PDA

View Full Version : Samoobrona ludzka.


senior A.P.
04-07-2008, 11:24
Czlowiek moze stosowac rozne ruchy samoobronne gdy zagraza mu niebezpieczenstwo.
Takich niebezpieczenstw w zyciu czlowieka jest bardzo wiele jednym z nich jest niebezpieczenstwo ustrojowe.
Dzisiaj czytam w polskich mediach,ze Andrzej Lepper zapowiada ponownie blokade drog jako samoobrone ludzi przed rosnacymi cenami w Polsce i ogolnym niezadowoleniem Polakow z przemian ustrojowych na przestrzeni ostatnich lat.
Nie udalo sie zamknac Andrzeja Leppera do wiezienia na podstawie wytoczonych mu spraw z przyczyn chyba braku dowodow i ponownie ten Polak staje w obronie ludzi zyjacych na pograniczu biedy .
Zakladajc temat o samoobronie prosze nie kojarzyc go z partia o tej nazwie ale z faktycznie samoobrona biednych ludzi,a takich spotykalem w Polsce podczas ostatniego pobytu i wiele z nimi rozmawialem .
Stawac w obronie biednych jest naszym ,takze seniorow obowiazkiem !

Lila
04-07-2008, 11:59
Jeszcze tu zajrzałam,bo mnie cuś tknęło..

A idże Ty Senior z tym swoim Lepperem.Ten Polak ,qrna ,robi sobie jaja od wielu lat ,powodowany tylko własnym interesem.

Nie mogę tego czytać.

ps.Lepper na prezydenta !!!! Najlepiej USA,będzie się komponował z Obamą..

senior A.P.
04-07-2008, 12:04
Wcale nie musisz ale jak widze zauwazasz (Leppera tez jeszcze inni zauwaza).
Temat o samoobronie jest na czasie,nie boj sie go jak diabel swieconej wody.Za wyrazanie mysli glosno jeszcze w Polsce nie zamykaja.
Nie zadam tez abys zauwazala,przeciez zyje Ci sie w UE dobrze jak piszesz i unia pozwala Ci na biznes.
Powodzenia !

Lila
04-07-2008, 12:11
Unia mi może pozwolić czy nie pozwolić.Co to ma do rzeczy ? I za Gierka już były biznesy,a mój Ojciec miał od wojny.
Co ma Unia do Leppera ?
A trudno nie zauważyć błazna..

Basia.
04-07-2008, 12:18
jego partię też, niech robią z powodzeniem to co powinni robić ....... pracować na roli ku chwale ojczyzny. Może jeszcze do tego się nadają choć osobiście w to wątpię.

senior A.P.
04-07-2008, 12:19
UE nie moze Andrzeja Leppera "strawic".
Blaznow zauwaza sie w cyrku napewno .
Nie tylko za Gierka ale i wczesniej w Polsce istnialy np. zaklady fryzjerskie,szewskie,zegarmistrzowskie,zlotnicze i inne.
Napewno nie bylo "biznesow zlodziejskich" czyli takich,ktorych dzialalnosc opierala sie na okradaniu klientow.

tadeusz50
04-07-2008, 12:20
Przecież AL chce powrotu do koryta i nic więcej. Spodobało mu się "panowanie". Znowu chce na czyiś plecach wspiąć się tam gdzie mało kto go chce.

senior A.P.
04-07-2008, 12:21
Na gospodarstwie po ojcu Lepperze gospodarzy juz jego syn i ma do tego przygotowanie.
Skad Twe watpliwosci Basiu ,ze Lepperzy nie potrafia gospodarzyc ???

Basia.
04-07-2008, 12:26
tylko o "seniorach rodu" poprostu wzięli się za politykowanie i odwykli od pracy na roli. Nie oszukujmy się taka jest prawda, Lepper sam mówił w jakimś wywiadzie że on już nie jest rolnikiem ...... pokazywał swoje wydelikacone 10-letnim odpoczynkiem od pracy na roli dłonie.

senior A.P.
04-07-2008, 12:35
Jezeli Andrzej Lepper wzial sie za polityke to chyba mial do tego prawo i nikt nie powinien mu tego zabraniac.
Zastanawia mnie dlaczego mniejszosc go nie lubi ?

tadeusz50
04-07-2008, 12:40
Augustyn jaka mniejszość nie lubi AL? Większość go nie lubi i to zdecydowanie!!

Basia.
04-07-2008, 12:41
Od kiedy większość nazywa się mniejszość? Augustynie, ten facet i jego ludzie robili wszystko co w ich mocy żeby "większość-mniejszość" ich lubiła tak jak lubi.

senior A.P.
04-07-2008, 12:52
To zalezy kogo uwazamy za wiekszosc i mniejszosc.
Ja jestem przekonany,ze mniejszosc Polska rzadzi i ma w swych rekach media.Te zas wiadomo sluza tym co maja wladze i pieniadz.
Wiec co tu jest trudnego w zrozumieniu ???

Basia.
04-07-2008, 13:36
faktycznie frekwencja na wyborach zawsze pozostawia wiele do życzenia i dlatego nie żal mi tych, którzy nie poszli do wyborów a teraz jęczą. Najłatwiej jest jęczeć i narzekać, najłatwiej jest przyjąć bierną postawę i mieć wszystkim wszystko za złe. Jeżeli chodzi o media ..... przeważnie są w rękach rządzących.

Lila
04-07-2008, 14:49
Od kiedy większość nazywa się mniejszość? Augustynie, ten facet i jego ludzie robili wszystko co w ich mocy żeby "większość-mniejszość" ich lubiła tak jak lubi.

Basiu,od czasu rewolucji październikowej,która była w listopadzie.Takie sowieckie fałszowanie rzeczywistości..

ps.Senior,za Gierka były zakłady produkcyjne i to wcale niemałe.A ty wymieniłeś zaledwie rzemiosło usługowe.

Malgorzata 50
04-07-2008, 18:14
Lepper na króla!!!! A AP na gubernatora!!!! Sztuka taka jest, " Król Ubu" się nazywa i dzieje się " w Polsce, czyli nigdzie"-ku rozwadze poddaję bo zbliżamy się niebezpiecznie do tej wizji. Jest jeszcze jedna "Czekani na Godota" jako preludium polecam.
I cytacik ku pamięci:
"Ubu: Ejże! I co jeszcze? Czy nie mam zadka takiego jak drudzy?

Ubica: Na twoim miejscu, lubiłabym ten zadek posadzić na tronie. Mógłbyś napychać do woli kabzę, jadać co dzień kiszkę z kapustą i tryndać się karetą po mieście."

senior A.P.
05-07-2008, 10:15
Wiesz co Magorzato ?
Mnie sie wydaje,ze Andrzej Lepper nadaje sie na krola,tylko musi zmienic doradcow. Ja natomiast z racji wieku gubernatorem juz nie zostane ale doradca Leppera chetnie.
Jeszcze zdania do Lili:
Za Gierka nie bylo Prywatnych fabryk hut i kopalni,duze zaklady byly panstwowe. Rowniez monopol spirytusowy i tytoniowy byl w rekach panstwa czyli nas wszystkich.
Zyski nie byly wywozone za granice.

Malgorzata 50
05-07-2008, 12:19
Nooooo AP .Czy ty mi możesz wyjaśnić takie zjawisko przyrodnicze -facet ,który wybrał za miejsce zamieszkania najbardziej kapitalistyczny kapitalizm tęskni za PRL-em i wielbi króla Ubu.... jednoczesnie glosząc poglądy skrajnie prawicowe ,ocierajace się o nacjonalizm podlane ostrym katolickim fundamentalizmem ..........bo dla mnie to za skomplikowane, albo was jest 17 osób ,albo ty masz jakieś rozdwojenie jaźni ..albo ja jestem głupia.Co jest mozliwe

Malgorzata 50
05-07-2008, 12:23
Ja ci tu wykładów robvić nie będe ,żeby nie obrażać inteligencji pozostałych ..ale czy ty naprawdę wierzysz w to co mówisz czy się droczysz ..swiat jest jednak zaskakujący.
JAK twoim zdaniem Andrzej Lepper miałby rozsądnie rządzić Polską ,skoro jest to wielokrotnie skompromityowany facet ,o chlopskiej ,tepej mentalnosci ,pazerny i mający niewztpliwe zapędy dyktatoeskie plus brak podstawowej wiedzy i wyksztalcenia .Metoda "na blokadę" ..nie rozsmieszaj mnie .Albo rozmawiamy do sensu ,albo jaja sobie robimy -czyli może to wątek "sekciarsko-jajcarski bis"

senior A.P.
05-07-2008, 12:29
Teraz to mi dopiero "jazn rozdwoilas" !
Tyle mi tu nadalas pojec ,ze musze sie dopiero zapisac na jakis amerykanski WUML aby mi to przetlumaczyl.
Ale niech ci bedzie ,sprobuje odpowiedziec.
"Kapitalistyczny kapitalizm" to nawet kapitalisci nie zakladali podobnie socjalizm przyszedl rodem z piekla bliskowschodniego !
Poglady "skrajno prawicowe" czasem udalo mi sie glosic na informacjach politycznych w LWP jako d-ca pododdzialu i zolnierze otwierali geby,po czym musialem tlumaczyc sie w sekcji politycznej JW.
"Katolicki fundamentalizm " byl i jest dla mnie bajka o aniolkach i wszelkich swietych nawet po tych w procesie beatyfikacyjnym.
Glupia nie jestes ale wymagasz ponownego "przestrojenia" na zblizajace sie czasy.
Milo mi jest ciebie pozdrowic i nawet nie krytykowac.
Robisz duze postepy w pojmowaniu swiata i ludzi,to konieczne na dzisiejsze czasy.

Malgorzata 50
05-07-2008, 12:32
NAPRAWDĘ??????? AP -ładną macie widzę dziś pogodę na Florydzie bo łaskawy dla mnie jesteś nad podziw.........
Alke mam nadzieję ,ze "nadchodzacych czasów" nie doczekam , bo przyjdzie się targnać na zycie ..a to grzech (podobno)

senior A.P.
05-07-2008, 12:36
Przeciez Andrzej Lepper ma wyzsze wyksztalcenie od Lecha Walesy i chyba dorownal Aleksandrowi Kwasniewskiemu,to co nie moze zostac Prezydentem RP ? Jezdzil nawet do Moskwy a i chyba w Ameryce byl,to dlaczego go sie czepiasz ???
Z drugiej strony to juz chlopo-rolnik dawno nie rzadzil Polska !
A co to chlop glupszy od robotnika czy niedoszlego magistra ?
Zarzucasz mu ,ze nie ma podstawowej wiedzy ,na jakiej podstawie ?
Albo,ze ma zapedy dyktatorskie i jest pazerny - znasz innego polityka,ktory by takim nie byl ???

senior A.P.
05-07-2008, 12:39
Cos Ty ! Targnac sie na swoje zycie ?
To domena tchorzy !
Ty jak widze jestes jeszcze dziarska kobita co to nawet pracy sie nie obawia nawet na wakacjach !
Co do grzechow trzeba by zapytac ksiedza czy wisielce beda wpuszczani do ..... .
Mysle jednak,ze dzisiejsi ksieza i nad samobojcami sie modla.
Poczekaj ,nadejda takie czasy ,ze zwierzeta zaczna przemawiac ludzkim glosem i pies z kotem sie pogodzi a lew bedzie spal z owieczkami.

senior A.P.
08-07-2008, 14:14
Zapraszam na bardzo ciekawy wywiad w TVN24 z Andrzejem Lepperem,mozliwy do sciagniecia na stronie :
www.samoobrona.pl

tadeusz50
08-07-2008, 15:35
Wczoraj była transmitowana przez TVN-24 blokada drogi przez Andriu Leperra.
Było więcej ekip rtv niż protestujących. Andriu ubrany w drogi garnitur.http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zaplaci-25-tys-zl-za-zboze_59867.html

senior A.P.
09-07-2008, 10:34
Na wyzej podanej stronie Tadeuszu byles ,poczytales sobie ,poogladales ?
Nie badz "wybiorczym",moze ogladniesz wszystko a nie wyrywki i chciane "obrazki".

tadeusz50
09-07-2008, 12:31
Augusiu
Właśnie tą niby blokadę oglądałem "na żywo" a nie wybiórczo tak jak to ty robisz. Trasmisja była w TVN-24

senior A.P.
10-07-2008, 10:51
Na "zywo w tvn" to faktycznie "prawda" nawet z humorem.
Ogladaj Tadziu ,ogladaj i jeszcze podziel sie z nami ta "prawda" - moze telewizyjna prawda nas wyzwoli.

tadeusz50
10-07-2008, 17:57
Zapraszam na bardzo ciekawy wywiad w TVN24 z Andrzejem Lepperem,mozliwy do sciagniecia na stronie:confused:
Właśnie tą niby blokadę oglądałem "na żywo" a nie wybiórczo tak jak to ty robisz. Trasmisja była w TVN-24:confused:
Na "zywo w tvn" to faktycznie "prawda" nawet z humorem.
Ogladaj Tadziu ,ogladaj i jeszcze podziel sie z nami ta "prawda" - moze telewizyjna prawda nas wyzwoli.:confused:

Augustyn wytłumacz mnie jak to jest ta sama stacja telewizyjna i to co ty cytujesz jest tylko prawdą , natomiast to co ja jest kłamstwem.
Mimo najszczerszych chęci nie pojmuję.

senior A.P.
11-07-2008, 09:45
Wybacz Tadeuszu ale naprawde jest mi ciezko zrozumiec co tu wyzej naplatales i nawet nie cytujac i nie punktujac zgotowales przypalony "bigos propagandowy z kociokwikiem".
Mam nadzieje,ze masz rozpoznanie w polskojezycznej telewizji,bo w Polsce zyjesz,ja ja ogladajac nie mam zludzen komu one sluza.
Wprawdzie juz tylko tvn24 zaprasza Andrzeja Leppera aby to pokazac "bezstronnosc" a przy okazji zadrwic z niego,co widac nawet po mimice redaktorow tej "smiesznej tv" ,bo inne tele- wizje maja za zadanie dawac szczegolne wizje tych co przy wladzy (podobnie jest z radiem i prasa).
Miec telewizje,radio,gazete w Polsce to nie taka prosta sprawa ale moze dozyjemy czasow,ze i w koncu Polacy doczekaja sie niezaleznych mediow i wtedy co stanie sie z twa czujnoscia na forum ?
Tylko mi nie odpowiadaj,ze siec internetowa zlikwiduja,chociaz wszystko mozliwe i przed nami.
Jak widze czuwasz i chyba mi zaraz odpowiesz.

Malgorzata 50
11-07-2008, 10:18
AP ty chyba masochista jesteś?????? Z uporem maniaka popierasz coś czego się nie da obronic w zaden zywy sposób Endriu juz nawet blokada nie wychodzi ...chyba dobry czlowiek z ciebie ,chcesz zeby biedny "watażka" pozbawiony wszystkiego od oddziałow począwszy a na czci skończywszy nie zalamal się kompletnie i nie popadl w nalogi???

senior A.P.
11-07-2008, 10:20
Tylko Andrzej Lepper moze uratowac Polske !

Malgorzata 50
11-07-2008, 10:39
To ja spieprzam na Florydę !!!!!!

senior A.P.
11-07-2008, 10:40
A ja wracam do Polski i zaczynam orac ziemie !

Malgorzata 50
11-07-2008, 10:43
No super znaczy twoja miejscówka na Florydzie wolna ...może ją sobie zajmę i będzę pilnie obserwować Twoje poczynania z daleka oraz nie szczędzić ci dobrych rad

basia1247
11-07-2008, 10:50
U nas już całkiem jawnie mówi się że Andriu wybiera się na emigrację ratować zbłąkane dusze.. Niejasno przebąkuje się że że na antypody

Malgorzata 50
11-07-2008, 11:13
Basia chyba cię ucaluję ..to najlepsza nowina dnia ...wspólczuję trochę australijczykom ,ale im Endriu na szczęście zwisa.....

senior A.P.
11-07-2008, 11:23
Oj wielu w Polsce by chcialo aby Leppera zamknac we wiezieniu a jezeli juz nie bedzie na to paragrafu,to aby sobie z tej Polski poszedl,wyjechal,czy nawet skoczyl do glebokiej wody.
Niedoczekanie wasze - Andrzej Lepper nie da zapomniec o sobie.
Jezeli wyjedzie to na krotko,chociazby do Moskwy celem.......
Tajemnic sie nie zdradza !

maja59
11-07-2008, 11:26
Oj wielu w Polsce by chcialo aby Leppera zamknac we wiezieniu a jezeli juz nie bedzie na to paragrafu,to aby sobie z tej Polski poszedl,wyjechal,czy nawet skoczyl do glebokiej wody.
Niedoczekanie wasze - Andrzej Lepper nie da zapomniec o sobie.
Jezeli wyjedzie to na krotko,chociazby do Moskwy celem.......
Tajemnic sie nie zdradza !
I niech w tej Moskwie zostanie

Malgorzata 50
11-07-2008, 11:28
I tak mu dopomóż .....

senior A.P.
11-07-2008, 11:32
Nie zostanie tylko z niedzwiedziami sie dogada i jak trzeba bedzie jeszcze chinskiego smoka na ich nowy rok do Polski sprowadzi !
Nie bedzie ... nam plul w twarz !
Sami sobie nie damy rady ,znow trzeba bedzie obrac kierunek Berlin !

Malgorzata 50
11-07-2008, 11:36
Ooooo powrócil AP nr II witam ,witam ...od razu lepiej.....

senior A.P.
11-07-2008, 11:40
Przeciez ja nie XVI ale jeden i ten sam w "watykanie seniora".
Masz cos przeciwko mnie Malgorzato - wal prosto z mostu,tylko nie skacz do propagandowej wody z "polskich " mediow.

Malgorzata 50
11-07-2008, 13:13
Nie mam nic przeciwko Wam -bo wydaje mi sie ,po zmieniajacym się stylu pisania -że jest cię wiecej niz 1 wole tę druga wersje -z poczuciem humoru ....mam wiele przeciwko Twoim poglądom bardzo często ,ale przeciez to jest forum dyskusyjne więc sobie dyskutujemy ..zreszta wiesz z czym sie nie zgadzam ,bo daje temu dosadnie wyraz ,ale przeciwko Tobie\Wam osobiscie Boże uchowaj!!!!!

senior A.P.
11-07-2008, 13:45
Nie przypisuj boskosci ludziom i wystepowania w trzech postaciach - prosze.
Co do zgadzania sie z wieloma "za i przeciw" to kwestia wlasnego pojmowania swiata i ludzi.
Osobiscie wiem,ze z Toba daje sie dyskutowac,gdy wchodzisz na forum bez "narzedzi ostrych",masz wtedy wiele ciekawych spojrzen na otaczajacy Cie swiat i zaczynasz byc przyjazna nawet "obcym".

Malgorzata 50
11-07-2008, 18:35
hi hi hi hi ostatnio pozabawiono mnie narzędzi ostrych wiec jest szansa ,że przeżyjemy.Nie ma dla mnie pojęcia "obcy" -przy trójcy hmmm może trochę się poupieram...poobserwuję W każdym razie z tobą też daje się gadać jeśli nie grzmisz jak Pan Bóg sprawiedliwy na niebiesiech i wlączasz poczucie humoru.No.Tośmy sobie pokadzili -chyba w annałach trzeba zpisać :-)

Lila
11-07-2008, 19:26
hi hi hi hi ostatnio pozabawiono mnie narzędzi ostrych wiec jest szansa ,że przeżyjemy.Nie ma dla mnie pojęcia "obcy" -przy trójcy hmmm może trochę się poupieram...poobserwuję W każdym razie z tobą też daje się gadać jeśli nie grzmisz jak Pan Bóg sprawiedliwy na niebiesiech i wlączasz poczucie humoru.No.Tośmy sobie pokadzili -chyba w annałach trzeba zpisać :-)

Dodatkowo stwierdzam Małgoś,że nasz Senior ma miły ,ciepły głos,niezwykle męski...:D
Jak się człowiek przyzwyczai do jego stylu,to da się go polubić...nawet.
Senior,tak trzymaj..:D

senior A.P.
11-07-2008, 22:23
Oj trzymam ja sie trzymam jak tylko moge jeszcze tej "swojej" Ameryki ale z kazdym dniem ,nawet cene chleba mi podnosza i to chyba znowu z powodu poludniowoamerykanskiej maki.
Z auta juz czesciowo rezygnuje i przesiadlem sie na chinski skuter ,latem to i zdrowo,bo wszystko na czlowieku powietrze owiewa,wtedy czuje sie mlodziej. Czasem tylko zdziwiony Murzyn jakos ciekawie patrzy na mnie,chyba mysli,ze ten bialy stary zwariowal i na brzeczyku jezdzi.
On panisko maszyna z osmioma garami ,z glosnikami co to na kilometr "rapowanie" slychac,stac go na kazda cene paliwa zasuwa ile fabryka dala, a ja na 2 kolach i do przodu z galona 100 mil.
Zycie jest piekne,jak by tych wojen nie bylo,dlatego tez i ja juz mniej wojuje ale nie,nie z braku sil ,tylko czasem mysle po co ?
Jak Malgorzata do mnie "bez noza " to ja dzide odstawiam.
Ja Lila nie pedzi mnie do diablow ,to ja aniolem zostaje z "aktorskim glosem".
Wazne, ze zycie do przodu,bo inni je traca w rozny sposob .