PDA

View Full Version : Czas wolny


edit
10-06-2008, 23:47
Witam wszystkich serdecznie
Mam wielką prośbę do wszystkich.Jestem osoba młoda ale aktywna, chcę stworzyć we własnej miejscowości KLUB SENIORA. Podajcie mi pomysły co wy chcielibyście mieć u siebie lub zmienić na lepsze.Począwszy od opieki skończywszy na rozrywce.Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam:)

martunia
10-06-2008, 23:56
Szklaneczka na szczeneczkę,powinna być niebieska.

Lila
11-06-2008, 00:20
Witam wszystkich serdecznie
Mam wielką prośbę do wszystkich.Jestem osoba młoda ale aktywna, chcę stworzyć we własnej miejscowości KLUB SENIORA. Podajcie mi pomysły co wy chcielibyście mieć u siebie lub zmienić na lepsze.Począwszy od opieki skończywszy na rozrywce.Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Edit...a jacy są ci seniorzy? Mam na myśli wiek i formę.Myślę,że skoro już będzie miejsce,gdzie będą się mogli relularnie spotykać ,to już będzie pierwszy krok.Jeśli chodzi o opiekę,to trudno mi coś Ci napisać,bo sama jej nie wyobrażam sobie....jeszcze..:D ..
Poczekaj trochę,są tu tęgie głowy ze zmysłem organizacyjnym,na pewno Ci podpowiedzą..
Trzymaj się ..:) Życzę powodzenia.Oby jak najwięcej takich inicjatyw.

edit
11-06-2008, 22:20
Dziękuję bardzo za dodanie mi otuchy.
I cieszę się, że ktoś się zainteresował SUPER.
Na dzień dzisiejszy wiem, że mają to być osoby takie jak emeryci i renciści ,którym mam zorganizować czas wolny.Jeżeli chodzi o miejsce to mam takie ,jest to świetlica dość fajnie wyposażona (siłownia, sala komputerowa, sala bankietowa).Podpowiedzcie co chcielibyście albo już robicie w swoich klubach.Dla mnie każda podpowiedź będzie cenna.

Basia.
11-06-2008, 22:28
Chciałabym uczęszczać na kurs np. salsy, tanga. Chciałabym ćwiczyć na siłowni, korzystać z komputera, brać udział w spotkaniach towarzyskich, uczyć się ciekawych, przydatnych w życiu codziennym i nie tylko rzeczy. :) :)

bogda
11-06-2008, 22:30
Edit...musisz zapytać właśnie tych seniorów, którym organizujesz spotkani, oni przede wszystkim muszą powiedzieć czego oczekują. Najważniejsze chyba to ćwiczenia dla zdrowia, wykłady z histori i regionu, zabawy.....ludzie lubią się bawić, zapominają chociaż na krótki czas o swoich problemach...Pozdrawiam :)

Małpa
11-06-2008, 22:31
Szklaneczka na szczeneczkę,powinna być niebieska.
a dlaczego????:)

Małpa
11-06-2008, 22:37
Senior,to człowiek taki jak każdy!!Ma takie same zainteresowania jak ludzie młodsi,to nie jest przybysz z obcej planety.Proponuję,aby nie traktowac Go jako osoby specjalnej troski,a On doskonale będzie wiedział co ma zrobic.aby czuc sie w danym miejscu doskonale:)

gratka
13-06-2008, 18:36
Wielu seniorów to ludzie samotni. Potrzebują kontaktów z rówieśnikami . Klub daje miejsce spotkań. Czy można tam wypić kawę, herbatę, albo pozwolić na poczęstunek ciastem, gdy babcia ma imieniny, placek upiecze, a rodzina daleko? Możesz zacząć od wieczorku zapoznawczego, ale na pierwszym spotkaniu Ty musisz wypełnić czas i popytać, czego oczekują, coś podpowiedzieć. Powodzenia.

edit
16-06-2008, 21:55
Taki mam zamiar zapytać problem polega na tym, że ja muszę pomysły przedstawić wcześniej do projektu, który pisze aby pozyskać fundusze unijne i dlatego was o to proszę.
Każda informacja jest dla mnie cenna. Już to co pani napisała jest świetne

edit
16-06-2008, 22:01
Ja wcale go(seniora) tak nie traktuję, jak przybysza z kosmosu.Wręcz przeciwnie, ale skoro mogę coś dla niego zrobić to dlaczego tego nie wykorzystać.Pozdrawiam

bogda
16-06-2008, 22:27
Edit...można organizować krótkie wycieczki krajoznawcze, pracownie malarskie, fotograficzne itp,. wystawy tych prac połączone ze sprzedażą za symboliczną kwotę, zapraszać na występy zespoły ze szkół, organizować pokazy mody, spotkania z lekarzami, wszystko zależy od inwencji pomysłodawcy.....

edit
16-06-2008, 22:27
Piszcie Piszcie czasu już za wile nie mam
Przez czysty przypadek znalazłam ten portal szukając materiałów do mojego projektu.
I BARDZO SIĘ CIESZĘ.

hesperydyna
16-06-2008, 22:31
Czy ten klub będzie miejscem dostępnym codziennie,czy tylko w wybrane dni?Zainteresowanie będzie na pewno duże.Może coś na wzór muzykoterapii?Czy klubowicze będą mieli wpływ na wystrój pomieszczenia?Myślę, że narzuconych zajęć powinno być jak najmniej.Może wsród zainteresowanych zrobić rozeznanie-zaprosić kilka aktywnych osób i wspólnie zrobić wstępny plan,a póżniej działalność się rozwinie.To,co nam odpowiada,nie musi odpowiadać wszędzie.Gdyby oferta była skierowana do mnie,to sama chciałabym się wypowiedzieć,czego oczekuję.Życzę powodzenia.

tadeusz50
16-06-2008, 22:33
edit
Nic nie napisałeś o sobie. Właściwie chodzi mi o to z jakiej miejscowości jesteś pod względem wielkości, czy to jest miasto duże, małe wieś. Pytasz nas forumowiczów z całej Polski. Weż trochę inicjatywy w swoje ręce. Postaraj się wynająć jakąś salę, może udostępnią bezpłatnie, remiza, sala, klubowa bibloteka itd. Następnie napisz ogłoszenia i rozklej je po okolicy. Zwołaj nieformalne zebranie i zapytaj się tych co tam będą uczęszczać. Każdy z nas jest inny i to samo w twojej miejscowości.Musisz jeśli to konieczne zainwestować troche własnej gotówki, nie czekać na mannę z nieba. Powodzenia i do dzieła.

chickita
16-06-2008, 23:00
Wsiowa baba ze mnie i u nas na wsi to wyglada tak. Jest jedna Pani Magda takie organizacyjne guru. Organizuje jednodniowe wycieczki do np. Zakopanego albo gdzie chcieliby jechac. Świetlicy nie ma więc spotkania odbywaja sie w remizie OSP. Balangi, Dzień matki, Babci, Dziadka, kobiet i świąteczne spotkania. Kazdy cos ze soba przyniesie a reszte sponsoruje gmina. Mam taka moja niedoszłą teściową, Panią Anię, super babka i mi opowiada o tych wyjazdach. Jest zachwycona. Wycieczki sa wesołe i na każdą kieszeń bo koszt to ok 25,-. Zbieraja autokar(juz zaprzyjaźniony i chetny kierowca) i jada. Robia pikniki, uczą sie wyszywania, pieczenia czy czego dusza zapragnie. Strasznie to pręzne i zawsze tam śmiechu sporo. Moje dziecko wystepowało dla nich na Dzień matki. Było super.

edit
17-06-2008, 23:09
Moje imię to Edyta,mam 29 lat.
Pochodzę z miasta od 10 lat mieszkam w niewielkiej wsi(woj. świętokrzyskie).Jestem matką trzech dziewczynek(Natalia,Kinga i Oliwia najmłodsza),mąż Jacek :cool:
Od pewnego czasu zajmuję sie projektem,który polega na stworzeniu "osobom starszym" czegoś w rodzaju klubu,stowarzyszenia.Jest to dla mnie w pewnym sensie wyzwanie ponieważ osoby z mojego otoczenia nigdy wcześniej nie miały takiej organizacji.Mentalność ludzi na wsi jest oporna,sama tego doświadczyłam na własnej osobie,ale czasy i ludzie się zmieniają więc chcę to wykorzystać mam nadzieję, że mi się to uda a wy w tym pomożecie.

tadeusz50
18-06-2008, 20:00
Edyto spróbuj skontaktować się z "hebra", ma podobne pomysły w "Stowarzyszeniu" do którego nie masz dostępu. Może się dogadacie. Ja mieszkam w dużej miejscowości i nie znam potrzeb ludzi seniorów z maleńkich miejscowości. Życzę powodzenia Tadek
ps. nie ma dostępu na Twój priv

edit
18-06-2008, 20:47
Co to jest jakieś stowarzyszenie, osoba.Troszkę jestem tu za krótko i dopiero się uczę z wami korespondować,ale jeśli ma mi ta "hebra" pomóc to proszę o więcej informacji na jej temat.Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam ;)

tadeusz50
18-06-2008, 21:14
Edyto użyłem skrótu myślowego z tym Stowarzyszeniem. Chodzi mi o ISS czyli Internetowe Stowarzyszenie Seniorów. Jest tam grupa osób które próbują działać jako stowarzyszenie. Piszę próbują bo działają od niedawna a ja dopiero od kilku dni jestem członkiem tego stowarzyszenia. W jednym z postów -hebra- poruszyła podobny temat na swoim osiedlu. Stąd moja próba was skontaktowania. Możecie to załatwić przez priv tylko musisz go udostępnić. O ISS też możesz się więcej dowiedzieć wchodząc na jego profil. Na stronie głównej na czerwonym pasku jest napis "użytkownicy" , kliknij na niego, ukaże się alfabet, kliknij na I na dugiej stronie jest ISS kliknij na nazwę i tam otworzy się strona stowarzyszenia. Poczytaj co jest dostępne. Chyba to wszystko co mogę pomóc, choć nie wymigyję się od niej. w razie konieczności jestem do usług.

hannabarbara
18-06-2008, 21:17
Edit! Podrzucam Ci link na stronę, pod tym adresem znajdziesz odpowiedż na pytania, które zadałaś.
http://www.klub.senior.pl/moje/ISS/ - kliknij w link, strona Ci sie otworzy!
Znajdziesz tam również adres mailowy stowarzyszenia. Możesz pisać! Możesz pisać także bezpośrednio do mnie, namiary na moim profilu!

hannabarbara
18-06-2008, 21:18
To się dopiero z Tadeuszem zderzyliśmy w drzwiach! Upsss!

tadeusz50
18-06-2008, 21:22
A ja prowadzam drogami okrężnymi po wszystkich zaułkach. czyli jestem CDD- nie będę rozwijał tego skrótu- bo będzie kosz.

edit
19-06-2008, 23:52
Dziękuję za wskazówki, na pewno skorzystam :) :) :)

Malwina
21-06-2008, 16:09
Edit
Mieszkam w małym miasteczku.W ubiegłym roku powstał pomysł U T W były og łoszenia na mieście , aby zgłaszać chęć, wypełniac ankiety(dane personalne, zainteresowania, w czym chciałbys uczestnoiczyć itp)Ankiety posłuzyły opracowaniu tematyki.Zgłosiło sie ponad 100 osób i prawie wszystkie dotrwały do II roku.Otwarcie-propozycja warsztatów, rozdanie indeksów specj opracowanych, utworzenie zarządu, deklaracje na pzrygotowanych kartach kto gdzie chce przynalezec.Terminarz - wywieszony w okreslonych miejscach w mieście i w siedzibie.Ja akurat jestem i studentka i wykładającą i w zarządzie.U nas są takie działy-warsztaty
koło fotograficzne, zajecia literackie,komputerowe, ruchowe, języki, medycyna naturalna,Prosperujemy świetnie.Na przyszły rok mam wiele pomysłów rozszerzenia, które funkcjonuja już w UTW, które pracują kilka lat np.Wrocław.To tyle w skrócie3. Może troszkę pomogłam.Trzeba z ludzmi rozmawiac i iść w tym kierunku.pozdrawiam serdecznie, zobaczysz zrobisz wielką sprawę

edit
23-06-2008, 22:41
To moje wiodące hasło.
Dlatego tu jestem, na ostatnie spotkanie kiedy miałam stworzyć strategię przyszło kilka osób.Nie umiały mi powiedzieć czego chcą dopiero kiedy zaczęłam ich nakierowywać pomysłami od was,zaczęło się coś dziać. Jestem wam za wszystkie pomysły bardzo wdzięczna.Tylko tak dalej :D

edit
23-06-2008, 22:47
Dzięki za odpowiedź i podpowiedź.
Widzę że również pomagasz ludziom w podobnym przedsięwzięciu i fajnie musimy się bardziej zapoznać ze sobą, razem można więcej.Dzięki i pozdrawiam :) .

hesperydyna
24-06-2008, 00:30
Nie zrażaj się jeśli na początku nie będzie zbyt dużego zainteresowania.W małych miejscowościach tak zwykle bywa,ale kiedy coś się zaczyna dziać,to i aktywność wzrasta.Pojawią się nowe pomysły.Ludzie ,zachęceni poczta pantoflową ,będą przychodzić,podpowiadać(takich,którzy chcą coś robić jest dużo).Świętokrzyskiego nie znam zbyt dobrze,ale wydaje mi się,że u Was jest bardzo żywa tradycja.

Malwina
24-06-2008, 19:24
Ja jestem z Twoich stron, rodowita Radomianka- kiedyś kieleckie,Działaj działaj i nie zniechecaj sie początkowymi niepowodzeniami.Nawet dla kilku osób na początku warto - oni pociągną innych o ile będziesz miała ciekawe propozycje,

edit
24-06-2008, 22:30
Jestem osobą, która szybko się nie zniechęca, a z wami to ja na pewno nie zginę.Wiem to bo już mi pomogliście SUPER :) :) :)

edit
28-06-2008, 23:16
Mam pytanie jakie kroki trzeba wykonać,aby można było być waszym wspierającym w ISS.
Muszę przyznać,że mam z tym kłopot :confused:.Przeczytałam regulamin i odniosłam wrażenie,na razie nie mam szans.
Pozdrawiam :D