PDA

View Full Version : Szpitale mogą stracić sprzęt ratujący życie


ammi1952
05-09-2008, 20:34
Sprzęt medyczny, w który Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyposażyła już ponad 300 oddziałów szpitalnych, ma z założenia służyć wszystkim pacjentom, którzy tego potrzebują. Co jednak w sytuacji, gdy szpitale zostały sprywatyzowane?
- Mamy klauzulę w każdej

http://wiadomosci.onet.pl/1820198,11,item.html

czas najwyższy Uważam ,że to granda zeby za badania wykonywane na sprzęcie ofiarowanym przez Fundacje trzeba było płacić,to raz ,a dwa żeby przechodził na czyjąś prywatną własność

jolita
05-09-2008, 20:48
Dotychczas ceniłam p.Owsiaka, że był przewidujący i konsekwentny więc i dziś mam nadzieję, że obroni sprzęt.

tadeusz50
05-09-2008, 20:54
Wierzę w Jurka Owsiaka i jego pomysły. Słyszałem w tvn za wykorzystany sprzęt w prywatnych szpitalach nie mogą być pobierane opłaty. Takie były założenia.

Kazik
05-09-2008, 21:33
Czarnowidztwo--za lat ileś, min. zdrowia powie---my możemy kontrolować szpitale pod względem czystości, ale ponieważ wszystkie są prywatne--to umywamy ręce. Nie mamy możliwości żadnych. I tak szpital zostanie kupiony za 1 zł. A później zamiast długów będą zyski. Donka wyleczą za darmo--bo dał możliwość wzięcia państwowego. A ja--chyba pójdę do znachora. Na szpital zabraknie kasy.

gratka
05-09-2008, 21:51
- Fundacje, m.in. Orkiestra, darowały sprzęt publicznym zakładom opieki zdrowotnej. Po przekształceniu zakładów opieki zdrowotnej w spółki będzie problem ze sprzętem medycznym, który szpitale przez lata otrzymywały bezpłatnie od polskich i zagranicznych fundacji .
- Nie może być tak, że sprywatyzowany szpital będzie brał pieniądze za korzystanie ze sprzętu z serduszkiem - powiedział portalowi tvn24.pl Jurek Owsiak.
Szef WOŚP dodał również, że trzeba tak sformułować przepisy, żeby sprzęt darowany szpitalom za darmo mógł być wykorzystany tylko do zabiegów refundowanych przez NFZ. Owsiak zapewnił, że nie ma nic przeciwko temu, żeby sprzęt m.in. WOŚP był wykorzystywany w prywatnych szpitalach, ale bezpłatnie.

WOŚP od dawna sprawdza wszystkie umowy prywatyzowanych szpitali, w których znajduje się sprzęt od fundacji. Jeśli sprzęt wykorzystywany jest zgodnie z zasadami przyświęcającymi Orkiestrze, fundacja nie interweniuje.

senior A.P.
30-09-2008, 14:59
Temat zostal "przycmiony" nie tylko na forum ale i w mediach. Co bedzie gdy narod dokladnie przyjrzy sie prywatyzacji polskich szpitali ?
Chyba nie uslyszymy (tym razem) od sluzby zdrowia:
"Spie... dziadu" .
Polsko moja, na co Ci przyszlo ???

senior A.P.
17-10-2008, 13:51
Huuuuuura ! Bedzie referendum ?
Nie bedzie bogaty zdrowia nam dyktowal !

tadeusz50
17-10-2008, 14:52
Huuuuuura ! Bedzie referendum ?
Nie bedzie bogaty zdrowia nam dyktowal !
Jeszcze nic nie wiadomo??

senior A.P.
17-10-2008, 14:54
A co odwolaja ?
Kogo,co i dlaczego ???

tadeusz50
17-10-2008, 14:59
Masz jakieś nie do końca sprawdzone wiadomości.Prezydent złożył do senatu wniosek, projekt czy jak to się zwie. Senat może zatwierdzić bądż odrzucić. W senacie jest większość senatorów z PO

senior A.P.
17-10-2008, 15:08
To co ci z PO nie popra - dlaczego ?

tadeusz50
17-10-2008, 15:20
To się okaże za dwa tygodnie. A czemu to już ich spytaj bezpośrednio.

senior A.P.
17-10-2008, 16:14
Moze jednak popra wniosek Prezydenta RP.

Kazik
17-10-2008, 16:28
Wiadomo PO jak myślą ludzie. Ja nie chcę aby dyr. szpitala wyceniał majątek, np. tomograf komputerowy 3 letni= 95% zużycia. 3 letni samochód to prawie nówka-samochody zużywają się szybciej. A później ci co wyceniali--będą pierwsi przy kupnie. Tak się sprywatyzuje mienie. A NFOZ nie da więcej pieniędzy niż dziś. Prywatny nie tylko nie dopłaci--on ma mieć zysk. Przecież wyłożył jakąś forsę. Kto będzie więc leczony? Sam sobie opowiedz. Dlatego nie chcą referendum--to by była ostateczna ich klęska. Ale wcisnąć coś na siłę--może się skończyć wcześniejszymi wyborami dla nich. Po tym co wyrabiał Tusk ze samolotem dla Prezydenta--w sondażach spadają. Nie pomoże na to chamskie zachowanie, twierdzić że to Prez. był przyczyną. Na wielu forach i w TV--tak mówią. Za wyjątkiem TVN i Gazety Wyborczej [nazywaną Wymiotną] Wiadomego właściciela.

senior A.P.
17-10-2008, 16:36
To takie sa te "one" z platformy,a tak ludziska im wierzyli,glosowali na nich ,sondowali sie nawzajem a tu masz co sie okazuje. Musze gdzies nabyc portret polskiego premiera i dobrze mu popatrzec w oczy,moze z oczu cos wyczytam.
No ale co bedzie jak narod tym razem zaglosuje na PiS i znowu sie beda przepychac ?
Lepper z Giertychem nie ma szans,komunisci sie zblaznili nawet po pijanemu. Pawlakowi juz dziekuja,to moze jakas nowa partia blysnie,np. PUP (Partia Upadajacej Polski),jak juz na platformie nie da sie plywac i pis-em wioslowac ?

Kazik
17-10-2008, 17:07
Jak statek ma zatonąć, to podobno w ostatnim porcie szczury uciekają. Jak AWS tonęła to tercet założył platformę. Jednym z nich był Tusk-pozostałych już nie ma tam. Teraz jeden wódz. Kpiono, że to tratwa-nie platforma. Pierwszym sygnałem po spadku notowań-będzie ucieczka części PO w nowy szyld. SLD-też może być przykładem. Myślę że jesteś nieźle zorientowany--wyjaśnię jak zapytasz.

senior A.P.
17-10-2008, 20:53
Ja tam zawsze przygladam sie komunistom,to bardzo ciekawi naprawiacze swiata i wszystkiego.Rodowod maja stary ,cele jakie sobie zakladaja przynosza im profity i sa dobrze zorganizowani wzorem Francji i Wloch.
Dyskutujac o szpitalach warto zauwazyc,ze pewne szpitale sa juz zarezerwowane dla "swoich" i tak w pierwszym ostrzeliwaniu pod ogien ida zasluzeni lekarze i wybitnie zdolni,na takich warto szykowac zasadzki - wiadomo konkurencja a rynek wolny.

gratka
18-10-2008, 21:39
Strasznie się nakręcacie nawzajem Panowie.
Obywatel amerykański powinien wiedzieć, że w prywatnych szpitalach w USA leczą ubezpieczonych ludzi, a odpłatność zależy od typu ubezpieczenia i klasy szpitala. Są też szpitale przyjmujące nie ubezpieczonych, a za bezdomnych płaci miasto. Szpitale konkurują ze sobą jakością usług i ceną, a ludzie mają wybór. Nie ma takiej sytuacji, że człowiekowi z nowotworem każe się kilka miesięcy czekać na naświetlania .
Dla jasności - jestem za przekazaniem szpitali samorządom.
Pamiętam gdy piekarnie były państwowe trzeba było stać w kolejce za chlebem, podobnie jest ze szpitalami; są państwowe i stoimy w kolejkach.

senior A.P.
20-10-2008, 11:41
Cos nie jasno widzisz "Babko-Gratko " sluzbe zdrowia w USA.
Otoz kazdy senior na emeryturze ma leczenie szpitalne w USA za darmo (karta A),nabywa sie te uprawnienia po ukonczeni 65 lat i przejsciu na emeryture z racji placenia skladek (gdy pracowal) na spoleczne ubezpieczeni SS,na ktore tez placil jego pracodawca ,druga karta B uzyskiwana jest w raamch prywatnego ubezpieczenia i kazdy osobiscie podpisuje kontrakt z ubezpieczycielem ( rozne skladki o d 100$ do 500$ i wyzej na m-c),upowazniajaca do wizyt u wszelkich lekarzy ale z czesciowa znizka,za co placi ubezpieczyciel.
Nie bede pisal kogo i na jakie ubezpieczenie stac ale dopisze ,ze mnie stac tylko na to najtansze i to idac do lekarza,musze wyciagnac otrzymana tabele i obliczyc ile forsy wziasc ze soba aby zaplacic za wizyte.Wniosek z tego,ze biedni nie moga sobie pozwolic na czeste przebywanie w gabinetach lekarskich stad nie ma takich kolejek jak w Polsce.
Kapitalizm to nie darmocha i o tym pamietajcie.

Kazik
20-10-2008, 17:17
http://polskatimes.pl/fakty/sluzbazd...ialy,id,t.html
Polecam co przeczytania.Mamy też wątek o referendum. Ci co chcą prywatyzacji--może po przeczytaniu zmienią zdanie. Są tam też artykułu "dodatkowe".

tadeusz50
20-10-2008, 17:25
http://polskatimes.pl/fakty/sluzbazd...ialy,id,t.html
Polecam co przeczytania.Mamy też wątek o referendum. Ci co chcą prywatyzacji--może po przeczytaniu zmienią zdanie. Są tam też artykułu "dodatkowe".

Ten link odpowiada, ze nie ma takiego artykułu.:mad:

Kazik
20-10-2008, 17:37
http://polskatimes.pl/fakty/sluzbazdrowia/52871,szpitale-zamykaja-najdrozsze-odzialy,id,t.html
Tak bo otworzyła się strona, którą może zmieniono. Nie ważne. Teraz podaję dobrą--sprawdziłem. Dotyczy to lecznicy pod samorządem, który się zgadza , prywatny nawet nie będzie musiał pytać samorządu. Zlikwiduje co nie opłacalne, i może będziemy szukać kiedyś szpitala po całym kraju. Bo będzie: [B]sorry, ale my takiego oddziału nie prowadzimy. Proszę szukać dalej. Prawda, że ładnie?

tadeusz50
20-10-2008, 17:51
Kaziku czytam
abina Bigos-Jaworowska, dyrektorka oświęcimskiego szpitala, podkreśla, że robiła wszystko, by nie doprowadzić do zamknięcia oddziału. - Ale nie miałam wyjścia - rozkłada ręce. - Zgodnie z wymogami NFZ na oddziale powinno być trzech specjalistów. Brakowało mi jednego. Ponad rok szukałam lekarza, który by był zainteresowany pracą u nas. Bez skutków - dodaje.
Jak rozumiem to brak specjalistów powoduje zamknęcie oddziału zakażnego a nie inne czynniki. Pewnie wyjechali za lepszym zarobkiem. Inna sprawa teraz już jeżdzą karetki np z Częstochowy na sygnale poszukując wolnego miejsca do Sosnowca. Przypadek sprzed kilku miesięcy. Pacjent zmarł. Brak winnych.

Kazik
20-10-2008, 18:47
Dyrektorzy szpitali w Małopolsce decydują się na likwidację niektórych oddziałów. Dlaczego? Jedni dlatego że nie chcą dłużej prowadzić nierentownych jednostek, drudzy - z braku lekarzy specjalistów.

Szpital w Oświęcimiu nie jest jedyny. Dziennik "Polska" ustalił, że kolejni dyrektorzy zastanawiają się nad zamykaniem oddziałów zakaźnych. Nieoficjalnie mówi się o likwidacji tego w szpitalu w Olkuszu.

Pierwszy cytat to z tytułu. Pogrubienie-moje. Tu akurat z braku lekarza, ale gdyby nie, to drugi pretekst [koszty] też dobry. A u prywatnego będzie zasadniczym. Bo gdzie jak nie prywatny ma ciąć koszty? Więc czytając to samo widzimy wybiórczo?

tadeusz50
20-10-2008, 19:06
Kaziku sam zaznaczyłeś, że czytamy wybiórczo. Zaznaczyłem już poprzednio "nie wiem co będzie". Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku. Stanley powiedział tez swoje.

senior A.P.
21-10-2008, 11:23
Wszystko wskazuje na to,ze ta czy inna droga nastapi w Polsce prywatyzacja sluzby zdrowia ,to sa plany globalistyczne.
Cala walka wokol tego jest pozorowana !

siekierka
21-10-2008, 22:13
Dzis w Sejmie godz.18.50 przy uchwalaniu ustaw "zdrowotnych" z galerii padły wielokrotne okrzyki: HAŃBA !
Rozumiem, że to na cześć autorów tych ustaw, czyli PO i PSL

senior A.P.
21-10-2008, 22:17
To nie tylko "hanba" okaze sie jeszcze cos wiecej jak chociazby ZDRADA NARODU I ZAPRZEDANIE W NIEWOLE.

jano43
21-10-2008, 22:44
A propos tzw."komercjalizacji ZOZ-ów".Przypomina mi to czasy póżnego Gierka kiedy to zaczęły powstawać tzw.sklepy komercyjne,w których od towarów uginały się półki tylko klientów było niewielu no i pozostałe z kilometrowymi kolejkami a w środku ocet i musztarda.
Jeśli komercjalizacja ma zbawić nasz system opieki zdrowotnej
to mogę się zgodzić pod warunkiem ze przestaną mi potrącać składkę zdrowotną.Tak się składa,że płacę ją dwukrotnie a jak chcę wyleczyć zęba to muszę bulić z kieszeni.I krew mnie zalewa.Złodzieje!

Kazik
21-10-2008, 23:09
Dzis w Sejmie godz.18.50 przy uchwalaniu ustaw "zdrowotnych" z galerii padły wielokrotne okrzyki: HAŃBA !
Rozumiem, że to na cześć autorów tych ustaw, czyli PO i PSL
Tej co "szefowała" w "białym miasteczku" a potem "poszła w posły". Miała też wypowiedź po uchwaleniu ustawy: tak haniebnej ustawy jeszcze nie było. Mniej więcej tak to brzmiało. W TV1 dziś--pyta kogoś dziennikarz: Prezydent będzie wetować wszystkie ustawy--jak sobie poradzicie z odrzuceniem? Mowa propagandy PO. Skąd cholera wie, że wszystkie? Tak się urabia opinię Prezydentowi.
http://img521.imageshack.us/img521/1962/c869dc03dad432bcfee59b3wz2.jpg (http://imageshack.us) Mówiono że ryży--no to się ufarbował.

Basia.
21-10-2008, 23:40
Utworzenie urzędu Rzecznika Praw Pacjenta, którego na pięcioletnią kadencję będzie powoływał premier, przewiduje ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Prawa Pacjenta, którą uchwalił Sejm. Wcześniej zdecydowano o przekształceniu zakładów opieki zdrowotnej w spółki działające w oparciu o prawo handlowe.



Zobaczymy co będzie dalej, mnie się to wszystko nie podoba. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1848306,11,item.html

Kazik
22-10-2008, 00:06
http://wiadomosci.onet.pl/1513706,2677,kioskart.html
http://www.tvn24.pl/12690,1569630,0,1,pis-ostrzega-po-i-apeluje-do-sld,wiadomosc.html
Pierwszy link: rok uśmiechów i zastoju
Drugi-bankructwo sprywatyzowanego szpitala w Zielonej Górze już po roku. Został po nich majątek nieruchomy, bo budynku ani sprzedać ani wywieźć się nie dało. Pozostawili za to długi.

senior A.P.
22-10-2008, 10:27
Co mialo sie stac stalo sie - PO zwycieza i szpitale rozdaje na lewo i prawo !

Babcia Iwa
22-10-2008, 10:37
Dzisiaj czytałam wypowiedź Tuska w wiadomościach : że bez względu na sprzeciwy i tak wprowadzi ustawę PO w życie /chodzi o prywatyzację szpitali/. Tz. ma gdzieś społeczeństwo.

senior A.P.
22-10-2008, 11:09
A pewnie ! Co wy sie chcecie leczyc za darmo,za skladkowine jaka placicie na ZUS,ktory ledwo zipie i nie moze sie wyzywic ?
Co myslicie,ze "polski doktor" ma tak leczyc jak ruski za gorzale w postaci "kanjaku" lub wiazanke kwiatow - on chce leczyc tak jak amerykanski i zameczek w miesiac postawic.

senior A.P.
28-10-2008, 13:53
Jak skonczyla sie ewakuacja szpitala w Glownie ?

Lila
28-10-2008, 14:07
Jak skonczyla sie ewakuacja szpitala w Glownie ?

Można powiedzieć,że dobrze.Pacjentom udało się ujść z życiem.
Na 20-ego listopada wyznaczony jest strajk lekarzy w Częstochowie.Miejmy nadzieję ,że go przeżyjemy.

senior A.P.
28-10-2008, 14:11
Bron Cie Boze przed szpitalem,nawet i w cudownym miescie.
Te lekarze to sie juz chyba nawet Boga nie boja aby starych ludzi na noszach targac od szpitala do szpitala !
Strajkow sie im zachciewa i to tym co najlepiej zarabiaja po handlarzach i prawnikach.
Kara boska musi przyjsc sama bez intencji.

Lila
28-10-2008, 14:17
Bron Cie Boze przed szpitalem,nawet i w cudownym miescie.
Te lekarze to sie juz chyba nawet Boga nie boja aby starych ludzi na noszach targac od szpitala do szpitala !
Strajkow sie im zachciewa i to tym co najlepiej zarabiaja po handlarzach i prawnikach.
Kara boska musi przyjsc sama bez intencji.

Ja akurat szpitala się nie boję ,z powodu licznej rodziny tego ,skądinąd :D ,szanowanego fachu.
Co nie zmienia mojego poglądu na fakt strajku.wrrr..

senior A.P.
28-10-2008, 14:23
Znaczy sie chcesz prywatyzacji polskich szpitali ???

Lila
28-10-2008, 14:29
Znaczy sie chcesz prywatyzacji polskich szpitali ???

Ja ???
Nie takiej w każdym razie ,jak planuje PO.

senior A.P.
28-10-2008, 14:36
W takim razie konieczne jest referendum i to niezwlocznie - kto za ,kto przeciw,wstrzyman nie ma .

senior A.P.
29-10-2008, 09:14
Do przewidzenia bylo co postanowi Senat RP -odrzucenie referendum w/s prywatyzacji szpitali.
Rodacy kupujcie nowe portfele,zdrowie kosztuje.