PDA

View Full Version : KsiĘga MarzeŃ

grazyna
07-08-2008, 20:31
Tu może będzie zaciszny kącik, do wpisywania swoich marzeń.
Co Wy na to, moje uczone i światowe koleżanki?:)

Mar-Basia
07-08-2008, 20:57

Ojoj....bedzie dluga lista. ;)

Mar-Basia
07-08-2008, 20:58

Ojoj....bedzie dluga lista!:)

frida
07-08-2008, 21:11
super wątek...hmmm.....

grazyna
07-08-2008, 21:19
Jak mówia marzenia zapisane , marzenia zrealizowane, czy to fakt czy bujda? Można spróbować sie przekonać. A nuż widelec zjawi się jakiś dobry wróż (zart!)

Mar-Basia
07-08-2008, 21:21
Jak mówia marzenia zapisane , marzenia zrealizowane, czy to fakt czy bujda? Można spróbować sie przekonać. A nuż widelec zjawi się jakiś dobry wróż (zart!)
Musze poglowkowac.

FeliksG
07-08-2008, 21:23
A cóż to takiego?????
Czyżby jakaś:
kamaryla, koteria, sitwa, klan, kompania,bractwo, konfraternia, ferajna, ekstraklasa, reprezentacja, paczka???
A może: high life, elita, śmietanka, kwiat, czy zwyczajne, TWA????

grazyna
07-08-2008, 21:32
Feliksie o co Ci chodzi? nazwałam światowe i uczone po przyjacielsku i z szacunkiem, a czemu tak to wyeksponowałeś na czerwono? Po co te dziwne dopiski? Czyzby zazdrośc zżera za pomysł watku?Lepiej wypisuj marzenia , bo moga sie spełnic!

tadeusz50
07-08-2008, 21:43
grażyno
Zapomniałaś o istnieniu choć niewielu ale panów którzy tu też są. To choc teraz pokajaj sie i przyznaj do błędu a nie wydziwiaj.

grazyna
07-08-2008, 21:49
Błędu nie poczyniłam , nazywajac kolezanki światowymi i uczonymi :), ale skoro Ci zalezy to mozesz sobie ten komplemencik takze zaadoptować, oraz juz mi nie zasmiecac takimi ględzeniami watku....tylko wypisywac długa liste marzeń.......

tadeusz50
07-08-2008, 21:54
prywatna właśność ten wątek hę

Barbara13
07-08-2008, 21:56
a miało być o marzeniach!

Konto usunięte
07-08-2008, 21:57
Mnie się zaczyna podobać.... Marzenia sie sypią , niczym z rogu obfitości..

tadeusz50
07-08-2008, 21:59
gdybym zaprosil tyko kolegów byłoby wielkie halo o dyskryminacji kobiet. Mylić się jest rzeczą ludzka ale przyznać się do niego trzeba byc wielkim -wielką. Poza tym nie jestem śmieciem

bogda
07-08-2008, 21:59
Marzenia chodzą różnymi drogami...:)

Konto usunięte
07-08-2008, 22:02
Mnie się marzy zgoda na ,,Seniorkowie" .

Barbara13
07-08-2008, 22:02
Tadeusz nie denerwuj się, zwłaszcza przed snem, fajniej jest pomarzyć. Życzę dobrej nocy i słodkich marzeń!

Konto usunięte
07-08-2008, 22:03
No to pomarzmy we trójkę...

tadeusz50
07-08-2008, 22:05
Ja się nie deneruję tylko mam trochę godności, której niektórym brakło.

Lila
07-08-2008, 22:28
Podoba mi się ten wątek...

Ja będę bardzo serio.Marzy mi się ,aby wszyscy handlarze końmi wyginęli na trypra.W jednym czasie..

ps.A także kłusownicy ,którzy łapią nagminnie sarny w pętle,gdzie duszą się przez godzinę ,zanim umrą,sami powpadali we własne sidła..

FeliksG
07-08-2008, 22:37
Mnie się marzy zgoda na ,,Seniorkowie" .
Generalnie, totalnie i zasadniczo, ona - zgoda - jest ale, niestety, czasem, trafiają sie zgrzyty.
Moj wpis miał, łatwo odczytywalną, aluzję, którą odebrało kilka osób, niestety, za wyjątkiem założycielki wątku. Trochę jestem zaskoczony. Czyż wątek o marzeniach nie zawiera, sam w sobie, ładunku humorystycznego, pewnej swady i tzw. przymrużonego oka?
Sądzę, że z takim podejściem, autorka sama "pogrzebała" niezły pomysł i okazję do zabawy.
No cóż, przysłowie mówi: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Dobranoc.

Lila
07-08-2008, 22:40
No ...mnie aluzja o TWA też się nie podobała..
Coś mi to przypomina,niemiłego zresztą.

Basia.
07-08-2008, 22:50
zaczynam marzyć :D chciałabym być blondynką z zielonymi oczami, wzrost 165 cm, pas 60 cm, biodra 90 cm, biust 96 cm. :D

Mar-Basia
07-08-2008, 22:51
Generalnie, totalnie i zasadniczo, ona - zgoda - jest ale, niestety, czasem, trafiają sie zgrzyty.
Moj wpis miał, łatwo odczytywalną, aluzję, którą odebrało kilka osób, niestety, za wyjątkiem założycielki wątku. Trochę jestem zaskoczony. Czyż wątek o marzeniach nie zawiera, sam w sobie, ładunku humorystycznego, pewnej swady i tzw. przymrużonego oka?
Sądzę, że z takim podejściem, autorka sama "pogrzebała" niezły pomysł i okazję do zabawy.
No cóż, przysłowie mówi: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Dobranoc.

Duze slowa: faszyzm....Przeciez to jest watek o marzeniach? A, ze "seniorkowie" sie troche podsmiewuja - to dla zdrowia. Usmiechnij - wszyscy jestesmy wirtualni. Bardzo Cie prosze nie uzywaj zwrotu, ktorego na koncu Twojej frazy uzyles. Jestem alergiczna na faszyzm, w jakiejkolwiek formie i postaci.:mad:

Anielka
07-08-2008, 22:51
A mnie sie marzy lesniczy.Taki prawdziwy,wolny i dobry.E,tam,pomarzyć dobra rzecz.

Jadzia P.
07-08-2008, 23:01
A czemu to Anielko, leśniczy.
Z nim musiałabyś przenieść się z Twojego kochanego Gdańska do lasu.

ammi1952
07-08-2008, 23:02
O rany Basia chce przytyć, a Anielka ma dziwnym trafem takie same marzenia jak ja .Basieńko moze ja ci swojego sadełka nieco udzielę ;) ech i do tego jakis wart grzechu lesniczy oj rozmarzyłam się rozmarzyłam i to jeszcze taki z którym i pogwarzyć i pomilczeć byłoby o czym

Basia.
07-08-2008, 23:16
Chciałabym mieć jako jedyna na świecie:D latający dywan i przemieszczać się na nim z prędkością światła tam gdzie mi się w danym momencie zamarzy. :D

Lila
07-08-2008, 23:19
Chciałabym mieć jako jedyna na świecie:D latający dywan i przemieszczać się na nim z prędkością światła tam gdzie mi się w danym momencie zamarzy. :D

Ja też...z osobistym trzepaczem..:cool: ..tych ..no...dywanów.

Anielka
07-08-2008, 23:21
Basiu mówisz,masz http://www.iv.pl/image/235633.jpeg (http://www.iv.pl/view/235633.html)na razie taki malutki,ale marzenia sie spelniają.Może i mnie sie ten lesniczy spełni.Grazynko mysle ,ze znajdziemy tych lesniczych.A nad morze,bede wracala Jadziu,jak tylko mi sie zamarzy chodzenie po morzu.Las też bardzo lubię.

Basia.
07-08-2008, 23:25
Ja też...z osobistym trzepaczem..:cool: ..tych ..no...dywanów.
trzepacz konieczny, niezbędny jak powietrze.:D

grazyna
08-08-2008, 08:27
Ja chce by na świecie nie było chorób, wirusów,zadnych bakcyli, wszyscy szczęsliwi i zadowoleni...by całkowicie przestały istnieć szpitale , apteki,przemysł farmaceutyczny, oraz inne "słuzby zdrowia"...bo juz by sie na nic nie przydały.....By tylko myśląc można sie przemieszczać w inne miejsca, wtedy nie potrzebne by były samochody, samoloty, oraz inne środki transportu, nie potrzebne by było paliwo, nic tylko marzyć....by rzeki były krystalicznie czyste, chodziła bym nad Wisłe wymoczyć pięty :), no i we Wiśle pływały by szczupaki( a tak dla draki!) , woda by była lekko słonawa nasycona jodem.....by w parku stały szeregiem 4 tęznie, odwiedzane przez miejscowych..w kazdym miescie by były tęznie!W każdym parku by stała jedna tężnia! By pieski mówiły do nas ludzkim głosem, używały toalet w domu, a na spacer chodziły by tylko w celach rekreacyjno-sportowo- poznawczych.......Fajnie by było usłyszeć;paniusiu nie pękaj, tylko nasyp w miche tej okropnej karmy bom głodny jak człowiek po robocie! By w domu z kranu płynęła tylko krystalicznie czysta woda , pełna minerałów leczniczych zdatna do użycia bez przegotowania, by zwierzęta w ogrodach zoologicznych , przebywały tylko za ich wyraźna zgodą pisemną (przeciez by mówiły ludzkim głosem, i to we wszystkich językach świata!) No i parę innych marzen też by sie przydało zrealizowac....
A z marzen bardziej prozaicznych, chcę się przełamac i wybrac chociaz na jeden, jedyny dzień nad morze! W tym ostatnim marzeniu Wielka Ksiego Marzeń masz ogromne pole do popisu_działaj!

Konto usunięte
08-08-2008, 08:35
Ja chce by na świecie nie było chorób, wirusów,zadnych bakcyli, wszyscy szczęsliwi i zadowoleni...by nie istniały szpitale , apteki,przemysł farmaceutyczny, oraz inne "słuzby zdrowia"...bo juz by sie na nic nie przydały.....podzielacie moje marzenia?
Mnie się podoba świat bez chorób... tylko:
1. Lekarze, farmaceuci, salowe,terapeuci ... poszliby na bezrobotne.
A w moich marzeniach miejsca na bezrobocie nie ma...

grazyna
08-08-2008, 08:45
Bogdo! Spokojnie! Przebranżowili by sie na pewno i wykonywali by wiele spokojniejszy fach , no i lepiej płatny!:)

elizka
08-08-2008, 08:58
A ja marzę o podróżach bez walizek,bez pakowania,noclegów -chyba capnę sobie ten dywan latający i najpierw a'Paris na tydzień,a potem na Krym,nad Morze Czarne,jeszcze do Pragi mnie ciągnie,do żródeł mineralnych na Słowacji i do swojego domku.A może też o aucie,które samo się prowadzi ,tam gdzie zechcę,bo ja się boję ciężarówek...beee!No to w drogę-wirtualnie mogę przecież wszędzie,a i jakieś autko się znajdzie-co nie?

grazyna
09-08-2008, 08:15
Dokonuje nastepnego wpisu, by watek nie upadł, przecież kazdy ma mnóstwo marzeń , nie trzeba wymieniać marzeń bardzo osobistych, albo dotyczących rodziny, piszcie, bo a nuż widelec się spełnią! Marzenia sa bezpłatne,dla każdego i w kazdym wieku...Moim dodatkowym marzeniem jest, aby na moim osiedlu oprócz tężni rosło wiele , albo same dzrewa sosnowe i świerkowe, aby zapach dostawał sie do domu i napawał nasze płuca ulgą i wytchnieniem....

tar-ninka
09-08-2008, 08:24
A moim marzeniem jest aby stado kotow robiących z mojego ogrodka pod oknem kuwetę
przenioslo sie do innej piwnicy i innego ogrodka.
Żeby jak dawniej ptaki przylatywaly do karmnika
żeby stadko wrobli siadało na sejmik na krzaku bzu..
Zeby nie słyszec pisku mordowanego przez kota gołębia
ani w nocy godowych miałków zakochanych kocurow.
Jeden czy dwa kotki w domu sa slodkie sliczne iii.. naj ..
ale stado dzikich kotow pod oknem to koszmar

grazyna
09-08-2008, 08:29
Tarninko!!! Wolisz stado myszek? :)

tar-ninka
09-08-2008, 08:33
Grazynko nie wolę ,nic nie jest dobre w nadmiarze.
Te koty sa dokarmiane one tylko golebie łapią , mordują
Natomias zyja w zgodzie ze szczurami ,niejednokrotnie widzialam jak kot siedzial w okienku piwnicy
a pod okienkiem szczur palaszował jadzenie wyłożone dla kotow.
Szczury swobodnie koło nich chodza .Koty interesują sie tylko ptakami .

tadeusz50
09-08-2008, 09:08
A mnie się marzy by ludzie byli dla siebie życzliwi, uśmiechnięci, toleracyjni.

Lila
09-08-2008, 10:45
A mnie się marzy ,aby piwniczne koty nie miały wrogów,bo to są że są dzikie nie jest ich winą i może być przejściowe.
Sama mam 2 dzikusy.Po pół roku najbardziej przytulskie ,''barankujące '' i mruczące.Wystarczy zgłosić się do TOZ po bezpłatną Proverę i nie będą się rozmnażać..

ps.Koty nie atakują dorosłych szczurów ,poza wyjątkowo silnymi kocurami..
Mordują młode,ale ich nie zjadają..
Jest pewne,że w pobliżu nie osiedli się szczurza rodzina.Szczur był z innej piwnicy.

Więc marzy mi się ,aby każdy buras piwniczny ,miał godne życie..

Ps.nie wiem dlaczego,ale nie przepadam za ludźmi ,którzy nie lubią kotów..

Mar-Basia
09-08-2008, 11:01
A mnie się marzy by ludzie byli dla siebie życzliwi, uśmiechnięci, toleracyjni.
Tadziu, cudowne marzenie ale tylko moze zostac w sferze marzen. Fizycznie nie mozliwe w XXI wieku, chyba, ze bedziemy zyc w malych, starannie wyselekcjonowanych zespolach na wyspie dalekiej od reszty cywilizacji. Czytajac teorie wielkich "guru" komunizmu - wszystko bylo dobre, rowne - utopia! Ja mam trzy marzenia: 1.aby wszyscy ludzie bez wzgledu na rase, religie, dochody finansowe, pochodzenie spoleczne - mieli prawo do opieki zdrowotnej, bez lapowek wslizgiwanych do kieszeni, bez klientelizmu.
2. aby wszyscy ludzie mieli prawo do godnej smierci, bez cierpien i meczennictwa! 3. Aby ludzie nie umierali z glodu!
Jestem pewna, ze te trzy marzenia sa realne i zaleza glownie od ludzi dobrej woli.

Alsko
09-08-2008, 12:04
o to, żeby koty "piwniczne" nie były uciążliwe - musi zadbać człowiek!
Same nie stworzą sobie miejsca, które ochroni przed zimnem i nieprzyjacielem.

Tu trzeba działać wspólnymi siłami lokatorów i administratora!!! Wszystko da się zrobić!
Na moim osiedlu dzięki ludziom dobrej woli koty mają ciepłe lokum, miejsce do karmienia i nie rozmnażają się.
A poza tym działając wspólnie ze szkołą i kościołem zlikwidowaliśmy działalność band sadystycznych zwyrodnialców!

Pani Slowikowa
09-08-2008, 13:56
Zeby w Polsce konie byly pod ochrona... Jezeli zauwazy sie ze ktos zle traktuje te zwierzeta, bedzie musial zaplacic grzywne.:)

bogda
09-08-2008, 13:57
A mnie się marzy, żeby się spełniły wszystkie moje marzenia :)

Pani Slowikowa
09-08-2008, 14:03
A mnie się marzy, żeby się spełniły wszystkie moje marzenia :)

To jest marzenie scietej glowy ...hi hihi:D Uwazaj!!!:D

zosia446
09-08-2008, 14:30
A mnie sie marzy swiat bez wojen,Polska bez korupcji
i zeby nie bylo osieroconych dzieci

Ewunia_5
09-08-2008, 15:42
A mnie się marzy, że zostanie wynaleziona szczepionka przeciw ludzkiej głupocie, fanatyzmowi, skłonności do okrucieństwa czy i innym defektom ludzkiej psychiki, i że będą to szczepienia obowiązkowe .

tar-ninka
09-08-2008, 16:34
Widzisz Lilu a ja mogłabym powiedziec że nie przepadam za ludzmi ,ktorzy lubia koty..
Ale tak nie jest .Nie rozdzielam tych co lubia koty i tych co lubia inne zwierzaki .
Ja jestem zwierzolub ,lubię wszystko co ma więcej niz dwie nogi.A nie ufam ludziom ,ktorzy nie lubią zwierzat,
i nie koty ,czy psy ale wszyskich zwierzat.
Nie mam pretensji do kotow nie robię im krzywdy ani nikt inny im nie robi . To nie sa biedne kotki, Maja piwnicę ciepłą mają w bród jedzenia .
A biedna to jestem ja pod oknem byly krzaki byl balagan . zrobilam z tego piekny kacik wlasnymi silami i pieniedzmi cieszylam sie tym , cieszylam ptakami , bylo pieknie , było..
A teraz patrze z zalem i co ?mam sie cieszyc ..
A szczury.. racja nie beda mieszkac w jednej piwnicy z kotami ale tu jest miasto ,jest duzo piwnic , kanałow , starych fundamentow pod spodem ,raj dla szczurow . Jak w kazdym miescie .
Niedawno w duszną noc wyszlam do okna i obserwowalam jak sie pieknie bawiły cztery młode szczurki,skakały ,popiskiwały.
Alus ja usilowalam cos zrobic byli z administracji był ktos z urzedu ale trzeba było slyszec kobiete ktora te koty zgromadzila.
Oni machneli reką a ja co mogę sama ...
To nie jest wszystko takie proste .
Łatwo jest mowic , nie lubie tych co nie lubia kotow ,
ja sobie tylko pomarzylam o ogrodku i kwiatkach o karmniku pełnym ptakow zimą..tylko pomarzyłam..
Czy to powod do ataku?

Lila
09-08-2008, 17:56
Tarninka,żyć się odechciewa..
Jaki Ty widzisz atak ? To czym jest Twój wpis na profilu babci Oli..upss ..Zosi ..?
Napisałam co myślałam ,powodowana niespotykanym okrucieństwem wobec kotów ,jakie ostatnio miewa miejsce...Zawsze zaczyna się podobnie..

ps .mam kilka kotów i zaraz obok domu 5 karmników .Nic się nie dzieje,koty są najedzone widać..
ps2.idę sobie,bo nie mam siły udowadniać ,że nie jestem świnką morską i to nie był atak..
ps3.Jestem tu dość długo,że chyba każdy wie ,kiedy ja atakuję.Można poznać po zjeżonej sierści zazwyczaj...mrrrrauuu..

Paaaaaaa...

Alladynka
09-08-2008, 18:06
Marzą mi się dzienniki TV bez wojen i przemocy ,Polska bez antysemityzmu. Remont w łazience i żeby wszyscy byli szczęsliwi i zadowoleni.

tar-ninka
09-08-2008, 19:04
Ps.nie wiem dlaczego,ale nie przepadam za ludźmi ,którzy nie lubią kotów..
Lilu wybacz ale czytajac taki wpis w odpowiedzi na moj post mialam podstawy aby tak pomyslec .
Miałam podstawy aby myśleć ze zaliczaz mnie do osob,ktore by mogły skrzywdzic,jakiekolwiek zwierze . I to własnie mnie ,ktora.. .. ech...
Piszesz ze masz duzo kotow, duzo karmnikow ale nie piszesz jaki duzy teren maja wkolo twojego domu zwierzaki do dyspozycji .
Zaloze sie ze 12 kotow nie załatwia swoich spraw bezposrednio pod twoim oknem tak że czujesz ten "zapach"
Ty jak pisalas mieszkasz w lesie masz duzo zieleni a ja ?
trzy metrowy pasek zieleni pod oknem a potem beton i dziwisz sie ze nie ciesze sie z obecnosci kotow .
Ps . nie jest to atak na nikogo .
teraz:

Jaki Ty widzisz atak ? To czym jest Twój wpis na profilu babci Oli..upss ..Zosi ..?
Przepraszam ale co ma tutaj do rzeczy moj komentarz w profilu Zosi .?
O ile wiem to temat dotyczył czy ja lubię koty i że ty nie lubisz tych co kotow nie lubią , a nie tego co ja mysle o AP.
Czy ja w nim Ciebie zaatakowalam? Ja tam wyraziłam swoje zdanie o AP ,nie o tobie ,
czyzbyś az tak się z nim identyfikowala ze az to co kto o tym panu mysli bierzesz jako atak na siebie ?
Tak Cię boli ze go nazwalam glupek , a jak ty i nie tylko ty robicie z niego durnia swoimi odpowiedziami na jego "mądrosci" to jak to nazwac?
To można robić z kogos głupka ale głupkiem nazwac nie ?hmmm myślalam ze to na jedno wychodzi .
A wracając do kotow to i one glodne nie sa , bo urzad miasta babce ,ktora je karmi daje na to fundusze ,
dokarmiają też ludzie .
Mają bardzo dużo jedzenia i one i szczury o muchach nie wspomne .
Ps. nie jest to atak Lilu na ciebie . Na nikogo.

Lila
09-08-2008, 19:25
Jasne ,że nie o mnie...
Jakbyś napisała w ten sposób o mnie,to ...sorry,jak Cię lubię ,nie darowałabym..
Ale ponieważ ciągniesz temat zupełnie niepotrzebnie,to uważam iż za ten wpis powinnaś przestać moderować.To jest niedpuszczalne i na to zwracałyście mi panie uwagę ,gdy tu przyszłam..
Tyle,że to dotyczyło innej osoby i wcale nie było drastyczne..

ps.mam las ..OK..
Ale te 3 metry są Twoje ?
Jeżeli nie masz do nich prawa własności,to o co Ci chodzi..
Wystaw skrzynkę z piaskiem,to będą się załatwiać do skrzynki..Znam niestety takie paniusie ,które lataniem do administracji spowodowały wywiezienie kotów do naszego schroniska,a tam urzędował do niedawna doktor - Śmierć ( jak go nazywano )..

I wiesz,może już skończyć temat ? I może obejrzeć sobie jak ludzie cierpią naprawdę..
Ich koty -też.Jak to na wojnie..

ps.nie przypisuj mi więcej ,iż robię z kogoś głupka.Nie mam wpływu na Twój odbiór tego co piszę.

tar-ninka
09-08-2008, 20:08
Racja nie powinnam ciagnac dalej ale ze pytasz wiec odpowiadam
te 3 metry nie moje nie mam do nich prawa wlasnosci.
Ale to nie znaczy ze mam porzadek utrzymywac tylko w swoim mieszkaniu
a poza mieszkaniem wkolo domu , w miescu gdzie mieszkam to juz nie, bo nie moje ,
mam nie dbac bo nie moje? ma byc śmietnik :confused:
skrzynke z piaskiem ? tak zrobilam skopalam spory kawalek dosypalam piasku z nadzieją ze tam pojda ..naiwna
Moze bys ty potrafila im wytlumaczyc aby tam robily a nie tam gdzie kwiatki .
Jedyne co mogłam zrobic to sie poddac i zostawic im wszystko . I tak zrobilam !
Nie jestem paniusią
,ktora lata do administacji aby zniszczyc koty. Nie latam ze skargą ani na koty ani na nikogo .Ja im poprostu ustapilam .
Teraz moderowanie . Czy jakbym nie byla moderatorem to bym mogla wszystko pisac ?
Co ma do rzeczy moja funkcja , to moderatorom juz nie wolno sie odzywac ?:confused:
Jezeli uwazasz ze za moj wpis powinno sie mnie pozbawic te funkcji to powinnas zglosic to do Admina.
Straty nie poniosę , za to mi nie placą jak to niektorzy sugerują .
Znowu powiesz ze ciągnę temat . A dlaczego nie mam odpowiedziec na zarzuty pod moim adresem?
I ostatnie .
Racja ludzie i ich zwierzeta cierpia tak i to nie tylko tam , ludzie cierpia na calym swiecie .
Więc poco na tym malenkim kawalku swiata jakim jest forum kopac się wzajemnie . nie okazac zrozumienia ?
Jeszcze, jak ja cię odbieram , a pomyslalas jak inni odbieraja , twoje wypowiedzi , czy sie zgadzaja, czy tylko milcza, a jak , to dlaczego?

Mar-Basia
09-08-2008, 20:20
Tarninko, jest taki stary sposob na kocury - posyp pod oknem siarka. Dla kocura nieszkodliwe ale zapachu nie znosi.

Lila
09-08-2008, 20:24
Inni...znowu to samo.To już było..
Kiedyś mnie to cholernie obchodziło ,jak inni mnie odbierają.Od czasu pewnego mam to głęboko gdzieś..I pamiętasz chyba od jakiego momentu to się stało ?:):)

A moderator nie powninien wypisywać głupot w profilach użytkowników.Jasne ? Jak nie ,to nic na to nie poradzę...

I przestań lepiej,bo już mnie wkurzasz i za chwilę będzisz latać po wątkach z nerwacją.
Teren należy do kotów tak jak do Ciebie.Koniec.Kropka.

tar-ninka
09-08-2008, 20:35
Marbelko tak, rozne rzeczy probowalam ,
kwiatki podarowalam ziemi nie ruszalam to sie wzięly za mlody wiciokrzew. i pod nim zrobily sobie kuwete wygrzebaly go dokladnie .
podsypalam siarka , naftaliną , specjalnym preparatem,ktory mial ich zniechecac ,
a jednoczesnie skopalam kawalek ziemi nasypalam piasku
nie, one w tą naftaline , pod ta mloda roslinke , sa nie do zdarcia . juz sie poddalam .:D
Ja tylko tak się odważylam sobie pomarzyć że kwiatki że ptaszki ..ot glupia i dostalo mi sie .

Lila
09-08-2008, 20:45
Nic Ci się nie dostało..:)Tarninko.
W obronie kociego życia,to ja polec mogę...
Jest jeszcze taki preparat w zoologicznych sklepach,aby koty nie sikały..zapomniałm nazwy.Ja go używam także przeciwko podsikującym wszystko - moim kundlom.

ps.Skoro sąsiadka ma pomoc od miasta,powinna wykastrować kocury ..i po kłopocie.

ps .i moje marzenie..Niech nasze milusie sprzątają po sobie..Ale to marzenie ściętej głowy.

mimoza
09-08-2008, 20:49
Dwie rzeczy nie mają granic:
wszechświat i ludzka głupota.
Albert Einstein
Moim marzeniem jest choćby 1 dzień bez głupoty - tej głupoty, która codziennie czyni tyle zła, myśląc że czyni dobrze.

Mar-Basia
09-08-2008, 20:56
[quote=Lila]Nic Ci się nie dostało..:)Tarninko.
ps.Skoro sąsiadka ma pomoc od miasta,powinna wykastrować kocury ..i po kłopocie.
quote]

Pare lat temu mielismy podobny klopot. Na pomoc gminy nie bylo co liczyc bo Hiszpanie z Anadaluzji nienawidza zwierzat (koty, psy, osiolki....). Zrobilismyh zbiorke pieniezna pomiedzy sasiadami, zaprzyjazniony weterynarz pozyczyl nam pare specjalnych klatek do zlapania tych "kocurow". Zlapalismy pare, wykastrowalismy i jako znak rozpoznawczy, ze sa kastraty wet obcial kazdemu kawalek uszka. Od tej pory nasze kocury nie robia balaganu, kwiaty pachna ladnie - wszyscy jestesmy zadowoleni bo nie mamy myszy i szczurow. Sama mam kota, ale on cos niechetny do wycieczek.:)

Konto usunięte
09-08-2008, 20:58
nie wiem czy pomogę, ale coś znalazłam:
---------------------------------------------

Mam problem. Mój kastrowany kot znaczy moczem rośliny w ogrodzie. Koty sąsiadów też to robią. Roślinki oczywiście marnieją. Czym można odstraszyć koty lub zniechęcić je od "podlewania" roślinek?

Koty tak jak psy mają czuły nos na różne zapachy i to one mają dla nich ogromne znaczenie. Terytorializm tych zwierząt każe im oznaczać ich rewiry by odstraszyć konkurentów. W zapobieganiu takich zachowań wobec roślin i przedmiotów działają ochronnie specjalne preparaty w aerozolach lub atomizerach dostępne w sklepach zoologicznych i w lecznicach weterynaryjnych. Preparatów tych jest dużo i często się zmieniają, więc aktualna oferta może być różna. Należy zapytać o takie preparaty, są to tzw. repelemty.
Dość skuteczne są też łatwo dostępne perfumy "ruskie" tzw. "duchi", których intensywność aromatu zniechęca koty i psy do znaczenia takiego miejsca. Po pierwsze jest ten zapach dla nich nieprzyjemny, a poza tym tak intensywny, że skutecznie zniechęca zwierzęta do znaczenia czegoś co tak "śmierdzi" w ich mniemaniu. Podobnie choć subtelniej działają specjalne preparaty, o których pisałem wcześniej.
UWAGA!
Ponieważ rośliny są wrażliwe na różne substancje chemiczne dlatego opryski należy stosować delikatnie ze znacznej odległości - ok. 30-40 cm (z wiatrem) by tylko mgiełka preparatu opadła na rośliny.

krystynacz46
09-08-2008, 21:00
witam,moje marzenia:w młodym ciele młody duch,świat bez wojen,szacunek człowieka dla człowieka....,dużo było by tych marzeń.

bogda
09-08-2008, 21:03
Do mnie na schody przychodzi czasem jakiś dziki kot, i jak zaznaczy swój teren to cuchnie w całym domu, a ja mam przymusowe sprzątanie i pranie...od pewnego czasu psikam schody i wycieraczkę znalezionym w zakamarkach starym dezodorantem "Bond"....od tej pory już żaden kot mi nie przychodzi, ten zapach je chyba zabija (mnie prawie też) :D

jakempa
09-08-2008, 23:48
Jeżeli marzy tylko jeden człowiek.,pozostanie to tylko marzeniem,Jeżeli zaś bedziemy marzyć wszyscy razem.,będzie to już początek nowej rzeczywistosci/Heder Camara/ Marzenie to święto myśli...miej święto na codzień,przecież jesteś na emeryturze

martunia
10-08-2008, 00:04
Fatalnie,nie jestem.
Nie mogę marzyć?

Malgorzata 50
10-08-2008, 00:39
Martunia chyba możemy co, czy to zastrzeżone dla emerytek ,a co tam uchetalam się jak pies -pomarzę sobie....

kufa86
10-08-2008, 00:51
-pomarzę sobie....
Czym to będziesz mazać?

Alladynka
10-08-2008, 01:30
Fatalnie,nie jestem.
Nie mogę marzyć?
Martuniu marz taką myśl znalazłam w necie 3. "Starość przychodzi dopiero wtedy, gdy zaczynamy mieć więcej wspomnień niż marzeń."
Może marzenia sprawią że zaczniemy się znowu uśmiechać :)
Pozdrawiam i życzę wiele marzeń .

Iluzja
10-08-2008, 08:35
Witam wszystkich marzycieli !!!
Marzylam o wyjezdzie w okolice Wroclawia... i nic nie wyszlo z marzen.
Jade do Zielonej Gory... pomarze o wyjezdzie... moze sie spelni?...http://srv17.odsiebie.com/MTIxODM1MDEwNA==/MTIxODM1MDEyMDEuZ2lm/bonjour95.gif (http://odsiebie.com)

nektarynka
10-08-2008, 14:31
Jak każdy mam wiele marzeń,ale to najważniejsze to:http://img112.imageshack.us/img112/8384/zamylonabv3.jpgzdrowym być i długo żyć czego i wszystkim Seniorkomi Seniorom życzę miłego popołudnia.

tadeusz50
10-08-2008, 15:09
Mnie jeszcze się marzy by ludzie czytali tekst ze zrozumnieniem co nawet dość często na tym forum jest dośc trudne.

BarbarkaM
10-08-2008, 15:51
Elizko.Koleżanko.Zyczę Ci udanych podróży.Też chciałabym pojechać w te piękne miejsca.Najlepiej też na latajacem dywanie.Tylko ciekawe,czy szybkoby się przemieszczał...

BarbarkaM
10-08-2008, 15:57
Zdecydowanie popieram ten pomysł...Sama nie mam zwierzęcia/warunki lokalowe,w których mieszkam nie pozwalają na/ale lubię patrzeć i bardzo cenię ludzi,którzy opiekują się bezpańskimi "sierotkami"...

elizka
10-08-2008, 20:27
Barbarko!
Jak do Pragi i Paryża to już w tej chwili
http://www.sudety.it/index/galeria/table,miejscowosci/ID,244

http://www.wici.info/Galeria,paryz,310.html

no widzisz-bez pakowania,a i muzykę z wątku w klubie dobieram,wino wlaściwej marki i extra jest!!

dziewiątka
12-08-2008, 23:26
pomarzyć piękna rzecz-moje marzenie to mieć więcej czasu dla siebie, bo jak narazie sprawy rodzinne zabierają mi cały mój wolny czas - spokojnej nocki zyczę wszystkim :)

en_vogue
16-08-2008, 15:54
Mam małe marzenie - by ludzie byli życzliwsi wobec siebie.
Tak niewiele trzeba by sie spełniło..........

tadeusz50
16-08-2008, 16:09
Mam małe marzenie - by ludzie byli życzliwsi wobec siebie.
Tak niewiele trzeba by sie spełniło..........
Czyli nie jestem odosobniony w swoich marzeniach, które wyraziłem zdecydowanie wcześniej.:D :D

grazyna
16-08-2008, 19:14
Takim nadprogramowym i prozaicznym marzeniem , w kategorii tych marzeń mniejszych pospolitych, jest to, aby znaleźć forum, gdzie znajdę zrozumienie , poradę i wsparcie...., mam jeszcze 3 tony innych marzeń....:)od małego dziecka chciałam tak grac na pianinie, http://pl.youtube.com/watch?v=oqSulR9Fymg&feature=related , facet gra pięknie, oczywiscie nigdy sie to nie spełniło :)

bogda
16-08-2008, 19:20
Grażynko....a tutaj nie znalazłaś, wydaje mi się, że to jest bardzo przyjazne forum :)

dziewiątka
16-08-2008, 22:08
Jest to forum wątku "księga marzeń" w dziale: pasje, hobby, czas wolny - bardzo się cieszę, że mam możliwość wypowiadania się i to jest jedno z wielu marzeń, które się spełnia.Jeszcze 10 lat temu pojęcia nie miałam, że potrafię tak swobodnie poruszać się w wirtualnym świecie i poznam tyle ciekawych osób-zawdzięczam to moim synom, którzy wszystkiego mnie nauczyli :D) ...i to kolejne moje WIELKIE MARZENIE, które się spełniło:moja Rodzina :)
cieszmy się nawet z drobiazgów, z nich składa się całe życie.........ale się rozpisałam, pozdrawiam wszystkich, życzę duzo wiary, ze jutro tez jest dzień i będzie pięknie
http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/milosc/serduszka/16.gif
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/miradragan

dziewiątka
16-08-2008, 23:36
Każdy nowy dzień jest kwiatem
Który zakwita w naszych rękach
Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
http://republika.pl/blog_rr_3005981/2940605/tr/a7fl.gif

bronczyk
10-09-2008, 18:50
Też bym chciała żyć w świecie ludzi życzliwych. Nie zawsze się to udaje, ale pomarzyć można. Pragnę też zachować pogodę ducha do końca swoich dni. Nie zgorzknieć. Być mimo zmarszczek na twarzy trochę dzieckiem i patrzeć na całą naszą ziemię w ciągłym zadziwieniu, że taka piękna. A i jeszcze żeby mi się pojawiły pieniądze na nowy komputer. Ten już mocno spracowany.

dziewiątka
10-09-2008, 20:50
witaj bronczyk !!:) oczywiście, że nie zawsze się udaje wszystko w życiu ale trzeba próbować i być dobrej myśli. W klubiku można właśnie się "odmłodzić" i świetnie bawić - jest tu dużo bardzo interesujących wątków. Komputerki już są coraz tańsze, życzę Ci żebyś jak najszybciej mogła mieć nowy, pozdrawiam !!!http://www.e-gify.strefa.pl/gify/przyroda/kwiaty/kwiaty51.gif kwiatuszki dla Ciebie

dziewiątka
10-09-2008, 20:53
Mimo wszystko
Ludzie są nierozumni, nielogiczni, samolubni;
kochaj ich mimo wszystko.
Jeśli czynisz dobro, oskarżą Cię o egocentryzm;
czyń dobro mimo wszystko.
Jeśli odnosisz sukcesy zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów;
odnoś sukcesy mimo wszystko.
To, co budujesz latami może runąć w ciągu jednej nocy;
buduj mimo wszystko.
Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują Twojej pomocy, mogą Cię jednak zaatakować gdy im pomagasz;
pomagaj im mimo wszystko.
Dając światu najlepsze co posiadasz, otrzymasz ciosy;
dawaj światu najlepsze co posiadasz,
mimo wszystko
http://www.e-gify.strefa.pl/gify/przyroda/kwiaty/kwiaty77.gif

jakempa
11-09-2008, 10:04
A moje marzenie, to takie, aby ludzie mieli duszę, żeby we wszystkim widzieli dobro, żeby tak jak śpiewa Aida ; nie ma złych ludzi, są tylko zmęczeni; żeby codziennie witali mnie ludzie z uśmiechem, a nie gadano do mnie, kiedy się do nich uśmiecham, że jestem chora...żeby nie było zawiści i żebym jeszcze spotkała w życiu taką przyjaciółkę jaką miałam przez 40 lat, a która na mnie patrzy już z góry, żeby człowiek widział drugiego człowieka i jego wnętrze a nie jego materialną stronę,,, oj marzenia do spe.......?

dziewiątka
11-09-2008, 11:13
piękne marzenia jakemba :), chyba większość z nas chciała by żeby tak było; mnie najbardziej drażni w ludziach, jak nie potrafią słuchać, mówisz do nich a oni maja rozbiegane oczy za czymś innym w tym czasie albo nie wysłuchają do końca i wtrącają inny wątek.A już karygodnym jest fakt jak ktoś zadaje nam pytanie i nie wysłuchuje Twojej odpowiedzi do końca. Moje marzenie to: umieć słuchać drugiego człowieka a czasem nawet z nim pomilczeć niż głupio gadać
....świat byłby na pewno lepszy

dziewiątka
11-09-2008, 11:52
Wiatr i słońce

Słońce i wiatr kłóciły się o to, które z nich jest silniejsze. Wiatr powiedział:
- Widzisz tego człowieka? Założę się, że prędzej zedrę z niego płaszcz, niż ty.
Słońce schowało się za chmurami, a wiatr zaczął wiać coraz mocniej i mocniej. Ale im bardziej szarpał człowiekiem, tym szczelniej ten otulał się płaszczem. Kiedy zmęczony wicher ucichł, wyjrzało słoneczko i uśmiechnęło się przyjaźnie. Człowiekowi zrobiło się ciepło i wtedy zdjął płaszcz.
Dobroć jest silniejsza niż przemoc.

jakempa
12-09-2008, 09:58
Pięknie to skomentowałaś, przecież tak niewiele trzeba żeby być życzliwym.Ale mnie też wkurzają ludzie, którzy nie potrafią słuchać, nawet niektórzy dziennikarze zadając ciekawe pytanie gościowi audycji nie czekają co ta osoba ma do powiedzenia ,a mnie np. temat zainteresował i nie wiem po co było to pytanie, które zostało bez odpowiedzi. I tak jest wokoło, mało ludzi jest takich, którzy posiadają dar konwersacji i wsłuchiwania się w drugą osobę.

Jadzia P.
12-09-2008, 10:06
Piękny wątek :D
Muszę do Was częściej zaglądać :D

dziewiątka
12-09-2008, 10:19
Dzień dobry.
( `v´ )
`·.¸.·´
¸.·´ ¸.·´¨) ¸.·*¨)
( ¸.·´ (¸ `·.¸.·´
¸.·´ ¸.·´¨) ¸.·*¨)
( ¸.·´ Udanego dnia życzy
( `v´ )
`·.¸.·´ 9-ka:)
¸.·´ ¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸

dziewiątka
12-09-2008, 10:23
...............-(......\..../.....)-.
............./.....'....oOo...'....\.
................\.--.oOOOOOo.-'-./.
..|\..,.....(..'..:oOOOOOo:...’).
._\.\/|...../'--'oOOOOOo'-''\.
.'-...;/|....\.......''oOo''......./.
..--`'..:/|]..'-(...../....\.....)-.
..'--..`../..//..'--'.__.'--´.
....`'-,_';//.
...........'(( .'Marzeń o które warto walczyć!
Radości,którymi warto się dzielić!
Przyjaciół z którymi warto być
i nadziei bez której nie da się żyć!
.............\\ .
...............\\ .
................\\ .
...........((_,»*¯*« »*¯*«,_))
((_,»*¯**¯*«,_)) ((_,»*¯**¯*«,_))
...........((_,»*¯*« »*¯*«,_))Wszystkiego Najlepszego !!!!! :)

bronczyk
14-09-2008, 12:44
Recepta na cały rok

Bierzemy 12 miesięcy,
oczyszczamy je dokładnie
z goryczy, chciwości, małostkowości i lęku,
po czym rozkrajamy każdy miesiąc
na 30 lub 31 części tak, aby zapasu
wystarczyło dokładnie na cały rok.

Każdy dzień przyrządzamy osobno
z jednego kawałka pracy
i dwóch kawałków pogody i humoru.

Do tego dodajemy trzy duże łyżki
nagromadzonego optymizmu,
łyżeczkę tolerancji,
ziarenko ironii i odrobinę taktu.

Następnie całą masę polewamy dokładnie
dużą ilością miłości. Gotową potrawę
przyozdabiamy bukietem uprzejmości
i podajemy codziennie z radością
i filiżanką dobrej, orzeźwiającej herbatki.

Ketherina Elizabeth Gorthe

Pozwalam sobie umieścić tu ten wiersz, uczy szczęścia, a o tym marzy każdy z nas. Ach, szczęście jak trudno jest go określić.

dziewiątka
14-09-2008, 16:16
piękny wiersz - zawiera wszystko co w zyciu najważniejsze, gratuluję !!! pozdrawiam !!!!
___$_Dziś rozdaję
____$$_motyle.
____$$$_Kolorowe szczęścia
____$$$$_chwile.
____$$$$_Ulotne i
___$$$$$$_delikatne,
___$$$$$$_ A siły mają
__$$$$$$$$_w sobie tyle.
__$$$_$$$$
__$$$$_$$$
_$$$$$_$$$$___◘
_$$$$$$_$$$___I
_$$$$$$_$$$___I
$$$$$$$$_$$___I
$$$$$_$$_$$__I____◘
_$$$$$_$$$$__I___I
__$$$$$_$$$_#
___$$$$$__##__$$$
_$$$$$$$_##$$$$$$$$$
$$$$$$_##_$$$__$$$$$$$
$$$$$_###$$_$$__$$$$$$$
$$$$_###_$$_$$$__$$$$$$$
$$$_###_$$$$$_$$$_$$$$$$
$$__##_$$$$$$$$$$$$$$$_$
$__#__$$$$$$$$__$$$$$$ _$
$___$$$$$$$$$$$ ____$$$$
____$$$$$$$$ ________$$
___$$$$$$$ __________$
___$$$$$$
__$$$$$$_ Leciutko jak
__$$$$_mgiełka
_$$$$_Niech przysiądą
_$$$_na twej dłoni.
_$$_ Niech zabiorą
_$_Cię ze sobą,
_Gdzie marzenia nic nie goni.

jakempa
14-09-2008, 19:22
Marz o rzeczach wielkich,to ci przynajmniej pozwoli zrobić kilka małych./Jules Renard/

dziewiątka
21-09-2008, 09:39
Tylko w ciszy można spokojnie żeglować po oceanie wspomnień. tylko w ciszy usłyszysz nieme wołanie drugiego człowieka. W ciszy można wymierzyć subtelną wagę słów. Tak więc życzę wyciszenia w sercu, a na ustach - wielu słów. Dobrych słów, których nie poskąpisz przyjaciołom...ze starego brulionu

maja59
21-09-2008, 11:51
Wyciszmy serce i przekażmy całą sympatię i życzliwość naszym przyjaciołom bez których świat byłby pusty