PDA

View Full Version : Siwienie - komentarze


Alisia
29-08-2008, 23:37
Komentarz do artykułu: Siwienie (http://www.senior.pl/168,0,Siwienie,4427.html)
--------------------
Farbowanie wlosow do pewnej granicy wiekowej jest w porzadku,mloda twarz w aureoli siwizny ,moze jest ciekawym zjawiskiem ,nie mniej jedank lepiej jest troche tuszowac,pasemka sa swietnym wyjsciem.
Moja kruczoczarna fryzura dlugo polyskiwala srebrem,czesto mnie pytano czy to dzelo fryzjra,odpowiadalam:
-nie,zycia.
Teraz czerni coraz mniej,ale nie farbuje,kiedys przed wyjazdem do Polski mialam sie zrobic na stara Anie ze wzgorza, ktos mnie pytomnie ostrzegl ze stare Polki wszystkie rude i stojac w kosciele ,spostrzeglam morze rudosci w roznych odcieniach.
Ze swoja sola z pieprzem czulam sie dobrze
Tragicznie wyglada stara ,pomarszczona twarz w obwolucie z carnych ,prawie granatowych wlosow.

krystynas53
30-08-2008, 00:01
Jestem siwa od ok.25 lat. Nie pamiętam już kiedy mialam sol z pieprzem. Ostatnio moja fryzjerka namowila mnie na ciemniejsze pasemka. Wyszlo fajnie, ale wolę moje sreberko.
Niestety, kazdy etap zycia naszego ma swoje prawa.
A farby do wlosow.... no coz, ich producenci tez musza za cos zyc.

Kazimierz
30-08-2008, 10:29
Widzę,że podejście serfujących tu forumowiczek jest zbieżne ze zdaniem mojej żony.Krystynka,imienniczka mojej żony,pisze, że " kazdy etap zycia naszego ma swoje prawa". Moja Krysia często mówi: "starzeć się trzeba z godnością",a że siwienie jest tego etapu życia widocznym i rzucającym się w oczy atrybutem. "Takie jest prawo tego etapu życia" życia,jak pisze Krystynka.Moja żona ma tzw.włosy mieszane od "dziecka".Mieszane,ale blond. Jak była młodsza tleniła się na blondynkę,a teraz siwieje powoli,ale nie farbuje włosów,chociaż wszystkie jej koleżnki farbują i pytają żonę,co ona robi, że ma takie ładne włosy mieszane:ni to jasny blond, ni to ciemny blond, ale wyrażnej siwizny nie widać. Żona mówi,że nic nie robi,ale trochę jednak robi. Zdradzę wam panie,jej tajemnicę. Siwiejące włosy na skroniach,bo tam się u niej pojawiają od dawna, podbarwia esencją z czarnej herbaty,czasami robi sobie płukankę wszystkich włosów esencją z herbaty. Czasami też robi sobie papkę z żółtka i herbaty i nakłada ją na włosy,na skroniach, no i tam,gdzie je wyraźnie widać. Nakłada torbę plastikową na głowę,aby włosy wolniej chły. To wszystko,tanio i skutecznie.W efekcie siwiejące włosy robią się blond-złote,takie, jak miała w młodości.
O moich włoskach nie piszę,bo grunt,że je jeszcze mam. Odczuwałem kiedyś szedenfrojde,że ci koledzy, z pięknymi, bujnymi kiedyś fryzurami,są teraz prawie kompletnie łysi.A mówili w ogólniaku:"Kazik,ty jak będziesz miał 30 lat, będziesz kompletnie łysy". Setnie mnie to stresowało,bo już wtedy miałem duże zakola i włosy mi wypadały strasznie.
Rację masz Alisiu,że:" Tragicznie wyglada stara ,pomarszczona twarz w obwolucie z carnych ,prawie granatowych wlosow."

Lila
30-08-2008, 10:48
Pieprz i sól ładnie wygląda ,pod warunkiem ,że kolory owe występuje na głowie jednostki starzejącej się.Ale jakże często bywa,że przy soli na głowie,twarzyczka jest jednym ,wielkim ziarnem pieprzu,od którego pozostaje tylko paniczna ucieczka.
Starzeć się można bardzo ładnie.
Zmarszczki od uśmiechu są piękne.
Ale zmarszczki od złości i zawiści ? Niestety ,w pewnym wieku dusza człowieka wypełza na jego twarz,niczym dżdżownica.

ps.czym innym są zmarszczki rozpaczy i cierpienia.Szacunek.

krystynacz46
30-08-2008, 11:39
Witam,a ja czuje się zile z moją siwizną ,więc z dawnej szatynki robię się blondynką i jest dobrze.

Kazimierz
30-08-2008, 11:58
Witam,a ja czuje się zile z moją siwizną ,więc z dawnej szatynki robię się blondynką i jest dobrze.
A jaką metodę stosujesz? Farbowanie,czy płukankę po myciu głowy. Podpowiem tą metodę mojej żonie.Farbowanie,przez dłuższy czas,powoduje przerzedzanie włosów,łysienie...Płukanki kolorowe...z ziołami...herbatą... są chyba zdrowsze i tańsze.

Nika
30-08-2008, 12:01
Nie ma dla wszystkich tych samych rad-kwestia farbowania siwych włosów jest indywidualną potrzebą danej kobiety.Ja osiwiałam bardzo wcześnie-genetyczna skłonność,więc farbuję-blond z dodatkiem balejażu i dobrze się z tym czuję.Farbowanych facetów nie znoszę.

Basia.
30-08-2008, 12:05
i nie akceptuję siebie na razie ze szronem na skroniach. Farbuję włosy na kolor czarny wpadający w brąz i czuję się z tym dobrze. Oczywiście, każdy etap w życiu ma swoje prawa i w każdym etapie życia należy dbać o siebie, mam na myśli całokształt.

krysta
30-08-2008, 12:24
Ja SiwiejĘ /chyba/ Z Moim Kalendarzem Biologicznym. WŁosy SĄ Przetkane Srebrem,skronie Siwe I Na Razie To Akceputję. KaŻdy Wiek Ma Swoje Prawa . Moja Samoocena I Moich Najblizszych Jest Pozytywna.Ale co przyniesie czas to niewiadoma.

krystynacz46
30-08-2008, 12:25
Kazimierzu,farbuje włosy ,ponieważ płukanki nic by nie dały w moim przypadku( miałabym wszystkie odcienie na włosach),pozdrawiam Twoją żonę.:):)

krystynacz46
30-08-2008, 12:27
Basiu,pozdrawiam.

Malgorzata 50
30-08-2008, 12:31
Precz z siwizną!!!!!! I nikt mi nie wmówi ,ze ona nie postarza postarza jak cholera.Baska wygląda w swoich czarnych włosach super i nie wyobrażam jej sobie w charakterze gołąbeczki.Jest pewien typ włosów i urody przy którym siwizna jest ok .Ale nieliczni szczęśliwcy tego doświadczają . Ja nawet nie wiem ile mam siwych włosów bo nigdy tego nie usiłowałam sprawdzić .Natomiast facet hmmmm ...jeśli ma włosy ufarbowane tak ,że nie widać farby ok .Ale jest rzesza panów z fatalnie ufarbowanymi wlosami ,zaczeskami itd bleeeee.Wolę faceta siwego lub łysego niż rozpaczliwie ratującego resztki.

Mar-Basia
30-08-2008, 12:38
Precz z siwizną!!!!!! I nikt mi nie wmówi ,ze ona nie postarza postarza jak cholera.Baska wygląda w swoich czarnych włosach super i nie wyobrażam jej sobie w charakterze gołąbeczki.Jest pewien typ włosów i urody przy którym siwizna jest ok .Ale nieliczni szczęśliwcy tego doświadczają . Ja nawet nie wiem ile mam siwych włosów bo nigdy tego nie usiłowałam sprawdzić .Natomiast facet hmmmm ...jeśli ma włosy ufarbowane tak ,że nie widać farby ok .Ale jest rzesza panów z fatalnie ufarbowanymi wlosami ,zaczeskami itd bleeeee.Wolę faceta siwego lub łysego niż rozpaczliwie ratującego resztki.
Uwielbiam szpakowatych panow z duza iloscia wlosow na glowie. Wygladaja super!!!!! Mozecie mi uwierzyc na slowo.:D Pod warunkiem, ze nie maja brzucha.

Malgorzata 50
30-08-2008, 12:39
Wiesz co mówisz hi hi hi !!!!!!!

Basia.
30-08-2008, 12:50
Uwielbiam szpakowatych panow z duza iloscia wlosow na glowie. Wygladaja super!!!!! Mozecie mi uwierzyc na slowo.:D Pod warunkiem, ze nie maja brzucha.
i to jest to!!!!!!!!!!! :D Gdzie takich szukać?

Malgorzata 50
30-08-2008, 12:51
Kierunek -Marbella i okolice

Mar-Basia
30-08-2008, 13:03
Kierunek -Marbella i okolice
Malgosiu, nie tylko......nie tylko!!!! Miedzy nami kumpelkami, jestes zawsze mile widziana. Szpakowate wloski "za darmo", naturalnie do ogladania z dystansu, hihihihi.
A najlepiej - poczekaj jak sie zjawie w Polsce, zostawie Ci pod opieke i sama troche spokojnie pochulam.:D

Malwina
30-08-2008, 14:00
no tak dziewczyny, to trzeba szukac oddzielnie siwych i oddzielnie z burzą włosów, bo na komplet rzadko sie trafia...hihi

Lila
30-08-2008, 20:13
Lila
Stały bywalec Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: jura krak.-częst.
Posty: 8 228



--------------------------------------------------------------------------------

Pieprz i sól ładnie wygląda ,pod warunkiem ,że kolory owe występuje na głowie jednostki starzejącej się.Ale jakże często bywa,że przy soli na głowie,twarzyczka jest jednym ,wielkim ziarnem pieprzu,od którego pozostaje tylko paniczna ucieczka.
Starzeć się można bardzo ładnie.
Zmarszczki od uśmiechu są piękne.
Ale zmarszczki od złości i zawiści ? Niestety ,w pewnym wieku dusza człowieka wypełza na jego twarz,niczym dżdżownica.

ps.czym innym są zmarszczki rozpaczy i cierpienia.Szacunek.

================================================== ============


Swietny autoportret ,nie pedzlem ,a slowem malowany.
Dzdzownica przeszlas sama siebie,ale nie stoj tak dlugo przed lustrem,od takiego widoky oczoplasu mazna dostac.


Gdy sol nad pieprzem w mojej czuptynie wezmie przewage,zakloce proporcje,ale nie wroce do kruczego skrzydla.
Nie chce byc smieszna ,to przeciez nienaturalne,aby stara baba byla czarnowlosa,choc brwi ,nigdy kredki nie widzialy ,sa czrne jak wegiel
================================================== ============

marbella123 | 13:03:27, 30-08-2008 | | Cytuj

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Kierunek -Marbella i okolice
Malgosiu, nie tylko......nie tylko!!!! Miedzy nami kumpelkami, jestes zawsze mile widziana. Szpakowate wloski "za darmo", naturalnie do ogladania z dystansu, hihihihi. A najlepiej - poczekaj jak sie zjawie w Polsce, zostawie Ci pod opieke i sama troche spokojnie pochulam.

================================================== ============

Nie rozumiem wyrazenia"spokojnie pochulam"

Moze ktos minie diinformowac?
Najlepiej autorka

Nie pouczaj ,miła nie pouczaj
w końcu nie jest z ciebie żaden cud..:D

ps.mnie jak towarzystwo nie odpowiada,to uciekam gdzie rośnie pieprz i..........sól.
Zdecyduj się na coś kobieto.Czarnobrewa poniekąd.

Malgorzata 50
30-08-2008, 20:17
Jak nie rozumiesz Alisiu czarnobrewa to twój problem ..my zrzeszone w TWA, czasem fraucymerem zwanym teraz solno-pieprznym ,rozumiemy doskonale ,a nie uczyli cię ,że jak nie do ciebie to się nie wciskaj na silę.

Mar-Basia
30-08-2008, 20:20
Hola, co ta zbanowana, nawiedziona robi na tym forum?

bogda
30-08-2008, 20:24
Okręt chyba dopłynął....:mad:

Mar-Basia
30-08-2008, 20:33
Okręt chyba dopłynął....:mad:
No to wystawiamy tarke......i otwieraj klatke z rekinami. ;)

bogda
30-08-2008, 20:34
Już się robi....trza się bronić :)

Lila
30-08-2008, 23:30
I co ? Rekiny nakarmione ? Chyba tak,bo cisza jak makiem zasiał.

ps.Doczytałam się o lustrze ,czarnobrewa miła.Ale tę brew ,to waćpani chyba korkiem przypalonym malujesz ,co ?
Bo ja słyszałam ,że tak płoche czynią,alem ja nie taka..........więc mam jasne jak natura stworzyła.Oczopląsu to ja dostałam,jak twoją fotkę zobaczyłam.Tą w różach.:)hii.

Mar-Basia
31-08-2008, 00:14
I co ? Rekiny nakarmione ? Chyba tak,bo cisza jak makiem zasiał.

ps.Doczytałam się o lustrze ,czarnobrewa miła.Ale tę brew ,to waćpani chyba korkiem przypalonym malujesz ,co ?
Bo ja słyszałam ,że tak płoche czynią,alem ja nie taka..........więc mam jasne jak natura stworzyła.Oczopląsu to ja dostałam,jak twoją fotkę zobaczyłam.Tą w różach.:)hii.

Rekinki sobie pojadly ale jeden dostal niestrawnosci. Podobno zadlawil sie jakimis czarnymi brewkami. :cool:

lawenda
31-08-2008, 11:08
ALISIO! ja powrócę do treści wątku. Piszesz o soli i pieprzu. Nie pomyślałaś jednak, że to porównanie jest bardzo niedokładny. Jeżeli chodzi o pieprz ;-
Pieprz nie jest tylko czarny. Jest też pieprz zielony, czerwony i biały - więc niezbyt się wysiliłaś. Nie sądzisz, że Twoje wypowiedzi są nafaszerowane nie tylko cynizmem, ale ukrytymi kompleksami. Już Ci pisałam, że Ci współczuję, bo jesteś na dobrej drodze do samozniszczenia. Twój stosunek do innych nacechowany jest złośliwością, która wbrew Twoim intencją odnosi odwrotny skutek. Zacznij pracować nad własną osobowością, bo marnie widzę Twoją przyszłość. Czasem taka nienawiść, którą tak pielęgnujesz może wyrządzić Ci wiele szkód nieodwracalnych,
Pozdrawiam

xyz58
31-08-2008, 13:52
i to jest to!!!!!!!!!!! :D Gdzie takich szukać?
Gdzie takich szukac, ? klikam wlasnie ,nie mam ani jednego siwego wlsa mimo ze mam czarne , spoko nie jestem calkiem lysy. o brzuszku nie ma mowy. Ja w wieku 56 lat robie 50 pompek bez wysilku ,ekspander, i rower codziennie.Pozdrawiam

Basia.
31-08-2008, 13:55
Gdzie takich szukac, ? klikam wlasnie ,nie mam ani jednego siwego wlsa mimo ze mam czarne , spoko nie jestem calkiem lysy. o brzuszku nie ma mowy. Ja w wieku 56 lat robie 50 pompek bez wysilku ,ekspander, i rower codziennie.Pozdrawiam
gratuluję :D :D tak trzymaj. :D

Malgorzata 50
31-08-2008, 19:43
ALISIO! ja powrócę do treści wątku. Piszesz o soli i pieprzu. Nie pomyślałaś jednak, że to porównanie jest bardzo niedokładny. Jeżeli chodzi o pieprz ;-
Pieprz nie jest tylko czarny. Jest też pieprz zielony, czerwony i biały - więc niezbyt się wysiliłaś. Nie sądzisz, że Twoje wypowiedzi są nafaszerowane nie tylko cynizmem, ale ukrytymi kompleksami. Już Ci pisałam, że Ci współczuję, bo jesteś na dobrej drodze do samozniszczenia. Twój stosunek do innych nacechowany jest złośliwością, która wbrew Twoim intencją odnosi odwrotny skutek. Zacznij pracować nad własną osobowością, bo marnie widzę Twoją przyszłość. Czasem taka nienawiść, którą tak pielęgnujesz może wyrządzić Ci wiele szkód nieodwracalnych,
Pozdrawiam
Na urodzie zwłaszcza.W naszym wieku trzeba uważać na wyraz twarzy ..bo zmiany są nieodwracalne z powodu utraty elastyczności skóry:)

Malgorzata 50
31-08-2008, 19:44
Gdzie takich szukac, ? klikam wlasnie ,nie mam ani jednego siwego wlsa mimo ze mam czarne , spoko nie jestem calkiem lysy. o brzuszku nie ma mowy. Ja w wieku 56 lat robie 50 pompek bez wysilku ,ekspander, i rower codziennie.Pozdrawiam A pań ile na stanie posiadasz supermanie w wieku lat 56??????:cool:

xyz58
31-08-2008, 19:52
A pań ile na stanie posiadasz supermanie w wieku lat 56??????:cool:
Jej Wysokosc nie uwierzy ,ale jedna i ta sama od 35lat!

Mar-Basia
31-08-2008, 19:54
A pań ile na stanie posiadasz supermanie w wieku lat 56??????:cool:
Malgosiu, nie pytaj...i tak ci prawdy nie powie. To tylko facet!!!!!!! Hihihihi;)

Basia.
31-08-2008, 19:59
Jej Wysokosc nie uwierzy ,ale jedna i ta sama od 35lat!
przyjmij ode mnie kwiaty za całokształt.:D
http://img524.imageshack.us/img524/9034/475tz9.jpg (http://imageshack.us)

xyz58
31-08-2008, 20:02
Malgosiu, nie pytaj...i tak ci prawdy nie powie. To tylko facet!!!!!!! Hihihihi;)
A jaki mialbym interes klamac?. Pytanie zgola retoryczne.

xyz58
31-08-2008, 20:04
przyjmij ode mnie kwiaty za całokształt.:D
http://img524.imageshack.us/img524/9034/475tz9.jpg (http://imageshack.us)
Doprawdy, podziekowanie dla Ciebie ,ktorego nie jestem w stanie tu i teraz wyrazic slowem pisanym.

Mar-Basia
31-08-2008, 20:04
A jaki mialbym interes klamac?. Pytanie zgola retoryczne.
Napisalam "nie powie prawdy" - to ty sam nazywasz sie klamca!!!!Hihihihi
To tylko facet. ;)

xyz58
31-08-2008, 20:19
Napisalam "nie powie prawdy" - to ty sam nazywasz sie klamca!!!!Hihihihi
To tlko facet. ;)
????????????

Malgorzata 50
31-08-2008, 20:45
No to jestem zrozpaczona ,bo już się zapisałam na mały lifting tego i owego ...eeeeeeeee-już nie mówiąc o inwestycji w farbę i fryzjera uuuuuuu

Mar-Basia
31-08-2008, 20:47
No to jestem zrozpaczona ,bo już się zapisałam na mały lifting tego i owego ...eeeeeeeee-już nie mówiąc o inwestycji w farbę i fryzjera uuuuuuu
Wyslij mu rachunek za straty materialne i moralne. A tak sie reklamowal!!!!!
Ty tylko facet. :mad:

wuere'le
01-09-2008, 17:19
Przyznam, że nie wiem o co tu chodzi.
Jestem siwy i nie robi mi to zadnej różnicy.
Jeśli to się komuś podoba, to dobrze, jeśli zaś nie, to też dobrze. Mój kolor włosów, to moja sprawa, zresztą w tym przypadku nie ode mnie zależną.

helena62
20-10-2009, 18:39
Witam, czytam ale nie doczytałam mam włosy z natury ciemne, niestety naturalnie siwieje i chcę to ukryć. O pewnego jednak czasu mam uczulenie , nie wiem drapię sie po farbowaniu, używam róznych farb. Czy ktoś ma taki problem? mam włosy długie i nakładam farbe tylko na odrosty, tylko to swędzenie....może są jakiś odżywki o których nie wiem?

85.89.189.xxx
08-06-2011, 17:22
uwazam ile siwych wlosow tyle szczesliwych dni w zyciu,i takim mysleniem doszlam do wniosku ze kolor siwych moich wlosow dodaje mi urody. spojrzcie na panie ufarbowane na ognisty rudy,a na pania wkrutkich siwych wlosach ,ktora lepiej wyglada//jak myslicie//

Kolczuga
08-06-2011, 18:20
W Ameryce siwizna jest bardziej wstydliwa od zmarszcze,ktore tez wszyscy zawziecie prasuja.
Wczesnie zaczelam siwiec,maluje caly czas.
w Wisconsin,gdzie teraz mieszkam coraz czesciej widuje ladne siwe fryzurki,moze jakis trend

elza1302
08-06-2011, 19:53
Jak mężczyzna siwieje to uważa się ,że super wygląda,a kobieta siwiejąca to babcia :mad:
Bardzo wcześnie zaczęłam siwieć, dlatego farbowałam włosy. Ale po kilku operacjach włosy bardzo mi się osłabiły. Żeby ratować resztki włosów zrezygnowałam z farbowania i pozwoliłam sobie wrócić do natury. Obecnie mam mieszane włosy tzw.szpakowate i...nieźle się w nich czuję. Od czasu do czasu używam srebrnej płukanki i naprawdę wyglądają fajnie.

ansty
10-06-2011, 06:50
Ja tak samo jak moja poprzedniczka Elza zaczęłam siwieć baaardzo wcześnie, bo w wieku 19 lat pojawiały mi się już siwe włosy.Co prawda pojedyncze,ale jednak.... Obecnie głowa siwiuteńka, ale ładnie, równomiernie.Farbuję sobie sama w domu farbą Palette G 8 - wanilia - jest super i nie zamienię jej na inną.Kiedyś farbowałam LONDĄ, ale nie mogłam dobrać koloru-albo za ciemny, ale bardzo jasny.Teraz jestem zadowolona.Siwizna jednak bardzo postarza,a chciało by się jeszcze podobać choćby samej sobie....

elza1302
11-06-2011, 12:54
Najważniejsze ,żeby włosy były ładnie ułożone i czyste, to i siwe są ładne :D

fredzia44
11-06-2011, 16:34
Ja też jestem już siwa farbuję włosy farbą z Joanny szlachetna perła mają fajny odcień.

Bolcia
15-06-2011, 22:05
Ja kieruję się zasadą, że każdy najlepiej się czuje z osobą, którą lubi dlatego fajnie jest lubić siebie i akceptować. W moim życiu "do głosu doszły" siwe włosy. Nareszcie stało się to w sposób naturalny. Zawsze lubiłam się w srebrnych włosach dlatego w młodości specjalnie rozjaśniałam własne (chociaż miałam ładny kolor) i farbowałam na piękny srebrny. Teraz nareszcie nie muszę nic kombinować z włosami, bo siwieją mi i to na piękny srebrno - popielaty kolor. Ładna, twarzowa fryzurka do tego i wcale nie uważam, że mnie kolor włosów postarza. Wręcz przeciwnie. To jednak sprawa bardzo indywidualna.
Brzydko i niechlujnie wygląda, gdy ktoś farbuje włosy na ciemniejsze kolory a potem nie dba o tzw "odrosty" albo nawet o częste umycie. Główka wygląda pięknie gdy jest zadbana a kolor dobrany do karnacji. Dzisiaj jest możliwość - w dobrym zakładzie fryzjerskim - dobrania komputerowo najodpowiedniejszego koloru. Warto przynajmniej raz "przećwiczyć" różne kolory na własnej głowie chociaż wirtualnie aby w realu nie niszczyć niepotrzebnie włosów chybionymi barwami.

dlugiezycie150
03-08-2012, 05:19
zaczalem siwiec jak mialem 30 lat. Nie przeszkadza to mi, ale znalazlem chinskie ziola na powrot do normalnego kolory, wiec dlaczego nie sprobowac.

za 2-3 miesiace napisze znowu z wynikami.

jest to Fo-Ti, inna nazwa He_shou_wu, korzeń rdestu wielokwiatowego

Opcja
14-08-2012, 09:36
Przeciw siwieniu podobno jest dobry olejek Amla, na ciemne włosy. jest znakomity. A także czarny sezam, bo ma dużo miedzi.No i trzeba się mniej stresować (http://www.opcja.vot.pl/?p=7).