PDA

View Full Version : Urządzenia pomocne w zdrowym odżywianiu


Sunshine
26-05-2008, 20:55
Czy ktoś z Was ma urządzenie
do
przygotowywania zdrowych posiłków
pod nazwą
Thermomix /Varoma/
firmy Vorwerk.

Jestem ciekawa opinii kogoś kto sam to urządzenie wypróbował.

Wklejam link o nim
http://www.vorwerk.com/pl/thermomix/html/varoma.html

Cela
26-05-2008, 20:57
Koleżanka z pracy ma te urządzenie i jest zachwycona kupiła sobie na raty

Anilah
26-05-2008, 21:52
Czy ktoś z Was ma urządzenie
do
przygotowywania zdrowych posiłków
pod nazwą
Thermomix /Varoma/
firmy Vorwerk.

Jestem ciekawa opinii kogoś kto sam to urządzenie wypróbował.

Wklejam link o nim
http://www.vorwerk.com/pl/thermomix/html/varoma.html
Jest to najmniejsza kuchnia a robi tyle rzeczy ,że aż trudno wszystkie wymienić najważniejsze:gotuje, mieli wszelkie zboża na mąkę,waży , ukręci ciasto różne na placek również na pierogi., posieka warzywa na surówkę , wyciśnie sok z owoców,zrobi kawę mrożoną, lody, koktajle i wiele innych fajnych rzeczy. Używam tego sprzętu od paru lat i nie wyobrażam sobie życia bez tego cacka.Zabieram go również czasami na wakacje bo najczęściej nie odpowiada mi jedzenie na stołówce czy w resteuracji.Jest to naprawdę wspaniały sprzęt,Gotuje szybko i zdrowo. Nie wykipi nie przypali ,dźwiękiem przypomina koniec np.gotowania .Można nastawić i iść do sąsiadki na kawę.Myślę ,że jeżeli już się zużyje /a na pewno długo to nie nastąpi/kupię następny za ostatnie pieniądze jakie będę miała.P O L E C A M

Basia.
26-05-2008, 21:58
Czy ktoś z Was ma urządzenie
do
przygotowywania zdrowych posiłków
pod nazwą
Thermomix /Varoma/
firmy Vorwerk.

Jestem ciekawa opinii kogoś kto sam to urządzenie wypróbował.

Wklejam link o nim
http://www.vorwerk.com/pl/thermomix/html/varoma.html
korzystam z tego urządzenia od lat :) jest to rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wyobrażam sobie kuchni bez tego termomixera.:)

en_vogue
30-05-2008, 20:53
Termomix mam od wielu lat i bardzo chwale sobie!
Pomocnik pani domu znakomity:)

grazyna
30-05-2008, 20:56
To chyba bardzo drogie jest..Ja chce kupić sokowirówkę, ale na razie sie przymierzam, co musi w moim przypadku potrwać.

Bona
30-05-2008, 21:24
Czy może ktoś wie ile to obecnie kosztuje i gdzie można to kupić?

Basia.
30-05-2008, 21:31
podaję linki:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=373266071
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=373551770
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=373394182

Bona
30-05-2008, 22:04
Śliczne dzięki Basiu za dane.

Anilah
01-06-2008, 22:20
Czy może ktoś wie ile to obecnie kosztuje i gdzie można to kupić?
Nowy sprzęt około 4tys. Wystarczy w google wpisać termomix i wszystko na ten temat można tam znaleźć.Czasami też na Allegro. Tych urządzeń nie kupi się w żadnym sklepie.

polder
04-06-2008, 13:17
u sąsiadki. Czy to ustrojstwo tak hałasuje, że można słyszeć
za ścianą? Postuluję sprzężenie z "komórka"! Wtedy pomyślę o zakupie.
A serio: nie wierzę w funkcjonalność uniwersalnych, rozbudowanych urządzeń. Za 4 tys. można nakupić całą masę
specjalistycznych urządzeń używanych w miarę potrzeb. A z tymi walorami zdrowotnymi, to chwyt reklamowy. NASA już kilkadziesiąt lat temu odkryła, że tabelę kaloryczności i sposób
odżywiania można o kant... potłuc. I tylko różne lobby przemysłowe nie dopuszczają do pełnego ujawnienia tej wiedzy. Fragmentarycznie pojawia się w tzw. "dietach-cud".
Bo można jeść do woli - decydujące jest co z czym!

Basia.
04-06-2008, 13:23
u sąsiadki. Czy to ustrojstwo tak hałasuje, że można słyszeć
za ścianą? Postuluję sprzężenie z "komórka"! Wtedy pomyślę o zakupie.
A serio: nie wierzę w funkcjonalność uniwersalnych, rozbudowanych urządzeń. Za 4 tys. można nakupić całą masę
specjalistycznych urządzeń używanych w miarę potrzeb. A z tymi walorami zdrowotnymi, to chwyt reklamowy. NASA już kilkadziesiąt lat temu odkryła, że tabelę kaloryczności i sposób
odżywiania można o kant... potłuc. I tylko różne lobby przemysłowe nie dopuszczają do pełnego ujawnienia tej wiedzy. Fragmentarycznie pojawia się w tzw. "dietach-cud".
Bo można jeść do woli - decydujące jest co z czym!
to jest genialne urządzenie, korzystam z niego od 6 lat i nie wyobrażam sobie kuchni bez Varomy. To urządzenie zastępuje rozbudowane nadmiernie roboty kuchenne i mnóstwo specjalistycznych urządzeń, mój mąż /inżynier mechanik/ miał podobne zdanie jak Ty i po zapoznaniu się z funkcjami termomixera "nabrał do niego szacunku". :)W tej chwili również nie wyobraża sobie kuchni bez tego urządzenia.

polder
04-06-2008, 16:24
A zaprosisz na degustację? W rewanżu ja na ćwiartki z kurczaka obrumienione i upieczone w ciągu 25 minut w...
kombiwarze!

No dobrze, mam drobne wątpliwości lecz nie neguję! Widzę zresztą po nasileniu Twojego entuzjazmu, że nic nie może Cię
zniechęcić. Smacznego.

Basia.
04-06-2008, 17:35
A zaprosisz na degustację? W rewanżu ja na ćwiartki z kurczaka obrumienione i upieczone w ciągu 25 minut w...
kombiwarze!

No dobrze, mam drobne wątpliwości lecz nie neguję! Widzę zresztą po nasileniu Twojego entuzjazmu, że nic nie może Cię
zniechęcić. Smacznego.
tego urządzenia używam do gotowania na parze, mielenia np. ryżu na mączkę , robienia soków, tarcia ziemniaków na placki, krojenia warzyw na sałatkę, wyrabiania ciasta np. drożdżowego albo kruchego /są różne programy, robienia przetworów /nie musisz pasteryzować/, robienia kremów, lodów, kruszenia lodu, mielenia mięsa, do pieczenia udek z kurczaka z przyrumienioną skórką używam grilla albo kuchenki mikrofalowej z funkcją combi. :D Zrobienie makowca z wyrobieniem ciasta, zmieleniem i ugotowaniem maku zajmuje mi około 15 minut. Varoma nie posiada funkcji pieczenia, poza tym to jest prawie jak koło gospodyń wiejskich :) tańczy, śpiewa, podskakuje, nie daje ...... i gotuje. :) Pozdrawiam.

glongo
01-07-2008, 13:01
Od kilku dni jestem posiadaczem urządzenia jak w tytule - MULTIMAX. Czy ktoś z Państwa posiada ten podobno "inteligentny" garnek? proszę o spostrzeżenia i uwagi z zakresu jego użytkowania. Produkt ten rozprowadza firma Medica Life Polska.

WiesławaSienkiewicz
26-11-2008, 15:17
Czy ktoś z Was ma urządzenie
do
przygotowywania zdrowych posiłków
pod nazwą
Thermomix /Varoma/
firmy Vorwerk.

Jestem ciekawa opinii kogoś kto sam to urządzenie wypróbował.

Wklejam link o nim
http://www.vorwerk.com/pl/thermomix/html/varoma.html
Mój thermomix :gotuje,rozdrabnia nawet lód na śnieg ,mieli kawę,zboże,sieka warzywa na sałatki,robi adwokata pasteryzując jajka w tem,.80 stopni,waży,doważa resetując poprzednie ważenie ale bez usuwania produktu,ubija,miksuje itd .Opócz mielenia mięsa żylastego,bno p0odmrozone w kawałkach też mieli,oraz bez robienia soków bo robi tylko pulpę,potrafi wszystko co się zamarzy.Doskonały dla małych dzieci-pasteryzowane zupki.Oszczędza produkty bo się doważa nawet na gramy.Jednym słowem doskonała rze.aha i mam jeszcze ksiażkę kucharską z przepisami do thermomixa.

juniorka
17-10-2009, 01:52
ciekawe te urządzenia, a ja myslałam, że zwykły mikser i sokowirówka co njawyżej wystarczą. jak ktoś chce to chyba i to dobrz zagospodaruje prawda?

piscil
23-06-2010, 11:43
Dzien dobry,

Mam do sprzedania taki robot do przerzadaznia zdrowej zywnosci. Dostalam drugi tak sam i jednego chce sie pozbyc. Sprzedam za cene duzo nizsza niz producent. Jest niwy nie uzywany, fabrycznie zapakowany. Jak juz wspomnialam to jest moj drugi i jak dotad jestem bardzo zaowowlona. Mozna poczytac o nim w internecie . Osoby zainteresowane prosze o kontakt mailowy-malbourn@yahoo.com lub telefoniczny-604056477.
Pozdrawiam

Uka
23-06-2010, 15:18
[QUOTE=polder]
A serio: nie wierzę w funkcjonalność uniwersalnych, rozbudowanych urządzeń. Za 4 tys. można nakupić całą masę
specjalistycznych urządzeń używanych w miarę potrzeb.

polder no właśnie - całą masę urządzeń jak słusznie zauważyłeś.A tu masz wszystko w jednym !
Czy masz miejsce w kuchni na tą całą masę....?

antyla
23-06-2010, 16:09
Mam termomix od kilku lat. Jestem z niego bardzo zadowolona. Był bardzo drogi, ale naprawdę nie żałuję. Nie będę wymieniać co potrafi robić, bo to już zrobiły moje poprzedniczki, ale chciałam zrobić małe sprostowanie, urządzenie to nie wyciska soku, więc nie może zastąpić sokowirówki. W każdym razie mój nie wyciska soku. Można jedynie robić soki na gorąco np z malin, lub pomidorów, ewentualnie nektary owocowe lub warzywne.

poslanka22
29-08-2010, 13:16
Dzień dobry,

Mam do sprzedania wielofunkcyjny szybkowar ciśnieniowy MultiMax + instrukcja obsługi MultiMax i specjalna książka kucharska.
To idealne urządzenie do gotowania dla ludzi ceniących czas. Posiada nowoczesny design, jest także niezawodny i bezpieczny w obsłudze. Nie ma znaczenia czy jesteście zwolennikami tradycyjnej kuchni, zdrowego gotowania, czy też szybkiego przyrządzania potraw - dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu MultiMax możecie wszystko to wykonać, a ponadto oszczędzicie czas i energię.
MultiMax wykonuje całą pracę samodzielnie, podgrzewając najpierw do odpowiedniej temperatury, a następnie utrzymując zarówno temperaturę jak i ciśnienie, odlicza czas gotowania. Łączy on w sobie funkcje gotowania tradycyjnego, duszenia, gotowania na parze i smażenia. MultiMax daje duże oszczędności czasu (70%) i prądu (60%). Nie pozwoli on na rozpoczęcie gotowania bez zawartości, nie przegrzeje się, nie przepali.
POSIADA AŻ 3 ZAWORY BEZPIECZEŃSTWA, które gwarantują bardzo szybkie i całkowicie pewne gotowanie.
Sprzedam za cenę dużo niższą. Jest nowy, nie używany, fabrycznie zapakowany. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny 512147727.
Pozdrawiam

Julia_56
13-09-2010, 21:39
Moi drodzy cierpię na zgagę od ładnych paru lat. Nigdy nie próbowałam przygotowywać posiłków na parze, ale wiele dobrego o tym słyszałam. Nawet natknęłam się na konkurs w którym można wygrać parowar Philipsa http://www.polprazolacidcontrol.pl/konkurs/. Należy wysłać zdjęcie lub obrazek prezentujący Twoją własną wizję uciążliwej zgagi dołączając opis :) Już mam kilka pomysłów i na pewno coś wyślę.

editc
06-11-2010, 22:30
Witam serdecznie. Sprzedam WILOFUNKCYJNY CIŚNIENIOWY ROBOT KUCHENNY MULTI MAX. Jest nowy, nie używany, fabrycznie zapakowany, na gwarancji! Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny 510965069. Kosztował 2450 zł, sprzedam za połowę ceny.
http://www.klub.senior.pl/attachment.php?attachmentid=39585&stc=1&d=1289079004

norma73
23-02-2011, 19:49
Kochani!
O thermomixie można mówić dużo, ale nic nie zastąpi prezentacji! Z doświadczenia wiem, że niewielu jest w stanie sobie wyobrazić o co chodzi, jak ktoś nie widział pracującego urządzenia. Robię prezentacje w woj. wielkopolskim.
tm31@poczta.fm

Jadzia P.
23-02-2011, 21:15
Kochani!
O thermomixie można mówić dużo, ale nic nie zastąpi prezentacji! Z doświadczenia wiem, że niewielu jest w stanie sobie wyobrazić o co chodzi, jak ktoś nie widział pracującego urządzenia. Robię prezentacje w woj. wielkopolskim.
tm31@poczta.fm


No właśnie ....podczas pobytu w sanatorium w 2009 r. byłam na prezentacji thermomixa....były dwie super "dziewczyny" którym to urzadzenie robiło istne cuda....
Zachęcona kupiłam to cudo....ale ja nie jestem taka sprytna jak one....a może jestem za bardzo leniwa :confused: ....i moje urządzenie samo nic nie chce robić....a ja nauczyłam się w nim przygotowywać jedynie ciasto na placki ziemniaczane :confused: ...jak za taką cene to troche za mało :mad:

Jolusia
26-02-2011, 20:21
Wyleczyłam się już ze wszystkich prezentacji.....

serwiseko
26-01-2012, 18:23
Thermomix jest ok ale od niedawna ma w Polsce konkurencję nowocześniejszy bo z ogrzewaniem indukcyjnym i jeszcze kilkoma róźnicami Kohersen wiecej serwiseko.pl albo telefon 691425665

Jadzia66
25-03-2020, 10:35
Moja córka jakiś czas temu dowiedziała się o tym urządzeniu. Pokazała mi stronę http://pachnie-i-chrupie.pl/przedstawiciel-thermomix-krakow-jak-i-gdzie-kupic-thermomix-jak-umowic-prezentacje/ po czym umówiłyśmy spotkanie z przedstawicielem thermomix Kraków u nas w domu. Z tego co mi wiadomo to dojeżdżają też do innych miejscowości czy województw. Dania jakie teraz przygotowujemy są naprawdę bardzo smaczne, a dużo nie musimy robić.

tadek3332
20-05-2020, 12:25
Moim zdaniem ten wątek jest bardzo ciekawy.Bardzo dużo z niego się dowiedziałem.
___________________________________________
Kraków lotnisko parking (https://parkujgo.pl)