PDA

View Full Version : Klub Bilderberg


Dariusz Kosiur
07-06-2008, 19:03
Proponuję obejrzeć:
http://video.google.com/videoplay?docid=-5739634563260751371&hl=pl
przeczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Bilderberg
przeczytać nieco bogatszą informację: http://www.zapodaj.info/bilderberg/
i spróbować skomentować.
Dariusz Kosiur

Pani Slowikowa
07-06-2008, 19:33
Jezeli w 2012 ma byc koniec swiata to czemu mamy sie przejmowac jakimis Bilderbergami??

Malgorzata 50
07-06-2008, 20:21
He he he no to mamy nowy temacik -pasjone

mimoza
07-06-2008, 20:41
Nie oni pierwsi i nie ostatni, którym "marzy się" koniec świata. Czy pamiętacie ile już było przewidywanych dat Apokalipsy, ile razy głoszono, że już teraz (za miesiąc, za rok ...) Ziemia i ludzie przestaną istnieć? I co z tego, czy mamy na to wpływ? Dlatego chwilo trwaj i kochajmy się.

Dariusz Kosiur
07-06-2008, 21:18
Nie, nie, na temat przewidywań końca świata nie warto rozmawiać (te daty: 2012, słyszałem też 2015 można włożyć między bajki). Teorie kosmologiczne próbują określać i wiek i czas trwania świata (Wszechświata) i one jedynie mogą przybliżać lub oddalać nas od tego ostatecznego momentu.
Znacznie ciekawsze są zamiary tworzenia Nowego Światowego Ładu - UE jest tu kolejnym etapem tego procesu.
Sam pomysł jest dość stary, sięga czasów Aleksandra Wielkiego.
Ciekawsze są jednak nowe pomysły. O wielkim państwie europejskim myślano już w 1912 r. w USA (?). Coś wyszło w 1917, ale utknęło. W 1939 pojawiła się nowa próba i też nie przyniosła zadowalających rezultatów, choć imperium komunizmu się powiększyło. Teraz mamy nowy etap, UE-państwo w budowie i NAFTA w Amerykach.
A przewidywania końca świata są tym samym, co straszenie możliwym głodem (maltuzjanizm XVIII w. okazał się bzdurą w związku z wynalezieniem maszyny parowej), brakiem surowców energetycznych, zanieczyszczeniami atmosfery, ocieplaniem klimatu itp. bzdurami.
Z tym tematem łączą się procesy globalizacji i liberalizmu kulturowego i gospodarczego i oczywiście widoczne staje się co raz bardziej, że władza skupia się w niewielu rękach. Zwykli ludzie są wyłącznie podatkową trzodą i tym warto rozmawiać.
Dariusz Kosiur

mimoza
07-06-2008, 21:27
Dariuszu, masz niesamowitą łatwość pisania, szczególnie na trudne tematy, w sposób akademicki, a nie temu maja służyć forum przeznaczone dla seniorów. Jestem dociekliwa i weszlam na Twój profil aby dowiedzieć się czegoś o Tobie. Nie ujawniasz swoich zainteresowań, wieku itp... co pozwala mniemać, iż jesteś z nami prowokując kontrowersyjne tematy, często zbyt ciężkie w odbiorze, a może coś lżejszego ...?
Co tam globalizacja, liberalizm kulturowy i gospodarczy, zobacz jaki mimo wszystko piękny ten świat. Życzę więcej optymizmu!

Agata P.
13-06-2008, 11:49
Swiat jest piekny tylko ludzie sa zli !
Tych w globalizmie pod dostatkiem."Masa podatkowa" jest im potrzebna do egzystencji.
Sila napedowa jest lichwa.

senior A.P.
23-06-2008, 17:50
Dariusz jest dobrym politykiem ,szkoda ze nie dopchal sie do wladzy,to co pisze warto zapamietac ,wiek seniora jeszcze mu nie grozi.

senior A.P.
14-08-2008, 14:51
Ano kochaja sie ludziska do grobowej deski,wtedy im sie swiat konczy.
Ten koniec co szykuja nam "nie napasieni" bedzie wygladal troche inaczej,zreszta przygotowania ida pelna para !
Bez przepowiedni widac na co sie szykuje.

senior A.P.
14-08-2008, 19:52
Jak te juz okrety i samoloty z amerykanska pomoca humanitarna dotra do tej Gruzji,jak i Ukraina z Bialorusia sie skrzykna aby cos podeslac braciom Gruzinom - moze sie i Polska dolozy- to ci od tego Bilderbergu chyba sie zdziwia jaki to ten narod swiatowy zgrany.
No chyba,ze Chinczycy jak juz wszystkie olimpijskie medale zgarna beda mieli cos do powiedzenia w utrzymaniu pokoju swiatowego.
Nie wiem dlaczego na Kubie takie ozywienie,ze nawet bez lornetki widac,pewnie i oni bratni robia jakas "zrzutke" na poszkodowanych.

senior A.P.
16-08-2008, 12:12
"Zwykli ludzie sa wylacznie podatkowa trzoda..... ." - pisze nam Pan Dariusz Kosiur i to jest prawda.
Komu sa potrzebni zwykli ludzie ,kiedys nazywani masy robotniczo-chlopskie ?
Ludu roboczy - ty dzisiaj ganiasz za praca po calym swiecie ,specjalnie do tego otworzono ci granice - pracuj i plac podatki,oddaj to co zarobiles ,jestes naszym niewolnikiem,zyski z tej pracy czerpiemy my - MY MOZNI TEGO SWIATA !
To na nas pracujesz zwykly czlowieku, a jak przestaniesz staniesz sie nedzarzem,wiec nie podnos karku ani glosu,byles i jestes niewolnikiem zawsze ,tylko w zmienionych warunkach i czasie.