PDA

View Full Version : Boże jak długo jeszcze

zdzislaw.bedrylo
01-06-2008, 18:40
Staram się być normalnym...starszym czlowiekiem u schylku zycia..Mam wspaniałą rodzinę i raczej nie skarżę się na los...za wyjątkiem strasznej ubłudy
i paranoi,która istnieje w naszym życiu politycznym.....To już nie jest śmieszne
wydaje mi się,że obecnie w naszym ukochanym kraju,wszystko jest surealistyczne i pozbawione zdrowego rozsądku.....
Chodzi o spojrzenie chłodnym i obiektywnym wzrokiem na obecne sytuacje,które mają miejsce .....Stale dochodzą do nas wiadomości z ubiegłych 2 lat rządów PIS-u o przekrętach typu "podsłuchów Marcienkiewicza, seksafer...afer Lepera...Kaczmarka i wielu ..wielu innych "
Tego nawet za komuny nie było......
Czy ci panowie ,którzy ponoć dawali zlecenia na te świństwa mają normale życie polityczne i osobiste..Uważam,że jak zostaną one udowodnione to oni powinni poddać się leczeniu psychiatrycznemu....Boli tylko to,że to wszystko z naszych...publicznych pieniędzy..gdzie zamiast na fundusz zdrowia czy dla chorych dzieci...bawili się bardzo kosztownymi zabawkami..
Proszę o chwilę reflesji......
Tych problemów jest ogrom....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......

inka-ni
01-06-2008, 19:03
Zdzisiu polityka to najwieksze zaklamanie, obluda i manipulacja. To nie tylko w polityce się tak dzieje.Dziadami nikt się nie przejmuje,najwyżej zpieprzaj dziabu.Oni się wyżywią-oni się wyleczą,mają na to.

senior A.P.
03-06-2008, 20:18
Pnie Zdzislawie prosze sie nie sugerowac tym co podaja media,ktore sa w dzisiejszych czasach wyrocznia dla nie myslacych.

xyz58
03-06-2008, 20:33
Staram się być normalnym...starszym czlowiekiem u schylku zycia..Mam wspaniałą rodzinę i raczej nie skarżę się na los...za wyjątkiem strasznej ubłudy
i paranoi,która istnieje w naszym życiu politycznym.....To już nie jest śmieszne
wydaje mi się,że obecnie w naszym ukochanym kraju,wszystko jest surealistyczne i pozbawione zdrowego rozsądku.....
Chodzi o spojrzenie chłodnym i obiektywnym wzrokiem na obecne sytuacje,które mają miejsce .....Stale dochodzą do nas wiadomości z ubiegłych 2 lat rządów PIS-u o przekrętach typu "podsłuchów Marcienkiewicza, seksafer...afer Lepera...Kaczmarka i wielu ..wielu innych "
Czy ci panowie ,którzy ponoć dawali zlecenia na te świństwa mają normale życie polityczne i osobiste..Uważam,że jak zostaną one udowodnione to oni powinni poddać się leczeniu psychiatrycznemu....Boli tylko to,że to wszystko z naszych...publicznych pieniędzy..gdzie zamiast na fundusz zdrowia czy dla chorych dzieci...bawili się bardzo kosztownymi zabawkami..
Tych problemów jest ogrom....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......

Jesli idzie o polityke to ja mowie tak,jestem za glupi by ja pojac a za madry by sie nia zajmowac . Bardzo dobrze mi sie z takim pogladem zyje.

senior A.P.
03-06-2008, 20:42
Polityki nie ma potrzeby pojmowac,my ja doswiadczamy na wlasnej skorze.Powszchnym dazeniem rzadzacych jest aby spoleczenstwo politycznie "wyjalowic".
Nierozumiejacymi polityki znakomicie sie rzadzi !

xyz58
03-06-2008, 20:56
Polityki nie ma potrzeby pojmowac,my ja doswiadczamy na wlasnej skorze.Powszchnym dazeniem rzadzacych jest aby spoleczenstwo politycznie "wyjalowic".
Nierozumiejacymi polityki znakomicie sie rzadzi !A to ze Pan rozumie ma dla rzadzacych jakies znaczenie?Niech Pan nie bedzie naiwny rzadzacy dobrze wiedza ,ze sa glupsi od rzadzonych , tylko maja ta przewage ,ze pan ja i miliony innych pozwolilo im rzadzic wrzcajac kartke do urny.Czy pana kandydat na posla tak Pana reprezentuje jak panu obiecal , przypuszczam ,ze nie ,wiec Pan tez zostal "wyjalowiony" jak wiekszosc elektoratu.

senior A.P.
04-06-2008, 00:52
Moze mi Pan wierzyc lub nie ale ja nie dalem sie wyjalowic.Gdy tak poczynia inni,to wtedy zycie wroci do normy i nie bedzie cywilizacji smierci.

Lila
04-06-2008, 08:15

A także....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......

Uuuuu ,ostre słowa...
A ja głosowałam na PiS i nie życzę sobie,aby teraz elektoratowi PO wszystko było wolno..
Olewactwo udzie z góry.Strajki ,strajki i jeszcze raz strajki..
Wybrali se rząd ?
To niech siedzą na d...e i pracują nad lepszą Polską,aby w ten sposób pomóc rządowi.I co jest ? Służba zdrowia jak nie strajkuje ,to kręci lody,bo łapówkarze poczuli się bezkarni..Urząd Skarbowy - strajkował i będzie strajkował...Poczta Polska - niech to cholera,sceny dantejskie się dzieją..Ludzie starsi bez rent i emerytur i nikogo to nie obchodzi,że oni mają często te pieniądze na przeżycie ,wyliczone co do dnia..
Nauczyciele -też.Przedszkolanki wraz z personelem gotującym - też..

To wszystko leciało z wywieszonym językiem do urn,psiocząc na mohery i kaczorów.No i wybrało sobie - macherów..Więc strajkują.Bo chcą wyrwać co się da..

No a Zdzisław,poniekąd człowiek myślący,w tych gorących dniach napisze ,że smród się wlecze ..Oj,wlecze...wlecze...tylko nie za poprzednim rządem..
Tak,mamy tradycje rokoszów.
Tylko ja mam dosyć słabej władzy.

Malgorzata 50
04-06-2008, 09:36
Tylko pani Lilu nadmienię ,ze przyczyna tych (bezsensownych np.nauczycielskich) strajkow nie powstala za rządów straszliwego PO ani nawet cud-PIS-u tylko znacznie wcześniej i jakoś rząd za rządem mija i nikt jeszcze nie wpadł ,na to żeby zdesperowanym i źle opłacanym przedstawić jakieś rozsadne rozwiązania systemowe, do tego dokladają się związki zawodowe które zdecydowanie kręca lody XXXL

a_sikorzanka
04-06-2008, 09:43
cyt."Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego.....".

Swięte słowa Zdzisiu,święte słowa.Dobrze powiadasz.

cyt."Tylko ja mam dosyć słabej władzy."I dlatego młodzi odsunęli Pis od władzy panie dzieju.......:cool:

Lila
04-06-2008, 09:52
Tylko pani Małgoś przyczyna także nie powstała w ciągu dwóch lat PiS.Tylko to tak wygodnie zrobić sobie straszaka,którym można zasłonić własną nieudolność.
Przypominam,że śledztwo prowadzone obecnie w sprawie korupcji w Służbie Zdrowia znacznie się od wczoraj rozszerzyło....a lista objętych nim osób wydłuża się z godziny na godzinę..

Pani Sikorzanka...pani komentarz jest wprost proporcjonalny do pani ignorancji.Może tak cuś własnym słowem ? Zaznaczam ,że nie mam na myśli zgody na moje orędzie,wręcz przeciwnie..

tadeusz50
04-06-2008, 09:53
Lilu z takimi samymi jęzorami lecieli PiS-owcy do tych samych urn. Przecież ich więcej było jak w poprzednich wyborach.

a_sikorzanka
04-06-2008, 10:16
Lilu z takimi samymi jęzorami lecieli PiS-owcy do tych samych urn. Przecież ich więcej było jak w poprzednich wyborach.

Masz rację.Ponieważ myśmy już swoje przeżyli więc nie kwękajmy i nie jęczmy.

z centrum
04-06-2008, 11:30

Konkretnie to czego za komuny nie było ?

xyz58
04-06-2008, 11:39
Moze mi Pan wierzyc lub nie ale ja nie dalem sie wyjalowic.Gdy tak poczynia inni,to wtedy zycie wroci do normy i nie bedzie cywilizacji smierci.Szanowny Panie. To ,ze nie czuje sie Pan wyjalowiony stanowi wylacznie Pana osobista satysfakcje, ale zyje Pan w tym kraju , choc nie musi bo masowym exodusem obywateli rzad by sie nie przejal i konsekwencje rzadznia Pan ponosi jak kazdy Polak.Mialo ma i dlugo bedzie mialo znaczenie powiedzenie ,ze taki jest rzad jakie spoleczenstwo , albowiem demokracja ma takie prawa,ze daje obywatelom prawo wyboru rzadu.Nie ma bowiem pod kazda szerokoscia geograficzna rzadu by rzadzil tak ,by wszyscy z tego rzadzenia byli zadowoleni.Minaly mam nadzieje bezpowrotnie czasy , ze rzad mial 100%-we poparcie,a mial takie poparcie poniewaz wszyscy a przynajmniej wiekszosc tego poparcia mu udzielali wbrew swoim przekonaniom i nich pan nie przeczy ,ze tak nie bylo.Pozdrawiam

POLA
13-06-2008, 14:46
Zatem odpowiadam na tytułowe pytanie: M Y !!! Wszyscy.
W pełni się z Tobą zgadzam.
Bierność naszego społeczeństwa i brak wiedzy na temat, jak można i trzeba korzystać z demokracji jest zastraszająca.
Kandydat na posła może obiecywać gruszki na wierzbie, ale wystarczy mu zadać proste pytanie: jak zamierza te obietnice zrealizować i skąd wziąć na to środki, a miałkość tych obietnic wyjdzie na jaw.
W życiu codziennym też przejawiamy bierność.
Prosty przykład: walne zgromadzenie w spółdzielni mieszkaniowej: kto na nie przychodzi i ilu spośród 1200 lokatorów pofatygował się, żeby zapoznać się z materiałami?
Ale pyszczyć i ciągle narzekać potrafią wszyscy i taki stan świadomości społecznej nie rokuje dobrze na przyszłość.

Spraw Panie Boże, żeby Polakom chciało się chcieć.

Basia.
13-06-2008, 15:05
caly czas mamy postawę roszczeniową, czekamy żeby ktoś dał nam mieszkanie bo się należy, zreperował nam coś w tym mieszkaniu bo nam się należy itd. itp. Kiedy trzeba coś z siebie dać chętnych nie ma, krytykantów jest za to mnóstwo. Posłużyłam się przykładami z "własnego podwórka" ale myślę, że na innych podwórkach jest identycznie.:confused:Biernymi łatwiej rządzić, bierność społeczeństwa jest na rękę politykom.

POLA
13-06-2008, 15:22
Posłużyłam się przykładami z "własnego podwórka" ale myślę, że na innych podwórkach jest identycznie.:confused:Biernymi łatwiej rządzić, bierność społeczeństwa jest na rękę politykom.
na moich "zaprzyjaźnionych" podwórkach jest identycznie, niestety, i to jest nasz dramat.
Głupim i biernym zawsze się lepiej manipuluje niż świadomym swoich praw, dociekliwym i takim, który patrzy wszelakiej władzy na ręce.
A patrzeć trzeba, sprawdzać też.

Pani Slowikowa
13-06-2008, 15:31
na moich "zaprzyjaźnionych" podwórkach jest identycznie, niestety, i to jest nasz dramat.
Głupim i biernym zawsze się lepiej manipuluje niż świadomym swoich praw, dociekliwym i takim, który patrzy wszelakiej władzy na ręce.
A patrzeć trzeba, sprawdzać też.

Biernosc.. czy agresywnosc.. oto jest pytanie??
Pokojowe usposobienie niestety tez rowna sie z pewnego rodzaju biernoscia.. To nasza slowianska charakterystyka...chcemy miec swiety spokoj..a inni na tym korzystaja..
A moze to jakies lenistwo.. polaczone z depresja??

POLA
13-06-2008, 16:05
Biernosc.. czy agresywnosc.. oto jest pytanie??
Pokojowe usposobienie niestety tez rowna sie z pewnego rodzaju biernoscia.. To nasza slowianska charakterystyka...chcemy miec swiety spokoj..a inni na tym korzystaja..
A moze to jakies lenistwo.. polaczone z depresja??
aktywność społeczna nie ma nic wspólnego z agresją, bierność z "pokojowym" usposobieniem też.
A jeśli chce się mieć święty spokój, to nie można oczekiwać, że coś się samo naprawi.
Lenistwo? Raczej tak, coś z tego lenistwa chyba w nas tkwi, bo aktywność wymaga wysiłku, nakładu pracy, co nie od razu przynosi oczekiwane efekty, a jak nie przynosi i nic mi rzekomo nie daje, to po co się trudzić?
Prywatę też bym tu dorzuciła.
Tak to widzę i bacznie przysłuchuję się pyskówce w sejmie. Pouczająca to lekcja i smutna zarazem i nijak się ma do pokojowego usposobienia.

hesperydyna
13-06-2008, 17:59
Niestety,nikt nas nie uczył tak modnej teraz asertywności.Może takie treningi potrzebne byłyby w programach UTW?Wtedy być może ubyłoby agresji i frustracji.

Agata P.
14-06-2008, 08:03
Przyjrzec sie tym co zyja madrzej - na czym ta madrosc pani Malgorzato50 ma polegac - na oszustwie,przebieglosci,sprycie lub pracowitosci,tolerancji,milosierdziu ???

senior A.P.
23-06-2008, 16:58
Corka !
Zatrudne pytanie zadalas .Dzisiejszy swiat i ludzie roznie patrza na zycie .Chciec wcale nie znaczy miec .
Aby miec trzeba cos z siebie dac .
Ci co biora nie dajac nic w zamian zle koncza !
Uczciwi nie dokonuja oszustw,nie kradna i nie klamia.
Warto tez pamietac : jaka praca taka placa,podejmujac prace poznaj wczesniej pracodawce.

zdzislaw.bedrylo
01-07-2008, 18:39
Ponownie usłyszeliśmy o braciach Kaczyńskich..
Pytam....pytam wszystkich jak długo jeszcze ci panowie będą jątrzyć...judzić
i wywoływać zamieszanie w Polsce....Ponownie Europa i świat usłyszał o nich jako kuriozum ewenement w poczynaniach politycznych...Pan Bóg nas skarał
srogo za to,że oni rządzą i mieszają .....Przecież to jest chore aby stale mieć
pretensje do wszystkich ....Stale coś wymyślają....Nic nie jest po ich chorych ...paranoicznych zamierzeniach......Bardzo udane grono wasali i lizusów jest na ich skinienie.....To już jest naprawde chore......
Jak nie sprawa Wałęsy....to sprawa akt .w BBN....Sprawa tarczy i pani Fotygi..
Pan Macierewicz jako szpicbródka ...stale i wciąż szuka szpiegów ( był taki sam szpicbródka,którego dobrze pamiętamy)....Czasami zastanawiam się czy warto strzępić nerwy na tych panów...Swiat jest taki piękny...mamy tylu wspaniałych ludzi wokół ...dobrych i przyjaznych i mądrych i tu takie kreatury rządzą i mieszają nam w głowach...Czysta paranoja.....
Nie dajmyu się zwariować........./

tadeusz50
01-07-2008, 18:43
Napiszę krótko
Brawo, brawo, brawo można zwariować

Lila
01-07-2008, 20:29
Ponownie usłyszeliśmy o braciach Kaczyńskich..
Pytam....pytam wszystkich jak długo jeszcze ci panowie będą jątrzyć...judzić
i wywoływać zamieszanie w Polsce....Ponownie Europa i świat usłyszał o nich jako kuriozum ewenement w poczynaniach politycznych...Pan Bóg nas skarał
srogo za to,że oni rządzą i mieszają .....Przecież to jest chore aby stale mieć
pretensje do wszystkich ....Stale coś wymyślają....Nic nie jest po ich chorych ...paranoicznych zamierzeniach......Bardzo udane grono wasali i lizusów jest na ich skinienie.....To już jest naprawde chore......
Jak nie sprawa Wałęsy....to sprawa akt .w BBN....Sprawa tarczy i pani Fotygi..
Pan Macierewicz jako szpicbródka ...stale i wciąż szuka szpiegów ( był taki sam szpicbródka,którego dobrze pamiętamy)....Czasami zastanawiam się czy warto strzępić nerwy na tych panów...Swiat jest taki piękny...mamy tylu wspaniałych ludzi wokół ...dobrych i przyjaznych i mądrych i tu takie kreatury rządzą i mieszają nam w głowach...Czysta paranoja.....
Nie dajmyu się zwariować........./

Bo ja słyszę o paranoi w Wyborczej,o jednym z najbogatszych Polaków,który donosił do SB od lat pacholęcych i o wyniesieniu akt WSI,co jest niebiezpiecznym precedensem ..
Słyszę także ,że rzeczniczka rządu zrezygnowała sama,w odróżnieniu od poprzednich rzeczników...stwierdzając,że nie udało jej się stworzyć prawdziwego biura prasowego..
Pytanie : kto przeszkadzał ? Łatwo się domyślić.
I drugie pytanie : o czym to biuro miałoby informować opinię publiczną ?

Ano ,pewnie o tym,że rząd dryfuje niczym foka na krze lodowej ,nie robiąc NIC,a tak WIELE było obiecane.Ale są ludzie ,którzy widzą winnych w Prezydencie i jego bracie..
I chwała Bogu, że mamy jeszcze w Polsce urząd prezydenta. W sytuacji gdy w Polsce jest rząd taki, jak ten, widać doskonale, jak urząd ten jest potrzebny,wręcz niezbędny..!
A rząd ?
Może jeszcze zrobić coś dla Polski,a mianowicie poddać się do dymisji,zanim zapowiadane kolosalne podwyżki nie dokończą same jego żywota..
Wszak zbliża się sierpień..

ps.kocham czytać takie ociekające jadem epistoły ,jaką napisał Zdzisław.Ja nie wiem ...czy to ślepota ,czy głuchota ...czy jedno i drugie - nie pozwala zobaczyć równi pochyłej,po jakiej jedziemy obecnie.Faktycznie ,jest to chore.

vega
01-07-2008, 21:22
Nawet jak się znowu komuś "ważnemu" narażę to powiem i tak
- myślę tak samo jak lLila i też twierdzę że TO JEST CHORE !!

Basia.
01-07-2008, 21:30
z przykrością wielką nie zgadzam się z Tobą. Mam identyczne zdanie jak moje poprzedniczki. Dodam jeszcze: JESTEM ZA LUSTRACJĄ.

Karol X
01-07-2008, 21:47
Trzeba bylo chciec to zrobic(lustracja) w 1989 roku - tuz po zawaleniu sie "czerwonego tronu",zanim SB-ecy zdazyli cokolwiek zniszczyc.Komus bylo to na reke,by odwlec to w czasie.Moze ustalono to przy jajowatym stole?
Ktos o tym wie jak bylo wtedy....
Teraz to przyslowiowa musztarda po obiedzie.Choc dobre i to,ze starcowi mozna pogrozic przed smiercia paluszkiem,ze zle czynil blizniemu.

zdzislaw.bedrylo
06-07-2008, 22:17
Ponownie pozwolę sobie na pewne spostrzeżenia na tematy dotyczące działalności formacji politycznej jaką reprentuje PIS.
Pomimo spektakularnych "sukcesów" , notowania tej formacji
stale spada za przyczyną pana prezesa i jego brata....Wielu ludzi jest formalnie zniechęconych poczynaniami panów Gosiewskiego,Putry i wielu innych wasali......
Było tak pięknie...Budowało się stacje kolejowe za nasze
(podatników) pieniądze...i wiele innych gniotów...
Podsłuchy Kaczmarka...Laptopy Ziobry i wiele innych nonsensów...i to z budżetu państwa...
Obecnie nowe afery jak sprawa z Płocka,gdzie pan prezes kazał
panu Ziobrze przekazać tajne dokumenty....Czy sprawa pani Fotygi,która na polecenie Lecha Kaczyńskiego narobiła sporo
balaganu w USA....Tych przykładów można mnożyć bez liku..
Kiedy wreszcie wróci zdrowy rozsądek panów Kaczyńskich
i tej formacji....
Szanuję osobę pana Prezydenta RP...bo tak mówi Kostytucja
ale jak chodzi o osobę fizyczną jakim jest pan Lech Kaczyński to raczej nie czuję do niego sympatii...
Jedna z moich oponentek stwierdziła,że ja jestem pełen jadu
wobech tych panów...To nie jest prawda...Ja nikomu żle nie życzę..Panowie Kaczyńscy muszą uważać bo jak się ugryzą w język...to może być przykro.......
Niech ktoś bezstronny zrobi analizę wszystkich świństw ich działalności za ubiegłe 2 lata i niech policzy ile było afer....stwierdzonych podsłuchów...usunięć z partii.....koalicji
osób "ciekawych"...seks afer...afery z panią Beger.....a obecnie sprawa Traktatu z Lizbony,gdzie pan Prezydent
na złość Tuskowi itd...
Głowa boli...i my jako normalni obywatele musimy cierpieć przez tych panów
Tak nam przyszło ....
Może doczekamy czasów kiedy wróci zdrowy rozsądek tak ze strony Rządu jak i panów z PIS-u Poczekamy ...zobaczymy......

jolita
06-07-2008, 22:23
A nie lepiej tą niechęć rozłożyć na wyborców?

maja59
06-07-2008, 22:25
A nie lepiej tą niechęć rozłożyć na wyborców?
Już się rozkłada i cierpliwie czeka

jolita
06-07-2008, 22:36
O... - czekanie to marny sposób. Trzeba przypilnować Babci za kotarką...

maja59
06-07-2008, 22:39
Przypilnuje się

Lila
06-07-2008, 23:18

...jak rzekła :D wnusia..nieco krotochwilnie..

ps.A czy nie można założyć jednego wątku ,pt ."nienawidzę PiS-u - kto ze mną ?'' ,niż zakładać kolejne .Człek się gubi..:)

jolita
07-07-2008, 00:00
ps.A czy nie można założyć jednego wątku ,pt ."nienawidzę PiS-u - kto ze mną ?'' ,niż zakładać kolejne .Człek się gubi..:)

Nie nadążasz bronić?

Lila
07-07-2008, 00:03
Nie nadążasz bronić?

Nie martw się duszko o moją szybkość.Abyś tylko Ty zdążała klepać ..:D

ps.Poza tym to Ty liczysz ile kto wątków założył,nie ja..

Lila
07-07-2008, 00:37
..wypowiedzi,czyli coś w rodzaju Hyde Park..
Ale żeby pozostać w konwencji ,to zgodzę się z rozmówcami..

PiS ponosi całkowitą odpowiedzialność za rządy Tuska..:D

''Według wstępnych analiz przyczyn i uwarunkowań obecnego rządu opartych o współzależności uwzględniające ogólną charakterystykę, obserwatorzy polityczni dopatrują się zasad kierowania państwem wraz z przyjęciem odpowiedzialności obejmującej głębokość zachodzących procesów.

Zarówno wnioski dotyczące tych zjawisk, jak i pod pewnymi względami obowiązujących standardów, przekładają się na obraz, w którym, można powiedzieć, wszystko zmierza w określonym kierunku, co w sposób rzeczywisty tłumaczy jego znaczenie. Obiektywne korelacje zachodzące pomiędzy różnymi czynnikami a efektem w dążeniu do rozwiązania prowadzonych ukierunkowań mają swoje odbicie w sposobie przeprowadzania ustalonych założeń.

W konkluzji obejmującej całokształt tych zagadnień analitycy wskazują, że całkowitą odpowiedzialność za rządy Tuska ponosi PiS.''.

No i jeszcze Beatka - Łapowniczka.Czyż to nie wina PiS-u ? A po jaką cholerę nasłano przystojnego agenta ,że kobicinka się zakochała ? Mało to łysych konusów ?

A taka seks -afera .I komu to przeszkadzało,że sobie panowie z Samoobrony nieco pochędożyli ?:D Czy od tego się umiera ?

No a inne sprawy ?
To tylko wierzchołek góry lodowej .Jutro dojdziemy do tak straszliwych zbrodni PiS-u,że mnie - co jak wiecie nie mam chorobliwej nienawiści do PiS jak założyciel wątku ,pozostaje tylko postulować ,a mianowicie ;
- wszystkich PiSowców aresztować,wywieść do Puszczy Białowieskiej i rozstrzelać.
Prezesa potraktować szczególnie ,za karę .Najpierw zastrzelić kota,niech to widzi i cierpi.Bo jakby odwrotnie,to czepi się TOZ.
Dobrej nocki życzę..:D

maja59
07-07-2008, 09:12
PiS ponosi całkowitą odpowiedzialność za rządy Tuska.. napisała Lila i bardzo słusznie, PiS ponosi za to odpowiedzialność. Dzięki wielkiej złości i frustracji Polaków umęczonych awanturami został wybrany nie-PiS i tyle. Co do nie-PiSu to zobaczymy po czterech latach czy można im przedłużyć żywot czy nie.

Lila
07-07-2008, 09:30
Tak,zakrzyknę raz jeszcze..
Dosyć PiS-u !!!
Jestem za wywózką jego członków ( bez członków lub z ..nimi ) w miejsce internowania.Niektórzy z nich mają doświadczenie ,więc wystarczy styropian i miska zupy.

Razem z nimi internować babcie spod urn !!
Te w urnach - zostawić !!!I tak już straciły głos.:D

Prasa ma się odciąć od układu,także -słonecznego.To wymysł PiS-u i Kopernika !!

Ziobro powinien powisieć ''powieszon za poślednie ziobro '' z godzinkę na Rynku Krakowskim ,ku przestrodze ,że tak kończą ci,co chcą zabrać bogatym aby dać biednym..Też głupota ..

Tusk na naczelnika państwa ,coś w rodzaju duce,ponieważ tylko silna władza wróży sukces.!!! Oczywiście niechaj mu doradza zespół mędrców Europy ,których ci u nas taki dostatek, że trzeba będzie robić casting wielopoziomowy.
Od polityki najlepszy będzie duet Lech - Bolesław Wałęsa i Władysław - profesor ponoć - Bartoszewski..
Od społeczeństwa nieoceniony Adam Michnik,ze względu na miłosierdzie jakim jest przepełnione jego doczesne jestestwo..
Od wojska wyłoni się absolwentów szkół wojskowych w Moskwie a także emerytowanych - mających doświadczenie - wojskowych..
Tu proponuję naszego Seniora ,w pakiecie z Lepperem.Za jednym zamachem -nomen omen- mamy na cacy załatwione rolnictwo oraz stosunki z Ameryką..

Precz z PiS-em....:D

zdzislaw.bedrylo
07-07-2008, 15:18
Prawo i Sprawiedliwość - to brzmi dumnie i wzbudza respekt.....Slogan chwytający i potrzebny w bagnie polskiej rzeczywistości...
Na ten włwśnie slogan,miliony wyborców poszlo do urn....Wzamian za to otrzymaliśmy wodzostwo jednego czlowieka.który na plecach Wałęsy doszedł do władzy....Bracia Kaczyńscy stojąc przy Wałęsie już wcześniej mieli strategiczne zamiary dorwać się do władzy absolutnej...i tak się stało ...niestety.....To była ...czysta ..chlodna kalkulacja i czekanie........
Obecnie należy oczyszczyć idola Formacji pana Jaroslawa,który uważa się za obsolut władzy....Obiektywnie rzecz biorąc to wszystkie jego pociągnięcia wskazują dobitnie,że on nie cofa się przed niczym.......Wystarczy zrozumiec jego rozumowanie aby spostrzec,że wszystkie chwyty dozwolone tj. podsłuchy u Marcienkiewicza....Teczki Ziobry dot. mafii paliwowej,gdzie z wypiekami na twarzy i przebierając nóżkami...czytalł akta przeciwników politycznych....
Spektakl Prokuratora dot.Kaczmarka i innych....Maciarewicz i jego absesje dotyczące wszystkich .....żenada.........
Sprawa przyjaciela pana Dorna....i wiele innych ...To wszystko mówi wiele o jego intencjach....Ja nie sączę jadu politycznego wobec jego osoby...Niech żyje w zdrowiu i szczęściu.....Mnie chodzi o to aby ludzie choć trochę zrozumieli,że on nie jest człowiekiem o kryształowym charakterze.....raczej w myśl Pisma świętego powinien "rzucic kamień na........"
Idea PIS-u jest słuszna i potrzebna..."PRAWO I SPRAWIEDLIWOść"...tak powinno być,ale bez tego pana......
Jeszcze jest idolem pewnych kręgów....Kochają go starsze osoby...Małe miasteczka....Opcja Toruńska...i inne...Szanujmy ich poglądy..Są polakami jak my wszyscy.....Czas pokaże jak się to wykształtuje....Może po odejściu
Kaczyńskich...nastąpi radykalna zmiana .....Poczekamy...zobaczymy....

Lila
07-07-2008, 16:11
Do licha ciężkiego.Przecież założyłeś już kilka takich wątków .Nie możesz pisać na jednym albo dwóch ,na ten sam temat ?
Dajesz tym samym świadectwo,że nienawiść do PiS-u uniemożliwia Ci racjonalne myślenie,nawet na obszarze forum internetowego..
Strach się bać,co się dzieje w realu...o Jezu..

ps.przyszło mi do głowy,że to może demencja ?
W takim razie moderatorzy powinni Ci pomóc.

Malgorzata 50
07-07-2008, 17:46
Do licha ciężkiego.Przecież założyłeś już kilka takich wątków .Nie możesz pisać na jednym albo dwóch ,na ten sam temat ?
Dajesz tym samym świadectwo,że nienawiść do PiS-u uniemożliwia Ci racjonalne myślenie,nawet na obszarze forum internetowego..
Strach się bać,co się dzieje w realu...o Jezu..

ps.przyszło mi do głowy,że to może demencja ?
W takim razie moderatorzy powinni Ci pomóc.Panie B. Jak nie lubię PiS to to wygląda na misję jakaś kolejną .Lilka ma rację załóz wątek ogólny p.t. Sto powodow dla których nienawidzę PiS i ...hulaj dusza .Juz nie mowiąc o kopaniu leżącego.....

siekierka
07-07-2008, 17:47
Niestety, drogi Bed Ryło, umysłowa demencja przebija z wszystkich Twoich tekstów.Osobista nienawiść do nosicieli nazwiska Kaczyński przesłania wszystkie treści, które zamieszczasz na forum, to już staje sie nudne. Ale jeśli koniecznie chcesz walczyć z drobiem, to proponuję wykąp w błocie Disney'owskiego Kaczora Donalda, który ostatnio usiłuje wykazać wyższość stanowiska pierwszego ministra rządu nad Prezydentem Kraju i wysyła zagranice ministra Spraw Zagranicznych na odwiedziny do ukochanego Teścia, a przy okazji do wywiedzenia się o stan spraw załatwionych wcześnej przez Ministra delegowanego przez naszego Prezydenta.Albo zajmij sie opisanymi w bajkach przez Stanisława Lema robotami: jeden zwał się Trurl (a może Tusk?) a drugi Klapaucjusz (albo Komorcjusz).;)
Mam też propozycję, abyś się może na jakiś czas zajął panami Napierniczakiem i Olejarskim. Ponapierniczaj się z nimi, może Ci doleją z Olejarki we właściwe miejsca. To liderzy bliskiej Ci duchowo partii, walczącej z tymi samymi co i Ty przeciwnikami.:cool:

Lila
07-07-2008, 19:04
Panie B. Jak nie lubię PiS to to wygląda na misję jakaś kolejną .Lilka ma rację załóz wątek ogólny p.t. Sto powodow dla których nienawidzę PiS i ...hulaj dusza .Juz nie mowiąc o kopaniu leżącego.....

Pewnie ,że założyłabym....:D I sama znalazłabym całkiem sporo.Ale jestem przekonana ,że i tak wątki antypisowskie w wykonaniu Zdzisława będą się mnożyły jak króliki.Zersztą nie mam nic przeciwko,tylko niech to- qrna- będzie na kilku wątkach,a nie kilkunastu.

senior A.P.
08-07-2008, 11:53
Kolejny raz zwracam uwage:
Przestancie budowac ustroje na partiach i miec nadzieje w partyjniakach a napewno na swiecie bedzie dobrze !

Lila
08-07-2008, 11:55
No tak Senior,ale na czym Ty budujesz w tej swojej Ameryce ? Nie na partiach ?

senior A.P.
08-07-2008, 11:59
Na zadna nie glosowalem i nie glosuje tak w Polsce jak i tym bardziej w USA.
Partie to przezytek !

Lila
08-07-2008, 12:01
A to co innego.Ale Baracka popierasz ,jak mniemam ?

senior A.P.
08-07-2008, 12:05
Powazam madrych i wyksztalconych ,nawet mlodych ludzi .Obama do takich nalezy jednak powinien sobie dobrac odpowiedniego zastepce i doradcow.
Bron Boze starych sklerotykow !

Lila
08-07-2008, 12:07
Starych i wściekłych ,przede wszystkim..
Mógłby poszukać w Polsce,bo my dysponujemy największą ilością mędrców Europy na kilometr kwadratowy.

senior A.P.
08-07-2008, 12:11
W Polsce mamy bardzo wielu madrych ludzi ale to nie takie proste dopchac sie w ukladach partyjnych do korytka.
Kazdy orze jak moze.

zdzislaw.bedrylo
08-07-2008, 22:08
Przepraszam...Posypię głowę popiołem aby zrzucić starczą demensję moi mili...Dostało mi się,nawet jeden b.mądry pan
raczył mnie obrazić a ja mu przebaczam,bo on jest wszechwiedzący w tym forum.......
Macie wszyscy rację...Nie wolno dotykać idoli...świętych krów..
bezdennych idiotyzmów i innych......Byłem strasznie nudny..
Pisałem stale o PIS-ie....Należy sobie odpuścić.......Niech sobie
żyją ...zdrowo...spokojnie...
Jak wynika z moich postów to ja wróg PIS-u i braci Kaczyńskich
ogarnięty demencją starczą...pluję nienawiścią,życzę wszystkim opamiętania....chyba mam do tego jeszcze prawo.....
Otoż kochani ja próbowałem choć trochę obiektywnie spojrzyć na ich poczynania......jeżelio kogoś obraziłem to
przepraszam...przepraszam,że pozwolacie mi pisać...przepraszam,że żyjąc w świecie obłudy...nienawiści..
ja jeszcze........
Jesteśmy tylko ludzmi ze słabościami...porywami dobrych uczynków czy współczucia....Proszę Was o wybaczenie jako osoba ze starczą demensją.....
Nigdy nie wiadomo kto i kiedy może otrzymać te miano...Tak to już jest.....

maja59
08-07-2008, 22:15
Zdzisławie, nie przejmuj się głupotami, ja też jestem ogranięta starczą demencją i nie lubie PiSu. Nie jesteś niczyim wrogiem, masz prawo pisać to co myślisz. Po to jest forum aby wymieniać poglądy, było by śmieszno i straszno gdyby obowiązywały jedyne słuszne. Popieram Cię i pozdrawiam

tadeusz50
08-07-2008, 22:30
Przeciez gdyby wszyscy lubieli tych samych byłoby nudno. Ja też nie lubię panów Kaczyńskich i PiS-u. Tam co jeden to lepszy pajac.

Basia.
08-07-2008, 22:40
Nie musisz kochać PIS-u forum jest publiczne i napisałeś co ci w duszy gra. Ja z kolei nie jestem fanką Platformy ale to nie znaczy, że mamy siebie wzajemnie zwalczać. Nie masz za co przepraszać lub i nie lub kogo tylko chcesz. :D Buziaki.

Lila
08-07-2008, 22:46
No a ja nie lubię Tuska ,bo ma wilcze oczy ..:)
A co ? Może mi nie wolno,hę ?
Nie cierpię także Żulii Pitery,której mąż był donosicielem SB ( Paweł Pitera ps."Piotr ") a ona sama zamieszana jest w aferę mieszkaniową..
Nie lubię świętego Stefana Niesiołowskiego,bo pluje jadem a nie mówi..a także ministra pożal się Boże sprawiedliwości -Ćwiąkalskiego..

A Ty Zdzisław nie żal się tak bardzo ,bo faktycznie jesteś opanowany jakąś idee fixe,w poszukiwaniu kozła ofiarnego ,skoro rzeczywistość skrzeczy ..

Ps.Pisać każdy może,tylko na forum.Nie próbuj czasem jeszcze raz mnie nawracać na privie .No ! I nie przepraszaj .Niech przepraszają ci co nami rządzą .

senior A.P.
09-07-2008, 09:29
Szaleju sie napili razem z partiami czy co ?
Ludzie wy jeszcze liczycie na partie ?
Jezeli tak to nie dziwie sie,ze macie wszelkie demencje a o starosc nie martwcie sie nawet mlodzi,ona szybko przychodzi.
Ja juz obserwuje 40-to letnich starcow i staruszki ,co dopiero wyzej i to tylko przez partie.
Zobaczcie jakie to zdjecie ze zmarszczakami prawnika Ziobry emituja dzisiaj lzemedia.
Moze dlatego,ze znowu PiS podpadl ?
Cepem tylko nie sierpem we wszelkie partie !
Dlaczego sierpem? Bo mozna glowy sciac (niech zyja),zas cepem po garbie i juz facetka/facio jest prosty !!!

Lila
09-07-2008, 09:36
Senior....:D
Jak Ty wiesz ,jak człeku humor poprawić..
Dyskusje z Tobą to cukiereczek,takie mniamniuśne..:D Tylko trzeba na to co piszesz, spojrzeć pod innym kątem..

ps.Już wiem czemu miałam słabość do Ciebie,choć Bóg mi świadkiem ,że niekoniecznie na to zasługujesz..
Otóż w moim liceum ,zajęcia z PW prowadził pewien major.Toczka w toczkę gadał jak Ty.Ale człowiek poczciwości wielkiej był,więc cały czas miałam skojarzenia..:D

senior A.P.
09-07-2008, 09:43
Ty mi tu na wojskowych "fizrukow" nie zjezdzaj,polityki nam trzeba jak powietrza !
Ja to juz amerykanskiego okna telewizyjnego nie otwieram ,jak wstane to odrazu ide na strone HAARP-a i chce wiedziec czy wiatry Iranu nie zdmuchnely.
Wy tam w Polsce pasjonujecie sie tel-awi-zjami i od razu glowy z rana was bola .
Dzisiaj telewizje trzeba inaczej ogladac i to wszedzie - sluchac tego co powiedzieli ale nie pokazali ale do tego trzeba tez miec glowe nie na chinska mleku z proszku.

maja59
09-07-2008, 09:43
Ciekawe jak zorganizować wybory parlamentarne bez partii politycznych. Może przydałby się jakiś przewrót majowy czy inny, doszedłby do władzy jedyny słuszny dyktator, zdelegalizował partie polityczne (ciekawe czy jakaś jedna by się nie przemknęła) i rządziłby sobie. Ciekawa myśl, ale chyba tak już kiedyś było, nieprawdaż;)

senior A.P.
09-07-2008, 09:59
Maja59 ty chyba majowa jestes czy co ?
To proste jak tworzyc rzady bez parti ,tak proste jak dzida bojowa w wojsku.
Zwoluje sie narod poprzez wici a nie srodki propagandy ani tez jak chce tego J.R.Nowak,bo z Kosciolem to mozna sie modlic a nie ustroje budowac.
Narod wybiera na wsi najpierw odpowiedniego soltysa i wojta (bron Boze partyjnego - dzisiaj to nie mozliwe),w miescie staroste,burmistrza (bron Boze koscielnego) .
Potem te chlopiska czy nawet kobitki ze swego grona wybieraja rady (moga byc nawet narodowe) i dalej do powiatu i wojewodztwa .
Tylko pamietaj to maja byc ludzie znani u siebie,w terenie,nie przywiezieni w teczce. To nawet moj zwolennik Jedrek sie wyglupil i na podkarpacie z jakims Markiem przyjechal,bo senatorami chcieli zostac - co to nie ma chlopow na rzeszowszczysnie,jeszcze lepsi,bo kilka Anet zaliczyli a nie do jednej zgraja.
Trzeba wybierac bez partii a partyjniakow na Marsa ,Saturna,bo tam juz ponoc Pan Bog dal deszcze i wode.
Jak sie juz ta wladza terenowa wybierze/wybiora to czas na najwyzsza i tu kandydatow trzeba obwiezc furmanka lub autobusem po wojewodztwach niech sie im ludziska przypatrza czy sa po operacjach plastycznych a moze maja normalne bruzdy na twarzy,zapytaja sie jak to maja rzadzic tylko bez obiecanek ,pojsc w 80 % na wybory (jak trzeba to i dowiezc starowiny na ) i zaglosowac po ludzku a nie przez komputer,ktory sie moze zaciac i zle naliczyc.
I juz mamy centralna wladze ,warunek,ze jeden bedzie rzadzil (prezydent czy krol) a reszta bedzie sluchac a nie pyskowac !
Co do Sejmu i Senatu, to ci drudzy nie potrzebni a poslow wystarczy o polowe mniej a moze i setka by starczyla.
I juz jest POLSKA a nie bubel podpatrzony poza nia.

maja59
09-07-2008, 10:04
No patrzcie Państwo, patrzecie jakie to proste, tylko wici zwołać w 40-to milionowym narodzie, tylko furmankami obwieźć i wybierzemy najlepszych:D . Brawo, A ja jestem styczniowa.

Lila
09-07-2008, 10:05
Senior...wici i dzida bojowa..Daj Ty spokój i miej litość nad nami..:)
Goniec na spienionym koniu jeszcze ? Seniorku,czytałeś ostatnio ''Starą baśń ''..ani chybi.

tadeusz50
09-07-2008, 10:11
Augustyn
Pozwolę sobie ciebie własnego zacytować z któregoś postu "Za rady dziękuję, ale wybór jak żyć należy do mnie."Pozwól nam się do tego stosować i nie narzucac swoich wizji.

senior A.P.
09-07-2008, 10:23
Tobie Tadusz nikt juz nic nie narzuci ,tym bardziej ja.
Znalem kiedys takich towarzyszy .

maja59
09-07-2008, 11:05
Z braku argumentów nalepiej po buzi, prawda Seniorze?

senior A.P.
09-07-2008, 11:17
Po jakiej znowu buzi ? Co mi tu przypisujesz,to ze nieznalem towarzyszy ???
Albo ludzi zaangazowanych spolecznie ?
Kobieto ja przezylem 66 lat i zamierzam zyc wiecej i lepiej.

maja59
09-07-2008, 11:22
Po jakiej znowu buzi ? Co mi tu przypisujesz,to ze nieznalem towarzyszy ???
Albo ludzi zaangazowanych spolecznie ?
Kobieto ja przezylem 66 lat i zamierzam zyc wiecej i lepiej.
Przypisuję Ci jedynie, że nie masz argumentów, zresztą nie tylko w tym wątku.

senior A.P.
09-07-2008, 11:31
O jakie tu argumenty chodzi ? To,ze jednym zyje sie lepiej a drugim gorzej potrzebuje argumentacji ?
Przeciez to widac golym okiem kto milioner a kto zebrak !

tadeusz50
09-07-2008, 14:27
TOWARZYSZU Augusiu!
Już ci kiedyś pisałem, że do PZPR-u nie należałem i nie będę tego powtarzał, skoro jak uważam cierpisz na zaniki pamięci to twój problem. Towarzyszu majorze o ile nim nie byłeś to całkiem nieżle musiałeś się napucowac klamek od różnych drzwi. Wyobraż sobie, że oczywiście bez podania twoich danych spytałem sie krewnego pułkownika LWP o takich jak ty. Nie chcę i nie będę przytaczał cytatów co on napisal o takich majorach.
Od dziś każda moja odpowiedz do ciebie będzie zaczynała sie od "towarzyszu...

siekierka
09-07-2008, 14:31
O jakie tu argumenty chodzi ? To,ze jednym zyje sie lepiej a drugim gorzej potrzebuje argumentacji ?
Przeciez to widac golym okiem kto milioner a kto zebrak !

Dla wyrazistości wypowiedzi powinieneś napisać
"to widac golym okiem kto LIBERAŁ a kto zebrak" ;)

z centrum
09-07-2008, 21:30
Chodzi o spojrzenie chłodnym i obiektywnym wzrokiem na obecne sytuacje,które mają miejsce .....

To czego nie było za komuny - w latach 1944 - 1989.
Czego ??? :rolleyes:

Pamiętasz zdzislaw.bedrylo no za komuny za Edwarda Gierka na przykład ?

Pamiętam, że nie było Katowic a był Stalinogród.

z centrum
09-07-2008, 21:36
Napisał zdzislaw.bedrylo
Tu zgoda - przeszło z PRL-u na III RP - i to już w 1989 anno domini.

senior A.P.
10-07-2008, 11:08
Na specjalne zapotrzebowanie i apel Tadeusza gornika:
Ile razy bede ci kladl do glowy,ze jestem wrogiem wszelkich partii a ty mi przez "towarzysz" ?
Przeciez dobrze wiesz,ze dla ciebie to nawet przyjacielem byc nie moge po takim steku klamst propagandowych,takze dot. mojej osoby ,ktorego nawet z imienia robisz jakiegos "obojnaka". Chwalisz sie,ze jestes Polakiem a nie wiesz jak sie pisze zdrobniale meskie imie "Augustyn".
Idz do tego znanego ci pulkownika niech cie poinformuje nawet i z przepoczwarzania w LWP ale do mnie zwracaj sie jak czlowiek do czlowieka a nie jak "homoniepewny".
Nie wchodz mi w droge a bedziesz spokojniej spal i mniej ci beda dawac dyzurow na forum,bo jak widze po "liczniku postow" to jestes "stachanowiec" albo "kubanczyk".
Mimo wszystko wybaczam ci i tobie podobnym , wal do rekordu ile wlzezie ale nie we mnie ,bo ja takich co to nawet bochenka chleba w wojsku nie jedli wcale sie nie obawiam,tym bardziej co "dolowali" w kopalni a przeciez ludzie cie znaja.
Bywaj druhu !

tadeusz50
10-07-2008, 15:46
Augustynie
W kwesti wyjaśnienia to ty mnie utożsamiasz nałogowo z członkiem parti, aby to udowodnic posłużyłem się twoim cytatem. Wielokrotnie zarzucasz mi partyjniactwo, kapusiostwo, agenturę teraz dokładasz jeszcze stachanostwo. Uważasz więc, że tobie wolno komuś zarzucać nieprawdę i przynależnośc do organizacji wymienionych wyżej .
Co do zdrobnienia twojego imienia zrobiłem to całkowicie celowo. Nie życzę sobie aby osobnik taki jak ty zwracał sie do mnie per Tadziu.Ja zwracałem sie do ciebie Augustynie, ty zacząłeś Tadziu, teraz cierp. To samo z górnikiem ja jestem dumny z tego,że nim byłem i nie kalaj zawodu górnika to ja przestane sie czepiac twojego stopnia.
Czemu to nie mam ci wchodzic w drogę (mam rozumieć wchodzenia na twoje posty) . Co to przylecisz na wrotach od stodoły i dasz mi klapsa. Toś jeszcze nie poznał smaku górniczej łapy. A mam ją dość dużą.
Od kiedy to jest limitowana ilość postow i to jeszcze przez uciekniera do Haneryki.
Jeszcze raz wyjedziesz do mnie z czymś co będzie się kojarzyć z PZPR-em a wykonam to co obiecałem. W obecnej chwili zawieszam to i czekam na twoja reakcje.

maja59
10-07-2008, 15:51
Brawo,
Senior ma zwyczaj każdego obrażać i wydaje mu się, żę z racji wieku, może szarży wojskowj wszystko mu wolno. Dobrze, że po łbach nas jeszcze nie tłucze. Ręcę opadają na poziom jego argumantacji. Jedyne co mozna zrobić to zignorować.

jolita
10-07-2008, 16:13
że nie czytam Was, a przelotem pojęłam, że to przycinki dwu lub trzech steterczałych facetów, którzy ścigają się w okazaniu własnych "mądrości".
Moja propozycja: czy nie lepiej byłoby przyjąć, że tutejsze forum zostało stworzone ku uciesze internautów? Jeśli Wasze słowo pisane stwarza Wam ulgę - nie ma sprawy, ale po co przy tym kłótnie? W przypadku konieczności wykrzyczenia z siebie żalów i niezadowolenia proponowałabym utworzenie jeśli nie własnego bloga (co ja czynię) to utworzenia wątku "Hyde park" gdzie można ponarzekać, ale bez obcych komentarzy. Uwierzcie, że ten sposób sprawia ulgę, a nie powoduje agresji.
Fakt, że nowym postępowaniem sprawicie zawód "gapiom", ale może lepiej byłoby gdyby działali "na własny rachunek".
p.s. na odpowiedź nie oczekuję bo wątpię czy tu jeszcze zajrzę - chyba, że do "Hyde Park -u"

tar-ninka
10-07-2008, 18:57
przyznaję bez bicia
że nie czytam Was, a przelotem pojęłam, że to przycinki dwu lub trzech steterczałych facetów, którzy ścigają się w okazaniu własnych "mądrości".
--------------------------------
NIe rozumiem jak mozna nie czytajac wiedziec co jest pisane w roznych watkach i jeszcze swoja opinie wyrazac i rady dawac.
Stetryczali faceci hmm Jaki jest AP. to niewiem . Ale Tadeusza do stetryczałych zaliczac . ..On chyba jest w wieku autorki albo nawet mlodszy..i nie zauwazylam aby byl stetryczaly wręcz przeciwnie , jest pelen humoru dowcipu i życzliwosci do ludzi .

senior A.P.
11-07-2008, 10:10
Tadeuszu !
Napisales co wiedziales ,nic nie dodajac do swej prowokacyjnej "starej plyty". Nie bede tez korzystal ze stylu jaki reprezentujesz szczegolnie z ta "gornicza lapa" - jaka by ona nie byla to nie pasuje do klawiatury komputera,zas odgrazanie to ja przezywalem jeszcze w przedszkolu nie mowiac o dalszym doroslym zyciu,
Od dzisiaj zaczne do ciebie stosowac angielski zwrot "You" czyli "TY" i juz nie bedzie zdrobnien jezeli cie to razi.
"Stetryczalych facetow" ja na forum nie dostrzegam,bywaja nad wyraz zlosliwi i prowokacyjni majacy w tym swoj cel.
Gapiow tez jest zbyt malo ale widownia bywa w "szczytach" duza.Trafiaja sie tez sekundanci i to w roli moderatorow ale to dla nich "satysfakcja przydatnosci",bo chyba za to nie maja placone.
Boze jak dlugo jeszcze ........ i zaczna byc ludzmi ?

tar-ninka
11-07-2008, 10:34
A.P. a co ciebie tak " bolą " moderatorzy, ze az sie modlisz o ich uczłowieczenie ?
Jak nie na żydach to na moderatorach utykasz .
Oj chyba za twoim przykladem i ja wzdychnę sobie do Bozi .
Boże daj zdrowie A P- ostołowi bo na rozum to juz chyba za póżno:confused:

senior A.P.
11-07-2008, 10:40
Gdzie ty tu "tar-ninko" dostrzegasz Zydow w moich postach ?
Kolejna prowokacja , a moze dyktando antysemityzmu ???
Moderatorow dla mnie moga byc tuziny ale zawsze zwracam uwage na ich przydatnosc i cele.
Dziekuje ci tez za "modlitwe za mnie",chyba "bog" cie wyslucha ?

Malgorzata 50
11-07-2008, 10:42
AP -ja w kwestii formalnej -moderator to funkcja spoleczna czyli ni pobierją oni żadnego wynagrodzenia

tar-ninka
11-07-2008, 10:46
Ty to chyba nawet nie wiesz co sam piszesz albo natychmiast zapominasz .:D
Prowokacje widzisz w mojej wypowiedzi? gdzie..:confused:
a dyktando antysemityzmu powiadasz.. hmm
w niedzielę był u nas koncert klezmerski .. byłam
pięknie spiewali , o miłosci o życiu.. ale nic nie dyktowali
i, i nietypowi jacyś , czy coo.

senior A.P.
11-07-2008, 11:19
Pieknie odwraca sie kota - prawda ? Mozna mu na brzuszek spojrzec,podmuchac,poglaskac - to wszystko z milosci do zwierzecia .
Moze by tak jednak z sercem do czlowieka ,ktory (taki jak ja) nie przeszkadza ci w dyskusji ,mozesz go ignorowac,nie czytac i nie zaczepiac,bo przeciez on cie nie zaczepia.
Chyba zauwazylas,ze zawsze odpowiadam na posty kierowane imiennie do mnie i nikomu nie jestem dluzny odpowiedzi na jaka zasluguje.
Podobnie jest z prywatna poczta.

tar-ninka
11-07-2008, 11:31
Gdzie ty tu "tar-ninko" dostrzegasz Zydow w moich postach ?
Kolejna prowokacja , a moze dyktando antysemityzmu ???
Moderatorow dla mnie moga byc tuziny ale zawsze zwracam uwage na ich przydatnosc i cele.
Dziekuje ci tez za "modlitwe za mnie",chyba "bog" cie wyslucha ?
Jakie odwracanie kota przeczytaj co napisales .. wiec ci odpowiedzialam . ,
pytales czy moderatorom placa wiec ci Malgosia odpowiedziała tez .
No i gdzie tu odwracanie widzisz?.. to sa normalne odpowiedzi ..
A jezeli ktos pisze na forum to musi sie z tym liczyc ze ktos drugi mu odpowie , i to nie musi byc zaraz zaczepka .
To jest forum nie zauwazyłes jeszcze?
Natomiast chwali ci się że odpowiadasz zaraz , tylko żeby tak jeszcze na temat ...i z sensem .
a głaskanie kota czy kogo innego mi nie odpowiada . ;)

senior A.P.
11-07-2008, 11:37
No prosze i juz jest zgoda - doszlismy do tego samego mianownika !
Placenie odbywa sie w rozny sposob ,na forum moderatorom tez ale to juz wasz problem,w USA zyje sie bezproblemowo i bezkonfliktowo,chwala wladzy amerykanskiej i ludziom.
W Polsce bez konfliktu nie da sie zyc od prezydenta po kargula w moczywolce.
Na temat i z sensem a jakze ,jak przystalo na forum !
Polskie forum .

tar-ninka
11-07-2008, 18:36
No i widzisz A P . wysłuchała Bozia nasze westchnienia .../posty nr. 81...82/
zdrowie do pisania głupot ci dała .. a rozumu nie :D
Do Twojej zakutej świadomosci.... pisze to jako zwykły forumowicz a nie moderator .

Malgorzata 50
11-07-2008, 18:47
No prosze i juz jest zgoda - doszlismy do tego samego mianownika !
Placenie odbywa sie w rozny sposob ,na forum moderatorom tez ale to juz wasz problem,w USA zyje sie bezproblemowo i bezkonfliktowo,chwala wladzy amerykanskiej i ludziom.
W Polsce bez konfliktu nie da sie zyc od prezydenta po kargula w moczywolce.
Na temat i z sensem a jakze ,jak przystalo na forum !
Polskie forum .
1.W jaki twoim zdaniem?????
2.To nieprawda -wszędzie żyje się różnie zależy komu i gdzie -a propos $=1,97
3.Czy chwała maerykańskiej władzy....dyskutowałabym
ludziom...ok
4.zleży komu i gdzie..itd itd.

senior A.P.
12-07-2008, 10:37
Nie popisuj sie swym rozumem ,bo jutro moze ci go zabraknac - mawiali starzy ludzie - wiedzac,ze grozi im wiele starczych chorob.Nie rob tez "popisow mlodosci" z wszelkimi ikonami nawet z glupimi usmieszkami. Nie zdradzaj sie tez kogo faktycznie reprezentujesz . Modl sie zawsze za siebie i o swoj rozum !
Badz soba !!!

senior A.P.
12-07-2008, 10:47
Malgorzato50 !
Kazdy ma prawo do swego glosu i wyrazania zdan - takze gluchoniemy,tylko ten ma z glosem klopoty i wydaje nieartykulowane dzwieki .
Amerykanska wladza sklada sie z obywateli o roznym pochodzeniu narodowym. Obecnie dominuja w niej pewne "wybrane korzenie narodowe",ktore nawet calemu swiatu chca przewodzic i ustalac porzadek swiatowy.
Wyspecjalizowali szczegolnie w handlu i finansach , religiach , "rozsypali" dolar po calym swiecie i doprowadzili do jego upadku z braku pokrycia w zlocie a nawet w towarze,to papier nadajacy sie na przemial moze dlatego u ciebie $=1,97
i nizej tez mozliwy.
Nam wszystkim powinno zalezec aby glosic prawde i zmienic ten zaklamany oszukanczy swiat !!!
Kazdy czlowiek winien sie przebudzic .

Lila
12-07-2008, 11:09
Ja się nie piszę na zmienianie świata.Amen.

Spacja
12-07-2008, 11:34
Zmienianie świata trzeba zacząć od siebie, jak powiedziała Matka Teresa z Kalkuty. Nie na próżno już dawno wymyślono powiedzenie "Lekarzu najpierw ulecz samego siebie". Natomiast naszą słowiańską specjalnością jest ciągłe sejmikowanie, machanie szabelką pod nosem drugiego, spory i zwady polegające na wzajemnym wygarnianiu sobie w niewybredny czasami i obdarzany sutymi epitetami sposób. W ten sposób nigdzie nie zajdziemy. Czy to w sejmie czy na forach, nie tylko tym, spotyka się takie "zacietrzewienie" u niektórych osobników. :mad: A ja z przyjemnością włączam sobie "Szkło kontaktowe". Gdyby tak pan Miecugow chciał wprowadzić do swojego programu jako prowadzących również panie, to z tego forum wybrałabym parę kandydatek. :)

senior A.P.
12-07-2008, 11:35
Jak widze to zmieniasz i zmienilas wiele , nie chowaj sie za domowa palme !
Kazdy z nas w drobinach kosmosu cos znaczy .
Madrych zawsze jest niedosyt,glupich nie brakuje.
Jezeli juz tak powszechnie wzywamy Boga (ja co krok w USA slysze "O my God !"),nawet w tym temacie to zastanowmy sie czy ten Bog wysluchuje nasze prosby.

tadeusz50
12-07-2008, 12:44
Nie popisuj sie swym rozumem ,bo jutro moze ci go zabraknac - mawiali starzy ludzie - wiedzac,ze grozi im wiele starczych chorob.Nie rob tez "popisow mlodosci" z wszelkimi ikonami nawet z glupimi usmieszkami. Nie zdradzaj sie tez kogo faktycznie reprezentujesz . Modl sie zawsze za siebie i o swoj rozum !
Badz soba !!!
Augustyn
Pod tym Twoim postem podpisuję sie obiema rękami.:) Aby tylko wszyscy się do tego co tam napisane stosowali świat byłby piękny. Dyskusja tak ale nie po to, że tylko jedna strona ma rację.

senior A.P.
12-07-2008, 12:59
Kazdy ma swoja racje, podobnie jak w dialogu Zydow z Polakami o czym dobitnie powiedzial ks.prof.W.Chrostowski.

Alunia
12-07-2008, 15:27
Nasza osobowość
jest kompozycją tego, co dostajemy w genach. Są to pewne predyspozycje, najczęściej intelektualne i system wartości, który jest już rezultatem naszej własnej pracy nad swoim egoizmem, lenistwem, niewrażliwością na los innych. Można powiedzieć, że osobowość jest w jakiejś mierze kreacją człowieka, na którą trzeba nieraz ciężko pracować.
Niełatwo jest walczyć ze swoimi słabościami, stawać się bardziej altruistycznym, wyrozumiałym, cierpliwym, wytrwałym. To jest proces, w którym człowiek jest autorem samego siebie.

Osobowość pełna dobrego blasku jest jak korona człowieka. Reguluje nasze zachowania, kontroluje je, trzyma w cuglach. Wyznajemy określone zasady, trzymamy się systemu wartości, nie krzywdzimy, nie zadajemy cierpień, postępujemy i zachowujemy się w sposób przewidywalny. Nasze myślenie, wykształcenie, doświadczenie mają na to ogromny wpływ.

Alunia
12-07-2008, 15:28
Osobowość paranoidalna
Cechy osobowości paranoidalnej powodują bardzo często odrzucanie przez innych. Są one też powodem trudności w życiu zawodowym, w kontaktach ze współpracownikami, kierownikami. Ludzie z osobowością paranoidalną stają się niekiedy pieniaczami, fanatykami. Ich wysokie mniemanie o swej moralności i ambicja powodują, że chcą być przywódcami, chcą naprawiać świat, innych, "walczyć o słuszną sprawę". Paranoik oczekuje, że będzie traktowany w sposób szczególny, kiedy tak nie jest reaguje wściekłością.

Toksyczni ludzie
Warto zdać sobie sprawę jak zabójczy jest stres wywoływany przez ludzi tego typu.
Konsekwencje przebywania przez dłuższy czas pod wpływem takich osób działają zgubnie na układ nerwowy, hormonalny, a także są rakotwórczo. Ponadto, ludzie dostający się pod silny wpływ osób toksycznych mogą cierpieć z powodu destabilizacji szerokiej sfery życia osobistego, zawodowego, społecznego. Warto więc zawczasu nie dać się wciągać w żadne gierki z osobą toksyczną, ale zmykać od niej gdzie się da. Z takim typem na pewno nic nie zyskamy, a możemy wiele stracić.

Lila
12-07-2008, 17:26
Jak widze to zmieniasz i zmienilas wiele , nie chowaj sie za domowa palme !
Kazdy z nas w drobinach kosmosu cos znaczy .
Madrych zawsze jest niedosyt,glupich nie brakuje.
Jezeli juz tak powszechnie wzywamy Boga (ja co krok w USA slysze "O my God !"),nawet w tym temacie to zastanowmy sie czy ten Bog wysluchuje nasze prosby.

Czuję niejasno,że to do mnie..:D
Nie mam palmy .Siedzę w tej chwili pod sosną w moim lesie i proszę Boga ,aby nie było burzy...
Zobaczymy..

senior A.P.
13-07-2008, 11:17
Sosny i ich zapach zywicy to jest to co uspakaja skolatane serca !
Wyklad (wyzej) o toksycznych ludziach troche mnie zaskoczyl "nowoczesnoscia" definicji jaka nam tu zaserwowano,bo toksyny w ludziach skad sie wziely - z rozpusty czy dyrektyw ?
Jezeli zyjemy w czasach bialego niewolnictwa to jednoczesnie dostosowujemy sie do nowych warunkow egzystencji na tej ziemi.
Moze wiec to wladajacy swiatem sa toksyczni ?
Moze to bogatym fortuna przyslania oczy i niszczy rozum ???
Toksyczne rozumy sa bardzo niebezpieczne !!!

Spacja
13-07-2008, 12:47
Pozwolę sobie kontynuować Twój post, ponieważ trafiłaś w sedno, choć nie sądzę, żeby ono trafiło do tych odbiorców, do których trafić powinno najbardziej. Każdy z nas może sobie przypisać jakiś konkretny typ osobowości, a nikt z nas nie jest doskonały.

Na wielu wątkach tego forum spotykam osoby, które pasują do osobowości paranoidalnej :
-przejawiają obsesyjną podejrzliwość i nieufność względem otoczenia, - często uważają się za niemal doskonałe, a winą za własne błędy i niepowodzenia obarczają innych, niekiedy do tego stopnia, że przypisują im celowe działanie,
-nieustannie spodziewają się, iż zostaną oszukani, szukają dowodów na potwierdzenie swoich podejrzeń, nie przyjmując do wiadomości faktów zaprzeczających,
- doszukują się podtekstów wymierzonych przeciwko nim w niewinnych uwagach na swój temat.

Niewiele potrzeba by zareagowali gniewem i agresją. Uporczywie chowają urazy i nie dopuszczają krytyki..

Przesadna podejrzliwość i brak zaufania do innych sprawia, że osoby te przeżywają spore trudności i przykrości w kontaktach międzyludzkich i pozostają w ciągłej czujności w oczekiwaniu na atak ze strony otoczenia.

Alunia
13-07-2008, 13:04
Niewiele potrzeba by zareagowali gniewem i agresją. Uporczywie chowają urazy i nie dopuszczają krytyki..

Przesadna podejrzliwość i brak zaufania do innych sprawia, że osoby te przeżywają spore trudności i przykrości w kontaktach międzyludzkich i pozostają w ciągłej czujności w oczekiwaniu na atak ze strony otoczenia.

Nic dodać nic ująć. No może dodać, iż potem ścigają po innych wątkach swoich "oponentów" ...:rolleyes:

senior A.P.
14-07-2008, 11:18
Moze to i nawet dobrze jest w Polsce ,ze wiecej jest biednych niz bogatych . Ci milionerzy a i juz rosnacy miliarderzy w Polsce nie maja racji bytu,nie ma warunkow do ich dalszego rozwoju,Polske moga traktowac jako chwilowa przechowalnie ich bogactw w postaci nieruchomosci .Gotowki bym nie radzil trzymac w Polsce ,co najwyzej w towarze ale w dobrze zabezpieczonych hurtowniach i skladach.
Nie ma tez warunkow do przechowywania zlota nawet w Czestochowie i Krakowie,zas Lodz "fabryczna" juz calkiem sie do tego nie nadaje !
Bog zlotego cielca nie potrzebuje ,modlitwami tez juz Polska przesycona nawet przywodcow partyjnych modlacych sie na Jasnej Gorze,ktorzy to jak trwoga to do Boga.
Boze !
Dlugo jeszcze bedziesz patrzyl na tych partyjniakow "biednych" ze swej gory ???
Cos mi wyglada,ze zaczynasz wymierzac wyroki.

ignesja
17-07-2008, 01:01
http://www.pardon.pl/artykul/5571/radio_maryja_poki_my_zyjemy_posluchaj_nowego_hitu_ rm
Bardzo przepraszam destiny, że pozwoliłam sobie tutaj przenieść tą przez Ciebie wyszukaną perełkę,ale pomyślałam,że musi to zobaczyć więcej ludzi...Jak byście to nazwali?

Malgorzata 50
17-07-2008, 01:10
Cudo!!!!!!!Jak nie lubię cytować to zacytuje bo ten tekscik oddaje w pelni to czym owa pieśń jest i sta c się może
Wpadająca w ucho melodia i prosty, acz niebanalny tekst – piosenka ma wszystko, czego wymaga się od letniego przeboju. Jak słusznie przepowiada Głos Rydzyka, zapowiada się prawdziwy hit wiejskich dancingów i zabaw w Ciechocinku, a kto wie, może nawet oazowych dyskotek niegrzesznej młodzieży.

senior A.P.
17-07-2008, 02:57
Jezeli polaczy sie sily Polakow to dopiero bedzie "hit",samoobrona i taniec z kosami postawionymi na sztorc.
Co niektorych seniorow strach oblecial ?
Tak ???
Raczki do modlitwy !

Malgorzata 50
17-07-2008, 10:25
Tylko po cholerę ..o co ci chodzi ,a może sobie na Florydzie stawiaj kosy na sztorc .Amerykanska gospodarka leci na pysk ,pomidory maja salmonellę .kolos sie lekko cheiać zaczyna .A u nas panie "wieś spokojna ,wieś wesoła" u nas nikt nie ma zamiaru sie tłuc bo niby o co?????

Babcia Iwa
17-07-2008, 10:51
Gdyby to ode mnie zależało, to zabroniłam bym rodakom mieszkającym za granicą kraju, żyjącym w innych realiach - dyskutowania i krytykowania sytuacji a naszym kraju. Aby mieć prawo do wybrzydzania - trzeba żyć w tych "wspaniałych" warunkach. U nas emeryta na nic nie stać, a zagraniczni emeryci rozjeżdżają sie po świecie i nie stoją przed decyzją: jedzenie, lekarstwo czy " wyjazd na wczasy na Wyspy Kanaryjskie.:mad:

senior A.P.
17-07-2008, 11:43
Babciu "poczatkujaca" Iwo czy jak ci tam chcesz. Mnie tu juz na tym forum kilka dni zlecialo ,wiec ci napisze jak i innym udajacych poczatkujacych po zmianie nicku,ze na nic sie zda propaganda jezeli zderzy sie z prawda obiektywna !
Juz widze,ze gdyby to od ciebie zalezalo to ja juz bym tu nie mogl pisac ani do Polski wjechac.
Ja akurat wjechalem i wyjechalem z Polski i "koniowi nic do tego ,ze woz sie przewrocil".
Jak jest i bylo w Polsce tez mi nie musisz uswiadamiac - kto ma dobrze a kto zle,wystarczy popatrzec na zamoznych i biednych. Jakie sa rzady w Polsce to i tu na tym forum sami piszecie i wcale nie trzeba dodawac,ze to nie Ameryka a Polska tonie !!!
Nawet w mediach polskojezycznych pisza wam,ze zaczyna na emerytury i renty brakowac a bogaci zamieniaja zlotowki na dolary i je wywoza z Polski,nawet nie ma ich kto opodatkowac.
Wiec o czym tu gadac i robic porownania - masz w tym jakis cel,ze tak ci jest dobrze,ze az zle ???

Lila
17-07-2008, 18:35
Gdyby to ode mnie zależało, to zabroniłam bym rodakom mieszkającym za granicą kraju, żyjącym w innych realiach - dyskutowania i krytykowania sytuacji a naszym kraju. Aby mieć prawo do wybrzydzania - trzeba żyć w tych "wspaniałych" warunkach. U nas emeryta na nic nie stać, a zagraniczni emeryci rozjeżdżają sie po świecie i nie stoją przed decyzją: jedzenie, lekarstwo czy " wyjazd na wczasy na Wyspy Kanaryjskie.:mad:

A niby dlaczego ? Cóż oni gorsi Polacy są ?

ps.wyjazd na W-y Kanaryjskie poza sezonem ,nie jest taki drogi,o ile komuś chce się tłuc 7 godzin samolotem..
Mnie się nie chce..

qrystyna216
17-07-2008, 18:43
Seniorze AP, wypowiedzi w stylu - Babciu "poczatkujaca" Iwo czy jak ci tam chcesz- do kulturalnych nie należą.
Ilość napisanych postów nie upoważnia Cię do obrażania.
To tylko świadczy o tym, że nie masz co robić i tylko piszesz, nie zawsze z sensem.

senior A.P.
17-07-2008, 20:53
Co tu jest jest obrazliwe - przedruk z zawartych informacji od dyskutanta.
Co boli "qrystyne 216" ?
Poucz mnie a bede ci wdzieczny.Forum to nie piaskownica w przedszkolu aby sie na "tytuly" obrazac - jak cie widza tak cie pisza - co w tym zlego ???
To,ze biore udzial w dyskusji to oznacza,ze nie mam co robic ?
Moze to akurat moja praca - skad wiesz,ze nie ?

dagmara
17-07-2008, 21:13
Do seniora A.P.

Bądź tak uprzejmy i wyjaśnij nam wszystkim dlaczego jesteś taki agresywny.

senior A.P.
17-07-2008, 21:40
Jezeli w twoim odbiorze jestem agresywny to po co ze mna dyskutujesz - ignoruj !
Nad caloscia czuwa administracja - jestes z niej ?
Co ty uwazasz,za ja dam na sobie kolki ciosac lub przytakiwac na forum.
Wiesz co to jest dyskusja i wyrazanie wlasnych mysli ?
Wiesz co to PRAWO i KONSTYTUCJA ???

dagmara
18-07-2008, 19:25
Do seniora A.P.

Zadanie grzecznego pytania to nie dyskusja. Masz prawo do swojego zdania i pojmowania świata , tak jak wszyscy inni. Pytam tylko dlaczego w Twich wypowiedziach jest tyle złości do innych ludzi. Wymiana poglądów jest budująca, ale każdy ma prawo zostać przy swoim zdaniu i dzięki temu jest o czym rozmawiać. Gdyby wszyscy ludzie tak samo wyglądali i myśleli to jak by ten świat wyglądał? :)

senior A.P.
18-07-2008, 19:47
Dodaj do swej odpowiedzi nieznana mi "dagmaro" jeden tylko czlon zdania zlozonego :.... do wszystkich zlych ludzi na calym swiecie ."
Tak !
Zlych i zaklamanych ludzi nie toleruje !

dagmara
18-07-2008, 20:58
Seniorze A.P. faktycznie się nie znamy, nie mieliśmy jeszcze przyjemności ze sobą dyskutować, ale możemy spróbować. W jednym jesteśmy zgodni, ja też nie lubię ludzi złych i zakłamanych, ale nie uważam że cała reszta populacji ludzkiej oprócz mnie jest właśnie taka. Z Twoich wypowiedzi / a nie czytałam wszystkich/ odniosłam wrażenie że innych tak właśnie odbierasz. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę.

senior A.P.
18-07-2008, 21:38
Cos ty !
Tyle ludzi na swiecie i mam wszystkich nie lubiec ?
Wszyscy nie sa zli i klamcy ale przewaznie ci pchaja sie do wladzy.
Z jakiego bledu mam cie wyprowadzic ?
Moze z tego ;
Ze,jest taki narod co to calym swiatem chce rzadzic ale to sie nie moze udac,bo fizycznie jest to niemozliwe.
Kto sie mu sprzeciwi,mowi lub pisze nie po jego mysli to natychmiast jest anty-.
Wiesz o jaki narod chodzi ?
Tylko nie mysl,ze Polacy,bo juz cie wyprowadzam z bledu.
Narod polski jest bardzo latwowierny i milosierny,pracowity i solidny ale za to biedny.
Ten wywyzszajacy sie (narod - ponoc wybrany przez Boga) jest bardzo sprytny i chciwy a takze leniwy,za to bardzo ruchliwy - znaczy sie - przemieszczajacy.

dagmara
18-07-2008, 22:08
Dokładnie nie wiem o jaki naród Ci chodzi. Do tych wskazówek można podciągnąć wszystkie nacje. Teraz takie czasy że wszyscy wędrują. Po naukę, za chlebem, za mężem lub żoną albo po przygodę. Uzasadniają to różnie, jak im pasuje. Czyżbyś był antysemitą, wywnioskowałam to z Twojego ostatniego zdania. A do rządów na całej kuli ziemskiej pchają się ludzie o wielkim mniemaniu o sobie, często niczym nie popartym. Nie jest to domena Polaków. A Polacy jacy są każdy widzi /szczególnie Polak/. Jak wszędzie, są ludzie i ludziska.

Lila
18-07-2008, 22:30
Seniorze A.P. faktycznie się nie znamy, nie mieliśmy jeszcze przyjemności ze sobą dyskutować, ale możemy spróbować. W jednym jesteśmy zgodni, ja też nie lubię ludzi złych i zakłamanych, ale nie uważam że cała reszta populacji ludzkiej oprócz mnie jest właśnie taka. Z Twoich wypowiedzi / a nie czytałam wszystkich/ odniosłam wrażenie że innych tak właśnie odbierasz. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę.

Jak ja to kocham...:D Nie czytałam wszystkich....ale odniosłam wrażenie...:D no i udowodnij mi ,że nie jesteś ...kajmanem na przykład.
Ot ,dyskusja.

dagmara
18-07-2008, 22:39
Lilu to nie było do Ciebie, więc co się wcinasz.

Lila
18-07-2008, 22:42
Lilu to nie było do Ciebie, więc co się wcinasz.

A co to oznacza...że się wcinam..To Twój ogródek jest czy kuchnia może ?

dagmara
18-07-2008, 22:59
A co to oznacza...że się wcinam..To Twój ogródek jest czy kuchnia może ?
Widzę że jesteś jeszcze jedną napastliwą dyskutantką na tym forum, no cóż tacy też są mile widziani.

Lila
18-07-2008, 23:02
Widzę że jesteś jeszcze jedną napastliwą dyskutantką na tym forum, no cóż tacy też są mile widziani.

Wiesz co ? Nic nie widzisz.Idź spać lepiej ..
Dobranoc dyskutantko...par excellence.:)

dagmara
18-07-2008, 23:06
Tobie również życzę miłych snów.

Karol X
18-07-2008, 23:14

I cale szczescie,ze nie zalezy...od ciebie rzecz jasna!
A dlaczego slowo "patrioci" piszesz z malej litery?
Ze niby ci mieszkajacy za granica sa tacy mali jak Twoje litery?
Ja bylem na Wyspach Kanaryjskich i spotkalem tam Polakow z Polski.
Jeden woli W-y Kanaryjskie a drugi Miedzyzdroje.
Koszt Miedzyzdrojow(2 tyg. pobyt przekracza nie raz koszt wycieczki na Kanary).
Jesli mam byc szczery,to sa ludzie w Polsce,ktorzy nie stoja przed koniecznoscia wyboru:Czy lekarstwa?Czy jedzenie?Czy Wyspy Kanaryjskie?
Stac ich na wszystko.
Innych nie stac na nic.
Tak jak wszedzie sa biedni i bogaci.

senior A.P.
19-07-2008, 11:11
..."czyzbys byl antysemita ..."
Dagmara doszukuje sie na forum antysemitow i nawet mnie o to delikatnie pyta.
Mozesz mi odpowiedziec dlaczego ?
Jezeli mam zaspokoic ciekawosc twoja to juz pisze - jestem anty/przeciw :
oszustom,klamcom,zlodziejom,wyzyskiwaczom,nierobom ,pasozytom,pyszalkom,kpiarzom i obludnikom - takim nigdy nie poblazam ani ich nie toleruje !
Nie wazne jakiego sa koloru skory,rasy,narodowosci.

Wiec jest cos w tym zlego "dagmaro" ?
To jest moj antysemityzm,sa tu gdzies na forum semici ???

dagmara
19-07-2008, 20:58
Jestem osobą tolerancyjną z natury, ale bez przesady. Z anty seniorze A.P. zgadzam się. Tylko formułujesz swoje myśli dwuznacznie i nie zawsze można je odpowiedno zinterpretować.

Pani Slowikowa
20-07-2008, 15:04

zazdrosc jest brzydka cecha charakteru.. Znam wielu polskich emerytow ktorzy zyja lepiej niz ci amerykanscy np.. czy wloscy..
Wszystko zalezy od tego jak sie do tej emerytury przygotowywali..
Zabronic dyskusji... hmmm.. a czego jeszcze zabronilabys??
Ktos kto mieszka za granica nie koniecznie jest tym niewiedzacym o realiach.. Moze nawet wie lepiej.. bo widzi sprawy obiektywniej niz ci co w Polsce mieszkaja.

dagmara
20-07-2008, 21:15
zazdrosc jest brzydka cecha charakteru.. Znam wielu polskich emerytow ktorzy zyja lepiej niz ci amerykanscy np.. czy wloscy..
Wszystko zalezy od tego jak sie do tej emerytury przygotowywali..
Zabronic dyskusji... hmmm.. a czego jeszcze zabronilabys??
Ktos kto mieszka za granica nie koniecznie jest tym niewiedzacym o realiach.. Moze nawet wie lepiej.. bo widzi sprawy obiektywniej niz ci co w Polsce mieszkaja.
Zgadzam się że każdy ma prawo wygłaszać swoje opinie na wszelkie tematy, ale stwierdzenie że ktoś kto mieszka za granicą wie lepiej ,jest delikatnie mówiąc śmieszne. To tak jak by ktoś kto na nic w życiu nie chorował mówił do ciężko chorego rozumiem cię bo widzę jaki jesteś chory. To trzeba samemu przeżyć, poczuć na własnej skórze. My tu życie odczuwamy subiektywnie, a nie obiektywnie.

senior A.P.
21-07-2008, 09:36
Moje mysli naleza do mnie ,czesto sie dziele nimi z innymi ludzmi,co nie znaczy,ze musza je przyjmowac.
Jak dlugo polski narod (w wiekszosci) ma cierpiec gdy rzadzi nimi mniejszeosc niesprawiedliwa ?
Wg.przeprowadzonej sondy narod polski ma dosc zlego rzadzenia nim,okradania,oszukiwania i ciemiezenia !