PDA

View Full Version : Kto słucha Radia Maryja? - komentarze


Pietrzak
29-08-2008, 11:18
Komentarz do artykułu: Kto słucha Radia Maryja? (http://www.senior.pl/147,0,Kto-slucha-Radia-Maryja,4426.html)
--------------------
Przykre,że w ogóle ktoś tego radia słucha.Przecież ono zieje taką nienawiścią ,że trudno nazwać je katolickim./Raz jadąc samochodem radio samoczynnie dostroiło się do tej stacji/.

Nika
29-08-2008, 12:14
Każdy słucha tego,co lubi...ma prawo.Wątek na temat RM juz istnieje.

Bajadera07
29-08-2008, 12:39
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-radio-maryja-traci-sluchaczy-komentarze-2393.html

marion
29-08-2008, 14:42
współczuję temu Jankowi47... ,ale przynajmniej wiadomo ,że tu potwierdziło sie przysłowie:
"czym skorupka za młodu.... "

Mar-Basia
29-08-2008, 15:02
współczuję temu Jankowi47... ,ale przynajmniej wiadomo ,że tu potwierdziło sie przysłowie:
"czym skorupka za młodu.... "
Nie slucham, bo nie mam do niego dostepu. Czytam od czasu do czasu w prasie, i to mi zupelnie wystarczy.

szarotka
29-08-2008, 18:02
Ja nigdy wcześniej nie słuchałam tego radia.Ale moja sąsiadka która była z tym radiem na bieżąco, dała mi znać że będą poruszane problemy spółdzielni mieszkaniowych i będą się wypowiadać osoby, które mają dużo do powiedzenia w tej sprawie.
Muszę przyznać, że program był bardzo konkretny i bez owijania w bawełnę. Dużo skorzystałam i dowiedziałam się o spółdzielniach mieszkaniowych.
Dlatego też, jak wiem że będzie omawiany konkretny temat który mnie interesuje- to słucham.

marion
29-08-2008, 19:35
Przerażają mnie skrajne,pełne nienawiści wypowiedzi...

Ten pan cierpi na ksenofobię .

A co do RM. ogólnie to nie mogę sie wypowiadać ,bo nie słucham

Malgorzata 50
29-08-2008, 22:39
Nikt chociaz trochę mądry ..bo to głupie radio.|Ie bo wzięłam procha z zaczyna mi klawiatura "Jezioro łabędzie|" tańczyć

Lila
29-08-2008, 22:43
Nikt chociaz trochę mądry ..bo to głupie radio.|Ie bo wzięłam procha z zaczyna mi klawiatura "Jezioro łabędzie|" tańczyć

Przeczytam to swojej Mamusi.Jakby Cię znała,to byś lagą dostała.:D

POLA
29-08-2008, 23:02
Nikt chociaz trochę mądry ..bo to głupie radio.|Ie bo wzięłam procha z zaczyna mi klawiatura "Jezioro łabędzie|" tańczyć
Nie wiedziałam, że aż tak nisko mnie oceniasz, bo ja słucham, czy podsłuchuję, jak to nazywają o.o. dyżurni.
Masz jednak prawo do tak surowej oceny mojej skromnej osoby, jakoś to przeżyję;) i nadal będę słuchać do poduszki opowieści J.R.N. w duecie z Wolniewiczem Bogusławem profesorem, ale nie wiem z czyjego nadania, sprawdzę.
A wczoraj (właściwie dzisiaj już) w nocy było o Westerplatte i dzwoniła dyżurna słuchaczka i telefonistka zarówno RM jak i Trójki ("Za, a nawet przeciw") pani Anna z W-wy.
A może to było przedwczoraj?:D

VETUS
30-08-2008, 13:33
Ostatnio furorę robi określenie "ziać nienawiścią". Jedna partia/ideologia zieje nienawiścią do drugiej partii/ ideologii. Często gdy brak racji lub argumenty są wątpliwej wartości adwersarz chwyta się tego właśnie określenia.
Ja poprosiłbym o jakiś konkretny przykład takiego "ziejęcia" nienawiścią w RM.
Radia Maryja słucham okazjonalnie. Rozmowy Niedokończone potrafią wciągnąć. Uważam istnienie tego radia za ze wszech miar zasadne.

POLA
30-08-2008, 16:30
(...)Ja poprosiłbym o jakiś konkretny przykład takiego "ziejęcia" nienawiścią w RM.
Radia Maryja słucham okazjonalnie. Rozmowy Niedokończone potrafią wciągnąć. Uważam istnienie tego radia za ze wszech miar zasadne.
Swojego słuchania RM nie nastawiłam na cytowanie, po prostu trudno jest przytoczyć wypowiedź z takiego potoku słów, jaki się tam wylewa, ale wielokrotnie pojawiają się teksty naszpikowane zajadłością, nienawiścią, napastliwością bardzo często zupełnie bezpodstawną i te wypowiedzi nie dotyczą wyłącznie dzwoniących słuchaczy, ale również dyżurnych ojców, którzy miast łagodzić ton wypowiedzi niejednokrotnie podrzucają paliwa do paleniska zacietrzewienia. I o to mam pretensje do bohatera tego wątku, ściślej - do tych, którzy tworzą niezdrowe klimaty w żaden sposób nielicujące z duchem chrześcijańskim.

Czy w całości ta stacja jest be? - nie, sporo w niej tematów, które mogą zainteresować nie tylko wierzących, ale i ateistów czy ludzi innego wyznania. Mam tutaj na myśli audycje typowo religijne.
Zasłuchałam się kiedyś w opowieść księdza, który najpierw był birbantem, potem odnalazł się w kapłaństwie, ale nie do końca - nadal ma wątpliwości, czy wybrał słusznie. Ta spowiedź o swoich rozterkach i wątpliwościach dotyczących wiary była tak szczera, że aż się zdziwiłam, bo o.dyrektor nie włączył się ze swoim wyciszającym komentarzem, co lubi zwykle czynić po wypowiedziach - jego zdaniem - "niepoprawnych".

Słucham "Rozmów niedokończonych" wybiórczo, ale tych o polityce - regularnie i tutaj często można usłyszeć sporo jadu, a nie usłyszeć właściwej reakcji prowadzącego.
Można się z kimś nie zgadzać, mieć odmienne poglądy, ale nie trzeba tego zaprawiać zjadliwym sosem. Ten sos zresztą widoczny jest i na naszym forum dotyczącym problemów społeczno-politycznych.
Prawda, kiedy brakuje argumentów, sięga się po łopatkę (=inwektywy).
Poruszyłam też sprawę audycji J.R.Nowaka, do poglądów którego mam sporo zastrzeżeń, do tonu także, ale to, co ostatnio napisał w N.Dz. nie jest pozbawione sensu. W radiu - niestety różnie z nim bywa.

Czy RM powinno istnieć? A jakie mamy prawo, aby mu tego zabronić?
Co do roli, jaką pełni - tutaj już bym polemizowała, zwłaszcza w wątkach dotyczących polityki, bo stacja ta nawet nie stara się zachować pozorów obiektywizmu. Zaprasza tylko jeden krąg gości o bardzo wyrazistej linii politycznej, natomiast poglądy słuchaczy o odmiennym spojrzeniu na problem skutecznie "wycina" i robi to w bardzo śmieszny, dziecinny sposób.

VETUS
30-08-2008, 17:25
Tu pozwolę sobie skromnie zauważyć (odnośnie powyższego wpisu Poli), że pojęcia takie jak zajadłość, nienawiść, napastliwość, zjadliwy sos, choć leksykalnie ciekawe, są semantycznie elastyczne, względne i równie dobrze może użyć ich RM w stosunku do swoich oponentów. Jeśli napadnie mnie bandzior na ulicy, a ja mu dołożę, mogę rownież usłyszeć "coś taki zajadły i napastliwy". Warto też zauważyć, że owe "nielicowanie z duchem chrześcijańskim" wcale nie musi oznaczać, czego poniektórzy nie-chrześcijanie skwapliwie oczekują, postawy poddańczej, spuszczenia uszu po sobie i nastawiania drugiego policzka. (Sam Nasz Zbawiciel uplótł powróz i złorzecząc przegnał kupców ze świątyni).
I w dalszym ciągu przykładu na "radiomaryjną" zajadłość nie mam.

marion
30-08-2008, 17:38
Tu pozwolę sobie skromnie zauważyć (odnośnie powyższego wpisu Poli), że pojęcia takie jak zajadłość, nienawiść, napastliwość, zjadliwy sos, choć leksykalnie ciekawe, są semantycznie elastyczne, względne i równie dobrze może użyć ich RM w stosunku do swoich oponentów. Jeśli napadnie mnie bandzior na ulicy, a ja mu dołożę, mogę rownież usłyszeć "coś taki zajadły i napastliwy". Warto też zauważyć, że owe "nielicowanie z duchem chrześcijańskim" wcale nie musi oznaczać, czego poniektórzy nie-chrześcijanie skwapliwie oczekują, postawy poddańczej, spuszczenia uszu po sobie i nastawiania drugiego policzka. (Sam Nasz Zbawiciel uplótł powróz i złorzecząc przegnał kupców ze świątyni).
I w dalszym ciągu przykładu na "radiomaryjną" zajadłość nie mam.

przykład:http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-r...arze-2393.html
ten pan raczej nie pała do WSZYSTKICH bliżnich miłością (chrzescijańską)
ten link byl już wczoraj w tym wątku przypomniany przez Bogda50

marion
30-08-2008, 17:55
co racja to racja :)

Matrix
30-08-2008, 19:18
Re:Vectus
Chyba "ziania nienawiścią" nie sądzisz? W tym celuje Twój idol.
A "Rozmowy niedokończone" to seanse porażającej głupoty.Jeśli dobrze Ci z tym, Twoja sprawa.

Malgorzata 50
30-08-2008, 20:10
Ja przeczytałam i jestem pod wrażeniem odkrywczości twoich sentencji sama to wymyśliłaś ?FANTASTYCZNE!!!!! Ty jakąś misje masz na tym forum???? Wstydzę się i nie będę już deptać!!!!!

POLA
30-08-2008, 21:43
nie zgodzić się z Vetusem.(post 13.)
Zacytowane pojęcia nie są znów tak elastyczne i na ogół każdy wie, co oznaczają. Ty się domagasz precyzyjnych przykładów i słusznie, należy wierzyć faktom, a nie przetworzonym informacjom, które mogą być tendencyjne, a zatem nieobiektywne. Polecam więc uważne i może częstsze słuchanie, np. dzisiaj po 21:40 cyklicznej opowieści dr. J.R.Nowaka, a później rozmów ze słuchaczami, być może do 2:00, bo tak to zwykle trwa.
Jeśli napadnie mnie bandzior na ulicy, a ja mu dołożę, mogę rownież usłyszeć "coś taki zajadły i napastliwy".
No chyba wiesz, że nie o to chodzi, bo w RM ani słuchaczy, ani o. dyżurnych nikt nie napada (słownie), a jest, jak napisałam wcześniej, potrudź się i sprawdź.
Jeszcze jedno: wcale nie chodzi o nadstawianie policzka, postawę poddańczą, spuszczanie uszu (skąd takie pomysły?).
Należy prowadzić dyskusje, zdania mają prawo być odmienne, niepokorne i pod prąd, ale nie w tym tonie, nie z taką frazeologią, jaką często słyszę w stacji o nazwie Radio Maryja.

Miłego słuchania:)

VETUS
30-08-2008, 22:29
Re:Vectus
.
A "Rozmowy niedokończone" to seanse porażającej głupoty.Jeśli dobrze Ci z tym, Twoja sprawa.

No, należałoby tę porażającą głupotę wykazać, a tu tylko słowa, słowa, słowa. Proszę swoje racje udowodnić.
Wcale nie musi mi być z niczym dobrze gdyż RM nie jest moim idolem. Pudło. Prostacki i nerwowy argument.

VETUS
30-08-2008, 22:36
Przepraszam, czy wpis od Małgorzta 50 odnosi sie do mnie? Bo widzę formę żeńską; "wymyśliłaś".
Re. Pola. - właśnie słucham prof. dr Nowaka i pilnie nasłuchuję wszelkich śladów napastliwości.

Matrix
30-08-2008, 22:48
Re: Vetus
Argument? Nie mam zamiaru.Nie chce mi się. Rydzyk na drogę....Z niejakim Nowakiem na dokładkę.

Cichociemny z RM, czy co?

VETUS
30-08-2008, 23:06
Az przysiadłem pod ciężarem wagi intelektualnej tego wpisu.
Matrixsie, zwyciężyłeś! Poddaję się. Jestem niczym. Tak, jestem cichociemnym z RM. Zostałem zdemaskowany. Zamilczę.

Lila
30-08-2008, 23:18
Az przysiadłem pod ciężarem wagi intelektualnej tego wpisu.
Matrixsie, zwyciężyłeś! Poddaję się. Jestem niczym. Tak, jestem cichociemnym z RM. Zostałem zdemaskowany. Zamilczę.

Całkiem jak moja Mamusia,lat 92.Też cichociemna,tyle że bez spadochronu .Kto się sprzeciwi mojej Mamusi,wielkiej zwolenniczce RM,może sobie zamontować od razu piorunochron.Na głowie..:D

ps.nie słucham RM ,chociażby na złość Mamusi.Konflikt pokoleń,niestety.Vetus,uśmiechnij się.Nie warto polec za jakieś radio ani telewizję.Zresztą wszyscy wiedzą,że telewizja kłamie.

Matrix
30-08-2008, 23:34
Re: Vetus: AMEN

Matrix
31-08-2008, 00:06
15.07.2008r. redemptorysta z RM o. Cisoń po pożegnaniu ze słuchaczami stałą formułką:" Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica" sądząc,że mikrofony zostały już wyłączone ,dodał:"sraty-taty".

Nomen omen.

Basia.
31-08-2008, 00:21
15.07.2008r. redemptorysta z RM o. Cisoń po pożegnaniu ze słuchaczami stałą formułką:" Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica" sądząc,że mikrofony zostały już wyłączone ,dodał:"sraty-taty".

Nomen omen.
to był tylko wypadek przy pracy, ten się nie myli co nic nie robi. :D :D :D :D

Bajadera07
31-08-2008, 14:58
Az przysiadłem pod ciężarem wagi intelektualnej tego wpisu.
Matrixsie, zwyciężyłeś! Poddaję się. Jestem niczym. Tak, jestem cichociemnym z RM. Zostałem zdemaskowany. Zamilczę.
Kolejna ofiara w puli Wielkiego Ryzyka...

POLA
31-08-2008, 15:43
Re. Pola. - właśnie słucham prof. dr Nowaka i pilnie nasłuchuję wszelkich śladów napastliwości.
A wytrwałeś do końca?

Nie zajmuję się utrwalaniem dialogów w RM, dlatego nie mam dowodów materialnych:D, natomiast wiem, kto dysponuje nagraniami, w razie czego służę adresem, dostaniesz przebogaty materiał z podziękowaniem - tak myślę - za zainteresowanie tematem:D

VETUSie, jesteś już dużym chłopczykiem (chyba) i zdajesz sobie sprawę z tego, że truciznę serwuje się w określonych dawkach i w odstępach czasu... dla zmylenia przeciwnika:D

VETUS
31-08-2008, 16:08
VETUSie, jesteś już dużym chłopczykiem (chyba) i zdajesz sobie sprawę z tego, że truciznę serwuje się w określonych dawkach i w odstępach czasu... dla zmylenia przeciwnika:D

Tak, plose pani, jako duzy chłopcyk wiem o tem, i wiem tes, ze kazda ze stron moze serwować swojom własnom tluciznem.

POLA
31-08-2008, 16:41
Tak, plose pani, jako duzy chłopcyk wiem o tem, i wiem tes, ze kazda ze stron moze serwować swojom własnom tluciznem.
O jej, jednak się pomyliłam, nie jesteś dużym chłopczykiem:D

VETUSku ;) , nie słuchaj może RM, zwłaszcza dr. Nowaka, jemu się też buźka zamyka przy wymowie "ą" w wygłosie:D

A na truciznę mam odtrutkę, skuteczną.

Bajadera07
31-08-2008, 16:50
A oto jak ja , wielu innych oraz sam główno-dowodzący , widzi "problem" imperium...
http://www.iv.pl/images/3h8byx49ik1p9uaf72yh.jpg (http://www.iv.pl/)

Andreas
31-08-2008, 21:53
Smucą mnie skrajne pełne nienawiści wypowiedzi nie zgodne
z duchem chrześcijańskim .

Mar-Basia
31-08-2008, 22:25
Smucą mnie skrajne pełne nienawiści wypowiedzi nie zgodne
z duchem chrześcijańskim .
Hihihih, kon sie usmieje.....niezgodne z duchem chrzescjanskim!!!!! Czyzbys spadl z innej planety? A moze scharakteryzujesz w paru slowach tego ducha chrzescjanskiego w Polce? :rolleyes:

Jadzia P.
31-08-2008, 22:29
Marbelo, i tak ich nie przekonasz.

Mar-Basia
31-08-2008, 22:34
Marbelo, i tak ich nie przekonasz.
Wcale ich nie chce przekonywac....wolnosc Tomku w swoim domku. Ja chce tylko aby odpowiedziano na moje pytanie....1...2...3...4....punto!!!!Tak jak sie nauczyli w szkole.:mad:

VETUS
31-08-2008, 23:00
Smucą mnie skrajne pełne nienawiści wypowiedzi nie zgodne
z duchem chrześcijańskim .

Panie Andreas, śledzę to forum już od kilku dni czytając ten i inne (w tym archiwalne) wątki i ze smutkiem zauważam, że wiele osób może mieć tutaj problem z duchem w sensie teologicznym, nie mówiąc już o chrześcijaństwie.
(Ale mi się dostanie za wpis ziejący nienawiścią)
P.S Uwaga! napisałem; "wiele osób może mieć"

Mar-Basia
31-08-2008, 23:10
Panie Andreas, śledzę to forum już od kilku dni czytając ten i inne (w tym archiwalne) wątki i ze smutkiem zauważam, że wiele osób może mieć tutaj problem z duchem w sensie teologicznym, nie mówiąc już o chrześcijaństwie.
(Ale mi się dostanie za wpis ziejący nienawiścią)
P.S Uwaga! napisałem; "wiele osób może mieć"
Co to jest duch w sensie teologicznym i chrzescjanskim? Operujesz sloganami, wytlumacz? Nic z tego nie rozumiem.!!!!!!

maja59
31-08-2008, 23:21
Panie Andreas, śledzę to forum już od kilku dni czytając ten i inne (w tym archiwalne) wątki i ze smutkiem zauważam, że wiele osób może mieć tutaj problem z duchem w sensie teologicznym, nie mówiąc już o chrześcijaństwie.
(Ale mi się dostanie za wpis ziejący nienawiścią)
P.S Uwaga! napisałem; "wiele osób może mieć"
To chyba pomyłka w adresie, Senior cafe nie jest forum religijnym, chyba, że czegoś nie zauwazyłam. Religijno-teologiczne fora są przypuszczalnie w Internecie, ale nie koniecznie na Seniorku.

Matrix
31-08-2008, 23:25
Człowiek zbiskupiał.:)

Bajadera07
31-08-2008, 23:28
Albo zaRydzykował....

VETUS
31-08-2008, 23:32
To chyba pomyłka w adresie, Senior cafe nie jest forum religijnym, chyba, że czegoś nie zauwazyłam. Religijno-teologiczne forma są przypuszczalnie w Internecie, ale nie koniecznie na Seniorku.

Słusznie. I to załatwia sprawę.
Dla zainteresowanych a nie rozumiejących: "Apologetyka Podręczna" - Obrona podstaw wiary katolickiej i odpowiedzi na zarzuty. ks. S. Bartynowski, wyd. Te Deum, W-wa 2001.

VETUS
31-08-2008, 23:39
Człowiek zbiskupiał.:)

Widzę, ze Matrix dowcipny jest, obcymi językami włada, wczoraj "Amen" zacytował, dzisiaj; jak może tak zabawia,

raz puści bączka, raz pawia.

maja59
31-08-2008, 23:40
Słusznie. I to załatwia sprawę.
Dla zainteresowanych a nie rozumiejących: "Apologetyka Podręczna" - Obrona podstaw wiary katolickiej i odpowiedzi na zarzuty. ks. S. Bartynowski, wyd. Te Deum, W-wa 2001.
Cieszę się, że to załatwia sprawę i mam nadzieję, że reklamowana pozycja nie należy do lektur obowiązkowych.

Matrix
31-08-2008, 23:44
Re: Vetus

Zespół drażliwego jelita? Na forum są lekarze.:)

VETUS
31-08-2008, 23:50
Cieszę się, że to załatwia sprawę i mam nadzieję, że reklamowana pozycja nie należy do lektur obowiązkowych.
Ależ oczywiście. Jakbym słyszał swoich studentów. To tak dla naukowego porządku, żeby potem na egzaminie nie powiedziano mi, ze nie podałem uzupełniającej lektury dodatkowej.

Mar-Basia
01-09-2008, 00:00
Ależ oczywiście. Jakbym słyszał swoich studentów. To tak dla naukowego porządku, żeby potem na egzaminie nie powiedziano mi, ze nie podałem uzupełniającej lektury dodatkowej.
Panie Profesorze - dobry profesor potrafi odpowiedziec uczniowi na zadane pytanie a nie odsyla go do zrodla referencyjnego. ZERO z pedagogiki - NIE ZDALES EGZAMINU!!!!!

Podpisany "zawiedziony student":mad:
Ciagle czekam na odpowiedz!

Lila
01-09-2008, 00:05
Oj ludziska kochane.Tyż Wam się chce.A niech tam każdy wierzy w co mu się podoba.Albo nie wierzy.
Świat zaczyna się palić ,więc kwestia wiary niebawem się wyjaśni.Czy popłyniemy z dymem w atmosferę,czy jako dusze w wieńcach z dobrych uczynków ( znam taką ,która aczkolwiek szpakowata ,to jako dusza zostanie łysa ,z brwiami czarnymi jak Piłsudski ) będziemy fruwać z chmurki na chmurkę..

Ps.rząd Waszego Tuska ( bo on mój nie jest ) przyznał właśnie dotację o.Rydzykowi w wys.1,2 miliona.Nie wiem czego -złotych czy euro,bo po prawdzie nie obchodziło mnie to.
No i miejcie wzgląd na moją Mamusię ,do której się udaję z tortem i jestem w nastroju mocno córczynym.
Jak mi się przypomni Dyrektor i to co Mamusia zrobiła,nastrój mi przejdzie i stara matka i jej wielka chatka ( obecnie w rękach światobliwych ) znowu mnie ..sorry ..wqrwi.
Miłych snów..:)

VETUS
01-09-2008, 00:14
Panie Profesorze - dobry profesor potrafi odpowiedziec uczniowi na zadane pytanie a nie odsyla go do zrodla referencyjnego. ZERO z pedagogiki - NIE ZDALES EGZAMINU!!!!!

Podpisany "zawiedziony student":mad:
Ciagle czekam na odpowiedz!
Konsultacje mam w środy 12-14, pokój 105, zapraszam w pażdzierniku.

Zieeeew. Dobranoc.

Matrix
01-09-2008, 00:45
Jestem pod wrażeniem. Wykładowca - wydmuszka, prosto z Torunia?
Erwin with his psi can do
calculations quite a few.
But one thing has not been seen
just what does psi really mean.

Konsultacje w listopadzie. Zdąży ?

zosia446
02-09-2008, 19:15
Jestem pod wrażeniem. Wykładowca - wydmuszka, prosto z Torunia?
Erwin with his psi can do
calculations quite a few.
But one thing has not been seen
just what does psi really mean.

Konsultacje w listopadzie. Zdąży ?


Napisalam kiedys 2 zdania po angielsku o MM w rocznice jej smierci/przepisalam z gazety / w watku o nauce jezykow obcych.
Skasowano mnie natychmiast,gdyz byly niezgodne z regulaminem
Nieprzetlumaczone.....,a to co cytuje gdzie ma tlumaczenie?
Moze ,poniwaz ja slucham czasami modlitwy rozancowej w RM,uszkodzilam sobie wzrok i nie widze .

Lila
02-09-2008, 19:20
W imię Ojca i Syna....
Zosia ,żyjesz ? Bo plotki chodziły,żeś legła pod Gustawem ?

Alladynka
02-09-2008, 20:18
Nikt chociaz trochę mądry ..bo to głupie radio."
Niestety beretów ci u nas dostatek ;)

Matrix
02-09-2008, 20:30
Re: Zosia 446

To wprawdzie zagadka nie dla niej /odwzajemniam formę 3 os./
lecz przetłumaczę:

Erwin ze swym psi dokona
obliczeń od groma
lecz wciąż nikt nie wytłumaczył
co właściwie to psi znaczy.

psi - funkcja falowa w równaniu Schrodingera
Tylko po co to Zosi 446?:)

maja59
02-09-2008, 20:39
Aby ułatwić Zosi zrozumienie funkcji falowej podaję proste tłumaczenie:
Funkcja własna będąca rozwiązaniem równania Schrödingera nosi nazwę funkcji falowej. Funkcja falowa, w najogólniejszej postaci funkcja zespolona, nie ma bezpośredniego sensu fizycznego. Dopiero jej kwadrat interpretujemy jako gęstość prawdopodobieństwa znalezienia cząstki. Powyższa interpretacja pochodzi od niemieckiego fizyka Maxa Borna, który podał ją w 1926 roku. Funkcja falowa reprezentuje stan kwantowy układu fizycznego w przestrzeni Hilberta funkcji całkowalnych z kwadratem (L2) gdzie iloczyn skalarny zdefiniowany jest jako równanie, którego przez litość dla wszystkich nie przytoczę.

VETUS
02-09-2008, 22:51
re. maja 59.
Co??? iloczyn skalarny zdefiniowany jest jako równanie? Bzdura.
Dywersyfikacja destrukcyjności semantycznych funkcji falowej sublimuje sensu stricto kohezywną koherencję neo-aglutacyjnych aksjomatów orbitalnych aplikowanych metodami a priori stricte uniwersalnymi poprzez pejoratywną ameliorację i alternację mega-hekatomby glacjalnej. Więc gdzie tu równanie?

Matrix
02-09-2008, 23:57
Vetus " wypuszcza dla wprawki
raz posta z rękawa, drugi raz z nogawki.":) :)

VETUS
03-09-2008, 00:38
re Matrix

Stare chińskie porzekadło mówi;

还有可能是这一页面已被删除。

"Nie ma gorszej rzeczy niż ratowanie własnego kompleksu niższości marna złośliwością."

Matrix
03-09-2008, 00:58
Ależ zajadła rzetelność!
Nuda.Kompleks belfra.
Z tego się nie wychodzi.

VETUS
03-09-2008, 01:20
A skoro o rzetelności mowa to muszę wyjaśnić, że w trzecim znaku od lewej, teraz po reformie pisowni Kiang Xiong Hua pionowej kreski już się nie używa. Ale to tak na marginesie.

Bajadera07
03-09-2008, 09:17
O święta Matyldo ! Vetusie :Qui nimium probat, nihil probat.(tego nie tłumaczę, bo to tylko do Vetusa). A może to kolejny wybryk naszej korektorki ? Jake ścieńscie, sze ja piszem pes blentuw... Niesnajomoźć oltoklafi jezd jag fszut na tupie...

maja59
03-09-2008, 09:28
O święta Matyldo ! Vetusie :Qui nimium probat, nihil probat.(tego nie tłumaczę, bo to tylko do Vetusa). A może to kolejny wybryk naszej korektorki ? Jake ścieńscie, sze ja piszem pes blentuw... Niesnajomoźć oltoklafi jezd jag fszut na tupie...
To cudne, zupełnie nic nie rozumiem, brawo Bogda50, przywróciłaś właściwą miarę rzeczy:D .

VETUS
03-09-2008, 16:14
Widzę, że dyskusja nasza w tym wątku nabiera rumieńców, staje się coraz bardziej konstruktywna i konkretna. Niebawem odpowiemy sobie wreszcie na pytanie......
kto słusznie nie słucha, a kto słucha tego moherowego radia, tych zakłamanych, siejących nienawiść, pazernych klechów, symbol wszelkiego wstecznictwa i ciemnogrodu, tych którzy w swym czarnym rozbiorze rozkradają Polskę, tych, których duchowi, historyczni protoplaści w ramach zorganizowanej Inkwizycji palili na stosach miliony niewinnych ludzi (w tym kobiety ciężarne i karmiące matki) a organizując krwawe krucjaty nieśli zagładę i przyczynili się do wybicia w pień tylu pokój miłujących narodów.
Koledzy i koleżanki! PPA (Partia Pyskujących Ateistek) oraz TWŚ (Towarzystwo Wiedzy Świeckiej), nie pozwolą aby niejaki Rydzyk pluł nam w twarz i dzieci nam katechizował. Zadaniem tych ugrupowań jest........

(no, może na razie starczy)

maja59
03-09-2008, 19:05
Bardzo proszę o przybliżenie zadań przywołanych wyżej organizacji.

VETUS
03-09-2008, 22:54
Bardzo proszę o przybliżenie zadań przywołanych wyżej organizacji.

A skąd ja mam znać zadania tych niby "organizacji"? Ja, utra katolicki beton, o przedsoborowym odchyleniu dla którego modernistyczny współczesny Kościół jest zbyt miękki, rozmydlony w jakimś dialogu i nieszczęsnym ekumenizmie?
Dlatego wyjaśniam, już teraz bez ironii (którą jak sądzę każdy inteligentny czytelnik z łatwością wyłapie):
nie jestem fanem RM, słucham okazjonalnie, słuszne aspekty polityczne popieram i bronię ich, co do teologicznej zaś obudowy mam szereg zastrzeżeń, co wynika, jak wspomniałem, z mojej przedsoborowej ultra-tradycyjnej orientacji. Ale to już temat dla węższego grona zainteresowanych - chodzi o liturgię, ekumenizm, wolność religijną itp., czego w RM nie znajduję. Ojca Rydzyka szanuję jako katolickiego kapłana, idolem jednak dla mnie nie jest.
Nie zbiskupiałem, nie zrydzykowałem, ale.... wara od Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego!!!

Lila
03-09-2008, 23:52
O.Rydzyk powinien być idolem każdego biznesmena,szczególnie takiego ,który wierzy w karierę od pucybuta do milionera.
Nie dostał dotacji 22.milionów zeta na badania źródeł wód geotermalnych,to wymyślił na J.Górze sposób i będzie miał niedługo 30...milionów.Zresztą chyba wiecie jaki ,to co będę pisać.

Matrix
04-09-2008, 22:41
ale.... wara od Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego!!!

Święty to może być ...ale nie dla mnie. To wolny kraj, a ta instytucja i jej ludzie póki co ,nie są przedmiotem kultu
religijnego.Urwałeś się z podwórkowego kółka różańcowego, czy z Partii Nawiedzonych Klerykałów?
Beznadziejny przypadek.

Bajadera07
04-09-2008, 22:58
Nasz Vetus wrócił do okresu przed krucjatowego...
Ręce opadają... pisze niczym senior ...jakaś moda na bliźniaki czy co..
Obaj? tak samo niereformowalni, jak ten ich ,, św.i rzymski..".

VETUS
04-09-2008, 23:07
Święty to może być ...ale nie dla mnie. To wolny kraj, a ta instytucja i jej ludzie póki co ,nie są przedmiotem kultu
religijnego.Urwałeś się z podwórkowego kółka różańcowego, czy z Partii Nawiedzonych Klerykałów?
Beznadziejny przypadek.

Ooooo! Kogo ja czytam! Moja wielbicielka! Pani Matrixowa!

Ja myślałem, że Matrix to mężczyzna (i już zacząłem się niepokoić i czuć niezręcznie), ale przeglądając dokładniej forum znajduję, iż Matrix to niewiasta jest. No, to mi ulżyło!!! To zmienia postać rzeczy i wszystko tłumaczy.
Serdecznie pozdrawiam i śpieszę poinformować, że dołożę wszelkich starań aby w maksymalnym stopniu bojkotować Pani w stosunku do mojej osoby jakże cenne uwagi.
A to ci dopiero....

Matrix
04-09-2008, 23:15
Z wzajemnością,Flying Spaghetti Monster, z wzajemnością.

Bajadera07
04-09-2008, 23:33
Post 68 czytałam kilka tygodni temu ..( zwłaszcza tą część o płci i wielbieniu) czyżby deja vi...
Tylko wtedy te słowa skierowane były chyba do ost...a.

VETUS
04-09-2008, 23:43
Nasz Vetus wrócił do okresu przed krucjatowego...
Ręce opadają... pisze niczym senior ...jakaś moda na bliźniaki czy co..
Obaj? tak samo niereformowalni, jak ten ich ,, św.i rzymski..".

A tu was boli! Pełna satysfakcja po mojej stronie!

Matrix
04-09-2008, 23:52
Bogda, boli Cię coś poza szczęką - ze śmiechu?:)

Bajadera07
05-09-2008, 00:15
A pewnie że boli ! Brzucho mnie boli, jeszcze chwila a skrętu kiszek dostanę .. święta Makrelo ! tyle śmiechu przed snem to chyba niezdrowe...

maja59
05-09-2008, 08:46
A pewnie że boli ! Brzucho mnie boli, jeszcze chwila a skrętu kiszek dostanę .. święta Makrelo ! tyle śmiechu przed snem to chyba niezdrowe...
Mnie też ze śmiechu boli, znowu sklonował się jakiś nawiedzony, ale wolność słowa jest niech pisze i pozostanie w pokoju.

Bajadera07
05-09-2008, 08:57
Nie żaden jakiś , ale STARY znajomy..Tyle że klawiaturę , to se polską zafundował.. pewnie kupił podczas ostatniej wizyty w ojczyźnie, albo od latorośli dostał...
Styl wypowiedzi jest jak linie papilarne...

maja59
05-09-2008, 09:03
Nie żaden jakiś , ale STARY znajomy..Tyle że klawiaturę , to se polską zafundował.. pewnie kupił podczas ostatniej wizyty w ojczyźnie, albo od latorośli dostał...
Styl wypowiedzi jest jak linie papilarne...
O rany, chce tak bana przeczekać, trzeba omijać

Bajadera07
05-09-2008, 09:07
Spoko.... nie wszystko jeszcze rozpoznane, ale że gościu pająkiem karmiony , to widać... Niech sobie pisze, wolno mu.. Ale jak wrócą dawne metody polemiki, to..... no cóż....
Primus in orbe deos fecit timor.... Ale ja nie strachliwa jestem...

Lila
05-09-2008, 10:09
Bogda,ja jestem taki specjalista od forumowej daktyloskopii.Więc na pewno NIE.:) Na 100%.
Tamten ...hmmm...jakby tu rzec ...mądry inaczej.:)

Bajadera07
05-09-2008, 10:36
Mam prawo się mylić ...Ale przyznasz , że poszlaki wyjątkowo bliźniacze...

Lila
05-09-2008, 10:39
Mam prawo się mylić ...Ale przyznasz , że poszlaki wyjątkowo bliźniacze...

Poszlaki są:D .Tylko tamten łaciny ...ni hu hu..:D ..

Bajadera07
05-09-2008, 10:44
Lila, czy z tamtym... no wiesz... są jakieś problemy, jakby co , to na priv... chyba że eksponat jest z twojego boxu...

Lila
05-09-2008, 11:06
Lila, czy z tamtym... no wiesz... są jakieś problemy, jakby co , to na priv... chyba że eksponat jest z twojego boxu...

Bogda ...:D nie ma problemów.Nie wiem nawet czy żyje po potopie.W sumie to taki Savonarola jest.I tak na końcu drogi - stos.:D
Kudy mu do innych.

VETUS
05-09-2008, 12:26
Jesli jestem utożsamiany z użytkownikiem tego forum o nicku Senior (pobieżnie zapoznałem się) a którego to poglądy w dużej mierze aczkolwiek nie w pełni podzielam, świadczy to wyłącznie o (autocenzura) moich adwersarek.

Lila
05-09-2008, 12:46
Vetus,jeżeli chodzi o mnie ,to nie jesteś utożsamiany.
Ale -mniemam- Seniorowi przydasz się .Bo jak do tej pory ,to tylko ja za nim stałam jak skała.Ale już cuś mi sił brakło.:)

VETUS
05-09-2008, 13:36
Vetus,jeżeli chodzi o mnie ,to nie jesteś utożsamiany.
Ale -mniemam- Seniorowi przydasz się .Bo jak do tej pory ,to tylko ja za nim stałam jak skała.Ale już cuś mi sił brakło.:)

Zauważyłem. Muito obrigado - to po portugalsku; b. dziękuję. Żeby nie było, że ja tylko łacinę...

Przy okazji... bo ja nowy na tym forum. To jak to u was jest? Na innych poważnych forach, które znam, administrator wzgl. moderator, po zbyt długim off-topikowaniu zamyka wątek lub przywołuje do porządku. Ja rozumiem, że kobitki, urocze gadułki itd, ale tutaj... harmider jak przed wsiowym geesem. Chyba tylko po to zeby coś napisać i zaistnieć, zaistnieć.... o, jestem, czytają mnie, ale mu przyłożyłam, hi, hi....gupek, hi, hi. Czy nie można założyć osobnego działu/wątku; "Pogaduchy i uszczypliwości"?

ja-ninka
05-09-2008, 17:20
Wtrącam się w środku, bądź przy koncu :) dyskusji. Chciałabym jedynie rzec, że wszystko byłoby w porządku, gdyby RM nie odbierało polskości niekatolikom. Czy mówi o. Rydzyk, czy o. Andrukiewicz, czy jeden z popierajacych rozglosnię biskupów, zaraz po określeniu, że np. coś stanowi napad na Polskę , zaraz po tym pojawia się określenie ... na Kościół. Polska to nie kosciół, utożsamianie ich jest zgola błędem niewybaczalnym.
Co jest, poza tym, nie do przyjęcia to wskazywanie, że większosć mediów jest jedynie polskojęzyczna, co ma oznaczać, ze funkcjonuje na zlecenie jakichs obcych sil, a fakt,m ze pracuje tam wielu Polaków dziala jedynie na ich niekorzysc...

ja-ninka
05-09-2008, 17:27
Ogladałam wczoraj relację z pielgrzymki do Kalisza. Jak o. Rydzyk ma czelnośc wciąż prosić ludzi o pieniadze na przedsiewziecie geotermalne argumentując, że to dla Polski???? To tak, jakbym miala prywatny projekt i chciala jego realizacji poprzez datki innych, a twierdzila, że to dla ogołu!! Prywatna fundacja Lux Veritatis chce urzeczywistnić prywatny projekt, aby poszerzyć działalnosc prywatnej uczelni i to jest dla Polski?????????????

Matrix
05-09-2008, 23:56
Re: Ja-ninka
Zbitka Polak-katolik to najwygodniejsza wersja dla tego środowiska.Zachowawcza , nie naruszająca ich oglądu świata,po prostu wygodna.Tacy "ludzie średniowiecza", o których właściwą świadomość bardzo dba zapobiegliwy tatko. Przypuszczam,że mógłby sprzedać śnieg Eskimosom.
Manipulator i sprytny karierowicz.Nobla dla tego, kto położy kres jego działalności , biorąc pod lupę przekręty finansowe i naciąganie staruszek. Na razie odważnych brak. Koniunkturalizm "elit" i ciche poparcie części Episkopatu dają mu gwarancję nietykalności. Mam nadzieję,że do czasu.
Szkoda nerwów.:) Pozdrawiam.

ja-ninka
06-09-2008, 14:29
wydaje mi się, że Episkopat zachowawczo milczy, bo ludzi w Kościele coraz mniej, a to środowisko jest prężne, widoczne, stałe. Mimo to, nie chcę mieć z katolicyzmem nic wspólnego, a czuję się Polką, stad moje oburzenie. Rownież pozdrawiam

POLA
10-09-2008, 23:21
Czuję się zobowiązana donieść, że w minioną niedzielę pan Jarosław, były premier, po uroczystościach w sejmie, zawitał był do RM, do którego się spóźnił, ale tylko dlatego, że Tusk nie wybudował mu jeszcze tych obiecanych autostrad do Torunia, których to dróżek jemu przez 2 latka nie udało się położyć.

Tak słuchając sobie rozważań nad marnością rządów PO pomyślałam, że może na tę sesję do Torunia wierzchem na kocie byłoby szybciej? Tylko kota szkoda:D

Matrix
10-09-2008, 23:52
Jaruś ma szlaban na jazdę na kocie od czasów dzieciństwa. Z takiego domu.....:)

Kazik
11-09-2008, 00:11
Czuję się zobowiązana donieść, że w minioną niedzielę pan Jarosław, były premier, po uroczystościach w sejmie, zawitał był do RM, do którego się spóźnił, ale tylko dlatego, że Tusk nie wybudował mu jeszcze tych obiecanych autostrad do Torunia, których to dróżek jemu przez 2 latka nie udało się położyć.

Tak słuchając sobie rozważań nad marnością rządów PO pomyślałam, że może na tę sesję do Torunia wierzchem na kocie byłoby szybciej? Tylko kota szkoda:D
a ile Tuskowi udało się przez prawie rok?--porównaj.
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=wybudowane+drogi+za+kadencji+Tuska&lr=
Polu--mam Cię za mądrzejszą--dlatego się dziwię--drogi nie wybudowano--spóźnił się. Masz frajdę-a Tusk raz leciał niby oszczędnie i się spóźnił do USA. Myślałem że masz polot--Polu. A czytam--14 latkę. Zwłaszcza jak piszesz o kocie. Przedobrzyłaś miła.

a_sikorzanka
11-09-2008, 07:16
Jaruś ma szlaban na jazdę na kocie od czasów dzieciństwa. Z takiego domu.....:)

No chyba,że jest to kotek mocno rasowy.:D
Polu też słyszałam wywody tego pana od kota-żenuła.

POLA
11-09-2008, 12:02
...
Polu--mam Cię za mądrzejszą--dlatego się dziwię--.
No widzisz, człowiek do późnej starości się uczy:D
Myślałem że masz polot--Polu. A czytam--14 latkę. Zwłaszcza jak piszesz o kocie. Przedobrzyłaś miła.
A to pech, no nie mam polotu, ale ja to wiem od dawna, a Ty dopiero teraz.
Komentarz - jak wyżej:)
Z kotem przesadziłam?
Ty nie znasz jeszcze moich możliwości;)

Czternastolatka dedykuje Ci trawestację wierszyka Brzechwy:

Plotkowały drzewa w borze,
Pan Kazik jest w nie humorze
Pan kazik ma twarz taką srogą,
Pan Kazik dziś wstał lewą nogą,
Pan Kazik jest trochę nie w sosie,
Pan Kazik ma muchy w nosie.

ja-ninka
11-09-2008, 12:20
Ja przysłuchiwałam się temu spotkaniu w RM. Kaczyński ma racje, że większosć mediów jest mu nieprzychylna, zresztą same jego wypowiedzi nie były drastyczne, ja go nie poprę, bo konserwatyzm to dla mnie niemal brzydkie słowo. Co było jednak drastyczne, to niektóre telefony. Dzwoniły dwie osoby, które zarzucały Kaczynskiemu związki z masonerią (sic!), co go dyskredytowało w ich oczach. Czy ci ludzie w ogóle wiedzą czym jest masoneria???

ja-ninka
11-09-2008, 12:21
Aha- przypomnę, co napisał Leszek Kołakowski w "Kulturze i fetyszach": "Konserwatysta redukuje siebie do świata, nihilista świat do siebie"

aannaa235
11-09-2008, 14:23
Kto chce niech słucha RM - tylko błagam nie słuchajcie prof.Nowka

ostatek
11-09-2008, 22:10
Kto chce niech słucha RM - tylko błagam nie słuchajcie prof.Nowka
Nie słucham; dbam o zdrowie psychiczne i kocham koty. Pola, masz rację - kota szkoda. :)

hannabarbara
12-09-2008, 09:15
No widzisz, człowiek do późnej starości się uczy:D

A to pech, no nie mam polotu, ale ja to wiem od dawna, a Ty dopiero teraz.
Komentarz - jak wyżej:)
Z kotem przesadziłam?
Ty nie znasz jeszcze moich możliwości;)

Czternastolatka dedykuje Ci trawestację wierszyka Brzechwy:

Plotkowały drzewa w borze,
Pan Kazik jest w nie humorze
Pan kazik ma twarz taką srogą,
Pan Kazik dziś wstał lewą nogą,
Pan Kazik jest trochę nie w sosie,
Pan Kazik ma muchy w nosie.
Polu! Jesteś Mistrzynią Riposty! Podziwiam!

POLA
12-09-2008, 14:00
Do:
Aannaa: a ja słucham dr. hab. Nowaka, wcale mi nie szkodzi ani na psychikę, ani na fizykę:D, a niekiedy nawet humor mam... podwójny;)

Ostatek
No, prawda, kotki milutkie, takie mruczące i cieplutkie futerkowe zwierzaczki:) , szkoda by było wierzchem na tym ujeżdżać; pchła - to rozumiem, ale przy gabarytach JK? Odpada.

POLA
12-09-2008, 14:02
Haniu
Eee tam, przesada, a jeśli już ... to na poziomie czternastolatki:D, co nie jest pocieszające w konfrontacji z metryką:mad:...moją.

POLA
12-09-2008, 16:47
Zapomniałam dodać o dr. Nowaku.
Otóż w dniu swoich urodzin 8.09. został on był skazany przez sąd okrutny za nielegalną publiczną zbiórkę pieniędzy na szczytny cel, mianowicie szkolenie społeczeństwa polskiego, co wyjaśniał zresztą pokrzywdzony na swojej stronie internetowej tymi słowy:

Od wielu lat staram się usuwać różne tabu, zwłaszcza w historii stosunków polsko-żydowskich. Płacę za to rozmaite koszty: przemilczenie w najbardziej wpływowych mediach, zablokowanie sprzedaży moich książek w bardzo wielu księgarniach i inne. Mój najnowszy cykl tekstów w "Naszym Dzienniku" sygnalizuje jak bogate są materiały zebrane przeze mnie na temat pewnych przemilczanych spraw.
Od poparcia patriotycznych Polaków zależy, czy uda mi się te materiały w pełni wykorzystać. Dlatego apeluję do Państwa o wsparcie moich szans na rozwijanie różnych tabu poprzez nadsyłanie wpłat na moje konto złotówkowe.

Cytuję te słowa, ponieważ już ze str. internetowej zniknęły.

Sąd wymiótł p.Nowakowi 400zł kary złotówkowej, czym zapewne uszczuplił narodowy urobek historyczny i skazał rodaków na śmierć w nieświadomości.

Dla ciekawskich dodam jeszcze, że doniósł na JRN podobno nie kto inny, jak Stf. Niesiołowski.
Oj, nieładnie, panie marszałku-wice, tak pognębić brata wcale nie mniejszego, nieładnie:mad:, zaprawdę się nie godzi.

No i jest jeszcze jeden kłopot. Dręczą mnie wyrzuty sumienia, że nie spełniam kryteriów patriotycznego Polaka, bo nie wspieram finansowo tej jakże szczytnej działalności charytatywnej prof. szkoły toruńskiej:confused:
Hmm...muszę przemyśleć sprawę.

aannaa235
13-09-2008, 08:07
Polu!!- każdy słucha co chce i kogo chce, ja tam wolę Jego nie słuchać, pozdrawiam

POLA
20-09-2008, 21:49
w studiu RM, razem ze swoim adwokatem. Kogo temat interesuje - polecam, właśnie słucham.
O. dyżurny apeluje, jeśli ktoś coś wie, ma pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

A sprawa dziwna co najmniej, nałożono rodzinie embargo na ujawnianie pewnych informacji, Ćwiąkalski miał pomóc, ale nic nie robi, Kalisz tak wiele swego czasu gardłował i cisza.
Skandal!!

walkiria57
21-09-2008, 02:00
Wracam do tematu wątku i odpowiadam: ja nie.

POLA
21-09-2008, 23:14
Pan Macierewicz uświadamia naród.
Właśnie przemówiła słuchaczka, która dostrzegła cud: mimo tak fatalnych dotychczasowych rządów i prowadzonej przez nie polityki o naszym kraju można powiedzieć:
"A jednak się kręci".

liduszka
22-09-2008, 13:32
ja trzymam sie z daleka od Kosciola Rzymskokatolickiego 40 i jest mi bardzo dobrze!

liduszka
22-09-2008, 13:35
O;PRZEPRASZAM MILALO BYC (40 LAT) nerwy, nerwy.

inka-ni
22-09-2008, 14:51
Liduszko bo takich jest więcej,na wymarciu ,jest starsza generacja mlodzież, gdy kościól nie zmieni swojej politycznej ideologi będzie mial coraz mniej zwolenników,bo już ma...

maja59
22-09-2008, 15:15
ja trzymam sie z daleka od Kosciola Rzymskokatolickiego 40 i jest mi bardzo dobrze!
Ja też i też mi bardzo dobrze

VETUS
22-09-2008, 20:58
ja trzymam sie z daleka od Kosciola Rzymskokatolickiego 40 i jest mi bardzo dobrze!

Nu, haraszo, Liduszka. A dlaczego trzymasz się z daleka od KK.... i czego trzymasz się w zamian? Ciekawym.

Anilah
22-09-2008, 21:24
Komentarz do artykułu: Kto słucha Radia Maryja? (http://www.senior.pl/147,0,Kto-slucha-Radia-Maryja,4426.html)
--------------------
Przykre,że w ogóle ktoś tego radia słucha.Przecież ono zieje taką nienawiścią ,że trudno nazwać je katolickim./Raz jadąc samochodem radio samoczynnie dostroiło się do tej stacji/.
Na takie radio szkoda czasu,tyle jest innych pięknych rzeczy do słuchania, oglądania i czytania.

BUNIA
22-09-2008, 21:25
A ja tam podsluchuje RM .. niechcacy całkiem .. hihi bo mi na każda fale właża .. po prostu ot "nie chcem ale muszem"
Tak bywa jak sie mieszka blisko przekaznika ...

Babcia Iwa
22-09-2008, 23:41
Ja nie słucham tych bełkotów. Raz próbowałam się wsłuchać, ale odstraszyła mnie bijąca nienawiść, mściwość i zakłamanie. Nie odpowiada mi to. Lubię jasne sytuacje a nie bajdy. Dobranoc - miłych snów kolorowych.

POLA
23-09-2008, 13:49
Ja nie słucham tych bełkotów...
Zapewniam Cię, że zdarzają się audycje naprawdę niebełkotliwe, widać źle trafiłaś, pewno na jakieś rozmowy polityczne:)

inka-ni
23-09-2008, 15:58
Co ty powiesz, podobno kosciól nie zajmuje się polityką?a przynajmniej ma inną rolę do spelniana.

Alladynka
23-09-2008, 16:45
Inko-ni dobrze powiedziane http://www.humor.logocjoner.pl/gify/b1145468006444674668856a.gif

POLA
23-09-2008, 23:06
Co ty powiesz, podobno kosciól nie zajmuje się polityką?a przynajmniej ma inną rolę do spelniana.
A widzisz, jednak się zajmuje... ma takie historyczne obciążenie;), słucham, to wiem:)

POLA
27-09-2008, 21:19
Dzisiaj o 21:40 posłcham sobie wykładu na tematy bieżące dr. hab., profesora szkoły toruńskiej J.R.Nowaka. Zapewne włączy się też, jak to ma we zwyczaju, prof. Wolniewicz.

Bajadera07
26-02-2009, 12:58
Podbijam wątek....

inka-ni
26-02-2009, 13:46
No Bogda to co poscimy przy radiu Maryja?

Bajadera07
26-02-2009, 14:02
Możemy pościć, czemu nie.... tylko najpierw muszę coś zjeść , bom głodna. Mielone z czosnkiem już od paru dni za mną chodzą... a posłuchać radia z twarzą nigdy za mało...
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/2084/large/1_radiomaryja.jpg

ammi1952
26-02-2009, 15:00
O rety Bogda nigdy nie myślałam ,że lubisz ten rodzaj utrapienia (pokuty) ;) mnie to przerasta

jip
26-02-2009, 15:13
Co w tym radiu Wam się nie podoba? przecież tam mówią, że to jedyne radio, które mówi prawdę, jedyne radio, które pokazuje Polakom gdzie ich ten rząd wyprowadzi, jedyne radio, gdzie nikt nie przeszkadza posłom PiS w swobodnej wypowiedzi, jedyne radio w którym prawdziwi eksperci się wypowiadają, no i jedyne radio, które jest pokrzywdzone ... no nie! wstydźcie się tak nie można... a czego będziemy w końcu słuchać coby prawdy się dowiedzieć? Ale poważnie to myślę, że radio katolickie jest naprawdę potrzebne, nie wiem czy akurat RM?

tadeusz50
26-02-2009, 17:05
Co w tym radiu Wam się nie podoba? przecież tam mówią, że to jedyne radio, które mówi prawdę, jedyne radio, które pokazuje Polakom gdzie ich ten rząd wyprowadzi, jedyne radio, gdzie nikt nie przeszkadza posłom PiS w swobodnej wypowiedzi, jedyne radio w którym prawdziwi eksperci się wypowiadają, no i jedyne radio, które jest pokrzywdzone ... no nie! wstydźcie się tak nie można... a czego będziemy w końcu słuchać coby prawdy się dowiedzieć? Ale poważnie to myślę, że radio katolickie jest naprawdę potrzebne, nie wiem czy akurat RM?
Jip mam propozycję nie do odrzucenia. Może do spółki założymy jakieś radio. Módlmy się 24/24 przez siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku.

nutaDo
26-02-2009, 17:07
Przecież nikt nie zmusza do słuchania Radia Maryja, po co te ubliżania? - żeby obrzydzić, poniżyć....

Pani Slowikowa
26-02-2009, 17:12
Jip mam propozycję nie do odrzucenia. Może do spółki założymy jakieś radio. Módlmy się 24/24 przez siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku.


Eeee tam Tadziu!! Radio??
Mnie juz od pewnego czasu chodzi po glowie aby zalozyc wlasny kosciol;) A co??:)

Bajadera07
26-02-2009, 17:18
Kościół..? To ja się piszę ...! Mogę zarządzać finansami..! A religię to sami wymyślimy czy będziemy bazować na jakiejś już znanej..?

tadeusz50
26-02-2009, 17:19
Eeee tam Tadziu!! Radio??
Mnie juz od pewnego czasu chodzi po glowie aby zalozyc wlasny kosciol;) A co??:)
Ale wpierw radio, napędzimy sobie elektorat, następnie kośćiół, jakąś partyjkę co przebije wszystkich. Kandydata na Prezia już mam w innym wątku. To będzie taka opcja trzy w jednym.

jip
26-02-2009, 17:25
Przecież nikt nie zmusza do słuchania Radia Maryja, po co te ubliżania? - żeby obrzydzić, poniżyć....
Masz racje nikt nikogo nie zmusza, ale ja nieraz słucham i naprawdę zamiast wartości religijnych, chociaż są one tam też, widzę dużo podjudzania, dużo wygadywania, które nic wspólnego z wiarą chrześcijan nie ma . Osobiście uważam, że brak prawdziwie katolickiego radia błędem by było, bo jest potrzebne, ale akurat to wspomniane pierze mózgi w kierunku niewiele mającym wspólnego z chrześcijaństwem, tam nie ma wybacz, tam jest przywal.... A ludzie potrzebują otuchy ale niekoniecznie judzenia jednych przeciw drugim i przedstawiania jedynie słusznych racji...
A dalej same wygłaszane rekolekcje nauki przez niektórych duchownych.......

nutaDo
26-02-2009, 17:36
Wiesz, gdzie jest Polska? - są takie miejsca.Potrudź się, pojedź...myślę, że nie będziesz źle sie czuł.

Bajadera07
26-02-2009, 17:38
To kościół już mamy, teraz doróbmy ideologię, a wtedy i wyznawcy się znajdą...
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/2084/large/1_1667490717_2c937ef2d2_o.jpg

Frezja
26-02-2009, 17:56
Gorących zródeł pod Toruniem niestety nie odkryto ledwie cieplutką wodę, za jaki biznes wezmie sie teraz Ojciec Dyrektor?

Pani Slowikowa
26-02-2009, 18:13
Masz racje nikt nikogo nie zmusza, ale ja nieraz słucham i naprawdę zamiast wartości religijnych, chociaż są one tam też, widzę dużo podjudzania, dużo wygadywania, które nic wspólnego z wiarą chrześcijan nie ma . Osobiście uważam, że brak prawdziwie katolickiego radia błędem by było, bo jest potrzebne, ale akurat to wspomniane pierze mózgi w kierunku niewiele mającym wspólnego z chrześcijaństwem, tam nie ma wybacz, tam jest przywal.... A ludzie potrzebują otuchy ale niekoniecznie judzenia jednych przeciw drugim i przedstawiania jedynie słusznych racji...
A dalej same wygłaszane rekolekcje nauki przez niektórych duchownych.......

A co powiesz o radiu Jozef?

jip
26-02-2009, 18:18
Wiesz, gdzie jest Polska? - są takie miejsca.Potrudź się, pojedź...myślę, że nie będziesz źle sie czuł.
Trochę jeżdżę i trochę gadam i nie bardzo rozumiem co przez to chcesz powiedzieć i gdzie mnie nakierować żebym dobrze się czuł, jestem z tych co dobrze się czują wszędzie, a Polska? Polska dla mnie jest w wielu i miejscach i ludziach ale ludziach co to myślą nie tylko o swoim interesie, nie w ludziach , którzy mówiąc Polska myślą ja..............

largetto
26-02-2009, 19:34
Cóż w tym złego ,że się słucha RM ?
Bełkot można usłyszeć i w TVN, i TV1,2........itd ,w stacjach radiowych też. Trzeba umieć z tego bełkotu wybrać audycje wartościowe, i zaręczam, że w RM też takowe można znaleźć.
Ktoś, kto interesuje się filozofią czy historią kościoła ,może wysłuchać wykładów profesorów, zarówno świeckich jak i katolickich. Są piękne audycje poetyckie, muzyczne / z muzyką poważną/.
Gdzie i w jakim środku masowego przekazu można wysłuchać autentycznych wypowiedzi byłych więźniów KL Warschau, uczestników rzezi na Wołyniu, wspomnień Sybiraków ?
Tego w historii nie ma, tego się teraz nie uczy, bo to niepoprawne politycznie. Tak samo było kiedyś z Katyniem ,Ostaszkowem....
Wartości jakie czerpiemy z wiadomości ze środków masowego przekazu zależą od nas samych.Trzeba wybrać z "plew - zdrowe ziarno", a plewy odrzucić.
Należy szukać dobra i prawdy.
Jeżeli ktoś pożąda i szuka prawdziwego dobra, nie może stać się złym.Jeśli więc ktoś staje się zły w wyniku własnego pożądania, musi to być pożądanie dobra pozornego, jak gdyby było ono dobrem prawdziwym.
Pozwólmy więc każdemu dochodzić do własnej Prawdy bez wyśmiewania się z ludzi patrzących na życie inaczej niż my.

Nie uważaj się świętego
- próbuj nim zostać.

Nie uważaj się za lepszego
- bądź lepszy dla innych.

Nie uważaj się za prowadzącego
- pozwól się prowadzić.

Nie uważaj się za godnego kogoś
- bądź jego godzien.

Nie uważaj się za mądrego
- ucz się całe życie.

Nie uważaj się za kogoś kim nie jesteś
- staraj się być sobą.

Nie uważaj się za ważniejszego
- naucz się żyć w cieniu innych.

Nie uważaj się za pępek świata
- stań się jego paznokciem.

Łukasz Tara

Lila
26-02-2009, 22:50
Largetto ..Gdzie i w jakim środku masowego przekazu można wysłuchać autentycznych wypowiedzi byłych więźniów KL Warschau, uczestników rzezi na Wołyniu, wspomnień Sybiraków ?


Gdzie to znaleźć ??? :)

aannaa235
27-02-2009, 06:13
najlepiej słuchać wiele stacji aby mieć porównanie.

granny
27-02-2009, 10:25
Nie słucham, nie wiem co przekazuje to radio, mam inne nośniki informacji, nie muszę słuchac ks.Rydzyka, nie jest on moim drogowskazem życiowym.

Mary Grace
27-02-2009, 10:46
[QUOTE=granny]Nie słucham, nie wiem co przekazuje to radio, mam inne nośniki informacji, nie muszę słuchac ks.Rydzyka, nie jest on moim drogowskazem życiowym.[/


Podpisuję się całkowicie pod wypowiedzią granny, dodatkowy komentarz uważam za zbędny.

Bajadera07
27-02-2009, 10:47
Largetto ..Gdzie i w jakim środku masowego przekazu można wysłuchać autentycznych wypowiedzi byłych więźniów KL Warschau, uczestników rzezi na Wołyniu, wspomnień Sybiraków ?

Gdzie to znaleźć ??? :)
Znalazłam coś takiego, ale potrzebny jest program Adobe Reader, aby tam wejść.
http://www.sybiracy.pl/index.php

BarbaraK
27-02-2009, 11:15
Masz racje nikt nikogo nie zmusza, ale ja nieraz słucham i naprawdę zamiast wartości religijnych, chociaż są one tam też, widzę dużo podjudzania, dużo wygadywania, które nic wspólnego z wiarą chrześcijan nie ma . Osobiście uważam, że brak prawdziwie katolickiego radia błędem by było, bo jest potrzebne, ale akurat to wspomniane pierze mózgi w kierunku niewiele mającym wspólnego z chrześcijaństwem, tam nie ma wybacz, tam jest przywal.... A ludzie potrzebują otuchy ale niekoniecznie judzenia jednych przeciw drugim i przedstawiania jedynie słusznych racji...
A dalej same wygłaszane rekolekcje nauki przez niektórych duchownych.......Też się z Tobą zgadzam,bo jeżeli tego słucha w miarę uksztaltowany czlowiek ,to wyciągnie prawidlowe wnioski,a w innym wypadku bywa różnie.Mieszkam na wsi,gdy wstępowaliśmy do Unii,to tak tu starsze spoleczeństwo rozumialo ,że nawet kościolw nie będzie.Tak potrafią starszym ludziom mieszać w glowach.

BarbaraK
27-02-2009, 11:17
To kościół już mamy, teraz doróbmy ideologię, a wtedy i wyznawcy się znajdą...
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/2084/large/1_1667490717_2c937ef2d2_o.jpg
Jestem za,czyżby to byl kościól z Torunia?,moglaś umieścić rownież czołgistę.

largetto
27-02-2009, 13:28
Largetto ..

Gdzie to znaleźć ??? :)

Lilu w rozmowach niedokończonych, które są emitowane codziennie, oprócz "rewelacji" J.R.Nowaka, czy dyskusji politycznych są tematy właśnie takie jak przedstawiłam. Ja mimo,że mam już prawie 60 lat nigdzie nie spotkałam się z informacją na temat KL Warschau i nie wiem czy gdzieś można takową znaleźć. A wypowiedzi osób, które zostały wywiezione na Sybir są wstrząsające i na pewno autentyczne.
Polityką o.Rydzyka się nie zajmuję , nie interesuje mnie co głosi , mam na ten temat własne zdanie.
Natomiast audycje historyczne, filozoficzne czy z etyki kościoła słucham często.Jak również wspaniałą sakralną muzykę z różnych epok.

nutaDo
27-02-2009, 14:07
Być może jest to wiadome, lecz podaję:
na Wikipedia wolna encyklopedia na temat Warschau Konzentrationslager jest pełna historia tworzenia i funkcjonowania tego obozu.
NIc o istnieniu obozu koncentracyjnego w Warszawie, którego celem Było zlikwidowanie 500.000 ludności polskiej i żydowskiej - nie wiedziałam.
Zbrodnie wojenne różnymi sposobami wychodzą.
Dokuczanie obraźliwymi wypowiedziami na temat Radia Maryja jest w tym kontekście ... brak mi słów...

lorison
27-02-2009, 15:46
Słuchałem kiedyś Radia Maryja.W początkowych latach
jego istnienia.Wspaniałe były dla mnie np.sobotnie wykłady
biblioznawców.
Obecnie nie słucham ale nie o to chodzi.
Dziwi mnie dość duża ilość wypowiedzi nie tylko
w tym wątku bardzo ironicznych n.t. kościoła czy wiary.
Nie przyłączam się do tego typu dyskusji.
Do dyskusji nie włącza się wielu ludzi wierzących.
Szanuję bardzo poglądy ludzi w sprawach wiary.
Mam znajomych agnostyków, ateistów .Nie przeszkadza
nam to w kontaktach.
A tu na tym forum jest jakoś dziwnie.
Czyżby kierowała niektórymi osobami
maksyma,jeżeli ja nie wierzę lub mam problemy
z własnym wnętrzem duchowym staram się do wiary innych zniechęcić lub wiarę nawet ośmieszyć?
Pozdrawiam wszystkich bez względu na
zapatrywania religijne i polityczne, czy ktoś słucha radia Maryja czy nie.
lorison
Z tym kościołem w Toruniu wiąże się b.ważny
moment mego życia.
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/493/medium/1_800px-Toru_C5_84__C5_9Bw._J_C3_B3zef.jpg
Koścół św.Józefa

basia73
27-02-2009, 17:29
Nie słucham, nie wiem co przekazuje to radio, mam inne nośniki informacji, nie muszę słuchac ks.Rydzyka, nie jest on moim drogowskazem życiowym.
Również i ja podpisuję sie pod wypowiedzią granny

wuere'le
27-02-2009, 19:25
Lorison, poniżej cytuję fragment Twojej wypowiedzi:
Czyżby kierowała niektórymi osobami
maksyma,jeżeli ja nie wierzę lub mam problemy
z własnym wnętrzem duchowym staram się do wiary innych zniechęcić lub wiarę nawet ośmieszyć?
Nie wiem skąd wniosek, że ci co wypowiadają się inaczej jak Ty, maja kłopoty z wnętrzem własnym, lub chcą kogokolwiek zniechęcać do wiary?
Wyrażają tylko swoje zdanie i mają do tego pełne prawo.

Ja również nie słucham radia z Torunia, po kipi nienawiścią, jest nietolerancyjne, a ten ichni pożalsięboże profesor, który zatracił zupełnie kontakt z rzeczywistością, dopełnia reszty.
Poza tym kościół i duchowieństwo robią wszystko, aby wiernych do tego kościoła zniechęci.
Przykłady bardzo prozaiczne: kazania ściągnięte z internetu i beznamiętnie odczytane, odprawiane nabożeństwa w sposób byle jaki, bez oczekiwanej pobożności, pycha, bogactwo itp.
Trudno się dziwić, że wielu wierzących przestaje chodzić do kościoła, pozostaje ze swoją wiarą i umacnia ją na swój sposób.
Tolerowanie tego, co robi Rydzyk, Jankowski i wielu innych, bezkarność pedofili w sutannach jest wielce wymowne

lorison
27-02-2009, 19:46
wure'le
Oj nie wyrywaj zdania z kontekstu.
Powtórzę.
Szanuję poglądy ludzi w sprawach wiary.
Tych wierzących i tych niewierzących.

Nie lubię ironizowania.
Czyżby tymi ironizującymi kierowała maksyma:
jeżeli ja nie wierzę lub mam problemy
z własnym wnętrzem duchowym staram się do wiary innych zniechęcić lub wiarę nawet ośmieszyć?

Frezja
27-02-2009, 19:52
Ja również nie słucham Radia Maryja. Nie mam nic przeciwko ludziom skupionym wokół radia. Ale Ojciec Dyrektor w moich oczach to biznesmen a nie duchowny.Pieniądz ,pieniądz,pieniądz, kieszeń pełna, dusz pusta.To moja opinia i nikogo nie chcę urazić.

bronczyk
27-02-2009, 21:06
Ja też nie słucham tego radia, choć nie bronię słuchać go innym. Każdy niech sam sobie wybierze. A księża tacy są, ponieważ zbyt dużo im wolno. Niektórzy sutannę noszą, ponieważ wygodniej im w tym ubraniu żerować na ludzkich uczuciach. Ale są też księża, których można nazwać świętymi. Takich cenię. Dam przykład. Ksiądz Twardowski. Ten łączył ludzi w odróżnieniu od Rydzyka. Łączmy się w szacunku dla ludzi dobrych i bez zwracania uwagi na to co słuchają.

nektarynka
27-02-2009, 21:22
Ja też nie słucham tego radia, choć nie bronię słuchać go innym. Każdy niech sam sobie wybierze. A księża tacy są, ponieważ zbyt dużo im wolno. Niektórzy sutannę noszą, ponieważ wygodniej im w tym ubraniu żerować na ludzkich uczuciach. Ale są też księża, których można nazwać świętymi. Takich cenię. Dam przykład. Ksiądz Twardowski. Ten łączył ludzi w odróżnieniu od Rydzyka. Łączmy się w szacunku dla ludzi dobrych i bez zwracania uwagi na to co słuchają. Zgadzam się z wypowiedzią Bronczyka całkowicie,mam swoje zdanie odnośnie tego Radia i Oj.Rydzyka ,i nikomu nie odradzam ,http://img7.imageshack.us/img7/4941/gifekwokularach.gifale ja nie słucham ,,

wuere'le
27-02-2009, 21:50
Jest wielu wspaniałych księży, np ks. Tiszner.
Czasem oglądam w internecie "tv religia", bardzo dobrze zrobiony program.

nestor
02-03-2009, 13:24
Do bogdy 50.
Te obrazki Tobie kojarzą się z RM?
możemy pościć, czemu nie.... tylko najpierw muszę coś zjeść , bom głodna. Mielone z czosnkiem już od paru dni za mną chodzą... a posłuchać radia z twarzą nigdy za mało...
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/2084/large/1_radiomaryja.jpg
To kościół już mamy, teraz doróbmy ideologię, a wtedy i wyznawcy się znajdą...
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/2084/large/1_1667490717_2c937ef2d2_o.jpg

Bogus55
19-03-2009, 23:56
ideologie tez już stworzyli co po nie którzy

Kazik
20-03-2009, 01:21
Znalazłam coś takiego, ale potrzebny jest program Adobe Reader, aby tam wejść.
http://www.sybiracy.pl/index.php
To poczytaj może ten artykuł. Jest tam mój komentarz (jedyny) z 17 lutego ( z podaniem pełnego nazwiska)
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090105/REPORTAZ/391337629

Rozia
06-04-2009, 17:11
Wszyscy jestescie bezboznikami do potegi!Radio Maryja,i tylkoo Radio Maryja jest slusznym radiem w Polszce!Przez was bezboznikow,te wszystkie wojny i nieszczescia!

babciela
06-04-2009, 17:13
jasne,Rozia , znowu masz racje.

Rozia
06-04-2009, 17:17
o qrde! Po raz pierwszy tzw."babciela",przyznala mi racje!
Wiecej powiem: jedyne sluszne radio w "Najjasniejszej" - to nasze moherowe!

babciela
06-04-2009, 17:20
Roziu, czytaj dokładnie, napisałam ZNOWU>

Rozia
06-04-2009, 17:24
No,coz,masz BB racje,niektorzy juz tak maja od urodzenia!

ammi1952
06-04-2009, 17:42
Kazik dzięki - ciekawy artykół

Kazik
06-04-2009, 17:53
Kazik dzięki - ciekawy artykół
Ja jeszcze podam zdjęcia z "nieludzkiej ziemi" --kolega mi obiecał pożyczyć skaner. Siostra ma troszke starych fotografii i map. Ten gość to mi się podoba. Szkoda że tylko ja dałem jedyny komentarz. Nie odpisał mi, ale może poczytał co napisałem.http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/arti...RTAZ/391337629

ammi1952
06-04-2009, 18:16
Kaziu jak wstawisz to kliknij mi powiadomienie na priwa - przyznaje że ostatnio coraz mniej przegladam forum . Z góry dziękuję

babciela
06-04-2009, 18:38
Przeczytałam, bardzo wzruszające-mysle , że dla Ciebie szczególny, jeżeli przeżywałes podobne historie.Rodzina mojego Ojca ( ale nie ta najbliższa) została wysiedlona z okolic Buczacza- oj, jacy to byli wspaniali ludzie, szalenie życzliwi, goscinni, ale o "tamtych czasach" nie lubili rozmawiac.Acha, i byli wyjątkowo dorodni...

wuere'le
06-04-2009, 20:08
Temat jest : kto słucha Radia ma ryja.
Ja już nie słucham, bo to radio zdecydowanie niekatolickie i jego działalność jest zdecydowanie sprzeczna z zasadami naszej religii
Bóg uczył miłosierdzia, uczył miłości bliźniego swego, a nie nienawiści, jak uczy radio co ma ryja.

Kazik
06-04-2009, 21:03
Przeczytałam, bardzo wzruszające-mysle , że dla Ciebie szczególny, jeżeli przeżywałes podobne historie.Rodzina mojego Ojca ( ale nie ta najbliższa) została wysiedlona z okolic Buczacza- oj, jacy to byli wspaniali ludzie, szalenie życzliwi, goscinni, ale o "tamtych czasach" nie lubili rozmawiac.Acha, i byli wyjątkowo dorodni...
Oczywiście i to będzie na właściwym wątku. Czytałaś też mój komentarz? Szkoda że jedyny. Ale może kiedyś ktoś jeszcze trafi na to. To pewnego dnia po Lili poście zacząłem szukać i na to trafiłem.

ammi1952 -też powiadomię.

Miałbym jeszcze 2 siostry. A teraz leżą pod prawie wietrznym śniegiem, razem z dziesiątkami (setkami?) innymi. Fotki podam jak mi kolega skaner pożyczy. Kolega to były górnik. Jesteśmy jak bracia-tyle że jego żona nie lubi jak on u mnie piwo pije. To normalka-ja się jej nie dziwię.

Lila
06-04-2009, 21:47
Wszyscy jestescie bezboznikami do potegi!Radio Maryja,i tylkoo Radio Maryja jest slusznym radiem w Polszce!Przez was bezboznikow,te wszystkie wojny i nieszczescia!


Ach Roziu.Jakaś Ty mi dusza pokrewna .:D
Tak ,tak ..same nieszczęścia,qrna przez tych bezbożników !!
Jak onegdaj dreptałam sobie na rekolekcje ,to widziałam tych niedowiarków ,co zamiast do kościoła,lecieli gumy zmieniać.
Świntuchy !!!
Z zimowych na letnie .

Malgorzata 50
06-04-2009, 21:52
A Maćków Stasiek to pedzioł ze my wsytkie w ugniu się usmazymy bośmy bezbozniki i nalyznej cesci łojcu
Rydzykowi jego radyju nie łoddajemy i dudkomi nie wspiromy.A pirwso to pundzie do tygo piekelnego łognia tako co Rózie udaje bo uno tylko łudaje tako pobozno a to isce gorsy grzych

Lila
06-04-2009, 21:57
Ło kumo..
Cyli una mie nabrała ,ta Rozia ?
To wstrentna baba !!

Malgorzata 50
06-04-2009, 23:55
Loj toście kumo nie wiedzieli ze una nasłana pzez Złego po nasym forum busuje i świntom udaje?

eledand
14-05-2009, 22:22
Witom,wos ze tego piekła,bom jooo dopiero jes besbosnik.
Tego koscioła to mom nie daleko a dwqa są,ale ni znom zodnego,aby wom było wesoło.mi tysz.W piekle sie byde smazyć,tam, jest ciepło.I nie każa sie na okrugło modlic.Modle sie kiedy chce.Nie naleze do żadnej ktk sekty.Ksiyndza do dom nie puszca.Kontrole moze jedynie zrobic skarbowy urzad,ale jako emeryt to sie ich tez nie boje.pozdrawiam was.

Rozia
15-05-2009, 15:32
Bezbozniki jedne,a "monsiniore" winopily!?