PDA

View Full Version : Patriotyzm tak, nacjonalizm nie - dlaczego?

Dariusz Kosiur
13-07-2008, 14:47
Prezydent L. Kaczyński wzmocnił jeszcze bardziej własny pogląd wygłaszjąc myśl: patriotyzm tak, nacjonalizm nie, nigdy(?).
Dyskusja w mediach na ten temat nie jest możliwa. Można natomiast do woli głosić kosmopolityzm. Ciekawe tylko ilu z tych, którzy odrzucają nacjonalizm opowidając się za kosmopolityzmem potrafi to logicznie uzasadnić?
Mój pogląd n/t nacjonalizmu:
http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=24255&category_id=11&search=&&PHPSESSID=7eafc123e3d65f0f438bcbe134ecf672
Dariusz Kosiur

senior A.P.
13-07-2008, 21:20
Patriotyzm winien sie przejawiaqc w czynach - jakim kto jest patriota to widzimy nawet po tresci naszych dyskusji na tym lub innych forach.
Nie znam prawdziwej patriotycznej organizacji narodowej w Polsce moze mi ja ktos wskaze. Tak samo nie znam niezaleznych mediow w Polsce,jezeli sa to tylko z nazwy i poslugiwania sie jezykiem polskim.

kufa86
13-07-2008, 23:45
Patriotyzm winien sie przejawiaqc w czynach.
Zgadzam się.
Moim wyrazem patriotyzmu jest wyzwane seniora na pojedynek.
Mam nadzieję, że senior jest człowiekiem honoru, zgodnie z kodeksem Boziewicza, mimo dezercji z Ojczyzny.
Wybór Broni na której mamy walczyć zostawiam pozwanemu.

Lila
14-07-2008, 08:40
Witaj Kufa.Miło Cię widzieć ..:)
Na Twoim miejscu nie dawałabym takich forów,bo Senior może wybrać Flashbang NIKO-P2 ..no ..może P1.Dorżnie Cię poźniej ręcznie.
W końcu to wojak jest,było nie było..

senior A.P.
14-07-2008, 11:08
Przepadl polder wrocil po odwykowce kufa i prosze juz rzuca rekawice.
Chcesz walczyc to polecam ci "polskewalczaca",jest taka strona internetowa gdzie bedziesz mial kazda "bron" do wyboru z wyjatkiem "logiki".
Ja i Lila juz tam "powalczylismy".
Walka tam polega na kneblowaniu ust i wiazania do tylu rak abys nie mogl dosiegnac klawiatury jako jedynej bronii a nastepnie kopia cie w co popadnie - jezeli to ci odpowiada to mozemy sie tam spotkac jak nas dopuszcza na pole bitwy i to z kim i z czym ???
Tu na tym forum nie powalczymy,bo zarowno ja jak i ty za duzy "power" mamy i mozemy zniszczyc "ring" i wszelkie kulowchwyty az po tarcze antyrakietowa wlacznie.
Jak bylem w Polsce to gdzies sie zaszyles i nie moglem cie spotkac,czemu wtedy nie byles takim "bohaterem" do walki,chetnie bym sie nawet spotkal z toba w Mlawie ale nawiales jak przez Mlawe przejezdzalem.
Jedynie "siekierka" mnie ugoscil w Warszawie i bardzo przyjemnie sie nam "walczylo".
Jak bylo na odwykowce opisz a z pojedynkiem musisz poczekac do nastepnych wakacji,jezeli jeszcze Polski rosyjskie rakiety nie zniszcza.
Bywaj i czuwaj !
Jak bys widzial "poldera " to sie mu klanial ,to profesor z forum tylko nie od Jerzego U.

senior A.P.
17-07-2008, 15:16
"Kosmopolityzm - uwazanie sie za obywatela calego swiata; stawianie milosci dla wszystkich ludzi na miejsce przywiazania do swego kraju;samolubna obojetnosc na sprawy kraju ."

"Kosmopolita - obywatel swiata,uwazajacy caly swiat za swoja ojczyzne i nie uznajcy wylacznosci narodowej;
obojetny na sprawy narodowe."
Ze Slownika wyrazow obcych - M Arcta

Tych co odrzucaja nacjonalizm jest juz bardzo duzo w Polsce i ciagle ich przybywa,bolesne,ze tak mysla mlode pokolenia.
Moze dlatego stali sie wedrowcami ?

Malgorzata 50
17-07-2008, 16:34
I całe szczęście

Pani Slowikowa
17-07-2008, 17:46
I całe szczęście

Czy ja wiem?? Jednak ten nacjonalizm.. i to uczucie jakiejs przynaleznosci nam jest jednak potrzebne..
Kiedys widzialam piekny dokument o planetach.. Cudne kolorowe zdjecia..wszechswiata.. Na koncu pokazali nasza Ziemie.. "niebieskie oko Boga" ....
Zrobilo mi sie tak slodko i swojsko na sercu..ze przynaleze do tej cudownej planety.. :)

Malgorzata 50
17-07-2008, 18:59
Otoż to, Asiu do PLANETY

Pani Slowikowa
17-07-2008, 19:05
Otoż to, Asiu do PLANETY

ja do planety... bo wiesz jestem wodnikiem wiec taka kosmiczna raczej..:cool: No i te trzy ojczyzny..:rolleyes:
No ale do czego moze byc przywiazany taki byk np, czy ryba??:D

Lila
17-07-2008, 19:53
Byk do pala,ryba do wędki..

A lew ?

Pani Slowikowa
17-07-2008, 19:56
Byk do pala,ryba do wędki..

A lew ?

Lew?? Lew jest przywiazany do .ziemi po ktorej stapa..:)

Stanley
17-07-2008, 20:00
Ponieważ sam jestem lew wieć potwierdzam Pani Słowikowa ze jest przywiązany do ziemi po której stąpa należy jednak dodać też, ze tam gdzie stąpnie to jest jego ziemia.

senior A.P.
17-07-2008, 20:38
Tak jest !
Jak masz ziemie to zyjesz jak krol,gdy nie masz zdychasz jak kot .

Malgorzata 50
17-07-2008, 21:23
Tak jest !
Jak masz ziemie to zyjesz jak krol,gdy nie masz zdychasz jak kot .
A jak sobie weźmiesz w dzierżawę??????:)

senior A.P.
17-07-2008, 21:44
Dzierzawia ci ,ktorych na wlasnosc nie stac i wtedy sa obywatelami drugiej kategorii.

senior A.P.
18-07-2008, 14:37
Dariuszu !
Moze zajac glos w swym temacie ?
Masz dostep do tego forum ???

Dariusz Kosiur
03-08-2008, 20:36
Rozwijając temat nacjonalizmu proponuję dalszy ciąg własnej wypowiedzi:
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=643
Dariusz Kosiur

senior A.P.
03-08-2008, 21:26
Nacjonalizm TAK !
Globalizm NIE !!!
Zlodzieji do wiezienia.
Prawnikow do weryfikacji za Szczecin i wszelkie korupcje.

senior A.P.
03-08-2008, 21:50
Dlaczego Polacy daja sie wynaradawiac i wyganiac z Polski za chlebem ?

Malgorzata 50
03-08-2008, 21:57
Ty chyba jesteś najbardziej kompetentną osobą do odpowiedzi na to pytanie.Nieprawdaż?

senior A.P.
03-08-2008, 22:09
Co ty powiesz ?
I jeszcze to mi przypisujesz ???
Wstydz sie Malgorzato !
Ja wszystko dla Polski oddalem i tylko z walizka (jedna ) przyjechalem.
Naprawde nie kupilem hotelu na Florydzie - zapewniam cie.

Malgorzata 50
03-08-2008, 22:22
Co ty powiesz ?
I jeszcze to mi przypisujesz ???
Wstydz sie Malgorzato !
Ja wszystko dla Polski oddalem i tylko z walizka (jedna ) przyjechalem.
Naprawde nie kupilem hotelu na Florydzie - zapewniam cie.
To jestem rozczarowana ,myślałam ,że cię poderwę i załapię się na hotelarkę na Florydzie.
Ale ty umiesz kota odwrócić ogonem ..mistrzostwo świata:cool:

senior A.P.
03-08-2008, 22:39
Jak sobie przypominam to takiej dyscypliny w sporcie nie ma (odwracanie kota) ale jezeli juz widzisz we mnie mistrza (jakiego chcesz) to w ramach szczerosci dopisze,ze jako patriota chce byc pochowany w polskiej ziemi.
Mozesz mi napisac ile teraz taki pochowek kosztuje ?
Pytam ,bo nie wiem czy bedzie mnie na to stac z taka emerytura.
Przeciez to na temat - umilowanie Ojczyzny.

Pracy na Florydzie nie dostaniesz ( w hotelarstwie),latka Malgosiu nie te ,nawet do zmiany bielizny (poscielowej oczywiscie).

Malgorzata 50
03-08-2008, 22:44
Ale ja nie chcę szukać pracy tylko być właścicielką .....
Nie mam pojecia ile kosztuje pochówek jeszcze się tym nie interesuję ..a zresztą niech się martwią zstępni

senior A.P.
03-08-2008, 23:02
Jezeli wlascicielka ,to inna sprawa - zaczne sie rozgladac za hotelem dla ciebie,moze cos znajde .
Podaj tylko w jakim przedziale cenowym/wartosci ?

martunia
03-08-2008, 23:05
Myślę,myślę i mi wyszło,że ćpa.
Nagle się pobudza i bredzi.

Malgorzata 50
03-08-2008, 23:05
Jezeli wlascicielka ,to inna sprawa - zaczne sie rozgladac za hotelem dla ciebie,moze cos znajde .
Podaj tylko w jakim przedziale cenowym/wartosci ?
Ty nie szukaj mi hotelu tylko hotelarza w odpowiednim przedziale wieku i stanem konta .:)

Lila
03-08-2008, 23:31
Małgoś..Twoje dyskusje z Seniorem ,to dla mnie lepsze niż Qui Pro Quo.:D

Malgorzata 50
04-08-2008, 00:12
Małgoś..Twoje dyskusje z Seniorem ,to dla mnie lepsze niż Qui Pro Quo.:D Bo my tu z seniorem robimy za rozweselaczy -żebyście się kumy ze zmartwień róznych nie posunęły za bardzo w latach...a swoją drogą myślałam że sobie jaką pieczeń z krokodyla na tej Florydzie we własnym bedzie end brekfescie upiekę ,ale coś widzę ,że strach padł na hotelarzy ..a może senior studiuje ogłoszenia i znajomków rozpytuje ..posiedzę poczekam....:rolleyes:

kufa86
04-08-2008, 00:39
Jestem nacjonalistą, kupuję polskie wytwory.

Malgorzata 50
04-08-2008, 02:37
Myślę,myślę i mi wyszło,że ćpa.
Nagle się pobudza i bredzi.
Ale kto martuniu, ja czy senior ,a może oba ???

kufa86
04-08-2008, 03:27
Małgoś,
bania i do spania.

gratka
04-08-2008, 07:30
Prezydent L. Kaczyński wzmocnił jeszcze bardziej własny pogląd wygłaszjąc myśl: patriotyzm tak, nacjonalizm nie, nigdy(?).

Dariusz Kosiur
W tej sprawie zgadzam się całkowicie z Panem Prezydentem. :D
Procesów dziejowych się na dłuższą metę nie zatrzyma. Następuje globalizacja, a co za tym idzie im szybciej uzmysłowimy sobie, że nasza Polska jest
jedną z wielu ojczyzn na Ziemi, tym dla nas lepiej. Ziemia jest naszą planetą, musimy o nią dbać i dlatego patriotyzm oświecony musi łączyć w sobie elementy kosmopolityzmu. Wszak granice między państwami są coraz mniej widoczne. Gdyby tak jeszcze udało się zburzyć mury w niektórych umysłach...., ech, rozmarzyłam się z samego rana.
Miłego dnia wszystkim: Polakom, Żydom, Rosjanom, Niemcom, Francuzom, Ukraińcom, Słowakom, Czechom, Romom, Włochom, i żeby było szybciej:
Azjatom, Afrykańczykom, Australijczykom, Europejczykom, Amerykanom, Eskimosom i wszystkim Wyspiarzom. Tym z Wysp Szczęśliwych przede wszystkim!!!

Mar-Basia
04-08-2008, 10:52
Ty nie szukaj mi hotelu tylko hotelarza w odpowiednim przedziale wieku i stanem konta .:)

Malgosiu, lepiej zwroc sie do Zosi, ona ma wejscia w wyzsze sfery na Florydzie - nawet podroze odstawia "odrzutowcem". Senior nie "robi" w tych sferach.

senior A.P.
04-08-2008, 12:27
Ziemia jest nasza planeta - ludzi i malp tez !
Ja jednak chce byc zaliczony do ludzi,ktorzy maja te same prawa co narodowsci wyliczone przez Babke Gratke a nie do sfer jakie mi przeznaczyla Malgorzata 50 - to primo.
Secundo - nie nalezac do narodu "wybranego czy przebranego" chce zyc na takich samych warukach prawa i sprawiedliwosci w oparciu o prawde jak dla przykladu narod zydowski.
Nawet nie musze wiedziec kogo Pan Bog wybral a kogo stworzyl gojem,jak i tez jakie ksiegi swiete sa dobre a ktore winny byc spalone na stosie.
Chce byc wolny wsrod wolnych ale nie tak,ze wolno mi patrzec i sluchac ,lecz mowic i pokazywac juz nie.
Moge przynalezec do panstwa i narodu ale nie musze do kolchozu unijnego.
Jestem czlowiekiem a nie niewolnikiem bogatych !

Dariusz Kosiur
04-08-2008, 13:31
Re: Babka Gratka
Przegladając kolejne wpisy zastanawiałem się, czy warto jeszcze zabierać głos po dość długiej własnej wypowiedzi:
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=643 (ten adres zamieszczam ponownie, bo odnoszę wrażenie, że Pani Babka Gratka nie przeczytała mojej wypowiedzi lub jej nie zrozumiała.)
Oczywiście, nie musimy rozmawiać, nie musimy wymieniać poglądów, ale skoro już to czynimy, to przez szacunek dla dyskutujących rozmawiajmy w miarę możliwości poważnie.
Nie chodzi mi o to, żeby przyznała mi Pani rację - nie mam takich ambicji - ale byłoby mi miło, gdyby odrzucając moje poglądy n/t "nacjonalizm - kosmopolityzm" użyła Pani argumentów przemawiających na rzecz kosmopolitycznej postawy, a ukazujących słabe punkty nacjonalizmu. W swojej wypowiedzi użyła Pani samych oklepanych medialnych sloganów - przepraszam, ale to trochę mało.
Np. napisała Pani:
Wszak granice między państwami są coraz mniej widoczne. Gdyby tak jeszcze udało się zburzyć mury w niektórych umysłach...
Ciekaw jestem jak z kosmopolitycznego punktu widzenia ocenia Pani naszą walkę z Niemcami od 1939, Powstanie Warszawskie? Przecież oni też realizowali wizję wielkiej Europy bez granic, i co za róznica, czy rząd będzie niemiecki, czy polski, czy jeszcze jakiś inny, np. socjalistyczny na wzór dawnego ZSRR ze wspólnym socjalistycznym obozem, czy współczesnego UE-państwa w budowie? Wszak liczyć winny się wyższe cele, ponad narodowe.
Choć jest w tych pytaniach złośliwa ironia, nie mniej pytam poważnie.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
04-08-2008, 14:27
Pani dr. "Babka Gratka" jako pedagog akademicki byc myslala,ze ma przed soba mlodych studentow ,ktorym odpowiednio nalezy przekazywac swa wiedze. Trafila na forum seniorow i chyba wiedziala,ze w tych skolatanych i doswiadczonych siwych i lysych glowach nie wszystko da sie wymazac z przeszlosci lub poprzestawiac,trzeba czekac na ich smierc.
Dlatego tez tak a nie inaczej serwuje nam kolejne pogadanki na forum.
Grono wiernych seniorek i seniorow chetnie przytakuje a nam wiedzy nie przybywa ,patriotyzm sie nie oslabia,nacjonalizm rosnie w sile a ludziom zyje sie biedniej ,choc jest temat,ze nawet lepiej tylko nie dopowiedziano - komu ?
Tak wiec Darku nie spodziewaj sie odpowiedzi,ktora Cie usatysfakcjonuje,bo przeciez sluchales nie jednego wykladu i profesora jeszcze nie tak dawno,potrafisz tez przedstawic swoje "akademickie notatki" i zaklopotac wykladowce.
Pozdrawiam !

Malgorzata 50
04-08-2008, 14:39
No Seniorze posiłki nadeszły ze zsyłki i pozycje zostały umocnione .DK -raz jedyny odpowiem na twój post bo mi moje zdrowie miłe .Nie zauważyłeś że od 1939 r minęło po pierwsze 69 lat i świat sie zmienił
Po drugie II W.Św. wywołał rozbuchany Niemiecki nacjonalizm
Po trzecie wszystkie pozniejsze wojny na świecie lub ich większośc również
Po czwarte operujesz marksistowsko-leninowskim pojeciem kosmopolityzmu ,które jest już dawni passe
Tak jak organizacja "Grunwald", ktorej zdajesz się być pogrobowcem, sadząc po Twoich pogladach, znanych mi z obficie przez ciebie cytowanych publikacji własnych, tudzież wypowiedzi na forum tym i innych.Amen

senior A.P.
04-08-2008, 14:50
"Malo nas ale widza nas !".
Malgoska ,kto cie obudzil,nie zawczesnie to wstalas - ahaaa ! Faktycznie jestes posilkowa - rozumie.
Ale wiesz masz kiepskie kontrargumenty i walisz w nimi w Darka jakbys trzepala stary dywan.
Wstydz sie z tym przypominaniem marksizmu,leninizmu,niemieckiego nacjonalizmu za amerykanskie pieniadze - feeeeee !
Te minione 69 lat tobie tez cos zablokowalo ,to chyba po tych upalach drzwi w zawiasach skrzypia - oj posmarowac trzeba.

Malgorzata 50
04-08-2008, 14:54
Powiem w krótkich żołnierskich słowach nie mam 69 lat.A w sprawie blokad to są tu lepsi eksperci ode mnie

Lila
04-08-2008, 14:58
"Malo nas ale widza nas !".
Malgoska ,kto cie obudzil,nie zawczesnie to wstalas - ahaaa ! Faktycznie jestes posilkowa - rozumie.
Ale wiesz masz kiepskie kontrargumenty i walisz w nimi w Darka jakbys trzepala stary dywan.
Wstydz sie z tym przypominaniem marksizmu,leninizmu,niemieckiego nacjonalizmu za amerykanskie pieniadze - feeeeee !
Te minione 69 lat tobie tez cos zablokowalo ,to chyba po tych upalach drzwi w zawiasach skrzypia - oj posmarowac trzeba.

Senior,zejdź mi zaraz z Małgosi.Ale migiem..

W blokadach to Endrju przoduje w Polsce,wiesz ?

senior A.P.
04-08-2008, 15:00
Ta gdzie ja by ci dal 69 lat ,juz zapomnialas jak cie zawsze odmladzam ?
69 lat to prawie mam ja ale mi jeszcze brakuje ciut.
Darek napewno odpowie na twoj post to solidny czlowiek ale widocznie nie czuwa na tym forum,robie to ja jako emeryt na dwa razy - mozesz ze mna podyskutowac o tym patriotyzmie ?
Jak uwazasz nadaje sie na patriote ?

senior A.P.
04-08-2008, 15:04
Rozkaz nie gazeta, a wchodzic to ja na nikogo nie wchodze ,co najwyzej obok sie poloze.
Co ty dzisiaj taka podenerwowana ,Tusk jest tego przyczyna ?
A moze Ty do Pekinu wyjezdzasz i jeszcze walizki nie spakowalas ???
Ja jade jutro do Chinczykow (florydzkich) ,taniej u nich mozna rybe kupic.Miejscowi mi to radza mowiac "nie jedz wieprzowiny,bo te one do zywca cosik dodaja i ludzie padaja".
No to jade na "olimpiade".

Malgorzata 50
04-08-2008, 15:06
Patriota ze znakiem Q tyle ,że lekko zmurszały..Augustynie już przerabialiśmy to milion razy ty mnie nie przekonasz ,ja cię nie przekonam wiec po co tracić czas.

senior A.P.
04-08-2008, 15:12
Ja mam czasu duzo ale zdrowia juz mniej,choc dla ciebie i zdrowie poswiece !

gratka
04-08-2008, 15:28
Z Seniorem nie dyskutuję, bo moich postów ni w ząb nie rozumie, z góry wiedział lepiej, a Panu Dariuszowi odpowiem:
1) Małgosia bardzo trafnie zauważyła, że wojny są skutkiem nacjonalizmów, a ja dodam, że z człowieka ogarniętego fobią łatwo uformować nacjonalistę.
2)U podstaw faszyzmu (nacjonalizmu niemieckiego) leżało błędne założenie o wyższości rasy germańskiej nad innymi.
3) U podstaw drugiego totalitaryzmu - komunizmu leżało drugie błędne założenie o tzw. sprawiedliwości proletariackiej. Idea nacjonalistyczna wielkiej Rosji w połączeniu z ideą budowy państwa sprawiedliwości społecznej zrobiły swoje - komunizm.
Na bazie tych błędnych idei powstały dwa totalitaryzmy - faszyzm i komunizm, których ofiar w ludziach nawet nie znam.
Panowie głosicie następną błędną ideę - o Polsce jako kraju prześladowanym, którym chce zawładnąć spisek międzynarodowy. Nie twierdzę, że nie ma postaw antypolskich w Europie i Ameryce, a może i w Azji. Twierdzę tylko, że to jest margines nieistotny.Na ewentualną rezolucję kongresu USA nasz sejm odpowie swoją rezolucją i po zabawie. Panów pisanie nie odniesie najmniejszego międzynarodowego, ani też wewnętrznego skutku.
Aby było dobitniej proszę kilka razy dziennie przeczytać post Małgosi z godziny 14.39.

senior A.P.
04-08-2008, 15:40
Co mi tam Malgosia i jej godzina "0",przeciez wiadomo kim byli tworcy i nadal sa tych wszystkich ustrojow przez minione 2 tysiace lat - tego juz profesorki nam nie zaprzecza.
Hitlera znamy,Lenina,Markasa i Engelsa tez ,wiec o co biega Babko Gratko,o to ze to nie byli Polacy a przedstawiciele narodu "wybranego " ?
Kto trzesie Kongresem USA,kto Sejmem RP ,Co to jest PE i wreszcie czyja dominacja na swiecie.
Oj profesorki - dobrze,ze moich wnukow nie uczycie.
Mialby dziadek duzo do odkrecania.

gratka
04-08-2008, 15:43
bez komentarza.

senior A.P.
04-08-2008, 16:08
No ,bo co tu komentowac - zyciorysy Lenina i Hitlera ?
Albo moze wczesniej ,kto sie przyczynil do Rewolucji Francuzkiej,kto zalozyl Zakon Krzyzacki lub kto sprzedawal "odpusty" i budowal fundamenty KK a dzisiaj ich burzy ???
Nie warto,to juz historia .

Za to warto odpowieziec sobie na pytanie :
Dlaczego dzisiaj w szkolach nie uczy sie patriotyzmu i falszuje historie Polski .

gratka
04-08-2008, 18:11
69 lat to prawie mam ja ale mi jeszcze brakuje ciut.
Jak uwazasz nadaje sie na patriote ?

Tak senior, nadajesz się na patriotę w konserwie:D :D i do tego na karuzeli, bo w koło Macieju to Twoja ulubiona orbita.
Otworzyłeś specjalny wątek na swój temat, walili w Ciebie tam jak w kaczy kuper i wszystko spłynęło.
Podajesz jakieś przepowiednie o przyszłym zburzeniu połowy Europy, w tym Polski i Watykanu bez podania źródeł. Chcesz nas zastraszyć i zjednoczyć do walki z wrogiem. JAKIM?????:confused:
Napisz raz, konkretnie a wyraźnie z imienia i nazwiska

kto przewodzi naszym wrogom?
dlaczego nam zagrażają?
jak mamy walczyć, jak liczną masz armię ?
gdzie jest broń- czym walczyć ( zabijać, czy tylko opluwać?)?
czy opracowałeś taktykę?
jakie szanse na zwycięstwo?
Jaki ustrój i jaki rząd będzie po zwycięstwie?
Na razie zrozumiałam, że poważnym wrogiem narodu jest Jurek Owsiak. Czy dobrze zrozumiałam?
Tylko konkretne odpowiedzi na te pytania potraktuję jako krok do przodu w tej Twojej pisaninie.

Matrix
04-08-2008, 18:56
"Szekspirowskim zbrodniarzom wyobraźni i siły ducha wystarczało na dziesięć trupów.A to dlatego,że brakowało im ideologii.Ideologia!Oto, co daje zbrodniarzowi upragnione usprawiedliwienie i wytrwałość,której potrzebuje.Ideologia to teoria społeczna,która pozwala mu przed samym sobą i przed innymi wybielić swoje czyny, a zamiast wysłuchiwać zarzutów i przekleństw,zbierać pochwały i zaszczyty.Tak właśnie inkwizytorzy podpierali się chrześcijaństwem,konkwistadorzy większą chwałą ojczyzny, kolonizatorzy cywilizacją, naziści rasą,jakobini i bolszewicy równością,braterstwem i szczęściem przyszłych pokoleń." Aleksander Sołżenicyn

senior A.P.
04-08-2008, 21:31
Babko Gratko !
Jak narazie nie kwapisz sie do zrozumienia Polakow ale przyjdzie czas ,ze ich zrozumiesz ,ale oni (pokolenia po nas ) beda bezlitosni.
Ustroj i rzad po zwyciestwie bedzie POLSKI !
We mnie wroga nie szukaj ani mi ich nie podsuwaj,ja szukam prawdziwych przyjaciol,ktorych poznaje sie w biedzie.
Polska ci dala zycie i schronienie wiec szanuj ja.
Zyj i daj zyc innym.

Dariusz Kosiur
04-08-2008, 21:37
W takim razie proszę mnie oświecić w kwestii różnicy miedzy nacjonalizmem a szowinizmem.

I dalej:
2)U podstaw faszyzmu (nacjonalizmu niemieckiego) leżało błędne założenie o wyższości rasy germańskiej nad innymi.
3) U podstaw drugiego totalitaryzmu - komunizmu leżało drugie błędne założenie o tzw. sprawiedliwości proletariackiej. Idea nacjonalistyczna wielkiej Rosji w połączeniu z ideą budowy państwa sprawiedliwości społecznej zrobiły swoje - komunizm.

Pytania: 1. skąd Niemcy czerpali ideologię o wyższości rasy?
2. Kto był autorem ideologii komunistycznej i kto dokonał zamachu terrorystycznego w Rosji w 1917 (tzw. rewolucja październikowa)?
W takim razie, jesli nawet założymy, że faszyzm i komuniuzm to ideologie nacjonalistyczne, to czyj był to nacjonalizm?
Dariusz Kosiur

senior A.P.
04-08-2008, 21:58
Oj,nie bedzie tak szybko odpowiedzi,bo koleczko sie zaciska.
Wnuczek na ostatnim urlopie w Polsce zadal mi pytanie:
"Dziadku ! Wyjasnij mi w koncu skad sie wzieli komunisci ?"
Wiec wyjasnilem (seniorom tego chyba nie trzeba pisac)) poczawszy od Francji a skonczywszy w Polsce. Na to wnuczek gimnazjalista ,krotko :
"To sie nie dziwie,ze oni sie tak teraz miedzy soba kloca i to o co,przeciez juz nie ma o co,no bo co z tej Polski zostalo ,nazwa ?"
Zakonczylem dyskusje kwitujac: Nie tylko - jeszcze zostali rodzice ,ty i twoj brat a to juz jest duzo.

gratka
04-08-2008, 22:42
Babko Gratko !
Jak narazie nie kwapisz sie do zrozumienia Polakow ale przyjdzie czas ,ze ich zrozumiesz ,ale oni (pokolenia po nas ) beda bezlitosni.
(...)
Zyj i daj zyc innym.

Przepraszam, a teraz to jaki mamy rząd? Nie polski?Może bez niedomówień!
Proszę o nazwiska i narodowość członków naszego rządu.
Polaków nie rozumiesz Ty, Seniorze. To nie lata sześćdziesiąte, w których mentalnie tkwisz.
Polskę szanuję bez Twoich pouczeń.
Żyć Ci nie zabraniam.

A teraz odpowiedź na pytanie Dariusza Kosiura o genezę nacjonalizmu:Rasizm i nacjonalizm był niemiecki, rosyjski, a teraz usiłujecie wzniecić polski . Znacie lepszą odpowiedź ? Słucham.

Malgorzata 50
04-08-2008, 22:47
Babko Gratko !
We mnie wroga nie szukaj ani mi ich nie podsuwaj,ja szukam prawdziwych przyjaciol,ktorych poznaje sie w biedzie.
Zyj i daj zyc innym.
Biedne dziecko

senior A.P.
04-08-2008, 22:54
Juz podnosze reke do gory ,w prawdzie jej nie widac ale p.profesor pozwoli ja znam jeszcze nacjonalizm zydowski i jestem jego swiadkiem.
Ten rosyjski i niemiecki jest pochodny a polski narodzi sie napewno !
Jaka ocene otrzymalem ?

Barbara13
04-08-2008, 22:56
trudny temat przed snem

gratka
04-08-2008, 23:12
Nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytania, znowu w koło Macieju?
Obłąkańczy taniec.
Proszę o odpowiedź na pytania zadane w postach 51 i 56.

Lila
04-08-2008, 23:31
A ja uważam ,że przesadzamy z tą ostrożnością..
Nami nikt się nie przejmuje..
The Times w swoim artykule zamieścił te oto słowa ..
'' przodkowie Polaków na Wyspach,zamykali Żydów w synagogach ,a potem je podpalali ''..

Na angielskich forach internetowych ,robią z naszego narodu - zwolenników Hitlera..I to w rocznicę Powstania..
A niech ich szlag.Dlaczego my nie możemy sobie popisać ?

ps.Jeżeli MSZ na to nie zareaguje ,to dno nami rządzi.

ps.dokładnie tak.."Przed wojną Polacy, by się zabawić, podpalali Żydów w synagogach" - napisał "The Times".

"Teraz, w odróżnieniu od Niemców, nie przyznają się do swojej roli w Holokauście". W ten sposób dziennikarz "The Times" sformułował na łamach dziennika swoje refleksje.

Malgorzata 50
04-08-2008, 23:42
Czytałam to samo to jest wstrętny ,ale margines- ktoś tam napisał ,że jedyną formą jest po prostu podawanie do sądu -i koniec.Po co rozdzierać szaty ..wystarczy jeśliby polski MSZ za każde publiczne nieprawdziwe oszczerstwo po adresem Polski podawał oszczercę do sądu.A głupcy Lila są wszędzie.I fora internetowe są ich pełne.Z mojej strony to nie jest ostrożność .Nienawidzę nienawiści i koniec.

admin
04-08-2008, 23:52
Nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytania, znowu w koło Macieju?
Obłąkańczy taniec.
Proszę o odpowiedź na pytania zadane w postach 51 i 56.
odpowiedź na pytanie o źródła padła w poście usuniętym przeze mnie (z powodu podania właśnie jako źródła między innymi odnośników do serwisów naruszających polskie prawo). Być może p. Kosiur ponowi odpowiedź bez zamieszczania tych "źródeł"

Lila
04-08-2008, 23:58
Czytałam to samo to jest wstrętny ,ale margines- ktoś tam napisał ,że jedyną formą jest po prostu podawanie do sądu -i koniec.Po co rozdzierać szaty ..wystarczy jeśliby polski MSZ za każde publiczne nieprawdziwe oszczerstwo po adresem Polski podawał oszczercę do sądu.A głupcy Lila są wszędzie.I fora internetowe są ich pełne.Z mojej stronyto nie jest ostroznosć .Nienawidzę nienawiści i koniec.

No wiesz...Małgoś.Do sądu ? The Times to poważna gazeta .I nasi pracuję w UK.Ogólnie jest oburzenie i czekają na reakcję Macierzy..

Malgorzata 50
05-08-2008, 00:01
To co ,że poważna gazeta jesli szkaluje to do sądu i koniec ,co ma do tego praca naszych w UK.

Lila
05-08-2008, 00:05
No mówię przecie...na forach angielskich mówi się głupoty.To jest bolesne dla nich.

Malgorzata 50
05-08-2008, 01:44
No mówię przecie...na forach angielskich mówi się głupoty.To jest bolesne dla nich.
Mhm, to zrozumi8ale -tyle ,że świat jest pełen półgłówków ....:mad: I dla tego należy ciągać ich po sądach.

senior A.P.
05-08-2008, 15:25
Nawet to wciela gilotyna,pisalem jedynie o patriotyzmie i wszelkich nacjonalizmach.
Co tam sie dzisiaj dzieje w tej Mlawie ?

Dariusz Kosiur
05-08-2008, 19:53
A teraz odpowiedź na pytanie Dariusza Kosiura o genezę nacjonalizmu:Rasizm i nacjonalizm był niemiecki, rosyjski, a teraz usiłujecie wzniecić polski . Znacie lepszą odpowiedź ? Słucham.
To chyba jakiś żart. Znam lepszy z filmu Flip and Flap: nauczyciel w więzieniu pyta Flipa - ile jest 27 podzielić na 3? Pada odpowiedź: 9 i dwa reszty - nauczyciel jest załamany.
Jeśli do tego żartu chciała Pani nawiązać, to niestety, ale wyszło raczej nie śmiesznie, za to zaleciało ignorancją.
Zostawmy tę nieszczesną genezę i nie nacjonalizmu, a faszyzmu (nie mylić z nazizmem) i komunizmu, bo o to pytałem. Jeśli kogoś interesuje historia, polityka to sam znajdzie odpowiedzi.
Proszę natomiast wyjaśnić pojęcia nacjonalizm i szowinizm, której to prośby chyba Pani nie zauważyła. I jeśli uda się Pani określić te pojęcia, to dopiero wtedy proszę porównać ich znaczenie z terminami: nazizm (występował w Niemczech hitlerowskich, a faszyzm był włoski i jednakowoż różnił się od nazizmu) i komunizm.
Żeby dyskutować jakieś zagadnienie musimy usystematyzować pojęcia, którymi się posługujemy. Ponieważ niczego tu nowego nie wymyślamy, to znaczenia interesujacych nas pojęć są już dobrze znane i opisane, wystarczy sięgnąć do źródeł - nie ma potrzeby tworzyć prywatnych definicji, zreszta błędnych.
Dariusz Kosiur

Malgorzata 50
05-08-2008, 20:02
Dariusz Kosiur]Re: Babka GratkaŻeby dyskutować jakieś zagadnienie musimy usystematyzować pojęcia, którymi się posługujemy. Ponieważ niczego tu nowego nie wymyślamy, to znaczenia interesujacych nas pojęć są już dobrze znane i opisane, wystarczy sięgnąć do źródeł - nie ma potrzeby tworzyć prywatnych definicji, zreszta błędnych.
Dariusz Kosiur
W tym celu proponuje dogadać się z jakimś UTW-otworzyć katedrę nacjonalizmu stosowanego i tokować do woli do grona zainteresowanych pasjonatów ,bo większość z nas te pańskie śmiertelnie serio wywody z ksieżyca po prostu nudzą
Od razu zaznaczam ,zeby się Pan nie musial fatygować jestem pozbawiona kultury,ze szczególnym uwzglednieniem kultury dyskusji,zachowuję się niegrzecznie w stosunku do Pana z pelną premedytacją (do kosza proszę)

gratka
05-08-2008, 23:06
Panie Dariuszu ja napisałam o murach w ludzkich umysłach. Po popisie Panów jestem pewna, że w Waszych umysłach są mury większe i szersze od Wielkiego Chińskiego. To Pan - oblatany w sprawach nacjonalizmu, faszyzmu, komunizmu i innych "izmów" chciał mnie nakierować w stronę "izmu" przez Panów ulubionego pytaniem
cytuję:
Pytania:
1. skąd Niemcy czerpali ideologię o wyższości rasy?
2. Kto był autorem ideologii komunistycznej i kto dokonał zamachu terrorystycznego w Rosji w 1917 (tzw. rewolucja październikowa)?
W takim razie, jeśli nawet założymy, że faszyzm i komunizm to ideologie nacjonalistyczne, to czyj był to nacjonalizm?

Jeżeli moja odpowiedź Pana nie zadowala - pański problem, bo mnie wszystko jedno czyj to był nacjonalizm. Żadnego nie pochwalam.
Cieszę się, że jeszcze Pana coś śmieszy- w tym przypadku moja ignorancja-choć poczucie humoru też mamy różne.

A mury rosną, rosną, rosną i przesłonią cały świat !

senior A.P.
06-08-2008, 10:00
"Nacjonalizm kierunek i dazenie polityki narodowej;dazenie do wylacznosci narodwej w granicach panstwa a. w granicach zamieszkalych przez autochtonow,daznosc do zasymilowania innych narodowosci w tychze granicach ."

"Nacjonalista - narodowiec,trzymajacy sie w polityce kierunku narodowego.
Skrajny narodowiec stawiajacy swoja narodowosc ponad inne,nie chcacy im przyznac rownych praw w panstwie, szowinista."

Szowinizm przesadnie gorliwy patrjotyzm,zle zrozumiany,falszywy patrjotyzm polaczony zwykle z przekonaniem,ze kazdy inny narod jest czyms o wiele nizszem i gorszem (od nazwiska napoleonskiego weterena Mikolaja Chauvin,ktory z przesadna gorliwoscia czcil Napoleona)."
Slownik wyrazow obcych - M.ARCTA

Moze wiec nie bedziemy spierac sie i przesledzimy ,podyskutujemy odniesienia do poszczegolnych osob i narodow ,w tym takze do dyskutujacych tu seniorek i seniorow.
Szowinistow nie brakuje na calym swiecie.
Ja jestem narodowcem umiarkowanym i innych do tego namawiam.
Widzicie cos w tym zlego ?
Co to za Polak ,ktory nie dba o polskie sprawy narodowe ?
Jestes Polakiem to mysl po polsku,pracuj i zyj dla Polski.W przypadku zagrozen bron jej racji stanu ,jak trzeba oddaj zycie !

senior A.P.
06-08-2008, 15:52
I co ?
Nie ma wiecej nacjonalistow na forum ???

gratka
06-08-2008, 16:23
Słownik Wyrazów Obcych , PWN (PWN oznacza Państwowe
Wydawnictwo Naukowe), cytuję:
nacjonalizm [łac. natio = naród] postawa społeczno-polityczna oraz forma ideologii podporządkowująca interesy innych narodów interesom własnego narodu lub rasy, wyrażająca się w egoizmie narodowym, w wyolbrzymianiu zalet i niewidzeniu słabości własnego narodu, w żądaniu dla niego specjalnych przywilejów, w niechęci, nietolerancji i wrogości wobec innych narodów ( przeciwieństwo internacjonalizmu); inny charakter ma nacjonalizm narodów podporządkowanych, przejawiający się w dążeniu do wyzwolenia narodowego.

W myśl powyższej definicji - sądzę, że nacjonalistów na tym forum można policzyć na palcach .

senior A.P.
06-08-2008, 17:18
Słownik Wyrazów Obcych , PWN (PWN oznacza Państwowe
Wydawnictwo Naukowe), cytuję:
nacjonalizm [łac. natio = naród] postawa społeczno-polityczna oraz forma ideologii podporządkowująca interesy innych narodów interesom własnego narodu lub rasy,

Rozumowanie A.P. :
Moja postawa polityczna (mam do niej prawo jako narodowiec ) nie moze zgodzic sie z innym interesem (obcym) niz moj interes POLSKI !
A.P. - uwaza :
Przynaleznosc do narodu POLSKIEGO jest dla mnie duma a nie egoizmem z jednoczesna sprawiedliwa ocena cech wspolbraci rodakow.

to co nizej uwazam za odwrotnosc i przewrotnosc :

wyrażająca się w egoizmie narodowym, w wyolbrzymianiu zalet i niewidzeniu słabości własnego narodu, w żądaniu dla niego specjalnych przywilejów, w niechęci, nietolerancji i wrogości wobec innych narodów ( przeciwieństwo internacjonalizmu);

A.P. To co wyzej NAROD POLSKI nie przejawial i nadal nie czyni teraz i w swej historii !

A.P. zgadza sie i zauwaza,ze :
inny charakter ma nacjonalizm narodów podporządkowanych, przejawiający się w dążeniu do wyzwolenia narodowego.
Warunek A.P. :
Gdy narod zostal zniewolony.

W myśl powyższej definicji - sądzę, że nacjonalistów na tym forum można policzyć na palcach .

A.P. stwierdza: Polacy sa zbyt malo poinformowani ,poniewaz nie maja powszechnego dostepu do komputerow oraz to,ze Polska nie ma wolnych i niezaleznych mediow,ktore byly rzetelnie informowaly i edukowaly spoleczenstwo polskie !
Te media co sa nie pracuja na rzecz Polski i sa w obcych rekach.Czesciowo niezalezne sa tylko Radio Maryja i TV TRWAM ,ktore sa kompromitowane i zwalczane .

gratka
07-08-2008, 08:59
Z podanej w poscie nr 74 definicji nacjonalizmu wynika, że jest to postawa charakteryzująca się wypaczonym widzeniem świata, coś na kształt krzywego zwierciadła. Dlatego, zgodnie z tytułem tego wątku uważam:
Patriotyzm - tak!
Nacjonalizm - nie!
Nie będę podawać definicji szowinizmu i oszołomstwa, bo to tylko następne stadium nacjonalizmu.
Na tym kończę swój udział w dyskusji, zadałam kilka pytań, na odpowiedzi już nie czekam, ponieważ ( nawiązując do uwagi Adminki) jako obywatelka wolnego kraju szanuję polskie prawo.

Malgorzata 50
07-08-2008, 09:41
I co ?
Nie ma wiecej nacjonalistow na forum ???
Nie ma jak widać .Co chyba te dyskusję kończy elegancko i bez kłótni.

senior A.P.
07-08-2008, 10:39
Ja sie zatrzymam przy patriotyzmie.
Komu zalezy aby go oslabiac ,takze na forum ?
Co na to polska szkola ???

Malgorzata 50
07-08-2008, 12:05
Nikomu nie zależy..ale patriotyzm ,jak miłość -to się czuje ,a nie koniecznie dużo o tym mówi.

Basia.
07-08-2008, 12:16
Nikomu nie zależy..ale patriotyzm ,jak miłość -to się czuje ,a nie koniecznie dużo o tym mówi.
Strzał w dziesiątkę, bezustanne mówienie o patriotyźmie nie świadczy o rzeczywistych odczuciach osoby mówiącej.

senior A.P.
07-08-2008, 12:33
Bycie a czucie to dwie rozne sprawy.
Najwazniejszym jest myslenie i dzialanie !

Dariusz Kosiur
07-08-2008, 15:24
Definicja nacjonalizmu z postu Nr 74 jest definicją szowinizmu szanowna Pani, niezależnie od tego, że źródło przypisuje błędnie tę terść nacjonalizmowi (istnieje zasadnicza różnica między szowinizmem i nacjonalizmem).

Ponieważ obstaje Pani za hasłem: patriotyzm tak, nacjonalizm nie (pogląd ten głosi nie tylko L. Kaczyński), ciekawi mnie, jak wyjaśni Pani następującą kwestię?
Otóż L. Kaczyński (i nie tylko on), jako prezydent wygłosił również pogląd, że Polska jest najlepszym przyjacielem Izraela i USA, i m.in. dlatego nasze państwo wspiera swoim udziałem działania USA (także i politykę bliskowschodnią Izraela) w Iraku i Afganistanie. Polityka tych dwu państw (USA, Izraela) jest imperialnym wyrazem szowinizmu rządzących USA i Izraelem - no bo, czym wyjaśnić atak na Irak i wymordowanie już ponad 1 mln Irakijczyków? Jak zatem pogodzić odrzucenie polskiego nacjonalizmu z jednoczesnym wspieraniem szowinizmu (czyli zdegenerowanego nacjonalizmu) Izraela i USA? Czy to można logicznie i uczciwie pogodzić?
Dariusz Kosiur

senior A.P.
07-08-2008, 16:00
To zalezy od dyskutanta i reprezentowanej opcji politycznej.
W powyzszych postach daje sie zauwazyc juz nie tylko roznice w definicjach ale takze w ich interpretacji.
Gdy dalem wlasne porownania i przemyslenia "Babka Gratka " zamknela drzwi za soba i dalsz dyskusja stala sie niemozliwa.
O czyms to swiadczy - napewno nie o racji polskiej !
Polak-narodowiec do konca broni swych racji.
Polak nie przebudzony spi dalej

Malgorzata 50
08-08-2008, 01:59
Koledzy AP i DK gadacie farmazony bez sensu i tyle ,a do tego szkodliwe pod każdym względem .Ja nie chciałabym w Polsce Jugosławii ,a poglądy które głosicie prowadzą prostą drogą do prawdziwej wojny w imię jedynie slusznej racji ,|Nie dzieli się ludzi na prawdziwych i i nieprzwdziwych polaków ,patriotow ,katolików i innych takich .Nie namawia się do nienawiści i tępienia kogokolwiek .A wy to stale i wciąż robicie .Nie będę więcej z Wami o tym gadać bo szlag mnie trafi za chwilę.

senior A.P.
08-08-2008, 11:23
Jak nie bedziesz gadac to sobie poczytaj nas i to co napisali,powiedzieli i naktecili filmy prawdziwi Amerykanie.
Na poczatek podsunalem ci Alexa Jones.
Ogladnelas jego film ?
Wejdz na ich strony dowiesz sie wiecej,tym bardziej ,ze znasz angielski.
Potem podyskutujemy,oczywiscie jak zechcesz,mam nadzieje,ze z twoim zdrowiem wszystko bedzie w porzadku po dawce prawdy.
Ty i inni przebudza sie w odpowiednim czasie.
Lepiej pozno niz wcale !

Malgorzata 50
08-08-2008, 12:23
Dobra seniorze niech ci będzie obejrzę ale spodziewaj się najgorszego!!!!!

senior A.P.
08-08-2008, 19:34
Ogladalas juz te 139 minut faktow Malgorzato50 ?
Jestem gotowy do dyskusji nad tym dokumentem filmowym.
Pamietaj Texas sie obudzil !

Malgorzata 50
08-08-2008, 20:38
Sprzątam!!!!!! Mówiłam przecież -obejrzałam kawałek -koszmar...ale żeby nie być gołosłowną pooglądam jeszcze trochę później i wtedy zjadę od góry do dołu .Teksaska mentalność to jest coś czego ja po prostu nienawidzę

senior A.P.
09-08-2008, 10:49
Zwroc uwage czym sie roznia Amerykanie Polnocni od Poludniowych - ponownie zapowiada sie na amerykanska wojne "polnoc-poludnie".
Wracajac do watku patriotyzmu to pozwole sobie zauwazyc ,ze umilowanie OJCZYZNY rozni sie od milosci czlowieka.
Ojczyzna to nasz zbiorowy obowiazek,to jej obronnosc ,to praca na jej korzysc,czy wreszcie walka o jej wolnosc z poswieceniem wlasnego zycia.
Ze zrozumieniem tego chyba seniorzy nie powinni miec trudnosci.

Dariusz Kosiur
11-08-2008, 12:40
Pytanie do Forumowiczów
Jak to jest, że szowinizm (bo nie nacjonalizm) albański w Kosowie jest słuszny i Kosowo ma prawo do niezależności i oderwania się od Serbi, a nacjonalizm Osetyjczyków (90% ludności Oseti ma paszporty rosyjskie) jest niesłuszny i gruzińska armia (szkolona przez Izraelczyków) ma prawo zatakować Osetię, a Rosja nie ma prawa bronić swoich obywateli?
Jak odróżnić dobry-słuszny szowinizm od złego nacjonalizmu?
Co to takiego "społeczność międzynarodowa", która pozytywnie ocenia łamanie praw narodów przez realizację polityki USA-Izrael-UE, a negatywnie realizację polityki Rosji i Chin?
Czy nie zachodzi analogia między "społecznością międzynarodową" a dawną klasą robotniczą - awangardą postępowej ludzkości świata?
Jaka jest różnica (poza fizyczną) między prezydentem Gruzji, Sakaaszwilim, a prezydentem RP III i 1/2 Kaczyńskim?
Dariusz Kosiur

Lila
11-08-2008, 12:59
Różnica jest zasadnicza.Saakaszwili jak Dawid ,walczy z Goliatem w tej chwili..A Kaczyński świętuje tylko walkę Dawida z Goliatem - 64 lata temu..
Kosowo zostało niepotrzebnie uznane.Dla każdego,kto tylko liźnie prasę od czasu do czasu ,było jasne iż eskalacja nastąpi..
Co z tego ,że ludność Osetii ma paszporty rosyjskie ? Na tej samej podstawie odebrano nam Lwów.
Jak można zaatakować swoją własnośc ,ja się pytam ? I niby dlaczego widzisz tam Izrael ?
Twoje prorosyjskie sympatie ,niestety dyskwalifikują Cię ( jak dla mnie ) jako ''prawdziwego '' Polaka.A tej ''prawdziwości '' odmawiasz innym Polakom ,tylko dlatego ,że mają wg.Ciebie ,nieprawidłowe pochodzenie..

ps.Ojoj ,Dariusz ...zawiodłeś mnie.Do ludzi miłujących Rosję ,podchodzę niezwykle ostrożnie.Skrzywienie genetyczne.

Dariusz Kosiur
11-08-2008, 13:41
Re: Lila
Możesz nie zgadzać się z moimi poglądami, możesz uznać je za błędne, ale proszę traktuj mnie poważnie. Czy ja gdziekolwiek napisałem o mojej politycznej miłości do Rosji (stosunek do Rosjan, to inna sprawa)? W polityce nie istnieją uczucia, istnieją wyłącznie interesy, których nie należy łączyć z sympatiami.
Tym nie mniej jestem całkowicie przekonany o słuszności poglądu, że naszym strategicznym partnerem - dziś - powinna być Rosja. Nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek sentymentalizmem, poza miłością do własnej Ojczyzny i Narodu. To jest oczywiście duży skrót myślowy, gdybym go rozwinął, zostałby pewnie wycięty, więc tylko jedno zdanie jeszcze. Obecnie realizowana (od 1980 r.) przez rządzących Polską polityka prowadzi do demontażu państwa na rzecz UE, a po jej nieuniknionym rozpadzie Polska może zostać przejęta przez Niemcy lub/i przez Rosję, które tak jak to w historii już bywało bedą dążyły do zabezpieczenia własnych interesów.
Używając Twojego określenia, "miłość" do Rosji zdecydowanie bardziej się nam opłaci niż "miłość" do USA (Izraela) i UE (Niemiec).
Dariusz Kosiur

maja59
11-08-2008, 13:47
Sprzątam!!!!!! Mówiłam przecież -obejrzałam kawałek -koszmar...ale żeby nie być gołosłowną pooglądam jeszcze trochę później i wtedy zjadę od góry do dołu .Teksaska mentalność to jest coś czego ja po prostu nienawidzę
Daj spokój proszę, nie warto się denerwować, posłuchaj Mai i włącz ignor. Betonowych głów nie naprawisz ani nie przekonasz, niech mielą jęzorami nie czytani. Pozdrawiam

Lila
11-08-2008, 13:49
Dariusz ,nie Ty pierwszy i nie ostatni..Przed Tobą był Adam Czartoryski i dopiero na starość dotarło do niego,że koń na którego postawił ,pocwałował w swoim kierunku,niezgodnym z polską racją stanu..
Rosji nie należy wierzyć NIGDY.

Już muszę lecieć.Do innego razu.:)

Dariusz Kosiur
11-08-2008, 14:08
Re: Lila
To nie jest kwestia wiary. Wierzyć należy samemu sobie, umieć wytyczać własne cele i je realizować. Strategiczne partnerstowo z Rosją nie oznacza ślubu z nią, czy oddania się jej w niewolę. Jest wyłącznie pragmatycznym myśleniem o własnej niezależności. Jednak konieczne jest właściwe odczytanie jej (Rosji) politycznych zagrożeń i celów.
Znam historię na tyle dobrze, że moge uczciwie powiedzieć, iż zagrożenia dla Polski płynęły zawsze z Zachodu, nawet rosyjskie zagrożenie miało zachodnie inspiracje - to trzeba wiedzieć.
Dariusz Kosiur

POLA
11-08-2008, 14:35
W polityce nie istnieją uczucia, istnieją wyłącznie interesy, których nie należy łączyć z sympatiami.
Tym nie mniej jestem całkowicie przekonany o słuszności poglądu, że naszym strategicznym partnerem - dziś - powinna być Rosja. Nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek sentymentalizmem
Generalnie się z Tobą nie zgadzam, ale z tym, co wyżej - jak najbardziej.
Teoretycznie masz rację, zauważ z kim Rosja ma dobre układy lub raczej odwrotnie - kto z nią je ma? To nie są płotki.
Jak zrobić, żeby mieć w Rosji partnera, nie dać się połknąć i sponiewierać?
Masz jakiś pomysł?

senior A.P.
11-08-2008, 14:41
I to jest wlasnie to,co trzeba sobie (nam i innym) na wstepie wyjasnic:
DLACZEGO ZAWSZE W NASZEJ HISTORII ZLE WIATRY WIALY Z ZACHODU ?
Rowniez dzisiaj ten wiatr wieje.
Nie sympatyzujac z zadnym narodem i widzac wlasne stanowienie (wolnosc i niezaleznosc) opierajmy sie "wszelkim wiatrom",ktore moga nas zmiesc z powierzchni ziemi !
Nie nakazujmy sobie nawzajem kogo mamy kochac a kogo nie,z kim trzymac lub z kim zadzierac - madry czlowiek ma wlasne zdanie i nie daje soba manipulowac.Nie ma tez uprzedzen do tych co jego przodkom wyrzadzili krzywde,bierze pod uwage zlo wyrzadzane dzisiaj !!!
Lila nie musisz kochac Rosjan,ja nie musze kochac Zydow,Dariusz nie pochwala zadnego zla - my wszyscy nauczmy sie wreszcie odrozniac dziejsze zlo od dobra skad ono by nie plynelo,odkrywajmy klamcow i oszustow,idzmy za prawda .
Kto zlo czyni winien byc potepiony niezaleznie kim jest i skad pochodzi !!!
Dobnrych ludzi warto miec za przyjaciol.
Szkoda mi tych co nie moga tego pojac i daja wiare wszelkim podszeptom.Pamietajmy,ze wszedzie zyja ludzie dobrzy i zli,pisza takze i na tym forum.

Lila
11-08-2008, 19:29
Senior,nie zawsze złe wiatry w naszej historii wiały z Zachodu.Z Krzyżakami się skończyło,ale i oni byli niejako na nasze życzenie..
Potem była dłuuuuuga przerwa,gdzie zachodnia granica była jedną z najspokojniejszych granic w Europie..
Za to ściana wschodnia ,ciągle w ogniu..

senior A.P.
11-08-2008, 21:38
To zalezy jak sie chalupe postawi a w niej umiesci lozko.
Mowia,ze najlepiej sie spi z glowa na wschod a nogami na zachod i naczej cierpi sie na bezsennosc.

senior A.P.
13-08-2008, 21:16
Okazuje sie ,Ze Gruzini umilowali Amerykanow !
Zastanawiam sie skad nagle taka milosc ,no i odkrylem :
Gruzin/Gruzinka kocha za cos podobnie jak to czynil Stalin ,wystarczy tylko troche pogrzebac w jego zyciorysie.
Czym teraz ta milosc sie skonczy ?