PDA

View Full Version : Taurus klub

kufa86
09-05-2008, 19:31
20 kwietnia – 20 maja
Byki są domatorami, które z ochotą dbają o ciepło domowego ogniska
Lubią przyrodę, wąchać kwiatki.
Często obdarzone talentem artystycznym.
Wrażliwe i potwornie uparte równocześnie są byki, często apodyktyczne.
Łagodne i spokojne, raczej leniwe, ale nie radzę rozwścieczyć byka, z dziką siłą gotów jest wtedy zniszczyć wszystko.

. W przyjaźni oddani, przywiązują się do raz obranej drogi - trudno namówić ich na pójście z duchem czasów. Uwielbiają posiadać, a wszelkie dobra z ochotą gromadzą w ukrytej dziupli - nie dzielą się. Bardzo zależy im na zgranej rodzinie, ponieważ uważają ją za fundament każdego człowieka, a rodzina musi chodzić jak w zegarku, inaczej powodują frustrację.
Są nastawionymi nieufnie do obcych egocentrykami - często stawiają na swoim, a niepowodzenia zrzucają na karb niesprawiedliwości losu.
Uwielbiają pieniądze, bez których ciężko im się żyje, liczą je przed snem
Równie mocno jak własny dom, kochają podróże, lubią się pokazywać - są snobami na maksa.
Byki znajdą wspólny język z Panną, Koziorożcem, Rakiem i Rybami, te ostatnie lubią się razem z Bykami pluskać w wodzie.
Zaobserwowałem, że byki lubią przebywać w swoim towarzystwie, mają podobne podejście do życia.
Z tego co wiem to zodiakalnymi bykami są: Basia, Ewita, HB, Wilhelmina no i mi.

Basia.
09-05-2008, 19:40
kufo, jeżeli miałeś na myśli mnie to ja jestem skorpionem za to mamy taką samą grupę krwi "B" :) ogólnie z bykami da się wytrzymać skorpionom.:)Pozdrawiam wszystkie byczki.

hannabarbara
09-05-2008, 19:54
Byk łagodny,
bardzo zgodny.
Liczyć lubi, stwierdzić trzeba,
przyjaciołom chyli nieba!
"Kto rozzłości jednak byka,
niech na drzewo szybko zmyka!!!
14639

Wilhelmina
09-05-2008, 20:02
Bykiem jest jeszcze AnnaMaria57 i jp50.

http://www.vpx.pl/up/20080509/23031824f12000f20cb3c4d055b78c39b77e0979297.gif (http://www.vpx.pl/)

Wilhelmina
09-05-2008, 20:13
Kufa, to nie całkiem tak jak napisałeś.

Podstawową cecha pozytywną osób urodzonych pod znakiem Byka jest siła,odwaga. Przeto pewność siebie wynika u nich z poczucia swojej wartości. A ponieważ najczęściej są szlachetne, a także ostrożne, dlatego w życiu nie powodzi im się źle. Przez cały okres stabilizowania swojego życia, chłoną wiedzę, utrwalając wysokie zalety inteligencji. Ponad wiedzę przekładają odmienne zalety... Kobiety spod znaku Byka nie ujawniają swojej przewagi nad kobietami spod innych znaków. Mężczyźni są mile widziani w towarzystwie, bywają zawsze uprzejmi, tolerancyjni, nieraz hojni. Uchodzą najczęściej za ludzi dobrych, choć zdarzają się także,złośliwcy. W zawodzie miewają nieraz trudności, poprzez swa szorstkość bycia, surowy tryb życia,trwały charakter. Kobiety ze znakiem Byka są energiczne,odważne. Ich wygórowane ambicje powodować mogą nieporozumienia . W wieku dojrzałym są chorobliwie zazdrosne,niezwykle gadatliwe, co może wpłynąć na urobienie im opinii trudnych we współżyciu. Jednak w większości są one wzorowymi żonami,dobrymi matkami. Całe swoje życie poświęcają bez reszty rodzinie,kształtowaniu cieplej, domowej atmosfery. Mężczyźni spod znaku Byka odznaczają się dużą odwagą, męstwem. Jeżeli dojdzie do tego ich śmiałość, pełne inicjatywy życie, to przedsiębiorczość ich doprowadzi do wielkich sukcesów. W życiu umieją znaleźć się w każdej sytuacji, nic co ludzkie nie jest im obce. Nie są rozrzutni, ale również nie skąpi -umieją wynagrodzić tych, których uwielbiają. Wrażliwość na dole człowieka jedna im zwolenników i przyjaciół. Każdy mężczyzna spod znaku Byka jest najwierniejszym mężem. Najidealniejszym związkiem jest małżeństwo osoby Byka z osoba spod znaku Lwa. Wiele radości,szczęścia w życiu przynosi również związek Byka z Rakiem. Porady dla urodzonych pod znakiem Byka: Możliwości szybkiego,dużego dorobienia się osób spod znaku Byka muszą być osiągnięte przez umiejętne kierowanie swym życiem. Osoby te nie powinny zaprzepaścić swych szans szybkiego dorobienia się,osiągnięcia sukcesów majątkowych. W przypadku gdy czasowo los nie sprzyja, muszą wykazać wiele cierpliwości, uporu,konsekwencji w dążeniu do celu. W dążeniu do sukcesów,realizacji planów, wszystko jest do pokonania. Wszelkie trudności w dążeniu do szczęścia mogą tylko hartować osobowość,przybliżać prawdziwe powodzenie w życiu. Osoby urodzone pod znakiem Byka, od urodzenia obdarzone są uzdolnieniami literackimi - jeżeli zwrócą na nie uwagę, to mogą odnieść poważne sukcesy. Zamiłowanie do nauk ścisłych odpowiednio pielęgnowane, rokuje duże nadzieje w zdolnościach konstruowania aparatury,wynalazczości. Te walory muszą być odpowiednio odkryte,rozwinięte.

tar-ninka
09-05-2008, 20:20
A ja juz myslalam ze Byków niema
pieknie ich powitalam 21 go IV w Porach Roku i zaden sie nie odezwał . Przypominam ::D
................http://www.fothost.pl/upload/08/19/d103cdbf_ddddd.jpg (http://www.fothost.pl)

kufa86
09-05-2008, 20:21
Kufa, to nie całkiem tak jak napisałeś.

Wychodzi tutaj byczy upór.
Byk jak jedzie do sądu, to zabiera ze sobą granaty - tak na wszelki wypadek.

hannabarbara
09-05-2008, 20:22
Wilhelmino! Dlaczego wcześniej mi nie powiedziałaś , że tylko Lew? A ja biedna muszę sie borykać z dwoistością natury Bliźniaka!

kufa86
09-05-2008, 20:25
A ja juz myslalam ze Byków niema
pieknie ich powitalam 21 go IV w Porach Roku i zaden sie nie odezwał .

Tarninko, ty też Egri bikawer?

Wilhelmina
09-05-2008, 20:27
Haniu, ja też mam właśnie bliźniaka. A niech to....

tar-ninka
09-05-2008, 22:38
Tarninko, ty też Egri bikawer?
nie Kufo nie jestemn byczej krwi ja 27.VI. Rak
biedny łatwowierny, romantyczny, sentymentalny Rak..:mad:

hannabarbara
10-05-2008, 00:30
Tarninko! Nie ubolewaj, masz 10 łapek, że o 27 nie wspomnę, chociaż to szczęśliwa liczba!

Ewita
10-05-2008, 06:37
Basia jest Skorpionem, nie Bykiem! A te charakterystyki nie oddają istoty rzeczy - może dlatego, że w kształtowaniu osobowości ma swój udział tzw. ascendent - czyli planeta znajdująca się w chwili urodzenia dokładnie na przeciw:D
Jestem bykiem niewątpliwym. Do pieniędzy, gromadzenia majątku itp mam się jednak w stosunku odwrotnie proporcjonalnym. Pan Bozia dał mi trochę talentów, ale zapomniał o umiejętności "sprzedawania" ich. Na każdy grosik muszę ciężko zasuwać - zgodnie z zasadą, że robota kocha głupiego, a ze swoich talentów użytku finansowego zrobić nie potrafię :D Poza tym jestem bykiem tolerancyjnym i uznającym prawo innych do funkcjonowania na tym najlepszym ze światów. A trzydzieści kilka lat przeżyłam szczęśliwie z Bliźniakiem, hodując jednocześnie w domu Baranka i Lwicę:D Oj, się działo! Musiałam być piorunochronem, kiedy mąż zaczynał rozmawiać z dorastającym synem!
Wszystkie "Byczki" pozdrawiam serdecznie!

Wilhelmina
10-05-2008, 07:12
Czyżbyśmy tworzyły nowe horoskopy? Coraz więcej z " byczyc " za partnera ma lub miało bliźniaka. Moja córka jest lwem, więc też wiem co znaczą starcia tych dwóch znaków. Syn to ryby, więc trochę łagodniejszy.
Oczywiście, że ponoć ascendent decyduje o tym jakim jest się naprawdę. A tak de facto - to przecież niemożliwe i nieciekawe, aby ludzie w tym samym znaku byli tacy sami.
Lubie swój znak zodiaku, ale traktuję to jak miłą bajkę.

hannabarbara
10-05-2008, 10:57
Bajkę? To prawda absolutna. Między innymi głosi, ze Byki w zadnych loteriach nigdy nie wygrywają. Wygrywają jak nie grają, tylko! Proszę bardzo, kto obali moją teorię i napisze, że coś wygrał!

Wilhelmina
10-05-2008, 15:43
Raz na loterii w której wszystkie losy były wygrane, wygrałam słonia z ubitą trąbą.
Nie śmiej się, przecież wygrałam. Słoń to szczęście, a że trąba trochę uszkodzona, to i moje życiowe szczęście ma drobne rysy. Tylko przepowiednia była doskonała, smuga cienia jest niewielka. Byki to raczej szczęściarze w zodiaku.

donka
10-05-2008, 17:14
nie Kufo nie jestemn byczej krwi ja 27.VI. Rak
biedny łatwowierny, romantyczny, sentymentalny Rak..:mad:

Tarninko ja też 27.VI....od urodzenia.

"Osoby urodzone w Raku są wrażliwe i łatwo ulegają wzruszeniom.Tak jak mimoza składa liście,gdy się ją
dotknie,tak Rak się zamyka w sobie gdy go coś/lub ktoś/urazi.
A jak się potrafi martwić! Często na zapas i bez powodu.
Wśród osób z tego znaku jest dużo hipochondryków,oraz ludzi widzących przyszłość w czarnych kolorach.Kasandra napewno
miała słońce w Raku.Rak nie może uwierzyć,żę mu się wszystko powiedzie,że nie będzie miał kłopotów.Jest przekonany,że gdzieś tkwi niebezpieczeństwo,tym większe bo niewidzialne i nieznane.
Naprawdę dobrze czuje się Rak u siebie w domu, w swych 4 ścianach.Tu czuje się bezpieczny,może spokojnie odetchnąć.
Te cechy Raka łączą się z jego charakterystycznymi skłonnościami do bogatego życia wewnętrznego.
Do tego dokłada się jego łagodność i uczuciowość.Rak w swej wrażliwości przypomina chwilami swojego imiennika raka
skorupiaka.Receptywność,subtelność i delikatność uczuć Raka są tak silne,że w ogóle trudno go oszukać.Natychmiast wyczuje on obecność osoby nieprzychylnej,nie mającej w stosunku do niego uczciwych intencji,dlatego jego przesadna ostrożność jest zbędna,niepotrzebna.
Raki mają zdolności twórcze i artystyczne,są inteligentne i dowcipne."

Zacytowałam fragmenty horoskopu,który przeleżał u mnie 40 lat. W moim wypadku jest on trafny prawie we wszystkim.
Dołożyłabym jeszcze niezdecydowanie.Zakupy ze mną to tragedia.Nigdy nie wiem .. czerwone,czy zielone..krótkie czy długie. Tej firmy,czy może tej drugiej..która jest lepsza?
A jak wrócę do domu z udanym wydawałoby się sprawunkiem - przestaje mi się podobać i żałuję, że nie kupiłam tego drugiego.Zamartwianie to oczywiście moja specjalność. Nie lubię planować, bo nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie.
Całe szczęście,że mąż dokładnie wszystko planuje co do dnia. Jest zodiakalną Rybą ,dopasowaną chyba dobrze do tego delikatnego Raka bo przeżył ze mną bezkonfliktowo 50 lat.
Syn Bliźniak o dwóch naturach ,bardzo ciężko wytrzymać jego zmienność.

Stanley
10-05-2008, 17:33
Donka a jak to jest z zodiakalnymi lwami jestem ciekaw nigdy sie nad tym nie zastanawiałem?

donka
10-05-2008, 17:55
Stanley- nie gniewaj się,że Ci teraz nie odpowiem,ale wychodzę na długi spacer z Wiki,czyli naszą jamniczką. Pewnie słychać jak donośnie szczeka z radości. Pani już ubrana,a ona nie ma zamiaru tak długo czekać.Co ta Pani sobie myśli.

donka
10-05-2008, 20:55
Stanleyu wklejam Ci to co znalazłam o Lwach :

Lew 23 VII - 23 VIII

Żywioł: ogień
Planeta: Słońce
Kolor: żółty
Kamień: bursztyn
Kwiat: słonecznik, róża
Przyprawa, zioło: kminek, gałka muszkatołowa

Lew to podobno król wśród znaków. Dowcipny, błyskotliwy i pełen życia. Od razu skupia na sobie uwagę wszystkich. Lwy mają barwną i ekspansywną naturę, dlatego gardzą banalnością, zwykłością i głupotą. Jeśli ich życie jest spokojne i monotonne, z całą pewnością zrobią wszystko aby je sobie ubarwić.
Lubią działać na wielką skalę. Uważają, że należy im się wszystko co najlepsze, wszelkie dobra tego świata, dlatego zawsze starają się żyć na wysokim poziomie niezależnie od tego, ile to kosztuje i czy stać ich na to.
Wygląd zewnętrzny jest dla Lwa bardzo ważny. Potrafi wydać ostatnie pieniądze na ciuch, który oszołomi wszystkich. Lwy są otwarte, szczere, uczciwe. Mają silne poczucie sprawiedliwości i są wspaniałomyślne. Zwykle nie żywią do nikogo zbyt długo urazy, potrafią wybaczać. Emanują energią, światłem i magnetyzmem. Potrafią cieszyć się chwilą i drobnymi przyjemnościami.
Masz wielkie szczęście jeśli Lew jest twoim przyjacielem. Pamiętaj jednak, że jest to znak bardzo dumny i niezwykle łatwo go urazić. Ze względu na dużą próżność Lwy padają często ofiarą różnych oszustów. Odpowiednio im schlebiając można osiągnąć niemal wszystko.
Lwy potrafią ciężko pracować, zwłaszcza gdy podoba im się to, co robią. Gdy Lew jest zmuszony do wykonywania nudnych, rutynowych zajęć, robi się nieszczęśliwy. Na szczęście taki stan nigdy nie trwa długo - Lwy cierpią krótko acz intensywnie. Bywają leniwe, egoistyczne, żądne władzy i agresywne. Zwykle jednak są lojalne, szczodre i szlachetne. Kochają mocno i szczerze, nigdy z premedytacją nie zadają innym bólu.

I jeszcze adres - gdzie też przeczytasz coś na swój,czyli Lwa
temat :

http://www.horoskop.parapsycholog.com.pl/lew.html

Mój horoskop nie pochodził z internetu.Kiedyś,bardzo dawno
kupiłam go na ulicy.Ale to chyba nie ma dużego znaczenia.

kufa86
10-05-2008, 21:02
Stanleyu wklejam Ci to co znalazłam o Lwach :

Lew 23 VII - 23 VIII

Żywioł: ogień

Lew to podobno król wśród znaków. Dowcipny, błyskotliwy i pełen życia. Od razu skupia na sobie uwagę wszystkich. Lwy mają barwną i ekspansywną naturę, dlatego gardzą banalnością, zwykłością i głupotą.

Mają silne poczucie sprawiedliwości i są wspaniałomyślne.

Pamiętaj jednak, że jest to znak bardzo dumny i niezwykle łatwo go urazić. Ze względu na dużą próżność Lwy padają często ofiarą różnych oszustów. Odpowiednio im schlebiając można osiągnąć niemal wszystko.

. Bywają leniwe, egoistyczne, żądne władzy i agresywne. Zwykle jednak są lojalne, szczodre i szlachetne. Kochają mocno i szczerze, nigdy z premedytacją nie zadają innym bólu.

Cała Lila.
Schlebiam.
Co to jest wszystko?

grazyna
10-05-2008, 21:08
A jezeli ktos sie urodził na skraju obu znaków?

kufa86
10-05-2008, 21:43
A jezeli ktos sie urodził na skraju obu znaków?
To jest skrajnik znakowiec (Polimpsytus skrajnikus)

Anna_Maria_57
10-05-2008, 22:17
Witam Byki,
mogę się dopisać?

Urodzona 3 maja!
:) :) :)

hannabarbara
10-05-2008, 22:53
Donka a jak to jest z zodiakalnymi lwami jestem ciekaw nigdy sie nad tym nie zastanawiałem?
Baczność Żeńskie Byki! Znalazł się męski Lew! Uważaj Stanleyu, bedziemy Cię wszystkie podrywać!
Anno Mario dołączaj do Byczek! Fajnie, że jest nas teraz całkiem spora gromadka!

Ewita
11-05-2008, 06:23
Baczność Żeńskie Byki! Znalazł się męski Lew! Uważaj Stanleyu, bedziemy Cię wszystkie podrywać!
Anno Mario dołączaj do Byczek! Fajnie, że jest nas teraz całkiem spora gromadka!
Ciekawi mnie... Będziecie Stanley'a podrywać dlatego, że on Lew, czy dlatego, że Stanley? :D

Wilhelmina
11-05-2008, 09:15
Ja odpadam z wszelkich podrywów. Mam dwa koty; łysego i rudego. Wszyscy inni mężczyźni mogą być interesujący jedynie jako przyjaciele. A czy istnieje wirtualna przyjaźń? Chyba nie.

Kundzia
11-05-2008, 09:18
....... A czy istnieje wirtualna przyjaźń? Chyba nie.
A ja wierzę,że tak!

Wilhelmina
11-05-2008, 09:25
No cóż, Lucynko. Nie będę Ci udowadniać mojego punktu widzenia, ale....pozostanę przy nim. A może masz większe szczęście w życiu? Może trafiasz na lepszych i mądrzejszych ludzi? Może...Pal licho. Ja tam wolę jednak realne kontakty.

hannabarbara
11-05-2008, 09:55
Czy istnieje wirtualna przyjażń?
Moim zdaniem tak, jak najbardziej! Do całkiem sporej grupy ludzi na tym forum, mam takie uczucia. Gdy wchodzę w "nowe posty"bardzo często wybieram wątki, gdzie właśnie te osoby piszą. Jak sobie w tej chwili klasyfikuję to są to głównie Byki, Skorpiony, Lwy. I jedna Waga! A Stanley jest w porządku, nie ważne czy dlatego, że Lew, czy dlatego, ze Stanley. Niestety, niektóre Lwy zrobiły się ludojadami i za nimi przestałam się włóczyć.
14661

Ewita
11-05-2008, 10:48
A Stanley jest w porządku, nie ważne czy dlatego, że Lew, czy dlatego, ze Stanley. Niestety, niektóre Lwy zrobiły się ludojadami i za nimi przestałam się włóczyć.
14661
No! I o takie podejście mi chodziło:D Lew, nie Lew - i tak go lubię!
A co do tych ludojadów, Haniu - Basiu, to niekoniecznie lwy muszą być, lepiej sprawdzić, żeby niewinnych zwierzątek nie postponować!:D

kufa86
11-05-2008, 11:31
Coraz więcej byczków się zbiera, (i to nie takich w tomacie).

hannabarbara
11-05-2008, 11:35
Byczki mogą i w tomat się przyodziać!