PDA

View Full Version : Cenzura


kufa86
24-07-2008, 02:10
Ponieważ mój poprzedni temat na cenzury temat został zamknięty....
(to ordynarne kneblowanie ust, później idzie palenie książek, później strzały w tył głowy)...
otwieram nowy, do starego link
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo-watki-archiwalne/t-cenzura-1599.html


[Cenzura (z łac. censere - 'osądzać') - ograniczenie prawa do wypowiedzi jednej osoby bądź instytucji przez inną. Jest to również ograniczanie przez państwo podstawowych praw człowieka – prawa do wolności słowa i wolności prasy, pod różnymi pretekstami.
Wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura
Każda cenzura jest ograniczeniem wolności –
PRECZ Z CENZURĄ.
Nadmierna wolność (cóż to dziwoląg pojęciowy) prowadzi do anarchii – i bardzo dobrze.
W pionierski okresie USA panowała anarchia – czyli brak instytucji państwowych, sądził sędzia Lynch (bardziej sprawiedliwie niż polskie sądy), na podstawie dekalogu, który wydaje się być wystarczającym Kodeksem Karnym.
I co?
Pierwsza poprawka zabrania dalej jakiejkolwiek cenzury w Stanach.
Dzięki temu to państwo tak prężnie się rozwinęło.
Cenzura zabija inicjatywę, prowadzi do marazmu, lub buntów.
Widać to na forach – też.
Mocno cenzurowane zamieniają się w nudne TWA.
Na Racjonaliście nie ma cenzury.
(Einstein też był kobietą)

Na jednym z młodzieżowych for założyłem ankietę „Czy jesteś za cenzurą na tym forum?”.
Byłem zszokowany wynikiem, - przeważająca większość była na tak
Argumenty – porządek, miła atmosfera itp.
Sam napisałem odpowiedź (jako gość, bo była taka opcja, mocno i dosadnie krytykującą cenzurę i....post zniknął – ja też zniknąłem z tamtego forum – niech się kiszą sami.
Młodzi już mają wyprane mózgi, bezkrytycznie przyjmują wszelkie przepisy – ograniczenia.
Bo KTOŚ WIE LEPIEJ ODE MNIE, CO JEST DLA MNIE DOBRE i mnie do tego siłą zmusza.
Chyba dostanę choroby jelit.

Czemu płaczesz, staremu mówił czyżyk młody?
Masz teraz w klatce lepsze niż w polu wygody.
Tyś w niej zrodzon rzekł stary, przeto ci wybaczę.
Jam był wolny – dziś w klatce i dlatego płaczę. (Krasicki)

Istnieje też nie opisana w Wiki autocenzura.
Np. dziennikarze z „Gadaczki Wyborczej” należący do określonego SALONU (W. Łysiak) i grupy trzymającej za sznurki władzy (czytaj pieniędzy), muszą pisać w określonym tonie.
Wyłamanie się z tego UKŁADU grozi ostracyzmem towarzyskim i zawodowym, co skutkuje bolesnym uderzeniem w kieszeń.

Malgorzata 50
24-07-2008, 02:19
Kufa masz trochę racji ..ale nie do końca chcialbyś ,zeby to forum przeobrazilo się w ściek typu tych które namiętnie zaklada ktoś kto występuje pod nickami praczka ,danmal itd???? Daj sobie trochę luzu w tym temacie i pozwól ,ze będziemy sobie tu gawędzić po swojemu .

tar-ninka
24-07-2008, 10:27
Nadmierna wolność (cóż to dziwoląg pojęciowy) prowadzi do anarchii – i bardzo dobrze.
W pionierski okresie USA panowała anarchia – czyli brak instytucji państwowych, sądził sędzia Lynch (bardziej sprawiedliwie niż polskie sądy),
----------------------------------
Kufo i ja nie lubię cenzury /myślę że nikt/
Ale czy naprawde podobają ci się sądy sedziego Lyncha?
Cenzura zamyka usta , delikwent się zastanowi nad swoja racją, może ją udowodnic i zawsze moze wejsc innymi drzwiami .
A Lynch.. sznur i na drzewo , bez prawa udowodnienia swojej niewinnosci , racji. Fajnie nie?
Nie lubię sasiada , na drzewo .. ile ludzi zginęło w imię tej "sprawiedliwosci" w Ameryce
A potęga Ameryki nie tylko z wolnosci slowa sie wzięla , ale to juz inna bajka .
Jak by tak na naszym forum działal ten sedzia ,
to ja ,juz dawno bym dyndała na...chmmm jest tu jakies drzewo :confused:
I myślę że nie tylko ja hihihi

admin
24-07-2008, 11:09
wątek został przesunięty do działu "Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)", ponieważ był nieaktywny przez więcej niż 60 dni - dokładnie tak jak inne wątki z działów Społeczeństwo, Różności czy Muzyka - a w najbliższym czasie z kolejnych działów. Przenoszenie do archiwum wątków przez jakiś czas nieaktywnych jest czynnością porządkową, którą wykonuje się w zdecydowanej większości forów dyskusyjnych i nie ma nic wspólnego z cenzurą (można założyć nowy wątek na ten sam temat), zapobiega natomiast "odświeżaniu" starych wątków przez użytkowników, którzy nie spojrzeli na daty i porządkuje strukturę forum.

gratka
29-07-2008, 10:28
Młodzi już mają wyprane mózgi, bezkrytycznie przyjmują wszelkie przepisy – ograniczenia.
Bo KTOŚ WIE LEPIEJ ODE MNIE, CO JEST DLA MNIE DOBRE i mnie do tego siłą zmusza.
Chyba dostanę choroby jelit.(...)

Ło jeny! Jakbym seniora czytała, a to kufa:mad:
Moim zdaniem :Młodzi mają inne niż Ty poglądy na tę kwestię.

Bo KTOŚ WIE LEPIEJ ODE MNIE, CO JEST DLA MNIE DOBRE i mnie do tego siłą zmusza.
Chyba dostanę choroby jelit.Moim zaś zdaniem czasem zdarza się, że ktoś wie lepiej, co nie jest dobre dla innych, a ty to czynisz.
Treść postu wprowadzającego świadczy o tym, że poszperałeś kufo w necie, że się przygotowałeś do dyskusji .
Pozwól, że użyję mojego argumentu :
Wolność ma jakby dwie strony: jest wolnością w stosunku do innych osób i wolnością w stosunku do siebie samego. Być wolnym w stosunku do innych - znaczy dużo, między innymi móc się wyzwolić spod ich wpływu. Taką możliwość daje to forum, bo zawsze mogę dyskutować, lub gdy uznam, że przypadek beznadziejny - ignorować.
Ale wolność w stosunku do siebie oznacza możliwość własnej przemiany wedle napotykanych w życiu ideałów. Różne myśli i idee są - jak wskazuje historia i sumienie - trucizną dla cywilizacji. Przykład wczorajszy:
wg seniora A.P. rasa i wyznanie jest gwarantem postawy życiowej (wątek o przemocy w rodzinie). Jestem oburzona, lecz pobłażliwie milczę, bo mnie to nie zaszkodzi. Ale administrator forum bierze odpowiedzialność za treści głoszone na nim. Gdybym była adminem - musiałabym zadziałać, bo forum jest odwiedzane przez tysiące ludzi i głoszenie nietolerancji rasowej i religijnej szkodzi nam wszystkim.
Pisze kufa:

Czemu płaczesz, staremu mówił czyżyk młody?
Masz teraz w klatce lepsze niż w polu wygody.
Tyś w niej zrodzon rzekł stary, przeto ci wybaczę.
Jam był wolny – dziś w klatce i dlatego płaczę. (Krasicki)

Otóż kufo my nie byliśmy wolni, my jesteśmy dziećmi PRLu. Dopiero teraz poczuliśmy się wolni i nie wszyscy potrafimy z tej wolności korzystać tak, aby nie upokorzyć innych. Jeżeli nie zadziała autocenzura, to musi zadziałać admin.

A propos ostatniego wersetu
Istnieje też nie opisana w Wiki autocenzura.
Np. dziennikarze z „Gadaczki Wyborczej” należący do określonego SALONU (W. Łysiak) i grupy trzymającej za sznurki władzy (czytaj pieniędzy), muszą pisać w określonym tonie.
Wyłamanie się z tego UKŁADU grozi ostracyzmem towarzyskim i zawodowym, co skutkuje bolesnym uderzeniem w kieszeń.
- też mi zalatuje seniorem.:mad: Każdy wybiera sobie pracę i towarzystwo jakie mu odpowiada, samobiczowanie nie jest popularne. W tym zakresie nie ma przymusu.

Alsko
29-07-2008, 11:01
Kufa, robisz się monotematyczny. Skończyły Ci się pomysły czy co?
Jeśli już teraz masz obsesję - to co będzie, gdy wejdziesz w lata seniorskie, hę?
A, tak nawiasem - ciągnie Cię do tego cenzorowanego forum, więc chyba nie jest tak najgorzej, co?

senior A.P.
29-07-2008, 11:47
Prosze,prosze jakich to mamy moderatorow ,juz nawet dyktuja administracji jak maja pracowac.
W doadtku pieknie pisza o wolnosci !
Co za przewrotnosc nie spotykana od czasu zycia Judasza.

kufa86
29-07-2008, 16:00
Kufa, robisz się monotematyczny. Skończyły Ci się pomysły czy co?
Jeśli już teraz masz obsesję - to co będzie, gdy wejdziesz w lata seniorskie, hę?
A, tak nawiasem - ciągnie Cię do tego cenzorowanego forum, więc chyba nie jest tak najgorzej, co?
Alsko..
kocham cię....i liczę na cebulę i słoninę.
W mentalne lata seniorskie nie wejdę,,, jestem za eutanazją.
Pomysłów mi nie brakuje, tylko tutaj geriatryczną nudą wieje.
Co do ciągot...
tutaj zawsze ktoś odpowie na największe bzdury...chyba z nudów.

Alsko
29-07-2008, 16:09
No, nie wiem... Jeszcze raz usłyszę o geriatrycznej nudzie i o cebulę na słoninie będziesz do kogoś innego się umizgał, o!
Pochodziłam po różnych forach. Nuuuuuuda!

Mar-Basia
29-07-2008, 16:19
Ojojojoj.....smutno bez ciebie na watku o "rodzynkach" w kuchni. ;)

kufa86
29-07-2008, 16:45
Nie przejmuj się.
W planie mam uruchomienie forum na dalekim serwerze, gdzie polska jurysdykcja nie ma zasięgu.
Sama piszesz nuuuuuda...
Na gówniażerskich forach nuda jest porównywalna z tą tutaj, tylko tematy bardziej idiotyczne.

kufa86
29-07-2008, 16:52
Mirabelko,
przy najbliższej okazji unużam cię w szampanie i .....
a jestem nie do zajechania.

Mar-Basia
29-07-2008, 17:22
Mirabelko,
przy najbliższej okazji unużam cię w szampanie i .....
a jestem nie do zajechania.

Kufa, co sie z toba dzieje, szampan, obietnice....hmmmm....uwazaj, masz do czynienia z czarownica!!! Zaczynam sie czuc jak krolowa na tym forum.
;)

kufa86
29-07-2008, 18:04
re śliwka
z tym,że nie na pewno

Treść postu wprowadzającego świadczy o tym, że poszperałeś kufo w necie, że się przygotowałeś do dyskusji .
.
Niezupełnie.
Dla nie net jest kupą gnoju spod której ciężko wygrzebać perły.
Wolę czarno na białym np. encyklikę JPII „Wolność i odpowiedzialność”
Tytuł ciekawy.
Wolę egzystencjonalizm Sartra i Camusa., zbliżony do JPII.
Jestem mocno przywiązany do swojej własności, fizycznej i intelektualnej i uważam, że żadna menda nie może w to ingerować.
W pełni odpowiadam za to co robię.

gratka
29-07-2008, 18:54
Nie jestem mocna w filozofach, ale wiem na czym polega determinizm, z którego wynika , że wolność jest rozumieniem konieczności.
Skłaniam się do przyznania Ci racji, wieje geriatryczną nudą z moich postów, bo doświadczenie życiowe pozwala mi na myślenia analityczne, widzę związek między Twoją własnością (np.Twój post, Twoje myśli) a nami. Piszesz dla nas, więc dzielisz się swoją własnością. Dzielisz się na forum, a więc dzięki Adminowi.*
Wiem też, że wg Hegla być wolnym - znaczy móc mówić "nie".
To młodzi preferują wolność jako "bycie sobą" w każdych okolicznościach. Jak przypomnę sobie własną młodość, to nawet Cię rozumiem:D
We wstępniaku do tego wątka powołujesz się na wikipedię, więc jednak internet...
Muszę poczytać egzystencjonalistów!:mad:

__________________________________________________ ________________
W przyrodzie jest tak, że ośrodek, w którym rozchodzi się informacja wpływa na jej bieg:D , czyli Admin może ingerować, gdzie skierować Twój post, niestety.

kufa86
30-07-2008, 06:27
Ojojojoj.....smutno bez ciebie na watku o "rodzynkach" w kuchni. ;)
Zadzieram
kiece i już tam lece.
widzę związek między Twoją własnością (np.Twój post, Twoje myśli) a nami. Piszesz dla nas, więc dzielisz się swoją własnością. Dzielisz się na forum, a więc dzięki Adminowi.*

__________________________________________________ ________________
W przyrodzie jest tak, że ośrodek, w którym rozchodzi się informacja wpływa na jej bieg:D , czyli Admin może ingerować, gdzie skierować Twój post, niestety.
Dla kogo piszę???
Założyłem taki temat „Po co ludzie piszą?”
http://www.klub.senior.pl/roznosci-watki-archiwalne/t-po-co-to-forum-dlaczego-ludzie-pisza-page4-1740.html
I oczywiście jest zamknięty, to tez cenzura....niestety.
Co do własności jestem ortodoksem.
Jeżeli postawię swój samochód na parkingu...
to jego (tego parkingu) właściciel może mi odkręcić np. koło?
Na tym polega dzielenie się?

Mar-Basia
30-07-2008, 09:01
[quote=kufa86]Zadzieram
kiece i już tam lece.

Kufa, szybko, jestesmy glodni!!! Litosci!!!!;)

gratka
30-07-2008, 09:10
Dla kogo piszę???
Założyłem taki temat „Po co ludzie piszą?”
http://www.klub.senior.pl/roznosci-watki-archiwalne/t-po-co-to-forum-dlaczego-ludzie-pisza-page4-1740.html
I oczywiście jest zamknięty, to tez cenzura....niestety.
Co do własności jestem ortodoksem.
Jeżeli postawię swój samochód na parkingu...
to jego (tego parkingu) właściciel może mi odkręcić np. koło?
Na tym polega dzielenie się?

Przeczytalam pilnie wskazany tekst, z którego wynikło mi jedynie, że jesteś tu w celach rozrywkowych. Masz poczucie humoru wyższe od przeciętnej na tym forum - wnioskuję zatem, że potrzebujesz publisi :D (jak wielu z nas). I zgadza się, kabareciarz będący w transie może zaparkować samochód jednym kołem na czyjejś stopie i nawet tego nie zauważy. Wtedy parkingowy powinien ten samochód przestawić lub odkręcić koło. Na tym polegają obowiązki parkingowego:D
Wcześniej pisałam, może niezbyt wyraźnie, że uznaję cenzurę jako konieczną ingerencję . Myślę, że Adminka - podobnie jak ten parkingowy - nie czerpie radości z tego, że usuwa posty, nie robi też nikomu na złość.

Na pytanie "Czy na tym polega dzielenie się ? " znajdziesz odpowiedź w wielu wątkach. Wczoraj przeglądałam wątki o produktach pszczelich i o nalewkach, gdzie dzieliłeś się wiedzą, pamiętam wesołe wątki - ryczeliśmy razem ze śmiechu . Dać powód do uśmiechu - to już dużo.:)

Alsko
30-07-2008, 09:56
mądra kobito! A masz: :) :)!!!

senior A.P.
30-07-2008, 11:22
Kabaretow w Polsce bardzo duzo,kabareciarzy tez,na forach "kufoludkow" nie brakuje - pytanie :
Kto w Polsce i z kogo sie smieje ?

Ja spotykalem ludzi w Polsce ,ktorym bylo nie do smiechu,nawet dowcipy o ......... nie sklanialy do smiechu.
Dzisiaj smieja sie bogaci.
Cenzura tez ich nie dotyczy ,moga nawet prezydenta nazywac chamem .
Mam nadzieje,ze to ulegnie zmianie.

gratka
31-07-2008, 15:57
mądra kobito! A masz: :) :)!!!

Alu przyjmuję z radością i odwzajemniam:) :) !!!

kufa86
03-08-2008, 03:00
uznaję cenzurę jako konieczną ingerencję
Nie uznaję żadnej cenzury, za przestępstwa słowne powinno się odpowiadać indywidualnie...
i dlatego rzadko się tu udzielam.
Przykład dzisiejszy – pojawiło się coś takiego:31-07-2008, 17:47 jane_czka
Wiadomość została usunięta przez: adminPowód: naruszenie regulaminu Klub Senior Cafe
Do jutra po tym zapisie nie będzie śladu.
DLACZEGO ???...ja - duży chłopczyk nie mogę wiedzieć co napisała jane czka.
(pewnie bym do nieba nie poszedł)

gratka
03-08-2008, 20:32
No, tośmy sobie popisali na temat cenzury i każdy pozostał przy własnym zdaniu. Piszesz kufo, że w USA nie ma cenzury. Zauważ, że oni budują demokrację od 200 lat, a u teoretycznych podstaw ich ustroju leży założenie o wysokich walorach moralnych społeczeństwa.;)
W liberalnej demokracji nie będzie cenzury, podatków, ani objawionych prawd. Najwyższą wartością będzie wolność. Może doczekasz, życzę Ci tego, ja na wszelki wypadek umrę wcześniej:D, albo nie , pożyję , bo cholernie jestem ciekawa jak wygląda zrealizowana utopia.:D

senior A.P.
03-08-2008, 21:14
Popisano sie ,popisano !
Pelnoprocentowa cenzura !!!

Lila
04-08-2008, 01:09
Kufa...''Do jutra po tym zapisie nie będzie śladu.
DLACZEGO ???...ja - duży chłopczyk nie mogę wiedzieć co napisała jane czka.
(pewnie bym do nieba nie poszedł)''
__________________


Ależ możesz się dowiedzieć co napisała Jane ..wejdź na forum praczki za jakiś czas.Przecież nie wytrzyma,bo pęknie jak balon nadmuchany pychą..Napisze,z całą pewnością.Przecież toto nie je ,nie pije ...tylko internetem żyje..

senior A.P.
04-08-2008, 14:55
To "jane-" jest z cenzury ? Nie wiedzialem,a to ci dopiero jedna ,ma rozpoznanie lepsze niz Maciarewicz.
Przed paru minutami i mnie cenzura dopadla i ostro walnela,kazala mi regulamin przeczytac , a ja nijak nie widze "sladu co bym go uszkodzil".
Trudno prawo silniejszego,jak bija to podobno lepiej wiac ,bo moga jeszcze skopac lezacego.

Malgorzata 50
04-08-2008, 15:00
Augustyn szalejesz ,nie biją tylko czytać każą ,usiądź sobie w fotelu ,zrób sobie jakąś lemoniadkę i zabieraj się do lektury ,a jak coś mądrego wyczytasz to podziel się z koleżanką ,bo ja do regulaminów mam wtórny analfabetyzm -czytam i nic nie rozumiem ,więc przestaję czytać po trzech zdaniach ,.....

Lila
04-08-2008, 15:01
To "jane-" jest z cenzury ? Nie wiedzialem,a to ci dopiero jedna ,ma rozpoznanie lepsze niz Maciarewicz.
Przed paru minutami i mnie cenzura dopadla i ostro walnela,kazala mi regulamin przeczytac , a ja nijak nie widze "sladu co bym go uszkodzil".
Trudno prawo silniejszego,jak bija to podobno lepiej wiac ,bo moga jeszcze skopac lezacego.

Nie wyrzekaj Senior tak bardzo na cenzurę..
Zajrzyj do kosza..Tam są lekkie kawałki zostawione..Chcesz tu kilku małolatów,aby rozłożyli to forum w tydzień ?

Malgorzata 50
04-08-2008, 15:04
Nie wyrzekaj Senior tak bardzo na cenzurę..
Zajrzyj do kosza..Tam są lekkie kawałki zostawione..Chcesz tu kilku małolatów,aby rozłożyli to forum w tydzień ?
No i jak zwykle, muszę powiedzieć racja- :):)

senior A.P.
04-08-2008, 15:10
W koszu nie wygodnie i juz pisalem,ze cuchnie.
Ja tam wole w pierwszym szeregu z reszta 1,80 m zobowiazuje.Zawsze chodzilem w pierwszej czworce lub stalem na prawym skrzydle w szeregu.
To zalezy czy byl to szyk rozwiniety czy marszowy.
W wojsku cenzury nie bylo co najwyzej czolganie !

kufa86
09-08-2008, 19:04
ja do regulaminów mam wtórny analfabetyzm -czytam i nic nie rozumiem ,więc przestaję czytać po trzech zdaniach ,.....
Skąd ja to znam?
I...
w wojsku nie ma cenzury......
dawno się tak nie uchichrałem.

senior A.P.
11-08-2008, 12:11
Oj ta kufa - byle jaka ,nadaje sie juz tylko do ..... , do smiechu tez.
Cenzura sie ostatnio "samocenzuruje",mawiaja,ze i "bog" ma czasem wyrzuty sumienia.
Wyposazenie w kosz danego forum przynosi wiele korzysci,takze cenzurze.

Dariusz Kosiur
11-08-2008, 13:10
Wielokrotnie na tym forum wycinano moje wypowiedzi - z oczywistych dla mnie powodów, ale chcę o innym forum dwa słowa.
Istnieje strona katolik.pl. Pomyślałem: coś dla mnie, też jestem katolikiem. Choć mam ostatnio poważne wątpliwości, bo jeśli katolikiem jest np. bp Gocłowski, to któryś z nas dwóch z katolicyzmem jest na pewno na bakier, ale mniejsza o to. Najpierw nie chciano mnie zarejestrować na katolik.pl - zawsze podpisuję się z imienia i nazwiska. W końcu zarejestrowali i po kilku moich wypowiedziach zostałem z tej strony usunięty mimo, iż zawsze okazuję szacunek dla innych pogladów i wyznań (nieco inaczej odnoszę się do judaizmu rabinicznego, który zakłada wyniszczenie innych wyznań, a ich wyznawców lokuje poniżej ludzkiej godności, którą rezerwuje wyłącznie dla żydów). Na katolik.pl panuje jedynie słuszna linia - poprawność polityczna, która dziwnym zbiegiem okoliczności pozwala na plucie na katolicyzm i katolików, na Polskę i Polaków - bronić tych wartości nie sposób, bo usuwają.
Moja konkuzja jest taka: klub.senior.pl przy wszystkich swoich cenzorskich zapędach w porównaniu do katolik.pl
jest niemal hayd parkiem. Oczywiście mniejsze zło jest również złem, kto wie może nawet jeszcze gorszym (mam na myśli wszystkie media), bo sprawia wrażenie, daje ułudę normalności i usypia swoich odbiorców.
Dariusz Kosiur

Lila
11-08-2008, 13:18
Dariuszu,a czym wobec tego jest Polska Walcząca ? Ta szowinistyczna,bo są dwie ?
I za co mnie wyciął Cezary ? Czy muszę się zgadzać z dziadygą,co patrzy na Polskę z perspektywy Australii bodajże ,czy może Tasmanii ?
I jeszcze pisze głupoty,że chce mieć ulicę swojego nazwiska w Polsce.Jaki skromniutki.A leśna uliczka,która jest na mapie gminy i należy do mnie,ofiarowana mu z jedną sosną pod tabliczkę ,tak go obraziła ?
On od razu chciałby mieć bulwary ? :)

Miłego dnia ...

admin
11-08-2008, 15:18
Użytkownik Alisia jest proszony o niezamieszczanie treści naruszających Regulamin Klub Senior Cafe.

senior A.P.
11-08-2008, 15:21
"Polskawalaczaca" ? Z kim i gdzie ???
W Australii,w Meksyku lub w samym USA -tak,tak,daja powalczyc i to na izraelskich serverach - a jakze i to wcale nie drogo biora,nawet bez ich reklam aby byly portale "wiarygodne" !
Swego czasu zapraszalem ich nawet na forum seniorka ale czegos sie obawiali,chyba nie konkurencji ?
Nie zagladalem na strone katolika.pl,bo z gory zakladam ,ze wszelkie nazwy sa zmylka i oni tacy tam katolicy jak ja amerykansko-florydzki bogacz. Niech sobie tam ludziska pisza i wierza a ja pozstane (jak mi tylko nadal beda pozwalac) na portalu seniorkow wszelkich. Tu sie nie tylko Polske "czuje" tu sie nawet popiera to co mi sie w Polsce podoba.
Wtedy rosne w dume (ja i inni),kupuje bilet do Polski i jade z radoscia pogladac te wszystkie "podobienstwa".
Gorzej z powrotami ,bo juz smutniej i nie ma pewnosci,czy jeszcze zobaczy sie Wisle z Odra na jednej mapie zwanej chyba Polska (na przyszlosc).
Cenzura musi byc i to nie prawda,ze jej nie ma ,inaczej by nas starych mlodzi wybili co do jednego samym slowotworstwem i to jakim,ze sam musze siegac ( i inni) do slownikow wyrazow obcych,krzyczec i przytakiwac jak jeden z naszych bylych premierow - yes,yes,yes lub nasze seniorki OK , OK, - calkowicie sie z toba zgdzam kochanie !
Oczywiscie,ze to nie o mnie chodzi z tym kochaniem (kto by takiego dziada z Ameryki kochal) ale nasze "forumowe przyjaciolki",te to potrafia kochac do poznych godzin nocnych w kazdym dziale tematycznym nie przepuszcza !
Dariusza nie za bardzo pokochaly ale juz (jak zauwazam) inaczej go odbieraja i to co nam pisze jak i poleca. A mysli i pisze rozsadnie jak na Polaka przystalo,nie wiem tylko dlaczego tak na jakis czas. Moze jak by codziennie pisal ,to i na dluzej znami by dyskutowal,nie tak jak u Ulickiego,gdzie obowiazuje jedna i to sluszna linia poparta wszelkimi zbikami.
Nie len sie Dariuszu ,Pan Bog w niebie nam zaplaci,na Goclawskich i Zycinskich nie licz.
Pozdrawiam !

senior A.P.
11-08-2008, 15:53
Alisia !
Nie przejmuj sie ,w zyciu sa tez niepowodzenia.
Nie rozumie,jak tez nie widze "watahy" na forum seniorka.
Pisza ludzie tak jak potrafia,tak jak mysla,czuja,odbieraja - popieraja sie lub nie .
Moze jakiegos brzydkiego slowa uzylas podobnego do powyzszego i tu zadzialal regulamin ?
Dobierz ladne slowka a bedzie dobrze.

Lila
11-08-2008, 19:25
Alisia !
Nie przejmuj sie ,w zyciu sa tez niepowodzenia.
Nie rozumie,jak tez nie widze "watahy" na forum seniorka.
Pisza ludzie tak jak potrafia,tak jak mysla,czuja,odbieraja - popieraja sie lub nie .
Moze jakiegos brzydkiego slowa uzylas podobnego do powyzszego i tu zadzialal regulamin ?
Dobierz ladne slowka a bedzie dobrze.

Ostanie watahy dorżnął minister Sikorski .Ja też nie widzę .Nawet w lesie.

senior A.P.
11-08-2008, 21:33
Nie mozliwe ? Dorznal ???
No teraz dopiero bedzie ,jak sie chamy skrzykna !

kufa86
15-08-2008, 22:44
Wielokrotnie na tym forum wycinano moje wypowiedzi
Dariusz Kosiur
Alisia
Wiadomość została usunięta przez: admin Powód: naruszenie regulaminu Klub Senior Cafe

Ostanie watahy dorżnął minister Sikorski .Ja też nie widzę .Nawet w lesie.
Ostatnie forum dorżnie cenzura.

senior A.P.
16-08-2008, 10:45
Nie dorznie ani nie zamknie forum.Kazdy portal ma swoje cele .Coz seniorom do szczescia potrzeba ?
Kiedys kartka paieru,pioro,dlugopis i przelewanie na papier swych mysli.Dzisiaj internet jako postep cywilizacyjny i stukanie w klawiature,nawet to lepsze i szybsze,komunikacja blyskawiczna,okno na swiat.
Dlaczego wiec im zabraniac kontaktu ludzkiego ?