PDA

View Full Version : Feng shui

GracekristGold
26-08-2008, 12:45
Witam,
Wiem, że taki wątek już był na tym forum, ale jest już zamknięty... Nie wiem, czy dlatego, że bylo niskie zapotrzebowanie na takie informacje, czy też był inny powód. Tak, czy inaczej, jest to temat, w którym "siedzę" od wielu lat, stąd wydaje mi się, że nie powinno go zabraknąć także w tym dziale. Chetnie porozmawiałabym na ten temat :)

Mar-Basia
26-08-2008, 13:11
Witam,
Wiem, że taki wątek już był na tym forum, ale jest już zamknięty... Nie wiem, czy dlatego, że bylo niskie zapotrzebowanie na takie informacje, czy też był inny powód. Tak, czy inaczej, jest to temat, w którym "siedzę" od wielu lat, stąd wydaje mi się, że nie powinno go zabraknąć także w tym dziale. Chetnie porozmawiałabym na ten temat :)

Witaj. Pamietam dobrze jednego znanego pejzarzyste szwajcarskiego, ktory projektowal ogrody i parki zgodnie z zasadami Feng Shui. Z tego co zrozumialam, to, ze wplyw kierunku jest wazny dla czlowieka przebywajacego w danej przestrzeni. Lokalizacja roslin, krzewow i drzew byla dla niego bardzo istotna. Mowil rowniez o waznosci zrodla wodnego w ogrodzie, parku, ktore dziala na czlowieka.

Chetnie bym sie dowiedziala od Ciebie wiecej na ten temat. Mysle, ze dyskusja moze byc ciekawa i pouczajaca.:)

Kazimierz
26-08-2008, 14:36
Myślę,że "feng shui" było już znane mojej mamie, a może nawet mojej babci. Tylko nie wiedziały,że są takie mądre. Żartuję Grace, ale,gdy zobaczyłem na you tube, "top 10 feng shui tips"to takie mi przyszło skojarzenie.
http://pl.youtube.com/watch?v=5atOfOlZ6XU

Mar-Basia
26-08-2008, 14:47
Myślę,że "feng shui" było już znane mojej mamie, a może nawet mojej babci. Tylko nie wiedziały,że są takie mądre. Żartuję Grace, ale,gdy zobaczyłem na you tube, "top 10 feng shui tips"to takie mi przyszło skojarzenie.
http://pl.youtube.com/watch?v=5atOfOlZ6XU
Kazimierzu, myslalam, ze to ma byc konstruktywna dyskusja!!!!!!!!:mad: Grazynko, badz dobrej mysli, daj nam wiecej informacji o Feng Shui.
Dziekuje:)

Kazimierz
26-08-2008, 15:07
Kazimierzu, myslalam, ze to ma byc konstruktywna dyskusja!!!!!!!!:mad: Grazynko, badz dobrej mysli, daj nam wiecej informacji o Feng Shui.
Dziekuje:)
Mirabello !
Przecież ja tylko żartowałem.Kiedyś nawet czytałem książkę o feng shui, i nawet zastosowałem pewne zawarte tam "tips" w swiom M5,nie posądzaj mnie więc o próbę obrócenia w żart zasad feng shui. Nawet nie dziwi mnie komercjalizacja tych zasad. Wiele, a być może wszystkie,mają odpowiedniki w naszych zasadach,filozofiach estetycznych itd. Myślę,że dalsza dyskusja o feng shui będzie poważna i rzeczowa.

Lila
26-08-2008, 19:28
Oooo jak poważna i rzeczowa ,to nie dla mnie.Ale chcętnie poczytam..

:)A łóżko ma stać nogami do drzwi czy okna ?

Mar-Basia
26-08-2008, 19:31
Mirabello !
Przecież ja tylko żartowałem.Kiedyś nawet czytałem książkę o feng shui, i nawet zastosowałem pewne zawarte tam "tips" w swiom M5,nie posądzaj mnie więc o próbę obrócenia w żart zasad feng shui. Nawet nie dziwi mnie komercjalizacja tych zasad. Wiele, a być może wszystkie,mają odpowiedniki w naszych zasadach,filozofiach estetycznych itd. Myślę,że dalsza dyskusja o feng shui będzie poważna i rzeczowa.
Kazimierzu, uratowales glowe!

Lila
26-08-2008, 19:32
Kazimierzu, uratowales glowe!

O Jessu ,Basieńko...Nie bij mnie...:D

bogda
26-08-2008, 19:48
Oooo jak poważna i rzeczowa ,to nie dla mnie.Ale chcętnie poczytam..

:)A łóżko ma stać nogami do drzwi czy okna ?
Lila..łóżko powinno być ustawione w ten sposób, że jego głowa znajduje się możliwie jak najdalej od drzwi prowadzących do sypialni, a jeżeli jest odwrotnie to powinno się umieścić pomiędzy drzwiami a łóżkiem stolik lub szafkę, stanowiącą barierę ochronną, a okna sypialni powinny być usytuowane na wschód...tyle wiedziałam, to ci pedziałam :D

Lila
26-08-2008, 19:52
A skąd ja wezmę okna na wschód ?
Nie dla mnie ta cała sztuka..
No a ...zmywarka...jak daleko od źródła ognia,jeżeli takowym jest elektryczna kuchenka? Hę ?

Mar-Basia
26-08-2008, 19:55
Lila..łóżko powinno być ustawione w ten sposób, że jego głowa znajduje się możliwie jak najdalej od drzwi prowadzących do sypialni, a jeżeli jest odwrotnie to powinno się umieścić pomiędzy drzwiami a łóżkiem stolik lub szafkę, stanowiącą barierę ochronną, a okna sypialni powinny być usytuowane na wschód...tyle wiedziałam, to ci pedziałam :D
A gdzie jest autorka tego forum? Myslalam, ze zacznie nam odpowiadac na pytania?:D

GracekristGold
27-08-2008, 11:38
Witajcie :)
Autorka jest, tylko nie moge siedzieć caly czas na komputerze :)

Jeśli chodzi o łóżko, to takie bardzo generalne zasady:1. za wezgłowiem łóżka powinna być ściana
2. Nie powinno stać na linii okno - drzwi
3. Byłoby dobrze, gdyby wezgłowie łóżka było skierowane w korzystnym kierunku śpiącej osoby.
4. W naszej, zachodniej kulturze, nie zaleca się spania nogami do drzwi.
5. Łoża małżeńskie powinny być tak ustawione, by z obu stron bylo dojście (jednakowe szanse)
6. Generalną zasadą jest, by łóżko stało w miejscu koncentracji energii

Sa to bardzo ogólne zasady :)

Kazimierz
27-08-2008, 12:20
A skąd ja wezmę okna na wschód ?
Nie dla mnie ta cała sztuka..
No a ...zmywarka...jak daleko od źródła ognia,jeżeli takowym jest elektryczna kuchenka? Hę ?

Lilu !
Moja żona jest przeciwna zakupowi zmywarki.Woli zatrudniać pólautomat,którym ja jestem jestem. W ramach rehabilitacjii.No,i taniej,wg.niej, wychodzi.
Jak półautomat zmywa,to stoi obok źródła ognia gazowo-elektrycznego.
W tym wypadku, posłużyłem się ergonomią,a nie feng shui,której trochę w życiu liznąłem.

Kazimierz
27-08-2008, 12:50
Witajcie :)
Autorka jest, tylko nie moge siedzieć caly czas na komputerze :)

Jeśli chodzi o łóżko, to takie bardzo generalne zasady:1. za wezgłowiem łóżka powinna być ściana
2. Nie powinno stać na linii okno - drzwi
3. Byłoby dobrze, gdyby wezgłowie łóżka było skierowane w korzystnym kierunku śpiącej osoby.
4. W naszej, zachodniej kulturze, nie zaleca się spania nogami do drzwi.
5. Łoża małżeńskie powinny być tak ustawione, by z obu stron bylo dojście (jednakowe szanse)
6. Generalną zasadą jest, by łóżko stało w miejscu koncentracji energii

Sa to bardzo ogólne zasady :)

W moim przypadku:
1.za wezgłowiem jest ściana,a w niej duże okno
2.łóżko (max. ergonomii,min.ceny) stoi na linii okno-drzwi
3.nie wiem, czy moje łóżko stoi w miejscu koncentracji energii (chyba masz na myśli bioenergię),nie wiem też,czy nie stoi na żyle wodnej,ale stoi na linii wschód-zachód,czyli w poprzek pola sił magnetycznych.Może to żle?
Na obopólne życzenie, łóżka małżeńskiego nie stosujemy,bo ja chrapię,czego moja nie znosi.
Ogólnie biorąc, dobrze mi się śpi,żonie też, choć mamy chambre separe.

Mar-Basia
27-08-2008, 12:58
W moim przypadku:
1.za wezgłowiem jest ściana,a w niej duże okno
2.łóżko (max. ergonomii,min.ceny) stoi na linii okno-drzwi
3.nie wiem, czy moje łóżko stoi w miejscu koncentracji energii (chyba masz na myśli bioenergię),nie wiem też,czy nie stoi na żyle wodnej,ale stoi na linii wschód-zachód,czyli w poprzek pola sił magnetycznych.Może to żle?
Na obopólne życzenie, łóżka małżeńskiego nie stosujemy,bo ja chrapię,czego moja nie znosi.
Ogólnie biorąc, dobrze mi się śpi,żonie też, choć mamy chambre separe.
Kazimierzu, chambre à part - a moze to tylko pretekst. Brrrrr......co to to nie!!!!

Kazimierz
27-08-2008, 15:56
Kazimierzu, chambre à part - a moze to tylko pretekst. Brrrrr......co to to nie!!!!
Masz na myśli "living apart together" ? Ja miałem na myśli "live and let live".
To nie pretekst. To samo życie.

Mar-Basia
27-08-2008, 16:53
Masz na myśli "living apart together" ? Ja miałem na myśli "live and let live".
To nie pretekst. To samo życie.
Mialo byc "chambre a part" - ciagle te francuskie akcenty, ktore nie pokazuja sie w transmisji pisemnej na forum. Nie lubie pisac bez akcentow - rani to jezyk francuski - ale trudno.

Kazimierz
27-08-2008, 17:49
Mialo byc "chambre a part" - ciagle te francuskie akcenty, ktore nie pokazuja sie w transmisji pisemnej na forum. Nie lubie pisac bez akcentow - rani to jezyk francuski - ale trudno.
Chyba niepotrzebnie wdalismy się w dyskusję językową. Niepotrzebnie użyłem francuskiego zwrotu "chambre separe" , w sensie oddzielne pokoje. Francuskiego to ja nie znam,choć kiedyś się go uczyłem. Ty znasz go na bieżąco, i stale go używasz. W efekcie, wekslujemy dyskusję o "feng shui" na niwłaściwy tor. Przepraszam, to moja wina.
ps.A akcent nad a był.

GracekristGold
09-09-2008, 11:33
Nie martw się Kazimierzu, popiszę sobie samotnie na blogu o tym feng shui. Może ktoś bedzie chciał wiedzieć, co to za shuja ten feng...., to zapraszam :)

largetto
09-09-2008, 13:48
Nie martw się Kazimierzu, popiszę sobie samotnie na blogu o tym feng shui. Może ktoś bedzie chciał wiedzieć, co to za shuja ten feng...., to zapraszam :)

proszę pisz , bo temat interesujący, może podasz jakieś przykłady np. jak zaktywować strefę "bogactwa"w małym nieustawnym pokoju, może masz zdjęcia , które to interpretują?
przecież domu w którym się mieszka zazwyczaj się nie wybiera, co więc zrobić aby żyło się lepiej w domu z otwartymi bramami na przestrzał? niestety niektórzy mieszkańcy są z pogranicza @@@@i nic do nich nie dociera, że powinno się ZAMYKAĆ drzwi .

jakempa
16-09-2008, 16:29
Grace, pisz o feng shui takze, bo to ciekawy temat i chętnie przeczytam na ten temat, chociaż wprawdzie niewiele, ale interesowałam się tym tematem.Nie zwracaj uwagi na wpisy niektórych osób, już wpisałam to w innym wątku: jeżeli kogoś temat poruszony na danym wątku nie interesuje, niech do niego nie wchodzi, a zainteresowanym, niech da spokojnie podyskutowac i się wypowiedzieć.

siwa_60
03-10-2008, 12:03
Oj.. to Feng Shui..Ja na przykład odbieram czasem złe wibracje w mojej łazience, gdzie czasem ha..ha.. jest za dużo bibelotów. Wtedy zabieram się za redukowanie zbędnych gadżetów, w łazience robi się przestrzenniej, luźniej i od razu milej się w niej przebywa. Kiedyś też zwracałam uwagę, aby na półkach ustawiać rzeczy od lewej do prawej według ich wielkości, ale teraz to już nie jest dla mnie tak istotne. Ważne, żeby było estetycznie.

fionna
13-11-2008, 13:34
ooo, temat mnie interesuje bo planuje w swoim domu małą wymianę mebli :) dzieci mnie przysponsorują więc mam trochę poszaleć. i właśnie przyszło mi na myśl, że mogłabym się trochę poinspirować dalekowschodnimi wnętrzami...
macie jakieś pomysły??? :)

ewiko
26-11-2009, 11:24
Szkoda że wątek upadł , bo są nawet słono opłacani specjaliści którzy pomagają postawić w odpowiednim miejscu dom a następnie go urządzić . Nawet biznesmeni otwierając nowe placówki proszą znawców o pomoc w odpowiednim urządzeniu biura. Więc jest to mądra stara "szkoła" do której warto się przekonać . A wymieniając się swoją wiedzą na ten temat wszyscy mogliśmy z tego skorzystać (za darmo). Ja bardzo chętnie skorzystam z doświadczeń innych forumowiczów .
Jeśli chodzi o sypialnie bardzo dobrze jest umieścić w niej czerwone akcenty . Ja na parapecie mam kwiaty w czerwonych osłonkach . Natomiast lustra są absolutnie zabronione - nie pozwalają dobrze wypocząć .

Malwina
26-11-2009, 14:37
Wejdz w google w hasło "bagua" tam poznasz ośmiokąt bagua, strefy domu i sposoby meblowania, dodawania akcentów pozytywnych itp..

ewiko
26-11-2009, 19:14
No cóż, w internecie znajdziemy informacje na każdy temat natomiast ja cenię sobie praktyczne porady innych a szczególnie te które zostały zastosowane i być może pomogły w życiu .

Malwina
27-11-2009, 14:07
Po remoncie zrobiłam generalny porządek w ciuchach, wyrzuciła nieuzywane , wyrzuciłam zbędne papiery, w odpowiednich strefach poustawiałam takie a nie inne meble, dodałam drobne elementy takie jak kryształ, lusterko(w miejscach nieodpowiednich zlikwidowałam)i czuje sie w domu wieksza harmonię w kontaktach, przyjemnośc bycia w miejscach , które do tej pory były nieprzyjazne, bądz obojetne..robiłam to z pomocą stref na bazie bagua...oczywiscie bez drastycznych cięć i paranoji...spróbujcie

ewiko
28-11-2009, 10:22
Jeśli chodzi o porządek w domu to na podstawie własnych obserwacji wiem że jeśli ktoś nie lubi sprzątać i w domu ma po prostu bałagan to taki sam bałagan ma w życiu . Natomiast pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy z szafy czy z mieszkania jest ważne dla naszej przyszłości .