PDA

View Full Version : 13-ka - pechowa czy szczęśliwa ??

Strony : [1] 2 3 4 5 6

dziewiątka
13-08-2008, 16:09
dla mnie raczej pechowa choć nie jestem przesądna;dzisiejszy mój dzień jest pechowy od samego rana:mad:

Małpa
13-08-2008, 16:11
Dla mnie to data jak każda inna:) Tak mówi mi rozum.Jednak wnętrze mówi,że jej nie lubi:mad:

lawenda
13-08-2008, 16:22
No to mi trochę lepiej.
Mój jakże szacowny małżonek trzynastkę uwielbia, twierdząc, że to wspaniały dzień. Mnie od samego rana przesładuje pech i uwikłałam się w niezgorszą hecę, wprawdzie na własne życzenie ale mimo niewinności pomyje wylały się na moją biedną skolataną głowę.
Pewnie sobie poszukam kochanka też z pechem trzynastego

wuere'le
13-08-2008, 16:39
Kiedyś słyszałem takie przewrotne wyjaśnienie, że 13-ka bywa szczęśliwa, bo większości ludzi nic złego się w tym dniu nie stało, bo nam samym też nie, bo nie złamałem sobie ręki, nie stłukłem szklanki, nie nawalił mi komputer itp.

wuere'le
13-08-2008, 16:41
A! zastanawiałem się skąd wypłynął temat 13-ki, a to dzisiaj jest 13.08.08, więc lepiej nie chwalić dnia przed jego zaończeniem.
(Tu następuje trzykrotne splunięcie za siebie).

lawenda
13-08-2008, 16:46
Oj tak, oj tak, bo jak jeszce coś nieoczekiwanego mi się zdarzy to, to nie wiem co. Ale jestem wkurzona. Idę napić się ziółek na spokojność

Malwina
13-08-2008, 17:01
Jesli będziemy sie bać 13 tylko dlatego, że jest 13 zawsze nam sie pzrydarzy coś pechoweo- mniejszego, lub większego.Ja bardzo lubię 13, 7, 11,i czarne koty oczywiście, bo do kazdego dnia podchodze jak do przygody- nawet jak coś nie wyjdzie, to przecież'Nigdy nie jest tak źle, zeby nie mogło byc gorzej"Tak, że moi mili 13, piątek, czarny kot jest w naszych głowach hihi...

Mar-Basia
13-08-2008, 17:08
Jesli będziemy sie bać 13 tylko dlatego, że jest 13 zawsze nam sie pzrydarzy coś pechoweo- mniejszego, lub większego.Ja bardzo lubię 13, 7, 11,i czarne koty oczywiście, bo do kazdego dnia podchodze jak do przygody- nawet jak coś nie wyjdzie, to przecież'Nigdy nie jest tak źle, zeby nie mogło byc gorzej"Tak, że moi mili 13, piątek, czarny kot jest w naszych głowach hihi...
Od poczatku nie ukrywalam na forum, ze jestem czarownica. Moj dzien: piatek, cyfra: 13, zwierze: czarny kot. Doskonale sie z tym czuje. :D

lawenda
13-08-2008, 17:11
No to jak tu nie wierzyć w pecha, nie dość, że dzisiejszy dzień to jak sąd ostateczny /a grzeszncą jestem i kobietą upadłą, glównie przez dziury w chodnikach/ to jeszcze CZAROWNICA- za dużo szczęścia

Malwina
13-08-2008, 17:12
widzę, że coś wiemy na ten temat Marbellko.....

Malwina
13-08-2008, 17:14
Lawendo, nie baba Jaga, ani wiedzma z łysej góry, tylko ( i aż)czarownica, a to zupełnie inna bajka...

Mar-Basia
13-08-2008, 17:18
widzę, że coś wiemy na ten temat Marbellko.....

Hihihihihi........:D

Malwina
13-08-2008, 17:20
hihihihihi

lawenda
13-08-2008, 17:24
Wesoło Wam a mnie zimny pot oblewa. CZAROWNICA to CZAROWNICA, taka to może Jasia i Małgosię no wiecie co, ale to dziś może być inne zakończenie

Mar-Basia
13-08-2008, 17:25
hihihihihi

Dym ci leci z noska.......czyzbysmy nalezaly do tego samego klanu?

lawenda
13-08-2008, 17:31
O mamo, ale ich się namnożyło, skąd tu tyle mioteł brać

Mar-Basia
13-08-2008, 17:33
O mamo, ale ich się namnożyło, skąd tu tyle mioteł brać
Zgadnij....?

lawenda
13-08-2008, 17:41
Mam dzisiaj pechowy dzień to i ze zgadywaniem mam problemy

maja59
13-08-2008, 17:47
Mam własną miotłę, czarnego kota i lubię 13-tkę. Czy dymi mi się z nosa?:)

Mar-Basia
13-08-2008, 18:00
Mam własną miotłę, czarnego kota i lubię 13-tkę. Czy dymi mi się z nosa?:)
Dymi! To znak rozpoznawczy czarownicy!!!!!!!!!!!!!:D

maja59
13-08-2008, 18:02
Na taką odpowiedź czekałam, czarownice do dzieła, zaczarujmy ten świat, żeby był dobry dla ludzi, bez wojen, głodu i krzywdy, oby nam sie udało. Łączymy siły o dwunastej w nocy.:)

lawenda
13-08-2008, 18:45
do dzieła FANTASTKI - pewnie WAM się uda, a jak się nie uda to też dobrze bo są jeszcze łydki i stopy

Malwina
13-08-2008, 19:20
Z nosa? mnie wydostaje sie " między piersiami a brzegiem pucharu"- to inna chyba opcja hihi

Malwina
13-08-2008, 19:21
ale jednoczmy się....

maja59
13-08-2008, 19:24
ale jednoczmy się....
Obowiązkowo

Mar-Basia
13-08-2008, 19:24
Z nosa? mnie wydostaje sie " między piersiami a brzegiem pucharu"- to inna chyba opcja hihi
Taka jestes?:)

Malwina
13-08-2008, 19:29
A co? nie ta opcja???????????????ale cel ten sam hihi

Mar-Basia
13-08-2008, 19:32
A co? nie ta opcja???????????????ale cel ten sam hihi
Kiedys moj profesor od historii wyglaszal, ze wszystkie drogi prowadza do Rzymu.;)

Malwina
13-08-2008, 19:42
Boże historia - moja zmora z lat nastoletnich ( ale teraz już nie)

dziewiątka
14-08-2008, 00:03
oczywiście , że 13.08.2008 był dniem pechowym - nawet siatkarki przegrały !!:(
dobrze,że ten dzień już się skończył ;)
¤*¨¨*¤.¸.¤*¨¨*¤.¸.¤*¨¨*¤.¸.¤*¨¨*¤
....¤*¨¨*¤..._/|_ .¤*¨¨*¤.
...............>,\"<
.¤*¨¨*¤. DOBRANOC .¤*¨¨*¤.
.......¤*¨¨*¤.........._/|_
.........................>,\"< .¤*¨¨*¤.
.¤*¨¨*¤.¸.¤*¨

ostatek
14-08-2008, 02:03
Łomatko! Znowu stosy podpalają? Dobrze, że na odkurzaczu a nie na miotle latam... tak czy owak, nie ryzykuję. Spadam. Dobrej nocki...
hihi, na jednym z for - wiedźma daglezjowa jestem... i czarnego kota też mam!

Mar-Basia
14-08-2008, 09:33
Łomatko! Znowu stosy podpalają? Dobrze, że na odkurzaczu a nie na miotle latam... tak czy owak, nie ryzykuję. Spadam. Dobrej nocki...
hihi, na jednym z for - wiedźma daglezjowa jestem... i czarnego kota też mam!
Hihi, krag sie powieksza....a moze zalozymy klubik senioreczek czarownic? :D

lawenda
14-08-2008, 10:47
Dzień Dobry MARBELLO.

Proszę nie, bo ja się panicznie boję czarownic

Mar-Basia
14-08-2008, 11:20
Dzień Dobry MARBELLO.

Proszę nie, bo ja się panicznie boję czarownic

Hihi, oczom nie wierze.....Lawenda sie boi? Czy mozesz to powtorzyc? :) :) :)

Malwina
14-08-2008, 15:14
Przestań sie bać czegokolwiek - to lekarstwo na lęki hihi

stazyjka 2
14-08-2008, 22:29
Oj coś mi się wydaje, że brakuje tu takiej prawdziwej świętokrzyskiej czarownicy , co by tu porządek zrobiła i co nie co ludziska postraszyła.
"Hej siostrzyce czarownice,
Dalej żwawo na Łysicę.
Na pomiotła, na pożogi,
Niech ludziska pomrą z trwogi." http://img396.imageshack.us/img396/7032/1061aw2.gif (http://imageshack.us)
Oczywiście miłe Senioritki, że to żart. Nikt tu nikogo nie będzie straszył. Tak przy okazji zapraszam na Dymarki Świętokrzyskie - 16 - 17. 08.2008r.

Mar-Basia
14-08-2008, 22:48
Oj coś mi się wydaje, że brakuje tu takiej prawdziwej świętokrzyskiej czarownicy , co by tu porządek zrobiła i co nie co ludziska postraszyła.
"Hej siostrzyce czarownice,
Dalej żwawo na Łysicę.
Na pomiotła, na pożogi,
Niech ludziska pomrą z trwogi." http://img396.imageshack.us/img396/7032/1061aw2.gif (http://imageshack.us)
Oczywiście miłe Senioritki, że to żart. Nikt tu nikogo nie będzie straszył. Tak przy okazji zapraszam na Dymarki Świętokrzyskie - 16 - 17. 08.2008r.
No jak tak zapraszasz...to moze sie zjawimy ;)

dziewiątka
13-09-2008, 21:42
dziś znowu mamy 13-go...sprawmy, by była to szczęśliwa "trzynastka", szczęśliwa dla EWY, która musi szybko wracać do zdrowia, łączmy się myślami z nią i wysyłajmy dobrą energię, dodajmy Jej siły w tej walce !!

lawenda
13-09-2008, 21:46
Dla mnie wyjatkowo szczęśliwa. Wysłuchałam wspaniałych ballad Biczeskiej od TESY i Okudżawy od Srebrnej i coś wspaniałego od Hebry w Brulionie.
Wspaniała uczta duchowa

lawenda
13-09-2008, 21:47
Sorry zgubiłam literkę, a więc BICZEWSKIEJ a nie Biczeskiej

Malwina
13-09-2008, 21:54
No i widzisz Lawendko - nie taka straszna ta trzynastka , a nawet przyjemna, nastrojowa...

lawenda
13-09-2008, 22:14
MALWINKO, dziś mogę śmiało powiedzieć, że było wspaniale. Gyby jeszcze wysłuchać Wysockiego.
Ale wszystkiego nie można mieć, bo byłoby już za dużo.

Malwina
14-09-2008, 10:11
maksymalistko jedna -daruj Wysockiemu dziś, "zaproś"go na piątek 13 następnego...hihi

dziewiątka
13-10-2008, 14:18
witam w kolejny 13-y dzień miesiąca - dla mnie bardzo super jak na 13-go :D), WRESZCIE DOCZEKAŁAM SIĘ NA SANATORIUM !!!!!! mam tylko 3 dni na przygotowanie do wyjazdu, ale wszystko narazie układa się super !!
Miłego( i wcale nie musi być pechowy) dnia wszystkim :)

dziewiątka
14-01-2009, 22:57
Był raz starzec, który miał syna jedynaka i konia. Pewnego dnia koń wyrwał się z zagrody i uciekł na wzgórza.
- Uciekł ci koń? A to pech! - mówili sąsiedzi.
- Czemu tak mówicie? - pytał stary. - Skąd wiecie, że to pech?
I rzeczywiście, następnej nocy koń wrócił do zagrody, gdzie go zawsze karmiono i pojono, prowadząc ze sobą tuzin dzikich koni. Syn gospodarza zobaczył je, wymknął się bocznym wyjściem i zamknął bramę. Nagle mieli teraz trzynaście koni zamiast żadnego. Sąsiedzi usłyszeli dobrą wieść i pobiegli do gospodarza.
- Trzynaście koni! Ale ty masz szczęście! On zaś odparł:
- Skąd wiecie, czy to szczęście?
Parę dni potem jego syn próbował ujeżdżać jednego z dzikich koni; został zrzucony i złamał nogę. Sąsiedzi znów przyszli wygłosić kolejny pochopny sąd:
- Twój syn złamał nogę. To ci pech! Mądry gospodarz znów odrzekł:
- Skąd wiecie, czy to pech?
I rzeczywiście, niedługo potem w okolicy pojawił się dowódca wojskowy i zorganizowano pobór. Wszyscy sprawni młodzieńcy zostali wzięci do armii i wysłani na wojnę, z której nigdy nie wrócili. Zaś syn gospodarza ocalał, bo miał złamaną nogę.

p.s. to tak w związku z 13-tym, który mieliśmy wczoraj, ja nie miałam pecha

Jaga_13
18-01-2009, 21:05
Bardzo mądra i piękna przypowieść.Dla mnie 13 -szczęśliwa.13 - tego ślub-do tej pory razem jesteśmy.Wiele ważnych dni dla mnie łączy się z liczbą 13, są i takie gdzie13 był w piątek i też oki.Ja ciepło myślę jak jest 13.Ale gdy mi kot czarny przebiegnie drogę to trochę się niepokoję.

dziewiątka
13-02-2009, 07:34
http://videovip.wrzuta.pl/audio/6ln4fmaNlm/

Nika
13-02-2009, 08:08
Dla mnie to bardzo pechowy dzień!Brr.moze dzisiaj obędzie się bez przykrych doświadczeń.A propos pecha-we Włoszech to 17 jest tym feralnym numerem..

dziewiątka
13-02-2009, 08:14
dla mojego męża 12-tka jest bardzo pechowa - przekonaliśmy się wielokrotnie , a 13-tka zawsze szczęśliwa :D

dziewiątka
13-02-2009, 08:36
Korzenie przesądu o piątku 13-go sięgają roku 1307 i Zakonu Templariuszy, obszernie opisuje je Dan Brown w książce “Kod Leonarda DaVinci”:

“Około roku tysiąc trzechsetnego dzięki wspomnianej bulli Innocentego II templariusze zgromadzili w swoich rękach taką władzę, że papież Klemens V postanowił coś z tym zrobić. W porozumieniu z królem Francji Filipem IV Pięknym papież nakreślił przemyślny plan operacji, która miała doprowadzić do zniszczenia templariuszy i przejęcia ich skarbu, a tym samym zawładnięcia tajemnicami zakonu. Podczas manewru wojskowego, którego nie powstydziłaby się CIA, papież Klemens V wydał tajne rozkazy, na których pieczęć miano złamać jednocześnie w całej Europie w piątek, trzynastego października tysiąc trzysta siódmego roku.
Rankiem w wyznaczonym dniu dokumenty rozpieczętowano i odczytano ich przerażającą treść. W liście papież Klemens oznajmiał, że miał widzenie że nawiedził go sam Bóg i ostrzegł, że templariusze to heretycy winni oddawania czci diabłu, homoseksualizmu, świętokradztwa wobec Krzyża, sodomii i innych grzesznych czynów. Bóg poprosił papieża Klemensa, by ten oczyścił ziemię z szumowin i pojmał templariuszy, a potem torturował ich tak długo, aż wyznają wszystkie winy wobec Chrystusa. Makiaweliczna operacja papieża Klemensa udała się doskonale. Wszystko zagrało jak w zegarku. Tego dnia pojmano rzesze templariuszy, torturowano ich bezlitośnie, a potem palono na stosach jako heretyków.
Echa tej tragedii obecne są do dziś w naszej kulturze, a piątek trzynastego jest uznawany za dzień przynoszący pecha.”
A jak Wam przebiega taki dzień - pechowo, czy może szczęśliwie?
http://www.czarymary.pl/blog/2007/04/13/pintek-13-go/

W tym roku 13-go w piątek wypada aż 3 razy !!!: w lutym, w marcu i w listopadzie :D

Jadzia_G
13-02-2009, 09:34
Jaka Ty kochana dociekliwa jesteś - tak na wszelki wypadek chcesz nas uprzedzić na te następne 13-tki ? Osobiście nie mam żadnych złych doświadczeń związanych z 13.A najlepsze jest to że moge być z Wami !!!!

tadeusz50
13-02-2009, 10:58
Dla mnie jest to normalny dzień, ani na "+" ani na"-".

jolita
13-02-2009, 10:59
Pechowa trzynastka - jeden z najpopularniejszych przesądów, wciąż budzi lęk w świadomości społeczeństwa. Ludzie przesądni przywołują tragiczne fakty z historii współczesnej – misję kosmiczną „Apollo 13”, zamach na papieża Jana Pawła II w dniu 13 grudnia 1981 roku, czy też wprowadzenie w Polsce stanu wojennego.

Okazuje się zatem, że tradycja ta jest wciąż żywa – w niektórych europejskich hotelach nie ma pokoi o numerze 13, a nawet pięter z tym numerem. We włoskiej loterii nie ma trzynastki, a ponoć w piątek trzynastego spadają obroty na giełdzie, ponieważ przesądni ludzie nie chcą tego dnia podejmować ryzyka.

Na wszelki wypadek - dla Wszystkich..........23571

ansty
13-02-2009, 21:24
:mad: :mad: Mieliśmy z mężem wypadek samochodowy-dość groźnie wyglądający 13-go w piątek.Zawał serca tez mnie dopadł 13-go,dnia nie pamiętam.Lecz ufam, że to tylko zbieg okoliczności.Pozdrawiam pechowców!!!http://www.iv.pl/images/4y0n2kka9c55mhqpby5_thumb.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=4y0n2kka9c55mhqpby5.jpg)

Wodniczka
13-02-2009, 22:32
Witam wieczorem...mnie jeszcze odpukać nic nie przyjemnego nie spotkało "DNIA 13-TEGO W PIĄTEK"
a trochę na tym świecie już żyję, chodzę i się śmieję ..

http://img2.vpx.pl/up/20090129/mlz.jpg (http://www.vpx.pl/foto,z84.html)

Jaga_13
14-02-2009, 11:10
A ja wlaśnie wczoraj !13 tego obchodzilam 38 rocznice ślubu.Było miło i wesoło.Pozdrowienia.:D

dziewiątka
12-03-2009, 13:23
Kto wierzy w pecha w piątek, trzynastego, niech lepiej ma się jutro na baczności

dziewiątka
12-03-2009, 13:27
Kto wierzy w pecha w piątek, trzynastego, niech lepiej ma się jutro na baczności
Wszyscy pechowcy powinni zaopatrzyć się jutro w guzik (bo może akurat będzie obok przechodził kominiarz), tak na wszelki wypadek spluwać przez lewe ramię i co chwilę robić trzy kroki do tyłu.
Gdy czegoś zapomnimy wziąć z domu, to wracając po zgubę, trzeba na chwilę przysiąść, a wszystkie czarne koty omijać szerokim łukiem.

Właśnie jutro wypada piątek, 13., już drugi w tym roku. A jak wynika z badań niemieckiego naukowca Heinricha Hemmego, trzy to już rekord. 2009 rok jest właśnie takim rekordowym. Po lutym i marcu kolejna trzynastka w piątek czeka nas w listopadzie.
Niemiecki naukowiec stwierdził jednak, że im bardziej wierzy się w pecha, który ma nas wyjątkowo dotykać właśnie w piątek, 13., tym większe prawdopodobieństwo, że coś złego nam się przytrafi. Pan Hemme doszedł do takiego wniosku, badając dane z ostatnich czterystu lat. Dlatego może warto mu wierzyć.

Zwłaszcza że potwierdzają to psychologowie.
- Jeżeli ktoś wmówi sobie, że 13. coś mu się złego stanie, to będzie na przykład bardziej nerwowy. Taki stres może wpłynąć na to, że będzie gorzej pracować. I po takim dniu uznamy, że rzeczywiście był on bardzo nieudany, mylnie przypisując to jakimś zabobonom - mówi Tomasz Miecznik, psycholog z Wrocławia.
Innego zdania są jednak wróżki i polecają noszenie przy sobie amuletów, które mają odpędzić pecha.
- Jest ich wiele rodzajów i w zależności od tego, na jakiej dziedzinie życia zależy nam najbardziej, powinniśmy dobrać odpowiedni dla siebie - mówi pani Hanna, dyplomowana wróżka z Wałbrzycha.
Poleca też kamienie, dobierane do znaków zodiaku.
- Ważne jest, żeby mieć swój kamień, bo inny może mieć np. zły wpływ - zaznacza.

Dla tych, którzy w czary wisiorków nie wierzą, pozostaje kominiarz. Gdy go zobaczymy, najlepiej szybko łapać się za guzik. Szczęście murowane.

http://www.iv.pl/images/10i2b13ks8nz0zzsqhf2.jpg
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/972792.html

Jadzia_G
12-03-2009, 13:33
Jolitka podarowała nam czterolistną koniczynke i wszystko będzie dobrze- żeby tylko choć na chwilke wyjrzało słoneczko.Miłego 13-tego wszystkim życze.

dziewiątka
12-03-2009, 13:43
u mnie juz wygląda - wysyłam je do Ciebie Jadwigohttp://www.iv.pl/images/vouyf6tiopq7owfhn57z.gif

Malwina
12-03-2009, 16:59
Dziewczyny powtarzam się , ale trzynastka to swietna Ci , którzy uważają , ze to fatalnie że 13 i piątek jutro będą nerwowo i , niespokojni i kazde niepowodzenie będą zrzucać na piątkową trzynastkę a Ci, którzy jutro obudzą się z myślą "ale fajnie piątek trzynastego , rzadko tak bywa"będą chłonąc dzień wszystko przerabiając na dobre - nawet jak sie przewrócisz, pomyśl- dobrze,że nie złamałam nogi.Czarne koty jutro też muszą żyć , biegać miauczeć, uprawiać marcowy seks a więc nie stresujmy ich swoim strachem pzred nimi.Powodzenia i optymizmu i dobrego dnia!!!!!!!!!!!!!

elik13
13-03-2009, 07:28
Witam wszystkich i "skaczę na głęboką wodę" niech się dzieje co chce. Nie wiem gdzie wyląduję bo jak widzicie jestem "nowa" ale wcześniej troszkę tu pobuszowałam, niektórych znam z widzenia, a raczej z czytania, a niektórych nawet już się boję:) Jeśli coś źle "porobiłam" b. proszę o łagodne mnie potraktowanie. Pozdrawiam.

Nika
13-03-2009, 07:33
Staram się nie mysleć,że to taki feralny dzień...bedzie dobrze.Pechu, a kysz, a kysz..

tadeusz50
13-03-2009, 08:08
Witam wszystkich i "skaczę na głęboką wodę" niech się dzieje co chce. Nie wiem gdzie wyląduję bo jak widzicie jestem "nowa" ale wcześniej troszkę tu pobuszowałam, niektórych znam z widzenia, a raczej z czytania, a niektórych nawet już się boję:) Jeśli coś źle "porobiłam" b. proszę o łagodne mnie potraktowanie. Pozdrawiam.
Witaj Elu.
Nie powinno być tak żle. Widzę, że jesteś od 9 -tego. Pobuszowałaś, poznałaś niektórych. Teraz chętnie my poznamy Ciebie. Pokaż się tam gdzie masz coś do powiedzenia. Naprzód śmiało.

aannaa235
13-03-2009, 08:25
Dzień jak co dzień,,,najlepiej o tym nie myśleć.
Będzie dobrze, ważne że słonko świeci

dziewiątka
13-03-2009, 10:32
...13-go i w piątek....:)

Witaj serdecznie Elu-elik13....bardzo miło Cię widzieć na tym wątku - wszak 13-tkę masz w wirtualnym imieniu...super !!!!...będzie dobrze...nie przejmuj się niczym i pisz ( jak powiedział Tadeusz) to, co masz do powiedzenia...
Dla Ciebie Elu na dobry początek: http://www.iv.pl/images/1llyeg51zfdiy2wu2fn6.gif
na szczęście !!!

dziewiątka
13-03-2009, 10:44
z SONDAŻU: www.pytamy.pl

na pytanie: "Który dzień miesiąca lubisz najbardziej ??"

* na I m. - 31-y - 18% - bo wypłata....i 13-y - 18% - bo to mój szczęśliwy dzień

* na II m. - 10-y i 15-y - 12 % - też wypłata ( pensja)

* na III m. - 6% - 1, 5, 9, 16, 18, 23, i 26-y - z różnych powodów

Pozdrawiam , DOBREGO DNIA WSZYSTKIM życzę !!!!

Scarlett
13-03-2009, 10:46
http://www.iv.pl/images/qvu475z2rix4bfmndt5.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=qvu475z2rix4bfmndt5.jpg)
Szczęśliwego dnia trzynastego

Malwina
13-03-2009, 17:05
A ja dziś duzo spraw załatwiałam jeżdząc z miejsca na miejsce..jakie było moje zdziwienie jak pzrede mną pojawił się biały Voltswagen a na "ogonie"po tablicą rejestracyjną miał napisane dużymi literami kominiarz - roześmiałam się...a co ciekawe jechał jeszcze raz przede mną jak jechałam w zupelnie odwrotną strone do innego małego miasteczka.Tak że byłam dzis obstawiona "na szczęście"...Wszystkie sprawy ,które miałam dzis załatwic załatwiłam bezproblemowo(powiecie - nie chwal dnia pzred zachodem słońca..hihi....a pochwalę to zachód będzie pogodny..hihi)

Mar-Basia
13-03-2009, 17:13
Zawsze lubilam trzynastke, a jezeli piatek byl 13-tym dniem miesiaca - jeszcze lepiej. W komoniarza zawsze wierzylam - do dnia dzisiejszego lapie sie za guzik. Hihihihi. A wogole, to chce Was zaprosic do Meliny Czarownic na malego drinka "egzotycznego" z okazji 13-go i piatku. Barman - Carlos....hohoho.

24798

Jaga_13
13-03-2009, 19:44
Już sie wypowiadałam na ten tamat.Chce tylko dodac,że wlaśnie 13 w piatek bardzo bliska mi osoba rozpoczęła droge do lepszego zycia i to trwa już wiele lat i kto nie zna tej historii,to chyba by nie uwierzył.13 piątek szczesliwy dzień.:)

elizka
13-03-2009, 19:46
Ja dziś mam szczęśliwy dzień,bo mojej bliskiej osobie właśnie dziś 13-ego, w piątek/puk,puk,puk/ odstawiono leki ,gratulując wyzdrowienia z pewnej dolegliwości.Cały dzień czekaliśmy na tę wiadomość,bojąc się o wynik.
Hura!
Zatem szczęśliwa ta data!

tar-ninka
13-03-2009, 19:48
I dla mnie 13 piątek jest dniem szczesliwym
w tym własnie dniu udala mi sie sprawa ,ktora powinna być stracona.
Nigdy nie mialam problemów z piątkami i trzynastkami
Pecha mi ktos inny przynosi od dawna ;)

elizka
13-03-2009, 19:54
I dla mnie 13 piątek jest dniem szczesliwym

Pecha mi ktos inny przynosi od dawna ;)

Zaczaruj tego łobuza właśnie dziś....a kysz ,a kysz...koniec z tym pechem!:D Tylko jeszcze raz niech się to zdarzy to....zobaczysz,ty pechowa osobo!

Piosenka TRZYNASTEGO

http://icsx.pl/?id=1&name=Kd96hTxHHG/czerwone_gitary_-_trzynastego

Malwina
13-03-2009, 19:58
No widzicie dziewczyny.......a jakie czarne koty szczęśliwe, ze mają tyle życzliwych dziś...hihi

martunia
13-03-2009, 20:00
Malwinko.
Mam czarnego kota, lubię myśleć, że jest bardzo szczęsliwy.

elizka
13-03-2009, 20:00
A ja wiem dlaczego ten dzień uważany jest za pechowy.
Otóż tego dnia w 1307 roku aresztowano we Francji wszystkich templariuszy. Odtąd piątek trzynastego uznawany jest za dzień pechowy.

http://img19.imageshack.us/img19/3362/12marca004.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=12marca004.jpg)

A ten tu, mój Bazyl, nie jest pechowy,o nie!Jest grzeczniutki,chyba że go ktoś wkurzy.A mnie przelatuje drogę bez przerwy..hi,hi..
Pozdrawiamy wiosennie!

Frezja
13-03-2009, 20:04
Trzynastego w piątek przyszła na świat moja ukochana córka.

Malwina
13-03-2009, 21:21
alesmy sie z tym szczęściem trzynastowo-piatkowym rozpędziły....fajnie, a kot cuuudny....i do tego imię obłędne Bazyl....

elik13
13-03-2009, 21:55
Mireczko-dziewiątko i Tadeuszu 50 bardzo dziękuję za miłe słowa i za kominiarczyka na szczęście,bardzo się przyda:) . Rozglądam się wciąż .... z pewną nieśmiałością. Niestety nie wszystko jeszcze wychodzi mi tak jak bym chciała, ale usilnie nad tym pracuję. Dodam jeszcze, że 13 musi być dla mnie szczęśliwa bo przecież urodziłam się 13-go, a czy to był piątek?.. muszę sprawdzić.;) Pozdrawiam.

dziewiątka
14-03-2009, 00:05
...kończy się ten dzień ...jak widać dla większości był dobry a nawet szczęśliwy - cieszy mnie, że jest zainteresowanie tym tematem...i... że potrafimy fajnie i z dystansem podejść do pewnych przesądów...
Życzę WSZYSTKIM.....samych szczęśliwych dni ...i...do następnego 13-go !!!

http://www.iv.pl/images/vuxdhdzal6cqes7jex.jpg

dziewiątka
06-04-2009, 01:37
http://www.iv.pl/images/5ssisw3ywr09tv9q8wg.jpg

Babcia Iwa
06-04-2009, 10:05
Moja już nieżyjąca matka zawsze twierdziła że należy do ludzi o dużym szczęściu w życiu, a urodziła się 13.03.23 w Warszawie przy ul. Kopernika 13.

dziewiątka
13-04-2009, 20:31
dziś mamy 13-tego...kwietnia ....drugi dzień Świąt Wielkanocnych czyli ŚMIGUS DYNGUS...co rzadko się zdarza..
http://www.iv.pl/images/s5jxphc92fjgm4sjyx.jpg
...a więc na wesoło....

Autor: sarzottim

Ku przygodzie dziewki śpieszą
Aż się zasapały.
Włosy ślicznie im falują,
Bo w warkoczach spały

Wiejską drogą biegną tłumnie,
A majtek nie mają.
Tuż za węgłem, tam przy gumnie
Chłopcy już czekają

Mają wiadra i konewki -
Strumyk za stodołą;
Jak obleją dziewki wodą
To będzie wesoło!
http://www.iv.pl/images/xq1p6no1dsn7cs7ouinp.jpg

elizka
13-04-2009, 20:38
A mnie mój staruszek z rana w łóżku wodą z garnuszka powitał/śpię dłużej jako wolny człowiek,a nie pracujący od 6.00 codziennie/...a śmiał się ze swojego dowcipu...chłe...chłe...jak to staruszek....ale i ja hi..hi..no, jak na nasz wiek, to wesoło było,nie ma co..Wspominaliśmy jak to w akademiku z 8 piętra leciały torby foliowe pełne wody...

dziewiątka
13-04-2009, 20:51
Autor: sarzottim

Ku przygodzie dziewki śpieszą
Aż się zasapały.
Włosy ślicznie im falują,
Bo w warkoczach spały

Wiejską drogą biegną tłumnie,
A majtek nie mają.
Tuż za węgłem, tam przy gumnie
Chłopcy już czekają

Mają wiadra i konewki -
Strumyk za stodołą;
Jak obleją dziewki wodą
To będzie wesoło!

http://www.iv.pl/images/jmlffjmxezvpp8alktt9.jpg
p.s. a mnie nikt nie oblał...buuuu...:confused:

jakempa
13-04-2009, 22:25
Dzisiaj nigdzie nie widzialam nikogo z wodą, a trochę objezdzilam dzielnic Wrocławia, a popołudnie spędziłam w Sobótce, czyzby koniec tradycji? A moze tragedia w Kamieńcu spowodowała,ze ludzie nie mieli ochoty na zarty.

dziewiątka
13-04-2009, 22:34
chyba jednak tradycja w narodzie ginie - u nas też było spokojnie....młodzi mają inne zainteresowania ....takie czasy ...a szkoda, bo jak wracam pamięcią do swoich lat młodości, to było fantastycznie i bardzo wesoło :):)

jakempa
13-04-2009, 23:57
Wogóle brak takiej prawdziwej radosci, dzisiaj przygladalam się młodzieży, ktorej było bardzo dużo na Ślęzy w Sobótce, gdzie spędzilam całe popołudnie, młodzieżowe towarzystwa, często z dziećmi, siedzieli jakby lekko znudzeni, weselsi byli tylko ci przy grillach z piwkiem w ręku, ale ogólnie smętny nastrój przebijał przez większość ,

BarbarkaM
14-04-2009, 20:39
Gdy miałam lat"...naście" i mogłam szybko biegać...byłomi nawet miło w "lany poniedziałek",jednak obecnie,gdy "na kark weszło już "...dziesiąt''wolę wrócić do domu nie spiesząc się i w suchym ubraniu.

dziewiątka
13-05-2009, 00:00
http://www.iv.pl/images/snvoswxzk17tkixywnf.jpg
13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra w Rzymie papież został postrzelony przez Ali Agcę, tureckiego zawodowego mordercę. Kule raniły Jana Pawła II w brzuch, palce prawej ręki i łokieć. Ojciec Święty przez kilka godzin walczył o życie w rzymskiej klinice Gemelli. Skazany na dożywocie zamachowiec został w 2000 roku ułaskawiony. Do aktu łaski przyczyniło się publiczne wybaczenie przez papieża.
Ciężko rannego papieża natychmiast przewieziono ambulansem do rzymskiej kliniki Gemelli i poddano operacji.
"Nie słyszałem z ust papieża ani jednego jęku, ani słowa skargi. Słyszałem jedynie jego modlitwę: Matko Boża, pomóż mi" – wspomina pierwsze chwile tragedii, osobisty fotoreporter papieża - Arturo Mari.
Okazało się, że postrzał spowodował rozległe obrażenia jamy brzusznej, silny krwotok wewnętrzny ale na szczęście kula przeszła kilka milimetrów od tętnicy głównej. Lekarze twierdzili później, że gdyby kula uszkodziła aortę, papież wykrwawiłby się przed dotarciem do szpitala.
http://www.iv.pl/images/sunqhm4tpte6nowwpzui.jpg

http://www.iv.pl/images/fxl6bz7mmli8gv5jm5cs.jpg

dziewiątka
13-05-2009, 08:34
http://www.iv.pl/images/jdaiz2mfpduatxqwya3.gif

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

— Jan Paweł II (Karol Wojtyła) (1920-2005)http://www.iv.pl/images/jdaiz2mfpduatxqwya3.gif

dziewiątka
13-05-2009, 09:03
Symbolika liczby 13 w życiu Jana Pawła II

Od chwili śmierci Ojca Świętego, a raczej po pierwszym szoku, który szczególnie przeżyli Polacy, przysłowiową pocztą pantoflową krążą domysły na temat złych i dobrych proroctw dla świata. Wielu ludzi poszukuje znaków, świadczących o tym, że nadchodzi globalna katastrofa lub cudowna przemiana ludzkości.
Jednym z takich znaków dobro lub zło wróżących, jest powtarzalność liczby 13 w życiu i śmierci Papieża.
Jedni uważają tę liczbę za feralną, a inni za szczęśliwą.
Plotka niesie pytanie, dlaczego powstała taka zbieżność ważnych dla Papieża dat i jak należy ją interpretować?
Czy także nasze życie jest „zaprogramowane”?
Powstaje pytanie, na ile życie Papieża było dla ludzkości znakiem oraz informacją, zaszyfrowaną w liczbach i czy chciał zwrócić naszą uwagę na istnienie takiego „Szyfru”?

1.Data śmierci matki Karola Wojtyły*to 13-04-1929 roku (daje sumę cyfr 29 = a numerologicznie - doskonałą liczbę11)

2.Papież żył 85 lat* -* 8+5=13

3.Imię Jan Paweł Drugi*składa się z*13 znaków.*
*
4.Data urodzenia Karola Wojtyły 18-05-1920 roku*, tj.1+8+5+1+9+2=26

5.Ilość dni życia to 31000 dni* -* odwrócone 13

6.Zmarł o godzinie 21:37* tj. 2+1+3+7=13, 2.04.2005 roku* 2+4+2+5=13, w 13 tygodniu 2005 rok.

7.Pontyfikat trwał 26 lat i 5 miesięcy 2+6+5 = 13

8.13 ilość dni pontyfikatu według jednych wynosi 9301 (13) lub 9665 = (26)

9.13 maja 1981roku*dokonano*zamachu na Papieża, co daje liczbę 28, 2+8 = 1

6.Matka Boska z Fatimy, którą Papież szczególnie miłował, ukazała się dzieciom 13-05-1917 roku (27= 9) i*przewidziała wydarzenie zamachu, ukazując się*13 razy, 13 dnia każdego miesiąca.

7.13.02.2005 śmierć siostry Łucji - 1+3+2+2+5 = 13

8.Przy łożu śmierci Papieża*trwało 13 najbliższych współpracowników

9.13 księga Pisma**Świętego to Księga Apokalipsy...

Należałoby zwrócić uwagę na to, że liczba 13 pojawia się przemiennie z cyfrą 8, odpowiadającą zarówno dniu urodzin Papieża, jak też towarzyszy chwili śmierci. Można przy tej okazji dorzucić jeszcze domniemania, że sam Chrystus urodził się pod wpływem energii doskonałej liczby 44, co daje także sumę cyfrową 8, właściwą dla narodzin i śmierci Papieża. Pierwsza sprawa, którą można stwierdzić, to Jego działania w trakcie całego pontyfikatu, które nie wydają się przypadkowe. Ojciec Święty wyraźnie dawał znaki, że respektuje znaczenie cyfr i dat, nie działając wyłącznie intuicyjnie, ale też logicznie i zgodnie z energią oraz wibracjami cyfrowymi dla Ziemi. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że ogłosił rok 1995 Rokiem Rodziny, rok dający sumę cyfr 6, gdy ta cyfra w numerologii ma identyczne znaczenie? Jak mówić o przypadku, gdy rok 1997, dającym sumę cyfr 8, wskazuje nam w przemówieniu noworocznym ideę Roku Chrystusa, gdy numerologia i nawet matematyka mówi o tej wibracji NIESKOŃCZONOŚĆ? Czyż nie staje się jasne, że życie zależy od zdolności zachowania równowagi między wartościami materialnymi i niematerialnymi? Nie wydaje się również przypadkiem, że rok 1999 Papież ogłasza Rokiem Boga, a suma cyfr daje liczbę 28, czyli JEDEN (jest jeden Bóg)!
Dostawaliśmy wyraźne sygnały, że wszystko ma swój czas, a my możemy ten czas pozytywnie wykorzystać, niezależnie od światopoglądu. Możemy mnożyć przykłady zbieżności przesłań Papieża dla ludzkości na każdy kolejny rok z filozofią cyfr, a raczej prostą sumą dat. Zbieżność i wyraźny związek z cyframi, jest niewątpliwie godny zastanowienia.
Niektóre wyliczenia są jednak na siłę naciąganymi kombinacjami cyfr, aby dodać im grozy. Osoby znające filozofię i symbolikę cyfr, mogą bazować na mitach i przesądach, aby rozbudzać w dowolną stronę wyobraźnię mniej zorientowanych. Uczciwość nakazuje jednak powiedzieć bardzo wyraźnie, że cyfry są tylko symbolami, rodzajem skróconego zapisu do zrozumienia rodzaju energii, którą człowiek zarządza, wybierając dobro lub zło. Cyfry są narzędziami badawczymi i dlatego służą różnym celom.
Liczba 13 daje sumę 4, oznaczając logikę, doświadczenie, pracę, naukę, urząd, wzory, schematy, przykłady, analizę, precyzję, rzeczowość, fakty i wreszcie także ...cierpliwość. W numerologii odpowiada jej kolor żółty, widoczny w barwie flagi Watykanu. Charakterystyka cech, odpowiadająca energii cyfry 4 może być określana jako konserwatyzmem lub wstecznictwo poglądów, ale taką interpretację należy uznać za złośliwą. Prawidłowe i pozytywne wykorzystanie tej energii, jako celu i metody działania, wymaga bowiem racjonalizmu i cierpliwej badawczości, zatem wszelki pośpiech w wyciąganiu wniosków, wskazywaniu wzorców i zmianie zasad, byłby niewłaściwym wykorzystywaniem tej energii. Można powiedzieć, że sam kolor żółty jest wskazówką kierunku działania zarówno papieży, jak też Stolicy Apostolskiej. Wyznacza misję w nauczaniu, cierpliwym zbieraniu dowodów, rzeczowym badaniu faktów i wyciąganiu wniosków. Oczywiście negatywny aspekt wibracji 4 może powodować skłonność do ukrywania faktów, brak pozytywnych wzorów i łamanie wszelkich zasad lub wprowadzanie w błąd. Wibracja liczby ogranicza Watykan i Papieży do roli dokumentacyjnej, badawczej i nauczania. Dokładnie taką misję realizowano przez XX wiek, co trzeba uznać za pozytywny sposób wykorzystania energii i Jan Paweł II pozytywnie wykorzystał tę energię, wskazując właściwy tor myślenia. Właśnie nauczanie i tworzenie pozytywnego wzorca nauczyciela duchowego, a nie same podróże, było siłą ostatniego Pontyfikatu. Dla przeciętnego człowieka powinien to być znak, że należy się uczyć i pracować według sprawdzonych i pozytywnych wzorców oraz zasad.
Dość częste pojawianie się liczby 13 w życiorysie Ojca Świętego, świadczyć może o tym w jaki sposób On sam został naprowadzony na właściwy tor, którym stała się ciągła nauka i cierpliwe wnioskowanie z tego, co było Mu dane doświadczyć. Liczba 13 staje się rodzajem opowieści i pouczającej wskazówki. Sama liczba 13, składająca się z cyfr 1 i 3 może być dodatkową informacją, co jest warunkiem pozytywnego doświadczania, nauczania i wzorów. Jeden to symbol Jednego Boga drogi, odwaga, rozpoczynania, odkrywania, ale też w negatywnym aspekcie walki, agresji, samowoli, egoizmu. Cyfra 3 symbolizuje Trójcę, a w numerologii jest oznaczeniem energii wyobraźni, myślenia o skutkach, ochrony, piękna i tworzenia. Z czterech trójkątnych boków są zbudowane piramidy , w których coraz częściej odkrywamy silne promieniowanie. Trójkątami oznaczamy energię. Uproszczona interpretacja liczby 13 to „ja i moc”, „początek tworzenia”, „poznawanie cudów”, „ego i los”, „siła i wyczucie”. Trójka symbolizuje również tajemnicę, ale połączona z jedynką, a wraz z nią niosąc odwagę i godność, nabiera dodatkowego znaczenia.
Dlaczego więc liczba 13 wywołuje tyle obaw i lęków? Dlaczego liczba, jako narzędzie badawcze bywa demonizowana? Posługiwanie się jakimkolwiek narzędziem wymaga odpowiedzialności, a więc cyframi również. Z ich pomocą można oszukiwać, ale też dokumentować fakty lub odkrywać błędy, albo kłamstwa i oszustwa.
Otóż, lęk przed liczbą 13 wynika z niewiedzy, a także celowej dezorientacji i fałszowania faktów, także informacji zawartych w cyfrach, które nie są; ani obiektywne, ani subiektywne lecz neutralne!
Liczbą 13 można więc straszyć, jako złowrogą i zapowiadająca niekorzystne zwroty losu.
Można też zwyczajnie podać rzeczową informację o znaczeniu energii, jaką symbolizują cyfry i liczby, a wtedy znika strach.
Małgorzata Stawarz

sToRcZyK
13-05-2009, 09:14
Ponieważ 26.05. nie będzie mnie w Siedlcach to już teraz załączam ten wiersz

+Emili
Matce mojej

Nad Twoją białą mogiłą
białe kwitną życia kwiaty -
- o ileż lat to już było
bez Ciebie - duchu skrzydlaty.

Nad Twoją białą mogiłą
od lat tylu już zamkniętą
spokój krąży z dziwną siłą
z siłą jak śmierć - niepojętą.

Nad Twoją białą mogiłą
cisza jasna promienieje
jakby w górę coś wznosiło,
jakby krzepiło nadzieję.

Nad Twoją białą mogiłą
klęknąłem ze swoim smutkiem -
o,jak to dawno już było -
jak się dziś zdaje malutkiem.

Nad Twoją białą mogiłą
o Matko - zgasłe kochanie -
me usta szeptały bezsiłą:
- Daj wieczne odpoczywanie -

dziewiątka
13-06-2009, 00:30
http://www.iv.pl/images/kd320lzu34fjfco7n6m.gifhttp://www.iv.pl/images/6brd8wxiscz8ftru7b1p.gif
Już w starożytności uważano 13 za złowróżbną, przynoszącą nieszczęście.
W ostatniej wieczerzy uczestniczyło 13 osób.
Kabała podaje, że istnieje 13 złych duchów.
13 rozdział Apokalipsy jest rozdziałem mówiącym o Antychryście, o Bestii.
Jednocześnie jednak 13 oznaczała od dawna osobę, rzecz, lub pojęcie najsilniejsze, najpiękniejsze, najlepsze w danej grupie. 13 to Zeus w otoczeniu 12 bogów greckich, oraz Ulisses, któremu jako jedynemu spośród 13 towarzyszy udaje się ocalić życie w spotkaniu z cyklopem.
Jako suma statycznej 10 i dynamicznej, twórczej 3, trzynastka oznacza również podążanie ku śmierci, do zakończenia jakiegoś procesu lub etapu, wysiłek tworzenia, który od czasu do czasu ulega załamaniu, by pojawić się ponownie; gwałtowną przemianę, która niszcząc stare daje jednocześnie trudny początek temu, co nowe.
Dla ścisłości: Ostatnia Wieczerza, to 12 Apostołów - wśród nich Judasz - i to 12 ma znaczenie symboliczne, nie 13.
Po śmierci Judasza wybrano na jego miejsce Macieja po to, by ta symbolika była zachowana.
http://www.iv.pl/images/x7n5fm01l2n30md6yx.gifhttp://www.iv.pl/images/iy8ku01sw791qj1cvud.gif

dziewiątka
13-06-2009, 00:55
szczęśliwa http://www.iv.pl/images/x36047hs7gwrtqnj7kb4.gifhttp://www.iv.pl/images/1f4izpo74ttt057j81ex.gif - tka
http://www.skladak.jaw.pl/spotkania/?-br-szczesliwa-13-tka,63
http://www.iv.pl/images/p7yiwddbwtrp7wh43hn.jpg

dziewiątka
13-06-2009, 01:10
"[B]13" RAD NA ŻYCIE [/B
] http://www.iv.pl/images/l987htl8dp4sp6liuvs.gif
1. Mów wolno, myśl szybko
2. Dąż do ulepszania, nie do mnożenia rzeczy
3. Zawsze znajduj czas, żeby spotkać kogoś nowego
4. Jeżeli poranek nie jest piękny, upiększ go swoim nastrojem
5. Sadź więcej kwiatów niż zrywasz
6. Pamiętaj, że wszystkie ważne prawdy są proste
7. Broń swojego entuzjazmu przed sceptycyzmem innych
8. Nie spisuj nikogo na straty. Cuda zdarzają się co dzień
9. Żyj poniżej swych możliwości
10. Zawsze przyjmuj wyciągniętą dłoń
11. Uśmiechaj się jak najczęściej. To nic nie kosztuje i jest bezcenne
12. Ufaj Bogu, ale samochód zamykaj
13. Naucz się słuchać, okazja czasami puka bardzo cicho http://www.iv.pl/images/l987htl8dp4sp6liuvs.gif

Baśka13
13-06-2009, 09:01
Dziewiątko,mądre to.
Urodziłam się trzynastego i nigdy nie uważałam,że 13 może być dla mnie pechowa.Zawsze w ten dzień jest w mym sercu nadzieja na przeżycie czegoś szczególnego-ot,chociażby takiego maciupeńkiego.

Cela
13-06-2009, 09:54
Ja urodziłam się 13 w piątek i nie uważam że jest to pechowy dzień dla mnie

właśnie dzisiaj mam urodziny

bogda
13-06-2009, 09:58
to wszystkiego najlepszego w dniu urodzin, samych radosnych dni i spełnienia marzeń

27535

tadeusz50
13-06-2009, 10:02

W takim razie serdeczne gratulacje z okazji kolejnych 18+ urodzin. Tak rodząc się takim dniu nie można wierzyć w przesądy.

27536

Basia.
13-06-2009, 13:09

wszystkiego najlepszego w dniu urodzin. :D :D STO LAT .......... STO LAT.
http://img44.imageshack.us/img44/1120/250x250beztaho5.png (http://img44.imageshack.us/i/250x250beztaho5.png/)

ostatek
13-06-2009, 16:19
Dla Celi - wraz z życzeniami bukiecik skromny. :)

27545

Żeby postów nie mnożyć; zajrzałam dziś do fotosikowego albumu. I co się okazało? same trzynastki! Przesądna nie jestem ;) czarnego kota mam. Mogę mieć trzynastki też... powiem więcej - miłe są te cyferki. :D :)

Opis:- anioły; szydełko; pod daglezją i w chatynce-zmień
Nazwa:- ostatek-zmień
Kategoria:- Hobby - Inne kolekcje-zmień
Liczba zdjęć: -199-
Liczba filmów: -0-
Data dodania: -2006-05-30 11:23-

Wyświetleń: -13313-

dziewiątka
13-06-2009, 16:30
..no proszę .....fajnie ....Ostatku ...trzynaski nie takie straszne :):)

dziewiątka
13-06-2009, 17:09
Znany wielu z nas banknot jednodolarowy USA, obfitujący wieloma symbolami masońskimi oraz liczbą masońską 13.
Na pieczęci mamy 13 gwiazd uformowanych tak w gwiazdę Dawida jak i w sześciokąt. Liczba 13, 33, 9, 11 to najważniejsze liczby Masonów.

http://www.iv.pl/images/yz1azd39rvkk3uypwqa.jpg
więcej w linku : http://www.zbawienie.com/symbolizm.htm

dziewiątka
13-06-2009, 17:36
NUMEROLOGICZNA SYMBOLIKA DNIA URODZENIA
(13) .Trzynasty dzień miesiąca: Niezmordowana pracowitość i celowość, albo przeciwnie -kosmiczne lenistwo i takaż za nie kara.
. NUMEROLOGICZNA SYMBOLIKA LITER
Dość powszechnie spotyka się w numerologii pogląd, że ważna jest każda litera imion i nazwiska. Tradycja nakazuje zwrócić uwagę na pierwszą literę zasadniczego imienia oraz pierwszą samogłoskę.
-C-
Jest intuicyjna. W stanie równowagi -magnes, przyciągający wdzięk, ducha współpracy, miłość i szlachetność. Jest towarzyska i otwarta, potrafi analizować otoczenie i ludzi.

-E-
Inspirująca, jeśli działa w materii. Dociekliwa, pełna ufności, umie też praktycznie zastosować posiadaną wiedzę

elizka
13-06-2009, 17:58
Łaaa!Ja tu będę straszyć!!!

W sabatach czarownic uczestniczyć miało podobno dwanaście wiedźm i trzynasty - diabeł....hu,hu,hu!!!!

http://img526.imageshack.us/img526/1994/1aaa.jpg (http://img526.imageshack.us/i/1aaa.jpg/)

dziewiątka
13-06-2009, 19:12
Elizko !!! a dziś sobota -dzień sabatu czarownic ...ale ja się nie boję.... nową miotłę mam - jam czarownica spod Łysicy...:D:D
http://www.iv.pl/images/b9mzswa8r0mz9fjto6bu.jpg

BarbarkaM
13-06-2009, 19:48
Cześć Mira...Nie mam drukarki,wcześniej tak,a od dziś chyba będę chyba musiała poprosić kogoś o wydruk b.mądrych/wspaniałych 13 rad/.Banknot jednodolarowy mam,ale nigdy go nie oglądałam dokładnie.Skąd Ty znasz te szczegóły? Niesamowite!!!!!!Ja jestem trochę przesądna...chociaż...moja niegdysiejsza podróż w piątek 13-go okazała się całkiem udana.Pozdrawiam.Basia.:)

tar-ninka
13-06-2009, 20:55
Dziewiątko bardzo ciekawie piszesz ..
Ja nie zauwazyłam aby 13 mialo dla mnie złe znaczenie .
Przeciwnie, w piątek 13 tego udało mi się zalatwic sprawe, która nie powinna sie udać ..
chociaz ...ciekawa jestem jakby sie potoczylo moje zycie gdyby się nie udało ..
Czesto zadaje sobie pytanie , czy to był pech czy szczescie ...

tadeusz50
13-06-2009, 20:59
Właśnie dowiedziałem się, że koleżanka syna urodziła dziś córkę. Mają już sześcioletniego syna. Niech się chowa dobrze.

dziewiątka
14-06-2009, 07:45
Tadeuszu ! ....i trzynastka okazała się dla nich szczęśliwa-mają parkę...GRATULUJEMY !!!:):)

dziewiątka
14-06-2009, 07:50
Basieńko !! ...a od czego są przyjaciele ????...przysyłaj mailem i wydrukuję Ci co zechcesz-nawet w kolorze...:)
...a skąd biorę ???...dużo czytam-internet i książki to kopalnia wiedzy ....żeby tylko czasu dla siebie było więcej....:(
POZDRAWIAM !!!!

tar-ninka
14-06-2009, 08:18
Witam wszystkich serdecznie tych którzy wierzą w 13 tego
i tych ,którzy nie wierza .. albo sie nie przyznaja :D
Dla Was Kasia Sobczyk ..
http://martynkaa.wrzuta.pl/audio/1ralxQjjnnY/katarzyna_sobczyk_-trzynastego

tadeusz50
14-06-2009, 08:28
Tadeuszu ! ....i trzynastka okazała się dla nich szczęśliwa-mają parkę...GRATULUJEMY !!!:):)
Gratulacje przekażę oczywiście przy najbliższej okazji. Będzie nią niewątpliwie "obejrzenie" małej w domu. Ale to dopiero za kilka dni. Po pierwszym szturmie cioć, babć tych tiutających i szukających podobieństwa do kogokolwiek.

dziewiątka
13-07-2009, 11:51
http://www.iv.pl/images/fbas8slvokbat0mlvzmi.gifwitam 13-go lipca !!! http://www.iv.pl/images/cu4mk9p9lhznb414cu0.jpg

...dla mnie ranek dzisiejszy baaardzo pomyślny: zakupy -super !!!!...u dentysty - super !!!!...dobre wiadomości - super !!!!...i co najważniejsze, że dzień słoneczny z małymi chmurkami - jest w sam raz - super !!! :)

a dla informatyków bardzo dobra wiadomość:13 lipca 2009 koniec prac nad Windows 7http://www.iv.pl/images/c9lojsp57rmc5pziz9bo.gif
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11772&13+lipca+koniec+prac+nad+Windows+7

elizka
13-07-2009, 12:00
Bardzo się denerwuję.Dziś 13 lipca mój syn broni pracę inżynierską.Ciągle nie dzwoni.

Po drugie moja bratowa ma dziś 5 chemię,to bardzo ciężkie przeżycie dla niej i dla nas wszystkich.Nie wiem jak ten dzień dziś minie.Zaraz ruszamy w drogę i jedziemy do niej.Czekam na wiadomości od obydwojga.
Ufff!!Nerwy mnie szarpią.

dziewiątka
13-07-2009, 12:01
http://www.iv.pl/images/xg8ckqfs1ml1fto3yd.gifUrodzeni 13 lipca

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży - Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się - horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 13 lipca:

Zmienia swój zawód i szuka szczęścia po świecie.

Niezbyt szczęśliwy w młodości - z wiekiem rozwija się szybko, stając się coraz bardziej wrażliwym i reagując silnie na swe otoczenie.

Umysł jego jest badawczy a usposobienie sympatyczne i przyjemne dla otoczenia.

Dość dużo podróżuje.

Dobroduszny, gościnny - łatwo przebacza urazy doznane.

Chociaż jest zdolny zarówno jak i obrotny - nie posiada jednak wytrwałości, to też przechodzi od jednego przedsięwzięcia do drugiego - zamiast dążyć do udoskonalenia i rozwinięcia tego co ma w ręku. Przez to ponosi naturalnie straty.

Kobieta tak urodzona - potrafi doskonale pielęgnować chorych i jest dobrą gospodynią. Przywiązana silnie do swych dzieci, których ma zazwyczaj kilkoro - troszczy się o szczęście swej rodziny.

Wady. Niepotrzebnie się wszystkim przejmuje i denerwuje, podlegając stanom depresji i zamieszania.

Wykazuje też dość dużo próżności.

Co mu grozi? Dąży on na różne sposoby do zrobienia majątku - lecz zaufanie swe umieszcza niefortunnie, a jego projekty mogą nie zrealizować się pomyślnie.

Zmienia często miejsce pobytu i to daje mu raz zyski - raz straty, ale częściej te ostatnie.

Szuka szczęścia po świecie, a jego sposób życia nie może się długo ustalić.

Jednakże w drugiej połowie życia los ulega ogólnej poprawie, a w końcu dzisiejsze urodziny mogą przynieść dobre stanowisko życiowe.

W związku z literaturą czekają go trudności.

Wiedzie mu się natomiast we wszelkich zawodach związanych z wodą lub morzem, i w tych wypadkach dość łatwo przychodzi mu zdobyć bogactwo.

http://www.iv.pl/images/xg8ckqfs1ml1fto3yd.gifWszystkim obchodzącym dzisiaj swoje URODZINY życzę szczęścia !!!!http://www.iv.pl/images/xg8ckqfs1ml1fto3yd.gif

dziewiątka
13-07-2009, 12:04
Elizko ! trzymamy kciuki - dla wielu trzynastka jest szczęśliwa - niech będzie tak w Twoim przypadku !!!!....:):)...buziali Kochana :)

dziewiątka
13-07-2009, 12:21
Poniedziałek, 13-go lipca 2009r.

imieniny: Irwina, Margarety, Sary, Małgorzaty, Ernesta

wszystkim Solenizantom najlepsze życzenia imieninowe !

http://www.iv.pl/images/2ewsry2a1nofnwppjuju.gif

dziewiątka
13-07-2009, 12:28
Poniedziałek, 13 lipca 2009
ŚWIĘTYCH PUSTELNIKÓW
ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA

żródło: http://www.media.senior.pl/wiadomosci/poniedzialek-13-lipca-2009,387076.html

Malwina
13-07-2009, 13:15
Elizko -myśl dobrze, to będzie dobrze(nie moze dzwonić jak broni..hihi)a bratowa dzielnie zniesie kolejny zabieg...a ja mam samolot powrót z Irlandii na 13-go -luuuuubię tę liczbę jak 7 i 11(są magiczne).Cześć 9-teczko....szalejąca Pszczoło...

elizka
13-07-2009, 19:45
No i dziewczyny miałyście rację!!!!
Mam syna inżyniera!!!HURA!!Obronił swoją pracę.
Ma słabe zdrowie i to tym bardziej ważne.Na szczęście ma mocną głowę!!
Bratowa przeszła ostatnią chemię.Na szczęście nie zasłabła i za miesiąc idzie na tomografię.Na razie czuje się nieżle i lekarz jest zadowolony.
Niech żyje 13 dzień miesiąca!!!Niech żyje!!!
Co prawda słońce jeszcze nie zaszło....

Malwina
13-07-2009, 19:52
Elizko wypluj w tej chwili to ostatnie zdanie....a jednak musiałas wylac kroplę pesymizmu...grozę paluszkiem..nie wolno tak....Gratulacje serdeczne dla Syna i dumnej Matki, buziaczki dla bratowej i głaski....

tar-ninka
13-07-2009, 20:15
Elizko ciesze się razem z tobą.
I dla mnie 13 jest dniem dobrym
13 tego w piątek zalatwilam sprawe , nie do zalatwienia ...:D

ewikomega
13-07-2009, 20:44
Dla mnie 13 tka jest zawsze szczęśliwa. Dowodem są urodziny mojej córki 13 GRUDNIA 1978r.:D

dziewiątka
13-07-2009, 21:16
Elizko ! i moje wielkie gratulacje !!!!.... :D:D

Malwinko, Ewo-ewikomego, Tar-ninko - dzięki, że wpadłyście dzisiaj na ten wątek.....dla mnie dzisiejsza trzynastka też jest szczęśliwa-wszystko w/g planu :)

dziewiątka
13-07-2009, 21:20
Znane osoby urodzone 13.07:
rzymski dowódca i namiestnik Brytanii Juliusz Agrykola (40), angielski okultysta i nadworny astrolog Elżbiety I John Dee (1527),
papież Klemens X (1590),
cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego,
król Czech i Węgier Ferdynand III Habsburg (1608),
caryca Rosji, żona Mikołaja I Romanowa Aleksandra Fiodorowna (1798),
nigeryjski pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla Wole Soyinka (1934),
polski pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz (1935),
prezydent Urugwaju Luis Alberto Lacalle (1941),
amerykański aktor filmowy Harrison Ford (1942),
prezydent Tajwanu Ma Ying-jeou (1950),
amerykański reżyser filmowy Cameron Crowe (1957),
polski reżyser filmowy Sylwester Latkowski (1966),
polska aktorka Karolina Gruszka (1980),
amerykański bokser, mistrz świata Chad Dawson (1982).

frida
13-07-2009, 23:04
wspieram WAS trzynastego hihii z czarnym moim kotkiem ;D;D buziaki

dziewiątka
13-07-2009, 23:15
Horoskop tygodniowy 13-19 lipca 2009
Baran

Miłość: Twoja sytuacja rodzinna nie będzie teraz zbyt kolorowa, ale nie przejmuj się - to przejściowe problemy. Postaraj się nie poruszać drażliwych tematów, a wszystko wróci do normy.
Praca: Gwiazdy nie wróżą Ci w najbliższym czasie szansy na dłuższy wypoczynek. Będziesz mieć dużo spraw na głowie, a jedna będzie ważniejsza od drugiej.
Finanse: Unikaj zbytku, a jednocześnie nie przegap szans.
Zdrowie: Mimo nawału obowiązków znajdź chwilę czasu na relaks w towarzystwie przyjaciół.

Byk

Miłość: Powinieneś zachować ostrożność i umiar w sprawach sercowych. Zadbaj o swoją drugą połówkę i nie skąp jej dowodów swego przywiązania.
Praca: Przed Tobą burzliwy okres zmian w życiu zawodowym. Pojawią się nowi współpracownicy, zostaną powierzone nowe obowiązki.
Finanse: W finansach masz sytuację w miarę ustabilizowaną. Możesz pomyśleć o jakiś drobnych inwestycjach.*
Zdrowie: Przyjrzyj się bacznie swoim lękom, większość z nich jest irracjonalna.

Bliźnięta

Miłość: Sprawy domowe tym razem nie zakłócą Twojego spokoju. W miłości nadal powinieneś pracować nad poczuciem własnej wartości i uzyskaniem równowagi wewnętrznej.
Praca: Wyraźnie możesz odczuć kryzys w pracy. Musisz zmienić podejście i panować nad własnymi reakcjami, wtedy wygrasz.
Finanse: Nagromadzenie się płatności i trudności z przepływem pieniądza dadzą Ci się w kość. Coś wymaga od Ciebie realnego zmierzenia się z rzeczywistością.
Zdrowie: Chcesz mieć we wszystkim rację i nie dopuszczasz do siebie możliwości pomyłki Życie zmusza Cię, żeby zapanować nad swoim uporem, za bardzo uaktywniasz swój system nerwowy.

Rak

Miłość: W miłości jesteś konserwatywny, nie zgadzasz się na zmiany i nowości, przez to możesz wejść w konflikt.
Praca: W pracy Ci się szczęści. Wiele dzieje się bez Twojego większego udziału, a Ty przyjmujesz hołdy.
Finanse: Czas Ci sprzyja, możesz otrzymać pieniądze ze starych źródeł, kiedy zupełnie nie będziesz się ich spodziewać.
Zdrowie: Twoja wewnętrzna przekora pcha Cię do nadmiernego ryzyka, uważaj w czasie jazdy samochodem na policję.

Lew

Miłość: Skoncentruj się na sprawach rodzinnych. Zdecydowanie forsuj swoje racje, ale bez niepotrzebnego zacietrzewienia i agresji.
Praca: Przed Tobą nowe i wcale niełatwe zadania. Jeżeli uwierzysz we własne możliwości i wykażesz się dużą samodzielnością, to naprawdę możesz dużo zyskać.
Finanse: Unikaj braku porządku w swoim życiu i nie bądź przesadnie lekkomyślny.*
Zdrowie: Stale towarzysząca Ci senność wpłynie na Twoje problemy z koncentracją. Jest to stan przejściowy związany z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Panna

Miłość: Ktoś wypatruje za Tobą oczy i marzy o spotkaniu. W tym wypadku warto poddać się nastrojowi chwili, a niewykluczone, że już niedługo będziesz w związku.*
Praca: Nawet najtrudniejsze zadania będą palić Ci się w rękach, jednak myśl życiowo i nie podejmuj pochopnie decyzji. Pamiętaj, że kiedyś trzeba będzie wprowadzić je w życie.*
Finanse: Nie myśl, że do realizacji swoich celów możesz użyć wszelkich środków.*
Zdrowie: Będziesz w bardzo dobrej formie. Tylko od Ciebie zależy, na co wykorzystasz nowe zasoby energii.

Waga

Miłość: Samotne Wagi nie będą narzekać na brak adoratorów. W tym tłumie znajdzie się ktoś, komu będzie bardzo zależeć na Tobie.
Praca: Nie spiesz się i cierpliwie poczekaj na rozwój wydarzeń. Zaufaj, że we właściwym momencie będziesz wiedział, jak odpowiednio zareagować.
Zdrowie: Towarzyskie spotkanie i relaks okażą się nieocenione. Pomoże Ci to odzyskać dobre samopoczucie.
Finanse: Wstrzymaj się przez najbliższy czas z podejmowaniem wiążących decyzji. Przed Tobą dni pełne wahań i niepewności.

Skorpion

Miłość: W Twojej głowie pojawi się wiele wątpliwości i pytań. Wyjaśnij je w szczerej rozmowie z ukochaną osobą. Odkładanie tego na później tylko pogorszy sytuację.
Praca: Cokolwiek dziś zaczniesz, ma dobre widoki, żeby się wspaniale rozwinąć, ponieważ Twój rozsądek pozwala Ci instynktownie i poprawnie postępować.*
Finanse: Dzisiaj będziesz miał zapał do pracy i sprawdzenia się na nowych obszarach aktywności.
Zdrowie: Zastanów się poważnie nad zmianą diety na bardziej rozsądną i niskokaloryczną.

Strzelec

Miłość: Okazuj więcej uczucia ukochanej osobie i często mów jej, że ją kochasz. To mało kosztuje, a sprawisz jej tym wielką przyjemność.*
Praca: Działaj realistycznie, rozsądnie i konsekwentnie. Zaprowadź porządek i bezpieczne ramy. Uważaj, by nie stracić głównego wątku i pozwól marzeniom krok po kroku stawać się rzeczywistością.
Finanse: Nie stresuj się zapowiadanymi zmianami w pracy, bo wyjdą Ci tylko na dobre. Jeżeli myślisz o zmianie pracy lub przekwalifikowaniu, to teraz jest na to idealny moment.*
Zdrowie: Będziesz duszą towarzystwa, więc koniecznie wybierz się na jakąś szaloną imprezę.

Koziorożec

Miłość: Bądź ostrożny w sprawach uczuciowych, bo łatwo możesz wplątać się w związek, przed którym nie ma przyszłości.
Praca: We wszystkim szukaj sensu i poświęcaj się tylko przemyślanym działaniom, ale nie miej przekonania o swojej nieomylności.*
Finanse: Nie rozpoczynaj teraz nowych spraw, lepiej skup się na już rozpoczętych.*
Zdrowie: Nadchodzący tydzień przyniesie roztargnienie i dekoncentrację. Warto pomyśleć o odpoczynku na świeżym powietrzu.

Wodnik

Miłość: Spędzaj jak najwięcej czasu ze swoją drugą połówką i dużo ze sobą rozmawiajcie. Szczerość w kwestii uczuć i własnych oczekiwań jest w związku szalenie ważna.*
Praca: Nie traktuj dobrego początku jako gwarancji pomyślnego końca.*
Finanse: Pojawią się nowe możliwości i propozycje na miarę Twoich ambicji. Poczujesz satysfakcję z rezultatów swojej pracy.*
Zdrowie: Zaczniesz zauważać piękno świata i doceniać ludzi wokół Ciebie. To doda Ci wiele energii

Ryby

Miłość: Gwiazdy rozpościerają przed Tobą bardzo korzystne perspektywy w sprawach sercowych. Dzięki Twoim wysiłkom udało się zapobiec konfliktowi i teraz należy tylko dbać o zachowanie spokoju i równowagi.*
Praca: Teraz jest dobry czas, by przezwyciężyć wszelkie napięcia, niespójności i sprzeczności, osiągając przy tym wielkie cele.*
Finanse: Dziś nie będzie dla Ciebie rzeczy niemożliwych, nawet z trudnymi sprawami urzędowymi poradzisz sobie doskonale.
Zdrowie: Będą dokuczać Ci bóle głowy. To wynik kilku nieprzespanych ostatnio nocy.

Horoskop tygodniowy na dni 13-19 lipca 2009 opracowała Tarocistka Ewa.

dziewiątka
13-07-2009, 23:22
i tak kończy się dzień 13-ty lipca :)
dziękuję za wpisy - do następnego 13-go....:D:D
DOBREJ NOCY !!!!

jolita
13-07-2009, 23:56
Horoskop tygodniowy 13-19 lipca 2009
Waga

Miłość: Samotne Wagi nie będą narzekać na brak adoratorów. W tym tłumie znajdzie się ktoś, komu będzie bardzo zależeć na Tobie.
Praca: Nie spiesz się i cierpliwie poczekaj na rozwój wydarzeń. Zaufaj, że we właściwym momencie będziesz wiedział, jak odpowiednio zareagować.
Zdrowie: Towarzyskie spotkanie i relaks okażą się nieocenione. Pomoże Ci to odzyskać dobre samopoczucie.
Finanse: Wstrzymaj się przez najbliższy czas z podejmowaniem wiążących decyzji. Przed Tobą dni pełne wahań i niepewności.

.

Witaj miła Autorko niniejszego wątku, Strach przed "wpadnięciem w nieodpowiednie towarzystwo" sprawił że i tu dotąd nie zajrzałam dopiero dzisiejsze Twoje pertraktacje n.t. nabycia dekoracyjnego kota przywiodły mnie tutaj...
13-tka to w sumie liczba 4, która jest moją liczbą więc obie lubię, a dzisiejszy horoskop - choć tygodniowy już zrealizowałam bo:
I.Miłość- nie było tłumu, ale nie narzekam...
II.Praca - była fajna ale "to se ne vraci", a obecna choć prozaiczna, ale da się skonsumować...
III. Zdrowie - na samopoczucie nie zwykłam narzekać...a towarzyskie spotkanie już zaliczyłam...
IV. Finanse - żeby nie było uszczerbku uregulowanie należności za czynsz odłożyłam na następny tydzień (u nas emerytom wolno!)

I tak minął całkiem przyzwoicie mój trzynasty o czym życzliwie donoszę. Pozdrówka wszystkim którzy doczytali do końca! J.

tar-ninka
14-07-2009, 08:32
A taka ta trzynastka była miła ....dobrze ze sie skonczyla
Pozdrawiam całe towarzystwo, to "nieodpowiednie " :confused: też
i życze całego miesiąca do następnego 13 -tego bez pechów.:D

Baśka13
16-07-2009, 14:47
Wprawdzie dzisiaj jest już szesnasty dzień lipca,ale mnie nie było!Co do 13 to:
12-go mieliśmy wracać do domu z wczasów,auto zapakowane pod sam dach i trach-auto nie odpala.Dwa przymusowe dni urlopowania.Ale właśnie 13-go udało się wszystko pomyślnie pozałatwiać(trudności z częściami zamiennymi do Renaulta Clio)i już 15-go (godz.0.53)byliśmy szczęśliwie w domu spłukani,ale z dobrym autem!Hi,hi,hi.Gdyby to stało się w domu to na pewno tak szybko i sprawnie nikt by nie załatwił!

dziewiątka
16-07-2009, 15:09
no widzisz Basiu ! nie zawsze trzynastka to pechowa liczba - wiele osób lubi tą cyfrę a ja też nie mam do niej uprzedzeń ....pozdrawiam serdecznie :):)
Jolito dla Ciebie też buziaczki i dziękuję wam, że wspólnie możemy każdego trzynastego gościć na tym wątku ...

Malwina
16-07-2009, 19:23
No widzicie jaka ta 13 ka sympatyczna....tylko jej się nie bac i wszystko idzie ok.Do nastepnej....(w następną 13 kę ja wracam z Irlandii...hihi)

Alunia
02-08-2009, 23:40
Miałam kiedyś znajomego, który na punkcie 13-go był zafiksowany. Nawet natężenie głosu w telewizorze nie mogło być ostawione w pozycji 13.
Dopóki był niedaleko mnie, to na zasadzie samospełniającej się przepowiedni, trzynastego i mnie się zawsze coś niemiłego zadziało. Taki pech! :D

(Jak zapomnę czegoś po wyjściu z domu - nie wracam, lub przysiadam na chwilę. Hi hi hi )

Malwina
03-08-2009, 08:34
no takiej fiksacji własnie na punkcie czarnego kota, kominiarza, tzrynastego i innych magicznych zdarzeń, osób boję sie u ludzi, bo to groźne dla otoczenia(własnie samospełniajaca sie pzrepowiedni...)..to że przysiadasz to nie fiksacja...to ostrożnosć...hihi)

Alunia
03-08-2009, 09:21
Myślisz? Nie fiksacja? To przysiądę znowu!:D

dziewiątka
05-08-2009, 01:06
cyt. Aluni : "dziewiątko! 13-go sierpnia też będzie horoskop?"

będzie, będzie ....poczekajmy do 13-go :D:D

dziewiątka
12-08-2009, 22:24
zbliża się dzień 13-y sierpnia.....zaczynam już dziś bo jutro będę zajęta spotkaniem ze Świętokrzyszczankami...już się cieszę ...ale o tym potem ...:D
13 sierpnia: imieniny obchodzą Hipolit, Hipolita, Kasjana
* 1873 – urodził się gen. Józef Haller, jeden z organizatorów Legionów Polskich
* 1899 – urodził się Alfred Hitchcock, reżyser filmowy
* 1920 – od uderzenia armii rosyjskiej rozpoczęła się bitwa warszawska
* 1923 – Żaglowiec Lwów w trakcie rejsu do Brazylii jako pierwsza jednostka pod polską banderą przepłynął równik.
* 1946 – zmarł Herbert George Wells, angielski pisarz science fiction
* 1961 – rozpoczęła się budowa muru berlińskiego.

Święta
# Laos - Święto Wolnego Laosu (Lao Issara)
# Polska - archidiecezja krakowska - Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej
# Republika Środkowoafrykańska - Święto Niepodległości
# Tunezja - Dzień Kobiet
# w starożytności święto ku czci bogini Diany.
# Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych
# Kościół katolicki - wspomnienie św. Poncjana, papieża i św. Hipolita, kapłana

dziewiątka
12-08-2009, 22:32
Prognoza pogody na 13 sierpnia
Europa południowo-wschodnia oraz południowo-zachodnia jest pod wpływem słabych wyżów. Nad pozostałą częścią kontynentu dominują ośrodki niżowe z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem niżu znad Łotwy. Z zachodu nadal napływa chłodne i wilgotne powietrze polarnomorskie - informuje IMiGW.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju, możliwe lokalnie burze. Temp. maks. od 18 st. na Suwalszczyźnie do 23 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i w czasie burz dość silny i porywisty, zachodni.
Urodzeni 13 sierpnia

Autor: Jan Starża Dzierżbicki
Kto urodził się 13 sierpnia

Jest dyskretny i dobrze zna ludzkie charaktery.

Nie lubi ukrywania i tajemnic - i nie zawsze przekłada postępowanie otwarte i prawne ponad wykręty, wyjaśnienia, tłumaczenia - nawet gdyby z tego powodu miały dlań wyniknąć skutki najgorsze. Ma doskonałe zdolności analityczne i potrafi czytać w duszach ludzkich. Łączą go silne więzy uczuciowe z innymi.

Okazuje dużo dyskrecji. Ostrożnie waży na szali swe zamiary, wysiłki i możność wykonania, licząc się z warunkami życia. Jest przewidujący, pełen intuicji i posiada wybitne zdolności wykonawcze. Jest to człowiek szczery, otwarty, pełen energii - a także uduchowiony, dążący do wzniosłych celów.

Nieraz prowadzi głębokie badania i zdobywa mądrość. Doskonale rozumie prawa rządzące życiem społeczeństwa. Władczy -potrafi rządzić innymi i zazwyczaj też w zakresie kierowania i organizowania innych ludzi czeka go powodzenie. Ma dobrą pamięć i potrafi doskonale koncentrować się psychicznie na pracy, jaką wykonuje.
Dzięki doskonałemu orientowaniu się w ludziach - dojdzie do władzy. Na innych ludzi działa ożywiająco i podnosi ich poziom. Wierzy głęboko w ludzkość i w to, że osoby z nim współpracujące dadzą z siebie wszystko najlepsze. Pragnie on rozbudzić szlachetny rezonans w sercach otoczenia, dodaje mu odwagi, energii, aby jego nadzieje nie zostały zawiedzione. Gdy jednak to nastąpi - liczy na poprawę w przyszłości.

Nigdy nie wymaga od nikogo pracy ponad siły, spełnienia takich rzeczy, których dana osoba nie jest w stanie wykonać. Interesuje się zarówno nauką jak i sztuką, a specjalnie troszczy się o to, aby zapewnić dobrobyt biednym, cierpiącym, chorym, uciśnionym. Chętnie zapomina o sobie, troszcząc się o innych, przy czym okazuje punktualność, metodyczność i ostrożność.

Ma poczucie humoru, jest gościnny, a z rodziną łączą go dobre stosunki - ma do niej dużo przywiązania. Jego bezinteresowność zapewni mu wyniesienie życiowe.
Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży - Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się - horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

jolita
12-08-2009, 22:48
28995 Kto urodził się dnia 13 sierpnia

Jest dyskretny i dobrze się. orientuje w ludzkich charakterach.

Nie lubi ukrywania i tajemnic - i zawsze przekłada postępowanie otwarte i prawne ponad wykręty, wyjaśnienia i tłomaczenia - nawet gdyby z tego powodu miały dlań wyniknąć skutki jak najgorsze.

Ma doskonałe zdolności analityczne i potrafi czytać w duszach ludzkich. Łączą go silne więzy uczuciowe z innymi.

Okazuje dużo dyskrecji. Ostrożnie waży na szali swe zamiary, wysiłki i możność wykonania, licząc się z warunkami życia. Jest przewidujący, pełen intuicji i posiada wybitne zdolności wykonawcze.

Jest to człowiek szczery, otwarty, pełen energii — a także uduchowiony, dążący do wzniosłych celów. Nieraz prowadzi głębokie badania i zdobywa mądrość.

Doskonale rozumie prawa rządzące życiem społeczeństwa. Władczy - potrafi rządzić innymi,
i zazwyczaj też w zakresie kierowania i organizowania innych ludzi czeka go powodzenie.

Ma dobrą pamięć i potrafi doskonale koncentrować się psychicznie na pracy, jaką wykonywa. Dzięki doskonałemu, orientowaniu się w ludziach — dojdzie do władzy.

Na innych ludzi działa ożywiająco i podnosi ich poziom. Wierzy głęboko w ludzkość i w to, że osoby z nim współpracujące dadzą ze siebie wszystko najlepsze. Pragnie on rozbudzić szlachetny rezonans w sercach otoczenia, dodaje mu odwagi, energii, dając poznać, iż życzy sobie, aby jego nadzieje nie zostały zawiedzione.

Gdy jednak to nastąpi liczy na poprawę w przyszłości.

Nigdy nie wymaga od nikogo pracy ponad siły, spełnienia takich rzeczy, których dana osoba nie jest w stanie wykonać.

Interesuje się zarówno nauką jak i sztuką, a specjalnie troszczy się o to, aby zapewnić dobrobyt biednym, cierpiącym, chorym, uciśnionym.

Chętnie zapomina o sobie, troszcząc się o innych, przyczem okazuje punktualność, metodyczność
i ostrożność.

Ma poczucie humoru, jest gościnny, a z rodziną łączą go dobre stosunki — ma do niej dużo przywiązania.

Jego bezinteresowność zapewni mu wyniesienie życiowe.

dziewiątka
12-08-2009, 23:00
Horoskop na dzień 13-y sierpnia ( czwartek)

http://www.iv.pl/images/c60d0prow20mvtsyqnkk.gif Koziorożec
Koziorożce będą dzisiaj melancholijne i wyciszone. Zajmijcie się własnymi przemyśleniami i nie przejmujcie opiniami innych. W pracy nie bądźcie nadmiernie gorliwi i ambitni. Wieczorem warto obejrzeć ulubiony film lub zająć się ciekawą lekturą.

http://www.iv.pl/images/s7gur3mzxpqjx78bk6lz.gif Wodnik
Wodniki poczują dziś przypływ sił życiowych. Dzień sprzyja ważnym decyzjom. Będziecie odważni i niekonwencjonalni, a w każdej trudnej sprawie uda się wam postawić na swoim. Ktoś wam bliski pokaże się dziś z zupełnie nowej strony.

http://www.iv.pl/images/jmd2czhskfj59qwou5k.gif Ryby
Ryby będą dzisiaj bardzo poważne i obowiązkowe. Zrobią plan na cały miesiąc i wymyślą nowy sposób zaoszczędzenia pieniędzy. Nie poddawajcie się zbyt szybko, jeśli coś stanie wam na drodze. Ktoś na pewno pomoże wam w kłopotach.

http://www.iv.pl/images/wgvsptkv95zl2zwtgb2l.gif Baran
Barany będą dzisiaj szybko podejmować decyzje. W jednej chwili mogą zmienić zdanie i zamiast do pracy, będą błagać o urlop. Nadmiar energii najlepiej wyładować uprawiając sport. Ostrożnie podczas rodzinnych dyskusji, bo łatwo będzie o sprzeczkę!

jolita
12-08-2009, 23:00
nie chciałabym zapeszyć ale powinno być miło bo to Dzień 28997

dziewiątka
12-08-2009, 23:07
http://www.iv.pl/images/zt3lxft07o2667jemiin.gifByk
Byki będą dość nieufnie nastawione do świata. Bez entuzjazmu podejdą do każdego nowego przedsięwzięcia. Chętniej zajmą się kończeniem starych spraw i obliczaniem swojego zysku. Wieczorem warto umówić się na spotkanie z kimś bliskim.

http://www.iv.pl/images/h45tetdyiqupr0wy6p8e.gifBliżnięta
Bliźnięta zapragną dzisiaj dostosować się do najnowszych trendów, z chęcią odwiedzą więc najbliższy sklep z odzieżą czy płytami. Wasze artystyczne pasje dadzą o sobie znać! Wieczorem zapiszcie wszystkie swoje genialne pomysły.

http://www.iv.pl/images/d55z6qxlmmrwx4fwwgc.gifRak
Raki staną się dzisiaj odważne. Z odwagą będą walczyć o swoje interesy zarówno w pracy, jak i w domu. Nie dadzą się obciążyć dodatkowymi obowiązkami, a dla niektórych kolegów z pracy nie będą tak łagodni i sympatyczni jak zwykle. Uważajcie na zdrowie,

http://www.iv.pl/images/sycm6t75atsmfl3xciq.gif Lew
Lwy z chęcią poznają dzisiaj jakieś nowe towarzystwo i rzucą się w wir zabawy. Nie przejmą się nudnymi codziennymi sprawami i przyziemnymi problemami. Pociągać je będą przygody i zagraniczne podróże. Może warto przejrzeć katalogi biur podróży?

dziewiątka
12-08-2009, 23:16
http://www.iv.pl/images/p4lmbte7jxbiu9fwyqye.gifPanna
Panny okażą się dzisiaj domatorami, niechętnie wyjdą rano do pracy czy szkoły. Cenić będą spokój i ciszę. Jeżeli ktoś nadużyje ich dobroci i cierpliwości i będzie natrętny, Panny mogą być bardzo nieprzyjemne. Nie należy im dzisiaj powierzać ważnych zadań

http://www.iv.pl/images/camw2ahy3p727n1ylgyz.gifWaga
Wagi będą dzisiaj zaganiane i bardzo zajęte. Rozpoczną kilka spraw na raz, ale żadnej nie uda im się skończyć. Pociągać dziś będą Wagi krótkie podróże oraz zajęcia wymagające dużej inteligencji i błyskawicznego refleksu. Rano uważajcie za kierownicą!

http://www.iv.pl/images/apwhru9gn1nj0pwpu8j.gifSkorpion
Skorpiony zajmą się dzisiaj liczeniem pieniędzy i planowaniem nowych, zyskownych przedsięwzięć. Warto rozejrzeć się za godnym zaufania partnerem do nowego interesu. Zakochane Skorpiony mają dzisiaj szansę na udane spotkanie we dwoje.

http://www.iv.pl/images/vk6f3sezngqyaat8kp3.gifStrzelec
Strzelce pokażą dzisiaj na co je stać. Elokwencją i ciekawymi wiadomościami zadziwią niejednego. Wszystkie pomysły, które przyjdą dzisiaj Strzelcom do głowy, będą warte zapisania. Niestety, rodzinie czy współpracownikom może być trudno za wami nadążyć.
żródło: www.serwisy.gazeta.pl/magia

dziewiątka
12-08-2009, 23:47
http://www.iv.pl/images/f3w46gp5up5ibs4alkqa.gifwszystkim odwiedzającym ten wątek
życzę
UDANEGO 13-ego !

..i niech WAS nie opuszcza....
http://www.iv.pl/images/2pps88twa7r02eg5.gif..:):)

ignesja
12-08-2009, 23:58
[FONT="Lucida Console"]

http://www.iv.pl/images/jmd2czhskfj59qwou5k.gif[B][SIZE="4"] Ryby
Ryby będą dzisiaj bardzo poważne i obowiązkowe. Zrobią plan na cały miesiąc i wymyślą nowy sposób zaoszczędzenia pieniędzy. Nie poddawajcie się zbyt szybko, jeśli coś stanie wam na drodze. Ktoś na pewno pomoże wam w kłopotach.

Dziękuję za horoskop !
A co ty pracowity nocny marku robisz w Seniorze o tej porze,przecież jutro czeka Cię ciężki dzień !

Malgorzata 50
13-08-2009, 00:38
13 -zdecydowanie szczęsliwa bo ja się przeprowadzam 13-go .Trzymajcie ,żeby wszystko poszło gładko!!!

tadeusz50
13-08-2009, 05:34
13 -zdecydowanie szczęsliwa bo ja się przeprowadzam 13-go .Trzymajcie ,żeby wszystko poszło gładko!!!
Powodzenia w przeprowadzce, aby nic się nie zgubiło, nie zniszczyło i poszło wszystko gładko.

Nika
13-08-2009, 09:08
Małgosiu!Udanej,bezproblemowej,bezwypadkowej,facho wo zorganizowanej przeprowadzki.Potem juz tylko parapetówka, a to znacznie przyjemniejsze!

Basia.
13-08-2009, 09:54
Trzynastka szczęśliwa, Małgosia będzie mieszkała blisko mnie.:D

akusia
13-08-2009, 10:19
Małgosiu udanej i szczęśliwej przeprowadzki:D
Basiu to bęsziesz miała fajnie mieszkać blisko przyjaciółki.:D

Malgorzata 50
13-08-2009, 10:41
Bardzo wam dzięki serdeczne .Własnie siedzę na pakunkach i czuję się jak bezdomek......i ciagle wokoł mnie pełno jakichs drobiazgów nie do ogarniecia ratuuuunkuuuu!!!! Ale dzięki Waszym fluidom pójdzie jak z płatka -mam nadzieję....

tar-ninka
13-08-2009, 11:16
Małgosiu napewno bedzie dobrze
13 jest super dniem ..
Powodzenia na nowym miejscu ..:D

Baśka13
14-08-2009, 08:41
Przez mojego wnusia-smyka nie mam wiele czasu dla siebie i jest mi niezmiernie przykro,że nie zajrzałam na "13"wątek.Ale dzień minął nam bardzo miło i pogodnie.Mam nadzieję,że następna "13" mnie nie ominie!
Pozdrowienia dla Dziewiątki !

dziewiątka
14-08-2009, 19:59
..dla mnie 13-y sierpnia był bardzo szczęśliwy..!!... :):)
pomimo niespecjalnej pogody i kilku małych pechów.....hi hi ....doszło do spotkania Świętokrzyszczanek w moim miasteczku....pozdrawiam moich ziomali i wszystkich ostatnio odwiedzających ten wątek ...do zobaczenia następnego 13-go :D:D

Malwina
14-08-2009, 20:15
Wróciłąm z Irlandii 13 go, miałam piękny (mimo rozstania z dzieckiem), szczęśliwy dzień....spotkałam dobrych ludzi...samolot bez turbulencji....buziaczki Swietokrzyszczankom

krystynas53
14-08-2009, 20:56
Moja córka uwielbia 13 a najlepiej gdy to jest piątek, bo 13-go w piątek poznała Marcusa, 13-go w piątek się zaręczyli i 13-go w piatek wzięli ślub. Są szczęśliwym małżeństwem do dzisiaj.

Malwina
14-08-2009, 21:10
bo to jedna z magicznych cyfr jesli sie o tym wie....hihi..ja tez uwielbiam i piątek i 13-ego

dziewiątka
13-09-2009, 00:11
13 września

13 września jest 256. (w latach przestępnych 257.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 109 dni.

imieniny obchodzą: Aleksander, Amat, Apolinary, Aureliusz, Dobielut, Eulogia, Eulogiusz, Filip, Genadia, Haralampia, Jan Chryzostom, Julian, Litoriusz, Makrobiusz, Maria, Mauryliusz i Morzysław.

Kto urodził się dnia 13 września

Wyróżnia się swymi zdolnościami dyplomatycznymi i potrafi być dobrym pośrednikiem.

ie jest to bynajmniej człowiek popadający w krańcowość, lecz przeważnie zrównoważony, o głowie jasnej i otwartej. Spokojnie, bez ostentacji zabiera się do dzieła i nie okazuje żadnej pretensjonalności.

Nie odznacza się specjalną ambicją i nie ugania się za sławą lub uznaniem, ale postępuje w sposób naturalny. W miarę nadarzających się okazyj życiowych - w sposób jak najprostszy zabiera się do czynu.

Jego natura jest bardzo wrażliwa i czuła, co odnosi się zarówno do ciała, jak i duszy.

Wewnętrznie skłonny jest do czystości, a mimo to w życiu ma wiele do czynienia z najróżnorodniejszymi pokusami. Dzieje się to po części dzięki życiu, jakie zmuszony jest prowadzić - w związku z jego interesami i przedsięwzięciami.

Ma on doskonałe pomysły i zręcznie potrafi je wcielać w czyn. Dobry mówca - potrafi również zręcznie wyrażać swe myśli piórem.

Zdolny pośrednik zazwyczaj ma stosunki w sferach najwyższych. Potrafi umiejętnie prowadzić rokowania i pertraktacje, odznaczając się przy tym swymi zdolnościami dyplomatycznymi.

Lubi ostentację i wspaniałe występy.

Troszczy się wielce o kwestie materialne. Naprzód oblicza koszta każdej sprawy, jest przewidujący i dąży do tego, aby każde przedsięwzięcie opłacało mu się jak najlepiej.

Pragnąłby zdobyć bogactwo jak najprostszymi środkami - nie wysilając się zbytnio. Przywiązany do pieniędzy, nierzadko jest zamożny, a zdobycie majątku przychodzi mu istotnie dość łatwo. Jego transakcje finansowe uwieńczy powodzenie, a spekulacje najczęściej bywają udatne.

Trzeba dodać, że dzięki jego wrażliwości otoczenie wywiera nań silny wpływ, a krewni zazwyczaj dążą do tego, aby go opanować.

jolita
13-09-2009, 00:40
urodzeni 13 września:

Mogliby wiele w życiu osiągnąć. Mają bowiem wrodzoną umiejętność praktycznego działania. Są niezwykle pomysłowi i potrafią przewidzieć trafnie wiele spraw. pomaga im to zająć w odpowiednim czasie właściwe stanowisko. Cechuje ich zrównoważenie i spokój wewnętrzny. Im najmniej chyba grozi zawał serca, a nawet choroby układu nerwowego. Bardziej sobie cenią wygodnictwo niż ambicje życiowe. Są też zbyt ulegli aby twardo dążyć do realizacji celów.

.............................................29766

Baśka13
13-09-2009, 07:32
Dzisiaj moja Mama obchodzi swoje 81.urodziny!
Wiele cech z horoskopów Dziewiątki i Jolity się zgadza z jej cechami!
Ale co do 13-ki!
Ja też urodzona jestem 13-go i nigdy nie uważałam ani nie będę uważała,że jest to pechowa liczba. Niech żyje "13"!
Miłego 13 dnia września życzę wszystkim 13-kom i nie tylko 13-kom!

dziewiątka
13-09-2009, 11:55
Big Cyc
Pechowy jak Polak

Żaden aktor z tego kraju, nie zrobił kariery w Ameryce - miał pecha!
żaden muzyk z tego kraju, nie nagrał nigdy płyty z Elvisem - miał pecha!
żadna drużyna z tego kraju, nie wygrała nigdy w piłkę z Barceloną - mieli pecha!
a Prezydent tego kraju chciał mieć zawsze, bardzo ładną żone - ma pecha!

Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
na szczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
ani Holendra ani Czecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas,

Żaden zespół z tego kraju, nie wygrał festiwalu Eurowizji - mieli pecha!
pana posła, który ukradł tony zboża pokazali w telewizji - miał pecha!
między Schroederem a Putinem, zawsze między kowadłem i młotem - mamy pecha!
ciągle jęczymy, narzekamy, marudzimy, obrzucamy kogoś błotem - bo mamy pecha!

naszczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas,

Ani Holendra ani Czecha,
tylko nasi mają pecha,
szczęście zwykle się odwraca,
gdy zwycięstwo jest tuż, tuż,
demokracja czy komuna,
pech się klei niczym guma,
ciągle z nami, ciągle przy nas,
tak jak napalm albo rzep

naszczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas.

Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających , życzę miłej, słonecznej
i szczęśliwej nie pechowej niedzieli !!! :):)....

dziewiątka
13-09-2009, 11:59
Basiu ! ....Wszystkiego Najlepszego dla Mamy ...zdrowia i jeszcze długich lat życia...
http://www.iv.pl/images/0yudhlosmocfiif8w1qf.jpg

Baśka13
13-09-2009, 21:09
Dziękuję Dziewiątko-przekażę!
Dzisiaj byłam w nowym mieszkaniu mojej córci.
Roboty przed nimi jeszcze w brud (malowanie kafelki,panele....),ale ja pierwszy raz zobaczyłam mieszkanie właśnie trzynastego!
No więc co mam sądzić o 13-ce? Że jest szczęśliwa!!!

dziewiątka
13-09-2009, 22:19
oczywiście, że szczęśliwa !!!!!!

POLSKA mistrzem Europy !!!!! http://www.iv.pl/images/gggrvfkdd9wc03rawe4.gif

Polscy siatkarze po raz pierwszy zostali mistrzami Europy. W finałowym meczu pokonali Francję 3:1 (29:27, 25:21, 16:25, 26:24). Podczas turnieju podopieczni Daniela Castellaniego wygrali wszystkie osiem meczów.

http://www.iv.pl/images/uyrpxvhona2ryg2yr3so.jpeg

dziewiątka
13-09-2009, 22:41
...a tak naprawdę to 13-tka nie jest pechowa...to tylko kwestia podejścia ....bo przecież każdego dnia zdarzają się ludziom różne nieszczęścia a tylko na dzień 13-y każdy zwraca uwagę.

13-go sierpnia mieliśmy świętokrzyskie spotkanie seniorek u mnie i tak:
* całe dopołudnie lało jak z cebra....dziewczyny przyjechały w deszczu - ale pech !!!
* na godz. przed ich przyjazdem wyłączyli prąd....i nie było do godz. 14-ej - ale pech !!!
* w czasie spaceru po mieście było względnie - ale jak wyszliśmy z kościoła było oberwanie chmury - czy to nie pech ???
...nie koniecznie :D...każdego innego dnia też zdarza się to samo albo i gorzej.....
Dla mnie ten dzień był bardzo szczęśliwy....spotkanie było bardzo udane :)....pomimo tych niedogodności...

sarna2
13-09-2009, 22:47
13 jest szczęśliwa

czarna
13-09-2009, 22:55
"Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas"

A dziś trzynastego września
pech się odkleił od tego kraju,
i wreszcie siatkarze
na mistrzów Europy awansowali!!!!_łoOoOoOoOł)

dziewiątka
13-09-2009, 23:00
13-tka jest nawet w tytule magazynu dla nastolatek ..(inf. z netu)

http://www.iv.pl/images/5qf2teo00m3974kub3p5.jpg

http://www.magazyn13.pl/newsy/w-numerze/

dziewiątka
13-09-2009, 23:04
"Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas"

A dziś trzynastego września
pech się odkleił od tego kraju,
i wreszcie siatkarze
na mistrzów Europy awansowali!!!!_łoOoOoOoOł)

nie tylko awansowali
ale Francuzów w finale pokonali
i MISTRZAMI ZOSTALI !!!...(łOoOoOoOł)

dziewiątka
12-10-2009, 23:12
witam wszystkich serdecznie :)
jutro mamy 13-ty dzień kolejnego miesiąca czyli pażdziernika roku 2009

13 października jest 286 dniem roku
Do końca roku pozostaje 79 dni.
Imieniny obchodzą :
Daniel, Faust, Gerald, Geraldyna, Gerbert, Honorat, January, Karp, Magdalena, Marcjalis, Maurycy, Mikołaj, Reginbald, Siemisław, Teofil, Wacław, Wacława, Wenancjusz i Wenanty.

Wydarzenia w Polsce

* 1770 - Konfederacja barska uchwaliła Wikiźródła Akt detronizacji Stanisława Augusta Poniatowskiego.
* 1918 - Została utworzona Rzeczpospolita Zakopiańska.
* 1923 - Doszło do zamachu terrorystycznego w Cytadeli Warszawskiej; zginęło 28 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.
* 1935 - Powstał rząd Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.
* 1939 - Powołano Narodową Organizację Wojskową.
* 1952 - Został założony reprezentacyjny zespół artystyczny ZHP Gawęda.
* 1958 - Odbyła się premiera filmu Pożegnania.
* 1963 - Mistrzostwa Europy w koszykówce we Wrocławiu: polscy koszykarze zdobyli srebrne medale, po porażce w meczu finałowym z ZSRR 45:61.
* 1979 - Otwarto obserwatorium astronomiczne w Olsztynie.
* 1985 - Odbyły się wybory do Sejmu.
* 1993 - Podpisano umowę koalicyjną pomiędzy SLD a PSL. Z negocjacji wycofała się Unia Pracy.
* 1994 - Wodzisław Śląski: powstała lokalna rozgłośnia Radio 90 FM.
* 1998:
Polsat rozpoczął emisję sitcomu Miodowe lata.
Sejm RP uchwalił ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych.
* 2007 - Otwarto Mostu Solidarności w Płocku.

dziewiątka
12-10-2009, 23:29
w/g celtyckiego horoskopu drzewnego
urodzeni w dniach od 4 do 13-go pażdziernika
to J A R Z Ę B I N A....
http://www.iv.pl/images/ekfdkvpq0wzwoeudrxzy.jpg
LUDZIE URODZENI W TYM OKRESIE SĄ POGODNI, POZBAWIENI EGOIZMU. SĄ NIEZWYLKE AMBITNI, MAJĄ DOBRY GUST ALE TRUDNY I SKOMPLIKOWANY CHARAKTER.
MIE UMIEJĄ PRZEBACZAĆ.
NALEŻĄ DO LUDZI AMBITNYCH I ODPOWIEDZIALNYCH.
PRZYSTOSOWUJĄ SIĘ DO TRUDNYCH WARUNKÓW.

dziewiątka
12-10-2009, 23:33
http://www.iv.pl/images/gr72n9miis6fxb9wik0.jpg
13-ty PAŻDZIERNIKA
jest Dniem Ratownictwa Medycznego

http://www.iv.pl/images/km2qr6l1by83nj3et7lw.jpg

Malwina
13-10-2009, 10:02
Mamy fajny kolejny dzień(a moze jeszcze fajniejszy?)życzę spełnień wszystkim w dniu dzisiejszym....

jolita
13-10-2009, 10:06
Antidotum podrzucam wraz z pozdrowieniami dla Autorki wątku oraz Autorek postów.

............................30411

Kazimierz
13-10-2009, 10:11
13-tka Polańskiemu przyniosła pecha pecha !

Malwina
13-10-2009, 10:32
Pecha przyniosła mu jurnosć Kazimierzu, jurnosć ........Bogu ducha winną tzrynastkę tak oskarzać....hihi

elizka
13-10-2009, 19:08
Dziś w centrum Krakowa zderzyły się dwa tramwaje.14 osób zostało rannych na Rondzie Mogilskim . Na zjeżdżający z ulicy Lubicz na Rondo tramwaj linii numer 4 najechała jadąca za nim 11-tka.Wielu powie-to dlatego,że 13!

ostatek
13-10-2009, 21:50
Szczęśliwa trzynastka...
Dziś dostałam od zakupowej sąsiadki (spotykamy się na zakupach dwa razy w tygodniu) mrożone jagody i grzyby.
Hm... tak naprawdę dostałam coś więcej niż pojemniczki z jadłem; dostałam uśmiech, życzliwość, czas poświęcony na zbieranie i przerabianie. Zapachniało latem, lasem, słońcem. I nagle deszczowy, wietrzny dzień, w dodatku trzynasty, przestał być beznadziejny.

Malwina
13-10-2009, 22:09
Trzynasty jest taki jakim go chcemy zobaczyć..hihi

bogda
13-10-2009, 22:11
Dla mnie jest szczęśliwa i wesoła, bo 13-go zawsze mamy spotkanie sabatowe, z wyjątkiem niedzieli i soboty.

dziewiątka
13-10-2009, 23:43
witajcie Kochani ...jak miło, że tyle osób zajrzało do tego skromnego wątku o 13-tce, która jak się okazuje w większości szczęśliwa ....
i moja tez dzisiaj była bardzo szczęśliwa...
...jak nigdy udało nam się załatwić sprawy odkładane od pewnego czasu....pewnie to dzięki tej podkówce - zostawionej "na szczęście";)...dziękuję Jolitko !
.... mam dobry humor ( jutro Dzień Edukacji i imprezka fajna ...chyba :D))....
i przede wszystkim Wasza tu obecność : bogdo, elizko, Jolito, Kazimierzu, Malwinko, ostatku ..:):)
...pozdrawiam serdecznie !!!

dziewiątka
13-10-2009, 23:46
Dziś w centrum Krakowa zderzyły się dwa tramwaje.14 osób zostało rannych na Rondzie Mogilskim . Na zjeżdżający z ulicy Lubicz na Rondo tramwaj linii numer 4 najechała jadąca za nim 11-tka.Wielu powie-to dlatego,że 13!
..a w Szewcach na trasie Wrocław - Oborniki Śląskie pijany maszynista wykoleił pociąg ....na szczęście pasażerom nic się nie stało ...to dopiero szczęście w nieszczęściu ...

dziewiątka
13-10-2009, 23:49
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=fJYwu0QrkSQ

...a tu nam się zanosi na zimę w jesieni :D:D

basialwica
13-10-2009, 23:49
Zbieg okoliczności....

Pozdrawiam i zycze kolorowych snów.http://img5.imagebanana.com/img/18c004yh/maan20.gif (http://img5.imagebanana.com/)

Kazik
14-10-2009, 00:46
Urodziłem się 13-go. Czuję się młodo.
http://img40.imageshack.us/img40/4923/dobranocd.gif

Anielka
14-10-2009, 00:54
Urodziłem się 13-go. Czuję się młodo.
http://img40.imageshack.us/img40/4923/dobranocd.gif
I tak trzymaj!!!Moja siostra urodziła się 13.09 ,czuje się jeszcze młodziej.A mnie udało sie wszystko wczoraj 13-tego załatwic ,jak zwykle kazdego 13-stego.Wszysztkiego dobrego Kazik/troszkę spóźnione ale szczerze/http://img5.imagebanana.com/img/5399ywes/6n0hzpe4hqns10sbmf9a.gif (http://img5.imagebanana.com/)

jolita
12-11-2009, 21:42
.................................................. ........31146.....31147.....31148

Mireczko - życzę by nadchodzący piątek był dla Ciebie równie życzliwy jak Ty dla Pszczółek...31149

ewikomega
12-11-2009, 22:07
Trzynastka tak jak dla dziewiątki i dla mnie jest szczęśliwa
między innymi 13 grudnia urodziłam córkę
KATARZYNA SOBCZYK TRZYNASTEGO
http://pl.youtube.com/watch?v=fJYwu0QrkSQ

dziewiątka
12-11-2009, 23:09
Ewuniu, Jolitko :)
jesteście Kochane, że pamiętacie o tym wątku ...lejecie miód na moje serducho....
i jak tu nie być szczęśliwym http://www.iv.pl/images/sq83bd4r2qgn3ah5gk8y.gifhttp://www.iv.pl/images/i8g7xth7uaf67xhx4tl7.gif-go ????

..dla Was .....http://www.iv.pl/images/m8ypskmi4cpv24ta8h3w.jpg

dziewiątka
13-11-2009, 06:01
Witam wszystkich w kolejny dzień http://www.iv.pl/images/xmradn4m0u8gwr6j41l2.gifhttp://www.iv.pl/images/gktafwy2ke60tg10lnv.gif-go dnia miesiąca ...i w PIĄTEK...:D
Jeśli ktoś wierzy, że piątek 13-go przynosi pecha, to dla własnego zdrowia powinien zapomnieć o tym przesądzie. Piątek 13-go jest bowiem jedną z najczęściej spotykanych dat w kalendarzu.

Do takiego wniosku doszedł profesor Heinrich Hemme z uniwersytetu w Akwizgranie w Niemczech. Według niego, 13-ty dzień miesiąca częściej przypada w piątek niż w jakikolwiek inny dzień tygodnia. Oczywiście, równie często zdarzają się "sąsiednie" kombinacje, na przykład czwartek dwunastego czy sobota czternastego.

W każdym roku wypada przynajmniej jeden, a maksymalnie trzy piątki 13-tego. "Pechowe" piątki najczęściej przypadają na styczeń, marzec, kwiecień, maj, lipiec i listopad. Najmniej narażone na pecha są sierpień i październik. Aby to stwierdzić, profesor Hemme przeanalizował kalendarze z ostatnich 400 lat. Co 400 lat powtarzają się bowiem wszystkie możliwe kombinacje dat i dni tygodnia.

dziewiątka
13-11-2009, 06:11
13 faktów o piątku 13-go

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy przesądni, piątek 13-go budzi w nas dreszczyk emocji.
W końcu to najbardziej pechowy z dni.
Z tej okazji przedstawiamy trzynaście faktów dotyczących feralnej liczby oraz daty.
Jak mówi w wywiadzie dla portalu Live Science Thomas Fernsler, matematyk z University of Delaware, takie kalendarzowe zrządzenie losu zdarza się średnio raz na 11 lat. Mimo złej sławy trzynastki Fernsler zajmuje się nią od ponad 20 lat. Oto 13 innych ciekawostek dotyczących nielubianej liczby, jakie zdradził uczony portalowi popularnonaukowemu LiveScience.

1. Jeden z okrętów brytyjskiej Marynarki Wojennej został nazwany "Piątek 13". Po wyruszeniu statku w dziewiczą podróż
z piątek 13., słuch po nim zaginął.

2. Wyjątkowo pechowy, znany z filmu statek kosmiczny Apollo 13 został wystrzelony o 13:13 11 kwietnia 1970. Gdy zsumujemy cyfry z daty wydarzenia (w wersji 11-4-70, nie 11-4-1970) otrzymamy liczbę 13. Eksplozja, która poważnie naruszyła konstrukcję statku, przydarzyła się 13 kwietnia. Na szczęście, a może - mimo wszystko - statek bezpieczne wrócił na Ziemię.

3. Wiele szpitali nie ma sal o numerze 1. Często w budynkach
pomija się 13 piętro.

4. Strach przed piątkiem 13 ma swoją naukowe nazwy. Brzmią one paraskavedekatriafobia lub friggatriskaidekafobia. Triskaidekafobia to strach przed liczbą 13.

5. Futbolista amerykański Dan Marino nosił koszulkę z numerem 13 przez cały okres swojej kariery w drużynie Miami Dolphins. Choć był świetnym graczem na pozycji quarterbacka, tylko raz miał okazję zagrać w meczu Super Bowl (1985 r.), gdzie został pokonany przez zawodnika z San Francisco (ten miał koszulkę z numerem 16).

6. Butch Cassidy, legendarny amerykański przestępca i złodziej, urodził się w piątek, 13 kwietnia 1866 r.

7. Z kolei w piątek 13 sierpnia 1926 r. urodził się Fidel Castro.

8. Prezydent USA Franklin D. Roosevelt nigdy nie podróżował 13-go dnia miesiąca i nigdy nie zapraszał 13 osób na obiady
lub kolacje. Napoleon oraz Herbert Hoover (31. prezydent Stanów Zjednoczonych) byli znani z lęku przed trzynastką.

9. Przesądni biesiadnicy mogą w Paryżu zatrudnić tzw. quatorzieme, czyli zawodowego, 14. towarzysza posiłku.

10. Markowi Twainowi raz zdarzyło się być 13. Osobą zaproszoną na uroczystą kolację. Przyjaciel ostrzegł go, by nie poszedł na przyjęcie. "To był pech" - przyznał potem Twain koledze. "Jedzenia było tylko dla 12 osób".

11. Woodrow Wilson, 28. prezydent USA, uważał trzynastkę za pechową, choć nie zawsze mogłoby tak wynikać z jego zachowań. Wilson przybył do francuskiej Normandii w piątek, 13 grudnia 1918 r. na rozmowy pokojowe i wrócił z nich z ustaleniami, na które nie chciał się zgodzić kongres. By zdobyć poparcie dla wynegocjowanej umowy
, Wilson podróżował po całym kraju. W czasie objazdu doznał niemal śmiertelnego udaru.

12. Zdaniem numerologów, pechowość trzynastki wynika z tego, że znajduje się po … dwunastce. A dwunastka jest uważana przez numerologów za liczbę kompletną, doskonałą - w roku jest 12 miesięcy, mamy 12 znaków zodiaku, na Olimpie mieszkało 12 bóstw, Herkules musiał wykonać
12 prac, w Izraelu żyło 12 plemion, a Jezus miał 12 Apostołów etc.

13. Wśród zabezpieczeń znajdujących się na rewersie banknotów dolarowych znajduje się piramida z 13 stopniami, 13 gwiazd, wieńczących głowę orła, 13 strzał oraz gałązka oliwna z 13 listkami.

Jak wyjaśnia Fernsler, nikt nie wie dokładnie, skąd wzięły się przesądy otaczające piątek 13. Być może początki zabobonu sięgają czasów biblijnych (13. gość ostatniej wieczerzy był tym, który zdradził Jezusa). Jednak już w średniowieczu piątek 13. był uważany za wyjątkowo niefortunny dzień

Sama numerologia, czyli przypisywanie znaczeń liczbom ma bardzo stare korzenie. Numerologią zajmowali się już starożytni Grecy

Jednak, zdaniem matematyków, numerologia nie ma żadnych naukowych podstaw.

http://www.dziennik.pl.

dziewiątka
13-11-2009, 06:31
zapraszam do zabawy z horoskopem na dzisiejszy dzień...
http://www.iv.pl/images/xg1lb2q8s095pjvs2ofn.gif ..SKORPION
Pt, 13 listopada

Wibracje dnia nie są pozytywne. Może nastąpić spadek energii i pogorszenie samopoczucia. Zdrowie zaczyna się dopominać większej troski. Nie pozwól, by dodatkowe obowiązki stały się przyczyną jego utraty.

Miłość: Unikaj przypadkowych kontaktów intymnych.

Praca: Nie angażuj się w trudne sprawy.

Zdrowie: Zwolnij tempo.
http://www.iv.pl/images/p41ze378uxj9u1zlh56.gif...STRZELEC
Blokady, które wczoraj nie pozwoliły Ci racjonalnie działać, zaczynają znikać. Dzisiaj pojawi się więcej możliwości pomyślnego ich rozwiązania. Bardziej harmonijnie ułożą się stosunki z bliską osobą.

Miłość: Spodziewaj się więcej miłych przeżyć.

Praca: Możesz liczyć na pomyślność w interesach.

Zdrowie: Przestrzegaj odpowiedniej diety.
http://www.iv.pl/images/xjpcrsupuaunn3jecc.gif..KOZIOROŻEC
Dzisiaj dadzą się już odczuć bardziej sympatyczne wpływy. Nadal jednak należy uważać na swoje zachowanie i nie ulegać zachciankom. Rozpoczyna się dobry czas dla rozwijania zainteresowań i talentów.

Miłość: Będziesz bardziej wrażliwy na wszelkie bodźce.

Praca: Warto pomyśleć o drobnych inwestycjach.

Zdrowie: Wskazane ćwiczenia relaksujące.
http://www.iv.pl/images/451fdjzdf8duf1hlajl.gif...WODNIK
Księżyc w znaku Wagi wprowadzi do Twojego życia więcej spokoju i równowagi. Może też mieć wpływ na Twój rozwój zawodowy. Dobry czas na rozpoczęcie nowych przedsięwzięć i wdrażanie pomysłów.

Miłość: Łatwiej będzie o porozumienie z otoczeniem.

Praca: Przemyśl dobrze swoje posunięcia.

Zdrowie: Wskazane zabiegi oczyszczające.

dziewiątka
13-11-2009, 06:50
http://www.iv.pl/images/rff96ca502hk6q8oqw.gif...RYBY
Korzystny dzień dla zadań wymagających wyobraźni i talentów artystycznych. Nie będziesz mieć problemów z wypełnianiem takich właśnie obowiązków. Nie daj się tylko ponieść zbytniej fantazji.

Miłość: Randka może być udana.

Praca: Nie rób niczego za innych.

Zdrowie: Samopoczucie zależy od emocji.
http://www.iv.pl/images/9ydbqp49bnwp0etiv9rg.gif...BARAN
Księżyc w znaku Wagi obdarzy Cię dziś optymizmem i inwencją twórczą. W stosunku do otoczenia będziesz bardziej towarzyski i taktowny. Ważną rolę odegrają uczucia. Nie nadużywaj cierpliwości partnera.

Miłość: Unikaj samotności.

Praca: Dzień sprzyja podróżom.

Zdrowie: Twój organizm domaga się więcej białka.
http://www.iv.pl/images/gm8frkx1rejv1sa20aj6.gif...BYK
Dzisiaj znajdujesz się się pod działaniem Księżyca w Wadze. Jego wpływy sprawią, że Twój stosunek do otoczenia stanie się przyjacielski i ugodowy. Czas sprzyja też działalności artystycznej.

Miłość: Dobry moment dla pielęgnacji uczuć.

Praca: Twoja energia skieruje się we właściwą stronę.

Zdrowie: Jak najwięcej przebywaj na świeżym powietrzu.
http://www.iv.pl/images/wvdy6ft54l4dqmwhjsq1.gif...BLIŻNIĘTA
Dzisiaj przez większość czasu nerwy dominować będą nad rozumem. Uważaj więc, by pod wpływem emocji nie popełnić jakiegoś błędu. Intelekt i intuicji będą Ci wyjątkowo dobrze służyć.

Miłość: Zadbaj o harmonię w uczuciach.

Praca: Możliwe zaskakujące pomysły.

Zdrowie: Nie trać pogody ducha.

dziewiątka
13-11-2009, 07:00
http://www.iv.pl/images/0ah9mwh0hc0jle6190ie.gif...RAK
Dzisiejsza data sugeruje niepokoje i kłopoty. Zanim coś zrobisz, przemyśl dokładnie wszystkie swoje posunięcia. W pracy unikaj konfliktów. Nie podejmuj żadnych decyzji od wpływem chwili.

Miłość: Irytować Cię może niepoprawna postawa partnera.

Praca: Wykorzystaj swój potencjał twórczy.

Zdrowie: Hartuj się.
http://www.iv.pl/images/x921oohj7pms4wwpm5u.gif
Dzień sprzyja pracy i kontaktom towarzyskim. Będziesz mieć tyle zajęć, że nuda na pewno Ci nie grozi. Długo odkładane zadania i sprawy wreszcie nabiorą tempa. Życie uczuciowe rozkwitnie.

Miłość: Zrobisz dobre wrażenie na innych.

Praca: Interesy przyczynią się do poprawy finansów.

Zdrowie: Pamiętaj o wypoczynku.
http://www.iv.pl/images/x9b8wq31cf2koa5h8sv9.gif...PANNA
Ten dzień przyniesie Ci więcej spokoju. Sprawy i zadania potoczą się według planów. Twoje oczekiwania dotyczące zawodowej sfery życia zostaną spełnione. Staraj się odzyskać utraconą energię.

Miłość: Uwierz we własną atrakcyjność.

Praca: Nie pracuj ponad normę.

Zdrowie: Dbaj o swoje zdrowie.
http://www.iv.pl/images/qppgcfhkh3aa52bzldr0.gif...WAGA
Księżyc w Twoim znaku zwiększy Twoją atrakcyjność w towarzystwie a także skłonność do plotkowania. Sprawi, że staniesz się uległy i podatny na wpływy innych. To może przynieść przykre konsekwencje.

Miłość: Nie pozwól sobą manipulować.

Praca: Zachowaj ostrożność w interesach.

Zdrowie: Czas niekorzystny dla zdrowia.
Pozdrawiam...miłego 13-go !!!

tar-ninka
13-11-2009, 09:12
Witam wszystkich 13-tego czy pechowy? nie wiem
Mnie swego czasu udało sie załatwic sprawe ,ktora nie wielkie szanse miała..:D
A co mowiła o piątkowym pechu nasza Ewitka..
http://img5.imagebanana.com/img/n06b1ixg/Prawdaopi261tkowympechu2.jpg (http://img5.imagebanana.com/)

basialwica
13-11-2009, 09:18
http://republika.pl/blog_ga_1295666/2673510/sz/niebieska_roza.gifWitam 13 - tego w piatek. Zapowiada sie fajny dzień.Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia.....

sawana
13-11-2009, 10:03
Witam
Ja wolę dzisiaj nie zdzierać kartki z kalendarza:D
http://img5.imagebanana.com/img/8onj6f2/z6377724X.jpg (http://img5.imagebanana.com/)
Miłego dnia:D

dziewiątka
13-11-2009, 10:29
Tar-ninko , dziękuję za wiersz Ewity ....bardzo dziękuję :):)..pozdrawiam !!

Alunia
13-11-2009, 10:36
Przeczytałam post 195 Mirko
- siedzę dzisiaj w domu! :D :D
Noooo, może tylko mały spacerek :)

Jolina
13-11-2009, 11:09
http://kominiarze.malopolska.pl/foto/czlonkowie/szoldrowski_tomasz.gifPiatek , 13 -tego, dlatego przyszłam do Was z tym Panem :DOn na pewno poradzi sobie z pechem. Spokojnie dziewczyny, nic Wam nie grozi. A morze jeszcze któraś podrzuci drzewko szczęscia , albo koniczynkę,bo ja moje już rozdałam. Szczęśliwego dnia zyczę zaglądającym na ten wątek.:)

Kazimierz
13-11-2009, 11:57
http://img40.imageshack.us/img40/4093/f57aff133e7905ae0c3150c.png

sawana
13-11-2009, 12:33
Bardzo proszę koniczynkę,do wyboru:D
http://img5.imagebanana.com/img/klnq9z2/indeks.jpg (http://img5.imagebanana.com/)
http://img5.imagebanana.com/img/t1qvuv3l/Czterolistnakoniczynkaw1161.jpg (http://img5.imagebanana.com/)

Baśka13
13-11-2009, 13:09
Dzięwiątko!Przytoczyłaś 13 faktów o piątku 13-go!Faktów raczej nie wesołych.Czy na świecie 13-go w piętek nie wydarzyło się nic dobrego?Same smutki?:confused:
Ja właśnie dzisiaj,13-go w piątek,szykuję się na swoje pierwsze spotkanie w realu z Dolnoślązaczkami. Mam pietra,ale się bardzo na to spotkanie cieszę!
Pecha to miałam wczoraj! Mało chałupy nie puściłam z dymem!Przez sześć godzin walczyłam potem,aby doprowadzić jako tako kuchnię do porządku! Więc dzisiaj jestem szczęśliwa,że zachował mi się dach nad głową.Nie tylko mi zresztą:D(budynek wielorodzinny).

asa
13-11-2009, 14:06
A ja się tam nie boję!Napisałam zadanie z angielskiego i po południu do szkoły idę,będzie dobrze!

basialwica
13-11-2009, 16:23
Dla mnie tez superowy dzień a dla pechowców wysyłam koniczynkę szczęścia.

http://img5.imagebanana.com/img/n1azesx/koniczynka.jpg (http://img5.imagebanana.com/)

BarbarkaM
13-11-2009, 16:32
Jestem trochę przesądna...czasem "drżę" przed 13/piątkiem szczególnie/.Jednak kiedyś/na początku roku/odbyłam podróż...Właśnie w piątek 13-go...I wszystko "przebiegło" normalnie...bez przeszkód...

dziewiątka
13-11-2009, 16:47
Przeczytałam post 195 Mirko
- siedzę dzisiaj w domu! :D :D
Noooo, może tylko mały spacerek :)

Aluniu , znalazłam w necie taki artykuł ( podany przez "Dziennik"...podałam też żródło tych naukowych wydarzeń: www.dziennik.pl), myślę, że może nawet więcej jest tego dnia zdarzeń szczęśliwych niż nieszczęśliwych ...ale taka ludzka przesądna natura...
Ja osobiście nie jestem przesądna i nie zwracam uwagi ani na 13-tkę ani na piątek.
w 2007 roku miałam operację trzynastego, w piątek i wszystko udało się bez komplikacji...:D

koziorożec
13-11-2009, 16:52
witajcie - ja nie jestem przesądna.
Nie zwracam uwagi jaki to jest dzień.
Wszystkim przesądnym i pechowcom - życzę szczęścia:)

jip
13-11-2009, 16:55
Co Wy dziewczyny, ja mam wszystkie czarne koty pozamykane, nie wychodzę z domu, dużo pije coby można spluwać przez lewe ramię

Alunia
13-11-2009, 19:28
Odwołuję wszystkie strachy! :D
Może to i dobrze troszkę się bać, jeździ się jeszcze ostrożniej!?
Bo wybrałam się jednak w podróż, wszystkie urzędowe sprawy załatwiłam i wróciłam szczęśliwie.http://img262.imageshack.us/img262/7688/jestok.gif (http://img262.imageshack.us/i/jestok.gif/)

PS.Co prawda w sklepie z lampami poparzyłam paluszki, ale to chyba drobiazg??:D

Jadzia_G
13-11-2009, 19:37
Dla mnie był to też bardzo dobry dzień - udało nam się załatwić dwie bardzo ważne sprawy (dla mojej bratowej) w ten oto sposób Ona jest szczęśliwa a ja zadowolona że wszystko tak gładko poszło.:D

ignesja
13-11-2009, 19:45
Pecha to miałam wczoraj! Mało chałupy nie puściłam z dymem!Przez sześć godzin walczyłam potem,aby doprowadzić jako tako kuchnię do porządku! Więc dzisiaj jestem szczęśliwa,że zachował mi się dach nad głową.Nie tylko mi zresztą:D(budynek wielorodzinny).

A to miałaś przygodę !
A to pewnie przez to dzisiejsze spotkanie, bo zamiast myślec o tym co robiłaś, myślaaaaaaaaaaaałaś o spotkaniu...
Ale jestem pewna, ze i dziś wracasz szczęśliwa, bo Dolnoślązaczki potrafą się świetnie bawic !
Czekam na pierwsze relacje z Waszego spotkania.
U mnie 13-tego i w piątek, dzień jak co dzień, ani lepszy, ani gorszy.

elizka
13-11-2009, 20:31
Mnie udało się wyjechać z domu do miasta i wrócić..a jadę przez straszne doły, jarzące ślepiami ,zalane skromniutko wodą. Ignesja wie..
Nic się nie urwało,wróciłam też cało i zdrowiej,bo mój lekarz-starszy pan, znowu mnie uprzejmie wysłuchał,zażartował i dał pigułki na lepsze obroty.
Na wszelki wypadek na dziś i jutro też,bo ładna,dolepiłam sobie koniczynkę i kropię nią po klubowych wątkach.

Baśka13
13-11-2009, 22:23
Ignesjo!Spotkanie jest jutro,ale akurat wtedy siedziałam przed kompem na "Seniorku"!:D
A dzisiejszy dzien zaliczam do udanych.Wyciągnęłam kumpelkę z "doła".:D

Alunia
13-11-2009, 23:08
Na wszelki wypadek na dziś i jutro też,bo ładna,dolepiłam sobie koniczynkę i kropię nią po klubowych wątkach.
Pomaga, dzięki!:D :D

zosinek
13-11-2009, 23:59
No i dzień 13-ty minął.Ale będzie już za miesiąć!!!!!!!!!!!!

dziewiątka
14-11-2009, 00:29
No i dzień 13-ty minął.Ale będzie już za miesiąć!!!!!!!!!!!!

zosinek - witaj póżną porą - dzięki za wizytę na tym wątku :)...tak 13-go mamy już za sobą
Wszystkim tu obecnym bardzo dziękuję...wszyscy jesteśmy pogodni i z rezerwą podchodzimy do przesądów i tak trzymać !!!
http://www.iv.pl/images/w58ze4p7isdxk2dzkcvw.gif

...i do następnego........http://www.iv.pl/images/wp79lwbdx0le38amkw0i.gifhttp://www.iv.pl/images/6gundaguzjlr5xgh9ptg.gif-go....GRUDNIA

ewikomega
14-11-2009, 13:02
i sprawdziło się 13-ka jest szczęśliwa.http://emoty.blox.pl/resource/bravojs0.gif
Czekałam na odpowiedź w pewnej sprawie i.......
otrzymałam odpowiedź pozytywnąhttp://emoty.blox.pl/resource/clap.gif

babciela
14-11-2009, 14:12
Ojej, wczorajszy dzien fatalny- pod moimi drzwiami o godzinie 7.30 stała zapłakana wnuczka - zapomniała odrobic lekcji. Serce mi prawie pękło ,ze to małe tak łka- wię szybciutko siadlysmy i zrobilyśmy.W międzyczasie wykipiało mi mleko- mycia na pół godziny. potem weszłam do tzw paradnego i coś mi nieładnie zapachniało-na srodku dywanu( paradnego)duza kupa Franka( pieska)-Pranie dywanu około 1 godziny.A potem SZCZESCIE- udałam się do urzędu skarbowego- gdzie mialam przerejstrowac praktykę ( MUSI BYC INNA NAZWA-nie prywatny gabinet- tylko specjalistyczny).I o dziwo uprzejma pani załatwiła mi sprawę w 10 minut. I nie pobrano ode mnie żadnych opłat.No , i potem to juz dobrze...

ewikomega
13-12-2009, 11:56
13 grudnia

dziewiątko nie gniewasz się , że dzisiejszą 13 rozpoczęłam ja , ale mam powód. jaki piszę niżej:)

ewikomega
13-12-2009, 12:10
13 grudnia 1981 roku moja córka miała urodziny. Kończyła 3 latka. O godzinie 9 włączyłam telewizor-zwykle był teleranek.
Córka woła : mamo co to za krasnoludek w ciemnych okularach?
Tak telewizja przywitała dzieci w pamiętnym 1981 roku.
Odłączono telefony . Nie było możliwości odwołania zaproszonych gości na urodziny córki ,
bo "trzy koty" /sorry Jolitko/ to już nasiadówka, ale........
nie przyszli z wiadomych powodów.
Ten dzień utkwił Polakom w głowie, ale dla mnie dodatkowo jest pamiętną datą.
Pomimo, że 13-go grudnia wprowadzono stan wojenny to
.......................13-ka jest dla mnie szczęśliwa.................

Baśka13
13-12-2009, 12:35
13 grudnia roku pamiętnego,ponieważ nie było teleranka,zabrałam dzieci na sanki.A zima była sroga tego roku!Śniegu po pachy.Po dwóch godzinach nochale czerwone,dzieci schetane.Był u nas jeszcze wielki wilczur,który bardzo lubił sanki ciągać.Frajda po pachy.
Było,minęło! Nie lubię wracać do smutnych wspomnień!Zapamiętałam ten dzień właśnie takim:śnieg,mróz,frajda i radość dzieciaków.

jolita
13-12-2009, 15:30
Dla mnie 13-tka okazała się baaaardzo pechowa. Na trasie skrzynka pocztowa (parter) - mieszkanie (I piętro) "wcięło mi" gdzieś klucze do mieszkania. Mijałam tylko jedną grupę osób z sąsiedztwa, ale teraz gdzieś wędrują, a mnie od godz 12.30 M. co i rusz podpowiada różne miejsca do skontrolowania. Oszaleć można! Mojego Przyjaciela - św. Antosia nie wciągam do pracy bo i on tu nie poradzi...

Malwina
13-12-2009, 15:43
Jolitko no masz "zagrychę", ale spróbój negocjować z Antonim..a nóz....?

jolita
13-12-2009, 17:42
dobrze, że staruszka (?) nie fatygowałam...Sąsiad o 16.20 przyszedł po rozum do głowy i do swojego domu, zadzwonił do moich drzwi dwukrotnie (?) i z uśmiechem na ustach klucze oddał. Na pytanie: czemu nie odrazu odpowiedział, że nie pomyślał...No cóż mieszka z nami od niedawna to jeszcze "nieopierzony" poza tym jest wysoki...(do wkręcania żarówek przydatny} więc powstrzymałam się od komentarzy.

dziewiątka
13-12-2009, 17:49
13 grudnia

dziewiątko nie gniewasz się , że dzisiejszą 13 rozpoczęłam ja , ale mam powód. jaki piszę niżej:)

Ewuniu...a skądże...czekałam specjalnie na dzisiejszych gości na tym wątku....nie śmiałam zaczynać - też mam swoje wspomnienia ...ale o tym potem.
Jolitko...cieszę się że masz takiego "sprytnego sąsiada"...to szczęście w nieszczęściu :)...buziaki dla M.

dziewiątka
13-12-2009, 17:58
dla mnie dzisiejszy dzień, choć trochę przygnębiający ( wyłączyłam telewizor dla zachowania spokoju wewnętrznego) to mogę zaliczyć do szczęśliwych:
* mój nauczyciel - najstarszy z synów na telefon nauczył mnie kolejnych ważnych rzeczy ( wysyłanie kartek z życzeniami świątecznymi od firmy w wersji HTML)
Od rana zajęłam się obiadem, pieczeniem drożdżówek dla dzieci...
* wszystko bardzo smakowało i były pochwały :D
Póżniej z mężem do kościółka ( rekolekcje mamy w tym roku bardzo uroczyste z racji rocznicy krzyżowej)...o matko kochana ...ale dostaliśmy reprymendę -mąż mówi, że wystarczy mu już na całe 5 dni :rolleyes:

dziewiątka
13-12-2009, 18:05
Basiu, dzięki, że wpadłaś i podzieliłaś się swoimi wspomnieniami ....ja też nie lubię wracać do smutnych rzeczy ...
..dla Ciebie..na szczęście ..http://www.iv.pl/images/b57oub3ar8830k9jn80.gif

dziewiątka
13-12-2009, 18:12
Malwinko, ...jak zdrówko ???http://www.iv.pl/images/pqr1lzggaho7lnifec96.gif

dziewiątka
13-12-2009, 18:24
13-ty grudnia zastał mnie w Myślenicach - byłam na wycieczce.
Mieliśmy tego dnia zwiedzać Kraków...na Wawelu wysłuchaliśmy tylko inf. zakonnicy przy wejściu do katedry, że nie oprowadzają.....po przyjeżdzie do domu zadzwoniliśmy do znajomych ( telefony działały), żeby przyszli na zakrapianą kolację- powiedzieli, że mają już inne plany...za pół godziny oddzwoniła żona kolegi, że jej męża właśnie zabrali.....
...i tak od 13-go grudnia do połowy lutego ( bo dopiero wtedy wrócił do domu) ich dzieci były głównie u mnie.....
******************było, minęło****************

Karol X
13-12-2009, 19:53
Wszyscy wiemy o wydarzeniach sprzed 28 lat.
Ta rocznica przytlacza.Wielu nie chce o tym wspominac.
Tak jakos w tle tej rocznicy jest jeszcze inna rocznica,o ktorej sie milczy,ktorej sie nie wspomina,o ktorej malo kto w Polsce wie.
To wydarzenie sprzed 48 lat - 13 grudnia 1961 roku.
To,co sie zdarzylo na polskim statku m/s "Maria Konopnicka" w stoczni gdanskiej przeraza,bulwersuje,nie kaze zapominac.
Do wypadku doszlo podczas naprawy rurociagu,doprowadzajacego rope do agregatu pradotworczego.
Zawor doprowadzajacy rope zakrecono,rozpoczeto spawanie szczelin w uszkodzonym rurociagu.Ktos inny odkrecil zawor nie wiedzac o przyczynach jego zamkniecia,by doprowadzic rope do agregatu.
Ta dotarla do spawacza,ktory w tym momencie mial zapalony palnik i wybuchl pozar oraz panika.
Nikt nie wpadl na pomysl,by zamknac natychmiast zawor.
Robotnicy w statku ratowali sie ucieczka zamykajac za soba drzwi i klapy - tak,by odciac pozar.
Niestety.
21 pracownikow nie zdazylo uciec i pozostali wewnatrz statku.Walili mlotami od wewnatrz,by bylo mozna ich latwo zlokalizowac.Przybyla z duzym opoznieniem na miejsce wypadku straz pozarna,ktora nie znala dokladnie lokalizacji statku i byla blednie poinformowana nie miala odpowiedniej odziezy zaroodpornej,butli tlenowych.
Nikt z dyrekcji stoczni nie wydal polecenia,by wypalic palnikiem otwor w statku i tym sposobem wydobyc stamtad uwiezionych stoczniowcow.
Czekano na decyzje z Warszawy.
Gdy ta w koncu dotarla,bylo juz za pozno.Wszyscy wewnatrz statku udusili sie z braku tlenu,ktorego z kazda godzina musialo im brakowac.
Statku nie odwazono sie uszkodzic,bo podobno(tak mowiono w Gdansku) byl budowany dla "Wielkiego Brata".

Statek sprzedano po latach Chinczykom,ktory wkrotce spalil sie doszczetnie w Szanghaju.

Malwina
13-12-2009, 20:08
Dziękuję Dziewiąteczko..ot, tak nieżle..jeżdzę co drugi dzień na akupunkturę do Gdańska (bagatela 160km w obie strony)więc jestem zmęczona dojazdami(6g trzeba stracić aby zyskać 20 minut zabiegu)..zobaczymy...a poza tym Trzynasty jest ok.

tadeusz50
13-12-2009, 20:29
Karolu X
O tej opisanej przez Ciebie tragedii nie słyszałem. Brak decyzji w odpowiednim momencie był zbrodnią. Jednak ta data 13 grudzień jest powielana wielokrotnie.

elizka
13-12-2009, 21:36
Karolu!
Po raz pierwszy słyszę o
tragedii na statku "Maria Konopnicka".
Dlaczego o tym się nie mówi? Zapomnieć o takim dramacie to następna zbrodnia!

Lila
13-12-2009, 23:36
Ja też po raz pierwszy słyszę.
Jestem porażona.
Powinno się o tym krzyczeć. Przecież już wolno!

zosinek
13-12-2009, 23:51
Kończy się ten dzień.Dobrze że moglismy przypomniec sobie trochę histori którą my seniorzy pamiętamy. Karol X opisał coś o czy nigdy dotychczs nie słyszalam i pewnie jest jeszcze wiele spraw dotąd niechętnie porusznych. Dobrze ze ten wątek istnieje brawo dla jego twórcy.No to spotkamy sie za miesiąc 13go ale i w Nowym Roku2010.Wszystkim Wszystkiego Najlepszego.

Alunia
14-12-2009, 01:12
Mirko! Przezornie siedziałam w domu - 13 - go :D
Karolu, straszny dramat!
Milczenie przed gniewem ludu!?

dziewiątka
14-12-2009, 01:29
Karolu, dzięki za przypomnienie o tragedii statku-też słyszę o tym po raz pierwszy...ile jeszcze tajemnic, które nie ujrzały światła dziennego ???
Zosinek, dzięki za ciepłe słowa o tym wątku :)
Elizko, Lila, Aluniu, Tadeuszu...POZDRAWIAM serdecznie ! :D

Do 13-go stycznia 2010http://www.iv.pl/images/7hwxay9248xayl0n7.jpg

Baśka13
14-12-2009, 10:10
Dziewiąteczko,dziękuję za koniczynkę i do następnego 13 w 2010 roku!

Baśka13
13-01-2010, 11:16
Witam w pierwszym trzynastym dniu pierwszego miesiąca 2010 roku!

Wszystkim,którzy urodzili się się tego dnia i którzy obchodzą dzisiaj imieniny wszystkiego najlepszego!:D

krystynka
13-01-2010, 12:16
Nie lubię słowa 'pech'. W ogóle go nie używam.
Chcesz mieć pecha? To jak najczęściej powtarzaj: ja to mam zawsze pecha; pech mnie prześladuje; a to pech... itp.
A jak ci kot przebiegnie drogę? zaśpiewaj:
- kot ci szczęście przynieść może - jeśli tylko chcesz.
Pozdrawiam.

dziewiątka
13-01-2010, 12:22
Witam w pierwszym trzynastym dniu pierwszego miesiąca 2010 roku!

Wszystkim,którzy urodzili się się tego dnia i którzy obchodzą dzisiaj imieniny wszystkiego najlepszego!:D

witaj Basieńko :)
jesteś niezawodna na tym wątku, każdego miesiąca obecna i jako, że masz w nicku 13-tkę nie jesteś przesądna ....z czego bardzo się cieszę i dziękuję :D
Przyłączam się do życzeń Basi dla Tych, którzy obchodzą dziś Urodziny, Imieniny lub ważną rocznicę
...dla wszystkich w/w na szczęście !!http://www.iv.pl/images/aq3z49cfg2bynfrp2ogz.gif

krystynka
13-01-2010, 12:25
Pierwszy raz czytam o tym tragicznym wydarzeniu w stoczni w 1961 r . Nie wiedziałam, straszne, czekali na decyzje z góry - to były czasy.

jakempa
13-01-2010, 12:26
Wlaśnie Baska 13 ma dziś urodziny, stad 13, ale dla niej szczęsliwa, ja tez uważam , 13 za dobrą cyfrę

dziewiątka
13-01-2010, 12:28
witaj Krystynko ...http://www.iv.pl/images/lcp8me1ntldzacm6ciu.gif...za rozsądną wypowiedż...bo ważne jest pozytywne podejście do pewnych zdarzeń - nawet tych gorszych....bo takie często się zdarzają i nie tylko 13-go ale w każdy inny dzień też...:)
dla Ciebie uśmiechnięta koniczynka ...czterolistna ......http://www.iv.pl/images/miquf1roh4jkjg24j8vr.gif..

dziewiątka
13-01-2010, 12:35
Basiu13,
Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy...
Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się zbyt dalekie...
Pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi...
Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża...
tego wszystkiego ..
i jeszcze więcej
z okazji URODZIN..:)
http://www.iv.pl/images/lhswxe4e4h50i6j6m4x.jpg
100 lat Kochana ...100lat !!!