PDA

View Full Version : Metropolia łódzka ...


z centrum
30-05-2008, 14:06
czy to podniesie prestiż mieszkańców?

z centrum
30-05-2008, 15:59
Na wejście do metropolii łódzkiej szansę miałyby: Pabianice, Zgierz, Głowno, Koluszki, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Rzgów, Tuszyn, Stryków, Brzeziny, a także Łask. Problem w tym, że prezydenci i burmistrzowie tych miast niewiele wiedzą na temat projektu.
Pabianice, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki - to stan faktyczny.
Ale pozostałe miasta i gminy - lekki zawrót głowy

Jadzia P.
30-05-2008, 21:47
Jeśli ta metropolia ma tak funkcjonować jak funkcjonuje obecnie region łódzki , to ja dziękuję. Ja jestem z Pabianic i jak jadę przez Łódż to coś mnie trafia jak patrze ile pieniędzy idzie na tramwaj regionalny, który będzie jeżdził pusty. Tramwajem z Pabianic do Łodzi jedzie się 45 minut, natomiast kursuje bardzo dużo busików , które są zdecydowanie tańsze, szybsze i kierowcy często zatrzymują się na żądanie.
Jak patrzę ile kasy zabiera Kropiwnicki na Łódż a miastom satelickim nic nie daje , to mi sie też robi słabo. U nas nic się nie remontuje, nic się nie modernizuje, bo na nic nie ma pieniędzy.

Malgorzata 50
30-05-2008, 23:41
Ty janusz masz problemy.....

Lila
31-05-2008, 00:20
Ty janusz masz problemy.....

Co chcesz ? Zamieszkać nagle w metropolii nie ruszając się z miejsca ,to rzadkość przecie..:)

z centrum
31-05-2008, 11:13
Ty janusz masz problemy.....
Społeczneństwo składa się z jednostek - mieszkam tu i to jest problem łodzian i okolicznych miast i gmin.

z centrum
31-05-2008, 11:17
Co chcesz ? Zamieszkać nagle w metropolii nie ruszając się z miejsca ,to rzadkość przecie..:):)
a gdzie napisałem że mi to odpowiada ?
Zresztą i nagle Miasto: jura krak.-częst. też bez ruszania się z miejsca będzie metropolią :)

z centrum
31-05-2008, 11:22
Jeśli ta metropolia ma tak funkcjonować jak funkcjonuje obecnie region łódzki , to ja dziękuję.
..............
U nas nic się nie remontuje, nic się nie modernizuje, bo na nic nie ma pieniędzy.
Co jest ?
Władzy nie chce sie chcieć.
Mieszkańcom nie chce się chcieć.

z centrum
10-12-2008, 07:59
... twierdzi prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
Przyszły metropolitarny obszar łódzki miałby objąć wszystkie gminy sąsiadujące z Łodzią oraz powiat łódzki-wschodni.

Miastu Łódź zaczyna brakować terenów pod inwestycje.Udało się rozbudzić ogromne zainteresowanie Łodzią, a pewne decyzje rządowe sprawiły, że nasze miasto stanie się wkrótce komunikacyjnym centrum kraju - mówił prezydent J. Kropiwnicki. – Mam świadomość, że mniejszych miast może nie być stać na świadczenie pewnych usług potencjalnym inwestorom, od promocji począwszy, a na pewnych ułatwieniach formalnych skończywszy.Co do komunikacyjnego węzła kolejowego to jak na razie "zero" widocznego działania - stara elektrownia łódzka tzw. EC1 straszy przyjezdnych wspólnie z paskudnym dworcem kolejowym Łódź Fabryczna i zaniedbanym parkiem.
Szkoda ładnie odnowionej cerkwi, jest w tej okolicy jakby na drugim planie.

z centrum
14-01-2009, 13:59
a rozgrzebane projekty "leżą" - na przykład prowadzony przez wiceprezydenta Tomaszewskiego projekt EC1 od lat jest w sferze gadania.
http://www.polskatimes.pl/dzienniklodzki/stronaglowna/77919
W przyszłym roku na mapie Polski pojawi się metropolia łódzka. Tak będzie, ale pod warunkiem, że władzom Łodzi uda się przekonać do stworzenia obszaru metropolitalnego wszystkie mniejsze podłódzkie gminy.Orędownikiem utworzenia metropolii łódzkiej jest prezydent Jerzy Kropiwnicki. W grudniu, na spotkaniu w Łodzi, dyskutował na ten temat z samorządowcami z regionu. Przekonywał o korzyściach płynących z nowego prawa. Dla gmin tworzących metropolię oznacza to m.in. wspólny bilet komunikacji miejskiej, wspólne duże inwestycje, choćby w zakresie ochrony środowiska czy planowania przestrzennego. A wspólne inwestycje oznaczają podział kosztów, a co za tym idzie - znacznie większe niż obecnie szanse na pozyskiwanie środków z Brukseli.a co do korzyści z metropolii - wspólny bilet można już teraz uzgodnić.

z centrum
06-04-2009, 08:27
[Zła wiadomość dla Łodzi. Rządowy projekt tzw. ustawy metropolitalnej zakłada, że nasze miasto nie będzie metropolią.

Jeśli czarny scenariusz się ziści możemy stracić grube miliony z Unii Europejskiej na rzecz Warszawy, Katowic i Gdańska.

http://www.polskatimes.pl/dzienniklodzki/stronaglowna/102168,lodz-nie-bedzie-metropolia,id,t.html
Kraków jest od stuleci metropolią - a też nie jest ujęty w projekcie wicepremiera Grzegorza Schetyny.

Nie było wspólnych starań władz miasta i województwa - więc do kogo te puste żale :rolleyes:
A poza tym - czy Piotrkowska i Manufaktura to nie za mało na ambicje metropolitarne.
Moim zdaniem - za mało.

bronczyk
20-01-2010, 21:58
Hm..metropolia. Cudnie brzmi, ale dla mnie ma znaczenie to jak dojechać do pracy, ile miejsc jest w przedszkolach, a jak to dobrze funkcjonuje to już mnie nie obchodzi czy mieszkam w mieście normalnym, czy metropolii. Pewnie z powodu tej metropolii to swego czasu psom szczekać zakazano.

waclaw46
21-01-2010, 22:07
Z metropolią to dobry pomysł zawsze razem taniej niż osobno życzę powodzenia w realizacji tego projektu Łodzianom.

stena
27-01-2010, 14:13
A poza tym - czy Piotrkowska i Manufaktura to nie za mało na ambicje metropolitarne.
Moim zdaniem - za mało.
Może nie był dobrym Gospodarzem, ale i Leszek Miller także nic dla Łodzi nie zrobił.