PDA

View Full Version : bóle brzucha


BarbarkaM
02-07-2008, 16:47
Może ktoś doradzi:co zrobić w stanach bólowych jelit/dolna część brzucha/?Proszę o sprawdzoną receptę.Gotowy lek lub domowy sposob leczenia...

grazyna
02-07-2008, 17:06
Poprawiam sie i wpis wywalam, bo Małgosia ma racje , nie powinno sie takich bzdur tu pisac. Małgosia miałas absolutną racje, ja wczoraj dostawałam kręćka z bólu, pozdro !

Malgorzata 50
02-07-2008, 17:17
LUDZIE!!!!!Żeby nie bylo ,że znow kpię z nieszczęścia ,nie kpię .Ale idź babo do lekarza ,a nie dowiaduj sie od domorosłych lekareczek co zrobić .Co ci powiedzieć .Napij się wody albo weź głrboki oddech .Bole brzucha chcesz leczyć domowymi sposobami - zastanów się co piszesz .Przeciez to może być tysiąc rzeczy -mniej lub bardziej griźnych .DO LEKARZA!!!!!

grazyna
02-07-2008, 17:21
Poprawiam sie i wpis wywalam, bo Małgosia ma racje , nie powinno sie takich bzdur tu pisac. Małgosia miałas absolutną racje, ja wczoraj dostawałam kręćka z bólu, pozdro !

inka-ni
02-07-2008, 17:23
Też tak uważam bo można wylądować na stole operacyjnym.

grazyna
02-07-2008, 17:24
Poprawiam sie i wpis wywalam, bo Małgosia ma racje , nie powinno sie takich bzdur tu pisac. Małgosia miałas absolutną racje, ja wczoraj dostawałam kręćka z bólu, pozdro !

inka-ni
02-07-2008, 17:27
Grażynko nie denerwuj się,bo ja dwa lata temu ledwie uszlam z życiem,bylam operowana,a ztymi brzychami to teraz naprawę lądują z jelitem grubym,przy mnie co dzien przywożono wlaśnie po takich operacjach.Lepiej się więc upewnic i to rada a nie krytyka.Pomysl o USG.

Malgorzata 50
02-07-2008, 17:27
Małgorzato, my sie chyba tu kolegujemy , prawda? I prosze na nas nie krzyczeć! Jeśli jestesmy kumpelkami to sobie gadamy o bólach i chorobach takze, teraz mnie wkurzyłas, dobra , ja juz nic nie powiem o zadnym bólu, bo tak to sie kończy przewaznie obfitym opierpaierem.:confused:
Grazynko nie krzyczę ,ale czym innego jest poskarżenie się ,a czym innym prośba skierowana do grupy laików pt."jak leczyć bole brzucha" podejrzewam ,że zaden lekarz nie udzieliłby rady na forum .Jesteście Panie chyba wystarczajaco dorosle ,zeby wiedziec ,że bóle brzucha to jeden z najbardziej niepokojacych objawów ,ktory ,jak napisala ineczka może się skończyć na stole operacyjnym.Nie odważylabym się nikomu radzić co robić nawet gdybymm miala anlogiczne bóle ,ktore byłyby głupstwem .Zadziwia mnie ten pęd do samounicestwiania się.:)

Malgorzata 50
02-07-2008, 17:28
A wiesz Inko, ja chyba bym ostatnio liczyła na taki stół, bo jesli idzie o mnie to mam dosyć...kłopotów kobiecych. Mógłby to być nawet kowal amator, byle by dobrze i nalezycie wypatroszył.:confused: Dla czytajacych brzmi to jak czarny humor i niby mozna boczki zrywać , mi natomiast mniej do smiechu.Wcale mnie to nie śmieszy ,współczuję ci bardzo ,a byłas u lekarza?????

grazyna
02-07-2008, 17:32
Poprawiam sie i wpis wywalam, bo Małgosia ma racje , nie powinno sie takich bzdur tu pisac........

tadeusz50
02-07-2008, 17:35
Pozwolę sobie jako "chłop" wtrącić swoje trzy grosze. Nie tak dawno któraś z forumowiczek (nie pamiętam kto)skarżyła się, że została ukąszona przez jakiś owad w następstwie tego nastąpiła duża opuchlizna i podobnie prosiła o radę. Poradziłem jej wizytę u lekarza. Okazało się, że moje na wierzchu jest uczulona na ukąszenia owadów o czy wcześniej nie wiedziała. Dostałem od niej podziękowanie.

Malgorzata 50
02-07-2008, 17:37
Byłam a jakze , po leku rozpoczeły sie kłopoty, nosze sie z zamiarem zmiany lekarza , ale koniec gadania. pozdro..., będę z Wami stękała, nikt nic nie powstrzyma, no chyba ze Małgosia Grazyna stękaj sobie ...ale blagam zmień lekarza i weź się za siebie babo !!!! Napisz jak ci to idzie bo przecież to nie jest koniec świata ,tylko trzeba porządnie wyleczyć!!!!!!

grazyna
02-07-2008, 17:39
Poprawiam sie i wpis wywalam, bo Małgosia ma racje , nie powinno sie takich bzdur tu pisac. .....

tadeusz50
02-07-2008, 17:49
Grażynko
Oczywiście możemy sobie pogdakać na tym forum, postękać tez możemy. Możemy też iść do piachu. Wiele lat temu żona skarżyła się na dolegliwiści i zamiast ją dosłownie wykopać do lekarza, cierpliwie czekałem aż sama się zdecyduje na ten krok. Gdy poszła było już za póżno na skuteczne leczenie. Nie żyje od 14 lat. Nie wezmę Cię za roączkę i nie zaprowadzę do lekarza, choć gdyby to było możliwe zrobiłym to. Pozdrawiam.

grazyna
02-07-2008, 17:53
Poprawiam sie i wpis wywalam, bo Małgosia ma racje , nie powinno sie takich bzdur tu pisac. ....

BarbarkaM
02-07-2008, 17:56
Kochani.Narobiłam "rabanu".Brzuch boli nie mnie,tylko mojego męża.Szkoda mi go.A te bóle to jelita.Przepraszam za wywołanie zamieszania.Ale na dobre rady "jestem otwarta".

grazyna
02-07-2008, 17:59
Widzisz Barbarko , ale przez Twego męża rozbuchał sie temat zwiazany ze mna , az mi głupio troche :) Wszystko juz wyciełam i sory za tyle gadania o mnie!!!!!!!!!Poprawiłam sie juz wywaliłam tamte wpisy!

tadeusz50
02-07-2008, 18:34
Tak czy owak leczmy się u lekarzy!! A nie jedna baba drugiej babie powiedziała....

Pani Slowikowa
03-07-2008, 01:35
Może ktoś doradzi:co zrobić w stanach bólowych jelit/dolna część brzucha/?Proszę o sprawdzoną receptę.Gotowy lek lub domowy sposob leczenia...

Krople Inoziemcowa czy jak one tam sie teraz nazywaja... U nas jest MYLANTA..

grazyna
03-07-2008, 08:52
Jeszcze raz : wszystko wywaliłam, poprawiam sie , nie zanudzam o chorobach , bo od tego są lekarze, gdyby mi sie to kiedyś jeszcze raz zdarzyło, prosze o opierpapier!

elizka
26-02-2009, 18:42
Kiedy boli brzuch
http://odsiebie.com/pokaz/1670436---5aa1.html
ku przestrodze i do wiadomości.Czasami lekceważy sie sprawy,które są tak poważne.Artykuł z 20 lutego 2009

Jadzia_G
26-02-2009, 18:47
Uważam że przy bólach brzucha nie należy się leczyć samemu, bo można sobie bardzo zaszkodzić -objawy mogą być mylne i od tego są tylko i wyłącznie lekarze. Nic na własną ręke !!

tadeusz50
26-02-2009, 19:00
Uważam że przy bólach brzucha nie należy się leczyć samemu, bo można sobie bardzo zaszkodzić -objawy mogą być mylne i od tego są tylko i wyłącznie lekarze. Nic na własną ręke !!
W całej pełni popieram.

elizka
26-02-2009, 19:33
Bywa i tak niestety,że i lekarze tzw.pierwszego kontaktu się mylą.Wiem coś o tym.Na szczęście już teraz wielu odsyła do gastrologa i są metody spojrzenia do brzuszka od środka.Nie jest to przyjemne,ale nie ma co się bać.Sama to przechodziłam i jakoś było.Nie są to metody stosowane dawniej, kiedy na sucho "połykało się"sondy.Trzeba zmienić swój sposób myślenia i z odwagą poddać się wszelkim badaniom.Nic nie da leczenie kropelkami,kapsułkami z domowej apteki,gdy problem się przeciąga i powtarza.Tu najwyżej możemy się sami o tym wzajemnie ostrzegać.Znam wielu ludzi, mających poważne problemy z jelitami i bóle w tzw.dole , to wołanie brzuszka o ratunek.Wkleiłam artykuł o zapaleniu jelita grubego/post 21/,bo ten problem dotyczy coraz młodszych.Jedną z dziewczynek znam osobiście,no może wirtualnie.Patrzcie też poważnie na swoje dzieci i wnuki gdy zbyt często skarżą się na brzuszek.

Malwina
26-02-2009, 19:35
Każdy ból jest wołaniem o ratunek.....a usypianie go li tylko jest zamykaniem ust chorobie....

elizka
05-07-2011, 19:45
Odnawiam wątek o bólach brzucha,zwłaszcza w części dolnej jelitowej.
Wiele osób ,a i tu u nas w klubie,szuka informacji.
Niekiedy nie chce isć do lekarza i szuka środków zaradczych.
Oczywiście tylko lekarz ,w przypadku powtarzających się bólów,niestrawności,rewolucji ,biegania do wc, może postawić diagnozę.

Mam w najbliższej rodzinie osoby chore na NZJ - nieswoiste zapalenie jelit.
Doskonale wiem jakie jest życie z tymi chorobami. Do NZJ należy m.inn choroba Leśniowskiego - Crohna , CU - colitis i inne ich odmiany.

Chcę powiedzieć,że istnieje Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z NZJ "J-elita" ,które skupia chorych z Polski i z zagranicy.
Ma swoją stronę w Internecie i od niedawna na Facebook

http://www.facebook.com/pages/Polskie-Towarzystwo-Wspierania-Os%C3%B3b-z-NZJ-J-elita/182708805123594

Stamtąd można wejść na forum chorych,lecz jakże zaprzyjażnionych i chętnych do pomocy osób
Są tam także i lekarze oraz wiadomości o nich .

http://crohn.home.pl/forum/index.php

Piszę to wszystko aby nikt ,kto szuka wiedzy o bólach brzucha nie pozostawał sam

Polecam przegląd prasy na temat chorych na zapalenia jelit

http://j-elita.org.pl/index.php?pid=onas

Mogę pomóc w kontakcie z Towarzystwem J-elita. Prosze o info tutaj lub na mój priv.

Nie czekaj jeśli boli brzuch,nie czekaj jeśli boli często!!!

elizka
27-08-2011, 18:03
Z przykrością,ale i z nadzieją na zmianę
wklejam tę petycję do podpisania przez chorych ,zainteresowanych,ich rodziny i znajomych

http://www.petycje.pl/7750

elizka
07-01-2012, 18:37
5 lutego w Kielcach SPOTKANIE leczących się,a także ich opiekunów.Spotkania odbywaja się w rożnych rejonach Polski.Tym razem w Kielcach.

"Mamy miejscówke, restauracja Pomodoro http://www.facebook.com/PomodoroKielce
http://www.pomodoro.com.pl/

Potrzebujemy teraz kilku osób, które przykleją plakaty (dostarczymy droga pocztowa) w okolicznych szpitalach/poradniach/gabinetach.
Ktos chetny?"

Wklejam cytat ze strony Towarzystwa J-elita ,skupiającego chorych na zapalenia jelit .

http://crohn.home.pl/forum/index.php

Dokładniejsze informacje na w/w stronie lub u mnie.


http://crohn.home.pl/forum/index.php

elizka
07-01-2012, 18:41
O żywieniu, gdy jelita są chore:

http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=5

forum i artykuły.

babciela
07-01-2012, 20:17
Ja nie przeczytalam calosci - ale czesto bóle brzucha spowodowane są przez tzw jelito irytujace się- colon irritabile- sama tego doswiadczyłam podczas choroby mojej wnuczki i to są straszne bole- skurczowe- musiano mi podać morfinę- ach- jaka ulga- ale miałam kolonoskopie- ona to potwierdziła.

en_vogue
08-01-2012, 13:15
Doskonale wiem jak dokuczliwe są bóle jelitowe,doświadczam na sobie.Mam tzw jelito nadwrażliwe.Elizko dobrze że poruszyłaś ten temat.

elizka
08-01-2012, 15:55
Dla mnie NZJ /nieswoiste zapalenie jelit/to chleb codzienny,bo wsród moich najbliższych sa 3 osoby chore,obecnie w remisji,dzieki oswieconym lekarzom.Mysle tu o lekarzach znających najnowsze osiągnięcia w dziedzinie gastroenterologii.Bardzo dużo zalezy od wlasnego dokształcania,od obserwacji swojego organizmu. To ze jesteśmy w Towarzystwie J-elita bardzo nam pomaga. To naprawdę deska ratunku.

Nie zapomnę jaki szok przezyłam gdy po długim bezowocnym leczeniu rozwolnień i bólu w dole brzucha,przypadkowy właściwie,młody lekarz na stażu stwierdził,że to wina niezależna od jedzenia,od zatruć.....i wszystkiego o czym myśleliśmy,ale to np.w jednym przypadku choroba Lesniowskiego Crohna.

Teraz wiemy gdzie to ma rogi i jak za nie chwytać.

Coraz więcej ludzi młodych,dzieci,a i starszych cierpi na NZJ.
W Towarzystwie NZJ jest około tysiąc osób.Każdy ma swoje doświadczenia i swoje bolączki,którymi się dzieli.Sa już nawet małżeństwa.
To tak jak i u nas w klubie- znamy się i pomagamy sobie.Czasem polemizujemy,a często chcemy odpocząć od choroby.
Razem łatwiej.

Vika
08-01-2012, 21:52
Elizko dziękuję za podany link. Oprócz chorego żołądka stwierdzono objawowo oczywiście, zespół jelita drażliwego.
Poszperam tam, może znajdę więcej informacji, bo lekarz oprócz leków tzw.osłonowych , ewent.Tribuxu zbyt drogiego dla mnie i Lactulosum nie udziela żadnych porad dot. diety. Ostatni wymieniony lek jest zupełnie nieskuteczny.
Wszystkie oferowane leki były w 100% odpłatności, jesli jeszcze zdrożały, to marne szanse na ulgę.

elizka
09-01-2012, 15:27
Powiem ci Viko,ze w przypadku zaostrzenia nierza trzeba nie jesć nic poza odżywką.Jest też tak po zabiegach.Wtedy ida w ruch nutridrinki.Jelitowcy mają dojścia i adresy aptek gdzie one są tańsze,chociaż ostatnie reformy mogły to zablokować i dowalić też jelitowcom.O wszystko możesz zapytać na forum i przeczytać także.

Mam zawsze pod ręka telefon do nich,bo to moje najważniejsze osoby.Ja na razie trzymam się ,ale "choruję" z nimi.

elizka
12-03-2012, 15:40
Pozwolę sobie wkleic ostatni eList
od Zarządu J-elita
do wszystkich członków tego Towarzystwa , cierpiących na zapalenia jelit.:

Szanowni Państwo,

w najbliższą sobotę, 17.03.2012 o godz. 13:30, w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Trojdena 4 w Warszawie, odbędzie się Walny Zjazd Delegatów. Chociaż prawo do głosowania i podejmowania decyzji mają wyłącznie Delegaci, na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych członków Stowarzyszenia. Po zatwierdzeniu sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok 2011, będą one dostępne na naszej stronie internetowej.

Także 17.03.12, ale wcześniej, o godz. 12:00, rozpocznie się Walny Zjazd Członków Oddziału Mazowieckiego J-elity.

Ponadto Towarzystwo J-elita zostało jednym z laureatów konkursu granatowego "Razem Możemy Więcej" organizowanego przez Fundację Dbam o Zdrowie. W związku z tym rozpoczynamy nowy projekt skierowany do naszych członków znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej , a polegający na ubieganiu się o zapomogę finansową na zakup leków dla osób chorych na nieswoiste zapalenia jelit. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej http://j-elita.org.pl/index.php?pid=pages&id=113 Regulamin będzie dodatkowo dołączony do najnowszego numeru Kwartalnika, który póki co można przejrzeć online http://j-elita.org.pl/index.php?pid=kwartalnik&id=19 , a w końcu najbliższego tygodnia, w wersji papierowej, znajdzie się w Państwa "prawdziwych" skrzynkach pocztowych.

Przygotowujemy się także do obchodów Światowego Dnia NZJ, który przypada na 19.05, a będziemy go świętować w Katowicach i Warszawie. Szczegóły już wkrótce na www.j-elita.org.pl.

Niezmiennie prosimy o przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie J-elita. W zeszłym roku swój 1% dla OPP przekazało tylko 38% uprawnionych podatników. Spróbujmy dotrzeć do tych, którzy tego nie robią. Gdyby ktoś z Państwa miał jeszcze możliwość zostawienia w szpitalu/przychodni/aptece kalendarzyków J-elity z nrem KRS, prosimy o informację emailem zwrotnym - prześlemy je pocztą.



W razie wszelakich pytań, pozostaję do dyspozycji.



z poważaniem,

Magdalena Staniewska

Sekretarz Zarządu J-elity
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nie bądżcie samotni w swej chorobie.
Pozdrawiam serdecznie.

elizka
18-04-2012, 19:11
Wciąż jeszcze trzeba się uczyć,poznawać nowe sposoby leczenia,aby nie zbagatelizować choroby w jelitach.
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1659633,1,dluga-droga-do-diagnozy,index.html


http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1659633,4,dluga-droga-do-diagnozy,index.html#czytaj-wiecej

elizka
29-05-2012, 21:30
1 czerwca protest w Warszawie

http://wyborcza.pl/1,91446,11821963,1_czerwca___protest_pacjentow_i_l ekarzy_przed_ministerstwem.html

"Protest organizujemy w Dzień Dziecka, ponieważ każdy może zachorować i staje się wtedy dzieckiem nie ze względu na wiek, ale na chorobę i opiekę, jakiej wymaga" - mówił we wtorek dziennikarzom w Warszawie inicjator protestu Piotr Piotrowski - ojciec 10-letniego Michała chorego na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów......itd

elizka
27-10-2012, 15:55
Kochani,

zamieszczam zawiadomienie Towarzystwa J-elita,
skierowane do członków tegoż i do wszystkich cierpiących
na schorzenia jelitowe.Wiem na pewno,ze w naszym klubie Senior Cafe są tacy chorzy.

"Szanowni Państwo,

już za 3 tygodnie rozpoczniemy piąty, coroczny cykl Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita, które w tym roku odbędą się aż w sześciu miastach:

17.11.2012 Katowice

24.11.2012 Zamość

01.12.2012 Kraków

08.12.2012 Warszawa

15.12.2012 Łódź

12.01.2013 Kielce

Ponadto planujemy spotkanie w Trójmieście i w Olsztynie.

Udział w Dniach Edukacji umożliwi Państwu lepsze poznanie problemów, jakie Państwa mogą dotykać, a które łączą się z chorobami zapalnymi jelit. Mamy nadzieję, że prezentowane wykłady pozwolą na lepsze zrozumienie choroby oraz podejmowanych działań w trakcie leczenia.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące poszczególnych spotkań znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.j-elita.org.pl

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania zadane emailowo na adres biuro@j-elita.org.pl lub telefonicznie pod nr 695 197 144.



Zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Główny Towarzystwa J-elita"



Z pozdrowieniami
elizka - członek tego towarzystwa.Tam moi najbliżsi otrzymali ogromne wsparcie duchowe,profesjonalne ,a także ja zrozumiałam jak ważna jest bratnie zmaganie o zdrowie.

Warto przyjść i spotkać się z osobami,które leczą się od dawna , mają bogate doświadczenia w walce o zdrowie własne i innych cierpiących.

dziewiątka
27-10-2012, 18:43
12.01.2012 Kielce


...czy 12.01.2013...??

elizka
27-10-2012, 20:06
...czy 12.01.2013...??
A to dopiero gapy.
Zaraz im powiem.Dziękuję Ci bardzo dziewiątko.
Jutro pewnie poprawią.

Vika
27-10-2012, 20:54
Elizko, dziękuję za info..,
mam nadzieję że inne przypadłości nie przykują do łoża i uda mi się wziąć udział w spotkaniu.
Tylko.....tak sobie myślę, tyle lat mnie niby leczą i bez skutku, a poza tym te drogie lekarstwa bez refundacji, często nie wykupuję, pozostają zioła trochę na własną rękę bo lekarz na ziołach się nie zna:rolleyes:.
Pozdrawiam i zdrówka życzę:)

elizka
28-10-2012, 16:25
Viko,

jesteś wyjątkowo dzielną dziewczyną.
Jak tylko bedą dokładne informacje o miejscu i godzinie spotkania chorych,ich opiekunów i organizatorów
w Kielcach na pewno dam znać.

Poprawiłam w dacie rok na 2013.

Zaglądaj na stronę J-elita. http://www.j-elita.org.pl/ a zwłaszcza na forum http://crohn.home.pl/forum/,tu: sprawy świętokrzyskie http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=13372

Bolące brzuszki,nadwrażliwe jelita mają tam wsparcie.

elizka
22-11-2012, 14:11
Towarzystwo J-elita

ruszyło w Polskę.
Dla chorych jelitowo prowadzone są spotkania i wykłady gastroenterologów. psychologów,dietetyków.
Niedawno w Katowicach zebrało się ok.200 chorych,by uczestniczyć w spotkaniu.

Warto zajrzeć do kalendarza imprez i nie czekać,ale zaplanować sobie ten dzień.

24.11, Zamość

Miejsce: budynek przychodni szpitala im.Jana Pawła II w Zamościu (sala 211) od godz. 14:00

Prelegenci:

prof. Piotr Radwan (Klinika Gastronterologii UM w Lublinie) – „Optymalizacja leczenia farmakologicznego w NZJ”
mgr Dorota Jakubczak (psycholog) - „bezsilność TAK, bezradność NIE – jak pomóc sobie w chorobie?”
Anna Kręglicka (Stowarzyszenie Pol-Ilko) – „Stomia to nie koniec świata”
Specjaliści z firmy Nutricia – „Sumplementacja Nutridrików podczas choroby”


29.11, Gdynia

Pomorski Oddział Towarzystwa zaprasza na Dni Edukacji w Gdyni

Spotkanie odbędzie się w Pomorskim Parku Technicznym Al.Zwycięstwa 96/98 w Sali Piaskowejo godzinie 18.00.

Wykład poprowadzi:
mgr Karolina Slażewicz- Prezentacja i omówienie tematu autorstwa dr hab.n med.Piotra Albrechta "Nadzór nad dziećmi i nastolatkami z NZJ. Zalecenia NASPGHAN 2012"

oraz odbędą się warsztaty z psychologiem pt. "Zarządzanie stresem"


01.12, Kraków

Małopolska Szkoła Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita, działająca w ramach Towarzystwa J-elita, zaprasza na organizowane po raz piąty Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita (Choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Spotkanie odbędzie się w Auli budynku II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ul. Skawińskiej 8.


Prelegenci i plan spotkania:

10:00- 10:45 - Prof. dr hab. med. Roman Herman
Leczenie chirurgiczne w NZJ – ostateczność czy konieczność?

10:45-11:30 - Dr hab. med. Małgorzata Zwolińska-Wcisło
Mikrobiom jelitowy – wróg czy przyjaciel?

11:30-12:15 - Dr med. Małgorzata Sładek
Nieswoiste choroby zapalne jelit – czy dostrzegamy zmiany?

12:15-12:30 - Dyskusja

12:30-13:30 - Przerwa obiadowa

13:30-14:00 - Dr Elżbieta Grabowska
Zasady żywienia we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego i chorobie Leśniowskiego-Crohna.

14:00-14:30 - Mgr Dorota Jakubczak
Działania ukierunkowane na uzyskanie przez pacjentów z NZJ akceptacji choroby

08.12, Warszawa

J-elita Mazowsze serdecznie zaprasza po raz V-ty do Warszawy na Dni Edukacji o NZJ.

Spotkanieodbędzie się 8.12.2012r. w siedzibie głównej Towarzystwa, ul. Trojdena 4, od godz. 11:00.

Wykłady poprowadzą:

dr Piotr Albrecht - "Badania kontrolne w NZJ"
dr n. med. Jarosław Kierkuś - "Powikłania wątrobowe NZJ"
mgr Urszula Grochowska - "Dieta CUDaków"

Równolegle z wykładami obędą się zajęcia dla najmłodszych które poprowadzi psycholog mgr Milena Pyra.

Naszym małym "CUDakom" zabawę zapewni grupa taneczna OYE oraz wolontariusze. Nie zabraknie również wizyty Świętego Mikołaja! Po wykładach zapraszamy na świąteczny poczęstunek.

Dokładne plany dalszych spotkań np. w Kielcach wkrótce.

Nie odwlekaj wizyty u lekarza,gdy brzuch często boli.
Coraz więcej cierpiących na schorzenia jelitowe.
Nie tylko wśród seniorów,ale i młodych ludzi.
Sama to wiem najlepiej.
Pozdrawiam serdecznie.

elizka
02-01-2013, 17:24
Wkrótce w Kielcach spotkanie stowarzyszonych,chorych,ich opiekunów,rodzin, na zapalenia jelit.

Dodaję list od Stowarzyszenia:


Szanowni Państwo ,

Pragnę serdecznie zaprosić na Pierwsze Świętokrzyskie Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita organizowane przez Polskie Towarzystwo Wspierania Chorych na Nieswoiste Zapalenia Jelita ,,J-elita".
Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 stycznia 2013 roku . Cała impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 zaś od godziny 9.00 nasi wolontariusze będą pełnić dyżur podczas którego będzie można wymienić doświadczenia związane z chorobą , poznać nowych ciekawych ludzi, nawiązać nowe znajomości.

Podczas spotkania odbędą się wykłady dotyczące szeroko pojętej tematyki NZJ.

Ramowy plan spotkania:

10:00-10:10- uroczyste powitanie gości .

10:15-11:00 - dr.n.med Tomasz Wollny ,,Objawy i rozpoznanie NZJ"

11:00- 11:45- psycholog Małgorzata Weryszko ,, Metody radzenia sobie ze stresem "

11:45- 12:15 - przerwa kawowa

12:15- 13:15 - mgr Urszula Grochowska ,,Dieta Cud-aka"

13:15- 13:30 - quiz z drobnymi upominkami

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia na spotkanie pod e mail: biuro@j-elita.org.pl lub tel.: 695 197 144

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! :)



Spotkanie odbędzie się 12.01.2013 w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach - plac Wolności 2.



Wykłady na pewno wzbogacą wiedzę cierpiących i ich opiekunów.

Pozdrawiam,elizka.

Siri
02-01-2013, 19:57
Wkrótce w Kielcach spotkanie stowarzyszonych,chorych,ich opiekunów,rodzin, na zapalenia jelit.

,

Biorę leki od dr rodz., ale mam skierowanie do gastrologa...:(



http://wgrywacz.pl/images/473_wiate_ka.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=473_wiate_ka.gif)

Pozdrawiam!

elizka
03-01-2013, 19:14
Nie zwlekaj Siri,nie zwlekaj.
Było nie tak dawno spotkanie w Zamościu.

Zajrzyj do ludzi chorych na jelita http://www.j-elita.org.pl/. Masz tam też forum i oni dzielą się swoimi troskami,piszą otwarcie o lekach,lekarzach, po prostu o wszystkim z brzuchami związanym.U nas w klubie są też zapisani do J-elita.Moze się do Ciebie odezwią.
Gdy znalazłam to forum naprawdę wiele zrozumiałam i nauczyłam się.Najwazniejsze by nie czuc się samotnym chorym.Jest nas ogromnie dużo,coraz więcej,niestety,
ale żyjemy normalnie.W miarę normalnie.
Są sposoby dojścia do remisji,czyli uśpienia choroby nawet na długo.Rodzą się chorym dzieciaczki,razem wszyscy wędruja w góry,jezdżą na obozy.....itd.

Zajrzyj koniecznie Siri.Warto się zarejestrować na stronie J-elita i poznawać tajniki choroby,by móc ją wprowadzić w remisję.
Gastrolog tylko może określić jaki jest stan jelit.Nie zawsze wszystko jest proste,ale i nie zawsze zbyt złożone.Najważniejsze to nie siedzieć i czekać ,martwiac się.
Zmartwienia na pewno nie pomagają w niedomaganiach,a raczej przeciwnie.

Siri
03-01-2013, 19:49
Nie zwlekaj Siri,nie zwlekaj.
c góry,jezdżą na obozy.....itd.
Gastrolog tylko może określić jaki jest stan jelit.Nie zawsze wszystko jest proste,ale i nie zawsze zbyt złożone.Najważniejsze to nie siedzieć i czekać ,martwiac się.
Zmartwienia na pewno nie pomagają w niedomaganiach,a raczej przeciwnie.


Dziś wykupiłam następną porcję leków od dr rodz. ,ale długo na tym nie pociągnę ...Koniecznie muszę zarejestrować się do specjalisty ...Ciekawe ile będę czekać na wizytę...

elizka
04-01-2013, 21:05
Czekanie na wizyty u specjalistów to często jak na mannę z nieba.
Dobrze jeszcze gdy masz specjalistów nie za daleko i takich,którzy ......a co tu będę pisać.Każdy wie jak jest.

Na początku chorowania u nas w rodzinie nie było czasu na czekanie.Strach nas gonił najbardziej. Zaczynaliśmy za własną kasę.

Pozdrawiam leczących się.

Chorzy na jelita wybrali sobie nazwę CUDAKI.
Cu - to od skrótu Colitis Ulcerosa i Crohna Leśniowskiego.
Ileż młodych wsród nich,a nawet dzieci.Sa takze w naszym wieku.

Vika
04-01-2013, 22:39
Czytam Elizko,zajrzałam na podaną stronę,
nie kwalifikuję się do żadnej z grup. To jeszcze inne schorzenie.A na marginesie;byłam pacjentką dr.Wollnego,robił mi gastroskopię i w przeciwieństwie do znaczenia nazwiska jest b.szybki;)
Teraz jest jeszcze trudniej dostać się do lekarza,kadra się zmieniła,skurczyła, na znieczulenie,choć u mnie jest takie wskazanie,nie wyrażono zgody, ręce opadają:(
Prywatnie ,owszem, tylko jaka kasa?!!!
Pozdrawiam:)

elizka
05-01-2013, 16:02
W moim mieście otwarto wreszcie w szpitalu oddział gastroenterologii.

http://www.radio.kielce.pl/page,,Pierwszy-w-regionie-oddzial-gastroenterologii,b955c5140348aa985c338e7c99c84f79 .html

To jedyny w województwie:

http://www.tygodnik.net.pl/index.php/konskie-informacje/1642-jedny-taki-oddzial-w-wojewodztwie

18 łóżek to bardzo niewiele,jak na całe województwo.
Viko,to takze i dla mieszkańców Kielc- prawda?

Vika
05-01-2013, 17:39
W moim mieście otwarto wreszcie w szpitalu oddział gastroenterologii.

http://www.radio.kielce.pl/page,,Pierwszy-w-regionie-oddzial-gastroenterologii,b955c5140348aa985c338e7c99c84f79 .html

To jedyny w województwie:

http://www.tygodnik.net.pl/index.php/konskie-informacje/1642-jedny-taki-oddzial-w-wojewodztwie

18 łóżek to bardzo niewiele,jak na całe województwo.
Viko,to takze i dla mieszkańców Kielc- prawda?
Pewnie tak, ,,tylko przy takim limicie miejsc raczej marne szanse żeby dostać sie na przebadanie.
Zresztą podobnie jest z oddziałem reumatologii.

Siri
05-01-2013, 20:23
mam ustalone leki i następną wizytę na NFZ na 30-go stycznia br., a na 5 lutego kolanoskopię ,ale poza m.miejscem zamieszkania bo w Lublinie b.długo się czeka....:(

Wnuczka1988
08-01-2013, 09:45
Bardzo proszę wszystkich seniorów i nie tylko, o wypełnienie poniższej ankiety o opiece zdrowotnej. Dziękuję :)

http://www.ankietka.pl/ankieta/101211/preferencje-populacji-w-zakresie-wyboru-panstwowej-lub-prywatnej-opieki-zdrowotnej.html

elizka
08-01-2013, 17:38
Dziś w Radiu Kielce była audycja o chorobach jelit

http://j-elita.zeno.pl/20130108_RadioKielce_1.mp3 cz1

http://j-elita.zeno.pl/20130108_RadioKielce_2.mp3 cz2

wypowiadały się osoby bardzo mi bliskie,chore, działające w Stowarzyszeniu J-elita.

Warto posłuchać.

elizka
08-01-2013, 17:54
Siri,

smutne to,że trzeba było szukać pomocy w taki sposób,ale bardzo się cieszę,że się zmobilizowałaś.
Czekanie na nic się nie przydaje,gdy choroba gnębi.
Podjęłaś wyzwanie.Tak trzeba.

Kolonoskopia na pewno pozwoli ocenić stan jelit.Jeśli długo się czeka,to znaczy,że jest bardzo wielu potrzebujących takich badań.

Siri
08-01-2013, 20:05
Siri,

smutne to,że trzeba było szukać pomocy w taki sposób,ale bardzo się cieszę,że się zmobilizowałaś.
Czekanie na nic się nie przydaje,gdy choroba gnębi.
Podjęłaś wyzwanie.Tak trzeba.

Kolonoskopia na pewno pozwoli ocenić stan jelit.Jeśli długo się czeka,to znaczy,że jest bardzo wielu potrzebujących takich badań.

i przestrzegam bardziej diety...jest ok. ,ale na badanie pójdę bo bez tego żaden lekarz w przyszłości (o ile będzie potrzeba)nie będzie chciał ze mną gadać.

elizka
09-01-2013, 14:11
Mam nowe dobre wiadomości dla chorych na jelita i ich rodzin mieszkających w Lublinie.

Tu oryginalne: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=13733,

a na wszelki wypadek skopiuję :

"Natalka
Moderator


Pomogła: 22 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 3851
Skąd: Lublin

Wysłany: Wczoraj 22:52 Stwórzmy lubelski oddział "J-elity"
Pomysł długo dojrzewał i wreszcie przyszedł czas na Lubelszczyznę.
Zapraszamy na spotkanie, na którym mam nadzieje, uda nam się założyć lubelski oddział "J-elity".
Miejsce: kawiarnia Grottarossa przy ul. Staszica 12.
Czas: 19 stycznia 2013, 16:30.
Na spotkaniu będzie również możliwość wypełnienia deklaracji i przyłączenia się do stowarzyszenia.
Przybywajcie tłumnie, żebyśmy dali radę."

Jest już nowy KWARTALNIK dla chorych. Do poczytania artykuły na temat ciąży , wpływu leczenia antybiotykami na choroby jelitowe,nowych metod leczenia,jak zawsze o działalności stowarzyszenia,dokładne rozliczenie wpływów 1% z podziałem na miejscowości,zwierzenia, prawie osobiste , z życia chorej dziewczyny......ja czytam od deski do deski.Ten numer szczególnie ciekawy.
Jest on także do czytania online http://www.j-elita.org.pl/?pid=kwartalnik&id=25

Siri
09-01-2013, 19:47
Mam nowe dobre wiadomości dla chorych na jelita i ich rodzin mieszkających w Lublinie.






Miejsce: kawiarnia Grottarossa przy ul. Staszica 12.
Czas: 19 stycznia 2013, 16:30.



Dzięki Elizko za wiadomość.

Siri
06-02-2013, 16:04
Wszystko ok. Teraz mam wizytę 28 lutego u gastrologa...generalnie teraz mi wszystko przeszło...na dzień dzisiejszy...:)

elizka
06-02-2013, 16:31
Nie taki diabeł straszny-co Siri?
Brawo za działanie.W końcu któż się nami zajmie, jeśli nie my sami?
Pozbyłaś się stresu z obawy- a co się ze mną dzieje!
Pozdrawiam Cię z uściskami.

Vika
06-02-2013, 17:54
Wczoraj nareszcie po miesiącu prób rejestracji telefonicznej/jest taka teoretycznie/
zapisał mnie mąż po 1,5 godz.stania w kolejce do okienka, do gastrologa, endokrynologa,neurologa.
Gastrolog;termin dopiero na grudzień !!!Dożyję ?
Na badania nawet nie liczę,zresztą i tak nie dam już rady znieść żadnego:(

Pozostałe wizyty 3-4 miesiące oczekiwania.

eledand
06-02-2013, 18:13
Viko,kochana posłuchaj..Ukoi Twój Ból..

http://youtu.be/cq1CgNgVTJA

elizka
06-02-2013, 18:58
Viko, na grudzień? Prawie za rok?

Jesuuuuuuuuuuu!!!!

Vika
06-02-2013, 19:18
Ewo ,dzięki za ulubioną serenadę:*
Elizko, ja też jestem zdumiona,
w ubiegłym roku miałam wizytę na lipiec, nie poszłam tak się żle czułam. Poszłam z końcem sierpnia do lekarza, powiedziałam w czym rzecz,poprosiłam o krótką chociaż konsultację, co powiedział,przez grzeczność nie napisze:rolleyes:,
w końcu to moja wina że choruję:redface:,
wyznaczył mi nowy termin na listopad,no znowu klapa:(
To teraz muszę cierpliwie przeczekać.
Nic to, mam jeszcze trudniejsze sprawy do załatwienia,daj Boże ,żeby się dały rozwiązać,wyjaśnić,leczyć.........

Vika
06-02-2013, 20:24
Trafiłam ciekawy artykuł;
http://www.pocztazdrowia.pl/wasze-komentarze
http://www.pocztazdrowia.pl/komentarze
http://www.pocztazdrowia.pl/wasze-komentarze/21/smierc-zaczyna-sie-w-okreznicy.html


Czytuję czasem ten ''nius'', próbuję niektóre porady wcielić w życie, z innymi nie bardzo się zgadzam.
Ale moze kogoś zainteresuje?

Siri
07-02-2013, 14:48
Miałam kolonoskopię 5 lutego br. - wszystko ok. Czekałam tylko 1 m-c.:)

elizka
07-02-2013, 19:04
Viko,pierwszy link jest error. Sprawdż go u siebie.
Drugi za to dodaje do moich zakładek. Dzięki.

Siri, świetnie sobie poradziłaś.Brawo!!

Vika
07-02-2013, 19:47
Viko,pierwszy link jest error. Sprawdż go u siebie.
Drugi za to dodaje do moich zakładek. Dzięki.

Siri, świetnie sobie poradziłaś.Brawo!!
Tak Elizko, ale to jest ta sama strona.
Trzeba kliknąć w odpowiednią zakładkę i otwiera sie ta właściwa.
Zazdroszczę Siri, ale kolono........, przechodziłam to piekło u nas w Onkologii, niestety bez znieczulenia choć błagałam o to bo mam pooperacyjne zrosty i chyba jakieś jeszcze zmiany. To był koszmar:(
Teraz będę czekać tylko na konsultację do grudnia,chyba że gdy żołądek b.dokuczy rozejrzę się za gastro.... w jakiejś przychodni, przecie muszą jeszcze gdzieś przyjmować ,nie tylko w prywatnej klinice dr.B.:rolleyes: Ceny tam słone !

babciela
08-02-2013, 15:58
Vikusiu- jezeli zle się czujesz lekarz pierwszego kontaktu pisze na skierowaniu CITO! i musisz być przyje,ta w tym samym dniu..

barteczek
08-02-2013, 16:57
Elu, mam na CITO tomograf, czekam trzeci tydzień na datę....Kraków kontaktuje się z Chorzowem, i co, nic, zero odzewu. Cisza....

Vika
08-02-2013, 17:16
Vikusiu- jezeli zle się czujesz lekarz pierwszego kontaktu pisze na skierowaniu CITO! i musisz być przyje,ta w tym samym dniu..
Elu droga, ja mieszkam chyba w Polsce B,
bo;
lekarz I kontaktu nie skieruje na badanie specjalistyczne tylko najpierw do specjalisty a ów dopiero zleca badanie.
Z bólem jest tak,że niby nie widać, a jednak w moim przypadku wystarczy spojrzeć, nie będę tu wchodzić w szczególy,ale mimo iż mówiłam lekarzowi o silnym bólu, otzrymałam zwykłe skierowanie na rezonans, oczekiwanie 3,5 miesiąca, pozostało jeszcze 1,5 miesiąca, a noce takie długie:(
Prywatnie owszem, od ręki ale.......
Smutne to wszystko,bo niby jeszcze nie jest to wszystko sprywatyzowane, a jednak bez kasy ani rusz.
Ludzie jakoś sobie załatwiają,wolę nie myśleć jak,wciąż wierzę w uczciwość....

Siri
08-02-2013, 19:47
Siri, świetnie sobie poradziłaś.Brawo!!


...w takich sytuacjach działam b.szybko....:)

Siri
08-02-2013, 19:51
Zazdroszczę Siri, ale kolono........, przechodziłam to piekło u nas w Onkologii, niestety bez znieczulenia choć błagałam o to bo mam pooperacyjne zrosty i chyba jakieś jeszcze zmiany. To był koszmar:(
Teraz będę czekać tylko na konsultację do grudnia,chyba że gdy żołądek b.dokuczy rozejrzę się za gastro.... w jakiejś przychodni, przecie muszą jeszcze gdzieś przyjmować ,nie tylko w prywatnej klinice dr.B.:rolleyes: Ceny tam słone !
....,że w przypadku zrostów badanie jest utrudnione i w takich przypadkach raczej by trzeba brać znieczulenie...podobno kosztuje ok.150 zł... na NFZ dają tylko żel znieczulający ,który wtedy chyba jest niewystarczający...

Siri
08-02-2013, 19:54
Elu droga, ja mieszkam chyba w Polsce B,

To jest POLSKA B.....:icon_eek:

elizka
09-02-2013, 16:30
http://j-elita.zeno.pl/eM.mp3

audycja o chorych jelitach.


Siri, Polska A,B,a nawet i C to sprawa historyczna i niestety bolesna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_A_i_B

a tu z obrazami: https://www.google.pl/search?rlz=1G1GGLQ_PLPL247&q=polska+b&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=UmoWUZngNMvItAaG7YC4DQ&biw=1280&bih=850&sei=9WoWUa_ODY_jtQaBiYGoCw

Ty mieszkasz w....a wiesz dobrze sama,ale nie martw się,bo zmartwienia to pierwszy krok do choroby jelitowej, między innymi

Siri
09-02-2013, 19:21
http://j-elita.zeno.pl/eM.mp3

audycja o chorych jelitach.


Siri, Polska A,B,a nawet i C to sprawa historyczna i niestety bolesna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_A_i_B

a tu z obrazami: https://www.google.pl/search?rlz=1G1GGLQ_PLPL247&q=polska+b&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=UmoWUZngNMvItAaG7YC4DQ&biw=1280&bih=850&sei=9WoWUa_ODY_jtQaBiYGoCw

Ty mieszkasz w....a wiesz dobrze sama,ale nie martw się,bo zmartwienia to pierwszy krok do choroby jelitowej, między innymi


Ostatnio strasznie się nuuuuudzęęęę....:mad:

elizka
09-02-2013, 19:45
Przepraszam Cię bardzo,ale moja babcia mówiła,ze tylko nudziarz się nudzi. Ty przecież nie jesteś nudziarą,ale panią z charakterem.
Świat jest taki ogromny.Trzeba go podpatrywać z różnych stron.
Masz może aparat fotograficzny?

Siri
10-02-2013, 09:54
Przepraszam Cię bardzo,ale moja babcia mówiła,ze tylko nudziarz się nudzi. Ty przecież nie jesteś nudziarą,ale panią z charakterem.
Świat jest taki ogromny.Trzeba go podpatrywać z różnych stron.
Masz może aparat fotograficzny?
...Wiem,że jestem osobą lubianą w towarzystwie , ale....brakuje mi stale czegoś do szczęścia...Zaraz wychodzę na spacer wg.zaleceń gastrologa i nie tylko ....we wtorek jadę do siostry z wizytą....i oby do wiosny....Pozdrawiam!:*

P.S.
Chcę się bardzo zakochać ....ale ostatnio zakochałam się w kocie....(w kotce)...
http://img827.imageshack.us/img827/2523/dsc00319gallegroverrin.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/dsc00319gallegroverrin.jpg/)

http://www.youtube.com/watch?v=ts9kdbNINGM&feature=youtu.be

elizka
10-02-2013, 16:02
Jak masz aparat i kota to tak jakbyś miała kluczyk do szczęścia.
Zdjęcie kotki świetne.

Po drodze na spacer i do siostry zrób dla mnie zdjęcia jakiejś kapliczki,figury czy krzyża przydrożnego. Potem podziel się zdjęciami .

http://www.klub.senior.pl/podroze-turystyka/t-kapliczki-przydrozne-zdjecia-wlasne-i-wyszukane-w-internecie-page42-9433.html

Są tam ludzie ,którym kapliczki zawróciły w głowach.

To tylko jedno przykładowe zadanie.Ileż ich może być przed Tobą....ho,ho...
Szczęście przychodzi wtedy gdy się go wcale nie spodziewasz.

Siri
10-02-2013, 18:46
Jak masz aparat i kota to tak jakbyś miała kluczyk do szczęścia.
Zdjęcie kotki świetne.

Po drodze na spacer i do siostry zrób dla mnie zdjęcia jakiejś kapliczki,figury czy krzyża przydrożnego. Potem podziel się zdjęciami .

http://www.klub.senior.pl/podroze-turystyka/t-kapliczki-przydrozne-zdjecia-wlasne-i-wyszukane-w-internecie-page42-9433.html

Są tam ludzie ,którym kapliczki zawróciły w głowach.

To tylko jedno przykładowe zadanie.Ileż ich może być przed Tobą....ho,ho...
Szczęście przychodzi wtedy gdy się go wcale nie spodziewasz.

Zdjęcia już swego czasu wklejałam na forum , ze spacerów, zdjęcia z wycieczek krajoznawczo-turystycznych, pielgrzymek, sanatorium itp. itd. ....

Nie mam do niczego zacięcia ....:( Stale poszukuję czegoś nowego , a to wcale nie jest takie proste...

horn
08-04-2013, 08:52
Moja lekarka zapisała mi na bóle brzucha tabletki ziołowe. Kontaktuje się z nią przez http://www.ekliniki.pl/
A do posta wcześniejszego to słodkie zdjęcia :)

Brunek_L
24-06-2013, 13:44
Ja miałem niesamowite bóle brzucha przy zaparciach. No ale nic dziwnego, wypróżniałem się raz na 3-4 dni i wszystko we mnie siedziało to i ból był okropny. Na początku żona dawała mi jakieś tabletki przeciwbólowe, ale to raczej nie pomagało. Ulga wiadomo kiedy przychodziła. Teraz jestem na etapie stosowania czopków i brzuch nie boli.

Zbyszek_krk
26-06-2013, 17:49
zaparcia to nic miłego. żona mi na to dawał siemię lniane, otręby, piłem jogurt, spacerowałem i nic. przekonywała mnie do czopków ale byłem im bardzo niechętny. i rozmiar mi nie odpowiadał i miejsce gdzie miałem wsadzić :) no ale wreszcie się przekonałem i też stosuję czopki. używam takich o nazwie Evaqu.

Maksymilian_kr
28-07-2013, 10:00
To i ja się dołączę do narzekania. Przyznam, że i ja mam z tym niemałe problemy. Moja żona z kolei parzy mi jakieś obrzydliwe ziółka,więc już chyba wolę od nich czopki, przynajmniej efekt będzie na pewno. Muszę zapytać w aptece o te których Pan używa.

elizka
28-07-2013, 11:43
Dzień dobry.

Ostatnio Towarzystwo J-elita wydało nowy poradnik żywieniowy.

Członkowie dostali go jako załącznik do nowego numeru kwartalnika.
Każdy może poczytać i poradnik ,i kwartalnik w internecie.

http://www.j-elita.org.pl/?pid=poradnik#p8

Pozdrawiam.

Jest tam także wcześniejszy poradnik Żywienie w NZJ /Nieswoiste zapalenia jelita (NZJ)/

komiks dla chorujących dzieci,a także dla planujących założenie rodziny i matek ciężarnych.

Jak wiadomo NZJ to przewlekłe choroby zapalne ,przebiegające z okresami zaostrzeń i remisji (wyciszenia choroby). Przyczyny tych chorób nie są znane, ale związane są z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego u osób o pewnych, jeszcze nie w pełni zdefiniowanych, predyspozycjach genetycznych.

W mojej rodzinie są chorzy na tę chorobę.Żyją w miarę normalnie .Kończą studia,zakładają rodziny ...itd.Zresztą nie raz i nie dwa o tym pisałam.Wiedza na temat choroby ma olbrzymie znaczenie.

lilianka236
30-07-2013, 19:39
To i ja się dołączę do narzekania. Przyznam, że i ja mam z tym niemałe problemy. Moja żona z kolei parzy mi jakieś obrzydliwe ziółka,więc już chyba wolę od nich czopki, przynajmniej efekt będzie na pewno. Muszę zapytać w aptece o te których Pan używa.


ziółka nie tylko są obrzydliwe w smaku, ale też bardzo przeczyszczają, co też nie jest zbyt dobre dla organizmu, niby czuje się ulgę, no bo kilku dniach w końcu można się załatwić, ale z drugiej strony można się łatwo odwodnić. Niestety, mam już spore doświadczenie w kwestii zaparć (ehhh... ten wiek:) i moim zdaniem najlepiej zrezygnować z przeczyszczających specyfików.

Siri
30-07-2013, 20:55
ziółka nie tylko są obrzydliwe w smaku, ale też bardzo przeczyszczają, co też nie jest zbyt dobre dla organizmu, niby czuje się ulgę, no bo kilku dniach w końcu można się załatwić, ale z drugiej strony można się łatwo odwodnić. Niestety, mam już spore doświadczenie w kwestii zaparć (ehhh... ten wiek:) i moim zdaniem najlepiej zrezygnować z przeczyszczających specyfików.
mogę brać i biorę ....badanie kolonoskopii nic nie wykazało,ale problemy jelitowe zostały...Dieta przede wszystkim, owoce , warzywa, mało mięsa no i samemu trzeba stwierdzić po czym się zle czujemy...Na przeczyszczenie unikać, lepiej wypić sok z marchwi ,zjeść pare śliwek , zsiadłe mleko (pije codziennie),itp.

elizka
31-07-2013, 00:13
Zaparcia a choroby jelitowe to doprawdy raczej skrajności.
Jednak i chorzy na jelita cierpią na te pierwsze.
Może to i gorsze niż szybkie bieganie ,a w podręcznym notesie wykaz toalet w miastach.
Jest nawet legitymacja dająca prawo do korzystania z wc poza kolejnością.

Kefir służy wielu chorym.Hodowanie grzybka tybetańskiego i picie kefiru domowego przynosi dobre efekty.
Kefir konecki jest bardzo dobry.

http://i.imagebanana.com/img/bd6wmgfs/kefirkonecki1lProduct2.jpg (http://www.imagebanana.com/)

Ja mam pod ręką.Wytwórnia o krok.

Bardzo ciekawa jest historia kefiru http://pl.wikipedia.org/wiki/Kefir

Zapamiętałam z audycji telewizyjnej "Wiem co jem" ,że kefir wytwarzano z grzybków,które powstawały ze sfermentowanego mleka ,wożonego przez pasterzy i wędrowców , w skórzanych workach.Na ich ściankach powstawał ten dobroczynny grzybek kef.

Mnie kefir bardzo smakuje i nie szkodzi,a mleka nie toleruję,bo rewolucje żołądkowe mam prawie natychmiast.Dość długo nie wiedziałam co mnie tak prześladuje.

Pozdrawiam.

Vika
31-07-2013, 21:31
Zaparcia a choroby jelitowe to doprawdy raczej skrajności.
Jednak i chorzy na jelita cierpią na te pierwsze.
Może to i gorsze niż szybkie bieganie ,a w podręcznym notesie wykaz toalet w miastach.

Kefir służy wielu chorym.Hodowanie grzybka tybetańskiego i picie kefiru domowego przynosi dobre efekty.
Kefir konecki jest bardzo dobry.

http://i.imagebanana.com/img/bd6wmgfs/kefirkonecki1lProduct2.jpg (http://www.imagebanana.com/)

Ja mam pod ręką.Wytwórnia o krok.

Bardzo ciekawa jest historia kefiru http://pl.wikipedia.org/wiki/Kefir


Pozdrawiam. To marnie z tą dystrybucja Elizko.Do nas dociera tylko mleko koneckie i to w butelkach, postoi w sklepach i nabiera hm..nieciekawego zapachu,choć mnie to nie przeszkadzało,wystarczy otworzyć i odczekać.
No więc zaczęłam pić jogurty Actvia ze śliwką, z początku pomagały,teraz nawet nie smakują. Gdy w poniedziałek w tym upale skorzystałam z klimatyzacji Lidla , to zanim znalazłam odpowiedni jogurt przypłaciłam to ciężkim "przeziebieniem",
i tak to z deszczu pod rynnę:(
A tak było fajniutko,chłodniutko.
Dziś na szczęście chłodno i pada,a wczorajszego dnia nawet nie pamiętam (:
Pozdrawiam:)

elizka
02-08-2013, 23:12
Dostałam od kuzyna tzw.ziarna grzybka tybetańskiego.
Były wysuszone. Po raz pierwszy kupił je na allegro,a potem tworzą się same w czasie tworzenia kefiru.

Wyglądają jak zasuszony twarożek.
Zalałam je szklanką mleka , przykryłam krążkiem z ręcznika papierowego i odstawiłam na dobę. Fermentacja poszła dobrze.W szklance powstał jogurt,który przecedziłam na sitku.
Ponieważ to były ziarna suszone,więc pierwszy jogurt miałam wylać,ziarna wypłukać chłodną wodą i na nowo zalać je mlekiem.Czekam na ten właściwy.Pachnie kwasnym mlekiem.

Znalazłam na You Tube film http://www.youtube.com/watch?v=SEJ6j41IDW8

Jak sporządzić kefir z ziaren grzybka tybetańskiego

Jest to niezwykle proste.


Widzę grzybek na allegro po 12-20 zł.

Sprzedający opisują jego właściwości.
Kuzyn, od którego mam ziarna, leczy się na chorobę Leśniowskiego -Crohna.Mówi,że pije codziennie.


Mleko koneckie świeże jest dobre do zalewania ziaren grzybka.Każde inne o krótkim terminie do spożycia także będzie dobre.Nic nie wiem o dystrybucji.

Na w/w filmie pani o tym mówi.


Trzeba się ratować jak kto może.

elizka
03-08-2013, 15:21
Nawet nie myślę przez sekundę,że leki zapisane przez specjalistów są niepotrzebne. To one uratowały zycie moim bliskim.Sa niezbedne na całe życie. Raz jedne,innym razem,w czasie remisji- inne.
Jest i tak,że wieloletnio chorujący sam wie,które brać,a które odstawić.

Te nasze tu rady są dodatkowymi sposobami,sprawdzonymi na własnych jelitach czy ......nie będę używać innych nazw,bo nie ma potrzeby.

elizka
21-10-2013, 21:12
Program filmowy

dla chorych na zapalenia jelit

http://tvnplayer.pl/programy-online/bez-recepty-odcinki,1084/odcinek-11,choroby-jelit,S03E11,20112.html

warto obejrzeć

elizka
21-10-2013, 21:18
Czy dobrze wiemy co szkodzi naszemu zdrowiu,a najważniejsze jak na wybrane jedzenie reaguje nasz brzuch?

Nowe programy .Tym razem chodzi o masło. http://tvnplayer.pl/programy-online/wiem-co-jem-odcinki,122/odcinek-2,maslo,S05E02,23197.html

elizka
06-11-2013, 17:06
Uwaga mieszkańcy Łodzi

i inni zainteresowani!!!!

Oddział Łódzki J-elity zaprasza: Koncert charytatywny "W KUPIE SIŁA"
Gdzie? Teatr Muzyczny w Łodzi
Kiedy? 08.11.2013 godz 19:00


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202326077093012&set=a.1204827680550.2033278.1224367824&type=1&theater

Moje dzieci i wnusie wspierają całą swoją magiczną siłą.
Ja także,a jakże!!

Stres,szybkie życie,kłopoty dni codziennych.....coraz częściej niszczą jelita nie tylko ludzi starszych,ale młodych i nawet dzieci.

http://www.youtube.com/watch?v=w2Rksg1avjs tu także wspierający akcje na rzecz chorych

horn
23-11-2013, 14:00
Może komuś przyda się również kontakt to specjalistów od zatruć alkoholowych - http://www.odtruwamy.pl/. Działają błyskawicznie i bez zbędnych pytań.