PDA

View Full Version : Demencja dotknęła Margaret Tatcher - komentarze

mimoza
25-08-2008, 17:06
Komentarz do artykułu: Demencja dotknęła Margaret Tatcher (http://www.senior.pl/137,0,Demencja-dotknela-Margaret-Tatcher,4413.html)
--------------------
Demencja starcza - skąd ja to znam? Moja mama przez kilka ładnych lat chorowała (była wśród nas nieobecna duchem). Miała dokładnie 83 lata jak zmarła. Mineło 15 lat, a ja gdy słyszę demencja lub Alzheimer (jak kto woli) myślę, iż jako jej córka mogę być w tzw. grupie ryzyka i bardzoię tego boję. A wracając do głównej postaci artykułu wyciągam jeden wniosek - choroba nie wybiera i dotyka tak samo maluczkich jak i ludzi pokroju ŻELAZNEJ DAMY. Szkoda. Gdy była u władzy - podziwiałam ją za upór, konsekwencję i mądrość w prowadzeniu polityki.

bronczyk
25-08-2008, 18:46
Trudno jest mi wyobrazić sobie tę kobietę jako osobę pozbawioną swojej woli i stanowczości.W mojej rodzinie też wystąpiła ta choroba. Ze znajomymi jaj rozmawiamy o chorobach to nie rak lub choroby serca wywołują największy lęk. Najbardziej boją się wszyscy tych zmian w mózgu i otępienia.

babciela
25-08-2008, 23:15
No, Reagan tez chorowal na ch,Altzheimera.Ale prosze pamietac o słowach światowej slawy psychiatry.profesora Kepinskiego-..."najgorszym nieszcześciem człowieka,jest jego zachowana swiadomośc"...To nie chory cierpi,to cierpi jego rodzina.A choroba istotnie może dotknąc kazdego-genetyczne podłoże nie jest udowodnione.

Lila
26-08-2008, 19:38
Wszystko tylko nie to !!!! Panie Boże ,nie karz mnie .