PDA

View Full Version : Wtyczki na Firefoxie. Po co i jak.


Stefan
29-07-2008, 13:22
Może Krise lub Michał by mi pomogli. Lub ktoś inny.
Mam system XP i Firefoxa 3.0.1. Nie opanowałem go jeszcze dobrze. Gdy otwieram Aktualności ciągle pokazuje się okienko "Kliknij tutaj, aby pobrać wtyczkę". Klikam, stale proponuje Adobe Flash Player (jest obok zaznaczony). Klikam "Dalej", potem "Zakończ". Okienko nie znika. Następnym razem znów się pokazuje.
Mnóstwo tych Wtyczek siedzi w: Narzędzia-Opcje-Aplikacje.
Moje pytania: jak zamknąć to okienko,
do czego te Wtyczki,
po co aż tyle?. Z góry bardzo dziękuję za pomoc, (tylko "łopatologicznie" proszę). Pozdrawiam. Stefek.

Dzidka
29-07-2008, 14:15
Stefanie, może ta strona coś Ci wyjaśni. Na dole strony są wtyczki.
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/browse/type:7

To są podstawowe.
Więcej wtyczek z omówieniem ich przydatności i prostego sposobu ich instalowania znajdziesz na płycie dołączonej do n-ru 16/2008 "Komputera Świat".

Bardzo przydatne wtyczki /przynajmniej dla mnie/ są Tab Catalog czy gTranslate.

Stefan
29-07-2008, 17:56
Dzidka, bardzo dziękuję. Tę stronę "addons.." już znam,
z Mozilli. Lecz ja nie potrzebuję wtyczek. Ja chcę pozbyć się tego upartego okienka "Kliknij aby pobrać wtyczkę".
I nie wiem jak.

Alsko
29-07-2008, 18:02
miałam to samo. Syn mi powiedział, że słusznie się dopomina, bo Adobe FP jest konieczny do otwierania niektórych stron (m.in. filmy, animacje, gry itp). Nie powiem Ci jak to zrobić, bo nie ja to robiłam. Wiem tyle, że wszedł na stronę Adobe i zainstalował.
Mnie też nie działało klikanie w okienko.
Jedyna rada - czekać na pojawienie się Kacpra :)
Powodzenia!

Alsko
29-07-2008, 18:04
A tu byłeś?
http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=adobe+flash+player

Stefan
29-07-2008, 19:51
Dzięki Alsko. Tego ostatniego linku (google) jeszcze nie przejrzałem, jest b.duży.
W moim FF wtyczki znajdują się pod: Narzędzia-Opcje-Dodatki-Wtyczki. Mam ich tam aż 6. M.in. Java(TM), Microsoft..DRM, itp.
Ale Adobe Flasha Pl. tam nie ma. Jest za to zapisany, i to kilka razy, pod "Pobieranie plików". Tam wchodził podczas kilku prób zainstalowania. Co o tym sądzisz. Bo ja już jestem głupi.

Alsko
29-07-2008, 20:00
Nawet nie potrafię u siebie znależć tego.
Musisz poczekać na Kacpra lub Sgerra. Są tu też panie oblatane w tych sprawach, ale nie pamiętam ich nicków :confused:
Pozostaje czekanie. Ponawiaj od czasu do czasu pytanie - ktoś na pewno Ci pomoże. Trochę to potrwać może ze względu na wakacyjny czas.
Życzę powodzenia :)
PS. Jeśli Ci włazi poprzez "pobieranie plików" - kliknij w oknie prawym klawiszem i wybierz "pokaż program, w którym to jest zapisane". Może to Ci wyjaśni coś? Pamiętaj, że moje rady - to rady tumana komputerowego. :)

Stefan
29-07-2008, 20:25
Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Jesteś urocza - pozwoliłem sobie przeczytać Twój Profil. I do tego za-skromna. Poczekam, jak mi radzisz, może ktoś mi pomoże. Janek.

halinka1945
04-08-2008, 11:38
te wtyczki są po to, by utrudniać życie i 90% z nich zawiera wirusy. Sama to miałam i nie polecam.

Stefan
30-09-2008, 09:36
Dzidka. Wtyczka znaczy "plug-in" z ang. Są to małe programy rozszerzające możliwości innego programu. Na przykład przeglądarki FF. Do nich należą m.in. Flash, Java, Quick Time, itp.
Natomiast Dodatki, to chyba (tak myślę, nie jestem programistą, lecz amatorem) coś innego, choć funkcję pełnią podobną. Do nich należą wymienione przez Ciebie Tab Catalog i gTranslate. Sprawdź to w swoim FF przez: Narzędzia - Dodatki. Tam widać różnicę pomiędzy.
Zaś strona internetowa mozilli, którą podałaś rzeczywiście dotyczy wtyczek. Przepraszam, że się "wymądrzam", na pewno jesteś w tym lepsza. Komputera ciągle się uczę.
Chociaż mawiają, że "człowiek całe życie się uczy, i.......", nie znaczy, że mamy zaprzestać.
Pozdrawiam Cię serdecznie. Stefan.

destiny
30-09-2008, 09:55
Skoro mowa o FF, to polecam Adblock Plus 0.7.5.5
Czyli - Powiedz NIE reklamom ;)

Dzidka
30-09-2008, 16:20
Stef, może masz rację. U mnie w narzędziach są w użyciu określenia rozszerzenia-wtyczki-dodatki. Myślę, że wszystkie nazwy są równoznacznie, zależy pewnie do której przeglądarki się odnoszą.

Zrobiłam zrzut mojej strony startowej w Firefox'ie. Po lewej są te rozszerzenia-wtyczki-dodatki:
http://i35.tinypic.com/27yd7p1.jpg

W Operze, którą również często mam w użyciu, a która jest świetna, dodatki to widżety.

Stefan
30-09-2008, 20:13
Dzidko. Twój post dziwnie się otwiera.
Czy Ty masz wersję 3.0.1 FF?. Właśnie zainstalowałem sobie nowy,
13 (już) Dodatek, o nazwie Context Search, (nb z 16 n-ru "Komputer Świat", który Ty mi kiedyś poleciłaś).
Zainstaluj go sobie także, zobaczysz jaki przydatny. Postępując wg
nru 16, zaznacz słowo "wtyczki". Znajdziesz definicje - także innych terminów.
Swoją drogą chciałbym poruszyć wątek pt. jakie Dodatki - przydatne dla nieprofesjonalistów (jak my), mają forumowicze na swoich PC-tach.
Pozdrawiam Cię serdecznie. Stefan.

Yeva
30-09-2008, 20:28
Skoro mowa o FF, to polecam Adblock Plus 0.7.5.5
Czyli - Powiedz NIE reklamom ;)
Tez polecam.Odkąd mam, reklamy nie przeszkadzają mi w przeglądaniu stron internetowych.

Iluzja
04-10-2008, 07:19
Witam, dawno mnie tu nie bylo, ale mam problem.
Napisalam list na moim komputerze, i chcialabym go przedrukowac na Forum w moim watku" Oddychanie..." i nagle zdalam sobie sprawe ze nie potrafie przenisic napisanych i zarejestrowanych "pism" na Forum.
List napisany zostal w miejscu gdzie zwykle pisze sie pisma. Nawet nie wiem jak to sie nazywa po polsku. Wybaczcie i pomozcie. List jest dlugi, wiec nie chcialabym go przepisywac. Pozdrawiam wszystkich.
Co sie dzieje z Kacprem?...

Iluzja
04-10-2008, 07:26
Przygladam sie waszym dyskusjom o Firefox... i dopiero zaskoczylam jak zobaczylam przedruk strony, ja cos takiego mam, jak wiele innych programow... i nawet nie wiedzialam.
Dzidko, fajnie ze to przedrukowalas, zainteresuje sie tym teraz, przyjezdza corka dzisiaj to pomoze mi to zrozumiec i moze do czegos sie przyda!!!
Pozdrawiam serdecznie was wszystkich...

Dzidka
04-10-2008, 07:54
Irenko, ja nie drukowałam, nawet nie mam czynnej drukarki.

Robię zrzuty /ang.screen/ programem Paint i zapisuję na dysku.
Zajrzyj na tę stronę http://www.java.com/pl/download/faq/screenshot.xml

Powodzenia. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Iluzja
04-10-2008, 08:02
Witam Dzidko... ja sie zle wyrazilam, chodzilo mi o to co widzialam nizej. Widzac te strone, juz samam nie wiem jak to nazwac, zajrzalam do moich programow, wyciagnelam na pulpit (to juz wiem ze tak sie nazywa, bo u mnie Biuro) i mam teraz dwa Firefox. Jeden nazywa sie Mozilla Firefox a drugi, To samo i dodane jest takie zdanie -sposob nieklopotliwy- przetlumaczylam znaczenie.
Poczekam na corke, to pokaze mi jak to dziala, ale juz widze, ze mozna robic rozne rzeczy. Co to sa "zakladki", na odpowiedz po francusku poczekam, az do wieczora!!!
Pozdrawiam cie Dzidko, dawno sie nie spotkalysmy...