PDA

View Full Version : O co ta wojna ?


senior A.P.
09-08-2008, 11:06
Poczatek Olimpiady 2008 i bombardowanie Gruzji jak radosny a zarazem smutny jest ten swiat. Wojny w innych czesciach swiata.
Zachwycamy sie igrzyskami w momencie gdy na glowy innych leca bomby.
Redakcje i dziennikarze na pelnych obrotach ,media donosza o tregdiach ludzi,leje sie krew ,gina ludzie.
Organizacja Narodow Zjednoczonych zbiera sie i radzi.
Sportowcy w Chinach walcza o medale.
Ktos inny ustala nowy porzadek swiata,pokazuje swoja potege ,moc i pieniadz.
Co my na to zwykli ludzie ?
Komu bedziemy klaskac ???
Moze sprobujemy sobie wyjasnic o co ta wojny lub nawet pokusic sie o glebsze rozwazania - komu zalezy na prowadzeniu wojen ?
Redaktor jednego z mediow pisze:
" W piatek gruzinskie wojsko rozpoczelo ofensywe na separastyczny region Gruzji Osetie Poludniowa. Stracjonujace tam jako sily pokojowe wojska rosyjskie odbily czesc obiektow opanowanych wczesniej przez armie Gruzji ."
W innym miejscu czytam,ze Gruzja przystepuje do natychmiastowego wycofywania swoich zolnierzy z Iraku (dwa tysiace) gdzie pelnili swoja misje pokojowe.
Porownajmy sobie misje rosyjskie w Gruzji z misjami Gruzinow z Iraku i co nam wyjdzie ?
KTO SKLOCA TEN SWIAT I PROWADZI WOJNY ???

Lila
09-08-2008, 11:21
SZATAN.... a nie ?

A wasz Dablju dowiedział się wczoraj od Putina o konflikcie ..
Ha...tylko pogratulować Ameryce- prezydenta.Kapelusz z głowy przed Dablju Bush'em.

senior A.P.
09-08-2008, 11:43
Kapelusz z glowy nalezy zdejmowac przed madrymi i uczciwymi ludzmi.
To nie jeden czlowiek odpowiada za zlo swiata ,zlych znajdziemy takze w poblizu siebie.Nie raz zwracalem uwage na tych co za naszymi plecami nam doradzaja,sa naszymi zastepcami,sekretarzuja nam lub postawieni zostali na wazne stanowiska.
Prezydent RP Lech Kaczynski juz przekonal sie,ze nie latwo byc prezydentem,Prezydent Bush wiedzial o tym od ojca ale zdecydowal sie sam byc tym ,ktorego sie steruje.
Uwazam,ze Lech Kaczynski jest w lepszej sytuacji od Busha pod kazdym wzgledem.
Obaj sa moimi prezydentami i w ich krajach zyje ale pracowac juz dla nich nie moge - jestem emerytem.

kufa86
09-08-2008, 22:37
To rewanż za Dżugaszwili,
Data 8. 08. 0008 źle mi się kojarzy.

Kazik
09-08-2008, 23:00
Jakiś dr czy prof. powiedział "zachodnie kraje zbyt szybko uznały Kosowo-to był precedens"-delikatnie nie wspomniał że Radek był jednym z pierwszych. A nasz Prezydent mówił : nie śpieszyć się. Rosja może nie chce tak bardzo odłączenia od Gruzji 2 części-bo Czeczenia i Inguszetii też zechcą. Kraj Basków też zechce być następny. Kurdom dobrze nie wróżę-bo to teren roponośny. Irak nawet bez satrapy-nie da sobie odebrać ropę. No ale mamy Kosowo, następnie Czarnogóra-to pójdzie na zasadzie przewracanego domina? Szkoci też chcą, ale to mniej niż 50%-jednak w przyszłości? Precedens-Kosowo nastąpił-konsekwencje nie do przewidzenia.

kufa86
09-08-2008, 23:03
W Sarajewie kogoś zabili...kiedyś.

Lila
10-08-2008, 00:28
Dzisiaj Rosjanie usiłowali zbombardować ropociąg..
GUAM- od dawna jest solą w ruskim oku..
( jest to związek utworzony przez prozachodnie republiki b. ZSRR - Gruzję, Ukrainę, Azerbejdżan i Mołdawię )..
Rurociągiem z Odessy ,miała popłynąć azerska ropa do Polski.Dywersyfikacja zdaje się ma właśnie ukręcaną głowę..

kufa86
10-08-2008, 00:30
Z tym, że nie na pewno.

Lila
10-08-2008, 09:49
O co ta wojna ?
Mści się uznanie Kosowa.Prezydent Kaczyński miał rację.
Gruzja wpadła w pułapkę,zwyczajnie..Rosji nie zależy na lichej Osetii ,która ma 100.000 ludzi,ale na Gruzji właśnie i na Ukrainie..

ps.no ,ja to woj.śląskie.Jak Śląsk będzie chciał być niepodległy ,to wezwie na pomoc Niemcy ..:)
Mówcie mi już ...frau.

senior A.P.
10-08-2008, 11:20
Zaczekaj Lila i przemysl o co PiS i Kaczynskim chodzi,jak rowniez co narobil nieopierzony w polityke Saakaszwili.
Jaki to polityk a tym bardziej przywodca,ktory jest prowadzony na smyczy i podejmuje obce nie przemyslane decyzje ?
Jaki to czlowiek,ktory mysli,ze mu daleki "przyjaciel" (choc silny) pomoze i podskakuje silniejszemu za plotem ?
Wreszcie zrozum ,ze ta wojna to nic innego jak otaczanie niedzwiedzia przez jamniki - niedzwiedz ruszy lapa i jamnikow NIET ! Nikt mu nie bedzie szwedal sie po mateczniku i ploszyl jego wlasne dzieci.
Kaczynski niech niech robi drugiego Izraela w Polsce (jak sie wyrazil proizraelski Sikorski R.),bo faktycznie sie osmiesza , trzeba sie zastanowic kto autentycznemu Izraelowi pomaga - jacy to Amerykanie ?
Polscy Amerykanie z USA Kaczynskim nie pomoga co najwyzej ustapic z polityki i zajac sie hodowla kotow - takim politykom jak PiS-owcy trzymajacym sie spodnicy zasobnej mamy
Do polityki trzeba dorosnac !

bogda
10-08-2008, 11:33
A jak odebraliście oświadczenie naszego Prezydenta, który powiedział,że została naruszona integralność Gruzji i prawo międzynarodowe, że tym razem to nie będą puste słowa wzywające do zaprzestania działań wojennych.....to mam rozumieć, że Polska też wyruszy na tę wojnę....i po czyjej stronie stanie...

senior A.P.
10-08-2008, 11:49
Nikt nie wyruszy na zadna "gruzinsko-rosyjska" wojne. Jak Kaczynscy beda mieli wlasnych synow i posla ich do wojska to i tak druzyny (podstawowa 7 wojakow) nie skleca.
Ciekawe objawy,ze chce sie wojowac a nie ma czym !
To samo bedzie z Ukraina,poczytajcie jakie tam sa glosy "za wojna" . Nie wiedzialem ,ze mieszanki narodowe krwi sa az tak naiwne .
Popatrzecie jak pojednaly sie medalistki olimpijskie Rosjanka i Gruzinka oraz co powiedzialy (TVN podaje i daje zdjecie).
Ludzie nie chca wojen ,to politykom wojenki sie snia po nocach i ile to jeszcze za nie kasy wpadnie.
Swiat zdurnial do reszty ale swiat "wybranych" politykow !!!

Malgorzata 50
10-08-2008, 11:55
To prawda ,że zdurniał.Rosja jest groźnym agresorem i trzeba się jej bać

senior A.P.
10-08-2008, 12:03
Rosja byla,jest i bedzie potega i nie da sobie w garnkach mieszac. Dba rowniez o wlasne interesy i wcale nie musi dzielic sie swoim spichlerzem.
Putin i jego nastepcy zrozumieli wiele ,co najwazniejsze - czyja jest Rosja - na zadna rewolucje juz nie pojdzie ,starczy jeden Lenin w jej historii,nowych "carow" przybedzie.
Chetnym na cudze mienie pozostana piaski pustyn Bliskiego wschodu i Afryki.

bogda
10-08-2008, 12:06
Właśnie...ludzie nie chcą wojen, chcą żyć w spokoju....
Żeby być dobrym politykiem, trzeba spokojnie analizować wszystkie okoliczności, a nie kierować się nagłym impulsem czy pokazaniem swojej racji, próbowaniem sił, czy na co mogą sobie jeszcze pozwolić na danym terytorium. Przed chwilą mówili, że wojska gruzińskie wycofały się z Osetii, natomiast rosyjskie okręty zablokowały port w Gruzji .....Rosja chyba tak szybko nie odpuści, chociaż Sakaszwili zrozumiał, że chyba popełnił błąd...
A co do igrzysk olimpijskich.....to sportowcy państw, które prowadzą wojnę powinni zostać wycofani z tych igrzysk, a przecież sportowcy przygotowywali się do tego przez cztery lata i teraz cały ich wysiłek miałby iść na próżno....a może dlatego Gruzja wycofała swoje wojska, żeby umożliwić start swoim sportowcom.... Gdyby politykami były kobiety z pewnością nie dochodziłoby do takich sytuacji, mężczyżni zawsze pozostaną chłopcami i lubią bawić się żołnierzykami...tylko, że te żołnierzyki nie są już z ołowiu, to są żywi ludzie....

maja59
10-08-2008, 12:07
To prawda ,że zdurniał.Rosja jest groźnym agresorem i trzeba się jej bać
Zdurniał już wcześniej. Widzę jak Wernyhora te polskie oddziały wędrujące na pomoc Gruzji. Szable w dłoń; bolszewika goń, goń, goń. A dla nas honor, śmierć i chwała. Cosik mamy skłonności do przegranych wojen i powstań, ale to temat z innego wątku. Historia nas tego nauczyła, że nigdy nikogo niczego nie nauczyła (nie moje, ale skleroza nie pozwala przywołać autora).

maja59
10-08-2008, 12:10
Właśnie...ludzie nie chcą wojen, chcą żyć w spokoju....
Żeby być dobrym politykiem, trzeba spokojnie analizować wszystkie okoliczności, a nie kierować się nagłym impulsem czy pokazaniem swojej racji, próbowaniem sił, czy na co mogą sobie jeszcze pozwolić na danym terytorium. Przed chwilą mówili, że wojska gruzińskie wycofały się z Osetii, natomiast rosyjskie okręty zablokowały port w Gruzji .....Rosja chyba tak szybko nie odpuści, chociaż Sakaszwili zrozumiał, że chyba popełnił błąd...
A co do igrzysk olimpijskich.....to sportowcy państw, które prowadzą wojnę powinni zostać wycofani z tych igrzysk, a przecież sportowcy przygotowywali się do tego przez cztery lata i teraz cały ich wysiłek miałby iść na próżno....a może dlatego Gruzja wycofała swoje wojska, żeby umożliwić start swoim sportowcom.... Gdyby politykami były kobiety z pewnością nie dochodziłoby do takich sytuacji, mężczyżni zawsze pozostaną chłopcami i lubią bawić się żołnierzykami...tylko, że te żołnierzyki nie są już z ołowiu, to są żywi ludzie....
Dochodziłoby, wielkie caryce i królowe tego świata prowadziły najkrwawsze wojny. Niczym sie nie różnimy od mężczyzn. Podobno tylko w okrucieństwie jesteśmy lepsze.

senior A.P.
10-08-2008, 12:19
Bogda i inni !
Nie przykladajcie wiekszej uwagi do doniesien z frontu,bo kazda strona bedzie je na swoj sposob podawac ,wine za to ponosza media,ktore sluza obu strona (kazda swojej).
Gruzini zapomnieli o jednym.Jezeli im pozwolono o samostanowieniu to dlaczego teraz sluchaja podszeptow i chca utracic swoja niezaleznosc na korzysc innych. Kto tnie galaz na ktorej siedzi - tylko wariat !
Najlepiej prowadzi sie wojny cudzym kosztem dla wlasnych zyskow - przeciez to tak stare jak ten swiat !!!
Po co wtracaja sie inne narody w nieswoje sprawy i konflikty ?

maja59
10-08-2008, 12:23
Nie wiem co piszesz i bardzo mi z tym dobrze

senior A.P.
10-08-2008, 12:33
Co chcialas przez to jedno zdanie wyrazic - swoja madrosc ?
Jezeli tak to faktycznie duzo wiesz "o co ta wojna? " (patrz temat).

Lila
10-08-2008, 16:07
Nikt Gruzji nie pomoże...
A już najmniej Polska.Gadać sobie można,czemu nie ? Gruzja dała się wmanewrować Rosji.Cała ta wojna jest na życzenie Rosji ...
Patrzcie kochani na rozwój sytuacji..
I niepotrzebne są dywagacje o tym ,jak to Polska ruszy do Gruzji..Ruszy NATO ,ruszy i Polska.Nie wcześniej i nie później.Nie nasza decyzja .Nasze tylko szabelki i życie..

ps.a NATO tyłka nie ruszy..

Malgorzata 50
10-08-2008, 16:16
Liluś ja nie dywaguję -dokładnie i w całej rozciągłości podzielam Twoje zdanie .Rosja chciała mieć pretekst do najazdu na Gruzję, dokładnie tak jak Amerykanie na Irak- i znalazła nikt, ze strachu, nie będzie z ną zdzierał -odbędą się jakieś nieśmiałe popiskiwania protestujące -a tam będą ginęli ludzie.Nikt z powodu Gruzji i tzw sprawiedliwości nie będzie pchał się konfrontację z Rosją .Tu już dawno nie chodzi o rację i szlachetność.Brudna polityka i wielkie pieniądze!!!!

Lila
10-08-2008, 16:19
Małgoś,buźka :)

Jasne było już od czasu Kosowa,że precedens będzie .Bo Rosja się obraziła,jak caryca Katarzyna ,gdy jej osobisty ogier został zwałaszony...
No to teraz pokazuje.I pokaże jeszcze więcej..

Lila
10-08-2008, 16:22
Teraz tylko hospody pomyłuj,aby Putinowi nie strzeliło do łba poleźć dalej i za jednym zamachem nie ugrać więcej..
Bo wtedy ja mogę stracić przyszłego zięcia....jak nic pójdzie na misję.

ps.a gdzie moje wnuki wtedy ?
NATO mi zmajstruje ?

maja59
10-08-2008, 21:33
Teraz tylko hospody pomyłuj,aby Putinowi nie strzeliło do łba poleźć dalej i za jednym zamachem nie ugrać więcej..
Bo wtedy ja mogę stracić przyszłego zięcia....jak nic pójdzie na misję.

ps.a gdzie moje wnuki wtedy ?
NATO mi zmajstruje ?
Spoko, zięć zdąży zostać zięciem i ojcem. Putin pójdzie gdzie zechce i nikt mu nic nie zrobi. Kiedyś nie chciano ginąć za Gdańsk, to kto będzie ginął za Gruzję. Ale już prasa donosi, że Gruzja wycofuje swoje wojska i prosi o rozejm.

Lila
10-08-2008, 22:11
Może i zdąży,bo chętny bardzo..Ja tam nie wiem..:)
Saakaszwili musi odejść !!! To się Rosja uparła .A jak nie odejdzie ? Ciekawe ,jeszcze nie zdobyli ,a już rządzą.
Może następny prezydent z Moskwy przyjedzie ?

kufa86
10-08-2008, 22:18
Łukaszenkę przeniosą.

POLA
10-08-2008, 23:00
Georgij Chaindrawa na pytanie jak ocenia wysłanie wojsk gruzińskich do Osetii:
Saakaszwili jest idiotą. I przestępcą. Bo człowiek, który nie nie rozumie, że Rosja i jej wojenna machineria były, są i pozostaną imperialistyczne, człowiek, który nie potrafi przewidywać na dwa ruchy do przodu, który nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się w polityce międzynarodowej, jest idiotą. Kompletnym.
http://wyborcza.pl/1,75248,5561536,Saakaszwili_jest_idiota.html

Hmm...

Lila
10-08-2008, 23:13
Gdyby to nie Wyborcza,podpisałabym się..A tak ,muszę jeszcze sprawę przemyśleć..

ps.idiota nie idiota,skoro Gruzini go będą chcieć dalej na stanowisku,to co Ruskim do tego ? Uparli się jak Lepper na Balcerowicza..no i w koncu Osetia to część Gruzji ,nie Rosji.

kufa86
10-08-2008, 23:16
Balcerowicz musi odejść!

POLA
10-08-2008, 23:28
zastępujesz Leppera?:D

kufa86
10-08-2008, 23:32
Hehe
ze mnie takie małe lepierontko

POLA
10-08-2008, 23:58
Gdyby to nie Wyborcza,podpisałabym się..A tak ,muszę jeszcze sprawę przemyśleć..

ps.idiota nie idiota,skoro Gruzini go będą chcieć dalej na stanowisku,to co Ruskim do tego ? Uparli się jak Lepper na Balcerowicza..no i w koncu Osetia to część Gruzji ,nie Rosji.
Co Ty chcesz podpisać?
Ja tam nie wiem, czy idiota czy nie, ale zbyt mądre to nie było i tu się zgadzam z opozycjonistą.
Mrówka ze słoniem nie wygra, a mrowisko z pomocą jakoś nie spieszy.

... wiceminister Spraw Zagranicznych Rosji Grigorij Karasin uznał oświadczenie Lecha Kaczyńskiego i prezydentów krajów bałtyckich za nieodpowiedzialne i nielogiczne. Autorzy oświadczenia muszą zaś czuć się - według niego - współwinni tragedii w Osetii.

I komu się dostało? jak zwykle, przecież na USA albo inną potęgę europejską nie warkną w ten sposób. Do konsumpcji nadają się takie właśnie płotki, wierzgające, ale łatwe do połknięcia.

Lila
11-08-2008, 00:16
Właśnie na tym polegała tragedia Powstania..
Uważano nas za idiotów..Ci co mogli pomóc ,nie pomogli.Inni się bali..
Jeżeli coś jest złe,należy to nazwać po imieniu,bo można mieć kaca.Dla mnie -to jest tylko moje zdanie - złem było uznanie Kosowa..Teraz należy się spodziewać więcej takich sytuacji,a w sposób aksamitny potrafili się rozstać jedynie Czesi i Słowacy..
No,może jeszcze w Belgii to się uda.Flamandowie -naród spokojny..

senior A.P.
11-08-2008, 01:54
Nie spodziewalem sie ,ze nam Lila zbladzi w ocenie tego konfliktu i tej jeszcze niepelnej wojny tylko jej preludium.
Bywa jednak,ze kobiety na wojnach sie nie znaja .
Nawet na tych,gdy ziec zacznie walczyc w rodzinie o wplywy.

Krotka ocena dotychczasowych zdarzen.
Zawinili Gruzini ,ze skoczyli z "motyka na ksiezyc" ale stalo sie,teraz najwazniejsze jest otarcie rozkrwawionego nosa i zwiniecie tego co im upadlo a nastepnie grzeczne wycofanie sie na wlasne terytorium.
Nie draznij psa w dodatku na cudzym podworku !
Chcac zakonczyc te wojne ,nalezy szybko ja przerwac ,ten kto ja zaczal dokonac zadoscuczynienia,naprawienie szkod i przeproszenie.
Jezeli teraz do tego wtraca sie kraje trzecie pokoju nie bedzie i tu sie bardzo obawiam o bledne posuniecia takich krajow jak Ukraina ,Polska,Liwtwa i Estonia.
Chyba,ze o to w tym wszystkim chodzi aby wywolac "awanture" euro-pejska i odbywa sie to z gory z ustalonym planem.
Wtedy biada dla Europy !!!
Historia udowodnila jak konczyli ci,ktorzy reke podniesli na Rosje,Rosjanie poptrafia walczyc za Ojczyzne.
Nie trzeba nam III Wojny Swiatowej Prezydencie Kaczynski !!!
Do dzialan pokojowych upowazniona jest ONZ a nie indywidualne panstwa.
Pokoj ustala sie porozumieniem a nie grozba uzycia sily,nie pchajcie sie tam gdzie was nie prosza.

maja59
11-08-2008, 09:16
Właśnie na tym polegała tragedia Powstania..
Uważano nas za idiotów..Ci co mogli pomóc ,nie pomogli.Inni się bali..
Jeżeli coś jest złe,należy to nazwać po imieniu,bo można mieć kaca.Dla mnie -to jest tylko moje zdanie - złem było uznanie Kosowa..Teraz należy się spodziewać więcej takich sytuacji,a w sposób aksamitny potrafili się rozstać jedynie Czesi i Słowacy..
No,może jeszcze w Belgii to się uda.Flamandowie -naród spokojny..
Masz rację Lilu, błędem i to strasznym było uznanie Kosowa. Drzwi dla separatystów zostały szeroko otwarte. Za chwilę mniejszości narodowe w innych krajach też się upomną o niezależne państwa. Ciekawe co Polska zrobi jak bedzie się chciał odseparować Śląsk lub Opole, a inne kraje pogłaszczą po główce i uznają nowe państwa.

Alladynka
11-08-2008, 09:41
Ten ma odejść ten zostać ; czy Ci wielcy nie mogą inaczej
rozwiązywać ważnych spraw .Pod gruzami niewinni ludzie giną .

Lila
11-08-2008, 09:44
Senior,buźka za tego zięcia walczącego w rodzinie o wpływy..
:):)
On jest Lwem jak i ja ,a Lwy zawsze się zwąchają.No i kocha bardzo moją córkę i ......wojsko.Mnie to wystarczy ...
Wiesz ,obecni wojskowi ,warszawiacy z dziada pradziada,jakoś mają inne zdanie co do Rosji..
Rosja jest samo ZŁO !!
Gruzja miała prawo do Osetii ,Rosja NIE.

senior A.P.
11-08-2008, 11:34
Jesli komus zalezy na wojnach to je zawsze bedzie prowadzil ,takze ziec lub corka z tesciowa i odwrotnie.
Bardziej powaznie ,to zapytam :
Od kiedy to UE chce narzucac innym panstwom Europy swoja wole i dlaczego ?
Moze tak spojrzymy na interesy ?
Z drugiej strony kraje baltyckie i "pieszczoszka Ukraina" gdzie schronilo sie wiele pokoleniowych rodzin z "narodu wybranego" ,podnosi glos i wichrzy - po co i o co - o samostanowienie, a moze jakis interesik by sie powiodl
Slusznie wspomniano wyzej o "naszych Slazakach",ktorzy tesknia tez do rodzin z dala od nich na Zachodzie i chca sie odseparowac od polskich rzadow.
To w czym trudnosci - zwijac manele i do swoich a nie robic panstewek wielkosci wojewodztwa !
Och te narody nienapasione,pekniecie z tego przezarcia !!!

Mar-Basia
11-08-2008, 12:41
No,może jeszcze w Belgii to się uda.Flamandowie -naród spokojny..
Szwajcarom sie udalo i zyja w zgodzie. Pozostali jednym panstwem, trzy grupy: niemiecka, francuska i wloska zyja pod ta sama flaga i uznali jedna stolice Berno! Kazda grupa ma swoja autonomie. Prawdziwa demokracja.;)

Kazik
11-08-2008, 13:21
Ciekawy jestem co na ten konflikt mówi Merkel. Bo przecież zależy im na nowym gazociągu. Sprawdzę to zaraz na Interii i Onecie.

senior A.P.
11-08-2008, 14:59
Ach ten nowy gazu-ciag !
I te biedne wymierajace ( z powodu niskiego przyrostu naturalnego) Niemcy - kto im pomoze jak nie Zydzi niemieccy ?
Rosja robi "samooczyszczenie organizmu" z wszelkich toksyn i zlogow ,silny zawsze chce trzymac z silnym ,bo po co mu guzy wiedzac,ze i tak nie wygra, wiec do boju male jamniki na krotkich nozkach.Wystarczy poszczuc a ile bedzie halasu.
Ktoz tym "biednym" Niemcom pomoze jak nie silna Rosja (tak sobie mysli wodz-kobieta),zapomina jednak ,ze zlepek jako UE to ile ludzi tyle i myslenia , nie da sie okrazyc Rosji.
Ktos powie : a Chiny,USA jak by tak im przylozyli z grubej rakiety to moze by cos z tego wyszlo ?
Jak narazie nie wyjdzie,bo kazdy z tych w/w tygrysow ma swoje klopoty i sztuczna szczeka moze wypasc przy pierwszym policzku.
Zal tych malych udajacych wielkich moga sobie tylko poszczekac.

maja59
11-08-2008, 15:07
Ciekawy jestem co na ten konflikt mówi Merkel. Bo przecież zależy im na nowym gazociągu. Sprawdzę to zaraz na Interii i Onecie.
I co sądzi Merkel? Wyszukałeś coś interesującego?

Kazik
11-08-2008, 15:22
I co sądzi Merkel? Wyszukałeś coś interesującego?
Jeszcze nie-oglądam siatkówkę.

Pani Slowikowa
11-08-2008, 19:19
SZATAN.... a nie ?

A wasz Dablju dowiedział się wczoraj od Putina o konflikcie ..
Ha...tylko pogratulować Ameryce- prezydenta.Kapelusz z głowy przed Dablju Bush'em.

Dablju do djablu!!

maja59
11-08-2008, 21:09
Jeszcze nie-oglądam siatkówkę.
Siatkarki niestety padły, może już coś znalazłeś, wróciłam dopiero do domu i nie zdążyłam poczytać

senior A.P.
11-08-2008, 21:54
Igrzyska trwaja,przeciez mozna poogladac i odsapnac od wojen.
Ci mniej znaczacy prezydenci ,ktorym nie honor ogladac IO ( moze im nie pozwolono) ,musza teraz leciec i zapobiegac eskalacjom wojennym.
Cos mi to wyglada jak by oni byli chlopcami na posylki a przeciez to uczone glowy.
Oby tylko ich samoloty dolecialy,"djablu" nie spi !

POLA
11-08-2008, 23:27
Prezydent Lech Kaczyński we wtorek uda się do Gruzji; o swojej misji rozmawiał w poniedziałek wieczorem z prezydentem USA G. Bushem - poinformował PAP dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.

Prezydent Bush wyraził absolutne poparcie dla misji pana prezydenta, która odbędzie się jutro w Tbilisi - powiedział Handzlik

No jasne, słowne poparcie Buuusha, to najwygodniej.
Nie podoba mi się to wszystko, oj nie podoba:mad:

Lila
11-08-2008, 23:36
Prezydent Lech Kaczyński we wtorek uda się do Gruzji; o swojej misji rozmawiał w poniedziałek wieczorem z prezydentem USA G. Bushem - poinformował PAP dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.

Prezydent Bush wyraził absolutne poparcie dla misji pana prezydenta, która odbędzie się jutro w Tbilisi - powiedział Handzlik

No jasne, słowne poparcie Buuusha, to najwygodniej.
Nie podoba mi się to wszystko, oj nie podoba:mad:

Mnie też.Nie wiem w sumie dlaczego...ale coś się boję.Przez skórę czuję niebezpieczeństwo..

POLA
11-08-2008, 23:37
choć niektórzy mają awersję do GW;) : http://wyborcza.pl/1,75248,5577608,Kto_stracil_Gruzje.html
Fragment:
Zastanawiam się, jak doszło do tej katastrofy? Jak polityk, który wydawał się świetnie rozumieć specyfikę terenu, mógł popełnić tyle błędów naraz? Jak mógł zrobić taki prezent Putinowi, pozwalając mu na bezkarne użycie wojska poza granicą Rosji pierwszy raz od końca ZSRR?

Lila
11-08-2008, 23:42
No i Rosja nam teraz grozi niedwuznacznie,poprzez swojego ambasadora na Łotwie..

POLA
11-08-2008, 23:56
Tak, warczy i kły pokaże.
Też się niepokoję i czarno to widzę, podejrzewam, że największy rachunek - nie licząc Gruzji - Rosja wystawi nam, dla zasady i satysfakcji, bo ciągle nie mogą nam darować demontażu obozu demoludów.
I jak się z takim sąsiadem układać?

Lila
11-08-2008, 23:58
http://monkblog.wordpress.com/2008/08/11/rosja-grozi-polsce-i-krajom-nadbaltyckim/

Jak się układać ? Nie da się ..Nigdy się nie dało..no ...może za Batorego .

POLA
12-08-2008, 00:12
Ja wiem, że się nie da, ale DK twierdzi co innego, chociaż jak do tej pory nie napisał, jak to zrobić.

Zbrojenie się? nie napadną, wystarczy, że kurki zakręcą i po nas.

Kazik
12-08-2008, 00:14
Jak się weźmie pod uwagę-kim był Putin -czysty wywiad, czyli nawet obecny Prezydent chodzi mu na krótkiej smyczy. Kto chce być następnym Chodorkowskim? Miliarder-ale złodziej- jest pod koreańską granicą. W kufajce-pewnie rąbie las. 7 lat to długo, a Putin pokazał twarz-czy UE się kiedyś o tym przekona. Niemcy mają bielmo na oczach-no bo ta rura z gazem korci.

Lila
12-08-2008, 00:20
Gruzja wpadła w pułapkę.Ropociąg azerski i GUAM bardzo się nie spodobały na Kremlu..
W końcu my też wywołaliśmy wojnę ponoć.I to światową.A nie było oddać Gdańska ?
Tylko co to by zmieniło .Nic ..

senior A.P.
12-08-2008, 01:30
Ja wam polecam to co powiedzial byly Prezydent RP (Fakty Tvn) polityk A.Kwasniewski ,ktory spostrzegawczoscia mnie zaskoczyl - poczytajcie.
Do prezydentury trzeba dorastac ale nie tak jak w Gruzji mlody Szaakaszwili -swego czasu Kwasniewski byl tez mlody ale bystrzejszy.

Lila
12-08-2008, 09:05
Ja wam polecam to co powiedzial byly Prezydent RP (Fakty Tvn) polityk A.Kwasniewski ,ktory spostrzegawczoscia mnie zaskoczyl - poczytajcie.
Do prezydentury trzeba dorastac ale nie tak jak w Gruzji mlody Szaakaszwili -swego czasu Kwasniewski byl tez mlody ale bystrzejszy.
Cóż z tego Senior,skoro w nogach był słaby..oj,słaby..
Prezydent co o własnych siłach ustać nie może ,powinien zdać raport Palikotowi stanowczo.
Acha,posła Palikota wówczas nie było...:D
Na pociechę powiem Ci Senior,że od czasu gdy Aleksander przemówił z mównicy do psa Dorna( Sabo ! nie idź tą drogą ),to ma moją dożywotnią sympatię.

senior A.P.
12-08-2008, 10:30
Wsrod politykow tez sie pije - nie tylko polityka zyje !
Dobry polityk winien miec mocna glowe i wiedziec kiedy skonczyc z piciem i innymi uzywkami.
Co ciekawe - politycy z pewnych "rodow" maja bardzo slaba glowe do....... ,do picia tez ale podobno sa wspanialymi kochankami.
Kto w Gruzji namieszal chyba sie Lila domyslasz a jak nie to pobiegaj jeszcze po netcie,ja ci tego nie napisze ,bo mi nie wolno ale tylko nadmienie ( jako wojskowy),ze armie powinni szkolic miejscowi d-cy ,bo znaja swoj teren i mentalnosc swych ludzi (narodowosc). Wyszkolony zolnierz przez obcych zna tylko dobrze jedno cwiczenie taktyczne odwrot/wycofywanie sie/ ucieczka.
Dlatego dzisiaj Saakaszwili krzyczy "nie poddamy sie" ale na widok lecacego helikoptera daje nura do wozu pancernego.
Znamy takich bohaterow co to obcy chleb za mlodu i potem jadali !
Wracajac do naszych zwierzchikow sil zbrojnych czyli prezydentow, to tez by mozna duzo napisac - ja znam tylko jednego Prezydenta gen. Jaruzelskiego,ktory nie bal sie linii frontu,teraz zobaczymy innego ,ktory jedzie na wojne gruzinsko -rosyjska (watpliwe bohaterstwo i calkowity brak rozwagi),ciekawe jak z tej wojny i z czym wroci.
Ktos tu swietnie steruje wydarzeniami i to za plecow !
To moje zdanie -starego zolnierza.
Oby sie to zle nie skonczylo dla Polski i Polakow,bo dla innych napewno sie zle skonczy.
Z Rosjanami mozna wodke pic ale trzeba to umiec czynic,zartow nie ma ,stakan i po chlopie jak sie glowy nie ma . Tym bardziej trzeba umiec prowadzic wojny nie tylko na mapie i cwiczeniach ale w faktycznych zagrozeniach.
Rosyjskiego generala warto czasem posluchac jak wypowiada gdy zagraza smierc: "spokojna,posluszaj,nielza,nie nada,eta nie tak !".
Inny general pewnych narodowsci nie potarfi dokonac analizy sytuacji i wali na oslep ,takze w pory !
Wtedy gina niewinni ludzie,przewaznie ludnosc cywilna.
Prosze sobie przypomniec kto ocalil Krakow w czasie IIWS.

Lila
12-08-2008, 10:53
No ..ocalił...Niech Ci będzie...
Zdarzyło się ślepej kurze ziarno..

Tak jak ..ROSJA KOŃCZY OPERACJĘ NA KAUKAZIE.Powiedział Miedwiediew..
Przestraszyli się Sarkozy'ego .Jak nic.:)

senior A.P.
12-08-2008, 11:04
HA,ha,ha ! Przestraszyl sie Sarkozego i prezydencji UE z takim nosem !!!
Lila nie rozsmieszaj mnie z rana ,tym bardziej gdy czynie zapasy na wojne.
Powiedz kto za te "unie euro-pejska" bedzie walczyl ?
Polskich zolnierzy puscili z torbami i to po calym swiecie ,czeskie szwejki zamienili w kabarety,niemieckie helmuty maja za duze brzuchy od piwa a francuzkie slimaki nie maja sily piernac - ot sily zbrojne "juni" !
Wszystko sie robi aby arsenal Ukrainy ruszyc ale tam tez juz granica przygotowana na powitanie.
Do tego jeszcze dodam ciche ruchy wojsk Bialorusi i masz juz gotowy scenariusz,tylko,ze nie do filmu ale wycia syren wojennych !

Lila
12-08-2008, 11:07
No na serio Senior.Rosja kończy operację wojenną..
Kto ma nos ? Sarkozy czy Putin? Mam na myśli nos niepoprawny politycznie ?

senior A.P.
12-08-2008, 11:10
Mam na uwadze wszystkie "nosy unijne" .
Rosja wie gdzie i kiedy konczyc i tak zadlugo spala i czekala na przebudzenie.Poczekaj na 24 az sie Olimpiada skonczy to i "koale" sie rusza - do Iranu wszystko przygotowane.

Lila
12-08-2008, 11:14
A niech Cię Senior.Coś taki prorosyjski ?
A pamiętasz ,jak w czasie insurekcji takich zwolenników wieszano ?
No..insurekcji to nie pamiętasz ,z całą pewnością,ale fakt jest faktem.Lepiej zmień poglądy,bo też będziesz wisiał .
I Senior,przysięgam,dla dobra Ojczyzny sama kopnę w stołek na którym stać będziesz.Serce mi pęknie,ale zrozum...Ojczyzna .

senior A.P.
12-08-2008, 11:43
Szczerosc za szczerosc ,nawet na pamiec mojego Ojca ,ktorego rosyjski zolnierz uczynil inwalida na cale 90-letnie zycie w czasie IWS, gdy mial 19 lat i nosil polski mundur .
Otoz Rosje mozna kochac i brac z niej przyklad wtedy gdy jest bestronna i walczy o sluszne sprawy.
Powiedz/napisz nam Lila za co dzisiaj Rusinow nie nawidziec,za to,ze bronia swojej Ojczyzny i swoich ludzi ?
Ze nie daja u siebie obcym rzadzic i budowac jak kiedys nowy ustroj ???
Co nie maja racji,ze bronia swoje zasoby naturalne i nie daja sie okrasc ,ze obcych gonia tam skad przyszli ?
Rosja byla i jest potezna i nie warto z nimi zaczynac kazdej wojny. Sa naszym sasiadem i trzeba umiec z nimi wspolzyc a nie szukac wojen.
Wojny z Rosjanami dla wszystkich zle sie konczyly dla Polski tez .
To nie Anglicy,Francuzi,Amerykanie dali w nos Niemcom ale wlasnie Rosjanie,nie zapomnij tez ilu ich zginelo aby zapanowal pokoj na dlugie lata.
Wiec po co ponownie draznic niedzwiedzia aby potem z nim przewracac ule innym ???
Nie slyszysz podszeptow diablow wcielonych z zachodu ?
Nie widzisz jak niemiecka myszka czmychnela pod miotle ?
Poczekaj az ci Niemiec pomoze,o Krzyzakach juz wspomnialas.
Lila obudz sie wreszcie i przestan patrzec na Rosjan przez pryzmat krzywd twoich przodkow,miej pozor na ziecia !

Lila
12-08-2008, 11:54
Senior,biorę zięcia ( przyszłego - zaznaczam ) pod uwagę.
Trudno.Niech idzie z Bogiem ,jak będzie musiał.
Ale powiedz,czego to Rosja broni obecnie ? Od kiedy to Osetia płd.należy do nich ?
Senior,nie widzisz tej obłudy ,którą cały świat widzi ?
A co do Rosjan ,którzy zginęli...wiesz ,że mam inklinację do palenia świeczek,więc i ja na wojskowym cmentarzu corocznie od lat wielu,zapalam im znicze,myśląc o cierpieniu ich matek.

Niemniej nam przynieśli okupację i cierpienie.

Dariusz Kosiur
12-08-2008, 12:14
Wsłuchującym się w propagandę mediów bedących tubą polityki tercetu USA-Izrael-UE proponuję artykuł prof. A. Raźny zamieszczony w Naszym Dzienniku: http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20080812&id=sw15.txt (ten artykuł nie lokuje gruzińskiej agresji na Osetię - rząd Gruzji wysługuje się polityce tercetu USA-Izrael-UE - w kontekście polityki globalnej realizowanej przez ten tercet, taki tekst nie mógłby się ukazać w ND).
Artykył Pani profesor nie pokrywa się z linią mediów o. Dyrektora, które wspierają politykę USA. Jednak za tę odrobinę uczciwości należą się o. Dyrektorowi słowa uznania.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
12-08-2008, 12:15
Co my w oddaleniu mozemy wiedziec o ludziach w Gruzji i przyleglych do niej ziemiach jak zreszta o calym tamtym terenie,ktory przez tyle lat nalezal do ZSRR i ludzie nie skakali sobie do oczu.Jeszcze teraz spojrz na medalistki w strzelaniu jak piekny zrobily gest calujac sie na podium olimpinskim (Gruzinka i Rosjanka).
Jezeli bedziemy sluchac,czytac wyrafinowanych propagandzistow nie majac kontktu rzeczywistego z tamtym rejonem to i w to uwierzymy jak dzisiejszy Afroamerykanin w to ze Polska zbudowala obozy koncentracyjne i mordowala w nich Zydow ,zas Niemcy byli tymi,ktorzy przed tym ich powstrzymywali - ja z takimi glosami sie tu spotykalem i co mialem w morde lac - kogo ? - Murzyna pracujacego ze mna ,czy zydowska propagande w wydaniu amerykanskim ???
Co my mozemy wiedziec kto i kogo nawet dzisiaj morduje ?
Kiedy czytam te wszystkie doniesienia to odrazu przypomina mi sie propaganda z 1968 roku gdy bylismy "ratowac komunizm" w Czechoslowacji. Na wlasne uszy slyszalem z RWE ,ze "polscy zolnierze lapia czeskie psy aby sporzadzic posilek,bo nie maja co jesc ,tak ich komunisci "na wojne" wyszykowali ".
Mamy jeszcze watpliwosci jakie mamy media i komu one sluza.
Ludzie !
Wiecej rozwagi i rozsadku czym was karmia,moze wtedy i myslenie sie poprawi.

Dariusz Kosiur
12-08-2008, 12:46
Re: Senior A.P.
Nie dziw się tym pocałunkom Gruzinki i Rosjanki. To nie Gruzini i nie Rosjanie są agresorami (przeczytaj polecany przeze mnie artykuł Pani profesor - to mądra i uczciwa kobieta). Gruzini w Gruzji są w podobnej sytuacji do Polaków w Polsce.
A propos roku 1968 (wejście wojsk UW do Czechosłowacji) - miałem wtedy 14 lat i jeszcze długo potem uważałem tę akcję ZSRR za zbrodnię. Dziś, bogatszy o wiedzę historyczną i polityczną oceniam tamto zdarzenie zupełnie inaczej. To była słuszna konieczność i ci polscy żołnierze, którzy weszli do Czechosłowacji w 1968 r. nie mają się czego wstydzić. ZSRR odchodził wtedy (bardzo wolno to przebiegało niestety) od komunizmu i przechodził na pozycje narodowe - ale kto o tym wiedział i to rozumiał? Wejście ZSRR do Czechosłowacji w 1968 r. można porównać do aktualnej pomocy udzielanej przez Rosję Osetii. W roku 1968 Europa miała się stać tym, co dopiero udało się stworzyć siłom antynarodwym po 1989 r.
Marzec 1968 w Polsce był częścią tego samego scenariusza. Rosji udało się wtedy odsunąć go na 20 lat.
Dariusz Kosiur

Kazik
12-08-2008, 12:58
Radek poleciał mimo że niebezpiecznie hi.hi, nie mogło być aby Prezydentowi przypisano jakiś sukces, zwłaszcza że nie leci sam, lecz z innymi Prezydentami. A jak wróci-to Tusk nie omieszka powiedzieć-pogorszył nam Prezydent stosunki z Rosją. Tusk ma obsesję na przyszłe wybory prezydenckie. Stąd jeżeli nie da się walić bezpośrednio w L.K. to zostaje np. Ziobro itp.

Malgorzata 50
12-08-2008, 13:30
wiadomości.Rosja zdecydowala o zakończeniu działań w Gruzji -czyli jakiś skutek tych mediacji i negocjacji jest.Nie mam sily do tego choru czarnowidzów .

Lila
12-08-2008, 13:36
wiadomości.Rosja zdecydowala o zakończeniu działań w Gruzji -czyli jakiś skutek tych mediacji i negocjacji jest.Nie mam sily do tego choru czarnowidzów .

Małgorzato nieustająco 50.
Zanim definitywnie oddalę się od komputera,pozwól iż zwrócę Ci uwagę ,że nie czytasz postów..
Moje ,bowiem ,tchną optymizmem jak zwykle.I o zawieszeniu działań już poinformowałam Seniora,aby nie taszczył do schronu worków z ryżem i kukurydzą..:D

Pa ...miłego dnia..

Kazik
12-08-2008, 13:40
wiadomości.Rosja zdecydowała o zakończeniu działań w Gruzji -czyli jakiś skutek tych mediacji i negocjacji jest.Nie mam sily do tego choru czarnowidzów .
Śledzą światowe wiadomości Rosjanie. Sarkozy i kilku Prez. którzy lecą do Gruzji--pewnie to pomogło. Nareszcie. Dobra wiadomość.

Malgorzata 50
12-08-2008, 13:41
Lila ale to nie było do ciebie!!!!!!!! Jak widzisz przestałam się zbyt często wypowiadać bo mimo mojego głębokiego uczucia (autentyk) do naszego dzielnego AP -już nie mam siły sie spierać o imponderabilia.

senior A.P.
12-08-2008, 14:26
Spostrzegawczy i niezawodny Darku z pod Warszawy !
Dobre porownania ,z 14-to latka wyrosles dzisiaj na madrego polityka bez etatu ale mam nadzieje,ze sie tego etatu doczekasz w najblizszych wyborach.Obawiam sie tylko,ze Malgorzata50 i inne seniorki tego nie przezyja w spokoju ducha i nawet nie przekaza Ci znaku pokoju.
Wracajac do Czechoslowacji to ja wtedy mialem 23 lata i bylem "agresorem" z dwoma gwiazdkami,moja JW zajmowala dwa lotniska wojskowe Hradec Cralowe i Pardubice ( ja bylem w zabezpieczeniu technicznym jednostki).Po dotarciu na lotnisko Pardubice mialem okazje swobodnie rozmawiac z czeskimi cywilami i to bardzo przyjaznie.Wtedy padlo z ich strony takie oto zdanie: "chyba nie wprowadzicie nam nowego ustroju ?".
W 1989 roku juz bez munduru zrozumialem,ze wprowadza nowy ustroj ale nie Rosjanie (tym bardziej Polacy) ale inni "sprzymierzency" - nie sierpem i mlotem ale podstepem i to we wszystkich panstwach calej "demokracji ludowej".

Teraz trzeba tylko dzielo dokonczyc i doszlifowac.
Na wszelki wypadek mam na stanie mlot i sierp w garazu,tak w USA jak i w Polsce.
Rosyjski narod jak nie pije jest madry,mam nadzieje ,ze i abstynencji doczeka,20 letnia "odwykowka" daje rezultaty.
Na nic karczmy Jankiela.

Kazik
12-08-2008, 14:26
Teraz Tusk z marsową mina i trochę jąkając się tłumaczy. Źle zrozumiano moją wczorajsza wypowiedź. Posłałem min. Sikorskiego [ja zrozumiałem to , żeby Prezydent nie narobił głupot] Na pyt. dziennikarza powiedział: Prezydent poprosił o kogoś z MSZ, a że to był R.S. to pewnie dlatego był zdziwiony. Prezydent byłby ostatni do takiej prośby- Tusk łże. Ładnie się teraz "podłączył". A tych samolotach--nie wiedział czy to możliwe technicznie-bo uchodźcy z Gruzji itd. Powinien wiedzieć, że kancelaria Prez. wyczarterowała samolot dla uchodźców. Teraz nie wiem-Tusk się tłumaczy, czy podpina do spodziewanego sukcesu? Jeszcze wczoraj byłem przeciwny [Tusk]! No a dziś posłał fachowca Radka. L.K. był zdziwiony że Radek dogonił go na lotnisku-skoro byli przeciwni.

senior A.P.
12-08-2008, 14:40
Przeciez tam Kaziku pojechali prezydenci,jeden premier oraz przyszly prezydent R.S.
Oby tylko szczesliwie dojechali i wrocili,bo inaczej Tusk ma szanse !

POLA
12-08-2008, 16:48
Wsłuchującym się w propagandę mediów bedących tubą polityki tercetu USA-Izrael-UE proponuję artykuł prof. A. Raźny zamieszczony w Naszym Dzienniku
Otóż jak się człowiek dobrze wsłuchuje w propagandę mediów, usłyszy i to, co znajduje się w proponowanym przez Cibie artykule. Tvn24, na które tak bardzo wybrzydzasz, podobnie jak i GW - to media, w których można było dowiedzieć się tego samego.

Łatwo powiedzieć: dobrze ułożyć stosunki z Rosją, ale jak to zrobić?

A teraz cytat z polecanego artykułu:
...rządzący Polską od 1989 roku nie chcą ułożyć poprawnych relacji - mimo że takie relacje dyktuje logika i uzależnienie od rosyjskiego gazu. Jest to objaw ewidentnego zastoju politycznego i intelektualnego "elit" okrągłostołowych sprawujących nad polskim społeczeństwem władzę. Postrzegają one Amerykę tak jak postrzegali ją Polacy w czasach zimnej wojny - jako przeciwieństwo "imperium zła" - Związku Radzieckiego.
1. Słabszemu zawsze silniejszy będzie dyktował warunki i będzie się starał uzależnić go od siebie, jak się tylko da. Rosja (czyt. władza) nie wyleczyła się jeszcze z apetytu na Polskę, która od wieków jej przeszkadza, i zrobi wszystko, żeby nam pokazać, że nic nie znaczymy.
2. Od tych przewodów gazowych należy uciec, jak najmniej uzależnienia od Rosji!
3. Obecna Rosja to jest nadal imperium zła i nadal ma zakusy na swoje byłe republiki i nie mam tu wcale na myśli Osetii, dowodów wcześniejszych jest sporo.
4. Elity mamy takie, jakie wybieramy.

Dla mnie jest jedno jasne: jak się ma takiego sąsiada, a nie można go zamienić na innego - nie należy go przynajmniej drażnić. Koniec kropka.
Umizgi do Gruzji rozpoczął nasz prezydent, zakładam, że chciał dobrze, a wyszło jak zwykle.
On nie jest dobrym dyplomatą, niestety, nie tylko on zresztą:mad:

POLA
12-08-2008, 17:03
Kazik, dobrze, że Sikorski pofrunął razem z prezydentem, no bo wyobraź sobie taką sytuację: prezydent dostaje jakiegoś rozstroju i co wtedy? A tak jest Radek... w razie czego:D

Prezydent chciał porządzić w samolocie, nakazując pilotowi lecieć do Tbilisi, ale ostatecznie na pokładzie rządzi pilot i pofrunął do Symferopola.

senior A.P.
12-08-2008, 17:11
"- nie nalezy go przynajmniej draznic."
Kto lubi jak sie go drazni,nawet pies nie wytrzyma !
Jakie my te "elyty" mamy to szkoda pisac,ja bym je nazwal "popychadla" i to jeszcze zataczajace sie,oby sie tylko nie poprzewracaly,bo sobie guza nabija i z krzykiem do mamy poleca.
Imperium zla to widze troche dalej od Polski ale nic na to nie poradze,kupiectwo to stary zawod ,kto kupczy pokazywac nie trzeba.
Apetyt na Polske to Ruscy dawno mieli jak im sie nawet ziemniakow uprawiac nie chcialo a jezeli juz to w dzien zasadzili a w nocy zlodzieje wykopali,to jak mial byc urodzaj. Liczono wtedy na RWPG ,znaczy sie "Rosji wsjo ,paslednim gaw.o".
Teraz to co innego,wybrzydza sie nawet nad miesem holenderskim uznanym za polski,za ktore trzeba placic. Handel z Ruskimi kwitl ,a jakze ,my im pelne wagony z weglem a oni ziemie zwana ruda.
I tak to bywalo .
Teraz to co innego,Putin wzial sie za gospodarke,przyjrzal sie handlarzom i sklepikarzom ,zobaczyl po ile beczka ropy jest w swiecie i wio do przodu - nie ma zartow z Ruskim .
To nie te czasy ,ze kacap,kacapa w kacapa robil ,sjewodnia wsje gramotne !

Kazik
12-08-2008, 17:47
:D Kazik, dobrze, że Sikorski pofrunął razem z prezydentem, no bo wyobraź sobie taką sytuację: prezydent dostaje jakiegoś rozstroju i co wtedy? A tak jest Radek... w razie czego:D

Prezydent chciał porządzić w samolocie, nakazując pilotowi lecieć do Tbilisi, ale ostatecznie na pokładzie rządzi pilot i pofrunął do Symferopola.
Tusk nie mógł znieść-jedzie kilku Prezydentów, a z naszego Rządu nikt. Jak będzie wyglądało moje image i czy nie spadną notowania. A Radek nie był potrzebny do pilnowania L.K.-ta wypowiedź Tuska nadaje się na nasz wątek "definicja chama" W Tbilisi mogły być uszkodzone pasy. Chciał porządzić-skąd to wiesz-już PO nadało? Ja też bym tak powiedział-do Tbilisi, a jak pilot powie że się nie da, to tam gdzie można. Cicho i zgodliwie-ale partia miłości POwie-chciał porządzić. Może Radek go powstrzymał? Nie zdziwiłbym się. Propaganda PO nie zna umiaru. Na pokładzie gospodarzem jest Prezydent. Gdybym taksówkarzowi powiedział: jedź pan przez most [tu nazwa], a on : most zerwała powódź-to byłbym tym co chciał porządzić? Nie wiem czy pisałaś dowcipnie, czy zgryźliwie o tym rządzeniu.:confused:

Kazik
12-08-2008, 17:53
Nawet przestaliśmy importować zboże [wyjątek-bezglutenowe, niewielka ilość], a za RWPG to nawet papieru toaletowego brakowało.

maja59
12-08-2008, 18:30
Nawet przestaliśmy importować zboże [wyjątek-bezglutenowe, niewielka ilość], a za RWPG to nawet papieru toaletowego brakowało.
Za RWPG nie było: mięsa (pogłowie zwierząt w Polsce wielkorotnie większe niż obecnie, a żarcia jest w bród), cukru (pierwsza potega światowa w produkcji buraków cukrowych), mydła i proszku do prania (największe zakłady chemii gospodarczej w tej części Europy; wszystkie Polleny, Lechie, Miracullum i inne), butów (tu nie wymieniam fabryk), sprzętu gospodarstwa domowego i elektronicznego (też nie wymieniam fabryk), węgla (proszę o wsparcie pamiętających te czasy górników jaka była produkcja węgla w Polsce). Ogólnie mówiąc nic nie było, a to co było było na kartki. Rosja to wielka czarna dziura w którą wszystko wpadało i ciągle nie było dosyć. To mamy już z głowy, na szczęście. Ale Rosja to potęga i jeżeli ktoś myśli, że mozna się z nią nie liczyć to jest dzieckiem we mgle. Z Rosją trzeba rozmawiać w partnerski sposób w miarę mozliwości i na pewno nie butem i knutem. Nie wierzę w przyjaźń z Rosją, ale w gospodarczy dialog owszem.To oni mają całą tablicę Mendelejewa i nie tacy jak my wielcy tego świata skamlą, aby coś z tego dobra uszczknąć dla siebie. Może dożyję czasów gdy mądry rząd i mądry prezydent będą potrafili rozmawiać z Rosją, a nie walczyć, od głupoty zachowaj nas Panie.

Kazik
12-08-2008, 19:00
Racja, ale schować się pod kamień i udawać że nas nic nie obchodzi? Wtedy inni kiedyś zrobią tak samo. A wsparcia tzw. Zachodu-- Solidarności nie było potrzeba? To co zostawiamy wszystko-Sarkozy pojechał z obowiązku przewodnictwa Francji teraz w UE, a my i inni-cicho, sza? O papierze napisałem, bo jakbym zaczął wymieniać-to post byłby "pod sufit" A kto chciałby takie coś czytać. Nie drażnimy lwa jeżeli występujemy razem. Drażnimy, ale to się rozkłada na wiele państw. Najlepiej powiedzieć-moja chata z kraja. Dam 1 zł na pomoc humanitarną i śpię spokojnie-obowiązek spełniony. Z Rosją należy się liczyć-ale Twój post czytam: powinniśmy nabrać wodę w gębę i się przypatrywać. Przypomniało mi się: wśród prawdziwych przyjaciół, psy zająca zjadły. O Czeczeni trzeba było też cicho siedzieć?. A była Jugosławia itd.

maja59
12-08-2008, 19:12
To nie tak, napisałam, że nie należy walczyć, a nie żeby zostawić Gruzję. Od początku PiS psuł stosunki z Rosją, nie mówię, że inni poczynili postępy. Napisałam o dialogu w sprawach gospodarki. Należy poprzeć Gruzję w jej słusznej walce o niepodległość, może nawet należy tam jechać, tylko my w obecnej sytuacji mamy tak zabagnione stosunki z Rosją, że możemy tylko zaszkodzić. To jest moje zdanie i może się mylę, ale popatrz na zachowanie Niemiec i innych państw Unii. Spory graniczne załatwia się cichuteńko rokując bez udziału mediów, ile mozna zdziałać takimi rozmowami. Ale my nie, wielkie fanfary, prezydent Polski powiedział to czy tamto, teraz jedzie zasłaniać własną piersią Gruzinów. Wiele można dla Gruzji zrobić w zaciszu konferencyjnych salek (nawet nie sal), ale tego nie potrafimy. Mamy natomiast obowiązek podziwiać prezydenta, który cierpi, że spóźnił się do Powstania Warszawskiego w którym mógł polec z honorem, a ponieważ cierpi to chce polec gdzie indziej. Już widzi te napisy" bohaterowi cześć i chwała". Wybacz, ale tak to odbieram.

bogda
12-08-2008, 20:12
A mnie się nie podoba, że Polski Prezydent poleciał do Gruzji i jeszcze zbiera po drodze Prezydentów Estonii. Łotwy i Litwy. Dlaczego Polska zawsze wychodzi przed szereg, ta sprawa powinna być pozostawiona do dyspozycji i decyzji UE, przecież my nie otrzymaliśmy pełnomocnictwa do reprezentowania UE w tym sporze, a jeszcze jego wypowiedż wyrażnie krytykująca postępowanie Rosji budzi moje zastrzeżenia. W końcu oni się pogodzą, to są wewnętrzne sprawy Rosji, a Polska znowu będzie ta najgorsza i najeżdżająca na Rosję. A przecież wystarczy że zakręcą odpowiednie kurki i nasza energetyka leży....
Chyba, że pojechali namawiać Sakaszwilego aby się podał do dymisji, bo Rosja nie chce z nim pertraktować, gdyż uważa go za zbrodniarza wojennego, bo kazał czołgami rozjeżdżać dzieci i starców....

Kazik
12-08-2008, 20:19
Tusk ocieplił stosunki z Rosją-załatwił nam festiwal piosenki rosyjskiej w Zielonej Górze, no może to Rosjanie nam załatwili. Potem pojechał w Alpy-czytałem na forach prośby, żeby tam nie ocieplał, bo nie będzie miejsca dla narciarzy. A Niemcy mają interes-czyli RURA. A jak były kanclerz jest w tym interesie-to Merkel coś się odezwie? A zaciszu konferencyjnych salek, mogą to samo co ja w domu-czyli chrząknąć z dezaprobatą-ale co to pomogło? Prezydent Gruzji trochę przesadził, i porę wybrał złą-olimpiada. Ale jak się zechce oderwać Śląsk [kopalnie, huty, elektrownie] to co zrobimy? To wzięte z sufitu-wiem, ale proszę się wczuć w sytuację. Następni w kolejce są Kurdowie i Baskowie. Kurdowie mają kiepską sytuację: Irak, Iran i Turcja-przeciwko.

maja59
12-08-2008, 20:24
Zgoda w sprawie ruchów "wyzwoleńczych" (Osetia, Abchazja), pisałam na innym wątku, że uznanie Kosowa było poważnym błędem, jest precedens dla separatystów. Ale jak zwykle punkt widzenia moznych tego świata zależy od punktu siedzenia, oby tylko Polska nie wyszła na tym jak Zabłocki na mydle.

Kazik
12-08-2008, 21:07
No cóż Prezydent mówił nie spieszmy się, mam wrażenie że Rząd wtedy robi akurat odwrotnie. Cypr, Rumunia Hiszpania i nawet mała Słowacja-nie uznały. Bułgaria i Czechy -tak, ale warunkowo. http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34222,4938823.html
A tak dla śmiechu-wiesz coś o Zabłockim? Przewoził mydło Wisłą do Gdańska, ale w czasie zaborów było dużo granic do przekroczenia. Deklarował ze nic nie wiezie-mydło w workach wyrzucił za burtę, ale go trochę przetrzymali-może kolejka? No i wyciągnął później puste worki.

maja59
12-08-2008, 21:15
O Zabłockim wiedziałam, że zatonął mu statek (może barka) z mydłem i nie było już mydła, nie wiedziałam, że sam się go pozbył w tak 'przemyślany" sposób.

Lila
12-08-2008, 22:33
No i po wojnie ,na razie..
Ale Rosja nie odpuści.Mając azerską ropę,rzuci na kolana Europę.Czy Putin oprze się takiej pokusie ?
Ja wątpię.

Basia.
12-08-2008, 23:22
Prezydenci Polski, Litwy, Estonii, Ukrainy i premier Łotwy są już w Tbilisi. Wszyscy pojawili się na wiecu poparcia dla Gruzji razem z prezydentem tego kraju Michailem Saakaszwilim. Lech Kaczyński wygłosił przemówienie do gruzińskiego narodu, jak i do Rosji i pozostałych państw Unii. - Jesteśmy tu po to aby podjąć walkę - mówił prezydent Polski na wiecu.

Nie podoba mi się to wszystko :confused: jeden chłopczyk zaczął bawić się w wojnę i po kilkudziesięciu godzinach wystąpił o rozejm / zabito kilka tysięcy osób w czasie tej zabawy/, drugi nasz Prezydent "zagrzewa atmosferę" chce walczyć z Rosją. :confused: Na co ci chłopcy liczą?
http://wiadomosci.onet.pl/1806132,12,item.html

Lila
12-08-2008, 23:43
..walkę z rosyjską dominacją..:)

Ach ten onecik.A co do idei ,to się zgadzam.

Basia.
12-08-2008, 23:55
Słuchałam fragmentu przemówienia Prezydenta, w którym mówił o walce potem transmisję przerwano /nie wiem czemu/. :confused: Mogą sobie walczyć z dominacją Rosji do upadłego tylko niech nie giną niewinni ludzie. Gruzin moim zdaniem zachował się jak mały chłopczyk ........ pobawił się kilkadziesiąt godzin a potem wystąpił o rozejm. Zginęło około 2000 ludzi, o tym się jakoś przestało mówić.

Lila
13-08-2008, 00:08
No tak.Może się i pobawił,ale na swoim własnym terenie.Co robili Rosjanie na terenie Gruzji ?
Myślę ,że to nauczka dla Zachodu.Zwróćcie uwagę na ciszę ze strony niemieckiej.Zawsze te 2 narody ramię w ramię potrafiły zrobić świństwa.
Ciekawe zjawisko nastąpiło.Pal sześć Gruzję.Klucz to Ukraina.Bez Ukrainy Rosja sobie może wybić z głowy swoje imperialistyczne zachcianki.Juszczenko to wie..

POLA
13-08-2008, 00:57
Lech Kaczyński wygłosił przemówienie do gruzińskiego narodu, jak i do Rosji i pozostałych państw Unii. - Jesteśmy tu po to aby podjąć walkę - mówił prezydent Polski na wiecu.
Ten pan, czyli prezydent, wpędzi nas w prawdziwe kłopoty:mad:

Basia.
13-08-2008, 01:16
Ten pan, czyli prezydent, wpędzi nas w prawdziwe kłopoty:mad:
myślę identycznie, już nas wpędził w kłopoty.

POLA
13-08-2008, 01:30
A Radek nie był potrzebny do pilnowania L.K.-ta wypowiedź Tuska nadaje się na nasz wątek "definicja chama" W Tbilisi mogły być uszkodzone pasy. Chciał porządzić-skąd to wiesz-już PO nadało? ale partia miłości POwie-chciał porządzić. Może Radek go powstrzymał? Nie zdziwiłbym się. Propaganda PO nie zna umiaru. Na pokładzie gospodarzem jest Prezydent.
Oj, Kazik, Kazik, jak Ty nienawidzisz Tuska i PO:) ładnie to tak?
A co niby powiedział Tusk, że nadaje się to do,. że się tak wyrażę - chamskiego wątku?

To nie PO, to ine stacje podały, tam lecieli dziennikarze...
A jeśli już o chamstwie mowa: a kto powiedział "ta małpa w czerwonym" i "spieprzaj dziadu"? No kto? Pamiętasz, czy przypomnieć?:D
Wrzuć na luz i otwórz szerzej oczęta, może coś dojrzysz;), a na pokładzie samolotu rządzi jednak pilot, bo to on odpowiada za bezpieczny lot, a nie prezydent.

Aha, dlaczego to GW jest "wymiotna"? Podaj namiary na artykuły, które przyprawiły Cię o torsje. No i pij w związku z tym duuużo płynów, żebyś się nie odwodnił przypadkiem:D

Kazik
13-08-2008, 01:46
Ukraina ma atuty Sewastopol i Odessa-dzięki temu wytargowali tańszy gaz. Bo Rosjanom kończy się za parę lat [chyba 3] korzystanie z baz okrętów wojennych. A na Morze Śródziemne-wtedy tylko okrążyć Europę i przez Gibraltar. Lub okrążyć Afrykę i przez Kanał Sueski-jeszcze gorzej. Nie darmo poczęstowali obecnego Prezydenta Ukrainy jakimś świństwem. Może część Europy się obudzi, ale nie Niemcy. No to Tusk nie może teraz [ale będzie] krytykować L.K. bo i Radek tam był. A my na razie spokojnie, jak zakręcili Ukrainie gaz to też nam i Niemcom. Chamberlain-też przywiózł Anglii "pokój"-wiadomo z jakim skutkiem. Ci co mówią "moja chata z kraja" popatrzymy itd. to robią jak on. Daj kurze grzędę... Rosjanom. Na tym kończę.

Kazik
13-08-2008, 02:18
Tusk powiedział coś: posyłam Radka żeby nie było jakiejś wpadki nie dyplomatycznej. Nie pamiętam tego-to tak brzmiało. Wydłubię to jutro z internetu. Dobrze że nie powiedział że Radek zabiera pampersy dla L.K. Radek jako przyzwoitka czy wychowawczyni-dobra rola. Czy to nie chamstwo? Radek ma pilnować L.K. by nie palnął głupstwa. Byłem przeciwny wyjazdowi Prezydenta-ale teraz wysyłam min. R.S. A Radka prezydenci olali-szedł do samolotu osobno. Powiedział "spieprzaj dziadu" http://pl.wikipedia.org/wiki/Spieprzaj_dziadu
teraz poczytaj i wyciągnij wnioski. A to PO miłosierna wałkowała przed wyborami na tysiąc sposobów. Bilbordy też. Wystarczy?

bogda
13-08-2008, 09:08
Nie mam osobistej awersji do LK, ale to co powiedział na wiecu w Gruzji przyprawiło mnie o dreszcze, tak nie zachowuje się prawdziwy polityk. Postraszył Rosję.....no,no....kurde nowy Napoleon, przecież Polska jest tak silna i ma takich mocnych sojuszników, że co tam dla niej Rosja, mały pryszcz.....ciekawe jak to się odbije na naszych stosunkach z Rosją....

Lila
13-08-2008, 09:19
Ludkowie złoci,nie trzęście tak stringami na powabnych Waszych pośladkach przed Rosją..
Byli tacy co się nie bali,nawet wtedy gdy była mocarstwem.Teraz nie jest,choć jest szansa ,że będzie..
Jak jej pozwolą/
I co nam zrobi Rosja ,po słowach prezydenta ? Skoczy ? To pokaże innym jak warto robić z nią biznes.Bo polityka to nie biznes.
A czy Rosjanom było wolno gdakać ,że oni muszą tarczę kontrolować na naszym terenie.?Toż to to samo prawie co Osetia.
Nasze terytorium i won z niego .Chciałaby dusza do raju..

bogda
13-08-2008, 09:24
A ja nie noszę stringów :D więc nie mam czym trząść, ale troche więcej dyplomacji by się przydało, rozumie poparcie dla Gruzji...ale straszenie i odgrażanie się Rosji nie rozumie...widać jestem polityczny matoł :mad:

Lila
13-08-2008, 09:30
Eee tam ,Bogda .Jakie straszenie ? Rosja nas za długo miała pod butem to i wrażliwa jest ponad miarę..
Jeszcze raz powtarzam.Jak na razie to może nam skoczyć ..
Ma broń na nas -gaz.Ale chcąc handlować z Europą ,to sobie może zakręcić ale loka na ciemieniu..
Co innego się stanie po aneksji Gruzji...
Przypominam ,że jest podpisane wstępne porozumienie co do dostaw azerskiego gazu.Budowa ropociągu idzie pełną parą..
Jak Tusk tego nie spieprzy,jak kiedyś Miller ( i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za to ) ,to dywersyfikacja stanie się faktem.

maja59
13-08-2008, 09:47
myślę identycznie, już nas wpędził w kłopoty.
Nie pierwszy raz nas wpędza w kłopoty i ośmiesza. Szkoda tylko, że tym razem nie miał kłopotów trawiennych (odwołany szczyt Weimarski) i poleciał. Jak się zaprezentował i co mówił wszyscyśmy widzieli. Nie jestem obiektywna, bo go nie lubię. Zawsze uważałam, że intencje Braci są złe i ich działania służą wyłącznie zaspokojeniu ich własnych ambicji i fobii.

Lila
13-08-2008, 10:07
Nie pierwszy raz nas wpędza w kłopoty i ośmiesza. Szkoda tylko, że tym razem nie miał kłopotów trawiennych (odwołany szczyt Weimarski) i poleciał. Jak się zaprezentował i co mówił wszyscyśmy widzieli. Nie jestem obiektywna, bo go nie lubię. Zawsze uważałam, że intencje Braci są złe i ich działania służą wyłącznie zaspokojeniu ich własnych ambicji i fobii.

To jest Twoje zdanie i nie jesteś w tym odosobniona..
Niestety wielu ludzi myśli inaczej .Wśród nich - ja.
Kłopoty trawienne są mniej wstydliwe niż podpieranie się nosem nad grobami w Charkowie i alkoholowy chuch w czasie przemówienia.Bo to dopiero jest lekceważenie własnego narodu..
Zostało wybaczone ? Tak ,a jakże ..
"Nie lubię ".Tak chyba można powiedzieć o kimś ,kogo się poznało osobiście.Ja nie przepadam za Tuskiem,bo jest leniwy i uprawia demagogię.Ale od lubienia go ,są jego znajomi i rodzina.
Poza tym ,nie wiem dlaczego się nie widzi jego ambicji ? I szastania pieniędzmi państwowymi ? Wystarczy przeczytać raport rządowy.Liczby nie kłamią.

POLA
13-08-2008, 10:28
Tusk powiedział coś: posyłam Radka żeby nie było jakiejś wpadki nie dyplomatycznej.
Ja tego nie słyszałam, a jeśli powiedział coś podobnego, to powtórzył za mną, bo to ja powiedziałam:D , przyznaję się bez bicia
Wydłubię to jutro z internetu
Koniecznie wydłub.
Powiedział "spieprzaj dziadu" http://pl.wikipedia.org/wiki/Spieprzaj_dziaduWystarczy?
Nie muszę czytać, bo słyszały to moje osobiste uszy, ale przeczytałam, dla sprawdzenia, czy nie ma przekłamań. Nie ma.
A teraz Ci zacytuję:
Polityk też ma prawo do obrony godności. Pierwszą serię obelg wytrzymałem, dopiero przy drugiej powiedziałem twardo, ale jak na praską ulicę łagodnie, żeby sobie poszedł.
Jak taki delikatny, to niech się nie pcha do polityki, bo polityk musi mieć wyjątkową odporność na wszelką krytykę, nawet faceta spod budki z piwem:D
A co z tą małpą w czerwonym? Też poszło w świat... i parę innych jeszcze kwiatków:mad:

maja59
13-08-2008, 10:29
Lilu to, że nie lubię (chociaż osobiście nie znam) braci K to nie znaczy, że cieszę się z Donalda Tuska. Niestety naród w wyborach wybrał niePiS i tym niePiSem było PO. To też wiele mówi o "zadowoleniu" społeczeństwa z poprzedniej ekipy. Dla mnie najgorsza była uprawiana na okrągło nienawiść i nagonka na przeciwników politycznych. A po prawdzie to wszystko było lepsze niż PiS, szkody tylko, że wybór był ograniczony.

Lila
13-08-2008, 10:41
Majeczko,ale nienawiść teraz uprawia ktoś inny..
Przypomina mi to czasy Eligiusza Niewiadomskiego..
A może tylko mi się tak wydaje ?

Buźka..

POLA
13-08-2008, 10:55
To jest Twoje zdanie i nie jesteś w tym odosobniona..
Niestety wielu ludzi myśli inaczej .Wśród nich - ja.
Kłopoty trawienne są mniej wstydliwe niż podpieranie się nosem nad grobami w Charkowie i alkoholowy chuch w czasie przemówienia.Bo to dopiero jest lekceważenie własnego narodu..
Zostało wybaczone ? Tak ,a jakże ..
"Nie lubię ".Tak chyba można powiedzieć o kimś ,kogo się poznało osobiście.Ja nie przepadam za Tuskiem,bo jest leniwy i uprawia demagogię.Ale od lubienia go ,są jego znajomi i rodzina.
Poza tym ,nie wiem dlaczego się nie widzi jego ambicji ? I szastania pieniędzmi państwowymi ? Wystarczy przeczytać raport rządowy.Liczby nie kłamią.
Lila, to może trzeba jednak zbadać przydatność fizyczną polityka do pełnienia ważnych funkcji w państwie? No bo jak go dopadnie w bardzo ważnym momencie, a on na stronę musi... to co wtedy?:D

Kwaśniewski nie był nigdy moim prezydentem, (takiego jeszcze nie miałam), a oprócz skłonności do nadużywania jego sumienie polityczne obciążają jeszcze inne poważne grzechy. Jam nie ksiądz, rozgrzeszenia mojego nie daję.

A tak na marginesie: zauważ, jak się nadal w naszym kochanym kraju traktuje miłośników napojów wyskokowych, ciągle korzystają ze statusu świętych krów, niestety, może dlatego, że wyborcy też lubią te procenty w płynie i przymykają oko?

Ambicje złe? Chore - na pewno, i udowodnij mi, że bliźniacy ich nie mają, bo jeśli tego nie widzisz, to nie dlatego, że tego nie ma, ale dlatego, że chyba nie chcesz widzieć.

Co do wydatków: wczoraj poszło sprostowanie do Rzepy, nastąpiło jakieś przekłamanie, szczegółow nie podam, bo nie pamiętam. I nie czaruj nas tutaj, że ten rząd jest bardziej rozrzutny od poprzedniej ekipy. Podliczenie zróbmy po dwóch latach

Baranku Boży, co ekipa - to gorzej. (dawniej było: co plenum):D

maja59
13-08-2008, 11:24
Majeczko,ale nienawiść teraz uprawia ktoś inny..
Przypomina mi to czasy Eligiusza Niewiadomskiego..
A może tylko mi się tak wydaje ?

Buźka..
Lilu, nie zauważam nienawiści w nowej ekipie, nie jest ona (ekipa) ani mądra ani sprawna, ale nienawiści też nie sączy. Przywołany Eligiusz to chyba przesada, a może należy zwiększyć konieczna ochronę Braci o np. wojska desantowe z Krakowa, dywizja stacjonuje w pobliżu. I jeszcze jedno, jeżeli zwolennicy i wyborcy PiS nie wpłyną na zachowanie i ton wypowiedzi prominentynych działaczy PiS to społeczeństwo wykosi PiS zupełnie przy następnej okazji, wybierając cokolwiek, uwaga np. SLD. Nasz narodowy charakterek jest dość przewrotny co pokazały wcześniejsze wybory. Nie zgłosujemy za kimś, zazwyczaj głosujemy przeciw komuś. Chciałaby dożyć pojawienia się formacji demokratycznej, mądrej o ciekawym programie dla państwa i społeczeństwa i liderami nieskompromitowanymi wcześniej, ale to chyba bajka o żelaznym wilku. Buźka:)

senior A.P.
13-08-2008, 11:32
Wojna "prawie" zakonczona,ustalone zostaly warunki pokojowe teraz tylko wcielic je w zycie.
Czas pokaze jak to sie wszystko rozstrzygnie i ulozy.Cene za nia zaplacili niewinni ludzie !
Wodzowie i ich mocodawcy maja sie dobrze.
Prezydenci moga dumni z wojny wracac do swych domow .

Lila
13-08-2008, 11:33
Pola,na razie w Rzepie nic nie widzę..
Bo jeśli to jest prawdą ,to po co czekać na 2 lata,skoro po 5-ciu miesiącach jest taki efekt ?

Pożyjemy,zobaczymy..
Ja też nie miałam ''swojego ''prezydenta.I co gorsza,nie widzę abym się doczekała.
Chyba wybory już sobie odpuszczę.Po co mi nerwy na stare lata ?Hę ???

ps.wiem,że to nie jest postawa obywatelska.Ale wtedy zamknę dziób ,i nic nie będę krytykować,bo nie będę mieć prawa..:)

maja59
13-08-2008, 11:40
Pola,na razie w Rzepie nic nie widzę..
Bo jeśli to jest prawdą ,to po co czekać na 2 lata,skoro po 5-ciu miesiącach jest taki efekt ?

Pożyjemy,zobaczymy..
Ja też nie miałam ''swojego ''prezydenta.I co gorsza,nie widzę abym się doczekała.
Chyba wybory już sobie odpuszczę.Po co mi nerwy na stare lata ?Hę ???

ps.wiem,że to nie jest postawa obywatelska.Ale wtedy zamknę dziób ,i nic nie będę krytykować,bo nie będę mieć prawa..:)
Nie zamykaj dzioba i krytykuj, to jest nasze obywatelskie prawo. Z łapanki na prezydenta nie biorą i każdy kolejny pretendent musi się przyzwyczaić do krytki. Nie robi nam łaski to z naszych podatków płacą mu pensję.

Lila
13-08-2008, 11:52
Wojna "prawie" zakonczona,ustalone zostaly warunki pokojowe teraz tylko wcielic je w zycie.
Czas pokaze jak to sie wszystko rozstrzygnie i ulozy.Cene za nia zaplacili niewinni ludzie !
Wodzowie i ich mocodawcy maja sie dobrze.
Prezydenci moga dumni z wojny wracac do swych domow .


Ach ta Ameryka...
Czołgi sowieckie właśnie weszły do Gori.Tak mówi prezydent Saakaszwili.
Rosja zaprzecza..
Czemuż u licha ,wierzę Gruzji ?

senior A.P.
13-08-2008, 12:02
Przeciez po raz kolejny pisze - nie wierzcie doniesieniom z wojen !
Gdzie czolgi weszly (i kiedy) tak tez i z tamtad wyjada jak przyjdzie rozkaz !
Lila wierz lub nie ale prezydent Gruzji to "palikot" .
Popytaj gdzie go ksztalcili i czego nauczyli,temu czlowiekowi nie powierzyl bym dowodzenie nawet druzyna a jego ktos na prezydenta postawil ?

Lila
13-08-2008, 12:14
Nooo ,u Was się kształcił..:) w Hameryce ,przeca..

POLA
13-08-2008, 12:15
Pola,na razie w Rzepie nic nie widzę..
Bo jeśli to jest prawdą ,to po co czekać na 2 lata,skoro po 5-ciu miesiącach jest taki efekt ?

Pożyjemy,zobaczymy..
Ja też nie miałam ''swojego ''prezydenta.I co gorsza,nie widzę abym się doczekała.
Chyba wybory już sobie odpuszczę.Po co mi nerwy na stare lata ?Hę ???
ps.wiem,że to nie jest postawa obywatelska.Ale wtedy zamknę dziób ,i nic nie będę krytykować,bo nie będę mieć prawa..:)
1. Ta informacja o wydatkach ukazała się podobno wczoraj w Rz., nie czytałam. Usłyszałam o tym w serwisach jak i wyjaśnienia Nowaka (miał jeszcze wieczorem wysłać sprostowanie do redakcji). Czy wysłał? Nie wiem. A poczekać warto, nie przekreślajmy dnia przed zachodem... no słonka... wiesz jakiego:D

2. W sprawie prezydenta, przyszłego, podzielam Twój sceptycyzm .

3. W żadnym wypadku nie odpuszczaj, przekreślenie wszystkich kandydatów jest też jakimś wyjściem no... i daje prawo do krytyki. Ja się prawa do kłapania dziobem dobrowolnie nie pozbawię:D ani mi się śni;)

senior A.P.
13-08-2008, 12:22
W Hameryce godosz ? "Jo mysle,ze i dziesik indziej,trzeba by Radoslawa popytac one sie tam razem cykneli.
Teraz Radoslaw jak zostanie kolejnym prezydentem RP to chyba nie bydzie taki nierozwozny."

Swiat bierze przyklad z Rosji (Putin),ze najpierw aby zostac prezydentem trzeba wczesniej pracowac w wywiadzie i to miedzynarodowym !
Polska juz sie do tego stosuje od "kwasniewskich czasow".

Kazimierz
13-08-2008, 14:35
Ten konflikt zbrojny wywołał, moim zdaniem, Saakaszwili. Wywołując go w czasie olimpiady,liczył na to chyba, że Rosja nie zareaguje, a on poprawi swój image w oczach Gruzinów.
Uznając, że Osetia Płd.,to część Wielkiej Gruzjii i że ma on pełne prawo do militarnej jej pacyfikacji, popełnił duży błąd. Być może, była to prowokacja rosyjska. Tak piszą media.
Przecież Osetia Płd., to tylko mniejsza część Osetii i wcale nie chce być częścią Wielkiej Gruzji. Jakoś nic się nie mówi o Osetii Płn.która wchodzi w skład Federacji Rosyjskiej.Osetia Płd. chce się połączyć z resztą Osetii. Czy to grzech ?
Saakaszwili chce wciągnąć inne państwa w ten konflikt, w tym Polskę. To,że EU nie daje się wciągnąć w ten kobnflikt jest, moim zdaniem, bardziej rozsądne niż postawa naszego prezydenta. Deklarowanie publiczne walki z Rosją jest bardzo niedyplomatyczne. Owszem solidarność tak,ale żeby zaraz deklarować już teraz, posyłanie tam naszych żołnierzy, jako sił pokojowych, to za dużo i zawcześnie.
Przecież Abchazja też chce być w składzie Federacji Rosyjskiej a nie w składzie Wielkiej Gruzjii. To, że Federacja Rosyjska nie chce widzieć Wielkiej Gruzji w NATO, to moim zdaniem nic dziwnego. A to,że USA widzą Wielką Gruzję w NATO też mnie nie dziwi. Osłabienie Rosji napewno należy do strategicznych celów Ameryki. Osetyńczycy i Abchazowie widać widzą większy swój interes bycia w składzie Federacjii Rosyjskiej niż natowskiej W. Gruzjii.
To narazie,tyle z mojej strony o tym konflikcie zbrojnym, którą inni nazywają wojną.
A w ogóle, ten konflikt w czasie wspaniałej, mimo wszystko, olimpiady w Pekinie,nie podoba się chyba wszystkim pokojowo nastawionym ludziom na świecie.
Liczę,że UE doprowadzi szybko do pokoju w tym rejonie.

senior A.P.
13-08-2008, 14:58
UE moze tylko pozorowac,ze ma cos do gadania w problemie rosyjsko-gruzinskim,tak samo jak nasz maly prezydent LK,ktory ma sie za wielkiego,choc w wiadomosciach USA nawet tego nie pokazano jak to "pieciu wspanialych wyruszylo na Rosje" z miedzyladowaniem ze strachu (podobno tylko pilota).
Masz Kazimierzu duzo reacji a szczegolnie ta ,ktora mowi o Olimpiadzie i umilowaniu ludzi do pokoju.
Ktos mocno musial w uszy naklasc prezydentowi Gruzji,ze jest tez wieki i silny a nastepnie spuscil go z lancucha i krzyknal "chuzia !" na niedzwiedzia,sam chowajac sie po krzakach z kamerami.
Szkoda tych ludzi co zgineli za glupote ludzka ale nic sie juz nie odstanie,oby tylko inni przyszli po rozum do glowy a raptusow odstawili tam gdzie powinni byc odizowlowani i bezpieczni.

babciela
13-08-2008, 15:21
Ja bylam przerazona wystapieniem pezydenta-niestety-mimo ze na zawsze pozostane zwolenniczką PIS-u.Wystapienie-mysle ,że nieprzemyslane,ja tez nie przepadam za polityka uprawiana przez Rosjan-mozna ich nienawidzic-ale nie mozna temu dawac wyraz w tak publicznym wystapieniu,i w imieniu calego narodu.Ja mysle że to wystapienie mialo na celu- mocno nas przestraszyc-i naklonic do jak najszybszego zainstalowania u nas tarczy antyrakietowej i zaakceptowania obecności w naszym kraju wojsk amerykańskich(Boże uchowaj)

senior A.P.
13-08-2008, 15:32
Miedzy innymi to przyspieszy instalacje "Tarczy antyrakietowej" ale czy w Polsce tego nie jestem pewny,tym bardziej,ze w Polsce sa juz zainstalowane obce biznesy,ktore nie dadza w siebie walic jak w kulochwyt.Prawdopodobnie to nastapi na Litwie,do ktorej tez z Baltyku blisko.
Prezydentowi Kaczynskiemu mozna juz podziekowac i zyczyc powodzenia na innym stanowisku !

POLA
13-08-2008, 23:21
Prezydent USA George W. Bush ostrzegł Rosję, że poprzez akcję zbrojną w Gruzji naraża na szwank swe stosunki z Zachodem, wyraził poparcie dla niepodległości Gruzji i zażądał wpuszczenia międzynarodowej pomocy humanitarnej do Osetii Południowej.
A niedźwiedź się zdenerwował i zaryczał ustami
Ławrowa: USA muszą wybrać: partnerstwo z Gruzją albo z Rosją.

I wszystko jasne, USA się solidaryzuje z Gruzją, ale tak delikatnie, a niedźwiedź robi i zrobi swoje.

Za to my strzelamy z procy do niedźwiedzia, bo waleczny my naród, sprawdzony w przelewaniu krwi własnej. Nic nie zwojujemy, ale światu pokażemy, jak zwyciężać mamy. Niedźwiedzia.

Lila
13-08-2008, 23:24
No pewnie...niczym Zbyszko z Bogdańca go załatwimy..
Oszczepem ( chyba ) i z drugiej strony Jagienkowymi widłami..:)

Kazik
13-08-2008, 23:42
USA wysłała pomoc humanitarną, ciekawe czy porty Gruzji są nadal blokowane i czy przepuszczą te statki. A może to ma na cel właśnie odblokowanie? USA robi ciut więcej niż UE. Zanim UE się ruszy to wymordują Gruzinów w Osetii, a w Gori nadal rabują i zabijają-takie "wycofanie" po rosyjsku. Czołgi były 20 km od Tbilisi [byłem kiedyś i w Suchumi i Batumi też] był tam nasz dziennikarz-więc to nie wiadomość z propagandy którejś ze stron.

Lila
13-08-2008, 23:45
Przed chwilą gen.Borysow udzielał wywiadu właśnie w Gori ,zapewniając iż wojsko rosyjskie opiekuje się mieszkańcami.
Może...
Ale wiem na pewno.Od zarazy morowej i opieki rosyjskiej ,chroń nas Panie Boże.

admin
14-08-2008, 00:12
użytkownik halswron (http://www.klub.senior.pl/moje/halswron) jest proszony o niepowielanie postów niezgodnych z regulaminem i załatwianie osobistych spraw na proiv a nie na forum
kolejne naruszenia regulaminu będą skutkowały włączeniem funkcji moderowania postów użytkownika przed ich publikacją

senior A.P.
14-08-2008, 11:23
Sytuacja w Gruzji komplikuje sie . Swiat mobilizuje sie do pomocy humanitarnej w tym USA i Polska.
Z USA plyna okrety i leca samoloty a z Polski podobno pojada takze zolnierze .
Co wy na to ,do konca IO jeszcze troche czasu jest ,czy mozni tego swiata zrozumieja w koncu co to jest pokoj ???

Dariusz Kosiur
16-08-2008, 11:32
Między Rosją a Niemcami znajduje się Polska, od dwóch stuleci rozgrywana przeciw Rosji. Rządzący Polską od 1980 r. (dokładniej od 1926 r.) w większości nie polski i zdecydowanie antypolski element, a od 1990 uprawiający na rzecz USA-Izrael-UE wybitnie antyrosyjską politykę stwarza dla polskiego narodu i państwa śmiertelne zagrożenie.

A co Państwo myślą o naszej sytuacji (mamy już mieć tarczę antyrakietową z USA) i o globalnej polityce?
Moje zdanie jest następujące:
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=730
Dariusz Kosiur

senior A.P.
16-08-2008, 11:56
Ja mysle,ze za wczesnie mowic o prawdziwej przyjazni Polski z Rosja ,tym bradziej ze przywodcy Rosji nadal dogaduja sie za plecami Polski z Niemcami,czego w swej historii juz doswiadczalismy.
Bedac prezydentem Polski zaprosil bym swych sasiadow do swego stolu we wlasnym domu i szczerze porozmawial o faktycznych zagrozeniach plynacych dla tych trzech krajow i to ze strony poteznych i dobrze uzbrojonych mocarstw jakim sa Chiny,USA i ...... Izrael (tak ,tak Izrael mocarstwo finansowe i nuklearne).
Wczesniej czy pozniej do takiej konfrontacji dojdzie ,majac jeszcze na uwadze rewanz cicho dzisiaj siedzacej Japoni,ktora pamieta Hiroszime I Nagasaki.
Zawiazal bym przyjazn rosyjsko-polsko-niemiecka i polaczyl sily (wszelkie) przeciwko wspolczesnym tygrysom.
Niewiadoma sa Anglia i Francja,ktore niezbyt sie kochaja ale w momencie zagrozenia moga sie przydac.
Ta "piatka z ulicy europejskiej" winna wziasc pod uwage nawet obecne sukcesy olimpijskie w zdobywaniu medali,to tez o czyms swiadczy.

ostatek
17-08-2008, 17:56
Ta "piatka z ulicy europejskiej" [...]
Senior A.P., lepiej już zostań przy: "Piątce z ulicy Barskiej"... że też jeszcze pamiętasz, ze sto lat temu wypadało przeczytać (lektura szkolna to była?)... ale "światoogląd" Ci ukształtowała, fakt...
Sorki, nie mogę poważnie potraktować wypracowania pt: "gdybym był prezydentem", dlatego też na ten temat się nie wypowiadam...

Lila
17-08-2008, 22:49
Ja mysle,ze za wczesnie mowic o prawdziwej przyjazni Polski z Rosja ,tym bradziej ze przywodcy Rosji nadal dogaduja sie za plecami Polski z Niemcami,czego w swej historii juz doswiadczalismy.
Bedac prezydentem Polski zaprosil bym swych sasiadow do swego stolu we wlasnym domu i szczerze porozmawial o faktycznych zagrozeniach plynacych dla tych trzech krajow i to ze strony poteznych i dobrze uzbrojonych mocarstw jakim sa Chiny,USA i ...... Izrael (tak ,tak Izrael mocarstwo finansowe i nuklearne).
Wczesniej czy pozniej do takiej konfrontacji dojdzie ,majac jeszcze na uwadze rewanz cicho dzisiaj siedzacej Japoni,ktora pamieta Hiroszime I Nagasaki.
Zawiazal bym przyjazn rosyjsko-polsko-niemiecka i polaczyl sily (wszelkie) przeciwko wspolczesnym tygrysom.
Niewiadoma sa Anglia i Francja,ktore niezbyt sie kochaja ale w momencie zagrozenia moga sie przydac.
Ta "piatka z ulicy europejskiej" winna wziasc pod uwage nawet obecne sukcesy olimpijskie w zdobywaniu medali,to tez o czyms swiadczy.

Senior,wiesz co ?:D
Ty mnie już rozwalisz do reszty..
Gdybyś Ty został prezydentem i nawiązał przyjaźń rosyjsko-polsko -niemiecką ,to ja musiałabym niestety wyemigrować z tej mojej ojczyzny ,choćby nad rzekę Kongo,jaszczurki łapać..

Złapałabym jak nic ebolę czy inną malarię ,i w gorączce jechałabym na pewno Tuwimem,coby nie kląć i nie gorszyć tubylców.Czarnych jak Twój humor..:D prezydencie ..panie.

Petersburskie konszachty, austriackie siuchty,
Bluszcze wokół monarchii, szable wielkim księciem -
- Taką "zdradą" w kurierkach straszcie sobie kuchty,
Przyszłość je groźnym jadem wyżre: niepamięcią.



Ech Senior,Senior..

I jeszcze na pewno napisałam razem...z nerwacji..hi

senior A.P.
19-08-2008, 14:56
Jeszcze moge zostac prezydentem (nie powiedziane gdzie,napewno nie w USA,bo tu nalezy sie urodzic aby nim zostac) i wtedy nad wszelkimi "ostatkami" przejme rzady.

ostatek
19-08-2008, 23:51
Jeszcze moge zostac prezydentem i wtedy nad wszelkimi "ostatkami" przejme rzady.
Hihi, co mi zrobisz jak mnie złapiesz? Generała już przeżyłam, więc... najwyżej ziemiankę w daglezjowym lesie wykopię, albo za Lilą na emigrację się udam - "jaszczurki łapać"...:D Ebola mi się nie podoba, mając wybór między dżumą a cholerą, wybiorę malarię... i do Tuwima dołożę Gałczyńskiego, "z gorączki... prezydencie ..panie".
Lila - sorki za plagiat; za dobre, żeby się marnowało, powtarzać trza...:)

senior A.P.
20-08-2008, 01:28
Ano "trza" jak podlegly narod nie kumaty .
Ostateczku - nie obawiaj sie mnie ja krzywdy mlodziencom nie robie ani nie molestuje,oczytanym damom klaniam sie w pas. Gdy juz ponownie wojska rosyjskie wkrocza do Polski postaram sie byc tlumaczem z rosyjskiego na polski jezyk ,cos tam jeszcze po podstawowoce mi zostalo.
Ty natomiast bedziesz tlumaczka w jezykach zachodnich,mam nadzieje,ze wspopraca bedzie dobrze sie ukladac.

bogda
20-08-2008, 13:47
Senior...czy Ty się blekotu jakiegoś najadłeś, czy coś innego Ci zaszkodziło....jakie ponownie wojska rosyjskie wkroczą do Polski??? o tym nawet nie powinno się myśleć a co dopiero pisać....trzeba by zaraz jakieś uroki odczynić, albo pluć przez lewe ramie....(nie na Seniora)....

senior A.P.
20-08-2008, 14:29
A pluj sobie przez oba ramiona,przeciez to twoja sprawa ale wczesniej radze sie ogladnac i rozpoznac jaki bedzie kierunek plucia.
Jak do tej pory to wszyscy pluja w Polsce w zlym kierunku !
Pytasz co sie najadlem ?
Odpowiadam:
PRAWDY O POLSCE I SWIECIE !
A zapilem ludzkimi lzami.

senior A.P.
22-08-2008, 23:39
Rosja dokonala warunkow rozejmu w Gruzji,co dalej ?
Gdzie nastepna prowokacja globalistow ???
Okrety wojenne na Morzu czarnym - cwiczenia ?

senior A.P.
23-08-2008, 07:04
Problem ukrainsko-rosyjski na styku,plany globalistow gotowe ,kto nastepny ?
Domonstracje na Ukrainie -chcemy do matuszki Rosji !
Koniec igrzysk czas na wojny .

senior A.P.
12-10-2008, 10:30
I zaczelo sie ,bombardowanie Pakistanu !
Za co,po co i dlaczego ?

senior A.P.
13-10-2008, 10:22
W Polsce jeszcze wieksza wojna o to jak tu jeszcze zablysnac przed przyszlymi wyborami prezydenta w Polsce .
Trzech dostojnych panow walczy i to jak - jeden to nawet chce prosic na kolanach swego przelozonego (przypominam,ze Prezydent jest przelozonym wszystkich Polakow) aby tylko nie lecial do "wyzszych przelozonych" ,bo zepsuje tam lad i porzadek ustalony wiele lat wczesniej,ponadto jak sie dogada jak jezykow nie zna (tych,ktorymi teraz sie gada w swiecie)
Drugi prawie najwazniejszy i protegowany twierdzi,ze on tu rzadzi i co nawyzej podlega tam gdzie trzeba.
Zas Prezydent RP jak Pan Bog go oswieci winien tylko wskazac drzwi i po wojnie .