PDA

View Full Version : Kto ma prawo do własności, a kto nie?


Dariusz Kosiur
15-05-2008, 15:21
O tym wszystkim decyduje prawo.
Kto je ustanawia i czy zabezpiecza ono interes Państwa i jego prawowitych właścicieli, czyli Polaków?
Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania.

Własność rzecz święta cz.1
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=161
Własność rzecz święta cz. 2/2
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=197
Dariusz Kosiur

swojski
21-05-2008, 11:05
Wlasnosc rzecz swieta.
W takim razie wszystko (prawie) musimy oddac Zydom i Niemcom.

Dariusz Kosiur
21-05-2008, 13:10
Co to znaczy wyświczona/wytresowana przez media poprawność polityczna. Na 90 odwiedzin zaledwie dwa komentarze, w tym jeden usunięty, bo światły ekumenizm nakazuje dbać o liberalny (jeszcze niedawno socjalistyczny) internacjonalizm poprawności wypowiedzi nawet dorosłych obywateli.
Uważam jednak, że oberwanie milicyjną pałą za tzw. komuny za niewłaściwe wypowiedzi (za myślenie się nie obrywa, bo jest niewidoczne - zwłaszcza, jak popatrzeć na niektórych członków dzisiejszych elit i to tych z tytułami naukowymi) było o wiele lepsze, ponieważ każdy wiedział kto jest naszym wrogiem.
Dzięki i za te dwa komentarze. Wiem dlaczego jest ich mało. Zaatakować autora tekstu raczej nie można, nie przedstawiam tu własnych pogladów tylko opisuję działanie pewnej ustawy i dodatkowo cytuję Polaka żydowskiego pochodzenia, który w swych wypowiedziach jakoś "bliski jest antysemityzmowi". Pewnie niektórzy gryzą się w język, bo chcieliby przykopać, ale jak tu przykopać Żydowi, byłby to antysemityzm, ot i dopiero konsternacja. Może to się niektórym nie mieści w głowie, zwłaszcza tym węszącym wszędzie antysemityzm, ale jak widać są uczciwi Polacy żydowskiego pochodzenia, tacy jak Pan B. Szenicer.
Dariusz Kosiur

Pani Slowikowa
21-05-2008, 15:49
Dariuszu ja rzadko wycofuje moje wypowiedzi i na pewno nie dlatego ze sa niepoprawne tylko dlatego ze przestaja mi sie podobac...
Nieraz tak sie zdarza niektorym... Nazywa sie to autokrytyka..
Czego niektorym zycze.

senior A.P.
25-06-2008, 23:01
Kto ma prawo do wlasnosci ?
Przeciez to proste - wlasciciel. Tylko teraz jak to sie ustala wlascicieli,spadkobiercow i wszelki "roscicieli" warto sie zastanowic .
Temat zostal "zaniedbany" lub z daleka omijany ,tym bardziej,ze w Polsce obecnie daje sie zauwazyc coraz wiecej roszczen do pozostawionych majatkow przez dawnych wlascicieli,ktorzy wyjechali,potem poumierali a teraz znajduja sie spadkobiercy. Poszly w ruch ksiegi wieczyste ,narobilo sie balaganu w nowych ksiegach ,mamy tez zacnych protektorow do dysponowania spadkami i woda ruszyla na mlyn.
Ludzie zaczynaja sie obawiac,ze odremontowane po wojnie riuny im teraz przyjdzie obcy i zabierze.
Jak tu wyzej czytam to Zydzi i Niemcy smialo po "swoje " przychodza i w sadach zaczal sie ruch.
Warto wiec temat odkurzyc i moze znajda sie tacy co to w pozydowskich lub poniemieckich domach mieszkaja i teraz podziela sie z innymi jak to trzeba bedzie te domy oddawac i na jakich zasadach.
Warto przeciez o majatkach dyskutowac tych przeciez nie zawiele.

senior A.P.
16-07-2008, 13:02
Ciezki temat i nie ma chetnych do dyskusji Darku.
Obaj dobrze wiemy dlaczego.
Ja (uparciuch) chce go drazyc i ciagnac,bo z antypolonizmem mam do czynienia nawet za granica.W Polsce spotkalem sie z wielka bojaznia dyskusji na temat Izraelitow,upominano mnie nawet ,ze to niebezpieczny temat,bo ludzie odsuna sie od ciebie.
Nie rozumie jednego - dlaczego na temat Zydow ludzie w Polsce boja sie mowic.
Zyd tez czlowiek,dobry lub zly ,ma przestrzegac jako obywatel danego kraju praw i obowazkow,ma swoja kulture i obyczaje,wiec warto przebywajac wsrod nich zapoznawac sie z nim.
Jak widze na forum wiekszosc naszych dyskutantow omija z daleko te miejsca gdzie wlasnie na temat Zydow dyskutujemy,a przecie warto tych ludzi poznawac ,moze nawet i uczyc sie cos dobrego od nich,dla przykladu parcowitosc i umiejetnosc handlu,prowadzenie biznesow,zachowan na szczeblu i drabinie wladzy.
Pociagnie ktos ten temat dalej - sa odwazni na forum ?

Pani Slowikowa
16-07-2008, 14:28
nikt tu sie nie boi mowic o Zydach... Tylko ja np. nie mam zbyt wiele do powiedzenia.. Ot ludzie..
Jezlei chodzi o wlasnosc i jej zwrot.. nie widze dlaczego jezeli jest spadkobierca ma sie nie zwrocic wlasnosci.. po odpowiednim przeliczeniu za jej odnowienie itd..

Lila
16-07-2008, 16:32
W porządku.Spadkobierca.A iluż tych spadkobierców zostało ?
Bez przesady.Tylko w polskim prawie spadkowym jest tak,że jeśli nie ma spadkobierców,to majatek przejmuje Skarb Państwa.A tu jest tworzone nowe prawo..
Już pisałam o tym coś ze 2 razy.Nie chce mi się mielić jęzorem ,bo i tak nikt tego nie słucha..
Czyli jak Polak został zabity w czasie wojny razem z rodziną,to jego dom przejmuje Państwo..
Ale Żyd ? Ooooo, to jakiś nadludź jest chyba,bo jego dom przejmują inni Żydzi,obcy zupełnie.

No i jeszcze trzeba zapłacić za to co koledzy z Vaterlandu ...uber alles - zabrali..hiii..ale cyrk.

POLA
16-07-2008, 16:47
nie ma spadku, Żydów też to dotyczy, ale oni ich mają, nie wszyscy rzecz jasna, a jeśli nie mają ,wtedy nie ma podstaw do roszczeń.

Lila
16-07-2008, 17:04
nie ma spadku, Żydów też to dotyczy, ale oni ich mają, nie wszyscy rzecz jasna, a jeśli nie mają ,wtedy nie ma podstaw do roszczeń.

No tak,ale żadanie wypłaty 65 miliardów złotych dla państwa Izrael jest faktem.Bezprecedensowym,bo spadkobiercą obywateli polskich ,chce być obce państwo.Czyli Żydzi ,którzy zginęli jako obywatele polscy,z chwilą śmierci ,stali się obywatelami Izraela..

No i ...Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym – powiedział 19 kwietnia 1996 roku Israel Singer przewodniczący delegacji Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucji, z którą ma zamiar układać się polski rząd.
..to wzbudziło powszechne oburzenie naszych obywalteli,żydowskiego pochodzenia.
Bo 100 miliardów już Izrael dostał od Niemców.Premier Kaczyński żądania odrzucił,ale Tusk niestety poczynił pewne obietnice..
I tak przedsiębiorstwo pod nazwą "Holocaust'' ma nadal przynosić dochody.

Pani Slowikowa
16-07-2008, 17:12
W porządku.Spadkobierca.A iluż tych spadkobierców zostało ?
Bez przesady.Tylko w polskim prawie spadkowym jest tak,że jeśli nie ma spadkobierców,to majatek przejmuje Skarb Państwa.A tu jest tworzone nowe prawo..
Już pisałam o tym coś ze 2 razy.Nie chce mi się mielić jęzorem ,bo i tak nikt tego nie słucha..
Czyli jak Polak został zabity w czasie wojny razem z rodziną,to jego dom przejmuje Państwo..
Ale Żyd ? Ooooo, to jakiś nadludź jest chyba,bo jego dom przejmują inni Żydzi,obcy zupełnie.

No i jeszcze trzeba zapłacić za to co koledzy z Vaterlandu ...uber alles - zabrali..hiii..ale cyrk.

Przeciez mowie jezeli sa spadkobiercy... Bez spadkobiercow nikt nic nie bedzie oddawal.. :rolleyes:
Roszczenia Zydow sa bezpodstawne.. a Polska juz dawno jest przez nich atakowana i ponizana.. Z reszta co to??/ Jakis szantaz..? A kto bedzie ta Polske ponizal ze sie zapytam??

POLA
16-07-2008, 17:47
tak, jak piszesz.

Nie ma jeszcze ostatecznego projektu ustawy i nadal nic nie jest do końca zapięte, o ile dobrze pamiętam.

Ponadto poprzedni rząd, z PiSu, dawał (ustnie) 20% obecnej wartości utraconego mienia, ale sprawa ostatecznie nie znalazła swojego finału i ciągnie się do teraz.
Kwota, którą podałaś, jest szacunkowa i nie dla Izraela.

To jest tak, jak z odszkodowaniami Niemców dla ofiar obozów czy robotników przymusowych. Określoną kwotę Niemcy przekazali powołanej fundacji, tyle ich to kosztowało, ale pieniądze nie dla rządu przecież były, a dla poszkodowanych.
Tu jest podobnie.

senior A.P.
16-07-2008, 18:06
Czy te pieniadze dla poszkodowanych do nich dotarly a moze przywlaszczyla je fundacja . Z tego co mnie niezyjacy juz Zyd opowiadal w Izraelu poszkodowani od fundacji nie mogli sie doprosic tych przyznanych im pieniedzy,malo tego,zyli w bardzo oplakanych warunkach - o czym to swiadczy ?
Moze wiec nie uogolniac sumy odszkodowan (jak ja naliczano ?),nie dawac tych pieniedzy posrednikom ale sadownie i indywidualnie przyznawac spadkobiercom.

Lila
16-07-2008, 18:46
Pomyliłam się.Chodzi o 65 miliardów dolarów..

senior A.P.
16-07-2008, 22:23
Troche tych miliardow trzeba nazbierac aby dokonac zadoscuczynienie,skad tyle nabrac ?