PDA

View Full Version : Sprawa Wałęsy.....


zdzislaw.bedrylo
24-06-2008, 23:27
lSprawa Wałęsy..!
Powstała niespotykana wrzawa gdy ukazała się publikacja dotycząca tzw.”Bolka”.....Ponoć to on jest tym tajnym agentem.....zdrajcą....i łotrem......Tak piszą dokumenty w IPN...
Moja skromna opinia jest jedna.....Jest to wspaniała ,wręcz mistrzowska robota towarzyszy z KGB.....Przecież oni potrafili wszystko...Gestapo przy nich to mały „pikuś”...
Mnie boli jednak to,że nasi „uczniowie KGB tj.SB „ w sposób perfidny i zarazem mistrzowski sporządzili dokumenty...nagrania i inne operacyjne materiały...tak aby
Pogrążyć Lecha Wałęsę.....On walczył dla nas i dla tego co dzisiaj mamy... On był manipulowany i właściwie czasami mógł robić coś co obecnie jest krytykowane. Ten człowiek nie ma odpowiedniego wykształcenia ale jego tzw.”chłopski rozum” wskazuje,że to co zrobił pozwoliło obalić system...i za to należy oddac mu hołd.......
Smutne i zarazem bardzo bolesne przeświadczenie wskazuje na promatorów tej hańby.....Wszyscy doskonale wiemy kto za tym stoi....Osoby nie wygodne dla Wałęsy ,były jego osobami zaufanymi....ale on sam stwierdził kto mu wbija nóż....no i pozbył się ich radykalnie. Ale niestety zapomniał,że te osoby są mściwe....i skutki mamy dzisiaj w nagłośnieniu...Tylko krew mnie zalewa,że IPN jest z budżetu państwa za moje (podatków) pieniądze i oni wypisują na zlecenie takie brednie...przez PIS-owskich „historyków”...Uważam,że panowie K.powinni sami ..osobiście zapłacić za „ historyczne gnioty”...a nie obciążać budżet państwa....Każdy ma prawo do publikacji,ale za własne......Wiem,że wywołałem burzę przeciwników i sympatyków w Klubie....Jedni Wałęsę chwalą..inni wieszają psy...na nim....Takie jest życie...Mnie chodzi przede wszystkim o sprawiedliwość bo jak można przez mściwość...pychę i złą wolę człowieka tak upodlić.....a zarazem cudzymi rękami zbierać chwałę...zaszczyty...i władzę.. Nie mnie sądzić czy ganić...Na to są Trybunały a szczególnie ten u góry...On widzi i jeszcze nie grzmi..ale nigdy nie wiadomo co może się stać.....wiem ,że tam już szykują smołę i ostre widły bo te osoby zasługują na wieczne potępienie.........

inka-ni
24-06-2008, 23:41
Zdzislawie nie denerwuj się tak,bo poltyka zwsze byla brudna,jednak wstyd,że inne obok państwa po zmianach- takich sensacji nie robią i nie plują wlasne gniazdo.Tylko teraz Ci esbecy cieszą się i smieją z tego co robimy.Tracąc czas na rozgrywki,a sprawy państwa leżą.

wuere'le
24-06-2008, 23:47
Plucie dziś na Wałęsę, to bzdura i tyle.
Ci co to robią i ci co za tym stoją, to mali ludzie, bez odrobiny przyzwoitości. Cisną tu się zdecydowanie mocniejsze słowa, ale pozostawię je dla siebie.

bogda
24-06-2008, 23:52
Ich działania są podobne do troli forumowych...wszystkich skłócić, to ich karma i satysfakcja....tylko żeby to kiedyś nie obróciło się przeciwko nim....

Basia.
25-06-2008, 00:01
nie znamy prawdy i z pewnością jej nie poznamy, polityka jest bardzo brudna i bezwzględna.:confused: Co do książki .... moim zdaniem dobrze, że została napisana. Na dzień dzisiejszy nikt nie może stwierdzić po czyjej stronie jest racja. :confused:Jeżeli Wałęsa jest niesłusznie pomówiony to się wybroni i ci którzy go usiłowali wrobić w to wszystko poniosą odpowiedzialnośc polityczną i cywilną, jeżeli słusznie .... to za błędy w życiu się płaci. Czas świętych krów na szczęście minął.

Lila
25-06-2008, 00:06
Z tym trybunałem może być jeszcze różnie...
PiS odpowiada za wszystko.Za donosy nieuświadomionego Wałęsy,za zdrajcę Maleszkę,który przyczynił się do śmierci swego przyjaciela - Pyjasa Staszka i kablował na Wildsteina,a spokojnie sobie pracował pod skrzydłami Wyborczej..

W końcu PiS jest rownież winny ustawy ( obecnie zaległej w biurkach ) zmniejszającej emerytury esbecji do najniższych krajowych..
Prawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła.Pytanie jest - czemu tak późno ? I co dalej ?

ps.Jeżeli chodzi o pieniądze IPN z naszych podatków,to niech nas głowa nie boli.Książka zarobi na IPN ,a także na wznowienie paru śledztw ( w sprawie Pyjasa też ) przez Wydział X.
Inna sprawa ,że burza jest wobec legendy Solidarności.Ale skoro premierem był agent KGB ,to wszystko w naszym kraju jest możliwe.

POLA
25-06-2008, 00:06
masz dużo racji, tylko co z tego? Nasz głos, zwykłych zjadaczy chleba ginie w jazgocie tych, którzy na świeczniku, z naszej - niestety - woli albo lenistwa, przeżartych zawiścią i chęcią odwetu.
Parafrazując słowa mistrza tak to ujmę:

On na marach, a oni jeszcze o jego przywarach.

Jesteśmy mistrzami destrukcji, najpierw sobie zbudujemy okazały dom, a potem z wielkim pietyzmem zburzymy go cegiełka po cegiełce.

Nie dotyczy wszystkich, ale małych zawistnych szkodników, że użyję tu określenia pewnego faceta od owadów chyba.
A świat patrzy na to polskie piekiełko i nic z tego nie rozumie, ja zresztą też, choć nie światowa jestem:mad:

Wałęsie hołdów składać nie zamierzam, ale też nie będę go opluwać, bo swoje zasługi ma przy wszelkich ułomnościach swej ludzkiej duszy. Jemu mogę wiele rzeczy wybaczyć, prosty to człowiek, ale tym, którzy podsycają ten ogień i mienią się światłym, bo utytułowanym (nie mylić z utytłanym) sumieniem narodu - nie wybaczę.

Głupota jest szkodliwa i zaraźliwa, nieuleczalnie chorych należy izolować, bo grozi nam epidemia. Możemy to zrobić, przy urnach, ale komu się wtedy będzie chciało?

Basia.
25-06-2008, 00:15
książkę mam kupioną, przeczytam. Jeżeli dom budowany cegiełka po cegiełce okaże się bublem to należy go skrupulatnie odbudować a nie wstydliwie ukrywać fakt, że został zbudowany przez kiepską ekipę. Na szczęście nie ma już nietykalnych polityków.

POLA
25-06-2008, 00:36
nikt tu PiSu nie wymienił, nikt nie obciąża ich za winy Maleszki i tysiące jemu podobnych, bądź sprawiedliwa.

Nieuświadomiony Wałęsa?
Ano tak, nieświadomy tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą podpisanie lojalki. Był 1970r. przecież. Nie sądzę, żeby jego świadomość była wyższa niż innych obecnych jego wrogów.

Murzyn zrobił swoje i może odejść, tak? Przy okazji opluć go trzeba i sponiewierać, bo za bardzo jest uznawany na świecie, a to boli niektórych, oj jak boli, zwłaszcza wtedy, kiedy nie można sobie przypisać żadnych wielkich zasług.

Ustawa w biurku?
A poprzednia ekipa jakoś też tego nie zrobiła, prawda? Dlaczego?

IPN nie powinien tego firmować i nie chodzi o koszty, ale o rangę tej książki. Przyznał to zresztą sam Kurtyka.

Zadaniem historyka jest rzetelne zebranie faktów bez osobistych sugestii, a ta pozycja wolna od tego nie jest i dlatego nie powinna być firmowana pieczęcią IPNu.

Lila
25-06-2008, 00:45
Pola,Zdzisław wymienił....Poprzednia ekipa nie miała większości ,jak wiesz.A chodzi o 100.000 esbeków z b.wysokimi emeryturami..

Co do Wałęsy - wolałabym aby to nie była prawda.Bo to tak ,jakby parę lat w młodości robiło się za frajera..
Zobaczymy..

Pani Slowikowa
25-06-2008, 00:55
dlaczego dopiero teraz ta sprawa wychodzi na jaw.. Jezeli jest prawda ze "Bolek" donosil przez jakis czas a potem juz nie... to dlaczego wtedy kiedy on byl na piedestale nikt nie poinformowal o tym zeby mu skrocic kariere??? Wydaje sie ze czekano az "jablko " dojrzeje aby je zerwac:rolleyes:

POLA
25-06-2008, 00:56
Jeżeli dom budowany cegiełka po cegiełce okaże się bublem to należy go skrupulatnie odbudować a nie wstydliwie ukrywać fakt, że został zbudowany przez kiepską ekipę. Na szczęście nie ma już nietykalnych polityków.
Z tym demontażem radziłabym ostrożność, bo może się okazać, że nagle nie mamy gdzie mieszkać.

Nie chodzi o zamiatanie pod dywan i o ochronę świętych krów.

Wiesz, dlaczego chirurg zwykle nie operuje bliskich sobie osób?
Wiesz też, że jeśli sędzia okaże się stronniczy, wypada z procesu.

Autorzy książki nie są obiektywni i dlatego swoje dzieło powinni wydać poza IPNem.
Bardzo wnikliwej egzegezy fragmentów tej pozycji dokonał dzisiaj w radiu Piesiewicz. Subiektywizm autorów bije po oczach.

Basiu, życzę Ci wnikliwej lektury, włącznie z przypisami, bo one są bardzo ważne, i wytrwałości, bo niełatwa to lektura.

Lila
25-06-2008, 01:09
A ja proszę koleżanki,które przeczytają tę książkę o wypowiedzenie się na forum.Tak po babsku- co o tym myślicie.

POLA
25-06-2008, 01:19
Lila, poprzednia ekipa to PiS, LPR i Samoobrona. Mogli.
Z lustracji też się wycofali, nie do końca mieli w tym interes. Jedynie Rokita wołał o pełne otwarcie, ale on nie był z PiSu.

Owszem, można by się zabrać za rekinów finansowych z esbeckim rodowodem (jest ich mniej niż 100000). Taka ustawa powinna być przygotowana przez cały skład sejmu, już widzę tę awanturę, ponad podziałami, ale niektórzy nie zechcą. Wiesz, dlaczego?

Popierałaś Wałęsę, uwierzyłaś i to Cię teraz boli. Rozumiem gorycz.
Przyglądałam się bacznie jego otoczeniu i to właśnie ono najbardziej mnie niepokoiło.

Uwaga Zdzisława dotyczyła autorów książki, a nie całej partii braci K.




..

Basia.
25-06-2008, 01:22
Polu, wiem że to niełatwa lektura będe starała się czytać jak najuważniej.:)
Lidko, pewnie że napiszę na forum o tymco wyczytałam.:) :)
Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem książki po dodruku wklejam link do aukcji:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=388403165

POLA
25-06-2008, 01:25
dlaczego dopiero teraz ta sprawa wychodzi na jaw.. Jezeli jest prawda ze "Bolek" donosil przez jakis czas a potem juz nie... to dlaczego wtedy kiedy on byl na piedestale nikt nie poinformowal o tym zeby mu skrocic kariere??? Wydaje sie ze czekano az "jablko " dojrzeje aby je zerwac:rolleyes:
Joasiu, Wałęsa był potrzebny, aby na jego plecach wdrapać się na szczyty, dlatego go niektórzy wypromowali.
Był jednak niesterowalny, więc okazał się zagrożeniem. Wcześniej nie było warunków, teraz, kiedy jest w cieniu wielkiej polityki, nadarzyła się okazja, żeby dokopać. Proste.
Nie każdy ma odwagę, żeby działać na otwartym polu, są tacy, którzy działają zza węgła albo cudzymi rękami, co jest jeszcze wygodniejsze.

POLA
25-06-2008, 01:32
mieć jeszcze dostęp do tych źródeł, dokumentów, wszystkich, bo autorzy nie wykorzystali takich, które podważałyby ich sugestie. Mówił dzisiaj o tym Piesiewicz, w końcu wcale nie zwolennik Wałęsy.

Lila
25-06-2008, 01:34
Pola to byłoby straszne ..
Mnie tylko zastanawia Andrzej Gwiazda i jego żona Joanna,oraz Anna Walentynowicz i inni...
Zawsze myślałam,że to chorzy ludzie.Teraz nie wiem co mam myśleć.Wszak ich zasługi są także olbrzymie.No i odmówili wszelkich apanaży,co świadczyłoby ,że są ideowcami.

POLA
25-06-2008, 01:50
ale może być prawdziwe. To typowe i niewyszukane esbeckie metody, rozbić monolit.

Wiesz, jak się rozsadza najskuteczniej? Od środka, trzeba coś podrzucić, coś spreparować, zachwiać pewnością, reszta sama się zrobi, no i się "rozrobiło". To jest kolejne zwycięstwo nieboszczki komuny zza grobu. Już widzę, jak śmieją się ci, którzy przyłożyli do tego łapę. Chodzą sobie wolni, anonimowi, z niezłymi emeryturami, jeszcze dorabiają i mają u siebie w domach to i owo na niektórych. Niestety, ta gra będzie trwać, dopóki nasze pokolenie nie przeniesie się na tamtą stronę Styksu. Bez obola, ale obolali od wzajemnego okładania się, oskarżeń i podejrzeń:mad:

Basia.
25-06-2008, 01:53
mieć jeszcze dostęp do tych źródeł, dokumentów, wszystkich, bo autorzy nie wykorzystali takich, które podważałyby ich sugestie. Mówił dzisiaj o tym Piesiewicz, w końcu wcale nie zwolennik Wałęsy.
też bym chciała ...... nie wiem czy słyszałaś, że Wałęsa podobno dostał mieszkanie z puli MSW? To wszystko jest plugawe. Masz rację, że na plecach Wałęsy windowali się politycy. Zdawali sobie sprawę z tego, że inteligent nie ma szans "porwać" społeczeństwa do takiego zrywu.

POLA
25-06-2008, 02:01
i Walentynowicz - to efekt nieporozumień, zapiekli się w tych niedomówieniach i wzajemnych pretensjach, szkoda. Przydałby sie okrągły stoliczek, taki nieduży, i dobry mediator. Potrzymać bez jadła i wypitki, ale do skutku:D

Szanuję ich wybór.

Basia.
25-06-2008, 02:08
Pola to byłoby straszne ..
Mnie tylko zastanawia Andrzej Gwiazda i jego żona Joanna,oraz Anna Walentynowicz i inni...
Zawsze myślałam,że to chorzy ludzie.Teraz nie wiem co mam myśleć.Wszak ich zasługi są także olbrzymie.No i odmówili wszelkich apanaży,co świadczyłoby ,że są ideowcami.
nie uważam ich za chorych ludzi, myślę że to są ludzie przegrani i rozgoryczeni. Zasługi mają ogromne, przykre to bardzo że tak się to wszystko potoczyło.

POLA
25-06-2008, 02:14
też bym chciała ...... nie wiem czy słyszałaś, że Wałęsa podobno dostał mieszkanie z puli MSW? To wszystko jest plugawe. Masz rację, że na plecach Wałęsy windowali się politycy. Zdawali sobie sprawę z tego, że inteligent nie ma szans "porwać" społeczeństwa do takiego zrywu.
znam ten fakt, tak się kupowało ludzi, mieszkaniami, talonami na samochody, awansami, możliwością wyjazdów zagranicznych itp. Jego kupili mieszkaniem, bo było mu bardzo potrzebne, tylko że dalsze dokumenty z teczki W. wyraźnie mówią, że pożytku SB z tego zbyt wielkiego nie miało. Zainwestowali, a wdzięczność - nieadekwatna do inwestycji. To jest chyba ten dokument, którego w książce nie ma.

Widzisz, wszystko zależy od komentarzy i od wyboru materiałów. Można też doborem manipulować, więc na dobrą sprawę - najlepiej czytać wyłącznie dokumenty, jeśli się nie ma zaufania do autorów opracowania. Ja nie mam.

Czytałam teczkę abp. Wielgusa. Sama sobie wyrobiłam opinię o tym człowieku, właśnie na podstawie zawartości teczki, a nie cudzych opinii i komentarzy.

Basia.
25-06-2008, 02:27
Polu masz rację, trzeba czytać dokumenty i nie sugerować się opiniami autorów. Jestem bardzo ciekawa tej książki.:)

Lila
25-06-2008, 08:40
Polu masz rację, trzeba czytać dokumenty i nie sugerować się opiniami autorów. Jestem bardzo ciekawa tej książki.:)

Pisz swoją opinię na bieżąco.Ja wolę nie czytać ,bo a nuż mnie przekonają ? I tyle lat ...fruuu..?Poza tym nie lubię być wystrychnięta na dudka.
Natomiast myślę,że L.W.bardziej obawia się części II,gdzie jedną z głównych ról gra ''kapciowy''.A jego rola w życiu Wałęsy ( w okresie warszawskim -bodajże ) jest bardzo dwuznaczna.

babciela
25-06-2008, 09:35
Lilu,mnie sie wydaje,że sprawa Bolka i jego kontaktow z SB jest pewna-tylko dlaczego dopiero teraz-mozliwości byly duże-szczegolnie za rzadow Olszewskiego-jego(Olszewskiego ) zmiotło w ciagu nocy z areny politycznej-na dzien przed planowanym ujawnieniem pewnych rzeczy z zycia Bolka.Ale tez uważam że jest w tym kraju tyle innych rzeczy do zrobienia,że akurat ten temat powinien byc omowiony w węższym gronie,(zreszta przeciez połowy dokumentow już nie ma).potem ewentualnie podany do ogolnej wiadomosci.Ciagle wydaje mi sie że jak w tym kraju dzieje zie cos niedobrego(a dzieje sie)wyciaga sie sprawy bylych SB-kow.pzeciez jest bardzo proste rozwiazanie-pozbawic ich wszystkich przywilejow.jeżeli czujea sie pokrzywdzeni-niech sąd rozstrzyga o ich winie czy niewinności-ale za ich pieniadze.Dlaczego ja mam placic za szarpanie sie po zebach jakichs tam....Druga sprawa-czy myslicie,że w obecnych czsach nie jestesmy inwigilowani?I to jeszcze jak-i przez ile slużb!Pozdrawiam.Polityka byla ,jest i bedzie niemoralna-a jezeli polityka jest taka a nie inna ,to i ludzie zamieszani w nia sa z natury rzeczy niemoralni....

senior A.P.
25-06-2008, 11:36
Sprawa Walesy jest odgrzewana po to aby inne mogly byc przeprowadzone "po cichu".Prosze nie zapominac,ze nadejda wybory prezydenckie i wtedy ...... ,kandydadaci pokaza swa twarz.

Basia.
26-06-2008, 00:12
od jutra zaczynam czytanie. :)

senior A.P.
26-06-2008, 14:06
Co tam ksiazka,warto obserwowac zycie i wyciagac wlasne wnioski.

Basia.
26-06-2008, 15:41
teraz czas na zapoznanie się z książką.

senior A.P.
27-06-2008, 12:31
Panu Walesie puszczaja nerwy a to juz niebezpieczny stan dla niego samego i otoczenia.
Milczenie jest zlotem ???

POLA
27-06-2008, 19:44
Trójce "oprawiał" dzisiaj LW.
To było straszne; lepiej niech logo Polski zamilknie, bo się coraz bardziej pogrąża i plącze, zupełnie niepotrzebnie.

tadeusz50
27-06-2008, 19:53
Puszczają nerwy LW a komu by nie puściły gdy otoczyła go sfora głodnych sensacji hien, bo tak to trzeba nazwać. W kazdym bądż razie nie chciałbym być obecnie na jego miejscu. Już nie pierwszej młodości i udawadniać, że nie ma się garba. Cholernie to przykre. Zaznaczam, że niebyłem i nie jestem jego fanem. Mam jednak do niego szacunek za to co zrobił dla nas i dla Polski.

zdzislaw.bedrylo
27-06-2008, 21:57
W dalszym ciągu sprawa Wałęsy bulwersuje wszystkich..Uważam,że tej sprawy nie można tak sobie odpuścić...bo prosta uczciwość nakazuje aby
sprawiedliwość i prawo zostało zachowane.....
Wszyscy mówią o Wałęsie jako o tzw. "Bolku"....gdzie panowie Kaczyńsccy
odkryli jego dwulicową twarz...Ja i wiele innych mają odmienne zdanie o tym..
Przede wszystkim chodzi o zemstę w sposób chamski i nie licujący z obowiązującymi zachowaniami....Jest rzeczą oczywistą,że Wałęsa poznał panów Kaczyńskich jako osoby bez skrupułów już wtedy walczących o władzę.
Wałęsa jako tzw."prosty człowiek" choć ówczesny Prezydent,mając intuicję pozbył się tych ludzi co spowodowało niespotykaną mściwość i nienawiść niegodną normalnym ludziom ,to wygłąda na paranoję..
Wchwili obecnej jest jeszcze jedna sprawa,która godna jest zastanowienia.
Chodzi o Kaczyńskiego ojca braci Kaczyńskich. Zastanawia fakt,że ojciec panów kaczyńskich podobno był żołnierzem AK w okresie wojny. a po wojnie
doszedł do wspaniałych stanowisk państwowych bez prześladowań...wieżień
i inych...W owym czasie tysiące Akowców siedziało w więzieniach..byli wysyłani na Sybir..musiało się ukrywać a on ponoć dostał piękną posadę na Uniwerstytecie,służbowe mieszkanie..pomoc w angażu bliżniaków w filmie,ukończenie nauki na Uniwerstytecie synów i wielu inych przewilei...
To zastanawia i daje do myślenia.......Ostatecznie jak ma być Prawo i Sprawiedliwość to dlaczego.........
Sprawę pozostawiam otwartą....Proszę o komentarz....
Jednego czlowieka się opluwa i niszczy a po plecach jego zbija się brudny kapitał polityczny....Czy to jest uczciwe.....Czy te osoby mają choć trochę sumienia...Pragną przysięgać na Boga ...a są nieuczciwi......Historia ich Spawiedliwie osądzi.....

Alsko
27-06-2008, 22:03
ja w sprawie porządkowej. Czemu otwierasz drugą część wątku, gdy tamten jeszcze jest aktywny, bo nie przekroczył 500 postów?
To bardzo utrudni pisanie, nie sądzisz?

Malgorzata 50
27-06-2008, 22:34
Rany Julek !!!! I co z tego i co nas to obchodzi i kogo to zastanawia !!! Co ma ojciec Kaczyńskich do Wałesy i do tego kim zostali jego synowie .Zdolne bestie ,chociaż ich nie lubię Te wszystkie roztrząski wywlekanie przodkow odpowiedzialnosc zbiorowato to czysty i nieskazony niczym PRL.Wymrzemy to zrobi się swięty spokój Bo jak wszystkie sondaże wskazują młodych to Kompletnie Nic Nie Obchodzi czy Wałesa byl Bolkiem czy Lolkiem i kim byl tatuś braci K.I mają rację ....

Lila
27-06-2008, 22:39
Rany Julek !!!! I co z tego i co nas to obchodzi i kogo to zastanawia !!! Co ma ojciec Kaczyńskich do Wałesy i do tego kim zostali jego synowie .Zdolne bestie ,chociaż ich nie lubię Te wszystkie roztrząski wywlekanie przodkow odpowiedzialnosc zbiorowato to czysty i nieskazony niczym PRL.Wymrzemy to zrobi się swięty spokój Bo jak wszystkjie sondaże wskazuje mlodych to Kompletnie Nic Nie Obchodzi czy Wałesa byl Bolkiem czy Lolkiem i kim byl tatuś braci K.I mają rację ....


Podpisuję się dwiema ręcamy..
No i dlaczego następna część wątku ?
A historia to matka sprawiedliwa ...albo i nie..

inka-ni
27-06-2008, 22:41
Calkowicie się z Toba zgadzam Malgosiu i pora umierac tym co tylko żyją przeszloscię i mocą w glowach starszym,bo Mlodzież nie jest tak glupia by się dać omamić rozgrywkami politycznymi.

tadeusz50
27-06-2008, 22:43
A może chodzi o rozmydlenie tematu. To samo na dwóch wątkach. Co na to admin??

Lila
27-06-2008, 22:46
No..obchodzi.Cały związek "Solidarność '',ten z czasów komuny.Może sprawa ''grubej kreski'' powinna być bardziej zrozumiała ,w świetle akt IPN ?
Zło się stało.Gdyby nie to,w innym miejscu bylibyśmy.

elizka
28-06-2008, 00:04
Trójce "oprawiał" dzisiaj LW.
To było straszne; lepiej niech logo Polski zamilknie, bo się coraz bardziej pogrąża i plącze, zupełnie niepotrzebnie.



http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/

Warto przeczytać...i smutne i straszne..

bogda
28-06-2008, 13:53
Nigdy nie byłam fanką L.W. wręcz odwrotnie, już sam jego widok mnie wkurzał...ale nie można mu odebrać tego ile jego osoba znaczy dla nas i naszej historii. Książka jest typowym aktem oskarżenia, ale opartym tylko na poszlakach, nie przedstawiono żadnych dokumentów potwierdzających fakt, że był "Bolkiem", osaczono go z każdej strony, a już najbardziej bracia K., na których to poznał się wcześniej wywalając ich z ekipy rządzącej. Jest to typowa zemsta ludzi maluczkich...my tera mamy władzę to ci pokażemy... Dlaczego nie ujawnili tego wcześniej, skoro taką wiedzę posiadali...tłumaczenie...bo bali się że wypadną z ekipy.... Ale jak ktoś mądry kiedyś powiedział "małemu to się serce w gównie tapla...."
Przecież L.W. nie ukrywał, że po grudniu 1970 r. był nagabywany przez SB, które miało macki wszędzie...może i coś podpisał, może coś im obiecał....ale reasumując plusy i minusy, należy przyznać, że dla Polski zrobił bardzo wiele....pewnie, że nie sam, ale z odpowiednimi ludżmi...
A tak wracając do wcześniejszych kart naszej historii, to przecież Kościuszkę oskarżano o lojalkę wobec rosyjskiego cara, Piłsudskiemu akcje terrorystyczne i współpracę z austriackim wywiadem, a nasz ukochany Kmicic....przecież też był posądzany o zdradę....
To co się teraz dzieje to mi się nie podoba i napawa coraz większym obrzydzeniem co do niektórych....

Ufff...ale się rozpisałam....aż mi się adrenalina podniosła...:)

Malgorzata 50
28-06-2008, 14:10
Mali ludzie walczą takimi metodami jakie znają .Dla mnie cała ta sprawa jest obrzydliwa ,bo obrzydliwe są pobudki ,.Interpretacja natomiast ...hmmm PRL!!!!

Malgorzata 50
28-06-2008, 14:11
http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/

Warto przeczytać...i smutne i straszne..
Elizko co tu jest strasznego ..smutne ,że na takim poziomie ....i nie mam na mysli LW!!!!

inka-ni
28-06-2008, 14:40
Tu się zgadzam zwlaszcza do reporterów!

z centrum
28-06-2008, 19:06
Może jednak zdzislaw.bedrylo trochę siły spokoju.
Przeczytaj artykuł pod linkiem http://polskatimes.pl/opinie/12944,walesa-prawie-jak-napoleon,id,t.html.html
Roger Boyes - korespondent "The Times" w Polsce w latach 1980-1987. W 1994 t. opublikował krytyczną biografię Lecha Wałęsy pt. "Nagi prezydent".Problem współpracy Wałęsy z SB sygnalizował Pan już w roku 1994. Nie dziwi Pana zatem, że powraca się do tego dopiero teraz?

Jestem zdziwiony, dlaczego dzieje się to teraz. Ale jeszcze bardziej dziwi mnie, że problem został tak bardzo ograniczony przez panów historyków. Na Zachodzie historycy, opisując Martina Luthera Kinga, pisali o jego związkach z FBI czy uwikłaniu w seksafery. Oczywiście King jest nadal bohaterem, ale historycy od wielu już lat prowadzą zaciekłą dyskusję na jego temat.
A dotychczasowe książki o Wałęsie są pochwalnymi hymnami na jego cześć. Wydaje mi się, że w Polsce wciąż blokowane są swobodne badania historyczne, dyskusje na temat biografii osób takich jak Lech Wałęsa.
Może ludzie boją się pisania na nowo podręczników historii? Nie bardzo to wszystko rozumiem. Przecież historii, choćby nawet nie tak odległej, trzeba stawiać pytania.

Lila
28-06-2008, 20:28
Po głębokim namyśle jestem za ,a nawet przeciw..
Przeciw gnębieniu Wałęsy....za...poznaniem naszej najnowszej historii..Bo umrę z ciekawości.
Jednocześnie nie mogę się doczekać na wynik badania szczątków gen.Sikorskiego.Tyle się naczytałam o tym w młodości,że nie wierzę w wypadek.A jeżeli nie wypadek ,to straszliwie się znowu zawiedziemy..
Bo nie Sowieci to niestety..niestety..
Jak się to mówi ? Chroń mnie panie od przyjaciół ,bo z wrogami sobie poradzę..Święta prawda.

senior A.P.
28-06-2008, 23:01
Swieta jak swieta ale zawsze prawda ,pytanie tylko czyja,pisana czy mowiona przez swiadkow i to zyjacych do czasu jej opublikowania.

Lila
28-06-2008, 23:04
Swieta jak swieta ale zawsze prawda ,pytanie tylko czyja,pisana czy mowiona przez swiadkow i to zyjacych do czasu jej opublikowania.

Senior,a wyraźniej nie da się ?
Co masz na myśli ?

senior A.P.
28-06-2008, 23:11
Jak o tej porze to zawsze mam mysli lubiezne i nawet o polityce zapominam.

Lila
28-06-2008, 23:17
O Jezu,Senior..Myśli lubieżne na wątku o Wałęsie ?
Nasze godło jest dzielne,aczkolwiek chyba nie seksowne ?
Choć awantura się szykuje jeszcze lepsza niż teraz,bo w drugiej części będzie o panienkach..

A co ,tylko Was stać na Clintona ? Czy Kennedy'ego ? Nasz prezydent w tej materii -ponoć - ich przeskoczy,bo skacze świetnie.

senior A.P.
28-06-2008, 23:28
Roznie to bywa tak z prezydentami jak i z dziecmi.
Legende Solidarnosci chce sie dzisiaj w Polsce podwazyc ,szuka sie "bolkow i lolkow" tylko dlaczego po tylu latach. Pamietacie teczke S.Tyminskiego ?
Wtedy trzeba bylo te i inne teczki otworzyc i odpowiednio zaglosowac,wybierajac prezydenta z emigracji a nie z plotu.
Dzisiaj chyba Polska bylaby polska.
A tak trzeba teraz ksiazki pisac,po sadach sie szarpac,nerwy nadwyrezac,swiety spokoj dawac i co ,pewno jeszcze KGB wzywac ?

POLA
30-06-2008, 00:24
Recenzja książki o LW A. Paczkowskiego: http://www.dziennik.pl/opinie/article198965/Paczkowski_Ksiazka_o_Walesie_jest_rzetelna.html

A tutaj Jacek Kurski - "Nienawiść" w GW :http://wyborcza.pl/1,76498,5404890,Nienawisc.html
Od jutra do piątku(?) GW będzie zamieszczać art. poświęcone LW.

Lila
30-06-2008, 10:38
Pola ...powiem ponuro ,że przeczytałam..wrrr..

Senior ,co Ty pleciesz ? Tymiński naszym prezydentem miał być ,a jego Peruwianka pierwszą damą ?Choc historia zatoczyła koło i mamy premiera - Peruwiańczyka z nadania.

ps.nie dziwię się Liszce ,że zrezygnowała z funkcji rzecznika Rządu.Ja nie chciałabym reprezentować premiera,który przywdział sobie na łeb tę idiotyczną czapeczkę z uszami jamnika..

Malgorzata 50
30-06-2008, 11:16
"Może w lipcu popada i zmyje to wszystko. I nie chodzi o to byśmy zobaczyli Polskę czyściutką, ale byśmy na jej historię patrzyli się z uwzględnieniem właściwych miar i proporcji, bo naprawdę nie jest aż tak zdeformowana, jak ją niektórzy malują. " Magdalena Środa.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,95834,title,Donosiciel-Maleszka-osaczony-kona-agent-Bolek-wije-sie,wid,10102228,felieton.html

senior A.P.
30-06-2008, 12:08
Lipiec (kazdy) jest spokojny w Polsce za to w USA prezydentom puszczaja nerwy i kaza sie calowac w du.. !

Lila
30-06-2008, 12:47
Lipiec (kazdy) jest spokojny w Polsce za to w USA prezydentom puszczaja nerwy i kaza sie calowac w du.. !

No co ? A wy słuchacie?:D

senior A.P.
30-06-2008, 12:52
Nie tylko sluchamy ale nawet patrzymy. Oczywiscie to co nam puszczaja ,pisza,mowia i pokazuja.
Taki na przyklad buziaczek (oczywiscie w policzek) Baraka dla Hilary to nic goraszacego,w dodatku obiecana pomoc w splaceniu dlugow wyborczych -jaki to mily gest,co nie ?

Lila
30-06-2008, 13:00
Eeeee tam.Cmoknął tylko w powietrzu,coby pudru nie zlizać..

senior A.P.
30-06-2008, 13:07
Zazwyczaj kobietom podobaja sie mlodsi mezczyzni - prawda ?

POLA
02-07-2008, 16:10
Pola ...powiem ponuro ,że przeczytałam..wrrr..


ps.nie dziwię się Liszce ,że zrezygnowała z funkcji rzecznika Rządu.Ja nie chciałabym reprezentować premiera,który przywdział sobie na łeb tę idiotyczną czapeczkę z uszami jamnika..
Tylko spokój nas może uratować... czytam w GW "powieść" w odcinkach o LW.

Dokonałam wczoraj odkrycia: nie wiedziałam, że rząd-nie rząd miał jakiegoś rzecznika:D i w dodatku płci pięknej.

Wolę czapeczkę z uszami jamnika na łbie, niż dostać łopatką po łbie:D

senior A.P.
05-07-2008, 11:52
Gdy Lech Walesa bedzie dalej zajmowal sie polityka to nic to dobrego nie wrozy dla niego samego.
Dla jego wrogow tez.

Malgorzata 50
05-07-2008, 13:14
Zazwyczaj kobietom podobaja sie mlodsi mezczyzni - prawda ? Otóż nieprawda

senior A.P.
05-07-2008, 13:20
Mam nadzieje,ze doczekamy sie uzasadnienia Malgorzato50 .

siekierka
05-07-2008, 13:23
Taki na przyklad buziaczek (oczywiscie w policzek) Baraka dla Hilary to nic goraszacego,w dodatku obiecana pomoc w splaceniu dlugow wyborczych -jaki to mily gest,co nie ?


A czy taki buziaczek nie zostawia śladów?
!4 -letnie podlotki twierdzą, że od takiego buziaczka można zajść ... bez wyjścia ... :confused:

Malgorzata 50
05-07-2008, 13:28
Mam nadzieje,ze doczekamy sie uzasadnienia Malgorzato50 . To jest nie na temat -ale ci wyjasnię
1.I starsi faceci są średnio pod różnymi względami rozgarnięci ...mlodszy to już dramat, w sferze intelektualno -socjalnej). Ja np .lubię sobie porozmawiac i pośmiac się ,a nie tłumaczyć co drugie słowo co miałam na myśli
2. Pod wzgledem tzw przeżyć intymnych -nie ma jak starsze wino ze starszym winem ..co ci tu będe rozwijać
3.A poza tym wiesz ....może dochodzi do tego pewien ,że tak powiem brak komfortu ,że względów oczywistych
4.Słabo mam rozwinięty instynkt macierzyński i wyczerpał mi się do cna podczas procesu wychowawczego jakiemu poddalam moje własne dzieci .;)

senior A.P.
05-07-2008, 13:45
Co nie co zrozumialem ale jak na moja siwa glowe to zaduzo tych punktow i do tego stare wino,chyba nie kalifornijskie ?
Czternastolatki powinny w dzisiejszych czasach mocno sie pilnowac,bo przeciez matka tego za nich nie zrobi ale jezeli juz znajda sie tacy jak chociazby rezyser filmowy Polanski ,to kto wie - swiat idzie z postepem.

Malgorzata 50
05-07-2008, 13:52
Co nie co zrozumialem ale jak na moja siwa glowe to zaduzo tych punktow i do tego stare wino,chyba nie kalifornijskie ?
Czternastolatki powinny w dzisiejszych czasach mocno sie pilnowac,bo przeciez matka tego za nich nie zrobi ale jezeli juz znajda sie tacy jak chociazby rezyser filmowy Polanski ,to kto wie - swiat idzie z postepem.
Alke o czternastolatkach nie bylo mowy??!!!!.:)

Dariusz Kosiur
05-07-2008, 16:14
Na temat Bolek - Wałęsa
http://pl.youtube.com/watch?v=I-uho1f5ofc

"Drogi do niepodległości 1944-1956/1980-1989. Nieznane źródła do dziejów najnowszych Polski" - wstęp, wybór i oprac. T. Balbus, Ł. Kamiński, W. Sawicki i K. Szwagrzyk, pod red. W. Wrzesińskiego, Wrocław 2001, s. 231-232.

(o dzisiejszym obrońcy L. Wałęsy - B. Geremku)

"Nader szokującym dokumentem jest (opublikowany w 2001 r. w niniejszej pracy - przyp. D.K) szyfrogram ambasadora NRD w Warszawie z 2 grudnia 1981 r. na temat planu "odnowienia" "Solidarności" przez "siłową konfrontację", planu powstałego jeszcze przed 13 grudnia 1981 roku. Rzecznikiem takiego planu był właśnie Geremek. Ambasador NRD w swym szyfrogramie z 2 grudnia 1981 r. powoływał się na rozmowę ze Stanisławem Cioskiem przeprowadzoną 1 grudnia 1981 roku. Ciosek w taki sposób relacjonował mu swe spotkanie z guru lewicowego odłamu "Solidarności", B. Geremkiem: "Właśnie miałem osobliwą rozmowę z szefem ekspertów 'Solidarności' Geremkiem [ścisłe kontakty z międzynarodówką socjalistyczną, osobiste kontakty z Brunonem Kreiskym i innymi]. Nie wierzyłem własnym uszom. Geremek oświadczył, że dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy 'Solidarnością' w obecnej formie a socjalizmem realnym jest już niemożliwa. Konfrontacja siłowa nieuchronna. Wybory do rad narodowych muszą zostać przesunięte. Aparat 'Solidarności' musi zostać zlikwidowany przez państwowe organy władzy. Po siłowej konfrontacji 'Solidarność' mogłaby na nowo powstać, ale jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i bez ambicji sięgnięcia po władzę. Być może - kontynuował Geremek - tak umiarkowane siły jak Wałęsa mogłyby zostać zachowane. Po konfrontacji nowa władza państwowa mogłaby w innej sytuacji politycznej kontynuować pewne procesy demokratyczne. Nie mogę jeszcze ocenić, czy Geremek mówił tylko we własnym imieniu i czy jego zdanie jest reprezentatywne."załączył Dariusz Kosiur

POLA
05-07-2008, 20:16
Lech doczekał się od świata należnych mu laurów. Teraz nastał dlań czas poniżenia od rodaków. Wieńce laurowe może unieść wiaterek; wieńców cierniowych nie zerwie nawet huragan - pisze Adam Michnik tutaj: http://wyborcza.pl/1,76498,5427362,Zla_przeszlosc_i_psy_goncze__czyli _odpieprzcie_sie.html?as=1&ias=5&startsz=x Warto.

A nie warto - czerpać wiedzę tylko z jednego źródła.

Malgorzata 50
05-07-2008, 20:33
Pola właśnie przeczytałam artykuł Michnika .Naprawdę warto. I z ust mi wyjęłaś bo siadłam ,żeby o tym napisać.

Basia.
05-07-2008, 20:50
mamy na szczęście za sobą. Przeczytałam artykuł Michnika i czekam na następny: Psy gończe odpieprzcie się od Maleszki".

gratka
05-07-2008, 21:32
Przeczytałam za radą Poli artykuł Michnika.
Zawsze Michnika ceniłam i nie zawiodłam się.

Malgorzata 50
05-07-2008, 22:11
Ja też się nie eozczarowałam .Myślę Basiu ,że to jednak są dwie zupełnie inne sprawy

FeliksG
05-07-2008, 22:30
Artykuł, niezwykle ekspresyjny - typowy dla temperamentu autora w sytuacjach pełnego zaangażowania w sprawę.
A. Michnik pisze m/innymi:
że archiwa "bezpieki" to rupieciarnia, śmietnik, resztki cudzego niechcianego życia i nie mogą być źródłem autentycznej wiedzy o człowieku, gdyż istotą tych archiwów jest prowokacja, kłamstwo i szantaż.
Więc jak w świetle powyższego, należy traktować np. procesy lustracyjne - oparte, niemal wyłacznie na tych archiwach?
Nie przypominam sobie aby A.Michnik pisał, z równą stanowczością i przekonaniem, o tych archiwach i w ogóle o tzw. teczkach w setkach a może nawet w tysiącach przypadków pomówień, oskarżeń i orzeczeń, różnych instancji.
Sądzę, że cały wywód i wielokrotne podkreślanie podłości, niskich pobudek, wręcz zemsty oraz szkodliwości dla etosu i dobrego imienia, są trafne i porażające.
P.S. Pozwolę sobie postawić pytanie. Może kto zna odpowiedź?
Niebawem, minie 20 lat od obalenia poprzedniego systemu. Zmieniały się kolejne rządy, wadzę sprawowały ugrupowania o zróżnicowanych programach i metodach rządzenia i..... nikt nie zrobił porządku z tymi archiwami choć, wszyscy wiedzieli i dalej wiedzą, że są one wykorzystywane do celów......itd.?

Basia.
05-07-2008, 22:31
nic na to nie poradzę Michnik nigdy nie był a teraz tym bardziej nie jest moim ulubieńcem. Jeżeli chodzi o sprawę Wałęsy nikt nie zna prawdy i śmieszą mnie głosy oburzenia padające z różnych stron. Wiem jedno, mieszkania nie dawało się w nagrodę w formie przedpłaty. Jest bardzo ciekawy kanał tv publicznej na cyfrówce: Historia, od pewnego czasu uważnie go oglądam naprawdę warto.

Robi
05-07-2008, 22:52
Artykuł, niezwykle ekspresyjny - typowy dla temperamentu autora w sytuacjach pełnego zaangażowania w sprawę.
A. Michnik pisze m/innymi:
że archiwa "bezpieki" to rupieciarnia, śmietnik, resztki cudzego niechcianego życia i nie mogą być źródłem autentycznej wiedzy o człowieku, gdyż istotą tych archiwów jest prowokacja, kłamstwo i szantaż.
Więc jak w świetle powyższego, należy traktować np. procesy lustracyjne - oparte, niemal wyłacznie na tych archiwach?
Nie przypominam sobie aby A.Michnik pisał, z równą stanowczością i przekonaniem, o tych archiwach i w ogóle o tzw. teczkach w setkach a może nawet w tysiącach przypadków pomówień, oskarżeń i orzeczeń, różnych instancji.
Sądzę, że cały wywód i wielokrotne podkreślanie podłości, niskich pobudek, wręcz zemsty oraz szkodliwości dla etosu i dobrego imienia, są trafne i porażające.
P.S. Pozwolę sobie postawić pytanie. Może kto zna odpowiedź?
Niebawem, minie 20 lat od obalenia poprzedniego systemu. Zmieniały się kolejne rządy, wadzę sprawowały ugrupowania o zróżnicowanych programach i metodach rządzenia i..... nikt nie zrobił porządku z tymi archiwami choć, wszyscy wiedzieli i dalej wiedzą, że są one wykorzystywane do celów......itd.? No cóż, podobno pytania są zawsze proste, a odpowiedzi trudne.
Tylko jedna odpowiedź ciśnie mi się na usta:owe archiwa najwyraźniej są bardzo potrzebne kolejnym rządzącym, w takiej właśnie formie, nieuporządkowane.
Pozdrawiam:)

POLA
05-07-2008, 23:43
mamy na szczęście za sobą. Przeczytałam artykuł Michnika i czekam na następny: Psy gończe odpieprzcie się od Maleszki".
nierówna, nadal.
Też czekam, co będzie miał do powiedzenia w sprawie Maleszki. Czytelnikom GW to się należy, przynajmniej mnie się należy.

POLA
05-07-2008, 23:50
Przeczytałam za radą Poli artykuł Michnika.
Zawsze Michnika ceniłam i nie zawiodłam się.
Użyłaś czasu przeszłego, teraźniejszego - nie. Nie czujesz się oszukana?
Wiesz, do czego nawiązuję.

Lila
05-07-2008, 23:53
Użyłaś czasu przeszłego, teraźniejszego - nie. Nie czujesz się oszukana?
Wiesz, do czego nawiązuję.

A mnie jest bardzo miło z powodu nie czucia się oszukaną..:D A tak niewiele brakowało...
Gdyby Adaś wcześniej mi nie podpadł,to teraz darłabym szaty na sobie,że tak dałam się wykiwać..

POLA
06-07-2008, 00:11
A mnie jest bardzo miło z powodu nie czucia się oszukaną..:D A tak niewiele brakowało...
Gdyby Adaś wcześniej mi nie podpadł,to teraz darłabym szaty na sobie,że tak dałam się wykiwać..
Ci podpadł?

Nie drę szat, szkoda, są w niezłym stanie:D

Malgorzata 50
06-07-2008, 00:39
Oj Panie drogie tak to wygląda ze od naszego lubienia czy nielubienia Michnika zależą losy kraju. Dajcie spokój .

Lila
06-07-2008, 00:48
Oj Panie drogie tak to wygląda ze od naszego lubienia czy nielubienia Michnika zależą losy kraju. Dajcie spokój .

Nie zależą.W ogóle od Michnika w tej chwili nic nie zależy,poza jego akcjami..
A w ogóle jednostki jakie wpływały na losy innych ,występowały w przyrodzie niezwykle rzadko..

senior A.P.
06-07-2008, 01:30
Kto sprzatal te archiwa i pozostawil smietnik ?
Moze sobie najpierw na to odpowiemy.
Moze tam akurat pierwszym z wielu byl w tych archiwach Adam Michnik ?

Malgorzata 50
06-07-2008, 02:49
Kto sprzatal te archiwa i pozostawil smietnik ?
Moze sobie najpierw na to odpowiemy.
Moze tam akurat pierwszym z wielu byl w tych archiwach Adam Michnik ?

I co jeszcze mądrego nam powiesz??????:)

Robi
06-07-2008, 10:45
Kto sprzatal te archiwa i pozostawil smietnik ?
Moze sobie najpierw na to odpowiemy.
Moze tam akurat pierwszym z wielu byl w tych archiwach Adam Michnik ? Jestem daleki od takich twierdzeń, ale to akurat jest prawdopodobne.
Przecież wszystkim jest wiadomym, że Ci, którzy najwięcej "krzyczą" są najbardziej zamieszani w ten "bałagan".
A co do p.Michnika , no cóż, mam swoje zdanie i nie jest to dobre zdanie.
Wystarczy poczytać co robił w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Pozdrawiam:)

senior A.P.
06-07-2008, 12:06
Lilo !
Powiem/napisze wiele ale wcale tego Ty i inni nie musicie czytac. Przeciez to publiczne forum - masz cos przeciwko mnie ???
Napewno nie walcze o "palme pierwszenstwa" na tym forum.
Tobie napewno "nie zagrazam",chyba ze sie myle - to tez wolno.

Lila
06-07-2008, 12:18
Lilo !
Powiem/napisze wiele ale wcale tego Ty i inni nie musicie czytac. Przeciez to publiczne forum - masz cos przeciwko mnie ???
Napewno nie walcze o "palme pierwszenstwa" na tym forum.
Tobie napewno "nie zagrazam",chyba ze sie myle - to tez wolno.


Qrna Senior,o co Ci chodzi? Spałeś bez moskitiery,czy co ?:D
I do mnie to orędzie ? Do mnie ? Com biustem własnym Cię zasłaniała ?

Tacy do ludzie teraz ,moiściewy..Nie warto się narażać,bo cię oskarżą.Jak nie o antysemityzm,to o antysenioryzm..:D
Odchodzę,bo serce mi krwawi..
Żegnaj Senior ...i niech Ci aligatory zapłacą za mnie..

senior A.P.
06-07-2008, 12:30
Czekaj ! Nie odchodz,bo i tak wrocisz !!!
Kobieta, w dodatku seniorka a taka niecierpliwa, ledwo zaczela .... a juz odchodzic chce.
Nic mnie w nocy nie napadlo,tylko burza z piorunami w miasto walila i ludziom spac nie dawala.
Komary na Florydzie dawno wyginely,zreszta muchy tez wiec spie bez majtek.
Oredzia to ja kazdego dnia wyglaszam ,nauczylem sie tego od...... no mniejsza od kogo i zawsze przeciez musze zaistniec na forum aby ono nie bylo nudne. Pcham sie drzwiami i oknami i co ? Dalej nie widze zrozumienia,nawet Ty na "Przebudzeniu" jeszcze sie nie przebudzilas i mnie innowierca nazywasz.
Sprawiedliwe to ?

Malgorzata 50
06-07-2008, 14:25
Jestem daleki od takich twierdzeń, ale to akurat jest prawdopodobne.
Przecież wszystkim jest wiadomym, że Ci, którzy najwięcej "krzyczą" są najbardziej zamieszani w ten "bałagan".
A co do p.Michnika , no cóż, mam swoje zdanie i nie jest to dobre zdanie.
Wystarczy poczytać co robił w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Pozdrawiam:) No co robił... To jest starcze narzekanie wypominanie ludziom co robili prawie 50 lat temu - a co TY robiłeś w latach 60 ????? W międzyczasie zrobił mnostwo innych pożytecznych i mądrych rzeczy oraz powiedzial i napisal wiele mądrych slów .Mial wpływ na postawy wielu mlodych ludzi i jest jednym z twórców naszego bardziej cywilizowanego wizerunku .Przestanmy zachowywać się jak banda stetryczałych cwierć inteligentow ,albo bylych pracowników PGR-u co wspominaja z rozrzewnieniem dawne czasy kiedy bylo "dobrze".Co do postawy M. w sprawie Maleszki jestem bardzo rozczarowana i rozgoryczona i bardzo mi się ona nie podoba ..ale... panta rei ....nie moza od nikogo oczekiwac ,że nigdy nie popelni niczego złego.

Malgorzata 50
06-07-2008, 14:28
Czekaj ! Nie odchodz,bo i tak wrocisz !!!
Kobieta, w dodatku seniorka a taka niecierpliwa, ledwo zaczela .... a juz odchodzic chce.
Nic mnie w nocy nie napadlo,tylko burza z piorunami w miasto walila i ludziom spac nie dawala.
Komary na Florydzie dawno wyginely,zreszta muchy tez wiec spie bez majtek.
Oredzia to ja kazdego dnia wyglaszam ,nauczylem sie tego od...... no mniejsza od kogo i zawsze przeciez musze zaistniec na forum aby ono nie bylo nudne. Pcham sie drzwiami i oknami i co ? Dalej nie widze zrozumienia,nawet Ty na "Przebudzeniu" jeszcze sie nie przebudzilas i mnie innowierca nazywasz.
Sprawiedliwe to ?
Qurna senior -ilu Was?????????? A średnia wieku ??????

Robi
06-07-2008, 15:12
No co robił... To jest starcze narzekanie wypominanie ludziom co robili prawie 50 lat temu - a co TY robiłeś w latach 60 ????? W międzyczasie zrobił mnostwo innych pożytecznych i mądrych rzeczy oraz powiedzial i napisal wiele mądrych slów .Mial wpływ na postawy wielu mlodych ludzi i jest jednym z twórców naszego bardziej cywilizowanego wizerunku .Przestanmy zachowywać się jak banda stetryczałych cwierć inteligentow ,albo bylych pracowników PGR-u co wspominaja z rozrzewnieniem dawne czasy kiedy bylo "dobrze".Co do postawy M. w sprawie Maleszki jestem bardzo rozczarowana i rozgoryczona i bardzo mi się ona nie podoba ..ale... panta rei ....nie moza od nikogo oczekiwac ,że nigdy nie popelni niczego złego. Po pierwsze: nie czuję się starcem!
Po drugie: to nie jest wypominanie.
A co p.M. robił?
Odsyłam do książki:
"Piąty Rozbiór polski;1990-2000"
Henryk Pająk
Wydawnictwo "Retro" Lublin 1998
A co ja robiłem w tamtych latach?
Chętnie udostępnię swój życiorys.
Pozdrawiam:)
P.S.
Nie rozumiem agresywnego tonu w stosunku do mnie.
Czy ja Ciebie uraziłem?

POLA
06-07-2008, 15:47
IPN przymierza się do jeszcze jednej książki o Wałęsie. Biografia Lecha Wałęsy byłaby dziełem olbrzymim, niezwykle wielowątkowym i ja już teraz mogę powiedzieć, że IPN przymierza się do takiej biografii - powiedział 19 czerwca prezes IPN Janusz Kurtyka.

O ewentualnych autorach czy zleceniodawcach - cisza.

Malgorzata 50
06-07-2008, 16:09
Po pierwsze: nie czuję się starcem!
Po drugie: to nie jest wypominanie.
A co p.M. robił?
Odsyłam do książki:
"Piąty Rozbiór polski;1990-2000"
Henryk Pająk
Wydawnictwo "Retro" Lublin 1998
A co ja robiłem w tamtych latach?
Chętnie udostępnię swój życiorys.
Pozdrawiam:)
P.S.
Nie rozumiem agresywnego tonu w stosunku do mnie.
Czy ja Ciebie uraziłem?
To nie agresja -taki mam sposób bycia ,jesli tak to odebrales ... twój problem .a czy twoj post nie byl agresywny w stos .do podmiotu naszej rozmowy .Literatury jaka przytaczas ,nie czytuję -szkoda czasu....mam taką pskudną cechę ,że nie biore odzywek innych do siebie ,a to co inni o mioch odzywkach mysla mam w nosie .Nie robię psychoanalizy tylko ustosunkowuje się do słów i tylko i wyłącznie do słów. Tak,że o obrażaniu się ,urażaniu ,wachlowaniu i przeżywaniu -nie ma mowy:D

Robi
06-07-2008, 17:30
To nie agresja -taki mam sposób bycia ,jesli tak to odebrales ... twój problem .a czy twoj post nie byl agresywny w stos .do podmiotu naszej rozmowy .Literatury jaka przytaczas ,nie czytuję -szkoda czasu....mam taką pskudną cechę ,że nie biore odzywek innych do siebie ,a to co inni o mioch odzywkach mysla mam w nosie .Nie robię psychoanalizy tylko ustosunkowuje się do słów i tylko i wyłącznie do słów. Tak,że o obrażaniu się ,urażaniu ,wachlowaniu i przeżywaniu -nie ma mowy:D Powinienem pozostawić to bez komentarza.
Powiem tylko jedno: warto czasami poczytać.

POLA
06-07-2008, 20:05
(...)Odsyłam do książki:
"Piąty Rozbiór polski;1990-2000"
Henryk Pająk
Wydawnictwo "Retro" Lublin 1998
A co ja robiłem w tamtych latach?
Chętnie udostępnię swój życiorys.(...)
Księgarnia zamknięta, ale poszperałam w necie, najpierw o autorze:
Absolwent filologii polskiej. Pracował jako nauczyciel gimnazjalny, potem dziennikarz rolny w prasie lubelskiej. Był w PZPR. Wystąpił natychmiast po wybuchu wojny Jaruzelsko-polskiej. Od 1985 r. rencista. (...)Po 1990 roku żydo-komunistyczne wydawnictwa odmawiały druku jego dokumentalnych opracowań walk powojennego podziemia. Z konieczności założył własne wy*dawnictwo - „Retro".
reszta tutaj:http://ojczyzna.pl/ARTYKULY/H-Pajak__zyciorys.htm

O polecanej książce jak i innych publikacjach też poczytałam.
Znam tę opcję i nie sądzę, aby mnie czymś nowym zaskoczyła.
Oprócz Pająka są tam jeszcze inni odkrywcy dziejów najnowszych.

senior A.P.
06-07-2008, 22:00
Henryk Pajak jest bardzo dociekliwy i w swych ksiazkach podaje wiele faktow nie do zbicia.Rowniez jego argumentacja jest przekonywujaca.
Przeczytalem prawie wszystkie jego ksiazki,ktorych w ksiegarniach (nie wiem dlaczego ) brakuje,nawet ksiegarze niechetnie o nim mowia .Jedna pani w Warszawie gdy zapytalem o pewna jego ksiazke "zmierzyla mnie" ostrym wzrokiem i odeslala "do diabla".
Wprawdzie nie powiedziala gdzie ten diabel mieszka i czym sie zajmuje ale potem ktos inny uswiadomil mnie,ze to "wrog polski".
Jezeli wrog i jeszcze zyje to tez dla mnie nie jasne.
Moze Polu podpowiesz mi o jaka to opcje chodzi i podasz nam tych odkrywcow (innych) dziejow najnowszych.

Robi
06-07-2008, 22:46
Henryk Pajak jest bardzo dociekliwy i w swych ksiazkach podaje wiele faktow nie do zbicia.Rowniez jego argumentacja jest przekonywujaca.
Przeczytalem prawie wszystkie jego ksiazki,ktorych w ksiegarniach (nie wiem dlaczego ) brakuje,nawet ksiegarze niechetnie o nim mowia .Jedna pani w Warszawie gdy zapytalem o pewna jego ksiazke "zmierzyla mnie" ostrym wzrokiem i odeslala "do diabla".
Wprawdzie nie powiedziala gdzie ten diabel mieszka i czym sie zajmuje ale potem ktos inny uswiadomil mnie,ze to "wrog polski".
Jezeli wrog i jeszcze zyje to tez dla mnie nie jasne.
Moze Polu podpowiesz mi o jaka to opcje chodzi i podasz nam tych odkrywcow (innych) dziejow najnowszych.
Nie muszę nic dodawać,brawo:))
Pozdrawiam:)

maja59
06-07-2008, 22:57
Nie zależą.W ogóle od Michnika w tej chwili nic nie zależy,poza jego akcjami..
A w ogóle jednostki jakie wpływały na losy innych ,występowały w przyrodzie niezwykle rzadko..
Lilu, Michnik nie ma akcji, nie przyjął ani jednej, dzięki temu dzisiaj nikt nie może mu zarzucić, że robił coś dla pieniędzy. Ale jak łatwo jest napisać "akcje Michnika" i już plota leci w Polskę. Można go nie lubić ale dobrze by było wiedzieć coś na pewno zanim sie napisze.

Lila
06-07-2008, 23:13
Lilu, Michnik nie ma akcji, nie przyjął ani jednej, dzięki temu dzisiaj nikt nie może mu zarzucić, że robił coś dla pieniędzy. Ale jak łatwo jest napisać "akcje Michnika" i już plota leci w Polskę. Można go nie lubić ale dobrze by było wiedzieć coś na pewno zanim sie napisze.


No a wiesz na pewno,że nie ma ? Skoro zalicza się do najbogatszych Polaków,to tylko piórem zarobił ? Jak Urban ?

No doczytałam się.Akcji i udziałów nie wziął,ale...cyt.Udziały przyznane Michnikowi są przechowywane przez Agorę.


Stąd ta klasyfikacja.Udziały nie przepadły.

maja59
06-07-2008, 23:22
No a wiesz na pewno,że nie ma ? Skoro zalicza się do najbogatszych Polaków,to tylko piórem zarobił ? Jak Urban ?
A kto powiedział, że się zalicza????????
Czytałam wywiad Pani Rapaczewskiej, która była dyrektorem generalnym Agory i to ona podała w świat, że Michnik zrzekł się przypadającej na niego części akcji. On nigdy nie przywiązywał wagi do pieniędzy i ich nie miał. Sam to mówił wielkokrotnie, nie miał nigdy akcji Agory.

Pani Slowikowa
07-07-2008, 00:32
to to pioro ja cenie.. Zobaczcie co mowi o sprawie Walesa Norman Davis.. ( nawet nie wiedzialam ze tak po polsku mowi dobrze)

http://www.youtube.com/watch?v=Wuqv2u436eA&NR=1

Jestem przekonana ze ta sprawa byla nakrecona aby pomniejszyc prestiz Polski..

Lila
07-07-2008, 00:34
A kto powiedział, że się zalicza????????
Czytałam wywiad Pani Rapaczewskiej, która była dyrektorem generalnym Agory i to ona podała w świat, że Michnik zrzekł się przypadającej na niego części akcji. On nigdy nie przywiązywał wagi do pieniędzy i ich nie miał. Sam to mówił wielkokrotnie, nie miał nigdy akcji Agory.

Jaka znów Rapaczewska ?Wanda Rapaczyńska chyba ?
A nie podała w świat czasem,że udziały Michnika czekają na niego w Agorze ?
Nie wiem czy on przywiązuje wagę do pieniędzy czy nie.Wiem za to ,że wydaje mu się iż posiadł patent na wyrokowanie o winach ludzkich .
''Ooooodpieprzcie się od generała ''- jaki to litosierny człek.I Jaruzelski i Kiszczak i Maleszka ,protegowani.
Każe się odpieprzyć żonom górników z ''Wujka '' a także matce Pyjasa.Wildstein odpieprzył się sam.I miał rację,po tym nalocie ,który na niego zrobiła Wyborcza.

POLA
07-07-2008, 19:11
Moze Polu podpowiesz mi o jaka to opcje chodzi i podasz nam tych odkrywcow (innych) dziejow najnowszych.
Czytasz Pająka, J.R.Nowaka pewno też, bo w tym samym wydawnictwie swoje dzieła edytuje i mnie pytasz o opcję?

Te inne? Opozycyjne do Twoich ulubionych, i polecam dotarcie do dokumentów, nie ufaj zbytnio komentarzom, bo one są często właśnie podlane nieobiektywnym sosem.

maja59
07-07-2008, 19:19
Jaka znów Rapaczewska ?Wanda Rapaczyńska chyba ?
A nie podała w świat czasem,że udziały Michnika czekają na niego w Agorze ?
Nie wiem czy on przywiązuje wagę do pieniędzy czy nie.Wiem za to ,że wydaje mu się iż posiadł patent na wyrokowanie o winach ludzkich .
''Ooooodpieprzcie się od generała ''- jaki to litosierny człek.I Jaruzelski i Kiszczak i Maleszka ,protegowani.
Każe się odpieprzyć żonom górników z ''Wujka '' a także matce Pyjasa.Wildstein odpieprzył się sam.I miał rację,po tym nalocie ,który na niego zrobiła Wyborcza.
Przepraszam, pomyłka, rzeczywiście Rapaczyńska. resztę podtrzymuję. Pan Wildstein był uprzejmy się odpieprzyć i chwała mu za to. Bardzo jest wielkim patriotą i tropicielem agentów. W stanie wojennym patrioci byli w Polsce, "walka" z terytorium Francji jest dla mnie zabawna, a teraz kreuje się na prześladowanego kombatanta.

POLA
07-07-2008, 19:32
(...)Pan Wildstein był uprzejmy się odpieprzyć i chwała mu za to. Bardzo jest wielkim patriotą i tropicielem agentów. W stanie wojennym patrioci byli w Polsce, "walka" z terytorium Francji jest dla mnie zabawna, a teraz kreuje się na prześladowanego kombatanta.
Oj, przesadziłaś kapkę... nie wszyscy patrioci byli na miejscu, nie wszyscy, a stamtąd też można było działać, jeśli TU nie było można.

maja59
07-07-2008, 19:43
Na miejscu było prawie 40 mln. Polaków, a parunastu gdzie indziej. Oczywiście działali i znam takich, konwoje do Polski z darami od Franuzów, za kierownicą lekarz, a tłumaczką była moja kuzynka, znam takich i jestem im wdzięczna, jak wszyscy, ale jakoś działalności Pana Wildsteina nie zauważyłam, pewnie mało spostrzegawcza jestem.

Lila
07-07-2008, 19:51
Przesadziłaś Maja.Ale nie kapkę,tylko dużo..

ps.Po co my się tak rzucamy o Sikorskiego ? A nie mógł siedzieć w kraju i zginąć jak Bóg przykazał w Powstaniu ?

maja59
07-07-2008, 19:58
Lilu proszę o argumenty, że przesadziałam, generał Sikorski to chyba inna sprawa, była wojna, a nie stan wojenny, chyba, że znowu przesadzam?

Lila
07-07-2008, 20:01
Maju,na litość boską.Po co Ci argumenty ? Przeciwko komu ? Wildsteinowi ?
Sikorski to nie była inna sprawa.Przecież mógł wrócić do kraju ,jak Rydz -Śmigły ,patrząc z Twojego punktu widzenia ,oczywiście.

maja59
07-07-2008, 20:10
Maju,na litość boską.Po co Ci argumenty ? Przeciwko komu ? Wildsteinowi ?
Sikorski to nie była inna sprawa.Przecież mógł wrócić do kraju ,jak Rydz -Śmigły ,patrząc z Twojego punktu widzenia ,oczywiście.
Napisałam tylko, że nie pamiętam działalności z oddali Pana Wildsteina, proszę na się na mnie nie złościć, jestem ciekawa czego nie wiem i tyle. A generała Sikorskiego proszę nie mieszać do wątku o Wałesie, Maleszce i Wildsteinie, bardzo proszę

Lila
07-07-2008, 20:33
Hmm...czyżby w Twojej wypowiedzi pobrzmiewał ton rozkazujący ,Maju ? Bo jeśli tak,byłby to wystarczający dla mnie powód,abym właśnie zaczęła o tym pisać ,tam gdzie mi się podoba.

Na szczęście mam dobry humor ,bo jeden starzec w krótkich spodenkach zabrał wiaderko i sztuczną szczękę ,powiedziawszy adieu.To chyba ten sam,co Polę łopatką prał po głowie...:):)

maja59
07-07-2008, 20:58
Lilu, nie pamietam abym kiedykolwiek miała ton rozkazujący, raczej kupię kilometr Wisły dla świetego spokoju. Temat donosiciela Maleszki, bojownika Wildsteina i Pana Wałęsy nijak mi nie przystaje do tematu śmierci generała Sikorskiego. Jest chyba osobny wątek na temat niewyjaśnionego dramatu. Oczywiście możesz pisać co chcesz i gdzie chcesz, szczególnie, że rozbisz to na przekór. Cieszę się, że masz dobry humor bo w innym wypadku było by ze mną krucho. Pan który odszedł do innej piaskownicy też mnie parę razy zrugał, ale cosik się nie boję, jestem już pod ochroną.

Lila
07-07-2008, 22:53
Lilu, nie pamietam abym kiedykolwiek miała ton rozkazujący, raczej kupię kilometr Wisły dla świetego spokoju. Temat donosiciela Maleszki, bojownika Wildsteina i Pana Wałęsy nijak mi nie przystaje do tematu śmierci generała Sikorskiego. Jest chyba osobny wątek na temat niewyjaśnionego dramatu. Oczywiście możesz pisać co chcesz i gdzie chcesz, szczególnie, że rozbisz to na przekór. Cieszę się, że masz dobry humor bo w innym wypadku było by ze mną krucho. Pan który odszedł do innej piaskownicy też mnie parę razy zrugał, ale cosik się nie boję, jestem już pod ochroną.

Hiii czyli zostałaś pomszczona..

A co do Sikorskiego masz rację.Buzia..dla Ciebie..:)

maja59
07-07-2008, 23:42
Buzia dla Ciebie również, dziekuję za pognanie adwersarza do innej piaskownicy

Lila
07-07-2008, 23:50
Niestety...po dokopaniu mi ( w jego mniemaniu )..wisi sobie.Całkiem jak Mussolini ,powiewając...petitem..hmmm...

maja59
07-07-2008, 23:52
Jeśli to go dowartościuje niech sobie powiewa czym może hihi

senior A.P.
08-07-2008, 12:55
Moze ktos wie ,czy Wildstein nalezy do francuzkiej masonerii ?

Lila
08-07-2008, 12:58
Moze ktos wie ,czy Wildstein nalezy do francuzkiej masonerii ?

A jakby nawet ,to co z tego wynika ?

ps.Nadmieniam ,że nie widziałam nigdy żywego masona..:D

senior A.P.
08-07-2008, 13:02
Wynika z tego zawsze wygrana tych przedstawicieli tak w walce jak i wojnie !

Lila
08-07-2008, 13:06
Mnie natomiast wynika z tego ,że Wildstein przegrał.Całą swoją ufność w człowieka.A to jest bardzo bolesna przegrana.To już lepiej przerżnąć w kasynie lub na wyścigach krwawicę przodków i swoją.Przynajmniej się nie zgorzknieje.A on jest człowiekiem zgorzkniałym,co widać gołym okiem..

Basia.
08-07-2008, 13:07
i teraz jak spotkam na ulicy pana w słusznym wieku to widzę w nim agenta, :) trzeba chyba odpocząć od wielkiej polityki. :)

senior A.P.
08-07-2008, 13:09
Pokreslam: masoni przegrywaja tylko w niebie,na ziemi czuja sie bardzo pewnie i dobrze - zapewnia im to ich bogactwo materialne,choc zatrute maja mysli.

maja59
08-07-2008, 14:12
Pokreslam: masoni przegrywaja tylko w niebie,na ziemi czuja sie bardzo pewnie i dobrze - zapewnia im to ich bogactwo materialne,choc zatrute maja mysli.
Proponuję zająć się również Różokrzyżowcami, też podejrzane towarzystwo no i cykliści ale o tym juz było

Malgorzata 50
08-07-2008, 14:13
A skuterowcy i hafciarki ..to dopiero mafia!!!!!

maja59
08-07-2008, 14:14
A skuterowcy i hafciarki ..to dopiero mafia!!!!!
Słusznie, zapomniałam o hafciarkach

senior A.P.
08-07-2008, 14:34
Nie wywowuj cyklistow z lasu,bo ropa drozeje !

maja59
08-07-2008, 16:42
Nie wywowuj cyklistow z lasu,bo ropa drozeje !
Ki piernik, to bicykle na ropę????????????

Lila
08-07-2008, 16:45
Ki piernik, to bicykle na ropę????????????
A co się dziwisz ??:D Hameryka !! Tam wszystko na ropę chodzi..:D

maja59
08-07-2008, 16:59
A co się dziwisz ??:D Hameryka !! Tam wszystko na ropę chodzi..:D
Coś mi się widzi, że niektórzy, znani nam mieszkańcy także.

senior A.P.
09-07-2008, 11:21
Nie wszystko na rope ,Madrzy ludzie potrafia tez chodzic piechota (tam gdzie sa chodniki).

senior A.P.
05-08-2008, 16:12
Sprawa Walesy na Bialorusi rusza.Ciekawe jak nobliste Lukaszenka przywita - pewno zasiada przy wspolnym stole.
Oby tylko jakas z tego draka nie wyszla.
Sam Walesa w TVN-ie oswiadczyl,ze pewne sprawy sa okryte tajemnica na prosbe "onych".
Na co to sie zanosi w tych sasiedzkich ukladach ?

Dariusz Kosiur
05-08-2008, 21:41
Proponuję wysłuchać: http://pl.youtube.com/watch?v=I-uho1f5ofc
Mogą byc trudności z jego uruchomienim, proponuję przez wyszukiwarkę Google - cierpliwość konieczna.
Dariusz Kosiur

Kazik
05-08-2008, 22:58
Dobre-ściągnąłem i teraz przerobione na AVI poślę znajomym. Uruchomiło się bez trudności. Dzięki.

senior A.P.
06-08-2008, 11:36
Nasz noblista LW dal "klase",zawsze uwazalem ,ze i tym sposobem Polske osmieszono.
Teraz opozycja Bialorusi zwraca sie o pomoc do takiego przywodcy- ciekawe co im doradzi ?
Oby go tylko Lukaszenka nie..........,chociaz kto wie,Bialorusini to Slowianie ,na wszystko ich stac.

senior A.P.
13-08-2008, 23:06
Kolejny "wspanialy" wywiad z Walesa .
Teraz to dopiero dolozyl Gruzinom i Kaczynskiemu Lechowi.
Drugi Nobel pewny.