PDA

View Full Version : Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VII

Strony : [1] 2 3

jolita
21-07-2008, 23:45
Z życzeniami samych dobrych wiadomości prasowych i nie tylko - otwieram kolejną część niniejszego wątku...15980

.Dla rządu przed wyborami drogi jest wyborca. Po wyborach drożeje wszystko inne " Jean Rigaux .

senior A.P.
22-07-2008, 01:40
Jolita podziel sie z nami jakie wiadomosci uwazasz w prasie za dobre oraz ktore dzienniki polecasz.

jolita
22-07-2008, 12:18
Głową muru nie przebijesz a zwłaszcza pałacowych. Trzeba być optymistą i z przeświadczeniem, że "jutro będzie lepiej" wszystko da się przeczytać...

senior A.P.
22-07-2008, 12:22
A tak i warto czytac,ci co nie czytaja nie wiedza co jest pisane i nawet gdzie.

Pani Slowikowa
22-07-2008, 14:28
Mozna jesc juz pomidory.. Nie wolno natomiast avocado i papryki. Ja niczym sie nie przejmuje bo pomidory i papryke mam w moim warzywniku.. natomiast na avocado dostalam alergi.. Zjadlam ich za duzo na raz.. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Augustynie dobrych wiadomosci trzeba szukac ale mozna je znalesc.. Znasz to powiedznie o szklance do polowy pelnej??

senior A.P.
22-07-2008, 14:41
Polowa i juz pelna ! Dobre sobie .
Ludzie jak bedziecie jedli tylko to co propaganda bazgroli lub szepce to napewno bedziecie zyli jak Bog nie przykazal.
Nie widzicie rywalizacji w handlu i "zdrowej" konkurencji ?
Zycie na luzie to jest dopiero zycie,trzeba sie tylko przebudzic !
Pozdrowienia dla myslacych !

Pani Slowikowa
22-07-2008, 14:46
Polowa i juz pelna ! Dobre sobie .
Ludzie jak bedziecie jedli tylko to co propaganda bazgroli lub szepce to napewno bedziecie zyli jak Bog nie przykazal.
Nie widzicie rywalizacji w handlu i "zdrowej" konkurencji ?
Zycie na luzie to jest dopiero zycie,trzeba sie tylko przebudzic !
Pozdrowienia dla myslacych !

A co jak sie nie przebudzisz??:D

senior A.P.
22-07-2008, 15:01
To nadal bedziesz spal i nawet nie zauwazysz,ze lozko z wlasnego domu ci wyniesli a dom sprzedali.

Pani Slowikowa
22-07-2008, 15:21
To nadal bedziesz spal i nawet nie zauwazysz,ze lozko z wlasnego domu ci wyniesli a dom sprzedali.

Lojojojojojojoj!!! :rolleyes:

senior A.P.
22-07-2008, 18:14
Lament juz na nic sie nie zda,trzeba nie spac aby cie nie okradli.
Jezeli odpoczywasz ,to inni niech czuwaja ,bo wrog nie spi !

Pani Slowikowa
22-07-2008, 18:18
ja nie mam takiej paranoi.. i jezeli mi cos ktos ukradnie to niech mu bedzie na zdrowie.. Moze bardziej potrzebuje ode mnie??:D

senior A.P.
22-07-2008, 18:22
Popierasz wiec zlodziejstwo ?
To wstyd w doroslym wieku tolerowac szaber.

Pani Slowikowa
22-07-2008, 18:29
Popierasz wiec zlodziejstwo ?
To wstyd w doroslym wieku tolerowac szaber.

Nie nie popieram zlodziejstwa ale tez nie trzese sie przed nimi ze strachu.. bo zlodziej tez czlowiek.. Pomysl czy Jezus bal sie zlodziei??
Poza tym sa rozni zlodzieje... ten ktory kradnie bulke i ten ktory kradnie komus dusze..;)

A ty caly czas jeszcze przezuwasz jakis bankierow i politykow.. lichwiarzy jakis i bogaczy jakis.. Dla ciebie to sa wszystko zlodzieje..
A ciebie ktos moze oskarzyc o zlodziejstwo dobrego humoru.:rolleyes:

senior A.P.
22-07-2008, 18:32
Mnie juz zaden blazen nie rozweseli nawet na ministerialnym stanowisku.
Do cyrku tez nie chodze ,wystarcza mi obrady Sejmu RP.

Pani Slowikowa
22-07-2008, 18:41
Mnie juz zaden blazen nie rozweseli nawet na ministerialnym stanowisku.
Do cyrku tez nie chodze ,wystarcza mi obrady Sejmu RP.
No wlasnie.. :rolleyes: Cierp sobie w cichosci ducha.. a innym ludziom nie psuj humoru.. To ze wedlug ciebie na stanowiskach sa same blazny a sejm jest cyrkiem wcale nie powoduje tego ze ludzie czuja sie lepiej.. Wprost przeciwnie!!! . Nie jojcz!!!

senior A.P.
22-07-2008, 18:48
Mozesz mi wyjasnic dlaczego prawda ci przeszkadza ?

Pani Slowikowa
22-07-2008, 18:53
Mozesz mi wyjasnic dlaczego prawda ci przeszkadza ?

bo ta twoja prawda jest tylko w jedna strone.. Widzisz wszedzie zlo, kradziez, glupote i klamstwo... A ja juz mam dosyc tej prawdy.. Chce teraz tylko.. dobra, szczodrosci, madrosci i szczerosci.. Mow o tym a nie o samych okropnosciach..
Swiat jest nie tylko straszny ale i piekny.. a nie widziec tych cudow jakie Bog na stworzyl jest grzechem strasznym..

chickita
22-07-2008, 18:59
Swiat jest nie tylko straszny ale i piekny.. a nie widziec tych cudow jakie Bog na stworzyl jest grzechem strasznym..
Słowiczku drogi, nie tylko grzechem ale też ślepotą życiową.

senior A.P.
22-07-2008, 19:12
Moja prawda "one way" ?
Ej "slowiczanko" cos mi sie wydaje,ze Ty dzisiaj mlodsza ,weselsza i czegos tam ci sie jeszcze chce.Mnie zas nazywasz ( nie slyszalem cos przy komputerze rzekla) "zlowidzacym,zlodzieji goniacym,dopadajacym klamcow a nawet glupcow ".
Eeeee tam cos ci sie myli ,mysle,ze nie z mezem lub przyjacielem ,ktorego zapewne masz.
Ale niech tam !
Od Ciebie wole oberwac niz od Malgorzaty,bos Ty zagraniczna i taka swojska co to i Niemcowi darowala.
Jezeli juz sie chcesz ma mnie zemscic lub w inny sposob wyzyc to ci pozwalam ale tylko z rana ,bo po popoludniu glowa moja juz zmeczona i nie wszystko przyjmuje,szczegolnie sieczke.
Bywaj wiec zdrowa i wyzyj sie na kims blizszym,ja zadaleko.

Pani Slowikowa
22-07-2008, 19:25
Moja prawda "one way" ?
Ej "slowiczanko" cos mi sie wydaje,ze Ty dzisiaj mlodsza ,weselsza i czegos tam ci sie jeszcze chce.Mnie zas nazywasz ( nie slyszalem cos przy komputerze rzekla) "zlowidzacym,zlodzieji goniacym,dopadajacym klamcow a nawet glupcow ".
Eeeee tam cos ci sie myli ,mysle,ze nie z mezem lub przyjacielem ,ktorego zapewne masz.
Ale niech tam !
Od Ciebie wole oberwac niz od Malgorzaty,bos Ty zagraniczna i taka swojska co to i Niemcowi darowala.
Jezeli juz sie chcesz ma mnie zemscic lub w inny sposob wyzyc to ci pozwalam ale tylko z rana ,bo po popoludniu glowa moja juz zmeczona i nie wszystko przyjmuje,szczegolnie sieczke.
Bywaj wiec zdrowa i wyzyj sie na kims blizszym,ja zadaleko.

A co ja Niemcom darowalam? Bo nie pamietam ..
A do ciebie moge przyjechac tylko po poludniu bo to jednak jest 6 godzin.. samochodem.. :D

Malgorzata 50
23-07-2008, 00:09
Asiu jeden zero dla ciebie !!!!!!!!! Nie pozostaje mi nic innego jak reaktywować TWA i powiedzieć masz 100% racji.Ha!!!!!!!

senior A.P.
23-07-2008, 11:31
Polacy- forumowicze na forum przebywam jako dyskutant a nie zawodnik sportowy rozgrywajacy mecze.
Pani Slowikowa przeciez wie o jakich Niemcow chodzi,napewno nie o przyjaciol,bo tacy tez sa.
Ja tez mam szwagierke z obywatelstwem niemieckim,ktora uwazam za rodzine,choc wcale nie musze zgadzac sie z jej pogladami.

Basia.
23-07-2008, 12:08
Prokuratura zajmie się wypowiedzią posła PO Janusza Palikota, który stwierdził na antenie TVN24 "uważam prezydenta za chama".

Ten facet to dno wklęsłe. :mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1793827,12,item.html

senior A.P.
23-07-2008, 12:22
I tacy ludzie zasiadaja jeszcze w lawach poselskich ?
Wystarczy popatrzec na jego twarz i oczy ,nawet na zdjeciach publikowanych w mediach - mozna wtedy ocenic zdrowie czlowieka,rozum zas sam na "wierzch wychodzi", w slowach i czynach.

Basia.
23-07-2008, 12:42
I tacy ludzie zasiadaja jeszcze w lawach poselskich ?
Wystarczy popatrzec na jego twarz i oczy ,nawet na zdjeciach publikowanych w mediach - mozna wtedy ocenic zdrowie czlowieka,rozum zas sam na "wierzch wychodzi", w slowach i czynach.
Palikot nie jest rodzynkiem, wybierani są przez spoleczeństwo i to jest przykre. Można nie kochać rządzących ale są jakieś granice przyzwoitości, wypowiedzi Palikota i jemu podobnych są nie do przyjęcia. Sejm to nie rynsztok.

Basia.
23-07-2008, 12:45
"Gazeta Wyborcza": Proboszczowi z Janików mogło chodzić o to, czyje życie w pierwszej kolejności ratować - matki czy dziecka. I może wskazał matkę i stąd doszło do jakiegoś nieporozumienia - mówi rzecznik częstochowskiej kurii ks. Andrzej Kuliberda.

Nie wiem co powiedzieć :mad: opadło mi wszystko.
http://wiadomosci.onet.pl/1793688,11,item.html

Malgorzata 50
23-07-2008, 13:48
A ja lubię posła Palikota -powiem wiecej jest on moim faworytem.Natomiast wystep z "chamam" słyszałam - rzeczywiscie zachowal się ponizej krytyki mój ulubieniec ,później metnie się tłumaczyl ,ale metnie niestety co nie oznacza ze go skreśliłam.Nadal lubię posła Palikota

Malgorzata 50
23-07-2008, 13:51
[quote=Basia]"Gazeta Wyborcza": Proboszczowi z Janików mogło chodzić o to, czyje życie w pierwszej kolejności ratować - matki czy dziecka. I może wskazał matkę i stąd doszło do jakiegoś nieporozumienia - mówi rzecznik częstochowskiej kurii ks. Andrzej Kuliberda.

Nie wiem co powiedzieć :mad: opadło mi wszystko.
http://wiadomosci.onet.pl/1793688,11,item.html[/quote'
Może i tak było ,kto to wie -trochę mnie zdziwily te nerwowe doniesienia ,że ksiądz chcial ,żeby lekarze zabili dziecko -poza wszystkim innym musialby być skończonym idiotą ,żeby coś takiego proponować i liczyć na to ,że nikt nic nikomu nie powie.
Nie jestem fanka kościola katolickiego w Polsce ,ale drazni mnie też natychmiastowe ferowanie wyrokow przez media .Sąd się wypowie w tej sprawie ,a prokuratura dojdzie mam nadzieję do prawdziwej wersji wydarzeń

senior A.P.
23-07-2008, 15:08
Tak,media moga wiele "nasiac" i wcale sie nie martwia kto bedzie zbieral zniwo.
Wydaje mi sie ,ze tym razem Prezydent RP skorzysta ze swojej wladzy prezydenckiej i nie pozwoli sie osmieszac nawet najbogatszemu poslowi RP.

Basia.
23-07-2008, 15:42
A ja lubię posła Palikota -powiem wiecej jest on moim faworytem.Natomiast wystep z "chamam" słyszałam - rzeczywiscie zachowal się ponizej krytyki mój ulubieniec ,później metnie się tłumaczyl ,ale metnie niestety co nie oznacza ze go skreśliłam.Nadal lubię posła Palikota
Nie lubię tego cyrkowszczyka, powinien ponieść odpowiedzialność za obrazę głowy państwa. Jeżeli badania psychiatryczne wykażą, że coś mu nie "klapuje" powinien poddać się leczeniu i zrezygnować z mandatu poselskiego. Może go Szymon Majewski albo Kuba Wojewódzki /ich lubię/ przyjmą do roboty ....... :rolleyes:

POLA
23-07-2008, 17:08
Nie lubię tego cyrkowszczyka, powinien ponieść odpowiedzialność za obrazę głowy państwa. Jeżeli badania psychiatryczne wykażą, że coś mu nie "klapuje" powinien poddać się leczeniu i zrezygnować z mandatu poselskiego. Może go Szymon Majewski albo Kuba Wojewódzki /ich lubię/ przyjmą do roboty ....... :rolleyes:
Moja cierpliwość oraz wyrozumiałość nie są na tyle elastyczne, aby znieść to, co powiedział wczoraj Palikot o LK - prezydencie. Na tego drugiego mam alergię, wyskoki pierwszego tolerowałam, ale tym razem przebrała się miarka - przekroczył wszelkie granice.

Basiu, muszę Cię zmartwić: Palikot ma certyfikat normalności, przeszedł wszelkie możliwe badania włącznie z psychiatrycznymi w przeciwieństwie do głowy państwa, o którego kondycję także się troszczę, bo miewam wątpliwości, obserwując jego zachowania w różnych sytuacjach.

Palikot chyba u Kuby już był, a u Majewskiego także gości nieźle przez kogoś "podrabiany".
To nietuzinkowa osobowość, a takie typy tak mają, że zachowują się często - delikatnie mówiąc - niepoprawnie. On to ma od czasów szkolnych.

Sprawę wszczęła prokuratura z urzędu, doniesienie złożył PiS.

Natomiast jeśli już rozważamy o normalności, to dzisiejsze harce w komisji regulaminowej (chyba) przeszły wszelkie moje wyobrażenia o stanie umysłu niektórych posłów. Laskowik i Smoleń w duecie z czasów minionych to pestka przy dzisiejszych PO PiSach z tym, że to nie był kabaret, niestety, to się działo naprawdę:mad:

Gajowy potrzebny... od zaraz!!!

Mar-Basia
23-07-2008, 17:13
Joasiu, widzisz dostalo Ci sie. Najwieksza nowosc to "Niemcy". Czego to ludzie nie wymysla.
Przypadkowo wpadlam na cytat Mt "takim sadem, jakim sadzicie, i was beda osadzac; i taka miara, jaka wy mierzycie, wam odmierza " (Mt 7,2)

Wiesz komu dedykuje te madre slowa?

Nie dyskutuj, szkoda Twego czasu. Osobiscie polozylam dluga kreche na tej osobie.

Malgorzata 50
23-07-2008, 22:08
Ja tam twierdzę nieustannie ,że mieszkamy w tzw "cyrku w budowie" i nic mnie nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi czekam z niecierpliwoscią kiedy chłopaki z sejmu i okolic przestaną się cackać i dadzą sobie wreszcie po ryju..bo znosi się na to od dłuższego czasu. A mój ulubieniec jest inteligentnym ,zamożnym facetem ,któremu fakt pobierania lub nie diety poselskiej dokladnie zwisa i powiewa i w zw z tym może dawać wyraz dosadnie i prowokacyjnie temu co narodu częśc myśli a inni owijają w bawełnę.
Przesadził ,ale najbardziej mnie ubawiła wiadomość ,którą wlaśnie, pisząc sobie ,usłyszałam w Trojce mianowicie ,że prokuratura ma ustalić czy nazwanie LK "chamem" obraża Prezydenta czy nie ...o curwa ale kyrk!!!!!

POLA
23-07-2008, 22:18
Ja tam twierdzę nieustannie ,że mieszkamy w tzw "cyrku w budowie"
A jak ktoś programowo cyrku z małpami lub ogrodu zoologicznego nie lubi, to gdzie się ma wynieść?:D

Basia.
23-07-2008, 22:29
to jest śmieszne i straszne. :confused:

POLA
23-07-2008, 22:32
że gajowy potrzebny:D

jakempa
24-07-2008, 10:07
Ponieważ nałogowo czytam codzienną prasę, trafiłam dzisiaj na wiadomość, że 25 i 26 lipca obchodzony jest Dzień Seniora,no pomyślałam,.Wrocław, coś ciekawego chyba przygotowano, dla tych, którzy tworzyli to miasto, pracowali prawie dla idei,odgruzowywali,tworzyli klimat, kulturę,to ,że Wrocław jest dzisiaj właśnie taki,,,,..I CO....gazeta, na dzień seniora zapraszają na badania pamięci,,,nie będę komentować,. OTWIERAM FORUM WROCEK, najnowsze wiadomości... i mnie zatkało, NA DNI SENIORA zapraszają na bezpłatne badania pod kątem demencji starczej,,,i tyle , NAPISAŁAM swój komentarz jako gość,chociaż w całości nie wydrukowany.../dlaczego/ ,NO I CO DLA WROCŁAWSKICH SENIORÓW miasto zaoferowało to widzicie, zamiast choćby jednego darmowego seansu w multikinie, występu na Rynku,np. wrocławskiego Tercetu Egzotycznego, jakiejś potańcówki, na dechach np przy hali stulecia, no jest tych pomysłów zapożyczonych z PRL moc, ale nieeee, obecny senior to głupek bez pamięci,który czeka na bezpłatne potwierdzenie jego zaniku pamięci, JA PRPONUJĘ MIEĆ TE ZANIKI DO NASZEJ WŁADZY PRZY WYBORACH,... co o takim traktowaniu nas seniorów 50 plus sądzicie,,,bo mnie to wku.....chociaż nigdy nie klnę,,to na tych pseudo młodzieniaszków z władz obojętnie na jakich szczeblach,młodych metrykalnie sklerotyków,co po zlapaniu władzy zapominają o wyborczych obietnicach, dzisiaj siarczyście poplułam.

Malgorzata 50
24-07-2008, 10:11
jakempo przyłaczam się do Twojego wkurzenia z cala mocą .Badaniom poziomu demencji ,nawet darmowemu z całą mocą mówimy NIE . A darmowych zupek i rozmoczonej bułeczki nie oferowali.Żeby seniorzy,w ramach dnia dobroci dla nich mogli sobie pomemłać?????

bogda
24-07-2008, 10:22
Nooo...a może jeszcze trochę wojskowej grochóweczki....podobna dobra na rozlużnianie jelitek ...:D :confused:

Basia.
24-07-2008, 12:47
W zeszły czwartek grupa zwolenników Radia Maryja pokazała się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu z transparentem o treści: "Dzięki Ci, Boże, że go od nas już zabrałeś". W odpowiedzi, grupa młodych ludzi paradowała wczoraj po Przedmieściu z transparentem: "Boże, czemu jego nie zabrałeś", na którym był wizerunek ojca Rydzyka - pisze stołeczna "Gazeta".

Obrzydliwe i niesmaczne. :mad: Jak można po śmierci człowieka tak się zachowywać?!!!!!!:mad: TFU!!!!!!
http://wiadomosci.onet.pl/1794544,450,item.html

senior A.P.
24-07-2008, 12:51
A jak mozna zyjacego usmiercac,tamten sie sam zabil .

Basia.
24-07-2008, 13:25
A jak mozna zyjacego usmiercac,tamten sie sam zabil .
czuję wielki niesmak, zwolennicy RM to podobno katolicy więc tymbardziej nie powinni tak się zachowywać ............ przeciwnicy RM też klasy nie pokazali bo nie powinno się "oczekiwać na czyjąś śmierć". :mad: Czuję niesmak i złość, DLA MNIE TO JEST DNO.

Malgorzata 50
24-07-2008, 14:21
Obie demonstracje wykazały się dnem ..niestety

senior A.P.
24-07-2008, 14:37
Obie demonstracje swiadcza o ludziach i ich kierownictwie.
To sprawdzian wszelkich uczuc dla swych przeciwnikow.
To sie czuje co czlowiek smakuje !

Basia.
24-07-2008, 19:35
Obie demonstracje swiadcza o ludziach i ich kierownictwie.
To sprawdzian wszelkich uczuc dla swych przeciwnikow.
To sie czuje co czlowiek smakuje !
że ich przewodnikami /guru/ są maluczcy ludzie ..... poprostu pętaki bez klasy najmniejszej. DNO.

Basia.
24-07-2008, 20:35
- Julia Pitera może mnie w d... pocałować! - oświadczył Władysław Mizia, wójt Jeleśni w Beskidach, który dowiedział się, że minister żąda jego odwołania. Mizia domaga się przeprosin za to, że Julia Pitera obwieściła, jakoby był on karany – informuje dziennik.pl

Noooooooooo, trochę erotyzmu wrzucilam na ten wątek.:) :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1794904,11,item.html

Malgorzata 50
25-07-2008, 03:58
Nooo i to ostrego!!!!!

Alsko
25-07-2008, 07:43
We wczorajszej GW zamieszczona jest bardzo ciekawa rozmowa z socjologami prof. Barbarą Fatygą i drem Przemysławem Zielińskim (autorzy najnowszych badań) pt. "Mity dorosłych o polskiej młodzieży".
Wynika z tej rozmowy, że obraz młodych malowany przez media i wyobraźnię starszych nijak nie przystaje do prawdy i jest krzywdzący dla młodzieży.
"Te wyniki są naszym zdaniem niezwykle optymistyczne" - to zdanie prof. Fatygi. Ma rację!

Przepraszam, wywiad jest!!! Tu: http://wyborcza.pl/1,76842,5487467,Mity_doroslych_o_polskiej_mlodziez y.html

Basia.
25-07-2008, 10:44
"Dziennik": Polscy internauci, którzy ściągali z sieci muzykę i oprogramowanie, są masowo szantażowani przez mało znaną szwajcarską firmę i współpracującą z nią warszawską kancelarię prawniczą. W całym kraju użytkownicy sieci otrzymują listy: albo wpłacą kilkusetzłotowe sumy na rzecz spółki, albo ich sprawy trafią do prokuratury.

Czego to ludzie nie wymyślą dla kasy. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1795069,18,item.html

Karol X
25-07-2008, 11:00
- Julia Pitera może mnie w d... pocałować! - oświadczył Władysław Mizia, wójt Jeleśni w Beskidach, który dowiedział się, że minister żąda jego odwołania. Mizia domaga się przeprosin za to, że Julia Pitera obwieściła, jakoby był on karany – informuje dziennik.pl

Noooooooooo, trochę erotyzmu wrzucilam na ten wątek.:) :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1794904,11,item.html

Tak od razu w d....!
A gdzie gra wstepna?
Na pieszczoty trzeba zasluzyc,a wojt widocznie nie zasluzyl.

senior A.P.
25-07-2008, 11:07
Basiu !
Ta firma ma tez inne ,zasadnicze cele ,przebywa tez na tym forum.
Ja wiem jaka to " firma i szwajcaria",warto tez przyjrzec sie ich niezbyt dobrze wyszkolonym mlodzikom !
Kto sie zajmuje wywiadem to dla niego nic trudnego aby takim zdjac przylbice.
Co do wszelkiego piractwa w internecie to jest i chwala,ze sa za to scigani ludzie lecacy na latwy zarobek na naiwnych w sieci.
Przez internet to nawet nie zawsze jest bezpiecznie rozmawiac,pisac,dyskutowac lub pokazywac twarz chociazby poprzez zdjecie lub kamere.
Wiele serwerow jest dostepne dla wywiadu i to obcego !
Po to stworzona zostala siec GG oraz "nasza klasa" aby bez problemu ludzi inwigilowac,sledzic i wiedziec o nim wszystko !
Bardzo dobrze,ze te sprawy obecnie sie naglasnia aby ludzie przestali byc naiwni i internet poznali tez od tej strony.

Basia.
25-07-2008, 11:29
Basiu !
Ta firma ma tez inne ,zasadnicze cele ,przebywa tez na tym forum.
Ja wiem jaka to " firma i szwajcaria",warto tez przyjrzec sie ich niezbyt dobrze wyszkolonym mlodzikom !
Kto sie zajmuje wywiadem to dla niego nic trudnego aby takim zdjac przylbice.
Co do wszelkiego piractwa w internecie to jest i chwala,ze sa za to scigani ludzie lecacy na latwy zarobek na naiwnych w sieci.
Przez internet to nawet nie zawsze jest bezpiecznie rozmawiac,pisac,dyskutowac lub pokazywac twarz chociazby poprzez zdjecie lub kamere.
Wiele serwerow jest dostepne dla wywiadu i to obcego !
Po to stworzona zostala siec GG oraz "nasza klasa" aby bez problemu ludzi inwigilowac,sledzic i wiedziec o nim wszystko !
Bardzo dobrze,ze te sprawy obecnie sie naglasnia aby ludzie przestali byc naiwni i internet poznali tez od tej strony.
masz rację nie jesteśmy w sieci anonimowi tak jak się nam wydaje, jeżeli chodzi o zwalczanie piractwa powinno być ścigane ale te pętaki szantażują ludzi domagając się pieniędzy za milczenie i to jest skandal. Augustynie, zgadzam się że nie zawsze jest bezpiecznie rozmawiać dyskutowac przez internet ......... tak było, jest i będzie. Pozostaje nam mieć nadzieję, że na nas inwigilacja "nie trafi". :) Pozdrawiam.

Basia.
25-07-2008, 11:43
Młodzi działacze PO mają wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze dotyczące swojej partii - ujawnia "Fakt".

Nooooooo, gdy nas nie chwalą chwalmy się sami.:) :confused: Polityka jest brudna.
http://wiadomosci.onet.pl/1795197,11,item.html

senior A.P.
25-07-2008, 11:44
Ja nie obawiam sie inwigalacji czy kazdego innego sledzenia,tacy jak ja i mnie podobni ,ktorzy nikomu nic nie ukradli i nie wyrzadzili krzywdy,cale zycie walczacy o prawde,sprawiedliwosc,wolnosc i przestrzeganie prawa, nie maja sie czego obawiac,bo BOG nad nimi czuwa a nie bozek pieniadz.
Nie jestesmy w pogoni za marnosciami tego swiata,nie mamy w sobie , na sobie i obok materializmu i przepychu,nasz duch nie przejawia sie tchorzostwem i obawa ,ze bedzie scigal nas ktos za zlo ,ktorego w naszym zyciu nie bylo.
Niech sie boja i drza szubrawcy kim kolwiek sa .
My seniorzy starajmy sie patrzec na ludzi od strony materii i ducha i zobaczmy wtedy do czego to ludzi doprowadza.
Materia (kazda) sie rozpadnie ,duch pozostanie !
Nam bieda nie straszna,szczegolnie tym,ktorzy wiedza,ze nie ma im co przepasc lub bedzie im zabrane.
Miliarderzy tez sie w proch obracaja ,przywodcy partyjni umieraja nawet Lenina juz nie ma z czego sklejac,bo nawet smrod juz z niego nie pozostal, tylko chemia.
Umarli ci,ktorym skladali czolobitnosc i mieli byc wieczni.
Umrze kazda zla idea,przepadna pazerni !!!

POLA
25-07-2008, 14:43
We wczorajszej GW zamieszczona jest bardzo ciekawa rozmowa z socjologami prof. Barbarą Fatygą i drem Przemysławem Zielińskim " (...)Te wyniki są naszym zdaniem niezwykle optymistyczne" - to zdanie prof. Fatygi. Ma rację!
html"]http://wyborcza.pl/1,76842,5487467,Mity_doroslych_o_polskiej_mlodziez y.html[/URL]
widzę, że na artykuł nie ma odzewu, więc dam głos.

Nie do końca mogę się z tymi opiniami zgodzić, bo badania przeprowadzono na grupie młodzieży warszawskiej, a ona nie jest reprezentatywna dla kraju. Tyle można powiedzieć tylko o tej grupie badanych, natomiast unikałabym takich optymistycznych uogólnień. Wyniki z 2005 r. (mniejsze środowiska) - no przyznasz, niewiele o wynikach badań wiemy.

Obydwie też wiemy, jak się przeprowadza podobne badania, mam na myśli rzetelność. Żeby nie zamydlać - nie rozwijam tego wątku.

Winni dziennikarze za rozpowszechniane stereotypy?
Pewno tak, bo jeśli media nagłaśniają wszelkie patologie związane z młodzieżą, to w odczuciu odbiorców automatycznie rodzi się przekonanie, że tak właśnie postępuje większość, a tak nie jest. Dobro jest niemedialne, zło - jak najbardziej.

Nie wiem, jak to wygląda w skali kraju, ale wiem, że jak świat światem zawsze istniał konflikt między juniorami a seniorami. Młodzi są tacy, jakmi ich ukształtujemy i - moim zdaniem - jedyną "instytucją" w tym najlepszą jest dom, a że nie każdy ma ten właściwy, to już inna sprawa.

Kiedy tak sobie obserwuję młodsze mamy ode mnie, zastanawiam się, dlaczego popełniają takie błędy w odniesieniu do swoich dzieci jeszcze malutkich albo małych. Przecież to się zemści, w całkiem niedalekiej przyszłości.

Gdybym była szefem oświaty, wprowadziłabym do programów psychologię jako przedmiot od najmłodszych klas, taką uproszczoną, polegającą nie na wkuwaniu definicji, ale na kształceniu zrozumienia siebie, a poprzez siebie - drugiego człowieka. To daje rezultaty, sprawdziłam na własnym dziecku - działa do dzisiaj, choć już dorosłe i teoretycznie nie podlega wychowywaniu.

senior A.P.
25-07-2008, 15:08
Wszystkie mamy bez wyjatku zapatrzone sa w swe dzieci,zapewniaja im to wiezy krwi,ktora byla w krwioobiegu,mimo wylonienia sie pozniej nawet grupy krwi ojca.
Najwieksza rola wychowawcza przypada (dziecku niemowleciu i pozniej) wlasnie matce. To co z niej dziecko wyssysa wszystko jako sak wszelki pokarm i jest udowodnione,ze z tym sie rozwija,niektorzy nawet posuwaja sie do stwierdzen,ze mozna wyssac nawet antysemityzm,ktos inny dopowie antypolonizm lub odezwala sie w nim niemiecka krew.
Jest w tym wiele prawdy ale nalezy dodac,ze po odstawieniu dziecka od piersi matczynej zaczyna sie inne pozywienie,inne wychowanie,inne formowanie psychiki dziecka,dochodzi do tego srodowisko w jakim zyje i szkola poza domowa.
Czy dzisiejsze mlode matki to rozumieja,uczy ich ktos roli maciezynstwa wlasciwego a moze wrecz przeciwnie zaszczepia cos innego krzywdzacego pozniejsze pokolenia ?
To dobry temat warto o tym dyskutowac ,bo rola matki jest wazniejsza od roli ojca.

Alsko
25-07-2008, 15:22
Trafiłam na ten artykuł tuż po wysłuchaniu dwu osób, co to "za moich czasów było inaczej" i wygrzebanie go z Sieci właściwie było w odpowiedzi na ich (dla mnie nie do przyjęcia) argumenty.
Też nie wiem, jak to wygląda w skali kraju, ale z pewnością lepiej, niż wydawało się moim rozmówcom :D W każdym razie ja chcę wierzyć, że lepiej.
A te młode mamy, hm... Tu też działa chyba ten mechanizm, że bardziej są widoczne te mniej mądre i nie przewidujące :)

POLA
25-07-2008, 17:36
Alu, to nieśmiertelne hasło: "za moich czasów było inaczej" znane pewno od starożytności, ale właśnie dlatego, że było inaczej, trzeba zmienić to i owo w postępowaniu nas, dorosłych.

Co do młodych mam:
rozmawiałam z nauczycielką klas młodszych. Bardzo skarżyła się na dzieci, na ich zachowanie, pominę szczegóły. Te w miarę wychowane są w mniejszości i giną w tłumie agresywnych, małych barbarzyńców.
No to jednak jest coś nie tak z domowym wychowaniem, a raczej jego brakiem. Uogólniać nie można, ale problem jest.

POLA
26-07-2008, 13:45
Znany satyryk i autor politycznych happeningów Beppe Grillo zażądał (...)raportu o stanie zdrowia prezydenta Giorgio Napolitano. Włoscy politycy ze wszystkich opcji są oburzeni. (http://www.dziennik.pl/swiat/article213723/Znany_satyryk_Czy_prezydent_jest_zdrowy_.html)

Certyfikat zdrowia dla głów państwa coraz modniejszy?

gratka
27-07-2008, 10:19
Według projektu Platformy Obywatelskiej jedynym źródłem finansowania partii politycznych powinny być składki członkowskie, darowizny, spadki i dotacje (zwrot kosztów kampanii wyborczej). W przypadku darowizn partia musi ujawnić darczyńców.
Wszystkie pozostałe kluby parlamentarne nie zgadzają się na ograniczenie finansowania partii z budżetu państwa. Miało być głosowanie jeszcze przed sejmowymi wakacjami, niestety przeoczyłam wynik.:confused:

senior A.P.
27-07-2008, 10:37
A to mi sie podoba ta propozycja PO i oby jak najwczesniej byla wcielona w praktyke,jezeli juz bez partii nie da sie zyc to fundowac sobie partyjnosc z wlasnej kieszeni.
Jeszcze tylko obrady partyjne oraz wszelka dzialalnosc przeniesc po godzinach pracy i partie przestana istniec.
BRAWO !!!

bogda
27-07-2008, 10:44
Według projektu Platformy Obywatelskiej jedynym źródłem finansowania partii politycznych powinny być składki członkowskie, darowizny, spadki i dotacje (zwrot kosztów kampanii wyborczej). W przypadku darowizn partia musi ujawnić darczyńców.
Wszystkie pozostałe kluby parlamentarne nie zgadzają się na ograniczenie finansowania partii z budżetu państwa. Miało być głosowanie jeszcze przed sejmowymi wakacjami, niestety przeoczyłam wynik.:confused:

To jest ciekawe dlaczego pozostałe kluby parlamentarne nie chcą się na to zgodzić, z informacji którą podali z budżetu idzie na to masa forsy, i tak PO otrzymuje 39 mln zł, PIS 35mln zł, innych dotacji nie podali, ale sumując to rocznie idzie na działalność wszystkich partii co najmniej pow. 100 mln zł....

senior A.P.
27-07-2008, 10:58
Czyli partie sie wyzywia ?
No tak - etacik dobry ,z partii tez cos kapnie i do przodu,podobnie jak w Radiu Maryja - podajmy sobie rece,spiewajmy i bawmy sie ,narod szczodry groszem rzuci !
Jak juz przestana dawac to znowu sie cos wymysli.
Eeeee ! Nie bylo to jak jedna 3 milionowa partia,dzisiaj cholera sie ich namnozylo tak jak i zakonnikow.

POLA
27-07-2008, 11:14
pozostałe partie są przeciw; z budżetu mają pewną kasę, a składki czy dobrowolny odpis (1% od podatku) nie gwarantuje strumienia złotówek. Proste.
Ponadto tłumaczą się tym, że w żadnych krajach (z cywilizowaną demokracją:D ) czegoś takiego nie ma, no to u nas też. Trzeba jakoś usprawedliwić swoje stanowisko;)

Proponowano kiedyś, aby skończyć z dawaniem na tacę, żeby wyznawcy danej religii zadeklarowali składkę na cele kultowe. Kościół nasz jest przeciwny.

senior A.P.
27-07-2008, 12:58
Przedstawiciele KK w Polsce dobrze wiedza co "dziesiecina katolicka" zrobila w Niemczech,wiec napewno beda sie bronic.
Jabloni nie scina sie na opal.

Basia.
27-07-2008, 22:02
Przed nami dwa lata kryzysu, spowolnienia gospodarczego, odrabiania strat przez OFE, TFI i GPW. Mimo pozornie mocnych fundamentów polskiej gospodarki, z powodu spiętrzenia negatywnych zjawisk społeczno-gospodarczych, które są coraz bardziej widoczne, trzeba spodziewać się również różnych turbulencji także w Polsce.

No to trzeba zacisnąć pasa, nie ma wyjścia.:mad:
http://biznes.onet.pl/7,1499304,prasa.html

Lila
27-07-2008, 22:09
To jest ciekawe dlaczego pozostałe kluby parlamentarne nie chcą się na to zgodzić, z informacji którą podali z budżetu idzie na to masa forsy, i tak PO otrzymuje 39 mln zł, PIS 35mln zł, innych dotacji nie podali, ale sumując to rocznie idzie na działalność wszystkich partii co najmniej pow. 100 mln zł....

Bardzo prosto Bogda...
Odradza się Pruszków ,Wołomin i inne paskudztwa..Mafia paliwowa ,energetyczna i 100 innych.Wielkie pieniądze..
Czy darowiznami nie kupią sobie polityków ? Wierzysz w to ? Bo ja nie..
Nie u nas..

senior A.P.
28-07-2008, 09:04
Politykow mozna za wszystko kupic gdyz zatracaja cechy czlowieczenstwa,szkoda ze do polityki nie dopuszczani sa uczciwi ludzie.
Politycy do perfekcji opanowali wszystkie sposoby klamstwa,przewyzszaja ich jedynie dziennikarze (w klamstwie).

Malgorzata 50
28-07-2008, 09:41
Ten list do GW .podpisuje się pod nim -a dedykuję go wszystkim narzekającym i teskniacym za dawnymi laty oraz prawdziwym Polakom z AP na czele moze zoś zrozumiesz jak to przeczytasz
http://wyborcza.pl/1,87649,5493148,List_do_corek__chyba_nie_bedziecie _dobrymi_Polkami_.html

bogda
28-07-2008, 09:52
Małgoś...przeczytałam, napisała to bardzo mądra i życiowa osoba, która wyrażnie patrzy w przyszłość swoją i swoich dzieci, a nie rozdrapuje zabliżnionych ran, tylko nie wszyscy potrafią się odnależć w tej rzeczywistości.....ja też się pod tym listem podpisuję....

Basia.
28-07-2008, 09:55
To i ja się podpiszę pod tym listem, trzeba iść do przodu pamietając o przeszłości ale bez nieustającego rozdrapywania ran.

Malgorzata 50
28-07-2008, 09:57
Powiem ci bogna coś -jakoś srednio współczuję tym co nie potrafią przeskoczyc pewnego sposobu myslenia i nieustannych "powrotów do przeszłości" I żeby uprzedzic rozne zarzuty powiem od razu że nie należę do osob ktore odniosły w tej rzeczywistosci jakieś spektakularne sukcesy.Ale nie zwalam tego na rzeczywistośc tylko na tzw cechy osobnicze.

bogda
28-07-2008, 10:04
Małgoś....zgadzam się z Tobą, ale właśnie żeby odnależć się w tej rzeczywistości i patrzeć otwartymi oczami i z uśmiechem w przyszłośc, potrzebne są te cechy osobnicze,charakter i sposób życia, a nie ciągłe użalanie się i narzekanie, że temu jest lepiej a mnie jest gorzej. Bo niejednokrotnie ten co nam się wydaje, że jemu jest lepiej zazdrości nam i twierdzi, że to jednak nam jest lepiej....

Malgorzata 50
28-07-2008, 10:09
Trzeba sobie zracjonalizować nim sie zacznie biadolić -pogadaj z naszą przemądrą Basią na osobnosci .Mnie uporządkowala hierarchię wertości w chwilach ,ze tak powiem, zwątpienia.

bogda
28-07-2008, 10:15
Małgoś...ja nie biadolę, bo co mi to da nawet gdybym biadoliła, też już od dawna ustaliłam sobie co jest dla mnie najważniejsze wśród tych ważnych rzeczy, staram się to również przekazać dzieciom i uczulić ich na to, z tego co widzę to praca moja nie została przez nich zniweczona....ale nieraz sama się poddaję, walczę z tym i staram się żeby nikt tego nie zauważył....

Malgorzata 50
28-07-2008, 10:17
Wiem bogusiu -wyraziłam się niejasno chodzilo mi ogolnie a czasem o moją własną osobę .Pewnie mam zmącony umysł przez ten upal oraz demencję .

bogda
28-07-2008, 10:19
Hi,hi,hi....najgorsza ta demencja, ale cóż zrobić....nieraz nas dopada :)

Malgorzata 50
28-07-2008, 10:25
co raz częściej ...hmmm co ja tu robię po- śmietanę szłam do sklepu

Mar-Basia
28-07-2008, 10:31
Wiem bogusiu -wyraziłam się niejasno chodzilo mi ogolnie a czasem o moją własną osobę .Pewnie mam zmącony umysł przez ten upal oraz demencję .

Malgosiu, samokrytyka mile przyjmowana, padne z tej "demencji"? Wymysl cos innego. Nie zlosc sie na mnie, przeciez wiesz, ze jestem czarownica! Hihi ;)

senior A.P.
28-07-2008, 10:53
Malogorzato 50 !
Przeciez to nie jest list matki do corek tylko globalistyczne wytyczne dla mlodych pokolen.
Pragne jeszcze zauwazyc ,ze jednoczesnie ANTYPOLONIZM !
Zreszta czego mozna sie spodziewac po takiej gazecie,ktora to wydrukowala i jej naklad w ponad polowie idzie na przemial a redaktorom kasa sie konczy.
A teraz przyjmuje pozycje do walki,ktora z pan pierwsza ,tylko bez zachwytu i oklaskow,choc moge byc na deskach ale bez odliczania.

Malgorzata 50
28-07-2008, 11:56
Ale to jest to, co ja mysle jakbyś tego nie nazwał .

Alsko
28-07-2008, 12:04
O 11.46 dopominałaś się o takie zesłanie, więc bęc!!! :D

senior A.P.
28-07-2008, 22:06
Myslec i snic zawsze wolno .

POLA
29-07-2008, 17:59
Masz kartę VISA? Sprawdź, czy ubyło Ci z konta
Zapłaciłeś kartą Visa... pobierałeś pieniądze z bankomatu? Sprawdź stan swojego konta, bo znowu była awaria. Wypłata z Twojego konta mogła zostać zaksięgowana nawet kilka razy. Szczegóły:
http://www.dziennik.pl/gospodarka/article215085/Masz_karte_VISA_Sprawdz_czy_ubylo_Ci_z_konta.html

Alsko
29-07-2008, 18:16
Właśnie dziś ze zdumieniem stwierdziłam, że "wiszę" za energię elektryczną, a telefony w banku rozgrzane do czerwoności i nie dodzwoniłam się.
Teraz wszystko jasne :confused:

POLA
29-07-2008, 18:35
masz zlecenie stałe, czy płacisz z konta internetowego?

Alsko
29-07-2008, 18:39
Mam zlecenie stałe. Sprawdzałam dziś konto.
Ale coś mi nie gra. Oni piszą, że awaria była w czwartek, czyli 24 lipca. A moja płatność miała wcześniejszą datę...

POLA
29-07-2008, 19:04
Alu,ważne, żeby kasa się zgadzała. Swoją drogą dość późno powiadomili, ale w razie czego będą uwzględniać reklamacje, tak myślę.

Basia.
30-07-2008, 11:19
Nowy wątek śledztwa w sprawie masakry w Nangar Khel dotyczy fotografii, jakie polscy żołnierze mieli sobie robić ze zwłokami zabitych talibów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Koszmar:mad: wojna wyzwala w ludziach najstraszniejsze instynkty, taki żołnierz wraca do domu i "robi" za kochającego męża i tatusia. Brrrrrrrrrr.
http://wiadomosci.onet.pl/1797736,11,item.html

senior A.P.
30-07-2008, 11:29
Moze brali przyklad z przodkow,naogladali sie fotograii,filmow o hitlerowcach i NKWD.
Zreszta czlowiek to tez zwierze i nad upolowana ofiara pozuje , rozkoszujac sie.
Jako stary zolnierz dopisze - moze tez tak ich wyszkolono i teraz ta szkola owocuje.
Zanik czlowieczenstwa byl i jest,media maja o czym pisac,szczegolnie GW ,ktora z kazdym dniem traci na poczytalnosci.

POLA
30-07-2008, 15:33
Planował to przynajmniej od wczoraj. Wojciech Sumliński, dziennikarz, o którego aresztowaniu zdecydował wczoraj sąd, zanim targnął się na swoje życie, zostawił dziennikarzom serwisu niezalezna.pl wstrząsający list pożegnalny. Publikujemy, go w całości - jedynie z pominięciem bardzo osobistej zapowiedzi samobójstwa. Dziennikarz próbował podciąć sobie żyły warszawskim kościele...

Przeczytałam bardzo obszerny list, hmm... trudno mi pojąć, w imię czego zostawia się rodzinę (troje dzieci, niepracująca żona) na pastwę losu?
Brak odporności psychicznej? To dlaczego dziennikarstwo śledcze, które wymaga szczególnych predyspozycji?

No i to miejsce... kościół.
Dziwne to wszystko.
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article215540/W_liscie_pozegnalnym_oskarzyl_specsluzby.html

POLA
30-07-2008, 19:52
Próba zwrócenia uwagi dziennikarzy na jego problem?
W serwisach rtv trochę było, ale na jak długo?
A gdzie dobrze pojęta solidarność zawodowa?

senior A.P.
30-07-2008, 21:23
Dziennikarz sledczy ?
To ciezka praca i niebezpieczna.
W dzisiejszym gaszczu sluzb specjalnych bardzo latwo sie pogubic i zbladzic.
Aby taki list napisac przed samobojstwem to trzeba byc dziennikarzem,kazda szkola dziennikarstwa sie przydaje.
Jaki cel ?
Pozyjemy, zobaczymy.
Uwidocznie tu mecenesa Giertycha oraz Kosciola tez ma swoja wymowe i wrazenie jakie ma wywolac u czytelnika.

POLA
31-07-2008, 10:00
w Rzepie Gudzowaty o RM, o.R., Palikocie, prezydencie.
O oglądaniu polityków w tv:
Nie oglądam tych bzdur. Wolę posłuchać muzyki, nawet w Radiu Maryja. Naprawdę jest dobra.
Czy słucha o.R.
Nie. Uważam jednak, że jest to człowiek, który walczy o swoje poglądy.
Czy Palikota trzeba tolerować:
Tak, trzeba. Jednak nie wypada tak mówić, bo prezydent Kaczyński nie jest chamem. Nie słyszałem, aby podniósł głos albo kogoś wyzywał.
Czy popiera prezydenta:
Żartuje pan?! Prezydent Kaczyński to człowiek podejrzliwy, który nie lubi ludzi. Ale nie można mówić o nim tylko źle.

Dla tych, którzy wolą całość, nie część: http://www.rp.pl/artykul/2,169923_Nie_jestem_ruskim_agentem.html

senior A.P.
31-07-2008, 10:05
To za malo,warto wejsc na www.aferyprawa.com ,tam dowiemy sie wiecej.

POLA
31-07-2008, 11:04
Nasz Dziennik także publikuje list otwarty Sumlińskiego.
Jest też wywiad z innym dziennikarzem śledczym.
Wszystko to dziwne... bardzo:mad: ...

Alsko
31-07-2008, 12:03
Próba zwrócenia uwagi dziennikarzy na jego problem?
W serwisach rtv trochę było, ale na jak długo?
A gdzie dobrze pojęta solidarność zawodowa?
...ta solidarnośc zawodowa?
http://www.tvn24.pl/12690,1559216,0,1,to-byla-druga-proba-samobojcza,wiadomosc.html

Hm... Wszystko to bardzo dziwne jest.

POLA
31-07-2008, 14:29
...ta solidarnośc zawodowa?
http://www.tvn24.pl/12690,1559216,0,1,to-byla-druga-proba-samobojcza,wiadomosc.html

Hm... Wszystko to bardzo dziwne jest.
Zgadza się, słuchałam wczoraj wypowiedzi tych dziennikarzy i mam więcej pytań niż odpowiedzi. W Wątku Quo vadis zamieściłam link do blogu Kataryny, warto przeczytać.
T. Sakiewicz poręczył za Sumlińskiego, dziennikarze i nie tylko wystosowali list otwarty do prezydenta, premiera, marszałka, tutaj: http://www.niezalezna.pl/article/show/id/5679

Nie dostrzegłam nikogo z GW, z TVN jest Rymanowski.

Pod tekstem nazwiska, a w portalu nieujawniony wczoraj fragment listu Sumlińskiego.

POLA
31-07-2008, 14:55
ZG SDP wystosował oświadczenie:
Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko brutalnej formie naruszenia zawodowej godności dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego.
http://www.sdp.pl/artviewer.php?article=473

Może coś ruszy?

POLA
01-08-2008, 16:09
Następna ekipa darmozjadów z min. pracy.
Na podróże do egzotycznych krajów ministerstwo przeznaczy prawie 920 tysięcy złotych. Wystarczy na 540 przelotów. Przetarg na zakup biletów jest już rozpisany. Na urzędników czekają: Indonezja i piękna wyspa Bali, Rabat w Maroku, Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Rio de Janeiro, Tokio, Szanghaj, Canberra, Seul, Quebec i wiele innych miejsc - pisze Dziennik za RMFFM.

Podobno nie jadą na wypoczynek, ale do pracy:D :D , konferencje itd. Już to widzę, jak się przepracowują.

I co na to DT, zwolennik taniego państwa i Julia P., pierwsza porządkowa?

senior A.P.
01-08-2008, 16:20
"Osiolkowi w zlobie dano.....".
Po kim sie spodziewacie,ze dla Polski i Polakow cos uczyni.
Po co daleko siegac az na najwyzsze szczeble wladzy.
Rozgladnijcie sie wokol swoich wladz,nawet radnych,burmistrzow,wojtow,az po soltysa - przeciez to nie nowosc ,ze koszula blizsza cialu.
Popatrzcie kto pracuje w sadach,prokuraturach ,zespolach adwokackich - przeciez to juz familijne urzedy ! To ich panstwowo-prywatne biznesy !!!
Jak to zmienic ?
Oto jest pytanie.
Czy to jeszcze Polska ???

POLA
01-08-2008, 16:36
AP, od wieków tak jest, nic nowego, przypomnij sobie "koalicje" rodzinne i inne przed 1989r. Nie da się z tym wygrać, na razie:rolleyes:

senior A.P.
01-08-2008, 17:03
Nie przecze temu co sie dzialo przed 1989 r w Polsce ,bo na codzien tam zylem ale powiedzcie,wtedy byla jedena partia,bo te dwie przyboczne dostawaly ochlapy i miala tylko prawo klaskac .
Rowniez KK ich nie blogoslawil,nie kropil i nie zapraszal w swe progi tak jak dzisiaj.
Dzisiaj dziela sie lupami !

Przeciez to mafia,mafie sciga i partia pogania !
Malo tego ludzie w togach ich zamykaja i wypuszczaja a sluzby silowe sa do uslug jak nigdy nie bywalo .

Piszesz narazie - a co potem ?

Kazik
01-08-2008, 18:36
Nepotyzm jest w tym kraju normalką. A największe chamidła robią to bez żenady. Z rodzinki Hojarskiej jednak wyborcy nie skorzystali, dzięki miejscowej prasie. Czy syn Wałęsy miałby szansę na posła gdyby nie taki tatuś? Byłby jednym z milionów młodych, a nie wielu się udaje. Bosakowi się udało. A ten Wałęsa poseł, czy to aby nie ten co ma "pomroczność jasną?"-tyle ma Lechu tych synów, to może jeden jeździ na trzeźwo.

Lila
01-08-2008, 18:49
Nie ,ten jest akurat porządny.Jarosław ( na cześc Kaczyńskiego :D ) skończył studia w USA i jest niepijący.Pewnikiem wdał się w ojca chrzestnego.:D

senior A.P.
02-08-2008, 10:26
Ktory tatus nie chce dla syna dobrze,inna sprawa z corkami tu trzeba byc ostroznym (nawet Lila o tym wie),bo ta moze przychowek do domu przyniesc. I co wtedy ? Po karierze.
Syn posel ,w dodatku jeszcze dobrze ozeniony z jakas amerykanska lekarka z odpowiedniej rozdziny,moze byc tez z prawniczej i juz do przodu "cala naprzod".
To nie tak,ze wysoko postawiony tata jak chociazby A.Lpper laduje syna na gospodarke i tyraj synu,bedziesz wiedzial czym obornik pachnie !
Najlepiej to ubrac w garniturek i na zagraniczne studia wyslac,potem co nie co podszepnac,wkrecic do obcego wywiadu ,polatac z notatnikiem i mikrofonem po Afganistanie i juz sie jest w ministerskich progach.
Potem koniecznie dobry ozenek w Waszymgtonie i juz sie jest ministrem jednego,potem drugiego resortu a i o prezydenturze pomyslec mozna. Tylko wczesniej trzeba po drodze dwa koguty ubic,wczesniej "puszczajac ich na ring."
Nie ma to jak dyplomacja !

Lila
02-08-2008, 10:41
Senior spłodził :Ktory tatus nie chce dla syna dobrze,inna sprawa z corkami tu trzeba byc ostroznym (nawet Lila o tym wie),bo ta moze przychowek do domu przyniesc. I co wtedy ? Po karierze.

Ja się pytam dlaczego nawet i co z tym przychówkiem ?
Jedynym jak do tej pory ,który przyniosła -jeżeli tak rzecz ujmując - jest koń.Obecnie -3 letni.Ale jego matką nie była z całą pewnością moja córka.Będę się upierać przy tej tezie..

I miłego dnia życzę...

senior A.P.
02-08-2008, 10:50
Bez obrazy ,bo tylko cory gryza pazury !
Dzisiaj mam z rana humor i nie bede go psul innym.
"Nawet" - znaczylo podtwierdzenie ale nie konia tylko posiadania cory . Ja mam jedna corke ale wole od trzech synow.
Tak wiec nie gniewaj sie ,choc moglas to rzeczywiscie w inny sposob odebrac - Przepraszam !
Senior plodzil tez ale dzisiaj ,eeeeeeee ,lepiej nie pisac,co niektorzy by chcieli ale co staremu pozostalo ?

gratka
02-08-2008, 15:20
Super Nowości donoszą:
Zespół dziennikarzy ocenił (na zlecenie Rzeczypospolitej) pracę polskich posłów w Parlamencie Europejskim.
Eurodeputowany kosztuje miesięcznie ponad 100 000zł. Na 54 eurodeputowanych z Polski az 15 nie zostalo sklasyfikowanych, bo ich działalność jest niezauważalna.

Basia.
02-08-2008, 21:32
Polski rząd nie wywiązuje się z obietnic wypłaty odszkodowań Żydom, którzy stracili mienie w czasie drugiej wojny światowej, ani obywatelom polskim, którym majątki przejęto po wojnie - napisała w liście do "Timesa" baronesa Ruth Deetch.

Noooooooooo.:confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1800175,12,item.html

Basia.
02-08-2008, 21:48
200 osób, wspomaganych przez kilka kancelarii prawniczych, szykuje się do złożenia pozwów przeciwko państwu polskiemu w sprawie tragedii do której doszło podczas Międzynarodowych Targów Katowickich - informuje TVN 24.

Trzymam kciuki za powodzenie tych roszczeń.
http://wiadomosci.onet.pl/1800182,452,item.html

Kazik
03-08-2008, 04:58
Bo wyczuli, że tylko Skarb Państwa może wypłacić [chociaż nie powinien], a jak można odebrać pieniądze od poznańskiego podpalacza samochodów?--zero szans.

senior A.P.
03-08-2008, 10:01
Kto ma placic ,komu i za co ?
Polska wywolala IIWS,Polacy zniszczyli Zydom nieruchomosci,zabrali im majatki,przywlaszczyli zloto lub towar ?
Dokonczcie wiec wreszcie Jalty i podzielcie sie Polska mozni tego swiata,moze wtedy to was zadowli i da satysfakcje.
Przeciez nie udalo wam sie komunistyczne dzielo to moze unijne sie uda ?
Bedzie Polska a nie Polim ,wszelka juda lub obluda !
A wy imperialisci nie mieszajcie sie w liberalna zupe Europy,ktora juz sie przypala i zalatuje znowu azotoxem.Za malo zyskano na holocauscie pierwszym i pragniecie drugiego ???
Pierwszy Iran zatka wam usta a Polska wskaze droge powrotna.
Kazdy narod zasluguje na wolnosc i samostanowienie !
Precz z imperializmem i obcymi rzadami !!!

Mar-Basia
03-08-2008, 10:04
Polski rząd nie wywiązuje się z obietnic wypłaty odszkodowań Żydom, którzy stracili mienie w czasie drugiej wojny światowej, ani obywatelom polskim, którym majątki przejęto po wojnie - napisała w liście do "Timesa" baronesa Ruth Deetch.

Noooooooooo.
http://wiadomosci.onet.pl/1800175,12,item.html

Niedlugo bedziemy wyplacac odszkodowania ruskim, za to, ze ich popedzilismy z Polski!!!!

senior A.P.
03-08-2008, 10:38
Nikomu nie wyplacimy zadnych odszkodowan !
Jezeli finansowa niewola bedzie trwala dalej to i podatnicy nie beda juz mieli z czego placic podatkow.
Kazdy material ma swoja wytrzymalosc ,kazdy charakter ludzki peka !
Ruski,pruski czy zydowski rezim nic nie wskura gdy w kieszeni bedzie dziura.Jedynie Chiny w obecnym stanie beda mogly przeciwstawic sie swiatowym rezimom ale wtedy wejdzie ich rezim,napewno bedzie inny a tego nie doswiadczalismy my Polacy.

Malgorzata 50
03-08-2008, 10:40
Seniorze nie ma rady trzeba zbierać posiłki...padnie ten biedny kraj bez Twojej pomocy ..rozdziobia go kruki wrony i gołębie....Larum grają....ino gdzie??????

senior A.P.
03-08-2008, 10:57
Ty pomysl o wlasnych posilkach jakos ich tu dzisiaj nie widze,masz samotny dyzur przedpoludniowy ?
To zle !
Moje sily czuwaja caly czas i budza ludzi .

Malgorzata 50
03-08-2008, 11:03
Ty pomysl o wlasnych posilkach jakos ich tu dzisiaj nie widze,masz samotny dyzur przedpoludniowy ?
To zle !
Moje sily czuwaja caly czas i budza ludzi .
Jaki przedpołudniowy -u ciebie świt blady no ..chyba ,że już stoisz u granic z na czele sił wyzwoleńczych....:rolleyes:

senior A.P.
03-08-2008, 11:23
Przeciez pisze o o twym przedpoludniu ,o moje "swity" sie nie martw ,zolnierz czuwa cala dobe.
Wyzwolenie Polski przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony,jako seniorka nie musisz sie juz o to martwic.
Przyjda zastepy anielskie ,ktore kazde robactwo zniszcza na tej ziemi,takze polskiej.

Malgorzata 50
03-08-2008, 11:32
Przeciez pisze o o twym przedpoludniu ,o moje "swity" sie nie martw ,zolnierz czuwa cala dobe.
Wyzwolenie Polski przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony,jako seniorka nie musisz sie juz o to martwic.
Przyjda zastepy anielskie ,ktore kazde robactwo zniszcza na tej ziemi,takze polskiej.
Noooo to ja już rozumiem ..wreszcie,nareszcie -człowiek pozbawiony snu traci poczucie rzeczywistości i miewa omamy .Żołnierzu spocznij i idź spać .Może rano będziesz w lepszej formia .Bo jak już chóry anielskei widzisz to ja się zaczynam o ciebie martwić .Może jakiś mały okład z damskiej piersi by cię ukoił?????Rozejrzyj się a nuż ci się trafi lekarstewko ,skuteczne i przyjemne.:)

senior A.P.
03-08-2008, 11:45
Mnie sie nic nie trafia w przedziale tego o czym ty myslisz.
Komend "babskich" nigdy nie wykonywalem i nie mam zamiaru tego czynic.O moje spanie i zdrowie (juz ci nie raz pisalem) nie martw sie (wszystko w normie).
Przeciez to forum musi byc strzezone przed nieprzjaciolmi,wiec mam na nie przydzial wlasnie od "wodza niebieskiego" i to nie w wyniku omamow ale kontraktu z nim.
To wlasnie on tworzy moje mysli nawet wtedy gdy spie.
Masz cos przeciwko temu ?

gratka
03-08-2008, 11:48
Małgoś,
na kolana!
Z prorokiem gadasz!

senior A.P.
03-08-2008, 12:15
To mozliwe,ze pewnej nocy (we snie lub na jawie) "prorok najdzie" Malgorzate.
Dzisiaj jednak trudno zgadnac co jej powie,przeciez to jeszcze kobieta przed 60-tka i roznie moze sie zdarzyc.
Po wprowadzeniu w Polsce nowego systemu emerytalnego (to nieuniknione) i zrownanie wieku (65 lat) kobiet i mezczyzn,to przypuszczam,ze seniorek na tym forum bedzie mniej.Nie dlatego,ze powymieraja ale nie beda mialy czasu siedziec przed kompem do poznych godzin nocnych,wezma sie za sprzatanie w bogatych domach - dla przykladu u "Babki Gratki" aby dorobic do emeryturki.

Basia.
03-08-2008, 16:17
Mimo warty honorowej pełnionej przez żołnierzy na Kopcu Powstania Warszawskiego ktoś w nocy ukradł agregat prądotwórczy, który pozwalał oświetlać kotwicę, symbol Polski Walczącej – informuje RMF FM.

Opada wszystko. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1800373,450,item.html

Basia.
03-08-2008, 16:24
W Warszawie, odbył się pierwszy ślub humanistyczny pary tej samej płci - dwóch kobiet żyjących w długoletnim związku - informuje serwis racjonalista.pl.

Przyszło nowe. ;)
http://wiadomosci.onet.pl/1800380,450,item.html

Malgorzata 50
03-08-2008, 16:48
Małgoś,
na kolana!
Z prorokiem gadasz!
Przeca ja to pisałam na kolanach ..Babko!!!! jak ci mogło przez myśl przemknąć ,że inaczej!!!:)

Malgorzata 50
03-08-2008, 16:49
Opada ,naprawdę .Kraść też trzeba umieć z klasą i wyczuciem.

Mar-Basia
03-08-2008, 17:18
Po wprowadzeniu w Polsce nowego systemu emerytalnego (to nieuniknione) i zrownanie wieku (65 lat) kobiet i mezczyzn,to przypuszczam,ze seniorek na tym forum bedzie mniej.Nie dlatego,ze powymieraja ale nie beda mialy czasu siedziec przed kompem do poznych godzin nocnych,wezma sie za sprzatanie w bogatych domach - dla przykladu u "Babki Gratki" aby dorobic do emeryturki.

Jedna taka z Florydy juz dawno o tym pomyslala. Wlasnie poleciala swoim odrzutowcem na zwiady i poszukiwania co komu posprzatac, poprac, poprzyszywac i pozaszywac. Nie ma to jak swiezo upieczona emerytka z Polski z 100 tys dolcow na Florydzie. Nawet ma green card!!!!;)

Pani Slowikowa
03-08-2008, 17:23
Mimo warty honorowej pełnionej przez żołnierzy na Kopcu Powstania Warszawskiego ktoś w nocy ukradł agregat prądotwórczy, który pozwalał oświetlać kotwicę, symbol Polski Walczącej – informuje RMF FM.

Opada wszystko. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1800373,450,item.html

Zaloze sie ze byl to zlodziej-duch krasnoarmijskij... oni nas nie lubia:rolleyes: a w tym fachu maja wielka praktyke.. O klasie zadnej mowic nie mozna przy nich.. bo to obraza dla tego slowa..

senior A.P.
03-08-2008, 21:21
Wcale nie ukradli agregatu tylko pozyczyli i podrzucili do Kostrzynia,bo im zgaslo swiatlo.
Zolnierze widzieli jak ladowali na samochod.

senior A.P.
03-08-2008, 21:22
Rozpoczela juz noc poslubna ta para ?
Gdzie wesele bylo ?

POLA
03-08-2008, 23:17
nie żyje, przed chwilą podano w serwisie TVN24.

senior A.P.
04-08-2008, 15:31
To byl spostrzegawczy czlowiek i wiele dostrzegal na tej ziemi,wygladal mi nawet na proroka wspolczesnosci.
Wieczne odpoczywanie racz mu dac Panie !

Alisia
04-08-2008, 18:35
nie żyje, przed chwilą podano w serwisie TVN24.

Byl dla mojego pokolenia wyznacznikiem wtajemniczenia,wiedziec cos Nim,czytac cos Jego to ,byla bramka,przez,ktora wchodzilo sie do pewnych grup ,"Archipelag "pozyczony na jedna noc ,czytanie do switu,ostatnie strony kartkowane,bo juz nie bylo czasu,po latach przeczytany na spokojnie ,dalej zdumiewa jak czlowiek czlowiekowi....

Czesc Jego pamieci.

Odchodza wielcy,oby proznia po nich nie zabliznila sie podloscia.

Zrobilam cos zle wstawiajc tytul w ramce powyzej,przepraszam,poprawic nie umiem

POLA
04-08-2008, 18:35
Tusk i Pitera mają kłopot... z Pawlakiem, który się broni przed zarzutami Julii i nie widzi nic złego w nepotyzmie. Grozi nam klan z PSLu.
Miłe złego początki lecz koniec żałosny... dla koalicji.
Artykuł: http://www.dziennik.pl/polityka/article217743/Nie_ma_nic_zlego_w_zatrudnianiu_rodziny.html

Basia.
05-08-2008, 11:33
Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, znany dotąd z zamiłowania do psów Donald Tusk kazał odłowić i wyleczyć wałęsającego się po Kancelarii Prezesa Rady Ministrów kota, a organizacji, która mu w tym pomogła, przyznał w nagrodę dotację.

Bardzo ładnie z jego strony ale czy trzeba ten fakt podawać do wiadomości publicznej? :confused: Nie wiedziałam, że pomoc zwierzakom jest czymś nadzwyczajnym.
http://wiadomosci.onet.pl/1801284,11,item.html

senior A.P.
05-08-2008, 11:41
Kaczynscy maja kota to moze i Tusk chcial miec ?

siekierka
05-08-2008, 11:55
Tusk i Pitera mają kłopot... z Pawlakiem, który się broni przed zarzutami Julii i nie widzi nic złego w nepotyzmie. Grozi nam klan z PSLu.
Miłe złego początki lecz koniec żałosny... dla koalicji.
Artykuł: http://www.dziennik.pl/polityka/article217743/Nie_ma_nic_zlego_w_zatrudnianiu_rodziny.html

Ta sama Żulia nie ma nic przeciw nepotyzmowi Schetyny.

POLA
05-08-2008, 12:18
Ta sama Żulia nie ma nic przeciw nepotyzmowi Schetyny.
Na czym ten nepotyzm ma polegać?

Lila
05-08-2008, 13:12
Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, znany dotąd z zamiłowania do psów Donald Tusk kazał odłowić i wyleczyć wałęsającego się po Kancelarii Prezesa Rady Ministrów kota, a organizacji, która mu w tym pomogła, przyznał w nagrodę dotację.

Bardzo ładnie z jego strony ale czy trzeba ten fakt podawać do wiadomości publicznej? :confused: Nie wiedziałam, że pomoc zwierzakom jest czymś nadzwyczajnym.
http://wiadomosci.onet.pl/1801284,11,item.html

No cożeś zrobiła najlepszego Basico ?

Polubiłam Tuska.Nieważne co zrobi w polityce.Uratował ...KOTA.I jak ja teraz mogę na niego najeżdżać ? Marna Żulia mi pozostała..
Donald,jednak nieprawda z tymi ''wilczymi oczami ''.Teraz to widzę,że są one kociolubne.:)

POLA
05-08-2008, 13:24
Lila, a koty to dranie:D , tak mówił Kondratiuk chyba w swojej filmowej produkcji.
Wilki, czasem przed konsumpcją, też są milusie dla owiec.

Lila
05-08-2008, 13:35
Dla owiec...POla,a gdzieś Ty owcę zobaczyła ?
Koty nie są dranie.Iga Cembrzyńska ,żona Kondratiuka posiada ich całe stado...Jak i ja...( i na tym kończy się podobieństwo )..

senior A.P.
05-08-2008, 13:48
A pali-kot ? Szkoda mi prezydenta.

Alsko
05-08-2008, 14:09
Lila, a koty to dranie:D , tak mówił Kondratiuk chyba w swojej filmowej produkcji.
Wilki, czasem przed konsumpcją, też są milusie dla owiec.
To Jerzy Janicki napisał, a Henryk Bielski wyreżyserował :D

POLA
05-08-2008, 14:59
To Jerzy Janicki napisał, a Henryk Bielski wyreżyserował :D
Alu, zgadza się, te koty w tytule chyba były, natomiast mnie się kojarzy jakaś scena z Igą C. (stąd ten Kondratiuk) i zdanko: koty to dranie.
Nie upieram się jednak, potrafię z trzech filmów "zrobić" jeden, taki talent mam:D

POLA
05-08-2008, 15:06
Dla owiec...POla,a gdzieś Ty owcę zobaczyła ?
No jak to, cały dostatek ci u nas:D jest
Koty nie są dranie.Iga Cembrzyńska ,żona Kondratiuka posiada ich całe stado...Jak i ja...( i na tym kończy się podobieństwo )..
Koty jak i owce, milusie być mogą, ale żeby od razu całe stado... przesada:)

Alsko
05-08-2008, 15:07
I równie dobrze w jednym filmie mógł być cytat z drugiego :D

senior A.P.
05-08-2008, 15:20
Senior portale czytuje i czasem sie cos dowiaduje - zagladnijcie do exposla Zbigniewa Nowaka (raportnowaka) dobry artykul wysmazyl na swym portalu,teraz juz wiem dlaczego tak w Polsce jest a nie inaczej.

Basia.
05-08-2008, 17:26
Zatrudnianie rodziny w instytucjach publicznych jest naganne - oświadczył premier Donald Tusk, pytany o doniesienia medialne nt. nepotyzmu w instytucjach podległych PSL. Podkreślił, że choć w tej sprawie PO i ludowcy różnią się, to nie zerwie z tego powodu koalicji.

No to fajnie, przykład idzie z góry szykuje nam się "Polska rodzinna".:rolleyes: Wiadomo, rodzina najważniejsza.
http://wiadomosci.onet.pl/1801664,11,item.html

Basia.
05-08-2008, 17:29
No cożeś zrobiła najlepszego Basico ?

Polubiłam Tuska.Nieważne co zrobi w polityce.Uratował ...KOTA.I jak ja teraz mogę na niego najeżdżać ? Marna Żulia mi pozostała..
Donald,jednak nieprawda z tymi ''wilczymi oczami ''.Teraz to widzę,że są one kociolubne.:)
na tym samym wóżku jedziemy :D Żulii nie trawię od samego początku a Donald ma oczy psio-kociolubne. :D Jak by mu się w tych oczach jeszcze koń zmieścił to będę na niego głosowała, na Donalda znaczy się. :D

Basia.
05-08-2008, 17:57
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski poinformował, że od początku kadencji do Sejmu trafiło 340 projektów ustaw, z czego ponad 130 zostało uchwalonych, dwie ustawy zawetował prezydent Lech Kaczyński, jedna trafiła do Trybunału Konstytucyjnego.

No i teraz widzimy jak bardzo Prezydent przeszkadza ekipie rządzącej. :rolleyes:
http://wiadomosci.onet.pl/1798691,11,te_liczby_pokazuja_skutecznosc_rzadu_po _i_psl,item.html

Kazik
05-08-2008, 18:01
Może coś być "wysoce naganne", ale u koalicjanta wybaczalne. Co innego gdyby taką zachłanność wykazała któraś "przystawka" lub sam PiS za swoich rządów. Teraz widzi że koalicjantowi trzeba płacić-w tym wypadku przymknąć oko. A ile było szumu-dla S-y tworzy się nowe instytucje-do obsadzania swojakami. Dobrze pisze Pola oni go zaczynają ciągnąć na dno. Po 9 miesiącach Lepper też jeszcze był umiarkowany, ale apetyt rósł. Ten chłopek już miał większe marzenia niż minister i vice Premier. Prezydentura zapewne hi,hi...

Basia.
05-08-2008, 18:04
Polski przedsiębiorca Zbigniew Wróblewski poniósł kolejną porażkę w walce o odzyskanie fabryki na Ukrainie, którą utracił na rzecz swych ukraińskich partnerów.

Przykro mi się zrobiło po przeczytaniu tego artykułu. :mad:
http://biznes.onet.pl/0,1801702,wiadomosci.html

Basia.
05-08-2008, 22:32
Na rok więzienia skazał krakowski sąd rzekomego uzdrowiciela Józefa R.- P. Sąd uznał, że mężczyzna bez stosownych uprawnień diagnozował i leczył pacjentów, pobierając od nich opłatę od 100 do 500 zł.

Co z takim typem zrobić? :confused: Został potraktowany bardzo lagodnie. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/2681,1801798,leczyl_nie_majac_uprawnien,wydarzenie _lokalne.html

senior A.P.
06-08-2008, 11:06
A co polski przedsiebiorca szuka na Ukrainie - malo ma miejsca w Polsce ?
Co szukaja obcy przedsiebiorcy u nas w Polsce ,przeciez to nasza ziemia i fabryki !
Co to Polacy nie potrafia prowadzic biznesow na polskiej ziemi ??? Nie potrafia gospodarzyc - orac ,siac i zbierac ?
Wstydzcie sie rzadzacy Polska !

POLA
06-08-2008, 17:04
A co polski przedsiebiorca szuka na Ukrainie - malo ma miejsca w Polsce ?
Co szukaja obcy przedsiebiorcy u nas w Polsce ,przeciez to nasza ziemia i fabryki !
Co to Polacy nie potrafia prowadzic biznesow na polskiej ziemi ??? Nie potrafia gospodarzyc - orac ,siac i zbierac ?
Wstydzcie sie rzadzacy Polska !
Co ty znowu rozsiewasz za propagandę.
Każdy otwiera firmę, gdzie chce i na własną odpowiedzialność, a rząd do tego nic nie ma. facet nie przypilnował swoich spraw, nie on pierwszy i nie ostatni.
Powiedziały jaskółki, że niedobre są spółki... i czasem mają rację.

senior A.P.
06-08-2008, 17:23
W takim razie zapytam :
Ile firm otwarli Polacy w Izraelu ?

POLA
06-08-2008, 17:23
i lubiących czytać dłuższe artykuły - wywiad z Palikotem. Można go nie lubić, można się z nim nie zgadzać, ale poczytać warto.
A to zdanie cytuję przekornie:

...jak cham nie dostanie w mordę, to nigdy nie zrozumie:D : http://wiadomosci.onet.pl/1501171,2677,1,nie_przeprosze_kaczynskiego,kioskar t.html

Jak już ktoś przeczyta, to warto i tutaj zajrzeć, jakie to nagrody i komu przypadły za hamowanie prac komisji PP:http://www.onet.tv/28962,4451,1,3769278,1,1,0,0,wideo.html

senior A.P.
06-08-2008, 17:33
Podane strony to nie dla Polakow,podobnie jak GW.
Tylko naiwni w szukaniu prawdy tam zagladaja.

Basia.
06-08-2008, 17:48
żeby znaleźć prawdę trzeba zaglądać i czytać wszystko. Nikt nie ma monopolu "na jedyną i słuszną prawdę". To czytelnicy powinni sami wyciągać wnioski, czytam GW, tygodnik NIE, NASZ DZIENNIK, TRYBUNĘ LUDU, RZECZPOSPOLITĄ i wiele innych i na podstawie tej lektury WYRABIAM SOBIE WŁASNE ZDANIE.

Kazik
06-08-2008, 18:04
Pola-szkoda ,ze pisaliśmy takie elaboraty, ale teraz wiem ,że masz wiedzę polityczną. Przepraszam jeżeli mnie poniosło. Ale było fajnie-punkt za punkt. Miło będzie pisać, nawet jeżeli popierasz Tuska i Pawlaka. Jest tercet: Chlebowski, Palikot, Niesiołowski-czasem z poparciem red. Żakowskiego [dobry żerca PiS] Myślę ,że powinna być wymiana zdań-Ty i ja.

POLA
06-08-2008, 18:25
przyjmuję i nie pamiętam tej rękawicy:D

Nie popieram ani Tuska, ani Chlebowskiego, ani Julii i wielu innych, o Niesiołowskim mi nie wspominaj, bo on zamiast mówić - szczeka, co jest nie do zniesienia, choć lubię psy ogromnie, a na Pawlaka mam alergię jak i na PSL i na PiS też, ale nie całe, tam też są normalni:D
Jestem wolnym strzelcem, o własnych poglądach i organicznie nie znoszę nachalnej propagandy i dorabiania ideologii do faktów.
Czytam, słucham i myślę, choć sAP orzekł co innego:D, więc nie wiem, czy polemika ze mną nie ściągnie Cię w intelektualny dołek;)

A przeczytałeś wywiad z Palikotem?
Na razie go bronię i spytaj za co.

POLA
06-08-2008, 22:40
żeby znaleźć prawdę trzeba zaglądać i czytać wszystko. Nikt nie ma monopolu "na jedyną i słuszną prawdę". To czytelnicy powinni sami wyciągać wnioski, czytam GW, tygodnik NIE, NASZ DZIENNIK, TRYBUNĘ LUDU, RZECZPOSPOLITĄ i wiele innych i na podstawie tej lektury WYRABIAM SOBIE WŁASNE ZDANIE.
Basiu, Trybuna już dawno "lud" zgubiła:D
Dobrze, że mi przypomniałaś o NIE, całkowicie zapomniałam, że tam często ćwierkały wróbelki czy jakiś inny drób:)

A tak na marginesie: niektórzy wolą gotową papkę i to z jednej kuchni, bo tak wygodniej.

Basia.
06-08-2008, 23:11
Wicepremier i Minister Gospodarki, Waldemar Pawlak, odpowiada na ciągłą "nagonkę" na jego partię, jak sam mówi. W TVP Info powiedział, że "przypomina mu się rok 1968, kiedy dzieci próbowano ścigać za poglądy ich rodziców".

Można i tak.:confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1802543,11,item.html

FeliksG
06-08-2008, 23:16
A przeczytałeś wywiad z Palikotem?
Na razie go bronię i spytaj za co
Sądzę
, że z obroną czy przyganą, najtrafniej można będzie wystąpić po zapoznaniu sie z dorobkiem p. Palikota w komisji PP - co wniosą zmiany, tych 100 ustaw.
Na dziś uważam, że ujawnienie prezydenckiego chamstwa było obowiązkiem J.Palikota, jako posła - o ile to jest prawda.
Po lekturze wywiadu z Przeglądu, nabieram przekonania, że to jest prawda.
P.S. Ośmielam sie prosić o... bardziej cywilizowana ocenę Pana Marszałka Niesiołowskiego. Wszak o krajanach wiedzy nigdy nie za wiele.

POLA
06-08-2008, 23:32
Feliksie,
mogę pojąć Twój sentyment do krajana m.N., ale nie każ mi podchodzić z estymą do kogoś, kto używa takiej frazeologii.
Zwróć uwagę na dobór słownictwa i intonację. treść można podać naprawdę na bardziej cywilizowanym talerzu:D zwłaszcza jak się ma tytuł profesora, nie sądzisz?

Basiu,
taka argumentacja, jaką podał Pawlak, przejściowo wicepremier chyba zresztą, jako żywo wpisuje mi się w mentalność Pawlaka czy Kargula:D

POLA
07-08-2008, 00:08
Polecam artykuł:
"Korowcy i ich szpicle. Dwie nowe książki o opozycji demokratycznej - "NiepoKORni" i "Rozmowy na Zawracie"
Najlepiej je czytać równolegle. Pokazują bowiem historię opozycji demokratycznej w drugiej połowie lat 70. z dwóch różnych stron barykady : http://wyborcza.pl/1,88975,5559852,Korowcy_i_ich_szpicle__Dwie_nowe_k siazki_o_opozycji.html

FeliksG
07-08-2008, 10:29
LeFigaro, The Guardian, Tv France24, Daily Star, Bild a nawet hinduski India Times i największy chiński portal internetowy, interesuja się naszym krajem. Rzecz idzie o... gołe pupy a konkretnie o wojnę polsko - niemiecką, która rozgorzała na wyspie Uznam. Terenem walki jest Świnoujście i niemiecki Ahlbeck w którym jest plaża dla naturystów. Świnoujski radny z PiS-u oświadczył: "Naturyści to dewianci, a Polacy są zmuszeni do patrzenia na ich nagość!"
Przy tak rozległym zainteresowaniu, kolejnym konfliktem niemicko - polskim, może chodzi o pretekst - jak już kiedyś było, z korytarzem?
Wprawdzie, Swiat sie śmieje z naszej pruderii ale... Może należałoby zacząć robić zapasy?

senior A.P.
07-08-2008, 11:10
Zapasy nigdy nie zaszkodza,co najwyzej moga sie zepsuc ale nie sol ,bo juz cukier mrowki zjedza.
Co do wojny niemiecko - polskiej to jeszcze nikt zadnej wojny nie wygral z gola du.. !
Wymienione media nie zasluguja na uwage ,lepiej poczytaj w internecie wiecej sie dowiesz o co chodzi.
Cale szczescie,ze w Polsce tanieje internet i wejdzie pod "strzechy".

FeliksG
07-08-2008, 11:26
Senior, nie bądź okrutny i napisz gdzie szukać,w Polsce, taniego internetu. Właśnie, biorę rozbrat z neostradą i szukam operatora - lepszego i tańszego.
Znajomy, fachman od komputerów, radzi mi kupić sobie młotek i wybić nim z głowy myślenie o łatwym, szybkim i tanim dostępie do internetu.
Skoro wiesz coś konkretnego, to bądź prawdziwym Polakiem i podziel się.
A, tak w ogóle, to nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Co nie?
Pozdrawiam.

senior A.P.
07-08-2008, 11:37
Przeciez wiesz,ze nie zyje w Polsce i nie znam w niej konkurujacych ze soba potentatow sieciowych,wiadomosc podalem za dzisiejszymi doniesieniami polskich mediow - chyba tego z palca nie wyssali.
Nie dajcie sie nabierac na szybkie lacza,to stary amerykanski numer. Jak juz cie namierza,ze bez komputera zycie twoje jest "niemozliwe",beda ci umilac to komputerowe zycie spowalniajac twe dotychczasowe lacza a nawet denerwowac przerwami.Jednoczesnie wciskajac nowosci rynkowe az w koncu (jak nie wyrzucisz komputera przez okno) zdecydujesz sie na nowszy model,na nowego "przekaziora" i oczywiscie nowe oplaty.
Badz staly a nigdy na tym nie stracisz !
Nie wszystko co drogie jest lepsze !!!
Seniorzy winni "jezdzic " na wolniejszych obrotach i nigdy nie starac sie dorownac mlodym ( we wszystkim,w sexie tez).

POLA
07-08-2008, 11:47
Przeciez wiesz,ze nie zyje w Polsce i nie znam w niej konkurujacych ze soba potentatow sieciowych,wiadomosc podalem za dzisiejszymi doniesieniami polskich mediow - chyba tego z palca nie wyssali.
.
Senior, Ty przewrotny jednak jesteś:) , raz nie każesz słuchać polskich mediów, a raz się na nie powołujesz, więc jak to jest z Tobą, hę? że zacytuję Lilę?

Malgorzata 50
07-08-2008, 11:53
Senior, nie bądź okrutny i napisz gdzie szukać,w Polsce, taniego internetu. Właśnie, biorę rozbrat z neostradą i szukam operatora - lepszego i tańszego.
Znajomy, fachman od komputerów, radzi mi kupić sobie młotek i wybić nim z głowy myślenie o łatwym, szybkim i tanim dostępie do internetu.
Pozdrawiam.

Feliksie co to znaczy tani internet dla ciebie ????? W Aster to jest 64 zł mies -nie wiem ile liczy sobie Neostrada .

FeliksG
07-08-2008, 12:32
Aster jest u mnie niedostępny. Neostrada, za 512kb/s plus liveboks, pobiera ~70 zł/m-c
Są tańsze oferty w/g których można mieć łącze za kwotę nieco powyżej 50 zł i to za szbszy internet, niż 512 kb/s
Sądziłem, że Senior zna jeszcze lepszą propozycję, ale on tylko gdyba.
Konkurencja, wśród dostawców sygnału internetowego, rośnie.
Spodziewam się ofert, które już się pojawiają, np. łacza bezprzewodowego.
A, tak na marginesie. Wyczytałem, że internet w Polsce należy do najdroższych w Europie. Jestem optymistą - w tym zakresie.
Pozdrawiam.

Anielka
07-08-2008, 13:01
Feliksie rozejrzyj sie moze jakiś osiedlowy internet/mam taki/ i bardzo jestem zadowolona.Mam w pakiecie telewizje + internet 2 mbit za 59 złotych.Moze i u Ciebie cos takiego jest.Zycze powodzenia w poszukiwaniach i serdecznie pozdrawiam.

POLA
07-08-2008, 13:18
audycję w radiowej jedynce - prawo prasowe, dyskusję prowadzi T. Sakiewicz

Alsko
07-08-2008, 16:25
Pozdrawiam.

Sprawdź na stronach Netia.pl, czy operują w Twoim rejonie. Dostarczają sygnał po łączach TP SA, które dzierżawią.
Mam i nie narzekam.

POLA
07-08-2008, 23:08
Interpol szuka świadka wypadku Geremka podaje Dziennik:http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article219881/Interpol_szuka_swiadka_wypadku_Geremka.html

ostatek
07-08-2008, 23:21
Internet pod strzechami jest. Chałupy antenami upstrzone, bo "badziew" tani... Wszystko przez tę UE. Komputeryzację wsi sobie wymyśliła, w dodatku za takie małe pieniądze.

POLA
08-08-2008, 00:19
wywiad z Tuskiem, łoo, jaki długi, ostawię sobie na później.
Ortwin powiedział (chyba) do Lilki... Jasnorzewskiej:
Ostap mnie w spokoju.

Tusku, ostap mnie w spokoju, idę "podsłuchać" stacji przyjaznej:D dla wybranych:D

Basia.
08-08-2008, 00:27
Potrzebna jest kolejna opinia biegłego w procesie, w którym łącznie ponad 2 mln zł odszkodowania od Ministerstwa Zdrowia, wojewody mazowieckiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego domagają się rodziny, których niemowlęta zamieniono w 1984 r. w jednym ze stołecznych szpitali.

O rany. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1803191,450,item.html

Basia.
08-08-2008, 09:57
"Polska": Od stycznia do lipca w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dzierżążnie pod Kartuzami zmarło 39 pacjentów. Dlaczego? Bo brakuje ludzi do pracy.

Koszmar, takiego dna jeszcze nie było w służbie zdrowia. :mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1803341,11,item.html

Basia.
08-08-2008, 10:11
"Dziennik": Nie przyjmuje zarzutów o nepotyzm w szeregach PSL i co więcej, twierdzi, że cała sprawa jest medialną nagonką na ludowców przypominającą antysemicką kampanię z 1968 r. Tyle, iż stanowisko Waldemara Pawlaka coraz bardziej zaczyna irytować jego partyjnych kolegów i polityków z koalicyjnej Platformy Obywatelskiej. Posady stracili też ci, którzy dostali je dzięki protekcji.

A ten znowu swoje :confused: robi "dobrą robotę" dla PSL.
http://wiadomosci.onet.pl/1803279,11,item.html

senior A.P.
08-08-2008, 11:29
Wiadomosci dobre czy zle - ale zawsze odciagajace publike od spraw najwazniejszych !
Taka jest twoja rola Basiu na tym forum ?
Chyba ludzie w Polsce juz zrozumieli o co chodzi w polskiej sluzbie zdrowia - jak sie zaplaci to i wyleczy,w przeciwnym razie "doktor smierc" przystapi do dzialania.
Pielegniarki tez sie wiele nauczyly od doktorkow.
Kolejny etap przyspieszenia prywatyzacji szpitali.

Lila
08-08-2008, 12:24
Eurocity z Krakowa ...katastrofa w Czechach.
10 osób nie żyje .Czy są tam Polacy ????

Basia.
08-08-2008, 12:52
Stale rośnie liczba osób korzystających z „turystyki płodnościowej”, którzy z krajów Zachodu przyjeżdżają do Indii i szukają pomocy u doskonale wyszkolonych tamtejszych lekarzy. W Indiach stosowania sztucznego zapłodnienia nie ograniczają sztywne regulacje prawne i etyczne.

Nie podoba mi się to, że można kupić sobie dziecko :confused: w ten sposób. Nie jestem przeciwniczką zapładniania metodą in vitro ale ta transakcja bardzo mi się nie podoba. :confused: To jest niemoralne.

POLA
08-08-2008, 14:28
Eurocity z Krakowa ...katastrofa w Czechach.
10 osób nie żyje .Czy są tam Polacy ????
Zweryfikowali: 6 osób nie żyje, w tym jeden Polak, jeden jest operowany.
To informacja niepotwierdzona, o 15:00 podany zostanie oficjalny komunikat.

POLA
08-08-2008, 15:05
15:00 nie potwierdzono śmierci Polaka.

senior A.P.
08-08-2008, 19:42
Polecam wywiad z bratem B.Geremka,ktory mieszka w Nowym Jorku - bardzo ciekawy dla wszystkich :
www.owp.org.pl
Potem sobie podyskutujemy .

Kazik
08-08-2008, 20:47
Polecam wywiad z bratem B.Geremka,ktory mieszka w Nowym Jorku - bardzo ciekawy dla wszystkich :
www.owp.org.pl
Dzięki. Dodałem do ulubionych, żeby czasem poczytać co piszą za wielką wodą. A o korzeniach Geremka, Michnika, Mazowieckiego- to moja siostra i ja dawno wiemy. Ale nie mam nic przeciw wybitnym naukowcom, instytut Hirszwielda [proszę poprawić jeżeli błędnie napisałem nazwisko]-we Wrocławiu. To on zapoczątkował badania grup krwi i podgrup. Ale nie cierpię jak Senat USA, ulega lobby Żydowskiemu i chce miliardy odszkodowań od nas i za zbrodnie Hitlera też. Nie dostaną bo i z czego, ale psują nam opinię na świecie. Mam do nich więc podobną miłość jak do komarów. Gdyby mogli to wypili by mam ostatnią kropelkę. Może Tusk naobiecywał -za poparcie trzeba płacić "Gazeta Wyborcza" itp. A jednocześnie to Polacy mają najwięcej medali "Sprawiedliwy...."-było by dużo więcej, ale tylko niektórzy Żydzi są mniej leniwi i odszukali swoich zbawicieli. H.Clinton-powiedziała że będzie popierać tą uchwałę -czy aby nie za późno? Wycofała się-finansjera Żydowska już jej nie potrzebna. Senior-co Ty na to?

Lila
08-08-2008, 21:23
www.owp.org.pl

Przeczytałam.Wynika z niego,że Bronisław Geremek kochał Polskę,jak prawdziwy Polak,którym zresztą był...

POLA
08-08-2008, 22:53
Też przeczytałam, żadnych nowych wiadomości nie znalazłam, nie-polska prasa, jak niektórzy nazywają prasę naszą, podała znacznie więcej szczegółów z życia BG, również fragmenty tekstów jego wystąpień z różnych okazji, jednym słowem duuużo, ale nie wszystkim się chce czytać obszerne artykuły.

Lila, Geremek był Polakiem, dla mnie był i to nie podlega dyskusji.
Gdybyśmy takich mieli więcej...

Basia.
08-08-2008, 23:38
oczywiście prof. Geremek był Polakiem, prawdziwym Polakiem.

senior A.P.
09-08-2008, 12:03
Co to znaczy byl prawdziwym Polakiem ?
Ja uwazem,ze byl prawdziwym Zydem urodzonym w Polsce ,wychowanym i wyksztalconym w Polsce, tu nie bylo potrzeby tego skrywac o czym sam jego brat mowi w wywiadzie. Zydem,ktory przyjal nazwisko swego ojczyma Polaka i co trzeba sie bylo tego wstydzic i ukrywac ?
Takich "prawdziwych" jeszcze zyjacych Polakow mamy wiecej,pracuja i dzialaja dla Polski ,przeciez to nie jest wstydem byc uczciwym ,chyba ze ktos zmienia nazwisko ze wzgledu na jego smiesznosc, jak dla przykladu z Bzdzikot na Kwiatkowski (przyklad z wojska).
Ponad to nie byl katolikiem a po katolicku (nie zydowsku) zostal pochowany.
Czy tak byc powinno ?
Kim sie jest gdy wyrzeka sie religii swoich przodkow ???

Basia.
09-08-2008, 12:09
Wiadomosci dobre czy zle - ale zawsze odciagajace publike od spraw najwazniejszych !
Taka jest twoja rola Basiu na tym forum ?
Chyba ludzie w Polsce juz zrozumieli o co chodzi w polskiej sluzbie zdrowia - jak sie zaplaci to i wyleczy,w przeciwnym razie "doktor smierc" przystapi do dzialania.
Pielegniarki tez sie wiele nauczyly od doktorkow.
Kolejny etap przyspieszenia prywatyzacji szpitali.
piszę w wątku "Senior prasę czytuje-czasem chętnie komentuje", moją rolą jest bycie na tym forum bo lubię. Najważniejsze sprawy ..... różne są dla różnych ludzi. NIE CZUJĘ SIĘ SKRUSZONA I NIE ZAMIERAM SIĘ POPRAWIAĆ, PEŁNOLETNIA JESTEM OD DAWNA I POUCZEŃ NIE PRZYJMUJĘ DO WIADOMOŚCI. JESTEM DUŻĄ DZIEWCZYNKĄ MAM 171 CM WZROSTU.:)

POLA
09-08-2008, 12:16
a pogoda to u Ciebie słoneczna? Może zanadto, co?:D

Geremek tego nie ukrywał, gdybyś czytał tę tak opluwaną przez siebie prasę, a nie tylko jedyną słuszną wdg Ciebie, to po prostu wiedziałbyś i nie pisał takich głupstw.
Załóż kapelusik, włóż okularki i zrób wysiłek - poczytaj to i owo.
Czytanie nie boli, podobnie jak myślenie, co najwyżej czasochłonne bywa;)

senior A.P.
09-08-2008, 12:27
Pola !
Znowu stajesz sie szablonowa i wg.zalecen niszczenia przeciwnika - wstydz sie z tak wyrobionym intelektem,to sie przerabia na pierwszym semestrze dziennikarstawa w byle jakiej budzie.
Jezeli mi juz dosadnie chcesz dokuczyc to musisz znalezc moja piete ale nie te,ktora sie pokazuje w psychiatryku lub u laryngologa .
Nawet mozesz mi nakazac ciagnac szczoteczke do zebow na sznurku to i tak nie uwierze ,ze ten stary czlowiek byl prawdziwym Polakiem.Prawdziwy Polak nie zasuwa 100/h w tym wieku w dodatku z asystentka ( z ktora do dzisiaj twoja gazeta nie przeprowadzila wywiadu,sledztwo tez tu zlamalo nos) - zeznal Niemiec.
Wlasnie duzo czytam na ten temat i z innych zrodel ,wiec spozniona twa rada.
Bywaj !
Lzemedia w Polsce pisza tylko glorie dla takich Polakow.

POLA
09-08-2008, 14:49
Odkrycie na miarę XXI wieku:
Pola !
...Prawdziwy Polak nie zasuwa 100/h w tym wieku w dodatku z asystentka...
Nobla powinni Ci dać:D :D :D

Kazik
09-08-2008, 16:50
Nie umniejszam mu nic, ALE dlaczego ten prawdziwy Polak uczestniczył w "nocnej zmianie" wraz z Tuskiem-no sami wiecie cały skład. Bierność to wada. Pawlaka na tydzień-a później zobaczymy. To było haniebne. Więc dla mnie nie jest taki "kryształ", wodzu powiedział, Noblista i Prezydent, żadnego sprzeciwu lub propozycji. Elektrykarz rzucił swoje-sprzeciwu nie było. Elektrykarz-bo on nie miał grupy SEP, każdy to zdaje, obecnie co 5 lat. Ja miałem kiedyś 110 kv, czyli 110 tysięcy volt. Najwyższe napięcia. A Lechu naprawiał wózki akumulatorowe-więcej usterek mechanicznych. No i podłączyć do ładowania, wymienić koło itp.-wszystko. Profesor nic nie powiedział, że do nie ładnie? Szybka decyzja Lecha-i załatwili w 5 minut. Domyślam się powody L.W., ale nikt nie protestuje?

senior A.P.
10-08-2008, 11:41
"Prawdziwych polakow" z tamtego okresu jest wiecej,zyjacych ,mlodszych i starszych - czujacych sie dobrze w Polsce.
Wiedza nawet z jaka predkoscia jezdzic Mercedesami,uwazaja takze w czasie jazdy na znaki drogowe a kolanami wspolpasazerek zajmuja sie na parkingach i w hotelach.

ostatek
10-08-2008, 13:31
Nobla powinni Ci dać:D :D :D
Pola, nie szastaj nagrodami Nobla. Dla Seniora A.P. odpowiedniejsza byłaby Nagroda Darwina. Czasami - za wybitne osiągnięcia - przyznawana żyjącym...
Żal mi Seniora A.P. Zabijać się własną klawiaturą dla nagrody?

Malgorzata 50
10-08-2008, 14:11
"– Jak pan przeżywał karierę brata?
– Z wielką dumą i radością. Po tym wszystkim, co przeszła nasza rodzina, pasja i poświęcenie Bronka dla Polski były czymś wyjątkowym. Mógł zrobić karierę wszędzie na świecie, ale taka opcja nigdy nawet przez myśl mu nie przeszła. Polska była dla niego wszystkim."
Wiesz co AP tobie już się ten antysemityzm na mózg rzucił .Nie oglądaj głupich filmów i zacznij myśleć jak normalny człowiek ,przez takich jak ty ludzie się nienawidzą a w ostatecznym efekcie wyrzynają .

POLA
10-08-2008, 15:51
Pola, nie szastaj nagrodami Nobla.
Nie szastam, ale przyznaj, że zaproponowane mierzenie prawdziwości Polaka w Polaku jest niewątpliwie odkrywcze no i... tanie, jeśli chodzi o koszty takich badań:D
Hmm...Darwina nagroda, powiadasz, ale ten mędrzec od ewolucji był chyba, więc nie wiem... tu może być nieco inny, raczej odwrotny przypadek:D
Pomyślę o tym...jutro:D

Konto usunięte
10-08-2008, 17:27
A co wy na to?
=============
polska parafialna
Artykuł 2006 roku
======

Wierzyłam księdzu

Za obietnicę opieki oddała księdzu pieniądze, biżuterię i... własne mieszkanie.
Gdy stała się już zupełnie niedołężna, poprosiła o pomoc. Wyśmiał ją.

Podwarszawski Ursus. Kobieta, staruszka... Helena Mieszczyńska, 86 lat. Dawno temu zmarł jej mąż. Od tego czasu mieszka sama. Nie ma żadnej rodziny.
– Pewnego dnia odwiedził mnie ksiądz – opowiada. – To było 17 lat wstecz. Przyszedł tutaj proboszcz po kolędzie. I mówi: – Takie duże mieszkanie pani ma i tylko sama mieszka?
– Bo mąż zmarł, ale dałabym to mieszkanie w zamian za opiekę.
– O... To świetnie, to ja pani dam opiekę!
Zgodziła się. W zamian za obietnicę opieki przekazała księdzu swoje mieszkanie. W formie darowizny. Ksiądz sprawę załatwił szybko. Mieszczyńską opiekować się miała jego gospodyni.
– Jak rodzoną mamusią! – zapewniał uradowany duchowny.

Jesteśmy w posiadaniu dwóch dokumentów, które regulują sprawę własności owego mieszkania.
Z pierwszego testamentu, spisanego notarialnie w 1989 roku, wynika, że formalnie spadkobierczynią lokalu jest proboszczowa gospodyni – Stanisława J. – „z wdzięczności za sprawowaną opiekę”.
Ale jest i drugi dokument. Notarialna umowa sprzedaży. Wynika z niej, że Mieszczyńska w 1993 roku SPRZEDAŁA! opiekunce SWOJE mieszkanie za 157 milionów starych złotych i przyjęła pieniądze.
W zamian gospodyni księdza Stanisława J. zobowiązała się „nie czynić przeszkód Helenie Mieszczyńkiej w dożywotnim zamieszkiwaniu przez nią w przedmiotowym lokalu – na prawach członka rodziny”. UWAGA! Słowa o zapewnianiu opieki w tym drugim dokumencie już nie ma. Co oczywiste, staruszka nigdy nie widziała na oczy jakichkolwiek pieniędzy.
O tym, co pani Helena podpisała, zorientowała się dopiero w domu:
– To on, ksiądz, napisał akt sprzedaży, a potem kazał mi podpisać. Podpisałam, bo na prawie się nie znam, a przecież księdzu wierzyłam. Mówił, że tak trzeba... z tymi pieniędzmi. Jak on może teraz tak kłamać, że ja jakieś pieniądze wzięłam – mówi, nie mogąc opanować zdenerwowania i łez.
Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co straciła.
– Miałam jeszcze sto tysięcy w banku, bo mąż chciał mi zabezpieczyć starość, gdybym miała małą rentę. Jak powiedziałam to księdzu, to szybko ze mną pojechał do banku i te sto tysięcy wziął do kieszeni, że niby na kościół dałam. Jeszcze mi zabrał moje ostatnie pamiątki – obrączki. Po mężu i moją... Dałam mu na przechowanie w takim srebrnym pudełeczku.
A on zrobił sobie z tego pierścień i się tym chwalił. Wcale się mnie o nic nie pytał – płacze.

A co z obiecaną dożywotnią opieką? Co z księżowską gospodynią?
– Ona bardzo rzadko przychodziła, tak jakby chciała zobaczyć, czy jeszcze żyję. I tylko z łaski posprzątała, jak już bardzo poprosiłam. Albo mówię: – Bielizna leży trzy miesiące nie prana, a ona na to: – Proboszczowi pół roku nie piorę i dobrze.
– Taka to była ta opieka, że ja wszystko sama robiłam, gdy jeszcze trochę chodziłam. Dokuczała mi bez przerwy i krzyczała na mnie, złośliwa, wstrętna baba. W końcu, gdy już nie mogłam wcale się poruszać, przestała w ogóle przychodzić. Nawet szklanki wody nie miał mi kto podać.

Gdyby nie stała pomoc życzliwych sąsiadów, opłacanej opiekunki z ośrodka pomocy społecznej i wolontariatu, pani Helena Mieszczyńska nie miałaby najmniejszych szans na dalsze życie. I na płacz:
– On w sutannie jest, ale to szatan. Mówi, że ja zapomniałam, że ja teraz głupia jestem, jakaś wariatka. Raz zapytał, gdy byliśmy sam na sam: – Co to? Ma pani 86 lat i jeszcze żyje? On tylko chce pieniądze. To one są dla niego ważne i nic więcej!

To, że Roch W., proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie-Ursusie kocha pieniądze, potwierdzają nam sąsiedzi. No i że stosuje różne zagrywki i stawia ludzi przed faktami dokonanymi, by wyciągnąć jak najwięcej kasy. Ale to oczywiście może być tylko subiektywne uczucie owieczek. Postanowiliśmy sprawdzić.
Udało nam się spotkać z proboszczem, ale jedyne słowa, jakie zechciał z siebie wydusić, to:
– Ja nie mam absolutnie nic w tej sprawie do powiedzenia!
I tyle go widzieliśmy. Na rozmowę nie zgodziła się też gospodyni księdza – Stanisława J.

W chwili gdy oddawaliśmy ten artykuł do druku, pani Helena Mieszczyńska zmarła.
------------------------
materiał z tygodnika FiM
Specjalnie nie wkleiłam linka, ponieważ nie każdy lubi wchodzić w linki...

Anielka
10-08-2008, 17:41
Powiem tylko jedno zdanie"Naiwnych nie sieją,sami sie rodzą"

POLA
10-08-2008, 23:40
i tych, którzy ich kształcą i kształtują.
Interesujące: http://wyborcza.pl/1,88975,5569127,Mlodych_nieciekawi_ani_aborcja__an i_wojna__ani_meskosc.html

A tu cytat, na zachętę lub wprost przeciwnie:D :
Na polskich uczelniach uczymy czegoś wręcz przeciwnego. Studenci, naśladując profesorów, intuicyjnie poznają zasadę dystansu jako tę, dzięki której człowiek przeobraża się w naukowca. Przełom antypozytywistyczny jest wielkim nieobecnym naszej humanistyki. Wykłada się o nim jako o pewnym wydarzeniu w historii nauki, podczas którego udowodniono za pomocą uznawanych przez dzisiejszą naukę narzędzi, że sposób uprawiania nauki, który cały czas króluje na polskich uniwersytetach, jest odmianą ideologii. I co? I nic. Trochę jak na filmie "Festen" Thomasa Vinterberga (1998),

senior A.P.
11-08-2008, 02:15
"Mierzenie prawdziwosci Polaka w Polaku jest niewatpliwie odkrywcze......".
Nalezalo napisac : - Polaka w polaku - (przez male "p").
Jak mozna byc prawdziwym Polakiem zrodzonym z rodzicow zydowskich - czy tu jest jakas trudnosc do zrozumienia ???
Przyjecie obywatelstwa jakl dla przykladu wiele ludzi czyni w USA nie jest skrywane i nazywane np. Afroamerykaninami i nikt inaczej o nich nie mowi (dla przykladu Murzyn zabronione).
Wiec pytam: niezyjacy B.Gieremek byl Polakiem czy Zydopolakiem ( Zydem,obywatelem polskim zydowskiego pochodzenia) ?
Jaki popelniamy blad,jezeli go tak nazwiemy ???
Jezeli do tego dodamy zaslugi dla kraju ,ktorego przyjelismy obywatelstwo lub odwrotnie szkodliwa dzialalnosc to co Malgorzato50 masz podstawy doszukiwania sie antysemityzmu z mojej strony ?
Czy ty jestes w jakims amoku,jezeli tak rozumujesz ???
Jaki ty u mnie widzisz rzucenie sie na moj mozg antysemityzmu ?
Czy prowokujesz aby ci napisac co tobie sie na mozg rzucilo i jaka jestes Polka ?
Prosze sie liczyc ze slowami i niestosowac na polskim forum ANTYPOLONIZMU !!!

POLA
11-08-2008, 14:22
[QUOTE=senior A.P Jak mozna byc prawdziwym Polakiem zrodzonym z rodzicow zydowskich ... Wiec pytam: niezyjacy B.Gieremek byl Polakiem czy Zydopolakiem ( Zydem,obywatelem polskim zydowskiego pochodzenia) ?
!!![/QUOTE]
Senior, można i Geremek był i jest Polakiem.
Widzisz to jest tak; niektórzy mówią, że są uczciwi, ale tylko mówią, to się nie przekłada na postawę.
Inni mówią, że są katolikami, ale tylko mówią, bo ich katolicyzm nie ma nic wspólnego z przekuwaniem przykazań Boga w czyn.
To, że ktoś ma czy miał przodków Polaków nie świadczy jeszcze, że ten zrodzony też nim jest, to tylko etykietka i to stanowczo za mało, aby mienić się prawdziwym Polakiem.
Teraz rozumiesz mój punkt widzenia na zawartość Polaka w Polaku?

senior A.P.
11-08-2008, 15:42
Wybacz ! Ale "niepanimaju" .
Ja "panial" to tak:
Jezeli B.Geremek zostal zrodzony z obojga rodzicow bedacych Zydami i tego nikt nie zaprzeczyl nawet On i Ty, to napewno dziecko bylo zydowskie.
Ale jezeli przyjelo potem ( nie wazne z jakich powodow ) nazwisko polskie i chcialo byc POLAKIEM to nim bylo na tyle na ile sobie zasluzylo.
Jezeli w swoim zyciu tej Polsce nie sluzylo a wrecz przeciwnie szkodzilo to ja uwazam ze to tylko polak przez male "p".
Teraz kwestia co bedziemy uwazac za sluzbe i prace na rzecz Polski a co nie ale wtedy trzeba bedzie zalozyc temat (dla przykladu):
"Co dobrego uczynil dla Polski Bronislaw Gieremek ?"
To,ze Polska dala mu bezplatne wyksztalcenie i wszelkie mozliwosci kariery jego i rodziny (majatku tez) jest ich i takze jego zasluga - nikt temu nie zaprzecza .
Jest rowniez inna "zasluga",przed i po "okraglym stole" , wtedy o niej mozemy dyskutowac - dyskusja bedzie dluga,zaloz tylko powyzszy temat i daj na wstepie swoj glos nawet tylko w kilku zdaniach,argumentujac te zaslugi Bronislawa Geremka ( ty lubisz argumenty - prawda ? ).
Bronislaw Geremek zyl przeszlo siedemdziesiat lat i ma dosyc bogaty zyciorys,zdzialal bardzo duzo,byl aktywny az do smierci.

POLA
11-08-2008, 15:51
Wybacz ! Ale "niepanimaju"...
Senior, wybaczam:D
A wątków, zauważ, nie zakładam, dla zasady;) , co nie przeszkadza mi dopisywać to i owo tu i tam:cool:
Przyjemności w polemikach życzę :)

senior A.P.
11-08-2008, 15:58
No to mi ulzylo,ze mi wybaczylas !
Musialem tak po rosyjsku aby nie zapomniec jezyka sasiadow,choc ostatnio sasiadow mam z dawnej Jugoslawi ale nie jadam pieczonej baraniny.
Watki mozesz zalozyc ,napewno bedzie dyskusja.
Wszystkiego dobrego w nowym tygodniu - Zycze !

Basia.
11-08-2008, 16:36
Rosja odrzuciła rozejm zaproponowany przez Gruzję - poinformowała TVN 24. Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili poinformował wcześniej, iż w obecności ministrów spraw zagranicznych Francji i Finlandii podpisał dokument w sprawie rozejmu w Osetii Południowej.

Smutne to bardzo.:mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1804952,12,item.html

Kazik
11-08-2008, 18:36
Sarkozy jutro jedzie do Gruzji i Moskwy. Ale to raczej z obowiązku bo przewodniczą UE. Pozostali siedzą cicho, nie znalazłem wypowiedzi Merkel. Tusk też czeka na rozwój wypadków. Odwołał negocjatora w sprawie tarczy. Nie może nic przejść, co by wyglądało na sukces Prezydenta-tak czytałem, chyba Onet.

Lila
11-08-2008, 19:05
Sarkozy jutro jedzie do Gruzji i Moskwy. Ale to raczej z obowiązku bo przewodniczą UE. Pozostali siedzą cicho, nie znalazłem wypowiedzi Merkel. Tusk też czeka na rozwój wypadków. Odwołał negocjatora w sprawie tarczy. Nie może nic przejść, co by wyglądało na sukces Prezydenta-tak czytałem, chyba Onet.

Co powie Merkel ,gdy członkiem zarządu Gazpromu ,jest były kanclerz Niemiec.?

Rosja bombarduje Gruzję ,ale oficjalnie zaprzecza .Skąd my to znamy ?
Może mała Gruzja będzie dla Zachodu papierkiem lakmusowym na Rosję ?

senior A.P.
11-08-2008, 21:28
Jada,jada prezydenci ,z takiej glupoty w glowie sie kreci !
Pytam po co ?
Oby sie to dla nich zle nie skonczylo - na pamiec Bieruta.
Chyba,ze tak ma byc i ............., wtedy nie pomoze juz nic.

Kazik
12-08-2008, 12:09
A dziś Radek Sikorski odradzał Prezydentowi lot do Gruzji [bo niebezpiecznie], ale Radek zdecydował się jednak lecieć. Bo gdyby nie -to byłby punkt dla L.K. Tuskowi doradcy myślą. L.K.-powiedział na lotnisku-- jestem zdumiony, lecz ucieszony.

senior A.P.
12-08-2008, 12:28
Powyzszy post nie wymaga komentarza - wszystko jasne.
Krecimy dalej ten "film" ?

jolita
13-08-2008, 15:25
Wojna w Gruzji przewidziana w grze komputerowej...Jest rok 2008. Rosja rośnie w siłę i kieruje swoją agresję w stronę zakaukazia. Niewielkie oddziały amerykańsie wspierają wojska gruzińskie w walce w Osetii, po czym następuje zmasowany atak Federacji Rosyjskiej na Gruzję. Brzmi jak skrót dzisiejszych serwisów informacyjnych? Nie, to fabuła wydanej w 2001 roku gry Tom Clancy's Ghost Recon...

senior A.P.
13-08-2008, 15:36
W takim razie trzeba sledzic gry komputerowe.
Podobno przepowiednie tez sie sprawdzaja.

Basia.
27-08-2008, 21:45
Policjanci zatrzymali 82-latka, który wyrzucił z pierwszego piętra szczeniaka - informuje policja.pl.

Nie da się lubić takich staruszków :mad: powyrywałabym dziadowi nogi z .......... :mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1814450,11,wyrzucil_z_okna_piszczacego_szczeniaczk a,item.html

Lila
27-08-2008, 23:16
Ja wyrzuciłabym dziadygę przez okno.Zresztą są takie sugestie w komentarzach.

Basia.
29-08-2008, 17:48
Londyński dziennik "Daily Telegraph" alarmuje, ze Rosja może zemścić się na Polsce i Niemczech za ich stanowisko wobec wojny w Gruzji. Tymczasem Kreml ostrzega Unię Europejską, aby nie wprowadzała żadnych sankcji, gdyż sama wyjdzie na tym znacznie gorzej, niż Rosja.

Nie ma wyjścia, trzeba czekać na poniedziałek. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1815766,12,item.html

Lila
29-08-2008, 17:57
Jasne,zemścić.Szczególnie na Niemcach.:)
W sumie 80% rosyjskiej ropy i gazu ,odbiera Unia.Działa to w obie strony.Ojoj.KGB się puszy,jakie to mocne jest.
Bardzo dobrze,niech Europa wreszcie zrozumie,że ma do czynienia ze swołoczą postsowiecką.

Basia.
29-08-2008, 18:26
Mamy już oficjalne rządowe zapowiedzi podwyżek cen energii elektrycznej, gazu, wody, wyrobów tytoniowych, żywności i LPG – i to już w nadchodzących miesiącach. Nieprawdziwe są więc zapowiedzi Ministerstwa Finansów, że inflacja będzie rosła tylko do końca sierpnia, a potem zacznie spadać. Dlaczego miałoby się tak stać?

Nie napawa ten artykuł optymizmem. :mad:
http://biznes.onet.pl/7,1504589,prasa.html.onet-ad-main2-box { display: none }

Kazik
29-08-2008, 19:00
Zakręcali już Białorusi, a u nas i w Niemczech też nie było. Mogą zakręcić wszystkim naraz, chyba że każą zakręcić na granicy z Białorusią. Niemcy może otworzą oczy na wiarygodność miłego partnera. Myśleli że się kłócimy o export mięsa-teraz powinni coś zrozumieć. Dziel i rządź-Rosjanie to stosują, a UE nawet z konstytucją się nie zmieni. Zmienić trzeba mentalność "sobka".

POLA
31-08-2008, 16:54
Nowa wersja obrony Westerplatte? Która to już?
Lila, coś dla Ciebie?
Polecam zainteresowanym artykuł:http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=kl&dat=20080830&id=kl11.txt rozmowa z M. Wójtowiczem-Podhorskim, pełnomocnikiem wojewody pomorskiego ds. rewitalizacji Westerplatte, autorem mającej ukazać się drukiem monografii walk o Westerplatte.

No i koniecznie to: http://wroclaw.dlastudenta.pl/kino/artykul/Tajemnica_Westerplatte_zbyt_kontrowersyjna,25133.h tml
Kancelaria premiera chce, aby Polski Instytut Sztuki Filmowej cofnął dotację dla filmu "Tajemnica Westerplatte".

Basia.
01-09-2008, 11:27
Władimir Putin ocalił dziennikarzy telewizji "Wiesti", którzy zbliżyli się do tygrysa syberyjskiego - informuje moskiewski dziennik "Komsomolskaja Prawda".

Noooooo, same szczęśliwe zbiegi okoliczności. :confused: :rolleyes:
http://wiadomosci.onet.pl/1816628,12,item.html

POLA
01-09-2008, 17:18
na razie do "Dziennika" jako komentator tego, co w kraju i na świecie, a potem, mam nadzieję, do czynnej polityki i dobrze, bo go brakuje.
Tylko ta Nelly... jakaś dziwna jest:D
http://www.dziennik.pl/dziennik/dziswdzienniku/article230567/Rokita_Wracam_do_polityki.html

Basia.
07-09-2008, 17:43
Chcemy dawać świadectwo naszej historii, bo inaczej inni ją za nas napiszą - podkreślała Anna Walentynowicz podczas konferencji zorganizowanej w Sejmie z okazji 30. rocznicy powstania Wolnych Związków Zawodowych.

Gdzie leży prawda, czy mamy szansę ją poznać? :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1820701,11,item.html

Kazik
07-09-2008, 17:53
A jednak w Bydgoszczy ktoś na ścisłym zebraniu nakręcał film. Poruszał się dlatego nie ustalono później, gdzie siedział przy stole. To było wtedy jak wyprowadzano ich i pobito Rulewskiego. Wdarł się na salę z powrotem i kret to sfilmował.

Basia.
07-09-2008, 18:24
A jednak w Bydgoszczy ktoś na ścisłym zebraniu nakręcał film. Poruszał się dlatego nie ustalono później, gdzie siedział przy stole. To było wtedy jak wyprowadzano ich i pobito Rulewskiego. Wdarł się na salę z powrotem i kret to sfilmował.
to, że wśród związkowców byli agenci to jest pewne pisząc o poznaniu prawdy miałam na myśli personalia tych kapusiów.

Kazik
07-09-2008, 20:08
To że ze Szczecina się przyznał-informując jakie miał pogróżki, to nawet został nadal na stanowisku. Zastanawia mnie "Mniecio"-z szofera dygnitarz. A Lech nic na to--trusia? Myślę, że Walentynowicz i J.Kaczyński wie więcej--dlatego u Lecha W. ta wściekłość, jak mówi o bliźniakach. Przecież J.K. znał Lecha W. lat wiele--zmiany można wtedy zauważyć. A przy różnych okazjach Mniecio nosił typowy sweter, granatowy z tymi "wstawkami". Oczywiście po "karierze".

Lila
07-09-2008, 23:17
Szkoda,że autorytety znikają.A nowych nie widać.

Basia.
08-09-2008, 12:35
Nie żyje Edward Ratajczyk - jeden z byłych zomowców skazanych za pacyfikację kopalni "Wujek". Jego ciało znaleziono wczoraj w mieszkaniu w Sosnowcu. 54-letni mężczyzna miał się dziś stawić w areszcie. Sąd skazał go na trzy i pół roku więzienia.

Pomógł sobie w zejściu?
http://www.rp.pl/artykul/92106,187763_Dziwna_smierc_zomowca.html

Basia.
08-09-2008, 12:41
Krakowski sąd uchylił decyzję prokuratury w Ostrowcu Świętokrzyskim o umorzeniu śledztwa dotyczącego okoliczności śmierci ojca Zbigniewa Ziobry w 2006 roku w krakowskim szpitalu

Okazało się, że jednak błędy popełniono? :confused:
http://www.rp.pl/artykul/92106,186565_Sledztwo_ws__smierci_ojca_Ziobry_zost anie_wznowione.html

Zagraniczni lekarze: błąd zabił ojca Ziobry

Nasze autorytety będa innego zdania o ile znam życie.
http://www.rp.pl/artykul/92106,186325_Zagraniczni_lekarze__blad_zabil_ojca_ Ziobry.html

Basia.
08-09-2008, 12:48
PiS apeluje o pozbawienie byłych funkcjonariuszy SB przywilejów emerytalnych i chce, aby ustawa w tej sprawie została uchwalona do 13 grudnia tego roku - czyli rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Jestem za, ciekawi mnie czy to się uda?

http://www.rp.pl/artykul/16,187786_PiS_chce_szybkiego_odebrania_przywilejow _emerytalnych_bylym_funkcjonariuszom_SB.html

PO chce obniżyć emerytury esbeków

Dobrze, bardzo dobrze, czekamy.

http://www.rp.pl/artykul/16,187570_PO_chce_obnizyc_emerytury_esbekow.html

Basia.
08-09-2008, 12:52
Prezydencki minister Michał Kamiński zapowiedział, że "wszyscy byli prezydenci" zostaną zaproszeni na bal prezydenta Lecha Kaczyńskego, który odbędzie się w listopadzie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O rany, to się będzie działo.:D Już to widzę. :D
http://www.rp.pl/artykul/16,187242_Wszyscy_byli_prezydenci_zaproszeni_na_ba l.html

POLA
08-09-2008, 16:27
Basiu, a co z naszymi byłymi: WJ i LW?
Też będą zaproszeni w imię miłosierdzia, czy wyklęci na wieki?
Jakoś Michaś przemilczał tę kwestię, a ona istotna jest:D; czy obecnie miłościwie panujący zechce się wznieść ponad podziały wzdłużne i poprzeczne, czy raczej niekoniecznie?

Basia.
08-09-2008, 16:40
też się nad tym zastanawiałam :D mimo wszystko chcę wierzyć, że wszystko odbędzie się godnie i ponad podziałami. :D

Basia.
08-09-2008, 16:44
Ekipa Telewizji Polskiej została zatrzymana przez patrol żołnierzy rosyjskich i milicji osetyjskiej na terytorium Osetii Południowej, niedaleko od miasteczka Karaleti. Wywieziono ich w nieznanym kierunku.

No to mają chłopcy przygodę życiową.:confused:
http://www.rp.pl/artykul/2,187828_Dziennikarze_TVP_zatrzymani_w_Gruzji.html

POLA
08-09-2008, 16:48
... mimo wszystko chcę wierzyć, że wszystko odbędzie się godnie i ponad podziałami. :D
Czego Tobie, sobie i innym optymistom życzę z całego serca:)

Jeśli obecnie urzędujący p-t L. Kaczyński wzniesie się nad te podziały, zacznę na niego spoglądać przyjaznym okiem:cool:

Lila
08-09-2008, 17:30
Czego Tobie, sobie i innym optymistom życzę z całego serca:)

Jeśli obecnie urzędujący p-t L. Kaczyński wzniesie się nad te podziały, zacznę na niego spoglądać przyjaznym okiem:cool:

Jak byłabym prezydentem ,to zaprosiłabym w ciemno,aby zyskać Twoją sympatię...:D

I tak nie przyszliby..

Mar-Basia
08-09-2008, 17:56
Krakowski sąd uchylił decyzję prokuratury w Ostrowcu Świętokrzyskim o umorzeniu śledztwa dotyczącego okoliczności śmierci ojca Zbigniewa Ziobry w 2006 roku w krakowskim szpitalu

Okazało się, że jednak błędy popełniono? :confused:
http://www.rp.pl/artykul/92106,186565_Sledztwo_ws__smierci_ojca_Ziobry_zost anie_wznowione.html

Zagraniczni lekarze: błąd zabił ojca Ziobry

Nasze autorytety będa innego zdania o ile znam życie.
http://www.rp.pl/artykul/92106,186325_Zagraniczni_lekarze__blad_zabil_ojca_ Ziobry.html

Nie chce wchodzic w polemike, ktora sledze tylko z prasy. Zadaje sobie pytanie, gdyby zmarly ojciec, nie bym ojcem pana ZIOBRY - pies z kulawa noga nie procesowalby sie o tego zmarlego czlowieka. Dziwna demokracja, sadownictwo na dwoch szybkosciach? Jeden ma cala maszyne sadownicza w reku....inni milcza bo albo nie maja pieniedzy na procesy albo poprostu wiedza, ze sprawy nigdy nie ujrza swiatla dziennego.

A sparaw jest taka prosta. Na "zachodzie" - EU - Ameryka, chirurdzy sa ubezpieczeni na tego typu ryzyko. Nie zapominajmy, ze lekarz tez czlowiek!!!! Zaden lekarz nie da gwarancji opacjentowi, ze akt chirurgiczny sie uda - zawsze moze sie zdarzyc nieprzewidziana komplikacja. Jezeli chirurg popelnil blad - jest ubezpieczenie, ktore wyplaca odszkodowanie - a nie robi sie z chirurga ZBRODNIARZA z premedytacja!!!! Bardzo latwe......zwlaszcza jak sie jest panem ZIOBRO.

tadeusz50
08-09-2008, 18:15
Nie chce wchodzic w polemike, ktora sledze tylko z prasy. Zadaje sobie pytanie, gdyby zmarly ojciec, nie bym ojcem pana ZIOBRY - pies z kulawa noga nie procesowalby sie o tego zmarlego czlowieka. Dziwna demokracja, sadownictwo na dwoch szybkosciach? Jeden ma cala maszyne sadownicza w reku....inni milcza bo albo nie maja pieniedzy na procesy albo poprostu wiedza, ze sprawy nigdy nie ujrza swiatla dziennego.

A sparaw jest taka prosta. Na "zachodzie" - EU - Ameryka, chirurdzy sa ubezpieczeni na tego typu ryzyko. Nie zapominajmy, ze lekarz tez czlowiek!!!! Zaden lekarz nie da gwarancji opacjentowi, ze akt chirurgiczny sie uda - zawsze moze sie zdarzyc nieprzewidziana komplikacja. Jezeli chirurg popelnil blad - jest ubezpieczenie, ktore wyplaca odszkodowanie - a nie robi sie z chirurga ZBRODNIARZA z premedytacja!!!! Bardzo latwe......zwlaszcza jak sie jest panem ZIOBRO.
W pełni się zgadzam z wypowiedzią marbelli dodam jeszcze, ze drugi taki zawzięty to pan Waserman i jego wanna i ile to nas podatników kosztowało. Panowie prawi i sprawiedliwi.

Kazik
08-09-2008, 18:19
Lekarze trzymają się razem-nikt nie powie u nas, że kolega popełnił błąd, lub jak w tym wypadku raczej "olewał obowiązki". Dlatego podobnie umarzano sprawę porwania i zabicia K. Olewnika, ale rodzina majętna i wreszcie coś ruszyło. A tylko Ziobro mógł coś sprawdzić--a jak widać klika lekarska trzymała się silnie. Nie jestem medykiem--ale może podanie nitro gliceryny miało dać "kopa", gdy serce nie dostaje tlenu, bo nie dostaje krwi w odpowiedniej ilości. A wezwanie kardiologa--może to byłaby ujma dla wszystko--wiedzącego lekarza? Gdybym wlał do starej "syrenki"--10% benzyny i 90% eteru, to start byłby w wyścigu szybki, ale do mety nie dojedzie. Bo "zarżnie" silnik.

Lila
08-09-2008, 18:20

Basiu,panu Ziobrze nie jest łatwiej niż innym obecnie.Powiedziałabym ,że wręcz przeciwnie,szczególnie po zrzeczeniu się przez niego immunitetu i śledztwie ,którego wynik nie jest pewny.

Natomiast boję się myśleć,co działoby się na naszych oddziałach szpitalnych,gdyby lekarze ( niektórzy) nie bali się odpowiedzialności.Bo takie wypadki jak opisany ,dzieją się bardzo często.
Szpitale wypłacają ogromne odszkodowania,co powoduje jeszcze większą zapaść.Końca nie widać i strach chorować.

Kazik
08-09-2008, 18:50
W pełni się zgadzam z wypowiedzią marbelli dodam jeszcze, ze drugi taki zawzięty to pan Waserman i jego wanna i ile to nas podatników kosztowało. Panowie prawi i sprawiedliwi.
Co kosztowała wanna Wassermana? W prywatnym procesie każdy płaci za siebie. Dziennikarze mieli o czym pisać zwłaszcza Wyborcza--jaki pieniacz, sknera itp. A taką wannę u siostry montował nie elektryk. Może się zna trochę-ale siostrze zabezpieczałem sam. Wyborcza pisze tak, aby zrozumieć jak oni chcą. Podłączał nie uprawniony?--jeżeli tak to nie miał prawa. Tym się różni elektryk od elektrykarza. Chłop na wsi też sam robi elektrykę. Ale PZU w razie pożaru to sprawdzi i nie wypłaci. A biegli kosztowali--nie rozumiem, przecież wystarczy jeden inż. elektryk biegły? Ale sprawdzano pozostałe wykonastwo--to ok. 14 tys, a nie 30 tys Jak pisze Wprost-- obliczcie sami, oni nie pomineli jakiejś sumki, ale liczą, że czytelnik leniwy nie podsumuje. http://fakty.interia.pl/prasa/news/podatnicy-zaplacili-za-wanne-wassermanna-30-tys-zl,1024366,16 A tytuł wtedy "lepiej" wygląda.

Basia.
09-09-2008, 23:28
O przebiegu strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. dyskutowano w Gdańsku, podczas zorganizowanej przez IPN konferencji "Świadkowie historii o Sierpniu'80".

Czyli musi być coś na rzeczy?:confused:
http://wiadomosci.onet.pl/2701,1822337,lecha_walese_okrzykneli_agentem,wydar zenie_lokalne.html

Basia.
10-09-2008, 23:03
Rząd jest źle oceniany przez połowę Polaków. 38 proc. jest zadowolonych z jego pracy. Czy ministrowie realizują „Strategiczny plan rządzenia” na 300 dni?

Noooooo realizują, :confused: a miało być tak pięknie.
http://www.rp.pl/artykul/16,188569_300_dni_Donalda_Tuska_u_wladzy.html

Kazik
10-09-2008, 23:27
Dziś mówią--PiS miał dwa lata i mało zrobił [w/g PO nic]. Za rok z PO powiedzą--mieliśmy tylko dwa lata--a plan był rozpisany na dwie kadencje. I już mamy wybory?
Śmieszne czy prorocze?