PDA

View Full Version : Rocznica zamachu na JPII


tadeusz50
13-05-2008, 09:32
Trochę się dziwię, że ten temat nie został jeszcze dzisiaj poruszony. Sam jestem osobą wieżącą ale nie praktykującą. Co my Polacy sądzimy dzisiaj o tych tragicznych wydarzeniach?

bogda
13-05-2008, 10:06
Tadeuszu...wtedy to był straszny szok dla wszystkich, a dziś...wraz z upływem czasu wszystko przysycha. Ostatnio coś pisali kto za tym stał, może to i prawda...ale najbardziej zbulwersował mnie wniosek zamachowca A.A., który wystąpił o przyznanie mu obywatelstwa polskiego. Wiem, że powinniśmy być tolerancyjni i wybaczać, ale wybaczenie nie powinni iść w parze z ośmieszaniem nas, i stanowisko rządu w tej sprawie uważam za słuszne, że odmówili mu przyznania obywatelstwa polskiego. Myślę, że ktoś kto mu to zaproponował, bo sam tego chyba nie wymyślił, chciał doszczętnie Polaków ośmieszyć...

tadeusz50
13-05-2008, 11:48
W sprawie przyznania obywatelstwa zamachowcowi, któryś z naszych polityków powiedział, ze to jest szczyt bezczelności.

Dariusz Kosiur
15-05-2008, 13:36
JPII wybaczył A.A., co nie jest równoznaczne z darowaniem mu kary. A kto wymyslił akcję z obywatelstwem dla zamachowca i po co - ciekawe? A no pospekulujmy trochę n/t zamachu, roli JPII w Kościele i dla Polski.
Zacznijmy od porzedniego polskiego papierza, od Piusa X, czyli od Giuseppe Sarto, czyli od Józefa Krawc(tz)a.
Polecam ciekawy tekst: http://www.promemoria.pl/arch/2004_11/pius_x.html
O polskim papieżu Piusie X pisał też W. Łysiak.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
30-06-2008, 12:01
Chciano oskarzyc Garbaczowa ale sprawa ucichla.
Dla mnie zastanawiajace jest dlaczego tez przedluza sie proces beatyfkacyjny Papieza JPII ?
Moze szykowane sa jakies kolejne sensacje ,jak chociazby z Walesa,ktory swietym napewno nie zostanie,zreszta kto to wie ???

tadeusz50
30-06-2008, 16:05
Znowóż szukasz August drugiego dna w przeżroczystej butelce. A kogo wcześniej szybciej beatyfikowano napisz bo ja nic o czymś takim nie wiem. Dobrze, że sprawdzne są wszyskie żródła informacji, aby póżniej nie dać plamy.
Poza tym wyciągłeś wątek o rocznicy zamachu a nie o beatyfikacji. Wydaje mi się, że podobny wątek istnieje i ty stary forumowicz powinieneś umieć poszukać, ja jestem w tym wypadku bardzo młody.

senior A.P.
30-06-2008, 22:26
Tadeuszu jak dobrze pomyslisz wszystko pieknie ulozy ci sie w lancuszek ,jak wolisz w sznureczek. Potem tylko pociagnac i calosc wyczytasz w czarodziejskiej kuli ze szkla.

tadeusz50
01-07-2008, 06:42
Augustynie
Tylko, że ja nie jestem wróżką za którą usiłujesz nieudolnie zresztą się robić. Sznureczek do czegoś innego służy.

senior A.P.
01-07-2008, 11:23
Minely te czasy gdy byl nawet w lazience.
Robic to ja Tadeuszku robie za siebie (wszedzie).