiętać i wole tradycyjne klik zaznacz, klik kopiuj,klik wklej...cholerka jak się szybko tych skrótow nauczyć....

Najlepiej na początku jest sobie wydrukować krótką listę tylko tych najbardziej popularnych i potem powtarzać kilka razy dziennie, jak te uda się zapamiętać to można dodać kilka następnych.

lista skrótów:

http://sonia.low.pl/sonia/skr_klaw/skroty_klaw.htm

siekierka
08-05-2008, 11:15
A co wtedy, gdy ten warunek nie jest spełniony:
"Gdy jest wolna prasa i każdy człowiek może ją czytać, prawa są bezpieczne"
Jak wygląda bezpieczeństwo praw, gdy prasa jest uzależniona od zagranicznych dysponentów ?

szlipol
18-05-2008, 20:26
Jak na pierwszy wpis to zupełnie dobrze. Napewno możesz liczyć na doświadczonych. Ja jestem na forum. Częściej tylko czytam. U mnie też brak doświadczenia, może się wciągnę.

bogda
18-05-2008, 20:28
Szlipol...wciągniesz się z pewnością, tylko musisz podłapać coś co Cię interesuje...Pozdrawiam :)

krystynas53
18-05-2008, 22:26
"Najlepiej na początku jest sobie wydrukować krótką listę tylko tych najbardziej popularnych i potem powtarzać kilka razy dziennie, jak te uda się zapamiętać to można dodać kilka następnych."

Rendex dzięki.

Konto usunięte
20-05-2008, 11:08
Może ktoś mi wytłumaczy , co to jest subskrybowany wątek , po co i w jaki sposób się subskrybuje ?

marta_54
20-05-2008, 19:31
"Najlepiej na początku jest sobie wydrukować krótką listę tylko tych najbardziej popularnych i potem powtarzać kilka razy dziennie, jak te uda się zapamiętać to można dodać kilka następnych."
Witajcie, to mój debiut na forum, chociaż bardzo lubię tu czasami zaglądać :)
Moja podpowiedź do zapamiętania skrótów:
na zasadzie skojarzeń: Crtl + C - C w j. ang. czyta się jak k
czyli C od kopiowania
Crtl + V - V od wklejania takie uproszczone
Crtl + X - X przypomina nożyczki, czyli od wycinania
Pozdrawiam cieplutko, i tak przy pierwszym wpisie, bardzo wiele się od was nauczyłam sama:)

Alsko
20-05-2008, 19:45
Może ktoś mi wytłumaczy , co to jest subskrybowany wątek , po co i w jaki sposób się subskrybuje ? klikając w Narzędzia wątku (pod czerwonym paskiem) wybierasz z rozwijalnej listy Subskrybuj watek.
Subskrybowany wątek wskoczy do listy na Twojej prywatnej stronie i nie "zgubi się" nawet wtedy, gdy spadnie gdzieś na dno. Możesz sobie zażyczyć powiadamiania o nowych postach w nim itp.
Jednym słowem, jesteś dopieszczana jako abonent :D

Tylko nie wiem, czemu mi wskakują automatycznie niesubskrybowane, jeśli piszę w nich cosik...

Sgerr
22-05-2008, 16:43
Bo pisałaś w nich i system uznaje je jako bardziej priorytetowe, bo się w nich wypowiedziałaś.

Subskrypcja to inaczej obserwacja tematu. Są różne subskrypcje. Niektóre polegają na wysyłaniu maile powiadomień o nowych postach inne umieszczają wątek na samej górze.

Alsko
22-05-2008, 17:06
A, teraz rozumiem. Dziękuję, Sgerr! Dlaczego tak rzadko tu wpadasz? A o łajbie to zapomniałeś zupełnie czy się boisz?

Sgerr
22-05-2008, 21:14
Skleroza nie boli xD Zaraz coś tam skrobnę :)

inne skróty

Ctrl+S - zapisywanie
Ctrl+T - W Mozilli, Operze i IE 7.0 otworzenie nowej karty
Ctrl+Tab- poruszanie się między kartami(jak wyżej-przeglądarki)
Ctrl+B- zakładki(jw.)
Ctrl + A Zaznacz wszystko
Ctrl + F Znajdź
Ctrl + P Drukuj
Ctrl + N Nowy plik
Ctrl + O Otwórz plik
Ctrl + S Zapisz plik
Alt + Tab Przełączanie się pomiędzy aplikacjami.
Alt + Shift + Tab Przełączenie wstecz pomiędzy aplikacjami
Alt + podkreślona litera menu Otwarcie wybranego menu (następnie sama podkreślona litera - otwarcie odpowiedniego polecenia)
Alt + F4 Zamknięcie aplikacji lub systemu
Alt + F10 Uaktywnienie paska menu aplikacji
Alt + Spacja Menu systemowe aplikacji
Alt Menu systemowe bieżącego okna dokumentu
Ctrl + F4 Zamknięcie bieżącego okna dokumentu
Ctrl + F6 Przełączanie pomiędzy oknami dokumentów (wyjątek stanowi Microsoft Word)
F1 Pomoc