PDA

View Full Version : Czarny rozbiór Polski


Strony : [1] 2

Matrix
12-08-2008, 22:02
Komisja Majątkowa Rządu i Episkopatu hojną ręką dorzuciła zakonnicom z Poznania 47 ha gruntów w Białołęce /granice
Warszawy / nie pytając jak zwykle o zgodę właściciela - ANR
ani władz samorządowych .Jakieś samozwańcze ciało,złożone z tchórzliwych przedstawicieli rządu i kilku bezczelnych eminencji
orzekło po raz kolejny w swojej własnej sprawie.Orzeczenia tejże komisji nie podlegają żadnej kontroli, a jej zadania regulują pozakonstytucyjne akty czyli zwykłe porozumienia między w/w ciałami. "Wyroki" tejże komisji nie podlegają zaskarżeniu, a opinia publiczna i okradzione samorządy dowiadują się post factum o jej decyzjach.Rozkradanie publicznego dobra trwa od 1991r. a już w 2004r. kk posiadał więcej ziemi
niż przed nacjonalizacją.Panowie biskupi nie kwapią się z przedstawieniem bilansu, licząc na to,że dostaną jeszcze więcej.KK dba , w przeciwieństwie do państwa polskiego o swoje. Obecne szacunki wykazują,że posiada on 239 tysięcy ha państwowej i samorządowej ziemi. Nie licząc tej,którą już zdołano upłynnić za niebagatelne kwoty.Jak kraj długi i szeroki , trwa grabież ,której nie ma kto zastopować. Mam nadzieję,że sprawa gruntów warszawskich będzie przysłowiową kroplą przepełniającą ten dzban.:mad:

Lila
12-08-2008, 22:31
Hmm,nie chcem ale muszem..przyznać rację.


Ja już niedługo będę robić za eremitę w moim lesie.Dookoła ziemie zakonne..
Jak dobrze ,że Krzyżaków już nie ma ..choć spotkać w lesie przystojnego Krzyżaka z czubem,to nie byłoby takie złe ...hmm..chyba ?

Matrix
12-08-2008, 22:43
Osobiście wolałabym spotkać grzyba,skądinąd smacznego,ale w zupełnie innym celu.Albo tego biskupa,którego zachowanie i wypowiedzi są kompatybilne z nazwiskiem, które nosi.:rolleyes:

maja59
13-08-2008, 12:01
Osobiście wolałabym spotkać grzyba,skądinąd smacznego,ale w zupełnie innym celu.Albo tego biskupa,którego zachowanie i wypowiedzi są kompatybilne z nazwiskiem, które nosi.:rolleyes:
To on już jest biskupem??????????

Bajadera07
13-08-2008, 13:17
Macie na myśli tego , który jedynie na świeżym masełku jest nietoksyczny ?

senior A.P.
13-08-2008, 13:51
Regulamin czy uderzenie w kontrargumenty ?
Nie bylo i nie ma czarnego rozbioru Polski ,byl i nadal trwa zabor wszelkich dobr Polakow - MAJATEK PANSTWOWY do ktorego i ja mam prawo gdzie sie podzial ?

Alisia
13-08-2008, 14:12
to widac ,znam przypadek wyrzucenia do barakow,domu dzecka,z budynkow ,dawniej koscielnych.
Ale gdzie ,ci dzis odwazi,anonimowo odwazni,byliscie przed 89 rokiem,wiekszosc juz byla dorosla,prosze o jeden przyklad,czy ktos zakwestionowal istnienie pegeeru w majatku Igrekow czy Iksinskich?
Nie byloby dzisiejszych paradoksow.

Bajadera07
13-08-2008, 14:13
Nie tylko Poznań... Kraków też.

Zakon Córek Bożej Miłości wskutek ustawy o tzw. dobrach martwej ręki z 1950 r. stracił 23 ha ziemi, na której obecnie stoi Huta im. Tadeusza Sendzimira w Nowej Hucie. Oczywiście polskie państwo w ramach konkordatu i „ludzkiej miłości” zrekompensowało już dawno tą stratę, i to w 200 %. W latach 1997–2002, Skarb Państwa przekazał zakonowi łącznie 46 ha i 36 arów ziemi , w różnych dzielnicach Krakowa. W przypadku zakonnic apetyt wzrósł jednak w miarę jedzenia, więc wystąpiły do Komisji Majątkowej z kolejnymi roszczeniami, tym bardziej że kiedyś ich grunty były funta kłaka warte, a teraz stoi na nich kombinat metalurgiczny...

Córki Bożej Miłości wyceniły swoje straty na 2 mln 240 tys. zł, zaś dotychczasowy zwrot – zaledwie na 800 tys. zł. Jak to się często dzieje w przypadku negocjacji z duchownymi... nikt nie zweryfikował wyceny gruntów dokonanej przez siostry.

Dopiero kiedy sprawa trafiła do opolskiego oddziału obecnej ANR, zmniejszono ogólną wartość strat zakonu do 1 949 743 zł

Nie wyceniono jednak oddanych przez Skarb Państwa terenów w ramach zwrotu przez wojewodę. Według zaleceń Komisji Majątkowej, ANR wytypowała też tereny zamienne – 27 ha w Zabierzowie Karniowicach pod Krakowem, wycenione wstępnie na 611 346 zł. Podpisano wstępną ugodę, że przyznana nieruchomość wyczerpuje w całości roszczenia zgromadzenia za przejęte przez państwo mienie w Krakowie Nowej Hucie.

Żeby sprawa się uprawomocniła, propozycję ugody przesłano do Komisji Majątkowej. Ta jednak 26 lutego 2004 r. poinformowała strony, że nie uzgodniła decyzji i aby cokolwiek dostać, zakonnice powinny wystąpić do sądu w terminie do 6 miesięcy. Pouczone przez Komisję niezadowolone mniszki szybko wystąpiły z kolejnym pozwem do Sądu Okręgowego w Krakowie o przyznanie im gruntów zamiennych, bądź odszkodowania w gotówce za utracone włości. Wyliczyły swoje żądania na 1 623 951 zł. Albo kasa, albo działki zamienne: 27 ha w Karniowicach i dwie działki zabudowane o pow. 3137 metrów kw. w Zwardoniu k. Żywca.

Na razie krakowski sąd postanowił zweryfikować wartość przyznanych dotąd zgromadzeniu gruntów. Wkrótce zapadnie wyrok. Znając zaradność mniszek, wszystko będzie po ich myśli.

Nasi Czytelnicy znają już Córki Bożej Miłości z tego, jak sprawnie z budynku przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej pozbyły się liceum im. Adama Asnyka, a na jego miejsce założyły własne zakonne LO oraz publiczne gimnazjum (na prawach szkoły państwowej z wszelkimi dotacjami), ale oczywiście z katolickim programem wychowawczym.

senior A.P.
13-08-2008, 14:26
Czyja jest dzisiaj ta Nowa Huta kolo Krakowa ?
Za ile ja sprzedano/kupiono ???

Bajadera07
13-08-2008, 14:36
Nieruchomości przekazane kościołom z majątku AWRSP
(dane z I kwartału 2003 r.)

Województwo Powierzchnia (w ha)

wielkopolskie 15 654
kujawsko-pomorskie 14 113
zachodniopomorskie 7 488
dolnośląskie 6 365
pomorskie 6 003
warmińsko-mazurskie 5 454
lubuskie 3 080
śląskie 2 286
lubelskie 1 596
podkarpackie 1 595
małopolskie 706
mazowieckie 713
podlaskie 407
opolskie 366
świętokrzyskie 41
łódzkie 8
razem 65 845

maja59
13-08-2008, 14:56
Podany przykład to kropla w morzu roszczeń w Krakowie. Norbertanki procesują się z Miastem o zwrot gruntów na Wzgórzu Św. Bronisławy, które utraciły na rzecz króla w XIV wieku(sic!). Miejsce jest piekne, urzadzone, z ogródkami działkowymi i u stóp Kopca Kościuszki, jestem pewna, że je ponownie odzyskają. Przed kilku laty nie udało się, a za jednym zamachem chciały usunąć radio RMF, które ma siedzibę na Kopcu, teraz pewnie się uda. Już liczą za ile sprzedadzą zagospodarowane parcele. W moim mieście dóbr kościelnych jest niezliczona ilość, państwo konserwuje i odnawia zabytkowe kościoły (chyba ponad 200) i ciągle jest mało.

Bajadera07
13-08-2008, 15:08
To chyba te same zakonnice, które biły się o tereny klubu CRAKOVIA... aż doszło do rękoczynów .
===============
Był poznań, Kraków ... czas na Wrocław

Sępy Boromeusza .
Na wrocławian padł strach blady, bo wszystko wskazuje, że inwazja roszczeniowa Krk dopiero nabiera rozmachu. Jest jak lawina z efektem śnieżnej kuli dodatkowo.

Najpierw siostry jadwiżanki zażądały zwrotu szpitala zakaźnego przy ul. Piwnej i, oczywiście, dostały go bez mrugnięcia okiem. Chorych wyrzucono ciupasem do koszar wojskowych po ruskich, a siostrzyczki – mimo zawartej w umowie ugodowej woli prowadzenia nadal lecznicy – otworzyły... przedszkole. Płatne, i to słono, bo jakże by mogło być inaczej.
Później tzw. Komisję Regulacyjną zaczęły nachodzić elżbietanki. No bo skoro Ostrów Tumski – przekonywały – jest kościelny, to one by chciały otrzymać usytuowany tu szpital.
Taki prezent im się po prostu należy jak chłopu ziemia.
Osła z rzędem temu, kto nie potrafił przewidzieć końcowego efektu tych zabiegów. Jasne, że zakonnice budynek ów dostały i szybciutko uruchomiły w nim... zakład opiekuńczy, bynajmniej nie kierujący się pobudkami charytatywnymi. W kościelnym biznesie nie ma miejsca na darmową litość.
Swojej szansy doczekały się też przyczajone podopieczne świętego ponoć kardynała mediolańskiego – Karola Boromei’ego (bromeuszki). Zakonnice spod tego znaku wiedzą jak mało kto, że z zakładów opiekuńczych da się wyżyć. I to całkiem nieźle. Siostrzyczki mają już bowiem takie ośrodki w Gliwicach, Nysie i Trzebnicy.
W swoim olbrzymim trzebnickim klasztorze też miały jakiś przypadkowy szpital, ale powiedziały mu won! A co im będą chorzy pętać się po korytarzach. Ale teraz boromeuszki kochane przetarły swoje święte oczęta i zwróciły zachłanne gały na najpopularniejszy wrocławski szpital im. L. Rydygiera. Przypomniało im się, że to one w tym miejscu prowadziły przed wojną lecznicę św. Jerzego. Działania wojenne obróciły budynek w perzynę. Na ruinach wredne, komunistyczne władze zbudowały nowy, kilka razy większy niż poprzedni, szpital specjalistyczny. Po słynnym papieskim błogosławieństwie i równie słynnej powodzi, która po nim nastąpiła – szpital jednak popłynął. Był wypełniony wodą niczym arka Noego. Ale nie ma tego złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło, bowiem kosztem 7,5 mln zł szpital wyremontowano od podstaw, a raczej od dwupoziomowych piwnic – po dach. Wszędzie kolorowe kafelki, włoskie wyposażenie kuchni, nowoczesne gabinety zabiegowe, luksusowa wręcz izba przyjęć i sala operacyjna. Takiego jak tu laboratorium nie powstydziłby się nawet szpital unijny.
Zaprosili nas do siebie wściekli pracownicy lecznicy. Ich zdenerwowaniu nie ma się co dziwić. Najlepsi lekarze rozbiegli się już dawno po prowincji, połowie z 400-osobowego personelu „podziękowano” za pracę, a ci, co zostali, także dostaną po kieszeniach.

senior A.P.
13-08-2008, 15:27
Jeszcze jedno pytanie:
Czy osoby duchowne narodowosci polskiej nie maja prawa do wlasnosci ?
W dalszym ciagu czekam na odpowiedz dotyczaca Nowej Huty - czyja to wlasnosc obecnie ?

maja59
13-08-2008, 15:30
[QUOTE=bogda50]To chyba te same zakonnice, które biły się o tereny klubu CRAKOVIA... aż doszło do rękoczynów .
Był poznań, Kraków ... czas na Wrocław
-------

Ależ skąd o teren przy Cracovii biły się inne. Nie podam w tej chwili nazwy zakonu ma siedzibę na Filareckiej, bo jak mnie szlag trafia to zapominam, ale przypomnę sobie. Kraków jest "bogaty" w zakony i zgromadzenia. Urszulanki na Starowislnej wygnały Akademię Muzyczną i mają tam przedszkole i podstawówkę, oczywiście bydynki były ich własnością, ale impet wyrzucania muzyków był wyjątkowy. Teraz toczy się walka o budynek Wyzszej Szkoły Teatralnej, aktorzy mogą się już, jak dla mnie, pakować. Księża Paulini Na Skałce wyrzucili VI Liceum językowe w ekspresowym tempie i zrobili w nim kolejne w Krakowie seminarium nizsze.
Najweselsza była sprawa Pałacyku Ślubów przy Plantach o który bój toczył Kościół Katolicki i Ewangielicki. Oczywiście budynek był własnością Ewangielików, ale ile sądów musiało to udowadniać.

POLA
13-08-2008, 15:43
Bo dotyczy hipokryzji.
Wczoraj słyszałam w "Uwadze" o jakimś ośrodku odwykowym dla uzależnionych od %. Prowadzi to Lidia, siostra niby-zakonna, bo faktycznie zakonną już nie jest. Ten ośrodek to fikcja czysta, a terapia? Hmm...żadna, ale to ostatecznie nie dziwi, zdarza się:mad: i nie to mnie "rozbawiło", a to, że kiedy dziennikarz usiłował pogadać jak człowiek z człowiekiem z jakimś duchownym o całej tej aferce, usłyszał odpowiedź, że nie będzie rozmowy z dziennikarzem kretyńskiej "Uwagi".

Krótko, dosadnie i jak rzeczowo!:D, no i jaki duch chrześcijański z tego bije... po twarzy.
A jak się przyimek połączy z ostatnim rzeczownikiem i końcówkę "y" odrzuci - też brzmi nieźle.

gratka
13-08-2008, 16:05
Tu jest informacja o porachunkach finansowych budżetu i Kościoła Katolickiego zwanych rekompensatami w Krakowie:


www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2007062707 -

POLA
13-08-2008, 16:28
Hmm...Kraków kochany, jedyny, niepowtarzalny klimacik, uliczkę mam tam...Kanoniczą, moja miłość...rozmarzyłam się.

wuere'le
13-08-2008, 16:32
"Ubóstwo materialne polega na dobrowolnym wyrzeczeniu się posiadania dóbr materialnych, jest to szczególne powołanie realizowane w zakonach".
To cytat z tekstu, o którym niżej, ale cytat w oidniesieniu do powyższych wypowiedzi.
Pazerność duchowieństwa jest znana. Tylko niewielu potrafi żyć godnie i w zgodzie ze swoim powołaniem.
Reszta zapomniała o fragmencie z Ewangelii Mateusza :
"Każdy chrześcijanin ma być ubogi albowiem, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Czy zatem bogaty nie będzie zbawiony? Nie, nie będzie".
Cytat zaczerpnąłem z wyjaśnień na stronie:
http://mateusz.pl/duchowosc/wakacje98/w980802.htm
Warto poczytać, bo jest tam wyjaśnione w sposób odpowiadający duchowieństwu, co to jest ubóstwo i bogactwo. Wg mnie to obłuda i hipokryzja.
I jak tu wierzyć duchownym?

Bajadera07
13-08-2008, 17:08
http://www.iv.pl/images/4ri75etkgl2f7tt8iut.jpg (http://www.iv.pl/)
To mapka Krakowa wraz z nałożoną na nią mapką krakowskich włości kościelnych... Stan na rok2002.

maja59
13-08-2008, 17:22
Hmm...Kraków kochany, jedyny, niepowtarzalny klimacik, uliczkę mam tam...Kanoniczą, moja miłość...rozmarzyłam się.
Ciesze się bardzo, że lubisz Kraków, uliczka Kanonicza prześliczna. Nie wiem czy wiesz, ale wiele polskich miast sponsorowało restauracje zabytkowych kamieniczek na XIV wiecznej Kanoniczej, Kraków ma te miasta we wdzięcznej pamięci i na kamieniczkach są tablice z nazwami miast dobroczyńców. Zapraszam również na Bracką, na której czasem pada deszcz, na Gołębią do kawiarenki Gołebnik i w wiele jeszcze ciekawych i nie zawsze znanych miejsc. Chętnie oprowadzam po Krakowie mniej znanym. Jak będziesz to chętnie pokaże Ci widoczki, których nie ma w katalogach, Buźka

maja59
13-08-2008, 17:25
Bogda, dziękuję za mapkę, ona obejmuje najcenniejszą, zabytkową część Krakowa. Dobrze chociaż, że kler nie może tego sprzedać za granicę. Kiedyś to wróci do miasta i będzie dostępne dla wszystkich.

Bajadera07
13-08-2008, 17:31
Bogda, dziękuję za mapkę, ona obejmuje najcenniejszą, zabytkową część Krakowa. Dobrze chociaż, że kler nie może tego sprzedać za granicę. Kiedyś to wróci do miasta i będzie dostępne dla wszystkich.
Ale z ciebie marzycielka..... Wszystko może sprzedać i już sprzedaje...

maja59
13-08-2008, 17:36
Ale z ciebie marzycielka..... Wszystko może sprzedać i już sprzedaje...
To prawda, ale wywieźć z Polski się nie da. Jeszcze wróci do prawowitych właścicieli czyli narodu. Kraków jest własnością wszystkich Polaków i do nich należy. Czarne sukienki tego nie rozumieją, nie mają sumienia tylko drapieżne paluchy sięgające po wszystkie dobra. Może nasze wnuki będą żyły w Polsce wolnej od grabieżców. Nie takie potęgi padały, a narody dalej żyły w spokoju i szczęściu:) .

Bajadera07
13-08-2008, 19:45
Poczytajcie Krakusy moje kochane...
macie prawo wiedzieć ile wam ukradli ....
chociaż to nie wszystko....


Norbertanki 1991 - 2002 .....dostały :Kraków Zwierzyniec Kraków Lubocza Imbramowice Ulina Wielka Kraków Śródmieście Zabierzów 8,8599 ha 50 ha 28,670 ha 18,4894 ha 5,7095 ha 0,7600 ha Częściowo zabudowane nieruchomości Akademii Rolniczej Nieruchomości Huty T. Sendzimira Nieruchomości Stadniny Koni Trzebienice j.w. Tereny Klubu Sportowego Cracovia i hotelu Orbis (sprawa toczy się w sądzie) Gmach Nadleśnictwa Lasów Państwowych (spór trwa)
------------------------
Augustianie 1993-2001 ......dostali : Kraków Prokocim Kraków Prokocim Kraków Prokocim Kraków Prokocim Kraków Bronowice Kraków Prokocim 17 ha 1 ha 2 ha 7 ha 1 ha 2 ha Szpital (zrzekli się), zespół pałacowy Domu Dziecka, Krakowskie Zakłady Drobiarskie, Klub Sportowy "Kolejarz" (boisko, park), bloki mieszkalne Zabudowane działki Nieruchomości przy ul. Wielickiej Tereny Zakładów Nasienniczych "Polan" Nieruchomości wzdłuż ul. Wielickiej
----------------------
Kuria krakowska po 1989 - 1997 ...... dostała : Kraków – Śródmieście Kraków – Witkowice Kraków – Opatkowice Kraków – Śródmieście 50,9711ha 52ha 3008m2 Filharmonia Krakowska, kamienice przy ul. Franciszkańskiej, Wiślnej i ul. Kanoniczej - Muzeum Archidiecezjalne, Teatr Kantora, UJ Nieruchomości Działki autostradowe w tzw. drogowym Węźle Opatkowice Nieruchomości zabudowane przy al. Pokoju
---------------------
Parafia Mariacka 1989- 2002..... Kraków Śródmieście Kraków, ul. Mikołajska Kraków Bronowice Kraków Bronowice Kraków Bronowice 11 ha 8 ha 2 ha 6 kamienic przy Rynku Głównym, w tym obecny Hotel Wit Stwosz Tereny Zakładów Nasienniczych "Polan" (spór trwa) Ogródki działkowe – „Złoty Róg", "Piast" i "Widok" (spór trwa) Nieruchomości (spór trwa)
--------------------
Caritas 1994-2000....... Kraków Śródmieście Kraków Bronowice 235 m2 471 m2 3826 m2 12,7411 m2 Budynek przy ul. Mikołajskiej 30 Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłowskiej 8 Kamienice przy ul. Skawińskiej 4 i ul. Krakowskiej Nieruchomości
---------------------
Papieska Akademia Teologiczna 1994..... Kraków Śródmieście 1614 m2 Kamienice handlowo-mieszkalne przy ul.Piłsudskiego 32 i Sławkowskiej 32
-------------------------
Wyższe Seminarium Duchowne 1994..... Kraków Podgórze 50 ha Nieruchomości

maja59
13-08-2008, 20:09
No cóż, smutno, będzie co odbierać. Kraków trzyma to we "wdzięcznej" pamięci. Na wawelskich murach są przyklejone tabliczki z nazwiskami dobrodziejów, którzy pomogli krakowianom wykupić od Austryjaków Wawel stanowiący ich koszary. Pamięć tych ludzi jest świetlana i honorowana do dzisiaj, sama prowadzę tam wnuka, który jeszcze nic nie rozumie bo jest malutki, ale już go uczę o dobrych ludziach, którzy uratowali Wawel od zniszczenia. W naszej pamięci pozostaną wykazy dóbr zagrabionych przez kościół i o tym tez będę opowiadać wnukowi. Nie ja jedna.

Bajadera07
13-08-2008, 20:50
Aby Krakusom polepszyć samopoczucie... dodam, że oprócz Krakowa rozkradane przez kościół są inne Polskie miasta... Gdańsk, Szczecin, Wrocław....

maja59
13-08-2008, 20:58
Aby Krakusom polepszyć samopoczucie... dodam, że oprócz Krakowa rozkradane przez kościół są inne Polskie miasta... Gdańsk, Szczecin, Wrocław....
Skrzętnym Krakusom to nie poprawi humoru, tylko pogorszy, to jakaś mafia się szerzy, gdzie do diabła jest CBA hihi

gratka
13-08-2008, 21:07
Aby Krakusom polepszyć samopoczucie... dodam, że oprócz Krakowa rozkradane przez kościół są inne Polskie miasta... Gdańsk, Szczecin, Wrocław....
To się nazywa zwrot mienia, rekompensaty lub darowizny od samorządów . Wszystko jest zgodne z prawem, więc słowo "rozkradane" trochę mnie tu razi, ale pazerność dostrzegam .

senior A.P.
13-08-2008, 21:10
Jak sie to ma do rabinow ?
Prosze,prosze jak majatek duchownych boli nasze seniorki.
Trzeba bylo synow ksztalcic na ksiezy- kto ma ksiedza w rodzie tego bida nie bodzie.
Zazdrosnice jedne !

Bajadera07
13-08-2008, 21:22
Jak sie to ma do rabinow ?
Prosze,prosze jak majatek duchownych boli nasze seniorki.
Trzeba bylo synow ksztalcic na ksiezy- kto ma ksiedza w rodzie tego bida nie bodzie.
Zazdrosnice jedne !
Ja mam Księdza w rodzinie .... teraz wiadomo dlaczego jestem Ateistką.
Na wątku o chamstwie nasz senior... jak mu tam ...się zdemaskował i został przez panie ,,cieplutko" zignorowany... to teraz szuka zaczepki na wątku o tym, na czym się nie zna.
Baj, baj ... wędrujesz na listę ignora .....

maja59
13-08-2008, 21:29
Ja mam Księdza w rodzinie .... teraz wiadomo dlaczego jestem Ateistką.
Na wątku o chamstwie nasz senior... jak mu tam ...się zdemaskował i został przez panie ,,cieplutko" zignorowany... to teraz szuka zaczepki na wątku o tym, na czym się nie zna.
Baj, baj ... wędrujesz na listę ignora .....
Bogda, najwyższy czas

Bajadera07
13-08-2008, 21:32
To się nazywa zwrot mienia, rekompensaty lub darowizny od samorządów . Wszystko jest zgodne z prawem, więc słowo "rozkradane" trochę mnie tu razi, ale pazerność dostrzegam .
Babko.. Oddane już jest dawno ... A oni wciąż chcą jeszcze ...i dostają.

senior A.P.
13-08-2008, 21:39
Ciesze sie,ze moge bronic polskie duchowienstwo przed ateistami na forum seniora.pl
Wiec do dziela.
Jedna twierdzi,ze zostala ateistka, bo ma ksiedza w rodzie.
Ciekawe,ciekawe pojecie i swiatopoglad.
Ja znalem rodzine,ktora w rodzie miala rabina ,jeden z czlonkow tej rodziny byl ateista ale do synagogi chodzil i pare tysiecy na rok dla rabe odpalal.
I co wy na to ateistki - znam sie czy nie na ateizmie ?

ansty
13-08-2008, 21:42
Boże - gdzie my mieszkamy?co to za kraj? Pazerność na każdym kroku i z każdej strony.Wystarczy pojechać na wycieczkę do Lichenia.

senior A.P.
13-08-2008, 21:48
Pazernosc piszesz ? Ooooo, to dziwne slowo i polskie. Tylko dokoncz ,kto to taki pazerny w tym Licheniu ?
Ja Boga nie posadzam o takie sprawy a feeeeeeeeee !
Gdzie by ta Bog potrzebowal czegos,przeciez on ma wszystko,nie potrzebuje nawet zlotego cielca i srebrnych balwanow.
Ma niebo i dobrze mu tam.

Kazik
13-08-2008, 21:50
Czyja jest dzisiaj ta Nowa Huta kolo Krakowa ?
Za ile ja sprzedano/kupiono ???
Teraz Arcelor Mittal Poland S.A. -koncern Hinduski, mają wiele hut w różnych krajach.

senior A.P.
13-08-2008, 22:03
Hinduski koncern piszesz w Polsce ? A wladcy jego wygladaja na Hindusow ?
Kto z tej huty czerpie zyski - tez Hindusi ?
Hutnicy to chyba jednak polscy i za jakie pieniadze pracuja ???
Ciekawa ta hindusko-polska huta,co za niedorajdy ci Polacy ,ze nie potrafili huty prowadzic i poprosili o to obcych.
WSTYD !

Lila
13-08-2008, 22:16
Senior,w Częstochowie huta należy do DONBAS-u.A teraz ma ją wykupić Abramowicz..
Co Ty na to ?

Matrix
13-08-2008, 22:32
Dziewczyny,miałam na myśli oprócz Rydza, jego wysokość
nomen omen -Pieronka.
Myślę, że niewiele osób ogarnia ten proceder uprawiany przez kk
bo są to sprawy tajne/poufne.Mam na myśli działalność Komisji Majątkowej.
A Fundusz Kościelny?Budżet od 1991r. do czerwca 2008r. wypłacił klerowi
846 mln zł., mimo,że podstawa prawna do tego wygasła .Tyle nas kosztowały
emeryturki kleru.Jest to działanie sprzeczne z Konstytucją RP i ustawami,
bo za wydawanie naszych pieniędzy bez podstawy prawnej ,politycy powinni
stanąć przed Trybunałem Stanu.
Wszyscy szefowie MSWiA począwszy od Millera a skończywszy
na Schetynie, którzy podpisywali przelewy,mimo,że nie mieli do tego uprawnień.
Kościół nie chce ujawnić, ile już dostał.
Tajemnica.A trzęsący portkami tchórze od lewa do prawa dają klechom
bez opamiętania wszystko, co wskażą brudnym od
pazerności paluchem.

senior A.P.
13-08-2008, 22:37
To co ,to ksieza maja byc pozbawieni emerytur ,a jaka to podstawa prawna - rolnik dostaje a ksiadz nie ???

POLA
13-08-2008, 22:42
Ciesze się bardzo, że lubisz Kraków, uliczka Kanonicza prześliczna... Zapraszam również na Bracką, na której czasem pada deszcz, na Gołębią do kawiarenki Gołebnik i w wiele jeszcze ciekawych i nie zawsze znanych miejsc. Chętnie oprowadzam po Krakowie mniej znanym. Jak będziesz to chętnie pokaże Ci widoczki, których nie ma w katalogach, Buźka
i nie wódź mnie na pokuszenie;)
Wiem, wiem i takich uroczych zakamarków, nieobecnych w przewodnikach, mam więcej:)
Krakowa nie wystarczy lubić, Kraków się po prostu kocha i już:)

Matrix
13-08-2008, 22:50
Seniorze AP! Sęk w tym,że budżet,czyli my z naszych podatków utrzymujemy zarówno kler jak i rolników. W tym roku z naszych pieniędzy dopłata do emerytur rolniczych wyniesie 15,7 mld !
zł., gdyż niewielkie składki, które płacą rolnicy, pokrywają wypłaty ich emerytur zaledwie w 10%. Polski inteligent i robotnik sami muszą pokryć te wydatki z własnych zarobków.

Lila
13-08-2008, 23:07
Coś jest ,na rzeczy.Jutrzejsza prasa pisze o jakiś nieprawidłowościach w emeryturach księży..

ps.Ja wolę się nie wypowiadać,bo wierzę iż Bóg istnieje .A także w to ,że ukarze te pazerne sługi swoje..
Co się stało ?
Przecież tak nie było ?

Kazik
13-08-2008, 23:08
Rolnicy nie chcą dopuścić większe składki na KRUS, zgadzają się na niewielki wzrost, dla "gospodarstw rodzinnych" powyżej 300 ha, ten co ma 250 ha to "biedak" i płaci podatek podobny jak pielęgniarka. Ale Tusk potrzebuje Pawlaka, bo pozostało by mu tylko SLD [za mało], lub nie pewne wybory, po rozwałce koalicji. Pawlak o tym wie-więc doi ile wlezie, zwłaszcza że będą wybory w PSL, chce być wybrany ponownie. Zaś Tusk widzi prezydenturę i ustąpi. Sprzeda może złotą kurę KGHM, aby załatać kasę, przed wyborami rzuci coś pielęgniarkom, nauczycielom itp. Jak dodać że "tanie" Państwo wydaję na podarunki więcej niż PiS przez 2 lata-to gdzie Żulia Pitera?

Kazik
13-08-2008, 23:13
Podaj proszę link do tego. A emerytury powinien płacić i Kościół. A Głódź będzie miał emeryturę generalską.

Bajadera07
13-08-2008, 23:55
Ciekawostka z końca roku 2000.
----------
Pewne zdziwienie może wzbudzić zapis w realizowanej właśnie Ustawie Budżetowej. (Na rok 2001)

W części 43 budżetu, w dziale 758 odnajdujemy bowiem pozycję „Różne rozliczenia”. Te „rozliczenia” noszą też inną nazwę, a mianowicie „Fundusz kościelny”. Co to takiego ów „Fundusz” w budżecie już nie napisano, jednak pani Anna Sobocińska z biura rzecznika Ministra Finansów powiedziała , że pod tym eufemizmem kryją się pieniądze jakie Państwo Polskie przekazuje do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych płacąc nimi za... ubezpieczenie watykańskich księży. Jest to kwota – bagatela 92 280 000 PLN.
Ponieważ suma 92 mln złotych jest cokolwiek abstrakcyjna, porównajmy ją z innymi wydatkami państwa. Taka kasa to np.:

- blisko dwa razy więcej niż nasza Ojczyzna przekazuje na Polską Akademię Nauk
- ponad dziesięć razy tyle, ile kraj daje na współpracę naukową z zagranicą
- osiem razy więcej aniżeli na program samolotu szkoleniowego dla armii
- prawie cztery razy więcej niż przeznacza się na tworzenie miejsc w Domach Pomocy Społecznej
- ponad dwa więcej niż dostają teatry dramatyczne i lalkowe razem wzięte
- dwa razy tyle co polskie biblioteki...
oraz SZEŚĆ TYSIĘCY RAZY TYLE, ILE POLSKA PRZEZNACZA NA DOFINANSOWANIE STOŁÓWEK SZKOLNYCH DLA GŁODNYCH DZIECI!
I tak dalej... i taj dalej...
Nadszedł jednak nowy rząd i nadchodzą ciężkie czasy. Już nas poinformowano, że wielka, czarna dziura budżetowa będzie zatykana zawartością portfeli nas wszystkich. Wszystkich? Czy księży także?

Matrix
13-08-2008, 23:57
KUL dostaje aktualnie 55 mln rocznie.Mimo,że zwrócono majątek fundacji,
który był podstawą utrzymania uczelni z nadwyżką 1000 ha, to nie cofnięto jej finansowania.
Katechetom w imponującej liczbie 42000 również budżet płaci pensje ,
mimo,że to miał być problem kk, gdy bezprawnie,tylnymi drzwiami
wprowadzano religię do szkół.
Do tej armii trzeba dołożyć kapelanów,dotacje państwa do
kościelnych domów opieki, czy domów dziecka, prowadzonych
przez zakony.Nie można zapominać również o całkowitym
zwolnieniu kościelnych firm z podatku oraz z obowiązku prowadzenia
dokumentacji księgowej. TO JEST SZARA STREFA!

Bajadera07
14-08-2008, 00:01
Teraz wiadomo, dlaczego wysokość przeciętnej emerytury wynosi tyle, ile wydaje wypasiony duszpasterz wydaje w przeciągu kilku godzin....

Matrix
14-08-2008, 00:12
Od Konstantyna do Benedykta
przejdźcie po ścieżkach historii piechotą.
Ujrzycie prawdziwe gęby hierarchów
dla których,wbrew temu,co głoszą
Najwyższym Bytem jest : Władza i Złoto.

Bajadera07
14-08-2008, 00:20
http://www.iv.pl/images/ludgoxl2gs34j4hgwpgr.jpg (http://www.iv.pl/)
Może mi to wykasują, ale tę niedużą książeczkę czytałam kilka razy i własnym oczom nie wierzyłam.

Matrix
14-08-2008, 00:32
" Papież Hitlera" napisana przez katolika, który korzystał ze ze
zbiorów archiwum Watykanu to równie wstrząsająca opowieść.
Podobny temat opisany jest w "Spiżowej Bramie" Tadeusza Brezy,
naszego attache kulturalnego w ambasadzie polskiej w Rzymie
za czasów Pisa XII. Dno i dwa metry mułu .

Kazik
14-08-2008, 00:59
Na tym wątku to nie na temat, ale "zżera" mnie ciekawość, skąd halswron to Halina, jak w poście pisała Kazia [to z podglądu na profilu] Szkoda że nie poczytałem tych wykasowanych postów [oczywiście wszystkich]

martunia
14-08-2008, 01:01
Nic nie straciłeś.

Malgorzata 50
14-08-2008, 01:38
Pola oglądałam to wczoraj i miałam identyczne odczucia -hipokryzja bez granic!!!!! I najbardziej mnie oburzyło ,że wszyscy wiedzą a "siostrzyczka" działa sobie dalej.Zastanawiam się tylko dlaczego ci ludzie tam siedzą i poddają się tym manipulacjom.Przecież alkoholik nie = bez rozumu

senior A.P.
14-08-2008, 11:46
Na nic Wasza pisanina - narod polski zawsze stanie w obronie Kosciola Katolickiego.
Polska to Kosciol - Kosciol to Polska !

Bajadera07
14-08-2008, 12:53
http://www.iv.pl/images/8tixues4w0r6vftr5s.jpg (http://www.iv.pl/)

senior A.P.
14-08-2008, 13:43
Bogaty w ducha KK nigdy nie zwyciezony - przebierancy i wybierancy jak ten na zdjeciu spreparowany- krolestwa niebieskiego nie osiagnie,co najwyzej ziemskie.

Lila
14-08-2008, 14:06
No i na szczęście są osoby z powołaniem.
Koło mnie jest zakonnica,która od świtu chodzi z garnkami dokarmiać psy i koty .Nawet te na podwórkach ,przy budach.
Ona mówiła mi,że na pretensje księdza ,odpowiedziała iż głosi w ten sposób ewangelię.
Wynika z tego ,iż ja też ją głoszę ..
Hmm..a może jestem apostołem ? Co Senior ?

senior A.P.
14-08-2008, 14:21
Ja tam sie w pismach swietych nie doczytal,ze byly apo-stolki,moze cos przeoczylem ale ladacznice spotykalo sie.
Tylko nie mysl,ze ja cie ladacznica nazywam,bo znowu awantura gotowa i psykowki (ja wole buziaki,nawet w morde bicie). Mam nadzieje,ze jestes "sluzebnica panska" i niebo masz juz dawno zalatwione.
Czarny rozbior tez ci nie grozi,bo przeciez inne kolory uwielbiasz - prawda ?

Lila
14-08-2008, 14:55
Ja tam sie w pismach swietych nie doczytal,ze byly apo-stolki,moze cos przeoczylem ale ladacznice spotykalo sie.
Tylko nie mysl,ze ja cie ladacznica nazywam,bo znowu awantura gotowa i psykowki (ja wole buziaki,nawet w morde bicie). Mam nadzieje,ze jestes "sluzebnica panska" i niebo masz juz dawno zalatwione.
Czarny rozbior tez ci nie grozi,bo przeciez inne kolory uwielbiasz - prawda ?
:rolleyes:

Ja tam się za ladacznicę nie obrażę ..:D W moim wieku ?
Niebo załatwiła mi Mamusia,aby i tam mogła mi dokuczać .Mnie i Tatusiowi...ale niedoczekanie.Zejdę do piekieł,byle daleko...
Czarny kolor lubię i jest mi w nim nieźle ,nawet.

senior A.P.
14-08-2008, 15:14
Tylko nie pisz,ze masz juz grobowiec i trumna oczekuje w garazu.
Jak zyc to nie w czarnych kolorach,nawet do czarnego samochodu nie wsiadaj,nie wspominajac o dzieciach ktorych kiedys przesladowala czarna Wolga.
Jesli juz podrzucono nam na forum temat o duchowienstwie to warto wiedziec ,ze biskupi nie siadaja za kierownice i to nie dlatego,zeby sie im "sukiennka biskupia " nie platala miedzy nogami ale dla powagi urzedu koscielnego.

Lila
14-08-2008, 18:12
Tylko nie pisz,ze masz juz grobowiec i trumna oczekuje w garazu.
Jak zyc to nie w czarnych kolorach,nawet do czarnego samochodu nie wsiadaj,nie wspominajac o dzieciach ktorych kiedys przesladowala czarna Wolga.
Jesli juz podrzucono nam na forum temat o duchowienstwie to warto wiedziec ,ze biskupi nie siadaja za kierownice i to nie dlatego,zeby sie im "sukiennka biskupia " nie platala miedzy nogami ale dla powagi urzedu koscielnego.

Pierwsze primo - nie nazywaj mojego samochodu trumną,bo wykraczesz jak wrona ,co ma puste gniazdo..

Drugie primo -znam księdza ,co zasuwa na motorze marki Honda.

Trzecie primo - nie śmiej się z grobowca ,bo moja Mamusia pióra by Ci wyrwała,jako że od ćwierćwiecza jest dumną posiadaczką tegoż.A sukienka z żakiecikiem w pepitkę ,wisi w szafie już lat 15 ,bo Mamusia podejrzewa iż będę się chciała na Niej odegrać i przebiorę ją na Dodę.

ps.Mamusia bardzo schudła i sukienka nie pasuje.Ale Mamusia już dołączyła paczkę agrafek ,coby ją spiąć od tyłu.
Sukienkę !! Senior !! Nie Mamusię ...która za 2 tygodnie kończy 92 lata.

senior A.P.
14-08-2008, 18:24
Moje gratulacje dla setnego wieku Twej Mamusi - badz dobrej mysli,ze setke doczeka ale z generalna spowiedzia niech jeszcze zaczeka,bowiem bedzie swiadkiem dziwnych rzeczy i zjawisk w Polsce i na swiecie.
Polska i Polacy maja bowiem zbawic swiat i uchronic go przed potepieniem wiecznym - stanie sie to przez wygnanie belzebuba z Polski.
Jako,ze temat o rozbiorach i to czarnych - trzeba dodac ,ze Jasna Gora i jej Krolowa sprawi,ze nawroca sie nawet zatwardziali ateisci i agnostycy ,a na tym forum zapanuje wielka milosc.
Wczoraj to wyczytalem w gwiazdach na niebosklonie kubanskim,jako ze z Florydy na Kube nie daleko.

Lila
14-08-2008, 18:33
Moje gratulacje dla setnego wieku Twej Mamusi - badz dobrej mysli,ze setke doczeka ale z generalna spowiedzia niech jeszcze zaczeka,bowiem bedzie swiadkiem dziwnych rzeczy i zjawisk w Polsce i na swiecie.
Polska i Polacy maja bowiem zbawic swiat i uchronic go przed potepieniem wiecznym - stanie sie to przez wygnanie belzebuba z Polski.
Jako,ze temat o rozbiorach i to czarnych - trzeba dodac ,ze Jasna Gora i jej Krolowa sprawi,ze nawroca sie nawet zatwardziali ateisci i agnostycy ,a na tym forum zapanuje wielka milosc.
Wczoraj to wyczytalem w gwiazdach na niebosklonie kubanskim,jako ze z Florydy na Kube nie daleko.

Widzisz Senior ,z Mamusią jest sprawa bardzo skomplikowana.
Wierna słuchaczka RM...
Jego wyznawczyni i dobrodziejka ,uhonorowana na Jasnej Górze jakąś figurką ( nie wiem jaką,bo jest usunięta z zasięgu mojego wzroku )..
Ale...księdza przegania .A na jego namolne prośby odpowiada,że nie grzeszy bo jest za stara.Tak że spowiedź ostateczna - odpada..
No myślę iż księżulo zajrzawszy w głębię Mamusinej duszy ,mocno by się załamał.Zakładając ,że Mamusia byłaby w danej chwili całkiem szczera,w co bardzo wątpię..:D
I nie ma w tym ani odrobinę przesady ,Senior..

senior A.P.
14-08-2008, 18:42
Przed spowiedzia generalna i pakowaniem walizek na tamten swiat dobrze jest miec pozor na kase pancerna "turysty niebianskiego",ksiadz czekow na bilet do nieba nieprzyjmuje,woli zywa gotowke ,moze byc zamiennik w zlocie.
Juz nie jedna rodzina sie o tym przekonala liczac na spadki.

Ja tez Lila nie przesadzam,po tym jak mi zona opowiedziala o podobnym "przypadku" rodzinnym i jak teraz jestem slabszy to mowi:" klucze od sejfu ,tu ,mi ,na raczke."
Moze mysli,ze bede umieral ?

Matrix
14-08-2008, 22:20
Komisja Majątkowa w liczbie 12 apostołów nieprawości ,osobliwość sama w sobie podobno w państwie prawa ,działa pod przewodnictwem ks. Mirosława Piesiura i reprezentującego stronę rządową dyrektora departamentu wyznań religijnych Zbigniewa Filipkowskiego.Wszystkie kolejne rządy jej patronują, licząc na nieświadomość dużej części społeczeństwa.Każdy z członków tejże pobiera co miesiąc od 5,5 do 7,5 tysiąca zł. wynagrodzenia w formie ryczałtu nie troszcząc się o społeczne mienie.Te sprawy powinny toczyć się przed sądami, tak jak zrobiono to gdzie indziej, np. w Czechach.Ta komisja działa od 1992r. Policzcie, ile Polski zostało jeszcze w Polsce?:mad:

senior A.P.
15-08-2008, 17:46
Konkordat zobowiazuje strony do jego przestrzegania !

Matrix
15-08-2008, 21:16
A przeczytałeś go ?Jeśli kościół /jakikolwiek/ nie zorganizował ci świata wartości i przekonań dojdziesz do jednoznacznych wniosków.

Bajadera07
15-08-2008, 21:47
Jeśli ktoś chciałby poznać treść Konkordatu, zapraszam na moją pod stronkę.
http://www.klub.senior.pl/moje/bogda50/?tab=10043

Matrix
16-08-2008, 00:55
Jest tak sformułowany, że wszystko można w to włożyć, bez narażania się na zarzut naruszania jakiegokolwiek przepisu, szczególnie prawa kanonicznego,które jest ponad prawem RP.:rolleyes: Tym samym zostaliśmy lennem Watykanu.

senior A.P.
16-08-2008, 10:23
Jezeli piszesz o sformulowaniach to ja ci dodam ,ze podobnie sformulowany jest Traktat Lizbonski - ciekawe kto z kogo sciagal lub kierowal sie wzorami ?

Matrix
16-08-2008, 20:01
Re: Senior AP
Masz wiedzę czerpaną z kręgów RM i od żałosnych ekspertów niejakiego Nowaka?Bo nie podejrzewam nawet, abyś zgłębił konkordat. Postaraj się.Liczy niewiele stron w odróżnieniu od TL. I obowiązuje od 10 lat.

Bajadera07
17-08-2008, 10:03
Wklepuję urywek artykułu z ,,FiM"....
Jak Kościół Polskę okradał (cz. I)

Klub poselski LiD skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją finansowania przez budżet państwa budowy Świątyni Opaczności Bożej.
Biskup Pieronek w odpowiedzi stwierdził, że to lewica w przeszłości rozkradła państwo. Przeto przypomnijmy Polakom, kto ich przodków przez wieki okradał i grabi nas nadal.

Na wstępie pozwalamy sobie wytknąć Kościołowi brzydką, wręcz niechrześcijańską niewdzięczność wobec komuny. Bo przypomnijmy biskupom, że to właśnie wstrętna komuna w 1950 roku powołała Fundusz Kościelny jako rekompensatę za zabrane Watykanowi MAJąTKI.
Po 1989 r. te MAJąTKI zostały zwrócone, i to z taką nawiązką, że dzisiaj Kościół ma więcej ziemi niż przed wojną. A przecież przed wojną Polska była obszarowo o 23 proc. większa! Jeżeli coś dostał na Ziemiach Odzyskanych, to z rąk i łaski bezbożnej komuny.
Skoro wszystko zostało oddane w dwójnasób, to Fundusz stracił rację bytu i należy go natychmiast zlikwidować. Tym bardziej jako dzieło komunistów.

Matrix
17-08-2008, 13:15
Szokujące jest to,że wielu nie potrafi nawet zestawić faktów.Kościół katolicki w Polsce jako instytucja, to pełzający potwór zagarniający wszystko, co państwo mu podsunie.Na żądanie i bez.Przypomnę jeszcze,że warunki ku temu stworzyła jak najbardziej lewica i Kwaśniewski. To za jego prezydentury zmieniono Konstytucję RP wyrzucając z niej zasadę oddzielenia kościoła od państwa i zastąpiono ją współpracą.Tak się zawiązał współczesny sojusz ołtarza z tronem, a ciemny lud to kupił.Jak widać "współpraca" kwitnie.
Tym zapisem udostępniono klerowi dostęp do publicznych pieniędzy.W 1998r.nastąpiła ratyfikacja konkordatu zwykłą większością głosów.Gdyby pan Kwaśniewski raczył go zawetować,nie mielibyśmy konkordatu .Nie wpuszcza się notorycznego ,wielowiekowego złodzieja do własnego domu.

Lila
17-08-2008, 14:07
I pomyśleć ,że kiedyś chodził po ziemi Franciszek,syn bogatego kupca z Asyżu...
Nasi paulini ,to dopiero krezusy.Zresztą co będę pisać.Wystarczy zobaczyć co się dzieje wokół.Jasna Góra,to olbrzymie przedsiębiorstwo.Od czasu,gdy wypłaciła 2.000.000 kaucji za bossa mafii paliwowej,dla mnie jest wszystko jasne..

Kazik
17-08-2008, 14:21
A rodzinie Wieczerzaka nie "pożyczyli?". Myślę że nie-to była jego kradziona forsa, mnichy za potwierdzenie nieprawdy dostali pewnie niezły grosz. A on wyszedł na takiego, który na kaucję musiał pożyczyć. Kilka "baniek" zaledwie przy zarzutach na kilkaset.

Matrix
17-08-2008, 16:18
Watykan traktuje nasz kraj jak wytrych do unijnej kasy.
Czy ktoś ma dane, ile pieniędzy z polskiej puli zawłaszcza kler i na jakie projekty? Obawiam się,że nikt nie ma dostatecznej wiedzy na ten temat, oprócz zainteresowanych.O tym się nie pisze,nie mówi.Dziś były prezydent "wykłada" na katolickim uniwersytecie w Georgetown,prowadzonym przez jezuitów .YES! Za 100 tys.dolarów za sesję, których w ciągu roku akademickiego ma kilka.To dla kościoła "postkomuch", ale widać był użyteczny.

Bajadera07
17-08-2008, 18:24
Jak zatrzeć diabelski charakter wspomnień z czasów PRL-u?
W Siedlcach znaleźli na to sposób – władze miasta (PiS) za Bóg zapłać przekazały Kościołowi plac, na którym stała niegdyś siedziba Milicji Obywatelskiej, a następnie za pieniądze z budżetu i Unii Europejskiej (ponad 5,6 mln zł) zbudowano w tym miejscu Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Wkrótce odbędzie się pokropek nowego świętego gmachu. Apage Satanas!

gratka
17-08-2008, 21:30
Bogdo
podobne praktyki przekazywania placy kościolowi za symboliczną złotówkę są nagminne.

Matrix
18-08-2008, 19:48
Jesli opłacacie swoje ubezpieczenie w PZU, to zapewne zainteresuje Was,że ten potentat jest kolejną dojną krową dla kościoła kat.W ramach programu ochrony zabytków sakralnych w 2005r. wypłacono 800 tys.zł na zabezpieczenie 15 świątyń.Z naszych składek, bo chyba nie z funduszu płac?PZU daje pieniądze nie żądając dokumentacji zabytku,a kler instaluje sobie za te środki alarmy w rezydencjach.Od 2006r. PZU nie ujawnia kwot,twierdząc,że to są dane poufne.Na ten sam cel łoży także państwo /80 mln zł.w 2008/ i samorządy /60 mln zł.w 2007r./:mad:

senior A.P.
19-08-2008, 14:49
Dalej sie nie podoba Kosciol w Polsce ?
Matrixy i inne KK w Polsce nikt nie zniszczy ,chyba ze sam to uczyni ale zbiorowego samobojstwa nie bedzie !

Matrix
19-08-2008, 14:54
Niewiele wiesz,jeszcze mniej rozumiesz. Pewnie dopust boski.:rolleyes:

senior A.P.
19-08-2008, 14:58
Za to ty wiesz wszystko ale zbyt krotko to wyrazasz !
Podaruj wiec sobie uswiadamianie mnie,swoja wiedze wykorzystaj w swym srodowisku.

Bajadera07
19-08-2008, 15:07
A najlepiej w środowisku forumowym.....

senior A.P.
19-08-2008, 15:13
Tak !
W naszym srodowisku seniorow- w posiwialych i wylysialych glowach wiele jest madrosci ludzkich,wiele doswiadczen zyciowych wartych przekazaniu mlodszym pokoleniom.
Tu zagladaja dzieci i wnuczeta i czytaja to co pisze babcia,dziadek - z tego wyciagaja wlasne wnioski.

senior A.P.
19-08-2008, 15:40
Mam Matrix do ciebie pytanie:
Warto byc ksiedzem i posiadac jego majatek ?

senior A.P.
19-08-2008, 15:44
Dodaj jeszcze do tego "dobry kombajnista" !
Jak tak dobrze znasz zyciorys LSG to moze wiesz z jakiego rodu mamusia pochodzila ?

Matrix
19-08-2008, 15:48
Dla mnie NIE.Po pierwsze nie odpowiada mi sposób ubierania, a po drugie nie mogłabym się cieszyć z majątku pochodzącego z wyłudzeń .

Matrix
19-08-2008, 16:05
Wiesz co,szanowny emigrancie, nie chce mi się z Tobą gadać.

senior A.P.
19-08-2008, 17:21
Masz na mysli jakie wyludzenia ?

maja59
19-08-2008, 17:49
Re:Senior
Za krótko? Jest tak, jak podejrzewałam.Ale łopatologii nie chce mi się stosować.Mądrej głowie dość dwie słowie.Stare ale jare,co?
Nie karm Trolla, szkoda czasu

Lila
19-08-2008, 18:09
Nie karm Trolla, szkoda czasu

Maja ,mylisz się...Senior nie jest trollem...aczkolwiek bywa irytujący...Przy tych ,co tu kopią,jest niewinny jak biała owieczka,mimo kampanii w Czechosłowacji i uwielbienia dla gen.Jaruzelskiego..

maja59
19-08-2008, 18:19
Maja ,mylisz się...Senior nie jest trollem...aczkolwiek bywa irytujący...Przy tych ,co tu kopią,jest niewinny jak biała owieczka,mimo kampanii w Czechosłowacji i uwielbienia dla gen.Jaruzelskiego..
Lilu, na pewno się mylę, jestem z gruntu życzliwym ludziom i Światu człowiekiem, ale nie mogę go czytać po wypowiedziach o gwałtach. To mnie poraziło i bez względu na to co na prawdę myśli i co może teraz pisze, u mnie ma szlaban. Nie jest to dla niego istotne, bo na co mu osoby, których nie da się nawrócić na jedynie słuszne myśli Seniora, ale z zupakiem mimo iż czasem jest zabawny i wnosi ożywczy wiaterek awanturki na forum, nie będę dyskutować. Ma u mnie dożywotniego ignora. A dla Cibie buźka:)

wuere'le
19-08-2008, 18:20
Nawiązując do pazerności kościoła, to jestem zdziwiony, że jeszcze Caritas nie podał konta, na które można wpłacać pieniadze na rzecz poszkodowanych w ostatnich kataklizmach pogodowych. Zazwyczaj jest tak, że jeśli coś się wydarzy, to w pierwszej kolejnosci pojawia się konto caritasu. Jeszcze nigdy n ie widzialem rozliczenia Caritasu z zebranych środków.
Każda inna fundacja najpierw pomaga, a potem zbiera pieniadze i dokładnie się z niej rozlicza, czego nigdy nie robi Caritas.

maja59
19-08-2008, 18:23
Nawiązując do pazerności kościoła, to jestem zdziwiony, że jeszcze Caritas nie podał konta, na które można wpłacać pieniadze na rzecz poszkodowanych w ostatnich kataklizmach pogodowych. Zazwyczaj jest tak, że jeśli coś się wydarzy, to w pierwszej kolejnosci pojawia się konto caritasu. Jeszcze nigdy n ie widzialem rozliczenia Caritasu z zebranych środków.
Każda inna fundacja najpierw pomaga, a potem zbiera pieniadze i dokładnie się z niej rozlicza, czego nigdy nie robi Caritas.
Oj podał, podał, Zespół Śląsk, który sam ucierpiał w tornadzie będzie koncertował na rzecz poszkodowanych, a wpłaty są na konto właśnie Caritasu

Kazik
19-08-2008, 18:32
Nawiązując do pazerności kościoła, to jestem zdziwiony, że jeszcze Caritas nie podał konta, na które można wpłacać pieniadze na rzecz poszkodowanych w ostatnich kataklizmach pogodowych. Zazwyczaj jest tak, że jeśli coś się wydarzy, to w pierwszej kolejnosci pojawia się konto caritasu. Jeszcze nigdy n ie widzialem rozliczenia Caritasu z zebranych środków.
Każda inna fundacja najpierw pomaga, a potem zbiera pieniadze i dokładnie się z niej rozlicza, czego nigdy nie robi Caritas.
Ojciec Dyrektor też się nie rozliczył. Wdowi grosz na ratowanie "kolebki "-- gdzie są te cegiełki? Wiadomo.

Lila
19-08-2008, 18:45
Ojciec Dyrektor też się nie rozliczył. Wdowi grosz na ratowanie "kolebki "-- gdzie są te cegiełki? Wiadomo.


No i cegiełka mojej Mamusi.W jej wypadku,to duuuży stos cegieł,że tak to ujmę...:cool: :mad:

maja59
19-08-2008, 18:51
Lilu, do Mamusi nie ma co miec pretensji, zrobiła co jej dobre serce podpowiedziało, ale naciągaczem powinien się zająć prokurator. Ciekawe czy dożyjemy czasów kiedy znajdzie się taki odważny????????

Kazik
19-08-2008, 18:54
Nie na darmo księża od stuleci nazywają "dobrodziej"-jak ich nazwać teraz "złodziej?" Mohery [wściekłe] zatłuką ,ja jestem za PiS, ale nie widzicie we mnie "mohera?"--mam nadzieję. Kler umiał pisać metryki-dla analfabety to był autorytet.

Lila
19-08-2008, 18:57
Ja też za PiS ..W związku z tym ,na jednym z naszych spotkań,byłam zmuszona wystąpić w stroju ''firmowym''.Berecik mi pożyczyła mama zaprzyjaźnionej forumowiczki..Ale był bez antenki..

maja59
19-08-2008, 19:01
Ja też za PiS ..W związku z tym ,na jednym z naszych spotkań,byłam zmuszona wystąpić w stroju ''firmowym''.Berecik mi pożyczyła mama zaprzyjaźnionej forumowiczki..Ale był bez antenki..
Chyba żartujesz, a nie toczek z woalką, jakoś Cię w bereciku organizacyjnym nie widzę, bez względu na to, że jesteś za PiS czy nie za PiS.

Lila
19-08-2008, 19:01
Maja ,toteż nie mam...Choć ...ile koni możnaby uratować...
Ach te konie.Pod Krakowem jest włoska rzeźnia...żyć się odechciewa.Ukraińcy tam pracują.

Anielka
19-08-2008, 19:03
A szkoda,ze nie widziałaś Maju,pieknie Lila wyglądała.A beret rzeczywiscie był bez antenki.Pozdrawiam.

maja59
19-08-2008, 19:08
Maja ,toteż nie mam...Choć ...ile koni możnaby uratować...
Ach te konie.Pod Krakowem jest włoska rzeźnia...żyć się odechciewa.Ukraińcy tam pracują.
Nie rań mojego serca jestem zootechnikiem i los biedych starych koni ciąży mi kamieniem na sercu. Los wszystkich cierpiących zwierząt, cierpiących z winy człowieka, ale to temat chyba na inny wątek

Bajadera07
19-08-2008, 19:36
Kan. 1260 - Kościół posiada wrodzone prawo domagania się od wiernych dostarczenia tego, co jest konieczne do osiągnięcia właściwych mu celów.
---------
Kodeks prawa kanonicznego .... dla mnie kopalnia ciekawostek...

maja59
19-08-2008, 20:13
Kan. 1260 - Kościół posiada wrodzone prawo domagania się od wiernych dostarczenia tego, co jest konieczne do osiągnięcia właściwych mu celów.
---------
Kodeks prawa kanonicznego .... dla mnie kopalnia ciekawostek...
Dla mnie bomba, a czy w prawie kanonicznym są sprecyzowane te cele?

bronczyk
19-08-2008, 20:35
Mnie bardzo zdumiewa łatwość z jaką kościół manipuluje ludźmi. Być może to jest związane z obiecaną kiedyś tam nagrodą na wieczne życie w charakterze pierzastych aniołków. Być może to wypływa i z braków wykształcenia naszego społeczeństwa. Nie sądzę żeby powodem była wielka wiara. To co się u nas w tym temacie wyprawia to istny cyrk. Bardziej świętowanie tradycji niż rozmyślanie o słynnych wartościach. Cały naród ponoć katolicki,wyznający jedyną słuszną religię, a ile oszustw i świństw. A księża to też Polacy i nie mogą być lepsi od ogółu. Ponoć religia w szkole miała zapewnić nam młodzież grzeczną i uczynną. A co jest? A jak traktują ten przedmiot uczący i nauczani? Wiecie sami. Mimo tego nikt nie chce otwarcie powiedzieć, że zrobiono zły wybór. Politycy liczą głosy, urzędnicy wypracowane lata do emerytury i tak się to toczy.Korzysta na tym tylko kościół jako instytucja.

Bajadera07
19-08-2008, 20:40
Dla mnie bomba, a czy w prawie kanonicznym są sprecyzowane te cele?
Nie jest to napisane wprost, ale cele kościoła są znane od ponad 2000 lat. Pieniądze i Władza.

maja59
19-08-2008, 20:44
Nieźle się z tych celów utrzymuje, ale nie takie potęgi padały, a przynajmniej kurczyły do kręgu wyznawców. Myslę, że podatek koscielny zweryfikował by ich liczbę. Ale któż się na jego wprowadzenie odważy;)

senior A.P.
19-08-2008, 21:44
Specjalistce od znajomosci zupakow polecam wiadomosci historyczne jak powstawalo chrzescijanstwo po dzien dzisiejszy . Kim sa jego tworcy i o co im chodzilo.
Moze wtedy zrozumiesz "prezenty koscielne" i dzisiejszy byt dostojnikow koscielnych.
Na baraninie zupa niesmaczna !

Bajadera07
19-08-2008, 21:46
To nie jest wątek o św.inkwizycji... ani pornokracji.

senior A.P.
19-08-2008, 21:48
Jak chce to ksiedzu daje ale na partie sami mi zabieraja mi z podatku !
Wiec gdzie tu sprawiedliwosc ???
Wiec towarzyszko kleche widzicie a gdzie partyjniak do bicia ?

Basia.
19-08-2008, 21:50
ta towarzyszka to niby ja?

senior A.P.
19-08-2008, 21:51
To jest watek o rozbiorze moze byc nie tylko czarny ale takze czerwony i niebieski z gwiazda lub gwiazdami .

senior A.P.
19-08-2008, 21:55
Jezeli nalezysz do partii to napewno nia jestes .

Basia.
19-08-2008, 21:57
Jezeli nalezysz do partii to napewno nia jestes .
nigdy nie należałam i nie należę, a Ty należysz?

Bajadera07
19-08-2008, 21:57
Chyba o mnie chodzi.. ZHP, ZMS, PPR, ORMO, PZPR, ZOMO, LPR ...trudno wszystko spamiętać...

senior A.P.
19-08-2008, 22:02
Jestem zwolennikiem rozwiazania wszystkich partii na calym swiecie.
Im wiecej partii tym wiekszy klopot dla narodu.
Partie i kolka rozancowe winny dzialac po pracy w srodowiskach prywatnych.

Basia.
19-08-2008, 22:04
pomarzyć dobra rzecz :D zbyt piękne żeby stało się realne. :D Też bym tak chciała.

Kazik
19-08-2008, 22:07
Kościół drobnymi kroczkami-ale konsekwentnie. Daj kurze grzędę. A i szantaż nie jest im obcy. Startujesz na wójta? Nie dasz kasy to masz z ambony same "miłosierne" słowa-nie przyrównam to do PO, bo jeszcze Pola mnie porówna do rzepa. I tak Kwach zapraszał Papierza, czego się nie robi dla publiki. Amen.

Matrix
19-08-2008, 23:05
Jedni warci drugich. Jak to było? Wart Pac pałaca a pałac Paca.

senior A.P.
20-08-2008, 09:35
Do Florydy doszlo ale do poludniowej a ja przeciez w polnocnej Florydzie mieszkam - spojrz na mape jak dluga jest Floryda .
Jak z Rzeszowa do Gdanska !
Co my tu piszemy - o koloratkach trzeba .

Dziwi mnie,ze i w Polsce co raz mniej ksiezy "puszcza sie" na miasto w sutannach a to przeciez lepiej wygladalo i dobry przyklad dawalo. Zawsze to na widok ksiedza rece trzeba bylo z kieszeni wyciagnac,no i pochwalic Boga .
A dzisiaj idzie taki mlodzieniec ,patrzysz a on ma dziwny kolnierzyk pod szyja ,wyczeszczasz oczy a to wikary !

To chyba wszystko zrobil ten serial "Plebania".

Bajadera07
20-08-2008, 09:55
Był watek ,,Czarny rozbiór Polski".. i wcięło go, gdyż rozbiór naszej ojczyzny jest zgodny z prawem kanonicznym.
-----------
Pedofilia jest przestępstwem ściganym z urzędu i,,potępianym" przez głowę kościoła, zatem mam nadzieję, że mu nikt łba nie ukręci.
--------
Nawet ja , znalazłam się w MATRIKSIE ?

senior A.P.
20-08-2008, 10:01
Co sie smucisz,zaloz nowy watek : "Rozbior czerwony".
Jak narazie pisz na tym temacie i nie wpadaj w panike - UFO nad Polska czy co ?

Matrix
20-08-2008, 11:55
"Czarny rozbiór Polski" połączono z wątkiem Bogdy," Koloratka to nie immunitet".Kogoś drażnił jego tytuł? A może być "Jak Kościół Polskę rozkrada "?

maja59
20-08-2008, 11:57
"Czarny rozbiór Polski" połączono z wątkiem Bogdy," Koloratka to nie immunitet".Kogoś drażnił jego tytuł? A może być "Jak Kościół Polskę rozkrada "?
Dla mnie może być

senior A.P.
20-08-2008, 14:21
A dla mnie nie moze byc ,bo nie ma dowodow,ze w Polsce Kosciol Katolicki rozkradl Polske - to jest oszczerstwo !

Bajadera07
20-08-2008, 14:37
Lubię tort czekoladowy i uwielbiam pomidorówkę z makaronem..... ALE nie da się tego przełknąć , jeśli oba dania spotkają się na jednym talerzu.

A co zrobiono z wątkami Matrixa i moim? Krzywdy wobec najsłabszych i bezbronnych oraz polityczne matactwa hierarchów nie tylko kościelnych.... wrzucono do wspólnego bagna jakim są nadużycia kościoła .

senior A.P.
20-08-2008, 14:53
Majac 58 lat jeszcze nie wszystko sie wie,z wiekiem przybedzie wiadomosci.

Bajadera07
20-08-2008, 14:57
Majac 58 lat jeszcze nie wszystko sie wie,z wiekiem przybedzie wiadomosci.
Serdeczne wyrazy współczucia Augustynie, z powodu twojego podeszłego wieku. I jakie to miłe, że nareszcie przyznajesz się , że : NIE WSZYSTKO SIE WIE.

weronika1
20-08-2008, 15:01
Culus regio, elus religio (czyja władza, tego religia).

senior A.P.
20-08-2008, 15:06
Skad masz wiadomosci,ze mi ktos zmarl - wszystko mozliwe .
Ja wiem,ze nic nie wiem !

Matrix
20-08-2008, 22:34
Czytałam wypowiedź jednego z jezuitów w GW.Powiedział,że "PRAWDZIWY KATOLIK POWINIEN BYC ANTYKLERYKAŁEM".To dowodzi,że niektórzy dobrze zdają sobie sprawę,że źle się dzieje w Kościele.No, ale on też nagle nie zmądrzał.On był pewnie mądry, zanim osiągnął obecny status.:)

senior A.P.
21-08-2008, 11:20
"Czyja wladza tego religia ."
Cytat ten warty przemyslenia.
Osobiscie zgdzam sie z tym ,ze religia i wladza to jedno.
Przeciez jest to calkowita wladza nad umyslem czlowieka,ktory musi wszystko "przyjac na wiare" bez podpierania sie rozumem - i to jest to co wladcom jest potrzebne. Bardzo wczesnie przekonali sie o tym nawet komunisci,bo tworcy komunizmu nie zakladali ,ze czlowiek moze byc po pewnym czasie rozumny. On (czlowiek nie wybrany) ma byc poslusznym matolem zwykla masa ludzka,robotem wykonujacym zaprogramowane polecenia.
Trzeba wiec bylo przeksztalcic komunizm w nowy porzadek swiaty ,co przydatne zostawic z komunizmu ,dopisac nowe ustalenia i pdeprzec sie zreformowana religia.
Prawda wyplywa jak oliwa .

Matrix
21-08-2008, 23:16
"Cuius regio,eius religio" taką zasadę przyjęto, ale w roku 1555.
Ośmielam się zauważyć,że mamy rok 2008.Proszę sobie uprawiać
te anachronizmy we własny ogródku nie narzucając ich całej społeczności.

Matrix
23-08-2008, 00:23
TESTowanie

senior A.P.
23-08-2008, 00:25
2008-966=1042

gratka
23-08-2008, 19:19
Pazerności KK nie da się zaprzeczyć, ale też trzeba stwierdzić, że Kościół Katolicki dzięki swej kasie spełnia taką rolę, jak ongiś magnackie i szlacheckie rody : jest mecenasem sztuki.
Przykłady? Proszę bardzo: bursztynowy ołtarz w kościele Sw. Brygidy w Gdańsku,
wystrój bazyliki w Licheniu,
kościół - arka w Nowej Hucie,
i wnętrze kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem.
Budownictwo sakralne w ostatnim trzydziestoleciu pobiło chyba wszelkie rekordy.

Bajadera07
23-08-2008, 20:40
Pazerności KK nie da się zaprzeczyć, ale też trzeba stwierdzić, że Kościół Katolicki dzięki swej kasie spełnia taką rolę, jak ongiś magnackie i szlacheckie rody : jest mecenasem sztuki.
Przykłady? Proszę bardzo: bursztynowy ołtarz w kościele Sw. Brygidy w Gdańsku,
wystrój bazyliki w Licheniu,
kościół - arka w Nowej Hucie,
i wnętrze kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem.
Budownictwo sakralne w ostatnim trzydziestoleciu pobiło chyba wszelkie rekordy.
Właśnie... SAKRALNE ! a gdzie miejsce dla zwykłego człowieka ?
Dla tych schorowanych , bezdomnych , niedożywionych, gdzie miejsce dla nich. Przy wejściu do jednego z sopockich kościołów na drzwiach wisi plakat , a na nim, że: (cytuję z pamięci) do świątyni należy przyjść w uroczystym stroju , bo to dom Boży.
A gdzie mają iść ci, którzy licząc swoją rencinę zastanawiają się czy w lumpeksie kupić kurtkę na zimę, czy może wykupić receptę ?
A takich jest coraz więcej..Piękne i bogate są świątynie w Polsce.... tylko, że nie dla każdego...

tar-ninka
23-08-2008, 20:42
A plebanie? w mniejszych miasteczkach i wioskach nieraz przewyzszaja kosciół...

Matrix
23-08-2008, 23:22
W 1900 r. w Krakowie ukazała się broszura "Kanalizacja miasta Warszawy jako narzędzie judaizmu i szarlataneryi w celu zniszczenia rolnictwa polskiego oraz wytępienia ludności słowiańskiej nad Wisłą".
Autor przekonywał,że tu nie chodzi o higienę,tylko o odsunięcie polskiego chłopa od źródła taniego nawozu i dlatego ci, którzy chcą kanalizacji to inżynierowie semicko-germańscy,a pomysł ten wychwala wyłącznie prasa " na żołdzie żydowskim".

Co dedykuję niezłomnemu tropicielowi zza oceanu.

Matrix
23-08-2008, 23:54
Prowokujesz Babko Gratko.......:)

Kościół był znaczącym mecenasem sztuki przez wiele wieków
ale jednocześnie odbierał swobodę tworzenia.W lipcu 1573r.Przed sądem Inkwizycji w Wenecji stanął Veronese. Protokół z przesłuchania obecny jest w Państwowym Archiwum w Watykanie( Koperta nr 33,akta Sw. Oficjum za rok kurialny 1572/1573.Za co? Na obrazie "Ostatnia Wieczerza w domu Symeona" obok Jezusa i apostołów namalował również błaznów, pijaków i psy. Inkwizytorzy chcieli wiedzieć kto i gdzie złożył zamówienie na obraz, bo według nich Veronese
znieważył kościół katolicki umieszczając Jezusa w takim towarzystwie. Obraz został poddany przeróbkom a jego nazwę zmieniono na:" Uczta w domu celnika Lewiego".Przeróbki zostały dokonane w/g poleceń inkwizycji.

gratka
24-08-2008, 19:46
..Piękne i bogate są świątynie w Polsce.... tylko, że nie dla każdego...
Z tą pięknością bywa bardzo różnie Bogdo. Szczególnie kościoły wznoszone pod koniec XX w biedniejszych regionach bywają odzwierciedleniem gustu fundatorów i nie można ich uznać za pomniki architektury tegoż XX wieku, ale katedry, bazyliki - owszem - piękne i bogate.
Nie słyszałam też, żeby komuś wzbraniano wstępu do kościoła z powodu ubóstwa, raczej z powodu "nieprzyzwoitego ubioru", np proszą, aby nie wchodziły panie w krótkich spodenkach, lub ze śmiałymi dekoltami.
Plebanie też są luksusowe, bowiem:
"Siłę kościoła moi kochani
określa zawsze wielkość plebanii"
:D :D
Matrix ja pisałam o tym co się dzieje tu i teraz, a z zaciekawieniem czytam o regulowaniu poprawności dzieł sztuki przez inkwizycję :) .

Matrix
24-08-2008, 20:07
"Siłę kościoła moi kochani
określa zawsze wielkość plebanii"

Są tacy, co temu wierzą.:rolleyes:

Bajadera07
24-08-2008, 20:56
http://www.iv.pl/images/j80frwmnt49mrs3egoyt.jpg (http://www.iv.pl/)

Matrix
24-08-2008, 21:06
Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia z Warszawy dostało 16 ha ziemi w Opolu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej za nieruchomości warszawskie na Nowolipkach, utracone po wojnie.
Opole szykując się do odkupienia ich od Agencji Nieruchomości Rolnych,uzbroiło teren .Po 17 latach od złożenia wniosku siostrzyczki wskazały właśnie ten obszar jako właściwy dla zaspokojenia ich roszczeń .Komisja Majątkowa nawet nie poinformowała ani ANR ani prezydenta Opola.
Siostrzyczki już sprzedają ziemię za cenę wielokrotnie wyższą.Od decyzji Komisji Majątkowej przy MSWiA nie ma odwołania.
Na podstawie art. z "GW" z dnia 23-24.08.08

Kler wskazuje co chce mieć i ma.Bez niezależnej wyceny,o podporządkowaniu tego "chcenia" interesowi publicznemu
nawet nie wspominając.Wszystko się odbywa na warunkach narzuconych przez Kościół i z godnościowym zadęciem strony rządowej.

Matrix
24-08-2008, 21:21
W tym samym numerze wywiad z Andrzejem Marciniakiem, który od marca 2008 r. jest współprzewodniczącym Komisji Majątkowej i zastępcą dyrektora departamentu wyznań religijnych w MSWiA.Arogancki, w stylu : tajne/poufne.
Kościół złożył 3063 wnioski, do rozpatrzenia zostało 269.

Tak twierdzi w/w pan. To poproszę o szczegóły.Ale kościół takich danych nie ujawnia. Konia z rzędem temu,komu się to uda.

gratka
13-09-2008, 01:03
Zjechał facet z Ameryki nadziany dolarami jak poduszka pierzem: samotny, bez zony, bez dzieci, ale miał pieska, którego bardzo kochał. Zobaczył, że Polska jest krajem katolickim, poszedł więc do proboszcza na swojej wsi z prośbą, aby tego pieska ochrzcił. Proboszcz na początku stawiał opór, ale dolary przemówiły i w końcu psa ochrzczono. Wieść o tym incydencie dotarła do biskupa. Zgniewał się biskup bardzo, wezwał księdza na dywanik.
Ksiądz się tłumaczy:
- Tak, wiem, że nie powinienem tego robić, miałem opory, ale uległem, bo jak nie zgodzić się za takie pieniądze ?
- Jakie pieniądze? - pyta biskup.
Trzy tysiące dolarów!
Hmmmmm, no to jakby ten Amerykanin chciał tego psa bierzmować, to niech go ksiądz do mnie skieruje!

Basia.
13-09-2008, 01:06
Zjechał facet z Ameryki nadziany dolarami jak poduszka pierzem: samotny, bez zony, bez dzieci, ale miał pieska, którego bardzo kochał. Zobaczył, że Polska jest krajem katolickim, poszedł więc do proboszcza na swojej wsi z prośbą, aby tego pieska ochrzcił. Proboszcz na początku stawiał opór, ale dolary przemówiły i w końcu psa ochrzczono. Wieść o tym incydencie dotarła do biskupa. Zgniewał się biskup bardzo, wezwał księdza na dywanik.
Ksiądz się tłumaczy:
- Tak, wiem, że nie powinienem tego robić, miałem opory, ale uległem, bo jak nie zgodzić się za takie pieniądze ?
- Jakie pieniądze? - pyta biskup.
Trzy tysiące dolarów!
Hmmmmm, no to jakby ten Amerykanin chciał tego psa bierzmować, to niech go ksiądz do mnie skieruje! http://img522.imageshack.us/img522/1092/01e214119uu3.gif (http://imageshack.us)

wankabor
13-09-2008, 15:14
Seniorze A.P. czy nie wiesz, że działa w internecie cenzura, że nie wolności słowa. Armia cenzorów czuwa, aby władcom "włos z głowy nie spadł". Zawsze tyran był i jest, tylko imiona ich się zmieniają. Obecnie nietykalne tabu to nie religia jako taka, tylko kościól katolicki, po drugie orientacja seksualna władców.

z centrum
14-09-2008, 07:59
"Czyja wladza tego religia ."
Cytat ten warty przemyslenia.
Co tam u was w Ameryce pokazują w TV i piszą w gazetach o wizycie Papieża we Francji ?
Co jest w publikatorach?
Przecież w USA sprawa wiary jest istotna nawet w wyborach prezydenckich.

Papież i Prezydent Republiki Francuskiej wygłosili mowy warte przemyślenia.
Laicyzacja nie jest przecież sprzecznością religii.

tadeusz50
14-09-2008, 08:22
Januszu na odpowiedz od od seniora musisz jeszcze poczekać bo ma bana. Zobacz "Użytkownicy z ograniczonymi prawami"

Mar-Basia
14-09-2008, 10:19
Papież i Prezydent Republiki Francuskiej wygłosili mowy warte przemyślenia.
Laicyzacja nie jest przecież sprzecznością religii.

Mam do ciebie pytanie, czy uwazasz, ze polski kler zrozumial cos z tych madrych i pouczajacych przemowien?

Dariusz Kosiur
14-09-2008, 22:55
Chciałbym nawiązać do pierwszego wpisu Matrixa.
Istotnie, jest tak, ż Kk otrzymał znaczne obszary ziemi za, które otrzymuje tzw. unijne dopłaty. Jest to swoista łapówka dla dostojników Kk, którym zamknięto w ten sposób usta (a oni chetnie na to przytali), żeby nie ostrzegali narodu przed UE i przed całym złem z nią związanym. Kk znakomicie się z tego wywiazuje pozostając w dobrej komitywie z wszystkimi antypolskimi partiami: PiS, PO i całą resztą. Dekalog poszedł do śmieci. Zresztą, skoro sam JPII mówił, że każda wiara do zbawienia prowadzi, to na cholerę komu Dekalog.
Trzeba tylko pamietać, że te dopłaty do gruntów kościelnych pochodzą z naszych kieszeni (na głowę każdego Polaka, nawet tego, co się dopiero urodził przypada ok. 1000 zł wpłat do UE), które najpierw płyną do UE, a stamtąd w postaci łapówki dla Kk. I wszystko gra.
Dariusz Kosiur

z centrum
16-09-2008, 18:09
Mam do ciebie pytanie, czy uwazasz, ze polski kler zrozumial cos z tych madrych i pouczajacych przemowien?
Tu podzielam Twoje, jak się domyślam, wątpliwości co do otwartości na nauczanie Papieża, nawet Jan Paweł II był tylko cytowany ale nie stosowany.

z centrum
16-09-2008, 18:11
Januszu na odpowiedz od od seniora musisz jeszcze poczekać bo ma bana. Zobacz "Użytkownicy z ograniczonymi prawami"
Jestem przeciwny ograniczaniu prawa do wypowiedzi.

VETUS
16-09-2008, 23:07
Jestem przeciwny ograniczaniu prawa do wypowiedzi.

"Jestem przeciwny ograniczaniu prawa do wypowiedzi."
I w tym sedno sprawy siedzi!
Bo rzecz to niesłychana,
by myślącym inaczej dawać bana.
A co ze mną się stanie,
gdy spytam; kto decyduje o tym banie?
Mimo rozbieżnych zdań i sądów,
domagam się tolerancji dla różnych poglądów.

(tak mi się porymowało)

Lila
17-09-2008, 00:09
Dawać bana za chamstwo
to chyba nie jest draństwo.
Ale za czyjeś poglądy ?
Toż to są samosądy !
Sprawa jest niesłychana,
aby dostawać bana
doprawdy za niewinność..
gdy się spełniało powinność
według swego sumienia..
noo,było troszkę międlenia.:)

No ,a taka Gienia ?
po tylu wypadkach lżenia
naszych forumowiczów,
niczym stado Iljiczów
w syfilitycznej frekwencji
i w stadium ostaniej demencji.
I nic jej.O wstydzie!
Czy ktoś zapobiegł ohydzie
I wysłał ją w czarnej walizie?
Niech pławi się w swojej schizie
na wernisażu....w remizie.

podp.wie...sz...cz.

VETUS
17-09-2008, 09:57
Wpisy Lili gdy notuję
Coraz większość bliskość czuję
W sądach pełnych jakiejś gracji,
W elokwencji, w elegancji,
W słowach pełnych roztropności,
Bo bez krzyków i bez złości.

Obym tylko się nie mylił,
I nie zawiódł w żadnej chwili.

senior A.P.
23-09-2008, 20:26
Czuje sie zobowiazany do odpowiedzi Januszowi na pytanie:
"Co tam u was w Ameryce pokazuja w TV i pisza w gazetach o wizycie Papieza we Francji ?"
Zaczne moze od tego,ze publiczna tv w USA jest dla biednych (bez oplat) i w zasadzie ogranicza sie we wiadomosciach do serwisow lokalnych pokazujacych co sie wydarzylo w regionie. Jest calkowicie wyjalowiona politycznie.
Wiadomosci religijne i programy sa na poszczegolnych kanalach dla okreslonych grup spolecznych wyznajacych taka lub inna religie . Religia rzymsko-katolicka jest najmniej eksponowana i mozna smialo powiedziec lekcewazona przez stacje telewizyjne.Smie twierdzic,ze wielu Amerykanow nie wie kto jest obecnie Papiezem ,a nawet co to jest Watykan.
Nawiazujac do tematu dopisze,ze w Polsce "rozbieraja" tez Kosciol Katolicki tylko innymi metodami.
Zapewne nasuwa sie pytanie - kto rozbiera ?
Moim zdaniem te same sily co w calym swiecie .
Jakie to sily ? Warto podyskutowac ale chyba nie na forum,zbyt duzo barier "regulaminowych".

VETUS
23-09-2008, 21:03
Smie twierdzic,ze wielu Amerykanow nie wie kto jest obecnie Papiezem ,a nawet co to jest Watykan.[QUOTE]

Podzielam zdanie. Znając ich - prawda.

[QUOTE} Nawiazujac do tematu dopisze,ze w Polsce "rozbieraja" tez Kosciol Katolicki tylko innymi metodami.
Zapewne nasuwa sie pytanie - kto rozbiera ?
Moim zdaniem te same sily co w calym swiecie .
Jakie to sily ? Warto podyskutowac ale chyba nie na forum,zbyt duzo barier "regulaminowych".

Praeclarum responsum - śliczna odpowiedż.

Stanley
23-09-2008, 21:17
Do Pomorzanek.
Stwórzcie dokumentację fotograficzną Waszego parku w Oliwie bo to ostatni moment właśnie Wasz przewodnich duchowy Wam go zabiera. Szkoda bywałem w nim często.

senior A.P.
24-09-2008, 14:02
Gdy podasz palec chwyca cie za dlon a potem to juz jestes nasz !

Matrix
06-11-2008, 23:36
Władze Krakowa przygotowały wniosek do Trybunału Konstytucyjnego podważając w nim przepisy na podstawie których działa Komisja Majątkowa.Mowa w nim o łamaniu prawa własności,równości stron i jawności postępowania. Wreszcie ktoś wstał z kolan i przyjrzał się machinacjom świątobliwych naciągaczy, ochoczo występujących o zwrot ziemi, która im się nie należała .Przykładem roszczenia bazyliki Mariackiej w Krakowie, której komuniści zabrali 57 ha, ale pozostawili ,zgodnie z przepisami 50 ha. Mimo tego proboszcz wystąpił o zwrot 25 ha do w/w Komisji.
/ Podobno oddał połowę z pozostawionej mu ziemi innej parafii,więc wyciągnął łapę do miasta, aby mu tę stratę uzupełniło /.
Wniosek zatwierdzono. Miasto przeprowadziło już przetarg na działkę, który w tej sytuacji unieważniono,gdyż odwołań od postanowień tego wątpliwego pod każdym względem gremium nie ma ! W razie korzystnego dla miasta orzeczenia,Kraków działek nie odzyska, ale odszkodowania zapłacimy MY. Z budżetu, czyli naszych podatków.
Dwa lata temu miastu odebrano siedem atrakcyjnych działek w centrum Krakowa na rzecz cystersów. Te grunty nigdy do nich nie należały.Wskazano je Komisji , a ona wniosek uwzględniła jak zwykle na niejawnym posiedzeniu.

Mam nadzieję, że ktoś kiedyś zweryfikuje działalność tejże komisji. I ktoś odpowie za bezprawie, które w cieniu Episkopatu uprawiają wielebni do spółki z politycznymi
"klęcznikami". Ten proceder dotyczy całego kraju.Ciekawe,czy ta pazerność kiedykolwiek będzie ograniczona.I kto położy temu kres.
:rolleyes:

Lila
07-11-2008, 09:49
No tak.Z tym nie sposób się nie zgodzić. Wszak Jasna Góra pod bokiem.
Szkoda,wielka szkoda ,że tak niszczy się autorytet ,na który pracował Kościół w latach komuny.Prymas Wyszyński i cała rzesza nieugiętych księży.I prof.Tischner .I inni.
Teraz to wszystko - nomen omen - diabli biorą.

siekierka
07-11-2008, 10:09
No tak.Z tym nie sposób się nie zgodzić. Wszak Jasna Góra pod bokiem.
Szkoda,wielka szkoda ,że tak niszczy się autorytet ,na który pracował Kościół w latach komuny.Prymas Wyszyński i cała rzesza nieugiętych księży.I prof.Tischner .I inni.
Teraz to wszystko - nomen omen - diabli biorą.



Pod warunkiem, że prawdziwe są oszczerstwa rzucane na Kościół ...

senior A.P.
07-11-2008, 10:27
Diabli biora ,gdzie do piekla ?
To nie diabli to ludzie,ktorych tak "zaprogramowano" i w swiat puszczono aby "nauczali i nawracali" a przy okazji sobie czynili dobro.
Moze warto sie cofnac i przesledzic o jakie to dobra zabiegal Syn Bozy Jezus ale po nim sludzy juz czym innym sie kierowali i nadal kieruja.
Poszli na caly swiat i co uczynili ?

iksigrek
07-11-2008, 10:53
Ech, te obecne "rozbiory". Każdy sobie rzepkę skrobie. Księża chciwi, ale przecież nie wszyscy. I całe szczęście. Ale czego się spodziewać. Kiedyś księdzem nie każdy mógł być. Liczyło się to, z jakiej pochodzi rodziny, jaką miał przeszłość, jaką kulturę, no i najważniejsze, by nie był zwykłym "chamem". Tak więc sutanny ubogi nie założył. Bo sutanna, to nie to samo, co roboczy drelich. Sutanna, to władza nad ludzkimi duszami.
A jest takie powiedzenie, że gdy się zrobi z Iwana Pana, to nie ma większego chama :)
I czego się spodziewać, skoro spora część kleru wyszła ze zwykłej nędzy, ich przodkowie kłaniali się swoim panom w pas, więc skoro nauczono ich, że kłaniać się należy panom w pas, to tego samego oczekują. Też im się kłaniać należy i też im się wszystko należy, bo dziś są panami.
I tak naprawdę, to tę teorię zastosowałbym nie tylko do naszego kleru, ale do sporej części naszych elit i władz.
Ale oczywiście też nie do wszystkich.

senior A.P.
07-11-2008, 11:00
A rozprawe miedzy panem,wojtem a plebanem JacekP pamieta ?
Zmienilo sie cos w tym zakresie ???

iksigrek
07-11-2008, 11:12
A rozprawe miedzy panem,wojtem a plebanem JacekP pamieta ?
Zmienilo sie cos w tym zakresie ???
Pamiętam, pamietam:) Bardzo dobrze. Ale od czasu, gdy został napisany ten wiersz, minęło sporo czasu.
Nie jesteśmy w średniowieczu.
Pan, wójt i pleban, pozostają do dziś tymi samymi postaciami, opisanymi w tej rozprawie. Ale my, społeczeństwo, nie jesteśmy ilością dusz, lecz indywidualnościami.
Wniosek moim zdaniem taki, że pan, wójt i pleban, powinni zacząć edukację od przedszkola począwszy i nałożyć powinni nacisk na naukę życia w społeczeństwie. Bo i pan, i wójt i pleban, takimi są elitami, jak ja kosmonautą:)

siekierka
07-11-2008, 11:15
Obawiam sie Jacku, że sie mylisz i to pod wieloma względami. Łatwo sie rzuca oszczerstwa, a potem na zasadzie "rzuć błotem - napewno trochę się przyklei" - Twoje przypuszczenia przez następnego traktowane są jak pewnik. I tak na podstawie tego oszczerstwa powstaje "brudna legenda". Nie twierdzę, że nie ma złych kapłanów, ale zapewne znacznie więcej jest dobrych. Szczególnie właśnie w tej grupie społecznej, tak chętnie zwalczanej przez wrogów wszelakich religii, szczególnie nieprzyjaciół "Polaków-Katolików" - tej niewygodnej ostoi chrześcijaństwa w Europie.

senior A.P.
07-11-2008, 11:28
Pragne zauwazyc ,ze nastepuje zeswiedczenie pewnych religii i zastepowanie duchownych przez swieckich "kaznodzieji" i to zarowno we wszelkich domach "bozych" jak i tez u nas w szkole. Tvn24 ostatnio podalo konflikt (Polska) miedzy wojtem a katecheta szkolnym (cywilnym) oraz stanowisko biskupa w tym problemie.Nastepuja dziwne "zgrzyty" w tym wspolzyciu wladz (cywilna i koscielna).
Moze ktos wyjasni o co w tym wszystkim chodzi - czy nie przypadkiem oslabienia roli duchownych w nauczaniu wiary/religii ?

iksigrek
07-11-2008, 11:36
siekierka, przecież napisalem, że "nie wszyscy", a swoją "teorię" stosuję do większości naszych elit. Też nie do wszystkich
Daleki jestem od rzucania oszczerstwami, ale dlaczego nie mam powiedzieć tego, jak postrzegam naszą rzeczywistość. Kościół i chrześcijaństwo, to nie jest sam kler. To również zwykli ludzie, którzy przez całe lata stali przy kościele, nie pozwolili zamknąć swoich świątyń, widzieli w nim oparcie i ciągłość tradycji i historii, a dziś się tych samych ludzi leczy z komunizmu. Tych, którzy podtrzymali swoją wiarę jako jedyni w Europie.

iksigrek
07-11-2008, 11:46
czy nie przypadkiem oslabienia roli duchownych w nauczaniu wiary/religii ?

religia nie może być przedmiotem, a tak się do niej podchodzi. Religia, to nauka sumienia.
Miałem w życiu w latach szkolnych dwóch katechetów. Jednym był ksiądz, który za wszelkie nie nauczenie się jakiejś regułki stosował kary, do klęczenia na worku grochu włącznie. Przed przystąpieniem do pierwszej komunii, robił upierdliwe egzaminy.
Jeszcze jednym był organista. Facet po KUL-u. Zabierał nas na spacery po parku, w zimie chodziliśmy na lodowisko i bez przerwy, przy byle okazji mówił o tym, jak piękny Bóg stworzył świat, a na tym świecie stworzył nas, byśmy mogli zauważyć cud stworzenia.
Tylko proszę, nich mi nikt nie zarzuca oszczerstw.

nutaDo
07-11-2008, 12:31
Jest b.ciekawe skąd czerpiecie te wiadomości.Wypadałoby podawać źródła informacji.Pewnie nie będzie odpowiedzi.

senior A.P.
07-11-2008, 14:10
Odpowiedz juz ci przekazuje:
Napewno ja wiadomosci nie czerpie z polskiej propgandy ale z niezaleznych zrodel swiatowych,ktore prosze sobie znalezc w internecie - wystarczy wpisac w google - bedzie do wyboru ,co tylko zechcesz przeczytac i ogarnac swoim rozumem a nastepnie wyciagnac wlasne wnioski.

nutaDo
07-11-2008, 14:22
mieściło się przy ul Broniewskiego, od momentu odebrania przez władze komunistyczne, Córkom Bożej Miłości budynku znajdującego się na terenie klasztoru a tym samym będącego własnością kościoła. Budynek został zwrócony i powstało Liceum i gimnazjum katolickie, gdzie naukę pobiera młodzież bezpłatnie.Bardzo trudno dostać się do tej szkoły, cieszy się dobrą opinią i poziomem nauczania.
Liceum im Asnyka, powstało przy współpracy Ks Stojałowskiego i A.Asnyka w Białej jako ośrodek polskości na tym terenie.Cieszyło się dawniej wysokim poziomem nauki.Mieściło się przy obecnej ul Legionów.Teraz w tym budynku działają inne instytucje, zaś Liceum przeniesiono do częsci szkoły na Osiedlu Złote Lany.
Proszę o rzetelne podawanie informacji.

Matrix
07-11-2008, 18:51
RE: Siekierka

Możesz mi wyjaśnić sens stwierdzenia:" prawdziwe oszczerstwo " z postu 166 ?
Komisja Majątkowa działa przy MSWiA. Jako obywatelowi zatroskanemu o dobro kk na pewno udzielą Ci stosownej
informacji.:)
Zabawne, jak wielu nie jest w stanie przyjąć niewygodnej prawdy , doszukując się wszędzie oszczerstw albo manipulacji,mimo iż wróble już od dawna o tym ćwierkają.
Życie na kolanach zawęża pole widzenia - to pewne.:)

Matrix
07-11-2008, 22:48
RE: nutaDO

Wypadałoby zastosować się do własnego apelu i rzetelnie informować.
"Asnyk" został przeniesiony w 1948r. na ul.Broniewskiego,
skąd musiał się wyprowadzić w 2002r.,gdyż budynek został zwrócony zakonowi.
Liceum zostało przeniesione na ul.Nadbrzeżną,a od dwóch miesięcy mieści się
przy ul.Jutrzenki. Kilka lat temu była [B]możliwość odzyskania
historycznej siedziby Asnyka, ale samorządowcy zajęci zmianą nazw ulic
na te najbardziej właściwe i stawianiem pomników tudzież walką o stołki - przegapili sprawę.
Informacji nie czerpię ze źródeł parafialnych, tylko z kilku różnych, więc sądzę,że jest wiarygodna.

senior A.P.
08-11-2008, 08:50
Zycie na kolanach nie zaweza pola widzenia .
Male dzieci sa w stanie zaobserwowac wiecej niz dwumetrowy dryblas ale durny do potegi.

Matrix
08-11-2008, 23:30
Re: Senior:

A ziemia jest płaska,gruszki rosną na wierzbie,a wiara automatycznie gwarantuje prawość.:)

Kazik
09-11-2008, 00:42
http://img368.imageshack.us/img368/329/kosciol1486425aq9.gif (http://imageshack.us)

senior A.P.
09-11-2008, 10:44
Sutanna czy habit to przezytek,a kleczacy dziennikarz to paranoja !
Dzisiaj dziennikarze dyktuja swiatu co ma czynic.

nutaDo
10-11-2008, 11:53
Ksiądz Stojałowski i A.Asnyk byli założycielami szkoły, a kościół nikomu niczego nie odebrał - i to jest najważniejsze. Pominęłam szczegóły /nazwy ulic czy daty/ co dla czytających, nie znających Bielska, zamaże właściwy sens.

senior A.P.
12-11-2008, 14:28
Wracajac do polskiego duchowienstwa mozna na chwile zatrzymac sie na ich prawach i obowiazkach.
Ksiadz ma prawo do zycia ale innego niz obywatel swiecki.Swymi zachowaniami w zyciu winien dawac przyklad dla ludzi,ktorym glosi nauke Chrystusa - czy tak jest sami wiemy z wlasnych obserwacji.Wsrod bardzo wielu obowazkow duchownych jest dbalosc o swych podopiecznych/parafian,w tej dbalosci widzimy ich rozna troske,czasem takze kazda pomoc w tym materialna - zycie pokazuje rozne przypadki.
Wreszcie powiedzmy sobie o moralnosci naszych ksiezy.
Jezeli zalozony watek/temat podkresla rozbior Polski,w dodatku czarny to moze warto sobie wytlumaczyc czy duchowienstwo Polski rozebralo Polske ???

jip
12-11-2008, 19:57
Re: Senior:

A ziemia jest płaska,gruszki rosną na wierzbie,a wiara automatycznie gwarantuje prawość.:)
Poniżej gruszki na wierzbie:

http://images32.fotosik.pl/397/a448453b6a67129b.jpg

Pozdrawiam jip

Brak_konta
12-11-2008, 20:31
Gruszki na wierzbie, uczciwy prawnik, płaska ziemia.
W internecie znajdzie się wszystko. W życiu jest inaczej.
http://img2.vpx.pl/up/20081112/swiat002.jpg (http://www.vpx.pl/foto,swiat002.html)

Matrix
12-11-2008, 22:33
[
No cóż Senior. Jeszcze trochę zostało do wzięcia. Po doświadczeniach samorządu w Krakowie ,które zostały podane do publicznej wiadomości,strona kościelna łaskawie dopuściła udział przedstawicieli tych gmin, na majątek których ma chrapkę. Są to grunty zamienne i dziwnym przypadkiem kler wskazuje te o najwyższej wartości. A potem szybko je upłynnia po jeszcze wyższej cenie prywatnym inwestorom.Gmina zostaje z planem przestrzennego zagospodarowania i pustką w kasie.Jeśli, jak pisałeś - byłeś w Polsce, to najwyraźniej nie zostałeś doinformowany. No, ale w takim wiernopoddańczym środowisku w jakim się obracałeś, to nic dziwnego. ( RM i Nowak , zdaje się? )
Zostało jeszcze do rozpatrzenia 269 wniosków. Czekam z utęsknieniem, kiedy kler wskaże Belweder jako rekompensatę za utracony majątek w jakiejś Wólce .:)

senior A.P.
13-11-2008, 10:15
Ja nie obawiam sie "czarnego rozbioru Polski",martwi mnie zatracanie wszelkiej wiary u ludzi.
Czy jeszcze w Polsce jest cos do wziecia ?
Napewno tak.
Ale duszy i serca z Polakow nikt nie wyrwie - nawet sam diabel,ktory probowal juz to z Twardowskim.

Matrix
20-12-2008, 00:07
Poznański zakon elżbietanek, ten sam,który dostał grunty warszawskiej Białołęki dzięki łaskawej Komisji Majątkowej
i zdążył je już sprzedać milionerowi związanemu niegdyś z gangsterami :Pershingiem i Nikosiem wystąpił z wnioskiem do ANR o kolejne grunty: tym razem zakon chce 20 ha ziemi w Wieprzu koło Zywca. Tym razem komisja raczyła zapytać co o tym sądzą rolnicy, który ten teren dzierżawią od ANR.
Nie zgodzili się. Farma w Wieprzu jest gospodarstwem o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej gdyż dysponuje najcenniejszym zwierzęcym materiałem genetycznym / jest na liście ministra rolnictwa /.
Orzeczenie Komisji w tej sprawie będzie wydane niebawem.
Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny zajmie się wreszcie
sługami mamony wydłubującymi same rodzynki z polskiego placka.:mad:

PS. Pełnomocnikiem zakonnic jest były SB-ek Marek Piotrowski
który od lat reprezentuje stronę kościelną przed Komisją Majątkową. Super.

Kazik
20-12-2008, 01:44
Zawdzięczają to parafiance Suchockiej, teraz wieloletniej ambasador w Watykanie. Radek S. nie przewiduje likwidacji tej ambasady? Każda partia rządząca nie chce się narazić KK. Bo z ambony pójdzie "homilia"-te takie owakie są przeciw KK, a nawet za komuny tego nie było. Hipokryci-ale część uwierzy. To się przełoży na głosy. To jest władza. Czy sołtysa wybiorą ponownie-jeżeli zamiast asfaltu na drodze nie da kasy na KK? Co niedziela będzie "wywoływany" z ambony-a odpowiedzieć się nie da. Czy to jest szantaż-czy może już terroryzm?
A największa podróżniczka marszałek Senatu -Alicja Grześkowiak jeździła [z córką] 2 lub 3 razy do Arabii Saudyjskiej, do Kuwejtu też i innych podobnych. Pisano wtedy-że może króla chce namówić na utworzenie parlamentu-lub odwrotnie, królestwo u nas wprowadzić likwidując parlament. Ta A.G. dostała dożywotnio 1800 zł renty [może teraz ma więcej] ale nie za "chorobę", to dostaje zdrowy za specjalne zasługi. Buzek to uzasadnił, za zasługi dla KK. Ale chociaż miliardy KK. już dostał przez lata za konkordat-to nie oni płacą Alicji G. 1800 zetów -tylko my wszyscy.
A ile razy Olek latał do Watykanu? Taki czerwony, ale się łasił bo głosów potrzebował. Już kończę-szkoda gadać.

senior A.P.
20-12-2008, 14:04
Rozprawa miedzy panem,wojtem,a plebanem - nic nowego.

maja59
20-12-2008, 14:36
Nie denerwuj się Kaziu, ciekawe komu sprzedadzą odzyskaną parcelę na Wzgórzu Wawelskim, super miejsce na apartamentowiec.

wuere'le
20-12-2008, 20:00
Poznański zakon elżbietanek, ten sam,który dostał grunty warszawskiej Białołęki dzięki łaskawej Komisji Majątkowej
i zdążył je już sprzedać milionerowi związanemu niegdyś z gangsterami :Pershingiem i Nikosiem wystąpił z wnioskiem do ANR o kolejne grunty: tym razem zakon chce 20 ha ziemi w Wieprzu koło Zywca. Tym razem komisja raczyła zapytać co o tym sądzą rolnicy, który ten teren dzierżawią od ANR.
Nie zgodzili się. Farma w Wieprzu jest gospodarstwem o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej gdyż dysponuje najcenniejszym zwierzęcym materiałem genetycznym / jest na liście ministra rolnictwa /.
Orzeczenie Komisji w tej sprawie będzie wydane niebawem.
Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny zajmie się wreszcie
sługami mamony wydłubującymi same rodzynki z polskiego placka.:mad:

PS. Pełnomocnikiem zakonnic jest były SB-ek Marek Piotrowski
który od lat reprezentuje stronę kościelną przed Komisją Majątkową. Super.

No właśnie , tu widać pazerność kościoła.
Gdzie ich skromność, gdzie odniesienie do biblijnego ucha igielnego?

senior A.P.
21-12-2008, 11:01
Przedstawiciele KK to przeciez ludzie,ktorzy jak kazdy czlowiek ma rozne apetyty,takze lakna pieniedzy i ziemi.

Matrix
21-01-2009, 16:44
Caritas, ach Caritas

jest instytucją charytatywną Episkopatu Polski. Rzecznik krakowskiej kurii,
nie tak dawno z właściwym sobie tupetem zapewniał na łamach
prasy o pomocy udzielanej potrzebującym.Podobno są to
kwoty wynoszące miliony zł.
Tyle,że środki zebrane przez tę instytucję od ludzi to ułamek pieniędzy,
którymi dysponuje. Główna część pochodzi od samorządów,
które wspomagają to wątpliwe dzieło środkami publicznymi.
Tyle,że rzecznik jakoś zapomniał o tym powiedzieć
Tym samym opłacamy również dobroczyńców w
sutannach. Przy okazji Caritas zarabia na tym procederze milionowe kwoty.
Wszyscy pamiętamy zawalenie się hali MTK.
Caritas zebrał wtedy ponad 10 mln zł. Przez dwa lata z tych środków
wypłacono tylko 40%. Reszta "pracuje " na koncie na potrzeby Caritasu.
W tym roku znowu obdzielą poszkodowanych
symbolicznymi kwotami, resztę przechowując na koncie. Nazywa się to:
pomoc długofalowa.Zapytajcie tych ludzi, choćby dla porządku - ile
dostali w ramach tej pomocy.

Caritas,ach Caritas........instytucja dobroczynna pomagająca ludziom
ze środków własnych kk? Dobry żart.Albo prawda - dla naiwnych.

wuere'le
21-01-2009, 16:57
Matrix masz rację!
Czy ktoś widział rozliczenie Caritasu z jakiejkolwiek akcji?Ja nie , a śledzę te sprawy. W każdym razie chętnie dam każdy możliwy grosz, każdemu, byle nie Caritasowi.

Matrix
21-01-2009, 17:11
Ja też.:) Pozdrawiam.

Matrix
25-01-2009, 20:30
Najnowsza "Polityka" zamieściła artykuł o Komisji Majątkowej, który jest potwierdzeniem przedstawianych w postach faktów.Z jednym zastrzeżeniem: nie przypuszczałam,że roszczenia kk sięgające Sejmu Czteroletniego to prawda.:)
www.polityka.pl/grunt-na-wiare/Lead33,933,280384,18/

maja59
25-01-2009, 21:05
Najnowsza "Polityka" zamieściła artykuł o Komisji Majątkowej, który jest potwierdzeniem przedstawianych w postach faktów.Z jednym zastrzeżeniem: nie przypuszczałam,że roszczenia kk sięgające Sejmu Czteroletniego to prawda.:)
www.polityka.pl/grunt-na-wiare/Lead33,933,280384,18/
Roszczenia krakowskich Norbertanek pozbawionych ziemi, przez kolejnych królów sięgają XIV wieku nic mnie nie zdziwi.

Matrix
25-01-2009, 21:43
Maju,czy prawdą jest,że w Krakowie nazywają Gowina
"półgłowinem" za projekt ustawy dotyczącej in vitro?:)

maja59
25-01-2009, 21:53
Maju,czy prawdą jest,że w Krakowie nazywają Gowina
"półgłowinem" za projekt ustawy dotyczącej in vitro?:)
Też, ale nazywają go gorzej czego przez wrodzoną skromność nie napiszę. Są to obelgi wieloczlonowe i soczyste. No cóż nie udał się Platformie Gowin.

waclaw46
26-01-2009, 12:16
Przeczytałem artykuł w polityce ,to co jest dalej praktykowane aby przypodobać się klerowi to zakrawa na najgorsze określenie.
Nie tylko prawica ale lewica tak samo ma na sumieniu lizy ......
Dalej w nas tkwi że państwowe to nikogo i można komuś dać.
Powinny być znane nazwiska tych którzy zaniżali wyceny i tych którzy majątek wspólny rozdawali i powinni odpowiadać przed sądem.Wzory współpracy państwo ,kościół możemy wziąć z Francji. Po c.o nam konkordat?

Matrix
12-03-2009, 20:01
Kolejny atak na kk. Zgroza!
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,6357248,Kosciol_za_wszelka_cene.html

gratka
12-03-2009, 21:34
W parafii prowadzą roboty remontowe. W tym celu opodatkowano każdy dom kwotą 50zł na miesiąc, a pieniądze zbierają wyznaczone osoby świeckie wpisując w odpowiednim zeszycie datki . Komitet parafialny twierdzi, że nie może wydać zaświadczeń o wysokości darowizn, bo musiałby zapłacić podatek od tej darowizny, to znaczy od calej zebranej kwoty, którą szacuję na około trzysta, może czterysta tysięcy zł.Gdyby kościół potwierdził te darowizny, to wierni odpisaliby je od dochodu. Czy coś Wam na ten temat wiadomo jakie kościół zobowiązany jest płacić podatki?

Pani Slowikowa
12-03-2009, 21:39
W parafii prowadzą roboty remontowe. W tym celu opodatkowano każdy dom kwotą 50zł na miesiąc, a pieniądze zbierają wyznaczone osoby świeckie wpisując w odpowiednim zeszycie datki . Komitet parafialny twierdzi, że nie może wydać zaświadczeń o wysokości darowizn, bo musiałby zapłacić podatek od tej darowizny, to znaczy od calej zebranej kwoty, którą szacuję na około trzysta, może czterysta tysięcy zł.Gdyby kościół potwierdził te darowizny, to wierni odpisaliby je od dochodu. Czy coś Wam na ten temat wiadomo jakie kościół zobowiązany jest płacić podatki?


Kosciol powinien wydac zaswiadczenie od darowizn po to wlasnie aby poszczegolni ludzie mogli sobie je odliczyc od podatkow.
Kosciol nie placi podatkow chyba.?

Jadzia_G
12-03-2009, 21:46
ciekawa jestem dlaczego każdy musi się rozliczać ze swoich dochodów tylko nie dotyczy to Caritasu i kleryków wogóle. A już wiem bo ci co rozliczają nie poszli by do nieba za kare.

Pani Slowikowa
12-03-2009, 21:50
Kosciol nalezy do tzw. Organizacji nie dochodowej.. ktore to nie placa podatkow..
Sa inne organizacje tzw. niedochodowe typu harytatywne np. czy z celami spolecznymi. One tez nie placa podatkow.

Przewaznie takie firmy zyja z datkow spoleczenstwa.

bogda
12-03-2009, 22:01
Słowiczko, pomyłka....kościół płaci podatki w zależności od ilości duszyczek :D ale jaki % to nie wiem.

wuere'le
12-03-2009, 22:08
Mnie boli co innego. Zacznę od pytania, czy polscy duchowni są Polakami?
Jeśli tak, a myślę ze tak, to podlegają polskiemu prawu i polskiej konstytucji. Co wobec tego upoważnia ich, tzn, Episkopat do oświadczanie, że nie podlegają dalej lustracji?
No nie wiem!!!

Pani Slowikowa
12-03-2009, 22:12
Słowiczko, pomyłka....kościół płaci podatki w zależności od ilości duszyczek :D ale jaki % to nie wiem.


A to ciekawe Bogdo..:) Tutaj nie placa podatkow. :confused:

Anglicy tez sie kiedys zastanawiali dlaczego krolowa nie placi podatkow i zdaje sie ustalili ze tez musi cos tam placic.. Nie wiem dokladnie ile jednak.

BarbaraK
12-03-2009, 23:11
Mnie boli co innego. Zacznę od pytania, czy polscy duchowni są Polakami?
Jeśli tak, a myślę ze tak, to podlegają polskiemu prawu i polskiej konstytucji. Co wobec tego upoważnia ich, tzn, Episkopat do oświadczanie, że nie podlegają dalej lustracji?
No nie wiem!!!
Bo okazałoby się że polowa purpuratow siedzi w g... po uszy.

Matrix
13-03-2009, 00:37
W parafii prowadzą roboty remontowe. W tym celu opodatkowano każdy dom kwotą 50zł na miesiąc, a pieniądze zbierają wyznaczone osoby świeckie wpisując w odpowiednim zeszycie datki . Komitet parafialny twierdzi, że nie może wydać zaświadczeń o wysokości darowizn, bo musiałby zapłacić podatek od tej darowizny, to znaczy od calej zebranej kwoty, którą szacuję na około trzysta, może czterysta tysięcy zł.Gdyby kościół potwierdził te darowizny, to wierni odpisaliby je od dochodu. Czy coś Wam na ten temat wiadomo jakie kościół zobowiązany jest płacić podatki?

O ile mi wiadomo kk nie płaci żadnych podatków od darowizn.Wasz proboszcz chciał mieć pewność,że dostanie pieniądze do ręki od każdego domu.Nikt z was nie może sobie odliczyć tych wpłat od dochodu,bo podstawą do odliczenia jest posiadanie potwierdzenia wpłaty na konto bankowe.
Gdyby zaapelował o takowe wpłaty odzew nie byłby tak skuteczny jak zbiórka poprzez osoby z rady parafialnej.
Ot i cała tajemnica.:)

Matrix
13-03-2009, 00:44
Jeśli chodzi o inne zobowiązania podatkowe kk to są naprawdę symboliczne w stosunku do naszych.Poza tym kk korzysta ze zwolnień podatkowych w skali nigdzie w UE niespotykanej.
Taki kraj.Na wschód od zachodu, na zachód od wschodu.:)

leluri
13-03-2009, 07:04
Jeśli chodzi o inne zobowiązania podatkowe kk to są naprawdę symboliczne w stosunku do naszych.Poza tym kk korzysta ze zwolnień podatkowych w skali nigdzie w UE niespotykanej.
Taki kraj.Na wschód od zachodu, na zachód od wschodu.:)
a może tacy ludzie w tym kraju ???
wszystkie związki wyznaniowe płaca raz w kwartale podatek dochodowy w symbolicznej wysokości. w poprzednim ustroju partia "wiodąca" także była zwolniona ze wszelkich danin na rzecz państwa czyli obywateli. widocznie jesteśmy narodem wiernopoddańczym i każdemu panu lubimy płacić :mad:

gratka
13-03-2009, 08:19
WIECIE CO, jak czytam ten wątek, to myślę sobie, że jest sens w celibacie. Pazerne geny nie są przekazywane !
Przynajmniej oficjalnie :D :D .

Dzięki za wyjaśnienia w sprawie moich podatkowych wątpliwości.

jip
13-03-2009, 09:19
WIECIE CO, jak czytam ten wątek, to myślę sobie, że jest sens w celibacie. Pazerne geny nie są przekazywane !
Przynajmniej oficjalnie :D :D .

Dzięki za wyjaśnienia w sprawie moich podatkowych wątpliwości.
Chyba źle powiedziałaś: przekazywane są, ale nie liczone. Chociaż mogły by być liczone bo od genów nie trzeba podatków pła.... nie, no chyba, że wtedy alimenty, ale .....

Lila
13-03-2009, 09:29
Chyba źle powiedziałaś: przekazywane są, ale nie liczone. Chociaż mogły by być liczone bo od genów nie trzeba podatków pła.... nie, no chyba, że wtedy alimenty, ale .....

Jip ,przecież to proste jest ,jak świeca paschalna..

http://www.kosciol.pl/article.php/20070405124835862

Chłop żywemu nie przepuści .Jeden ''zapisuje ''się do Kościoła ,a inny do Strazy Pożarnej .

wuere'le
13-03-2009, 11:50
Chciałbym nieco rozwinąć wczorajszy wątek.
Jestem wierzący i praktykujący, co nie zmienia faktu, że jestem oburzony postawą Episkopatu polskiego. Oburzony jestem mianowicie oświadczeniem, że tenże Episkopat sprawę lustracji w łonie kościoła uważa za zamkniętą.
Nie rozumiem, co znaczy „za zamkniętą”, czy to znaczy, że władza naszego kraju ma się po prostu odczepić od kościoła, bo ten jest ponad wszystkim, ponad prawem, ponad społeczeństwem?
Takim oświadczeniem biskupi polscy wynieśli siebie ponad społeczeństwo, co jest sprzeczne z nauką Kościoła, ponadto, dali do zrozumienia że konstytucja ich nie dotyczy, tylko, pytam się czemu, w czym polscy biskupi, poza luksusowymi samochodami i bogactwem, są lepsi od reszty Polaków?
Konstytucja naszego państwa nakazuje wszystkich obywateli traktować równo, ciekawe co teraz zrobi IPN? Stanie się wrogiem kościoła, bo będzie respektował prawo, czy też uzna decyzję tej grupy społecznej za wiążącą?
Pojawiła się w tej sytuacji doskonała okazja dla wszystkich TW, domniemanych TW, podejrzanych, prawdziwych i fałszywych współpracowników z poprzednią władzą, aby wydali wspólne oświadczenie i wzorem książąt kościoła , zapowiedzieli, że lustrację uważają za zamkniętą.
A co, mogą jedni Polacy, mogą i drudzy. Prawo dla wszystkich takie samo.

Jadzia_G
13-03-2009, 12:21
Ze prawo dla wszystkich jest takie samo to się chyba mylisz !! hi hi

Jadzia_G
13-03-2009, 13:36
Prof. Religa ma świecki pogrzeb - i tyle KASY w plecy dla kk.

tadeusz50
13-03-2009, 14:39
Prof. Religa ma świecki pogrzeb - i tyle KASY w plecy dla kk.
Kasy od razu to może i nie (nie mam pojęcia jak to wygląda przy oficjelach) ale swoista antyreklama. Pogrzeb świecki. A w nekrologach aż roi się od św. pamięci.

POLA
13-03-2009, 15:04
... jestem oburzony postawą Episkopatu polskiego. Oburzony jestem mianowicie oświadczeniem, że tenże Episkopat sprawę lustracji w łonie kościoła uważa za zamkniętą.
Nie rozumiem, co znaczy „za zamkniętą”, czy to znaczy, że władza naszego kraju ma się po prostu odczepić od kościoła, bo ten jest ponad wszystkim, ponad prawem, ponad społeczeństwem?
Nie, nie oznacza, a to nie władza lustruje, tylko Kościół miał sam to zrobić,w związku z czym powołał specjalne "lustracyjne" komisje i to one zaprzestały dziergania w papierach. Niektóre komisje istotnie zakończyły prace, inne - podobno nawet jej nie podjęły.

Nie martw się, dziennikarze nadal będą myszkować i za jakiś czas znowu coś wypłynie, a jak ujrzy światło dzienne, wtedy Kościół się do tego ustosunkuje... lub nie.
Popatrz, jak wygląda "prześwietlanie środowiska naukowego, dziennikarskiego, też kiepsko.

A jak myślisz, dlaczego lustracja ma aż tylu przeciwników? W różnych kręgach?

I na koniec. Konstytucja i prawo tylko w założeniu traktuje wszystkich obywateli równo, a w Konstytucji o lustracji cicho... no to hulaj dusza, piekła nie ma:D

Kazimierz
13-03-2009, 15:37
Kasy od razu to może i nie (nie mam pojęcia jak to wygląda przy oficjelach) ale swoista antyreklama. Pogrzeb świecki. A w nekrologach aż roi się od św. pamięci.
Tadziu ! "Św.pamięci" można czytać tak: świeckiej pamięci, świetlanej pamięci, swiata pamięci itd. Nasz język jest bogaty.

tadeusz50
13-03-2009, 16:08
Kazimierzu takie bajanie to dobre dla dzieciaczków w wieku mojej wnuczki. Z krzyżem. Może uwierzy. Tutaj w seniorku jesteśmy dorośli i powiem tak "nie pie...l:mad: :mad:

Matrix
13-03-2009, 16:36
Eminencje, ekscelencje i świątobliwości zostały na swoim miejscu.Co za despekt!

monia
13-03-2009, 17:48
Ja mam Księdza w rodzinie .... teraz wiadomo dlaczego jestem Ateistką.
Na wątku o chamstwie nasz senior... jak mu tam ...się zdemaskował i został przez panie ,,cieplutko" zignorowany... to teraz szuka zaczepki na wątku o tym, na czym się nie zna.
Baj, baj ... wędrujesz na listę ignora .....
Ja mam też księdza w rodzie i wiem co chcialabyś powiedzieć
Niedaże sympatią księży ale do kosciola chodze bo też nie dlanich jestem namszy

monia
13-03-2009, 17:56
To co ,to ksieza maja byc pozbawieni emerytur ,a jaka to podstawa prawna - rolnik dostaje a ksiadz nie ???
rolnik sobie zapracowal .Kler ma wlasne fundusze bo to panstwo w panstwie niech zwlasnych zasobów wyplaca .

monia
13-03-2009, 18:02
KUL dostaje aktualnie 55 mln rocznie.Mimo,że zwrócono majątek fundacji,
który był podstawą utrzymania uczelni z nadwyżką 1000 ha, to nie cofnięto jej finansowania.
Katechetom w imponującej liczbie 42000 również budżet płaci pensje ,
mimo,że to miał być problem kk, gdy bezprawnie,tylnymi drzwiami
wprowadzano religię do szkół.
Do tej armii trzeba dołożyć kapelanów,dotacje państwa do
kościelnych domów opieki, czy domów dziecka, prowadzonych
przez zakony.Nie można zapominać również o całkowitym
zwolnieniu kościelnych firm z podatku oraz z obowiązku prowadzenia
dokumentacji księgowej. TO JEST SZARA STREFA!
Masz racje no i co Kler to panstwo w panstwie Niema nanich
mocnych

Matrix
08-05-2009, 18:22
Poczekajcie z oddawaniem ziemi Kościołowi do wyroku Trybunału Konstytucyjnego apeluje Kraków do Komisji Majątkowej. Bezskutecznie.Jeśli okaże się, że wspomniana komisja jest ciałem niekonstytucyjnym, kk dostanie to, co chce w/g swojego zapotrzebowania, a odszkodowanie gminom zapłacą podatnicy, bo skarb państwa pokryje szkody wynikające z działalności tejże. Do rozpatrzenia zostało jeszcze 260 wniosków. Przewiduję że czarna stonka będzie dokarmiana w tempie ekspresowym przez usłużnych i bogobojnych klęczników.

wyborcza.pl/1,75248,6583301,Poczekajcie_z_oddawaniem_ziemi_Kos ciolowi.
html (wyborcza.pl/1,75248,6583301,Poczekajcie_z_oddawaniem_ziemi_Kos ciolowi.html)

Państwo prawa. Prawa? A czyjego?

Lila
08-05-2009, 19:35
Ba , ale nie ma chętnych do służby Bożej.
Seminaria i zakony wyludniają się .

Matrix
08-05-2009, 20:09
W zakonach żeńskich także posucha. I kto, no kto upierze gacie sukienkowym? Prognozuję nabór wśród świeckich dewotek, które tę część księżej garderoby potraktują z nabożnym szacunkiem.Może się nawet pogryzą o pierwszeństwo.:)

gratka
08-05-2009, 21:07
Kościół Mariacki w Krakowie podzielono płotkami w poprzek nawy głównej na dwie części. Ołtarz Wita Stwosza może oglądać z bliska tylko ten, kto ma kasę i wykupi bilet do przedniej części kościoła. A napisano w Piśmie: "Przyjdźcie do mnie wszyscy...."

Jadzia_G
09-05-2009, 21:37
Kościół Mariacki w Krakowie podzielono płotkami w poprzek nawy głównej na dwie części. Ołtarz Wita Stwosza może oglądać z bliska tylko ten, kto ma kasę i wykupi bilet do przedniej części kościoła. A napisano w Piśmie: "Przyjdźcie do mnie wszyscy...."

To co Ty cytujesz ma się nijak do rzeczywistości - chyba jest to ogólnie wiadome wszystkim.

martunia
09-05-2009, 21:52
Nie bardzo rozumiem Jadziu.
O co Ci chodzi?
Gratka nie cytuje.
Ty cytujesz, Gratkę.

Matrix
09-05-2009, 23:17
A napisano w Piśmie: "Przyjdźcie do mnie wszyscy...."

Chodzi zapewne o ten cytat.Jadwiga nie zrozumiała ,że Babka Gratka nawiązuje do przekupniów w świątyni.

Jadzia_G
10-05-2009, 07:46
Chodzi zapewne o ten cytat.Jadwiga nie zrozumiała ,że Babka Gratka nawiązuje do przekupniów w świątyni.


I tak właśnie zrozumiałam (a chodziło mi o cytat z pisma świętego) - że dla nich tylko kasa i kasa się liczy !!

Nelchael
21-06-2009, 17:56
.Jak dobrze ,że Krzyżaków już nie ma ..choć spotkać w lesie przystojnego Krzyżaka z czubem,to nie byłoby takie złe ...hmm..chyba ?

Zdejmowanie zbroi tarczowej, bo takie nosili pobożni szpitalnicy NMP to proces żmudny i długotrwały. Poza tym owi rycerze nie byli biegli w sztuce uwodzenia -- najczęściej po prostu gwałcili. No więc hmm ...chyba raczej byłoby to złe.

Lila
21-06-2009, 19:47
Zdejmowanie zbroi tarczowej, bo takie nosili pobożni szpitalnicy NMP to proces żmudny i długotrwały. Poza tym owi rycerze nie byli biegli w sztuce uwodzenia -- najczęściej po prostu gwałcili. No więc hmm ...chyba raczej byłoby to złe.

No nie wiem , nie wiem.
W moich stronach nikt nie gwałci .:cool:

Nelchael
22-06-2009, 06:04
Ba , ale nie ma chętnych do służby Bożej.
Seminaria i zakony wyludniają się .

Tym sposobem będzie ich mniej do korzystania z coraz większego majątku.

Lila
22-06-2009, 10:05
Tym sposobem będzie ich mniej do korzystania z coraz większego majątku.

Masz rację .
Szczególnie , gdy przyrost ludności w Europie zbliża się do poziomu ujemnego.
Cóż,zostaną nam Azjaci .W końcu młynki do modlitw mało kosztują.
Tylko klimat to wywijania nimi , ciut za zimny.

waclaw46
22-06-2009, 14:45
polecam artykuł http://tygodnik.onet.pl/32,0,28657,3,artykul.html
zgodnie z sugestiami autora na You Tube
wpisałem frazę "ksiądz" i poza doskonałymi kabaretowymi żartami na temat księży TV Polsat zamieszcza wywiad z ks.R.Trytek ,który nawołuje do nienawiści chcąc palić na stosie homoseksualistów.Nie słyszałem aby hierarchia kościelna zajmowała stanowisko co do kontrowersyjnej wypowiedzi swojego przedstawiciela.Najlepiej śmieci zamieść pod dywan.

Lila
22-06-2009, 16:04
polecam artykuł http://tygodnik.onet.pl/32,0,28657,3,artykul.html
zgodnie z sugestiami autora na You Tube
wpisałem frazę "ksiądz" i poza doskonałymi kabaretowymi żartami na temat księży TV Polsat zamieszcza wywiad z ks.R.Trytek ,który nawołuje do nienawiści chcąc palić na stosie homoseksualistów.Nie słyszałem aby hierarchia kościelna zajmowała stanowisko co do kontrowersyjnej wypowiedzi swojego przedstawiciela.Najlepiej śmieci zamieść pod dywan.

No i dobrze ,że milczy .Hierarchia.

Gdyby chodziło o ścięcie toporem ...oooo...to insza sprawa.
Mokra robota ...brr.

Betty
23-06-2009, 09:35
Kościół Mariacki w Krakowie podzielono płotkami w poprzek nawy głównej na dwie części. Ołtarz Wita Stwosza może oglądać z bliska tylko ten, kto ma kasę i wykupi bilet do przedniej części kościoła. A napisano w Piśmie: "Przyjdźcie do mnie wszyscy...."

Ten cytat dotyczy nie obrazu a Pana Jezusa i chodziło o wszystkich, którzy są spracowani , nieszczęśliwi i się źle mają. Najpiękniejszy obraz nie jest Bogiem i nic nie znaczy w sprawach wiary - przykazanie o nie robieniu sobie podobieństw i nie oddawaniu im czci, która należna jest tylko i wyłącznie Bogu.
Serdecznie pozdrawiam .

Betty
23-06-2009, 19:10
Culus regio, elus religio (czyja władza, tego religia).


powinno być :Cuius regio, eius religio :)

Vika
23-06-2009, 19:23
:rolleyes:

Matrix
23-06-2009, 19:53
Ta maksyma ma się nijak do demokracji. Ale u nas-oczywiście- wszystko musi być inaczej.:rolleyes:

waclaw46
23-06-2009, 20:41
Cóż można powiedzieć o wyznawcach jakiejś religii kiedy do wyegzekwowania kanonów wiary potrzeba prawodawstwa świeckiego.Zastanawiałem się że ksiądz odprawiając mszę używa wina,w miejscu publicznym.Mam pytanie czy wino mszalne jest napojem bezalkoholowym ?

Betty
23-06-2009, 23:28
"Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. "
- To chyba jasne, że musi być wino i z pewnością z procentami

Lila
23-06-2009, 23:30
Cóż można powiedzieć o wyznawcach jakiejś religii kiedy do wyegzekwowania kanonów wiary potrzeba prawodawstwa świeckiego.Zastanawiałem się że ksiądz odprawiając mszę używa wina,w miejscu publicznym.Mam pytanie czy wino mszalne jest napojem bezalkoholowym ?

Zapytaj się proboszcza .
No i zgłoś sprawę na policję .Jest duża szansa ,że odwiozą się na sygnale do domku niezawodnie publicznego .
Bez klamek.