PDA

View Full Version : Przemoc seksualna w rodzinie, co my na to?


Strony : [1] 2

tadeusz50
29-05-2008, 11:50
Zakładam ten wątek z myślą o tych co doznali tej przemocy od własnych rodziców w większości ojców i ojczymów, także nowych partnerów rodzica we wszystkich możliwych układach. Przeważnie wmawiają tym dzieciom, że to ich (dzieci) wina, co jest oczywistym absurdem. Dzieci te pokrzywdzone przeżywają traumę nawet wtedy gdy są już dorosłe.

Basia.
29-05-2008, 11:52
dobrze, że teraz pisze się o takich sprawach ...... osobiście nie mogę pojąć dlaczego ludzie dorośli są takimi bestiami w stosunku do dzieci.:mad:

frida
29-05-2008, 13:43
Coś o nas, dorosłe „dzieci"

Jako dzieci dorastaliśmy w poczuciu izolacji i braku bezpieczeństwa, te uczucia przenoszą się potem na nasze dorosłe życie.


Nasz wczesny rozwój został zaburzony przez molestowanie, co trzyma nas i ciągnie do tyłu.

Molestowanie ma wpływ na każdy aspekt naszego życia. Nie robienie z tym niczego jest jak ignorowanie otwartej rany. Nasz sposób porozumiewania się, pewność siebie, zaufanie są tym zainfekowane

Chowanie tej tragedii głęboko w sobie nie sprawia, że odchodzi. Jedyną drogą jest przejście przez te emocje poprzez proces.

Często sprawiamy wrażenie ludzi potężnych i silnych, gdy jednocześnie się zapadamy.

Nie ma nic nieprawidłowego w nas- to co się nam stało nie było prawidłowe.

Często nasi przyjaciele się niecierpliwą, bo nasz stan nie mija i się nie zmienia. Czujemy się przygniecieni tym wszystkim, potrzebujemy cierpliwości i wsparcia. Teraz bardzo ważne dla nas jest skoncentrowanie się na przeszłości. To nie stanie się z dnia na dzień, potrzebujemy czasu.

Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Pamiętajcie zostaliśmy nauczeni trzymania tego w sobie, nie mówienia o tym nikomu. Nie mówiliśmy ponieważ: obawialiśmy się waszej reakcji, obawialiśmy się tego co może się stać jak powiemy. Zostaliśmy nauczeni życia w milczeniu i żyliśmy ciągle w strachu.

Użalanie się nad nami nic nie pomoże, przejmiemy wasz ból.

Jest wiele rodzajów pedofilii. Nie ma znaczenia czy są to ludzie czarujący, atrakcyjny, przyjazny itp. Nie ma znaczenia grupa społeczna czy etniczna, nie ma znaczenia wykształcenie, każdy może być pedofilem.

Bądźcie ostrożni i jeśli napotkacie w swoim życia takiego człowieka nie pozwólcie mu dalej ranić dzieci.

Możemy nie chcieć rozmawiać z wami o naszej terapii.

Boimy się, że odepchniemy was naszymi emocjami, reakcjami. Możesz pomóc nam: słuchając, mówiąc że nas nie opuścisz, nie naciskając nas, dotykając tylko za zgodą i nie w sposób seksualny.

Smucenie się jest częścią procesu powrotu do zdrowia, żegnamy się z częścią samych siebie.

tadeusz50
30-05-2008, 15:17
Koszmar!
Co siódme dziecko padło ofiarą przemocy seksulnej-wynika z ankiety, jaką przeprowadzono wśród uczniów w 60 krakowskich gimnazjach. W większości przypadków niewinne dzieci były poddawne zaczepkom słownym, ale były też przypadki o wiele bardziej drastyczne. Okazało się, że dzieci były zmuszane do obnażania się, dorośli obmacywali ich miejsca intymne oraz były wykorzystywane w dziecięcej pornografii. Najgorsze jednak, że na jaw wyszły dwa trzymane dotąd w tajemnicy przypadki gwałtu.

frida
30-05-2008, 15:30
...dlatego tylko dwa bo....."Pamiętajcie zostaliśmy nauczeni trzymania tego w sobie, nie mówienia o tym nikomu. Nie mówiliśmy ponieważ: obawialiśmy się waszej reakcji, obawialiśmy się tego co może się stać jak powiemy. Zostaliśmy nauczeni życia w milczeniu i żyjemy ciągle w strachu"

tadeusz50
30-05-2008, 16:11
Frida zgoda ja poprostu podałem wyniki ankiety. Co poza tym pozostaje w strefie mroku

frida
30-05-2008, 16:17
i dla mnie to też jest straszne.... że na tyle badanych tylko dwa przypadki wyszły na światło dzienne :(((

xyz58
30-05-2008, 20:19
dobrze, że teraz pisze się o takich sprawach ...... osobiście nie mogę pojąć dlaczego ludzie dorośli są takimi bestiami w stosunku do dzieci.:mad:Piszesz.ze dobrze ,ze sie teraz pisze o sprawach bestialstwa starszych wobec dzieci .Coz u nas zwykle tak jest , ze kiedy kazda skandaliczna sprawa ujrzy swiatlo dzienne ,natychmiast znajduje sie wiele ludzi przescigajacych sie w pomyslach jak temu zaradzic .,ale po czasie sprawa przycichnie i czekamy na kolejna sensacje .Nie rozumiem dlaczego ludzie milcza i lekcewaza nawet najmniejwszy sygnal ,mogacy swiadczyc o znamionach przestespstwa . Ciagle pokutuje w spoleczenstwie przekonanie ,ze to nie moja sprawa , ja sie do nikogo nie wtracam.Przeciez zdarza sie ,ze pijany kierowca wiezie pasazerow i nikt ne reaguje ,mimo ,ze sam sie naraza na niebezpieczenstwo i przyzwalajac na jazde po pijanemu popelnia przestepstwo.Juz o tym pisalem zakatowane dziecko nie zostalo pierwszy i ostatni raz pobite , w tym domu z cala pewnoscia dzialy sie dantejskie sceny od dawna i co i nic. Teraz kiedy dziecko nie zyje prawo sciga rodzicow , a Ci co mogli zapobiec tragedii gdyby chcieli sa raczej neutralni wobec prawa.Nie wiem jak jest teraz ale ja kidys powiadomilem policje o otwartym samochodzie i teraz juz wiecej tego nie zrobie bo narobilem sobie tylko klopotu i prawie ze to ja zostalem przestepca , takie bzdurne sa procedury. Byc moze dlatego ludzie niechetnie powiadamiaja stoswone organa by nie miec pozniej klopotow , byc moze nalezy uprposcic pewne procedury i interweniowac natychmiast nie bawiac sie w szczegoly.Czemu milcza dzieci wobec przemocy , moim zdaniem z powodu zastraszenia , ale tez i z pewnych srodowiskowych zachowan ,mianowicie by nie byc w srodowisku tzw kapusiem , niestety ale srodowisko rowniez ksztaltuje osobowosc dziecka , duzo zalezy od srodowiska w jakim ono mieszka.Pozdrawiam rozpisalem sie, sory

Dariusz Kosiur
30-05-2008, 21:43
Re: tadeusz 50
Szanowny Panie Tadeuszu jest Pan niewątpliwie człowiekiem wrażliwym i w tym, co Pan pisze, w drugim już z kolei wątku tematycznym, widać troskę o drugiego człowieka. Tacy ludzie są nam potrzebni.
Jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że miał Pan chyba czołowe zderzenie z autobusem, co odbija się na odbiorze przez Pana mediów w sposób całkowicie bezkrytyczny.
Czy nie zauważył Pan, że informacje, które inspirują Pana do zakładania kolejnych wątków pojawiają się falami i to we wszystkich mediach jednocześnie, tak jakby miały jednego redaktora naczelnego?
Po informacyjnej fali katowania dzieci, pojawia się fala przemocy w rodzinie, później fala pogryzień dzieci przez psy, dalej molestowania dzieci i młodzieży przez katolickich księż, fala antysemickicg ekscesów na polskich stadionach i ulicach - zdaje się, że już nadchodzi. Darmowa gazeta "Metro" (wydawca Agora od Gazety Wyborczej) w poniedziałek, 26.05.2008 przyniósła informację na 10 str. o pobiciu Żyda w Warce.
Czy nie jest Pan w stanie zauważyć, że te informacyjne fale służą atomizacji społeczeństwa, wykazaniu, że katolickie społeczeństwo to banda zwyrodnialców i zachodzi potrzeba narzucenia mu większej kontroli, że chodzi o odwrócenie uwagi społecznej od istotnych problemów politycznych - np. likwidacji państwa.
Wszystkie te kryminalne zdarzenia były, są i będą i chwała Bogu stanowią margines. Pańskie wątki nie są w stanie zmniejszyć występowania tych przestępstw nawet w milionowej części promila. Zaprzatają nie potrzebnie Pana uwagę, a przede wszystkim odwracają ją od spraw naprawdę istotnych.
Pozdrawiam
Dariusz Kosiur

Malgorzata 50
30-05-2008, 22:00
Ja tylko nie mogę zrozumieć jakimi pobudkami kierują się MATKI wykorzystywanych przez ich partnerów dzieci latami udajac ,że nic się nie dzieje .Nie moge sobie wyobrazić sytuacji ,że chlopa przedklada się ponad cierpiace i straszliwie krzywdzone własne dziecko.I to zjawisko nie dotyczy bynajmniej dolow społecznych i mętow.A generalnie tytul watku jest fatalnie sformulowany -coż można o tym sadzić poza wydawaniem okrzykow oburzenia

Pani Slowikowa
30-05-2008, 22:05
Ja tylko nie mogę zrozumieć jakimi pobudkami kierują się MATKI wykorzystywanych przez ich partnerów dzieci latami udajac ,że nic się nie dzieje .Nie moge sobie wyobrazić sytuacji ,że chlopa przedklada się ponad cierpiace i straszliwie krzywdzone własne dziecko.I to zjawisko nie dotyczy bynajmniej dolow społecznych i mętow.A generalnie tytul watku jest fatalnie sformulowany -coż można o tym sadzić poza wydawaniem okrzykow oburzenia

nieraz matki pewnie sa tez wykorzystywane i szantazowane przez tych "tatusiow" ..Tfuj:mad: :mad: i dlatego zachowuja sie jak sparalizowane..
Jakby ktos mi dziecko moje dotknal to zrobilabym mu malenka operacje w nocy.. i juz bylby spokoj... Kiedys jedna babka tak zrobila swemu lubemu... i wyrzucila do ogrodu przez okno... Facet rano sie obudzil.. i poszedl szukac.. kawalka swojego penisa..znalazl go i mu przyszyli..

Malgorzata 50
30-05-2008, 22:12
Ale ja serio Asiu ,gdyby moj partner dotknal moje dziecko bylabym a) na policji b) zabilabym a na pewno natychmiast i nieodwołalnie wyrzucilabym z domu .A baby tkwią w takich związkach .Nie umiem im wspołczuć bo brak charakteru też ma swoje granice...Jeśli to nawet ofiary ,nie wzbudzają mojego wspołczucia .Nie ma takiej opcji i sytuacji zeby godzić się w imię nie wiem czego na coś takiego

tadeusz50
30-05-2008, 22:57
Małgorzto50
Jaki powinien być tytuł wątku?
Nie masz współczucia dla ofiar a jeśli natępowało to gdy były dziećmi? Ale zacytuje Ci parę fragmentów wypowiedzi autentycznych, po zeznaniach na policji.
"nie wygram tej wojny...za dużo mnie to kosztuje...boję się tego popołudnia........ ale tak strasznie boli, gdy ogołacaja cię z resztek godności, tracisz wiarę ..i musiszzapomnieć...najchętniej walnełabym głową w mur!!!
ńie jesteśmy ludzmi z kamienia wiem, mamy prawo błądzić nieradzić sobie z trudnościami ale kiedy one cię uginają masz ochote poddać się.... a matka która daje cię światu, pragnie dziecka śmierci..i moja mówi mi to otwarcie"
To mówi kobiet która była gwałcona przez ojca i użyczana wujkom. Więcej nie dodam bo mnie trafia.

martunia
30-05-2008, 23:02
Tadziu,cicho wiem ale głową muru nie przebijesz.

tadeusz50
30-05-2008, 23:12
Mam twardy górniczy łeb i może trochę go nadwyrężę. Jak się dół obrobi to góra sama spadnie!!!

chickita
30-05-2008, 23:13
Jestem zdrowo skrzywiona emocjonalnie i z całą stanowczością uważam, zaznaczając jednocześnie, że to wyłacznie moje zdanie i nikt się z tym zgadzac nie musi, że byłoby (może) znacznie mniej takich przykrych doświadczeń gdyby wymiar sprawiedliwości nie dawał tak niskich kar. Mówi się, ze to choroba a choroby sie leczy. No sorry ale ja to raczej za odstrzałem sanitarnym jestem. Biorąc pod uwage statystyki, jasno z nich wynika, ze odsiadka g....o dala i jak robił tak robi. Wiele razy sie równiez słyszy, ze zbrodni dokonal osadzony na przepustce. No to co ta odsiadka daje skoro jak tylko jest okazja ........ Sorki, do piachu nie do paki.

Osoby problemem dotkniete, że tak powiem bezposrednio są narażone na powtórke podczas procesu. Maja problemy emocjonalne, są zamkniete w sobie a dorosłe zycie seksualne sprawia kłopot. Pomimo tego uważam, ze n igdy ale to nigdy nie powinny sie poddawac i walczyc o sprawiedliwośc. Schodzenie na drugi albo trzeci plan powoduje, że te "gady" maja nad tym kontrole a tym samym(również tylko moje zdanie), wielokrotnie nasza postawa ma wpływ na to czy ofiar bedzie mniej.
Łatwo mówi? Pewnie tak ale jak sie nie próbuje to sie człowiek nie dowie czy łatwo i czy warto.

martunia
30-05-2008, 23:14
Ok.Wiem ,damy radę.

xyz58
30-05-2008, 23:23
Ale ja serio Asiu ,gdyby moj partner dotknal moje dziecko bylabym a) na policji b) zabilabym a na pewno natychmiast i nieodwołalnie wyrzucilabym z domu .A baby tkwią w takich związkach .Nie umiem im wspołczuć bo brak charakteru też ma swoje granice...Jeśli to nawet ofiary ,nie wzbudzają mojego wspołczucia .Nie ma takiej opcji i sytuacji zeby godzić się w imię nie wiem czego na coś takiegoMalgorzato , rozumiem Ciebie i inne panie , nic dodac nic ujac, ale..... Tu na tym forum czytam kobiete proszaca o pomoc i kiedy otrzymuje rade , pisze , no tak ale my z mezem prowadzimy duze gospodarstwo ,i sama sobie nie poradze. Znam wiele przypadkow ,ze jeszcze tego samego dnia zony wycofuja skargi a bywa ,ze nawet w sadzie zaprzeczaja swoim slowom ,i jak na to patrzycie drogie panie?.Niestety bywa rowniez ,ze i mezowie skaldaja skargi ,ze sa bici przez zony i ze zony po pijanemu bija wlasne dzieci , czy nie znacie takich przypadkow?Reasumujac , problem dotyczy obojga rodzicow moze rzadziej matki.Znacie panie pewnie przypadki gdzie ojciec mimo ewidentnych dowodow ,ze matka jest zla matka dla dzieci ,sad jednak przyznaje prawa rodzicielskie matce.Problem bicia dzieci jest problemem niezwykle skomplikowanym, i tez boleje nad tym ,ze ostatnio coraz czasciej dochodzi do okrucienstw wobec niewinnych dzieci

Malgorzata 50
31-05-2008, 00:34
Małgorzto50
Jaki powinien być tytuł wątku?
Nie masz współczucia dla ofiar a jeśli natępowało to gdy były dziećmi? Ale zacytuje Ci parę fragmentów wypowiedzi autentycznych, po zeznaniach na policji.
"nie wygram tej wojny...za dużo mnie to kosztuje...boję się tego popołudnia........ ale tak strasznie boli, gdy ogołacaja cię z resztek godności, tracisz wiarę ..i musiszzapomnieć...najchętniej walnełabym głową w mur!!!
ńie jesteśmy ludzmi z kamienia wiem, mamy prawo błądzić nieradzić sobie z trudnościami ale kiedy one cię uginają masz ochote poddać się.... a matka która daje cię światu, pragnie dziecka śmierci..i moja mówi mi to otwarcie"
To mówi kobiet która była gwałcona przez ojca i użyczana wujkom. Więcej nie dodam bo mnie trafia. Tadeusz czy ty czytasz to co ja piszę ,że polemizujesz z tym czego nie napisalam .Powtarzam nie mam współczucia dla matek ,które pozwalają ,milcząc na to by ich partner molestowal ich wlasne dzieci ,naweyt jeśli przy okazji sa rowniez jegoi ofiarami.Nie rozumiem kobiet ,które wiedzac o tym,ze ich partner molestuje ich dziecko NIC z tym nie robią i zostają z tym facetem ,nie ma to nic wspólnego z doroslymi ofiarami molestowania w dzieciństwie.Mnie też coś zaraz trafi.Nie wiem jaki powinien być tytul watku wszystko jedno, ale co mamy odpowiedzieć co my na to? Wiadomo co my na to

tadeusz50
31-05-2008, 09:55
Małgorzato
Co do tytułu, zastanawiałem się jaki wzbudzi zainteresowanie, żeby nie zginął wśród innych. Taki mi się wydał właściwy.Co do ofiar molestowania musiałem faktycznie żle odczytać twoje intencje, no cóż zdarza się.

renet
31-05-2008, 10:00
Ten problem w naszym spoleczenstwie byl, jest i bedzie bo mamy takie do du... prawo.

Kundzia
31-05-2008, 11:50
Ja tylko nie mogę zrozumieć jakimi pobudkami kierują się MATKI wykorzystywanych przez ich partnerów dzieci latami udajac ,że nic się nie dzieje .Nie moge sobie wyobrazić sytuacji ,że chlopa przedklada się ponad cierpiace i straszliwie krzywdzone własne dziecko.I to zjawisko nie dotyczy bynajmniej dolow społecznych i mętow.A generalnie tytul watku jest fatalnie sformulowany -coż można o tym sadzić poza wydawaniem okrzykow oburzenia

Małgosiu,są kobiety dla których jedynym celem życia jest "ich męższcyzna",reszta się nie liczy.Dzieci w takich związkach,są jakby "wypadkiem przy pracy",niewiele je interesują,a jeśli to jest czsem dziewczynka,to niemal od urodzenia traktuje ją jako rywalkę i jeśli dochodzi do wykorzystywania seksualnego przez ojca czy też innego "wójka"winą obarcza właśnie dziecko-bo ono prowokuje.Sama będąc osobą,która prowokuje męższczyznę do zbliżeń,sądzi wszystko swoją miarą.

Zdaża się także,że matka jest zadowolona,że ona nie musi już "obsługiwać" partnera,i z zadowoleniem patrzy że ma wyjście,no bo przecież po to jest baba,a jak się za młodu nauczy to się jej przyda w przyszłości.

Są jescze inne przypadki,sama będąc wykorzystywana w dzieciństwie,często uważa,że taka jest kolej rzeczy.Sama nie mogąc w jakiejś chwili spełnić oczekiwań męża czy kochanka, podsuwa mu własne dziecko,"bo to przecież w rodzinie zostanie,przynajmniej na obcą nie pójdzie".

Ale wydaje mi się,że każdy przypadek jest indywidualny,w każdym trzeba szukać indywidualnych rozwiązań.

Malgorzata 50
31-05-2008, 14:46
Małgosiu,są kobiety dla których jedynym celem życia jest "ich męższcyzna",reszta się nie liczy.Dzieci w takich związkach,są jakby "wypadkiem przy pracy",niewiele je interesują,a jeśli to jest czsem dziewczynka,to niemal od urodzenia traktuje ją jako rywalkę i jeśli dochodzi do wykorzystywania seksualnego przez ojca czy też innego "wójka"winą obarcza właśnie dziecko-bo ono prowokuje.Sama będąc osobą,która prowokuje męższczyznę do zbliżeń,sądzi wszystko swoją miarą.

Zdaża się także,że matka jest zadowolona,że ona nie musi już "obsługiwać" partnera,i z zadowoleniem patrzy że ma wyjście,no bo przecież po to jest baba,a jak się za młodu nauczy to się jej przyda w przyszłości.

Są jescze inne przypadki,sama będąc wykorzystywana w dzieciństwie,często uważa,że taka jest kolej rzeczy.Sama nie mogąc w jakiejś chwili spełnić oczekiwań męża czy kochanka, podsuwa mu własne dziecko,"bo to przecież w rodzinie zostanie,przynajmniej na obcą nie pójdzie".

Ale wydaje mi się,że każdy przypadek jest indywidualny,w każdym trzeba szukać indywidualnych rozwiązań. Kundziu mądre to i wyważone co napisalas .Ale dla mnie każdy ten przypadek ma jeden skutek,ofiarą przy współudziale matki pada dziecko i jakiekolwiek nie byłyby przyczyny ,nie ma dla mnie żadna z takich kobiet żadnych okolicznosci łagodzących .Bo trzeba być ,albo niedorozwiniętym debilem, albo kaleką emocjonalną ,żeby, bez względu na wlasna przeszlosc i traumy dziecinstwa.tudzież z innych , wymienionych przez ciebie, przyczyn milcząco godzić się na zbrodnię dokonywaną na dziecku.I im wyższy stopień wyksztalcenia takiej baby tym bardziej ją potępiam .Poniewaz NIE istnieje dla mnie przyczyna ŻADNA - pozostawania w związku ,gdzie krzywdzone jest dziecko.I nie piszcie ,że kobiety są bez wyjścia ,bo sobie nie daja rady itd itd ...to BREDNIE nie zyjemy w czasach gdy facet jest jedynym uzasadnieniem istnienia kobiety i jedynym jej programem na życie.

Kundzia
31-05-2008, 14:54
Ja nie mam absolutnie wytłumaczenia dla takich kobiet,one na równi z tymi prześladowcami powinny być karane,a może bardziej bezlitośnie.I wcale jak ktoś tu już pisał,nie są to przeważnie kobiety z marginesu,choć i takie sie zdarzają.Często to ludzie na tzw. "poziomie".Niestety z racji pracy przez jakiś czas w ośrodku rodzinnym widziałam wiele takich spraw,i musiałam z tamtąd odejść ,bo raz osobiści po prostu pobiłam taką "mamę",która twierdziła,że to jej dziecko i co ona z nim robi to jej sprawa i niech się życia uczy.

Zbyt emocjonalnie podchodzę do tych spraw....

Malgorzata 50
31-05-2008, 14:56
Kundziu jesteś wielka!!!!!

Kundzia
31-05-2008, 15:00
Kundziu jesteś wielka!!!!!

Małgosiu,nie jestem wielka,tylko doświadczona przez ludzi i życie i mało rzeczy które się wokół mnie dzieją mnie nie dotyczą.I chyba wiesz,że większość tych spraw dane mi było na swojej skórze doświadczyć.

Malgorzata 50
31-05-2008, 15:12
Dlatego cię podziwiam i szanuję,bo moje rozwazania acz emocjonalne ,sa na szczęście, czysto teoretyczne.

Kundzia
31-05-2008, 15:16
I bardzo dobrze,takich wspomnień i przeżyć nikt nie powinien mieć.

Pani Slowikowa
31-05-2008, 16:02
Ty nie rozumiesz takich matek.. a czy zrozumialabys gdybys wiedziala ze te matki sa nimi tylko w sensie biologicznym.. bo w rzeczywistosci sa NIEWOLNICAMI ... Nie moga zostawic meza i zabrac dziecko bo sie jego boja.. On jest wariatem -na tle seksualnym i szantazuje wszystkich... grozac im nieraz smiercia..i maltretujac fizycznie i psychologicznie na porzadku dziennym..
Oczywiscie takie przypadki wrednych kobiet jakie opisuje Kundzia tez sa.. W tym wypadku to matka jest wariatka..
Prawo moze zrobic tylko tyle ile moze bo tacy ludzie zawsze sie znajda..
W naszym miescie zdarzyl sie wypadek ze chlop zgwalcil 3 miesiecznego niemowlaka... Oczywiscie niemowlak umarl..
Moim zdaniem kara smierci niczego nie rozwiazuje w takim wypadku... Kastracja jest odpowiednia kara dla takich ludzi i w pewnym sensie nawet im pomaga..

Wiecie co ..czlowiek powinien byc szczesliwy ze urodzil sie w normalnej rodzinie..i utworzyl normalna rodzine..

Malgorzata 50
31-05-2008, 16:08
Nie Asiu nie rozumiem i nie rozumialabym .Jak to się boja? Matka stajaca w obronie dziecka NIE BOI się niczego,ani nikogo.
Kazdy czlowiek ma jakas bariere zrozumienia motywow innych .Ja mam własnie taką.
Masz rację, trzeba byc wdzięcznym za to ,że los poskapil tyakich doswiadczeń.

Basia.
31-05-2008, 16:15
Nie Asiu nie rozumiem i nie rozumialabym .Jak to się boja? Matka stajaca w obronie dziecka NIE BOI się niczego,ani nikogo.
Kazdy czlowiek ma jakas bariere zrozumienia motywow innych .Ja mam własnie taką.
Masz rację, trzeba byc wdzięcznym za to ,że los poskapil tyakich doswiadczeń.
nie ma usprawiedliwienia dla takiej baby, która godzi się na krzywdzenie swojego dziecka POWINNA BYĆ RÓWNIE SUROWO UKARANA JAK OPRAWCA, BO ONA TEŻ JEST OPRAWCĄ.

tadeusz50
31-05-2008, 16:18
Kundziu jesteś babą z jajami, miałaś absolutną rację obijając to coś co podobno nazywa się kobietą.
Do Pani Słowikowej dla mnie jeśli kobieta pozwala na takie zboczone praktyki jest śmieciem. Co dopiero jeśli jest to własna matka. Nie do przyjęcia jest, że one są niewolnikami, niby kogo i czego. Wiadomo,że jest bardzo ciężko ale taka kobieta chcąc chronic dzieci, pójdzie spać pod most a nie pozwoli aby takie bydlak, dobierał się do dziecka Są domy samotnej matki i tam pomagają. Dalej nie mogę pisać bo mi emocje biorą górę.

Malgorzata 50
31-05-2008, 16:20
Tadeuszu widzisz własnie o to mi chodzilo .Nie mogę pojać kobiet które "ze strachu" znoszą to ,ze facet krzywdzi ich dziecko ,nie musi gwałcic ,wystarczy ,że krzywdzi .Ja sobie tego nie wyobrażam ,i raczej poszlabym spac pod most niż pozwoliła na to.Bo powiedz mi Joasiu co to znaczy "być niewolnicą" na własną prosbę chyba -pobudka jest taka -boje się przeciwstawic ,odejśc itd bo on mnie coś może zrobić ,ja zostanę bez srodkow do zycia ,co o mnie powie ,pomysli srodowisko.Wiesz dobrze ,ze samice zwierząt w obronie malych gotowe są zbic lub zginąć .I warto dopuscic do siebie w tych drastycznych momentach poczucie ,że my jestesmy samicami ssaka zwanego czlowiekiem

Pani Slowikowa
31-05-2008, 16:30
trudno jest zrozumiec przemoc.. ale to jest taki diabel ktory jest gorszy od samej zbrodni.. Zniewolnienie kogos jest praktykowane w wielu rodzinach..
Mozna zniewolic czlowieka.. czesto sie takie przypadki zdarzaja.. niestety.. i to niekoniecznie w rodzinach z marginesu..
Kazdy czlowiek psychologicznie moze sie stac tego ofiara... podobnie jak moze sie stac ofiara nalogow..
To jest cos w rodzaju wiezienia bez krat..

Malgorzata 50
31-05-2008, 16:33
O tym wlasnie jest ..owszem mozna uzaleznić od siebie czlowieka ,zniewolic itd .Ale są granice ...szczególnie w rodzinach nie z marginesu ..bede się upierać ,ze instynkt samicy w tych przypadkach o których piszemy ,powinien pokonać wszelkie zniewolenia ,a jesli nie dziala to baba jest tak samo winna jak dręczyciel

tadeusz50
31-05-2008, 16:45
Zadam sam sobie pytanie.
Co robi matka ssaka lub inego gatunku zwierząt aby bronić swoje potomstwo??
Odp: Jest gotowa i często poświęca własne życie aby obronić swoje dzieci chroniąc je przed krzywdą.
Pozwolę sobie zostawić to bez komentarza, bo jest on zbyteczny.

martunia
31-05-2008, 16:48
Krótko mówiąc Tadziu,ludzie są gorsi od zwierząt.

Pani Slowikowa
31-05-2008, 16:48
Jest olbrzymi.. ale latwo go mozna zniweczyc np.. hipnoza..:confused:
A tego rodzaju podporzadkowywanie sobie czlowieka jest bardziej psychiczne niz fizyczne nieraz..
Znane jest tez o tzw. zapominaniu po szoku... Ofiara czesto zamyka sie na wszelkiego rodzaju traumy.. bo jej organizm w celach obronnych po prostu autentycznie zapomina..itd itd itd.. Sa tysiace przypadkow...
Tak ze takie proste stwierdzenie ze matka jest be i zasluguje sobie na najgorsza kare.. mnie nie przekonuje.. zupelnie.. bo nieraz ona jest ta ofiara., moze nawet wieksza od dziecka samego.. Bo czy nie jest najgorsza rzecza na swiecie widziec jak jest krzywdzone twoje dziecko i nic nie moc zrobic ???? Kiedys takie tortury wlasnie byly stosowane na ludziach..

tadeusz50
31-05-2008, 17:00
O to mi chodziło, ludzie są gorsi od zwierząt.

Pani Slowikowa
31-05-2008, 17:06
O to mi chodziło, ludzie są gorsi od zwierząt.

Oczywiscie..
Ale niektore zwierzeta ... np ; lwy samce.. tez kawal cholery. Zjadaja mlode aby zdobyc na nowo samice.. juz pozbyta instynktow macierzynskich..i uprawiala z nim seks oraz polowala dla niego...
Na nasze ludzkie tlumaczenie najgorszy z alfonsow..

Malgorzata 50
31-05-2008, 17:08
Alez właśnie o tym te długie wywody .Matka normalnie skonstruowana nie patrzy na krzywde dziecka i nie pogrąża się w cierpieniu tylko drapie gryzie lub ucieka .W ekstremalnych przypadkach woli narazic siebie ale dziecka nie opuszcza

Malgorzata 50
31-05-2008, 17:10
Najgorsza rzecz na swiecie jaka może przydarzyc się matce jest opisana w "Wyborze Zofii" (Sophie`s Choice) -konieczność poświęcenia jednego dziecka ,zeby ratować drugie

Pani Slowikowa
31-05-2008, 17:55
Najgorsza rzecz na swiecie jaka może przydarzyc się matce jest opisana w "Wyborze Zofii" (Sophie`s Choice) -konieczność poświęcenia jednego dziecka ,zeby ratować drugie


I wlasnie o takich sytuacjach mowie.. :mad: O sytuacjach bez wyjscia .. Wtedy tylko mozna zwariowac.. Zofia wlasnie to zrobila.. czyli zwariowala na koniec odbierajac sobie zycie..
Latwo jest kogos potepiac jezeli nie zna sie dokladnie sytuacji..

Malgorzata 50
31-05-2008, 20:42
Asiu ale to jest co innego!!!!! Czy naprawdę uwazasz ,ze jest jakieś wytlumaczenie dla kobiety które WIE i nie robi NIC. Ja caly czas usiłuję powiedzieć ,że o ile jestem (z trudem )w stanie wyobrazic sobie ,kobiete tak zniewoloną (albo tak kochajacą) ,że tkwi przy pijaku ,przy takim co lubi wyrazic swoja dezaprobate kopem i ciosem to nie jestem sobie w stanie wyobrazic matki nawet o najbardziej skrzywionej psychice ,która nie bylaby w stanie ,obojetnie jakim kosztem wyrwac dziecka z łap wykorzystujacego je seksualnie "domowego" potwora.

Pani Slowikowa
31-05-2008, 21:42
Asiu ale to jest co innego!!!!! Czy naprawdę uwazasz ,ze jest jakieś wytlumaczenie dla kobiety które WIE i nie robi NIC. Ja caly czas usiłuję powiedzieć ,że o ile jestem (z trudem )w stanie wyobrazic sobie ,kobiete tak zniewoloną (albo tak kochajacą) ,że tkwi przy pijaku ,przy takim co lubi wyrazic swoja dezaprobate kopem i ciosem to nie jestem sobie w stanie wyobrazic matki nawet o najbardziej skrzywionej psychice ,która nie bylaby w stanie ,obojetnie jakim kosztem wyrwac dziecka z łap wykorzystujacego je seksualnie "domowego" potwora.

Na pewno sa i takie kobiety ktore sa po prostu potwornymi matkami... Ale zanim da sie na kogos wyrok trzebaby zbadac jak sie maja naprawde rzeczy.. Wieszajac umeczona matke bez wnikanie w sytuacje na suchej galezi... robi sie jej przysluge.. Bo mysle ze nie ma nic gorszego jak widziec twoje dziecko meczone i nie moc nic na ten temat zrobic..

Malgorzata 50
31-05-2008, 21:51
Nie wzywam do wydania wyroku przez powieszenie bez sądu ani \do linczu .Po prostu mówię o tym ,czego nie moge zrozumieć i co w moim przekonaniu jest nie do obrony.

wuere'le
31-05-2008, 21:55
Pracuję z dziećmi uposledzonymi umysłowo i co jest w 60-70% równoznaczne z rodzinami patologicznymi i widzę ile nieszczęść jest w domach tych dzieci. Znamy wiele przypadków molestowania seksualnego naszych uczennic i oczywiście nie zostawiamy spraw takich samych sobie, nadajemy im właściwy tok, ale martwi, to że o wielu sprawach nic nie wiemy.
Ostatnio pojawiła się nowa sprawa, otóż chłopak jednej z naszych uczennic odprowadzał do domu jej koleżankę, też naszą uczennicę i po drodze ją zgwałcił. Czy myslicie, że w stosunkach tych dziewczyn coś się zmieniło, czy sądzicie, że dziewczyna zerwała z tym chłopakiem? Nie on czeka na wyrok i póki co są razem a dziewczyny są nadal koleżankami.
Przy tej okazji taka ciekawostka: w czwartek była u nas akademia z okazji Dnia Matki. Między innymi wystąpiła właśnie jedna z tych dziewczyn, która bardzo ładnie śpiewa, akompaniował jej ojciec, który też śpiewał dwie piosenki o matce. Ojciec, wyszedł niedawno z więzienia, matka też, a dziewczyna śpiewała piosenkę "Mam wspaniałych rodziców" Urszuli Sipińskiej.
To taki paradoks naszej pracy.

Anilah
31-05-2008, 23:23
Ja nie mam absolutnie wytłumaczenia dla takich kobiet,one na równi z tymi prześladowcami powinny być karane,a może bardziej bezlitośnie.I wcale jak ktoś tu już pisał,nie są to przeważnie kobiety z marginesu,choć i takie sie zdarzają.Często to ludzie na tzw. "poziomie".Niestety z racji pracy przez jakiś czas w ośrodku rodzinnym widziałam wiele takich spraw,i musiałam z tamtąd odejść ,bo raz osobiści po prostu pobiłam taką "mamę",która twierdziła,że to jej dziecko i co ona z nim robi to jej sprawa i niech się życia uczy.

Zbyt emocjonalnie podchodzę do tych spraw....
Zachowałaś się wspaniale podziwiam Cię i popieram Twoją decyzję.

tadeusz50
01-06-2008, 08:06
Może trochę nie na temat, ale życzeniowo dziś Dzień Dziecka, oby dziś żadne dziecko nie poznało przemocy żadnej a tym bardziej seksualnej. To jest moje życzenie dla dzieci.

Malgorzata 50
01-06-2008, 11:19
Przylączam się całym sercem

bogda
01-06-2008, 12:34
Ja też całym sercem...dzieci są takie bezbronne i skazane na łaskę i niełaskę rodziców....

polder
01-06-2008, 13:18
Personae dramatis: dziewczyna 18-letnia sprawująca pieczę nad 5-letnim chłopcem. Przychodzi dziewczynka ok. 8 lat. Zdejmuje ciuszki z malucha, sama też się rozbiera, kładzie się
na nim i każe mu wykonywać ruchy frykcyjne. Opiekunka śmieje się niemal do posikania. Ta scena utkwiła w mojej pamięci do dziś. Na szczęście pozostawiła tylko niechęć do wykorzystywania nieletnich. Poznałem wiele przypadków prowokacyjnych zachowań np. 12-letnich dziewczynek. To jest podziemie, terra incognita dla wielu przemiłych, wrażliwych pań...

Malgorzata 50
01-06-2008, 17:29
To chyba jakas opiekunka debil.....sluchaj spikerowicz my nie jesteśmy wianuszkiem przemilych pań co oczeta szeroko otwierają ze zdumienia .Ale te zachowania dzieci skądś się biorą .Z biedy ,cwaniactwa złej rodziny przede wszystkim....wiemy dokladnie ,ze istnieje dziecięca prostytucja ale temu też winnyi są dorośli Nie wkurzaj mnie tym protekcjonalnym tonem ...

Malgorzata 50
01-06-2008, 17:59
Pracuję z dziećmi uposledzonymi umysłowo i co jest w 60-70% równoznaczne z rodzinami patologicznymi i widzę ile nieszczęść jest w domach tych dzieci. Znamy wiele przypadków molestowania seksualnego naszych uczennic i oczywiście nie zostawiamy spraw takich samych sobie, nadajemy im właściwy tok, ale martwi, to że o wielu sprawach nic nie wiemy.
Ostatnio pojawiła się nowa sprawa, otóż chłopak jednej z naszych uczennic odprowadzał do domu jej koleżankę, też naszą uczennicę i po drodze ją zgwałcił. Czy myslicie, że w stosunkach tych dziewczyn coś się zmieniło, czy sądzicie, że dziewczyna zerwała z tym chłopakiem? Nie on czeka na wyrok i póki co są razem a dziewczyny są nadal koleżankami.
Przy tej okazji taka ciekawostka: w czwartek była u nas akademia z okazji Dnia Matki. Między innymi wystąpiła właśnie jedna z tych dziewczyn, która bardzo ładnie śpiewa, akompaniował jej ojciec, który też śpiewał dwie piosenki o matce. Ojciec, wyszedł niedawno z więzienia, matka też, a dziewczyna śpiewała piosenkę "Mam wspaniałych rodziców" Urszuli Sipińskiej.
To taki paradoks naszej pracy.
wuere`le pisalam już kiedyś chyba ,ze mam ogromnie dużo szacunku dla ciebie i Twojej pracy.I do pasji z jaką o dzieciach ,ktore masz pod opieką piszesz .W dniu dziecka wszystkim dzieciom którym jest trudniej życzę takich opiekunow i wychowawców jak TY:)

frida
01-06-2008, 18:09
W imieniu wszystkich dzieci - zwłaszcza tych skrzywdzonych DZIĘKUJEMY:)

polder
01-06-2008, 21:30
"Z biedy, cwaniactwa, złej rodziny..." Masz słusznego!To nie był protekcjonalizm lecz prowokacja. A Ciebie i Twoje sądy -
lubię bardzo! Więc nie obruszaj się bez powodu! Proszę.

xyz58
01-06-2008, 21:49
To chyba jakas opiekunka debil.....sluchaj spikerowicz my nie jesteśmy wianuszkiem przemilych pań co oczeta szeroko otwierają ze zdumienia .Ale te zachowania dzieci skądś się biorą .Z biedy ,cwaniactwa złej rodziny przede wszystkim....wiemy dokladnie ,ze istnieje dziecięca prostytucja ale temu też winnyi są dorośli Nie wkurzaj mnie tym protekcjonalnym tonem ...Brawo!Tak trzymaj , nie daj sobie narzucac nieracjonalnych pogladow opartych na nieracjonalnych przeslankach , dosc juz misjonarzy slusznej prawdy , swiat jest na tyle ucywilizowany ,ze nikt juz nie da sobie narzucac jedynie slusznych pogladow , czasy indoktrynacji odeszly juz na zawsze.W tozsamosci czlowieka zawiera sie rowniez prawo do wlasnej oceny wszystkiego co sie wokol dzieje i nterpretacji zdarzen na wlasny sposob.Tak! z tych wymienionych przez Pania srodowisk dzieci przedewszystkim wynosza patologiczne zachowania.

wuere'le
01-06-2008, 22:40
Małgorzato, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Faktycznie pracę swą lubię i dzieci, z którymi pracuję jeszcze bardziej. Czasem, nie panując nad językiem, piszę coś o swojej pracy, ale budzi ona wile emocji, choć robię to już tyle lat. Faktem jest, że mógłbym o tych dzieciach i pracy z nimi gadać bez końca, bo przynosi ona wiele satysfakcji, choć wyników pracy pozornie nie widać.

Malgorzata 50
01-06-2008, 22:52
"Z biedy, cwaniactwa, złej rodziny..." Masz słusznego!To nie był protekcjonalizm lecz prowokacja. A Ciebie i Twoje sądy -
lubię bardzo! Więc nie obruszaj się bez powodu! Proszę. Ok -jak zaczynam podejrzewać ,że ktos mnie traktuje protekcjonalnie dostaje furii .Cieszę się więc ,że po prostu nie zrozumialam prowokacji. Za komplement dzięki i mogę powiedzieć - vice versa

Malgorzata 50
01-06-2008, 22:55
Małgorzato, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Faktycznie pracę swą lubię i dzieci, z którymi pracuję jeszcze bardziej. Czasem, nie panując nad językiem, piszę coś o swojej pracy, ale budzi ona wile emocji, choć robię to już tyle lat. Faktem jest, że mógłbym o tych dzieciach i pracy z nimi gadać bez końca, bo przynosi ona wiele satysfakcji, choć wyników pracy pozornie nie widać. To nie byly czcze mile słowa .Z zainteresowaniem czytam to co piszesz o "swoich" dzieciach ,czesto nic nie mówię (sic!!!!) bo na pracy z dziecmi niepełnosprawnymi się nie znam -ale wyobrażam sobie ,ze jest tyle trudna co satysfakcjonująca .A że masz pasję to widać gołym okiem z czego wynikają zapewne dla twoich wychowankow same pozytywne konsekwencje.

tadeusz50
04-06-2008, 12:52
Lokalne OSrodki Wsparcia, działające w oparciu o Sieć Pomocy Ofiarom Przestępstw, od 1 lipca przestaną istnieć. Ministerstwo Sprawiedliwości tłumaczy, że LOW-y powstały tylko w ramach programu pilotażowego, więc zakończenie ich prac nie powinno byc zaskoczeniem. To, że dziewięciomiesięczny pilotaż sie sprawdził i kosztował resort 1,6 mln zł, nie jest widać najważniejsze. Na razie program objął Śląsk, Opolszczyznę i Warszawę(LOW-ów jest 11 w tym 8 na śląsku) W każdym z nich pracuje 6 specjalistów: pedagogów, psychologów i prawników. Do tej pory pomogli ponad 3 000 ofiar przestępstw. Być może dojdzie do ewentualnego przywrócenia LOW-ów, ale decyzje musi podjąć premier Donald Tusk

frida
04-06-2008, 12:57
...jest na niekorzyść ofiar...no ale musimy poczekać...może zdążą podjąć odpowiednią decyzje:)

tadeusz50
11-06-2008, 21:56
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article189811/Ciezarna_14_latka_dzieli_Polakow.html#reqRss
:mad: Ciąg dalszy gehenny 14-latki, trwa spychotechnika bo inaczej tego nie można nazwać. Jeszcze trochę i sprawa będzie nie do rozwiązania. Przekroczenie terminu możliwości usunięcia ciąży:mad:

martunia
11-06-2008, 22:25
Brak mi słów!!!!!!!!
Tadziu nie czytaj tego,bo się wściekniesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Basia.
11-06-2008, 22:25
robi się ofiarę z dziewczyny, która nie została zgwałcona tylko dobrowolnie zdecydowała się na seks z kolegą. :confused: Raz chce donosić ciążę raz nie chce ...... lekarze w szpitalu nie chcą dokonać aborcji bo to niezgodne z ich przekonaniami a po godzinach pracy prywatnie takiego zabiegu by dokonali. Za błędy w życiu trzeba zawsze płacić, nie ma innej opcji. Nijak nie mogę się dopatrzyć w tej sytuacji skrzywdzonego dziecka,nie przesadzajmy z tym dramatem. Dziewczyna nie została zgwałcona tylko dobrowolnie zrobiła to co zrobiła a to już jest inna bajka.

Ewita
11-06-2008, 22:27
Szanowny tadeuszu 50
Nie masz przypadkiem jakiejś sąsiadki gdzieś na boku i czy nie pofedrowałbyś sobie wieczorem z przyjemnością zamiast wypisywać te dyrdymały o katowanych dzieciach i przemocy w rodzine? Jestem pewien, że poprawiłoby ci to nastrój.
Chyba, że z Ciebie taki sam pasjonat, jak z prof. Geremka, który jeździł, aż do Francji badać tam na miejscu sprawy średniowiecznych prostytutek (nie wiem tylko, dlaczego jeździł tam za moje pieniądze, których do dziś mi nie zwrócił?).
Dariusz Kosiur
Te "dyrdymały" to - niestety - straszna rzeczywistość wielu dzieci!!! Dziwię się, że skąd inąd inteligentny człowiek nie tylko nie chce dostrzec problemu, ale jeszcze w brzydki sposób kpi z tych, którzy chcą chronić prawo dzieci do normalnego życia i rozwoju! Naprawdę jest to niezrozumiałe!

Basia.
11-06-2008, 22:52
Sekretarz Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotr Zawrotniak zamierza podać do sądu księdza Krzysztofa Podstawkę, który namawiał ciężarną nastolatkę z Lublina, aby nie poddawała się zabiegowi aborcji.


Zrobili z ciąży nastolatki sprawę "narodową", takich ciąż jest mnóstwo i powinny być one prywatną sprawą osób których to dotyczy. :confused: http://wiadomosci.onet.pl/1767482,11,item.html

Malgorzata 50
11-06-2008, 22:55
Basiu nie można placić w wieku 14 lat Dla mnie oburzające jest to ,ze prywatna sprawa dziewczynki i jej matki stała się sprawą publiczną .Jakim prawem dziewczynke w ciąży umieszczono w pogotowiu opiekuńczym .!!! Nie zgadzam się absolutnie temu dzieciakowi co zaszedł w ciaze -co jest już wystarczającym przeżyciem dla niej -zafundowano sąd czarownic.A le fakt to jest prywatna sprawa i banda staruch z ksiedzem na czele powinna być ze szpitala wyrzucona przez policję .Co do legalności zabiegu i okolicznosci towarzyszących nie wiem -bo teraz już nikt nie wie jak bylo naprawdę.

Basia.
11-06-2008, 23:02
Basiu nie można placić w wieku 14 lat Dla mnie oburzające jest to ,ze prywatna sprawa dziewczynki i jej matki stała się sprawą publiczną .Jakim prawem dziewczynke w ciąży umieszczono w pogotowiu opiekuńczym .!!! Nie zgadzam się absolutnie temu dzieciakowi co zaszedł w ciaze -co jest już wystarczającym przeżyciem dla niej -zafundowano sąd czarownic.A le fakt to jest prywatna sprawa i banda staruch z ksiedzem na czele powinna być ze szpitala wyrzucona przez policję .Co do legalności zabiegu i okolicznosci towarzyszących nie wiem -bo teraz już nikt nie wie jak bylo naprawdę.
bywa, że się płaci nawet w wieku 14 lat /to jest bardzo gorzkie/ bez względu na to jak zakończy się sprawa ta dziewczyna zapłaci. Zrobienie sprawy publicznej z ciąży tej dziewczynki to jest dno wklęsle, to jest skandal.

Malgorzata 50
11-06-2008, 23:03
Tak to JEST skandal absolutny.Ona już zapłacila bardzo wysoką ,za wysoka cenę.Biedne dziecko .A parę osob sobie na tym zarobi i to jest koszmarne.

martunia
11-06-2008, 23:05
Podpisuję się pod tym,co napisałaś Małgosiu.

Malgorzata 50
11-06-2008, 23:06
Martunia zawsze nam zgodnie idzie po nocy.....

martunia
11-06-2008, 23:08
Noo prawdę gadasz staruszko.

bogda
11-06-2008, 23:09
A jak tam, szare komórki ćwiczycie....bo wg niektórych z nami jest coraz gorzej....

martunia
11-06-2008, 23:13
Gorzej!!!!!!!
Bezpośrednich problemów nie widzimy.

Malgorzata 50
12-06-2008, 00:32
Absolutnie ...niech kazdy sobie pilnuje swoich szarych ....ci co mowią ,że z nami gorzej szczególnie .....

hannabarbara
12-06-2008, 00:58
Gorzej nie gorzej, oto jest pytanie! Pomyślałam sobie, że może niektóre osoby zatrudnone są tutaj na etacie, by w nas starszych, nieco paniach stygnącą krew nieco rozgrzewać.
Jak tak sobie poczytam, to gdybym miała willę na peryferiach, to włączyłabym odkurzacz i cały dom, do ostatniego pyłku oczyściła. A tak, w bloku, gdzie sąsiedzi śpią, mogę sobie tylko w klawiaturę postukać.

polder
12-06-2008, 12:18
Jaką odpowiedzialność może ponosić 14-letnie dziecko z dzieckiem? Czy ma jakiekolwiek znaczenie, czy zdecydowała się dobrowolnie, czy została zniewolona? Kto ma prawo skazywać JĄ i JEJ DZIECKO na okrutny los? Basia???

tadeusz50
14-06-2008, 09:49
Poznań
Strach pomyśleć, jak mogło się to skończyć. Na jednym z osiedli w Koninie do bawiących sie dzieci podszedł młody mężczyzna. Złapał za rękę jedną z dziewczynek i zaciągnąl ją do parku. Na szczęście jej mali koledzy o wszyskim opowiedzieli sąsiadowi, ktory szybko pobiegł do parku. W krzakach dopadł 23-letniego zboczeńca. Zwyrodnialcowi grozi do 10 lat więzienia.
Prawidłowa reakcja dzieci twarzyszących w zabawie i sąsiada. Wielkie brawa dla nich. Uczmy dzieci prawidłowo reagować na dziwne sytuacje jakie mogą im sie przydarzyć.

Kundzia
14-06-2008, 09:58
dobra wychowanie dzieci,którym mówi się od małości o takich rzeczach.To nie może byc "tabu",dzieci muszą być informowane o takich ewentualnych zagrożeniach,oczywiście bez drażliwych konkretów,ale nie wolno zapominać o tym,że dzieci szybko kojarzą i potrafią właściwie reagować.
Wielkie brawa dla rodziców i opiekunów tych mądrych dzieci.

Malgorzata 50
14-06-2008, 12:10
Brawa! A zeby było weselej -b.mi się podobała historyjka o niesamowitym 3-latku co pojechal zwiedzać lotnisko .Fajny z niego będzie człowiek .

Basia.
14-06-2008, 14:01
Jaką odpowiedzialność może ponosić 14-letnie dziecko z dzieckiem? Czy ma jakiekolwiek znaczenie, czy zdecydowała się dobrowolnie, czy została zniewolona? Kto ma prawo skazywać JĄ i JEJ DZIECKO na okrutny los? Basia???
zrobiono z tego sprawę "narodową", ta dziewczyna już zapłaciła bardzo wysoką cenę i jeszcze zapłaci obojętnie jakie będzie zakończenie tego medialnego przedstawienia. Gdybym była jej matką, poszłabym do prywatnego gabinetu i usunęła ciążę. Szlag mnie trafia, że lekarze w czasie godzin pracy nie godzą się na robienie pewnych rzeczy a w prywatnym gabinecie zmieniają swoje przekonania.

polder
14-06-2008, 15:00
A "sprawę narodową" zrobiono słusznie. Bo nie jest to zjawisko odosobnione. Honi soit qui mal y pense - głosi dewiza orderu Podwiązki. Nadaje się również tutaj.

Basia.
14-06-2008, 15:27
A "sprawę narodową" zrobiono słusznie. Bo nie jest to zjawisko odosobnione. Honi soit qui mal y pense - głosi dewiza orderu Podwiązki. Nadaje się również tutaj.
masz rację to nie jest zjawisko odosobnione, żal mi dziewczynki i jej matki bo ich kosztem jedni nabijają sobie punkty a drudzy robią za autorytety.

tadeusz50
14-06-2008, 15:43
Sprawa 14-latki
Gdyby ksiądz i kilka "nawiedzonych" bab nie zrobili szumu cała sprawa dawno by była załatwiona po myśli 14-latki i jej mamy. Przypuszczam że w tym szpitalu w ktorym byli. No cóż lekarze wytraszyli się wyklęcia. Mój wniosek z tego jest taki to kościół rządzi w tym naszym kochanym kraju.

Basia.
14-06-2008, 15:52
Dlatego jestem za rozdzielnością kościoła od państwa.

Konto usunięte
14-06-2008, 16:02
to kościół rządzi w tym naszym kochanym kraju.
Nie ty jeden jesteś tego zdania.
Dlatego jestem za rozdzielnością kościoła od państwa.
Ja też.

tadeusz50
14-06-2008, 16:36
Być może zostanę zakrakany i opluty za moją wypowiedż. Jedna z bardzo niewielu rzeczy które byly do przyjęcia w czasach komuny kościół osobno rządzący osobno. To powinno wrócić

Konto usunięte
14-06-2008, 17:00
Dopóki Konkordat nie zostanie unieważniony, możemy sobie o tej odrębności tylko pomarzyć.

tadeusz50
14-06-2008, 17:10
Tylko,że to się stanie na swięte gdygdy czyli nigdy!!!

Malgorzata 50
14-06-2008, 18:01
Dołączam się do zdania Basi i poldera oraz tadeusza i bogdy w kwestiach wszystkich...

tadeusz50
18-06-2008, 15:02
Dziś ostatni dzień, kiedy Agata może legalnie usunąć ciążę. (chodzi o 14-stolatkę) Właśnie dziś miją 12 tygodni od daty poczęcia, więc to ostatni moment, kiedy legalnie można dokonac aborcji- powiedział wczoraj rzecznik Miniterstwa Zdrowia Jakub Gołąb. W poniedziałek zajmujący się sprawą sędzia Mariusz Tchórzewski przyznał, że pojawiły się nowe informacje wskazujące na to,że dziewczyna już podjęła decyzję, więc dalsze trzymanie jej w pogotowiu opiekuńczym może być bezzasadne. Teraz Agata jest w domu, w sobotę dostała przepustkę od sądu z ośrodka.

tadeusz50
18-06-2008, 17:11
Jak podał TVN-24 Agata wczoraj usunęła ciążę. Moim zdaniem jest to zwycięstwo rozsądku nad klerem.

Pani Slowikowa
18-06-2008, 17:19
Straszny reportarz o czlowieku ktory mial 9cioro dzieci ( 6 chlopcow i 3 dziewczynki) i przez lata gwalcil je wszystkie.. Gdyby nie to ze jako ostatni wyczyn zgwalcil i zabil 8 letniego chlopczyka z poza rodziny ( przy pomocy z reszta swojego najstarszego syna) to nikt nigdy nie dowiedzialby sie o niczym..
zastanawiam sie czy kara dozywocia ktora on teraz odbywa.. jest dla niego dostatecznym pieklem??:mad:

Malgorzata 50
18-06-2008, 18:02
A co jeszcze, powyrywac nóżki i rączki po jednej.....nie ma innej kary poza karą śmierci ,ale tej chyba Asiu, jako osoba wierząca, jesteś przeciwna ,tak samo jak torturom .Nie ma adekwatnosci winy do kary jesli nie stosuje się zasady oko za oko....

Pani Slowikowa
18-06-2008, 18:17
A co jeszcze, powyrywac nóżki i rączki po jednej.....nie ma innej kary poza karą śmierci ,ale tej chyba Asiu, jako osoba wierząca, jesteś przeciwna ,tak samo jak torturom .Nie ma adekwatnosci winy do kary jesli nie stosuje się zasady oko za oko....

No wlasnie.. ale co robic?? W porzadnie zorganizowanym spoleczenstwie chyba powinno sie zapobiegac.. ?
A jezeli chodzi o dozywocie to jest juz straszna kara ale niektorzy dostaja dozywocie za mniejsze przestepstwa.. wiec moze jakies ciezsze wiezienie?? Ale czy to nie zakrawa na torture wtedy??

frida
18-06-2008, 18:18
Tylko jak w takim przypadku Małgosiu stosować zasadę oko za oko buziaki:)

Pani Slowikowa
18-06-2008, 18:22
Tylko jak w takim przypadku Małgosiu stosować zasadę oko za oko buziaki:)
Wierz mi.. w wiezieniu pedofil bedzie mial adekwantnosc... oj bedzie.. To jest jedyne przestepstwo ktore jest znienawidzone przez wszystkich nawet bandytow :confused:

Malgorzata 50
18-06-2008, 18:22
Ale ja nie namawiam -tylko dywaguje nad adekwatnoscią kary do winy ...ona nie istnieje po prostu.Asiu "zapobiegać" to haslo rownie szlachetne co nie do zrealizowania w niektórych wypadkach .Skoro dziad robil te straszne rzeczy tak długo widocznie nikt niczego się nie domyślal ,albo przyjęto zasade "nie wtrącania się " albo nie wiem co - czy tam nie bylo jakichs ludzi z rodziny ,matki czy kogoś ...sa ludzie zwyrodnialcy ...i albo ich trzeba eliminować ,albo godzić się z tym ,że najciezszą kara jest dożywotnie więzienie na rachunek podatników.Nie można zbrodni porownywać .Prawo przewiduje jakieś sankcje za jakieś czyny i żeby działalo trzeba się tego trzymać

tadeusz50
18-06-2008, 18:26
Joasiu pokaż mi takie porządnie zorganizowane społeczeństwo, gdzie się skutecznie zapobiega takim okropnością. Ja w każdym bąć razie nie znam takowego. Choć naprawdę całym sercem jestem za tym aby takie było, a najlepiej żeby to było społeczeństwo polskie. Aby inne narody mogły się od nas uczyć. Niestety jest to utopia.

Pani Slowikowa
18-06-2008, 18:28
Ale ja nie namawiam -tylko dywaguje nad adekwatnoscią kary do winy ...ona nie istnieje po prostu.Asiu "zapobiegać" to haslo rownie szlachetne co nie do zrealizowania w niektórych wypadkach .Skoro dziad robil te straszne rzeczy tak długo widocznie nikt niczego się nie domyślal ,albo przyjęto zasade "nie wtrącania się " albo nie wiem co - czy tam nie bylo jakichs ludzi z rodziny ,matki czy kogoś ...sa ludzie zwyrodnialcy ...i albo ich trzeba eliminować ,albo godzić się z tym ,że najciezszą kara jest dożywotnie więzienie na rachunek podatników.Nie można zbrodni porownywać .Prawo przewiduje jakieś sankcje za jakieś czyny i żeby działalo trzeba się tego trzymać
Nabilysmy sobie guza w drzwiach..
To wyszlo na jaw dopiero po zabojstwie. Matka do konca nie wierzyla dzieciom.. On nie przyznaje sie dotychczas..
Dzieci byly zastraszone i baly sie go jak ognia.. bo grozil im smiercia.. Chce nadmienic ze to trwalo calymi latami.. Wszyscy chlopcy wyszli na gejow oczywiscie... a dziewczyny nie wiem ale wygladaja zle.. Jeden z synow pomagal mu w gwalcie i zabojstwie tego biednego dziecka..
Chce dodac ze to nie dzialo sie w Polsce na szczescie ..

Malgorzata 50
18-06-2008, 18:30
I wracamy do tego co powiedzialam już kiedyś .Matka NIE WIERZYŁA dzieciom.Myslę ,ze to jest po prostu degeneracja i tyle.

frida
18-06-2008, 18:35
Nabilysmy sobie guza w drzwiach..
To wyszlo na jaw dopiero po zabojstwie. Matka do konca nie wierzyla dzieciom.. On nie przyznaje sie dotychczas..
Dzieci byly zastraszone i baly sie go jak ognia.. bo grozil im smiercia.. Chce nadmienic ze to trwalo calymi latami.. Wszyscy chlopcy wyszli na gejow oczywiscie... a dziewczyny nie wiem ale wygladaja zle.. Jeden z synow pomagal mu w gwalcie i zabojstwie tego biednego dziecka..
Chce dodac ze to nie dzialo sie w Polsce na szczescie ..

Ale w POlsce tez podobne sytuacje się zdarzają

Pani Slowikowa
18-06-2008, 18:35
I wracamy do tego co powiedzialam już kiedyś .Matka NIE WIERZYŁA dzieciom.Myslę ,ze to jest po prostu degeneracja i tyle.

On mowila ze to byl spisek dzieci przeciwko ojcu za jego surowosc w ich stosunku.. Tylko sprawdzenie DNA ostatniego zabojstwa moze dac 100%wy dowod na jego wine... Ale.. zabojstwo bylo w dwojke.. wiec wciaz jest to pol procenta mozliwosci ze to nie prawda..
Powyrywac raczki i nozki ... a potem sie okaze ze on niewinny.. i co??

maja59
18-06-2008, 19:00
Matka ratuje dziecko nie bacząc na własny ból i krzywdę, ochrania przed ciosem zasłaniając sobą, ginie chowając dziecko, jeżeli matka nie regauje (w milczeniu cierpi) widząc, że maltreutują jej dziecko to znaczy, że nie jest już człowiekiem. Instynkt matki jest najsilniejszy z instynktów, jeżeli go nie posiada to....Wybaczcie, ale nie mogę zrozumieć matek, które się boją o siebie i nie walczą o dziecko. Nie ma takiej rzeczy której nie zrobiłaby dla ratowania dziecka, choćby potem miał być potop.

tadeusz50
18-06-2008, 19:09
Maju59
gdyby chciało byc tak prosto jak piszesz nie byłoby tylu okrucieństw jake niestety się zdarzają i są częsciowo opisane wyżej. Dużo kobiet jeśli te twory można nazwać kobietami zdecydowanie woli bardzo bliskie towrzystwo mężczyzn ( nie mogę napisać dosłownie aby nie wylądowało to w koszu) niż ochronę własnych dzieci.

Pani Slowikowa
18-06-2008, 19:11
Matka ratuje dziecko nie bacząc na własny ból i krzywdę, ochrania przed ciosem zasłaniając sobą, ginie chowając dziecko, jeżeli matka nie regauje (w milczeniu cierpi) widząc, że maltreutują jej dziecko to znaczy, że nie jest już człowiekiem.

no wlasnie.. nie jest juz czlowiekiem.. ale czym jest,? bo normalne zwierzeta maja tez olbrzymi instynkt macierzynski i ojcowski.

Malgorzata 50
18-06-2008, 19:11
Maju walczyłam tu już jak lew wysuwając identyczną tezę ..ja też nie potyrafię ani zrozumiec ,ani usprawiedzliwić NICZYM

maja59
18-06-2008, 19:39
Jedyne co możemy wszyscy zrobić to reagować, zawsze i wszędzie na krzywdę dziecka. Jeżeli matka szarpie malucha w parku zwracam jej uwagę, jeżeli ordynarnie mnie przegania starszę wezwanie straży miejskiej lub policji. Jak płacze mały sąsiad za ścianą to dzwonimy z mężem żeby zapytać czy coś się nie stało i nie potrzebna jest pomoc. Mamy mozliwość sprawdzić czy pijany tatuś nie znęca się nad dzieckie. Każdy z nas na woiją malutką skalę powinien reagować.
Do Tadusza, miałam ochotę odpowiedzieć niegrzecznie Panu Kosiorowi (czy jam mu tam) na jeden z piewrszych wpisów. Nie zrobiłam tego nie ze strachu czy lenistwa, wiem, że się sam też obronisz, ale z niechęci do dalszej dyskusji o wyższości tematu "zniszczenie Polski" nad każdym innym. Nie wiem o czym można było by z tym Panem dyskutować. Masz oczywiście moje wsparcie.

tadeusz50
18-06-2008, 19:48
Maju59 ja tego pana mam zignorownego i nie obchodzi mnie co to indywium pisze o mnie. Szkoda moich nerwów i obrażając się wzajwmnie zboczyłbym z tematu na którym jak widać bardzo mi zależy. Czym więcej forumowiczów go zignoruje tym bardziej nie będzie miał z kim polemizowć i mam nadzieję sam zrezygnuje z udziału tutaj. Pozdrawiam Tadek.

maja59
18-06-2008, 19:59
Dziękuję za wskazówkę, jestem z Wami od niedawna i jeszcze nie wiem z kim nie należy rozmawiać. Zresztą jak widzisz nie podjęłam z nim dyskusji, tylko było mi przykro, że Cię paskudnie zatakował, ale jeżeli wiesz, że reszta z Tobą to nigdy więcej nie wspomnę o tej Personie.

wuere'le
18-06-2008, 20:56
Temat jest mi bliski z powodów zawodowych i czysto ludzkich. Pisałem już gdzieś wcześniej na ten temat i zupełnie nie wiem co dodać. Jako nauczyciele jesteśmy bardzo wyczuleni na każdy najmniejszy nawet sygnał świadczący o seksualnym molestowaniu, czy o agresji ze strony tzw. najbliższych. Robimy bardzo dużo w tym zakresie, wysyłamy, a właściwie prowadzimy dziewczynki, bo to one głównie są narażone na wykorzystanie seksualne, do ginekologa, uświadamiamy im zagrożenia i przekonujemy, aby o swych problemach mówiły.
Nie potrafię powiedzieć, czy te działania przynoszą rezultaty, bo przecież nie da się tego badać. Tym nie mniej, nie będziemy ustawać w swych działaniach i walczyć o każde dziecko.
Piszę o tym, aby uświadomić skalę problemu, aby uświadomić, ze wszyscy i wszędzie powinniśmy mieć oczy i uszy otwarte.
Acha i jeszcze wyjaśnienie: piszę robimy, jesteśmy wyczuleni itp. pisząc to mam na myśli nauczycieli, którzy pracują wraz ze mną w naszej szkole.

tadeusz50
19-06-2008, 08:50
Częstochowa.
O molestowanie seksualne 11-letniej córki częstochowska prokuratura oskarżyła 44-letniego mężczyznę. Pedofil trafił za kratki. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Jedenastoletnia dziewczynka przeżyła gehennę no przełomie ubiegłego i tego roku. Jej dramat trwał kilka miesięcy. Rodzice dziecka byli po rozodzie. Nie mieszkali raem. Dziewczynka przez kilka lat jeżdziła do ojca. Odwiedzała go w jego domu, zostając na noc. W ubiegłym roku jej zachowanie zmieniło się, z radosnego i otwartego dziecka stała się milcząca, osowiała, płaczliwa i zamknięta w sobie. Otworzyła się w rozmowie z krewną. Powiedziała co spotkało ją ze strony ojca. Ciotka poinformowała matkę dziecka a ta zawiadomiła prokuraturę. W śledztwie zebrano dowody pozwalające na oskarżenie ojca dziewczynki o molestownie seksualne córki.

Malgorzata 50
19-06-2008, 15:15
Jedyne co możemy wszyscy zrobić to reagować, zawsze i wszędzie na krzywdę dziecka. Jeżeli matka szarpie malucha w parku zwracam jej uwagę, jeżeli ordynarnie mnie przegania starszę wezwanie straży miejskiej lub policji. Jak płacze mały sąsiad za ścianą to dzwonimy z mężem żeby zapytać czy coś się nie stało i nie potrzebna jest pomoc. Mamy mozliwość sprawdzić czy pijany tatuś nie znęca się nad dzieckie. Każdy z nas na woiją malutką skalę powinien reagować.
Do Tadusza, miałam ochotę odpowiedzieć niegrzecznie Panu Kosiorowi (czy jam mu tam) na jeden z piewrszych wpisów. Nie zrobiłam tego nie ze strachu czy lenistwa, wiem, że się sam też obronisz, ale z niechęci do dalszej dyskusji o wyższości tematu "zniszczenie Polski" nad każdym innym. Nie wiem o czym można było by z tym Panem dyskutować. Masz oczywiście moje wsparcie.
to co napisałaś chybajest jedynym tym co możemy robic kazdy w swoim zakresie-a DK się nie przejmuj nie warto z nim dyskutować .

tadeusz50
19-06-2008, 19:43
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5326771,Matka_Agaty__Skad_maja_takie_infor macje__.html
Kler rządzi w Polsce. Dowód sprawa Agaty.

frida
19-06-2008, 20:03
Nie mogę tego czytać....
Czy jest jakaś dziedzina do której Kościół się nie wtrąca???

Malgorzata 50
19-06-2008, 20:33
Przeczytajcie sobie felieton Pauliny Młynarskiej w Przekroju na ten temat -kwint z esencją

frida
19-06-2008, 20:43
"Podnieca ich perspektywa ukarania występku, naznaczenia grzesznicy na zawsze" cyt. P.Młynarskiej

Racja Małgosiu popieram Ją i wszystkich,którzy tak myślą....dzięki za namiary na felieton :)

Malgorzata 50
19-06-2008, 23:33
Najbardziej mi trafil do przekonania argument ,że w ogniu walki o zycie poczete zapominają ci oobroncy o tych ktorzy są sprawcami tych wszystkich komplikacji -nikt z równym ogniem i oburzeniem nie sciga alimenciarzy ,nie napiętnuje sprawcow gwałtow ,nie przeklina katujących niemowlęta ...Dlaczego tych pań i księdza nie było tam gdzie dzieciom narodzonym dzieje się krzywda.

frida
19-06-2008, 23:35
a to też ...ale widzisz Małgoś na to nie ma odpowiedzi:(

martunia
19-06-2008, 23:37
Małgosiu bo te narodzone są już jakby mniej ważne!!!!!!

tadeusz50
21-06-2008, 16:41
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ekskomunika_minister_ewy_kopacz_68964.html
Ekskomunika minister Ewy Kopacz ... za co? a to koła katolickie tak sobie umyśliły!!!
Nóż w kieszeni się otwiera!!!!

frida
21-06-2008, 16:56
Ja to w takich momentach uważam,że już popitoliło się w tej Polsce...
Nie wierze w Boga i to nie oznacza,że nie jestem dobrym człowiekiem,szanuje tych co wierzą i szanuje ich podwójnie ale nóż ,tasak wszystko mi się otwiera.... kto ma prawo decydować o człowieku...Jak nie ON SAM...ZA co eskomunika za "pomoc w dokonaniu aborcji"... żyjemy ponoć w wolnym państwie...

maja59
22-06-2008, 22:40
No cóż, nie ma granicy absurdu. KK niedługo bedzie skazywał na stos czarownice działające zgodnie z prawem. A czemuż to nie obłoży ekskomuniką ustawy z mocy której aborcja była zgodna z prawem. Hipokryzja do kwadratu. Ciągle mnie to "rusza" chociaż nie powinno, bo skutki takich działań będę w przyszłości opłakane dla dygnitarzy KK.

tar-ninka
25-06-2008, 09:37
http://fakty.interia.pl/prasa/polityka/news/polski-fritzl-nie-ma-piwnicy,1134181
i pomysleć , prokuratura , policja , ksiadz ,sasiedz.. ..wszyscy wiedzieli.
Ile takich dzieci jeszcze jest ?

frida
25-06-2008, 09:52
A tego to nikt nie wie :( Tar-ninko.... nikt...

w czwartek na tvn w UWADZE o 19.45 będzie o podobnym przypadku u nas w Polsce...

bogda
25-06-2008, 09:55
To jest straszne, dla mnie wprost niewyobrażalne. Ale cóż są zboczeńcy na tym świecie i tak się dzieje nie tylko u nas, tylko niewiele przypadków zostaje ujawnionych, bo wykorzystywane dzieci wstydzą się mówić albo są szantażowane, albo są często upośledzone i właściwie nie zdają sobie sprawy z tego co się dzieje. Jednak najbardziej zastanawia mnie stanowisko prokuratury i sądu, skoro wiedzieli o tym od dawna, to powinni zabrać tą dziewczynę od ojca albo wsadzić go na długo do więzienia, a tłumaczenie, że jest on jedynym żywicielem tej rodziny....(śmiech mnie ogarnia)....potwierdza fakt, że te organa sprawiedliwości też są chyba upośledzone....

tadeusz50
25-06-2008, 11:16
Przeczytałem artykuł i dla ochłonięcia wyszedlem z psem na spacer aby móc spokojnie przemyśleć to co jest napisane. Może według prokuratury ksiedza opieki spolecznej należy dać temu dziadkoojcowi jeszcze medal za wielodzietność , pogłaskać po główce za dobre uczynki. Piszę to w kpiarskim tonie bo po prostu nie mogę inaczej. Zbyt wiele wulgaryzmów ciśnie mi się na usta i na klawiaturę. O ile jeszcze w maleńkim stopniu próbuję zrozumieć społeczność tej zamkniętej miejscowości, choc mamy XXIw. to tych co powinni reagowaćnic nie usprawiedliwia. Co my szaraczki seniorzy możemy zdziałać? chyba tylko popomstowac!!

tadeusz50
27-06-2008, 08:33
Molestował 12-letnią córkę.
Czterdziestoletni częstochowianin wykorzystywał seksualnie swoją 12-letnią córkę. Wczoraj prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.
Mężczyzna pił na umór, a potem awanturowal sie, Bił żonę i dzieci, groził im i wyrzucal z domu. W końcu kobieta złożyła doniesienie do organów ścigania. Podczas śledztwa wyszło na jaw, że mężczyzna molestował również seksualnie swoją córkę. Grozi mu 12 lat odsiadki.

senior A.P.
27-06-2008, 12:49
Ja zapytam:
Czemu i komu sluzy naglasnianie takich spraw przez media ?
Przeciez zboczenia byly ,sa i beda .

tadeusz50
27-06-2008, 13:53
A ja ci odpowiem jeśli masz taką małą świadomność Augustynie. Temu by wyeliminować choć jeden taki przypadek. By uczulić ludzi na to co sie dzieje wokoło.

polder
27-06-2008, 14:29
Ja zapytam:
Czemu i komu sluzy naglasnianie takich spraw przez media ?
Przeciez zboczenia byly ,sa i beda .

Przyznaj się: na tym mundurze to miałeś 2 belki? Spadły Ci chyba na głowę, że takie brednie piszesz.

Niestety, mundurowi byli, są i będą. Tylko nie wolno tego nagłaśniać! :rolleyes:

senior A.P.
27-06-2008, 15:05
Nie tylko belki ale i gwiazdki wprawdzie nie Davida ale takie piecioramienne,blyszczace nawet w nocy.Wojsko wtedy nie wstydzilo sie munduru i nawet na tance chodzilo sie w mundurze. A dzisiaj ?
Panie ! Wojska nie uswiadczysz w Polsce na ulicach ,wstydza sie munduru czy co ?
Nie wiem o jakie naglasnianie mundurowych ci chodzi dobry czlowieku ?
Moze o to ze gina nasi chlopcy na obcych wojnach ?
To po co sie tam pchaja,mogli powiedziec,ze nie pojada i koniec !
Teraz kiedy z tych wojen wracaja ze "zwichnieta psychika" .co niektorych nawet pod sad daja i wiezienny chleb smakuja ,to ja ciebie zapytam :po co nam wojny ???

tadeusz50
27-06-2008, 16:20
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article199503/Pedofil_w_sutannie_wykorzystywal_13_latke.html


Ci co powinni byc poza wszelkimi podejrzeniami nie mówiąc już o zboczeniach!!:mad:

Kundzia
30-06-2008, 12:15
Na tym wątku była poruszana sprawa 14 Agaty,zgwałconej,która nie mogła wykonać zabiegu.Zabieg wykonano w końcu ale sprawa trwa.W sobotę i niedzielę wędrując ulicami mojego miasta Tarnowa ,przy kościołach,na słupach ponaklejane były klepsydry,ludzie zatrzymywali się i komentowali w różny sposób.Wczoraj w kościele modlono się za duszę nienarodzonego dziecka.
Czy to nie za daleko zaszło?Kto najbardziej krzyczy?

http://www.vpx.pl/up/20080630/3193420f85142f406e4f61f5c68f756a49951b50888.jpg (http://www.vpx.pl/)

senior A.P.
30-06-2008, 12:38
Tadziu stales sie troskliwym dziadziem i chwala ci za to .
Sa jednak wazniejsze problemy w Polsce i na swiecie,zas wladzy rodzicielskiej RODZICOM NIE ODBIERAJ TY I POSTEPOWA WLADZO !
Ja ojcu dziekuje za to,ze mnie lal pasem,Bog za to dal mu niebo, choc tego jeszcze nie sprawdzilem.

tadeusz50
30-06-2008, 16:57
Auguś dziękuję za uznanie w sprawie dziadkowania ale jednoczesnie nie daje ci to prawa do pouczania mnie i stawiania do kąta za krnąbrność. Dla ciebie prorytetem są inne sprawy dla mnie dobro dzieci bitych i wykorzystywanych seksualnie. Jeśli w tym wątku piszesz o nie odbieraniu praw rodzicom wykożystującym seksualnie dzieci swoje i inne, to po prostu brak mi słów co myśleć o twojej logice i człowieczeństwie. Pozwólmy więć gwałcić ojcu własną córkę, płodzić z nią dzieci upśledzone umysłowo, zgódżmy się na to bo co nas obchodzi. Serdeczne dzięki za tak pokrętne myśli. Zacząłem na tym wątku wypowiadac swoje myśli i będę to robił dalej bo tak uważam ja i ci co mnie popierają.
Co do lania dzieci jak to sam piszesz przez własnego ojca. Ja pisząc o daniu klapsa wiele lat temu swojemu synowi i nie tak dawno kochanej wnuczce zostałem nazwany przez jednego forumowicza TROGLOTYTĄ. Reszte dopisz sobie sam o ile umiesz myśleć pod tym palącym słońcem Florydy. Pozdrawiam z Zagłębiowskiego Sosnowca.

maja59
30-06-2008, 20:11
Masz moje pełne wsparcie, należy natychmiast odbierać dzieci rodzicom, którzy je w jakikolwiek sposób dręczą, czy wykorzystują. To zamiatany pod dywan skandal. Powinni być napiętnowani i gnić w więzieniu. Oby żadne dziecko nie cierpiało z powodu rodziców. Wstyd i hańba.

senior A.P.
01-07-2008, 15:14
Czy w Polsce te gwalty w rodzinie juz sa na szeroka skale ?
Ludzie co Was opetalo ???
Nie wiecie co dzieje sie u sasiada a bijecie na alarm w Polsce ,bo dziennikarz wykryl to o czym pisze,siejac sensacje i wy przylanczacie sie do tej psychozy czyniac postrach gwaltu ???
Jaka przemoc seksualna w pojedynczych przypadkach ?
Przeciez to bylo,jest i bedzie.
Ukarac raz i dosadnie a nie robic z tego pompe propagandowa.
Moze propaganda ma cel edukacyjny ???

Alsko
01-07-2008, 16:22
To Ciebie chyba opętała znieczulica totalna!
Nie jeden dziennikarz, ale kilkunastu dziennikarzy. Nie jeden przypadek, ale kilkanaście, jeśli nie więcej, przypadków opisano. Z palca ich sobie nie wyssano. Problem jest i ma gdzieś swoje korzenie.
A my mamy o tym nie gadać, bo co? Bo Ciebie to nie interesuje? Bo Ty chcesz o czym innym? Bo wszyscy, jak jeden mąż, mamy podzielać Twoją STD?
Odpuść sobie!

tadeusz50
01-07-2008, 16:44
Auguś!!
Podobno punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!! Zadam ci wobec tego pytanie co byś mówił gdyby brutalnie zgwałcono twoją córę, którą na pewno masz. Co byś mówił gdyby twoje wnuczki zostaly zgwałcone przez niepoczytalnego zięcia(tu gdybam bo nie wiem czy masz wnuczki) lub jakieś inne bydlę.Moim zdaniem piekliłbyś się i wyzywał na sądownictwo, prokuraturę, policję dziennikarzy i sam diabeł wie kogo jeszcze. Poza tym nawet jeden gwałt jest przemocą i to według prawa. Ja przyznaje sie że szukam takich wiadomości podobnie jak ty i talibach w Klewkach na co miał ponoc niezbite dowody twój ulubiony A. Lepper. Snuj se poswoich wątkach siej strach szukaj drugiego dna. Pa.

Anielka
01-07-2008, 16:49
Tadziu daj spokój,drugie dno to już dawno ten pan lub pani/bo kto to wie / osiagnal.Ale jak to mowi moje dziecko sa ludzie i te drugie.I niech tak zostanie.Pozdrawiam serdecznie.

tadeusz50
01-07-2008, 16:59
Anielko dziękuje za poparcie itym bardziej będę sie udzielał w tym wątku. Trochę krytyki bardzo mnie mobilizuje ale poparcie jeszcze bardziej.

Anielka
01-07-2008, 17:02
Oczywiście,ze będę Cie popierała,.Pracowalłam prawie 30 lat jako czlowiek ,ktory miał do czynienia z takimi typami.Wówczas się tych spraw tak nie naglaśniało.A szkoda.Wioelka szkoda.Pozdrawiam cieplutko i dziekuję,ze zawsze stajesz po wlaściwej stronie.15544

maja59
01-07-2008, 17:13
Anielko dziękuje za poparcie itym bardziej będę sie udzielał w tym wątku. Trochę krytyki bardzo mnie mobilizuje ale poparcie jeszcze bardziej.
Tadeuszu, dałeś mi kiedyś świetną radę zignoruj Kosiura, przy okazji zignorowałam seniora i mam święty spokój, nie czytam głupot, które mnie zdumiewały bezmyślonością i prostactwem. Zignoruj go i spoko jak mówi młodzież. O problemie molestowanych i wykorzystywanych dzieci musimy dalej rozmawiać, każdy gdzie może powinien się przyczyniać do uwrażliwienia innych. Aby nikt nie przechodził obojętnie koło zamkniętych drzwi sąsiadów za którymi płacze dziecko. Nigdy!!

Anielka
01-07-2008, 20:23
Zostań Frida i nie zwracaj uwagi na kogos,kto nie zdaje sobie sparawy z tego co mowi.Pozdrawiam cieplutko.

Alsko
01-07-2008, 20:50
Na tym forum są ludzie dotknięci różnymi nieszczęściami. Więc zanim coś palniesz - pomyśl, czy komuś nie sprawiasz bólu!

senior A.P.
01-07-2008, 23:21
Ku sprawiedliwosci zapytam Tadeuszku,dlaczego to nie ma mojego idola Pana Dariusza Kosiura - wiesz cos na ten temat jako codziennie dyzurujacy ?
Jego tematy znalazly sie w koszu,tez nie wiem dlaczego ,zdaj mi relacje jako ten "podwladny",ktorego miedzy innymi "gnebie " na tym forum.

admin
02-07-2008, 00:44
Ku sprawiedliwosci zapytam Tadeuszku,dlaczego to nie ma mojego idola Pana Dariusza Kosiura - wiesz cos na ten temat jako codziennie dyzurujacy ?
Jego tematy znalazly sie w koszu,tez nie wiem dlaczego ,zdaj mi relacje jako ten "podwladny",ktorego miedzy innymi "gnebie " na tym forum.

W kwestii użytkownika Dariusz Kosiur wystarczyło zajrzeć do tego wątku: http://www.klub.senior.pl/p-uzytkownicy-z-ograniczonymi-prawami-i-zabanowani-informacje.-post168254/postcount3.html ,by zaspokoić swoją ciekawość.

W kwestii usuniętych postów - użytkownik Senior A.P. jest proszony o szczególne liczenie się ze słowami w tym temacie - z pewnych względów nie zamierzam tolerować nawet śladów postawy prezentowanej w wyrzuconych postach. Moderatorów działu społeczeństwo proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na ten wątek i usuwanie wszelkich postów, mogących zranić osoby które lub których bliscy doświadczyli przemocy tego typu. Dalsze wypowiadanie się w sposób podobny do tego z usuniętych postów poskutkuje sankcjami przewidzianymi Regulaminem.

maja59
02-07-2008, 09:27
W kwestii użytkownika Dariusz Kosiur wystarczyło zajrzeć do tego wątku: http://www.klub.senior.pl/p-uzytkownicy-z-ograniczonymi-prawami-i-zabanowani-informacje.-post168254/postcount3.html ,by zaspokoić swoją ciekawość.

W kwestii usuniętych postów - użytkownik Senior A.P. jest proszony o szczególne liczenie się ze słowami w tym temacie - z pewnych względów nie zamierzam tolerować nawet śladów postawy prezentowanej w wyrzuconych postach. Moderatorów działu społeczeństwo proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na ten wątek i usuwanie wszelkich postów, mogących zranić osoby które lub których bliscy doświadczyli przemocy tego typu. Dalsze wypowiadanie się w sposób podobny do tego z usuniętych postów poskutkuje sankcjami przewidzianymi Regulaminem.
Dziękuję za reakcję, brawo Administrator

tadeusz50
02-07-2008, 09:45
Adminko
Również dziękuję za właściwą reakcję, jednak obawiam się,że pan AP nie daruje bo on nie lubi być pouczany przez kogokolwiek.

Lila
02-07-2008, 09:49
Szczególnie piękne było zdanie ,które chyba tu padło: jak suka nie da ...i tak dalej..
Czysta leperiada.Obecnie jest kilka spraw sądowych ,gdzie panowie mężowie są oskarżeni o gwałt na ''własnych'' żonach.Jak się dowiadują ze zdumieniem,egzekucja praw małżeńskich ma się odbywać za pełną zgodą ...hmm..skazanej,że tak się wyrażę..:)

senior A.P.
02-07-2008, 12:54
Tobie to już całkiem słońce spaliło mózg. Przecież to ty obrażasz na lewo i prawo każdego kto odważy się myślec inaczej niż ty. A jak jeszcze wypowie swoje myśli i założy wątekto go w łeb bo szpieg, agent wyuzdaniec jakieś byle co. Jak ktoś może myślec inaczej niż AP. Orientacjie polityczne nie mają nic wspólnego z tym wątkiem.

W poczuciu niesprawiedliwosci do ADMINISTRACJI PORTALU :
Czy ten post wyzej nie narusza regulaminu oraz zasad kultury osobistej ?
Pani Administrator kasuje posty moje i innych ale zostawia takie rodzynki jak powyzej.
Pytam :
DLACZEGO ???
- sentyment ?
- tolerancja ?
- inny powod ?

Malgorzata 50
02-07-2008, 15:00
Seniorze przypomnij sobie co napisałeś i może Twoje poczucie krzywdy nieco zmaleje....To nie cenzura -to poczucie przyzwoitości.Co prawda sądzą ,że każdy pisząc to czy tamto, sam sobie wystawia świadectwo i likwidowanie postów w imię moralności,czy nawet ochrony cudzych uczuć jest może lekko przesadzone .Ale z drugiej strony wierzę ,że ktoś kto doznał krzywdy jaka jest tematem tego wątku, może zostać przez wypowiedzi,które tu byleś łaskaw zamieścić (wystawiając sobie swiadectwo poniżej dna wklęslego ,zresztą) zraniony znacznie bardziej niż przewidują utraczki slowne między mniej lub bardziej wrażliwymi userami forum.Więc w zasadzie w tym wypadku uważam decyzję adminki za słuszną

senior A.P.
02-07-2008, 15:38
Masz zawsze prawo do wypowiedzi ale chyba nie zastepujesz tych do ktorych skierowane jest moje pytanie ,to jedno.
Po drugie tresci zawarte w cudzyslowiu maja odpowiedni sens i podloze i wcale nie musza dotyczyc wszystkich czy danej osoby. Tak jest ze wszystkimi przyslowiami ludowymi.
Natomiast imienny post kierowany do adresata dotyczy tylko niego,jezeli moj mozg interesuje Tadeusza 50 i jest neurologiem lub nawet znawca klimatu i temperatur oddzialywujacych
na mozg czlowieka,to niech nam tu wylozy sposobem akademickim na swym "uczonym wykladzie" i nie ubliza mnie osobiscie.
Wiedzac,ze Tadeusz 50 byl gornikiem absolutnie go to nie upowaznia do wypowiadania diagnoz medycznych i w dodatku nieznanych mu pacjentow .
Waznym tez jest,ze nie zglosila sie akurat osoba "skrzywdzona" moim postem,ktora to krzywda tak niektorzy sie zbulwersowali i blyskawicznie zareagowali ,nawet administracja portalu.
Jezeli "biega" o kolejne zablokowanie mnie na tym forum,to wcale nie trzeba szukac drog okreznych,wystarczy zacytowac wypowiedz i przylozyc odpowiedni punkt regulaminu,ktorego ja nie zlamalem lecz wprost przeciwnie i post ten widnieje powyzej (#148).
Solidarnosc solidarnoscia ale sprawiedliwosci winno stac sie zadosc !

tadeusz50
02-07-2008, 17:31
Jestem-wywołany do tablicy
Co do osoby która została pokrzywdzona i jak chcesz by się ujawniła ma rację, że się nie ujawnia. Została wystarczająco skrzywdzona i nie ma ochoty być dalej poniżana, jakimiś głupimi pytaniami docinkami itp.
Natomiast co do mózgu masz rację nie jetem w tej dziedzinie ekspertem i nie powinienem się w ten sposób wyrażać za co PRZEPRASZAM bo umiem przyznać sie do błędu. Niestety nie wszyscy to potrafią!!
Natomiast i agentach i szpiegach to sama prawda bo mnie też to przypisywałeś.
Więcej nie będę odpowiadał na twoje posty bo zamieni sie to w pyskówkę.

admin
02-07-2008, 21:28
Przypominam też że nadużycia zgłasza się przez stosowny formularz a więc nie publicznie - zatem dywagacje czy zgłosił się ktoś urażony czy nie są bezprzedmiotowe, ponieważ użytkownicy nie mają na ten temat pełnej wiedzy.

Posty na temat tego co zostało usunięte a co nie i dlaczego nie są zgodne z tematem wątku, a także niezgodne z regulaminem. Sugeruję powrót do tematu właściwego.

tadeusz50
02-07-2008, 21:36
Postaram się wrócic do tematu zgodnie z jego przeznaczeniem.

wuere'le
03-07-2008, 18:13
Słuszna i potrzebna jest dyskusja na temat przemocy w rodzinie. Jak już pisałem wcześniej, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak czesto dzieci i nie tylko one doznają tej przemocy fizycznej i seksualnej, jak bardzo są poniwierane w rodzinach.Nie wolno o tym milczeć.
Jesli chodzi o Typka AP to po prostu nie należy go dostrzegać i już, poza tym, gdy ostatnio zostasł zbanowany obiecywano, że już na zawsze i coś z tego nic nie wyszło, ale przypomnijcie sobie, że niektórzy uczestnicy forum bardzo nad tym ubolewali.
Tadeuszu, tak trzymaj!!!
Pozdrawiam wszytkich, no może z jednym wyjątkiem.

Lila
03-07-2008, 19:49
Słuszna i potrzebna jest dyskusja na temat przemocy w rodzinie. Jak już pisałem wcześniej, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak czesto dzieci i nie tylko one doznają tej przemocy fizycznej i seksualnej, jak bardzo są poniwierane w rodzinach.Nie wolno o tym milczeć.
Jesli chodzi o Typka AP to po prostu nie należy go dostrzegać i już, poza tym, gdy ostatnio zostasł zbanowany obiecywano, że już na zawsze i coś z tego nic nie wyszło, ale przypomnijcie sobie, że niektórzy uczestnicy forum bardzo nad tym ubolewali.
Tadeuszu, tak trzymaj!!!
Pozdrawiam wszytkich, no może z jednym wyjątkiem.

Ja ubolewałam.Jak nad każdym ,kto się nie podoba z powodu odmiennych poglądów.
Chamstwo należy tępić,ale chwilunię ...poglądy niewygodne też ?
To kto tu zostanie ? Będziemy kiwać głowami i zgadzać się we wszystkim ? Sorry,ale to jest forum,a nie świetlica.

tadeusz50
03-07-2008, 20:47
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ksiadz-gwaci-moja-coreczke_59311.html
Wyznanie ojca o gwałcie na 15-letniej córce dokonanym przez księdza. :mad:

tadeusz50
08-07-2008, 16:42
Fritzl milionerem-skandal kto to wyda:mad:http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/fritzl-bedzie-milionerem_59767.html

maja59
08-07-2008, 16:57
Fritzl milionerem-skandal kto to wyda:mad:http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/fritzl-bedzie-milionerem_59767.html
Niestety Tadeusz, wyda to ten kto najwięcej zapłaci. Może sąd wyda zakaz takiej publikacji. Mam nadzieję, że będzie odczuwalny sprzeciw społeczeństwa i wyznania zwyrodnialca nie zostaną upublicznione. Powinien być upubliczniony stosowny, surowy wyrok w jego sprawie.

Basia.
08-07-2008, 17:09
książka będzie wydana, potem powstanie film, sprzeciwu społeczeństwa nie będzie a zwyrodnialec zarobi kupę szmalu. :mad: Pamiętacie wycieczki do miasta, w którym mieszkał? Ludzie przyjeżdżali tłumnie i robili sobie rodzinne pamiątkowe fotki na tle jego domu. :mad:

tadeusz50
08-07-2008, 18:05
Basiu
Niestety ale zdaję sobie sprawę z tego, że tak będzie jak przewidujesz. Dla mnie jednak jest to szokujące. Widocznie jestem ulepiony z innej gliny. Nie uważam sie tym wyznaniem za lepszego bo jak każdy swoje grzeszki za kołnierzem mam. Gonienie za sensacja jest coraz powszechniejsze.

Basia.
08-07-2008, 18:36
wygląda na to, że nie jesteśmy "trendy" ale ja mam to gdzieś. Zawsze powiem, że król jest nagi kiedy rzeczywiście tak będzie. :)

senior A.P.
09-07-2008, 11:56
Tadeuszu !
Moze nas poinformujesz jakiej to narodowsci (korzenie rodowe) byl ten Fritzl oraz kto go reklamuje i naglasnia .Bedzie mu tez pisal ksiazke i ja wydawal ?

tadeusz50
09-07-2008, 12:15
Augustynie
Czy ty znowu chcesz zboczyć na jakiś boczny tor, jak widzę bardzo przeszkadza ci ten wątek. Drzewa rodowego nie znam.

senior A.P.
09-07-2008, 12:34
A to zle,ze wszystkim sie interesujesz ale pochodzeniem czlowieka nie.Wtedy bys wiele zrozumial.
Boczne tory mi nie obce ,ostatnio je naprawiaja i pociagi z powrotem ruszaja - nie dalo sie sprzedac calej PKP tak jak sprzedano kopalnie.

Lila
09-07-2008, 13:10
No tak..
Myśl seniora błądzi
a umysł nie rządzi
drogami owej myśli...
Bóg tylko rozsądzi..
i On się domyśli..
czy senior zbłądził .
czy tylko obmyślił
zasłonę,aby nas urządzić..

senior A.P.
09-07-2008, 13:14
Co ci sie tak na rymowanie zebralo ?

Jezeli juz to i ja sprobuje.

Polak mysli tylko z rana,
pozniej glowka jest pijana.
Obcy Polske mu buduje ,
klamstwo kazde aplikuje.
Wyjdzie z tego wielka draka
nie oszukasz dzis POLAKA !

Basia.
09-07-2008, 13:45
Wracając do tematu tego wątku ...... zwyrodnialcy, dewianci mieli i mają różne pochodzenie. Powinni być odizolowani od społeczeństwa na zawsze.

senior A.P.
10-07-2008, 12:52
Moze tak pomyslec nad prawem i zastanowic sie czy niepoczytalni moga zakladac rodziny i plodzic dzieci ???????

maja59
10-07-2008, 15:01
Moze tak pomyslec nad prawem i zastanowic sie czy niepoczytalni moga zakladac rodziny i plodzic dzieci ???????
Masz zawsze proste rozwiązania, a co z tymi, którzy zwariują po założeniu rodziny??????????

Basia.
10-07-2008, 15:23
miałam kolegę biurowego, który chorowal na schizofrenię. Nosił przy sobie zaświadczenie z pieczątką szpitala żeby w razie potrzeby wezwać pogotowie psychiatryczne. Mój kolega był wyjątkowym chorym /inni chorzy dysymulują/ bo zdawał sobie sprawę ze swojej choroby i bywalo, że prosił w biurze o odwiezienie go do szpitala gdzie zazwyczaj zostawiano go na dłuższy pobyt. Siedzieliśmy w jednym pokoju i wcale nie było to zabawne, były momenty kiedy zastanawialam się kto tak naprawde jest chory on czy ja. :confused: Mój kolega miał syna jedynaka bardzo zdolnego i inteligentnego chłopca, który skończył filozofię na UW, Syn mojego kolegi nie zdecydował się na spłodzenie dziecka obawiając się że może ono zachorować na schizofrenię tak jak jego dziadek. Będe szczera, myślę że syn mojego kolegi miał rację chociaż zapłacił straszną cenę za swoją decyzję bo został sam.

maja59
10-07-2008, 15:39
Syn Twojego kolegi był wspaniałym i dzielnym człowiekiem. Przede wszystkim odpowiedzialnym, schizofrenia, z tego co czytałam, jest chorobą dziedziczną, niestety. Ja też pracowałam ze schizofrenikiem, którego wszyscy trochę się bali. Ożenił się (żona też chyba nie do końca normalna bo nic nie zauważyła) i spłodził dwoje dzieci. Wiem, że niestety są chore. Jednak nie zgadzam się z Seniorem w sprawie prawodawstwa zakazującego małżeństw z osobami chorymi. Czasami druga strona ma tą świadomość i podejmuje ryzyko związku. Jeżeli nic nie wiedziała to może unieważnić takie małżeństwo. Tu państwo daje jakieś wyjście z sytuacji, ale co powiedzieć o tych, którzy się nie żenią, a też są chorzy i płodzą potomstwo. W ośrodku dla opóźnionej umysłowo młodzieży pracuje moja sąsiadka. Bardzo często dochodzi tam do współżycia, dorosłych przecież, niepełnosprawnych i z tych związków rodzą się dzieci najczęściej zdrowe. To bardzo trudny i delikatny temat.

tadeusz50
10-07-2008, 16:16
Moze tak pomyslec nad prawem i zastanowic sie czy niepoczytalni moga zakladac rodziny i plodzic dzieci ???????
Pomyśleć można tylko jak to wykonać skoro matka wiedząca o chorobie genetycznej nienarodzonego jeszcze dziecka nie może poddać sie aborcji-myślę oczywiście o terminie do 12-go tygodnia ciąży. Kastrować chorych psychicznie mężczyzn, kobietom podwiązywać jajniki?? Ja nie widzę takiej możliwości. Zabronic współżycia - jak??

martunia
10-07-2008, 17:28
Tadziu.
AP cos wymysli.

Basia.
10-07-2008, 17:33
idealnie by było żeby wszyscy rodzili się piękni i zdrowi :confused: co tu dużo mówić moje dziecko też jak się okazało zostało "obdarowane" przez niczego nieświadomych rodziców predyspozycjami do zachorowania na raka /niedawno przeprosiłam mojego syna za to/, jego ojciec a mój mąż zmarł na raka płuc a mamusia czyli ja też dorobiła się sublokatora. :mad:

tadeusz50
10-07-2008, 18:20
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article204784/Latami_gwalcili_brata_i_siostre.html
Przeczytałem raz i drugi aby się upewnić czy czytam ze zrozumieniem. :mad: To co przeczytałem, zrozumiałem i włos mi się zjeżył. Rodziców i oprawców nijak nie mogę zrozumieć!!!:mad:

tadeusz50
10-07-2008, 18:27
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article205164/Michal_Wisniewski_kpi_ze_zgwalconej_dziewczyny.htm l


Ten człowiek nigdy mnie się nie podobał, ale to była tylko moja subiektywna opinia.:mad: Teraz jego wypowiedz jest poniżej wszelkiej krytyki.:mad: Typowa leperiada.

Malgorzata 50
10-07-2008, 18:38
przecież ci rodzice są najwyraźniej opóźnieni umyslowo ...co tu rozumieć .Patologia .....
PS.Edytowałam i mam nadzieje ,że teraz będzie zrozumiale ,klawiatura mi oszalała.Przepraszam

Basia.
10-07-2008, 18:44
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article205164/Michal_Wisniewski_kpi_ze_zgwalconej_dziewczyny.htm l


Ten człowiek nigdy mnie się nie podobał, ale to była tylko moja subiektywna opinia.:mad: Teraz jego wypowiedz jest poniżej wszelkiej krytyki.:mad: Typowa leperiada.
ciekawa jestem jakby się zachował gdyby to jego córkę poczęstowano "takim drinkiem". Brakuje słów.

maja59
10-07-2008, 18:54
Jestem oburzona, ten prymityw "idol" takich jak on prostaków gloryfikuje bandycki wybryk. Niby mężczyzna, a o własnych siłach nie może namówić dziewczyny to ją usypia pigułką i gwałci, ale zwycięstwo, ale sukces. Niczym nie różni się od nekrofila tu trup i tu trup. Artysta ostatniego podwórka powinien odpowiedzieć przed sądem za podżeganie do gwałtu. Głupie panienki są oczywiście winne, przecież takiemu Wisniewskiemu czy jemu podobnym się nie odmawia, a jak się odmawia to gwałt. Skandal, dlaczego ktoś to znosi w telewizji i da się temu wycieruchowi jeszcze wypowiadać

tadeusz50
17-07-2008, 17:48
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/potwor-podzi-z-corka-dzieci_60801.html
Czy prawo jest bezsilne?

Ewita
17-07-2008, 17:53
W tej sytuacji jest bezsilne... Skoro kobieta się godzi na ten kazirodczy związek, skoro chce rodzić obciążone genetycznie dzieci - prawo nie ma żadnych sankcji. Moim zdaniem jest to luka, która powinna zostać jak najszybciej uzupełniona, bo przecież to nie jest pierwszy taki wypadek!!!

Malgorzata 50
17-07-2008, 17:58
Tadziu sorry ,ale źródla na których opierasz swoje rewelacje są poniżej wszelkiej krytyki.Co nie umniejsza ohydy calej sprawy .Tyle ..że to jest PATOLOGIA....odpady ,ktorymi nie warto się moim zdaniem zajmować ..wiem ,że jestem okrutna ..ale na Boga nie zbawimy swiata debili ,a epatowanie takimi wiadomosciami prowadzi dokąd??? Nie wiem.Dyskutowac nie ma o czym ,możemy się pooburzać i tyle naszego.

Ewita
17-07-2008, 18:30
Tadziu sorry ,ale źródla na których opierasz swoje rewelacje są poniżej wszelkiej krytyki.Co nie umniejsza ohydy calej sprawy .Tyle ..że to jest PATOLOGIA....odpady ,ktorymi nie warto się moim zdaniem zajmować ..wiem ,że jestem okrutna ..ale na Boga nie zbawimy swiata debili ,a epatowanie takimi wiadomosciami prowadzi dokąd??? Nie wiem.Dyskutowac nie ma o czym ,możemy się pooburzać i tyle naszego.
Masz 100% racji, Małgosiu! Nie możemy zrobić nic, żeby zmienić podłą rzeczywistość w tym zakresie, nie tworzymy bowiem prawa w tym kraju!
To dokładnie tak samo, jak w wątkach politycznych, w których toczy się zażarta dyskusja o czymś, na co nijak nie mamy wpływu:D Można sobie pogadać, wyrazić swoje zdanie, pooburzać się i pokłócić - tyle naszego, prawda?
Dlaczego więc tutaj drażni cię "epatowanie" takimi wiadomościami, a w dyskusjach politycznych bierzesz czynny (i często ostry) udział? Dlaczego odmawiasz ludziom wrażliwym możliwości zaprotestowania przeciw temu, co się w naszym własnym kraju dzieje?

Malgorzata 50
17-07-2008, 20:09
Rany Julek niczego nikomu nie odmawiam ..po prostu jak przeczytałam notkę z Super Expressu to mnie skręciło ...Himalaje dziennikarstwa polskiego
Nie rozumiesz, po prostu wydaje mi się ,że nie rozmawiamy o problemie tylko dorzucamy co raz to bardziej przerażajace info.po czy m wszyscy kiwamy głowami ,że to okropne (bo okropne) i .....do następnej wiadomości.Czy to jest rozmowa -czy przegląd prasy?????? A temat jest na tyle chyba ważny ,że warto o tym rozmawiać no nie!!!!!
A poza tym co ma wrażliwosc i inne takie do mojego glosu w tej rozmowie ,który jest jednym z wielu ..nic.A nawiasem mówiąc co ma piernik do wiatraka czyli watki polityczne ,na ktorych zdarza mi się coś tam palnąć do tego watku...czyzby rozmowa z cyklu "a bo ty..." Ewita!!!!!!

Ewita
17-07-2008, 20:16
Bo nawet, jeśli zaczniemy merytoryczną dyskusję, kto powinien, jak postąpić, co rozwiązać - to jakie to ma szanse realizacji??? Mniej więcej takie, jak polityczna opinia na temat Żulii, albo fobii prezydenta...
Możemy jedynie wyrazić protest. Protest, który nic nie zmieni na razie, ale jest obrazem naszych przekonań...
Nie, Małgosiu! Ja nie z tych! Po prostu porównałam... bo dla mnie tak samo bezsensowna jest zażarta dyskusja polityczna. Przecież wiesz - i nie o ciebie tu idzie, a o zasadę!

Malgorzata 50
17-07-2008, 20:23
No dobra niech ci będzie ...stulam uszy po sobie ,ale nie do konca jednak he he he.
Bo czy ja muszę oprotestowywać brewerie pary dewiantów ,którzy produkują z tego potomstwo .Szczerze mówiąc na tym poziomie prymitywizmu mnie to nie tak znów bardzo obchodzi.Szkoda dzieci .Fakt.Czyli kto powinien coś zrobić? Miejscowa społeczność ..domagać się zabrania tych dzieci...a skąd wiemy czy one tej debilki nie kochają.Dziada powinno sie odizolowac od tego towarzystwa i przypuszczam ,że to nie do końca jest tak ,że nie ma srodków prawnych -tylko nikomu sie nie chce sprawy ruszyć -lepiej kiwać głowami i wyklinać ...

Ewita
17-07-2008, 20:27
I znowu ci przytaknę, upierdliwcze jeden! W tym wypadku mam wrażenie, że wszystkim jest dobrze... To budzi zgrozę, fakt... Ale nikt nie jest zainteresowany, żeby coś zrobić, bo wszystko pachnie krzywdą...

senior A.P.
17-07-2008, 21:45
Mozemy sie podburzac ale po co jak debile sie rodzili i nadal sie rodza.
Teraz duzo sie naglasnia o aborcji,autanazji, "homosiach" ,moze by tak jeszcze o kastracji i jazda do dziela !

Malgorzata 50
17-07-2008, 22:21
Bo to są wazne tematy ...nie rozumiem słowa homoś polakusie

senior A.P.
17-07-2008, 22:52
Polecam strone o2.pl tam jest typowe slownictwo,ja zapozyczylem i wzialem w cudzyslow.
Bez udawania Malgorzato,chyba wiesz ,ze zdarza sie,ze chlop z chlopem a baba z baba ....... nawet swa osobowosc demonstruja w marszach ulicznych,kiedys tylko w lozku.

Malgorzata 50
18-07-2008, 02:00
A ,osoby homoseksualne ;gejów i lesbijki miałeś na myśli ...no to wyrażaj się po polsku i nie używaj okresleń obraźliwych.Są różne tematy i o wszystkim warto rozmawiac .Nie sądzisz?

senior A.P.
18-07-2008, 02:17
Moze dopiszesz do kogo by skierowane te okreslenia obrazliwe.
Jak do tej pory caly czas na tym forum dyskutuje po polsku,masz cos przeciwko temu ?
Prosze takze zauwazac innych posty,ktore ja odbieram jako obrazliwe dla mnie.
Nie zauwazam na forum gejow i lisbijek.

maja59
28-07-2008, 00:53
Moze dopiszesz do kogo by skierowane te okreslenia obrazliwe.
Jak do tej pory caly czas na tym forum dyskutuje po polsku,masz cos przeciwko temu ?
Prosze takze zauwazac innych posty,ktore ja odbieram jako obrazliwe dla mnie.
Nie zauwazam na forum gejow i lisbijek.
Biedusia się obraził, a my gruch na kolana. Czy senior wie od kogo te kolana??????????

Malgorzata 50
28-07-2008, 01:19
Mozemy sie podburzac ale po co jak debile sie rodzili i nadal sie rodza.
Teraz duzo sie naglasnia o aborcji,autanazji, "homosiach" ,moze by tak jeszcze o kastracji i jazda do dziela ! Chodzilo mi o sformułowania w tym poście ,a poza tym, co to ma do rzeczy w temacie o ktorym rozmawiamy????

senior A.P.
28-07-2008, 09:59
Bo od tego sie zaczyna przemoc seksualalna w rodzinie a to przeciez ten temat - zyjmy w czystosci ciala i rozumu !
W zdrowych katolickich rodzinach nie ma przemocy seksualnej,jest wzajemnie zrozumienie i poszanowanie.
Nie ma gwaltow i kazirodztwa.
Maz wspolzyje z zona tak jak Pan Bog przykazal,nie demonstruje swojej sksualnosci i golego ciala,sa odmiennej plci ,zona rodzi dzieci,ktore wlasciwie wychowuje majac na wzgledzie kulture i dobre wychowanie przyszlych pokolen na uczciwych ludzi.

Malgorzata 50
28-07-2008, 10:51
Bhuaaaaaaa.Seniorze -ręce opadają i cała reszta .W zdrowych katolickich rodzinach..chyba umre ze smiechu ..a co to jest?????
Ty u Amiszów mieszkasz czy gdzie?????Ale nie, to pokojowo nastwieni ludzie aczkolwiek niezwykle konserwatywni.Polecam ci list do córek do którego link wkleiłam w "Prasie" -to jest realistyczne i zdrowe podejście, a nie to co ty tu prezentujesz

Ewita
28-07-2008, 11:44
Bhuaaaaaaa.Seniorze -ręce opadają i cała reszta .W zdrowych katolickich rodzinach..chyba umre ze smiechu ..a co to jest?????
Ty u Amiszów mieszkasz czy gdzie?????Ale nie, to pokojowo nastwieni ludzie aczkolwiek niezwykle konserwatywni.Polecam ci list do córek do którego link wkleiłam w "Prasie" -to jest realistyczne i zdrowe podejście, a nie to co ty tu prezentujesz
Małgosia! Zdrowe, chociaż katolickie też się zdarzają!:D Tak samo jak są zdrowe i niekatolickie - bo przecież to nie od wyznania zależy, a od ludzi!!! Taki podział jest po prostu niepoważny i świadczy o horyzontach myślowych:D Ale w przypadku tego akurat rozmówcy - to przecież nihil novi...

Lila
28-07-2008, 11:50
Bo od tego sie zaczyna przemoc seksualalna w rodzinie a to przeciez ten temat - zyjmy w czystosci ciala i rozumu !
W zdrowych katolickich rodzinach nie ma przemocy seksualnej,jest wzajemnie zrozumienie i poszanowanie.
Nie ma gwaltow i kazirodztwa.
Maz wspolzyje z zona tak jak Pan Bog przykazal,nie demonstruje swojej sksualnosci i golego ciala,sa odmiennej plci ,zona rodzi dzieci,ktore wlasciwie wychowuje majac na wzgledzie kulture i dobre wychowanie przyszlych pokolen na uczciwych ludzi.

Ja z ciekawości : mąż nie demonstruje swojej seksualności ...czyli co ? Staje mu tylko pod pierzyną ?
A pod prysznicem to już nie ?:D
Ojoj...Seniorku,aleś Ty........wielebny.:)I dostojny.

senior A.P.
28-07-2008, 12:03
Wspolczesna "nagosc kobiet" czyni spustoszenia we wszystkim.Do tego jeszcze wymyslono Viagre dla obu plci.
Prysznic, pierzyna ?
Zapomnij gdzie sa te chlopy,dawno powymierali.

bernarda
28-07-2008, 12:06
:mad: Wydaje mi się że temat bardzo ciężki i poważny,przemoc była i jest do dzisiaj.Senior czy rozumiesz co piszesz,obracam się w środowisku ludzi pokrzywdzonych i wiem że problem jest nie tylko w rodzinach patologicznych występuje w tych ułożonych ,tam gdzie stoi się w kościele,gdzie jest czystoi nie ma głodu,są stanowiska i tytuły.Właśnie w takich wtedy nie ma zahamowań,co powiesz mi że to nieprawda,zobacz przez okno jaki z niego widok,co robi "wspaniały" znajomy,czy znajoma,a rodziny na ludzkie zwyrodnienia nie ma tłumaczeń,zmiana prawa i spojrzenia aby osoba pokrzywdzona nie czuła się jak winowajca,a dziecko wyrwano z takiej sytuacji,rodzina ma obowiązek zareagować,bierność w takiej sytuacji jest współwiną:mad:

Malgorzata 50
28-07-2008, 12:46
Oświadczam niniejszym ,że jeśli jeszcze raz zareaguje na post Seniora to proszę mnie postawić w ciemnym kacie na wiele godzin o chlebie i wodzie .Szlag mnie trafi, ale z głuchym co nawet jezyka migowego mu się nie chcialo nauczyć próbować gadać nie ma najmniejszego sensu .

Malgorzata 50
28-07-2008, 12:49
Małgosia! Zdrowe, chociaż katolickie też się zdarzają!:D Tak samo jak są zdrowe i niekatolickie - bo przecież to nie od wyznania zależy, a od ludzi!!! Taki podział jest po prostu niepoważny i świadczy o horyzontach myślowych:D Ale w przypadku tego akurat rozmówcy - to przecież nihil novi...
Ewa wiesz ,ze jak się czlowiek nie dostosuje do pozimu rozmówcy to cholera, woła na puszczy ,ale tu zdaje się przy duzym nawet samozaparciu juz się nie da niżej zejść czyli nie pozostaje nic innego ja się wycofac po angielsku co:) czynię w pokłonach.:D

senior A.P.
28-07-2008, 23:01
Do nastepnego spotkania - Dobranoc.

Konto usunięte
28-07-2008, 23:08
Co ci sie tak na rymowanie zebralo ?

Jezeli juz to i ja sprobuje.

Polak mysli tylko z rana,
pozniej glowka jest pijana.

A jak ktoś jest abstynentem... To już nie POLAK? Może chociaż ćwierćpolak ???

senior A.P.
28-07-2008, 23:10
Tu chodzi o znecanie sie seksualne w rodzinie ?
Ciekawe ,kto na kim - chyba nie zony na mezu ?

Konto usunięte
28-07-2008, 23:15
Bo od tego sie zaczyna przemoc seksualalna w rodzinie a to przeciez ten temat - zyjmy w czystosci ciala i rozumu !
W zdrowych katolickich rodzinach nie ma przemocy seksualnej,jest wzajemnie zrozumienie i poszanowanie.
Nie ma gwaltow i kazirodztwa.
Maz wspolzyje z zona tak jak Pan Bog przykazal,nie demonstruje swojej sksualnosci i golego ciala,sa odmiennej plci ,zona rodzi dzieci,ktore wlasciwie wychowuje majac na wzgledzie kulture i dobre wychowanie przyszlych pokolen na uczciwych ludzi.
Nawet nie wiesz, jak się mylisz...

maja59
28-07-2008, 23:15
Oświadczam niniejszym ,że jeśli jeszcze raz zareaguje na post Seniora to proszę mnie postawić w ciemnym kacie na wiele godzin o chlebie i wodzie .Szlag mnie trafi, ale z głuchym co nawet jezyka migowego mu się nie chcialo nauczyć próbować gadać nie ma najmniejszego sensu .
Ja również to oświadczam. Miałam na seniora ignoruj i zaraz go włączam:mad:

senior A.P.
28-07-2008, 23:17
Jakos nie czuje na odleglosc w dodatku pzrez ocean.
Nie da rady wlaczyc "pocieszaj " ?

tadeusz50
30-07-2008, 19:21
Tu chodzi o znecanie sie seksualne w rodzinie ?
Ciekawe ,kto na kim - chyba nie zony na mezu ?
A co to nie może być takiego faktu, nie może być gwałtu męża na własnej żonie. Współżycie seksualne bez zgody drugiej strony jest gwałtem.

tadeusz50
04-08-2008, 16:54
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/mojego-synka-gwacili-w-szpitalu_66911.html
To już do szpitala strach oddać dziecko?? Gdzie był personel?

senior A.P.
05-08-2008, 14:50
Wspolzycie seksualne bez zgody i zadowolenia zdarza sie.

Malgorzata 50
05-08-2008, 16:58
Tobie?????

senior A.P.
05-08-2008, 17:06
Co zapomnialas o mojej dacie urodzenia ?
Jezeli tak to ci dopisze ,ze juz od dawna obowiazuje mnie celibat.
Teraz to juz napewno do mnie nie bedziesz podgrzewac szpileczek.

tadeusz50
05-08-2008, 18:27
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kastrujcie-zboczencow_67184.html
Może to chociaż trochę zapobiegnie pedofili.

Basia.
05-08-2008, 18:36
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kastrujcie-zboczencow_67184.html
Może to chociaż trochę zapobiegnie pedofili.
oby udało się go wprowadzić w życie.

Malgorzata 50
05-08-2008, 21:11
Co zapomnialas o mojej dacie urodzenia ?
Jezeli tak to ci dopisze ,ze juz od dawna obowiazuje mnie celibat.
Teraz to juz napewno do mnie nie bedziesz podgrzewac szpileczek.
Jakich szpileczek Augustynie .Celibat jak wszystko -sprawa umowna.:D

Malgorzata 50
05-08-2008, 21:12
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kastrujcie-zboczencow_67184.html
Może to chociaż trochę zapobiegnie pedofili.
Pomysł chyba jedyny...ale zaraz sie odezwą glosy obrońców praw człowieka ..poczekajcie chwilkę:mad:

tadeusz50
05-08-2008, 21:20
Pomysł chyba jedyny...ale zaraz sie odezwą glosy obrońców praw człowieka ..poczekajcie chwilkę:mad:
Oczywiście, że rzecz do dykusji, ale co mają powiedzieć ci poszkodowani i następni w kolejce których może to dotknąć

tadeusz50
06-08-2008, 10:42
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/31441,pedofile-beda-w-polsce-chemicznie-kastrowani,id,t.html
Ten sam temat poruszony w innej prasie. A może elektroniczne obroże zdadzą egzamin. Lepiej coś robić niż bezradnie rozkładać ręce i mówić "nie da się nic zrobić"

Basia.
06-08-2008, 17:43
10 zarzutów postawiła chełmska prokuratura 29-letniemu pedofilowi. Wśród zarzutów są między innymi: molestowanie seksualne pięciorga dzieci, usiłowanie gwałtu oraz rozpowszechnianie pornografii z udziałem małoletnich. Ofiarami mężczyzny były bardzo małe dzieci, w tym jego 5-letni synek.

Jestem za kastracją chirurgiczną.:mad: Uważam, że takie bydlę /przepraszam bydlęta/ powinno być zamknięte w więzieniu do końca życia. :mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1802217,11,chelm_pedofil_nie_oszczedzil_nawet_wlas nego_syna,item.html

bogda
06-08-2008, 21:38
Basiu...myślę, że kastracja nie powstrzyma popędu seksualnego i zboczenia, to już chyba pozostaje w psychice do końca życia...obym się myliła....

Basia.
06-08-2008, 21:43
Basiu...myślę, że kastracja nie powstrzyma popędu seksualnego i zboczenia, to już chyba pozostaje w psychice do końca życia...obym się myliła....
dlatego moim skromnym zdaniem pedofile powinni być izolowani.

Malgorzata 50
06-08-2008, 21:48
Teraz się zrobiło głośno o pedofilii w zamkniętych społecznościach religijnych po księżach przyszedł czas na rabinów .W polityce jest artykuł na ten temat.
Roman Frister: IZRAEL Gwałciciel z Bet Szemesz- na razie tylko w papierowym wydaniu. Ale jest coś w tym ,że w takich spolrcznosciach hierarchicznych ,patriarchalnych ,nakladających liczne ograniczenia i wymagajacych bezwzglednegp posluszeństwa ,oraz hermetycznych wybuchaja ostatnio takie bomby

senior A.P.
13-08-2008, 22:50
Tylko kastracja za przemoc i gwalty seksualne i to na rynku lub na srodku wsi kowalskimi obcegami !

Koteczek i Myszka
14-08-2008, 06:12
Tylko kastracja za przemoc i gwalty seksualne i to na rynku lub na srodku wsi kowalskimi obcegami !
Seniorze !!!!!!!!!!!nie badz taki twardy! Owszem za gwalt i przemoc Kara surowa nawet i kastracja ale nie na srodku wsi ! Popieram w 100%

Mar-Basia
14-08-2008, 10:26
dlatego moim skromnym zdaniem pedofile powinni być izolowani.
Powinni byc izolowani, ich dane powinny byc dostepne publicznie.
Prezydent Francji - N.Sazkozy usilowal wprowadzic ostra ustawe o danych pedofili, surowych karach, przymusowemu leczeniu, czestych kontrolach.......
socjalisci francuzcy podniesli potworny krzyk. Najwiecej gardlowal sekretarz partii socjalistycznej Holland i jego ex-dulcinella Royal. Mimo tego gardlowania ustawa przeszla, na szczescie!

Malgorzata 50
14-08-2008, 10:40
I dobrze .Jestem wstrzaśnięta ostatnimi doniesieniami o tej trójce dzieci .Takich rodziców powinno się wsadzać na dożywocie.

frida
14-08-2008, 10:46
Ponoć się ukrywaja - rodzice... a najgorsze jest to że prokuratura wcześniej miała donos i zbagatelizowałą sprawe....WItaj Polsko!!!

senior A.P.
14-08-2008, 12:05
Cos ty, na dozywocie i tyle lat ich karmic ?
A do kamieniolomow drani i za polewke do roboty jazda,wtedy nie beda sie im snic aniolki !!!

tadeusz50
15-08-2008, 14:35
Cos ty, na dozywocie i tyle lat ich karmic ?
A do kamieniolomow drani i za polewke do roboty jazda,wtedy nie beda sie im snic aniolki !!!
Tak Augustynie w zupełności zgadzam się z tobą, za okrucieństwo powinna byc surowa i dolegliwa kara.

Scarlett
04-09-2008, 23:18
wtrącę swoje do tego tematu - poznałam dziewczynę w wieku około 35 lat, która przeżyła taką przemoc w rodzinie i do końca swojego życia będzie walczyła ze swoimi targającymi ją emocjami. Najlepsi psychoterapeuci pracują nad wyprostowaniem jej psychiki, ale marne są tego nadzieje. Tymczasem sprawcy tej niedoli spokojnie sobie żyją i nie zdaja sobie sprawy (chyba) z cierpienia na jakie narazili dziewczynę. Stało sie to wszystko, kiedy była niewinnym dzieckiem i naprawdę nie widziała co z tym zrobić.

tadeusz50
08-09-2008, 15:57
Jak podaje tvn-24.
W Siemiatczycach zgłosiła się na policję 21 letnia kobieta po pomoc. Ojciec od 6-ciu lat więził ją i wielokrotnie gwałcił. Przetrzymywana przez ojca kobieta urodziła dwoje dzieci. Prawdopodobnie są to dzieci w wyniku gwałtów przez ojca. Kobieta pod presją ojca przy porodach zrzekła się do praw rodzicielskich. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.
Pozostawię tę wiadomość bez komentarza o o niego bardzo trudno.

mimoza
08-09-2008, 16:20
Jedno nasuwa się spostrzeżenie: Frietzl zmutowany czai się wszędzie, a najgorsze jest to iż w rodzinie, która ma być ostoją, azylem bezpieczństwa w tym okrutnym świecie - własny ojciec jest bestią. Cz

Malwina
08-09-2008, 16:27
no i czy nie powinno się ucinać? jasne ,. ze powinno, a poza tym robic takiemu obowiązkowo "pranie mózgu"za kratami.
Myślę, że "leży" też edukacja dzieci od przedszkola i kobiet. Dziecko powinno umieć popwiedziec matce o niepokojach a matka wziąć kochanego "pod lupę"i umieć zgłosić - może zapobiegłoby sie tragediom...

Babcia Iwa
09-09-2008, 00:20
mój nos mi mówi,że ta historia jest zainscenizowana w jakimś celu. Może matka z córką postanowiły się za coś zemścić na ojcu? Przecież sąsiedzi wypowiadali się,że dziewczyna była widywana na ulicy, w kościele jak i matka. Nie wierzę że aż tak się bała, że aż nie było widać u niej lęku. Wydaje mi się, że córcia lubiła" się wdzięczyć,z tego rodziły się dzieci, nie koniecznie z jej ojcem. Coś mi się wydaje że ojciec mógł ją o to zbyt gwałtownie "umoralniać' i za " ja ci tu dam"- zemsta. Mieszkam w dużym mieście i widzę na podwórku dziewczyny w wieku 16 do 19 lat. Boże, kto to wychowywał. Wulgaryzmy, towarzystwo alkoholowe, orgie do 2-giej w nocy. Rodzice podobno się boją własnych dzieci. Mam syna dorosłego, widziałam dziewczyny podchodzące pod nasze okno do syna, stać je na wszystko. Dlatego nie wierzę w tę historię, za grube nici.

tadeusz50
09-09-2008, 08:50
mój nos mi mówi,że ta historia jest zainscenizowana w jakimś celu. Może matka z córką postanowiły się za coś zemścić na ojcu? Przecież sąsiedzi wypowiadali się,że dziewczyna była widywana na ulicy, w kościele jak i matka. Nie wierzę że aż tak się bała, że aż nie było widać u niej lęku. Wydaje mi się, że córcia lubiła" się wdzięczyć,z tego rodziły się dzieci, nie koniecznie z jej ojcem. Coś mi się wydaje że ojciec mógł ją o to zbyt gwałtownie "umoralniać' i za " ja ci tu dam"- zemsta. Mieszkam w dużym mieście i widzę na podwórku dziewczyny w wieku 16 do 19 lat. Boże, kto to wychowywał. Wulgaryzmy, towarzystwo alkoholowe, orgie do 2-giej w nocy. Rodzice podobno się boją własnych dzieci. Mam syna dorosłego, widziałam dziewczyny podchodzące pod nasze okno do syna, stać je na wszystko. Dlatego nie wierzę w tę historię, za grube nici.
Czytając Twoją wypowiedz Babciu Iwo opadły mi ręce i nie tylko. Jeśli kobieta bierze w obronę takiego potwora i wini za to skrzywdzona brakuje mi po prostu słów. Zgadzam si , że dzisiejsze dziewczyny nie są aniołkami ale zrzucać na nie winę jest potwornym nietaktem . Oczywiście o winie rozstrzygnie sąd i nie możemy przed nim wydawać swoich wyroków ja jednak wierzę tej pokrzywdzonej.

Malgorzata 50
28-10-2008, 18:41
Media przestały gadać ,przerzuciły się na walkę o miejsce w samolocie między panem i wójtem ..pleban na razie się nie wtrąca

tadeusz50
28-10-2008, 19:01
Przemoc seksualna jest nie tylko w Polsce ale na całym świecie i wcale nie jest trudno znależć tego typu wiadomości.

Malgorzata 50
28-10-2008, 20:23
Przemoc seksualna jest nie tylko w Polsce ale na całym świecie i wcale nie jest trudno znależć tego typu wiadomości.
Jest była i będzie ale dyskusja na tym wątku ożywa po kolejnych doniesieniach mediów ,media na razie zajmują się czymś innym wiec odpowiedziałam seniorowi dlaczego wątek chwilowo w stanie spoczynku

Basia.
29-10-2008, 12:45
12 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego (Lubuskie), którego prokuratura oskarżyła o gwałcenie małoletniej pasierbicy. Dramat dziewczyny trwał od 1997 roku.


Co takiemu bydlakowi można w zamian ofiarować? :mad: Gdzie była mamuśka, moim zdaniem tez powinna zostać ukarana.
http://wiadomosci.onet.pl/1852889,11,item.html

Alsko
29-10-2008, 21:14
Szkoda,ze prokuratura nie informuje o szczegolach sprawy ze wzgledy na dobro sledztwa. Moze jednak dziennikarz i redakcja zamieszczajac taka wiadomosc winna dopisac o jaka to rodzine chodzi,chociazby to czy to rodzina polska.
I co? Ze względu na dobro skrzywdzonego dziecka redakcja powinna zbadać pochodzenie takiej rodziny co najmniej trzy pokolenia wstecz?

Malgorzata 50
29-10-2008, 21:17
Alsko wiesz, bez względu na sytuację ,dla seniora najważniejsza jest czystość rasowa .....a serio Augustynie to są poważne sprawy więc bądź uprzejmy swoje badania antropologiczne skupić w jednym wątku i nie wypisywać tych bzdetów gdzie popadnie.Bo każda dyskusja zmienia się w farsę.

Malgorzata 50
29-10-2008, 21:23
12 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego (Lubuskie), którego prokuratura oskarżyła o gwałcenie małoletniej pasierbicy. Dramat dziewczyny trwał od 1997 roku.


Co takiemu bydlakowi można w zamian ofiarować? :mad: Gdzie była mamuśka, moim zdaniem tez powinna zostać ukarana.
http://wiadomosci.onet.pl/1852889,11,item.html
Zawsze zadaję sobie to samo pytanie gdzie była mamuśka i przyznam ,że nie znajduję kompletnie żadnego usprawiedliwienia dla tych bab,które w imię nie wiem czego pozwalają na tak straszne rzeczy .NIE ISTNIEJE sytuacja kiedy nie można dziecka obronić ,nawet za cenę własnego bezpieczeństwa ,czy czegokolwiek.Oczywiście ,że matka powinna ponieść odpowiedzialność karną.
Nie mam ani krzty współczucia czy zrozumienia dla bab,które nie bronią dzieci przed facetem po to ,żeby go nie stracić .To jest chyba gorsze od tego co robi ten facet.Bo dziecko nie dość ,że jest krzywdzone strasznie to jeszcze zostaje zostawione przez jedyną osobę której ufa w imię tejże osoby zwykłego egoizmu ,tchórzostwa ,wygodnictwa ...podłości po prostu

Basia.
29-10-2008, 21:47
Szkoda,ze prokuratura nie informuje o szczegolach sprawy ze wzgledy na dobro sledztwa. Moze jednak dziennikarz i redakcja zamieszczajac taka wiadomosc winna dopisac o jaka to rodzine chodzi,chociazby to czy to rodzina polska.
jeżeli przestępstwa na terenie Polski dopuszcza się obywatel obcego państwa media zawsze o tym informują. Skoro w tym przypadku tego nie zrobiły należy przypuszczać, że przestępstwo popełnił Polak. Nie wszyscy Polacy są święci i wiesz o tym doskonale, osobiście nie lubię nagonek na Polaków ale nie należy uciekać od prawdy a prawdą jest to że dziewczynka była gwałcona przez zwyrodnialca.

senior A.P.
29-10-2008, 21:51
A to juz odpowiadam :
Matka to dzwiga wiele na swych barkach,poczawszy od ciazy a skonczywszy na mezu.
Maz fajtulapa powinien byc odpowiednio musztrowany od samego slubu.
Jezeli to nieslubny partner ale ojciec dzieci tej matki winien na dzieci lozyc finansowo i udzielac wszelkiej pomocy w wychowaniu dzieci,jak trzeba nawet przylozyc pasem ale po trzezwemu , tak aby dziecku nie zrobic krzywdy a pas pozostal jedynie w pamieci dziecka,ktore na "twardym dysku" bedzie to przechowywac do konaca zycia.
Jezeli maz/partner jest lajdakiem to trzeba jak najszybciej po rozpoznaniu go pozbyc sie i to wszelkimi sposobami z wyjatkiem zabojstwa.
I to cala zyciowa prawda w mym skrotowym pojmowaniu.