PDA

View Full Version : wczasy rehabilitacyjne


wisia
30-07-2008, 21:47
Witam! bardzo Was proszę o podpowiedż, jak załatwiacie wczasy rehabilitacyjne / PEFRON/ Chciałam pojechać po raz pierwszy na takie wczasy i otrzymałam już infor. o dotacji ale jest już koniec lipca i praktycznie nie mam szans na wyjazd we wrześniu / za póżno / w niektórych ośrodkach możliwy jest termin grudniowy . Może powinnam wcześniej rezerwować termin czy załatwiać to przez kogoś / jakieś biuro/ dzwonię po tych ośrodkach narazie bez rezultatu,bardzo Was proszę o podpowiedż, dziękuję !

bogda
30-07-2008, 22:09
Wisiu...faktycznie powinnaś rezerwacji dokonać wcześniej, ale musisz dzwonić po sanatoriach, bo niejednokrotnie są rezygnacje i można załapać się na całkiem fajny turnus....Powodzenia :)

Elżbieta V
30-07-2008, 22:21
Wejdź na tę stronę i poszukaj sobie "Wolne miejsca--Bank wolnych miejsc" wpisz wg wskazówek i dowiesz się który Ośrodek dysponuje wolnymi miejscami Poniewaz w tym roku ograniczono dotacje dużo osób zrezygnowało z wcześniej zamawianych miejsc z powodu odmowy dofinansowania. Powodzenia :)
http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/

wisia
01-08-2008, 21:13
Elżbieto! skoro piszesz ,że dużo osób zrezygnowało z wcześniej zamawianych miejsc, rozumiem ,że powinnam szukać miejsca i zamawiać jeszcze przed decycją o dofinansowaniu ? Niestety w banku miejsc wolnych również nie ciekawie, ale jestem dobrej myśli. Dzięki bardzo !

Elżbieta V
01-08-2008, 22:09
To prawda o turnus rehabilitacyjny trzeba zabiegać już od poczatku roku. Do tego roku nie było większych problemów z dofinansowamiem ale teraz zaczynają być trudności = zresztą tak jak ze wszystkim jeżeli chodzi o jakieś pieniądze :) Na stronie którą Ci podałam znajdziesz adresy i telefony wszystkich ośrodków w Polsce więc szukaj i dzwoń a napewno cos znajdziesz. Powodzenia!!!

Jadzia P.
01-08-2008, 22:33
Elu, też otrzymałam grupe która uprawnia mnie do korzystania z dofinansowania na turnus rehabilitacyjny.
Pytałam w PFRON i powiedzieli mi, że na ten rok już nie ma pieniędzy.
Napiszcie mi, proszę, kiedy należy ubiegać się o takie dofinansowanie. Czy już na początku stycznia ?

Barbara13
01-08-2008, 23:23
Rzeczywiście, najlepiej zaczynać załatwiać sprawy już w styczniu. Ok. 20.01. już wiadomo jak będą wyglądały finanse w PEFRON, w miesiącach marzec-kwiecień bez problemów można wybrać miejsce i termin turnusu, w tym czasie również opłaty są niższe. Korzystałam z pokoju jednoosobowego w Horyńcu Zdroju, zarówno warunki bytowe jak i zabiegi były bez zarzutu.

hela59
28-08-2009, 13:37
Wisiu powinnaś podzwonić po sanatoriach, możliwe, że miejsca jeszcze są. Ale takie wczasy powinno załatwiać się dużo wcześniej. Jest dużo chętnych na takie wczasy i dlatego jest brak miejsc. Ja już kilka razy byłam i mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. I nie wykluczam kolejnych wyjazdów. A wiek już nie ten, więc tylko takie wczasy teraz są wskazane.
Pozdrawiam.

Wodniczka
28-08-2009, 20:57
Wisiu ja właśnie załatwiłam wczasy przez PERON..do Szymbarka, dopłata uczestnika wynosi 600 zł + dofinansowanie ja mam 802 zł, ja załatwiałam sobie to w lipcu a pare dni temu potwierdzałam przyjazd od 7.09 - 21.09. br.

może jeszcze maja wolne miejsca
Szymbark "Neptun (NFZ) ul Górska 7. tel. 58 684 38 69

ja jadę na turnus 7 - 21.09.br.

babciela
29-08-2009, 16:54
Istotnie , najlepiej samemu pyta o wolne miejsca.Dotacje w sposob drastyczny zmniejszyly sie w tym roku- a pierwszenstwo mają osoby ze znacznym stopniem niepelnosprawnosci. Najlepsze są turnusy rehabilitacyjne dla osob dlugo przebywajacych na zwolnieniu- ZUS płaci za jednego pacjenta 6 tysięcy złoty(jednak ZUS nie jest taki biedny)- ale wlasciciele tych sanatoriow oszukuja na jedzeniu, zabiegach i wszystkim, co tylko można...Kura , która znosi zlote jajka...

fredzia44
29-08-2009, 17:24
Byłam na takim turnusie rehabilitacyjnym zZUS i więcej bym nie pojechała.Za co tyle pieniędzy płaci ZUS.

ainet
02-06-2012, 19:47
Witam drogie Panie.

Proszę mi odpowiedzieć jak załatwić stopień niesprawności aby móc korzystać z dofinansowania PFRON

Iza_bella
02-06-2012, 20:26
Witam drogie Panie.

Proszę mi odpowiedzieć jak załatwić stopień niesprawności aby móc korzystać z dofinansowania PFRON

Powinnaś zgłosić się do Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności w Dąbrowie Górniczej, ul. 3. Maja 22 działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Tam otrzymasz druki zaświadczeń do wypełnienia......
Otrzymasz 2 druki - jeden wypełniasz osobiście, drugi u lekarza u którego leczysz się (rodzinny lub specjalista).....
Wypełnione druki wraz z kserokopiami dowodów leczenia (karty informacyjne pobytów w szpitalu, historie choroby, wyniki badań i prześwietleń) składasz w PZd/sOoN i czekasz na Komisję orzekającą (czas oczekiwania ok. 1 miesiąca).
Gdy otrzymasz zawiadomienie o terminie Komisji stawiasz się na badania i uzyskujesz stopień niepełnosprawności (lekki, umiarkowany lub znaczny w zależności od stanu Twego zdrowia).
Gdy już posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności możesz ubiegać się o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego ze środków PFRON.........
Dofinansowania udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.........
Powodzenia w załatwieniu sprawy........
Pozdrawiam.........:) :) :D