PDA

View Full Version : Opisy do gadu gadu z Klubu Seniora i ISS


elizka
31-07-2008, 21:22
Każdy ma swoje ulubione maksymy,powiedzonka,złote myśli czy tzw.skrzydlate słowa.Rzecz w tym,aby zmieściły się w okienku do opisu na gg..Jest pełno opisów w wyszukiwarce,ale wiele marnych,czasem niestosownych.A jakie Ty seniorze masz swoje?

1.Jutro będzie lepiej bo innej opcji nie ma.

Taki jest mój opis.

elizka
31-07-2008, 21:30
2.Bez cierpienia nie rozumie się szczęścia.

elizka
31-07-2008, 21:59
3.Nihil novi sub sole.

/jakby kto szukał po łacinie i na co dzień/

4.Puchatku?Tak Prosiaczku?Chciałem się upewnić że jesteś.
5.A tak tu sobie siedzę.No i co?
6.O czym nie można mówić,o tym trzeba milczeć.
7.Pomyśleć ,że do wieczora jeszcze cały dzień.
8.Usnę ja,uśniesz ty,będą piękne nasze sny.

Nika
01-08-2008, 09:58
Nie mam stałego opisu jako maksymy,zmieniam opis w zależności od sytuacji,są to krótkie informacje np.jestem na urlopie,życzonka dla mam,lato na półmetku etc.

elizka
01-08-2008, 10:37
9.Nikt nie jest samotną wyspą.
/ Thomas Merton/
10.Rozmowa z wrogiem to juz kompromis.
/ Wacław Sieroszewski/
11.Wesołego bowiem dawcę miłuje Bóg.
/List do Koryntian/
12.Łódż tamuj w biegu,trzymaj się brzegu.
/ Cyprian Godebski/
13.Przeszłość jak ogród zaczarowany.
/ Leopold Staff/
14.Jutro-wielką tajemnicą.
/ St.Wyspiański /
15.Szczęście sprzyja odważnym.
/ z profilu niki /

hannabarbara
01-08-2008, 11:10
Mistrzynią w opisach na gg jest Destyny. Rzadko kiedy jej numer siedzi na gg goły.
Otworzyłam swoją listę opisów. Mało twórcza jestem. Może raz mi się udało nieco śmieszniej.
"Wyłączam dostępność, ale jestem!"

elizka
01-08-2008, 11:14
Mistrzynią w opisach na gg jest Destyny. Rzadko kiedy jej numer siedzi na gg goły.
Otworzyłam swoją listę opisów. Mało twórcza jestem. Może raz mi się udało nieco śmieszniej.
"Wyłączam dostępność, ale jestem!"

Tego mi było trzeba do kolekcji!Jest extra!:D

A teraz pora zacząć gotowanie i wklejam opis

Bóg zesłał jedzenie,a szatan kucharzy.
Lew Tołstoj.
No i spadam do kuchni.

largetto
01-08-2008, 11:17
mało bywam na GG więc i opisów nie mam :(

elizka
01-08-2008, 11:20
mało bywam na GG więc i opisów nie mam :(
A może masz podpis w profilu,który lubisz?To go tu podrzuć.

elizka
02-08-2008, 09:26
Brak opisu to też opis

Szukam leku na smutek

A miało być tak pięknie...

Malgorzata 50
02-08-2008, 12:21
A ja nie lubię tych opisów maksym i mądrości na użytek gg-zresztą szczerze mówiąc nie używam -przerzuciłam się na Skype i tam też maksym nie wypisuję najwyżej jakieś powitanko i tyle

elizka
02-08-2008, 18:19
No to do kosza z tym.
Niepotrzebnie zaśmieciłam.
Wycofuję się z uśmiechem.

Kiedyś kogoś ostro skrytykowałam i powiedziano mi ,że można eufemizmem :to raczej tylko dla miłośników.Np.kwiatek do kożucha...

Malgorzata 50
03-08-2008, 00:46
Elizko dlaczego do kosza ,dlaczego zaśmieciłaś .Weekend ,upał jak cholera wszyscy pewnie leżeli na dowolnie wybranym boku .W poniedziałek podniosą rozleniwione umysły i zobaczysz ile będzie maksym i śmiesznych wpisanek na gg.Napisałam ,że ja nie lubię ..ale przecież to tylko jeden głosik.Nie zrażaj się poczekaj cierpliwie

elizka
04-08-2008, 09:13
Elizko dlaczego do kosza ,dlaczego zaśmieciłaś .Weekend ,upał jak cholera wszyscy pewnie leżeli na dowolnie wybranym boku .W poniedziałek podniosą rozleniwione umysły i zobaczysz ile będzie maksym i śmiesznych wpisanek na gg.Napisałam ,że ja nie lubię ..ale przecież to tylko jeden głosik.Nie zrażaj się poczekaj cierpliwie
Nie pierwszy raz mnie zadziwiasz Małgorzato,dzięki:D

Nie ściągaj na siebie ognia, to denerwuje sąsiadów w okopie

W takim razie podrzucam adres
http://www.opisy.emotka.pl/opisy,show,18.html

Cokolwiek robisz, zawsze możesz dostać kulkę. Nawet gdy nie robisz nic

elizka
05-08-2008, 11:57
5 sierpnia

Skąd wieje ten wiatr?

hannabarbara
07-08-2008, 19:30
Ja lubię opisy. Niekiedy mnie serdecznie rozbawiają, poprawiaja nastrój, a niekiedy od razu odzywam sie do osoby, której opis mnie zainteresował. Tak było dziś. Bardzo trafnym wydawało mi się stwierdzenie:
"Z naprawdę wielkich rzeczy posiadamy tylko jednego wroga - czas"
Kto ma mnie na skype, to od razu się domyśli, że rzadko tam zaglądam, bo ciagle mam tam wklepane pytanie:Kiedy nadejdzie lato...??? Obok gif z miss mokrego podkoszulka. I juz brzmi dwuznacznie. Każdy może myśleć, to co chce!
Inne sentencje w dzisiejszym skype:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami".
"Musimy radzić sobie w życiu z tym, co dał nam los".
" Żwirek kręci z muchomorkiem".
Czy nie wydaje wam się, że te opisy trochę mówią o osobach, które je wpisały. Moim zdaniem można nawet określić wiek, płeć, stosunek do życia piszących.

elizka
07-08-2008, 22:27
Haniu!
Ja też lubię opisy.Może dlatego,że mam na liście sporo młodych ludzi,a oni bez opisu,to jak bez charakteru.W ten sposób pokazują swój nastrój.Casem piszą tez co robią,ale najwazniejsze jest jak się czują.Młodych widzę ,bo mam dzieci ok .20stki, a także uczniów.Bywa też ,że wpisują kawalątka jakichś piosenek,a czasem i nieuczesane słowa,ale fajnie zakamuflowane.Dla nas seniorów to może niecodzienne,a może się i mylę.Włączam gg i wiem jak kto się trzyma.O to tu chodzi,tak myślę.

Trochę mi tu samotnie na tym wątku,ale bawię się.Dzięki Haniu,że mnie podparłaś.

Qrczę,ale czas zasuwa!Toć to już po 22!

elizka
08-08-2008, 08:47
8 sierpnia -ranek

kot śpi bo polował w nocy,a ja już nie...

liduszka
08-08-2008, 13:00
Prawdziwy Przyjaciel,to skarb.Gdzie taki skarb szukac?
Kto mi powie !!!

Sanna
08-08-2008, 22:11
Niewidoczny ,nie znaczy nie czynny hihihi

FeliksG
09-08-2008, 10:53
Przyłączam się do grona lubiących syntetycznie ujęte muśli, często zawierające, nieco zawoalowane a przez to atrakcyjniejsze, przekazy, odczucia a nawet proroctwa.
Nie korzystam z GG więc nie znam reguł, obyczajów i technik, tam panujących i stąd moje niezrozumienie. Rzecz idzie o nazwę. Dlaczego mówi się o opisach a nie o przysłowiach, aforyzmach, sentencjach, złotych myślach, powiedzeniach, porzekadłach czy maksymach?
Proszę, nie zrozumcie mnie źle, bowiem głęboko wierzę w trafność powiedzenia, że:
"Przysłowia są mądrością narodów"
Swego czasu, a będzie to z 1,5 roku temu, proponowałem, naszym forumowiczom, częste zamieszczanie w/w form w postach, czy to w postaci motta, czy jako pointa.
Posty, zwłaszcza te tematyczne - no, może za wyjątkiem politycznych - to dobre miejsce do zamieszczania krótkich sformułowań. Zamieszczam, takie teksty, od czasu do czasu, ale naśladowców nie znalazłem.
Mam jeszcze jedno przekonanie, a mianowicie, że przytaczanie w/w form przekazu, właśnie w postach, tzn. jakby przy okazji, spowoduje trwalsze ich funkcjonoanie - wzbogaci wypowiedzi w tematach postów.
Na zakończenie wyrażę myśl, nadzieję, wątpliwość!
Naiwnych, nie sieją.
Sami się rodzą.

elizka
09-08-2008, 15:46
Opis na gg to dowolność w każdym calu,to jak przesłanie,czasem jako wołanie do swoich znajomych,bywa że niewinna zaczepka,a często i złota myśl-własna albo i cudza,która trafia akurat w nastrój dnia.To wlaśnie w specjalny sposób,niezwykle krotki ,opis Twojego nastroju i odczuć.Jedyne ograniczenie to właśnie jej krótkosć i celność.Myślę że wielu wykorzystuje okienko gg do informacji,by napisać gdzie akurat jest i co robi,ale to dowolnosć i zabawa.Niestety bywa też,ze to miejsce do wyrażania myśli wyrażających wkurzenie,złość,z użyciem słów nieparlamentarnych,no ale
nic co ludzkie nie jest nam obce

Aha!Znam też ludzi ,którz wykorzystują do gg haiku-a co to takiego?Poczytaj sobie w necie.Na naukę nigdy nie jest za póżno...

Bywają i takie:excuse le motTylko Chuck potrafi się tak obrócić aby dupa była z przodu
Stronki o haiku:
http://greybrow.iq.pl/teksty/haiku_ksiazka.html albo tu: http://www.japanforum.org/stronapolska/files/rok2006/haiku.html

O takim dniu jak dzisiaj
Można powiedzieć:
Również przeminie...
to własnie haiku,tłumaczenie z poezji japońskiej

Jeszcze jedno ,przydatne:
Ukrywam smutek, uśmiecham się. Niech wszyscy myślą że jest ok....

Feliksie!Dawaj swoje!
Czasem gg ratuje i wyciąga z depresji-patrzysz na opis kogoś i zaglądasz do niego
no co jest z tobą kochanie?

elizka
21-08-2008, 18:43
Nie kłaniam się swoim lękom.Jasne?

Dobrze też mieć w zapasie fajne gify do gadu gadu

http://img377.imageshack.us/img377/914/gifik1kt8.gif (http://imageshack.us)

maja59
21-08-2008, 18:51
Mam GG i czasem coś napiszę jako informacje dla przyjaciół, ale najbardziej mi się podoba takie krakowskie i takie polskie "jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było":)

elizka
21-08-2008, 18:58
Maju!
To jest niezbędna myśl do zycia codziennego.
No i jeszcze jeden pikny gifik.Wystarczy go zapisać w "Moje obrazy" a potem przy pisaniu do kogoś nacisnać "wyślij obrazek i fajnie sie wklei i poleci

http://img170.imageshack.us/img170/2835/buziakgifik2wr9.gif (http://imageshack.us)

Piszesz do koleżanki o tym że byłaś z meżem na zakupach i jej wklejasz

http://img180.imageshack.us/img180/306/zmemnazakupachgifik3rm6.gif (http://imageshack.us)

maja59
21-08-2008, 19:08
Super, juz sobie skopiowałam, wykorzystam

elizka
21-08-2008, 21:59
Na dobranoc

o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°¦PIĘ

destiny
21-08-2008, 22:47
Czy ja cię wkurzam Jefafa ? Dunham.Kropka com. (Peanut) ;)))

elizka
22-08-2008, 11:52
21 sierpnia
Jest nadzieja...jest siła i Wiara...brak qurczę,odwagi.No co jest?

BUNIA
22-08-2008, 14:20
Nie zawsze bedzies tym czym jestes teraz - mysl o tym, co bedzie

elizka
22-08-2008, 14:32
A teraz groza,ale i prawda-nad kryptami zmarłych zakonników na Św.Krzyżu jest napisane:
Jesteś tym kim byłem.Będziesz tym kim jestem
czasem i opis taki może postawić na nogi i zmusić przyjaciół do zajrzenia do osoby,ktora i takie słowa zamieszcza.Brrrr!

dziewiątka
23-08-2008, 17:23
witam, podoba mi się ten wątek-dorzucę opis zasłyszny kiedyś i nawet czasem go wstawiam na GG :
"Lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzheimera i nie pamiętać, że się wypiło"
- pozdrawiam !!!

elizka
23-08-2008, 18:30
Ostatnio wciąż wstawiam opis
net kaput
zazdroszczę tym,którzy mają szybki internet,zdaje się że podam do publicznej wiadomości nazwę firmy operatora mojej sieci,bezprzewodowej niestety.Tak jest teraz np.łeeee!

destiny
05-10-2008, 20:36
Właśnie zauważyłam u znajomej taki opis:

Miłość to nie trampolina,
nie można jej trzymać na gumie.

:D :D

Mar-Basia
05-10-2008, 21:03
Ktos mi wyslal na GG taka smiesznote:

Nie len sie, gdy masz duze usta.

;)

martunia
05-10-2008, 21:07
Marbello.
Mogę się mylić ale zapachniało mi, tym obrzdliwym forum na tlenie.

Mar-Basia
05-10-2008, 21:09
Marbello.
Mogę się mylić ale zapachniało mi, tym obrzdliwym forum na tlenie.
Wszystko mozliwe.

martunia
05-10-2008, 21:12
Podawałaś gdzieś Swoje gg?

tadeusz50
05-10-2008, 21:17
Marbello.
Mogę się mylić ale zapachniało mi, tym obrzdliwym forum na tlenie.
No cóż głupich chamskich bydlaków nie brakuje.

Mar-Basia
05-10-2008, 21:23
Podawałaś gdzieś Swoje gg?
Na samym poczatku pare miesiecy temu byl w moim profilu, ale szybko wykasowalam i zabronilam dostepu w Ustawieniach. :mad:

martunia
05-10-2008, 21:25
Może ktoś był szybki.
Więcej tego nie rób.
Podawaj bezpośrednie namiary "na siebie" tylko tym, którym ufasz.

jakempa
05-10-2008, 22:23
Zawsze mów, że jest Ci dobrze, przyjaciel się ucieszy, a wrogowi dokuczysz,........Zycie pełne drobnych czynów dobroci, może być ważniejsze od życia pełnego wielkich osiągnięć....