PDA

View Full Version : defragmentacja


green
15-04-2007, 15:50
Myślę że to było by pomocne w szybkim odnoszeniu się do interesujących wątków, popieram całą klawiaturą. Pozdrawiam H.T.

hannabarbara
23-04-2007, 19:53
We wczorajszych postach( prawdopodobnie w wątku dotyczącym czyszczenia monitorów) zauważyłam informacje dotyczące czyszczenia dysków. Była również porada, żeby robić to codziennie. Próbowałam dziś do tego wrócić.Wprowadzałam przeróżne słowa klucze. Zawsze bez efektu.Zastanawiam się, czy ta wyszukiwarka w ogóle działa.

jolita
23-04-2007, 20:13
Klikamy w:
1.Start
2.Wszystkie programy
3.Akcesoria
4.Narzędzia systemowe
5.Czyść dysk
- zaznaczyć wszystkie brudne
6.OK lub start czyli Akcept
maszyna idzie w ruch i za chwilkę jest po wszystkim

Powodzenia

hannabarbara
23-04-2007, 20:58
Wielkie dzięki Jolu! Jeszcze pytanie. Czy mam wszystko wyłączyć z paska, również neostradę? Czy można robić przy otwartych programach?

akusia
23-04-2007, 21:16
Jolitko dlaczego jak wstawiam obrazki to niechcą się poruszać,czy ja coś żle robie? Pozdrawiam Anna.:mad:

jolita
23-04-2007, 21:53
Haniubasiu nic nie wyłączasz, t.zn na monitorze jest tapeta i to całe "ustrojstwo" w które klika się, a odnośnie wyboru dysku - pokaże sie karteczka. Tak samo I bedzie zawiadomienie że rozpoczyna sie czyszczenie. Przepraszam, że tak po amatorsku tłumaczę, ale takie są w dysku m o j e g o mózgu wiadomości
Akusiu - ja nie wiem dlaczego

hannabarbara
23-04-2007, 22:25
Jolu -skarbeczku! Mów do mnie Haniu. To administracja zmusiła mnie do podania drugiego imienia, gdyż było im za mało literek. Tylko w sieci używam Barbary, bo i innym ciągle mało.Twoje tłumaczenie zrozumiałam i się zastosuję Szefowo.

ammi1952
24-04-2007, 10:42
Moje drogie Seniority dobrze jest raz w tygodniu zrobić defragmentacje dysku postępowanie identyczne jak przy czyszczeniu dysku tylko zamiast czyszczenia klika się w defragmentacje dysku tu trzeba bedzie uzbroić się w cierpliwośc ten proces trwa znacznie dłużej około 2 godziń zależnie odnagromadzonego śmietnika czytaj wiadomości na waszym wspaniałym kompusiu

jolita
24-04-2007, 13:48
Haniu - nowe doświadczenie - jak raz włączysz to czyszczenie to pojawi się jego znaczek, a wtedy już tylko klik na znaczek, klik na rodzaj dysku i leeeeeeci.

senioritka
23-06-2007, 18:30
Podziwiam!!! i... nie nadążam.

jolita
23-06-2007, 20:53
Osoby bardziej zorientowane w temacie uważają, że przynajmniej raz na miesiąc należy oczyścić dysk komputera.
Ponieważ dotychczas nikt nie podjął się odpowiedzi - powiem co wiem.
1.Włączasz klawisz "start" - tam gdzie włączasz np. internet, pocztę i t.p.
2.Na dole klikasz w napis "wszystkie programy"
3.Tam wybierasz i klikasz w napis "Akcesoria"
4.Kolejno w "Narzędzia systemowe"
5.Potem w "Czyść dysk"
6.Zaznaczasz dysk przeznaczony do czyszczenia
7.Klik w "akcept",lub OK, lub start (to zależy jaki jest napis)
Maszyna uruchomi sie i po niedługim czasie zakończy swoją czynność
Podobno (?) wskazane jest robić to conajmniej raz na miesiąć (ale czas tak ucieka!)
W następnym odcinku obiecuję "DEFRAGMENTACJE" chyba, że ktoś inny umiejętniej Ci to wytłumaczy (Nawiasem mówiąc chyba we wcześniejszych postach taka informacja jest, bo skąd bym ją wzięła?)

grazyna
23-06-2007, 23:20
Już wiele razy podłapałam wirusy, ale teraz wole zdać sie na syna , bo ja sama marna jestem majsterka w dziedzinie naprawiania kompa.

qrystyna216
23-06-2007, 23:46
To nie jest naprawianie, ja codziennie przed wyłączenieniem czyszczę a skanujęi defragmentuję co jakiś czas. Też wchodzę w różne programy i łapię wiruski ale skanowanie je wywala.