PDA

View Full Version : Własna strona interaktywna? Nic prostrzego


Kacper22
31-08-2008, 22:39
Nie wiem, czy podobny temat już był, ale myślę, że ktoś z Was chciałby mieć stronę na zaawansowanym skrypcie CMS. Nie będę tu opisywał bardzo złożonych czynności takich, jak wysyłanie skryptów na serwer, instalacja, kasowanie folderu setup itp. Pójdziemy "na łatwiznę" :)

Po pierwsze, wchodzimy na www.tnb.pl
Po drugie, klikamy na http://tnb.pl/images2/zaloz.png
Po trzecie, Robimy tak:
http://srv16.odsiebie.com/MTIyMDIxNDk2MA==/MTIyMDIxNDk5NjE3LlBORw==/instrukcja.PNG

Logujemy się w panelu "Logowanie".
Klikamy na odnośnik Panel Administracyjny.
Jest on podzielony na 3 zakładki, zarządzanie stroną jest jest bardzo proste. Jeśli nie potraficie czegoś zrobić, w Panelu macie po stronie lewej odnośniki do pomocnych stron. W razie czego, proszę pisać tutaj, w miarę możliwości pomogę.

Pozdrawiam

Bajadera07
31-08-2008, 22:43
mnie to kusi, ale nie znam się na tym CMS, setup i inne takie...

Bajadera07
01-09-2008, 09:48
Założyłam własne forum..(nie stronę).... I co dalej ??

hannabarbara
01-09-2008, 10:04
Kacprze22. Absolutnie i bardzo pilnie potrzebna jest mi pomoc. Mamy już stronę. www.iss.org.pl Osoba, która ją zakładała jest w tej chwili bez dostepu do Internetu. Ja sobie nie radzę. Gdybyś do mnie chciał napisać, to daj znać, prześlę Ci adres mailowy.

Kacper22
01-09-2008, 13:55
Po pierwsze:
mnie to kusi, ale nie znam się na tym CMS, setup i inne takie...
tnb.pl wygeneruje stronę bez zaawansowanych czynności. Adres, Login i hasło administratora wystarczą.

Po drugie:
Założyłam własne forum..(nie stronę).... I co dalej ??
Zapewne skrypt to phpBB, albo MyBB (jest ich całe zatrzęsienie, ale to są najpopularniejsze.).
I tu moje pytanie:
Czy masz dostęp do ftp?
Zadam pytanie inaczej:
czy weszłaś na jun.pl , aaf.pl , fora.pl , ok1.pl itp. I wygenerowałaś sobie forum, czy musiałaś pobrać skrypt, przesłać na serwer, skonfigurować bazę sql, zainstalować skrypt i skasować folder "setup"? Zapewne wygenerowałaś. Skrypty forum są bardzo proste w obsłudze. Może napiszę, jak dokonać podstawowej konfiguracji. Nazwa skryptu jest podana zwykle na dole strony (forum). Jeśli nie możesz znaleźć, podaj adres. Można całkowicie zmienić wygląd forum (themes) zakładać działy i kategorie, moderować forum. Wszystko :D

Po trzecie:
Jeśli wygenerujecie stronę na tnb.pl dostaniecie php-fusion. Skrypt ten zawiera panel newsów, forum, shoutbox (chat), dział plików do pobrania, galerię zdjęć... Można wyliczać bez końca. Połączono w nim na prawdę wiele funkcji.
Ale:
generując stronę na tnb.pl otrzymujemy okrojony panel. Nie można nadać praw administracyjnych nikomu. Jest jeden admin i to wszystko. Ponadto brak dostępu do serwera, nie można "dosłać" więcej skórek, to samo z forami z generatorów.

Znam się doskonale na eXtreme-Fusion (obecnie brak generatora), jestem administratorem na największej polskiej stronie na darmowym skrypcie, czyli k300i.pl (o telefonii komórkowej). eXtreme-F... bazuje na php-fusion, ma parę drobnych poprawek. Doświadczony administrator nie zauważy zmian w panelu admina. Mogę naturalnie opisać dokładnie żmudną instalację, ale tnb.pl pomaga ;]
Po czwarte:
Kacprze22. Absolutnie i bardzo pilnie potrzebna jest mi pomoc. Mamy już stronę. www.iss.org.pl Osoba, która ją zakładała jest w tej chwili bez dostepu do Internetu. Ja sobie nie radzę. Gdybyś do mnie chciał napisać, to daj znać, prześlę Ci adres mailowy.

Nie mogę Ci przy niej pomóc, z prostej przyczyny, ponieważ nie jest to żaden skrypt CMS. CMS'y mają wygodny panel administracyjny, którym, za pomocą swojej zwykłej przeglądarki internetowej zarządzamy stroną. To jest zapewne pisane w czystym html'u. Nie warto inwestować w te strony, ale skoro już masz, a pewnie wolałabyś jej nie usuwać, radzę poprzez klienta FTP pobrać z serwera (bez danych ftp - niemożliwe. Poproś osobę, która ją zakładała o podanie tych danych. Przede wszystkim: Port, Użytkownik, Hasło, host.) pliku index.html / index.php / indeks.html start.html (html może występować jako htm). Kiedy masz jego ikonkę, kliknij nań prawym przyciskiem myszki, wybierz Otwórz za pomocą... -> Notatnik. Albo, o ile jest widoczny tylko Firefox, Internet Explorer, opera etc. Kliknij Wybierz Program... A tam w sekcji "Inne programy" poszukaj Notatnik i kliknij dwukrotnie. Otwarłaś plik, widzisz kod. Możesz ją dowolnie edytować, niezbędna jest znajomość html: www.kurshtml.boo.pl

Nic więcej nie mogę poradzić. Radzę, kiedy już będziesz miała dostęp do ftp, (zapytaj osoby wykonującej stronę, czy serwer obsługuje php i mysql) utwórz folder np. portal. Wgraj tam skrypt extreme-fusion (do pobrania ze strony http://www.extreme-fusion.pl ) I zainstaluj. Podaj dane, które otrzymałaś przy zakładaniu bazy. Nie mogę powiedzieć, jak ją założyć, ponieważ wszędzie wygląda to inaczej. Możesz mieć Direct Admin (która wersja?) cPanel (która wersja?) albo zupełnie co innego.

Pozdrawiam

P.S. Przepraszam, Bogdanie, że pisałem do Ciebie, jak do kobiety (np. wygenerowałaś). Powiedz, jaki to adres/skrypt a ja opiszę podstawy konfiguracji.

Bajadera07
01-09-2008, 14:21
Kacper !Napisałam ci tyle na priv , ale ty nie odbierasz prywatnych wiadomości. Na wątku jeszcze nie chcę podawać adresu mojego forum z kilku powodów...
Weszłam tam , przez taki link:
http://www.ok1.pl/ i weszłam na tym czerwonym polu.

Kacper22
01-09-2008, 19:03
Z niewiadomych mi przyczyn, nie mogę odbierać żadnych wiadomości prywatnych. Dlaczego? Nie wiem. Prawdopodobnie baza sql jest przeciążona, nie zdziwiłbym się, gdyby tak było, to duża strona. Miałem podobną sytuację na k300i.pl (ponad 38 tysięcy piszących użytkowników).

Bogda50, prześlij mi najlepiej adres na mój e-mail. kacper.malachwiej@wp.pl

ok1.pl to skrypty phpbb by przemo. Niezbyt dobry, ponieważ podatny na ataki hakerów, co udowodnił pewien Białostoczanin wiele razy. Ale bez obawy, jest złapany, a chyba tylko on to potrafił ;)

Już tworzę poradnik, proszę czekać.
"Potem klikamy instaluj" Na dole strony. Pod nazwami.
Oto on, dotyczy tylko zmiany wyglądu. Chyba jutro zrobię ciąg dalszy :)
http://img151.imageshack.us/img151/2921/poradnikwh5.png

GracekristGold
06-09-2008, 09:49
Witam, założyłam sobie stronę na www.tnb.pl, ale za nic nie mogę dodać zdjęcia. Osłem komputerowym nie jestem, ale....
Chcę np. dodać zdjęcie do artykułu, a opcja [img] nie daje rezultatu.... :(
Czy mogę poprosić o pomoc?

Kacper22
11-09-2008, 19:43
storny na tnb.pl mają wbudowane forum o zadowalających parametrach. Wszelkie informacje znajdzie Pani po lewej (odnośniki) w Panelu Administracyjnym na stronie utworzonej w tnb.pl

Ale co do obrazków:

LINK DO OBRAZKA
Drugi musi zaczynać się "/" po "[" ;)

Bajadera07
09-12-2008, 22:47
W moim forum zmieniłam skórkę i teraz chciałabym dodać własne logo.. nie wiem skąd wziąść takie cóś...