PDA

View Full Version : ;;;;;;;Definicja szczęścia;;;;;;;;;;;

nektarynka
16-08-2008, 23:38
http://img397.imageshack.us/img397/662/korhzpodkowatq3.gif (http://imageshack.us)Szczęście dają nam osoby, które nas otaczają: pełna, zgrana rodzina, przyjaciele, ukochana osoba. Jest nam z nimi dobrze. Kochają nas i chcą dla nas jak najlepiej. Ważne jest tez abyśmy potrafili tez dać tym osobom szczęście. Od małego powinniśmy uczyć się dawania przyjmowania i okazywania wdzięczności za szczęście.Moim zdaniem szczęście jest to bardzo kruche, delikatne, ale i wspaniałe uczucie. Szczęście to nasze spełnienie w miłości, pasji. Szczęście to nasze Zycie, które zależy od nas. To my naszym działaniem sprawiamy ze przeżywane chwile staja się piękne barwne i szczęśliwe.

nektarynka
16-08-2008, 23:44
Szczęście to miłość. Kiedy kochamy kogoś i widzimy ze jest on szczęśliwy my również jesteśmy. Dzielimy z druga osoba nasze uczucia. Jest ona dla nas wszystkim. Lecz żeby szczęście nie znikło musimy obiektywnie spojrzeć na druga osobę. Dowiadujemy się, jaka jest naprawdę. Omijamy wtedy rozczarowania, które niszczą nasze szczęście z druga osoba. Miłość przynosi szczęście, ale często jest naiwna.http://img395.imageshack.us/img395/5659/sercepiknetp8.gif

jolita
17-08-2008, 00:48
Szczęście znajduje się w tobie. Zaczyna się na dnie twojego serca, a ty możesz je wciąż powiększać, pozostając życzliwym tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi; pomagając tam, gdzie już nikt nie pomaga; będąc zadowolonym tam, gdzie inni tylko stawiają żądania. Ty potrafisz się uśmiechać tam, gdzie się narzeka i lamentuje, potrafisz przebaczać, gdy ludzie ci zło wyrządzają.

— Phil Bosmans Święto radości

.................................16411

Nika
17-08-2008, 07:54
to także maleńka codzienna radość-że za oknem słońce,że wstałam zdrowa i pełna sił, miłe słowo domownika lub sąsiada,wesołe merdanie ogonka czworonożnego ulubieńca,telefon od przyjaciółki.Szczęściem jest umiejetnośc cieszenia sie kazdym dniem.16413

wuere'le
17-08-2008, 10:59
Wszystkie powyższe, jak najbardziej trafne, próby zdefiniowania szęścia przypomniały mi słowa Dumasa: "Nie jest wstyd być szczęśliwym, ale może być wstyd, że się jest szczęśliwym samemu".
Johan Wolfgang Goethe zaś tak określił szczęście:
"Kto jest najszczęśliwszym człowiekiem? Ten kto szanuje zasługi innych i uczestniczy w ich radościach, jak gdyby były jego własnymi!".

jolita
17-08-2008, 11:44
16423Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera.

— Władysław Grzeszczyk

nektarynka
17-08-2008, 12:07
Tak naprawdę to my decydujemy ile trzeba abyśmy byli szczęśliwi.Napewno szczęścia nie możemy uzależniać od czynników zewnętrzych.Świat jest od nas niezależny.http://img181.imageshack.us/img181/7839/rozawsercucg6.gif (http://imageshack.us)

Mar-Basia
17-08-2008, 12:23
Istnieja dwa rodzaje szczescia: szczescie zapracowane i szczescie darowane.;)

nektarynka
17-08-2008, 12:27
Serdecznie zapraszam

na stronkę o szczęściu,,, http://img385.imageshack.us/img385/3512/korhrozepoziomepl3.gif

Kazimierz
17-08-2008, 12:28
ażeby być szczęśliwym, dodawaj do tego, co masz,
i odejmuj od tego, co pragniesz.
autor: Autor nieznany

Szczęście w nieszczęściu.
autor: Josephus Flavius

Każdy jest kowalem swego szczęścia.
autor: Klaudiusz Appiusz Cekus

Poszukiwanie szczęścia dla niego
samego nie daje nam nic poza znudzeniem,
ponieważ szczęście można znaleźć
tylko szukając czegoś innego niż szczęścia.
autor: Marcel Proust

Nie żałować niczego - to początek wszelkiej wiedzy.
autor: Max Born

Szczęście człowieka przywiązane jest nie do jego siły lub wielkości, lecz do jego charakteru.
autor: Miguel Cervantes de Saavedra

W nieszczęściu bywa szczęście.
autor: Przysłowie

Człowiek szczęśliwy to taki, który nie chce tego, czego nie ma.
autor: Autor nieznany

Itd,itp....

Moim zdaniem, szczęście definiuje sobie każdy sam. Bo chodzi o to żeby nie złapać króliczka,ale gonić go.

W/w "definicje szczęścia", pochodzące z komputera, których tam jest krocie, są tego przykładem.

Wątek:Spolaryzowane światło wspomaga wytwarzanie melatoniny, hormonu szczęścia - komentarze,autor Besa

Musze se kupić polaryzator światla !

Lila
17-08-2008, 12:34
Kazimierz,zamiast polaryzatora kup czekoladę w ilości hurtowej..Efekt będzie ten sam..:)

Małpa
17-08-2008, 12:42
Dla mnie szczęściem jest każdy przeżyty dzień bez kłopotów i zmartwień i to,że mogę podziwiac wszystko,każdy kwiatek,górkę,morze itp. i nic więcej nie potrzebuję:)

krysta
17-08-2008, 12:47
Szczęściem dla mnie jest " b y ć" tu i teraz.16427

Kazimierz
17-08-2008, 12:53
Kazimierz,zamiast polaryzatora kup czekoladę w ilości hurtowej..Efekt będzie ten sam..:)

Nie moge jeść tyle czekolady, ile bym chciał, ale fakt:czekolada to eliksir szczęścia. Zawiera mleko, które zawiera melatoninę.

Pij zatem dużo mleka, a będziesz szczęśliwa.

Ja piję tyko mleko UHT 2% Maćkowy, a Ty ? (kryptoreklama)

No i jest tańsze od Milki, na przykład, i nasze.

Popieraj nasze produkty.

krystynacz46
17-08-2008, 14:37
Szczęście dla mnie to: kiedy się dobrze czuje,mogę być razem z moimi dziećmi i wnukami (to jest moja cała radości na ten czas ).

nektarynka
18-08-2008, 14:23
Szczęśliwi chwil nie liczą
a później narzekają ,
że szczęście trwa krótko.
Każdy kowalem własnego szczęścia
Ale kowalstwa ,też trzeba http://img365.imageshack.us/img365/4797/sercefy8.gif
się uczyć.http://img139.imageshack.us/img139/3628/obraczki1el1.gif (http://imageshack.us)

nektarynka
19-08-2008, 17:17
http://img381.imageshack.us/img381/1651/dszczesciegv5.gifSzczęście to łza,
którą się otarło i uśmiech,
który się wywołało.Najgłębszy smutek szczęścia, że wszystko przemija.

wuere'le
19-08-2008, 18:13
Do tej pory cytowaliśmy definicje szczęścia różnych innych, często bardzo mądrych ludzi. Spóbujmy sami powiedzieć, co o szczęściu myślimy my, pospolici zjadacze chleba.

W tej chwili przychodzi mi na myśl jedno; to stan wyjątkowej lekkości ducha, stan, w którym gotowi jesteśmy wszystkim i dla wszystkich wszystko zrobić. Pewien stan euforii, który stymuluje nas do działania, do różnych poczynań, które nie koniecznie są racjonalne. To na razie tyle.
Napiszczie o Waszych w tym względzie przemyśleniach, ale zostawmy cytaty, bo jest ich wiele i łatwo je znaleźć.
Próbujmy definiować to szczęście po swojemu, w swoim języku, a myślę, że powstnie prawdziwa definicja szczęscia. Można przecież podawać własne przykłady szczęścia.

grazyna
19-08-2008, 21:32
Do tej pory cytowaliśmy definicje szczęścia różnych innych, często bardzo mądrych ludzi. Spóbujmy sami powiedzieć, co o szczęściu myślimy my, pospolici zjadacze chleba.

W tej chwili przychodzi mi na myśl jedno; to stan wyjątkowej lekkości ducha, stan, w którym gotowi jesteśmy wszystkim i dla wszystkich wszystko zrobić. Pewien stan euforii, który stymuluje nas do działania, do różnych poczynań, które nie koniecznie są racjonalne. To na razie tyle.
Napiszczie o Waszych w tym względzie przemyśleniach, ale zostawmy cytaty, bo jest ich wiele i łatwo je znaleźć.
Próbujmy definiować to szczęście po swojemu, w swoim języku, a myślę, że powstnie prawdziwa definicja szczęscia. Można przecież podawać własne przykłady szczęścia.

Jestem tego samego zdania w definicji szczęścia

cha_ga
20-08-2008, 08:50
Szczęście to także harmonia, bycie w zgodzie z soba i z otaczajacym nas swiatem. Sczęścia mozna sie nauczyc/podobno/.

jakempa
20-08-2008, 10:39
najważniejsze to jest poczucie szczęścia, bez szczęścia,niczego innym nie zazdrościć i cieszyć się z sukcesów nawet naszych wrogów, ja od dawna kierując się naukami wschodu, którymi od długiego czasu się interesuję wzięłam to do serca i postępowania i jestem naprawdę szczęśliwa, a pozytywne myślenie dodaje wewnętrznego spokoju i radości.

nektarynka
21-08-2008, 00:45
Szczęście to mieć przy sobie kogoś najbliższegohttp://img522.imageshack.us/img522/5739/ser2so4.gif który otacza miłością,,mieć wokół siebie przyjaciół ,na których zawsze można liczyć(na dobre i na złe) w potrzebie i w chorobie.Szczęście to spełnione marzenia, bywa też szczęście w nieszczęściu.

Malgorzata 50
21-08-2008, 01:41
Czuję się szczęśliwa kiedy moje dzieci mają głowy pełne niebanalnych pomysłów ,kiedy sama jestem tylko z wyboru .Kiedy trzymam w ramionach niemowlę .Kiedy jest piękny dzień ,kiedy wszyscy moi najbliżsi są zdrowi i zadowoleni ,kiedy moje dzieci patrzą z miłością na dziadków i wiem ,że są szczęśliwe w swoich związkach ,kiedy cała (duuza) rodzina zasiada w dobrych humorach przy wspólnym stole (co nie zdarza się tak często) kiedy zadzwoni ten telefon i szczerze mowiąc kiedy rachunki są wszystkie popłacone i stać mnie na leniwe łażenie po sklepach oraz milą kawkę albo salatkę z przyjaciółką gdzieś na mieście.Jestem też bardzo szczęśliwa kiedy zakompleksiony uczniak okazuje się zdolnym,fajnym dzieciakiem i kiedy tak się dzieje dlatego ,że mi zufał.I kiedy ktoś nie tak bardzo zdolny zaczyna wierzyć w siebie z tego samego powodu.A zdarza się tak czasem

Bianka
22-08-2008, 11:40
Jest taka piękna piosenka o szczęściu w wykonaniu Anny Marii Jopek, chyba dobrze je definiuje

Tak łatwo z rąk wymyka się
Ucieka wciąż, znika we mgle
A Ty je chcesz na własność mieć
Chcesz zamknąć na klucz
Przed światem schować
Skryć - jak skarb swój
Prywatny skarb... niemożliwe

Bo szczęście to przelotny gość
Szczęście to piórko na dłoni
Co zjawia się, gdy samo chce
I gdy się za nim nie goni

Tym więcej chcesz im więcej masz
Wymyślasz proch, chcesz sięgnąć gwiazd
Lecz to nie to, nie - to nie tak
I ciągle czegoś nam brak do szczęścia
Wciąż nam brak, tak zachłannie brak
Otwórz oczy...

Szczęście to ta chwila co trwa
Niepewna swojej urody
To zieleń drzew, to dzieci śmiech
Słońca zachody i wschody

Więc nie patrz w dal,
Bo szczęście jest tuż obok w nas
W zwyczajnym dniu, w zapachu domu
Wśród chmur, w ciszy traw
Jest blisko nas, blisko tak, blisko tak...

Przebłysk słonecznej pogody
I dużo wie, kto pojął, że
Szczęście to garść pełna wody

Szczęście to ta chwila co trwa

Mar-Basia
22-08-2008, 11:42
Jest taka piękna piosenka o szczęściu w wykonaniu Anny Marii Jopek, chyba dobrze je definiuje

Skryć - jak skarb swój
Prywatny skarb... niemożliwe

Ile w tym madrosci, dziekuje za piosenke.:)

aga27
23-08-2008, 23:47
Szczęscie to ulotne jak chwile upojenie.Nie trwa długo ale i nie za krótko wystarczająco długo bysmy za nim tesknili i wzdychali o nie.W młodzieńczych latach każdy dzień przynosił przepojenie zas z kazdym rokiem coraz trudniej jest upoic się tym nektarem szczęscia.Cieszy mnie widok kotka , pieska ,usmiecham sie do kwiatków które podlewam co trzeci dzień a one w odpowiedzi pieknie mi rosna.Ale co jest z ludżmi którzy przynoszą szczęscię?Gdzie oni są.Kiedys ich było wielu a dzis zapomnieli o mnie prawie wszyscy.Ale ja nie zapominam o nich .I czy tak ma wyglądac moje szczęscie? W swoim młodym wieku doszłam do tego że oddałabym serce , dusze dla kogoś kto zna te uczucie i mógłby dzieki moim organom cieszyc sie dłuzej swoim szczęsciem.Wydaje mi sie że świat zwariował.Odebrał prawdziwą rozkosz zycia .Galop ludzi za kasą , pozycja , anonimowośc ,każdy udaje że nie zna lub nie pamieta że go lub ją kiedykolwiek znal.Co sie stało z tym światem? I czy te szczęście którym Wy i ja nazywamy szczęsciem ONI (reszta swiata) tez tak nazywają.

aga27
24-08-2008, 22:55
Wczoraj miałam ciężki wieczór rozczuliłam się bo zabrakło mi kogos kogo kochałam, wy seniorzy jesteście samotni w tygodniu bo dzieci pracuja a wy pilnujecie wnuki lub macie wolne a w weekendy sa u was dzieci z wnukami itp.Ja mieszkam sama od 19 roku zycia.Różnie bywało ale nigdy nie było tak żle jak teraz.Od tego czasu pracowałam w 5 firmach polskich i zachodnich , przeszłam dwie miłostki i jedną poważna w skutkach miłośc miał byc ślub (miesiąc przed rozmył sie)ale nici z niego .Maminsynek poszedł za mama ,wiem że dobrze sie stało bo on nigdy by nie dorósł ale dlaczego to mnie tak dotkneło.Mineło juz rok a ja byłam na paru randkach i żadna strzała amora nie dotkneła mnie.A tymbardziej że mieszkam w małym mieście zrobiłam sie niezależna i wogóle nie mam żadnego zainteresowania.Czuję że postarzałam się ale cóż takie zycie.Jest mi żle ale nie mam zwyczaju robić nic na siłę.Dlaczego los bawi sie tak z ludżmi.Uczyłam sie wzorowo z nagrodami zdawałam , nie paliłam nigdy papuierosów , nie piłam alkoholu , ukońcyłam studia i zaczełam dobra prace wraz z mężem poszła sobie moja praca bo nie dałam "dupy" dla szefa i tak wygląda moje zycie .otwieram własna firme , przekwalifikowałam sie i nie ukrywam że troszeczke popijam sie .Czy to cos złego że brakuje mi kogos bliskiego.Nie wskoczyłam pierwszemu do łóżka ani nie łapie pierwszego lepszego .Ale jest mi niezmiernie ciężko samej ładowac akumulatory.A jeśli zostanie mi byc samą ? Jak sobie poradzę? Nie wyobrażam sobie .Od 19 roku zycia tylko rok byłam sama i od czasu daty slubu tez minał rok i nic.A tak bardzo potrzebuje kogos by sie mna zaopiekował i wspierał się duchowo.Czy to tak dużo? A mam prawie 28 lat .Chciałam skończyc studia , dostac dobra prace zakochac sie i było wszsytko czemu to wszystko prysnęłoo jak bańka mydlana.Czym sobie na to zasłużyłam. Czy to kara Boża.Odpowiedzcie mi drogie senioritki.Czy to coś złego że chcę żeby ktoś o mnie myślał , kochał i pamiętam.I co najgorsze domyślam się że nie mogę miec dzieci.:( to juz totalna katastrofa. Kocham zwierzątka , opiekuje sie nimi jak swoimi dziećmi .Dlaczego w zamian dostaje tylko zdrowy sen.A gdzie miłośc i poczucie że moje zycie ma sens.Bo na dzień dzisiejszy kiepsko z tym jest .

Malgorzata 50
24-08-2008, 23:27
aga - mogłabym ci odpowiedzieć "kobiecy los nie jest bajką" ale to żartem, A serio..nie pilnuję wnuków bo ich nie mam ,a gdybym nawet miała to na pewno bym ich nie pilnowała bo mnie to nudzi śmiertelnie.Dwoje dorosłych dzieci żyje mw tak jak ty czyli "zarobione som" maja swoje życie ,swoje związki ,wpadają oczywiście ,zawsze mogę na nich liczyć ,ale tego nie nadużywam powiem więcej nie zawsze mam na to ochotę. Rozwiodłam się sto lat temu,miewam kogoś albo nie ,przekwalifikowałam się raz a dobrze ,zakładam właśnie DG i ..jestem od ciebie o 30 lat starsza .Marzę o tym i nie tylko marzę żeby pewien nie bardzo młody już Pan wreszcie uznał ,że żyć beze mnie nie może ,bo on zmienny jest w tym względzie czyli jak widzisz z upływem lat nic kompletnie się nie zmienia.Aga to absolutnie nic złego ,że masz normalne potrzeby normalnej kobiety -na pocieszenie powiem ci może ,że największe w życiu powodzenie zaczęłam mieć po 50 -tce ,co nie znaczy ,że musisz tak długo czekać ,tylko zamiast zamartwiać się dziewczyno zacznij lubić siebie bo z tego co piszesz fantastyczna z ciebie baba,pierś do przodu uśmiech na twarzy i zobaczysz ,że za chwile znajdzie się taki ktoś kto uzna,że hohoho takiej drugiej nie ma na całym świecie .Pozdrawiam cię serdecznie nie dołuj się tylko nabieraj pewności siebie .Mów sobie codziennie jestem super..ale ze mnie fajny gość!!!!

aga27
25-08-2008, 00:44
Ja naprawde rozumiem co chciałas mi powiedziec Małgorzato ( ścięłam włosy , odkryłam swoje ja na nowo, pokochałam wode , nauczyłam sie nurkować , zmieniłam diametralnie zawód na taki który przynosi mi ni etylko pieniądze ale i pasję .Jak widze pary z dziecmi to jakos robi mi sie siebie żal .Ale dlaczego ? Dlatego że mi nie wyszło i zostawił mnie miesiąc przed .Raczej nie o to chodziło.Sądzę że chciałam juz pokochac i dac zycie małej istotce i widziec jak rośnie , brakowało mi zawsze takiego szkraba , kiedys mowiłam że zaadoptuje ale kiedy dorosłam dojrzałam i mogłabym miec swoje no coż nie ma z kim i nie ma jak.Teraz usmiecham sie oczywiście ale jak każdy miewam chwile słabości .Tylko czy ta moja słabośc musi tak boleć ? I przypominac mi o sobie od jakiegoś czasu? Zastanawiam się czy wogle jeszcze cos miłego i dobrego czeka?W każdym bądz razie dziękuje Ci za odp. może muszę dorosnąc do tego że nie jest mi to pisane i polubic sta w jakim jestem tzn . sama .Ups przepraszam sa ze mną ale duchowo Asia i Justyśka i Adas moje bratnie duszyczki.

Malgorzata 50
25-08-2008, 02:16
aga trudno mi pisać -nie martw się będzie dobrze ....bo to banał Znam dobrze ten stan w jakim jesteś teraz ,ale dziewczyno ty masz dopiero 27 lat.DOPIERO. Jeszcze na nic nie jest za późno ,jeszcze wszystko się może zdarzyć ...przepraszam ,że to takie banalne ale skoro weszłaś na forum dla twoich matek i babć to uwierz mi ,że z perspektywy czasem widać lepiej(chociaż słowo honoru ,że wolałabym nie mieć tej perspektywy).Z niczym nie musisz się godzic bo nic jeszcze się dla ciebie nie zamknelo i dłuuuugo jeszcze się nie zamknie .Pozdrowienia dla bratnich duszyczek.

aga27
25-08-2008, 09:02
Nie wyrażę uczuć ani emocji jakich dostarczyły mi moje chwile słabości.Chce podziekować że nie byłam z tym sama:) DZIEKI.Nabrałam potrzebnego dystansu do mojej osoby i do moich marzeń.I losowi oddaje mój byt.Bywajcie moje dobre duszki:).Pozdrowionka .

Malwina
25-08-2008, 18:39
Aga
nikt nikomu nie mówił, że będzie łatwo- nawet w miłości,uporządkuj sie dziewczyno, bo za duzo" dziur" widzisz w swoim życiu- polub się jak pisze Małgorzata, przed Tobą tyle jeszcze dobrego, tylko nie pragnij już, zaraz na siłę zapełnić chwilowych swoich w danym momencie gorzej wyprofilownych zakrętów- bo mozesz zapełnić byle czym i byle jak, czekaj i rób co naprawdę sprawia CI przyjemnosć - dla siebie.Tam "w Górze" wszyscy mamy zapisany swój czas i jego tresć...serdecznosci ode mnie (mój Boże, przypomniałaś mi o wszystkich moich życiowych dołkach i o tym jak to świat sie na nich kończył- tymczasem po latach okazało sie , że on się własnie w tym momencie zaczynał...)

nektarynka
30-08-2008, 00:38
Spotykamy osoby w życiu ,którym się wszystko udaje,co by nie zrobili to wszystko na plus..Szczęście ma być zadowoleniem całości życia. Nie ma człowieka wśród tych najszczęśliwszych który byłby zadowolony bez zastrzeżeń http://img255.imageshack.us/img255/3525/pkolekwiatha0.gif

nektarynka
08-09-2008, 17:49
Szczęście to być obok najbliższej mi osoby,mieć wsparcie w chorobie w sytuacjach bez wyjścia.To mieć zaufanie do kogoś na kim można polegać.http://img395.imageshack.us/img395/9155/linakwiatzptaszia6.gif

weronika1
08-09-2008, 18:59
to niczego nie pragnąć i wszystko mieć. To dzielić się tym, co się ma. Dziękować za wszystko, co się otrzymuje. Wiedzieć, że jest ktoś, na kogo można liczyć i mieć wewnętrzy pokój. To moja definicja szczęścia i tego życzę Wszystkim.:)

Kazimierz
10-09-2008, 10:31
to niczego nie pragnąć i wszystko mieć. To dzielić się tym, co się ma. Dziękować za wszystko, co się otrzymuje. Wiedzieć, że jest ktoś, na kogo można liczyć i mieć wewnętrzy pokój. To moja definicja szczęścia i tego życzę Wszystkim.:)

Daj,ile tylko możesz,żadaj tyle,ile ci potrzeba.Krótko: maximum daj,minimum żądaj. Dotyczy to dwojga osób,jak i nas, w stosunku do społeczeństwa. A szczęscie, przyjdzie samo.
Ps. Weroniko! Dotyczy to takze nas-udarników .Pozdrawiam,Kazimierz

nektarynka
22-09-2008, 23:00
Jeśli sam nie wniosę miłościhttp://img378.imageshack.us/img378/2093/liniaaniolkicx0.gifi, radości, ciepła i rozkoszy, to nie da mi ich drugi, a całym sercem pełnym szczęśliwości nie uszczęśliwię drugiego, który stoi przede mną zimny i bezsilny.

krystynacz46
23-09-2008, 12:19
Moje życiowe plany: kochać i być kochanym.;)

munia70
03-10-2008, 15:49
Witam! Nie ma chyba definicji szczęścia. Na pewno jednak rodzina daje nam szczęście na płaszczyźnie emocjonalnej, uczuciowej. Jednak bardzo istotną dla mnie rzeczą jest to, aby każdy człowiek starał się realizować swoje marzenia, dążenia, predyspozycje czy talenty. Chodzi o to, że aby dając komuś szczęście nie zapominać o sobie, żeby nie być altruistą. Wiem to z doświadczenia, bo wszystko bym oddała dzieciom, a sama chodziłabym w jednych butach parę sezonów.To jednak później odbija się na moim samopoczuciu, ponieważ dopada mnie chandra z tego powodu, że jestem za mało zadbana.

Scarlett
03-10-2008, 16:01
„Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie – uszczęśliwiać innych” (J. Tuwim), czyli rozważania o szczęściu.
I chyba w tym leży cała prawda.

vega
03-10-2008, 16:09
Gdzie szukać szczęścia?
Każdy może je znaleźć w sobie :)

jolita
07-10-2008, 19:55
18213Asnyk Adam

Siedzi ptaszek na drzewie...

Siedzi ptaszek na drzewie
I ludziom się dziwuje,
Że najmędrszy z nich nie wie,
Gdzie się szczęście znajduje.

Bo szukają dokoła,
Tam gdzie nigdy nie bywa,
Pot się leje im z czoła,
Cierń im stopy rozrywa.

Trwonią życia dzień jasny
Na zabiegi i żale,
Tylko w piersi swej własnej
Nie szukają go wcale.

W nienawiści i kłótni
Wydzierają coś sobie,
Aż zmęczeni i smutni
Idą przespać się w grobie.

A więc, siedząc na drzewie,
Ptaszek dziwi się bardzo,
Chciałby przestrzec ich w śpiewie...
Lecz przestrogą pogardzą.

Malwina
07-10-2008, 20:50
Jolu gdzie to wynalazłaś? śliczno-gorzkie...mój Boze a wystarczyłoby posłuchać.......tylko i aż....

Anilah
07-10-2008, 21:27
Trudno zdefiniować szczęście,dla każdego znaczy ono co innego.I myślę ,że takiej definicji po prostu nie ma.Dzisiaj mówi, że to daje mu szczęście ale po jakimś czasie znów szuka szczęścia i tak na okrągło.

weronika1
09-10-2008, 12:51
Bardzo realistyczny wierszyk, nic dodać, nic ująć. Szczęście jest w nas. Kto chce je odnależć, to odnajdzie. Wszystko jest w naszym zasięgu, ale wymaga pracy nad sobą.:)

nektarynka
11-10-2008, 01:03
http://img387.imageshack.us/img387/7320/rozazsercamizu0.gifTak mało

Tak mało do szczęścia potrzeba :

- skrawek gwiezdnego nieba
i słońca co dzień ozłoci
gdy rano otwierasz oczy.

- kropelek rosy na trawie
i śpiewu ptaków o świcie,
trzeba się jednak nauczyć
patrzeć
i kochać życie !

Sengaia
12-10-2008, 19:51
"Szczęście wybiera ludzi - przychodzi do nich, oni zaś nie mogą zbliżyć się do niego, wygrać go ani uwieść. Szczęście jest uparte, wybredne, a nawet krnąbrne, jeśli zadręczasz je prośbami."

Mar-Basia
12-10-2008, 21:45
"Szczęście wybiera ludzi - przychodzi do nich, oni zaś nie mogą zbliżyć się do niego, wygrać go ani uwieść. Szczęście jest uparte, wybredne, a nawet krnąbrne, jeśli zadręczasz je prośbami."

Zdecydowanie nie zgadzam sie z Toba. Wierzaj, wiem co mowie!!!!!!! Szczescie jest wszedzie, nalezy tylko dobrze popatrzec wkolo siebie.
Jak otworzysz "priva" to Ci cos napisze na ten temat. ;)

Sengaia
13-10-2008, 08:11
priv udostępniony

jakempa
13-10-2008, 10:25
Dzisiaj moim szczęściem jest przepiękny ranek, pełen słońca migocacego w kolorach lisci, cudowne rześkie powietrze, które poczułam na swoim balkonie, idę zaraz na działkę upajać się jeszcze kwitnącymi jesiennymi kwiatami.

gratka
01-11-2008, 17:10
Nic nowego nie powiem o szczęściu, piszę, żeby podbić wątek, bo ciekawy :) .

Ja potrafię doskonale określić, w których momentach życia czułam się szczęśliwa, kiedy byłam szczęśliwa na 3/4 i kiedy byłam nieszczęśliwa.
Był czas, kiedy wydawało mi się, że święty spokój to jest to, czego pragnę najbardziej. Teraz mam święty spokój i znowu czegoś pragnę...:D

largetto
02-11-2008, 19:25
Jeżeli...

Jeżeli masz jedzenie w lodówce,
ubranie na grzbiecie, dach nad głową i łóżko do spania...

To jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie

Jeśli masz pieniądze w banku i trochę
drobnych w portfelu...

To należysz do 8% najbogatszych ludzi na świecie

Jeżeli obudziłeś się rano bardziej zdrowy niż chory...

To masz się lepiej niż milion ludzi którzy nie
przeżyją tego tygodnia!

Jeżeli nigdy niedoświadczyłeś niebezpieczeństw wojny,
samotności więzienia, tortur i głodu

To jesteś w lepszym położeniu,
niż 500 milionów ludzi na świecie

Jeżeli możesz chodzić do kościoła bez strachu nie obawiajac
się aresztowania, tortur lub śmierci...

To masz więcej szczęścia niż miliard ludzi
na tym świecie

Jeżeli Twoi rodzice żyją
i ciągle są małżeństwem

...jesteś wyjątkową rzadkością

Jeśli potrafisz trzymać głowę wysoko z uśmiechem na twarzy
i umiesz okazać wdzięczność...

...to jesteś wybrańcem, bo wielu potrafi być
wdzięcznym ale niewielu to robi...

Jeżeli możesz trzymać kogoś za rękę, przytulić kogoś,
lub chociaż poklepać po ramieniu

...to jesteś szczęściarzem bo możesz przekazać ukojenie

Jeżeli możesz przeczytać te wiadomości,
to otrzymałeś podwójne błogosławieństwo:
- Ktoś o Tobie myśli... a co więcej,
jesteś szczęśliwszy niż dwa miliardy ludzi
którzy w ogóle nie umieją czytać.

martunia
02-11-2008, 19:29
Z dużą przyjemnością to przeczytałam largetto.

bogda
02-11-2008, 19:31
Largetto, nawet nie wiedziałam, że to jest takie proste i oczywiste :)

tadeusz50
02-11-2008, 19:51
Largetto powaliłaś mnie na kolana ale dziękuję za to.

gratka
02-11-2008, 21:18
Nie zadowolę się stwierdzeniem, że ponieważ jest mi lepiej niż milionom głodnych, chorych, niepiśmiennych i że to jest powód do szczęścia:mad: .
Prawda , jest mi lepiej, lecz nie wynika z tego, że czuję się szczęśliwa. Szczęście to stan umysłu, taki stan, ktory nie zależy od tego, czy żyją rodzice w stadle, czy mogę chodzić do kościoła, czy potrafię być wdzięczna itd.
Wszystko to, o czym pisze largetto to chyba powody do zadowolenia, ale nie do szczęścia. Chociaż, jak pomyślę, ile ludzi ma gorzej to i cieszyć się nie ma z czego. Z ich niedoli, czy z tego, że nie jestem wśród nich?
Szczęście to stan umysłu.
Może się mylę, ale tak to widzę.

Basia.
02-11-2008, 21:29
też tak to pojmuję, szczęście to stan umysłu. Można zdaniem innych mieć wszystko i być bardzo nieszczęśliwym.

almara
02-11-2008, 21:47
Oczywiście, że tylko stan umysłu.
To, że tak jest, niektórzy wiedzą z autopsji. Ja na pewno.

martunia
02-11-2008, 22:01
Noo właśnie.
Mam jedzenie w lodówce.
Ubranie na grzbiecie, dach nad głową i łóżko do spania.
Mam trochę drobnych i konto w banku.
Budzę się żywa i zdrowa.
Właśnie dotarłam do momentu, nie mam kogo trzymać za rękę.
Umiem czytać.
Czy to wystarczy by być szczęsliwą?

almara
02-11-2008, 22:13
Jeśli Tobie wystarczy, to wystarczy :)

martunia
02-11-2008, 22:18
Sęk w tym, że nie.

Basia.
02-11-2008, 22:23
Sęk w tym, że nie.
jestem pewna, że nadejdzie taki dzień kiedy poczujesz się bardzo szczęśliwa i odnajdziesz spokój. Życzę Ci tego z całego serca.

martunia
02-11-2008, 22:38
Dziękuję Ci Basiu.
Żyję jak automat, cyborg jakiś.
Wstaję, robię co muszę, kładę się i tak nie śpię itd..................

Jadzia P.
02-11-2008, 23:39
Moim zdaniem szczęście to pojęcie względne.
Jedni mają wszystko. Urodę, zdrowie, bogactwo....a mimo wszystko nie są szczęśliwi.
Natomiast są też tacy ludzie którym do szczęścia potrzebny jest spokój, własny kąt, kromka chleba....

Malgorzata 50
03-11-2008, 00:04
to jest wewnętrzne poczucie -chwile ....Martuniu ty musisz po prostu odnaleźć spokój,a to jest najtrudniejsze ,życzę ci tego z całego serca pomału powoli ..nadejdzie

largetto
03-11-2008, 10:57
I jeszcze jedno spojrzenie na szczęście - znalezione w necie

Dlaczego?

Dlaczego spoglądasz zawsze
w tą drugą stronę?
Dlaczego ciągle myślisz,
że inni mają więcej szczęścia?
Tak łatwo twierdzisz,
że innym się powodzi o wiele lepiej ...
Ten drugi brzeg wydaje ci się zawsze piękniejszy.
Może dlatego, że jest od ciebie oddalony,
a ty patrzysz, jak skamieniały,
zauroczony tym pięknym widokiem.

Czy przyszło ci kiedyś na myśl,
że na tym drugim brzegu inni
także na ciebie patrzą i sądzą,
że to ty masz więcej szczęścia?
Oni też zauważają wyłącznie
twoją lukrowaną stronę.
Mniejszych i większych trosk,
i kłopotów nie znają.
Szczęście nie leży na drugim brzegu.
Twoje szczęście znajduje się w Tobie.

Anonim

Martuniu do spokoju serca, duszy potrzeba najważniejszego czynnika w życiu :Miłości
bez niej świat jest ubogi ,chociażby posiadało się wszystkie
skarby tego świata,

Wszystkim dedykuję ten przepiękny wiersz o miłości

Miłość mi wszystko wyjaśniła...

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.
A że się stałem równiną dla cichego otwartą przepływu,
w którym nie ma nic z fali huczącej, nie opartej o tęczowe pnie,
ale wiele jest z fali kojącej, która światło w głębinach odkrywa
i tą światłością po liściach nie osrebrzonych tchnie.

Więc w tej ciszy ukryty ja - liść,
oswobodzony od wiatru,
już się nie troskam o żaden z upadających dni,
gdy wiem, że wszystkie upadną.
JP II

gratka
03-11-2008, 19:51
Tak Wandziu, z tą miłością to racja! To nie podlega dyskusji.
Nieszczęśliwa miłość, tak samo jak brak miłości nie pozwalają osiągnąć szczęścia.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 19:55
Wielkie szczescie i wielka rospacz ..trwaja krotko.. Wszystko inne to po prostu zycie:)

Mar-Basia
03-11-2008, 20:10
Szczescie jest to pojecie bardzo trudne do zdefiniowania. Kazdy czlowiek ma wlasna definicje szczescia, poniewaz kazdy jest inny i uszczesliwiaja go inne rzeczy. Niektorzy potrzebuja niewiele, aby byc szczesliwymi, inni zas nigdy nie sa nasyceni. Wszyscy dazymy do szczescia i zyczymy sobie, aby miec go jak najwiecej w naszym zyciu.

wuere'le
03-11-2008, 20:36
Myślę, że wiele racji ma JP50.
Pójdę dalej, z wieloletnich obserwacji wnioskuję, że ludzie upośledzeni umysłowo, przynajmniej niektórzy, są szczęśliwi. Deficyt intelektualny powoduje, że nie znając innego życia są szczęśliwi mając, to co mają. Ich wyobrażenie o otaczającym świecie, jest bardzo ubogie i nie znając innego, są zadowoleni z tego co mają. Myślenie u upośledzonych jest ograniczone, pozbawione abstrakcji, wyobraźni i stąd mniejsze wymagania, a jeśli dodamy do tego jeszcze brak lub ograniczony samokrytycyzm, to pojecie szczęścia u tych osób adekwatne do możliwości percepcji otaczającego świata.
Jeśli macie możliwość poobserwować osoby głębiej upośledzone, które mają normalny dom, lub dobrą opiekę, mają co jeść, są czysto ubrani, maja jakieś zajęcie (warsztaty terapii zajęciowej)to zauważycie, że ludzie ci są zadowoleni i na swój sposób szczęśliwi.
Tak więc ta definicja szczęścia jest bardzo pojemna i jak widać niejednoznaczna.

largetto
04-11-2008, 09:53
http://img219.imageshack.us/img219/9774/279al1.jpg (http://imageshack.us)

dużo w tym prawdy.....

nektarynka
14-11-2008, 21:30
Szczęście ci niosę,
A ty daj mi szczęście.
Ręce wyciągam,http://img373.imageshack.us/img373/9482/dszczesciega4.gif
By chwycić Twe ręce.
Sercem gorącym,
Przyjmij Twe serce.
Pragnę być z Tobą,
I już z nikim więcej.

nektarynka
14-11-2008, 21:36
Szczęście jest tym, czego człowiek pragnie w swoim życiu najbardziej. Nie da się tego określić jednym zdaniem, ponieważ dla poszczególnych osób znaczy zupełnie co innego. Dla wielu ludzi szczęściem jest wolność, poświęcenie pracy zawodowej, która sprawia ogromną przyjemność, podejmowanie samodzielnych decyzji. Dla mnie szczęście kojarzy mi się z domem, miłością, kochającą rodziną, dobrobytem i bezpieczeństwem. Powinniśmy robić to, co najbardziej lubimy wtedy będziemy mogli odczuć radość i satysfakcję. Każdy człowiek powinien również kierować się swoja definicją szczęścia wtedy nasze życie będzie nim przepełnione do syta i myślę, że jak najbardziej poukładane i nie będziemy żałować żadnej chwili w naszym życiu.
.

jakempa
16-11-2008, 23:30
SZCZĘŚCIE- polecam książkę autobiograficzną jednej z najpiekniejszych czarnoskórych modelek, która gościła w ''Rozmowach w toku''u Ewy Drzyzgi, Waris Dirie ''Kwiat pustyni'' i ''Corka Nomadów'', jeżeli ktos to czytał zrozumie co piszę, jest tam opisane prawdziwe szczęście, od skrajnej nędzy dziecka Somali do olbrzymiego bogactwa Ameryki. Dziewczyna urodzona na pustyni, dochodzi do ogromnej fortuny,wydawałoby się spelnienie marzeń, a nawet chyba nie marzeń, ponieważ ona nigdy poza pustynią niczego nie widziala, dotknięcie nieba, tak bym to wyraziła, no i co? Po osiągnięciu fortuny, sławy, miłości wraca do Somali i tam jest naprawdę szczęśliwa.Ale jak to wszystko jest pięknie przekazane... naprawdę warto przeczytać, żeby zrozumieć jak wiele znzczy słowo ''szczęście'', informuję że ta dziewczyna urodzona jest chyba w 1972 albo 1973 roku, więc to jest to co dzieje się obok nas,

largetto
17-11-2008, 08:10
Jadziu czytałam, masz rację ,że człowiek całe życie szuka swojego szczęścia po całym świecie - i okazuje się często, , że najszczęśliwszy jest jednak tam gdzie ma swoje korzenie.
Ale do takiej mądrości trzeba dojrzeć, bo

choćbyśmy cały świat przemierzyli
w poszukiwaniu Piękna,
nie znajdziemy go nigdzie,
jeśli nie nosimy go w sobie...
Ralph Waldo Emerson

tar-ninka
17-11-2008, 08:52
Każdy szuka chwil wytchnienia.
Chwil szczęśliwych jak marzenia.
Każdy z nas jest ślepcem w słońcu,
po omacku znajdzie w końcu.

Kiedy znajdzie, szuka dalej.
Bo nie wierzy w trafność losu.
Tyle krzyku, szumu i rozpaczy,
że nie słyszy szczęścia głosu.

I tak ciągle szukać będzie.
Bo świat głuchy, ślepy, zimny.
Szuka każdy szczęścia wszędzie.
Każdy los jest przecież inny.

Inne każdy ma marzenia.
Innych każdy wytchnień szuka.
By spełniały się marzenia,
otwórz serce gdy ktoś puka.

Daj swój uśmiech, ciepłe słowo.
To wystarczy. To tak mało.
A dla innych świat piękniejszy,
życia przecież jest tak mało.

JacekP

Jacku piękny wiersz Słowa takie prawdziwe ..
Wandeczko masz racje , czlowiek jest najszczesliwszy tam gdzie jego korzenie .

largetto
17-11-2008, 08:53
i jeszcze to

http://www.speedyshare.com/618601237.html

gratka
17-11-2008, 16:27
Z grubsza szczęście można podzielić na dwie kategorie:
a) chwile szczęścia, gdy spełniają się nasze zachcianki i drobne marzenia
b) trwałe poczucie tzw. błogostanu, szczęśliwego życia, które osiągamy wówczas, gdy potrafimy zrealizować nasze wyższe potrzeby takie jak:
potrzeba poczucia bezpieczeństwa
potrzeba akceptacji i uznania w środowisku
potrzeba miłości i czułości
potrzeba samorealizacji (życie zgodne z wyznawanymi wartościami, twórcze wykorzystanie uzdolnień, np. jedni malują, drudzy rymują, inni rwą się do władzy, inni babciują).
Myślę, że to forum jest małym stopniem w poszukiwaniu szczęścia.:D

nektarynka
17-11-2008, 19:37
ZE SZCZĘŚCIEM BYWA CZASAMI TAK
JAK Z OKULARAMI,SZUKA SIĘ ICH
A ONE SIEDZĄ NA NOSIE.TAK BLISKO!http://img221.imageshack.us/img221/1439/sercakrazazb4.gif

nektarynka
17-11-2008, 19:41
Kwiat szczęścia najpiękniej rozkwita, gdy opromienia go światło miłości.http://img207.imageshack.us/img207/5839/onasiedzionleyfe6.gif

nektarynka
18-11-2008, 19:51
szczęście to
moja dłoń w twojej dłoni
twój ciepły oddech na moim ciele
moment zapomnienia naszych ust

szczęście to
chwila
dzięki której
przeżywamy wiecznośćhttp://img171.imageshack.us/img171/4277/tarzh2.gifhttp://img171.imageshack.us/img171/4277/tarzh2.gif

nektarynka
28-11-2008, 19:19
Szczęście ci niosę,
A ty daj mi szczęście.
Ręce wyciągam,
By chwycić Twe ręce.
Sercem gorącym,
Przyjmij Twe serce.
Pragnę być z Tobą,
I już z nikim więcej.
http://img397.imageshack.us/img397/8773/dszczescielp4.gifhttp://img397.imageshack.us/img397/8773/dszczescielp4.gif

nektarynka
11-12-2008, 19:57
1) Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje, bo większym szczęściem jest dawać niż brać .

2) Gdy postępujesz szlachetnie, droga do szczęścia zawsze jest otwarta.

3) Gdy wschodzi pycha, to zachodzi szczęście.

4) Gdzie puka szczęście, tam puka też zawiść.

5) Człowiek, który umie żyć w harmonii z samym sobą jest szczęśliwy.

6) Jednym z warunków szczęścia jest zdrowy rozsądek

7) Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, to trzeba z tego korzystać i starać się mu dopomóc, tak jak ono pomaga nam.

8) Kto nie ma długów, jest bogaty. Kto nie choruje, jest szczęśliwy.

9) Ludzie doświadczeni mówili mi, że kto ma czyste sumienie, czuje się szczęśliwy i zadowolony, a przecież pełny żołądek daje nie najgorsze wyniki, tylko tańszym kosztem i bez większej fatygi. Gdy człowiek porządnie i zdrowo się pożywi, staje się pobłażliwy i szlachetny, wspaniałomyślny i czuły.

10) Małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia.

http://img123.imageshack.us/img123/9835/liniaruchonazrozko7.gif

gratka
11-12-2008, 20:28
Mam poczucie, że dzisiaj bardzo pożytecznie spędziłam dzień, miałam trochę adrenaliny, a teraz czuję endorfinę (?) - hormon szczęścia. Jest mi lekko i przyjemnie. Pozdrawiam Cie nektarynko!

aannaa235
12-12-2008, 07:23
A ja od kilku dni mam doła,,,nic nie jest w stanie mnie pocieszyć

Malwina
12-12-2008, 09:25
aannaa235- ale po co Ci ten dół?....

aannaa235
13-12-2008, 08:14
Mnie nie jest potrzebny,,,,,,,,,,,,,ale jest i nie chce odejść

Malwina
13-12-2008, 09:36
aannaa(dlaczego 235?)
rozejrzyj sie wokół, moze ktoś potrzebuje Ciebie?ale bez doła.....oddaj mi go a ja z nim zrobię porządek a Ty od tej chwili poczujesz sie lepiej dobra?

aannaa235
14-12-2008, 07:51
malwina
dziękuję za pomoc,,,,,,,,już to zrobiłam

Malwina
14-12-2008, 08:48
suuuuuuper........

babciaela
14-12-2008, 10:07
A ja tak sobie myślę-że miałam szczęśliwe dzieciństwo-mianowicie wspominam,jak
Mama potrafiła zorganizować Święta,
ponieważ Tato miał na imię Adam,Mama uczyła nas
wierszyków(jest nas sześcioro)i wszyscy rano
składaliśmy Tacie życzenia....Tato ze wzruszenia
płakał ale udawał twardziela i mówił że ma jakieś
zapruszone oczy i coś Go szczypią...my dobrze wiedzieliśmy ze płacze...Potem,Tato z braćmi ubierali choinkę,a my z Mamą przyżądzałyśmy Wigilę a teraz-Tato nie żyje 27 lat,a Mama po udarze mózgu,siedzi i patrzy co j robię i prawie nic z tego nie wie ma 89lat...a ja też patrzę i przypominam sobie nie jedno co było miłe....WESOŁYCH RODZINNYCH ŚWIĄT!

Malwina
14-12-2008, 11:03
Babciuelu- masz piekne wspomnienia i masz jeszcze mamę-jaka by nie byłą - jestes szczęściarą...

nektarynka
28-12-2008, 22:07
Babciuelu- masz piekne wspomnienia i masz jeszcze mamę-jaka by nie byłą - jestes szczęściarą...
Tak Malwinko Masz rację mieć rodziców chociaż jednego to wielkie szczęście było by teraz mieć, niestety ja już nikogo nie mam ani rodziców ani teściów a byli wspaniałymi ludźmi,zostały tylko wspomnienia

nektarynka
05-01-2009, 23:03
Szczęście zależy od uczuć, ale te zależą od człowieka. Od niego zależy, jakie uczucia w nim dominują i co z nimi robi. Uczucia, które nazywam ciemnymi, czyli takie jak nienawiść, złość, mściwość, pamiętliwość, uraza, wrogość, zazdrość, zawiść, gniew, lęk, poczucie winy, wstyd, strach – nie biorą udziału w szczęściu. One wzniecają w nas energię która zamienia się w złość,a to do niczego dobrego nie prowadzi http://img223.imageshack.us/img223/615/dszczesciexn2.gif (http://imageshack.us)http://img223.imageshack.us/img223/615/dszczesciexn2.gif (http://imageshack.us)

Jadzia P.
05-01-2009, 23:24
Święta prawda, Nektarynko :D

majkaa
08-01-2009, 14:03
Aby być szczęśliwym wystarczy:
-ogród pełen kwiatów
-prawdziwy przyjaciel
-czyste sumienie
ale z tych trzech rzeczy zawsze czegoś braknie.

nektarynka
10-01-2009, 18:58
Szczęście to: ani dobrobyt, ani przyjemność, ani zadowolenie, ani radość – ale trochę tego wszystkiego naraz.” Prawdziwe szczęście daje człowiekowi miłość i szacunek innych.

Wszyscy zadajemy sobie pytanie: „czy pieniądze dają szczęście ?”. Po przemyśleniu tego problemu doszłam do wniosku, że dają one szczęście, ale tylko częściowo.Jestem pewna, że w dzisiejszych czasach, pieniądz nie gra najważniejszej roli w życiu człowieka. Uważam, że niektórzy nie potrafią dobrze ich wykorzystywać. Mając kasę stają się zarozumiali, wywyższają się, często traktują ludzi jak śmieci.

Moim zdaniem pieniądze szczęścia nie dają. Nie wolno „zwariować” pod ich wpływem. Sądzę, iż najważniejsze jest zdrowie, którego nie można kupić. Jak powiedział kiedyś K. I. Gałczyński:
„ Pieniądze ?-jak ćmy się rozlecą (...) Przyjaźń ?-szukaj jej ze świecą (...). Ten fragment w zupełności oddaje to, iż nie da się kupić uczuć. Nad szczerą przyjaźnią czy miłością trzeba długo pracować, a jest ona wiele więcej warta niż każda ilość kasy.http://img147.imageshack.us/img147/7118/kasagp1.gif (http://imageshack.us)http://img147.imageshack.us/img147/9938/kasatk0.gifhttp://img412.imageshack.us/img412/1563/kasaaif4.gif (http://imageshack.us)

nutaDo
10-01-2009, 19:08
Szczęście - czy istnieje taki stan, w którym można by zapomnieć, że w każdej chwili TO się odmieni na ból?

majkaa
10-01-2009, 19:19
[QUOTE=nektarynka]
„ Pieniądze ?-jak ćmy się rozlecą (...) Przyjaźń ?-szukaj jej ze świecą (...).

"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem"/Bosmans/
A z tymi pieniędzmi to jest tak;

Za pieniądze możesz kupić dom
ale nie ciepło domowe

Za pieniądze możesz kupić zegar
ale nie czas

Za pieniądze możesz kupić łóżko
ale nie sen

Za pieniądze możesz kupić książkę
ale nie wiedzę

Za pieniądze możesz kupić lekarza
ale nie zdrowie

Za pieniądze możesz kupić pozycję
ale nie szacunek

Za pieniądze możesz kupić krew
ale nie życie

Za pieniądze możesz kupić sex
ale nie miłość.....

Jaga_13
11-01-2009, 23:25
Ja myślę,że szczęście to też KOCHAĆ I BYĆ KOCHANYM.

iksigrek
12-01-2009, 02:09
http://pl.youtube.com/watch?v=xOWa2Yw6iH8&feature=related

largetto
12-01-2009, 19:28
Szczęście musimy umieć znaleźć sami w życiu,
bo ono najczęściej jest blisko nas. Musimy nauczyć się być szczęśliwymi.
Musimy umieć wziąć z życia to co daje nam dobrego i przestać zwracać uwagę na mało istotne szczegóły. Nie wyszukujmy sobie na sile wymówek od szczęścia, bo wtedy na pewno dopadnie nas " Nie dziękuję".

nektarynka
14-01-2009, 18:33
Jak większe jest szczęście być zdrowym niż bogatym, tak mniejszym jest nieszczęściem ubóstwo niż choroba.
http://img108.imageshack.us/img108/346/liniaduzabialarozams9.gif (http://imageshack.us)
Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i uczciwie.

nektarynka
14-01-2009, 19:32
Dopóki będziesz szczęśliwy, wielu będziesz miał przyjaciół. Gdy los cię opuści, będziesz sam. czy tak nie jest ?

Mądry człowiek szuka nie szczęścia, lecz dobra.http://img246.imageshack.us/img246/9225/dszczescierg3.gif

krystynacz46
14-01-2009, 19:35
Zgadzam się z Tobą Nektarynko , smutne ,ale prawdziwe.

nektarynka
20-01-2009, 23:06
Nie myślcie o szczęściu. Jeżeli przyjdzie, zrobi wam niespodziankę, jeśli n
ie przyjdzie,nie zrobi wam zawodu. http://img523.imageshack.us/img523/6660/pasekwieccyat6.gif

Szczęście zamyka się na bardzo mały kluczyk którego można łatwo zgubić.:)

http://img523.imageshack.us/img523/6660/pasekwieccyat6.gif

dziewiątka
22-01-2009, 14:11
http://www.iv.pl/images/jgg0uzty9n1m4w0kgrsz.jpg

Jaga_13
22-01-2009, 20:17
Gdyby się zawsze było szczęsliwym ,nie sprawiałoby to żadnej przyjemności.

basia73
22-01-2009, 22:24
Kiedy myślę o szczęściu to zawsze przypominają mi się słowa piosenki którą śpiewa Wioletta Willas:

Wiem, zechcesz, bym byłą najszczęśliwszą,
gwiazdy byś chciał mi z nieba dać.
Dobrze wiem, że Ty dla mnie zrobisz wszystko,
by szczęście to zechciało trwać.
Szczęściem mym są najdroższe Twoje oczy,
dobrze wiem, czym są dla mnie usta Twe.
Szczęściem mym są codzienne Twe powroty,
gdy na Twój widok cała drżę.

Szczęście swe odnajduję w Twym uśmiechu,
w dłoniach Twych, kiedy obejmują mnie.
Szczęście me w każdym Twoim jest oddechu,
nawet gdy śpisz ja kocham Cię.
Kto z Was wie, ile szczęcie miewa odmian?
Lub ile barw na tęczy lśni?
Mało kto szczęście swe spotyka co dnia,
przeważnie o nim tylko śni.
Szczęście to słońce witające ranek,
gwarny dzień i gwiazdami lśniąca noc.
Szczęściem są ptaki głośno rozśpiewane
i twój najukochańszy głos.

Szczęściem też może być i niepogoda,
głośny wiatr i tłukący w szyby deszcz.
Co mi tam, kiedy wiem, że Ty mnie kochasz
i że ja Ciebie kocham też.

Szczęściem mym są codzienne Twe powroty,
dobrze wiesz, czym są dla mnie usta Twe.
Szczęście me to codzienne Twe powroty,
gdy na Twój widok cała drżę.

Szczęście swe odnajduje w Twym uśmiechu,
w dłoniach Twych kiedy obejmują mnie.
Szczęście me, w każdym Twoim jest oddechu,
nawet gdy śpisz, ja kocham Cię... Kocham Cię...

Jaga_13
22-01-2009, 22:35
Piękna piosenka i jakie mądre słowa.Samo życie.Nie wiem kto jest autorem tekstu.

nektarynka
22-01-2009, 22:46
Piękna piosenka i jakie mądre słowa.Samo życie.Nie wiem kto jest autorem tekstu.Autorem tekstu jest Ola Obarska (ur. 11 czerwca 1912 roku, Września, zm. 1 stycznia 1994 roku, Warszawa), aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i kierowniczka orkiestry, ukończyła konserwatorium w Bydgoszczy i odbyła trzyletnie studia muzyczne w Paryżu.

basia73
22-01-2009, 23:12
Szukałam w internecie autora tekstu ale nie znalazłam.

basia73
22-01-2009, 23:14
Dzięki Nektarynko za informację.

Jaga_13
22-01-2009, 23:26
Dziekuję Nektarynko,znowuż coś nowego wiem.:)

nektarynka
23-01-2009, 13:37
Dziekuję Nektarynko,znowuż coś nowego wiem.:) Jest mi miło że mogłam pomóc,pozdrawiam cieplutko chociaż na dworze brr:) http://img104.imageshack.us/img104/5073/dszczescieqk1.gif

nektarynka
23-01-2009, 19:47
Szczęście nie da się zdefiniować, opisać można jedynie nieszczęście. Przestań być nieszczęśliwy, to zrozumiesz. Miłości nie można zdefiniować, brak miłości można. Kiedy pozbędziesz się braku miłości - zrozumiesz.http://img166.imageshack.us/img166/3846/liniaruchonazroziv7.gif

jakempa
25-01-2009, 00:42
Przeczytałam wywiad z Sylwią Gliwa, która stwierdziła; całe nieszczęście ludzkie bierze się stąd, że ludzie nie potrafią poprostu usiąsć i pobyć ze sobą,W życiu bywa różnie,ale jedno jest pewne,,szczęście zbiera się okruszkami'';

jakempa
25-01-2009, 00:46
Basiu 73, ta piosenka jest moim najpiękniejszym wspomnieniem, wiele najpiękniejszych wspomnień przywróciłaś mi tym już w części przeze mnie zapomnianym tekstem,dziękuję,

dziewiątka
25-01-2009, 00:57
http://www.iv.pl/images/01336tp0bptx524qtsb.jpg
dobrej nocy !!

basia73
25-01-2009, 08:46
Basiu 73, ta piosenka jest moim najpiękniejszym wspomnieniem, wiele najpiękniejszych wspomnień przywróciłaś mi tym już w części przeze mnie zapomnianym tekstem,dziękuję,

Dla mnie też ta piosenka jest najpiękniejszym wspomnieniem. Jak to dobrze że mamy takie wspomnienia.

dziewiątka
25-01-2009, 08:50
http://www.iv.pl/images/sdxfwmau5c2qsb6zps12.jpeg

Miłego i szczęśliwego dnia !!!!

nektarynka
26-01-2009, 21:45
Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie. Tak blisko! Droga do szczęścia jest ciemna i ciernista, ale oświetla ja http://img2.vpx.pl/up/20090126/serca_w_koszu.gif (http://www.vpx.pl/foto,serca_w_koszu.html)nadzieja.

dziewiątka
26-01-2009, 22:17
Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.

Seneka - Lucius Annaeus Seneca (około 5 p.n.e. - 65 n.e.), rzymski filozof, pisarz i poeta

"Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie – uszczęśliwiać innych” (J. Tuwim), czyli rozważania o szczęściu.

nektarynka
29-01-2009, 19:39
Uważam, że każdy z nas co innego rozumie przez pojęcie szczęścia dlatego trudno o nim mówić. Warto żebyśmy nauczyli się cieszyć z rzeczy nawet na pozór nieistotnych, takich jak ładna pogoda, czyjś uśmiech. Byśmy byli szczęśliwi, pomimo problemów, które mamy. Nie oglądać się wstecz na swoje niepowodzenia, tylko z uśmiechem przeżyć to życie...w końcu mamy je tylko jedno.
http://img99.imageshack.us/img99/7262/liniazrozaeg8.gif (http://imageshack.us)

nektarynka
02-02-2009, 19:11
Są dwa szczęścia:
Jedno małe – być szczęśliwym!
Drugie duże - uszczęśliwiać innych!

O naszym szczęściu nie decyduje to, co nam się w życiu przydarza, ale jak na to reagujemy. Jeden człowiek w utracie związku czy pracy widzi tragedię, a drugi dostrzega otwierające się możliwości.http://img89.imageshack.us/img89/9308/liniazgolabkiemnm0.gif

Jaga_13
02-02-2009, 19:43
Szczęście nie polega na majątku,władzy ani prestiżu,ale na stosunkach z ludżmi,których kochasz i szanujesz.

ignesja
03-02-2009, 19:25
nektarynko ! Dlatego pozwoliłam sobie zacytować.

Są dwa szczęścia:

O naszym szczęściu nie decyduje to, co nam się w życiu przydarza, ale jak na to reagujemy. Jeden człowiek w utracie związku czy pracy widzi tragedię, a drugi dostrzega otwierające się możliwości.http://img89.imageshack.us/img89/9308/liniazgolabkiemnm0.gif

nektarynka
09-02-2009, 21:33
Szczęście jest jak świeca, dmuchasz, chuchasz - gaśnie. Jeśli dbasz o cudze szczęście, Twoje błyszczy jaśniej.Niektórym to nawet z pustego kapie

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.http://img2.vpx.pl/up/20090209/linia_ruchona_z_roz.gif (http://www.vpx.pl/foto,linia_ruchona_z_roz.html)

mimoza
09-02-2009, 21:42
Pierwszym prawem natury jest pragnienie własnego szczęścia. Jeremy Bentham

Tajemnica szczęścia nie leży w posiadaniu rzeczy, ale w rozkoszowaniu się nimi. Eugene Delacroix

Cz

nektarynka
20-02-2009, 23:08
Szczęście nie ma ceny.
Nieszczęśliwi to często ci, którzy myślą,
że szczęście można kupić.http://img440.imageshack.us/img440/1102/liniazrozatg9.gif

dziewiątka
21-02-2009, 01:34
„To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia …” (Paul Holbach)

polwieczna
21-02-2009, 02:34
..a ja sobie mysle, ze szczescie to jest stan ducha, czemu jedni potrafia cieszyc sie z byle drobiazgu, a inni wiecznie chodza z "marsowym" czolem?:D

nektarynka
22-02-2009, 22:05
Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów, jakimi możemy zostać obdarowani aby szczęśliwie ukształtować swoje życie.,,,Wszystko zostało już napisane, na szczęście nie wszystko jeszcze pomyślane,,,http://img2.vpx.pl/up/20090222/linia_z_golabkiem.gif (http://www.vpx.pl/foto,linia_z_golabkiem.html)

Jadzia_G
23-02-2009, 18:47
Wydaje mi się że szczęście to pogodny dom - zdrowie dla całej rodziny - bo jak nie ma zdrowia to i kupa forsy nie cieszy i nie można mówić o szczęściu !

nektarynka
28-02-2009, 20:58
Wydaje mi się że szczęście to pogodny dom - zdrowie dla całej rodziny - bo jak nie ma zdrowia to i kupa forsy nie cieszy i nie można mówić o szczęściu !
Zgadzam się z tobą Jadziu ,nic nie cieszy jak nie ma zdrowia

nektarynka
28-02-2009, 21:10
Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu.

— Arthur Schopenhauer

To prawda, że pieniądze nie dają szczęścia, ale za to pomagają w nieszczęściu.http://img100.imageshack.us/img100/6553/liniaruchonazroz.gif

jakempa
28-02-2009, 21:22
Zdrowie i radość z każdego posiadanego drobiazgu, daje uczucie szczęscia,

Jadzia_G
28-02-2009, 21:25
Uczmy się cieszyć z drobiazgów - bo każdy dzień to dla nas szczęście - szczególnie gdy mamy go z kim dzielić.

nektarynka
05-03-2009, 18:31
Kochająca rodzina, zdrowie, udany związek , dobra praca, lub szkoła i wiele innych rzeczy jeszcze które po zsumowaniu dają słowo SZCZĘŚCIE .Często przy różnych okazjach życzymy "dużo szczęścia", a więc wiemy, że jest to coś wyjątkowego- coś co sprawia nam radość.http://img26.imageshack.us/img26/43/liniazkwiatemmm.gif (http://img26.imageshack.us/my.php?image=liniazkwiatemmm.gif)

nektarynka
13-03-2009, 23:18
Szczęście, to pełne i trwałe zadowolenie z całości życia.
Chcesz znaleźć szczęśliwych, nie szukaj wśród leniwych
Szczęście ludzkie gości w dwóch sercach złączonych miłością.http://img2.vpx.pl/up/20090313/linia_z_kwiatemmm.gif (http://www.vpx.pl/foto,linia_z_kwiatemmm.html)

dziewiątka
13-03-2009, 23:58
http://www.iv.pl/images/jx0y5lb85qnv55z2f74.jpg

dziewiątka
16-03-2009, 10:26
http://www.iv.pl/images/nw6tw1zvkre0l9c1lc0f.gif

Szczęście nie jest przecież stanem wiecznym. Zresztą też i nie okresowym. Szczęście to po prostu taki skurcz serca, którego doznaje się czasami, kiedy człowieka przepełnia taka radość, że wprost trudno ją znieść. Znika równie szybko jak się pojawia. I nie ma go, dopóki nie nadejdzie znowu, by sprawić, że człowiek uzna życie za najwspanialszy dar.

— Margit Sandemo
Saga o Ludziach Lodu 10: Zimowa zawierucha http://www.iv.pl/images/7wxcwfjk6lpblnx65g93.gif

aannaa235
16-03-2009, 11:04
dziewiateczko - pięknie to ujęłaś!!!!!!

babciaela
16-03-2009, 12:46
Dziewiątko -SUPER-to jest sens życia ....

monia
16-03-2009, 14:18
Szczęście kochać i być kochanym, umieć wybaczać ,każdy dzień witać w dobrym zdrowiu ,mieć przyjaciul .Czlowiek nie jest stworzony by żyć samotnie.To chyba jest szczęście .

basia73
16-03-2009, 18:19
"Nie myślcie o szczęściu. Jeżeli przyjdzie, zrobi wam niespodziankę, jeśli nie przyjdzie, nie zrobi wam zawodu"
Nie wiem kto to napisał, ale podoba mi się.

Frezja
16-03-2009, 18:51
Szczęście to taki stan w którym nie potrzebne nam już są marzenia.

nektarynka
16-03-2009, 23:57
Szczęście podobne jest do motyla - nigdy nie goni za człowiekiem, tylko człowiek za nim.http://img2.vpx.pl/up/20090316/motyle50.gif (http://www.vpx.pl/foto,motyle50.html)http://img2.vpx.pl/up/20090316/motyle50.gif (http://www.vpx.pl/foto,motyle50.html)

Pani Slowikowa
17-03-2009, 00:22
Szczęście to taki stan w którym nie potrzebne nam już są marzenia.

Eeeetam...... Zycie bez marzen nie jest chyba szczesliwe:)

Ja mysle ze szczescie polega na tym aby chcialo sie jeszcze marzyc :)

Jadzia_G
17-03-2009, 09:01
Mogę śmało powiedzieć że jestem szczęśliwa -ale nie wyobrażam sobie żebym nie miała marzeń - mam ich nawet bardzo dużo a ile z nich dane mi będzie spełnić- to nie zawsze zależy od nas.

bernarda
21-03-2009, 22:29
My sami pracujemy na szczęście,staramy się bardzo niszcząc złością,brakiem wiary w siebie,stawiamy na wadze losu dwa ciężarki jeden waży mniej drugi więcej gdzie damy szczęście?Często nasze wybory na wadze są dziwne,jakby coś nami kierowało,ale to my sami,to moja dłoń czy twoja stawia.

martunia
21-03-2009, 22:34
Nie ma, definicji szczęścia.
Dla jednego to pieniądze, dla drugiego zdrowie.
Ktoś inny powie, że to miłość.
Następny oświadczy, że szczęściem jest kariera .
To co to jest, szczęście?

Malwina
22-03-2009, 08:35
To jest pewien budujący STAN, a powodem moze byc to , co wyliczasz Martuniu.....to ja tak bym widziałą..

zynagra
22-03-2009, 09:23
co to jest szczęście?
co to jest szczęście ?-częste pytanie,
odpowiedź złożona ,ja jednak odpowiem,
bo dla mnie szczęściem ,móc dawać coś z siebie,
dla tych których kocham i obcych w potrzebie,
każda życzliwie wyciągnięta ręka ,
uśmiech na twarzy i w oczach zmęczonych,
drobny gest wdzięczności-to przecież tak mało,
a znaczy tak wiele w szarej codzienności.
to dom rodzinny ,sciany ,cztery kąty ,
i jej progi przyjaźnie skrzypiące,
po dniu pełnym zmagań ,po trudach i znoju,
śpieszymy do portu -oazy spokoju .
szczęściem jest dzień jasny, co po nocy wstaję,
i wieczór wytchnienia w gronie osób bliskich.
i czyste sumienie,gdy bez żadnych wahań
zapiszę spełnione uczynki -na zyski.
szczęściem samo życie ,które nam jest dane,
jeżeli rozważnie kierujemy sterem,
wszakże tyle piękna można dostrzec wokół.
i tak dużo dobra ,gdy dobro się sieje,
daleko szukamy co mamy tak blisko,
wciąż się rozglądamy ,chcemy z życia wszystko,
tyle w świecie złego ,zawiści i krzyku,
a szczęście
przysiadło cichutko w kąciku.
wiersz krystyny kunigiel jabłońskiej.

http://img376.imageshack.us/img376/7020/k024aa.gif

nektarynka
23-03-2009, 22:12
Jeden prawdziwy przyjaciel przyczynia się bardziej do naszego szczęścia niż tysiąc wrogów do naszego nieszczęścia.Kto szuka szczęścia, już jest szczęśliwy; kto szuka prawdy, już jest prawdziwy.

http://img2.vpx.pl/up/20090323/linia_duza_biala_roza.gif (http://www.vpx.pl/foto,linia_duza_biala_roza.html)

nektarynka
27-03-2009, 23:18
* mieć szczęście oznacza:
o sprzyjający zbieg, splot okoliczności;
o pomyślny los, fortuna, dola, traf, przypadek;
o powodzenie w realizacji celów życiowych, korzystny bilans doświadczeń życiowych

* odczuwać szczęście oznacza:
o (chwilowe) odczucie bezgranicznej radości, przyjemności, euforii, zadowolenia, upojenia,
o (trwałe) zadowolenie z życia połączone z pogodą ducha i optymizmem; ocena własnego życia jako udanego, wartościowego, sensownego

martunia
27-03-2009, 23:22
Nektarynko.
Po tej definicji mogę stwierdzić tylko jedno, jestem nieszczęsliwa.

nektarynka
11-04-2009, 22:47
Nie zdaje się Wam czasem, ze szczęście albo się komuś przytrafia bądź nie, czy myślicie czy człowiek ma na to jakiś wpływ myślę że nie ma wpływu,, ale uważam też że życie to koło fortuny, wszystko się z życiu wyrównuje
a na szczęście też trzeba sobie zasłużyć

http://img2.imageshack.us/img2/8484/pasekwieccy.gif (http://img2.imageshack.us/my.php?image=pasekwieccy.gif)

Prefekt
12-04-2009, 10:49
że definicja szczęścia istnieje i jest prosta: szczęście możemy
odczuwać wtedy, gdy zaspokojone są nasze potrzeby. Jeśli podejść do tego algebraicznie, to okaże się, iż redukcja wymagań, potrzeb powoduje wzrost szczęśliwości - takie sprzężenie zwrotne.

destiny
12-04-2009, 11:49
że definicja szczęścia istnieje i jest prosta: szczęście możemy
odczuwać wtedy, gdy zaspokojone są nasze potrzeby....

Wobec tego powinnam być permanentnie... nieszczęśliwa !
Podejrzewam, ze istnieje jakiś trzeci stan ;)

Prefekt
13-04-2009, 09:26
i wolną wolę! W tej (niemal zapomnianej) tezie kryje się głęboka roztropność. Destiny pisze, że powinna czuć się permanentnie nieszczęśliwa. Brak Ci czegoś? To zrezygnuj z
przesadnego zapotrzebowania, wyeliminuj zachłanność. Zaakceptuj siebie i to, co masz. Ambicje zdobywania coraz więcej są wprawdzie siłą motoryczną postępu, jednak ciągłe
ściganie króliczka MUSI sprowadzać stres i rozczarowania. Nawet miliarderzy chcą nowych zdobyczy - to immanentny składnik ludzkiej natury. Właśnie W TYM tkwi źródło niezaspokojenia stanu szczęśliwości. Zamiast na BRANIU skup
się na DAWANIU raczej. Korzyści płynące z takiej postawy dawno odkryli np. buddyści.

I pamiętaj: radość niejedno ma imię. Niestety istnieje coś takiego jak SCHADENFREUDE.

Szczęście to temat-rzeka. Wałkowany w wielu opasłych tomach
spłodzonych przez wybitnych filozofów. Rozgrzebywanie go na
forum jest przejawem odwagi. Obawiam się jednak, że także
przerostu ambicji. Ale... powodzenia!

destiny
13-04-2009, 09:58
...
Szczęście to temat-rzeka. Wałkowany w wielu opasłych tomach
spłodzonych przez wybitnych filozofów. Rozgrzebywanie go na
forum jest przejawem odwagi. Obawiam się jednak, że także
przerostu ambicji. Ale... powodzenia!

A jednak 2 posty wyżej skusiłeś się o podanie krótkiej definicji szczęścia ?
Przyznam, ze chciałam Cię sprowokować...;)

Co do "Schadenfreude" - termin mi znany i jak najbardziej dla mnie obcy,
gdyż czerpię radość tylko ze szczęścia innych :)

Pozdrawiam światecznie - b. :)

Prefekt
13-04-2009, 10:21
Wrednym prowokatorom mówimy NIEEE! ;)

Wesołego Alleluja!:confused:

destiny
13-04-2009, 10:28
Wrednym prowokatorom mówimy NIEEE! ;)

Wesołego Alleluja!:confused:

He,he,he !!!
Za bardzo kocham i szanuję ludzi :)
Najlepszego ! ..i dużo wody dzisiaj życzę ;) (Dyngus!) Paaa...

Prefekt
13-04-2009, 10:46
Znaczy kochasz? A mąż? :D

destiny
13-04-2009, 11:03
Znaczy kochasz? A mąż? :D
Lubię ludzi z poczuciem humoru !
Odpowiem po angielsku, żeby inni się nie dowiedzieli :D

I think I love my husband or...
I think I love my husband, too :D

Miłego dnia ;)

Prefekt
13-04-2009, 11:21
serwujesz "caviare to the general" :confused:

destiny
13-04-2009, 11:43
serwujesz "caviare to the general" :confused:

Prefekcie, to tylko "populi" w sprawie ;)
Sądzisz, że ludzie lubią się obnażać publicznie ?
Myślę, ze to co piszą, to zwykle są półprawdy, li tylko ?
[Przepraszam, muszę wybyć z domu.]

gratka
14-04-2009, 20:17
Mnie fascynuje to, że różnymi środkami ( np. chemicznymi )można wpływać na poczucie szczęścia.

dziewiątka
14-04-2009, 20:54
http://www.iv.pl/images/j03zsssczh3am2kykaos.jpg

nektarynka
15-04-2009, 23:02
:cool: Tak pięknie napisane to prawda :cool:

nektarynka
04-05-2009, 21:08
ludzka psychika to skomplikowana maszyneria. W chwili gdy uświadamiamy sobie, że nie możemy czegoś dostać pragniemy tego z potrojoną mocą. Gdy jednak to otrzymamy zadajemy sobie pytanie, czy aby na pewno tak bardzo nas to interesowało. W końcu nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go.Wielu z nas twierdzi, że zdobycie upragnionego marzenia zaspokoi nasze szczęście. Czy taka jest jednak prawda? W końcu zakazany owoc smakuje najlepiej. Gdy stanie się on codziennością nie nęci już tak bardzo jak na początku.
http://img503.imageshack.us/img503/5906/liniazgolabkiem.gif (http://img503.imageshack.us/my.php?image=liniazgolabkiem.gif)

dziewiątka
06-05-2009, 21:42
http://www.iv.pl/images/b5843v1kn116bt9azkvc.jpg

nektarynka
05-06-2009, 00:01
Nie chwal się nigdy, gdy jesteś szczęśliwy
** ** ** **
Rzadko się trafia być szczęśliwym na starość.
** ** ** ** **
Dla cierpiących najmniejsza radość jest wielkim szczęściem.
** ** ** ** **
Bardzo łatwo jest zniszczyć szczęście bliźniego, ale jakże trudno je naprawić.

http://img387.imageshack.us/img387/4738/liniazrozaposrodku.gif (http://img387.imageshack.us/my.php?image=liniazrozaposrodku.gif)

nektarynka
11-06-2009, 21:37
Szczęście to śpiew i muzyka. Szczęście to uśmiech, który rozwesela. Szczęście to mieć przyjaciela.
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Szczęście: nie uważać zwykłych zmartwień za katastrofy.
Najszczęśliwsi są ludzie najmniej zazdrośni.
http://img3.imageshack.us/img3/4522/liniaruchgoabkino.gif (http://img3.imageshack.us/i/liniaruchgoabkino.gif/)

filipinka
11-06-2009, 22:59
Szczęście to śpiew i muzyka. Szczęście to uśmiech, który rozwesela. Szczęście to mieć przyjaciela.
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Szczęście: nie uważać zwykłych zmartwień za katastrofy.
Najszczęśliwsi są ludzie najmniej zazdrośni.
http://img3.imageshack.us/img3/4522/liniaruchgoabkino.gif (http://img3.imageshack.us/i/liniaruchgoabkino.gif/)
No to ja chyba jestem szczęśliwa...:)

dziewiątka
14-06-2009, 09:49
http://www.iv.pl/images/4nk9pkg9u4s8se491m2l.jpg

eledand
14-06-2009, 10:02
http://www.iv.pl/images/4nk9pkg9u4s8se491m2l.jpg
Piękny obrazek z jeszcze piekniejszym tekstem.
Moje życiowe motto "to"Zrozumienie,dobre słowo,
tolerancja i małżeństwo funkconuje super.Pozdrawiam.:)

romek22
14-06-2009, 12:15
Istnieja dwa rodzaje szczescia: szczescie zapracowane i szczescie darowane.;)
Zgadzam się z tym stwierdzeniem szczęście trzeba
poprzez swoje marzenia , pragnienia wypracować .
Szczęście ofiarowane czy też podane jak na tacy to :rolleyes: jest sztuczne .

nektarynka
13-09-2009, 16:17
Wydaję mi się że na szczęście i miłość trzeba sobie zapracować ,a jak już mamy to trzeba pielęgnować żeby tego nie zepsuć .
Hm,, chyba że mamy odmienne zdania ,nie ma co na siłę bo to na złe wychodzi prawda :)
http://img2.vpx.pl/up/20090913/dszczescie.gif (http://www.vpx.pl/foto,dszczescie.html)http://img2.vpx.pl/up/20090913/dszczescie.gif (http://www.vpx.pl/foto,dszczescie.html)

filipinka
14-09-2009, 09:06
;) ;) Nie chwal się nigdy, gdy jesteś szczęśliwy
** ** ** **
Rzadko się trafia być szczęśliwym na starość.
** ** ** ** **
Dla cierpiących najmniejsza radość jest wielkim szczęściem.
** ** ** ** **
Bardzo łatwo jest zniszczyć szczęście bliźniego, ale jakże trudno je naprawić.

http://img387.imageshack.us/img387/4738/liniazrozaposrodku.gif (http://img387.imageshack.us/my.php?image=liniazrozaposrodku.gif)
Nie jestem już młoda, ale mam przyjaciela, takiego prawdziwego, i czuję się szczęśliwa. I niech tak zostanie!

weronika1
14-09-2009, 18:48
Nektarynka napisała:
"Najszczęśliwsi są ludzie najmniej zazdrośni".

Myślę, że trafiła w dziesiątkę. Czem więcej oczekujemy i pożądamy, tym bardziej jesteśmy niezadowoleni, co trudno nazwać szczęściem.

zen
14-09-2009, 18:56
Nektarynka napisała:
"Najszczęśliwsi są ludzie najmniej zazdrośni".

Myślę, że trafiła w dziesiątkę. Czem więcej oczekujemy i pożądamy, tym bardziej jesteśmy niezadowoleni, co trudno nazwać szczęściem.
A ja czuje się dzisiaj szczęśliwa, sama nie wiedząc dlaczego.

nektarynka
05-10-2009, 21:07
Szczęście jest tuż obok nas -
W zwyczajnym dniu, w zapachu domu,
Wśród chmur, w ciszy traw -
Jest blisko nas, blisko tak..
Dlatego...
Najważniejsze w życiu jest
Szczęście dzielić z innymi
I uśmiechać się.
Wielka miłość płynie w nas,
Niech raduje się cały świat
http://img113.imageshack.us/img113/4522/liniaruchgoabkino.gif (http://img113.imageshack.us/i/liniaruchgoabkino.gif/)

Jadzia_G
05-10-2009, 21:32
Szczęście jest tuż obok nas -
W zwyczajnym dniu, w zapachu domu,
Wśród chmur, w ciszy traw -
Jest blisko nas, blisko tak..
Dlatego...
Najważniejsze w życiu jest
Szczęście dzielić z innymi
I uśmiechać się.
Wielka miłość płynie w nas,
Niech raduje się cały świat
http://img113.imageshack.us/img113/4522/liniaruchgoabkino.gif (http://img113.imageshack.us/i/liniaruchgoabkino.gif/)
Slicznie to ujęłaś - Nektarynko !

maluna
05-10-2009, 22:22
Co to jest szczęście?

Dzisiaj się zamyśliłam..
Bo choć," nie stara", "nie siwa",
To coś tam, w końcu przeżyłam,
I czy, ja jestem, szczęśliwa?
Kiedy, się nie ma, zbyt wiele,
A człowiek ma różne żądze,
To wtedy, myśli, najczęściej,
Że wszystko, rozwiążą pieniądze.
Choć szczęścia, podobno nie kupisz,
To każdy z nas, myśli wciąż skrycie,
Że przecież, pieniądz nie śmierdzi,
I bardzo ułatwia życie.
Mieć, piękny dom, z ogrodem,
W środku, pokoi bez liku,
A, na podjeździe auta,
Każdego z domowników.
Mieć męża, przystojnego,
Czułego i obrotnego...
Każdy, ma jakieś, marzenia...
Nikomu, nic do tego!
Więc powracając do szczęścia,
Tu sobie i wam, odpowiem,
Że mając, nawet, to wszystko,
To jeszcze, potrzebne jest zdrowie!
Dlatego, składam życzenia,
Niech zdrowie, zawsze wam służy,
I życzę, także, pieniędzy,
Bo życie w biedzie się dłuży....

maluna21:D

Scarlett
05-10-2009, 22:28
Oj maluno, maluno PIĘKNIE PISZEZ, TAK PRAWDZIWIE:D :D

Katarzyna1950
11-11-2009, 10:18
Szczęściem jest picie porannej kawy z moim partnerem. Czytamy gazete i zajadami się świeżymi bułkami z dżemem truskawkowym.

krystynacz46
11-11-2009, 11:26
Co to jest szczęście?

Dzisiaj się zamyśliłam..
I bardzo ułatwia życie.
A, na podjeździe auta,
Każdego z domowników.
Mieć męża, przystojnego,
Czułego i obrotnego...
Nikomu, nic do tego!

Szczera Prawda.

jakempa
11-11-2009, 21:55
http://iv.pl/images/ke4dhk3x7tsghszu4j2.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=ke4dhk3x7tsghszu4j2.jpg)

SZCZĘŚCIE , TO TA CHWILA CO TRWA,
SZCZĘŚCIE, TO PIÓRKO NA DŁONI,
CO ZJAWIA SIĘ ,GDY SAMO CHCE
I GDY SIĘ ZA NIM NIE GONI

http://iv.pl/images/ke4dhk3x7tsghszu4j2.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=ke4dhk3x7tsghszu4j2.jpg)

Zdzisia
12-11-2009, 12:32
Szczęściem jest picie porannej kawy z moim partnerem. Czytamy gazete i zajadami się świeżymi bułkami z dżemem truskawkowym.
O! I to jest to! Umieć się cieszyć drobnymi przyjemnościami.Ja codziennie rano mam też taką (jedną z wielu) chwilę szczęścia- picie kawy z mleczkiem i miodkiem w łóżeczku lub przy komputerze.:D

nektarynka
25-11-2009, 19:48
Szczęście jest tym, czego człowiek pragnie w swoim życiu najbardziej. Nie da się tego określić jednym zdaniem, ponieważ dla poszczególnych osób znaczy zupełnie co innego. Dla wielu ludzi szczęściem jest wolność, poświęcenie pracy zawodowej, która sprawia ogromną przyjemność, podejmowanie samodzielnych decyzji. Dla mnie szczęście kojarzy mi się z domem, miłością, kochającą rodziną, dobrobytem i bezpieczeństwem.
http://img5.imagebanana.com/img/8k40hfni/liniaruchonazroz.gif (http://img5.imagebanana.com/)

ewiko
25-11-2009, 21:28
Szczęście...dla mnie to wieczorne rozmowy z dziećmi przeplatane śmiechem . Szkoda że jest ich coraz mniej .

nektarynka
04-12-2009, 17:55
Szczęście to uśmiech bliźniego,
To serce, to słońce, to ptak,
To piosnka i słowa cieple,
To dziecko, matka, kwiat…
Od Ciebie tylko zależy,
Jak spojrzysz na ludzi i świat.
Uśmiechnij się do każdego,
Bo każdy miłości jest wart…
http://img692.imageshack.us/img692/9125/sesrca2ruchomee.gif (http://img692.imageshack.us/i/sesrca2ruchomee.gif/)

http://img692.imageshack.us/img692/9125/sesrca2ruchomee.gif (http://img692.imageshack.us/i/sesrca2ruchomee.gif/)

ula49
04-12-2009, 20:38
Szczęście to widok zadowolonych dzieci i przytulenie wnuczków....

nektarynka
25-01-2010, 12:22
Są dwa szczęścia:
O naszym szczęściu nie decyduje to, co nam się w życiu przydarza, ale jak na to reagujemy. Jeden człowiek w utracie związku czy pracy widzi tragedię, a drugi dostrzega otwierające się możliwości.
Bycie szczęśliwym to być może jedno z największych wyzwań, jakie stawia przed nami życie. Bycie szczęśliwym wymaga od nas ogromnej determinacji, wytrwałości i samodyscypliny.
http://i45.tinypic.com/w8uwrd.gif

krystynka
25-01-2010, 13:42
Hanna Rek - Szczęście. Pamiętacie tę piosenkę i piosenkarkę?

http://tadeusz5441.wrzuta.pl/audio/2zvhpEaTM6K/hanna_rek_-_szczescie

bronczyk
26-01-2010, 22:25
A ja nie umiem w kilku słowach określić swojej wizji szczęścia. Ciągle się ona zmienia. Jak często ktoś do mnie wpada na pogaduchy, to za szczęście uważam samotny wieczór w domu. Jak mam kilka takich wieczorów to już bym chciała żeby ktoś wpadł i wypił kawę. A wiele razy byłam szczęśliwa, ponieważ zobaczyłam drzewo skąpane w blasku słonecznym. Tyle razy go widziałam, a jednak w pewnej chwili dotarło do mnie szczęście dzięki widokowi gałęzi. Potem też przechodziłam obok tego samego drzewa i nic nie drgnęło we mnie. Ach, szczęście tyle ma znaczeń.

Jadzia P.
26-01-2010, 23:23
Co to jest szczęście?

Dzisiaj się zamyśliłam..
I bardzo ułatwia życie.
A, na podjeździe auta,
Każdego z domowników.
Mieć męża, przystojnego,
Czułego i obrotnego...
Nikomu, nic do tego!

Małgosiu....nawet nie wiedziałam, że tak pięknie piszesz i ....tak prawdziwie...:)

Arti
27-01-2010, 00:21
ktoś chce szczęście zobaczyć? :D

oto emanacja szczęścia: http://16s.utnij.net :D ;)

nektarynka
19-02-2010, 22:06
Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw.

— Phil Bosmans

nektarynka
19-02-2010, 22:07
Szczęście znajduje się w tobie. Zaczyna się na dnie twojego serca, a ty możesz je wciąż powiększać, pozostając życzliwym tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi; pomagając tam, gdzie już nikt nie pomaga; będąc zadowolonym tam, gdzie inni tylko stawiają żądania. Ty potrafisz się uśmiechać tam, gdzie się narzeka i lamentuje, potrafisz przebaczać, gdy ludzie ci zło wyrządzają.

— Phil Bosmans

piernatka
19-02-2010, 23:48

— Phil Bosmans
Masz rację Nektarynko. Szczęście to stan naszego ducha.
Żeby być szczęśliwym naprawdę nie potrzeba wiele. Już w Biblii napisano, że więcej szczęścia wynika z dawania niż
z otrzymywania. Jeżeli będziemy okazywać innym życzliwość
i zrozumienie, jeżeli w razie potrzeby współczujemy i okażemy pomoc, to na pewno odczujemy szczęście. Możemy też być pewni, że nawet po latach znajdzie się ktoś, kto odpłaci nam tym samym:D

joannap
07-05-2010, 16:56
Szczęście?
Ciesz się każdym dniem
kwiatem i drzewem,
i ptaków śpiewem.Ciesz się słonicem i deszczem.
Ciesz się, że możesz cieszyć się jeszcze Z.K.

tadeusz50
07-05-2010, 17:01
joannap
Witaj
Jaki sens ma kopiowanie tego samego?

joannap
07-05-2010, 17:10
Szczęście?
Ciesz się każdym dniem,kwiatem i drzewem,i ptaków śpiewem.
Ciesz się słońcem i deszczem.
Ciesz się,że możesz cieszyć się jeszcze. Z.K.

joannap
07-05-2010, 17:21
Przepraszam nie kopiuję to są moje pierwsze kroki w intrnecie. proszę o wyrozumiałość.

sellenhel
07-05-2010, 19:21
Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka
nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś,
jak potrafimy być nimi jutro?

Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,
jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.
Wyjdź mu naprzeciw.
— Phil Bosmans

snikersik
07-05-2010, 19:25
Dla mnie szczęście to zapach mojego domu. Pocałunek z rana mojego męża ,miłość i szacunek mojej rodziny i to,że rano budzę się z radością.

tadeusz50
07-05-2010, 19:27
Przepraszam nie kopiuję to są moje pierwsze kroki w intrnecie. proszę o wyrozumiałość.
Joanno, staram się zrozumieć, ale powtarzasz to samo, kasujesz i znów to samo. Jakoś nie wygląda to na nowicjat. Pozdrawiam, może się mylę, baw się dobrze.

joannap
09-05-2010, 10:43
Szczęście to także harmonia, bycie w zgodzie z soba i z otaczajacym nas swiatem. Sczęścia mozna sie nauczyc/podobno/.
Jak to się robi?