PDA

View Full Version : Federacja Konsumenta

inka-ni
25-07-2008, 21:47
Po co nam ta instucja.Do biurokracji? Bo to co wyprawia Poczta Polaska to skandal.

tadeusz50
25-07-2008, 21:56
inka-ni
Dopiero teraz to zauważyłaś. Mnie na widok tej instytucji po prostu trafia.Chamstwo urzędniczek, elementarny brak wiedzy. Jedynym jaśniejszym ogniwem to ci najciężej pracujący. Myślę o listonoszach.

inka-ni
25-07-2008, 22:26
Masz rację Tadeusz nie mialam doczynienia z federacją,bo gdyby takowa dzialala to cos podobnego by nie robili.Teraz poczta z rachunkami nie przychodzi,trzeba dzwonic po gazowniach,bo póżniej będą zaleglosci,lub nawet przyjdą wylączą Ci gaz.No swiatlo jest co pól roku wyliczane to można sobie przelaw zrobić.Tak wlasnie sąsiedzi jeden drugiegiego pyta czy byl gaz,czy telefon...

tadeusz50
25-07-2008, 22:31
Tylko dla uściślenia ja myślałem o poczcie i tych co nie chcą jej sprywatyzować. Federacja o ile wiem nic nie może zrobić bo takie bzdurne są przepisy. Bodaj do 2011 ma poczta monopol na przesyłki listowe.

inka-ni
25-07-2008, 22:45
No wlasnie co jest panstwowe to tak wygląda.Kiedyś byl program o facecie który otworzyl taką pocztę sądzil się parę lat bo go podano.Dzialal przy aplauzie tamtej spolecznosci nic nie pomoglo.Ale karę na takie opóznienia można by nalożyc.Niestety nie przy tej biurokracji.

tadeusz50
25-07-2008, 22:49
Niestety przy listach zwykłych jest to niemożliwe. Takie przepisy jakiś niepełnosprawny umysłowo stworzył a inni to zatwierdzili.

Alsko
25-07-2008, 22:52
u mnie wymieniono już dość dawno skrzynki, tak że każdy ma do nich dostęp. I od tego miesiąca niektóre rachunki dostarcza jakaś inna firma, nie Poczta Polska.
Więc się nie zdziw, jeśli dostaniesz np. rachunek za telefon z doklejonym do koperty małym kawałkiem aluminium. To będzie znaczyło, że inny dostarczyciel działa. Taki właśnie r-k dostałam i wypytałam. Nie chcieli mi tylko na poczcie powiedzieć, jak nazywa się ta firma. Ale się dowiem :)

tadeusz50
25-07-2008, 23:00
Alsko, Inko
Być może jest to "in-post".A cały szkopół w tym, że monopol nalisty ma poczta o wadze do 50gram. Powyżej już nie i ta inna firma musi czymś dociążyć ten list. Tak to mniej więcej wygląda bo próbowałem z tym molochem biurokratycznym walczyć ale wymiękłem. Po prostu staram się z tej instytucji nie kożystać.

senior A.P.
31-07-2008, 11:25
Boli,boli to co panstwowe .
Co by tu jeszcze sprywatyzowac,ta Polska Poczta ma sie dobrze i nijak nie mozna jej sobie podporzadkowac,bo co panstwowe to nasze,wiec nie moze byc wasze .
Moze by sie tak daly Lasy Panstwowe ?
Tu dopiero byly by zyski !

Alsko
31-07-2008, 12:46
Alsko, Inko
Być może jest to "in-post".A cały szkopół w tym, że monopol nalisty ma poczta o wadze do 50gram. Powyżej już nie i ta inna firma musi czymś dociążyć ten list. Tak to mniej więcej wygląda bo próbowałem z tym molochem biurokratycznym walczyć ale wymiękłem. Po prostu staram się z tej instytucji nie kożystać.

Nie wpadłabym na to sama :confused:
Ja też staram się być jak najdalej nie tylko od Poczty Polskiej, ale i od TP SA. Kiedyś to były instytucje wzorowe. Teraz... Lepiej spuścić zasłonę milczenia. Powinny nie mieć prawa do starej nazwy, bo ją postponują.
Jednak udało się i monopol pomaleńku wymyka im się z łapek :D

tadeusz50
31-07-2008, 16:11
Zamiast komentarza fakty
Kartka nadana we Władysławowie 16.07.2008 doczołgała sie do Sosnowca 28.07.2008
wyciąg z konta nadany w Łodzi 17.07.2008 przyniósł ślimak 30.07.2008 również Sosnowiec

inka-ni
31-07-2008, 17:04
Witam, no wlasnie Nika napisala do mnie z Wloch kartkę w maju do tej pory nie dostalam.Dzięki za wyjasnienie Tadeuszu i Tobie Alsko z tym zlotkiem,bo nie wiedzialabym co to jest.Niestety Kraków nadal nie wziąl się na sposób i nadal nie mam rachunków z energetyki,lecz mam jeszcze aktualne wyliczenie więc robię przelewy przez internet.Gazownia niestety jest dalako,musialabym taxi brac.Na to nie mam zamiaru.