PDA

View Full Version : Dlaczego nie lubię ....ruskich


zdzislaw.bedrylo
12-08-2008, 16:29
Jestem lwowiakiem od urodzenia...Wraz z rodzicami we Lwowie,moje dzieciństwo było spokojne,normalne jak każde ,przeciętne...
Dopiero wojna 1939 roku pokazała swoje oblicze.....Lwów jako miasto podległe
władzom ZSRR pokazało jak oni potrafią wprowadzać " kulturę i obyczaje"..
W 1941 roku ,kiedy wojska niemieckie weszły do Lwowa zobaczyliśmy co potrafią żołnierze Armii Czerwonej i wojska NKWD...
W dwóch więzienach na ul. Ląckiego i Brygidkach ....ja jako 10 letni chłopieć zobaczyłem stosy trupów polaków i ukrainców...Obraz straszny dla takiego chłopca....Taki obraz zostaje na całe życie.........
Potem ponownie kiedy oni wrócili w 1944 roku do Lwowa.. tylko cud uratował mojego ojca..Chcieli ojca zastrzelić bez przyczyny.......
Im do końca życia nie zapomnę wysiedlenie w 1945 roku ....Rodzice mieli piękne mieszkanie,meble,wyposażenie mieszkania i inne. To wszystko trzeba było zostawić i wyjechać w nieznane....Pozwolili tylko na 3 skrzynie i inny drobny dobytek..a jazda ze Lwowa na Sląsk do Chorzowa trwała 3 tygodnie
( tak 3 tygodnie)...345 km ze Lwowa do Bytomia trzy tygodnie......Bez pożywienia i inych...Jechaliśmy w bydlęcych wagonach....3 rodziny w jednym wagonie...resztę proszę sobie wyobrazić............
Dlatego jak ja mam ich kochać i podziwiać.....Rosja to państwo chore..
oni w genach mają jedni władzę a drudzy bat...Ludzie ruscy nie są żli...tylko
ich gubi PYCHA........i to się dla nich żle skończy.....
Widać ich zachowania w dobie obecnej....Budapeszt....Afganistan a teraz Gruzja....Cynizm i wiarołomstwo ich władzy.....

jolita
12-08-2008, 16:43
.....i to się dla nich żle skończy.....
..
niestety - końca nie widać...

senior A.P.
12-08-2008, 16:54
Ciekawe a zarazem smutne opowiadanie.Pozwolisz,ze zapytam ,dlaczego dopiero w 1944 i po tym roku wszystko stalo sie koszmarem dla Twej rodziny i ciebie a wczesniej zylo sie dobrze,co sam podkreslasz.Lwow byl polski ale i Rusinow,Ukraincow w nim nie brakowalo,wspolzycie jednak bylo mozliwe i sie jakos tam ukladalo.
Przeciez wladza radziecka powstala przed twoim urodzeniem w wyniku bolszewickiej rewolucji,ktorej tworcow zapewne znasz,takze ich nastepcow,chociazby Stalina i tych wszystkich opracow wladzy radzieckiej jak chociazby NKWD ,ktore wymieniasz.
Co bylo powodem tego naglego i zlego nastawienia do Polakow ,tragiczne rzezie na Ukrainie i terenach polskich - znasz jakies konkretne przyczyny ?
Piszesz _ "Rosja to panstwo chore ..." ,na co choruje ,co jest powodem tej choroby,choc dalej piszesz "ruscy nie sa zli...".
Jezeli to sa twoje przezycia i odczucia,to warto sie zastanowic czy aby dalej jest tak z tymi Rosjanami ?
Mnie sie wydaje,ze i w Rosji ludzie sie zmieniaja,dorastaja nowe pokolenia,odmladza sie rzad i wszelka wladza,Rosjanie sie cywilizuja - to juz nie to,ze kiedys nawet nie widzieli zegarkow i odczytywali godzine z kija wbitego pionowo w ziemie.
Moze warto dostrzec i dobre cechy Rosjan ?

zdzislaw.bedrylo
12-08-2008, 18:50
Drogi kolego Senior AP. Lwowa chyba nie znasz...bo takiego miasta w Polsce chyba nie ma.Wszystkie kultury w jednym,pięknym mieście a przede wszystkim miasto,gdzie góruje Wysoki Zamek z Kopcem Unii..Widok/który jest tak malowniczy przez to,że wewnątrz mista Góra z Kopcem a wokół domy,wieże kościołów,cerkwi i budynki.Ogłądając taras widokowy na szczycie Kopca widać wokół miasto,czyli wewnątrz Kopiec a wkoło budynki. Chyba nigdzie takiego widoku nie zobaczysz....na świecie.
Odnośnie ruskich i ich porządków...to widziałem wiele jako dziecko ,chłopak
itd. Tam z nimi trzeba było żyć na codzień i wówczas mógłbyś coś powiedzieć........

Lila
12-08-2008, 22:42
Nigdy nie sądziłam ,że zgodzę się całkowicie ze Zdzisławem.I pomyśleć,że jeszcze do 44 roku,Sowiety godziły się na polski Lwów..
Na Sowiety kto raz dostał alergii,to nie wyleczy się do końca życia.On i jego dzieci.

Mar-Basia
12-08-2008, 23:44
Na Sowiety kto raz dostał alergii,to nie wyleczy się do końca życia.On i jego dzieci.
i
W latch 80-tych zadalam mojej mamie pytanie: "bedac bylym wiezniem niemieckiego obozu koncentracyjnego wyzwolonego przez Ruskich, kogo bys wybrala Ruska czy Niemca ". Najpierw mama wypalila, ze jedno i drugie to bandyci, ale po chwili zastanowienia.....powiedziala Niemca! Wedlug Mamy kiedy Ruscy wkroczyli w 1945 pogwalcili wszystkie kobiety, ktore potrafily sie ruszac.

senior A.P.
13-08-2008, 12:35
Z tym gwalceniem nie przesadzaj (ze wszystkie kobiety).
Na kazdej wojnie sa gwalty i zboczenia seksualne. Rosjanie wkraczajacy do Polski idac na Berlin dokonywali gwaltow gdy im sie do tego nadarzala okazja ,mozna by to tez odniesc do wojsk Napoleonskich idacych na Moskwe.
Nie chce tu nikogo bronic ale kobiety winny wiedziec co im grozi w warunkach wojennych i odpowiednio nie pokazywac sie rozjuszonym samcom a tym bardziej brac udzial we wspolnych libacjach.
Zolnierz godzien honoru nie dokonuje gwaltow,roztropna kobieta nie pcha sie na kolana zolnierza.
Kultura zolnierzy niemieckich i rosyjskich byla i jest rozna ,wynika to z cech narodowych jak i wyksztalcenia oraz inteligencji.
Mama miala racje !

Lila
13-08-2008, 12:40
No tak ,Senior.Wina była kobiet ,oczywiście..
Coś czuję ,że i Ty gwałciłeś ,bo tak bronisz gwałcicieli...:)
W końcu miałeś 23 lata,toś był ogier,że hej..

maja59
13-08-2008, 13:08
No tak ,Senior.Wina była kobiet ,oczywiście..
Coś czuję ,że i Ty gwałciłeś ,bo tak bronisz gwałcicieli...:)
W końcu miałeś 23 lata,toś był ogier,że hej..
Mężczyzna, który rozgrzesza lub tłumaczy gwałty jest zwykłym bydlakiem. Kobieta jako rzecz, jako łup wojenny, nie jako człowiek. Jej dożywotnia krzywda, ból, rozpacz, sponiewieranie czlowieczeństwa nic nie znaczy. Mam zignorowanego Seniora więc odpowiadam mu za twoim posrednictwem Lilu, bydlakom nie podaje się ręki, a zbrodniarze (gwałt wojenny uznany jest za zbrodnię ludobójstwa) siedza w długoletnim odosobnieniu. Jeżeli miałam kiedykolwiek wątpliwości czy ignorować Seniora czy nie to teraz już ich nie mam.

senior A.P.
13-08-2008, 13:44
I widzisz wytlumacz kobiecie a ona i tak tego nie zrozumie !
Co za babska przekornosc i przewrotnosc - kto tu gwalcicieli broni ?
Na dodatek tego jeszcze za spowiednika mnie bierze i podpowiada rozgrzeszenie.
Wez ty sie czep ksiedza i jego pokuty a mnie daj spokoj.
Jezeli napisze,ze "na wszelki wypadek Bozia i ksiedzu dala przyrodzenie" - to znaczy,ze i ksiedza osadzam lub proponuje mu gwalt ?
Naucz sie kobieto czytac ze zrozumieniem a dopiero laduj i wal ze swej strzelby !
Czy ty mnie ingorujesz to mnie i innych malo obchodzi ,obchodzi zas twoje nielogiczne rozumowanie i sugerowanie.
Wstydz sie !

senior A.P.
13-08-2008, 13:48
Lila !
Przestan podpuszczac "pragnacych gwaltow" jak w tym dowcipie o babci, ktora 60 lat czekala na gwalt, a oni przyjechali i nie gwalicili - co babcia skwitowala :"mieli gwalcic a nie gwalca !".
Nie wszyscy na tym forum potrafia czytac ze zrozumieniem i w dodatku powoluja sie na "podpuszczalskie" teksty.

pomian
13-08-2008, 13:52
Witam Klubowiczów!...dlaczego nie lubię.... ruskich? Ta opinia spowodowała,iż wypowiem własny pogląd.Nigdy nie wpowiadam opini o całości narodów,nacji czy np.członków partii.W każdej zbiorowości ludzi są osoby o róznych charakterach,sposobie bycia,postępowania.Dlatego jeżeli musiałbym oceniać to jedynie postępowanie poszczególnych osób. Jestem przekonany,że wiele narodów których oceniamy bardzo negatywnie" zaskarbiło "sobie na taką opinię gdyż przewodził im określony człowiek/Hitler,Stalin/Oczywiście,że niczym nie można usprawiedliwić np.gwałtów o jakich pisze autor.Ale jakie zająć stanowisko,gdy mamy do czynienia z gwałtami w czasie pokoju,teraz,u nas w kraju?na małoletnich i mówimy,musi ta dziewczynka zostać matką? :confused:

Alsko
13-08-2008, 14:40
.]Z tym gwalceniem nie[/b] przesadzaj (ze wszystkie kobiety).
Na kazdej wojnie sa gwalty i zboczenia seksualne. Rosjanie wkraczajacy do Polski idac na Berlin dokonywali gwaltow gdy im sie do tego nadarzala okazja ,mozna by to tez odniesc do wojsk Napoleonskich idacychna Moskwe.
Nie chce tu nikogo bronic ale kobiety winny wiedziec co im grozi w warunkach wojennych i odpowiednio nie pokazywac sie rozjuszonym samcom a tym bardziej brac udzial we wspolnych libacjach.
Zolnierz godzien honoru nie dokonuje gwaltow,roztropna kobieta nie pcha sie na kolana zolnierza.
Kultura zolnierzy niemieckich i rosyjskich byla i jest rozna ,wynika to z cech narodowych jak i wyksztalcenia oraz inteligencji.
Mama miala racje !
Gdyby się nadarzyła okazja, tak?
Po powrocie z wygnania w r. 1945 zamieszkaliśmy pod Warszawą, bo nasze warszawskie mieszkanie nie istniało. Mieszkaliśmy na I piętrze, zamki w drzwiach były solidne.
W miejscowości tej był szpital i sanatorium, oblegane przez żołdaków rosyjskich, którzy
wypuszczali się w obchód w wolnym czasie. Kiedy ta tłuszcza szła (a szła kraść i się zabawić) przez ulicę - działał system ostrzeżeń. I słusznie! Któregoś dnia cztery bestie wyważyły drzwi i rzuciły się na moją matkę.
Gdyby nie ostrzeżenie i czuwający w pobliżu silni mężczyźni z bronią...

Zanim napiszesz następny podobny post, Seniorze, dobrze sie zastanów!!!

Mar-Basia
13-08-2008, 14:50
Z tym gwalceniem nie przesadzaj (ze wszystkie kobiety).
Na kazdej wojnie sa gwalty i zboczenia seksualne. Rosjanie wkraczajacy do Polski idac na Berlin dokonywali gwaltow gdy im sie do tego nadarzala okazja ,mozna by to tez odniesc do wojsk Napoleonskich idacych na Moskwe.
Nie chce tu nikogo bronic ale kobiety winny wiedziec co im grozi w warunkach wojennych i odpowiednio nie pokazywac sie rozjuszonym samcom a tym bardziej brac udzial we wspolnych libacjach.
Zolnierz godzien honoru nie dokonuje gwaltow,roztropna kobieta nie pcha sie na kolana zolnierza.
Kultura zolnierzy niemieckich i rosyjskich byla i jest rozna ,wynika to z cech narodowych jak i wyksztalcenia oraz inteligencji.
Mama miala racje !
TEN GWALT ZBIORIOWY MIAL MIEJSCE W KL AUSCHWITZ w 27 stycznia 1945 roku!

Małpa
13-08-2008, 14:59
i
W latch 80-tych zadalam mojej mamie pytanie: "bedac bylym wiezniem niemieckiego obozu koncentracyjnego wyzwolonego przez Ruskich, kogo bys wybrala Ruska czy Niemca ". Najpierw mama wypalila, ze jedno i drugie to bandyci, ale po chwili zastanowienia.....powiedziala Niemca! Wedlug Mamy kiedy Ruscy wkroczyli w 1945 pogwalcili wszystkie kobiety, ktore potrafily sie ruszac.
Moja mama mówiła mi to samo,a ja nie chciałam w to wierzyc:confused: Mówiła,że gospodarze chowali swoje córki gdzie mogli.Podobno byli bardzo brutalni,krzyczeli,że wygrali wojnę i wszystko im się należy.Ja wychowana na filmach,gdzie ruscy byli wyłącznie dobrzy(pranie mózgu) byłam wręcz zła na mamę,że takie "głupoty" opowiada:mad:

babciela
13-08-2008, 15:07
A ja mysle,że cos poplatalismy-jak mozna pisac ,że Niemcy byli lepsi od Rosjan.Zastanowcie sie Niemcy-wyksztalceni,kulturalni.majacy w swej kulturze nazwiska tej miary co Beethoven,Wagner (-chociaz to byl ulubiony kompozytor Adolfka,i sam o zapedach mocno nazi)ida na lep filozofii marnego malarzyny o wyzszosci jednej rasy nad druga,z zimna krwia przyjmuja istnienie obozow zaglady,uczestnicza w tej haniebnej zbrodni.Narod mocno-niestety oglupialy i dajacy sie ogłupiac.Rosjanie nie sa gorsi -oni byli TACY SAMI-sama wladza sowiecka rowna hitlerowskiej-zauwazcie -i jedni i drudzy mordowali rowniez swoich.Takim narodom trzeba li i tylko igrzysk i chleba.I jednym i drugim dali to Hitler i Stalin.Tylko jak pisalam -Niemcy maja za soba takich olbrzymi dorobek kulturalny-do ktorego mieli dostep.A Rosjanie?-narod ogłupiały,gnebiony przez stulecia przez swoich wlasnych rzadzacych,nauczony wszystkiego,co najgorsze-jak w takich ludziach mozna bylo zabic zwierzece instynkty w warunkach wojennych,kiedy poczuli sie panami calej Europy.NIE MA ROZNICY POMIEDZY JEDNYM NARODEM A DRUGIM.

senior A.P.
13-08-2008, 15:09
Jeszcze raz przypominam - prosze nie utozsamiac mnie ze zwolennikiem gwaltow dokonywanych przez zolnierzy i czytac ze zrozumieniem moje posty.
Jezeli ktos chce na mnie takie oszczerstwa rzucac i wykorzystac to walki ze mna dajac do zrozumienia wyeliminowanie mnie z tego forum,to nie musi wcale tego podkreslac czerwona czcionka a napisac wprost zarzuty naruszenia regulaminu forum.
Forumowicz/ka "Alsko" proszony/a jest o zachowaniu umiaru w negatywnych ocenach - Polacy potrafia czytac i rozumowac po polsku bez szczegolnych podkreslen i wytycznych !

babciela
13-08-2008, 15:10
a gwalcili i jedni i drudzy-i jedni i drudzy byli zwyklymi bydlakami

Małpa
13-08-2008, 15:16
Chcę,aby było jasne,że ja nie mam nic przeciw narodowi rosyjskiemu i dla mnie jest to nacja jak każda inna.Jestem przeciw wojnom,bo one wyzwalają w ludziach takie instynkty o które by siebie nigdy nie podejrzewali i właśnie mówią o tym fakty.

senior A.P.
13-08-2008, 15:18
Nie tylko bydlakami ( to za malo powiedziane - zezwierzecenie),to byli ludzie pijani i psychicznie chorzy !
Dopingiem (w normie zywnosciowej Rosjan) byl w czasie wojny alkohol (dzisiaj sa srodki psychotropwe) ale to wcale nie tlumaczy takich zachowan. Porzadni oficerowie strzelali do takich bydlakow na miejscu bez sadu aby wiecej nie gwalcili.
Byly takie fakty.

Alsko
13-08-2008, 15:19
Forumowicz Senior AP jest proszony o niepouczanie mnie!
Nie rzucam oszczerstw, cytuję Twoje słowa.
Ty nawet prośbę o zastanowienie odbierasz jako atak, Seniorze!

A jeśli będę miała zarzuty - wiem, co z nimi zrobić.

senior A.P.
13-08-2008, 15:24
Poczytaj wyzej - bylas proszona a nie pouczana !
To wielka roznica.
Zastanowienie,prosba,atak - rozumiesz te pojecia ?
Co masz w zamiarze do zrobienia absolutnie mnie nie interesuje.
Wywyzszanie sie jest bardzo zla cecha charakteru czlowieka .

Mar-Basia
13-08-2008, 17:16
A ja mysle,że cos poplatalismy-jak mozna pisac ,że Niemcy byli lepsi od Rosjan.Zastanowcie sie Niemcy-wyksztalceni,kulturalni.majacy w swej kulturze nazwiska tej miary co Beethoven,Wagner (-chociaz to byl ulubiony kompozytor Adolfka,i sam o zapedach mocno nazi)ida na lep filozofii marnego malarzyny o wyzszosci jednej rasy nad druga,z zimna krwia przyjmuja istnienie obozow zaglady,uczestnicza w tej haniebnej zbrodni.Narod mocno-niestety oglupialy i dajacy sie ogłupiac.Rosjanie nie sa gorsi -oni byli TACY SAMI-sama wladza sowiecka rowna hitlerowskiej-zauwazcie -i jedni i drudzy mordowali rowniez swoich.Takim narodom trzeba li i tylko igrzysk i chleba.I jednym i drugim dali to Hitler i Stalin.Tylko jak pisalam -Niemcy maja za soba takich olbrzymi dorobek kulturalny-do ktorego mieli dostep.A Rosjanie?-narod ogłupiały,gnebiony przez stulecia przez swoich wlasnych rzadzacych,nauczony wszystkiego,co najgorsze-jak w takich ludziach mozna bylo zabic zwierzece instynkty w warunkach wojennych,kiedy poczuli sie panami calej Europy.NIE MA ROZNICY POMIEDZY JEDNYM NARODEM A DRUGIM.

Tu chodzilo o odpowiedz, kogo by wybrala dawna wiezniarka obozu koncentracyjnego. Prosze przeczytac dokladnie post! Nie bylo mowy kto byl lepszy. Teoretyczne pytanie - teoretyczna odpowiedz.

Jedni i drudzy byli kryminalnymi przestepcami! Ale jak stoisz przed wyborem, ktorego DIABLA wybrac......?:mad:

zdzislaw.bedrylo
13-08-2008, 19:21
Ale się porobiło.....Powstała ogromna dyskusja na temat zachowań żołnierzy Armii Czerwonej w okresie wojny...To jest moim zdaniem odrębny temat...
Każdy żołnierz,obojętnie w której służy armii jest narażony na pokusy bo między innymi musi odreagować na adrealinę w czasie wojny.
To sprawa raczej zamknięta.........
Mnie chodzi o fakty...Fakty,które jako młody chłopak były na codzień w moim mieście w czasie wojny....Widziałem i słyszałem co robiło NKWD we Lwowie w 1940 roku do czerwca 1941 oraz od 1944 roku do nadal.........
W moim domu w 1940 roku ,zawsze w porach nocnych,( godz.3-4 ) zbiry NKWD aresztowały ludzi niewygodnych (polaków)....Widziałem to osobiście na ulicy,jak zabierali ludzi do kibitek...Rodzice też mówili,co NKWD robiło we lwowskich więzieniach.......
W naszej kamienicy mieszkał major Iwan Poddubny,oficer NKWD,który po pijanemu ( a był stale pijany)...mówił..ile to polaczków wysłał na Sybir....
Tak to będąc dzieckiem a potem chłopcem na własne oczy widziałem co potrafią dzielni żołnierze Armii Czerwonej i zbiry z NKWD.....
Nasz daleki krewny jan Bedryło zginął w Katyniu.......
Jeszcze ten mord w 1941 roku we więzieniach we Lwowie.Tysiące ludzi
zlikwidowali przed wejściem niemców.....Styl mordowania bł taki sam jak w Katyniu....w tył głowy......
Tak to nasi "starsi bracia" pozbywali się "wrogów"....też braci polaków.....
Ohyda.........
Ja mam już 76 lat....przeżyłem wszystkie ustroje....wodzów i sekretarzy...
ale nie mogę im zapomnieć mojego łwowa....bandyckich wysiedleń...zniewolenia Polski....i strasznej obłudy i cynizmu....To tylko oni
potrafią po mistrzowsku manipulować ludzmi......Takiej strasznej sytuacji
to tylko mógł szatan wymyślić.......

Alisia
13-08-2008, 23:43
Znam te historie z opowiadan rodzicow.
Lipiec 44,ruscy stoja na lini Wisly.
Rabuja,gwalca,morduja,
Gospodarz z sasiedztwa,pojechal na jarmark,w domu zostala ciezarna zona z kilkuletnim synkiem.
Gdy wrocil zastal zamordowana zone,przestrzelil zboj drzwi i stojaca za nimi kobiete,synka znalaz na strychu, po paru godzinach.Maly byl smiertelnie przestraszony,podobno nie mowil kilka miesiecy.
Jakis niedopity dran chodzil po domach za bimbrem,pewnie ona nie chciala otworzyc drzwi,wiec zabil.

senior A.P.
14-08-2008, 11:15
Ja nie bylem ani razu we Lwowie ale bardzo czesto w Przemyslu (sluzbowo i prywatnie) nasluchalem sie wiele o Lwowie i Lwowiakach,ich pieknych piosenkach,melodyjnym glosem .Nabralem przekonania,ze to "ta joj" dobry narod a ze troche pomieszany krwia z Ruskimi i innymi zamieszkujacymi tamte tereny,to pozwole sobie zauwazyc ,ze i pewna "swolocz" w tamtych kregach sie znalazla i nie wazne czy to byla,ruska,ukrainska lub zydowska ale byla i wiele ludziom krwi natrula i upuscila.

"Oni skazali i rjezali dajut dobre utro !"

Obawiam sie,ze historia moze sie powtorzyc.

Polski Przezydent tak miluje Ukraine,poprzedni nam ja bratal.

Basia.
14-08-2008, 11:24
Chylę czoło przed tymi, którzy doświadczyli okropieństw wojny.

Mar-Basia
14-08-2008, 11:29
Chylę czoło przed tymi, którzy doświadczyli okropieństw wojny.

Basiu, Ty chylisz czolo, bo jestes Polka. Czytalam inne posty i wlosy mi deba staja na glowie. Zdecydowanie niektorzy nie zrozumieli o co chodzi na tym watku.:mad:

senior A.P.
14-08-2008, 11:33
Doswiadczyli i nadal doswiadczaja wojen ale nikt im do glowy nie kladzie,ze kto mieczem wojuje od miecza ginie !
Spojrzcie na dzisiejsze wojny,potrzebny jest ludziom kolejny HOLOCAUST ?
Nie rozpoznajecie tych co wszczynaja wojny ???

Lila
14-08-2008, 12:52
Doswiadczyli i nadal doswiadczaja wojen ale nikt im do glowy nie kladzie,ze kto mieczem wojuje od miecza ginie !
Spojrzcie na dzisiejsze wojny,potrzebny jest ludziom kolejny HOLOCAUST ?
Nie rozpoznajecie tych co wszczynaja wojny ???
Ja rozpoznaję..
Zawsze Sowiety..albo niosą żagiew rewolucji,albo podpuszczają inne narody,aby urwać jeszcze te parę mórg dla siebie.Nacja taka..

ps.o Ukraińcach się nie wypowiadam.Jeden diabeł ,tylko gorszy.

senior A.P.
14-08-2008, 13:40
A kim byli sowieci,przeciez to nie rdzenni Rosjanie ,za carow ich nie bylo ?

Jadzia P.
14-08-2008, 22:09
Sowieci, Rosjanie i Ukraińcy to według mnie prawie tacy sami ludzie. Wszyscy mają manie wielkomocarstwowości.
Byłam kilka razy w Rosji i w Ukrainie. Było to jeszcze kiedy był ZSRR. Ukraińcy i Rosjanie mieli do nas Polaków pretensje o to, że dlatego im się ciężko żyje ponieważ muszą utrzymywać Polske. Nie wiem czy taka była u nich propaganda , czy ludzie sami sobie to ubzdurali , ale z takimi opiniami spotykaliśmy się dość często.

Barbara13
14-08-2008, 22:17
Po prostu prano im mózgi, podzielam w pełni zdanie jp50

Mar-Basia
14-08-2008, 22:54
Sowieci, Rosjanie i Ukraińcy to według mnie prawie tacy sami ludzie. Wszyscy mają manie wielkomocarstwowości.
Byłam kilka razy w Rosji i w Ukrainie. Było to jeszcze kiedy był ZSRR. Ukraińcy i Rosjanie mieli do nas Polaków pretensje o to, że dlatego im się ciężko żyje ponieważ muszą utrzymywać Polske. Nie wiem czy taka była u nich propaganda , czy ludzie sami sobie to ubzdurali , ale z takimi opiniami spotykaliśmy się dość często.
Wyobraz sobie i ciagle maja. Na Costa del Sol przez przypadek poznalam Rosjanke z Moskwy, ktora jest w moim wieku. Jednego dnia zaczela mi opowiadac jak im bylo zle, bo pracowali na nas "darmozjadow". Zapewniam cie, ze uslyszala co miala uslyszec. Oczy otwierala ze zdziwienia kiedy jej wkladalam do lba, ze caly Komekon pracowal na Ruskich, ze u nas byly puste polki bo nam cale jedzenie zabierali dla Rosji. Ludzie z Rosji przeszli potworna pralnie mozgu, ze potrzebujemy dwoch pokolen aby rozsadnie kontaktowali.

Alsko
15-08-2008, 07:58
Sowieci, Rosjanie i Ukraińcy to według mnie prawie tacy sami ludzie. Wszyscy mają manie wielkomocarstwowości.
Byłam kilka razy w Rosji i w Ukrainie. Było to jeszcze kiedy był ZSRR. Ukraińcy i Rosjanie mieli do nas Polaków pretensje o to, że dlatego im się ciężko żyje ponieważ muszą utrzymywać Polske. Nie wiem czy taka była u nich propaganda , czy ludzie sami sobie to ubzdurali , ale z takimi opiniami spotykaliśmy się dość często.

Wyprano im mózgi skutecznie i szybko nie zmienią zdania. To wymaga wysiłku.

babciela
15-08-2008, 11:24
Ja bedac w Rosji tez-niestety słyszalam od nich opinie -że u nich jest tak jak jest-gdyz cale życie musieli utrzymywac nas -Polakow.W dalszym ciagu stado baranow,a Niemcy sie z nimi poza naszymi plecami- dogaduja-jak to historia sie powtarza.Twiardze że wart Pac palaca i pałac Paca-niestety nie jestesmy otoczeni przyjaciolmi

Mar-Basia
15-08-2008, 11:30
Ja bedac w Rosji tez-niestety słyszalam od nich opinie -że u nich jest tak jak jest-gdyz cale życie musieli utrzymywac nas -Polakow.W dalszym ciagu stado baranow,a Niemcy sie z nimi poza naszymi plecami- dogaduja-jak to historia sie powtarza.Twiardze że wart Pac palaca i pałac Paca-niestety nie jestesmy otoczeni przyjaciolmi
Swieta prawda, osobiscie nie lubie ani jednych i ani drugich. Zdania nie zmienie!!!!!!!! Byli gadami, sa gadami i zostana gadami!!!!!:mad:

senior A.P.
15-08-2008, 14:38
"Sowieci,Rosjanie,Ukraincy to wedlug mnie prawie tacy sami ludzie...." ,pisze jp50 z czym ja sie nie zgdzam.
Sowietami mozna nazywac ludzi "Zwiazku Sowietckiego" - kim oni byli i nadal sa ich potomkowie ?
To ludzie z odpowiednio zaszczepiona ideologia "wirusem Lenina" jednego z tworcow Komunizmu - kim ten czlowiek byl kazdy dzisiejszy swiatly czlowiek wie ,lacznie z jego pochodzeniem i zyciorysem.Podrzuconym Rosjanom do zaplanowanych przeobrazen ustrojowych pzrez moznych tego swiata i dosc szczodrze finansowanym aby rewolucja sie udala.
Faktycznie rewolucja w Rosji sie udala lacznie z wymordowaniem rodziny carskiej oraz dziesiatek tysiecy prawowitych Rosjan.
Ci wlasnie Rosjanie sprawiedliwi i uczciwi przeszkadzali rzadzacym swiatem,zreszta po dzisiejszy dzien tacy ludzie sa niszczeni i w dzisiejszej Rosji , "bestia komuna" nawet odcietym ogonem jeszcze merda !
Inna sprawa jest z wypraniem mozgow Ukraincom a takze i Gruzinom. Przez dziesiatki lat rosyjskiego komunizmu prano ludziom mozgi i to co wyzej piszecie wlasnie ci wyprani smarowali wam farmazony propagandowe ,ktorymi ich przez cale zycie nafaszerowano.
Dzisiaj ,kiedy madrzy ludzie doszli do wladzy oczywiscie tego nie moga sobie darowac kolejni mozni i tworcy nowego ustroju globalistycznego ,dlatego tez zaczelo sie polowanie na "uczciwa Rosje i Rosjan",tylko,ze swiat zapomnial o jednym,ze prawda zwyciezy ,byc moze nawet i moskiewska !
Rosjanie juz dosc maja obcej obludy i nie pomoze tu nawet obce faszerowanie mlodych pokolen zachodnia demokracja i burdelem dawnych rosyjskich republik.
Madry Rosjanin to uczciwy czlowiek i tej uczciwosci nalezy go uczyc nawet w osobistych spotkaniach,naprawic to co zepsul komunizm !

Lila
15-08-2008, 15:05
Senior,niniejszym przyrzekam uroczyście,że każdego spotkanego Rosjanina ,za krawat wtaszczę do pierwszej bramy,aby mu zrobić wykład o uczciwości...

Ciekawe .Zrozumie ,czy zacznie wzywać karetkę ?

senior A.P.
15-08-2008, 15:16
Doczekasz sie spotkan z uczciwymi Rosjanami - masz to zapewnione jak w szwajcarskim banku !

krystynas53
15-08-2008, 15:18
Dlaczego nie lubię ..ruskich? Tuczą cholery przeogromnie, zwłaszcza te ze śmietaną.

tar-ninka
15-08-2008, 15:20
Ale za to jakie pyszne ze skwarkami...:D

Jadzia P.
15-08-2008, 15:53
Takie ruskie...to ja też lubie.
Niech tuczą. A co mi tam. Pojeżdżę rowerem i się wyrówna.

senior A.P.
15-08-2008, 16:50
Wyglada na to,ze Rosjanie polubili Gruzinow i dalej sa w goscinie u nich az zostanie podpisany pakt pokojowy.
Oby jak najszybciej,Ukraina tez teskni pod skrzydla rosyjskie.

Lila
15-08-2008, 17:27
Wyglada na to,ze Rosjanie polubili Gruzinow i dalej sa w goscinie u nich az zostanie podpisany pakt pokojowy.
Oby jak najszybciej,Ukraina tez teskni pod skrzydla rosyjskie.

No tęskni.Jak cholera.Rosjanie w ogóle ,za długo lubią przesiadywać w gościnie.Taki charakter narodowy mają.

senior A.P.
15-08-2008, 17:44
Pozyjemy,zobaczymy "goscine" wojsk NATO w Polsce.
Jak tam gotowy schron na Twoich wlosciach ?

Małpa
15-08-2008, 20:34
Sowieci, Rosjanie i Ukraińcy to według mnie prawie tacy sami ludzie. Wszyscy mają manie wielkomocarstwowości.
Byłam kilka razy w Rosji i w Ukrainie. Było to jeszcze kiedy był ZSRR. Ukraińcy i Rosjanie mieli do nas Polaków pretensje o to, że dlatego im się ciężko żyje ponieważ muszą utrzymywać Polske. Nie wiem czy taka była u nich propaganda , czy ludzie sami sobie to ubzdurali , ale z takimi opiniami spotykaliśmy się dość często.
Podróżując po byłym ZSRR bardzo często spotykaliśmy się właśnie z takimi opiniami,nie było to miłe.Jednak te uwagi kierowali do nas przeważnie ludzie starsi.Do tej pory dzwięczą mi w uszach słowa starszej kobiety,która splunęła i powiedziała "wot żuliki k nam prijechali"

Jadzia P.
15-08-2008, 20:41
Pamiętam jak weszłam do sklepu chyba w Lwowie i nie chcieli mi sprzedać cukierków. Na dodatek polskich, których w naszych sklepach wtedy nie było, a chciałam coś przywieść dzieciom jako podarunki z ZSRR.
Oni obwiniali nas o to ,że prad u nich drozeje bo ich rząd daje prąd Polsce.
Nie można tego uogólniać , nie wszyscy Rosjanie i Ukraińcy tacy byli. Ale było ich zdecydowanie dużo by zależć nam za skóre.

kufa86
15-08-2008, 22:07
Co Wy tu bzdurzycie?
Ja kocham ruskie...takie jak mama robi.

Pani Slowikowa
15-08-2008, 22:22
No tęskni.Jak cholera.Rosjanie w ogóle ,za długo lubią przesiadywać w gościnie.Taki charakter narodowy mają.

Ryba po trzech dniach zaczyna smierdziec...

senior A.P.
16-08-2008, 11:15
Polacy polubia Rosjan gdy nadejdzie taka chwila,ze juz nikt inny nie zechce im pomoc i zawiedzie.
Nie przepadnie dusza slowianska !

Alsko
16-08-2008, 11:35
roku spodziewalismy sie /nie wiem jak w kraju/olbrzymiego "wysypu" utworow piasnych do szuflady,utworow,ktore wstrzasna sumieniami...nic takiego nie nastapilo,dzialala autocenzura,ludzie kochaja miec karbowego ,a karbowy wladze.
Nastapilo zsowietyzowanie,ktore trwa.
nie rozumiem. W jaki sposób utwory pisane do szuflady miałyby wstrząsnąć sumieniami? Czyimi? Z głębi biurka?
A może zabrakło tu słówka "nie"?

POLA
16-08-2008, 13:22
Polacy polubia Rosjan gdy nadejdzie taka chwila,ze juz nikt inny nie zechce im pomoc i zawiedzie.
Nie przepadnie dusza slowianska !
Już przepadła, siedzi na Florydzie i smęci:D

tadeusz50
16-08-2008, 14:11
Polacy polubia Rosjan gdy nadejdzie taka chwila,ze juz nikt inny nie zechce im pomoc i zawiedzie.
Nie przepadnie dusza slowianska !
Jak dla mnie 123 lata+ 45 lat to już wystarczający okres gdzie oni sie tu na ziemi Polskiej panoszyli i wcale nie pragnę ich powrotu. Wont.

Alisia
16-08-2008, 15:26
nie rozumiem. W jaki sposób utwory pisane do szuflady miałyby wstrząsnąć sumieniami? Czyimi? Z głębi biurka?
A może zabrakło tu słówka "nie"?


A Rosjan nie lubie,
Ksiegarnia P. Puchaczowej na Millwauke wypelniona szarymi okladkami wydawnictw K P,gdzie oprocz klasykow moglam znazezc Grudzinskiego,Herberta,Milosza-Umysl zniewolony.J Kaczmarskego,wiersze i piosenki pisane juz na emigracji, Solzynicyn.
Rok 89 wzbudzil taka nadzieje ,ze w kraju pisarze nie mogac publikowac , pisali do szuflady/tak sie mowi/.
W stanie wojennym docieraly do nas jakies strzepy ,zapowiedzi nowych,rozliczeniowych utworow, z systemem ,z samym soba, z otaczajaca rzeczywistoscia.
Literatura to sumienie narodu,a sumienie uspokoilo sie zalewem tlumaczonych harlequinow.
Spodziewalismy sie zalania literatura faktu.

Nic takiego nie nastapilo,czyli dzialala autocenzura i zsowietyzowanie,ktore trwa

Mar-Basia
16-08-2008, 17:33
A Rosjan nie lubie,

Nic takiego nie nastapilo,czyli dzialala autocenzura i zsowietyzowanie,ktore trwa

Nie przesadzaj, na polkach w powaznych ksiegarniach polskich na calym swiecie znajdziesz wiele interesujacych pozycji mlodych autorow, ktorzy nigdy nie zaliczali sie grupy autocenzurujacej czy zsowietyzowanej. Mozesz mi wierzyc na slowo - duzo czytam.

Malgorzata 50
16-08-2008, 19:41
Kto mianowicie się spodziewał Alisiu .Wy emigracja się spodziewaliscie? A my tutejsi mamy gdzieś czego wy się spodziewacie .Jesteśmy zmęczeni rozdrapywaniem ran. Młoda polska literatura -raz lepsza raz gorsza koncentruje się na czym innym.A coś kiepsko u ciebie z czytaniem bo literatury "rozrachowującej " się z PRL z prawa lewa i wszystkich innych opcji jest od groma i ciut ciut .Może twoja z księgarenka na Milwaukee słabo jest po prostu zaopatrzona .Polecam polskie księgarnie internetowe

Alisia
17-08-2008, 01:10
Kto mianowicie się spodziewał Alisiu .Wy emigracja się spodziewaliscie? A my tutejsi mamy gdzieś czego wy się spodziewacie .Jesteśmy zmęczeni rozdrapywaniem ran. Młoda polska literatura -raz lepsza raz gorsza koncentruje się na czym innym.A coś kiepsko u ciebie z czytaniem bo literatury "rozrachowującej " się z PRL z prawa lewa i wszystkich innych opcji jest od groma i ciut ciut .Może twoja z księgarenka w Milwaukee słabo jest po prostu zaopatrzona .Polecam polskie księgarnie internetowe


========================================


nie" w" Milwaukee a "na "Milwaukee-ulica centralna polskiej dzielnicy w Chicago," ksiegarenka" jest wielkosci czterech trzysypialniowych apartamentow,ci mieszkajacy w norach,wg dyskutantow na amerykanskim watku,Polacy ,kupuja ksiazki i czytaja!!!.

Teraz minelo 20 lat,mowie o czasie tuz po 89.


Czy ja niejasno sie wyrazam,czy ty rozumiesz, tak jak chcesz rozumiec i wlaczasz sie w rozmowe,aby dowalic,za Lwow ja oberwalam,ale to tylko net.
Masz dosyc rozdrapywania ran,nie rozdrapuj.
...i mow za siebie.

Malgorzata 50
17-08-2008, 02:45
Czy ja niejasno sie wyrazam,czy ty rozumiesz, tak jak chcesz rozumiec i wlaczasz sie w rozmowe,aby dowalic,za Lwow ja oberwalam,ale to tylko net.
Masz dosyc rozdrapywania ran,nie rozdrapuj.
...i mow za siebie.
Mówię za siebie ,nie dowalam tylko odpowiadam na post.W odróżnieniu od ciebie jak coś palnę to umiem przeprosić .Skąd tyle agresji Alisiu???? (Alisiu????):rolleyes:

Alisia
17-08-2008, 03:11
Agresja?

Juz gdzies zarzucilas mi,ze sie kloce,teraz agresja?
innym razem,ze bredze,wiec kto tu jest agresywny?


Zeby bylo na temat, Rosjanie ukradli moja puchowa kolderke z mojego lozeczka , i sprzedali w nastepnym domu za 1/2 l bimbru,dziadek musial odkupic,ja tego nie pamietam,ale zylo to w opowiesciach rodzinnych.

Cala historia teraz wydaje sie smieszna,kolderke rozpoznal pies,posciel sasiadow wietrzyla sie na plocie, nasz pies pobiegl tam stanal przy ogrodzeniu i ujadal w nieskonczonosc,nie reagowal na wolanie dziadka,wreszcie on poszedl do sasiadow zobaczyc co sie dzieje,a Burek patrzyl na kolderke i szczekal,od czasu kradziezy minelo kilka miesiecy,
Sprawa sie wyjasnila,gdyz na pytanie dziadka skad to maja ,odpowiedzieli "od ruska,za pol litra"
Dziadek wyrownal im strate,a ja odzyskalm kolderke.

babciela
17-08-2008, 11:28
Tak sobie poprzegladałam ten watek i nasuwa mi sie pytanie-skad u Was tyle zaufania do naszego drugiego wielkiego brata zza oceanu-mielismy juz w historii zaangazowanie sie w wojne-tylko tam gdzie maja biznes albo nóż na gardle(vide druga wojna światowa)

Lila
17-08-2008, 11:32
Mówię za siebie ,nie dowalam tylko odpowiadam na post.W odróżnieniu od ciebie jak coś palnę to umiem przeprosić .Skąd tyle agresji Alisiu???? (Alisiu????):rolleyes:

Małgosia ,nie wiesz naprawdę skąd ???:D

Mar-Basia
17-08-2008, 11:48
Tak sobie poprzegladałam ten watek i nasuwa mi sie pytanie-skad u Was tyle zaufania do naszego drugiego wielkiego brata zza oceanu-mielismy juz w historii zaangazowanie sie w wojne-tylko tam gdzie maja biznes albo nóż na gardle(vide druga wojna światowa)

Zastanawiam sie nad tym problemem od lat. Kult Ameryki, kult dolara - regularne "pranie mozgow", ze wszystko co amerykanskie jest bardzo mocno zakorzenione w Polsce do dnia dzisiejszego. A ta Ameryka, poprostu nas OLEWA, nawet aby do nich pojechac Polacy musza miec wize w odroznieniu od innych czlonkow Uni Europejskiej. Cos w tym jest? Poprostu oni traktuja Polakow jak slugusow, bialych murzynow do najciezszych prac!
Zobacz, usilowalam dwukronie otworzyc watek 1. Europa, 2. Jak polski senior czuje sie w Uni Europejskiej? Obecnosc MINIMUM. Na temacie AMERYKA - rekordy klotni, sporow, wymiany zainteresowan!!!! Komentarz: poprostu zapominamy kim jestesmy i kim naprawde chcemy byc.

bronczyk
17-08-2008, 12:03
A ja myślę, że nie ma co lubić lub nie lubić jakichś narodów. Owszem są między nami różne złe rzeczy. Jakieś pretensje i tajemnice, ale czemu ja za działalność polityków mam obwiniać cały naród. Nie podoba mi się polityka Rosji wobec Gruzji, ale i nie podoba mi się polityka Busha. Jedni i drudzy chcą zmieniać świat na lepsze. Tylko przez to jest coraz więcej dramatów zwykłych ludzi. A w Kamerunie, Ameryce, Rosji i w Polsce matki płaczą tak samo. Można moją wypowiedź uznać za zbyt sentymentalną, ale ja staram się nie patrzeć na świat poprzez pryzmat narodowości. Patrzę na cechy wspólne jakie mamy, a nie różnice.

Jan Bo.
17-08-2008, 12:52
A ja powiem tak. Co do braci wielkich czy mniejszych tych co wciaż na Polskę dybia, to patrzcie ludzie ile my niepodleglosci w zyciu mieliśmy? Od Krzyżaka po Sowieta a teraz amerykańca sprowadzamy. Polak musi miec wroga taka natura jego jak nie ma to sobie go funduje. Narodow można nie lubić, ale są i tu i tam pożądni ludzie. Są i ludzie ciemiężeni i w Polsce i w Ruskich i w Ameryce tez pewnie są, ale przecież o tych nie tu mowa chyba.
Ci Amerykanie, bo Ruskom już do nas daleko, to jeszcze pokaza na co ich stac u nas. Zobaczycie.
Silny zawsze rzadzil słabym a Polak to tylko mocny w gębie.
A ruskich to czy lubie? Dawne czasy gdym ruska widzial i jak krzywde komukolwiek wyrzadzil to już wybaczyłem.

Malgorzata 50
17-08-2008, 13:05
Jasiu ,a może zmień styl bo ciężko się to czyta.

Malgorzata 50
17-08-2008, 13:07
Małgosia ,nie wiesz naprawdę skąd ???:DTo bylo pytanie retoryczne-wiesz zmartwychwstali bywają złośliwi:D

Malgorzata 50
17-08-2008, 13:08
Zastanawiam sie nad tym problemem od lat. Kult Ameryki, kult dolara - regularne "pranie mozgow", ze wszystko co amerykanskie jest bardzo mocno zakorzenione w Polsce do dnia dzisiejszego. A ta Ameryka, poprostu nas OLEWA, nawet aby do nich pojechac Polacy musza miec wize w odroznieniu od innych czlonkow Uni Europejskiej. Cos w tym jest? Poprostu oni traktuja Polakow jak slugusow, bialych murzynow do najciezszych prac!
Zobacz, usilowalam dwukronie otworzyc watek 1. Europa, 2. Jak polski senior czuje sie w Uni Europejskiej? Obecnosc MINIMUM. Na temacie AMERYKA - rekordy klotni, sporow, wymiany zainteresowan!!!! Komentarz: poprostu zapominamy kim jestesmy i kim naprawde chcemy byc.
Marbello szczera prawda.Nie lubię wszelkich wielkich braci jako systemów .Ameryka jest fatalnym miejscem na ziemi Rosja jeszcze gorszym

Jan Bo.
17-08-2008, 13:17
Pani Małgorzato, mnie też się ciężko czyta co niektórzy piszą, a starego drzewa to już nie nagna. Akurat jest ten znajomy co mnie tu wpisał u mnie w odwiedzinach, to mówi że Panie mnie pewnie mają za kogoś kto tu już pisał i myslą, że to ja. Kazał się śmiać z tego i jak mam ochotę to pisać, bo tu może pisać każdy co by nie pisał byle ludzi nie obrażał, a ja tam nie mam zamiaru obrażać nikogo.
Pozdrawiam Panią

Lila
17-08-2008, 13:48
Pani Małgorzato, mnie też się ciężko czyta co niektórzy piszą, a starego drzewa to już nie nagna. Akurat jest ten znajomy co mnie tu wpisał u mnie w odwiedzinach, to mówi że Panie mnie pewnie mają za kogoś kto tu już pisał i myslą, że to ja. Kazał się śmiać z tego i jak mam ochotę to pisać, bo tu może pisać każdy co by nie pisał byle ludzi nie obrażał, a ja tam nie mam zamiaru obrażać nikogo.
Pozdrawiam Panią

Janie.Mądry ten znajomy..Ale wiesz,nie zmuszaj się do tych ''byków'' ,bo zaczynasz mnie rozczulać..
Fajny z Ciebie chłopak..ale na ''kwiotki'' to se musisz jeszcze zapracować..

Kazik
17-08-2008, 14:10
W okresie "cudu gospodarczego" w Niemczech, na ich towary mówiliśmy dobre bo niemieckie, lub: to pewnie niemieckie-bo dobre. Później to samo dotyczyło towarów amerykańskich, papierosy camel itd. Do garnituru z Bytomia przyszyć metkę "Armani" i zaraz będzie zachwyt. Ale i bez tego większość wysyłamy, do Ameryki pewnie też. To refleksja po poczytaniu wielu postów-nie konkretnie do jednego.

gratka
18-08-2008, 21:38
Osobiście nie mam chyba odczucia, że jeden naród lubię, innego nie. Ponieważ twórca wątku napisał "ruskich " z małej litery, to przypuszczam, że miał na myśli nie narodowość lecz przynależność do imperium.:cool:
W dwudziestym wieku Europa dwa razy bliska była samobójstwa - przetoczyły się I i II wojna światowa, trzeba dodać jeszcze zbrodnie komunizmu, potem podział na strefy wpływów...To wszystko każe mi żywić jednakową nieufność do zachodu i wschodu: Niemiec, Rosji, Ukrainy, Białorusi. Toteż jako naród jesteśmy nieufni i chyba z tego powodu szukamy oparcia w USA, od niego jeszcze nie dostaliśmy batów. :rolleyes:

Pani Slowikowa
18-08-2008, 21:57
Marbello szczera prawda.Nie lubię wszelkich wielkich braci jako systemów .Ameryka jest fatalnym miejscem na ziemi Rosja jeszcze gorszym


Eeee tam ..zaraz fatalnym. Ameryka nie jest wcale fatalnym miejscem na ziemi.. o Rosji sie nie wypowiadam bo nie wiem..

Malgorzata 50
18-08-2008, 22:25
Eeee tam ..zaraz fatalnym. Ameryka nie jest wcale fatalnym miejscem na ziemi.. o Rosji sie nie wypowiadam bo nie wiem..
Pewnie przesadziłam ,ale to subiektywne...dla ych ,którzy tam mieszkają na pewno jest b.dobrym miejscem.:)

Alisia
18-08-2008, 22:32
Pewnie przesadziłam ,ale to subiektywne...dla ych ,którzy tam mieszkają na pewno jest b.dobrym miejscem.:)




choragiewka,...skrystalizuj swoje poglady.
a dla kogo ma byc dobrym?
dla tych ,ktorzy nie mieszkaja?

Mar-Basia
18-08-2008, 23:37
Toteż jako naród jesteśmy nieufni i chyba z tego powodu szukamy oparcia w USA, od niego jeszcze nie dostaliśmy batów. :rolleyes:
Dopoki Ameryka nie dostala w tylek od Japonczykow w Pearl Harbour nawet im przez glowe nie przyszlo pomoc walczacej Europie. Potem Poczdam, Jalta?
Osobiscie nie mam nic do Ameryki i Amerykanow, poprostu nie lubie ich ekspansyjnej polityki i checi dominacji swiatem. Pozyjemy zobaczymy co pokaze dalsza historia?!

Malgorzata 50
19-08-2008, 00:36
choragiewka,...skrystalizuj swoje poglady.
a dla kogo ma byc dobrym?
dla tych ,ktorzy nie mieszkaja?Nie muszę ..nie jestem działaczką partyjną i rozprowadzaczką jedynie słusznych poglądów ,a człowiek inteligentny,z naciskiem na inteligentny, charakteryzuje się tym ,że słucha innych i ustosunkowuje się do ich wypowiedzi .Ale skąd ty - masz to wiedzieć.
Mieszkają - przebywają na stałe ,uważają,że to jest ich miejsce na ziemi
Nie mieszkają -przebywają czasowo ,zarabiają ,wyjeżdżają.Swoje miejsce na ziemi mają zupełnie gdzie indziej
Jaśniej?..chociaż nie wiem czy wystarczająco łopatologicznie ..trudno,niech będzie jak jest.A na imię mi Małgosia ,a nie chorągiewka...

maja59
19-08-2008, 09:56
Dopoki Ameryka nie dostala w tylek od Japonczykow w Pearl Harbour nawet im przez glowe nie przyszlo pomoc walczacej Europie. Potem Poczdam, Jalta?
Osobiscie nie mam nic do Ameryki i Amerykanow, poprostu nie lubie ich ekspansyjnej polityki i checi dominacji swiatem. Pozyjemy zobaczymy co pokaze dalsza historia?!
Okaże się to, co w całej naszej historii się okazywało, jak przyjdzie co do czego to zostaniemy sami na placu boju. Mieliśmy traktaty przed II Wojną Światową i co, czy jeden zołnierz zginął za Gdańsk? Polacy walczyli na wszystkich frontach za naszą i waszą wolność, Państwo Podziemne wiązało w Polsce ogromne ilości niemieckiego wojska, które nie mogło być wykorzystane gdzie indziej i co, czy nie skończyło się Jałtą. Nie łudźmy się, pies z kulawą nogą nam nie pomoże, szczególnie w starciu z Rosją. To nasz rząd i prezydent powinni zadbać o to, aby stosunki z mocarstwem nie były najgorsze od niepamiętnych czasów. Nikt nie szanuje słabych i skłóconych. Nie ma co nie lubić lub lubić jakiegoś narodu, sami zacznijmy się lubić i szanować. I przywołam "Pana Tadeusza", Polak po szkodzie i przed szkodą głupi.:mad:

Bianka
19-08-2008, 10:37
Ja akurat nieźle znam Rosjan, wielokrotnie byłam u nich z racji pracy, prowadziliśmy wiele prawie niekończących sie rozmów na najrozmaitsze tematy, bo i ich język znam prawie jak swój własny.
Napiszę więc o swoich odczuciach, z którymi oczywiscie nikt nie musi się zgadzać. Czy są tacy sami jak my? :) Mają dokładnie te samy wady jak i zalety, co my i wszyscy inni ludzie, ale są jednak trochę inni. Są - mówiąc obrazowo - zdolni do znacznie większego "przeginania pały", niż my. Są bardziej żywiołowi, żeby nie powiedzieć - rozbuchani. Niekoniecznie musi to mieć odcień pejoratywny, bo dotyczy to również cech bardzo pozytywnych, jak np. umiejętność przyjaźni. Mają fantazję, która u nas jest niestety w zaniku.

A co niedobrze? Niedobra jest nasza wspólna historia, która rzutuje na nasze obecne stosunki. Nieprawdopodobne szkody przyniosła im rewolucja, wojna domowa, która po niej nastąpiła i lata "budowania komunizmu" czyli totalnego i systematycznego prania mózgu. Niepowetowane szkody przyniosła żelazna kurtyna, nie pozwalająca praktycznie wyściubiać nosa poza granice własnego państwa - oni naprawdę nie mieli pojęcia, jak żyją ludzie na swiecie. Nie mieli właściwie pojęcia, jak bardzo są biedni i to "biedni" dotyczyło nie tylko sfery materialnej. Totalna cenzura i koszmarna propaganda zubożyła ich też duchowo, wprowadziła ogromne ograniczenia w sposobie myślenia.
Do tej pory są ofiarami własnego systemu, narzuconego już prawie sto lat temu przez garstkę szaleńców i przestępców, którym przy pomocy niesłychanych zbrodni udało sie przechwycić władzę i zaprowadzić terror, aby ją utrzymać.

To kilka moich refleksji na zaproponowany temat. Można oczywiście mówic bardzo wiele, bo to temat rzeka. Dodam jeszcze, że były Związek, a nawet Rosja, to wcale nie sami "ruscy". Mieszka tam spora ilość rozmaitych narodów, a zawieranie małżeństw mieszanych sprawiło, że często nie wiadomo, kto właściwie jest kim. W ich dowodach osobistych była rubryka "narodowość", ale wypełniano ją też stosunkowo dowolnie.

gratka
19-08-2008, 10:47
Polacy walczyli na wszystkich frontach za naszą i waszą wolność, Państwo Podziemne wiązało w Polsce ogromne ilości niemieckiego wojska, które nie mogło być wykorzystane gdzie indziej i co, czy nie skończyło się Jałtą. Nie łudźmy się, pies z kulawą nogą nam nie pomoże, szczególnie w starciu z Rosją. To nasz rząd i prezydent powinni zadbać o to, aby stosunki z mocarstwem nie były najgorsze od niepamiętnych czasów. Nikt nie szanuje słabych i skłóconych. Nie ma co nie lubić lub lubić jakiegoś narodu, sami zacznijmy się lubić i szanować. I przywołam "Pana Tadeusza", Polak po szkodzie i przed szkodą głupi.:mad:

Maja myślę podobnie!
Swiat po wojnach światowych jakby się trochę opamiętał, oprócz tego jesteśmy w NATO. Mam nadzieję, że to jest dobre umocowanie, co nie oznacza, że mamy Rosji grać na nosie.
Pamiętacie rosyjski film - kreskówkę "Wilk i zając"? Naszego prezydenta widzę ciągle jako tego zajączka, który tupie nóżkami, a jakby nie wiedział, że za plecami niedźwiedź , a z boku wilk, ( a może tylko owczarek niemiecki?):)

Bianka
19-08-2008, 11:13
Maja myślę podobnie!
Swiat po wojnach światowych jakby się trochę opamiętał, oprócz tego jesteśmy w NATO. Mam nadzieję, że to jest dobre umocowanie, co nie oznacza, że mamy Rosji grać na nosie.
Pamiętacie rosyjski film - kreskówkę "Wilk i zając"? Naszego prezydenta widzę ciągle jako tego zajączka, który tupie nóżkami, a jakby nie wiedział, że za plecami niedźwiedź , a z boku wilk, ( a może tylko owczarek niemiecki?):)
Ja też myślę podobnie. Poza tym wydaje mi się, że dobry polityk nie afiszuje się ze swoim lubieniem i nielubieniem tylko dba o zapewnienie swojemu krajowi dobrych i stabilnych stosunków gospodarczych z innymi państwami, szczególnie z sąsiadami.

senior A.P.
19-08-2008, 14:42
Dobry polityk kieruje sie wlasnym rozumem i czyni sprawiedliwie !

zdzislaw.bedrylo
25-08-2008, 20:54
Skandal....cynizm i granda,,,,Tak można opisaś postępowanie ruskich....
Oni z wściekłości i zaciętości nie wiedzą co pisać i opowiadać....Dzisiajsza notatka o historii katyńskiej w ich szkołach oraz wyświęcenia Stalina pokazało
co załęgło się w ich głowach......Dziękujmy Bogu za to,że pozbyliśmy się tej czerwonej zarazy......Starszy"brat" zawsze miał chęci rządzić...........
Przez 3 lata byłem w ruskiej szkole z polskiem językiem nauczania (tak to się nazywało) i do dzisiaj pamiętam ich sposoby propagandy...kłamstwa i innych bzdur..Jako dziecko i młody chłopak.....
Ta zaraza w ich głowach....jako wielkomocarstwowość tkwi w ich genach....
To jest chore........Widać w każdym ich kroku....zniewalanie innych.......

bogda
25-08-2008, 21:03
Zdzisławie...dlaczego zakładasz drugi taki sam wątek, ten pierwszy jest w dziale "społeczeństwo" i nie został zamknięty ???

senior A.P.
03-10-2008, 15:02
Okaże się to, co w całej naszej historii się okazywało, jak przyjdzie co do czego to zostaniemy sami na placu boju. Mieliśmy traktaty przed II Wojną Światową i co, czy jeden zołnierz zginął za Gdańsk? Polacy walczyli na wszystkich frontach za naszą i waszą wolność, Państwo Podziemne wiązało w Polsce ogromne ilości niemieckiego wojska, które nie mogło być wykorzystane gdzie indziej i co, czy nie skończyło się Jałtą. Nie łudźmy się, pies z kulawą nogą nam nie pomoże, szczególnie w starciu z Rosją. To nasz rząd i prezydent powinni zadbać o to, aby stosunki z mocarstwem nie były najgorsze od niepamiętnych czasów. Nikt nie szanuje słabych i skłóconych. Nie ma co nie lubić lub lubić jakiegoś narodu, sami zacznijmy się lubić i szanować. I przywołam "Pana Tadeusza", Polak po szkodzie i przed szkodą głupi.:mad:

Nic dodac,nic ujac.

senior A.P.
15-10-2008, 11:21
Ostatnio Rosjanie daja sie lubiec i to nawet przez Islandczykow - Rosja moze was uratowac !

Lila
15-10-2008, 11:34
Ostatnio Rosjanie daja sie lubiec i to nawet przez Islandczykow - Rosja moze was uratowac !

WAS - może.
NAS - nie.

senior A.P.
15-10-2008, 11:44
Ta ciagle obawia sie tych ze Wschodu,corka chyba nie ?

Lila
15-10-2008, 12:02
Ta ciagle obawia sie tych ze Wschodu,corka chyba nie ?

Czyja córka ?
Tych ze wschodu ?? ...A w życiu !!! Z Kresów co najwyżej.

senior A.P.
15-10-2008, 13:27
Przyjazn polsko-rosyjska jeszcze zakwitnie z wiosna.
Wiosna majem wroci !

Kazik
15-10-2008, 13:50
Tak wygląda "solidarność" UE. Islandia ma 300 tys mieszkańców + ok 100 tys Polacy, którzy wyjeżdżają. 4 mld Eur --to UE nie znalazła dla małego brata. A pompują setki mld w swoje banki. Jak przy tym wygląda nasza pomoc dla stoczni. To powinien być teraz mocny argument. Nie do zbicia.

senior A.P.
15-10-2008, 13:55
Pewno,ze masz racje !
Teraz solidarnosc w UE wzmocni sie,bo do grona "medrcow" dolaczy Walesa,tworca solidarnoasci,tylko aby Unie nie wyprowadzil tak jak Polske na rozstajne drogi.

Kazik
15-10-2008, 17:44
Post#91 napisałem tu bo Rosja udziela pożyczki. A teraz choć to nie na temat wątku odpowiem.
On ich mógłby skłócić i wyprowadzić gdzie chce, ale po ang. ani me, ani be, ani kukuryku. Pamiętasz jego powiedzonko? Tłumacz na głupoty mu nie pozwoli. A tego mędrca na siłę wcisnął drugi mędrzec-Tusk. Pomimo sprzeciwu --głównie Hiszpanii. W końcu pewnie uznali, że nie zaszkodzi obradom. A za dawne zasługi--niech mu tłumacz szepce w ucho. W razie czego tłumacz go powstrzyma. No jakieś grzecznościowe powitanie wygłosi i tyle. Tylko kto finansować będzie jego wyjazdy?

senior A.P.
16-10-2008, 11:11
Zastanawia mnie dlaczego Kaczynscy nie lubia "ruskich" ?

Kazik
16-10-2008, 12:41
Ależ lubią, nie chcą tylko jeść im z ręki. Teraz zapewne [tak politolodzy sądzą] za angażowanie się w sprawy Gruzji--sprawę Katyńską odłożono. Zobacz jak Niemcy i Francja ich kocha. Bo patrzą na Rosję przez rurę. A to zmienia optykę.

senior A.P.
16-10-2008, 13:19
Rozumie,mali ludzie nie musza tyle jesc choc apetyty maja wielkie/duze.

senior A.P.
05-11-2008, 15:47
Dlugo oczekiwane i przekladane oredzie prezydenta Rosji juz jest i to wtedy kiedy USA wybrala nowego prezydenta.
Warto zwrocic uwage co zawarte jest w oredziu - Rosja jest silna i bedzie jeszcze silniejsza.
Moze Polska sie nad tym zastanowi w swej polityce z Rosja ?
To jednak bliski sasiad,z ktorym warto miec dobre stosunki sasiedzkie,moze bardziej niz z dalekimi zaprzyjaznionymi i innym sasiadem jakim sa Niemcy.

Lila
06-11-2008, 10:06
Dlugo oczekiwane i przekladane oredzie prezydenta Rosji juz jest i to wtedy kiedy USA wybrala nowego prezydenta.
Warto zwrocic uwage co zawarte jest w oredziu - Rosja jest silna i bedzie jeszcze silniejsza.
Moze Polska sie nad tym zastanowi w swej polityce z Rosja ?
To jednak bliski sasiad,z ktorym warto miec dobre stosunki sasiedzkie,moze bardziej niz z dalekimi zaprzyjaznionymi i innym sasiadem jakim sa Niemcy.

A nie zwróciłeś uwagi ,Senior,że ani razu nie padło nazwisko prezydenta - elekta ?
Nic.Zero.Pełne lekceważenie.Rosja ma dużo pychy.I znowu się przejedzie,czego jej serdecznie życzę.

senior A.P.
06-11-2008, 11:22
Rosjanie to narod z pycha podobna do Slowian.Ja znam narody z wieksza pycha.

senior A.P.
04-12-2008, 21:07
Putin to jednak polityk z klasa !
Daje sobie ze wszystkim i wszystkimi rade.
Polacy powinni go polubic chociazby za to,ze dba o swoj narod.
Oby nam sie taki prezydent trafil. Putin choc juz prezydentem nie jest ale ma szanse jeszcze ponownie nim zostac.

Alsko
04-12-2008, 21:43
Putin to jednak polityk z klasa !
Daje sobie ze wszystkim i wszystkimi rade.
Polacy powinni go polubic chociazby za to,ze dba o swoj narod.
Oby nam sie taki prezydent trafil. Putin choc juz prezydentem nie jest ale ma szanse jeszcze ponownie nim zostac. Taaak. Z klasą KGB, FSB, KPZR itp., itd.
Można powiedzieć: prima sort.

senior A.P.
04-12-2008, 21:51
A nasz "sort" jak uwazasz ? Dobrze sobie radzi z przeciwnikiem politycznym - prawda ?
Jak dla przykladu nie odpowiada ten czy tamten ,to zaraz na niego hak sie znajdzie - to sa dopiero "sorty" !

iksigrek
05-12-2008, 23:25
Putin to jednak polityk z klasa !
Daje sobie ze wszystkim i wszystkimi rade.
Polacy powinni go polubic chociazby za to,ze dba o swoj narod.
Oby nam sie taki prezydent trafil. Putin choc juz prezydentem nie jest ale ma szanse jeszcze ponownie nim zostac.

Senior. A niech Cię dundel świśnie!!!

Lila
06-12-2008, 11:09
Senior. A niech Cię dundel świśnie!!!

Dunder jakby co .
Ja bym powiedziała ,że niech Seniora diabli wezmą .
Senior,pamiętaj.Będziesz wisiał na sto dwa .Nawet nie powiem za co ,aby Cię nie stresować.

Ludgarda
06-12-2008, 12:17
Putin to jednak polityk z klasa !
Daje sobie ze wszystkim i wszystkimi rade.
Polacy powinni go polubic chociazby za to,ze dba o swoj narod.
Oby nam sie taki prezydent trafil. Putin choc juz prezydentem nie jest ale ma szanse jeszcze ponownie nim zostac.

Ależ Ty jesteś...co najmniej dziwny mówiąc delikatnie!
Putin ma klasę?! pożal się Boże, nie chcę prezydenta z taką klasą!!! Przecież on nadal jest prezydentem choć oficjalnie nim nie jest, ale wszystkim steruje, wszystko ma pod kontrolą ...obecny prezydent jest marionetką(!) A widziałeś ostatni spektakl medialny z Putinem w roli głównej? Pytania wybiórcze, odpowiedzi na poklask?! Propaganda doskonała...:mad:

senior A.P.
06-12-2008, 12:38
Chodzi ci o "wieszanie" Szakaszwilego za jedno czy za dwa ja.. ?
Ja uwazam ,ze powiesza go "sami swoi" za to,ze nie potrafi dokladnie dzialac zgodnie instrukcja i psuje cala robote "demokratyczna" !

senior A.P.
04-01-2009, 19:22
No,teraz to sie zacznie !
Pytasz z czym ?
Przeciez ruskie zakrecaja gaz ,czas na uprawe grochu .
Oj cienko bedzie pier.....l Zachod.